Oficialus turnyro tinklalapis www.krepsinistau.lt pristato 6 rungtynių kurios vyko penktą turnyro savaitę trumpą apžvalgą.

PASKUTINĖS TRYS GRUPĖS RUNGTYNĖS

„Negeri“ – „SkyGym“ 58:82 (9:17; 27:21; 8:27; 14:17)

„SkyGym“ grupės varžybų finiše užtikrintai įveikė „Negerų“ ekipą, iškovojo antrąją pergalę ir paskutinę minutę šoktelėjo iki 5 vietos. Rungtynės prasidėjo drąsiu Gedimino Mateikos reidu išvedusiu „Negerų“ kolektyvą į priekį 2:0. „SkyGym“ debiutantas Viktoras Asačiovas taip pat sužaidė užtikrintai bei greitai išlygino rezultatą 2:2. „SkyGym“ įjungė aukštesnę pavarą puolime ir prie savo taškų sąskaitos pridėjo dar 10 taškų. Po spurto 12:0 kurio metu pusę taškų pelnė Karolis Ruselevič „SkyGym“ jau pirmavo 12:2. „Negerų“ 8 iš eilės atakos baigėsi netaikliais metimais. Krepšį žaidėjai atakuodavo po pirmojo perdavimo ir vien iš toli nesėkmingai atakavo 5 kartus. Toks primityvus puolimas buvo sunkiai nuspėjamas, net gynybos dideliais specialistais nesijaučiantiems „SkyGym“ žaidėjams. Po Mariaus Kazlausko asmeninės pražangos prasidėjus 7 dvikovos minutei Arnoldas Juchnevičius baudos metimu nutraukė tuščią atkarpą 3:12.

Ketvirčio gale „Negeri“ pagerino gynybą, kovą dėl atšokusių kamuolių gynyboje, o agresyvesnis žaidimas prie varžovų krepšio leido išvengti dar didesnių komplikacijų jau pirmajame dvikovos ketvirtyje. „Negeri“ po 10 minučių atsiliko 9:17.

Antrą kėlinį labai agresyviai pradeda „SkyGym“ vidurio puolėjas Marius Kazlauskas, po jo 4 taškų 21:9. „Negeri“ po pirmo ketvirčio padarę tam tikras išvadas į atakas įjungia vis daugiau žaidėjų, atakose ieško racionalesnių sprendimų. Giedrius Kvakšys tritaškiu skirtumą sumažino iki 9 taškų 12:21, tačiau iškart tuo pačiu atsakęs Ernestas Varakauskas grąžina dviženklę persvarą „SkyGym“ 24:12. Visą antrą ketvirtį aikštelėje matome Run and gun krepšinį kuris parankesnis „Negerų“ ekipos žaidėjams, kurie ketvirtį laimi 27:21. Įpusėjus rungtynėms rungtynių rezultatas būtų buvęs lygus, tačiau kėlinio gale Viktoras Azarkovas pataikė metimą grąžinusi persvarą „SkyGym“ komandai 38:36.

Trečią kėlinį energingiau pradeda „SkyGym“, pirmiausiai komanda apsigina nuo varžovų atakos, o gavusi progą atakuoti pati iškart pasižymi taškais, pataiko Ernestas Varakauskas 40:36. Po Arūno Liudvinavičiaus tritaškio „Negerų“ deficitas mažėja iki taško 39:40, tačiau toks pasispardymas trunka labai trumpai. „SkyGym“ ima žaisti greičiau, „Negeri“ nuolat vėluoja gynyboje ir po trijų kėlinių komandas skiria jau 21 taškas 65:44.

Ketvirtajame kėlinyje „Negeri“ baltomis vėliavomis nemojuoja, tačiau tikėjimo savo jėgomis komandai trūksta akivaizdžiai. „SkyGym“ puolime jaučiasi labai laisvai, pataiko tolimus metimus ir iki pat dvikovos pabaigos išlaiko susikrautą persvarą. Iki rungtynių pabaigos likus daugiau nei 2 minutėms Viktoras Asačiovas „SkyGym“ persvarą didina iki 26 taškų 79:53. Po kelių nesėkmingų atakų iš toli dar kartą pataiko Varakauskas 82:53. Paskutine gulbės giesme grupės rungtynėse „Negeriems“ tampa Gedimino Mateikos pasirodymas dvikovos gale, gynėjas išpradžių pataiko iš po krepšio, o vėliau priverčia prasižengti varžovą jam atakuojant iš toli, po jo 5 taškų be atsako skirtumas mažėja iki galutinių 24 taškų (58:82).

„Negeri“: Giedrius Kvakšys 19 (7/11 metimai), Arnoldas Juchnevičius 13 / „SkyGym“: Ernestas Varakauskas 24 (6/12 tritaškiai), Karolis Ruselevič ir Viktoras Azarkovas (11 atk. kam.) po 17, Viktoras Asačiovas 10 (10 atk. kam.).

„Reaktoriaus smogikai“ – „Broliai Šaunuoliai“ 74:78 (26:19; 15:17; 10:16; 23:26)

„Reaktoriaus smogikams“ grupės varžybų etapo nepavyko baigti pergalingai. Pirmą vietą dar rugpjūčio 28 dieną užsitikrinusiems čempionams šios rungtynės nieko nereiškė, „Broliams Šaunuoliams“ poto kai pergalę šventė „SkyGym“ taip pat, tačiau komanda pasistengė ir grupės varžybas baigė gana netikėta pergale.

Luko Bankietos taškų dėka „smogikai“ rungtynes pradėjo spurtu 4:0. Chaotišką abiejų komandų žaidimą nutraukęs Dariaus Dūdėno metimas leido „Broliams Šaunuoliams“ priartėti 2:4. Rungtynėms įsibėgėjus „Broliai Šaunuoliai“ puolime viską darė gerai, tačiau per daug metimų prametė iš patogių padėčių, tuo pasinaudoję „smogikai“ nurūko į priekį ir pirmą kėlinį laimėjo 26:19. „Reaktoriaus smogikai“ žaidė greitai, puolime jų veiksmai buvo labai užtikrinti, fantastiškai po varžovų krepšiu jautėsi aukštaūgiai Ignas Juškevičius ir Lukas Bankieta.

Antrą ketvirtį „Broliai Šaunuoliai“ puolime jokių naujovių varžovams nepasiūlė, tačiau sutvarkę reikalus gynyboje neleido varžovams pabėgti dar toliau. Komandos žaidimas nesubyrėjo ir tada kai aikštelėje vienu metu pasirodė trys rezerviniai žaidėjai Marius Lopata, Tautvydas Beleškevičius ir Tomas Rumenciavas. Kėlinio gale netaiklų ekipos draugo metimą pataisęs Darius Dūdėnas sumažino „Brolių Šaunuolių“ atsilikimą iki 5 taškų 36:41.

Kuo baigė tuo pradėjo, trečio kėlinio pradžioje Darius Dūdėnas vėl pataiso netaiklų kolegos metimą, skirtumas mažėja iki 3 taškų 38:41. Luko Bankietos metimas ir Osvaldo Olisevičiaus efektingas dėjimas kai jam kamuolį nuo lentos pakabino Marius Staniulis leido „Reaktoriaus smogikams“ trumpam stabilizuoti padėtį 45:38, tačiau tik trumpam. Daug kamuolių perėmę „Broliai Šaunuoliai“, smarkiai pagerino kovą dėl atšokusių kamuolių, o Dariaus Dūdėno taškų užteko, kad šaunuoliai prieš lemiamą ketvirtį įsiveržtų į priekį 52:51.

Ketvirtajame kėlinyje vyko lygi kova. Ketvirčiui įpusėjus 63:60 pirmavo „Reaktoriaus smogikai“, o „Broliai Šaunuoliai“ paprašė minutės pertraukėlės. Steponas Markus pataikęs tritaškį rezultatą išlygino 63:63, tačiau Eduard Rogačiov iškart atsakė tokiu pat metodu ir grąžino 3 taškų persvarą „smogikams“ 66:63. Po Osvaldo Olisevičiaus metimo „Brolių Šaunuolių“ deficitas šoktelėjo iki 5 taškų, tačiau Janas Jurgo ir Darius Dūdėnas baigė atakas su varžovų pražangomis ir pelnę 6 taškus be atsako išvedė savo ekipą į priekį 69:68.

„Broliams Šaunuoliams“ savo spurtą pratęsus iki 12:0 jų persvara šoktelėjo iki 7 taškų 75:68. „Reaktoriaus smogikų“ gretose iniciatyvos pabandė imtis Osvaldas Olisevičius, tą daryti jis turi, moka, o juo komandos draugau labai pasitiki. Bingo, trys taškai 71:75. Komandai apsigynus antrą kartą puolėjas iš toli prameta, o atkovoję kamuolį „smogikai“ suklysta dar kartą. Po 5 komandinės pražangos geriausias rungtynes šią vasarą sužaidęs Darius Jovaiša baudos metimu šaunuolių persvarą padidino iki 5 taškų 76:71. „Reaktoriaus smogikai“ rankų nenuleido, po Žygimanto Kosarevo tritaškio per rankas 74:76. „Broliai Šaunuoliai“ surengia atsakymą, bandymas žaisti per Janą Jurgo pasiteisina, patyręs puolėjas išprovokuoja varžovų pražangą ir realizuoja abu baudos metimus 78:74.

Turėdami laiko savo atsakymui „Reaktoriaus smogikai“ paprašo minutės pertraukėlės. Po jos iš toli nepataiko Osvaldas Olisevičius, o komandai susikūrus papildomą šansą, jo neišnaudoja Ignas Juškevičius neįmušęs kamuolio iš po krepšio. „Reaktoriaus smogikai“ pralaimi antrą kartą per tris vasaras, o geriausias šios vasaros rungtynes sužaidę „Broliai Šaunuoliai“ patyliukais primina apie save kaip nuolatinius finalo ketverto dalyvius.

„Reaktoriaus smogikai“: Ignas Juškevičius 22 (10/13 dvitaškiai), Eduard Rogačiov 12, Osvaldas Olisevičius 11 / „Broliai Šaunuoliai“: Darius Dūdėnas 28 (13 atk. kam.), Darius Jovaiša 21, Janas Jurgo 15, Steponas Markus 10.

„94“ – „Sportinis įgūdis“ 76:53 (22:19; 14:14; 21:11; 19:9)

Prieš paskutines grupės rungtynes „94” ir „Sportinis įgūdis“ turėjo vienodus šansus pirmą etapą baigti trečioje pozicijoje. Ko reikėjo komandoms tai laimėti šias rungtynes ir nesvarbu kokiu taškų skirtumu.

Dvikovą sėkmingiau pradėjo „94”, po Artūro Besevičiaus ir Igno Rylos metimų nutolę 4:0. „Sportinis įgūdis“ nieko nelaukė ir į pirmą varžovų bandymą pabėgti atsakė taikliu tritaškiu 3:4, pasižymėjo Dovidas Verikas, kuris po dar vienos sėkmingos atakos išvedė savo komandą į priekį 5:4. Po Manto Šerkšno vieno taiklaus baudos metimo „Sportinis įgūdis“ persvarą padidino iki 2 taškų, tačiau Igno Rylos vedama „94” užtikrintai sužaidė ketvirčio pabaigą ir laimėjo kėlinį 22:19.

Antrajame kėlinyje abi komandos darė daug broko savo žaidime iš visų aikštelėje pabuvojusių žaidėjų labiausiai ir toliau išsiskyrė universalusis Ignas Ryla. Lygaus ketvirčio gale „94” pirmavo 36:30, tačiau Dainius Novickas iš eigos pataikė tritaškį sumažindamas „Sportinis įgūdis“ klubo deficitą per pusę 33:36. Veteranas sekančios atakos metu perėmė kamuolį, tačiau nei jo ekipos draugui Šerkšnui nei varžovų vienam iš lyderių Dominykui Palšiui ketvirčio gale nepavyko pasižymėti taikliais tolimais metimais.

Po didžiosios pertraukos „94” komandos pranašumas iškart šokteli iki 5 taškų, pasižymi Dominykas Palšis užtikrintai įveikęs varžovų gynybą 38:33. Apsigynę „94” ekipos žaidėjai ilgokai užstringa prie varžovų krepšio, jie prameta 7 metimus, tačiau 7 kart atkovoja kamuolį puolime, visgi toks kovingumas baigiasi varžovų atkovotu kamuoliu ir Žygimanto Šeštoko tritaškiu kitoje aikštelės pusėje 36:38. Užuodę varžovų prakaito kvapą sau už nugarų „94” spurtavo 6:0 (44:36). Komanda puikiai įžaidė kamuolį, o netaiklius komandos draugų metimus efektingai pataisydavo Ignas Ryla. Dovidas Verikas pataikęs iš toli „Sportinis įgūdis“ klubo situacija dar spėjo pagerinti 39:44, tačiau vėliau komandos laivas ėmė pamažu grimzti į dugną. Pastaroji komanda visiškai nerengė atakų baudos aikštelėje. Po 30 minučių „94” pirmavo 57:44, o savo ekipos žaidimu nepatenkintas „Sportinis įgūdis“ veteranas Dainius Novickas negailėjo patarimų savo komandos draugams, tiesa šį kartą rungtynės nesiklijavo ir pačiam jam, tikslą pasiekė vos 2 metimai iš 8 (5 taškai).

„Sportinis įgūdis“ šiose rungtynėse metė 41 tritaškį (11/41) ir beveik dvigubai mažiau dvitaškių 22 (8/22). Toks vienpusiškas puolimas „94” ekipai neapsunkino darbo gynyboje ir ketvirtajame kėlinyje, komanda dominavo po abiem krepšiais bei susirinkdavo dižiąją dalį atšokusių kamuolių (55-35 rungtynėse). Iki rungtynių finalinio švilpuko likus žaisti minutę Dominykas Palšis pataikė dvitaškį ir padidino savo komandos pranašumą iki 21 taško 74:53. „Sportinis įgūdis“ kolektyvo desperatiškas bandymas atakuoti iš toli buvo nesėkmingas. Po Arno Aniulio metimo iš po krepšio „94” pranašumas šoktelėjo iki 23 taškų. „94” grupėje užėmė 3 vietą, „Sportinis įgūdis“ liko laipteliu žemiau.

„94“: Ignas Ryla 29 (14/18 dvitaškiai), Artūras Besevičius 11 / „Sportinis įgūdis“: Dovidas Verikas 21 (9/13 metimai), Mantas Šerkšnas 17 (4/9 tritaškiai).

KETVIRTFINALIAI

„KK Riešė“(2) – „Negeri“(7) 98:92 (18:16; 36:19; 23:29; 21:28)

Grupės varžybose „KK Riešė“ savo būsimus ketvirtfinalio varžovus pervažiavo 106:65. Etapo kuris komandas skyrė nuo pusfinalio rungtynėse nieko panašaus nenutiko. Be pergalių 2016 metų vasarą likę „Negeri“ antrojoje rungtynių pusėje kaip reikalas pašokdino „KK Riešės“ penketuką ir buvo verti žengti į kitą etapą.

Po Deimanto Pavlovskio tritaškio pirmojo ketvirčio pradžioje „KK Riešė“ pirmavo 9:3, tačiau du Arnoldo Juchnevičiaus tritaškiai leido „Negeriems“ atsitiesti 9:9. Varžovus greitai pavijusi komanda įpusėjus ketvirčiui kontroliavo dvikovos eigą, tačiau 5:0 spurtavusi „KK Riešė“ kėlinio gale jau turėjo 4 taškų pranašumą, kurį negeri dar spėjo nupjauti per pusę 16:18. Deimantas Pavlovskis ketvirčio pabaigoje degino paskutines sekundes tol, kol kamuolį iš jo kaip iš vaiko saldainį pavogė Andrius Gaidys, kuriam visgi nepavyko visko atlikti kaip buvo sumanęs, tolimas metimas iš eigos tikslo nepasiekė.

Prasidėjus antrajam ketvirčiui Arūnas Liudvinavičius pasižymėjo tritaškiu 19:18, tačiau „KK Riešės“ mažas spurtas baigėsi efektingu Martyno Paliukėno dėjimu grąžinusiu Riešės atstovus į priekį 22:19. Iki pat didžiosios pertraukos „KK Riešė“ puolime rėmėsi dviem žaidimo elementais, jie arba kontratakuodavo arba žaisdavo per „centrus“. Antrasis būdas būvo labai sėkmingas ir po 20 minučių įvykiai pasisuko radikaliai „KK Riešės“ ekipos naudai. „Negerų“ nemalonei Augustas Šuliauskas ketvirtį baigė taikliu tritaškiu 54:35.

Trečiojo kėlinio pradžioje „KK Riešės“ gynyba ima šlubuoti, to priežastis antrą kėlinį visas jėgas išnaudojusių vidurio puolėjų Prano Skurdausko ir Pauliaus Joneliūno pasyvus žaidimas baudos aikštelėje. „Negeri“, o labiausiai Arnoldas Juchnevičius bei Andrius Gaidys už kiekvieną klaidą gynyboje pradeda bausti taikliais metimais, kol galiausiai „KK Riešės“ veiksmai ima koncentruotis visu 100% tik į žaidimą prie varžovų krepšio 70:57.

Po „KK Riešės“ spurto 5:0 šios ekipos pranašumas šokteli iki 18 taškų 75:57, tačiau Andriaus Gaidžio ir Gedimino Mateikos spurtas leidžia „Negeriems“ priartėti 64:77.

Lemiamo ketvirčio metu „Negeri“ toliau varžovų gynybą žudo tritaškiais, puolime jaučiasi labai laisvai, o gynyboje perima daug kamuolių. Ekipos puolėjas Linas Stripinis būdamas vos 188 cm ūgio duoda pamokų varžovų „centrui“ Pauliui Joneliūnui kuris visiškai nesusitvarko su savo oponentu baudos aikštelėje.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos 93:86 priekyje „KK Riešė“, tačiau „Negeri“ rankų nenuleidžia ir bando kovoti iki galo. Pranas Skurdauskas prameta abu baudos metimus, kamuolį atkovojęs Andrius Gaidys jau kitoje aikštelės pusėje priverčia varžovus pažeisti taisykles ir baudos metimais mažina deficitą iki 5 taškų 88:93. Arnoldo Juchnevičiaus asmeninė pražanga leidžia baudos metimais taškus pelnyti Paliukėnui 95:88. Niekada rankų nesudedantis Andrius Gaidys įsūdo tritaškį 91:95, tačiau penktą asmeninę pražangą jau kitos atakos metu užsidirba Arnoldas Juchnevičius, o Deimantas Pavlovskis sumeta du baudos metimus 97:91. Per likusį šių rezultatyvių rungtynių laiką abi komandos pasižymi pelnydamos po tašką baudos metimais, tokios tendencijos aikštelėje byloja „KK Riešės“ pergalę 6 taškų skirtumu.

„KK Riešė“ pataikė 52,63% tritaškių metimų (10/19), „Negeri“ 17 iš 37. Arnoldas Juchnevičius pataikęs 11 iš 17 pakartojo vasaros turnyrų rekordą kurį 2015 metų vasarą pasiekė „Paysera“ komandoje žaidęs Matas Budginas, tiesa tada jam reikėjo 25 bandymų, kad pataikytų 11 tritaškių.

„KK Riešė“: Augustas Šuliauskas, Martynas Paliukėnas ir Pranas Skurdauskas (13 atk. kam.) po 22, Deimantas Pavlovskis 21, Paulius Joneliūnas 11 (12 atk. kam.) / „Negeri“: Arnoldas Juchnevičius 35 (11/17 tritaškiai), Andrius Gaidys 25.

„94”(3) – „Broliai Šaunuoliai“(6) 68:60 (19:19; 14:21; 20:8; 15:12)

VASAROS TAURĖS 2014 ketvirtfinalyje „94” (tada dar vadinosi „Platinum 94”) į „Brolių Šaunuolių“ krepšį įmetė 68 taškus (68:74),  tačiau to nepakako į pusfinalį žengė jų varžovai. Po 722 dienų šių komandų keliai vėl susisitiko turnyro ketvirtfinalyje, „94” vėl pelnė 68 taškus. Šį kartą tiek pakako, kad trečiu bandymu komanda pasiektų pusfinalį, o „Broliai Šaunuoliai“ pirmą kartą per 5 vasaras liktų už šio etapo borto.

Pirmas atkaklių ir azartiškų rungtynių kėlinys buvo visiškai lygus. Įpusėjus ketvirčiui po Igno Rylos dėjimo rezultatas tapo lygus 10:10. Ketvirčio gale po Pauliaus Naraškevičiaus baudos metimų „94” įsiveržė į priekį 19:16, tačiau Tautvydas Beleškevičius rezultatą greitai išlygino tritaškio pagalba 19:19.

Arno Arlausko ir Tomo Michnevičiaus metimai antro kėlinio pradžioje leido „94” ekipai įgyti 4 taškų pranašumą 23:19, tačiau gynyboje sėkmingą atkarpą sužaidę „Broliai Šaunuoliai“ netrukus netik išlygino rezultatą, tačiau po Jano Jurgo metimo iš po krepšio net ir įsiveržė į priekį 25:23. „Broliai Šaunuoliai“ išjungę varžovų puolimą, patys į atakas leisdavosi paskubomis, chaotiškas žaidimas prie varžovų krepšio neleido komandai įgyti aiškesnės persvaros 32:28.

Po Jano Jurgo tritaškio ir Lauryno Ralio metimo iš vidutinio nuotolio „Brolių Šaunuolių“ persvara šoktelėjo iki pavojingos 9 taškų 37:28. Po reikalingo Artūro Besevičiaus tritaškio „94” atsiliko 33:39, o užsidirbusi penktą komandinę pražangą Janui Jurgo leido šaunuolių pervarą prieš didžiąją pertrauką padidinti dar tašku 40:33.

Trečią ketvirtį „Broliai Šaunuoliai“ vėl pradėjo demonstruodami sumanę, tvirtą gynybą, tačiau vėliau Igno Rylos svarbių metimų dėka „94” pajudėjo į priekį. Ėmę strigti broliai ėmė vis dažniau žvalgytis į rungtynių rezultatą, apeliuoti į rungtynių arbitrų švilpukus. Skirtumui sumažėjus iki 2 taškų 44:42 „Broliai Šaunuoliai“ paprašė minutės pertraukėlės.Ekipos pirmoji ataka po pasirtarimo baigėsi klaida, „94” spurtavo 6:0 (48:44).Arnas Aniulis pelnęs taškus iš po krepšio už apeliacijas dėl jo manymu neskirtos pražangos varžovui užsidirbo techninę pražangą. Laurynas Ralys pataikė baudos metimą 45:48, tačiau ekstra ataka baigėsi eiline klaida, varžovų perimtu kamuoliu ir sėkminga ataka kitoje aikštelės pusėje 50:45. Už emocingą reakciją į švilpuką techninę pražangą užsidirbo ir Janas Jurgo, o „94” iš šios situacijos gavo tris taiklius metimus iš penkių 53:45. „Broliai Šaunuoliai“ kėlinio gale sėkmingai apsigynė, neleidę varžovams surengti atakos per 24 sekundes, o vėliau jau kitoje aikštelės pusėje pasižymėjo Darius Jovaiša, pataikęs iš toli 48:53.

Lemiamas ketvirtis prieš kurį ambicijų į pergalę turėjo abi komandos sėkmingiau prasidėjo „Broliams Šaunuoliams“. Janas Jurgo pataikė dvitaškį, privertė varžovą pažeisti taisykles ir pridėjęs baudos metimą sumažino deficitą iki 2 taškų 51:53. Po Pauliaus Naraškevičiaus dvitaškio 55:51, „Brolių Šaunuolių“ žaidimas puolime vėl ėmė strigti, o sunkius metimus pataikę Igno Rylos vedami „94” susikrovė 8 taškų persvarą 68:60. Rungtynių gale „Broliai Šaunuoliai“ dar bandė gelbėtis pražangomis, tačiau nieko iš to neišpaudę buvo priversti kapituliuoti.

„Broliai Šaunuoliai“ šiose rungtynėse už varžovus taikliau realizavo metimus iš visų pozicijų, tačiau padarė 22 klaidas („94” suklydo 9 kartus). Šios vasaros turnyras nesėkmingas buvo netik visai „Brolių Šaunuolių“ ekipai, tačiau ir vienam komandos lyderių Dariui Jovaišai. Patyręs snaiperis per 6 rungtynes rinko tik po 8,50 taškus ir vos du kartus pelnė daugiau nei 5 taškus. Kukliai pradėjęs, kukliai turnyrą baigė ir Darius Dūdėnas. Puolėjas pirmosiose rungtynėse pelnė 5 taškus, paskutinėse 4, likusiose 5 jo taškų vidurkis buvo 23,80.

„94”: Ignas Ryla 16, Artūras Besevičius 15, Arnas Arlauskas 11 / „Broliai Šaunuoliai“: Janas Jurgo 22 (8/14 metimai), Laurynas Ralys 18 (7/12 metimai).

„Sportinis įgūdis“(4) – „SkyGym“(5) 70:73 (21:18; 18:11; 14:18; 17:26)

Birželio 30 dieną rungtynėmis tarp „SkyGym“ ir „Sportinis įgūdis“ startavo VASAROS TAURĖS 2016 grupės varžybos. Tada lengvą pergalę 107:78 šventė „Sportinis įgūdis“ ir niekas negalėjo net pagalvoti, kad šioms ekipoms susitikus dar kartą rezultatas bus visiškai kitoks. Po 35 dienų grupėje atitinkamai 4 ir 5 vietas užėmusios ekipos susitiko ketvirtfinalyje ir šį kartą „Sportinis įgūdis“ jau nedominavo aikštelėje.

Rungtynių pradžioje abiejų komandų žaidėjai gavo daugybę progų mesti laisvi, tačiau tuo nepasinaudojo. Po tuščios pirmosios ketvirtfinalio minutės „SkyGym“ į priekį išvedė Karolis Laucė pataikęs vieną baudos metimą, 1:0. Nieko nelaukę įsibėgėjo ir „Sportinis įgūdis“ klubo žaidėjai, jų aštrios atakos darėsi vis pavojingesnės. Įpusėjus ketvirčiui geriau aikštelėje jautėsi pataroji komanda, tačiau tris tolimus metimus pataikė Tomas Malimenkovas, pasižymėjo tritaškiu Viktoras Azarkovas ir galima sakyti vien tolimų metimų pagalba „SkyGym“ perėmė iniciatyvą 15:11. Mantas Šerkšnas ir Dainius Novickas ketvirčio gale „Sportinis įgūdis“ ekipai pelnė po 5 taškus ir leido laimėti ketvirtį 21:18.

Antrą kėlinį „SkyGym“ ėmė kliuvinėti, tuo pasinaudoję didelę patirtį turintys varžovų žaidėjai vis labiau didino apsukas. Ketvirčio gale „Sportinis įgūdis“ sustojo, pasipylė netaiklūs metimai. Nuo didesnių komplikacijų 39:29 pirmaujančią ekipą išgelbėjo varžovai, kurie patys pateko į duobę ir atakose stokojo drausmės.

Po didžiosios pertraukos „Sportinis įgūdis“ į aikštelę išleido šešis žaidėjus, vaikiška klaida ekipai kainavo dar vieną chaotišką atkarpą, kuri dar labiau išbalansavo ekipos žaidimą. Viktoras Azarkovas prametė baudos metimą, nuo ekstra šanso varžovai taip pat apsigynė, tačiau du tolimi Manto Šerkšno metimai ir toli neleido pasididinti kapitalo. Iš toli nesėkmingai atakavo ir Azarkovas, tačiau jo komandai apsigynus jis pasitaisė ir į varžovų krepšį paleido taiklų dvitaškį 31:39, o visai netrukus „SkyGym“ pasižymėjo dar ir iš toli 34:39. Matydami pavojų „Sportinis įgūdis“ komandos žaidėjai gelbėjosi tolimais metimais ir prieš lemiamą ketvirtį išlaikė persvarą savo rankose, tačiau ji sumažėjo iki 6 taškų 53:47.

„SkyGym“ ketvirtą kėlinį pradėjo labai energingai ir žaibiškai išlygino rungtynių rezultatą 53:53. Mantas Šerkšnas pasižymėjęs dvitaškiu šio ketvirtfinalio poros favoritus išvedė į priekį 55:53, tačiau labai neilgam. „SkyGym“ dominavo gynyboje ir spurtavę 7:0 pabėgo į priekį 60:55. „Sportinis įgūdis“ buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Pirmos atakos po pasitarimo šiai komandai buvo sėkmingos, varžovų pranašumas po Manto Šerkšno tritaškio ištirpo iki minimumo 59:60.

Vos tik „Sportinis įgūdis“ pradėjo kvėpuoti į nugarą prasidėjo sujudimas „SkyGym“ stovykloje kuris baigėsi spurtu 7:0 (67:59). Vis tvirčiau žemę po kojomis jaučiančios komandos žaidėjai demonstravo kovingumą gynyboje, kaip tigrai grūmėsi dėl kiekvieno kiekvieno kamuolio ir nesvarbu kur, pirmame ar antrame aukšte. Po Dainiaus Novicko baudos metimų ir Raimundo Ambrulaičio dvitaškio kai puolėjas pataisė netaiklų komandos draugo metimą 63:67.

Komandoms vis dažniau naudojant pražangų taktiką „SkyGym“ naudai rezultatas šoktelėjo dar 3 taškais 70:63. Žygimantas Šeštokas pataikė vieną baudos metimą taip pat, tačiau po antrojo netaiklaus jo komandos draugams nepavyko atkovoti kamuolio ir vėl teko prasižengti. Giorgi Mačavariani prametė abu baudos metimus, tačiau nieko nepasiekė ir desperatiškai varžovų pražangą išprovokuoti bandęs Ambrulaitis, puolėjo metimas nebuvo tikslus. Tomas Malimenkovas pataikė dar vieną baudos metimą 71:64, Mantas Šerkšnas atsakė greitu tritaškiu per varžovo rankas 67:71. „Sportinis įgūdis“ vėl pasinaudojo pražangų taktika 67:72. Po Adomo Žiuko tritaškio 70:72, tačiau „Sportinis įgūdis“ neturi daug laiko darbui gynyboje, tenka vėl prasižengti. Tomas Malimenkovas „SkyGym“ pranašumą padidina iki 3 taškų, o po minutės pertraukėlės paskutinė „Sportinis įgūdis“ ataka baigiasi 30 pramestu tritaškiu (9/39).

„SkyGym“ tritaškius (36,67%) metę taikliau nei dvitaškius (33,33%) keliauja į pusfinalį kur susitiks su čempionų titulą ginančiais „Reaktoriaus smogikais“. „Sportinis įgūdis“ startavęs trimis pergalėmis patyrė ketvirtą pralaimėjimą šią vasarą iš eilės ir savo pasirodymą turnyre baigė. „Nacionalinės krepšinio lygos“ (NKL) žaidėjai Raimundas Ambrulaitis, Dominykas Zupkauskas bei Mantas Šerkšnas, tituluotasis mėgėjas Dainius Novickas, buvęs „Lietuvos krepšinio lygos“ (LKL) snaiperis šį kartą turėjo žemai nulengti galvas prieš „SkyGym“ ekipos kovingumą. Mėgėjai smogė iš peties.

„Sportinis įgūdis“: Mantas Šerkšnas 25 (5/19 tritaškiai), Dainius Novickas 20 / „SkyGym“: Viktoras Azarkovas 25, Tomas Malimenkovas 17, Ernestas Varakauskas ir Karolis Ruselevič po 10.