Lengvi pasivaikščiojimai, šios vasaros komandinis rezultatyvumo rekordas ir antra iš eilės „BC Pagirių“ pergalė įtemtose rungtynėse prieš „Brolius Šaunuolius“ – visa tai liepos 7 ir 9 dienų įvykių suvestinėje.

TURNYRINĖS LENTELĖS APŽVALGA:

Komandoms sužaidus 2-3 rungtynes jau galime įžvelgti ryškėjančius grupių lyderius ir autsaiderius. „A“ grupėje, kurioje varžosi 8 komandos, šiuo metu be pralaimėjimų žengia „Fabiniai“ (2/0) ir „KK Riešė“ (3/0). Taip pat dvi pergales iš tiek pat galimų savo sąskaitoje turi „BC Pagirai“, kurie vieną po kitos kerta prieš turnyrą geriau vertintų komandų „galvas“. Kartą laimėję ir kartą pralaimėję „Asseco – VKM“ kol kas žaidžia prasčiau nei tikėtasi ir užima 4 vietą. „Broliai Šaunuoliai“ ir „Verkiai“, laimėję po kartą ir pralaimėję po 2 kartus, dalijasi 5-6 poziciją. Nepavydėtinoje situacijoje šiuo metu „A“ grupėje atsidūrę „(Ne)Rimta Komanda“ (0/2) ir „Negeri“ (0/3), kuriems pergalių skonio šią vasarą dar teks palaukti.

„B“ grupėje po 3 pergales iš tiek pat galimų iškovojusios 2014 metų vasaros finalininkės „Reaktoriaus smogikai“ ir „Paysera“, savo dvikovas laiminčios užtikrintai – atitinkamai 37,00 ir 31,67 taško skirtumais. Trečią vietą užima kartą laimėjusi ir pralaimėjusi „94“ komanda. Po kartą laimėjusios ir patyrusios po dvi nesėkmes 4-6 vietas šioje grupėje dalijasi „Boblbee.lt“, „Rezultato“ bei „Sex & Beer” ekipos. „Sietuva 23“ (0/3) gana netikėtai tapo „B“ grupės autsaideriais.

VERKIAI – FABINIAI 55:86 (13:21; 13:23; 13:25; 16:17)

Istorinę pergalę rezultatu 64:61 liepos 2 dieną iškovojusių „Verkių“ žaidėjų trečiose „A“ grupės rungtynėse laukė birželio 30 dieną triuškinama pergale 90:48 turnyrą pradėjusi „Fabinių“ komanda. Rungtynes abi komandos pradėjo demonstruodamos greitą krepšinį. Įpusėjus pirmam ketvirčiui rezultatas švieslentėje buvo lygus 11:11, tačiau nuo šio momento „Verkių“ gynyba ėmė byrėti, o tuo pasinaudoję „Fabiniai“ spurtavo 10:0 (21:11). Mariui Kazlauskui pataikius dvitaškį „Verkiai“ nutraukė tuščią atkarpą ir savo atsilikimą sumažino iki 8 taškų 13:21. Sužaidus 2 minutes antrajame ketvirtyje „Fabinių“ pranašumas po neblogos „Verkiams“ ketvirčio pradžios siekė tik 10 taškų 29:19. Matydami, kad Verkių atstovai laiku nespėja grįžti į gynybą, „fabai“ ėmė žaisti dar greičiau, o kamuolių neatkovojantys ir tritaškius pro šalį metantys jų varžovai po 15 minučių atsiliko jau 19:35. Iki didžiosios pertraukos likus 3 minutėms Paulius Leščinskas baudos metimais „Fabinių“ pranašumą padidino iki 20-ties taškų 39:19. „Verkiams“ reikėjo taškų ir komandai trumpam nusišypsojo sėkmė, po spurto 5:0 deficitas sumažėjo iki 15 „akių“ 24:39. Visgi gynyboje atsivėrusios žaizdos komandai neleido atlikti didesnių žygių ir po 2 kėlinių jų atsilikimas buvo 18 taškų 26:44. Trečias kėlinys, kaip ir antrasis, prasidėjo „Verkiams“ bandant lipti iš duobės. Sužaidus 2 minutes komandas skyrė 14 taškų 46:32. Po Mariaus Kazlausko dėjimo, kai jis sulaikė puikaus perdavimo iš Tado Gimžausko, 37:48. Iki trečio ketvirčio pabaigos likus 1 minutei „Fabiniai“ savo pranašumą vėl atstatė iki 20-ties taškų 59:39, o kėlinį baigė jį padidandami iki rekordinių 30 taškų. Dar neprasidėjus ketvirtam kėliniui buvo aišku, kad „Fabiniai“ šias rungtynes užtikrintai laimės, tačiau „Verkiai“ bandė kovoti iki galo ir atidavė visas jėgas. Šį ketvirtį komandai sunkiai sekėsi stabdyti puolėją Steponą Markų, kuris vienas Fabijoniškių atstovams rinko taškus, pirmiausia jis pasižymėjo 4 iš eilės tritaškiais, o galutinį tašką (pelnydamas 17-tąjį per kėlinį) padėjo efektingu dėjimu, kai sulaukė puikaus perdavimo iš Simo Liepinaičio (atliko 14 rez. perd.) 86:52. Ernestui Varakauskui dar pavyko pasižymėti iš toli, tačiau tai menka paguoda – „Verkiai“ ir kitai „A“ grupės favoritų ekipai pralaimėjo triuškinamu skirtumu.

„Fabiniai“ šiose rungtynėse geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (43-33), taikliau metė metimus iš žaidimo ir atliko daugiau rezultatyvių perdavimų 22-12.

VERKIAI: Marius Kazlauskas 16, Tadas Gimžauskas 13 (10 rez. perd.), Ernestas Varakauskas 12. FABINIAI: Steponas Markus 27 (4/7 tritaškiai), Paulius Leščinskas 22, Laimonas Brazauskas 19 (13 atk. kam.).

94 – SEX & BEER 96:57 (25:13; 28:7; 26:21; 17:16)

Liepos 2 dieną „Sex & Beer” daugeliui gana netikėtai 74:67 įveikė „Sietuva 23“ ir iškovojo pirmą pergalę šią vasarą. Šį kartą pamažu „įsivažiuojančios“ komandos laukė rimtas iššūkis – „94“ kolektyvas, kuris pirmą dvikovą „Paysera“ komandai pralaimėjo tik 12-kos taškų skirtumu. Rungtynes „94“ komanda pradėjo 4 taškais be atsako 4:0, tačiau, sužaidus 4 minutes, visą laiką atsilikusiems „Sex & Beer” žaidėjams po Žygimanto Čiurinsko dvitaškio rezultatą pavyko išlyginti 9:9. Pajutę, kad varžovai jau mina ant kulnų, 1994 metų krepšinio kartos atstovai spurtuoja dar kartą 5:0 (14:9) ir pirmaujančių pozicijos daugiau varžovams neužleidžia. „Sex & Beer” kolektyvui dvitaškiu pavyksta atsilikimą sumažinti iki 3 taškų 11:14, tačiau ekipai ir toliau po krepšiais sunkiai sekasi tramdyti 206 cm ūgio Augustiną Jankaitį, kuris „94“ komandai pelno dar 4 taškus iš eilės 20:11. Baudos aikštelėje jėgų santykių skirtumas akivaizdus, todėl „Sex & Beer” komandai atakas dažnai tenka baigti tolimais metimais, deja, jie nekrenta. Po Arno Arlausko tritaškio pirmaujančių pranašumas pasiekia rekordinę 12 taškų atžymą 23:11. Švieslentei rodant tokią pačią „94“ persvarą komandos baigia ir pirmą ketvirtį 25:13. Antro kėlinio pradžioje „94“ komandai Arnas Arlauskas pelno 5 taškus iš eilės, leisdamas ekipai įsibėgėti, varžovai nesugeba nei apsiginti, nei užpulti patys. Po 20 minučių „94“ jau pirmavo 53:20. Po didžiosios pertraukos favoritai gynybai skyrė mažiau dėmesio, o jų pasiūlytas atviresnis krepšinis „Sex & Beer” buvo labai parankus. Radę įvairesnių atakų tęsinių šios komandos žaidėjai antrą rungtynių dalį varžovams pralaimėjo tik 37:43.

„94“ kolektyvas šiose rungtynėse demonstravo puikų komandinį žaidimą, atliko 26 rezultatyvius perdavimus, varžovai – tik 9. Didelių sunkumų „Sex & Beer” turėjo baudos aikštelėje. „94“ komandą kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 49-24, o tik šiose rungtynėse VASAROS TAURĖS 2015 turnyrę debiutavę komandos aukštaūgiai Augustinas Jankaitis (206 cm) ir Simonas Jermolajevas (202 cm) kartu surinko 37 taškus ir pataikė net 17 dvitaškių iš 24 metų (70,83%).

94: Augustinas Jankaitis 25 (11/14 dvitaškiai), Dominykas Palšis 23, Arnas Arlauskas 13, Simonas Jermolajevas 12, Vladas Kolesnik 10. SEX & BEER: Remigijus Guiga 19, Ugnius Stulginskas 13, Žygimantas Čiurinskas ir Vilius Radavičius po 10.

REAKTORIAUS SMOGIKAI – REZULTATAS 101:66 (21:8; 17:13; 24:20; 39:25)

Sunkia pergale turnyrą pradėjusių „Rezultato“ žaidėjų jau antrosiose „B“ grupės rungtynėse laukė rimtas iššūkis – praėjusios vasaros geriausia komanda „Reaktoriaus smogikai“, kurie turnyrą pradėjo surengdami du lengvus pasivaikščiojimus, kurių metu rinko net po 95,00 taškus. Įdomu tai, kad „Rezultatas“, 46:42 įveikęs „Boblbee.lt“, tose rungtynėse nesurinko net pusės būsimų savo varžovų pelnomų taškų vidurkio. Dvikovą „Reaktoriaus smogikai“ pradėjo sausa atkarpa 5:0, tačiau netrukus Justas Meidus tritaškiu šį atsilikimą sumažino iki 2 taškų 3:5. „Rezulto“ klaidomis ir skylėta gynyba baudos aikštelėje puikiai pasinaudojo „Reaktoriaus smogikų“ aukštaūgiai Viktor Daukša ir Ignas Juškevičius. Jiems pelnius 6 taškus be atsako šios komandos pranašumas šoktelėjo iki 8 taškų 11:3. „Rezultato“ bėdos tuo nesibaigė, po Lauryno Kirlio tritaškio „smogikai“ žaibiškai įgijo ir dviženklį pranašumą 14:3. Kėlinio pabaigoje „Reaktoriaus smogikai“ sužaidė dar vieną užtikrintą atkarpą ir trumpam atokvėpiui aikštelę paliko turėdami 13 taškų pranašumą 21:8. Antro kėlinio pradžioje komandų žaidimas išsilygino, Ignas Juškevičius efektyviai žaisdamas puolime „Reaktoriaus smogikus“ vienu momentu dar truktelėjo į priekį, tačiau, jam atsisėdus ant atsarginių suolelio, „Rezultato“ žaidėjai vis dažniau ėmė narstyti „smogikų“ teritoriją ir lengvai rinko taškus. Permainingą ketvirtį pataikęs sudėtingą metimą baigė Justas Meidus, po jo dvitaškio „Rezultato“ deficitas sumažėjo iki 17 taškų 21:38. Pajutę žaidimo ritmą „Rezultato“ žaidėjai nežymiai nuo varžovų atsiliko ir po didžiosios pertraukos. Komanda laiku pataikė kelis itin reikalingus tritaškius bei pasinaudojo tuo, kad į žaidimą šiame kėlinyje puikiai įsitraukė Žygimantas Petkus, komandą papildęs tik prieš šią dvikovą. Ignas Jackūnas kėlinio gale sėkmingai sužaidė atkarpą puolime ir gynyboje, leisdamas „Reaktoriaus smogikams“ pranašumą prieš paskutinį rungtynių ketvirtį padidinti iki 21 taško 62:41. Didelis dėmesys savo atakoms ir mažiau pastangų ginant savo tvirtovę – tokiomis tendencijomis aikštelėje prasidėjo ketvirtas kėlinys. Po Manto Marozo tritaškio „Rezultatas“ ketvirčio rezultatą minimaliai buvo persvėręs savo ekipos naudai, tačiau Darius Petrikas pataikė antrą savo tritaškį (iš viso per rungtynes pataikė 3/3) ir „leido“ savo vadovaujamos komandos žaidėjams pradėti „tritaškių konkursą“.  Tolimus metimus „Reaktoriaus smogikai“ metė puikiai, o jų banga „Rezultato“ komandos žaidėjų paskutines pastangas gynyboje tiesiog nušlavė. „Reaktoriaus smogikams“ pirmaujant 93:61 tritaškiu pasižymėjo Manvydas Statauskas 96:61, o „Rezultatui“ atsakius metimu iš po krepšio, Darius Petrikas pridėjo dar vieną tolimą metimą 99:63. Manvydui Statauskui pavyko „pagrobti“ kamuolį iš apie paskutinę savo ataką galvojančių varžovų ir pelnyti taškus iš po krepšio 101:63. Likusias sekundes tinkamai išnaudojo ir „Rezultatas“: Simas Krikštanas pataikė metimą su sirena iš aikštelės vidurio.

„Reaktoriaus smogikai“ šiose rungtynėse per 4 kėlinį surinko 39 taškus, taip pasiekdami šios vasaros pelnytų taškų per vieną kėlinį rekordą. Pergalę šventusi komanda pralaimėjo varžovams kovą dėl atšokusių kamuolių 32-35, tačiau pataikė 12 tritaškių ir šventė trečią pergalę iš eilės „B“ grupėje.

REAKTORIAUS SMOGIKAI: Laurynas Kirlys 16, Ignas Juškevičius 15, Eduard Rogačiov 14, Manvydas Statauskas ir Linas Vitkauskas po 13. REZULTATAS: Žygimantas Petkus 10.

ASSECO – VKM – (NE)RIMTA KOMANDA 59:55 (15:11; 20:8; 17:16; 7:20)

Turnyro starte „(Ne)Rimta Komanda“ buvo „Fabinių“ sulyginta 48:90 su žemėmis. Tvarkaraštis lėmė labai skausmingą startą šiai komandai, nes antrą kartą išbėgus į aikštelę jai teko kautis su ambicinga „Asseco – VKM“ ekipa, kuri startavo 75:76 sensacingai pralaimėdama „BC Pagiriams“. Rungtynes taikliu dvitaškiu pradėjo vyriausias „Asseco – VKM“ komandos narys Regimantas Šaulys 2:0, tačiau jo komandai įsivažiuoti sekėsi sunkiai, tuo pasinaudoję „(Ne)Rimta Komanda“ žaidėjai po Dariaus Petrauskio tritaškio įsiveržė į priekį 5:2. Karolis Bakanauskas ir Rytis Meškauskas į šį varžovų spurtą atsakė taikliais metimais iš vidutinio nuotolio 6:5, tačiau Karolis Ambrazaistis atsakė dvitaškiu su varžovų pražanga ir dar kartą išvedė savo komandą į priekį 8:6. Antrą kėlinio dalį sėkmingiau sužaidė „Asseco – VKM“, po pirmų 10 minučių įgydami 4 taškų persvarą 15:11. „Asseco – VKM“ antrą ketvirtį pradėjo dar labiau suaktyvindami savo veiksmus gynyboje, dėl to greitos kontratakos leido jaunai ekipai pradėti diktuoti savo sąlygas varžovams. Sunkiai rinkę taškus „(Ne)Rimta Komanda“ žaidėjai ketvirčio pabaigoje atsilikinėjo jau 17:27. Komandai paprašius minutės pertraukėlės ji labiau pasitarnavo varžovams. Margiris Normantas antrą kartą šiame kėlinyje efektingai „įgrūdo“ kamuolį į varžovų krepšį pradėdamas spurtą 8:0, prie kurio pats prisidėjo 6 taškais. Įpusėjus rungtynėms „Asseco – VKM“ jau galėjo pasigirti 16 taškų pranašumu 35:19. Antrą rungtynių dalį sėkmingiau pradėjo pirmaujantys „Vilniaus krepšinio mokyklos“ auklėtiniai, tačiau Šarūnui Jankauskui pataikius antrą tritaškį „(Ne)Rimta Komanda“ ėmė žaisti drąsiau 27:45. Į „Asseco – VKM“ mini spurtą 4:0 (49:27) varžovai atsakė analogišku rezultatu 31:49. Jaunimui šį vakarą nekrito tolimi metimai, o Nojui Vaikšnorui pasižymėjus būtent iš toli „VKM“ pranašumas šoktelėjo iki 21 taško 52:31. „Asseco – VKM“ žaidėjai klydo, tuo pasinaudojo „(Ne)Rimta Komanda“ puolėjas Karolis Ambrazaitis pelnęs 4 taškus be atsako 35:52. Susikrovę nemažą pranašumą „Asseco – VKM“ komandos žaidėjai sustojo, varžovai ne tik lengviau nei įprastai patys rinko taškus, bet ir lengvai stabdė šios komandos atakas. Sužaidusi puikų kėlinį „(Ne)Rimta Komanda“ nuo varžovų rungtynių pabaigoje atsiliko jau tik 51:59, o puolėjams Karoliui Ambrazaičiui ir Povilui Mikšiui pridėjus dar po vieną dvitaškį galutinis „Asseco – VKM“ pranašumas ištirpo iki 4 taškų.

„Asseco – VKM“ ekipa pasiekė pirmą pergalę, tačiau puikaus žaidimo neparodė ir, jei šį kartą geresnio dvitaškių pataikymo bei patikimesnės kovos po krepšiais pirmojoje rungtynių pusėje pakako pergalei pasiekti, to tikrai neužteks kovojant su tokiomis komandomis kaip „Broliai Šaunuoliai“, „KK Riešė“ ir „Fabiniai“. Jei ši jauna komanda nepadarys rimtų išvadų, pateisinti vienų iš „A“ grupės favoritų statusą bus labai sunku.

ASSECO – VKM: Rytis Meškauskas 16, Margiris Normantas 10. (NE)RIMTA KOMANDA: Karolis Ambrazaitis 15, Šarūnas Jankauskas ir Povilas Mikšys (10 atk. kam.) po 14.

PAYSERA – REZULTATAS 86:63 (24:18; 22:17; 22:15; 18:13)

Sunkesnės savaitės nei ši „Rezultato“ komandai iki ketvirfinalių tikriausiai jau nebus. Antradienį jėgas išbandę su VASAROS TAURĖS 2014 čempionais, ketvirtadienį šios komandos žaidėjai stojo į kovą su vicečempionų komanda „Paysera“ (pernai buvo „BC Medelynas“). „Paysera“ rungtynes pradėjo demonstruodama puikų komandinį žaidimą bei daug dėmesio skirdama gynybai ir pirmą ketvirtį, nepaisant atsipalaidavimo jo pabaigoje, laimėjo 24:18. Už 6 taškų skirtumą, kurį susikrovė „oranžiniai“, paminklą reikėtų statyti veteranui Arnui Kazlauskui, kuris ne tik puikiai dirbo gynyboje, tačiau ir pataikė 3 tritaškius. „Rezultatui“ šio ketvirčio metu sunkiai sekėsi įžaisti kamuolį, o iš tolimų metimų gausos tikslą pasiekė vos du, kai po kartą pasižymėjo Mantas Marozas ir Konstantinas Stech. Antras ketvirtis „Payserai“, nepaisant garsių pavardžių, nebuvo lengvesnis, o dėl to kalti patys ekipos žaidėjai, kurie per dažnai varžovams į rankas atiduodavo kamuolį. Po Dominyko Zupkausko tolimo metimo „Paysera“ pranašumas vėl pasiekė 5 taškų ribą 29:24, tačiau tuo komandos šlovės minutės nesibaigė. Arnas Kazlauskas pataikė dvitaškį ir tritaškį, sukūrė progą Gyčiui Radzevičiui, po kurio metimo „Paysera“ spurtavo 7:0 (36:24). „Rezultato“ aukštaūgiui Donatui Vitkauskui šį skirtumą tritaškiu pavyko sumažinti iki vienženklio 27:36, tačiau Gytis Radzevičius baudos metimais vėl pakėlė kartelę 38:27. Jei puolime pirmaujantiems sekėsi viskas, tai gynyboje sugaudyti „Rezultato“ gynėjus pavykdavo ne visada. Po 3 šios komandos taškų 30:38. Gytis Radzevičius dar kartą stojo prie baudos metimų linijos ir dar kartą „Paysera“ ekipai pranašumą padino iki dviženkio 40:30. Į Mato Budgino tritaškį Viktoras Azarkovas atsakė tuo pačiu 33:43. Po 20 minučių „Paysera“ pirmavo 46:35. Trečias kėlinys prasidėjo „Rezultato“ puolėjo Žygimanto Petkaus solo partija, po jo 4 taškų komanda atsitiesė 39:46. Gytis Radzevičius šį darbą trumpam nubraukė tritaškiu 49:39, tačiau Petkus pridėjo baudos metimą, o iš toli pasižymėjęs Viktoras Azarkovas vėl sugrąžino žaidybinę iniciatyvą į „Rezultato“ komandos rankas 43:49. Lukui Poniškaičiui pataikius du iš eilės tritaškius, „Paysera“ puolimas vėl įgavo pagreitį, nors iš toli pasižymėjo ir 8 tašką per kėlinį pelnęs Žygimantas Petkus, Luko Poniškaičio dar du tolimi metimai leido „Payserai“ galutinai pakreipti visus įvykius sau reikalinga linkme. Prieš ketvirtą kėlinį komandas skyrė jau 18 taškų, o per likusias 10 minučių „Paysera“ sugebėjo dar pagerinti savo įmestų – praleistų taškų „B“ grupėje santykį.

„Rezultatas“ kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo 33-37. Atliko dvigubai mažiau rezultatyvių perdavimų 11-22, o puikus tritaškių pataikymas 40,91% (9/22) nublanko prieš „Paysera“ rodiklį – 52,00% (13/25).  Trys žaidėjai – Arnas Kazlauskas, Lukas Poniškaitis ir Viktoras Azarkovas – šiose rungtynėse pataikė po 4 tolimus metimus iš 5 bandymų.

PAYSERA: Lukas Poniškaitis 18 (4/5 tritaškiai), Gytis Radzevičius ir Arnas Kazlauskas (4/5 tritaškiai) po 16, Ignas Ryla 15, Matas Budginas 12. REZULTATAS: Viktoras Azarkovas 18 (4/5 tritaškiai), Žygimantas Petkus 16, Konstantinas Stech 11, Nikolajus Majevskis 9 (13 atk. kam.).

SIETUVA 23 – BOBLBEE.LT 55:70 (16:16; 12:19; 16:17; 11:18)

Abi komandos prieš šią dvikovą, kuri komandoms buvo trečioji, pralaimėjo po du kartus ir nestokojo noro iškovoti pirmą pergalę šią vasarą. „Sietuva 23“ rungtynes pradėjo spurtu 5:0, tačiau Vitoldas Voitukovič atsakė tuo pačiu ir rezultatas tapo lygus 5:5. Po 5 iš eilės Irmano Čiginsko taškų „Boblbee.lt“ komandai niekas nepasikeitė 10:10. Niekas nepakito ir komandoms baigus žaisti atkaklų ketvirtį 16:16. Antrą ketvirtį geriau pradėjo „Boblbee.lt“, kurie, įpusėjus ketvirčiui, įsiveržė į priekį 25:19 ir privertė „Sietuva 23“ prašyti minutės pertraukėlės. Po jos Justinas Ašmontas pataikė tritaškį ir „sietuviečių“ deficitą padinino iki 9 taškų 28:19. Daugiausia Žygimanto Kosarevo, per 5 minutes surinkusio 5 taškus, dėka „Sietuva 23“ lygino žaidimą, tačiau „Boblbee.lt“, atkarpą mėtę „dievui į langus“, atkuto ir ketvirtį baigė 35:28. Po trečio lygaus ketvirčio pirmaujančios komandos pranašumas padidėjo dar tašku iki 8. „Sietuva 23“ ketvirtajame kėlinyje bandė priartėti prie varžovų, tačiau šie gerai gynėsi ir patikimai kovojo dėl atšokusių kamuolių gynyboje neleisdami „sietuviečiams“ bėgti. Ketvirčio gale „Boblbee.lt“ pirmavo 62:55, o „Sietuva 23“ žaidėjai bandė gelbėtis pavieniais veiksmais. Justinui Ašmontui ir Irmantui Čiginskui pataikius po dvitaškį, ekipos pranašumas šoktelėjo iki 11 taškų 66:55, o „sietuviečiai“ prametė net 5 tritaškius. Sumaištimi pasinaudojęs Justinas Ašmontas dar pelnė 4 taškus, galutinai įtvirtindamas pirmą „Boblbee.lt“ komandos pergalę šią vasarą.

„Sietuva 23“ šiose rungtynėse „lentą“ laimėjo 43-35, tačiau tragiškai metė tritaškius 2/26. Komanda taip pat nusileido varžovams komandiniu žaidimu (6-18 rezultatyvus perdavimai).

BOBLBEE.LT: Vitold Voitukovič 20 (12 atk. kam.), Justinas Ašmontas 15, Julius Mikutis 13, Irmantas Čiginskas 11. SIETUVA 23: Žygimantas Kosarevas 30 (10/14 dvitaškiai, 4 blk.), Tomas Jasiulis 12 (15 atk. kam.), Tadas Gečys 11.

KK RIEŠĖ – NEGERI 117:68 (26:13; 24:30; 32:11; 35:14)

Prieš paskutinėse savaitės rungtynėse aikštelėje susitiko komandos, kurių startas „A“ grupėje skyrėsi kaip diena ir naktis. „Negeri“ skaudžiai pralaimėjo „Verkiams“, buvo sutriuškinti „Brolių Šaunuolių“, o „KK Riešė“ turnyrą pradėjo pergalėmis būtent prieš tas pačias komandas, kurioms „Negeri“ pralaimėjo. Pažvelgus į pirmų savaičių rezultatus, net ir nebūnat dideliu krepšinio žinovu, buvo galima suprasti, kad šiose rungtynėse kovos „nykštukai“ ir „milžinai“, prie kurių vis dar neprisijungė „centras“ Vitalijus Lukša. Tautvydas Paliukėnas pasižymėjo iš toli ir pradėjo „KK Riešės“ spurtą 8:0, kurį nutraukė tik iš toli pasižymėjęs Giedrius Kvakšys 3:8. Po šio gynėjo antro tolimo metimo „Negerų“ reikalai puolime ėmė taisytis 6:8. Nejaukiai po varžovų krepšiu besijautusi komanda dažnai bandė laimę tolimais metimais, po Gedimino Mateikos dvitaškio rungtynių rezultatas tapo lygus 8:8. „KK Riešė“ bandydama žaisti efektingai dažnai klydo, o po dar vieno Gedimo Mateikos metimo rezultatas 11:12. Ketvirtą tašką iš eilės dėjimu pelnęs Alvydas Žarskus padidino „KK Riešės“ persvarą iki 3 taškų 14:11. Ervinas Stankevičius jo ekipai neturint ryškios persvaros surizikavo ir pakeitė 4 starto penketuko žaidėjus aikštelėje palikdamas tik „centrą“ Alvydą Žarskų. Komandos vado rizika pasiteisino, puikiai į žaidimą įsitraukę atsarginiai su du tritaškius pataikiusiu Luku Motiejūnu priešakyje pabėgo į priekį ir ketvirtį laimėjo 26:13. Paleidę varžovus į priekį „Negeri“ kėlinio pradžioje pelno 4 taškus iš eilės 17:26. Komanda geriau puola, ginasi ir itin dažnai randa skylių „KK Riešės“ gynyboje, vis tvirčiau ir užtikrinčiau baudos aikštelėje jaučiasi ir komandos aukštaūgis Linas Stripinis, kurio dėka svarbūs atkovojami kamuoliai leidžiantys kontratakuoti. Kėlinio gale „KK Riešės“ ekipą į priekį tenka tempti labiausiai patyrusiam žaidėjui Martynui Paliukėnui bei šviežio kraujo įnešusiam Lukui Motiejūnui. Kėlinio gale „Negeri“ atsilieka minimaliai 43:44, bet pražiopso varžovų spurtą, kai tritaškį pataiko Vytautas Cicėnas ir metimą su varžovo pražanga prideda Martynas Rakauskas 50:43. Po didžiosios pertraukos aikštelėje vaizdas vėl keičiasi. Labai energingai ketvirtį pradeda „centras“ Alvydas Žarskus, kurio 8 taškai be atsako priverčia „Negerų“ ekipą prašyti minutės pertraukėlės 58:43. Sužaidus dar kelias minutes aikštelėje vaizdas nesikeičia, priekyje 67:51 „KK Riešė“, o „Negeri“ prašo dar vienos minutės pertraukėlės. Ji duoda mažai naudos, varžovai spurtuoja 5:0 (72:51) ir dar labiau didina savo pranašumą. Giedrius Kvakšys dar pataiko iš toli 54:72, tačiau „KK Riešė“ vėl spurtuoja kėlinį baigdama priekyje 82:54. Ketvirto kėlinio metu aikštelėje „Negeri“ taip ir nesugeba atsitiesti, o „KK Riešė“ šauna į priekį ir jau įpusėjus ketvirčiui pasiekia 100 taškų ribą. Rezultatyvumo rekordą šią vasarą pasiekusios komandos pergalę Alvydas Žarskus dar įtvirtina tritaškiu 117:68.

„KK Riešė“ varžovus pranoko pagal visus iki vieno statistikos rodiklius. Lengvą pergalę komandai pasiekti padėjo didesnė žaidėjų rotacija. Jei „Negeri“ į aikštelę nuo suolo „kėlė“ vienintelį 2 taškus pelniusį Marių Dubininką, tai „KK Riešės“ atsarginiai Rakauskas, Gaidys, Cicėnas ir Motiejūnas niekuo nenusileido starto penketo komandos draugams ir kartu surinko 50 taškų.

KK RIEŠĖ: Lukas Motiejūnas 24 (4/6 tritaškiai), Alvydas Žarskus 19 (11 atk. kam.), Tautvydas Paliukėnas 16, Martynas Paliukėnas 13, Augustas Šuliauskas 12, Martynas Rakauskas 11. NEGERI: Gediminas Mateika 20, Linas Stripinis 18 (16 atk. kam.), Giedrius Kvakšys 17.

BC PAGIRIAI – BROLIAI ŠAUNUOLIAI 72:69 (13:17; 20:18; 23:13; 16:21)

„Broliai Šaunuoliai“ nesunkiai susitvarkė su „Negerais“ ir tik kėlinį sugebėjo priešintis grupės favoritais laikomiems „KK Riešės“ žaidėjams. Paskutinėse savaitės turnyro rungtynėse šios ilgą istoriją turinčios komandos meistriškumo ribas panoro patikrinti pirmosiose savo rungtynėse pergalę šventę „BC Pagirių“ vaikinai, kurie birželio 30 dieną 76:75 įveikė „Asseco – VKM“ ir atkreipė į save tikrai nemažai turnyro mėgėjų dėmesio. „BC Pagiriai“ dvikovą pradėjo draugiškai skirstydami kamuolį, tačiau metimai šiai komandai nekrito. Komandoms sužaidus 2 minutes rezultatas buvo 6:6. Pasinaudoję tuo, kad varžovai nepataiko gerų metimų, „Broliai Šaunuoliai“ spurtavo 7:0 (13:6). Kėliniui einant į pabaigą šios ilgiau gyvuojančios ir labiau patyrusios komandos pranašumas siekė tuos pačius 7 taškus 17:10, tačiau likusias sekundes „BC Pagiriai“ labai gerai išnaudojo ir kėlinį baigė atsilikdami 13:17. Antrą ketvirtį „BC Pagiriai“ pradėjo tritaškiu 16:17, jo autorius yra jauniausias komandos žaidėjas Justinas Leganovič. Prametęs daug metimų Lukas Buitkus pakeitė taktiką ir ėmė dažniau veržtis po varžovų krepšiu. Po 6 iš eilės šio žaidėjo baudos metimų, iš kurių 4 buvo taiklūs, „BC Pagiriai“ 20:15 įsiveržė į priekį. Negana to, šios komandos jaunuolis Leganovič į varžovų krepšį pasiuntė dar vieną tritaškį, o „Broliams Šaunuoliams“ atsakius metimu iš po krepšio, dar kartą pasižymėjo 2 taškais 25:17. Visgi įgytos persvaros iki didžiosios pertraukos „BC Pagirių“ ekipai išlaikyti nepavyko, „Broliai Šaunuoliai“ ją sumažino iki vieno dvitaškio metimo 35:33. Įpusėjus trečiam kėliniui aikštelėje kova buvo nuožmi ir lygi, Pagirių atstovai savo rankose laikė 3 taškų persvarą 43:40. Karolis Ruselevič ir Lukas Buitkus pelnė 4 taškus 47:40, priversdami „Brolius Šaunuolius“ eiti pasitarti. Po minutes pertraukėlės „BC Pagiriai“ spurtavo dar kartą 7:0 (54:40). Darius Dūdėnas ėmėsi iniciatyvos, tačiau į jo 6 taškus Lukas Buitkus atsakė 4 ir kėlinį „BC Pagiriai“ baigė aukštai pakelta galva 56:48. Pagal tai, kaip svyravo komandų žaidimo kreivė per pirmas 30 minučių, galima daryti išvadą, kad mūsų laukia nenuspėjami įvykiai lemiamo ketvirčio metu. Po Dariaus Mimo tritaškio „Brolių Šaunuolių“ deficitas sumažėjo iki 4 taškų 52:56. Po dar vieno Dariaus Mimo tritaškio ir Dariaus Dūdėno dvitaškio „BC Pagirių“ komanda susidūrė su dideliais sunkumais, varžovai ėmė ne tik lipti ant kulnų, tačiau ir diktuoti savo sąlygas išlygindama rezultatą 57:57. Lemiamam ketvirčiui įpusėjus „Broliai Šaunuoliai“ persvėrė rezultatą savo naudai 59:57, tačiau tada lyderio savybes atskleidė Nerijus Pigaga, po kurio 8 taškų (du tritaškiai) virš „BC Pagirių“ stovyklos vėl pasirodė šviesa 65:61. Įsibėgėjusį Nerijų Pigaga pristabdė trauma, o Marius Krukonis tritaškiu rezultatą sumažino iki 1 taško 64:65. Po Luko Buitkaus 20 taško Pagirių miestelio žaidėjai įsiveržė į priekį 66:69, tačiau palikdamas laiko vos vienai atakai Aurimas Kleveckas pataikė gyvybiškai svarbų tritaškį 69:69. Kai „Broliai Šaunuoliai“ mintimis keliavo į pratesimą, kamuolį kontroliavęs Justas Urmanavičius sudegino likusias sekundes ir paleido tritaškį, bingo – metimas taiklus 72:69.

Justas Urmanavičius pergalingą metimą pataikė antrą dvikovą iš eilės, o „BC Pagiriai“ išplėšė antrą pergalę prieš komandą, kuri buvo vėl dvikovos favoritė. „BC Pagirių“ komanda demonstravo puikų komandinį žaidimą, į jį įtraukdama net jauniausią ekipos žaidėją Justą Leganovič, kuris pelnė labai svarbius 8 komandos taškus.

BC PAGIRIAI: Lukas Buitkus 20, Nerijus Pigaga 19, Justas Urmanavičius 11. BROLIAI ŠAUNUOLIAI: Gediminas Povilauskas 18, Darius Dūdėnas 14, Marius Krukonis 12, Darius Mimas 11, Aurimas Kleveckas 10.

VASAROS TAURĖS 2015 TURNYRO 3 SAVAITĖS REKORDAI:

Daugiausiai naudingumo balų: Laimonas Brazauskas „Fabiniai“ ir Augustinas Jankaitis „94“ (29).

Daugiausiai pelnytų taškų: Žygimantas Kosarevas „Sietuva 23“ (30).

Daugiausiai atkovotų kamuolių: Linas Stripinis „Negeri“ (16).

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų: Simas Liepinaitis „Fabiniai“ (14).

Daugiausiai perimtų kamuolių: Margiris Normantas „Asseco – VKM“, Linas Stripinis „Negeri“ ir Justas Urmanavičius „BC Pagiriai“ (5).

Daugiausiai blokuotų metimų: Žygimantas Kosarevas „Sietuva 23“ (4).

Daugiausiai pataikytų tritaškių: Remigijus Guiga „Sex & Beer” (5).