Sudėtį kaip reikalas per dvi savaitęs pastiprinę „Sietuva 23“ žaidėjai vėl turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Oficialaus turnyro tinklalapio www.krepsinistau.lt apžvalga skirta liepos 28 dienos rungtynėms.

„REAKTORIAUS SMOGIKAI“ GRUPĖS VARŽYBAS BAIGĖ LENGVA PERGALE: VASAROS TAURĖS 2014 nugalėtojai „Reaktoriaus smogikai“ grupėje „B“ užėmė 2 vietą, o savo pasirodymą baigė pergale 84:56 (33:10; 16:14; 20:19; 15:13) prieš „Boblbee.lt“. Dvikovos favoritai tada „Starto“ pavadinimą turėjusią „Boblbee.lt“ įveikė 97:57 ir praėjusią vasarą.

Išskyrus dvikovą su „Paysera“ (62:63) bėdų likusiose rungtynėse neturėję „Reaktoriaus smogikai“ užtikrintai pradėjo 6 savo vasaros dvikovą ir jau po 10 pirmų rungtynių minučių varžovams užkrovė ant kupros 23 taškų deficitą 33:10. „Boblbee.lt“ pirmo kėlinio metu sunkiai sekėsi sugaudyti netik varžovus, tačiau ir kamuolį kai komanda rengdavo savo atakas, todėl tokia „reaktoriečių“ didelė žaidybinė persvara neturėjo niekam sukelti nuostabos. Antrą kėlinį „Reaktoriaus smogikai“ pradėjo „sužlugdydami“ eilinę „Boblbee.lt“ ataką ir atsakydami labai efektyviai, kai kamuolį perėmęs Ignas Juškevičius jį perdavė Manvydui Statauskui, o šis jį „centrui“ pakabino dėjimui 35:10. Po šio emocinio užtaiso galima buvo tikėtis, kad „Reaktoriaus“ puolimo banga galutinai nušluos varžovus nuo žemės paviršiaus, tačiau komandos apsukos antrajame ketvirtyje krito. Prasidėjus 15-tai rungtynių minutei komanda pirmavo 45:14, o kėlinį baigė būdami priekyje 49:24. „Boblbee.lt“ komandai atsitiesti padėjo pagerėjusi gynyba. Atradusi jėgų „pasispardyti“ atsiliekanti komanda tą sėkmingai darė ir po didžiosios pertraukos žengdama su „Reaktoriaus smogikais“ žingsnis į žingsnį. Įpusėjus trečiam ketvirčiui komandas skyrė 27 taškai 60:33. Keturių minučių atkarpą 8:6 laimėjusi „Boblbee.lt“ savo atsilikimą sumažino iki 25 taškų 41:66, tačiau tolimą metimą pataikęs Manvydas Statauskas pasidžiaugti mažėjančiu skirtumu leido neilgai 69:41. Po trečio kėlinio „smogikai“ priekyje buvo 69:43, po to kai komandos gynybą pergudravęs Eduardas Gebenis kėlinį baigė gražiu dėjimu. Ketvirtą kėlinį praėjusios vasaros čempionų vadas Darius Petrikas pradeda tritaškiu 72:43, o taip pat iš toli pasižymėjus Laurynui Kirliui „Boblbee.lt“ deficitas šokteli iki rekordinio 32 taškų 43:75. Karolio Jatulevičiaus ir Justino Ašmonto sėkmingo žaidėjimo dėka „Boblbee.lt“ ekipai pavyko nutraukti varžovų spurtą 6:0, atsakant į jį savuoju 5:0 (48:75), tačiau labiau priartėti prie varžovų taip ir nepavyko.

„Reaktoriaus smogikai“ varžovams šiose rungtynėse nusileido pagal perimtus kamuolius (9-14), asmenines pražangas (13-7) ir prarastus kamuolius (21 – 13) likusiose statistikos langeliuose po rungtynių galima buvo matyti didesnius žymiai skaičius prie rungynes laimėjusios komandos pavadinimo.

Nugalėtojus į penktą pergalę vedė 26 taškus pelnęs (11/17 dvitaškiai) ir 10 atšokusių kamuolių sugriebęs Ignas Juškevičius (37 naud. balai). Tritaškius 55,56% (5/9) taiklumu metęs Eduard Rogačiov pridėjo 17, Laurynas Kirlys 11 taškų. Po 9 taškus surinko ir broliai Statauskai. „Boblbee.lt“ ekipoje labiausiai išsiskyrė po 14 taškų surinkę Karolis Jatulevičius ir Artūras Romanovskis. Pastarasis puolėjas praėjusią vasarą buvo savo komandos lyderis, o šią tai jam buvo pirmosios rungtynės.

LYDERIUS PATAUPĘ „BC PAGIRIAI“ TURĖJO VARGO SU „A“ GRUPĖS AUTSAIDERIAIS: Apie aukštą vietą painioje „A“ grupėje galvojantis šios vasaros tamsusis arkliukas „BC Pagirių“ komanda teisės klysti žaisdama su grupės gale tūnančia „(Ne)Rimta Komanda“ neturėjo, tačiau savo jėgomis tikinti komanda nebijojo rizikuoti ir nutarė pataupyti savo komandos svarbiausius žaidėjus, leisdama daugiau pasireikšti kitiems. Eksperimentais komandai neteko nusivilti, tačiau pergalė nebuvo tokia įtikinama, kokios galima buvo laukti rungtynėms dar neprasidėjus. „BC Pagiriai“ varžovus įveikė 54:43 (13:8; 7:12; 21:7; 13:16).

Dvikovą komandos pradėjo prastai ir 4 minutes negalėjo pelnyti taškų. Po Edvardo Balionio metimo prasidėjus 5 rungtynių minutei „BC Pagiriai“ 2:0 įsiveržė į priekį, tačiau „(Ne)Rimta Komanda“ greitai atsakė dvitaškiu ir išlyginio dvikovos rezultatą 2:2. Lukas Buitkus pataikė pirmą tritaškį kuris komandoms sunkiai renkant taškus buvo labai rimtas ėjimas į priekį 5:2. Iki pirmo ketvirčio pabaigos likus 2 su puse minutės, rezultatui augant labai lėtai Pagirių atstovai pirmavo 7:4. „(Ne)Rimta Komanda“ padėtį pataisė kėlinio gale savo atsilikimą sumažindama iki 2 taškų 8:10 bei palikdama varžovų atakai vos kelias sekundes. Tų sekundžių „BC Pagiriams“ pakako Igoris Burdakovskij pataikė labai įmantrų tritaškį su kėlinio sirena 13:8. Antras kėlinys prasidėjo atkaklių grumtynių tęsiniu. Po Jono Navako baudos metimo 16 rungtynių minutę „(Ne)Rimta Komanda“ kolektyvas atsiliko 15:19. Po Povilo Mikšio užtikrinto žaidimo ketvirčio gale rezultatas tapo lygus 20:20. Trečią ketvirtį „BC Pagiriai“ pradėjo labai energingai, o pagrindinis komandos vidurio puolėjas Valdemaras Lodziato varžovų gynybai tapo sunkiai įmenama mįsle. „(Ne)Rimta Komanda“ ekipos baudos aikštelėje „pasiautusio“ aukštaūgio dėka „BC Pagiriai“ spurtavo 13:0 (33:20), užtikrintai sužaisdami pergalę nulėmusią šių rungtynių atkarpą. Povilas Mikšys dvitaškiu nutraukė varžovų spurtą 22:33, tačiau nuo suolo į šias rungtynes įsitraukęs pagrindinis „BC Pagirių“ įžaidėjas Nerijus Pigaga pelnė dvitaškį su varžovų pražanga. Po gynėjo baudos metimo įgijusi rekordinę 14 taškų persvarą Pagirių atstovų komanda pirmavo 36:22, o kėlinį baigė būdami priekyje 41:27. Ketvirtą kėlinį „BC Pagiriai“ pradėjo sėkminga ataka ir savo pranašumą padidino iki 16 taškų, tačiau Darius Petrauskis atsakė tritaškiu palikdamas varžovams 13 taškų. Per likusias 8 su puse kėlinio minutės aikštelėje vyko atkakli kova, tačiau „A“ grupės atradimu tapę Pagirių atstovai turėto pranašumo „nepametė“. „(Ne)Rimta Komanda“ ekipai tai jau buvo 6 pralaimėjimas šią vasarą.

Šiose rungtynėse abi komandos iš žaidimo atakavo tik 29,60% taiklumu. „(Ne)Rimta Komanda“ 45-40 laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, tačiau dažniau klydo 16-13. Didelę įtaką komandų rezultatui turėjo atsarginiai žaidėjai. „BC Pagirių“ rezervas į rungtynes įsitraukęs nuo suolelio pelnė 22 taškus (13 atk. kam.), „(Ne)Rimta Komanda“ komandos atsarginių indėlis 13 taškų ir 14 atkovotų kamuolių.

„BC Pagiriams“ ketvirtos pergalės džiaugsmą truputi apkartino rezultatyviausio komandos žaidėjo Luko Buitkaus trauma. Komandos taškų lyderis spėjo surinkti 7 taškus (2/12 metimai iš žaidimo), tačiau antrojo kėlinio metu po susidūrimo su varžovų žaidėjo labai skaudžiai krito ant nugaros ir likusią rungtynių dalį praleido už aikštelės ribų. Kiek rimta šio vieno svarbiausio komandos žaidėjo trauma nėra aišku.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė 13 taškų surinkęs ir 12 atšokusių kamuolių surinkęs „centras“ Valdemaras Lodziato. Česlav Januškevič pridėjo 10, Karolis Ruselevič pelnė 8. „(Ne)Rimta Komanda“ komandai 12 taškų surinko Darius Petrauskis (3/6 tritaškiai) pataikęs visus ekipos tolimus metimus (3/17), 9 pridėjo atskiromis atkarpomis puolime sužibėdavęs Povilas Mikšys.

FABINIAI” ATKAKLIAI BESIPRIEŠINUSIUS „BROLIUS ŠAUNUOLIUS“ PAŽABOJO TIK RUNGTYNIŲ GALE: Fabijoniškių komanda gimė prieš 4 metus, „Brolių Šaunuolių“ 6 anksčiau. Ši komandų akistata buvo šeštoji, dvikovai pasibaigus „Fabinių“ pergale 81:75 (20:22; 18:16; 18:21; 25:16) tendencijos išliko tokios pat. „Broliai Šaunuoliai“ laimi visas SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS tarpusavio rungtynes (4-0), „Fabiniai“ (2-0) VASAROS TAURIŲ.

„Fabiniai“ visose rungtynėse atrodė labai užtikrintai, „Broliai Šaunuoliai“ taip pat pamažu įsibėgėjo, todėl iš šios dvikovos galima buvo laukti labai įdomios kovos. Komandoms pradėjus apšilimą „Brolių Šaunuolių“ stovykloje trūko netik šią vasarą komandai tikriausiai jau nepadėsiančio (galimybė yra išvysti tik paskutinėse grupės rungtynėse) Deimanto Pavlovskio, bet ir vieno naudingiausio turnyro žaidėjo Gedimino Povilausko, kas sumažino prieš rungtynes „Brolių Šaunuolių“ komandos „svorį“ ir leido tikėtis, kad Fabijoniškių atstovai iškovos dar vieną lengvą pergalę.

Dvikovą taikliu metimu pradėjo Tomas Ryliškis išvesdamas „Brolius Šaunuolius“ į priekį 2:0. „Fabinių“ puolėjui Steponui Markui pataikius vieną baudos metimą rungtynių favoritų deficitas sumažėjo iki minimumo 1:2. Komandoms keičiantis sėkmingomis atakomis „Broliai Šaunuoliai“ vis pirmavo tuo pačiu tašku, kol svarstyklių savo komandos naudai nenusvėrė Laimonas Brazauskas, pataikęs dvitaškį 8:7. Įsibėgėjus ketvirčiui pirmaujanti komanda keitėsi daugybė kartų, kol galiausiai jo gale Dariaus Dūdėno taiklūs metimai leido „Broliams Šaunuoliams“ susikrauti didžiausią 4 taškų persvarą 22:18. Pranašumo komanda neišlaikė ir trumpam atokvėpiui tarp kėlinių išėjo turėdama 2 taškų pranašumą 22:20. Steponas Markus pataiko tolimą metimą ir „Fabinius“ jau antro kėlinio pradžioje išveda į priekį 23:22, tačiau tą patį ginklą sėkmingai panaudojęs „brolių“ gynėjas Darius Mimas vėl grąžina persvarą savo komandai 25:23. „Fabiniai“ surengia spurtą 7:0 (30:25) Gediminą Bliujų priversdami prašyti minutės pertraukėlės. Išklausią trenerio nurodymų „Broliai Šaunuoliai“ surengia sėkmingą ataką, tačiau gynyboje suklysta leisdami tolimu metimu pasižymėti Laurynui Raliui, kuris šią dvikovą pradėjo nuo suolo 33:27. „Fabiniams“ po Markaus metimo pasiekus rekordinę 8 taškų persvarą 35:27 „Broliai Šaunuoliai“ pradeda lipti iš nedidelės duobelės. Likus 40 sekundžių iki antro kėlinio galo rezultatas lygus 36:36. Vytautas Šulskis sugeba „fabus“ trūktelti vėl į priekį 38:36, tačiau neapsigynę jo komandos draugai leidžia Dariui Jovaišai ištaisyti padėtį 38:38. Trečią kėlinį „Brolių Šaunuolių“ veiduose buvo matyti daugiau nuovargio ženklų, nei pas jaunesnius varžovus, tačiau nepaisant to komanda prasidėjus 26 dvikovos minutei įgijo 4 taškų persvarą 49:45. Sužaidus dar dvi minutes „Fabinių“ pastangos žaisti jiems parankesnį greitą krepšinį davė rezultatų 56:54. Aplenkę varžovus ketvirčio gale „fabų“ žaidėjai gynyboje paliko skylių, o jomis pasinaudoję „Broliai Šaunuoliai“ prieš ketvirtą kėlinį „šoktelėjo“ į priekį 59:56. Sužaidus pora minučių ketvirtajame kėlinyje „Fabinių“ deficitas tapo 4 taškai 60:64. Ilgai laukti nereikėjo Laimonas Brazauskas pataikė su varžovo pražanga, o jam ir Vytautui Šulskiui pridėjus dar po vieną baudos metimą „Fabiniai“ įsiveržė į priekį 66:64, tiesa labai trumpam. Darius Dūdėnas pataikė eilinį dvitaškį 66:66. Pozicinėse atakose puolėjams Povilui Kaminskui ir Dariui Dūdėnui apsikeitus metimais 68:68. „Broliams Šaunuoliams“ grįžus į priekį 70:69, Vytautas Šulskis, kurį bandęs sustabdyti Tomas Ryliškis susidūrimo metu susimušė kelį baudos metimu išlygino rezultatą 70:70. Ričardas Jakesebaga pataikęs pirmą metimą dar sykį išvedė „Brolius Šaunuolius“ į priekį, tačiau protingai „fabų“ žaidimui vadovavęs Paulius Leščinskas pabandė dar kartą atakuoti iš toli, bingo 73:72. Kamuolį pavogęs Laimonas Brazauskas varžovų pasipriešinimo gynyboje taip ir nesulaukęs lemiamu momentu „Fabinių“ pranašumą padino dar 2 taškais 75:72. Reginiu kurį matė paskutinę minutę nepatenkintas Gediminas Bliujus paprašė minutės pertraukėlės. Darius Mimas išmeta kamuolį iš už šoninės linijos, tačiau jį neužtikrintai perdavimą priimti bandęs Antanas Urnikis buvo „apvogtas“ Stepono Markaus, kuris pats susikūręs ataką, ją užbaigė efektingu dėjimu 77:72. „Brolius Šaunuolius“ ėmė spausti laikas, todėl jų įžaidėjas Darius Mimas nebandė „užsukti“ ilgos atakos ir pats pabandė laimę iš toli, yra 75:77. Visgi per likusią nepilną rungtynių minutę „Fabiniai“ sužaidė užtikrinčiau, o varžovams puolime ir gynyboje truputį jau trūko jėgų.

Lemiamu faktoriumi nulėmusiu „Fabinių“ pergalę buvo agresyvus komandos puolimas, komanda metė 23 baudos metimus pataikė 17. Savo ruoštu „Broliai Šaunuoliai“ velniškai gerai metė tolimus metimus 8/14. Pagrindinis krūvis abiejų komandos stovyklose šį kartą teko starto penketuko žaidėjams. „Fabiniams“ nuo dvikovos pradžios žaidę žaidėjai pelnė 71 tašką, „Broliams Šaunuoliams“ 62.

Nugalėtojus į priekį vedė ryškiausia komandos žvaigždė Vytautas Šulskis – 21 taškas. Paulius Leščinskas pridėjo 15, Laimonas Brazauskas 14, o Steponas Markus 13 taškų. „Brolių Šaunuolių“ komandoje pastebimiausias buvo Darius Dūdėnas. Puolėjas pelnė 21 tašką (10/25 dvitaškiai) ir atkovojo 19 atšokusių kamuolių. Darius Jovaiša pridėjo 18, Darius Mimas 11 (3/3 tritaškiai), Antanas Urnikis (2/2 tritaškiai) ir Tomas Ryliškis po 10.

DAR VIENĄ NESĖKMĘ PATYRUSI „SIETUVA 23“ KOMPLIKAVO SAVO PADĖTĮ „B“ GRUPĖJE: Puiki sudėtis pergalių negarantuoja, taip galima būtų aiškiausiai apibūdinti 4 nesėkmę 72:78 (14:20; 20:17; 18:7; 20:34) prieš „94“ jaunimą patyrusių „sietuviečių“ pasirodymą. Komanda prieš turnyrą vertinta kaip rimti pretendentai į ketvirtfinalį po šių rungtynių atsidūrė ant bedugnės krašto. Rytoj (liepos 30 dieną) komanda privalo įveikti „Paysera“ komandą (rungtynės vyks 21 valandą). Jei komandai pavyktų pasiekti sensacingą pergalę vieta ketvirtfinalyje jei atsivertų tik „Rezultato“ ekipos pralaimėjimo atveju. Ši komanda savo paskutinę dvikovą žaidžia rugpjūčio 4 dieną su „94“ vaikinais.

Rungtynes geriau pradėjo „94“ komandos žaidėjai, kurie po Domynyko Palšio tritaškio įsiveržė į priekį 3:0, o prasidėjus 6 kėlinio minutei jau pirmavo 16:4. Po minutės pertraukėlės „Sietuva 23“ suaktyvino savo gynybą. Pirmą kartą šią vasarą aikštelėje pasirodęs Marius Tenikaitis pirmu bandymu pelnė du taškus ir privertė varžovus prasižengti. Atsitiesusi komanda po Oto Majero tritaškio sumažino atsilikimą iki 7 taškų 11:18. Dominykas Palšis atakavęs praktiškai be klaidų dvitaškiu „94“ komandos pranašumą padino iki 9 taškų 20:11, tačiau gynyboje komanda nesulaikė 202 cm ūgio Mariaus Tenikaičio kurio antras bandymas pelnyti taškus su varžovo pražanga buvo sėkmingesnis, šį kartą „centras“ prie taiklaus dvitaškio pridėjo ir taiklų baudos metimą 14:20. Antro kėlinio pradžia „Sietuva 23“ ekipos žaidėjams buvo sėkmingesnė, nei pirmojo, tačiau tik puolime. Gynyboje jaunuolius sugaudyti sekėsi sunkiai. Įpusėjus rungtynėms negausiai į dvikovas šią vasarą besirenkanti „94“ komanda pirmavo 29:22, o po dar vienos rungtynių minutės šios ekipos persvara šoktelėjo iki 11 taškų, kai dvitaškį mindamas tritaškio liniją pataikė Dominykas Palšis. Iki rungtynių didžiosios pertraukos liku 2 minutėms „Sietuva 23“ atsiliko 26:35, tačiau Tomas Jasiulis pataikė iš po krepšio, sudėtingą metimą iš po krepšio pataikė Deividas Aukštuolis „94“ kolektyvo turėtą 11 taškų persvarą sumažindamas iki 5 (35:30). Praradę iniciatyvą „94“ žaidėjai laiku paprašė minutės pertraukėlės, o ji leido komandai įpusėjus dvikovai 37:34 išsilaikyti priekyje. Trečią kėlinį „Sietuva 23“ pradėjo varžovus įspausdama į kampą, o suaktyvėjusi gynyba išmušė iš vėžių januolius, o pukiai išnaudojami aukštaūgiai sparčiai rinko taškus. Tomui Jasiuliui ir Mariui Tenikaičiui surinkus 9 iš eilės „Sietuva 23“ įgijo saugesnį atotrūkį 43:37. Per šį kėlinį „94“ komandos lyderis Dominykas Palšis nebuvo toks taiklus, kaip per pirmus du kėlinius, o jo ekipos deficitas prieš lemiamą ketvirtį išaugo iki 8 taškų 44:52. Jei „94“ penketukas trečią kėlinį „duso“ puikiai veikusioje „Sietuva 23“ komandos aikštės gynyboje, tai lemiamo ketvirčio metu ją ši komanda pavertė niekais. Šios ekipos vyrukai rengė ilgesnes atakas, o susikūrę progą metimui mesdavo tolimus metimus. Prie vėl prisitaikiusio Palšio prisijungus Domantui Juraičiui „94“ atakos įgavo visiškai kitą atspalvį ir komanda žaisdama dinamišką žaidimą greitai ištirpdė varžovų turėtą pranašumą, o pažaidę atkarpą dar taškas į tašką lemiamu momentu po Domanto Juraičio eilinio tritaškio šį ketvirtį įgijo 5 taškų persvarą 73:68. Tomas Jasiulis „sietuviečių“ atsilikimą sumažino iki 2 taškų 70:75, nors „94“ ekipos žaidėjai kurį laiką nesutiko su teisėjo sprendimu nešvilpti dvigubo varymo taisyklių pažeidimo Deividui Aukštuoliui. Paulius Naraškevičius pataikęs tik antrą baudos metimą savo komandai pelnė 16-tą tašką 76:70. „Sietuva 23“ išnaudodama savo paskutinę teisę į minutės pertraukėlę surengė pasitarimą, neaišku koks tikslus buvo komandos sumanymas, tačiau išpildymas buvo tikrai ne koks, eilinis prarastas kamuolys svarbiu momentu, komandai neliko nieko, kaip tik pažeisti taisykles. Prie baudos metimų linijos stojęs epizodiškai šį sezoną Kėdainių „Nevėžyje“ (LKL) žaidęs Tomas Michnevičius varžovams suteikia dar vieną šansą, pramesdamas abu baudos metimus, tačiau Mariui Tenikaičiui nepavyksta atkovoti kamuolio, kuris išprūsta jam iš rankų. „Sietuvai 23“ dar kartą pažeidus taisykles Domantas Juraitis komandos draugo pavyzdžiu nepaseka, jo abu baudos metimai taiklūs 76:70, Otui Majerui prametus tritaškį, Juraitis prideda baudos metimais dar du taškus 78:70, o rungtynių pabaigoje Deivido Aukštuolio taiklus metimas 72:78 iš po krepšio „Sietuvai 23“ tampa menka paguoda, nes ekipa pralaimi gyvybiškai svarbų mačą, kuriame tikrai galėjo pasirodyti pergalingai.

„Sietuva 23“ dominavo baudos aikštelėje, kovą dėl atšokusių kamuolių laimėdama 41-26, taip pat jei pavyko taikliau mesti dvitaškius 54,00% - 48,84% bei jų įmesti daugiau 27-21. Visgi šį kartą pralaimėjimo priežastimi tapo didelis klaidų skaičius (21-11) bei nesuveikusi gynyba, kai varžovai įsimėtė iš toli. „94“ pataikė 10 tolimų metimų iš 24.

Nugalėtojus į 3 pergalę vedė po 28 taškus surinkę Domantas Juraitis (6/9 tritaškiai) ir Dominykas Palšis (2/5 tritaškiai). Jiems gerai kamuolius skirstė 12 rezultatyvių perdavimų atlikęs ir 16 taškų surinkęs Paulius Naraškevičius. „Sietuva 23“ ekipoje labiausiai išsiskyrė naudingai žaidę aukštaūgiai. Marius Tenikaitis pelnė 21 tašką (8 atk. kam.), Tomas Jasiulis 19 (7 atk. kam.). Dar 12 pridėjo Otas Majeras.