Mažajame finale triumfavo fantastinį taiklumą demonstravusi „Sanarių“ ekipa. Finalų naudingiausiu žaidėju pripažintas „KK Reaktoriaus“ puolėjas Osvaldas Olisevičius.

PUSFINALIS: BROLIAI ŠAUNUOLIAI – BC MEDELYNAS 49:60 (10:17; 9:10; 18:17; 12:16)

Darius Dūdėnas 24 (14 atk. kam.), Darius Jovaiša 12, Gediminas Bliujus 10 / Dainius Novickas 26, Ignas Ryla 13, Gediminas Povilauskas 10 (17 atk. kam.)

Dėl pirmojo bilieto į „Vasaros taurės 2014” finalą į kovą stojo „BC Medelynas“ ir „Broliai Šaunuoliai“. Pirmąjį ginčo kamuolį laimėjo „Broliai Šaunuoliai“, tačiau greita klaida neleido komandai pelnyti taškų jau pirmosios atakos metu. Visgi „BC Medelynas“ taip pat užstrigo. Darius Jovaiša, pabėgęs į priekį, sulaukė gero perdavimo iš komandos draugų, tačiau rezultatyviausiam ekipos žaidėjui startinis jaudulys neleido pataikyti paprasto metimo iš po krepšio, o kitoje aikštelės pusėje Dainius Novickas pataikė pirmąjį rungtynių metimą, kuris buvo įvertintas trimis taškais. „Broliai Šaunuoliai“ per pirmąsias dvikovos minutes gana gerai judėjo gynyboje, tačiau puolime jiems nesisekė net elementariausi dalykai, visgi Darius Dūdėnas nutraukė šią nesėkmių virtinę ir „BC Medelynui“ paliko taško persvarą 2:3. „BC Medelyno“ gretose iniciatyvos pirmasis ėmėsi Dainius Novickas, kuris pelnė 5 taškus be atsako ir padidino persvarą iki 8:2. Be pelniusio taškus Novicko pirmojoje kėlinio pusėje puikiai gynyboje dirbo Gediminas Povilauskas, kurio suteikti antrieji šansai ne kartą gelbėjo komandą. Mariui Krunoniui sužingsniavus ir palaidojus dar vieną komandos ataką, „Broliai Šaunuoliai“ paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Trumpa pertrauka jokių didelių pokyčių į komandos žaidimą neįnešė, nors klaidų netrūko abiejų komandų stovyklose, geriau varžovų dovanas išnaudojo „BC Medelynas“, o po 4 taškų, pelnytų Gedimino Povilausko, pirmaujančios ekipos persvara pasiekė 8 taškų atžymą 12:4. Gediminas Bliujus prasiveržimo metu pelnė sudėtingus taškus, tačiau gynyboje nesugaudytas Ignas Ryla viską nubraukė pataikydamas dvitaškį su varžovo pražanga 15:6. Išprovokavęs pražangą „Brolių Šaunuolių“ vidurio puolėjas Karolis Kvedaravičius prametė abu baudos metimus, didelės nuostabos tai nekėlė nei varžovams, nei komandos draugams, šis žaidimo elementas priekinės linijos žaidėjui yra tikras achilo kulnas. Kaip mesti baudas jaunam „Brolių Šaunuolių“ šios vasaros naujokui puikiu pavyzdžiu turėtų tapti veteranas Dainius Novickas, kuris jau sekančioje atakoje privertęs prasižengti tą patį vidurio puolėją padidino „BC Medelyno“ persvarą iki 11 taškų 17:6. Pirmas kėlinys baigėsi „Brolių Šaunuoliu“ netikėtu blykstelėjimu, Darius Jovaiša pataikė greitą dvitaškį, o apsigynusios ekipos ataką su kėlinio sirena užbaigė Aurimas Kleveckas 10:17. Antrą kėlinį „Broliai Šaunuoliai“ dar labiau pagerino savo gynybą ir „BC Medelyną“ vertė žaisti ne tokį žaidimą kaip komanda yra pripratusi, tačiau pačios komandos puolimas buvo tikrai prastas žinant, kad tai buvo labai svarbios pusfinalio varžybos. Po 20 minučių, kurių metu rezultatas augo labai lėtai, „BC Medelynas“ pirmavo 27:19. Po didžiosios pertraukos aikštelėje galėjome matyti įdomesnį ir gražesnį krepšinį, smarkiai pagerėjo komandų pataikymas. Ignas Ryla, pelnęs pirmuosius taškus antrojoje pusėje, dar labiau padidino „BC Medelyno“ persvarą 29:19, tačiau po 7 taškų iš eilės „Broliai Šaunuoliai“ atsitiesė ir parodė varžovams, kad dar pabandys pavogti iš jų bilietą į finalą 26:29. Pirmojoje rungtynių pusėje tritaškių beveik nepataikę komandos pataikė po du iš eilės 35:29, priekyje „BC Medelynas“. Po krepšiu iki galo kovojęs Darius Dūdėnas pelno taškus ir „Brolių Šaunuolių“ deficitas vėl mažėje 31:35. Pirmaujanti komanda klysta, tačiau ir „Broliai Šaunuoliai“ nesugeba išvengti klaidų. Po Dainiaus Novicko dvitaškio, kuris vėl padidino „BC Medelyno“ persvarą iki saugesnės 6 taškų, varžovai prašo minutės pertraukėlės norėdami sureguliuoti savo trūkinėjančią gynybą. Po jos iškart Darius Dūdėnas pataiko iš vidutinio nuotolio ir skirtumas mažėja iki 4 taškų. Jaunasis Augustinas Navickas pelno pirmuosius savo taškus su varžovų pražanga, baudos metimo nepataiko, o Gediminas Bliujus, radęs skylę po varžovų krepšiu, „įverčia“ dvitaškį 35:39. Matydamas, kad varžovai spaudžia prie kampo, svarbiu momentu iniciatyvos imasi tas pats Dainius Novickas, po jo 5 taškų iš eilės, po šiokios tokios pertraukėlės sėkmės minutė aplanko ir „BC Medelyną“ 44:35. Kėlinį taikliu metimu baigia Darius Dūdėnas ir „Broliai Šaunuoliai“ prieš ketvirtą kėlinį turi spręsti dilemą, kaip panaikinti 7 taškų varžovų persvarą. Gerai baigę trečią „Broliai Šaunuoliai“ gerai pradeda ir paskutinį ketvirtį, po Darių Dūdėno ir Jovaišos dvitaškių skirtumas mažėja iki 3 taškų 41:44. Vos tik „Broliai Šaunuoliai“ atsitiesė, Novickas juos vėl siunčia į nokdauną 47:41. Atsiliekančios komandos bėdos tuo nesibaigia: Aurimas Kleveckas už paskutinės vilties pražangą prieš Igną Rylą baudžiamas nesportine pražanga, tačiau pastarasis sugeba nepataikyti nė vieno baudos metimo, visgi Augustinas Navickas sugeba atkovoti labai svarbų atšokusį kamuolį, o Dainiui Novickui pavyksta baudos metimu padidinti persvarą iki 7 taškų, o po Igno Rylos metimo komandas jau skiria 9 taškai. Po dar vienos minutės pertraukėlės „Brolių Šaunuolių“ vedlys Dūdėnas baudos metimais ją sumažina iki 7, bet Novickas ir toliau pataiko, kai jo komandai reikia, šį kartą tritaškį 54:45. Gediminas Bliujus bando taisyti padėtį, jam pavyksta 47:54, tačiau Deimantas Pavlovskis kaip patyręs krepšinio vilkas ramiai realizuoja abu baudos metimus priartindamas „BC Medelyną“ prie finalo 56:47. Abi komandos apsikeičia klaidomis, o vėliau taikliais metimais, tačiau „Broliams Šaunuoliams“ trečią vasarą iš eilės pusfinalyje tenka pripažinti varžovų pranašumą. Į finalą vienas iš prasčiausių rungtynių sužaidusi „BC Medelyno“ komanda keliauja pirmavavusi visas 40 dvikovos minutes, komanda už varžovus mažiau klydo bei patakė 3 tolimais metimais daugiau, o tai ir lėmė komandos sėkmę.

alt

Ignas Ryla (10), Dainius Novickas (8) ir Gediminas Povilauskas (11) pusfinalyje vedė "BC Medelyną" į pergalę

PUSFINALIS: SANARIAI – KK REAKTORIUS 59:77 (14:22; 20:8; 11:24; 14:23)

Augustas Šuliauskas ir Tomas Lekūnas po 13, Deividas Kumelis 11 / Osvaldas Olisevičius 21, Karolis Petrukonis 15, Eduard Rogačiov 13, Ignas Juškevičius 12 (10 atk. kam.)

alt

"KK Reaktoriaus" priekinės linijos žaidėjai Karolis Petrukonis ir Ignas Juškevičius (13) pusfinalyje buvo sunkiai sustabdomi

Pusfinalyje tarp „KK Reaktoriaus“ pirmą kartą per keturias vasaras patekusio į šį etapą ir turnyro debiutantų „Sanarių“paaiškėjo antrasis finalo dalyvis. Juo tapo „KK Reaktorius“, po didžiosios petraukos galutinai palaužęs aktyvų varžovų pasipriešinymą. Alvydas Žarskus pamušė komandos draugui kamuolį ir laimėjo pirmą ginčo kamuolį „Sanariams“, Lukas Poniškaitis prametė iš po krepšio, komanda susikūrė papildomą šansą dar vienam metimui, tačiau ir Lauryno Patašiaus bandymas atidaryti antrojo pusfinalio taškų taupyklę nebuvo sėkmingas. „KK Reaktorius“ taip pat pirmosios atakos metu taškų nepelnė. Į priekį greitai pabėgęs „Sanarių“ gynėjas Augustas Šuliauskas staigiai išmetė kamuolį – tritaškis 3:0, tačiau komandai išsilaikyti priekyje pavyko vos kelias sekundes, nes kitoje „KK Reaktoriaus“ atakoje Osvaldas Olisevičius pasiuntė kamuolį iš trijų taškų zonos 3:3. Tomas Lekūnas besibaigiant atakos laikui prameta desperatišką metimą, o po savuoju krepšiu „Sanariai“ pražiopso Karolį Petrukonį, kuris pataiso ekipos draugo netaiklų metimą 5:3. „Sanariams“ dar kartą šiame kėlinyje pavyko susigrąžinti minimalią persvarą 6:5, kai tritaškį pataikė Tomas Lekūnas. „Sanariai“ ėmė vis dažniau klysti, o „KK Reaktorius“ visas tas klaidas versti lengvais taškais. Po puikaus Eduardo Rogačiovo perdavimo Ignas Juškevičius pataiko iš po krepšio 7:6, „Sanariai“ dar kartą suklysta perduodami kamuolį, o Osvaldas Olisevičius pasiunčia antrą savo tritaškį 10:6. Persvarą dar labiau padidino Ignas Juškevičius, kurį vėl laiku pamatė komandos draugas, šį kartą Linas Valatkevičius 12:6. „KK Reaktorius“ puikiai apsigina, tačiau ir jų žaidime pasitaiko klaidų, iš kurių vieną Lukas Poniškaitis paverčia trimis taškais 9:12. „KK Reaktorius“ karaliauja po varžovų krepšiu gynyboje susirinkdamas visus kamuolius, o po Karolio Petrukonio tritaškio ir Igno Juškevičiaus 6 taško šiame kėlinyje pirmaujanti komanda dar labiau padidina savo persvarą 17:9. Šią 8 taškų persvarą „KK Rekatorius“ išlaiko iki pat kėlinio pabaigos, laimėdamas jį 22:14. Antrasis kėlinys prasideda „KK Reaktoriaus“ nesportine pražanga, pabėgusį į priekį Tomą Lekūną neleistinai stabdo Karolis Petrukonis, norėdamas išvengti lengų taškų. „Sanarių“ puolėjas pataiko vieną baudos metimą, Lukas Poniškaitis prideda tritaškį ir „KK Reaktoriaus“ persvara „nukertama“ dvigubai. Varžovų pavyta komanda ima daryti vis daugiau klaidų, o varžovams pavyksta greitai kontratakuoti, po dar vieno „Sanarių“ tritaškio jų atsilikimas vos 1 taškas 21:22.Nors dar porą kartų „KK Reaktorius“ sugebėjo padidinti pranašumą, gynyboje puikiai atidirbę „Sanariai“ po dviejų kėlinių buvo truputį arčiau finalo 34:30. Trečiąjį kėlinį „KK Reaktorius“ pradėjo labai atsakingai pažiūrėjęs į varžovų puolimo stabdymą, gynyba, kuri veikė tikrai labai gerai, jau nuo pat pirmų ketvirčio minučių davė rezultatų, po Karolio Petrukonio dviejų baudos metimų ir Eduardo Rogačiovo tritaškio antrojo kėlinio metu žaidimo iniciatyvą praradęs „KK Reaktorius“ vėl priekyje 35:34. Alvydas Žarskus, kuriam šiose rungtynėse varžovai neleido žaisti taip efektyviai, kaip „Sanarių“ aukštaūgis yra įpratęs, pavyko pralaužti gynybą ir pataikyti iš po krepšio 36:35. „Sanariams“ susigrąžinus taško persvarą abi komandos pateko į duobę ir niekaip negalėjo pelnyti taškų, tačiau po Osvaldo Olisevičiaus tritaškio 38:36 „KK Reaktoriaus“ traukinys pagaliau baigė trūkčioti ir įsibėgėjęs po trijų kėlinių jau buvo priekyje 54:45. Ketvirtąjį kėlinį Žygimantas Šeštokas pradėjo dvitaškiu iš po krepšio 47:54, tačiau kelios greitos „KK Reaktoriaus“ atakos ir toliau komandą tolino nuo finalo 58:47. „KK Reaktoriaus“ gynyba ir aktyvus žaidimas puolime „Sanarius“ išmušė iš vėžių, po Igno Juškevičiaus dvitaškio pirmaujančios komandos pranašumas šoktelėjo iki 13 taškų, o šiai persvarai šoktelėjus dar truputį „Sanarių“ komandos žaidimas ne tik baigėsi, tačiau daugelis žaidėjų arba nuleido rankas, arba bandė kažką pakeisti beviltiškais pavieniais veiksmais, kurių dauguma baigdavosi lengvai „KK Reaktoriaus“ gynyboje perimtu arba atkovotu kamuoliu. Rezultatu 69:50 pirmaujant „KK Reaktoriui“ Tomas Lekūnas verždamasis įsirėžė į Karolį Petrukonį, nors kontaktas buvo ir Tomas Lekūnas griuvo, teisėjai jokių neleistinų „KK Reaktoriaus“ veiksmų neįžvelgė. „KK Reaktorius“ greitai nuskubėjo į puolimą, o Ignas Juškevičius dvitaškiu dar labiau padidino savo ekipos persvarą 71:50. „Sanariams“ paprašius minutės pertraukėlės Tomas Lekūnas išsakė viską, ką galvoja apie rungtynių arbitrus, už nuomonę, išreikštą necenzūriniais žodžiais, ne tik geru žaidimu garsėjantis talentingas žaidėjus buvo nubaustas technine, o vėliau ir diskvalifikacine pražanga bei paprašytas palikti aikštelę. Eduardas Rogačiovas pataikė 4 iš eilės baudos metimus 75:50, o nepavykus papildomai atakai kitoje aikštelės pusėje Lukas Poniškaitis pataiko iš toli 53:75. Antrasis metimas iš 9 metrų šiam puolėjui nepavyko, o „Sanarių“ sutrikimą varžovams perėmus iniciatyvą puikiai iliustruoja pramesti Žarskaus baudos metimai. Tadas Brazys ir Žygimantas Šeštokas pasikeičia dvitaškiais, tačiau tai reiškia viena, kad „KK Reaktorių“ nuo finalo skiria tik viena – kelios dešimtys ketvirto kėlinio sekundžių. Užtikrintą pergalę pasiekusi komanda per ketverius metus finale, varžovai įveikti 77:59.

MAŽASIS FINALAS: SANARIAI – BROLIAI ŠAUNUOLIAI 86:75 (30:21; 17:20; 20:18; 19:16)

Lukas Poniškaistis 24, Deividas Kumelis 22, Laurynas Patašius 16, Žygimantas Šeštokas 13, Augustas Šuliauskas 11 / Darius Dūdėnas 20 (15 atk. kam.), Aurimas Kleveckas 17 (10 atk. kam.), Darius Jovaiša 14

Dėl trečios vietos „Vasaros taurės 2014” turnyre kovojo „Sanariai“ bei trečią kartą tokią toje pat turnyro fazėje su juo atsisveikinatys „Broliai Šaunuoliai“. „Sanariai“ į paskutines vasaros rungtynes surinko vos 5 žaidėjus, tačiau varžovams nuo to lengviau nepasidarė. Dvikova prasidėjo gana ramiai, o pirmasis taškus pelnė netikėtai „Brolių Šaunuolių“ penketuke atsidūręs Antanas Urnikis 2:0. Deividas Kumelis prametė greitą tritaškį, o Darius Dūdėnas dvitaškiu pratęsė „Brolių Šaunuolių“ spurtą iki 4:0. Po Luko Poniškaičio 5 iš eilės taškų „Sanariai“ greitai atsitiesė 5:4. Darius Jovaiša sužingsniavo, o Deividas Kumelis šią varžovų lyderio dovaną išnaudojo – pataikė iš toli 8:4. Matydami, kad viskas krypsta ne taip, kaip tikėjosi, „Broliai Šaunuoliai“ prašo minutės pertraukėlės. Po jos Gediminas Bliujus, kuris komandoje yra žaidžiantis treneris, pats pelno dvitaškį 6:8, tačiau „Sanariai“ ir toliau fantastiškai meta tolimus metimus, šį kartą pataiko Augustas Šuliauskas 11:6. Aurimas Kleveckas pelno taškus su varžovų pražanga 11:9, o po sėkmingo ekipos epizodo gynyboje Antanas Urnikis lygina rezultatą 11:11. Lukas Poniškaitis prameta tolimą metimą, kuris komandai yra tik 2 pramestas iš 5 bandymų, tačiau komanda ir toliau gauna progų papildomoms atakoms, šį kartą Laurynas Patašius taiklus 14:11. Darius Jovaiša taip pat pataiko metimą ir „Broliai Šaunuoliai“ vėl lipa „Sanariams“ ant kulnų 13:14. Po puikaus komandos draugo Šuliausko perdavimo sudėtingą metimą pataiko Žygimantas Šeštokas 16:13, o lygią atkarpą nutraukia „Sanarių“ spurtas 5:0 (21:13). Antanas Urnikis, tapęs varžovams netikėtumu, pelno savo 6 tašką per pirmą kėlinį 15:21, tačiau Deividas Kumelis grąžina „Sanariams“ prieš akimirką turėtą 8 taškų persvarą 23:15. Aurimas Kleveckas užsidirba du baudos metimus ir juos po minutės pertraukėlės pataiko 17:23, tačiau ekipos gynyba daug bėdų turi ne tik su varžovų metimais iš toli, tačiau ir su vis agresyviau po krepšiu nardančiu Žygimantu Šeštoku, kuris pataiko dar vieną metimą 25:17. Kėlinio gale „Broliams Šaunuoliams“ pavyksta užpulti, tačiau kiaura gynyba ties tritaškiu ir toliau leidžia varžovams tolti, kurie po dar vieno Augusto Šuliausko tritaškio nuo lentos baigia kėlinį priekyje 30:21. „Sanariai“ per šį kėlinį pataikė 6 tolimus metimus iš 8. Antrąjį kėlinį gynyboje „Broliai Šaunuoliai“ daugelį bėdų ir išlaikė stabilumą puolime, tačiau turėta varžovų persvara prieš antrąją rungtynių dalį nukirpta buvo vos trečdaliu iki 6 taškų. Po didžiosios pertraukos aikštelėje matėme lygią kovą, o tai reiškė, kad puikiai pataikę „Sanariai“ artėja prie bronzos medalių, nors „Broliai Šaunuoliai“ baudos aikštelėje grūmėsi geriau: „Sanarių“ metimai viską atsvėrė ir dvikovą jie baigė turėdami dviženklią persvarą. Trečiąj               ą vietą turnyre užėmusios ekipos penketukas dvitaškius metė 75,0% taiklumu, tritaškius 42,86% ir jų pataikė net 12. Palyginimui 39-25 kovą dėl atšokusių kamuolių laimėję „Broliai Šaunuoliai“ nepataikė nė vieno tolimo metimo iš 12, o dvitaškius metė 53,03% taiklumu, tai nėra prastas rodiklis. „Sanariams“ pirmą kartą istorijoje pavyko laimėti turnyro bronzos medalius, tą pačią vietą prėjusią vasarą buvo užėmę „Broliai Šaunuoliai“.

alt

Turnyro pabaigoje išretėjusi "Sanarių" komanda nusipelnė bronzos medalių

FINALAS: KK REAKTORIUS – BC MEDELYNAS 65:57 (13:23; 12:17; 17:9; 23:8)

Osvaldas Olisevičius 29, Eduard Rogačiov 11, Karolis Petrukonis 10 / Arnas Kazlauskas 22, Ignas Ryla 13, Dainius Novickas 12

alt

KK Reaktorius stipriausia "Vasaros taurės 2014" komanda!!!

Mažai rasime paprieštaraujančių, kad finale atsidūrusios „BC Medelyno“ ir „KK Reaktoriaus“ komandos buvo vertos čia žaisti dėl paprastos priežasties: jos buvo stipriausios turnyro ekipos. Pasibaigus pusfinalio kovoms ir paaiškėjus, kad būtent Dariaus Petriko ir Viliaus Jastremsko suburtos komandos žais finale, kilo nemažas susidomėjimas finalinėmis rungtynėmis, tą puikiai patvirtino gausiai susirinkęs abiejų komandų sirgalių būrys bei neutralūs žiūrovai, kurie tikėjosi išvysti puikų krepšinio spektaklį. Finalo rungtynes „KK Reaktorius“ pradėjo pusfinalyje rungtynėse startavusiu penketuku, kurį sudarė Karolis Petrukonis, Ignas Juškevičius, Linas Valatkevičius, Eduardas Rogačiovas ir Osvaldas Olisevičius. „BC Medelyno“ treneris Jastremskas šį kartą turėjo galimybę pastiprinti priekinę liniją šalia Gedimino Povilausko įleisdamas Arną Kazlauską. Drauge su jais dvikovą dėl aukso pradėjo Deimantas Pavlovskis, Ignas Ryla ir Dainius Novickas. Pirmąjų ginčą laimi universalus „BC Medelyno“ žaidėjas Ignas Ryla, įveikdamas 12 centimetrų aukštesnį Karolį Petrukonį, nepaisant to, komandos ataka nesibaigia taškais, o greitai į puolimą perėjęs Linas Valatkevičius priverčia varžovą jį stabdyti tik pražangomis bei pataiko abu metimus 2:0. Ignas Ryla iš „BC Medelyno“ taip pat greitai nuskuba jau prie kito krepšio bei pataiko dvitaškį 2:2. Osvaldas Olisevičius rungtynes pradeda netaikliu tritaškiu, tačiau kamuolį atkovojęs Karolis Petrukonis išveda „KK Reaktorių“ į priekį 4:2. „Reaktoriečių“ pirmavimas trunka vos kelias sekundes, nes gynybos pražiopsotas Ignas Ryla pataiko tolimą metimą ir pelno „BC Medelynui“ 5 tašką iš eilės 5:4. Karolis Petrukonis ir toliau puikiai naudojasi savo ūgiu 6:5, po jo metimo komanda patenka į nemažą duobę, tuo pasinaudoję greitai į puolimą iš gynybos pereinantys „BC Medelyno“ žaidėjai spurtuoja 9:0 (14:6). Matydami, kad žaidimas visiškai nesiklijuoja, „KK Reaktorius“ prašo pirmosios minutės pertraukėlės finale. Po jos komanda ir toliau buksuoja, o dar vieną ataką nutraukia klaida, visa laimė, kad Ignas Ryla nepataiko dar vieno tolimo metimo, o atkovojęs kamuolį Arnas Kazlauskas sužingsniuoja. Po ilgos pertraukos Olisevičius švelnina komandos deficitą 8:14, Arnas Kazlauskas iš toli atakuoja netaikliai, tačiau puolime kamuolius puikiai susirenkantys „BC Medelyno“ žaidėjai atkovoja dar vieną kamuolį ir antru bandymu Kazlauskas siunčia į „KK Reaktoriaus“ krepšį dar vieną tritaškį 17:8. Po eilinės „KK Reaktoriaus“ klaidos Dainius Novickas pelno dvitaškį kontratakos metu 19:8, o Karolis Petrukonis, užsidirbęs pražangą puolant, verčia savo ekipos draugus grįžti į gynybą. Gediminas Povilauskas pataiso komandos draugo metimą 21:8, o „KK Reaktorius“, matydamas, kad varžovai grėsmingai tolsta, kelia Žilviną Rubliauską nuo atsarginio suolelio bandydami įnešti naujų vėjų į komandos žaidimą. Vos tik į aikštę įžengęs puolėjas priverčia prasižengti varžovą, o pataikęs vieną baudos metimą mažina savo komandos atsilikimą iki 12 taškų. Per kelias likusias minutes didelių darbų komandos nenuveikia, o pirmasis kėlinys baigiasi 23:13 pirmaujant „BC Medelynui“, kurio sirgaliai gali džiaugtis geru savo palaikomos komandos startu. Antrą kėlinį „KK Reaktorius“ ir toliau neranda vaistų prieš įsismaginusį veteraną Arną Kazlauską, kuris su ekipos draugų pagalba nuveikia didelį darbą, po dar vieno užtikrinto kėlinio „BC Medelynas“ po 20 minučių kovos įgyja 15 taškų persvarą 40:25, o vos 25 taškus surinkusio „KK Reaktoriaus“ gerbėjai priversti sunerimti.

alt

Pirmojoje finalo pusėje puikiai žaidę "BC Medelyno" žaidėjai (juodi) po didžiosios pertraukos sunkiai rado būdų pralaužti čempionų gynybą

altPuikią nuotaiką „BC Medelyno“ stovykloje pakelia Ignas Ryla kėlinio pabaigoje efektingu dėjimu užbaigdamas savo komandos ataką, o perėmęs dar vieną kamuolį su kėlinio sirena vos nepataiko iš toli dar labiau apsunkindamas ir taip prastą „KK Reaktoriaus“ situaciją. Trečiąjį kėlinį „KK Reaktoriaus“ žaidėjai pradeda labai susikaupę ir kantriai dirba gynyboje, atiduodami visas jėgas. Po Osvaldo Olisivečiaus dvitaškio skirtumas mažėja iki 13 taškų 27:40, „BC Medelynas“ prameta du tolimus metimus, o Linas Valatkevičius dar sykį šiose rungtynėse išnaudojęs savo greitį ir fizinę jėgą priverčia prasižengti varžovus, visgi nuovargis be keitimų žaidžinačiam įžaidėjui neleidžia realizuoti abiejų baudos metimų 28:40. Po antro netaiklaus metimo Karolis Petrukonis po kelių nesėkmingų bandymų įmušti kamuolį priverčia varžovus prasižengti antrąjį kartą iš eilės. Jo baudos metimas pasiekia tikslą 29:40, tačiau, nepaisant ne visų išnaudotų progų, „KK Reaktoriaus“ žaidime atsiranda daugiau šviesių spalvų. Gana ilgą atkarpą be taškų „BC Medelynui“ nutraukia Arnas Kazlauskas 42:29, tačiau, priešingai nei pirmuosius du kėlinius, į kiekvieną ataką atsakyti sugeba ir „KK Reaktorius“. Pagerinusią kovą dėl kamuolių komandą puolime trečiojo kėlinio antrojoje pusėje į priekį tempia ekipos senbuvis Eduardas Rogačiovas, labai svarbiu ekipai momentu surinkęs 9 taškus iš eilės. Kėliniui artėjant prie pabaigos „BC Medelynas“ priekyje jau tik 49:42, o be keitimų 29 minutes žaidusios komandos žaidėjų veiksmuose ima matytis nuovargio ženklų. Puikiai žaidęs Ignas Ryla nepataiko keturių iš eilės baudos metimų, o trečią ataką sužlugdo dar viena šio žaidėjo klaida. Paskutinę minutę taškų nepelnė nė viena ekipa, todėl prieš svarbiausią finalo ketvirtį „BC Medelyną“ nuo varžovų skyrė 7 taškai. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „KK Reaktorius“ ir toliau sėkmingai rikiavo savo zoninę gynybą, o puolime komandoms apsikeitus netaikliais tolimais metimais rezultatas išliko nepakitęs. Ignas Ryla padino „BC Medelyno“ persvarą iki saugesnės 9 taškų 51:42, tačiau tokia persvara ilgai neišsilaikė, po Lino Valatkevičiaus tritaškio 45:51 „BC Medelynui“ liko vos 6 taškai, tačiau blogiausia buvo tai, kad ekipos žaidimas milžinišku greičiu prastėjo. Po retos „KK Reaktoriaus“ klaidos Deimantas Pavlovskis pelnė 4 ekipos tašką šiame kėlinyje 53:45. Matydami, kad varžovai pavargo, „KK Reaktoriaus“ treneriai grąžino aukščiausią žaidėją Karolį Petrukonį į aikštelę (žaidėjo minutes buvo gerokai pakoregavę anksti susirinktos keturios asmeninės pražangos). Ignas Juškevičius baudos metimais skirtumą sumažino iki 6 taškų vėl 47:53, o visada į gynybą laiku spėjantys „KK Reaktoriaus“ žaidėjai ir toliau tyčiojosi iš „BC Medelyno“ beviltiško puolimo. Po 2 minučių be taškų pataikė Ignas Ryla, tačiau balansas nesusvyravo, nes Osvaldas Olisevičius atsakė tuo pačiu 49:55. Matydamas, kad varžovai jau alsuoja į nugarą, tačiau ir pats žaidimas vis pratėja, Vilius Jastremskas paprašo minutės pertraukėlės. „KK Reaktorius“ per ją taip pat sumąsto naujovių ir varžovus nutaria paspausti, spaudimas pasiteisina, komanda perima kamuolį, o komados vienu iš vedlių antrojoje pusėje tapęs Eduardas Rogačiovas pelno dar 2 taškus 51:55. Abi komandos vis dažniau prasižengia, nepavyksta svarbiu momentu išvengti ir klaidų. Osvaldas Olisevičius prasiveržimo metu pelno 23 savo tašką ir „KK Reaktorių“ nuo „BC Medelyno“ jau skiria vos du taškai 53:55. Arnas Kazlauskas meta iš toli, tačiau patyrusio puolėjo metimas netaiklus, komandą gelbsti Dainius Novickas laiku pastebėjęs, kur atšoks kamuolys 57:53. Kaip parodė tolimesnės rungtynių minutės, šis „BC Medelyno“ metimas buvo paskutinis komandai finale. Karolis Petrukonis nedameta mesdamas puskabliu, tačiau kamuolį sučiumpa ne kas kitas, o Osvaldas Olisevičius, po kurio 25 taško „KK Reaktorių“ nuo varžovų skiria jau vėl tik du taškai 55:57. Nesiseka ataikyti ne tik 22 taškus per 23 minutes surinkusiam Arnui Kazlauskui, bet ir puikiai pirmojoje pusėje žaidusiam Ignui Rylai, po kurio klaidos „BC Medelynas“ prašo dar vienos minutės pertraukėlės. Pasinaudoję petrauka puikią ataką surengia „KK Reaktoriaus“ žaidėjai, puikiai atsidengusį po krepšiu Igną Juškevičių pamato Karolis Petrukonis, po aukštaūgių tandemo rezultatas tampa lygus 57:57, o tai reiškia, kad „KK Reaktorius“ atkūrė intrigą ir pagavo beviltiškai besiblaškantį aikštėlėje varžovą pačiu svarbiausiu momentu. „BC Medelynas“ bandė gelbėtis, tačiau Arnas Kazlauskas prametė 5 tolimą metimą, nors po pirmosios rungtynių pusės aikštelėje stebint šio žaidėjo pasirodymą manyta, kad veteranas vienas „nužudys“ finalo varžovus. Osvaldas Olisevičius pelnė du taškus su pražanga ir po 36 minučių vėl išvedė „KK Reaktorių“ į priekį 59:57. Puolėjas baudos metimą prametė, tačiau, pasinaudojęs jau 9 Igno Rylos klaida per šias rungtynes, viską padarė analogiškai kaip ir prieš tai vykusioje komandos atakoje, pataikė dvitaškį su pražanga, tačiau prametė baudos metimą 61:57. „KK Reaktorius“ paliko „BC Medelyną“ be taškų, o patys vis labiau artėjo prie pergalės. Po Karolio Petrukonio dvitaškio, kai puikų perdavimą iš Eduardo Rogačiovo gavęs vidurio puolėjas dar ir privertė varžovus prasižengti, „KK Reaktorių“ nuo „Vasaros taurės 2014” nugalėtojų titulo skyrė 22 sekundės 64:57. Ignas Ryla prametė tritaškį, o kamuolį pačiupę „reaktoriaus“ žaidėjai jį atidavė į Lino Valatkevičiaus rankas. Įžaidėjui deginant paskutines sekundes dar sustabdė varžovai pražanga, kurią čempionais po akimirkos tapęs gynynėjas pavertė dar vienu tašku. Nuaidėjus finalinei rungtynių sirenai „KK Reaktoriaus“ komandos džiaugsmui nebuvo ribų, „BC Medelynas“, per antrą rungtynių dalį surinkęs vos 17 taškų, turėjo nusivilti savo pasirodymu po didžiosios pertraukos. Pergalės šampano šį kartą buvo vertos abi komandos, tačiau jį gėrė antrojoje pusėje nugalėtojų charakterį parodę „KK Reaktoriaus“ žaidėjai.