SKL 2013-04-21 įvykių suvestinė

Sekmadienį sužaistos antrosios ketvirtfinalių rungtynės po kurių paaiškėjo aštuonios komandos kurios tęs kovą dėl vietos pusfinalyje. Dviejų rungtynių serijoje savo jėgas išmėgins: „Muscleshop.lt“ – „BC Dugnas – VPS Solidarumas“, „Fuxai“ – „Tores“, „Pakilk“ – „Venipak“ bei „KKSK Reaktorius“ – „Vapse Nepriciom“.

Naudingiausia savaitės komanda tapo „Fuxai“, kurie 91:72 įveikė „O.P.A“ ir surinko 98 naudingumo balus. Jaunimu šiose rungtynėse pasitikėjusiai komandai atitenka „KN Biliardo klubo“ dovanų kuponas.

Rezultatyviausiu savaitės žaidėju tapo „Venipak – Barada“ žaidėjas Liudvikas Rukšėnas pergalingose komandos rungtynėse prieš „KK Commą“ surinkęs 29 taškus. Jam atitenka „Labas nuotykių parko“ dovanų kuponas.

Naudingiausio savaitės žaidėjo titulą ir „Druskininkų vandens parko“ dovanų kuponus šią savaitę laimi Liudvikas Rukšėnas „Venipak – Barada“ ir Giedrius Kvakšys „Negeri“ abu gynėjai pergalingose savo komandoms rungtynėse surinko po 27 naudingumo balus.

Trumpa antrųjų aštuntfinalių rungtynių apžvalga

„Negeri“ – „Vapse Nepriciom“ 64:60 (M. Zimnickas 15, G. Trilikauskis 14, K. Gaška 12, R. Venskaitis 10 / G. Kvakšys 28 (6/8 tritaškiai), G. Mateika 15);

Penkių taškų persvarą į atsakomasias rungtynes atsivežę „Vapse Nepriciom“ iki pat paskutinikių sekundžių turėjo paprakaituoti, norėdami pratęsti dalyvavimą šio sezono atkrintamosiose rungtynėse. Pradžią geriau žaidė pirmas rungtynes laimėjusi komanda. Ji kėlinį laimėjo 15:9 ir daugeliui atrodė, kad „Negeri“ greit iškels baltas vėliavas, tačiau kaip nekartą teko minėti „Negeri“ žaidžia savo žaidimą iki pat galo ir kartais net atrodo, kad rezultatas juos rungtynių metu domina mažiausiai, būtent taip ir atsitiko šį kartą. Giedrius Kvakšys įsūdė tris tritaškius, prie jo prisijungė ir kiti ekipos žaidėjai ir komanda netik atsitiesė po blankaus pirmo kėlinio tačiau ir po 20 minučių banguotos kovos jau pirmavo 32:30. Įsismaginusio Giedriaus Kvakšio ir jo ekipos draugų  tritaškių „Vapse Nepriciom“ nesustabdė ir antrojo rungtynių pusėje, o ketvirtam kėliniui artėjant prie pabaigos „Negeri“ pirmavo 5-6 taškų skirtumu leidžiančiu tikėtis teigiamos serijos baigties, tačiau komandai leidus varžovams sumažinti jų pranašumą iki 4 taškų, komanda padarė nemažą klaidą. Jie neturėjo penkių komandinių pražangų, o bauduoti varžovus pradėjo pakankamai vėlai leisdami sudeginti jiems visas likusias sekundes. Nors serija laimėjo „Vapse Nepriciom“, tačiau „Negeri“ kaip reikalas trinktelėjo durimis ir sugebėjo penktą vietą reguliaraus sezono metu turėjusiai komandai labai pagadinti nervus.

„KKSK Reaktorius“ – „Broliai Šaunuoliai“ 54:64 (D. Jovaiša 26, D. Dūdėnas 16 (10 atk. kam.) / G. Petrikas ir A. Dakinevičius po 16, Ž. Rubliauskas 14);

Jau pirmajame rungtynių kėlinyje „KKSK Reaktorius“ parodė, kad šį kartą iki paskutinių minučių „nesitampys“ su varžovais ir jau nuo pirmo kėlinio įjungė aukštą pavarą puolime bei iš varžovų žaidimo visiškai eliminavo Darių Jovaišą. Po pirmų 10 minučių „KKSK Reaktorius“ pirmavo 22:11, tačiau neketino sustoti ir apribodami varžovų veiksmus atakuojant krepšį dar labiau prieš antrą rungtynių dalį susikrovė jau 20 taškų persvarą. Tačiau „Broliai Šaunuoliai“ nenuleido rankų ir nutarė sukovoti garbingai bei sušvelninti rungtynių rezultatą. Tačiau jų pasirinkta taktika šį kartą buvo ne „dusinti“ varžovus gynyboje, tačiau pralekti juos taškų lenktynėse. Prabilus Dariui Jovaišai ir Dariui Dūdėnui „Brolių Šaunuolių“ puolimas radikaliai pasikeitė į gerą pusę, tačiau varžovų greito puolimo jiems sustabdyti nepavyko ir prieš lemiamą ketvirtą ketvirtį nors ir aptirpęs „KKSK Reaktoriaus“ panašumas padiktavo netik tolimesnį šių rungtynių tačiau ir visos serijos eigą. Nors abi komandos per paskutines 10 rungtynių minučių kovojo dėl kiekvieno aikštės centimetro, o puolime strigo abi „Broliams Šaunuoliams“ pavyko atlošti tik lygiai pusę praėjusio sezono vicečempionų iki didžiosios pertraukos įgytos persvaros.

„Venipak – Barada“ – „KK Comma“ 80:59 (L. Rukšėnas 29, T. Malimenkovas 15, G. Grinius 13, D. Kovalskis 12 (10 atk. kam.), M. Radžiūnas 10 (13 atk. kam.) / L. Beliūnas 19 (12 atk. kam.), H. Paplauskis 17, A. Reut 15);

„Venipak - Barada“ jau nuo rungtynių pradžios ėmė įrodinėti, kad „KK Comma“ nors ir turėjo sėkmingiausią sezoną komandos istorijoje dar nėra pribrendę skambesnėms pergalėms. Visiškas dominavimas po abiem krepšiais ir žaibiškas greitas puolimas leido jiems jau pirmajame kėlinyje įgyti 13 taškų persvarą ir nors antrajame „KK Comma“ puikiai sugebėjo sumažinti varžovų efektyvumą pereinant iš gynybos į greitą puolimą, patiems kažko įpatingo puolant nuveikti taip pat nepavyko ir prieš antrą dalį pirmaudami  41:26 „Venipak – Barada“ vaikinai galėjo jautis užtikrinati dėl savo tolimesnės ateities. Nors per antrą dalį „KK Comma“ nenuleido rankų ir pagal galimybes kovojo visgi ir likusiuose kėliniuose geriau sužaidė šią seriją laimėję „Venipak – Barada“. „KK Comma“ antrą sezoną iš eilės baigia toje pačioje turnyro stadijoje pralaimėję tam pačiam varžovui, tačiau priešingai nei pernai jiems nepavyko laimėti, nei pirmų, nei antrų rungtynių.

„Pakilk“ – „Fabiniai“ 84:56 (D. Pavlovskis 18, J. Naidzinavičius ir T. Lukša po 13, V. Kulbė ir G. Povilauskas (14 atk. kam.) po 12 / M. Šeibokas 22, S. Liepinaitis 12, R. Bujanauskas 10);

Žvelgiant, kaip komandos rungtyniavo reguliaraus sezono pabaigoje šioje poroje buvo tikėtasi šiokios tokios intrigos, tačiau ji išgaravo jau po pirmų rungtynių, kurias 81:65 laimėjo „Pakilk“ jaunimas. Antrosios rungtynės kaip ir pirmosios vyko pagal praėjusio sezono brondzos medalių laimėtojų parašytą scenarijų. Greitas žaidimas, aštrios atakos bei geras pataikimas iš visų aikštelės vietų ir šį kartą leido jaunai ir ambicingai komandai jau pirmojoje rungtynių pusėje įsiveržti į priekį 45:23 bei vyresniai „Fabinių“ komandai palikti tik su kėlinius formalumų. Komanda bandė kovoti iki galo, tačiau tokį žaidimo pagreitį įgavusios komandos jiems visiškai sulaikyti nepavyko ir ekipa ir antrojoje dvikovoje patyrė triuškinančią nesėkmę.

„Tritaškis.lt“ – „Tores“ 66:77 (M. Kraujalis 24, P. Kaminskas 14 (13 atk. kam.), V. Danilovas 12 (11 atk. kam.) / A. Lipnievič 22, V. Azarkovas 17, N. Majevskis 15 (17 atk. kam.));

Pirmą dvikovą „Tritaškis.lt” laimėjo 78:73, tačiau po šių rungtynių gali kaltinti, tik patys save, galėję turėti solidžią persvarą prieš antras rungtynes jie ją labai lengvai išvaistė. Rungtynes sėkmingai pradėjo Nikolajaus Majevskio vedama „Tores“ ekipa, tačiau besibaigiant kėlinio laikui „Tritaškis.lt“ sugebėjo netik atsitiesti, tačiau ir laimėti ketvirtį 21:18, tačiau po gero kėlinio finišo ekipa antrajame papuolė į labai gilę duobę, o jų duobkasiu tapo kaip senais gerai laikais rungtyniavęs Alik Lipnievič. Gynėjas pataikė labai reikalingus tritaškius bei tapo dideliu netikėtumo faktoriumi varžovams, po tokio jo solo „Tritaškio.lt“ deficitas buvo jau 15 taškų (-10 imant abiejų rungtynių rezultatą). Tačiau antrą rungtynių dalį lygos naujokai ėmė labiau koncentruotis baudos aikštelėje, o tai leido pristabdyti varžovų aukštaūgių dominavimą. Laiku krepšys atsirišo ir Mindaugui Kraujaliui, kurio metimai tapo rimtu atsaku varžovams, o jo vedina komanda prieš išgyvenimo ketvirtį atsilikinėjo jau tik 10 taškų. Ketvirtą kėlinį aikštelėje vyko tikros grumtynės, o „Tores“ dar tikrai nesijautė nugalėtojais. „Tritaškis.lt“ visas pastangas dėjo į gynybą ir besibaigiant kėliniui priartėjo prie varžovų per 6 taškus, o tai reiškė, kad po dar vieno taiklaus metimo pavyks persverti bendrą dvejų rungtynių rezultatą sau naudinga linkme, deja po kelių klaidų „Tores“ surengė dar vieną spurtą ir palaidojo galutinai „Tritaškio.lt“ viltis išsigelbėti. Naujokai sukovojo garbingai ir solidžiai, tačiau truputi turėtų krimstis, nes prastas rinkimasis į rungtynes leidžia teigti, kad ši ekipa visų savo resursų ir galimybių, taip ir liko neišnaudojusi. Tuo tarpu „Tores“ po ilgos pertraukos ir vėl atsidūrė tarp aštuonių geriausių lygos ekipų ir jau sekantį sekmadienį bandys mesti iššūkį „Fuxams“

„Fuxai“ – „O.P.A“ 91:72 (L. Kirlys 26, M. Tomulevičius 15, Ž. Armonas 14, R. Žilinskaitė 11, J. Kubertavičius 10 / A. Pūkys 20 (18 atk. kam.), T. Antanaitis 18, D. Strakšys 17);

Abiems ekipoms jau po pirmosios akistatos buvo likę tik formalumai, nes pirmoji dvikova baigėsi 33 taškų „Fuxų“ pergale. „Fuxai“ žinodami, kad varžovams tikrai nepavyks atlošti tokio pranašumo į šią dvikovą deliagavo tik ekipos jaunimą, o vyresniems žaidėjams greičiausiai leido sekmadienio gražiu oru pasidžiaugti kažkur gamtoje. Pirmą kėlinį iš toli beveik be klaidų atakavę „Fuxai“ įsiveržė į priekį 23:20. „O.P.A“ taškus rinko be didesnių sunkumų, nes varžovai gynyboje išvis nesistengė, tačiau ir patiems apsiginti buvo sunku. Pirmą kėlinį dar pabandžiusi stabdyti jaunimo atakas „O.P.A“ antrajame nuleido rankas ir nutarė, kaip ir varžovai mėgautis tik žaidimu puolime. Po 20 minučių rezultatyvaus žaidimo ir kelių „Fuxų“ tritaškių bangų, kai pataikė visi kas tik metė rungtynių rezultatas švieslentėje rodė „Fuxų“ komandai linksmesnius skaičius 51:36. Antrą rungtynių dalį kova išsilygino „O.P.A“ pradėjo labiau išnaudoti savo aukštus žmones, o „Fuxai“ labiausiai rupinosi kaip ir rungtynių pradžioje tolimais metimais, po labai lygių 20 minučių „O.P.A“ taip ir nepriartėjo prie nutolusių varžovų ir baigė savo pasirodyma debiutiniame sezone. Lygos debiutantai šiose rungtynėse lentą laimėjo 55-40, tačiau kaip galima laimėti, kai varžovai pataiko 18 tritaškių? Į šį klausimą „O.P.A“ turės rasti tarpsezonio metu. O jaunimas dabar turėtų per daug neatsipalaiduoti, nes jau kitą sekmadienį jų laukia dvikova su grėsmingai paskutiniu rungtyniaujančia „Tores“ komanda.

„ChF“ - „BC Dugnas – VPS Solidarumas“ 74:69 (V. Petrulionis 18, V. Kiseliovas 14, R. Beliūnas 12, T. Urbaitis 11 / V. Popovas 22, T. Balčiūnas 21, T. Steikūnas 12);

„ChF“ pagadino nervus čempionams, šventė pergalę atsakamosiose rungtynėse, tačiau į išsvajotą aštuntuką, komandai nepavyksta prasimušti jau trečią sezoną iš eilės. Rungtynių pirmoji pusė „BC Dugnui“ nežadėjo nieko blogo, komanda po pirmo kėlinio pirmavo 7 taškų persvara, o antrajame rungtyniaudama gana efektyviai ją padidino iki 12. Tačiau „chemikai“ po didžiosios petraukos nutarė, dar pabandyti užsikabinti ir tai jiems pavyko visai sėkmingai, pataikę tolimus metimus ir agresyviau pradėję žaisti baudos aikštelėje jie iki keturių taškų nupjovė „BC Dugno“ pranašumą, o ketvirtą ketvirtį čempionų titulą ginanti ekipa ėmė „dusti“ varžovų gynyboje ir leido jiems netik priartėti, tačiau ir besibaigiant rungtynių laikui švesti paguodos pergalę šiame sezone. „ChF“ po pergalingų rungtynių sezoną baigė, o „BC Dugnas – VPS Solidarumas“ jau kitą sekamdienį turės rimtų reikalų, jų sekantis varžovas galingai sezoną pradėję, tačiau šiuo metu „nesvarumo“ būsenoje esantys reguliaraus sezono nugalėtojai „Muscleshop.lt“.

„Formis.lt“ – „Muscleshop.lt“ 58:58 (B. Višinskis 17 (12 atk. kam.), N. Višinskis ir R. Niparavičius po 12 / R. Ramanauskas 14, L. Bankieta 13 (10 atk. kam.), L. Valatkevičius 11);

„Formis.lt“ nors ir nesugebėjo prasibrauti į ketvirtfinalį, trinktelėjo kaip reikalas durimis ir su reguliaraus sezono nugalėtojais antrąją dvikovą sužaidė lygiai. Jau rungtynių pradžioje buvo matyti, kad „Formis.lt“ lengvai nepasiduos ir kovos šiose rungtynėse, tik dėl pergalės. Nors į rungtynes jie atvyko vos šešiese jie turėjo visus svarbiausius savo žaidėjus. Tuo tarpu jei „Muscleshop.lt“ nebūtų sulaukusi iš kitų rungtynių atskubėjusių Manto Kibildžio, Ernesto Leipaus ir Lino Valatkevičiaus būtų turėjusi dar daugiau bėdų. Po pirmo kėlinio „Formis.lt“ visiškai dominuodamas po abiem krepšiais pabėgo į priekį 16:11, antrą ketvirtį „Muscleshop.lt“ pajutę, kad varžovas nusiteikęs kovai truputi susitvarkė gynyboje ir prieš antrą rungtynių dalį išlygino rungtynių rezultatą 25:25. Prasidėjus trečiam kėliniui visi tik laukė, kiek ilgai „Formis.lt” dar sugebės, kaip lygus su lygiais kovoti su reguliaraus sezono nugalėtojais, tačiau ekipa netik sugebėjo atsitiesti po blankoko antro kėlinio, tačiau ir vedina Barto Višinskio šovė į priekį ir prieš paskutinį ketvirtį susikrovė 9 taškų persvarą. Visgi atidavę nemažai dėgų „Formis.lt” pavargo, o nuovargis neleido toliau sėkmingai gintis nuo varžovų atakų, nors „Muscleshop.lt“ kaip įmanydami norėjo pergalingai baigti šią dvikovą „Formis.lt“ atlaikė visą spaudimą ir pakelta galva baigė šį sezoną. Kas gali žinoti, kiek toli ši ekipa galėjo keliauti, jei pradžioje sezono nebūtų pralaimėjusi dvikovų komandoms, kurias pasiekę dabartinę sportinę formą „sumaltų“ kaip miltus.

Paguodos turnyro įvykių suvestinė

„Stovi.lt“ – „KK Perkūnas“ 39:49 (K. Gailius 12 / R. Zemlianskij 16, A. Gricius ir E. Judinas po 10);

Rungtynių pradžioje abi komandos sunkiai rinko taškus, o pirmą ketvirtį 14:9 sugebėjo laimėti ūgio pranašumą išnaudoję „KK Perkūno“ žaidėjai. Antrą kėlinį vyko lygi kova, tačiau kaip ir pirmajame „KK Perkūnas“ atskirose atkarpose primdavo geresnius sprendimus ir puikiai išnaudodavo varžovų gynybos spragas. Po didžiosios pertraukos „Stovi.lt“ kilo į lemiamą varžovų šturmą jie labai smarkiai pagerino savo gynybą, tačiau tai pareikalavo daug jėgų, o jų labai trūko puolime, nors varžovai pelnė per 10 minučių tik 5 taškus, nekažką daugiau nuveikė 6 taškus „sukrapštę“ ir „Stovi.lt“ vaikinai, kurie po visiškai lygaus ketvirto kėlinio patyrė pirmą nesėkmę paguodos turnyro „E“ grupės varžybose. Tuo tarpu „KK Perkūnui“ šios rungtynės kaip ir pirmosios baigėsi pergale ir komanda užsitikrino šioje grupėje pirmą vietą ir tapo pirmąją paguodos turnyro finalo ketverto dalyve.

„BC Kibirai“ – „BC Čionarik“ 54:53 (R. Sausaitis 19, V. Kolesnik 11 (10 atk. kam.) / M. Žalkauskas 25, A. Misiūra 11 (10 atk. kam.));

Nors reguliaraus sezono metu geriau sekėsi „BC Kibirams“ šiose rungtynėse „BC Čionarik“ nutarė kaip reikalas pakovoti dėl pergalės ir iki pat paskutinių rungtynių sekundžių gadino nervus „BC Kibirams“ kurie pernai daugeliui netikėtai pasiekė ir šio turnyro finalą. „BC Kibirai“ išvargę pirmą pergalę „F“ grupėje užima antrą vietą į priekį praleisadami „BC Šnipiškes“, tačiau jų dar laukia netik tarpusavio dvikova su šiais „išsišokėliais“, tačiau ir pirmą paguodos turnyro grupių varžybų turą „sužeistais“ sakalais. Todėl kurios dvi ekipos iš šios grupės keliaus į finalo ketvertą dar nėra aišku.