TOP12 ir „D" grupės apžvalga (10 sekmadienis)

Balandžio 7 dieną buvo sužaisti paskutiniai reguliaraus sezono susitikimai. Pasibaigus 10 – čiai rungtynių paaiškėjo „Sekmadienio krepšinio lygos“ aštuntfinalių poros ir paguodos turnyro grupės.

Paskutiniojo turo metu labiausiai nusvilo praėjusio sezono čempionai „BC Dugnas – VPS Solidarumas“ jie po rezultatyvios ir atkaklios kovos nusileido „Tores“ ekipai 82:90 ir ilgą sezono tarpą pretendavę patekti į pajėgiausių ketvertą reguliaraus sezoną baigė aštuntoje vietoje.

Savaitės lauretai:

Naudingiausia komanda „O.P.A" - „KN Biliardo klubo" dovanų kuponas.

Ši komanda rungtynėse kurias laimėjo prieš „BC Čionarik“ rezultatu 86:48 surinko 111 naudingumo balų.

Naudingiausias žaidėjas G. Povilauskas „Pakilk" - „Druskininkų vandens parko" kuponas.

„Pakilk“ ekipa patyrė nesėkmę, tačiau jų ekipos lyderis  Gediminas Povilauskas vėl įrodė, kad yra vienas iš universaliausių aukštaūgių lygoje. Be keitimų žaidęs puolėjas surinko 22 taškus (11/15 dvitaškiai), atkovojo 19 atšokusių kamuolių, atliko 5 rezulatyvius perdavimus ir perėmęs dar 5 kamuolius surinko 43 naudingumo balus.

Rezultatyviausias žaidėjas D. Jovaiša Broliai Šaunuoliai" - „Labas nuotykių parko" kuponas.

Rezultatyviausias ir naudingiausias reguliaraus sezono lygos žaidėjas šiose rungtynėse surinko 35 taškus. Snaiperiui pavyko pataikyti 6 tritaškius iš 13.

Trumpai apie rungtynes:

„Komandoms svarbios visos pergalės”

„Tritaškis.lt“ – „ChF“ 65:67 (P. Kaminskas 22 (14 atk. kam.), M. Kraujalis 16, A. Jankovskis 15 / V. Petrulionis 25 (7/15 tritaškiai), R. Beliūnas 11);

Nors šias rungtynes laimėjusi komanda galėjo užimti viso labo 9 vietą rungtynių dalyviai negailėjo jėgų ir nestokojo noro laimėti paskutines reguliaraus sezono rungtynes ir turėti sąlyginai geresnias startines pozicijas nei jų šių rungtynių varžovai. Rungtynių pirmą dalį sėkmingiau žaidė „Tritaškis.lt“, kurie po 20 minučių kovos įgijo 10 taškų persvarą, tačiau antroji pusė priklausė Vaido Petrulionio vediniems „ChF“ vaikinams, kurie trečio kėlinio metu surengė tolimų metimų šau ir prieš paskutinį ketvirtį įsiveržė vienu tašku į priekį. Ketvirtą kėlinį abi komandos daugiau dėmesio skyrė gynybai, tačiau gale geriau pasisekė „ChF“ komandai, kuri pasinaudojusi keliomis „Tritaškis.lt“ ekipos klaidomis išplėšė pergalę ir reguliarų sezoną baigė 9 vietoje.

„Čempionai nepasinaudojo galimybe reguliarų sezoną baigti ketvirti ir per tris sezonus atkrintamosiose varžybose turės prasčiausią startinę poziciją”

„BC Dugnas” – „Tores“ 82:90 (M. Krivcovas 24 (7/11 tritaškiai), L. Baškys 21, V. Popovas 19, D. Rudokas 13 (10 rez. perd.) / V. Azarkovas 29 (5/10 tritaškiai), N. Majevskis 20 (11 atk. kam.), J. Suboč ir A. Lipnievič po 14, E. Augūnas 10);

Rungtynės abiems ekipoms buvo nepaprastai svarbios, todėl abi buvo nusiteikusios pakovoti kaip reikalas. Nors „BC Dugnui“ nepavyko surinkti pajėgiausios sudėties, jie nekėlė baltos vėliavos ir visas rungtynes neleido varžovams nutolti, tačiau „Tores“ turėjo šį kartą nemažą pranašumą baudos aikštelėje ir dažniausiai taškus rinko iš po krepšio, neretai gaudami po kelis šansus kartoti savo metimus. „BC Dugnas“ rėmėsi tolimais metimais ir jie čempionų titulą ginančiai ekipai krito. Po pirmos rungtynių dalies „Tores“ pirmavo 45:39. Trečią kėlinį „BC Dugnas“ dar smarkiau pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, labiausiai prie šios spragos prisidėjo Vladimiro Popovo nuovargis, kuris kaudamasis su Eriku Augūnu ir Nikolajumi Majevskiu jau pirmojoje rungtynių pusėje „iškrovė“ savo baterijas. Po 30 minučių kovos „BC Dugno“ deficitas šoktelėjo iki pavojingos 13 taškų atžymos, tačiau ketvirtą kėlinį „BC Dugnui“ pavyko pataikyti svarbius tolimus metimus ir pasivyti savo varžovus, tačiau tada sekė Viktoro Azarkovo keli tolimi metimai ir „Tores“ susigrąžino trumpam prarastą iniciatyvą vėl į savo rankas ir iškovojo pergalę. Kaip paaiškėjo vėliau „BC Dugnui – VPS Solidarumui“ šis pralaimėjimas pagadino galutinę turnyrinę padėtį reguliaraus sezono rungtynėse kaip reikalas. Komanda nukrito net į 8 poziciją. „Tores“ komandai ši pergalė taip pat neleido užimti dar aukštesnės vietos, nepalankūs kitų komandų rezultatai ją paliko 7 pozicijoje.

„Debiutantų dvikovoje tik formalumas”

„BC Čionarik” – „Formis.lt“ 52:74 (M. Žalkauskas 18, P. Saugėnas 15 / A. Šturo 18 (18 atk. kam.), D. Pamerneckis 17, G. Jamičius 15, R. Niparavičius 10 (10 rez. perd.));

„Formis.lt“ pasinaudojo atsiradusia galimybe ir jau per pirmą rungtynių pusę išprendę visus klausimus prasibrovė į aštuntfinalį. Šiose lengvose rungtynėse pergalę nulėmė puikus ekipos komandinis žaidimas bei patikima kova dėl atšokusių kamuolių. Nors komandos laukia pats grėsmingiausias varžovas „Muscleshop.lt“ ir didelių stebūklų komandai tikriausiai nepavyks pateikti, debiutantų sezono finiše rodomas žaidimas vertas tikrai pagarbos ir užimta 16 vieta reguliaraus sezono metu yra aukštas pasiekimas žinant, kad sezono pirmoji dalis komandai buvo labai blanki.

„BC Kibirai” – „Fabiniai“ 44:58 (K. Leverauskas 8 / M. Šeibokas 18, K. Grigonis 11, R. Bujanauskas ir E. Mažeika po 10);

Ketinimų keliauti į aštuntfinalį turėję „BC Kibirai“ paskutinėse grupės varžybose buvo priversti kautis tik dėl garbės ir galimybės pakilti iki 5 vietos „D“ grupėje, nes „Formis.lt“ pergalė užbraukė šansus kilti iki 4 vietos leidžiančios jėgas išbandyti aštuntfinalyje. Į rungtynes abi komandos susirinko gana gausiai, tačiau gana prastai atakavo iš visų pozicijų dažnai klydo ir gražaus krepšinio nepademonstravo, o pergalę šventė visas 40 minučių nedidelę iniciatyvą savo rankose laikę daugiau patyrusių žaidėjų turintys „Fabiniai“.

„Užtvirtinimas”

„O.P.A” – „BC Čionarik“ 86:48 (A. Pūkys 24 (12 atk. kam.), P. Bodindorfas 23 / M. Žalkauskas ir P. Saugėnas po 13);

Kad užtvirtintų savo galutinę 15 poziciją „O.P.A“ ekipai reikėjo tik pergalės, komanda į rungtynes susirinko optimalios sudėties dominavo pagal visus žaidimo komponentus bei niekas jų pergale neabejojo jau po pirmų dviejų kėlinių. Artūras Pukys ir Paulius Bodindorfas jaunimą į neviltį varė pelnydami taškus iš po krepšio, o Artūras Daugulis ir Edvinas Dūda sudarydavo ekipos draugams „šiltnamio“ salygas netrukdomiems rinkti taškus.

„Užtikrintas reguliaraus sezono finišas”

„Negeri” – „Fuxai“ 68:86 (G. Kvakšys 23 (7/9 tritaškiai), G. Mateika ir G. Astrauskas po 12, R. Suchockis 11 / O. Olisevičius 27, L. Kirlys 25, T. Budreika 12);

„Negeri“ nors prieš šias rungtynes jau greičiausiai buvo susitaikę su 12 vieta TOP12 grupėje pademonstravo gana neblogą krepšinį žaidžiant su vienas iš sezono lyderių, tačiau komandai trūko ūgio ir jėgos po krepšiu. Po pirmo gana rezultatyvaus kėlinio „Fuxai“ įgijo 8 taškų persvarą, o po dar 10 minučių kovos skirtumas šoktelėjo iki 12. Tačiau po didžiosios pertraukos „Negeri“ atsigavo ir pataikę kelis tolimus metimus pradėjo vytis varžovus bei prieš paskutinį ketvirtį grąžino į šias rungtynes intrigą 58:60. „Fuxai“ tikriausiai prisiminę, kad negalima juokauti su jokiu varžovu nutarė nekartoti praėjusio turo savo klaidų, kai atsipalaidavimas prieš „Tritaškį.lt“ vos nekainavo pergalės, todėl ketvirtą ketvirtį pradėjo labai susikaupę ir kantriai gynėsi. Pasinaudoję sumaištimi varžovų žaidime jie surengė spurtą, kurio metu dėjimais varžovų krepšį drebino Osvaldas Olisevičius ir netik susigrąžino prarastą persvarą, bet ir pridėjo dar kelis taškus. Galingai finišavę „Fuxai“ užėmė antrą vietą, tačiau po kelių valandų rungtynėse galėjo viskas pasisukti taip, kad „Fuxai“ būtų tapę ir reguliaraus sezono nugalėtojais.

„Lengvas smūgis naujokams ir pirma vieta antrojoje pajėgumo grupėje”

„Broliai Šaunuoliai” – „Stovi.lt“ 75:59 (D. Jovaiša 35, R. Jaksebaga 14 / R. Kerpė 20 (6/10 tritaškiai), Ž. Palaitis 17 (15 atk. kam.), K. Gailius 14);

Po to kai 8 įskaitinę pergalę iškovojo „Fabiniai“ negalėjusi klupti „Brolių Šaunuolių“ ekipa vedama Dariaus Jovaišos atlaikė visus lygos debiutantų bandymus pasipriešinti ir iškovoję eilinę pergalę „D“ grupėje išpaudė iš antro etapo maksimumą. Nors galutinis rungtynių rezultatas fiksavo solidžią lygos senbuvių pergalę jiems atitrūkti pavyko tik trečiojo kėlinio metu, kai jaunimas niekaip nesugebėjo uždengti įsimėčiusio Dariaus Jovaišos. „Broliai Šaunuoliai“ keliauja į aštuntfinalį, kur bandys už ketvirtfinalio borto palikti dviejų pastarųjų sezonų vicečempionus. Jauniems „Stovi.lt“ žaidėjams liko galimybė pakovoti tik dėl paguodos turnyro apdovanojimų.

„Išvargta reguliaraus sezono nugalėtojų pergalė po pratęsimo”

„Vapse Nepriciom” – „Muscleshop.lt“ 68:72 (M. Markevičius 29, M. Zimnickas 14 (12 atk. kam.), K. Gaška 13 / T. Grybauskas 33, A. Palaima 16 (16 atk. kam.), V. Urniežius 12, E. Leipus 11 (15 atk. kam.));

Į rungtynes sezono lyderiai susirinko vos penkiese, tuo pasinaudoję „Vapse Nepriciom“ jau pirmajame ketvirtyje pasiuntė varžovams žinutę, kad pergalė ant lėkštutės šį kartą nebus padėta. Po 10 minučių kovos jaunimas pirmavo 18:10, tačiau patyrę „Muscleshop.lt“ žaidėjai pagerino gynybą bei į didžiąją pertrauką išėjo turėdami tik 2 taškų deficitą. Įdomiausi įvykiai vyko antrojoje rungtynių dalyje, o abi ekipos turėjo žaidėjų galinčių imtis iniciatyvos po permainingos kovos ir puikaus Viliaus Urniežiaus žaidimo trečiame kėlinyje „Muscleshop.lt“ prieš lemiamą ketvirtį išlygino rungtynių rezultatą 44:44. Ketvirtas kėlinys buvo dar įtemtesnis ir dramatiškesnis. „Vapse Nepriciom“ gretose iniciatyvos dažniausiai imdavosi Mindaugas Markevičius, tuo tarpu didžiausia atsavara jam varžovų gretose buvo veržlus ir aktyvus Tomo Grybausko žaidimas. Iki pat pagrindinio rungtynių laiko pabaigos nei viena ekipa taip ir nesugebėjo atitrūkti į priekį saugiu skirtumu ir ekipos buvo priverstos žaisti pratęsimą. „Muscleshop.lt“ turėjo galimybę nutolti, kai nesportinę pražanga Toma Grybauską stabdydamas užsidirbo Kristijonas Gaška. Tačiau Tomas prametė abi baudas, o papildomos atakos metu užpulti varžovų krepšio taip ir nepavyko. Poto komandos apsikeitė keliomis atakomis, o Kristijonas Gaška taikliais baudos metimais ištempė pratęsimą. Jį geriau pradėjo „Muscleshop.lt“ kurie išnaudojo savo individualų žaidėjų meistriškumą ir truputi geriaus pataikė metimus, tačiau visgi „Vapse Nepriciom“ nenuleido rankų ir kovojo iki galo, jie kelis sykius bandė paspausti varžovus ir netgi jiems tai visai pavyko, varžovai kelis sykius prarado kamuolį, tačiau pratęsimui einant į galą šaltakraujiškiau žaidė reguliaraus sezono lyderiai. Mindaugas Markevičius nesportine pražanga stabdo Vilių Urniežių, tačiau jam atrodo, kad tai nebuvo paskutinės vilties pražanga, nes priekyje jau į gynybą skubėjo Marius Zimnickas. Rungtynių arbitrų tuo įtikinti nepavyko, o už bereikalingas diskusijas „Vapse Nepriciom“ lyderis baudžiamas dar ir technine pražanga. Vilius Urniežius pataiko vieną baudos metimą, tuo tarpu Markevičių teisėjas už reiškiamą nuomonę sėdint ant atsarginių suolo prašo palikti aikštelę. Tomas Grybauskas realizuoja du baudos metimus iš keturių, tačiau papildomos atakos užbaiti „Muscleshop.lt“ komandai sėkmingai nepavyksta. Tomas Grybauskas užmina galinę liniją, o „Vapse Nepriciom“ greitą ataką užbaigia Kristijonas Gaška pelnydamas tritaškį bei sumažina savo atsilikimą iki 2 taškų, tačiau jau sekančioje atakoje šis aikštės generolas gauna penktą pražangą, o Vilius Urniežius baudos metimais savo galutinį ekipos pranašumą padidina iki 4 taškų.

„Sunki pergalė lėmė maksimalę galutinę “KKSK Reaktoriaus” vietą”

„KKSK Reaktorius” – „KK Comma“ 60:58 (A. Aniulis 15, A. Dakinevičius 13 (11 atk. kam.) ir L. Žilinskas po 13 / L. Beliūnas 25 (12 atk. kam.), A. Reut 11);

Rungtynių pradžia komandoms buvo nelabai rezultatyvi, nors „KKSK Reaktorius“ turėjo iniciatyvą, kėlinio galą geriau sužaidė „KK Comma“ ir laimėjo pirmą ketvirtį 15:12. Antrą kėlinį „KKSK Reaktoriui“ pavyko atsitiesti ir taškų lenktynėse pavyti Lino Beliūno vedamą varžovų ekipą. Po labai panašių dviejų kėlinių rezultatas tapo lygus 30:30. Po ilgosios pertraukos „KK Comma“ nežibėdami puolime visiškai užspaudė „KKSK Reaktorių“ gynyboje leisdami pelnyti jiems vos 8 taškus, o juos nuo dar didesnių nemalonumų gelbėjo tik į rungtynes vėlavęs Arnas Aniulis, kuriam pavykdavo pelnyti taškus. Ketvirtą kėlinį vicečempionai pradėjo turėdami 6 taškų deficitą. Visgi labiau patyrusiai komandai ketvirtą kėlinį pavyko įsibėgėti, o gynyboje pristabdę vieną iš „KK Commos“ lyderių Arnoldą Reut „rektoriečiai“ iškovojo ir labai svarbią pergalę, kuri leido jiems užimti po blankaus starto aukštą ketvirtą poziciją. Rungtynių pabaigoje abi komandos taškus rinko tik baudos metimais. Ignotas Bukauskas pataikė du baudos metimus ir sušvelnino atsilikimą iki minimumo 58:59, tačiau jau sekančioje atakoje „KK Commos“ žaidėjai nesugeba apsiginti ir prie baudos metimo linijos stoja Andrius Pieslikas, kuris pataiko tik antrą baudos metimą ir padidina persvarą iki 2 taškų. Jaunimas turėjo dar nemažai laiko surengti ataką, tačiau „KKSK Reaktoriaus“ sustabdytas Arnoldas Reut nepataiko pirmo baudos metimo, antrą bando pramesti specialiai, tačiau kamuolį atkovoja Arnas Aniulis priversdamas prasižengti vieną iš varžovų. Puolėjas prameta abu baudos metimus ir po minutės pertraukėlės „KK Comma“ dar turi laiko atakai, tačiau Mindaugui Taraskevičiui išmetus kamuolį Arnoldas Reut šauna tolimą metimą kuris tikslo toli gražu nepasiekia.

„Dar vienas geras buksavusios ekipos finišas”

„Pakilk” – „Venipak - Barada“ 66:69 (G. Povilauskas 22 (19 atk. kam.), V. Kulbė 19, T. Lukša 10 / L. Rukšėnas 19 (5/6 tritaškiai), T. Malimenkovas 17);

Rungtynių pradžioje „Venipak – Barada“ po trijų iš eilės žaibiškų Liudviko Rukšėno tritaškių spurtuoja 9-0 ir varžovus, kurie į rungtynes atėjo vos penkiese pasiunčiami į pirmą nokdauną. Pirmas kelias minutes „Pakilk“ gynyba buvo skylėta kaip rėtis, o pačių skuboti veiksmai dažniausiai virsdavo klaidomis. Pamatę, kad laukia dideli nemalonumai „Pakilk“ pradeda daugiau žaisti per priekinę liniją Povilauską ir Kulbę, tačiau sekasi tik pirmajam. Po 10 minučių „Venipak – Barada“ priekyje 21:14. Antrą kėlinį abiejų komandų žaidimas išsilygina ir tampa labai nerezultatyvių, daug netaiklių metimų, klaidų. Šį vangų kėlinį pagyvino įspūdingas Tados Lukšos blokas, buvusiam ekipos draugui Tomui Malimenkovui blokas. Trečią kėlinį komandos pradeda rezultatu 31:25 pirmaujant „Venipak – Barada“ ekipai. Po didžiosios pertraukos daugiau noro laimėti matyti „Venipak – Barada“ komandos veiksmuose, jie geriau ginasi ir sugeba iš gynybos greitai pereiti į puolimą. Tomas Zaleckas kalą galingą vinį ir jo ekipa įgauna dar didesnį pagreitį bei prieš ketvirtą ketvirtį nutola jau 15 taškų persvara. Nors „Pakilk“ gretose rungtynės nesiklijuoja nei Tadui Lukšai, nei Justinui Naidzinavičiui, tačiau juodo darbo nevengęs Gediminas Povilauskas, netik puikiai gynėsi, tačiau ir surinkdamas didelę dalį komandos taškų į rungtynių galą sugrąžina mažytę intrigą, tačiau po kelių sėkmingų varžovų atakų ji visiškai išgaruoja ir „Venipak – Barada“ iškovojusi svarbią pergalę užima galutinę 6 vietą.

Kaip parodė paskutinis reguliaraus sezono turas aštunfinaliuose laukia daug gerų ir intriguojančių rungtynių. Komandų galimybių palyginimai bei prognozės Jus pasieks savaitės bėgyje.