TOP12 ir „D" grupės apžvalga (8 sekmadienis)

Kovo 17 dienos „Sekmadienio krepšinio lygos” turas net 7 iš 10 rungtynių pašykštėjo intrigos, tačiau iki reguliaraus sezono pabaigos likus vos dviem turams sumaišties turnyrinėje lentelėje nemažėja, nei TOP12, nei „D” grupėje. Įdomiausios rungtynės vyko tarp „Fuxų“ ir „Venipak – Barada“ komandų. Šią dvikovą 91:86 laimėjo „Fuxai“. Šioje savaitės apžvalgoje daugiau dėmesio skirsime turnyrinės padėties analizei bei pateiksime visų rungtynių svarbiausių akcentų santrauką.

Savaitės naudingiausios komandos titulas ir „KN Biliardo klubo“ dovanų kuponas atitenka „Muscleshop.lt“ vaikinams nuskriaudusiems „Negerus“. Jie šį turą surinko 175 naudingumo balus.

Naudingiausio ir rezultatyviausio savaitės žaidėjo titulai bei  „Druskininkų vandens parko“ ir „Labas nuotykių parko“ dovanų kuponai atitenka „Brolių Šaunuolių“ šio sezono lyderiui Dariui Jovaišai. Šis pavojingas snaiperis į „KK Perkūno“ krepšį pasiuntė 10 tolimų metimų iš 14, viso surinko 49 taškus ir 52 naudingumo balus.

TOP12

Šios grupės ekipoms lieka po dvi dvikovas, todėl turnyrinėje dar gali įvykti nemažai pokyčių, todėl šį kartą pasižvalgysime kokie varžovai, kam yra likę bei pateiksime www.krepsinistau.lt tinklapio analizę kas gali sujaukti turnyrinę padėtį besibaigiant reguliariajam sezonui.

„Muscleshop.lt“ lieka rungtynės su „KK Comma“ ir „Vapse Nepriciom“. Realus scenarijus: komanda sunkiau ar lengviau laimi abi rungtynes ir užsitikrina pirmą vietą. Sunkiai tačiau įmanomas scenarijus: „Muscleshop.lt“ prasileidžia vienoje iš likusių dvikovų, o „Fuxai“ laimi viską ir šią komandą meta į antrą vietą. Jei komanda pralaimėtų, o laimėtų ir „Fuxai“ Vytautui Riabovui tektu laukti ir „Pakilk“ dviejų pergalių.Tokiu atveju jie turėtų geriausią santikį šių trijų ekipų tarpusavio dvikovose. Kad „Muscleshop.lt“ ekipai pralaimėti negalima byloje ir tai, kad „Fuxai“ rungtyniaus su „Tritaškio.lt“ ir „Negerų“ komandomis, kurias tikrai turėtų įveikti. „Pakilk“ komandai norint išlikti antrojoje pozicijoje pakanka pasibaigus reguliariam sezonui turėti tiek pat pergalių, nes tarpusavio dvikovą jaunimas laimėjo 32 taškais. Labiau tikėtina, kad „Pakilk“ visgi turės tenkitis trečia pozicija, nes jų kelyje be įveikiamų „ChF“, kurie bandys jei neįkasti, tai bent apkandžioti dar bus ir „Venipak – Barada“, tačiau neaišku, kokio pajėgumo ši komanda bus paskutiniojo turo metu. Dainius Novickas ir kiti komandos žaidėjai veikiausiai žais 3x3 finaluose Šiauliuose. „BC Dugnui – VPS Solidarumui“ sekantį turą teks jėgas išbandyti su „Venipak – Barada“ komanda, lengva nebus, netgi prognozuotume, kad šiose rungtynėse čempionams teks nuleisti galvas. Kita dvikova su „Tores“ lengvo gyvenimo taip pat negarantuoja visgi „BC Dugnas – VPS Solidarumas“ vieną pergalę turėtų pasimti ir nors realiai pakilti iš ketvirtos vietos nelabai turi galimybių išlaikyti būtent šioje pozicijoje šansai jų pačių rankose. Už jų nugarų einantys „KKSK Reaktoriaus“ ir  „Tores“ gali prasimušti į ketvirtą poziciją, tačiau „KKSK Reaktorius“ yra pralaimėję tarpusavio dvikovą bei rungtyniaus su tais pačiais „Toresais“. Kita „KKSK Reaktoriaus“ dvikova su „KK Comma“, komandai įveikiama, tačiau komandos veteranai vyks į tą patį turnyrą Šiauliuose, o Arnas Aniulis ir Eduardas Rogačiovas gali turėti tą dieną RKL pusfinalių dvikovą, todėl dėl geresnės vietos po saulę (vietos ketvertuke) kovoja 6 ekipos. O kaip išsidėstys ekipos atsakys paskutinis reguliaraus sezono turas. Į šią kovą mažus teorinius šansus dar turi įsimesti ir „Vapse Nepriciom“ tačiau ekipa pralaimėjo visoms ekipoms iškyrus „Tores“, kurios šiuo metu yra aukščiau. Taip pat jų laukia dvikova su turnyro lyderiais „Muscleshop.lt“. Žymiai blogesnėje situacijoje yra „Venipak – Barada“ jiems reikia netik laimėti abi likusias dvikovas, tačiau tikėtis, kad kitose rungtynėse nesėkmės lydės aukščiau esančias komandas. Abi komandos, kurios laukia praėjusio sezono finalo ketverto dalyvių yra grėsmingos ir pavojingos. Teoriškai šansų palipėti į viršų turi ir „Tritaškis.lt“, kuriems liko žaisti su „ChF“ ir „Fuxais“, tačiau tas aukščiau yra viso labo 7-8 vieta. „ChF“ kurie su 2 pergalėmis yra 9 pozicijoje paskutines rungtynes žais su „Pakilk“ ir tiesioginiais konkurentais „Tritaškiu.lt“. Jei šiose rungtynėse „ChF“ įveiktų „Tritaškį.lt“, o pastaroji komanda pralaimėtų „Fuxams“, kas yra labai tikėtina „chemikai“ pralenktų juos, tačiau norint pakilti iki 8 pozicijos reikia, kad abi dvikovas pralaimėtų ir „Venipak – Barada“. Vadinasi „ChF“ po balnkaus antrojo etapo turi šansus viso labo pakilti, tik iki 8 pozicijos. Apie tokias aukštumas „KK Comma“ ir „Negeri“ šiuo metu gali tik pasvajoti, net ir laimėję šios ekipos pakiltų, tik iki 10 pozicijos, tačiau „Tritaškis.lt“ turi pralaimėti, o joms pačioms reikia įveikti grėsmingus varžovus. „KK Commai“ praėjusio sezono finalininkus „KKSK Reaktorių“ ir sezono lyderius „Muscleshop.lt“, o „Negeriems“ pavojingus „Vapse Nepriciom“ ir antrajame etape galingai žaidžiančius „Fuxus“.

SKL TOP12 GRUPĖS PROGNOZĖS

„Pakilk“ – „Tores“ 85:55 (D. Pavlovskis 18, T. Balčius 16 / N. Majevskis 21 (18 atk. kam.), V. Azarkovas 19, M. Pščolovski 12, F. Subatovič 10).

„Pakilk“ jaunimas rungtyniaudamas be kelių startinio penketo žaidėjų netikėtai dideliu skirtumu nusileido „Tores“ ekipai. Jau nuo pat rungtynių pradžios „Tores“ ekipa ėmė demonstruoti kokybiškesnį krepšinį ir nemažindami apsukų visas 40 rungtynių minučių dididino savo pranašumą. „Pakilk“ nusileisdami varžovams baudos aikštelėje ūgiu pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 27-40. Šis gana netikėtas pralaimėjimas komandai gali kainuoti antrą vietą reguliariajame sezone, nes jų dar laukia gana grėsmingas varžovas „Venipak – Barada“.

„KKSK Reaktorius“ - „Vapse Nepriciom“ 79:49 (G. Petrikas 15, Ą. Naujikas (10 atk. kam.) ir T. Miškinis po 13, M. Statauskas 11 / E. Ambrasas 20, M. Zimnickas 14).

Kaip iš gausybės rago pasipylę tritaškiai „KKSK Reaktoriaus“ vyrukams leido per pirmą kėlinį nutolti 30:18. „Vapse Nepriciom“ antrojo kėlinio metu pavyko pagerinti kovą dėl atšokusių kamuolių ir pristabdyti varžovus gynyboje, pačių balnkus puolimas neleido prisivyti tolstančių vicečempionų. Prieš antrą rungtynių dalį „KKSK Reaktorius“ pirmavo 45:30. Trečio kėlinio metu „Vapse Nepriciom“ ir toliau nekrito metimai, o jų varžovai vėl „užlipo ant bangos“ bei po 30 minučių dominavimo pirmavo 68:41. Ketvirtą kėlinį abi komandos jau neturėjo dėl ko plėšytis, tačiau vizgi Dariaus Petriko taiklus tritaškis leido „KKSK Reaktoriui“ laimėti ir šį ketvirtį. Pergalė „KKSK Reaktoriui“ atvėrė neblogas galimybes reguliarų sezoną baigti penktojoje pozicijoje, o įpatingos sėkmės atveju ir pabelsti pirmo ketverto duris, tačiau jiems teks laukti „BC Dugno – VPS Solidarumo“ klubtelėjimų abiejose likusiose varžybose.

„Negeri“ – „Muscleshop.lt“ 124:52 (G. Mateika 18, G. Kvakšys 15, A. Kvakšys 10 (13 atk. kam.) / T. Grybauskas 31 (9/15 tritaškiai), M. Kibildis 25 (7/10 tritaškiai), L. Bankieta 16 (12 atk. kam.), L. Valatkevičius 14, R. Ramanauskas 11 (12 atk. kam.)).

„Negerų“ komandos košmaras TOP12 grupėje tęsiasi ir toliau. Į rungtynes komanda vėl surinko vos penkis žaidėjus į jų krepšį reguliaraus sezono lyderiai pataikė 19 tolimų metimų. Laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 67-35 bei atliko net 38 rezultatyvius perdavimus. Manome šie skaičiai iškalbingai byloja, kad rungtynės vyko beveik į vieną krepšį. Negana to nemažą rungtynių dalį „Negeri“ rungtyniavo keturiese, po susidūrimo su varžovu Andriui Kvakšiui teko vėl atsidurti gydytojų globoje. Puolėjui buvo prakirsta nosis.

„BC Dugnas – VPS Solidarumas“ – „ChF“ 71:53 (T. Steikūnas 20, L. Baškys 17, V. Popovas 16, R. Čepė 12 / R. Beliūnas ir D. Pakeltis po 13).

Tomas Steikūnas puikiai dirigavo komandos veiksmams gynyboje ir puolime ir leido čempionams viską išpresti per 10 pirmųjų rungtynių minučių. „BC Dugnas  - VPS Solidarumas“ per pirmą ketvirtį įgijo 22 taškų persvarą ir visiškai paralyžavo žaidimo TOP12 etape nerandančių „ChF“ veiksmus puolime. Nors antrą kėlinį komandos rungtyniavo beveik koja, kojon visgi čempionai parodė aukštą klasę ir padididino savo pranašumą dar 2 taškais. Antroji rungtynių pusė komandoms buvo nerezultatyvi, o ketvirtą kėlinį kai rungtynių nugalėtojas jau nekėlė jokių abejonių sėkmingiau sužaidę „chemikai“ sumažino skirtumą 8 taškais ir išvengė dar gėdingesnio sutriuškinimo.

„Fuxai“ – „Venipak - Barada“ 91:86 (O. Olisevičius 31 (12 atk. kam.), L. Kirlys 29, A. Pranevičius 14 / D. Novickas 43 (7/12 tritaškiai), T. Malimenkovas 19, M. Radžiūnas 15 (18 atk. kam.)).

Savo sėkmingą pasirodymą TOP12 grupėje tęsia „Fuxai“ šį kartą jie labai rezultatyviose rungtynėse palaužė „Venipak – Barada“ pasipriešinimą. Rungtynes geriau pradėjo „Fuxai“, tačiau po Dainiaus Novicko solo pasirodymo įžangos jų pranašumas, kaip mat aptirpo. Po permainingos 10 minučių kovos „rožiniai“ pirmavo 25:21. Antrame kėlinyje į žaidimą puikiai įsitraukę Marijonas Radžiūnas ir Tomas Malimenkovas „Venipak – Barada“ žaidimui suteikė dar daugiau pagreičio ir komanda nepaisant varžovų jaunųjų lyderių Olisevičiaus ir Kirlio bei Armono sėkmingo žaidimo atsitiesė bei prieš antrą rungtynių dalį susikrovė šiokią tokią persvarą 47:39. Puikiai žaidęs rungtynių pradžią Žymantas Armonas, net neabejojo savo komandos sėkme, o užsukęs į rungtynes matomai tik atsižymėti pelnė 8 taškus ir antrojoje rungtynių dalyje net nedalyvavo. Novicko ir Malimenkovo žaidimą prieš Kirlį ir Olisevičių trečiajame kėlinyje laimėjo pastarieji bei savo atsilikimą sumažino iki 3 taškų. Ketvirtą ketvirtį pretenzijų į pergalę turėjo abi ekipos, tačiau „Fuxai“ rado daugiau iniciatyvos imtis galinčių žaidėjų ir šventė labai svarbią pergalę, kuri beveik garantuoja vieta pirmame ketverte, tuo tarpu „Venipak – Barada“ šis pralaimėjimas nustūmė, net į 8 poziciją TOP12 grupėje.

„Tritaškis.lt“ – „KK Comma“ 64:58 (P. Kaminskas 25 (11 atk. kam.), A. Jankovskis 12 / A. Reut 15, T. Salaveičikas 14, L. Beliūnas 12 (10 atk. kam.)).

„KK Comma“ visas 40 minučių alsavo varžovams į nugarą, tačiau pirmą kėlinį į priekį paleistų varžovų taip ir nepavijo. Abi komandos demonstravo pakankamai įdomų jaunatvišką krepšinį, o „Tritaškis.lt“ pergalę nulėmė geresnis žaidimas baudos aikštelėje.

D GRUPĖ

Antroji pagal pajėgumą „Sekmadienio krepšinio lygos“ reguliaraus sezono grupė sumaištimi, kurią kelia ekipos turnyrinėje lentelėje TOP12 nenusileidžia niekuo. Dėl „geresnės“ vietos po saule kovoję „Broliai Šaunuoliai“ užsitikrino pirmą vietą, jiems iš paskos žengiantys „Fabiniai“ ir „O.P.A“ palenkti šios komandos jau neturi galimybių, nebent „Broliai Šaunuoliai“ neatvyktų į paskutines savo reguliaraus sezono rungtynes. „Fabiniai“ ir „O.P.A“ dar rungtyniaus tarpusavyje, todėl vos viena iš šių ekipa pagal pergales „Broliams Šaunuoliams“ pralaimėjus paskutinę dvikovą ją dar gali pasivyti, tačiau abi jos yra pralaimėję tarpusavio dvikovas. „Fabinių“ ir „O.P.A“ dvikova greičiausiai atsakys kuri iš šių ekipų užims 2, o kuri 3 vietą šioje grupėje, nes jau dabar už jų nugarų esantys „BC Visad Gatavs“ ir „BC Kibirai“ atsilieka viena pergale. „BC Visad Gatavs“ net ir pasiviję šias ekipas jų nepralenks nes yra pralaimėję tarpusavio dvikovas, tuo tarpu „BC Kibirai“ laimėję paskutinę dvikovą prieš „Fabinius“ dar galėtų įnešti šiokios tokios sumaišties. Teorinių šansų pakilti iki ketvirtos pozicijos turi ir lygos naujokai „Formis.lt“. Jiems reikia įveikti „BC Šnipiškes“ ir „BC Čionarik“ kas tikrai yra realu ir tikėtis, kad savo paskutines dvikovas pralaimės „BC Visad Gatavs“ ir „BC Kibirai“. Šansai, kad antrieji pralaimės „Fabiniams“ tikrai nuteikia optimistiškai, tačiau ką masto „BC Visad Gatavs“ neaišku. Komanda paskutines rungtynes žais prieš „Butaną“, kuris jiems įveikiamas, tačiau ar jie nori į aštunfinalį? Už komandų kurios turi šansų praverti aštunfinalio vartus nugarų pirmieji žengia „TG Sokol“ jie dar žais su „Butanu“ tačiau ir pergalės atveju į aukštesnę, nei 7 pozicija pakiltu, tik tokiu atveju jei „Formis.lt“ pralaimės abi dvikovas. „Butanas“ dabar aštuntas įveikę „TG Sokol“ juos pralenktų, tačiau viskas priklausys nuo ekipos nusteikimo, viena pergalė per likusias dvi dvikovas dėl šventos ramybės tikrai nepakenktų. „Stovi.lt“, „BC Čionarik“ ir „KK Perkūnas“ dabar dalinasi 9-10 vietas, teoriškai savo poziciją dar pagerinti gali visos. „BC Šnipiškės“ prieš paskutines rungtynes jau yra praradę visus šansus pakilti iš 12 pozicijos.

„BC Kibirai“ – „O.P.A“ 46:65 (P. Mažrimas 15 (12 atk. kam.), T. Paliulis 12 (13 atk. kam.) / P. Bodindorfas 22 (11 atk. kam.), D. Strakšys 17 (20 atk. kam.)).

Pauliaus Bodindorfo ir Artūro Daugulio vedama „O.P.A“ jau pačioje rungtynių pradžioje tvirtai perėmė žaidimo kontrolę į savo rankas. Pirmasis žaidėjas rinko taškus, o antrasis puikiai dirigavo komandos puolimui bei perdavimais maitino ekipos draugus, kurie nevisada sugebėdavo pataikyti net iš po krepšio. Po 20 minučių „O.P.A“ priekyje buvo jau 36:18. „BC Kibirams“ po didžiosios pertraukos pavyko pristabdyti varžovų šių rungtynių lyderius, tačiau tada iš jų estafetę perėmė Donatas Strakšys. Geriausias sezono rungtynes sužaidęs puolėjas pataikė keturis tolimus metimus, jaunuoliams „išrašė“ 3 blokus ir dar atkovojo 20 atšokusių kamuolių bei puikiai pavadavo dėl traumos negalintį rungtyniauti Artūrą Pūkį.

„TG Sokol“ – „BC Visad Gatavs“ 62:69 (P. Andruškevič ir V. Smilgin po 15, V. Butimovič 10 / T. Girnius 17, D. Milius 13, A. Valentinavičius 11).

Rungtynių pirmą kėlinį abi komandos žaidė gana rezulutatyviai ir lygiai. Po 10 minučių geriau tolimus metimus pataikę „TG Sokol“ žaidėjai įsiveržė į priekį 21:20, tačiau antrajame abi komandos ėmė daugiau dėmėsio skirti gybai, toks žaidimo stilius parankesnis buvo „BC Visad Gatavs“, kurie prieš antrą rungtynių dalį susigrąžino minimalę persvarą. Panašu, kad abi ekipos grečiausiai nori likti paguodos turnyre, todėl didelio noro laimėti neturėjo nei vieni. Po dar 10 minučių kovos trečiajame kėlinyje, tuo pačiu tašku pirmavo „visada pasiruošę“. Lygiai komandos žaidė ir ketvirtą kėlinį, tačiau rungtynių pabaigoje visgi Vygantas Versockas labiau už visus norėjo laimėti bei pataikęs du tolimus metimus atvedė savo ekipą į pergalę išsaugodamas šansus prasibrauti į aštunfinalį. Tačiau ar komandai ši pergalė daug džiaugsmo suteiks neaišku.

„Broliai Šaunuoliai“ – „KK Perkūnas“ 75:50 (D. Jovaiša 49 (10/14 tritaškiai), R. Jaksebaga 10 / A. Gricius ir A. Gudavičius po 18, E. Judinas 10).

Per pirmą rungtynių kėlinį „Broliai Šaunuoliai“ kantriai dirbo gynyboje, o puolime turėdami tokį deimantą kaip Darius Jovaiša paprasčiausiai negalėjo žaisti blogai bei susikrovė 11 taškų persvarą. Nors „KK Perkūnas“ antrakame kėlinyje pagerino puolimą, pačių jų skylėta gynyba leido varžovams išlaikyti tą patį pranašumą. Antrą rungtynių dalį „Broliai Šaunuoliai“ pradėjo geriau, tačiau „KK Perkūnas“ nenuleido rankų ir bandė kabintis. Visgi Dariaus Jovaišos jiems sustabdyti nepavyko ir prieš lemiamą ketvirtį „D“ grupės lyderiai turėjo jau 14 taškų persvarą. Ketvirtajame kėlinyje „Brolių Šaunuolių“ vedlys pratesė savo tritaškių šau ir atvedė savo ekipą į užtikrintą pergalę.

„BC Šnipiškės“ – „BC Čionarik“ 56:72 (K. Bagdonas 11, D. Ditkevičius 10 (10 atk. kam.) ir D. Matuzas po 10 / M. Sedziniauskas 27 (11 atk. kam.), D. Lebedinskas 20 (18 atk. kam.)).

„BC Šnipiškės“ sužaidė gana neblogas rungtynes, tačiau blankus antrasis kėlinys neleido jiems išsaugoti galimybės pakilti turnyrinėje lentelėje iš 12 pozicijos. Nors „šnipiškiečiai“ turėjo šį kartą net keturis žaidėjus, kurie nevengė imtis iniciatyvos be Lino Beliūno likę „BC Čionarik“ nesutriko ir atrado naujus lyderius. Jaunasis Linas Beliūnas nuo šio „KK Comma“ ekipos narys.