TOP12 ir „D" grupės apžvalga (3 sekmadienis)

„Sekmadienio krepšinio lyga“ (SKL) pristato tradicinę apžvalgą, suteikiančią galimybę sužinoti svarbiausius turo įvykius bei įspūdingiausius pasirodymus. Tiek komandinius, tiek asmeninius prizus antrą kartą iš eilės pelno tie patys laureatai. Naudingiausia savaitės komanda – „Broliai Šaunuoliai“, rezultatu 102:52 sutriuškinę „Butano“ ekipą ir surinkę 117 naudingumo balus. Šiai komandai atitenka „KN Biliardo klubo” dovanų kuponas. Ekipos snaiperis Darius Jovaiša pelnė 43 taškus ir surinko 49 naudingumo balus – gynėjo rodikliai geriausi šią savaitę. Dariui atitenka „Druskininkų vandens parko“ ir „Labas nuotykių parko“ dovanų kuponai. Po tokių dviejų iš eilės įspūdingų pasirodymų Dariaus Jovaišos rankose – beveik garantuotas vasario mėnesio geriausio lygos žaidėjo titulas.

TOP12

Stipriausių lygos ekipų grupėje TOP12  dvivaldystė dar nesibaigė. „Muscleshop.lt“ šį kartą ilsėjosi, o „Pakilk“ palaužė čempionus „BC Dugną“ ir toliau kaip ir buvę „C“ grupės lyderiai žygiuoja pergalingai. Už jų rikiuojasi po dvi nesėkmes jau turintys „BC Dugnas – VPS Solidarumas“, „Fuxai“ bei „Venipak – Barada“. Geriausių šešetuką užbaigia „Vapse Nepriciom“. Būtent šios šešios ekipos sezonui persiritus į antrą dalį rungtyniauja geriausiai. Po dvi pergales savo rankose turi „ChF“, kurie šį kartą ilsėjosi, „KKSK Reaktorius“, kuris prasibudo iš žiemos miego ir priminė, kad laidoti juos dar tikrai anksti. „Tritaškis.lt“ taip pat pateko į duobę ir lieka su dviem įskaitinėmis pergalėmis, kurias atsinešė iš pirmojo etapo. „Tores“, „Negeri“ ir „KK Comma“ turi po vieną pergalę ir dalijasi 10-12 vietas.

„Negeri“ – „KK Comma“ 54:60 (G. Astrauskas 14 (14 atk. kam.), G. Kvakšys 13 / H. Paplauskis 17, T. Salaveičikas ir A. Reut 14);

Nuo pat rungtynių pradžios užvirė lygių varžovų kova. „Negeri“, nors ir atsilikinėjo, varžovai nuolat jiems buvo pasiekiami vos per vieną metimą, tačiau ketvirtojo kėlinuko metu, turėdami realią galimybę iškovoti pergalę, „Negeri“ per dažnai netiksliai perduodavo kamuolius, o tokios klaidos suteikė papildomų kozirių vos penkiese į rungtynes susirinkusiems varžovams.

„Pakilk“ – „BC Dugnas – VPS Solidarumas“ 62:51 (T. Lukša 19 (12 atk. kam.), J. Naidzinavičius 14 / M. Krivcovas 23, R. Čepė 11);

Nors pastaruoju metu „BC Dugnas“ į rungtynes renkasi sunkiai, tačiau šį sykį pajėgiausios sudėties nesurinko ir jų varžovai „Pakilk“. Jie į dvikovą atvyko vos šešiese, tačiau nuo pat pirmųjų minučių demonstravo solidų žaidimą bei įgijo sau naudingą pranašumą. Pasibaigus pirmajam kėliniui jie pirmavo 15:12, antrajame dar labiau padidino apsukas ir galutinai palaužė čempionus 36:24. Nors antrojoje rungtynių dalyje Mykolo Krivcovo vedini čempionai dar bandė kabintis į pergalę, likusių žaidėjų veiksmai buvo labai smarkiai ribojami varžovų gerai veikiančios gynybos.

„Fuxai“ – „KKSK Reaktorius“ 54:71 (A. Pranevičius 13, D. Aukštuolis 12 / A. Aniulis 25, L. Žilinskas 12, V. Daukša 10);

„KKSK Reaktorius“ pralaimėjimų seriją nutraukė su trenksmu ir jau pirmame rungtynių kėlynyje 20:6 ant menčių paguldė pergalingai iki tol antrajame etape kovojusius „Fuxus“. Gera gynyba ir patikima kova dėl  atšokusių kamuolių leido žaibiškai greitai pereiti į varžovų aikštelės pusę, dėl to taškų skirtumas augo itin greit. Pirmajame kėlinyje „KKSK Reaktoriaus“ gretose labiausiai puolime išsiskyrė 2 tritaškius pataikęs Laurynas Žilinskas, o vėliau iš jo estafetę perėmė Arnas Aniulis. Pirmaudami solidžiu ir daugeliui netikėtu skirtumu „reaktoriečiai“ šį kartą neatsipalaidavo, priešingai, nemažino apsukų tarsi norėdami ant tos dienos varžovų išlieti visą pyktį, kuris buvo susikaupęs po kelių iš eilės nesėkmių. Po dviejų kėlinių „KKSK Reaktorius“ jau pirmavo 38:13. Antrojoje rungtynių dalyje prie pirmaujančios ekipos prisijungė vėluojantis Ąžuolas Naujikas, su kuriuo nuolat siejamas geresnis ir stabilesnis ekipos žaidimas, jis suteikė dar daugiau galimybių savo ekipai rinkti taškus bei puikiai pakeitė pirmus du kėlinius sėkmingai rungtyniavusį Andrių Piesliką, kuris varžovų baudos aikštelėje šeimininkavo ir rinko kamuolius ne prasčiau nei ekipos pagrindinis kovotojas Viktor Daukša. „Fuxai“ po tokio varžovų surengto pasirodymo buvo sutrikę ir išmušti iš vėžių bei viską bandė spręsti pavieniais veiksmais, tačiau varžovų gynyba šį kartą buvo tikrai patikima. Trečiojo kėlinio viduryje „KKSK Reaktoiraus“ pranšumas buvo pasiekęs net 30 taškų ribą. Prieš ketvirtą kėlinį rezultatu 62:35 pirmaujantys vicečempionai neabejojo savo pergale, todėl bandė žaisti gražiai, dėl to dingo susikaupimas, o varžovai tuo pasinaudojo ir sugebėjo užpulti kelis kartus iš eilės ir aptirpdyti skirtumą, tačiau žinodami, kad nors ir laimi šį ketvirtį, nėra šansų pasivyti varžovų, jie į aikštelę, kaip ir „KKSK Reaktorius“, leidžia nerungtyniavusius arba mažiau rungtyniavusius savo žaidėjus.

„Vapse Nepriciom“ – „Tritaškis.lt“ 76:68 (M. Markevičius 32, J. Pečiulevičius 18, M. Zimnickas 12 / P. Kaminskas 22 (14 atk. kam.), A. Jankovskis 18, V. Danilovas 15 (12 atk. kam.), A. Maisak 11);

Pirmą kėlinį vyko atkakli ir lygi kova, taškas į tašką, tačiau antrajame, nepaisant prastos kovos po krepšiais, „Vapse Nepriciom“ sugebėjo surengti spurtą ir prieš antrą rungtynių dalį jie pirmavo 40:33. „Tritaškis.lt“ nepalūžo ir likusius du rungtynių kėlinius niekuo nenusileido savo varžovams, tačiau antrojo kėlėnio metu „Vapse Nepriciom“ įgytos persvaros jie taip ir „neatkabino“.

„Negeri” - „Tores“ (55% - 45%)

Komandoms reikia pergalių norint pradėti kilti turnyrinėje lentelėje į viršų. Komandos šį sezoną labai panašaus pajėgumo, todėl nesitikėti atkaklios kovos būtų naivu.

„ChF“ – „KKSK Reaktorius“ (30% - 70%)

„ChF“ duobėje greičiausiai liks ir po šių rungtynių – jei varžovas bus nusiteikęs, būtent jis turės daugiau šansų.

„Venipak – Barada“ – „Tritaškis.lt“ (60% - 40%)

Dar vienos nelengvos rungtynės laukia „Tritaškis.lt“ vaikinų, tačiau, nors ir pralaimi, jų žaidimas tikrai teikia vilčių, kad komanda pajėgi kovoti su šia ekipa.

„BC Dugnas – PVS Solidarumas“ – „Muscleshop.lt“ (30% - 70%)

„BC Dugno“ išbyrėjusi sudėtis neleidžia tikėtis lygios kovos šiose rungtynėse. Veikiausiai „BC Dugnas“ pralaimės ir trečią kartą šį sezoną.

„D“ grupė

„Stovi.lt“ – „BC Kibirai“ 52:64 (K. Gailius 18, D. Janonis 16 / T. Paliulis 14, M. Mikšys 13 (19 atk. kam.), S. Pauža ir V. Kolesnik po 10);

Po pirmo kėlinio, kuris baigėsi taikiai 14:14, pirmieji įsivažiavo „BC Kibirai“, demonstravę galingą žaidimą puolime ir pasinaudoję tuo, kad varžovai ne visada spėja grįžti į gynybą. Po dviejų kėlinių pirmaujantys 35:26 „BC Kibirai“ nemažino apsukų ir vėliau, tačiau varžovai per dižiąją pertrauką buvo padarę išvadas ir jų gynyba jau buvo žymiai aktyvesnė.

„Broliai Šaunuoliai“ – „Butanas“ 102:52 (D. Jovaiša 43 (12 atk. kam.), A. Kleveckas 17 (11 atk. kam.), D. Dūdėas 16 (12 atk. kam.), T. Ryliškis 10 / D. Jakubauskas 18, M. Sūdžius 13);

Darius Jovaiša ir kompanija antrą sekmadienį iš eilės pelnė 100 taškų ir nepaliko jokių šansų savo varžovams, kurie į rungtynes susirinko penkiese. Pastarieji pusę ketvirto kėlinio buvo priversti rungtyniauti vos keturiese vienam iš žaidėjų išnaudojus asmeninių pražangų limitą, tačiau „Broliai Šaunuoliai“, pasiekę 95 taškų ribą, ilgai rinko likusius 5 taškus ir kiekybinė persvara jiems visiškai nepasitarnavo.

„BC Visad Gatavs“ – „BC Čionarik“ 92:52 (T. Grinius 37, A. Valentinavičius 16, D. Milius 14, V. Versockas 10 / L. Beliūnas 30 (14 atk. kam.), A. Misiūra 10);

Lino Beliūno vedina „BC Čionarik“ komanda varžovams priešinosi vos vieną kėlinį, kurį ir laimėjo 19:16. Tadas Girnius ir jo komandos draugai padidino apsukas ir galingai sužaidę gynyboje prieš antrąją rungtynių dalį įgijo apčiuopiamą 12 taškų persvarą. „BC Čionarik“ prastoka gynyba leido varžovams šeimininkauti aikštelėje ir antroje rungtynių pusėje, kurią jie laimėjo net 55:27.

„TG Sokol“ – „BC Šnipiškės“ 80:50 (E. Vrublevski 18, V. Smilgin 16, D. Belopetrovič, V. Kiseliov, E. Kolendo po 13 / M. Ditkevičius 20, K. Bagdonas 13 (11 atk. kam.), D. Ditkevičius 12);

„TG Sokol“ spurtavo 5:0, tačiau vos po kelių varžovų sėkmingų atakų jau atsilikinėjo 5:6, deja, tai buvo viskas, ką sugebėjo parodyti „BC Šnipiškės“. Nors vieni iš grupės autsaiderių pirmą kėlinį pralaimėjo tik 15:16, likusį rungtynių laiką jie nesugebėjo sustabdyti 10 tritaškių pelniusių eišiškiečių ir neįžvelgė dar vieno sutriuškinimo.

„Fabiniai“ – „KK Perkūnas“ 64:56 (E. Mažeika 18, T. Buckus 15, K. Grigonis 14, S. Liepinaitis 10 (9 rez. per.) / A. Gricius 23, R. Zemlianskij 15);

Banguotos dvikovos pradžia geriau klostėsi „Fabiniams“, kurie geros gynybos dėka nesunkiai po 10 minučių nutolo 20:10, tačiau nieko panašaus komandai antrajame kėlinyje pademonstruoti nepavyko ir Adomo Griciaus bei Romuald Zemlianskij vedini „KK Perkūno” vyrai atsitiesė bei į didžiąją pertrauką išėjo turėdami tik 4 taškų deficitą. Matydami, kad su varžovais juokauti negalima, “Fabiniai” susikaupė ir sužaidę vieną iš geriausių kėlinių šį sezoną, padidino savo persvarą iki 19. Neaišku, ar susižaidimo trūkumas, ar per didelis atsipalaidavimas, per likusias 10 minučių jiems vėl kyštelėjo koją ir jie leido varžovams sumažinti savo pranašumą iki 8 taškų.

„Formis.lt“ – „O.P.A“ 54:67 (D. Pamerneckis 18, N. Višinskis 11, B. Višinskis 10 / E. Dūda 37, A. Pūkys 19 (15 atk. kam.));

Gana gausiai šį kartą į varžybas susirinkę „Formis.lt“ vaikinai pirmąją rungtynių pusę diktavo savo žaidimo sąlygas „O.P.A“ komandai ir šią rungtynių dalį laimėjo 32:29. Nors komandai krepšys vėl buvo užrištas, jie kantriai dirbo gynyboje. Trečiajame kėlinyje iniciatyvos ėmęsis Edvinas Dūda „Formiui.lt“ tapo kietu riešutėliu – jis,  padedamas Artūro Pūkio, surengė puikų asmeninį pasirodymą ir prieš lemiamą ketvirtį leido savo komandai rankose turėti 5 taškų pranašumą. Ketvirtąjį kėlinį  „O.P.A“ puolimas varžovų pasipriešinimo sulaukė vis rečiau ir, nors ekipa šį kartą nedominavo kovoje dėl atšokusių kamuolių, pergalei to pilnai pakako.

„Stovi.lt“ – „BC Šnipiškės“ (80% - 20%)

Pergalėmis nesilepinančių komandų dvikova.

„Butanas“ – „BC Čionarik“ (40% - 60%)

Abi komandos antrojoje sezono pusėje papuolė į nemažą duobę, dabar pirmoji galimybė vienai iš jų vėl pajusti pergalės džiaugsmą.

„BC Visad Gatavs“ – „BC Kibirai“ (70% - 30%)

„BC Kibirai“ pastaruoju metu rungtyniauja pakiliai, tačiau šį kartą jiems teks didesnio kalibro varžovas.

„TG Sokol“ – „O.P.A“ (30% - 70%)

Nors šansų laimėti turi ir “TG Sokol”, šiuo metu Dūdos ir Pūkio sportinė forma pranoksta eišiškiečių komandos galimybes.

"Broliai Šaunuoliai“ – „Fabiniai“ (60% - 40%)

Vienų iš grupės favoritų akistata – turėtų būti įdomi ir atkakli dvikova.

„Formis.lt“ – „KK Perkūnas“ (55% - 45%)

Ar „Formis.lt” pagaliau sugebės savo neblogą sudėtį popieriuje paverti realiai iškovota pergale? Atsakymai į šį ir kitus klausimus šį sekmadienį nuo 12 iki 22 val.