TOP12 ir „D" grupės apžvalga (1 sekmadienis)

Atkakliomis dvikovomis ir netikėtais rezultatais (2013-01-27) startavo antrasis “Sekmadienio krepšinio lygos“ reguliaraus sezono etapas. TOP12 ir D grupėse geriausiai sekėsi „B“ grupėje pirmame etape žaidusioms komandoms. „Pakilk“ 69-59 palaužė „KKSK Reaktorių“, „Vapse Nepriciom“ antrą savaitę iš eilės išsigelbėjo paskutinėmis rungtynių sekundėmis ir šventė pergalę 66-65 prieš „Tores“. Svarbią pergalę jau pirmosiose etapo rungtynėse iškovojo „Fuxai“. Šį sezoną rezultatu 71-54 jie privertė nuryti pirmą pralaimėjimo piliulę „BC Dugno – VPS Solidarumo“ komandą. Vienintelė be pralaimėjimų išliekanti „Muscleshop.lt“ komanda 90-65 sutriuškino „Tritaškis.lt“ ekipą ir šią savaitę tapo naudingiausia savaitės komanda. Jai atitenka „KN Biliardo klubo“ dovanų kuponas. Naudingiausiu šios savaitės žaidėju tapo labiausiai prie pirmo „BC Dugnas – VPS Solidarumas“ pralaimėjimo prisidėjęs Deividas Aukštuolis – net 32 naudingumo balų surinkusiam „Fuxų“ atakų organizatoriui atitenka „Druskininkų vandens parko“ dovanų kuponas. „Labas nuotykių parko“ dovanų kuponas šią savaitę atitenka Tadui Girniui iš „BC Visad Gatavs“ ekipos. Jis, kaip ir „KKSK Reaktoriaus“ krašto puolėjas Arnas Aniulis, šią savaitę pelnė 32 taškus ir pasiekė geriausią rezultatą. Prizas skiriamas Tadui vien dėl to, kad jo ekipa, priešingai nei Arno, šventė pergalę.

TOP12

„CHF”   - „NEGERI”;  49 – 54;

„Negeri“ nuo pirmųjų minučių parodė, kad TOP12 grupėje nepasitenkins statistų vaidmeniu ir iš karto ėmėsi darbo. Gera gynyba ir neblogas pataikymas leido ekipai pabėgti į priekį po pirmų minučių 15-10. Antrasis rungtynių kėlinys taip pat nepasižymėjo gražiu žaidimu. Komandos prastai taikė, dažnai klydo, tačiau „ChF“ po Vaido Petrulionio tritaškio ir Ramūno Beliūno pelnytų taškų iš po krepšio į kėlinio galą truputį atsigavo ir prieš antrą rungtynių dalį sumažino atsilikimą iki 2 taškų. „ChF“ geresnį puolimą demonstravo ir trečio kėlinio metu. „Negeri“ savo ruožtu nesnaudė ir vis gerino kovą dėl atšokusių kamuolių. Pirmojo rungtynių dalyje ūgio pranašumą turėjusi komanda tuo nepasinaudojo ir leido po krepšiu karaliauti Ramūnui Beliūnui ir Eimantui Žitkui. Šie „ChF“ žaidėjai per 20 pirmų rungtynių minučių buvo surinkę net 12 atšokusių kamuolių. „Chemikai“ trečią kėlinį vydamiesi varžovą ir persverdami rezultatą savo naudai 42-38 atidavė daug jėgų. Trumpas atsarginių suolas bei išsekusios lyderių baterijos nulėmė, kad „Negeri“  lemiamą ketvirtį visiškai pažabojo varžovų puolimą ir, patys surengę kelias žaibiškas atakas, sužaidė geriausią rungtynių kėlinį ir šventė labai svarbią ir reikalingą pergalę. Nugalėtojams Giedrius Kvakšys surinko 15 taškų. Nepaisant komandos vadovo gero žaidimo puolime, šį sykį pergalė – komandinio žaidimo tiek puolime, tiek gynyboje nuopelnas. „ChF“ gretose nuo suolo pakilęs Redas Dulinskas surinko 12 taškų, po 10 pridėjo Dainius Pakeltis ir Ramūnas Beliūnas. „ChF“ šį kartą ne tik nerodė savo žaidimo, kurį pratę demonstruoti, bet jų stovykloje buvo galima pastebėti ir pirmuosius nesutarimų ženklus dėl tam tikrų rungtynių epizodų.

„MUSCLESHOP.LT”   - „TRITAŠKIS.LT”;  90 – 65;

„Tritaškis.lt“ pasistiprinę Audriumi Ramonaičiu du kėlinius kovėsi lygiai su vienais iš lygos favoritų „Muscleshop.lt“. Po pirmųjų minučių rezultatas buvo lygus 20-20. “Muscleshop.lt” daugiausiai rėmėsi pavienių žaidėjų meistriškumu, „Tritaškis.lt“ savo ruoštu bandė žaisti gražų komandinį žaidimą. Jaunimas puikiai skirstėsi kamuoliu ir tas jiems puikiai pavykdavo. Panašiu ritmu viskas vyko ir antrąjį ketvirtį. „Tritaškis.lt“ rasdo daug skylių varžovų gynyboje, tačiau nerado savo gretose žmogaus, kuris galėtų vienas prieš vieną sustabdyti Mantą Kibildį, kuris per pirmas 20 minučių beveik vienas ant savo pečių tempė savo ekipos puolimo bagažą. Prieš antrąją rungtynių dalį „Muscleshop.lt“ turėjo mažiausią šį sezoną pranašumą – 3 taškus. „Tritaškiui.lt“ trumpas suolelis šį kartą padarė tokią pačią meškos paslaugą kaip ir prieš tai vykusiose rungtynėse „chemikams“. Pajutusius, kad su jaunais varžovais juokauti jau negalima, „Muscleshop.lt“ įsismagina, o įpykdyti Artūro Jankovskio dėjimo dar labiau įsiunta. Nelaiku mikro traumą gauna ir pagrindinis „Tritaškis.lt“ aukštaūgis šiose rungtynėse Vitalijus Danilovas. „Muscleshop.lt“, demonstruodami kibę ginybą, pradeda spausti „dūstančius“ po truputį varžovus, surengia eilinę šį sezoną dėjimų seriją ir prieš lemiamą ketvirtą ketvirtį savo persvarą padidina iki 21 taško. Jau beveik turėdami pergalę savo rankose lygos favoritai truputėlį atsipalaiduoja, vis daugiau greitų atakų bando sužaisti efektingai (ne viskas išeina), tačiau varžovai po šalto dušo nesutrinka. Jie žino, kad pergalė išslydo jau trečiajame kėlinyje ir žaidžia savo malonumui, tas jiems puikiai sekasi, taškus renka visi žaidėjai. Po ypatingai rezultatyvaus abiems komandoms kėlinio pergalę švenčia „Muscleshop.lt“. Nugalėtojams 26 taškus surinko (11 iš 11 dvitaškių) pataikęs Mantas Kibildis, Algirdas Palaima antrojoje dalyje dėjimais „daužęs“ varžovų gynybą surinko 18 taškų ir atkovojo 12 kamuolių. Tomas Grybauskas prie eilinės komandos pergalės prisidėjo pelnydamas 12 taškų. „Tritaškis.lt“ komandoje geriausiai sekėsi 20 taškų surinkusiam komandos naujokui Audriui Ramonaičiui. Artūras Jankovskis ir Algimantas Bružas atitinkamai surinko 16 ir 14 taškų. Abi komandos už gražų, greitą ir efektingą pasirodymą šiose rungtynėse nusipelno didelės pagarbos.

„PAKILK”   - „KKSK REAKTORIUS”;  69 – 59;

Praėjusio sezono bronzos medalių laimėtojai “Pakilk” neturėjo didelių rūpesčių kovoje su pernai laipteliu aukščiau likusia “KKSK Reaktoriaus” komanda. Pavieniais veiksmais “KKSK Reaktoriui” jau nuo pat pirmų rungtynių minučių retai pavykdavo pralaužti gana patikimą varžovų gynybą. Arvydas Dakinevičius ir Arnas Aniulis kovoje dėl atšokusių kamuolių retai pranokdavo Gediminą Povilauską. Prastas puolimas dar būtų pateisinamas, jei komanda būtų kantriai dirbusi gynyboje, tačiau jaunimas po vicečempionų krepšiu nardė kaip unguriai ir be vargo rinko taškus. Po 10 minučių „Pakilk“ pirmavo 19-10. Antrą kėlinį Arvydas Dakinevičius suaktyvino gynybą prieš varžovų aukštaūgį Poviliauską, o Arnas Aniulis, išnaudodamas savo jėgą, taškus pradėjo rinkti vis dažniau, kelis epizodus sėkmingai sužaidė ir Gintas Petrikas. Sudėjus šiuos akcentus, „KKSK Reaktorius“ prieš antrą rungtynių dalį atsilikinėjo tik 30-33. “Pakilk” trečią kėlinį pradėjo truputį sutrikę, prie komandos veiksmų išsiderinimo prisidėjo ir aukštaūgio Viliaus Kulbės gauta trauma, jaunimo aktyvumas puolime vis mažėjo ir  „KKSK Reaktorius“  turėjo gerų galymybių persverti savo pusėn rungtynių balansą. Deja, tam nelemta buvo įvykti – Aurimas Butkus, pranėręs po varžovų krepšiu, pelnė eilinius taškus, o Justo Naidzinavičiaus tritaškis atstatė rungtynių balansą į ankstesnį lygmenį. Per ketvirtąjį ketvirtį „KKSK Reaktorius“, turėdamas 4 taškų deficitą, turi visus šansus išsigelbėti, tačiau šių metų komanda nebe ta, kuri ankščiau atsitiesdavo sunkesnėse situacijose. „Pakilk“ per likusias 10 minučių visiškai dominuoja puolime. Į greitą puolimą bėgantis Aurimas Butkus visus varžovus apžaidžia vienas, o netikėtai prabilęs Darius Bušmič iš dešinio krašto siunčia 4 iš 4 dvitaškius. Rungtynių rezultatas galėjo būti dar nepalankesnis „KKSK Reaktoriui“,  tačiau per likusias 2 rungtynių minutes rinkdamas taškus pasižymėjo Arnas Aniulis. Būtent jis ir aptirpdė „Pakilk“ persvarą iki 10 taškų. „Pakilk“ į priekį vedė Aurimas Butkus pelnęs 26 taškus, po 10 pridėjo Darius Bušmič ir puikiai gynyboje padirbėjęs Gediminas Poviliauskas. Aukštaūgis atkovojo 18 kamuolių bei surinko 29 naudingumo balus. “KKSK Reaktoriaus” gretose 32 taškus surinko Arnas Aniulis, dar 10 pridėjo Žilvinas Rubliauskas. „KKSK Reaktorius“ jau prarado trečią įskaitinę pergalę šį sezoną ir panašu, kad jų reguliaraus sezono galutinė rikiuotė turnyrinėje lentelėje bus prasčiausia per tris sezonus. Viskas gali pasikeisti tik tuo atveju, jei komanda pradės žaisti komandinį, o ne individualiais veiksmais paremtą krepšinį.

„FUXAI”   - „BC DUGNAS - VPS SOLIDARUMAS”;  71 – 54;

„BC Dugnas – VPS Solidarumas“ į rungtynes atvyko be kelių labai svarbių žaidėjų: Mariaus Meilūno, Luko Baškio ir Tomo Balčiūno. „Fuxų“ gretose taip pat trūko kelių jaunų ir talentingų žaidėjų. Rungtynes sėkmingiau pradėjo būtent labiau nukraujavę čempionai, kurie, vedami Tomo Steikūno, Mykolo Krivcovo ir Vladimiro Popovo, būvo aktyvesni ir veržlesni puolime bei geriau dirbo gynyboje. „Fuxai“ rungtynes pradėjo aukštu penketu, tačiau jų žaidimas buvo vangus ir pernelyg lėtas. Komandos lyderiu įpratęs būti Laurynas Kirlys buvo kiek išmuštas iš vėžių. Kamuolį rezultatyviausias lygos žaidėjas gaudavo pernelyg retai, o, jei jį ir gaudavo, jo pataikymas toli gražu nebuvo panašus į tokį, kokį jis demonstravo pirmajame etape. Po 10 minučių „BC Dugnas VPS Solidarumas“ pirmavo 18-10. Antrąjį kėlinį „Fuxai“, kovodami dėl atšokusių kamuolių, vis labiau išnaudoja savo ūgio pranašumą, „BC Dugnui“ savo gretose turintiems tik Rapolą Čepę ir Vladimirą Popovą tai atima labai daug jėgų. Puikiai į priekį komandą „tempia“ Deividas Aukštuolis, kuris metimus meta be klaidų. „BC Dugnas“ neranda spragų varžovų gynyboje ir prieš antrą rungtynių dalį rezultatas tampa lygus 24-24. Po didžiosios pertraukos vis labiau ima ryškėti „Fuxų“ pranašumas, komanda geriau pataiko iš visų pozicijų, jų patikimą gynybą pralaužti čempionams nesiseka ir toliau. Po blankios pirmos rungtynių pusės vis labiau įsismagina ir ekipos lyderis Laurynas Kirlys. Jis per trečią ketvirtį pataiko du tolimus metimus, vieną prideda Deividas Aukštuolis ir „Fuxai“ nutolsta 48-35. “BC Dugnas – VPS Solidarumas” – ne ta komanda, kuri pasiduoda ankščiau nei nuskamba finalinis švilpukas, tačiau pagrindiniai žaidėjai pavargę, keitimų galimybės ribotos. Tuo pasinaudoję varžovai, duodami pasireikšti ir kitiems mažiau žaidusiems žaidėjams, sugeba laimėti trečią ketvirtį iš eilės bei tampa pirmąja komanda nutraukusia „BC Dugno – VPS Solidarumo“ įspūdingą pergalių seriją. Paskutinį sykį praėjusio sezono nugalėtojai buvo pralaimėję 2012-03-11. Tuomet TOP12 grupėje 62-69 nusileido “Krituliams” (šį sezoną lygoje nerungtyniauja). „Fuxams“ šioje dvikovoje daugiausiai taškų surinko Deividas Aukštuolis ir antrojoje dalyje savo metimus pataikęs Laurynas Kirlys. Pirmasis pelnė 20, antrasis – 17 taškų. „BC Dugnui – VPS Solidarumui“ 18 taškų surinko Mykolas Krivcovas, dar 16 pridėjo labai daug jėgų gynyboje ir puolime atidavęs Tomas Steikūnas.

„VAPSE NEPRICIOM”   - „TORES”;  66 – 65;

Tris kėlinius savo sąlygas diktavo “Tores” komanda. Vedama Viktoro Azarkovo, komanda po 10 minučių pirmavo 16-10. “Vapse Nepriciom” savo žaidimo atrasti nepavyko ir antrame kėlinyje. Metimai skriejo pro šalį, o “Tores” dažnai rasdavo spragų jų gynyboje. Nesugebėdamas pataikyti iš toliau, “Vapse Nepriciom” vienas iš lyderių – Mindaugas Markevičius – besibaigiant kėliniui sugalvojo naują planą: jei nesiseka pataikyti, reikia jėga pralaužti varžovų gynybą. “Tores” Mindaugą stabdė pražangomis, tačiau jis baudos metimus metė taikliai ir neleido didinti persvaros. Po duobės besibaigiant antram kėliniui “Tores” greitai atsitiesė ir trečio kėlinio metu, žaisdami greičiau nei jų varžovai, išsaugojo persvarą 48-41. Nors “Tores” ekipoje trūko kelių gana svarbių aukštaūgių bei fatališkai nesisekė vienam iš metikų Franekui Subatovičiui, komanda rado, kas gali padėti taškus renkančiam Viktorui Azarkovui – tuo žaidėju tapo Zbignev Dubovski, kuris, ne vieną kartą pranėręs pro varžovų krepšius, sulaukdavo perdavimų ir kamuolį siųsdavo į varžovų krepšį. Rungtynių laikui perkopus į antrą ketvirčio dalį “Toresai” turėjo saugų atotrūkį, tačiau gausiai į rungtynes susirinkę “Vapse Nepriciom” sirgaliai triukšmingai palaikė savo ekipą, o to įkvėpti Mindaugas Markevičius ir Gytis Trilikauskis pataikė svarbius tritaškius. “Tores” bėdos tuo nesibaigė: penktą pražangą užsidirbo Franek Subatovič, kuris gynyboje gana akylai prižiūrėjo varžovų gynėjus. Taikliais metimai apsikeitus abiems komandoms “Vapse Nepriciom” išsiveržė į priekį, tačiau “Tores”, palikdama 13 sekundžių, susigrąžino persvarą 65-64. Po minutės pertraukėlės dauguma manė, kad lyderio vaidmens imsis arba Gytis Trilikauskis, arba Mindaugas Markevičius, tačiau ekipa pasirinko kitą sprendimą ir besibaigiant rungtynių laikui kamuolį po krepšiu adresavo Juliui Pečiulevičiui, kuris ir išvedė savo komandą į priekį. „Vapse Nepriciom“ šiame trileryje į priekį vedė 30 taškų surinkęs Mindaugas Markevičius, puikiai sužaidė ir Julius Pečiulevičius, surinkęs 15 taškų, būtent šiam aukštaūgiui po Kristijono Gaškos rezultatyvių perdavimų pavyko ekipai pelnyti svarbiausius 4 taškus. „Tores“ nuo apmaudaus pralaimėjimo neišgelbėjo 27 taškus surinkęs Vikoras Azarkovas. Zbignev Dubovski surinko 13 taškų. Erikas Augūnas gavo daugiau minučių nei įprastai šį sezoną ir sugebėjo surinkti 10 taškų bei atkovoti 12 kamuolių.

„VENIPAK – BARADA”  - „KK COMMA”;  61 – 44;

“Venipak – Barada” šiose rungtynėse nedemonstravo geriausio krepšinio, tačiau “KK Comma” jiems įkąsti nesugebėjo ir išliko vienintele komanda TOP12 grupėje neturinčia įskaitinių taškų. Pirmąjį kėlinį „Venipak – Barada“ supančiojo „KK Commą“ gynyboje ir ketvirtį laimėjo 14-5. Per antrą viskas apsivertė aukštyn kojomis ir tą patį su „Venipak – Barada“ padaręs jaunimas sumažino deficitą iki 3 taškų. Antrojoje pusėje „Venipak – Barada“ viską darė truputėlį geriau ir užtikrinčiau, tačiau „KK Commai“ kovingumo netrūko. Jie gerai sukomplektuotai komandai priešinosi 36 rungtynių minutes. Per likusias keturias jiems nesisekė nei apsiginti, nei užpulti. „Venipak – Barada“ gretose spindėjo Tomas Malimenkovas surinkęs 20 taškų, nuo spaudos dėmėsio pavargusiam Dainiui Navickui šį sykį pataikyti į „KK Commos“ krepšį buvo sudėtingiau nei per žirgo „klyną“. Vieno iš komandos lyderių sąskaitoje vos trys taškai. „KK Commai“ po 14 taškų pelnė Arnoldas Reut ir Tadas Salaveičikas.

D grupė

„FORMIS.LT” -   „BC VISAD GATAVS”; 60 – 63;

Po pirmo etapo komandos pavadimą pakeitusi ekipa „Formis.lt“ parodė ypatingą charakterį ir kovingumą ir buvo arti to, kad palaužtų vienais iš „D“ grupės favoritais laikomus „BC Visad Gatavs“. Nuo pačių pirmųjų rungtynių minučių geriau sekėsi „BC Visad Gatavs“ vyrukams, kurie Tado Girniaus pastangomis ilgą laiką pirmavo. „Formiui.lt“ pirmojoje pusėje pavyko nepaleisti varžovų pernelyg toli, tačiau tai kainavo daug jėgų. Kai atrodė, kad ši ekipa jau ima byrėti ir lygos senbuviai švęs nesunkią pergalę, papildomų jėgų atranda Bartas Višinskis. Puolėjas labai lengvai pralaužia penkių varžovų gynybą ir sparčiai renka taškus (per pirmą rungtynių dalį surinko vos 7). Jo ekipos draugas Giedrius Jakimavičius iki rungtynių trečio kėlinio likus 3:16 minutės baudos metimais išlygina rezultatą 42-42. Nuo šios rungtynių atkarpos kova vyko taškas į tašką ir vien todėl, kad varžovai buvo vos penkiese, „BC Visad Gatavs“ negavo antausio nuo lygos debiutantų. Nugalėtojams Tadas Girnius surinko 32 taškus, Vygantas Versockas pridėjo 11. “Formis.lt” ekipą į priekį vedė broliai milžinai: Bartas Višinskis - 24 taškai (9 atk. kam.) bei Giedrius Jakimavičius - 18 taškų (14 atk. kam.).

„TG SOKÓŁ” -   „FABINIAI”;  50 – 51;

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „TG Sokol“, kurie itin greit sugebėjo surinkti pusę visų per kėlinį pelnytų taškų. “Fabiniams” žaidimas visiškai nesiklijavo: Mindaugas Mikailionis prisirinko pražangų, o vienam iš lyderių - Simui Liepinaičiui - kamuolys krito iš rankų. Šeštadienis tikriausiai darė savo. Po gana blankoko kėlinio nė viena komanda neįgijo persvaros. Antrą kėlinį eišiškiečiai puolime sužaidžia kaip iš natų. Kamuolys dažnai adresuojamas žaidėjams laiku ir vietoje bei nesunkiai renkami taškai. Po Edgaro Vrublevskio dviejų tritaškių komanda pabėga į priekį ir pasiekia dviženklę persvarą, tačiau gynyboje “TG Sokol” savo oponentus stabdo dažniausiai pražangomis. “Fabiniai” iš 6 pelnytų per antrą ketvirtį taškų vos 2 pelnė iš žaidimo. Turėdami 13 taškų persvarą „sakalai“ nesustoja ir po didžiosios pertraukos, sužaidus pusę ketvirčio komanda pirmauja jau 18 taškų, tačiau „Fabiniai“, matydami, kad kelio atgal nėra, į aikštelę meta dėl asmeninių pražangų ilgą laiką ant suolo sėdėjusį Mindaugą Mikailionį, kuris su komandos draugų pagalba futbolo terminais šnekant „užgula varžovų baudos aikštelę“ ir tris kartus iš eilės pelno taškus su vieno iš „TG Sokol“ aukšaūgių pražanga bei besibaigiant priešpaskutiniam ketvirčiui sumažina varžovų atotrūkį iki 7 taškų. Keista, tačiau komanda, 27 minutes diktavusi sąlygas varžovams, tampa visiškai neatpažįstama. Ketvirtąjį ketvirtį turėdama 7-9 taškų persvarą savo rankose eišiškiečių komanda pradeda skubėti, metimai dažnai neliečia net lanko. „Fabiniai“ Kąstyčio Grigonio, Mindaugo Mikailionio bei ketvirtajame kėlynyje prabudusio Egidijaus Mažeikos dėka mažais, tačiau tvirtais žingsniais artėja prie varžovų. Už kietą gynybą, neleidusią varžovams įsibėgėti, „TG Sokol“ skaudžiausiai sumoka rungtynių pabaigoje. Ekipos atakų organizatorius Pavel Andruškevič užsidirba penktąją pražangą, visi priekinės linijos žaidėjai turi po 4. „Fabiniai“, visą rungtynių laiką laukę savo šanso, išplėšė pergalę iš rungtynių antrojoje pusėje dėl neaiškių priežasčių sutrikusių varžovų. Greičiausiai tai lėmė pernelyg lengva rungtynių pradžia arba komanda per anksti patikėjo savo pergale.

„BC KIBIRAI” -   „BEGALVIAI”;  62 – 46;

„BC Kibirai“ be didesnių sunkumų įveikė „Begalvių“ penketuką. Pirmaujanti komanda visų rungtynių metu palaikė didelę žaidimo spartą puolime, tas gerokai nuvargino varžovus, kurie po didžiosios pertraukos atrodė visiškai neturintys jėgų. Pastarieji trečiame kėlinyje sukrapštė tik tašką. Prie solidžios komandos pergalės labiausiai prisidėjo 16 taškų surinkęs Vladas Kolesnik. „Begalviams“ Deividas Jakubauskas surinko 15 taškų, po 12 pridėjo Robertas Šimkus ir lygos blokų karalius Dovydas Ragelis.

„O.P.A. ” - „STOVI.LT“ ; 47 – 64;

Prieš šias „D“ grupės rungtynes pagal įskaitinius taškus komandų situacija grupėje skyrėsi kaip diena ir naktis. „O.P.A“ buvo vienvaldžiai grupės lyderiai, o „Stovi.lt“ – pačioje apačioje. Visgi jau rungtynių pradžioje jaunimas sugebėjo užkurti tikrą pirtį vyresniems varžovams. „Stovi.lt“ vaikinai palaikė didelį rungtynių tempą, nespėdami į gynybą varžovai sparčiai rinkosi pražangas. Labiausiai dėl kieto žaidimo po krepšiais kentėjo „O.P.A“ komandos lyderis Artūras Pūkys, kuris per pirmąją rungtynių pusę surinko keturias asmenines pražangas, tačiau, nepaisant to, jo komanda pasivijo pirmaujantį varžovą. Labiausiai prie to prisidėjo į rungtynes visad vėluojantis Edvinas Dūda. „Stovi.lt“ po 20 minučių pirmavo 24-23. Atrodė, kad vos tik Edvinas apšils ir pradės demonstruotį tokį žaidimą, kokį rodo pastarosiose rungtynėse, „O.P.A“ ne tik pervers rezultatą, tačiau ir pabėgs į priekį, tačiau įvykiai pasisuko dar įdomesniu kampu. Artūras Pūkys už dar vieną kontaktą kovojant dėl kamuolio užsidirba penktąją pražangą. Žaidėjas supranta, kad yra komandos ramstis, todėl jį užvaldo emocijos. Ant suolo atsisėdęs „O.P.A“ lyderis nemandagiai kreipiasi į rungtynių teisėją ir baudžiamas technine pražanga. Lyg to būtų negana, varžovai išnaudoja „dovanėlę“, po kelių atakų neišlaiko dar vieno gana emocingai ir dažnai į viską reaguojančio „O.P.A“ žaidėjo nervai. Paulius Bondindorfas dėl bereikalingų diskusijų po skirtos pražangos baudžiamas dar ir technine pražanga. Vienam iš vyriausių lygos žaidėjų, kuris turėtų rodyti pavyzdį jaunimui, to negana ir, nevaldydamas savęs, jis toliau plūsta rungtynių arbitrą. Už tokius išsišokimus jis diskvalifikuojamas, „Stovi.lt“ gauna papildomus penkis baudos metimus. Emocijų užvaldyti „O.P.A“ vyrai lieka keturiese ir priverčia net traumuotą savo ekipos vadovą žengti aikštėn. Pasinaudodami emociniais protrūkiais varžovų stovykloje „Stovi.lt“ žaidėjai atitolsta ir švenčia pirmąją įskaitinę pergalę. Kieto „O.P.A“ žaidimo šiose rungtynėse pasėkmė yra trys traumuoti „Stovi.lt“ komandos žaidėjai. „Stovi.lt“ komandai Regimantas Kerpė surinko 16 taškų. Žygis Palaitis šiai ekipai pridėjo 15 taškų ir atkovojo 12 kamuolių. „O.P.A“ ekipą į priekį vedė, o vėliau ir paskandino Artūras Pūkys – 14 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. Po 12 taškų surinko Edvinas Dūda ir Donatas Strakšys (10 atk. kam.).

„CHF” - „KK COMMA” (SKL prognozė: 60% - 40%);

Dviejų paskutiniu metu pergalių badą jaučiančių komandų dvikova. Kurie pirmieji išlips iš duobės, paaiškės po šios dvikovos.

„VENIPAK - BARADA” - „NEGERI” (SKL prognozė: 60% - 40%);

“Negerų” šį kartą laukia tikrai pajėgus varžovas, todėl pergalių seriją pratęsti iki 4 bus be galo sunku.

„KK PERKŪNAS” - „BC ČIONARIK”  (SKL prognozė: 45% - 55%);

Susitinka dvi vienodo pajėgumo komandos. Pergalė dvikovoje reikalinga abiems, todėl galime laukti labai atkaklios kovos.

„TG SOKÓŁ” - „WWW.STOVI.LT” (SKL prognozė: 55% - 45%);

“TG Sokol” komanda išgyvena ne pačius geriausius laikus. Nuo praėjusių metų lapkričio 25 dienos komanda iškovojo vos vieną pergalę prieš „A“ grupės autsaiderius „BC Jad“, kai „Stovi.lt“ išlipo iš pralaimėjimų liūno bei jau iškovojo vieną pergalę antrame etape. Dvikova žada būti itin atkakli.

„BC DUGNAS - VPS SOLIDARUMAS”  - „VAPSE NEPRICIOM” (SKL prognozė: 60% - 40%);

Ar trečią kartą iš eilės “Vapse Nepriciom” išsigelbės? Ar Marius Meilūnas pasirodys rungtynėse? Jo pasirodymas būtų labai įdomus tuo, kad varžovų gretose rungtyniauja daug buvusiu jo draugų iš sporto mokyklų laikų.

„FUXAI” -  TORES” (SKL prognozė: 70% - 30%);

Jei “Fuxai” rungtyniaus taip, kaip žaidė prieš “BC Dugną” praėjusio turo rungtynių antrąją dalį, “Tores” turi tik minimalius šansus.

„PAKILK” - „TRITAŠKIS.LT” (SKL prognozė: 60% - 40%);

Jaunų, greitą puolimą propoguojančių komandų dvikova, kurioje galima laukti vienos iš gražiausių ir įdomiausių dvikovų šią savaitę.

„BROLIAI ŠAUNUOLIAI” - „BC ŠNIPIŠKĖS” (SKL prognozė: 95% - 5%);

Kad “Broliai Šaunuoliai” atiduos pergalę “BC Šnipiškėms” gali tikėtis tik fantastikos mėgėjai.

„MUSCLESHOP.LT” - „KKSK REAKTORIUS” (SKL prognozė: 60% - 40%);

Dvikova, kurios Vytautas Riabovas ir Darius Petrikas laukė jau labai senai. Dvikova yra principinė ir gali nutikti įvairiausių dalykų, tačiau objektyviai vertinant šio sezono abiejų komandų žaidimą “KKSK Reaktorius” turi tik miglotus šansus dvikovoje, greičiausiai sulauksiančioje didžiausio susidomėjimo iš visų rungtynių, kurios vyks sekmadienį.

„FORMIS.LT” - „BC KIBIRAI” (SKL prognozė: 60% - 40%);

“Formis.lt” po atkaklios kovos pralaimėjo pajėgiai “BC Visad Gatavs” komandai. “BC Kibirai” gana lengvai įveikė “Begalvius”, tačiau šį kartą greičiausiai “Formis.lt” komanda švęs nesunkią pergalę.