Paskutinių rungtynių rezultatai:
SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGA: 5 turo ažvalga

Paskutinį 2019 metų lapkričio mėnesio sekmadienį SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE buvo sužaistos ketverios rungtynės, trijose iš jų lengvas pergales šventė favoritais laikyti kolektyvai, vienintelį turo netikėtumą pateikė „Inwido“ krepšininkai, antrą sezoną iš eilės įveikę „Zarasų“ ekipą.

Oficialus lygos tinklalapis www.krepsinistau.lt pristato tradicinę rungtynių apžvalgą bei gruodžio mėnesio rungtynių anonsą.

ZARASAI – INWIDO 67:69 (15:15; 20:19; 11:21; 21:14)

Atkakliausiose penktojo turo rungtynėse antrąją pergalę šį sezoną šventė „Inwido“. Po šalto dušo sezono starte atsitiesęs kolektyvas iš turnyrinės lentelės dugno pakilo į 7-ąją poziciją. Įdomu tai, kad „Inwido“ prieš metus „Zarasų“ kolektyvą palaužė taip pat dviejų taškų skirtumu (51:53).

Kaip ir prieš metus, „Zarasai“ kovoti prieš „Inwido“ atvyko be kelių starto penketuko žaidėjų. Šį kartą trūko Kęstučio Bagdanavičiaus bei Migliaus Dambrausko.

Net ir žaisdami be kelių lyderių zarasiškiai buvo arti antrosios pergalės, tačiau rungtynių pabaigoje, priešingai nei žaidžiant prieš „TG Sokol“ (68:67), sėkmė šypsojosi ne jiems, o fortūną prisijaukinusiems varžovams.

Rungtynių pradžioje drąsiai žaidė vis didesnį vaidmenį „Inwido“ komandoje turintis Marius Kontrimas. Po centro 4 iš eilės taškų ir Vitalijaus Afanasjevo dvitaškio pastaroji ekipa pabėgo 8:2.

„Zarasams“, kurie ilgai strigo prie varžovų krepšio renkant taškus, prireikė naujų galimybių, viena iš tokių buvo nuo suolo į aikštelę žengusio Mantvido Blinstrubo pasirodymas.

Nors prabėgus nuo rungtynių starto 7 minutėms dar pirmavo „Inwido“ (13:6), „Zarasų“ komanda susitelkė ir kėliniui einant į pabaigą išlygino rezultatą (15:15).

Antrojo kėlinio metu „Inwido“ į priekį už ausų ėmė traukti Edvardas Žilinskas, tačiau Andriaus Predkelio pastangos kurį laiką leido „Zarasų“ komandai laikytis šalia (21:23).

Įpusėjus ketvirčiui „Inwido“ spurtavo ir surengė dar vieną nesėkmingą pabėgimą. Po Artūro Grušniaus dvitaškio pastaroji komanda nutolo 30:21, tačiau Andrius Predkelis baigė kėlinį vienas pats „Zarasams“ pelnydamas 10 taškų ir grąžino praėjusio sezono vicečempionus į priekį.

Po 20 minučių rezultatas švieslentėje fiksavo minimalų (35:34) zarasiškių pranašumą ir žadėjo intrigą antrajai rungtynių pusei.

Aukšta nata pirmąją rungtynių dalį baigęs Andrius Predkelis trečiojo kėlinio pradžioje padidino pranašumą iki 3 taškų (37:34), tačiau prabėgus 3 minutėms po Mariaus Kontrimo dvitaškio rezultatu 42:39 jau pirmavo „Inwido“.

Komandų žaidimas bangavo, geras atkarpas nuosekliai keisdavo tos, kurių metu nepavykdavo išvengti klaidų ir žaidybinio broko.

Kova taškas į tašką tęsėsi iki 27 dvikovos minutės, tada Edvardo Žilinsko išjudinta „Inwido“ trečią kartą šiose rungtynėse įgijo kiek ryškesnį pranašumą (55:46).

„Zarasų“ gynyba byrėjo, tačiau ginklai toli gražu nebuvo sudėti. Per aukštaūgius puolime žaisti pradėję 2018/2019 metų sezono vicečempionai išjudino sustabarėjusį savo puolimą ir greitai pavijo „Inwido“ (58:59).

Vis dar neturėjome atsakymo į klausimą, kas laimės.

Likus žaisti beveik pusę lemiamo ketvirčio laiko asmeninių pražangų limitą išnaudojęs aikštelę paliko Vitalijus Afanasjevas.

Prie 19-ka taškų pelniusio krepšininko netrukus prisijungė ir kitas kertinis „Inwido“ žaidėjas. Edvardui Žilinskui susidūrimas su „Zarasų“ aukštaūgiu baigėsi itin skausmingai. Iš puolėjo nosies pasipylė kraujas.

Iki finalinio rungtynių švilpuko likus žaisti daugiau nei porą minučių „Inwido“ vis dar pirmavo 63:59, tačiau neteko lyderių ir atrodė kiek sutrikę.

Tris kartus varžovus pribaigti šiose rungtynėse galėję, tačiau to nepadarę „Inwido“ krepšininkai atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje.

„Zarasai“ pajuto kraujo skonį, prasidėjus paskutinei minutei Andrius Predkelis viską atlikęs pats nuo pradžios iki galo prasiveržimo metu išlygino rezultatą 65:65. „Inwido“ neturėjo kito pasirinkimo kaip stabdyti rungtynes prašant minutės pertraukėlės.

Po trumpo pasitarimo į aikštelę grįžo Edvardas Žilinskas. Per visą aikštelę įsibėgėjęs puolėjas varžovų buvo stabdomas pražanga, o po vieno taiklaus jo baudos metimo „Inwido“ įsiveržė į priekį 66:65.

Zarasiškiai turėjo pakankamai laiko persverti rezultatą savo naudai, tačiau jų atakos smaigalyje atsidūręs Aivaras Karla pasirinko ne pačią patogiausią padėtį metimui. Prieš kelias savaites „TG Sokol“ komandą skandinusiam gynėjui nepataikius į krepšį kamuolį atkovojo „Inwido“ vyrai.

Turėdami daugiau nei 10 sekundžių savo atakai pastarieji greitai atsidūrė prie „Zarasų“ komandos krepšio, o atakos smaigalyje buvęs Edvardas Žilinskas dvitaškiu „Inwido“ persvarą padino iki 3 taškų.

„Zarasai“ po minutės pertraukėlės siekė įmesti arba bent jau išsimesti tritaškį, tam jie turėjo 6,4 sekundės. Visgi Edvardas Žilinskas, surengęs nuostabų solo pasirodymą dvikovos pabaigoje, laiku prasižengė ir Andrius Predkelis turėjo pasitenkinti tik baudos metimais.

Abu pastarojo metimai buvo taiklūs, tačiau skirtumui ištirpus iki minimumo 67:68 ežerų krašto atstovai privalėjo perimti kamuolį. Nepavykus to padaryti buvo pažeistos taisyklės, o Julius Marčiulynas likus mažiau nei trims sekundėms stojo prie baudos metimų linijos.

Šio sezono debiutanto ranka sudrebėjo, abu metimai skriejo pro šalį, tiesa, sėkmingai kovoję dėl atšokusio kamuolio „Inwido“ krepšininkai išlaikė jį savo rankose.

Antrąją pergalę iškovojusiai ekipai pratęsus ataką Edvardas Žilinskas dar spėjo išprovokuoti varžovų pražangą bei prieš krepšininkams vieni kitiems paspaudžiant rankas spėjo pasižymėti vienu taikliu baudos metimu.

ZARASAI: Andrius Predkelis 30 (10 atk. kam.), Mantvidas Blinstrubas 11 (12 atk. kam.) / INWIDO: Edvardas Žilinskas 20, Vitalijus Afanasjevas 19, Marius Kontrimas 13 (15 atk. kam.);

BC RYTAS FANS – NEGERI 45:75 (8:18; 10:10; 8:19; 19:28)

Lygoje šį sezoną debiutavusi „BC Rytas Fans“ patyrė antrąją nesėkmę. Šį kartą beviltiškai puolime atrodžiusius lygos naujokus baudė 21 pergalės seriją šiuo metu turintys „Negeri“.

„BC Rytas Fans“ kolektyvui sezono starte rimtų iššūkių netrūksta, tvarkaraštis lėmė ankstyvas akistatas su visomis trimis geriausiomis praėjusio sezono komandomis. Iš trijų praėjusį sezoną ant podiumo lipusių komandų Vilniaus „Ryto“ klubo gerbėjai įveikė tik „Zarasus“. Pergalė rezultatu 78:62 pasiekta pačiose pirmosiose sezono rungtynėse.

Tai, kad lygos debiutantai po trijų rungtynių savo sąskaitoje turi vos vieną pergalę, nėra didelė sensacija, kiek labiau stebina tai, kaip sudėtingai klostosi fanų rungtynės. Komanda turi daug patyrusių žaidėjų, tačiau atakuodama varžovų krepšį yra sutrikusi, dažnai klysta (22 kld. vidutiniškai paskutinėse dvejose rungtynėse) ir yra priversta atakuoti 20-24 atakos sekundę.

Rungtynėse prieš čempionus „BC Rytas Fans“ dvitaškius metė vos 27,27 procentų taiklumu. Šiuo metu komanda pagal pelnomus taškus (60,33 vid.) lenkia vos dvi šį sezoną pergalių dar neiškovojusias lygos komandas, tai tikrai nedžiugina nei komandos žaidėjų, nei trenerio Antono Sventickij.

Rungtynėse prieš apsukų nemažinantį „Negerų“ kolektyvą lygos naujokams daugiausiai problemų kėlė klaidos bei po jų sekusios varžovų kontratakos. Būtent jos čempionams leido pabėgti ir susikrauti užtikrintą pranašumą. Šį kartą „BC Rytas Fans“ komandos neišgelbėjo ir tai, kad varžovai vertėsi be pagrindinio savo vidurio puolėjo Gedimino Astrausko ir rotacijoje turėjo vos vieną atsarginį žaidėją.

„Negeri“ rungtynes pradėjo dviem taikliais tolimais metimais ir iškart pabėgo 8:0. „BC Rytas Fans“ dvikovą pradėjo kiek susikaustę, be ugnelės ir nepasinaudojo keliais šansais pelnyti lengvus taškus.

Į aikštelę žengusio Igno Šerpyčio pastangomis lygos naujokai nutraukė taškų badą (4:13), tačiau rungtynes kontroliavusių varžovų planų tai nepakeitė. „Negeri“ ketvirtį laimėjo 18:8.

Rezultatas nepasikeitė ir po antrojo ketvirčio - čempionai pirmavo 28:18. Pastarieji karts nuo karto prarasdavo koncentraciją, tačiau geras tolimų metimų pataikymas „BC Rytas Fans“ gynybai pateikdavo sudėtingų rebusų.

Minus dešimt po dviejų kėlinių buvo pakankamai geras rezultatas tragišką krepšinį rodžiusiems fanams.

Po didžiosios pertraukos galima buvo tikėtis „BC Rytas Fans“ komandos atgimimo, tačiau kiek kitaip galvojo „Negerų“ komandos įkūrėjas Giedrius Kvakšys. Idėjinio vado į priekį traukiama komanda ėmė dominuoti aikštelėje ir prieš lemiamą kėlinį atitrūko 47:26. Giedrius Kvakšys prie čempionams gero kėlinio prisidėjo 8 taškais.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje aukštaūgius sėkmingai išnaudoję „BC Rytas Fans“ buvo sumažinę atsilikimą iki 15-kos taškų (32:47), tačiau, kaip parodė likusios 7 susitikimo minutės, tai buvo paskutinis šios ekipos pasispardymas.

Nepaisant, kad per kėlinį pelnė 19-ka taškų, ji į savo krepšį praleido net 28.

Labai liūdnai aikštelėje atrodė daug „BC Rytas Fans“ komandos žaidėjų, pavyzdžiui, sezoną pradėjęs į „Zarasų“ krepšį sumesdamas 27 taškus Paulius Jonušas šį kartą pelnė vos tašką. Gynėjas iš žaidimo prametė visus 10 metimų. Tai puikus pavyzdys, kaip visai komandai kartu ir daugeliui žaidėjų atskirai dar trūksta stabilumo.

Metus „BC Rytas Fans“ baigs rungtynėmis prieš „Meridianą“, o „Negerų“ tą patį gruodžio 15 dienos sekmadienį lauks akistata prieš „Brolius Šaunuolius“. Abi dvikovos turėtų būti įdomios, jos bus svarbios ateities turnyrinei rikiuotei.

BC RYTAS FANS: Paulius Kapšys 12, Ignas Šerpytis 11, Ignas Jackūnas 9 (19 atk. kam.) / NEGERI: Raimondas Sadkauskas 21, Giedrius Kvakšys 19, Arnoldas Juchnevičius ir Gediminas Mateika po 14;

TG SOKOL – RRKK&BENDORĖLIAI 101:69 (20:15; 27:14; 29:21; 25:19)

Taškų lenktynes laimėję „TG Sokol“ krepšininkai Bendorėlių atstovus paliko be pergalių. Pastaroji komanda pralaimėjo keturis susitikimus, gruodžio 15 dieną jos dar lauks svarbi dvikova prieš „BC Ponus“. Pralaimėjimų seriją nutraukti šiais metais šansų dar yra, tačiau teks parodyti gerą krepšinį. „TG Sokol“ metus baigs dvikova su „Meridianu“.

Iki lapkričio 24 dienos TG Sokol prieš „RRKK&Bendorėlius“buvo iškovoję visas tris pergales ankstesniais sezonais vykusiuose tarpusavio susitikimuose. Maža to, sakalai visus kartus laimėjo užtikrintai varžovams nepalikdami šansų kovoti dėl įskaitinių taškų.

Kažko panašaus, ypatingai po to, kai „TG Sokol“ minimaliu skirtumu pralaimėjo „Zarasams“, galima tikėtis ir dabar, tiesa, rungtynių pradžioje Bendorėlių atstovai tai bandė paneigti. Pergalių po lapkričio mėnesio kovų neturinti komanda žaidė gerai ir kurį laiką pirmavo. Rungtynių startą pramiegojusiems favoritams kurį laiką teko vytis varžovus ir taikytis prie jų pasiūlyto rungtynių tempo.

Abi komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis (4:4), tačiau Bendorėlių atstovai daugiausiai Valdo Vyšniauskio metimų dėka pabėgo 10:4.

Vieša paslaptis, kad „TG Sokol“ krepšininkai vengia sunkaus darbo gynyboje ir viską nori išpręsti vien tik puolimu. Koncentracijos stoka dažnai baigiasi vieno iš žaidėjų klaida vos tik įpusėjus atakai.

Bendorėlių atstovai taip pat bandė organizuoti ilgas atakas ir laukti varžovų klaidų, tai pirmoje ketvirčio pusėje davė teigiamą rezultatą.

Visgi prasidėjus 6 rungtynių minutei sakalai pagerino žaidimo komponentus, spurtavo 13:0 ir ketvirtį laimėjo 20:15.

Jeigu Bendorėliai tikėjosi, kad gali tokią talentingą puolime komandą įveikti taškų lenktynėse, tai buvo jų taktinė klaida. Ilgas atakas keitė vis trumpesnės, kartais su kamuoliu per ilgai žaidė ir pagrindinis Bendorėlių įžaidėjas Vytenis Vainiušis.

Varžovams įsibėgėjus, gerai rungtynes pradėję Bendorėlių atstovai sutriko, jų gynyba ėmė vis dažniau trūkinėti.

„TG Sokol“ susikurdavo geras progas išsimesti tritaškius arba atakuodavo Bendorėlius per baudos aikštelę. Nepaisant didelių problemų stabdant varžovų puolimo traukinį, kurį laiką dar pavyko atsilaikyti (27:31).

Visgi nepaisant Bendorėlių krepšininkų pastangų ir gana produktyvaus žaidimo puolime, „TG Sokol“ pasiėmė tai, ko atvyko, dar iki didžiosios pertraukos.

Trys Luko Buitkaus tolimi metimai, totalus aukštaūgių Tado Girniaus bei Valdemar Lodziato dominavimas prieš oponentus ir 14:0 atkarpa baigtas ketvirtis leido „TG Sokol“ kolektyvui pirmąją rungtynių dalį laimėti 47:29.

Nuo pat trečiojo kėlinio pradžios savo pergale patikėję „TG Sokol“ krepšininkai nuolat didino apsukas puolime ir augino persvarą, po trijų kėlinių, net ir Bendorėlių atstovams pelnius 21 tašką per 10 minučių, deficitas pasiekė 26 taškų ribą (50:76).

Per trečiąjį kėlinį net keturis tolimus metimus į „RRKK&Bendorėlių“ krepšį įmetė šį sezoną po 14,33 taško renkantis Gytis Badaška. Praėjusio sezono antroje pusėje į komandą atvykęs lengvasis kraštas kalnų nevertė, tačiau dabar yra svarbus rotacijos žaidėjas.

Pastarasis drauge su Luku Buitkumi šiose rungtynėse išmetė 29 tritaškius, iš jų 12-ka pasiekė tikslą ir Bendorėlių atstovų gynybai tapo nepakeliama našta.

Ketvirtąjį kėlinį „TG Sokol“ taip pat laimėjo (25:19), vienu metu užtikrintą pergalę pasiekusios komandos pranašumas buvo pasiekęs net 37 taškų ribą.

TG SOKOL: Lukas Buitkus (7/18 tritaškiai) ir Valdemar Lodziato (26 atk. kam.) po 29, Gytis Badaška 15, Karol Ruselevič ir Tadas Girnius (12 atk. kam.) po 14 / RRKK&BENDORĖLIAI: Valdas Vyšniauskis 23, Vytenis Vainiušis 17 (14 atk. kam.), Eimantas Tauras 10 (12 atk. kam.);

KK ALKANI – MF 96:75 (18:24; 31:13; 24:15; 23:23)

Pirmąsias sezono rungtynes žaidęs Deimantas Pavlovskis pagerino sezono rezultatyvumo rekordą (pelnė 40 taškų) ir pratęsė studentų pralaimėjimų seriją iki dviejų pralaimėtų rungtynių. Gynėjas, be kurio šį sezoną „KK Alkani“ jau spėjo beviltiškai pralaimėti „TG Sokol“ (64:94) bei įveikti „BC Rytas Fans“ (80:58),pataikė 7 tritaškius, tam jam prireikė 10-ties bandymų. Tai taip pat naujas šio sezono rekordas.

Gynėjas, apie kurio pasiekimus šį sezoną bus kalbama dar ne kartą, buvo vienas iš tų, kurie lėmė šių rungtynių baigtį, ieškant kitų faktorių, lėmusių alkanų pergalę, reikėtų paminėti tritaškius. Jų komanda pataikė net 13-ka (44,83%). Antras aspektas,labiausiai žudęs medikus, buvo klaidos. Iš kiekvienos iš jų alkani išpešdavo po 1,44 taško.

Lapkričio 17 dieną „MF“ 42:58 nusileido Negeriems. Tada komanda gerai gynėsi, tačiau prastai atakavo iš žaidimo ir negalėjo prilygti čempionams.

Dvikovos prieš „KK Alkanų“ komandą pradžioje medikai bandė paneigti, kad prieš savaitę vykusios rungtynės, kai buvo atakuojama tik 22 procentų taiklumu, buvo tik nepalankus nesusipratimas.

Pauliaus Cinelio tritaškis bei Kęstučio Juonio baudos metimai kurį laiką trijų taškų persvara leido pirmauti „KK Alkaniems“ (3:0; 5:2), tačiau studentai greitai sustygavo savo veiksmus ir, kėlinio laikui persiritus į antrąją pusę, įgijo 7 taškų pranašumą (15:8).

Pranašumą įgijusiai komandai sėkmingai pavykdavo įvesti kamuolį savo puolėjams į baudos aikštelę, tai davė gerų rezultatų.

Po Mindaugo Brusoko tritaškio „MF“ pabėgo 22:10, „KK Alkanų“ komandai neliko nieko kito kaip tik prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos užsikūrė Deimantas Pavlovskis, tolimą metimą pataikė Vytautas Dzindulis ir ketvirtį pavyko baigti sumažinus varžovų pranašumą nuo 12 iki 6 taškų.

„MF“ beveik visą pirmąjį kėlinį demonstravo gerą gynybą ir užtikrintai jautėsi prie varžovų krepšio. Visgi šį kartą, kaip ir prieš savaitę, užteko kelių varžovams geresnių atkarpų ir medikų veiksmuose atsirado panikos ženklų.

Kantrybe nuo pat pirmųjų minučių pasižymėję, įvykių neforsavę „KK Alkanų“ krepšininkai nuolat buvo šalia, o po Mindaugo Zalatorio dvitaškio vėl įsiveržė į priekį (29:28).

Likus žaisti daugiau nei pusę kėlinio iki didžiosios pertraukos įsismarkavo Deimantas Pavlovskis. Jo dėka „KK Allkanų“ persvara po 20 minučių permainingos kovos siekė jau 12-kos taškų ribą (49:37).

Didžiąją dalį trečiojo kėlinio „MF“ rasdavo būdų, kaip atsakyti į varžovų rezultatyvius išpuolius, ir neleido jiems labiau pabėgti. Pranašumas, kuriuo pirmavo jų varžovai, nuolat siekė 11-13 taškų ribą.

Kurį laiką komandų žaidimas buvo išsilyginęs, tačiau Deimantas Pavlovskis paleido porą tritaškių bombų ir „KK Alkanų“ komanda pagaliau sugebėjo pabėgti. Po trijų kėlinių ji pirmavo 73:52.

Ketvirtojo kėlinio metu „KK Alkanų“ komanda toliau dikdavo sąlygas, nuo didesnių nemalonumų dar pirmoje rungtynių pusėje buksuoti pradėjusią „MF“ gelbėjo sezono rungtynes sužaidęs Adomas Bieliauskas ir jam puikiai talkinęs Mindaugas Brusokas.

KK ALKANI: Deimantas Pavlovskis 40 (7/10 tritaškiai), Paulius Cinelis 16, Vytautas Dzindulis 15 / MF: Adomas Bieliauskas 20 (10 atk. kam.), Mindaugas Brusokas 15, Tomas Balčius ir Andrius Misiūra po 10;

GERIAUSIAS TURO ŽAIDĖJAS

GRUODŽIO MĖNESIO RUNGTYNIŲ ANONSAS

Paskutinį 2019 metų mėnesį SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE suplanuotos aštuonios dvikovos. Šį kartą tradiciškai prognozuojame visų rungtynių baigtį bei išskiriame tris, kurios, mūsų manymu, turėtų būti įdomiausios.

„BC Ponai“ – „RRKK&Bendorėliai“ (55% - 45%): Gero „BC Ponų“ sezono starto, kai per tris dvikovas pralaimėta vos kartą (prieš „Brolius Šaunuolius“), sensacija nepavadinsi, tačiau dėmesį į jį tikrai verta atkreipti.

Praėjusį sezoną „ponai“ pradėjo neblogai (3-3), tačiau vėliau sekė 9 nesėkmės, keliose rungtynėse komanda balansavo ant bedugnės krašto. Traumos, kitos vidinės problemos lėmė, kad į nesėkmių ruožą patekęs kolektyvas neatlaikė įtampos ir nepateko į „mažosios taurės“ turnyro finalo ketvertą. Nors sezonui tik įsibėgėjus atrodė, kad jame „BC Ponai“ tikrai dalyvaus.

„RRKK&Bendorėlių“ kolektyvo situacija 2018/2019 metų sezone buvo priešinga, jie pralaimėjo 9 pirmąsias rungtynes, tačiau vėliau sugebėjo nustebinti patekimu į „mažosios taurės“ finalą. Jame 40:53 buvo pralaimėta „MF“, tačiau Bendorėlių atstovai dėl to per daug neišgyveno. Kaip bebūtų, tai buvo pirmas sezonas, kai pavyko pasidabinti bent jau „mažosios taurės“ turnyro medaliais.

Šio sezono starte Raimundo Umbraso suburta komanda demonstruoja geresnį krepšinį nei prieš metus, tačiau bent jau kol kas rezultatas toks pats. Pralaimėti visi keturi žaisti susitikimai.

„BC Ponai“, patiesę „RRKK&Bendorėlių“ komandą, vienu šūviu nušaus du zuikius. Pirma, bus pratęsta pergalių serija, išlaikytas teigiamas pergalių – pralaimėjimų balansas ir gera nuotaika, antra, komanda įsirašytų pergalę prieš komandą, kuri yra potenciali konkurentė kovojant dėl 8-10 pozicijų. Įsibėgėję „ponuliai“ siurprizų pateikti gali ir daugiau, tačiau apie tai jau 2020 metais...

„RRKK&Bendorėlių“ komanda yra pajėgi mesti iššūkį „BC Ponams“, tačiau pirmiausia jai reikėtų įveikti pačiai save. Ekipa kol kas priima daug nelogiškų sprendimų, susijusių su žaidėjų rotacija ir keitimais, per dažnai „kariauja“ prieš rungynių arbitrus, tai neleidžia jai aikštelėje parodyti tai, ką ji iš tikrųjų gali.

Lapkričio 24 dieną Bendorėlių atstovai rezultatu 69:101 nusileido pajėgiai „TG Sokol“ komandai. Rungtynėse teko verstis su maža rotacija, žaidimas, kurį rodė komanda bent jau rungtynių pradžioje, buvo vertas pagarbos. Maksimali koncentracija į žaidimą, jokių ginčų su rungtynių teisėjais ir gera nuotaika lydėjo komandą visus keturis kėlinius.

Dvikova tarp „BC Ponų“ ir „RRKK&Bendorėlių“ bus įdomi ir sunkiai nuspėjama. Iki šio sezono komandos tarpusavyje sužaidė dvejas rungtynes ir pasidalino po pergalę. Praėjusį sezoną pergalę šventė „BC Ponai“. Įdomu tai, kad abi šių komandų rungtynės baigėsi lygiai tokiu pačiu rezultatu 46:40 (!).

„Broliai Šaunuoliai“ – „MF“ (65% - 35%): Praėjusį sezoną patyrę fiasko, šį „Broliai Šaunuoliai“ nestabdo. Po 127,33 taškus renkanti komanda kol kas varžėsi tik su ekipomis, kurios nepriskiriamos elitinių būriui, tačiau totalus dominavimas neturėjo palikti abejingų.

Kosminį krepšinį sezono starte demonstruoja ne tik visa komanda, tačiau ir trigubo dublio vidurkius fiksuojantis Gediminas Povilauskas (30,67 tšk., 35 atk. kam., 14,0 rez. perd., 70 naud. bal.). Pripažintas Vilniuje kovotojas dėl atšokusių kamuolių pasižymi fantastišku aikštelės matymu, tai komandos metikams palengvina daugelį užduočių.

„Broliai Šaunuoliai“ yra tituluočiausias šiuo metu lygoje vis dar žaidžiantis kolektyvas. Įdomu tai, kad net du kartus žengdama į finalą pastaroji komanda pusfinalyje eliminavo „MF“.

„MF“ komandos tvarkaraštis iki dvikovos prieš „Brolius Šaunuolius“ nebuvo pats sudėtingiausias, tačiau spėta jėgas pasitikrinti prieš dvi praėjusio sezono prizininkes („Negerų“ ir „KK Alkanų“ komandas). Abiems pralaimėta.

Kai pralaimi rungtynes arba jos klostosi sudėtingiau, gali greičiau pamatyti trūkumus, juos pašalinti ir judėti pirmyn...

„MF“ kolektyvas žaidimą pradeda nuo agresyvios gynybos, o ar ji pajėgi bent pristabdyti efektyviausią šiuo metu lygos komandą, mums ir atsakys gruodžio 8 dieną numatytos rungtynės.

Medikų potencialas milžiniškas, sezono starte kol kas tik keli žaidėjai spėjo pasirodyti pagal galimybes. Komandos puolimą, kuris kiek per dažnai stringa, į kitą lygį galėtų perkelti Julius Ščipokas, tačiau jo šį sezoną rungtyniaujančio nematėme. Pagrindinio Įžaidėjo rolę šiuo metu užimantis ekipos naujokas Pijus Grosas neblogai organizuoja atakas, tačiau pats turi problemų jas pats užbaigdamas.

Įdomu ir tai, kad „MF“ kol kas neturi aiškiai išreikštų lyderių, rinkdami taškus kiekvieną kartą sužiba vis kiti krepšininkai. Puikus pavyzdys yra sunkusis krašto puolėjas Adomas Bieliauskas. Antrą sezoną komandoje tęsiantis žaidėjas šį sezoną renka po 10,67 taško, atkovoja po 10,00 atšokusio kamuolio ir su 17,00 efektyvumo balų jau spėjo tapti naudingiausiu komandos žaidėju.

„Broliai Šaunuoliai“ – „Negeri“ (55% - 45%): Antroji mėnesio dvikova, kai dėmesio centre vėl atsidurs „Broliai Šaunuoliai“. Šį kartą 2018 metų pavasarį lygą laimėjusi komanda varžysis prieš jų pavyzdžiu jau sekantį sezoną pasekusiais „Negerais“. Pastarųjų sezonų čempionų mūšis turėtų būti įdomus ir sunkiai nuspėjamas.

Abi komandos visose pozicijose turi pajėgių žaidėjų, susidūrusios tarpusavyje dažniausiai sugeba pademonstruoti kokybišką krepšinį. Komandų pagrindiniai aukštaūgiai Gediminas Povilauskas ir Gediminas Astrauskas yra geriausi centrai visoje lygoje, o Darius Jovaiša, Laurynas Ralys ar Arnoldas Juchnevičius yra pripažinti metikai, kurių taiklūs tritaškiai bet kurias rungtynes gali pakreipti komandai reikalinga linkme.

Tai tik keli žaidėjai, kuriuos paminėjome, galinčių tapti rungtynių didvyriais vyrų tiek „Negeri“, tiek „Broliai Šaunuoliai“ turi ne vieną ir ne du... Prieš kelerius metus daugeliui klausimų kėlė maža „Negerų“ komandos rotacija, tačiau po to, kai turėdama tik aštuonis „aktyvius“ žaidėjus, komanda laimėjo lygą, šis klausimas yra uždarytas amžiams...

„Broliai Šaunuoliai“ yra į puolimą orentuota komanda, todėl bus be galo įdomu pamatyti, kaip jai pavyks įveikti dažniausiai be priekaištų veikiančią „Negerų“ gynybą. Pastaroji komanda mėgsta ir moka kontratakuoti, todėl daug lems tai, kaip „šaunuoliai“ sugebės išvengti vaikiškų klaidų.

„Negerų“ gynybai didžiausių rūpesčių kels Gediminas Povilauskas, kuris, apsuptas pajėgių komandos draugų, pastaruosius sezonus vis dažniau žaidžia „1x1“ bei gerokai dažniau žiūri į krepšį, o ne tik kam atiduoti pirmąjį perdavimą. Įžaisti galintis aukštaūgis, prieš kurį reikia dvigubinti net ir geriausią gynybą, yra tarytum rakštis subinėje.

Rungtynių favoritai yra „Broliai Šaunuoliai“, tačiau „Negeri“ su tuo nesutiks. Čempionai bandys dar kartą įrodyti, kad gali įveikti tituluočiausią lygos ekipą.

Iki praėjusio sezono dvikovos, kuri baigėsi pergale rezultatu 75:61, tarpusavio rungtynėse ilgą laiką dominavo „Broliai Šaunuoliai“. Įspūdingą 33 taškų ir 36 efektyvumo balų pasirodymą čempionų gretose surengė 6/8 tritaškius pataikęs Gediminas Mateika. Tiesa, „Broliai Šaunuoliai“ 2019 metų sausio 13 dieną vertėsi be Gedimino Povilausko. Reaguodamas į tai, kad į rungtynes neatvyko oponentas, kukliai pasirodė ir Gediminas Astrauskas. Aukštaūgis pelnė 2 taškus, atkovojo 5 atšokusius kamuolius ir surengė blankiausią sezono pasirodymą.

2017/2018 metų sezoną, kurį laimėjo „Broliai Šaunuoliai“, komandos buvo susitikusios net tris kartus. Abi pergales ketvirtfinalyje (77:63 ir 72:63) ir vieną reguliaraus sezono metu (93:83) iškovojo pastaroji ekipa.

Reguliaraus sezono rungtynėse prireikė ir pratęsimo, „Negeriems“ tada pasitaikė viena iš retų dvikovų, kai dėl mažos rotacijos trūko jėgų ketvirtojo kėlinio pabaigai.

Žvelgiant dar į senesnius laikus galima konstatuoti, kad dažniau pergales tarpusavio rungtynėse pasiekdavo „broliai“, tačiau ir „Negeri“ be jų iki praėjusio triumfu pasibaigusio sezono nebuvo likę.

Kitos gruodžio mėnesio dvikovos: „TG Sokol“ – „Meridianas“ (90% - 10%), „Zarasai“ – „Balti Žirgai“ (90% - 10%), „KK Alkani“ – „BC Ponai“ (70% - 30%), „Balti Žirgai“ – „Inwido“ (20% - 80%), „BC Rytas Fans“ – „Meridianas“ (60% - 40%).