Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Paskutinių rungtynių rezultatai:
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Ilgai lauktas atkrintamųjų varžybų startas (03.24, apžvalga).

Kovo 24 dieną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE startavo „didžiosios“ bei „mažosios“ taurės turnyrų rungtynės. „Didžiosios“ taurės pirmosiose ketvirftinalio rungtynėse užtikrintą pergalę rezultatu 78:40 prieš „O.P.A.“ iškovojo reguliaraus sezono nugalėtojai „Negeri“.

O savo (1/4) porų favoritais laikomi „Broliai Šaunuoliai“ bei „TG Sokol“ sezono likimą dar spręs antrosiose rungtynėse.

„Mažosios“ taurės turnyro „A“ grupėje „MF“ pasinaudojo patirtimi bei rezultatu 69:43 pranoko „BC Ponus“, „B“ grupėje „RRKK&Bendorėliai“ skėlė antausį „Tores“ vyrams.

DIDŽIOJI TAURĖ

„Negeri“ (1) – „O.P.A.“ (8) 78:40

Po didžiosios pertraukos aikštelėje dominavę reguliaraus sezono nugalėtojai „iškasė“ duobę „O.P.A.“ komandai. „Negeri“ pakeliui į pirmąjį savo finalo ketvertą tolimus metimus metė net 48,15% taiklumu.

„Negeri“ dvikovą pradėjo aktyviais bandymais veržtis į baudos aikštelę, tačiau „O.P.A.“ dažniausiai spėdavo grįžti į gynybą visu penketu ir tada reguliaraus sezono nugalėtojai susidurdavo su nemenkais sunkumais bandant pelnyti taškus iš po krepšio.

Ilgą laiką ir pati puolime strigusi „O.P.A.“ atsitiesė po Artūro Pūkio bei Ramūno Jozonio tritaškių. Likus žaisti kiek daugiau nei porą minučių iki pirmojo kėlinio pabaigos „O.P.A“. pirmavo 11:4. „Negerų“ ekipa tuo metu buvo priversta prašyti minutės pertraukėlės. Jai kuo greičiau reikėjo įtempti komandinio žaidimo gijas.

Kaip pamatėme toliau, trumpas pasitarimas davė greitą rezultatą – Raimondas Sadkauskas pasižymėjo tritaškiu, o ketvertį pavyko baigti turint jau tik 4 taškų deficitą (9:13).

Antrojo ketvirčio pradžioje dar kartą pabėgo „O.P.A.“ (15:9), tačiau pasipylus klaidomos ir skubotiems sprendimams jos puolimas ėmė strigti, tuo pasinaudoję „Negeri“ įpusėjus ketvirčiui jau turėjo žaidybinę iniciatyvą ir buvo visai šalia (13:15).

„Negeriems“ ėmus diktuoti sąlygas svarbų tritaškį pataikė Evaldas Pieslys. Jo metimas kiek stabilizavo „O.P.A.“ kolektyvo padėtį varžovams vis pavojingiau manevruojant po jų krepšiu.

Pastaroji komanda nesugebėjo apsiginti be pražangų, o Gedimino Mateikos bei Arnoldo Juchnevičiaus tolimi metimai visiškai pakeitė rungtynių eigą. Ketvirčio gale „Negeri“ pirmavo 26:22, tačiau „O.P.A.“ dar spėjo pagriebti šiaudą. Tritaškį su sirena pataikė Tomas Antanaitis (25:26).

Trečiojo kėlinio pradžioje „Negeri“ žaibiškai įgijo 8 taškų persvarą (33:25). Visgi „O.P.A.“, kiek pagerinusi gynybą, įpusėjus ketvirčiui vėl buvo šalia (32:33). Kaip ta katė, turinti šimtą gyvybių…

„O.P.A.“ po varžovų spurto kėlinio pradžioje atsitiesė, tačiau priartėjusi per vieną tašką iškart neteko vieno iš kertinių savo žaidėjų. Svarbiausias komandos gynėjas Evaldas Pieslys užsidirbo penktą asmeninę pražangą.

„O.P.A.“ puolime tuo metu atsirado destrukcija, o „Negeri“ tuo pasinaudoję spurtavo 11:0 bei pabėgo šį kartą jau galutinai (44:32). Jėgą parodę reguliaraus sezono nugalėtojai prieš ketvirtą kėlinį įgijo 16-kos taškų persvarą (52:36).

Jei likus žaisti 10 minučių „O.P.A.“ situacija ketvirtfinalio serijoje atrodė pakenčiama, tai po jų tapo tragiška. Ketvirtasis ketvirtis tolimais metimais bombardavusiems „Negeriems“ buvo pralaimėtas rezultatu 4:26 (!).

Antrą susitikimą „Negeri“ prieš „O.P.A.“ žais balandžio 7 dieną, tačiau jau dabar aišku, kad ši dvikova bus tik formalumas.

„Negeri“: Arnoldas Juchnevičius 18 (6/14 tritaškiai), Raimondas Sadkauskas 16, Gediminas Mateika 15, Giedrius Kvakšys 14 / „O.P.A.“: Evaldas Pieslys ir Artūras Pūkys 10;

„TG Sokol“ (3) – „Zarasai“ (6) 59:55

Ketvirtfinalio etapą pergale pradėję „TG Sokol“ krepšininkai prieš antrąją dvikovą įgijo trapią keturių taškų persvarą, „Zarasai“ – psichologinį pranašumą.

„TG Sokol“ į priekį 2:0 įsiveržė pirmieji, tačiau „Zarasai“ sužaidus porą minučių pataikė porą tritaškių ir trumpam iniciatyvą perėmė į savo rankas (6:2). Du tolimi metimai buvo savotiški baudos kvitai už netinkamą išsidėstymą prie savojo krepšio.

Įpusėjus ketvirčiui po Nerijaus Pigagos tritaškio „TG Sokol“ grįžo į priekį 7:6, tačiau kovingieji zarasiškiai dar porą kartų iki kėlinio pabaigos lygino rezultatą (9:9; 13:13). Galiausiai puikiai rungtynes pradėjęs Nerijus Pigaga taikliu tritaškiu baigė ketvirtį. Po jo „sakalų“ persvara šoktelėjo iki 5 taškų (18:13). Įžaidėjas buvo pats tikriausias pirmųjų dešimties minučių herojus, o indėlis puolime lėmė ir bendrą „TG Sokol“ komandos persvarą.

Pirmojo kėlinio metu „Zarasų“ komandai koją labiausiai kišo klaidos. Pastaroji komanda rinkdama taškus bandė žaisti komandiškai, „TG Sokol“, priešingai, kas sau...

Rungtynių kontrolę į savo rankas laiku ėmę „sakalai“ antrojo ketvirčio pradžioje įgijo apčiuopiamą 8 taškų persvarą, tačiau „Zarasai“ Andriaus Predkelio taiklių metimų dėka greitai atsitiesė. Prasidėjus 16 minutei komandas skyrė 5 taškai, o zarasiškiai ilgą laiką aikštelėje vertėsi net be Eimanto Leipaus. Aukštaūgis, kuris žaidžiant prieš „TG Sokol“ su Valdemar Lodziato baudos aikštelėje yra labai svarbus, gavo poilsio minučių, vėliau galima buvo matyti, kad ne veltui.

Su tolimų metimų pataikymu problemų turėjęs Vytautas Saulis likus žaisti kiek daugiau nei porą minučių iki didžiosios pertraukos pataikė pirmą ir vienintelį savo tritaškį (1/10), o „TG Sokol“ persvara tuo metu šoktelėjo iki dviženklės (32:22).

„Zarasų“ krepšininkai ėmė buksuoti, neprasibrovė prie varžovų krepšio, visose 50-50 situacijose „TG Sokol“ krepšininkai rodė dar ir didesnį norą. Buvo momentų, kad zarasiškių vienas iš žaidėjų atkovoja kamuolį, o tada varžovai jį tiesiog lupa ir išlupa iš rankų.

Antrojo kėlinio pabaigoje „Zarasų“ žaidėjai pritrūko kovingumo, tai ir lėmė jų 10-ties taškų deficitą įpusėjus rungtynėms (23:33).

„TG Sokol“ turėjo didesnę rotaciją, tačiau iš to pirmojoje rungtynių pusėje nieko nepešė. Aikštelėje vietos nerado nei Artūras Jankovskis, nei Paulius Daukantas.

Pastarasis krašto puolėjas svarbų tritaškį pataikė iškart po didžiosios pertraukos (36:23), tada jis ant parketo žengė kiek pasikeitusio „TG Sokol“ penketuko sudėtyje. Tai buvo jo metimas, sulaukus perdavimo laiku ir vietoje!

Iki šio momento komandos draugai jį kiek ignoravo, nors jis būdavo pasirengęs atakuoti ir laukdavo perdavimų gerose situacijose. Sutapimas ar ne, tačiau netrukus pasižymėjo ir Artūras Jankovskis.

„TG Sokol“ traukiniui riedant vis smagiau, solo atkarpą sužaidė ir vienas iš varžovų lyderių Andrius Predkelis. Keli pastarojo gynėjo tritaškiai atgaivino „Zarasų“ puolimą, o įpusėjus kėliniui komandas skyrė tik 9 taškai.

„TG Sokol“ surengus sėkmingą ataką pavyko susigrąžinti dviženklį pranašumą (+11), tačiau tada zarasiškiai sužaidė idealią pusantros minutės trukmės atkarpą.

Pirmiausia Eimantas Leipus pataikė dar vieną tritaškį (38:46), tada surengė greitą išpuolį bei ataką baigė dėjimu (40:46), o galiausiai visiškai subyrėjus „sakalų“ gynybai metimą iš po krepšio pataikė į greitą ataką atskubėjęs Arvydas Breidokas. Rezultatas po trijų kėlinių tapo 42:46.

Lemiamų dešimties minučių metu aikštelėje vyko atkakli kova, „TG Sokol“ krepšininkai jau nespinduliavo tokiu pasitikėjimu kaip prieš rungtynių startą.

„Zarasų“ krepšininkai kurį laiką demonstravo gerą gynybą, tačiau įpusėjus ketvirčiui (48:52) užsidirbo penktąją komandinę pražangą, tai jiems vėliau tikrai kainavo kelis prarastus taškus. Visa laimė, kad „TG Sokol“ baudos metimus realizavo vos 37,50% taiklumu (!).

Po Mantvido Blinstrubo dvitaškio komandas skyrė du taškai (50:52), tačiau tuo viskas nesibaigė. Likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes dar vieną tritaškį smeigė Eimantas Leipus (55:54), o kitoje aikštelės pusėje sužingsniavo varžovų centras Valdemar Lodziato.

„TG Sokol“ rungtynių pabaigoje atrodė kaip komanda be veido. Tiesa, Karol Ruselevič blokas Kęstučiui Bagdanavičiui padėjo išvengti beveik garantuotų taškų, o Nerijus Pigaga perėmęs kamuolį vėliau pats tritaškiu užbaigė savo paties susikurtą ataką. Gynėjo metimas išvedė „TG Sokol“ į priekį 57:55.

„Zarasų“ komandą tenkino rezultatas 58:55, kuriuo po Pauliaus Daukanto baudos metimo pirmavo varžovai. Skubotų sprendimų mažinti skirtumą tikrai nereikėjo. Visgi Mantvido Blinstrubo asmeninė pražanga likus žaisti 8 sekundes buvo kvaila ir nereikalinga, o Nerijus Pigaga gavo šansą nieko netrukdomas padidinti persvarą prieš antrąjį ketvirtfinalio susitikimą.

Gynėjui pavyko pataikyti vieną baudos metimą (59:55), netrukus už prastą gynybą save dar kartą nubausti galėjo ir „sakalai“, Andrius Predkelis gavo progą mesti tritaškį, o vienų laimei, kitų nelaimei, jam trūko tik šiek tiek tikslumo.

Pirmoji dvikova tarp „Zarasų“ bei „TG Sokol“ leido suprasti, kad čia kaunasi dvi pajėgios ir pusfinalyje žaisti vertos komandos. Deja, vienai sezonas baigsis jau sekmadienį...

„TG Sokol“: Nerijus Pigaga 19, Vytautas Saulis ir Valdemar Lodziato po 14 / „Zarasai“: Eimantas Leipus 14 (12 atk. kam.), Andrius Predkelis 13, Kęstutis Bagdanavičius 11 (10 atk. kam.);

„Broliai Šaunuoliai“ (2) – „Šaras sugriovė Marčėlą“ (7) 84:82

Gedimino Povilausko ir Dariaus Dūdėno dominavimo po krepšiais neišvengęs „Šaras sugriovė Marčėlą“ jaunimas antrosioms šios ketvirtfinalio poros rungtynėms paliko lašelį intrigos. Septintąją vietą po reguliaraus sezono užėmusi komanda čempionų gynybą varpė tolimais metimais (15/40).

Rungtynes „Broliai Šaunuoliai“ pradėjo kiek atsipalaidavę, varžovų trys iš eilės atakos baigėsi Lino Einikio netaikliais metimais. Čempionai daugiausia Dariaus Dūdėno pastangomis pabėgo pirmieji (5:0), tačiau greitai krepšys atsirišo ir „Šaras sugriovė Marčėlą“ ekipai (3:5). Čempionai greitai buvo priversti į jauną komandą žiūrėti kaip į lygiavertį varžovą, o ne pro rožinių akinių stiklus.

Iki pirmojo ketvirčio pabaigos likus trims minutėms „Šaras sugriovė Marčėlą“ pirmavo 10:9, o tada iki finalinės kėlinio sirenos pirmaujanti komanda spėjo pasikeisti dar šešis kartus.

Po Gedimino Povilausko baudos metimų kėlinio pabaigoje rezultatu 17:16 į priekį įsiveržė „Broliai Šaunuoliai“. Rungtynių pradžia čempionams buvo sunki ir kiek neįprasta, tiek daug vargstančio baudos aikštelėje MVP šį sezoną dar niekas nematė, bent jau SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Broliai Šaunuoliai“ pirmavo 19:16, tačiau savo pasirinktu žaidimo planu tikėję varžovai netrukus pataikė porą tritaškių ir viską pasuko sau tinkama linkme (22:19). „Šaras sugriovė Marčėlą“ pakankamai sėkmingai kovojo dėl atšokusių kamuolių gynyboje, jeigu to padaryti nepavykdavo, stengėsi kiek įmanoma labiau apsunkintigyvenimą Gediminui Povilauskui.Žmogus orkestras šį kartą nedalino greitų perdavimų į priekį pabėgusiems komandos draugams, o tą daryti jam trukdę varžovai žaibiškai visu penketu skuosdavo į gynybą.

„Brolių Šaunuolių“ komanda po Danieliaus Kopūsto dvitaškio (24:21), kai šis gana lengvai apsižaidė patį MVP, suskubo prašyti minutės pertraukėlės, jos metu tikrai buvo, ką aptarti.

Įpusėjus antrajam kėliniui iš toli pasižymėjo Vilniaus snaiperis Darius Jovaiša. Po jo metimo rezultatas tapo lygus 24:24, vėliau tritaškiais „besimaitinę“ jaunuoliai buvo įgiję 6 taškų pranašumą, tačiau „Broliai Šaunuoliai“ suvaldę žaidybinę krizę ilsėtis išėjo turėdami minimalią persvarą (36:35).

„Šaras sugriovė Marčėlą“ dvidešimt minučių atsilaikė pagirtinai, tačiau kaip parodė antroji rungtynių dalis, čia jaunimo norai buvo kiti. Niekas į ketvirtfinalio pirmą dvikovą tam, kad tik atsilaikytų, nesirinko, praėjusį sezoną fiasko „mažosios“ taurės turnyre patyrusi komanda nori iš kovos dėl čempionų sosto eliminuoti ne šiaip eilinę komandą, o pačius čempionus.

Pagavę ritmą „Šaras sugriovė Marčėlą“ krepšininkai bombas mėtė ir po didžiosios pertraukos, pataikė ne tik Aistis Lemežis, Linas Einikis, tačiau vieną tritaškį smeigė ir centras Danielius Kopūstas. Po jo metimo įpusėjus kėliniui „Brolių Šaunuolių“ deficitas išaugo iki 7 taškų (42:49).

Prabėgus trims trečiojo kėlinio minutėms vieną retesnių brolių kontratakų baigė Mantas Kazlauskas, po jo metimo skirtumas tapo minimalus 50:51. Per likusį laiką „Broliai Šaunuoliai“ buvo įgiję trijų taškų pranašumą, tačiau Aistis Lemežis ketvirčio pabaigoje išprovokavo varžovų pražangą ir šaltakraujiškai realizavo tris baudos metimus (58:56).

Šį kartą baudos metimai gelbėjo „Šaras sugriovė Marčėlą“, o rungtynių eigoje būtent šis žaidimo elementas pasitarnavo daugiau čempionų gerovei (18/19 baudos metimai).

Sužaidus dvi minutes ketvirtajame kėlinyje niekas nesuskubo prie Aisčio Lemežio, o šis gavęs erdvės nutarė rinktis kiek kitokį atakos tęsinį, dėjo kelis žingsnius į priekį ir pataikė iš vidutinio nuotolio (62:56).

„Broliai Šaunuoliai“ neapsigynė, o puolime vis dažniau bandė ieškoti Dariaus Dūdėno, kartą jam atsidūrus baudos aikštelėje Darius Jovaiša atidavė rezultatyvų perdavimą ir komandas skyrė tik keturi taškai (58:62). Tokių momentų, kai čempionai vieni kitus surasdavo idealiose metimui situacijose, šiose rungtynėse beveik nebuvo. Tiek Darius Dūdėnas, tiek Gediminas Povilauskas dažniausiai turėjo ilgokai vargti, kol įridendavo kamuolį į krepšį.

Po ilgesnės pertraukos į priekį „Broliai Šaunuoliai“ grįžo tada, kai Darius Jovaiša pelnė 5 taškus (65:64). Patyrusio snaiperio metimai privertė „Šaras sugriovė Marčėlą“ komandą prašyti minutės pertraukėlės.

Likus žaisti penkias minutes atrodė, kad rimtai nervus čempionams jau ir taip pagadinusiems jaunuoliams laikas nurimti bei lėtinti žaidimo tempą bandant išvengti greitų taškų į savąjį krepšį, tačiau jaunatviškas maksimalizmas ir noras laimėti čia ir dabar pateikė kiek kitokį scenarijų.

„Šaras sugriovė Marčėlą“ nieko nelaukė, drąsiai veržėsi į priekį, o prasidėjus paskutinei susitikimo minutei lygius šansus laimėti rungtynes vis dar turėjo abi komandos. Lygus jie buvo ir likus 23 sekundėms (82:82).

Tada po Dariaus Jovaišos baudos metimų čempionų pranašumas šoktelėjo iki dviejų taškų (84:82). Per likusį laiką broliai kartą pažeidė taisykles, du kartus leido iš toli atakuoti Linui Einikiui, kuriam trūko tikslumo, bei kartą pabėgo į greitą ataką, kai jos smaigalyje atsidūrusiam Mantui Kazlauskui taškus pelnyti sutrukdė tas pats varžovų krašto puolėjas Linas Einikis. Buvo likę tik 23 sekundės, o nutiko visko tiek daug...

„Šaras sugriovė Marčėlą“ rezultatu 82:84 pralaimėjo mūšį, tačiau ne karą. Tęsinys bus kovo 31 dieną. Antrose rungtynėse sukūrę ką nors panašaus pastarosios komandos žaidėjai sezoną vertinti galės teigiamai ir turės teisę aikštelę palikti aukštai pakėlę galvas.

„Broliai Šaunuoliai“: Gediminas Povilauskas 28 (27 atk. kam.), Darius Dūdėnas 27 (13 atk. kam.), Darius Jovaiša 15 / „Šaras sugriovė Marčėlą“: Nojus Vaikšnoras 29 (10 atk. kam.), Aistis Lemežis 19, Linas Einikis 16;

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS sprendimas dėl galutinio rungtynių rezultato!!!

Rungtynės tarp „Brolių Šaunuolių“ bei „Šaras sugriovė Marčėlą“ komandų baigėsi rezultatu 84:81, tačiau SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGA, išnagrinėjusi „Šaras sugriovė Marčėlą“ komandos skundą, pripažino rungtynių sekretoriato klaidą bei pakeitė galutinį rungtynių rezultatą į 84:82.

Iki antrojo kėlinio pabaigos likus žaisti mažiau nei trims minutėms sekretoriatas suklydo neįskaitydamas „Šaras sugriovė Marčėlą“ komandos tolimo metimo, o vėliau didžiosios pertraukos metu bandydamas ištaisyti klaidą netinkamai įvertino situaciją ir minėtai komandai pridėjo tik du taškus. Rezultatas prieš trečiąją kėlinį turėjo būti 36:35 (per klaidą buvo paliktas 36:34).

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGA pažymi, kad ši klaida nebuvo nustatyta rungtynių metu, todėl nebuvo galimybės jos ištaisyti dar dvikovai vykstant. Įvertinus situaciją, kad komandos ketvirtfinalio etape varžosi dviejų rungtynių serijoje iš taškų skirtumo, rungtynių metu padaryta klaida buvo ištaisyta.

MAŽOJI TAURĖ

„MF“ (9) – „BC Ponai“ (13) 69:43

„Mažosios“ taurės turnyro „A“ grupės starte „MF“ pateisino favoritų statusą bei be vargo net 26 taškų skirtumu sutriuškino „BC Ponus“. Pastarieji sekmadienį (03-31) rungtynėse prieš „Visad gatavs“ turės kovoti dėl išlikimo. „BC Ponams“ patekimo į pusfinalį negarantuoja net pergalė.

Į rungtynes „MF“ surinko tik penkis žaidėjus, tačiau, kaip parodė susitikimo eiga, tai studentams sunkumų nesukėlė.

Rungtynės startavo abiejų ekipų nesėkmingais bandymais laužyti varžovų gynybą. Dvi minutes švieslentėje degė skaičiai „0:0“, tačiau tada po Pauliaus Andrijausko prasiveržimo įsibėgėjo „MF“ (7:0).

„BC Ponai“ strigo toliau, savo pirmuosius taškus pelnė tik įpusėjus pirmajam ketvirčiui, kai Tadas Orentas pataikė tritaškį paskutinę atakos sekundę (3:7).

Per antrąją ketvirčio dalį aikštelėje aktyvesni buvo „BC Ponų“ krepšininkai, tačiau geros gynybos dėka „MF“ ilgą laiką laikė 4 taškų persvarą, tokiu rezultatu jie laimėjo ir pirmąjį kėlinį (11:7).

Daugiausiai Dominyko Stankevičiaus pastangomis studentai „BC Ponams“ skaudų smūgį sudavė jau antrojo kėlinio pradžioje, kai per kiek daugiau nei tris minutes pabėgo rezultatu 21:9.

Atrodė, kad dabar „BC Ponams“ ateina liūdnos minutės, tačiau šie neleido „MF“ krepšininkams smagintis ir sužaidę geriausią rungtynių atkarpą prieš antrąją rungtynių dalį atsilikimą sumažino iki 7 taškų (17:24).

„BC Ponams“ nepataikant ne tik iš toli, tačiau ir iš po krepšio visi rūpesčiai trečiojo kėlinio pirmoje pusėje tuo nesibaigė, nes pačiu netinkamiausiu varžovams rungtynių momentu prabilo „MF“ krašto puolėjas Tautvydas Palaima. Daugiausia jo taškų dėka medikai per penkias minutes po didžiosios pertraukos atitrūko 36:17.

„BC Ponų“ gynybai byrant ir toliau galiausiai trečiasis kėlinys buvo pralaimėtas rezultatu 7:28 (24:52).

Turėdami kėlinuką atsargoje ponuliai jau buvo paleidę pergalę iš savo rankų, teliko kovoti dėl garbės ir kiek palankesnio rezultato, suteikiančio tam tikrą draudimą, jei tektų skaičiuoti trijų ekipų įmestus-praleistus taškus.

Ketvirtasis kėlinys buvo toks kaip ir pirmieji du, abi komandos žaidė panašų krepšinį, tačiau nežymi iniciatyva priklausė studentų penketukui. „MF“ vienu metu turėjo ir 30-ties taškų persvarą, tačiau „BC Ponai“ ją kiek dar sumažino.

Toks scenarijus iki rungtynių finalinės sirenos pasikartojo dar du kartus, kol galiausiai buvo užfiksuotas rezultatas 69:43.

„BC Ponai“ reguliaraus sezono starte į „MF“ krepšį buvo įmetę tik 38 taškus, tačiau geros gynybos dėka tada intrigą buvo pavykę išlaikyti iki pat susitikimo pabaigos. Įtemptas rungtynes „BC Ponai“ pralaimėjo tik 38:41.

Dabar „BC Ponams“ reikia pergalės prieš „Visad gatavs“, tačiau ir ją pasiekus išgyventi „A“ grupėje gali būti sunku. Komanda turi 26 taškų deficitą, kuris gali pakišti koją, jeigu „MF“ pralaimės prieš „Visad gatavs“ ir antrąjį kartą šiame sezone.

„MF“: Tautvydas Palaima 21 (12 atk. kam.) , Dominykas Stankevičius 17 (14 atk. kam.), Mindaugas Brusokas 15, Paulius Andrijauskas 10 / „BC Ponai“: Tadas Orentas 18 (11 atk. kam.), Tadas Burmonas 12;

„RRKK&Bendorėliai“ (14) – „Tores“ (10) 67:40

„RRKK&Bendorėliai“ reguliaraus sezono metu pasiekė vos pergalę (1-12), demonstravo blankų krepšinį, tačiau vos tik startavo „mažosios“ taurės „B“ grupės varžybos viskas apsisuko 360 laipsnių kampu. Bendorėlių atstovai sužaidė taip kaip šį sezoną dar nežaidė bei „Tores“ ekipą nustūmė ant bedugnės krašto. Reguliaraus sezono dvikovą pastaroji komanda buvo laimėjusi 55:51. Įdomu tai, kad Bendorėlių atstovai buvo vienintelė komanda, kurią „Tores“ įveikė per paskutines aštuonias rungtynes.

„RRKK&Bendorėliai“ nuo pat pirmųjų minučių ėmė demonstruoti puikų nusiteikimą, „Tores“ taip pat galvojo apie pergalę, tačiau perdegė.

Sužaidus tris minutes Bendorėlių atstovamas pirmaujant 4:2 papildomu energijos užtaisu tapo epizodas, kurio metu Augustinas Stropus blokavo „Tores“ žaidėją, o pagavęs kamuolį savo paties sukurtą ataką baigė efektingu dėjimu (6:2). Įpusėjus pirmajam ketvirčiui „Tores“ atsiliko 4:10, lygiai keturis taškus įmetę jie buvo ir jam pasibaigus (4:21).

„RRKK&Bendorėliai“ gerų atkarpų turėjo ir reguliaraus sezono metu, tačiau tokios geros gynybos bei žaibiško kamuolio judėjimo puolime mes dar nebuvome matę nuo prieš keturis sezonus įvykusio ekipos debiuto. Nurašytos ekipos energija aikštelėje veržėsi tarytum lava, kuri tiesiog sunaikino varžovus.

„Tores“ komandai buvo sunku pulti ir gintis, tačiau bandymų tiestis antrajame kėlinyje netrūko. Viktoro Azarkovo pastangomis grįžo mažytė intriga, o kelis kartus ekipas skyrė tik 9 taškai. Bendorėlių kolektyvui vėl pradėjus bėgti toliau savo žodį tarė Aleksandr Lipnevič. Legendinio „Tores“ žaidėjo taškai kontratakų metu stabilizavo jo ekipai labai nepalankią situaciją.

Po dviejų kėlinių komandas skyrė 10 taškų (34:24). „Tores“ deficitas galėjo būti kiek mažesnis (-8), tačiau Viktoras Azarkovas užsidirbo nesportinę pražangą, o „RRKK&Bendorėlių“ puolimo lyderis Valdas Vyšniauskis pataikė abu baudos metimus (6/6 rungtynėse).

„Tores“ komandą antrasis geras kėlinys turėjo nuteikti kiek optimistiškiau, tačiau bandant vytis po pirmojo ketvirčio gana toli pabėgusį varžovą buvo išeikvota daug fizinių jėgų. Kiekviena klaida ar varžovų sėkminga ataka suteikė ir psichologinį diskomfortą.

Sužaidus minutę po didžiosios pertraukos Marek Pščolovski pataikė tritaškį (27:34), šiuo ginklu „Tores“ ir toliau naudojosi gana sėkmingai.Įdomu tai, kad tolimi metimai buvo vienintelė veikusi lygos senbuvių opcija puolime.

„Tores“ gynyboje kabinosi dantimis bei nagais, tačiau „RRKK&Bendorėlių“ komanda šį kartą visą sezoną ją persekiojusių duobių išvengė. Ketvirčio pabaigoje porą tritaškių smeigė Laurynas Bakutis ir Bendorėlių atstovų persvara šoktelėjo iki rekordinės 24 taškų (57:33).

Sužaidus tris kėlinius tapo aišku, kad „Tores“ pralaimėjimo neišvengs, tačiau bandymų mažinti skirtumą buvo.

Sužaidus porą minučių Šarūnas Jankauskas pataiko pirmąjį savo tritaškį, „RRKK&Bendorėlių“ atsarginių suolas ošia, persvara pasiekė naują rekordinę ribą 60:33, tiesa, Marek Pščolovski atsako tuo pačiu (-24).

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui „RRKK&Bendorėlių“ kolektyvas priekyje 60:38, tačiau 35 minutes be priekaištų veikęs puolimas ima strigti.Visa laimė, kad varžovai nebeturi jėgų, nuleidžia rankas, o rungtynių laikrodis jau skaičiuoja paskutines minutes.

Pirmą kiek netikėtą rezultatą užfiksavusi Bendorėlių kariauna laimi rezultatu 67:40, o pusfinalis jai jau ranka pasiekiamas.

Kovo 31 dieną ekipos laukia akistata su „B“ grupės kovas pradedančiu „Meridianu“, kuriam reguliaraus sezono metu buvo pralaimėta minamaliu skirtumu.

„RRKK&Bendorėliai“: Valdas Vyšniauskis 25, Laurynas Bakutis 12, Augustinas Stropus 10 (14 atk. kam.) / „Tores“: Aleksandr Lipnevič 12, Viktoras Azarkovas 10;

 

2019/2020 M. SEZONAS

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.