SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS 4-ojo turo ažvalga!!!

Grinčas pavogė” intrigą! Lapkričio 25 dieną buvo sužaisti 2018/2019 metų sezono, ketvirtojo turo susitikimai. Šį kartą net keturios lygos komandos „Negeri“, „MF“, „BC Ponai“ bei „TG Sokol“ su savo varžovais susitvarkė be didelių ceremonijų, bendru 118 taško skirtumu. Visgi nebuvo viskas taip blogai ir nuobodu.

Į aikštelę žengusios „Inwido“ bei „Zarasų“ komandos pliekėsė labai rimtai, iki pat finalinio švilpuko. Dvikovos gale „Inwido“ komanda prametė keturis baudos metimus, o rezultatu 51:53 atsiliekančių „Zarasų“ puolėjas Miglius Dambrauskas vos netapo viso vakaro žvaigžde. Kamuolį atkovojęs krepšininkas žaibiškai atsidūrė varžovų baudos aikštelėje, tačiau jo metimas tikslo nepasiekė. Iki pratęsimo šį kartą truko labai nedaug.

Kaip klostėsi visos penkios turo dvikovos, kokie esminiai faktoriai lėmė šlovę ar nusivylimą, kas po pirmojo sezono mėnesio tapo lygos lyderiais ar ausaideriais sužinosite paskaitę tradicinę apžvalgą. Šį kartą dėmesio skirsime ir atskiriems lygos žaidėjams, kas tapo lygos atradimais ir nusivylimai skaitykite apžvalgos pabaigoje.

Visad gatavs – Negeri 48:96

Penkis žaidėjus rotacijoje turėję „Negeri“ pagerino šio sezono lygos rezultatyvumo rekordą (96) ir be gailesčio prikūlė be pergalių vis dar liekančius „Visad gatavs“ krepšininkus.

Nuo pat pirmųjų susitikimo minučių „Negeri“ stengėsi žaisti greitai ir agresyviai, draugiškai dalinosi kamuoliu ir iškart pabėgo 6:0. Po Donato Balandžio tritaškio „Visad gatavs“ kiek priartėjo 3:6, tačiau „Negeri“ sužaidė dar vieną gerą atkarpą ir įgijo dviženklį pranašumą 15:3. Po minutės pertraukėlės tritaškiu pasižymėjo „Visad gatavs“ puolėjas Dainius Strakšys (6:15), tačiau jo komandai ir toliau stringant varžovai pirmą kėlinį nesunkiai laimėjo 27:6.

Blankus pirmasis ketvirtis buvo tik „Visad gatavs“ komandos žaidybinės krizės pradžia. Įpusėjus antrajam kėliniui „Negeri“ nemažindami apsukų jau pirmavo 29 taškų skirtumu.

Artėjant didžiajai pertraukai „Visad gatavs“ surengė kelias sėkmingas atakas, tačiau „Negeri“ vėl smogė atgal. Po šios komandos 5 taškų be atsako ketvirtis baigėsi rezultatu 55:20.

„Visad gatavs“ varžovų krepšį atakavo kritiškai žemu procentu, o užtikrintai dėl atšokusių kamuolių kovoję „Negeri“ žaibiškai pereidavo iš gynybos į puolimą, ir dažniausiai atakuodavo turėdami kiekybinę persvarą po varžovų krepšiu.

Po didžiosios pertraukos „Negerų“ intensyvumas puolime kiek sumažėjo, tačiau „Visad gatavs“ tuo visiškai nepasinaudojo. Prieš ketvirtą kėlinį nuo pat dvikovos pradžios sąlygas diktavę „Negeri“ pirmavo 71:35.

Paskutinį kėlinį „Negeri“ pradėjo eiliniu spurtu 6:0 (77:35), vėliau išprovokuodavo daug varžovų pražangų kas leido sėkmingai rinkti taškus baudos metimais. Rungtynėms artėjant prie pabaigos užtikrintai žaidusio kolektyvo persvara buvo šoktelėjusi iki rekordinės (+49), o varžovai vėliau nukramptė vos tašką 48:96.

„Negeri“ demonstravo puikų komandinį žaidimą, atliko 29 rezultatyvius perdavimus (29-14), taip pat puikiai išnaudojo jau vizitine kortele tapusias kontratakas. Užtikrintą pergalę pasiekęs kolektyvas kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 44-18, metė 12 kartų daugiau baudos metimų (24 prieš 2).

„Negeri“ lapkričio mėnesį baigė 3-0, o „Visad gatavs“ 0-3. Sezono starte smarkiai stringa vienas iš pastarosios komandos lyderių Vygantas Versockas. Nors jis renka po 11,33 taško, atlieka po 7,67 rezultatyvaus perdavimo, tačiau niekaip neprisitaiko atakuodamas iš toli. Tritaškiai metimai šio gynėjo puolimo arsenale labai svarbus įgūdis, o per tris dvikovas jis kolkas iš 30-ties metimų pataikė vos 3. Per pirmas tris praėjusio sezono rungtynes Vygantas Versockas iš 38 tritaškių pataikė 11 (28,95%). Taikiklis nusimušęs ir tai akivaizdu.

Po lapkričio mėnesio kovų „Negeri“ yra rezultatyviausia (74,33), efektyviausia (88,00), taikliausia ir daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliekanti (20,00) lygos komanda.

Visad gatavs: Donatas Balandis 12 / Negeri: Gediminas Mateika 34, Giedrius Kvakšys 18, Rapolas Čepė 16 (23 atk. kam.), Raimondas Sadkauskas (14 rez. perd.) ir Andrius Kvakšys po 14;

MF – Meridianas 57:38

Pirmą rungtynių dalį sėkmingiau sužaidę studentai pratęsė pergalių seriją  (3-0). Trečią kartą iš eilės daugiau tritaškių (31), nei dvitaškių (27) metusi „Meridiano“ komanda toliau nelaimi (0-3).

Susitikimo pradžioje abi komandos gana aktyviai gynėsi, o rezultatas augo labai lėtai. Po Dominyko Stankevičiaus bei Mindaugo Brusoko dvitaškių „MF“ trumpam įsiveržė į priekį 6:3 dar neįpusėjus ketvirčiui, tačiau tada iškart sekė „Meridiano“ rezultatyvi ataka leidusi panaikinti visą studentų pranašumą 6:6.

Po Dariaus Stankevičiaus tritaškio „Meridianas“ atsiliko minimaliai 9:10, tačiau likusias tris minutes iki ketvirčio pabaigos produktyviau išnaudojo studentai. Visiškai įstrigus „Meridiano“ puolimui „MF“ kėlinį laimėjo 17:9.

Antrajame kėlinyje jaunesni už varžovus medikai stengėsi išnaudoti vieną iš savo pranašumų – greitį. Didesnis nei pirmajame kėlinyje atakų intensyvumas leido jiems prasidėjus 15-tai mačo minutei įgyti 15-kos taškų persvarą.

Po Dariaus Burbulio antrojo tritaškio šiame ketvirtyje „Meridiano“ deficitas ištirpo iki 9 taškų (17:26).

„Meridianas“ rankų nenuleido, kovojo, tačiau grubios klaidos dalinantis kamuoliu, komunikacijos stoka žaidžiant gynyboje šiai komandai neleido užsikabinti.

Iki didžiosios pertraukos likus 3 minutėms pastarosios komandos vyrai turėjo labai karštą pokalbį ir minutės pertraukėlės metu. Jo metu žaidėjai vienas kitam negailėjo priekaištų ir riebesnių žodžių. Kitų klaidas matyti lengviau?

„MF“ pirmą rungtynių dalį galiausiai laimėjo 34:20, o prie to labai smarkiai prisidėjo agresyvumas po varžovų krepšiu bei kibi gynyba. Varžovus studentai vertė mesti nepatogius metimus, dažniausiai net 22-24 atakos sekundę.

„Meridianas“ antrą kėlinį baigė taikliu tritaškiu, taip pat pradėjo ir trečią. Po Simono Fergelio tolimo metimo 23:34. Nuo pat 5 susitikimo minutės besivejančios komandos vaidmenį gavę „žaliai – balti“ kiek sugebėjo numušti rungtynių tempą bei išvengė greitų „MF“ atakų. Per 10 minučių lygios kovos studentai išsaugojo 14-kos taškų pranašumą įgytą dar pirmoje rungtynių dalyje. Medikai šiame kėlinyje labiausiai pasitikėjo individualiu meistriškumu ir laimėjo ne vieną asmeninę mikro dvikovą „1x1“.

Visi „Meridiano“ komandos bandymai prisivyti „MF“ atsimušdavo į tvirtą studentų gynybos sieną. Iš peties po savuoju krepšiu padirbėję vaikinai iki mačo pabaigos likus 5 minutėms džiaugėsi jau 20-ties taškų persvara (51:31).

Prasidėjus paskutinei sutikimo minutei „Meridiano“ deficitas tapo rekordiniu (-22), tačiau Darius Burbulys dar spėjo jį sumažinti (38:57) pataikydamas iš toli. Studentai turėjo pakankamai laiko dar vienai savo atakai, tačiau šį kartą buvo tikri džentelmenai  ir savo teisės į ją atsisakė. Sunku tikėtis, kad „MF“ ir „Meridianas“ reguliaraus sezono finiše turės vienodą pergalių/pralaimėjimų balansą kaip ir dar kažkokia kita ekipa ir teks skaičiuoti įmestų/praleistų taškų skirtumus lemsiančius galutinę rikiuotę.

MF: Dominykas Stankevičius 15, Mindaugas Brusokas ir Andrius Misiūra po 11 / Meridianas: Darius Burbulys 9, Robertas Davidovičius ir Mantas Zubrickas po 8;

Tores – BC Ponai 35:64

„BC Ponai“ antrą sezoną iš eilės sutriuškino „Tores“. Praėjusį sezoną pergalė buvo iškovota 19-kos, dabar 29 taškų skirtumu.

Trūko labai nedaug, kad ši dvikova apskritai neįvyktų, tačiau „Tores“ paskutinę minutę surinko penkis žaidėjus, pademonstravo charakterį ir net laimėjo pirmąjį kėlinį (18:15). Lygos senbuviai bandė kietai gintis, buvo pakankamai agresyvus prie „BC Ponų“ krepšio ir per pirmą mačo atakarpą tikrai nebuvo jokių ženklų kurie galėtų signalizuoti apie šios komandos fiasko po didžiosios pertraukos.

„BC Ponai“ šį kartą turėjo ilgesnį suolą, o aikštelėje pasirodę atsarginiai žaidėjai įnešė pakankamai daug sumaišties. Po penkių gerų šiai komandai minučių „Tores“ atsidūrė besivejančių rolėje (18:25), tačiau labai neilgam. Po Aleksandr Lipnevič solo rezultatas tapo lygus 27:27.

Paskutinė antrojo kėlinio minutė abiems komandoms klostėsi labai chaotiškai, po Tado Burmonto dvitaškio „BC Ponai“ vėl grįžo į priekį 29:27.

Pirmoji susitikimo dalis buvo lygi ir kovinga, iš „Tores“ penketuko pareikalavusi begalo daug jėgų. Didesnę rotaciją turėję „BC Ponai“ jau trečio kėlinio pradžioje atitrūko 35:27.

Varžovus į priekį palaidę „Tores“ krepšininkai ėmė skubėti, darė daug klaidų ir dar po kelių „BC Ponų“ dominavimo minučių galutinai palūžo. Per kėlinį vos du taškus pelnę lygos senbuviai prieš ketvirtą ketvirtį jau turėjo 14-kos taškų deficitą (29:43).

Puolime visiškai po didžiosios pertraukos užstrigusio kolektyvo bėdos tuo nesibaigė. „BC Ponai“ užsiaugino sparnus žaibiškai pereidavo iš gynybos į puolimą ir netrukus jau pirmavo 21 taško skirtumu. Po dar trijų minučių, įpusėjus paskutiniam mačo ketvirčiui 56:31. „Tores“ norėdami sustabdyti varžovų atakų lavimą bei atgauti kvapą dar paprašė minutės pertraukėlės. Ties ji nieko komandai nedavė, pirmosios pergalės nuotaikomis jau gyvenę „BC Ponai“ toliau smaginosi aikštelėje (+31).

Po Aleksandr Dzikevič tapusio vieninteliu šviesuliu „Tores“ komandoje (16 naud. balų) taškų iš po krepšio „Tores“ kiek sumažino deficitą 33:64, tačiau niekas kitoje aikštelės pusėje vėl nesulaikė Tado Orento. Nuo suolo į dvikovą įstraukęs puolėjas pelnė du taškus su varžovo pražanga bei pataikydamas baudos metimą grąžino „BC Ponams“ 31 taško pranašumą.

Po Aleksandr Dzikevič baudos metimų 35:64 ir „BC Ponai“ švesdami pergalę atsisako teisės į paskutinę ataką.

„BC Ponai“ į savo sąskaitą įsirašo pirmąją pergalę (1-2), lygiai tokį patį balansą po pirmojo sezono mėnesio turi ir antrą sezoną iš eilės su didelemės problemomis aikštelėje susiduriantys „Tores“ vyrai.

Lygos senbuviai šiose rungtynėse suklydo net 28 kartus, o „BC Ponai“ solidžia persvara dvikovą sugebėjo laimėti pataikę vos vieną tritaškį (1/18).

Tores: Aleksandr Lipnevič 11, Aleksandr Dzikevič 10 (10 atk. kam.) / BC Ponai: Tadas Orentas 20, Karolis Žibutis 14 (11 atk. kam.);

Inwido – Zarasai 53:51

„Zarasų“ pergalių seriją nutraukę „Inwido“ krepšininkai kyla į viršų. Debiutiniame sezone pastaroji komanda iškovojo dvi pergales, lygiai tiek jų komanda turi po pirmojo 2018/2019 metų sezono mėnesio.

Antrą sezoną lygoje pradėjęs „Inwido“ kolektyvas toliau demonstruoja brandų krepšinį. Šį kartą į lapkričio mėnesį vos kartą suklupusios komandos pinkles pateko be pralaimėjimų žygiavę „Zarasų“ krepšininkai. Įdomu tai, kad „Inwido“ šį sezoną pralaimėjo tik lygos lyderiais po lapkričio kovų tapusiems „Negeriems“ (54:57).

Rungtynes tarp „Inwido“ bei „Zarasų“ geriau pradėjo pastarieji. „Inwido“ gynyba prieš labai užsivedusį ir viską pataikiusį varžovų gynėją Andrių Predkelį neveikė. Jo dėka „Zarasai“ didžiąją pirmojo kėlinio dalį turėjo bent minimalią persvarą. „Zarasų“ pirmojo kėlinio didvyris per 10 minučių pelnė 13-ka taškų.

„Inwido“ visą laiką buvo šalia, o kėliniui einant į pabaigą po etatinių lyderių Vitalijaus Afanasjevo bei Edvardo Žilinsko taiklių metimų likus žaisti minutę net igijo 4 taškų pranašumą (21:17).

Laikrodžiui skaičiuojant paskutines ketvirčio sekundes „Inwido“ suolas už emocijas buvo nubaustas technine "pražanga, o „Zarasai“ šią varžovų „dovaną“ ėmė ir išsipakavo. Baudos metimą pataikė Andrius Predkelis, o „Zarasams“ likus su kamuoliu taškais su varžovo pražanga pasižymėjo Miglius Dambrauskas. Po puolėjo baudos metimo 23:21.

Antrojo kėlinio pradžioje abi komandos ėmė švaistytis skubotais metimais, dažnai klysti, o rezultatas augo labai lėtai. Įpusėjus ketvirčiui blykstelėjo iš varžovų gynybos išsivadavęs Vitalijus Afanasjevas, Edvardas Žilinskas pataikė iš toli, o sėkmingiausią spurtą (9:0) rungtynėse surengę „Inwido“ atitrūko 30:25.

„Zarasai“ po Andriaus Predkelio metimo dar buvo priartėję 29:30, tačiau vis daugiau pasitikėjimo savo jėgomis įgavę varžovai iniciatyvos neprarado ir pirmą dvikovos dalį laimėjo 32:29.

Trečio kėlinio pradžioje „Inwido“ gynybai rimtu galvos skausmu tapo Miglius Dambrauskas. Puolėjo renkami taškai „Zarasams“ leido visą laiką būti šalia „Inwido“.

Įpusėjus ketvirčiui Andrius Predkelis rezultatą išlygino 36:36, tačiau „Inwido“ penkių minučių atkarpą laimėjo 8:2 ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo 6 taškų pranašumą.

Po Vitalijaus Afanasjevo tritaškio ir taiklių Edvardo Žilinsko baudos metimų „Inwido“ ketvirtojo kėlinio pradžioje atitrūko rekordiniu 11-kos taškų skirtimu (49:38). Visgi toks žaibiškas šios komandos šuolis į viršų neišgąsdino prie ežerų gimusių ir augusių varžovų, priešingai „Inwido“ sėkmė juos labai smarkiai įpykdė, o tas sportinio pykčio užtaisas virto spurtu 8:0 leidusiu priartėti 46:49.

Po gyvybiškai svarbaus Evaldo Mackevičiaus tritaškio ir Andriaus Predkelio dvitaškio „Zarasai“ išlygino rezultatą 51:51. Po gynėjo metimo iš vidutinio nuotolio iki labai atkaklių rungtynių pabaigos buvo likusios beveik dvi minutės. Ilgas laiko tarpas pakeisti dvikovos eigą kita linkme.

Pirmiausiai „Zarasai“ apsigynė, tada prametė iš toli ir gavo taškus į savo krepšį po varžovų kontratakos kurios smaigalyje atsidūrė Žilvinas Mackevičius (53:51).

Komandoms apsikeitus keliomis nerezultatyviomis atakomis niekas nepasikeitė, „Zarasai“ savo šansus laidojo prarasdami kamuolius. Kai pastaroji komanda bandė varžovus stabdyti pražangomis, tirpo brangios sekundės.

Vitalijus Afanasjevas du baudos metimus prametė likus mažiau nei devynioms, tačiau po antrojo netaiklaus kamuolys pamuštas jo komandos draugų vėl krito į 25 taškus surinkusio gynėjo rankas. Abu baudos metimus įsigudrino pramesti ir Emilis Žilinskas. Per likusias 4,7 sekundės Miglius Dambrauskas vienas pats persivarė visą aikštelę bei spėjo laiku išmesti metimą kuris galėjo nulemti pratęsimą. Net 4 baudos metimus lemiamu rungtynių momentu prametę „Inwido“ vyrai smarkiai rizikavo, tačiau kaip dabar žinome visos priemonės kurios buvo pasitelktos siekiant pergalės pasiteisino.

Inwido: Vitalijus Afanasjevas 25, Edvardas Žilinskas 14 / Zarasai: Andrius Predkelis 24 (10 atk. kam.), Miglius Dambrauskas 12;

TG Sokol – RRKK&Bendorėliai 65:43

„TG Sokol“ aukštaūgiai nepaliko jokių šansų pirmą sezono mėnesį be pergalių likusiems Bendorėlių atstovams. Pastarosios ekipos naujokas Augustinas Stropus pirmą sezono mėnesį blokavo 13 varžovų metimų (4,33 vid.). Rimta paraiška į blokų karaliaus karūną?

Dvikovą abi komandos pradėjo blankiai, prametė daug metimų ir dažnai klydo perduodamos kamuolį. „TG Sokol“ visą laiką bandė įmesti kamuolį po krepšiu aukštaūgiams, o šie sutraukę Bendorėlių gynybą numesdamo kamuolį iš toli stabiliai šį sezoną atakuojančiam Pauliui Daukantui (42,86%). Po jo taiklaus metimo 5:0, 8:2, 10:2 „sakalai“ kaip reikalas suspurdėjo bei nesunkiai įgijo dviženklią persvarą 12:2.

Ketvirčio gale kažkiek pasispardė labai blankų krepšinį rodę „RRKK&Bendorėliai“ po Augustino Stropaus bei Šarūno Jankausko metimų atkarpa buvo laimėta 5:2 (7:14).

Prasidėjus antrajam ketvirčiui „TG Sokol“ aukštaūgiai Tadas Girnius bei Valdemar Lodziato šėlo varžovų baudos aikštelėje, o jų totalus dominavimas virto spurtu 8:0 (22:7). Visus 8 taškus „sakalams“ pelnė būtent ankščiau paminėti žaidėjai. Augustinui Stropui trūko jėgos, visai komandai susikalbėjimo, pagalbos, o varžovai šiuos didelius trūkumus vertė savo persvara.

Po Lauryno Bakučio dvitaškio Bendorėlių atstovus nuo rungtynių pradžioje nutolusių varžovų skyrė 15-ka taškų. Kai atrodė, kad ši komanda pamažu prisiderina prie varžovų pasiūlyto žaidimo ir pradeda vis sėkmingiau rinkti taškus viskas greitai pakrypo kitaip...

Tadas Girnius ir Paulius Daukantas sėkmingai rinko taškus, jų vedama komanda spurtavo 14:0 bei trečiojo kėlinio pradžioje jau pirmavo 40:11.

Vis labiau įsibėgėjus dvikovai po didžiosios pertraukos „RRKK&Bendorėliai“ rado lyderį, galintį įveikti patikimą varžovų aikštės gynybą. Karolis Lentinas per trečią ketvirtį pelnė 10 taškų, tačiau net ir jo pastangų kaip parodė įvykių tekmė nepakako, net norint sumažinti atortūkį iki padoresnio. Vienu metu „TG Sokol“ buvo įgiję rekordinę 31 taško persvarą, tačiau ketvirtį baigė būdami priekyje 51:25.

„RRKK&Bendorėlių“ rodomas krepšinis per tris pirmus susitikimo kėlinius buvo tragiškas. Kas taip paveikė ankstesnėse rungtynėse bent 2-3 geresnes atkarpas turėjusią komandą sunku paaiškinti. Tuo labiau patys „TG Sokol“ krepšininkai šį kartą nepasižymėjo geru pataikymu.

Kovą dėl atšokusių kamuolių Bendorėlių atstovai pralaimėjo 36-51, išprovokavo vos dvi varžovų pražangas bei niekaip nesulaikė „TG Sokol“ priekinės linijos trijulės. Tadas Girnius, Valdemar Lodziato bei Paulius Daukantas pelnė 61 komandos tašką iš 65. (!)

Ketvirtas šių rungtynių kėlinys buvo tik formalumas, o penkiese žaidę „TG Sokol“ žaidėjai nors ir turėjo lengvą dvikovą atrodė kažkiek pavargę. Nors vienas kitą dar ragindavo neatsipalaiduoti, išlaikyti maksimalios koncentracijos nepavyko. Pagaliau kažką panašaus į komandinį krepšinį pabandę rodyti Bendorėlių atstovai 10-ties minučių atkarpą laimėjo 18:14.

Tai, kad „RRKK&Bendorėliai“ pralaimėjo „TG Sokol“ kolektyvui rezultatu 43:65, jokios tragedijos žiūrint per šios ekipos prizmę nėra. Visgi Raimundo Umbraso valdoma komanda jau turėtų padaryti išvadas, kitaip tai ką komanda nuveikė praėjusio sezono gale bus galima nurašyti ant didelio atsitiktinumo. Gal kažkas pamanė, kas tie Bendorėliai? Ir nusvilęs, dabar žaidžia su visiškai kita motyvacija.

Dar blogiau nei komandai sezono startas klostosi „RRKK&Bendorėlių“ starto penketuko puolėjui Mindaugui Martinoniui. Apie tai, kad jis taps ekipos lyderių niekas nei galvojo nei svajojo, tačiau kaip per lapkričio mėnesį jis sužaidė visas tris dvikovas negali likti nepastebėta. Visgi tai ankščiau svarbų vaidmenį turėjęs žaidėjas. „TG Sokol“ jį paleido į rūbinę tuščią (0 taškų) bei su neigiamu efektyvumo balo rodikliu (-11). Per tris dvikovas puolėjas kuris privalo gerinti žaidimą, nes priešingu atveju jau greit kils klausimas, ką jis veikia rungtynes pradėdamas starto penketuke. Trys dvikovos, 2,00 taško vidurkis, 1,67 atk. kam., 0,33 rez. perd., 0,67 per. kam., 2,67 kld. ir net (-6,00) naudingumo balo vidurkis. Pirmą sezoną žaidėjas patekęs į duobę pataikė iš žaidimo tik du kartus (2/22). Mindaugas Martinionis po lapkričio kovų neefektyviausias žaidėjas visoje lygoje, tarp žaidėjų kurie sužaidė bent dvi rungtynes.

TG Sokol: Paulius Daukantas 25, Valdemar Lodziato 23 (23 atk. kam.), Tadas Girnius 13 / RRKK&Bendorėliai: Karolis Lentinas 10, Augustinas Stropus (14 atk. kam.) ir Valdas Vyšniauskis po 8;

Turnyrinės lentelės apžvalga

Lapkričio 25 dieną buvo sužaisti paskutiniai pirmojo SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS 2018/2019 metų sezono mėnesio susitikimai. Vičiukus skaičiuosime tik pavasarį, o dabar keliausime nuo viršaus į apačią tam, kad pasižiūrėtume kur po lapkričio mėnesio kovų yra atsidūręs kiekvienas iš 14-kos šį sezoną lygoje startavusių kolektyvų.

Visas 3 dvikovas lapkričio mėnesį laimėjo „Negeri“, „MF“ ir „TG Sokol“, dvi pergales iš tiek pat galimų šventė „Broliai Šaunuoliai“. Šilčiausias keturias vietas turnyrinėje lentelėje užimančios komandos įvertinus jų pelnytų ir praleistų taškų skirtumus išsidėstė taip:  „Negeri“ pirmi, „MF“ žengia antri, „Broliai Šaunuoliai“ treti, o „Broliai Šaunuoliai“ ketvirti. Pastarosios dvi komandos tarpusavyje kovos jau gruodžio 2 dieną, todėl nepralaimėjusių komandų skaičius garantuotai sumažės.

Po dvi pergales pasiekė ir po vieną nesėkmę lapkričio mėnesį patyrė „KK Alkani“ (5), „Zarasai“ (6) bei „Inwido“ (7). Pastarasis kolektyvas buvo iš tų kurie pirmą sezono mėnesį stebino labiausiai.

Vienas – vienas, tokį santyki laimėjimų/pralaimėjimų šiuo metu turi 8 pozicijoje esantys „Šaras sugriovė Marčėlą“ vaikinai. Jų sekančio turo metu laukia įdomus pasimatymassu „Negerais“.

Po pergalę per tris žaistas dvikovas lapkričio mėnesį pasiekė „BC Ponai“ (9) bei „Tores“ (10). Be pergalių kolkas lieka „Meridianas“ (11), „O.P.A.“ (12), „RRKK&Bendorėliai“ (13) ir „Visad gatavs“ (14). Pastaroji komanda gruodžio 2 dienos turo metu varžysis su „Meridianu“, o tai reiškia, kad nelaimėjusių ekipų gretos taip pat praretės.

Gruodžio mėnesį mūsų lauks dar 15 įdomių rungtynių. Jų metu turėtų keistis netik komandų demonstruojamo žaidimo kokybė, tačiau ir pozicijos turnyrinėje lentelėje. Pokyčius, svyravimus ir bangavimus joje nuo šiol tradiciškai apžvelgsime paskutinio mėnesio turo apžvalgoje.

Labiausiai nustebinę lapkričio mėnesio lygos žaidėjai

Lapkričio mėnesio rungtynių metu aikštelėje pasirodė daugiau nei 100-tas žaidėjų, tačiau tokių kurie kažkuo nustebino rasti šį kartą buvo labai sunku. Daugelis aikštelėje darė tai ko iš jų ir buvo galima tikėtis, kiti pateko į kategoriją tų kurių žaidimas bent jau lyginant su praėjusiu (2017/2018 m.) sezonu pirmąjį sezono mėnesį tapo dideliu nusivylimu.

Lygos debiutantas Linas Einikis atstovaudamas„Šaras sugriovė Marčėlą“ komandą lapkričio mėnesį sužaidė du susitikimus per kuriuos pelnė po 18,00 taško, atkovodavo po 7,50 atšokusio kamuolio ir rinko po 18,50 naudingumo balų. Antrą sezoną pradėjusios ekipos naujokas pirmą sezono mėnesį 61,54% taiklumu metė dvitaškius, po 2 kartus per dvikovą blokuodavo oponentų metimus ir atlikdavo lygiai tiek rezultatyvių perdavimų. Daugeliui „Šaras sugriovė Marčėlą“ žaidėjų varžantis su „TG Sokol“ (56:64) ir „Visad gatavs“ (72:69) komandomis trūko stabilumo, jo tikrai netrūko Linui Einikiui kurį drąsiai galima netik tituluoti mėnesio atradimu, tačiau ir geriausiu visos lygos naujoku. Jei 195 cm ūgio žaidėjas būtų geriau pataikęs iš toli (1/7), o talentingi ekipos draugai būtų leidę jam dažniau imtis iniciatyvos jo statistiniai rodikliai būtų dar labiau pašokę į viršų.

Puikią sportinę formą pirmąjį sezono mėnesį demonstravo „KK Alkanų“ komandos puolėjas Mindaugas Zalatoris, kuris lyginat su praėjusiu sezonu netik spėjo pagerinti ne vieną svarbų statistikos rodiklį, tačiau ir tapo savo komandos antraja opcija puolime. Mindaugas Zalatoris lapkričio mėnesį rinko po 14,00 taško, atkovodavo po 5,00 atšokusius kamuolius (16,50 naud. balų), o puolėjo dvitaškių taiklumas nuo 59,57% praėjusiame sezone šoktelėjo net iki 71,43%. Lapkričio mėnesį „KK Alkani“ sužaidė tris dvikovas, abi laimėjo kai aikštelėje šalia po 28,00 taško rinkusio Deimanto Pavlovskio atsiskleidė būtent Mindaugas Zalatoris.

„Meridianui“ pirmasis sezono mėnesis buvo sunkus. Trečią sezoną pradėjęs kolektyvas pralaimėjo visus tris savo susitikimus. Viena iš vyriausių lygos ekipų stengėsi būti konkurencinga, netapo patrankų mėsa, o prie to labai smarkiai prisidėjo ekipos juodadarbis, sunkusis krašto puolėjas Martynas Gudmanas. Vos 184 cm ūgio puolėjui nuolat tenka stumdytis su gerokai aukštesniais oponentais, o agresyvią gynybą ties pražangos riba nevisada įveikia net ir pripažinti varžovų lyderiai. Šį kartą Martynas Gudmanas mūsų radare atsidūrė ne dėl to, kad vėl aikštelėje atlieka daug juodo darbo kurio nematome statistikos protokoluose, o dėl to, kad nuveikė šį tą daugiau nei iš jo buvo galima tikėtis ir puolime. Praėjusį (2017/2018 m.) sezoną „Meridiano“ krašto puolėjas sužaidė 8 dvikovas ir per jas rinko vos po 0,38 taško. Per visą sezoną iš žaidimo atakavęs 11-ka kartų jis pataikė viso labo vieną metimą ir atrodė visiškai praradęs įgūdžius puolime. Dabar jis renka po 3,67 taško, dvitaškius meta 57,14% taiklumu ir jau yra pataikęs daugiau metimų nei per praėjusį visą sezoną (4/7). Martynas Gudmanas dabar iš žaidimo atakuoja rečiau (2,33) nei per du ankstesnius sezonus (2,95), tačiau progas išnaudoja žymiai geriau.

Geresnį krepšinį ir aukštesnius statistinius rodiklius nei pernai, lapkričio mėnesį pademonstravo Dominykas Stankevičius iš „MF“, Kęstutis Bagdanavičius bei Andrius Predkelis (abu iš „Zarasų“). Visi trys šiuo metu patenka į naudingiausių lygos krepšininkų dešimtuką. Praėjusį sezoną Kęstutis Bagdonavičius pagal efektyvumo balus lygoje liko 25-tas, Andrius Predkelis – 44, o Dominykas Stankevičius tik 70-tas. Sezono starte tiek „MF“, tiek „Zarasų“ komandinis žaidimas smarkiai šlubavo, todėl puiki sportinė forma ir individualus šių krepšininkų meistriškumas labai laiku pasitarnavo jų atstovaujamoms ekipoms siekiant pergalių.

Labiausiai nuvylę lapkričio mėnesio lygos žaidėjai

Sąrašas žaidėjų kurie blankiai pradėjo sezoną ir žaidžia gerokai žemiau savo galimybių ribų išties nemažas, tačiau šį kartą  kalbėsime tik apie tuos, kurie praėjusį sezoną (2017/2018 m.) buvo vienais iš savo ekipų lyderių, o šį pradėjo labai blankiai.

Kai praėjusį sezoną „Negeri“ nutarė atsiveikinti su Povilu Kaminsku, Arnoldas Juchnevičiustapo svarbiausia klubo opcija puolime. Snaiperis rinko po 14,83 taško ir per susitikimą pataikydavo bent po 4,11 tolimo metimo (37,37%). Po 11 kartų nuo tritaškio metimo linijos 2017/2018 metų sezone atakavęs žaidėjas šį sezoną stringa ir kolkas sunkiai randa vietą komandos puolimo schemose. Per dvi lapkričio mėnesio dvikovas jis pataikė tik 3/11 tritaškius, 1/5 tvitaškius ir rinko vidutiniškai tik po 5,50 taško. Tikrai nekoks sezono startas žaidėjui kurio pagrindinė užduotis aikštelėje varžovus bausti metimais iš distancijos. Lengvasis krašto puolėjas netoks agresyvus kai tenka kovoti dėl atšokusių kamuolių (1,50), o bendras jo efektyvumo vidurkis nuo 7,33 praėjusį sezoną sumenko iki 1,00 lapkričio mėnesį. „Negeri“ pirmą sezono mėnesį laimėjo 3 dvikovas, o tai kažkiek leido sumažinti į Arnoldą Juchnevičių skriejančių kritikos strėlių skaičių.

Šį sezoną „KK Alkanų“ komandą papildė „centras“ Rolandas Bajoras bei esant reikalui „4“ numerio pozicija užimti galintis Ovidijus Kriaunaitis. Naujokų įtraukimas į komandos sudėtį prieš sezoną leido daryti prielaidą, kad praėjusį sezoną naudingai (15,06 naud. balai) žaidusio Kristijono Klečkausko pelnomų taškų (9,94) ir atkovotų atšokusių kamuolių (9,53) vidurkiai kažkiek sumažės. Visgi lapkričio mėnesį Rolandas Bajoras dar nežaidė, o Ovidijus Kriaunaitis netapo Kristijono Klečkausko konkurentu mažinančiu jo žaidimo minutes. Per praėjusio sezono 17-ka dvikovų net 12-ka kartų bent 10 efektyvumo balų rinkęs „KK Alkanų“ sunkusis kraštas lapkričio mėnesį nesukūrė nieko panašaus. Abi rungtynės jam susiklostė prastai, o apie tai puikiai iliustruoja ir skaičiai statistikos grafose. Puolėjas pataikė tik kas ketvirtą metimą, rinko po 4,00 taško, atkovodavo po 5,50 atšokusio kamuolio, o jo naudingumo balų vidurkis sumažėjo daugiau nei tris kartus (iki 5,0). Stabilumo stokojęs Kristijonas Klečkauskas po 2 pirmųjų 2017/2018 metų sezono dvikovų turėjo 12,50 taško, 11,50 atšokusio kamuolio bei 20,00 naudingumo balo vidurkius, todėl akivaizdu, kad labiausiai nuvylusių žaidėjų sąraše vienas iš „KK Alkanų“ ekipos šio sezono rezervų atsidūrė neatsitiktinai.

„Šaras surgiovė Marčėlą“ 204 cm ūgio „centras“ Danielius Kopūstas antrąjį sezoną pradėjo labai blankiai. Per dvi lapkričio mėnesio dvikovas aukštaūgis prametė visus 7 savo metimus, nepelnė taškų ir atkovojo tik 6 atšokusius kamuolius (1,00 naud. bal.). Galima tikėtis, kad praėjusį sezoną po 5,77 taško, 7,15 atkovoto kamuolio bei 7,46 naudingumo balų rinkęs „Šaras surgiovė Marčėlą“ vidurio puolėjas dar atsigaus, tačiau tą padaryti jam tikrai bus nelengva. Pirmiausiai dėl to, kad komandą šį sezoną papildęs antrasis „centras“ Justas Adamonis (13,00 tšk., 9,50 atk. kam., 12,00 naud. bal.) jam sudarys pakankamai rimtą konkurenciją. Palyginimui galima pasakyti, kad praėjusį sezoną Danielius Kopūstas buvo vienintelis aiškiai išreikštas komandos „centras“, o jo pirmųjų dviejų rungtynių rodikliai buvo žymiai geresni nei jis fiksuoja dabar (2,50 tšk., 8,50 atk. kam., 9,50 naud. bal.).

„O.P.A.“ jau kelis mėtus nėra tik Artūro Pūkio komanda. Po puikaus debiutinio sezono antriems metams ekipoje liko Ramūnas Jozonis, tačiau šie du faktai vargu ar pateisins vieno iš kertinių žaidėjų nuopuolį. Artūras Pūkys smarkiai prisidėjęs prie „O.P.A.“ komandos pergalių ankstesniais sezonais dar praėjusį fiksavo 12,06 taško ir 8,53 atkovoto kamuolio vidurkius. Pirmą šio sezono mėnesį jis atkovojo po 8,67 atšokusius kamuolius, tačiau rinkdamas taškus (6,67 tšk.) buvo labai blankus. Jo dvitaškių pataikymo procentas (-4,46%) krito tik nežymiai, tačiau per tris dvikovas jis prametė visus 12-ka tolimų metimų. Praėjusį sezoną Artūras Pūkys tolimų metimų pagalba per dvikovą rinkdavo beveik po 5 taškus. Per dvikovą metant po 14,66 metimo rinkti tik po 6,67 taško tikrai ne tas rezultatas kuris tenkina vis dar žaidėju tikinčius komandos draugus bei patį pirmojo SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS sezono čempioną.

„TG Sokol“ sezoną pradėjo labai neblogai, tačiau nieko panašaus po lapkričio mėnesio kovų negalime pasakyti apie Karol Ruselevič. Naudingiausias (18,24) bei geriausiai dėl atšokusių kamuolių kovojęs (7,71) praėjusio sezono „sakalų“ žaidėjas pirmą sezono mėnesį liko netik daugelio komandos draugų, tačiau ir savo paties šešėlyje. Vos 4,00 taško vidurkis, 15,38% metimų taiklumas toli gražu nėra tie skaičiai kurie džiugina vieną iš ankstesnių sezonų komandos lyderių. Taip šį sezoną į komandą atvyko Vytautas Saulis, keičiasi kažkiek ir komandos žaidimo braižas, tačiau visa tai tik labai maži argumentai bandant pateisinti prastą, vietos aikštelėje nerandančio pajėgaus žaidėjo žaidimą pirmąjį sezono mėnesį.