SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS pusfinalių apžvalga!

Balandžio 22 dieną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE buvo žaidžiami 2017-2018 metų sezono DIDŽIOSIOS ir MAŽOSIOS taurės pusfinalių susitikimai. Rungtynėse nestigo azarto, kietos kovos bei didelio noro, pasiekti išsvajotąjį finalą. Lygos tinklalapis www.krepsinistau.lt apžvelgia pusfinalio dvikovas.

DIDŽIOJI TAURĖ

„Ginio Pajėgos“ – „ŠKK Šnapiai“51:58

Pirmajame DIDŽIOSIOS taurės pusfinalyje špagas surėmė finalo ketverto debiutantai „ŠKK Šnapiai“ bei praėjusį sezoną jame jau sudayvavę „Ginio Pajėgų“ vyrai.Šių komandų tarpusavio akistatos visada pasižymėjo įtampa, emocijomis bei kieta kova, todėl kažko panašaus galima buvo tikėtis ir prieš balandžio 22 dienos akistatą.

„Ginio Pajėgos“ debiutinį sezoną „žaliai-baltus“ įveikė tris kartus (80:67, 73:58, 52:47). Šį sėkmė lydėjo jau jų varžovus.„ŠKK Šnapiai“ reguliaraus sezono mačą laimėjo 85:73, TOP16 etape pergalę šventė rezultatu 55:49. Pernai „Ginio Pajėgos“ (125:105) principinius varžovus eliminavo ketvirtfinalyje, šį „ŠKK Šnapiai“ pasiekė nedidelį revanšą kai laimėję TOP16 (D) grupę „pajėgas“ pakišo po galingu „TG Sokol“ gynybos volu. Visgi pataroji komanda ketvirtfinalyje triumfavo ir lygiai po keturių savaičių vėl neišvengė dvikovos su „žaliai-baltais“.

„Ginio Pajėgos“ po reguliaraus sezono kovų liko trečioje vietoje. Šią poziciją lygos antrokams atlaisvino būtent „ŠKK Šnapiai“. „Žaliai – Balti“ nesusirinko į dvikovą su „Negerais“ ir taip paskutinę reguliaraus sezono dieną iš 3 vietos nukrito į 6-tą.

Per 10 jau prabėgusių, SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS sezonų, trečia reguliaraus sezono komanda finalą pasiekusi buvo keturis kartus, du kartus tokią vietą išsikovojusiai komandai pavyko triumfuoti. Čempionais startavę iš 3 vietos antrajame sezone tapo „Broliai Šaunuoliai“, o po keturių metų tokį pat pasiekimą pakartojo antrą kartą iš eilės nugalėtojų taurę į viršų kėlę „KK Fuxai“. Šešta reguliaraus sezono reitingo komanda finale žaidė du kartus. „Broliai Šaunuoliai“ 2009-2010 metų sezone savąjį finalą pralaimėjo, „BC Dugnas“ (2011-2012 m.) laimėjo.

„Ginio Pajėgos“ pusfinalio rungtynėms registravo visus turimus žaidėjus, tuo tarpu visą sezoną problemų dėl žaidėjų lankomumo turintys „ŠKK Šnapiai“ rotacijoje neturėjo net keturių labai svarbių žaidėjų (Mato Budgino, Vytauto Cicėno, Tado Gimžausko bei Karolio Bagdono).

„Ginio Pajėgos“ dvikovos pradžioje didelį dėmesį skyrė savo krepšio saugumui, tokia taktiką ketvirtfinalyje prieš„TG Sokol“ pasiteisino su kaupu.Puolime iniciatyvos ėmėsi 5 taškus pelnęs Domantas Žičkus, kurio vedama komanda kurį laiką pirmavo 1-2 taškais.

Antroje pirmojo ketvirčio pusėje matydamas, kad jo komandos draugai sunkiai randa kelių prie varžovų krepšio savo kaip ryškiausios „ŠKK Šnapių“ žvaigždės statusą sėkmingai pabandė pateisinti Laurynas Kirlys. Po gynėjo 5 taškų be atsako „žaliai – balti“ šovė į priekį 11:6.

„Ginio Pajėgos“ varžovams išplėtus žaidimą prie tritaškio susidūrė su nemažomis komplikacijomis ir negalėjo apsiginti nuo tolimų šnapių metimų. Komanda lipo ant to pačio grėblio, kaip ir viso sezono metu.Pačioje ketvirčio pabaigoje „ŠKK Šnapių“ persvara nuo 5 taškų dar spėjo ištirpti iki 3 (13:10) kai „pajėgų“ gynėjas Gediminas Ivoška paskutinę savo komandos ataką baigė metimu Juano Carloso Navarro stiliumi.

Komandas kaustė svarbioms rungtynėms būdinga įtampa, o antrojo kėlinio pradžioje su metimų realizacijos problema susidūrė ir vieni, ir kiti. Niekas dvi minutes negalėjo pelnyti taškų, streiką prie varžovų krepšio pirmieji baigė nežymiais pusfinalio poros favoritais laikyti šnapiai.

Vos tik, Lauryno Kirlio ir Mariaus Kazlausko taiklių metimų dėka, „ŠKK Šnapiams“ pavyko pabėgti 18:10, „Ginio Pajėgos“ iškart užtraukė rankinį ir paprašė minutės pertraukėlės.

Po trumpo pasitarimo „Ginio Pajėgoms“ neblogai pavyko išnaudoti Luką Poniškaitį, kuris iki pat didžiosios pertraukos taiklių metimų dėka kūrė intrigą (18:22).

Trečią kėlinį metimu iš po krepšio pradėjo „centras“ Marius Kazlauskas. Po du kėlinius „Ginio Pajėgų“ vyrų gynyboje strigusio „centro“ taškų „ŠKK Šnapiai“ pirmavo jau 6 taškų persvara (24:18). Martynui Rakauskui dar kartą nubaudus varžovus už pasyvią gynybą prie tritaškio linijos, finalo ketverto naujokai, dar labiau padidino apsukas puolime. Visgi užteko įgijus 7 taškų persvarą trumpam sustoti ir po kelių Luko Poniškaičio tritaškių „Ginio Pajėgos“ iškart atgijo ir net įsiveržė į priekį (+3).

Įpusėjus trečiojo ketvirčio laikui „ŠKK Šnapiai“ galutinai prarado rungtynių kontrolę, tačiau sunkiu monentu savo komandos draugus už ausų į priekį vėl truktelėjo 10 taškų per penkias minutes pelnęs Laurynas Kirlys.„Ginio Pajėgos“ saugodami savo krepšį jautėsi pakankamai stabiliai, tačiau vos tik „ŠKK Šnapių“ lyderis ėmė daugiau veržtis po jų krepšiu iškart atsirado papildomų problemų.Opcijų prieš tris kartus lygos čempioną gynyboje „pajėgos“ taip ir nerado.

Į pirmą savo finalą nusitaikę „Ginio Pajėgų“ vyrai po trijų kėlinių atsiliko 33:39. Pastarosios ekipos stovykloje didžiausią nerimą turėjo kelti sparčiai susirinktos asmeninės pražangos bei varžovų gynybos neįveikiantys aukštaūgiai Vidmantas Skapas bei Valdemar Lodziato. Duetas per tris kėlinius pelnė viso labo 6 taškus, jų du pagrindiniai oponentai (Marius Kazlauskas bei Martynas Rakaukas) dešimčia daugiau.

„Ginio Pajėgos“ varžovų priremtos prie sienos nesutriko ir lemiamą ketvirtį pradėjo puikiai.Pirmiausiai Lukas Poniškaitis mesdamas tritaškį prigavo varžovą ir realizavo 3 baudos metimus, vėliau pirmą kartą iš varžovų globos ištrūko ir Justas Aršauskas. Netikėtas sprogimas įvykęs prie „ŠKK Šnapių“ krepšio leido priartėti per vieną tašką 38:39.

Kai viskas palankiau klostėsi būtent „Ginio Pajėgoms“ vėl apie save priminė Laurynas Kirlys. Po gynėjo tritaškio „ŠKK Šnapiai“ atitrūko per 4 taškus, o varžovams vis dažniau švaistant tritaškius pro šalį spurtavo 6:0, kai du tritaškius iš eilės pataikė jau kitas Kirlys (Kristijonas).Ilgai tylėjęs jaunėlis greitai užsitraukė vyresnio brolio nemalonę.Jis nutraukdamas varžovų greitą ataką užsidirbo nesportinę pražangą kuri pastariesiems buvo tarytum gelbėjimo ratas.Kristijonas Kirlys šiose rungtynėse tylėjo net du kėlinius ir atrodė kažkiek perdegęs, tačiau tokie žaidėjai nevengia atsakomybės ir vienas kitas taiklus jų metimas kuria nauja istorijas. Panašiai nutiko ir šį kartą, tie du jaunėlio tritaškiai „Ginio Pajėgas“ kaip reikalas demoralizavo.

„ŠKK Šnapiai“ klydo, tačiau „Ginio Pajėgos“ varžovų klaidų maksimaliai neišnaudojo, o rungtynių laikrodžiui pradėjus skaičiuoti paskutines minutes ėmė ir visiškai subyrėjo.Trūko geresnės komunikacijos netik tarp penkių žaidėjų buvusių aikštelėje, tačiau ir ant atsarginių suolo.

„ŠKK Šnapiams“ pirmaujant 52:45 „pajėgos“ po Justo Aršausko ir Domanto Žičkaus sudėtingų metimų trumpam atkūrė intrigą 49:52, tačiau vėl niekas neuždarė vartų į baudos aikštelę Laurynui Kirliui. „Žaliai-Baltų“ lyderis tikriausiai dar ilgai sapnuosis kai kuriems varžovų žaidėjams, o šį kartą jis pergrudravęs visą varžovų gynybą ataką baigė elegantišku dėjimu 54:49.

Po Domanto Žičkaus taškų „Ginio Pajėgos“ pritartėjo 51:54. Laiko spaudžiama pastaroji komanda buvo priversta pažeidinėti taisykles, o prie penkias asmenines pražangas jau užsidirbusio Valdemar Lodziato netrukus prisijungė Lukas Poniškaitis bei Justas Aršauskas.Lemiamu momentu Kristijono Kirlio bei Mariaus Kazlausko rankos nedrėbėjo, abu pataikė po du kartus ir taip įtvirtino vietą finale atvėrusią pergalę.

„Ginio Pajėgas“ šį kartą varžovai vėl „nustebino“ savo gynybiniais sugebėjimais. TOP16 rungtynėse komanda į „ŠKK Šnapių“ krepšį įmetė 49 taškus, dabar vos 2 daugiau. Pridėkime ketvirtfinalio rungtynes su „TG Sokol“ kurių metu buvo rinkta po 47,50 taško ir daugeliui kils klausimų kas nutiko didžiąją sezono dalį gana efektyviai prie varžovų krepšio žaidusiai komandai.

„ŠKK Šnapiai“ keliauja į savo pirmąjį finalą, o „Ginio Pajėgos“ antroje rungtynių pusėje nesulaikę Lauryno Kirlio sezoną vėl baigs bronziniu finalu.

„Ginio Pajėgos“: Lukas Poniškaitis 22, Domantas Žičkus 15 / „ŠKK Šnapiai“: Laurynas Kirlys 26, Martynas Rakauskas 11 (11 atk. kam.), Kristijonas Kirlys 10;

„Broliai Šaunuoliai“ – „MF“64:51

Antrajame DIDŽIOSIOS taurės pusfinalyje susitiko 2017-2018 metų sezono išsišokėliai „MF“ bei finalinių ketvertų ekspertai bei viso šio sezono favoritai „Broliai Šaunuoliai“.„MF“ senoji karta pusfinalyje pralaimėjo du kartus (2009 ir 2010 m.), naujoji kartą, tiesa MAŽOSIOS taurės turnyre (2016-2017 m.). „Broliai Šaunuoliai“ gyvuojantys ilgiau nei 10 metų SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS finalo ketverte lankosi jau penktą kartą per 10 sezonų. Iki šiol šaunuoliai kartą liko be nieko, du kartus jiems ant kaklo buvo kabinami sidabriniai bei kartą auksiniai. Maža to „Broliai Šaunuoliai“ nuo 2012 iki 2015 metų net keturis kartus pasiekė ir „Vasaros taurės“ turnyro finalo ketvertą kuriame vos kartą pavyko užsikabinti bronzos medalius.

Milžiniška šios komandos patirtis ir šį kartą vėl buvo paversta bilietu į finalą.

Prieš metus finale „Brolius Šaunuolius“ rezultatu 73:109 nušlavė „KK Riešė“, taip visos lygos tituluočiausia šio sezono komanda neteko galimybės prisijungti prie „KK Fuxų“. Pastarojo komanda vis dar išlieka vienintelė lygą laimėjusi bent du kartus.

„Broliai Šaunuoliai“ laimėjo reguliarųjį sezoną. Su tokiu statusu per 10 sezonų į finalo ketvertą įžengusios komandos triumfavo tris kartus, kartą pralaimėjo finale. Du pastaruosius sezonus laimėjo būtent reguliaraus sezono nugalėtojai, o lygoje dar nėra užfiksuoto atvejo, kad tokia komanda liktų be medalių.

Į TOP8 po reguliaraus sezono nepatekusi komanda finale žaidė vos kartą ir ja vėl buvo „Broliai Šaunuoliai“.

Šlovinga brolių istorija bei rodomi stabilūs rezultatai bylojo, kad studentų pusfinalyje laukia aukščiausios prabos medalių vertas varžovas, tačiau jie nuo TOP16 etapo įsimarkavo ir pačioje svarbiausioje sezono fazėje įgijo geriausią savo sportinę formą. Įvertinus faktą, kad kiekvienose rungtynėse rašoma nauja istorija, o jos herojais gali tapti nauji žaidėjai šio pusfinalio galima buvo laukti su nekantrumu.

Į dvikovą su „Broliai Šaunuoliai“ studentai stojo rungtynėms registruodami visus svarbiausius savo karius. Šanuoliams iki optimaliausios rotacijos trūko tik Dariaus Dūdėno. Pastarasis kitoje miesto lygoje šeštadienį (04.21) iš eilės sužaidė du finalo susitikimus, todėl komandos draugai jį greičiausiai pataupė paskutinėms sezono rungtynėms.

Rungtynes taikliu tritaškiu atidarė „MF“ kapitonas Tomas Balčius (3:0), tačiau vėliau sekė trys iš eilės rezultatyvios brolių atakos leidusios jiems atitrūkti 6:3.

Studentai demonstravo gerą gynybą, tačiau puolime trūko vieno – taiklių metimų. Prie šio trūkumo gana svariai prisidėjo ir labai kibi „Brolių Šaunuolių“ gynyba.„MF“ šį sezoną nebuvo susitikę nei su šaunuoliais, nei su „Ginio Pajėgomis“ ar „TG Sokol“, komandomis kurios moka ir gali gerai dirbti prie savojo krepšio, todėl nauji potyriai susitikimo pradžioje ne vieną žaidėją kiek išmušė iš ritmo.

Įpusėjus ketvirčiui Gedimino Povilausko bei Manto Kazlausko sunkių metimų dėka „Broliai Šaunuoliai“ įgijo 5 taškų pranašumą 10:5. „MF“ vaikinai šį sezoną kūrė stebūklus, tačiau šių rungtynių pradžioje visgi atrodė kažkiek perdegę.Temperatūra aikštelėje dar labiau įkaito, kai medikų krašto puolėjai bandydami savo gynėjus išvaduoti iš varžovų gynybos gniaužtų per trumpą laiką užsidirbo net tris pražangas puolime.Du kartus arbitrai situaciją įvertino tinkamai, tačiau viename iš „MF“ pykčio protrūkį sukėlusių epizodų, „Brolių Šaunuolių“ gynėjas Marius Krukonis suvaidino tarytum buvusios Jugoslavijos šalių krepšininkas, o ant jo kabliuko „pakibęs“ vyrukas su švilpuku užfiksavo pražangą puolime Pauliui Andrijauskui. „MF“ žaidėjai pasijautė apgauti, laiku nesuvaldė emocijų, o atsarginių suolas dar ir užsidirbo techninę pražangą.

Daugiau tokių akimirkų atskirai ir kaip komanda išgyvenę „Brolių Šaunuolių“ krepšininkai visą šią varžovams velniškai nervingą atkarpą išnaudojo susikraudami 11 taškų pranašumą (21:10).

Antrojo kėlinio pradžioje Simas Krasauskas nutraukė „MF“ tylą puolime, kai po Egidijaus Mažeikos asmeninės pražangos realizavo vieną iš dviejų baudos metimų (11:23). Studentams toliau šaudant pro šalį „Broliai Šaunuoliai“ pelnė 8 taškus be atsako ir dar neįpusėjus antrajam kėliniui įgijo 20-ties taškų persvarą 31:11. Po tašką per mitutę rinkęs Gediminas Povilauskas prabėgus nuo sustikimo pradžios 14-kai jau turėjo savo sąskaitoje 14-ka taškų bei tapo pagrindiniu varžovų puolimo bei gynybos galvos skausmu.

Gerą gynybą pademonstravę, varžovų lyderius išjungę bei per kelias atkarpas žaibiškai prie varžovų krepšio skuodę „Broliai Šaunuoliai“ po dviejų kėlinių atsidūrė arčiau finalo (33:16). Įdomu tai, kad vienu momentu „MF“ komanda varžovų krepšį pirmoje rungtynių pusėje atakavo vos 16 procentų taiklumu. Prametus tiek daug metimų, net ir eilinėse rungtynėse būtų sunku tikėtis sėkmės.

Po didžiosios pertraukos „MF“ tęsė optimalaus penketuko paieškas, tuo tarpu „Brolių Šaunuolių“ stovykloje prie du kėlinius puolime žibėjusių puolėjų labai efektyviai prisijungė daug darbo gynyboje nuveikęs Darius Jovaiša. Kelis tolimus metimus pataikęs snaiperis prasidėjus 27 susitikimo minutei leido 2016-2017 metų vicečempionams pasiekti rekoridiną 23 taškų ribą (47:24).

Kai jau atrodė, kad prasto starto prislėgti studentai neatsities viską paneigti suskubo „MF“ legionierius iš Kuršėnų Gražvydas Mockus. Po atletiško gynėjo 4 taškais pradėto spurto (10:0) medikai įsibėgėjo ir po trijų kėlinių atsiliko jau tik 13-ka taškų (34:47). Atsirado intriga kurios ir buvo laukta!

Tai, kad „Broliai Šaunuoliai“ paskutiniu metu nesugeba kontroliuoti rungtynių akivaizdu, tokių rungtynių kaip šios jau buvo ne vienos. Ne vieną sezoną komandai nepavyksta išvengti vaikiškų klaidų, jų broliai neišvengė ir dabar.

Trečią kėlinį tolimu metimu baigęs ir pagaliau iš varžovų gynybos tinklų išsprūdęs „MF“ lyderis Julius Ščipokas aktyviai pradėjo lemiamą ketvirtį. „MF“ lyderio dėka pelnė dar 5 taškus be atsako ir sumažino atsilikimą iki 8 taškų (39:47).

Pirmo kėlinio gale emociškai „išsikrovę“ studentai dabar atrodė kaip visiškai kita komanda, jie vėl pasitikėjo savimi ir efektyviai rinko taškus.Tiesa „Brolių Šaunuolių“ užduotis gynyboje kiek apsunkino Gedimino Povilausko bei Mariaus Krukonio asmeninės pražangos.

„Broliams Šaunuoliams“ įstrigus svarbius 4 taškus pelnė puikiai į rungtynes nuo suolo įsiliejęs Marius Rimošaitis, tiesa ir jis neišvengė bereikalingų emocijų bei techninės pražangos iš kurios Julius Ščipokas išspaudė beveik maksimumą. Gynėjas surinko 3 taškus.

Vos tik „Broliai Šaunuoliai“ suaktyvino gynybą baudos aikštelėje „MF“ neturėjo kitų pasirinkimų kaip mesti tritaškius. Tolimi metimai komandai nekrito, varžovai juos mesti provokavo ir susirinkdami visus atšokusius kamuolius po savuoju krepšiu vėl pasileido į priekį.Po Dariaus Jovaišos 12-tojo taško „MF“ deficitas padidėjo iki 17-kos taškų (60:43), o iki susitikimo pabaigos teliko vos daugiau nei pora minučių.

Studentams fiziškai ir psichologiškai sunkiose rungtynėse trūko vedlių, iniciatyvos nepabūgęs Gražvydas Mockus sužibėjo puolime praktiškai vienintelis, o jo pastangų varžantis su galinga ir gerai sukomplektuota „Brolių Šaunuolių“ komanda buvo tikrai per mažai.

Po gynėjo kuris pateko net į Lietuvos „3x3” rinktinę tritaškio rezultatas tapo 46:60. Per likusią minutę svarbių rungtynių netikėtumu tapęs Marius Rimošaitis „MF“ pranoksta 4:3 (64:49).

Likusias sekundes iki finalinio švilpuko produktyviau išnaudoję studentai po Tomo Balčiaus dvitaškio dar spėja sušvelninti rungtynių galutinį rezultatą (51:64).

„Broliai Šaunuoliai“ keliauja į penktąjį savo finalą. Studentai kurie šį sezoną atliko didelį darbą bronzinėse rungtynėse surems ginklus su „Ginio Pajėgų“ vyrais. Abi komandos mėgsta kietą krepšinį, todėl turėtų būti labai karšta. Prieš pusfinalio rungtynes atrodė, kad ne vieną netikėtumą pateikę studentai žais atsipalaidavę ir jų neslėgs jokia įtampa, tačiau viskas buvo priešingai. Šansą pakovoti dėl vietos finale turėję studentai norėjo laimėti ir bandė kautis kaip liūtai, tas didelis noras įrodyti visiems, kad „MF“ į finalo ketvertą pateko neatsitiktinai, o savo gero krepšinio dėka kažkiek pakišo koją labai dar jaunai ekipai.

„MF“ pusfinalio rungtynėse lygos naudingiausią krepšininką Gediminą Povilauską privertė prasižengti keturis kartus ir tai yra šio sezono rekordas (!).Šį sezoną aukštaūgis per rungtynes taisykles pažeidžia vos po 1,10 karto, o per ankščiau žaistas 9 dvikovas vos du kartus taisykles pažeidė daugiau nei kartą.

„Broliai Šaunuoliai“ šiose rungtynėse studentus pranoko pagal grėsmę keliamą baudos aikštelėje ir jos prieigose, metimų iš žaidimo taiklumą bei rezultatyvius perdavimus (16-8). „MF“ gretose gana prastai rungtynės klostėsi netik lyderiui Juliui Ščipokui, tačiau ir dar keliems dažnai starto penketuke pasirodantiems žaidėjams.Tai kibios ir gerai organizuotos varžovų gynybos nuopelnas.Studentai pusfinalio rungtynėse šį kartą gelbėjo nuo suolo kilę žaidėjai, jie pelnė net 29 taškus iš 51. Neblogą pasirodymą pusfinalyje surengė ir šaunuolių rezervas. Trys žaidėjai Laurynas Ralys (6), Marius Rimošaitis (8) ir Egidijus Mažeika (2) kartu surinko 16-ka taškų.

„MF“ šį sezoną rungtynėse kuriose nepelno bent 60 taškų yra pasmerkti pralaimėjimui. Taip nutiko ir pusfinalyje. Šį kartą studentus pavedė puolimas, tačiau gynyboje buvo padirbėta iš peties.Rezultatyviausiai lygos komandai (78,05) buvo leista pelnyti viso labo 64 taškus. Mažiau šį sezoną jai leido pelnyti tik „Ginio Pajėgos“ (54), „TG Sokol“ buvo įmetusi kiek ir „Broliai Šaunuoliai“ (64). Tiesa „Broliai Šaunuoliai“ tada abi rungtynes pralaimėjo, o jos vyko reguliaraus sezono pirmajame etape, kai daukartiniai finalo ketverto dalyviai dar ieškojo savo geriausiojo krepšinio.

Pakeliui į ketvirtą finalą „Broliai Šaunuoliai“ vis dažniau užstringa prie varžovų krepšio, tačiau didelis lygiaverčių žaidėjų pasirinkimas leidžia jiems palaikyti intensyvumą gynyboje ir taip kažkiek atsverti atsiradusius trūkumus puolime. Akivaizdu, kad jeigu puolimo traukinį yra priverstas traukti Gediminas Povilauskas su šaunuolių žaidimu viskas nėra gerai. Jau dabar intriguoja kokį gynybos planą praėjusio sezono vicečempionai rinksis bandydami pažaboti juos ne kartą nuskriaudusį Lauryną Kirlį.

„Broliai Šaunuoliai“: Gediminas Povilauskas 21 (12 atk. kam.), Darius Jovaiša 12 / „MF“: Gražvydas Mockus 16, Julius Ščipokas 10;

MAŽOJI TAURĖ

„Zarasai“ – „KK Alkani“ 48:54

Dėl vietos MAŽOSIOS taurės turnyro finale, pirmajame pusfinalyje kovojo, praėjusį sezoną medinius apdovanojimus laimėję „Zarasai“ (4 vieta) ir prieš metus pirmą kartą į šalutinio lygos turnyro finalo ketvertą nepatekę „KK Alkani“.Pastaroji komanda 2016 metais liko trečia, o 2015 bei 2014 antra.

„KK Alkani“ kartą pakeliui į finalo ketvertą (2015-2016 m. sezonas) ketvirtfinalyje vidutiniu 23,50 taško skirtumu triuškino ne ką kitą, o būtent „Zarasus“. Įdomu ir tai, kad vieną sezoną ketvirtfinalių etape pati triuškinusi varžovus alkanų kariauna prieš metus buvo nukautuota pati. Ją iš tolimesnių kovų (2016-2017 m.) eliminavo per metus iš MAŽOSIOS į DIDŽIOSIOS taurės TOP4 šuolį padarę „MF“ krepšininkai. Studentai nebuvo laikomi ketvirtfinalio etapo favoritais, tačiau „KK Alkanus“ sutriuškino net du kartus (78:57 ir 71:52).

Šios pusfinalio poros rungtynėse buvo tikimasi didelės intrigos ir įdomios ketvirtfinaliuose prie savo komandų sėkmės svariai prisidėjusių combo gynėjų mikro dvikovos. Evaldas Mackevičius „Zarasams“ dvikovose su „Juoda-Balta“ rinko po 17,50 taško bei 16,00 naudingumo balų, Deimantas Pavlovskis pasirodė dar geriau. Didžiausiai MAŽOSIOS taurės turnyro žvaigždei trūko vos dviejų rezultatyvių perdavimų, kad jis etape kuriame jo komanda žaidė su „RRKK&Bendorėliais“ būtų užfiksavęs dviženklius skaičius pelnytų taškų (38,00), atkovotų atšokusių kamuolių (11,00) bei rezultatyvių perdavimų (9,00) grafose.

MAŽOSIOS taurės pusfinalio rungtynes geriau pradėjo „KK Alkani“. Po Kristijono Klečkausko tritaškio jie pirmavo 4:0. „Zarasai“ per pirmas 10 minučių gana sėkmingai gynėsi prieš varžovų žvaigžę Deimantą Pavlovskį. Pastarasis pirmajame ketvirtyje nepelnė taškų, o jo pabaigoje Evaldas Mackevičius pasižymėjo tritaškiu. Po vieno iš „Zarasų“ lyderių taškų ežerų krašto atstovai išlygino rezultatą 8:8.

Lygus rezultatas švieslentėje keturis kartus buvo ir antrajame kėlinyje, o į priekį 1-2 taškais įsiverždavo tai vieni tai kiti. Nei viena komanda neturėjo ryškios iniciatyvos, o pirmą pusfinalio dalį būdami priekyje 21:19 sugebėjo baigti puolimą pagerinę „Zarasai“.

Po didžiosios pertraukos „KK Alkanų“ skylėtą gynybą baudos aikštelėje puikiai išnaudojęs Eimantas Leipus leido vyrukams gimusiems prie ežerų susikrauti ryškesnį 6 taškų pranašumą (27:21). Visgi to buvo permažai ir Deimanto Pavlovskio bei Vytauto Dzindulio vedali „KK Alkani“ trečio kėlinio gale atstatė lygybę (33:33). Ryškiausia MAŽOSIOS taurės turnyro žvaigždė pratylėjęs pirmą kėlinį per sekančius du pelnė net 16-ka taškų.

„KK Alkanų“ komanda šiose pusfinalio rungtynėse vertėsi 6 žaidėjais, o pirmoje dvikovos pusėje dar kuriam laikui neteko sėkmingai žaidusio puolėjo Vytauto Dzindulio. Jam bandydamas išmušti kamuolį „Zarasų“ vidurio puolėjas prakirto antakį. Daugelis žaidėjų atsidūrę tokiose situacijose spjautų į viską, tačiau žaizdą susitvarkęs „KK Alkanų“ žaidėjas grįžo ir už pralietą kraują atiskaitė su varžovais geru žaidimu.

Iki pusfinalio rungtynių pagrindinio laiko pabaigos likus 10 minučių šansų žengti į finalą turėjo abi ekipos. „Zarasai“ nežaidė gerai, o „KK Alkani“ turėjo mažai žaidėjų. Šie du faktoriai prilygo vienas kitam savo svoriu ir aikštelėje toliau vyko bekompromisinė kova už būvį.

Baudos metimais lemiamo ketvirčio pradžioje Deimantas Pavlovskis išvedė „KK Alkanų“ komandą į priekį 35:33, tačiau netaiklų komandos draugo metimą pakartojęs Eimantas Leipus pelnė „Zarams“ 13-tąjį tašką ir taip dar kartą atstatė lygybę 35:35.

Daugiausiai Deimanto Pavlovskio individualių pastangų dėka „KK Alkani“ įpusėjus ketvirčiui įgijo rekordinę 6 taškų persvarą (43:37). „Zarasai“ iškart pakilo į šturmą ir po Andriaus Predkelio bei Evaldo Mackevičiaus metimų varžovų persvarą sumažino iki 2 taškų (41:43).

Per likusias 3 minutes iki finalinio švilpuko „Zarasai“ taškus rinko baudos metimais, o pilnai žaidimo kontrolę į savo rankas perėmęs Deimantas Pavlovskis siautėjo ir sukrovė „KK Alkaniems“ vėl 6 taškų pranašumą (49:43).

Likus žaisti vieną minutę Evaldo Mackevičiaus ir Eimanto Leipaus agresyvus žaidimas prie varžovų krepšio leido „Zarasams“ dar kartą atgimti 48:49, tačiau kaip paaiškėjo po 30 sekundžių gryno žaidimo laiko tai buvo viskas ką šiame pusfinalyje parodė pernai MAŽOSIOS taurės turnyre be medalių likusi ekipa.

„Zarasai“ naudojo pražangų taktiką, „KK Alkani“ prie baudų metimų linijos beveik neklydo ir stovint rungtynių laikui didino persvarą. Ji nuskambėjus finaliniam švilpukui vėl siekė tuos pačius rekordinius 6 taškus (54:48).

Abi komandos įtemptose bei kietose rungtynėse velniškai prastai metė tritaškius. „Zarasai“ 2 metimus pataikė iš 17 bandymų, „KK Alkani“ lygiai tiek išnaudoję 2 daugiau. Pralaimėjimą patyrusi komanda neišnaudojo nei ilgesnio suolo, nei savo priekinės linijos žaidėjų atletiškumo, kova dėl atšokusių kamuolių buvo laimėta tik minimaliai (38-37).

MAŽOSIOS taurės turnyro finale „KK Alkani“ varžysis trečią kartą komandos istorijoje, o jų varžovais ten bus gerai pažystamas „O.P.A.“ kolektyvas pusfinalyje visa galva pranokęs „BC Kibirus“.

„Zarasai“: Eimantas Leipus 18 (11 atk. kam.), Evaldas Mackevičius 16 / „KK Alkani“: Deimantas Pavlovskis 30, Vytautas Dzindulis 10;

„O.P.A.“ – „BC Kibirai“ 76:47

MAŽOSIOS taurės turnyro antrajame pusfinalyje santykius aiškinosi be kovos į finalo ketvertą patekę „BC Kibirai“ bei ambicingą „Šaras sugriovė Marčėlą“ ketvirtfinalyje pašalinusi „O.P.A.“. Abiems komandos jau ankščiau yra tekę dalyvauti šalutinių lygos turnyrų finalinėse kovose, todėl apie patirties trūkumą čia negalėjo būti jokių kalbų.„BC Kibirai“ nugalėtojais tapo 2013 ir 2016 metais, „O.P.A.“ geriausia buvo 2014. Po kartą komandoms teko tenkintis ketvirta vieta. „O.P.A.“ be medalių liko 2016, „BC Kibirai“ metais ankščiau.

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE komandos tarpusavyje varžosi nuo 2012-2013 metų sezono ir per tą laiką tarpusavyje žaidė jau 6 kartus. „O.P.A.“ pergales šventė keturis kartus, „BC Kibirai“ du. Šį sezoną komandų keliai prasilenkė iki šio pusfinalio.

„BC Kibirai“ savo paskutines rungtynes lygoje sužaidė daugiau nei prieš mėnesį (03.18), kai 48:71 pralaimėjo „MF“. Į dvikovą kuri turėjo vykti po savaitės penkių žaidėjų nesurinko „Šaras sugriovė Marčėlą“, o ketvirtfinalių etapas be kovos buvo peršoktas po to kai savo pasirodymą ankščiau laiko baigė „Burkalifa.eu“.

„BC Kibirai“ šį sezoną debiutavo ir kitoje miesto lygoje (VKL III lyga). Tiesa sezonas jai ir ten baigėsi dar kovo mėnesį. Komandai iki geriausiųjų 16-tuko pritrūko tik trijų taškų, tačiau tai kaip klostėsi rungtynės su „Marijampolio“ kolektyvų bei menėsio pertrauka kaip reikalas turėjo priversti sunerimti į dar vieną finalą MAŽOSIOS taurės turnyre pretenduojančius „BC Kibirų“ žaidėjus. Šiai komandai kovo mėnuo buvo „nekažką“. Išvykoje buvo pasiekta pergalė 29 taškų skirtumu, tačiau to nepakako. Atsakomosiose rungtynėse „BC Kibirai“ varžovams nusileido 32 taškais (56:91). Palyginimui galima būtų paminėti „O.P.A.“ pasirodymą MAŽOSIOS taurės ketvirtfinalyje. Pirmą dvikovą ji laimėjo 72:55, o antrosiose turėdama vos penkis žaidėjus sugebėjo atsilaikyti, pralaimėjo tik 57:62. „O.P.A.“ kolektyvas buvo vienintelis tarp DIDŽIOSIOS ir MAŽOSIOS taurės ketvirtfinalio dalyvių kuriam nepavyko laimėti abiejų šio etapo susitikimų.

MAŽOSIOS taurės turnyro antrąjį pusfinalio susitikimą abi komandos pradėjo apylygiai. Nors geriau startavo „O.P.A.“ įpusėjus ketvirčiui rezultatas tapo lygus 10:10. Gerą komandinį krepšinį rodžiusi „O.P.A.“ nutarė ilgai nesitampyti ir 5 minučių atkarpą laimėjusi 12:4 visiškai atsikratė startinės įtampos. Kėlinį 14:22 pralaimėję „BC Kibirai“ atrodė kažkiek pasimetę.

Antrojo kėlinio pradžioje „BC Kibirai“ laikėsi pagirtinai (18:29), tačiau varžovams pakako sužaisti vos kelias geras trumpas atkarpas ir jų gynyba visiškai subyrėjo. „O.P.A.“ šį kartą puikiai pataikė tolimus metimus ir jie tapo „BC Kibirų“ gynybos problema. Po dviejų kėlinių pusfinalyje kuriame galima buvo laukti intrigos ja net nekvepėjo. „O.P.A.“ net žaisdama be dviejų starto penketuko žaidėjų (Artūro Pūkio ir Andriaus Šimelevičiaus) pirmavo 41:27.

„BC Kibirams“ šį kartą labai trūko puolimą perimtre išplėsti galinčio Vytauto Kirlio, Ervinas Blažys debiutavęs ekipoje šį sezoną būtų taip pat naudingas tokiose rungtynėse. Puolime po didžiosios pertraukos du šiuos svarbius žaidėjus sėkmingai pavaduoti sekėsi Simui Paužai (surinko viso 14 taškų), tačiau prie varžovų krepšio atsidūrę „O.P.A.“ mažiukai gaudavo per daug veiksmų laisvės. Po didžiosios pertraukos rinkdami taškus smaginosi abu nomimalūs komandos gynėjai Vytautas Račkauskas bei Artur Biriulin.

Per trečią „BC Kibirams“ blankiausią kėlinį „O.P.A.“ pabėgo 55:35, todėl likusios 10 minučių tapo visišku formalumu. Kaip ant sparnų skriejusi į finalą „O.P.A.“ apsukų nemažino ir dar spėjo varžovams priminti jų priešpaskutinę dvikovą su „MF“. Tada TOP16 etape „MF“ komandai buvo pralaimėta 48:71. „BC Kibirai“ pastaruoju metu turi problemų abiejose aikštelės pusėse, o gerą sportinę formą sezono finiše rodantys varžovai tą verčia savo privalumais bei neginčijama persvara.

„O.P.A.“ šiose lengvu pasivaikšiojimu virtusiose rungtynėse pirmavo beveik 38 minutes, vienu metu būsimi finalo ketverto dalyviai pirmavo 31 tašku, o lemtingą smūgį oponentams sudavė antrojo ketvirčio viduryje kai atkarpą laimėjo 15:0 (29:14). Nugalėtojai užtikrintai laimėjo lentą (46-35), o didesnį klaidų skaičių (15-9) kompensavo geriausiu šį sezoną tritaškių taiklumu (39,13%).

Jokių klausimų nekėlė „O.P.A.“ krepšininkų dominavimas po krepšiais, tačiau kiek nustebino tai, kad žymiai už varžovus vyresnė komanda buvo žymiai greitesnė bei efektyvesnė kontratakų. Greitų atakų metu pastaroji komanda pelnė 23 taškus, kai tuo tarpu „BC Kibirai“ vos 9.

„BC Kibirų“ komandai dideliu galvos skausmu tapo ketvirtfinalio seriją su „Šaras sugriovė Marčėlą“ praleidęs puolėjas Ramūnas Jozonis. Šio sezono savo ekipos lyderis pelnė 24 taškus, atkovojo 10 atšokusių kamuolių bei blokavo 5 varžovų metimus.

Jei iš Ramūno Jozonio „BC Kibirai“ kažko panašaus ir turėjo laukti, tai kitų pastaruoju metu beveik nežaidusių žaidėjų žaidėjų (Evaldo Lukšio bei Vytauto Račkausko) pasirodymai juos kažkiek pribloškė. Evaldas Lukšys pelnė 14 taškų bei dar atliko 7 rezultatyvius perdavimus, Vytautas Račkauskas prametęs vos vieną metimą pridėjo 16-ka. Šis gynėjas kaip ir Tomas Antanaitis ar Paulius Bodindorfas kilo nuo suolo. Pagal žaidėjų kilusių nuo suolo pelnytus taškus „O.P.A.“ varžovus pranoko net 27-4.

„BC Kibirams“ mėnesio pertrauka ir vieta pusfinalyje gauta be kovos kažkiek kyštelėjo koją, tačiau pasiteisinti po blankių rungtynių lygoje 2010-2011 metų sezone debiutavusi komanda per daug neturėtų, nes šį kartą varžovams „raudoną“ kilimą į antrąjį finalą per komandos istoriją paklojo krepšininkai praleidę bent po kelias TOP16 ar ketvirtfinalio etapo rungtynes.

„O.P.A.“: Ramūnas Jozonis 24 (10 atk. kam.), Vytautas Račkauskas 16, Evaldas Lukšys 14 / „BC Kibirai“: Simas Pauža 14, Rolandas Bajoras 11;