Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
TOP16 etapo apžvalga/prognozės!!!

Kovo 4 dieną baigėsi SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS reguliarusis sezonas. Dėl 11-tojo sezono lygos apdovanojimų kovą TOP16 etape, o vėliau ir atkrintamosiose varžybose tęs 16-ka kolektyvų. Oficialus lygos tinklalapis www.krepsinistau.lt pristato TOP16 etapo apžvalgą bei prognozes kiekvienai ir keturių grupių.

 

 

  

 


 TOP16 (A)


 

 

„Broliai Šaunuoliai“ (1) / „O.P.A.“ (8) / „Kažkas Bus“ (9) / „Burkalifa.eu“(16)

Į TOP16 (A) grupę pateko reguliaraus sezono nugalėtojai „Broliai Šaunuoliai“. Ketvirtfinalyje pastarajai komandai prieš metus nusileidusi „O.P.A.“, sunkiai prognozuojama „Kažkas Bus“ bei per penkis mėnesius nieko apčiuopiamo dar nenuveikusi „Burkalifa.eu“.

Grupėje kur aiškūs, favoritai („Broliai Šaunuoliai“) ir autsaideriai („Burkalifa.eu“), pagrindinė kova vyks dėl antrosios vietos tarp reguliaraus sezono reitingo kaimynių „O.P.A.“ (8) bei „Kažkas Bus“ (9).

„Brolių Šaunuolių“ favoritų statusas šį kartą neprislėgs

Labiausiai patyrusi bei daugiausiai finalinių SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS kovų turėjusi „Brolių Šaunuolių“ komanda pradėjusį (2016-2017 m.) sezoną žygiavo iki finalo. Tada vos iš 11-tos pozicijos TOP16 etapą pradėję šaunuoliai kovoja dėl aukso medalių neprilygo TIK super „KK Riešei“ (73:109).

Per devynis sezonus 4 kartus į finalo ketvertą patekusio kolektyvo finišo niekada neįtakoja startas, o istorijos metraščiuose nugulę faktai net byloja, kad ji sėkmingiau finišuoja tada kai iš jos niekas nieko per daug nesitiki.

Šį kartą „Brolius Šaunuolius“ daugelis mato vėl kovojančius dėl čempionų taurės, todėl pora mėnesių gali tekti „nešiotis“ favoritų etikėtę kurią bandančių nuplėšti tikrai netrūks. Ar favoritų statusas šį kartą nesujauks ekipos planų sužinosime gerokai vėliau nei pasibaigs TOP16 etapo kovos. Šioje grupėje „Brolių Šaunuolių“ fiasko neįmanomas, net ir tuo atveju, jeigu grupės favoritai vienose ar kitose rungtynėse neturėtų visų savo svarbiausių žmonių.

Daugiau nei dešimtmetį gyvuojantis brolių klubas, po puikaus praėjusio sezono išlaikė visus savo karius. Prie jų po metų pertraukos, vėl prisijungė lygoje penkis metus, pagal efektyvumo balus (35,67) ir atkovotus kamuolius (18,33) lygių nerandantis Gediminas Povilauskas. Susigrąžinusi „Lietuvos stutentų krepšinio lygoje“ (LSKL) pamokų ir LKL žaidėjams duodantį talentą komanda vienu šūviu nušovė du zuikius. Pirmiausia ji dabar mažiau pažeidžiama gynyboje, antra tapo dar pavojingesnė kontratakų metu.

Gediminas Povilauskas pasižymi fenomenaliu aikštės matymu, o atkovojęs kamuolį pats gali inicijuoti greitas atakas nuo kurių apsiginti šį sezoną sugeba retai kuri komandos varžovė.

Šį sezoną beveik trigubo dublio vidurkius fiksuojantis aukštaūgis pagal rezultatyvius perdavimus (8,50) SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE nusileidžia tik komandos draugui Simui Liepinaičiui (10,57), kuris per 7 rungtynes net keturis kartus atliko dviženklį rezultatyvių perdavimų skaičių.

Turėdami juvelyriškai tikslius perdavimus dalinančius žaidėjus „Broliai Šaunuoliai“ šiame sezone yra nepralenkiami pagal rezultatyvius perdavimus ir visoje lygoje (24,14).

Efektyviausiai lygos komandai TOP16 etape reikėtų išvengti tik skubotų perdavimų, sumažinti klaidų skaičių (17,21 vid.), surinkti į rungtynes bent dalį svarbiausių savo žmonių, o toliau viskas turėtų eitis kaip iš pypkės.

Tuo, kad „Broliai Šaunuoliai“ pateks į DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalį abejonių nekyla, o ir antra vieta kurią lemtų tik didelis atsipalaidavimas jiems nebūtų tragedija.

Pažvelgus į per 14 rungtynių 11 pergalių pasiekusių „Brolių Šaunuolių“ sudėtį matyti, kad komanda turi begalo daug rezervų, tikriausiai daugiausiai iš visų sezoną tęsiančių komandų. Tik Tomas Rumiancevas ir Justas Povilauskas sužaidė bent po 11 rungtynių, o tai aiškiai parodo, kad jau artimiausiu metu varžovams gali tekti varžytis su dar grėsmingiau nusiteikusiais šaunuoliais. Kad „Broliai Šaunuoliai“ palaipsniui pereina prie žaidimo maksimaliomis pajėgomis galėjome matyti ir antrajame reguliaraus sezono etape.

Iš teisę žaisti TOP16 etape turinčių komandos žaidėjų net šeši šį sezoną renka bent po 13 taškų, o pagal šį rodiklį su ekipa pakonkuruoti kažkiek gali tik „ŠKK Šnapiai“.

Į kovą dėl aukso medalių tituluočiausia šio sezono lygos komanda kyla savo gretose turėdama du skirtingo stiliaus įžaidėjus Simą Liepinaitį bei Marių Krukonį, pavojingus metikus Darių Jovaišą ir Lauryną Ralį. Be priežiūros varžovai negalės palikti ir po 8,40 taško rinkusio bei 46,15 procentus tolimų metimų realizavusio Antano Urnikio. Jis vienas iš nedaugelio aktyvių komandos narių dar menančių pirmąjį „Brolių Šaunuolių“ triumfą.

Varžovų nemalonei į komandos rikiuotę 2018 metais grįžo traumą išsigydęs Egidijus Mažeika (14 tšk., 9,13 atk. kam.), o Darius Dūdėnas paskutiniu momentu spėjo sužaisti 5 privalomas rungtynes ir kaip parodė kelios paskutinės jo rungynės yra nuostabios sportinės formos.

Jeigu kažkuriose rungtynėse TOP16 etape negalėtų žaisti po 20,25 taško renkantis Mantas Kazlauskas bei nuostabusis Gediminas Povilauskas „Broliai Šaunuoliai“ drąsiai galėtų ant suolo rasti ir kitų aukštaūgių: vaizdo aikštelėje negadinantį pastarojo brolį Justiną bei Marių Rimošaitį. Vargu ar šie žaidėjai svarbiose rungtynėse turės daug progų pasireikšti, tačiau jeigu kelionėje į finalą visgi atsirastų nenumatytų kliūčių jais galima pasitikėti.

Traumas išsigydęs Egidijus Mažeika sustiprino "Brolių Šaunuolių" priekinę liniją

 Kokį kelią rinksis tamsusis TOP16 etapo arkliukas?

Lygos debiutantai „Kažkas Bus“ pirmą savo dvikovą rezultatu 51:68 pralaimėjo „Tores“ komandai. Pasibaigus reguliaraus sezono kovoms jau galima daryti tam tikras išvadas, o šių rungtynių rezultatą prilyginti nemažam netikėtumui.

Per likusias 12 rungtynių „Kažkas Bus“ pralaimėjo tik tris kartus. Visi pralaimėjimai buvo patirti prieš į TOP3 po reguliaraus sezono patekusias komandas, o tai geriausiai pasako, kokia gera yra ši komanda. Kovodama su „Broliais Šaunuoliais“, „Ginio Pajėgomis“ bei „TG Sokol“ 9 reitingo ekipa neatrodė beviltiškai ir nesėkmes patyrė 3-9 taškų skirtumais. Daugiausiai 9 taškais (74:83) buvo pralaimėtą būsimiems TOP16 etapo varžovams „Broliams Šaunuoliams“.

„Kažkas Bus“ antrajame etape „E“ grupėje laimėjo visus 6 kartus, o varžovai buvo nušluoti vidutiniu 18,33 taško skirtumu. Tai dar kartą parodo, kad ši komanda buvo pranašesnė už visas komandas kurios po pirmojo etapo nepateko į pirmąjį aštuntuką.

Komandai, kurios pasiekimai puikūs TOP16 etape rimčiausiai trūks sparingų su sunkiasvoriais, todėl tikėtina, kad net patys „Kažkas Bus“ žaidėjai dabar yra patekę į labai keblią padėtį. Ekipos sportinė forma gera, tačiau kaip tinkamai įvertinti savo potencialą bei pasverti galimybes, kai su pajėgiausiais varžovais mačai buvo žaisti dar 2017 metų rudenį? Per tuos kelis sezono mėnesius visi dėjo bent po žingsnį į priekį...

Nesunkiai į TOP16 etapą patekę „Kažkas Bus“ pajėgūs garbingai pakovoti su „Broliais Šaunuoliais“, o jų pergalė prieš „O.P.A.“ nebūtų laikoma staigmena. Reitingo kaimynių rungtynėse „Kažkas Bus“ galima net laikyti šiokiais tokiais favoritais. Visgi neaišku kokį kelią ji rinksis? Komanda gali kovoti dėl vietos DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalyje, tačiau gali ir simuliuoti pasirinkdama MAŽOSIOS taurės turnyrą kuriame bus laikoma pagrindiniais favoritais iškovoti auksinius medalius. „Kažkas Bus“ prieš rungtynes su „O.P.A.“ turės pasirinkti!

Nereikėtų atmesti tikimybės, kad „Kažkas Bus“ neatidavusi visų jėgų, kovojant dėl aukštesnių, vietų vėliau nebus pamokyta, už ją silpnesnių varžovių. Fortūna myli tuos kurie atiduoda visas jėgas ir į kiekvienas rungtynes žiūri labai rimtai.

Žaisdami su aukštesnį reitingą turinčiais varžovais lygos naujokai galės verstis visais savo žaidėjais. Jų komandoje 12-ka. Nepasakysime nieko naujo, „Kažkas Bus“ toliau žais atvirą krepšinį bei daugumą atakų baigs tolimais metimais. Per 13-ka dvikovų ekipa išmetė 521 tritaškį ir 501 dvitaškį, o tai kuo aiškiausiai parodo kokį krepšinį ji propoguoja. Nuo „Kažkas Bus“ metikų kentės netik „O.P.A.“, „Burkalifa.eu“, tačiau ir „Broliai Šaunuoliai“ kurie pirmosiose šio sezono tarpusavio rungtynėse prasileido net 12-ka tritaškių.

Kai įsismagina per rungtynes po 12,62 tritaškio pataikanti „Kažkas Bus“ sulaikyti ją darosi labai sunku. Tokie krepšininkai kaip Vaidas Petrulionis ar Mindaugas Kraujalis gali pataikyti net iš rūbinės. Prie magiškos šiai komandai tritaškio linijos solidžiai jaučiasi ir vidurio puolėjas Dainius Pakeltis (4/7), vienintelis šį sezoną visoje lygoje pataikęs bent 3 tritaškius (vienose rungtynėse) kai atakuojama be klaidų.

Po „Kažkas Bus“ pavadinimu susibūrė draugiški vyrukai, kurių galimybės nemažos, o planai TOP16 etape dar visiškai neaiškūs. Galima būtų nuspėti tik tai, kad ši komanda ir toliau išliks prie savo propaguojamo krepšinio. „Centrai“ kovos dėl kamuolių, o mažiukai bombarduos!

Jeigu komanda rungtynėse su „O.P.A.“ neatakuos iš toli, jau galima bus daryti prielaidą, kad ši komanda pasirinko „saugesnį variantą“, kovą dėl MAŽOSIOS taurės turnyro medalių...

„O.P.A.“ krepšininkai TOP16 kovas pradės po 7 pralaimėjimų serijos

Praėjusį sezoną pirmą kartą į DIDŽIOSIOS taurės turnyro ketvirtfinalį patekusi „O.P.A.“ šį pradėjo nuo netikėtumų. Komanda pirmą etapą baigė be pralaimėjimų (7-0) ir „B“ grupėje 79:68 įveikė net „ŠKK Šnapius“.

„O.P.A.“ nebuvo rezultatyvi (61,57 vid. tšk.), tačiau demonstravo geležinę gynybą (49,71 vid. tšk.) ir pagal šį rodiklį iki Kalėdų neturėjo lygių visoje SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE.

Nustebinusi komanda pateko tarp 8 geriausių reguliaraus sezono komandų ir taip iš kart atkreipė būsimų varžovų dėmesį į save kaip labai rimtą varžovę. Pajėgiausios 2017-2018 metų sezono komandos nieko nelaukė, įvertino „O.P.A.“, o puikiai žinodamos jos stiprybes/silpnybes bei turėdamos daugiau galimybių puolime pasiūlydavo didelį rungtynių tempą. Čia keisčiausia buvo tai, kad greitai be klaidų nesugebanti žaisti komanda nelikdavo ištikima savo klampiam žaidimui ir šoko pagal varžovų dūdelę. Į sau neparankų krepšinį įsivėlusi komanda puolime neprogresavo, o į savo krepšį praleido net po 73,86 taškus. Tai lėmė, kad sezoną puikiai pradėjusi „O.P.A.“ antrajame etape pralaimėjo visus 7 žaistus susitikimus.

Lyginant „O.P.A.“ reguliaraus sezono statistiką su kitomis 7 komandomis kurios varžėsi „D“ grupėje (1-8 retingo vietos) iškart į akis krenta prastas komandos pataikymas iš žaidimo bei mažas efektyvumas (53 naud. bal.). Pagal klaidas iš pirmojo aštuntuko ją pranoko tik tokią prabangą sau leisti galėję „Broliai Šaunuoliai“.

Susidurimai su ryškesnėmis komandomis antrajame etape iškart išryškino „O.P.A.“ trūkumus. Su sunkumais susidūrusi komanda vėl dažniau pamesdavo galvas, neišlikdavo rami ir susikoncentravusi tik į žaidimą.

Kalbant apie „O.P.A.“ komandos sudėtį galima išskirti kelis esminius dalykus. Pirma komanda jau ne vieną sezoną išlaiko branduolį, antra ji pirmą kartą turi naują lyderį (Ramūną Jozonį), trečia jos potencialiai įmanoma rotacija kaip niekada didelė.

Komandos gynėjų grandį sudaro po 9,64 taško renkantis Evaldas Pieslys, du ekipos naujokai Artur Biriulin (5,91 tšk.) ir Nikita Zubkov (10,71 tšk.) bei šį sezoną epizodiškai žaidžiantys Tomas Antanaitis, Evaldas Lukšys bei Vytautas Račkauskas.Visi šie žaidėjai turi savų pliusų ir minusų, tačiau akivaizdu, kad bent jau komandinėje gynyboje rečiau pasiklysta komandos senbuviai.

Komandos priekinę liniją kaip ir ankščiau sudaro Andrius Šimelevičius, Donatas Strakšys, Paulius Bodindorfas bei šį sezoną aukštu pataikymo procentu (27,32%) pasigirti negalintis Artūras Pūkys. Ilgametis ekipos lyderis renka po 10,92 taško, tačiau vis dažniau atakuoja iš toli (reguliaraus sezono metu metė 96 dvitaškius ir 76 tritaškius). Artūras Pūkys nori būti modernus, šių laikų aukštaūgis, tačiau komandai šiai dienai jis labiau praverstų ir dažniau atsidurdamas po krepšiu.

Daug gero darbo gynyboje ir puolime atlieka tik šį sezoną ekipoje debiutavęs Ramūnas Jozonis. Puolėjas renka po 20,63 taško, atkovoja po 9,5 atšokusius kamuolius (22,77 naud. bal.) ir jau tapo tapti „O.P.A.“ komandos lyderiu. Efektyviai žaidžiantis ekipos naujokas gali lemti TOP16 etapo rezultatus, šį sezoną jo sustabdyti dar niekam nepavyko (bent 16 naudingumo balų renka visose rungtynėse).

Andriaus Šimelevičiaus pastangų gynyboje "O.P.A." komandai reikės vėl

Aiškūs grupės autsaideriai - „Burakalifa.eu“

Beveik prieš metus, 2017 metų kovo 12 „Burkalifa.eu“ rezultatyviose rungtynėse 95:93 pranoko „Visad gatavs“. Pergalė atvėrė komandai duris į stipriausiųjų 2016-2017 metų sezono komandų 16-tuką. TOP16 etape debiutavę lygos naujokai 62:59 netikėtai įveikė „Zarasus“, o vėliau patyrė dvi triuškinančias nesėkmes rungtynėse su „KK Rieše“ ir „ŠKK Šnapiais“. Šios dvi komandos „Burkalifa.eu“ pranoko vidutiniu 31 taško skirtumu, į jos krepšį sumesdamos vidutiniškai net 108,00 taškus.

Sudaužyta „Burkalifa.eu“ pakilti iš pelenų bandė MAŽOSIOS taurės ketvirtfinalyje. „Tores“ komandai kuriai dabar sezonas jau baigtas pirmą kartą buvo pralaimėtą 76:77, antrą 65:68. Šį sezoną savo žaidimo dar neradusi ekipa 2016-2017 metų sezoną galėjo baigti varžytuvėmis dėl medalių, tačiau „Tores“ išnaudojo didesnę patirtį ir privertė didelį norą turėjusius vyrus kapituliuoti.

Praėjusio sezono antroje pusėje žaidimą smarkiai pagerinusi „Burkalifa.eu“ į kiekvienas rungtynes ėjo kaip į karą, o dabar prisimindama tuos laikus gali tik pavydėti pati sau.Šį sezoną noro ir kovingumo komandai trūksta, kartais net labai smarkiai.

Per 13-ka rungtynių komanda pasiekė 4 pergales, tačiau dar neįveikė nei vienos komandos kuri tęsia sezoną. Šiuo metu rasti komandų kurias „Burkalifa.eu“ dar galėtų įveikti labai sunku.Šį sezoną iš būsimų varžovų grupės autsaiderių kelyje buvo pasitaikę tik „Kažkas Bus“ ir šiai komandai buvo pralaimėta 66:83.„Burkalifa.eu“ žaisdama su „E“ grupę laimėjusiais varžovais pataikė 13-ka tolimų metimų, net daugiau (10), nei puolimą būtent šiuo elemetu grindžiantis varžovas. Kaip parodė šios rungtynės didelių bėdų gynyboje turinti komanda nesugeba sužaisti solidžiau net ir tada kai gerina sezono tolimų metimų pataikymo rekordus.

Komanda šį sezoną prastai renkasi į rungtynes, ir taip dažniausiai net neprasidėjus joms, suteikia varžovams pranašumą. Dabar komandos sudėtyje liko devyni sezoną tęsti galintys žaidėjai ir tai dar labiau apsunkins šios komandos gyvenimą. Šiuo metu jau visiškai nesvarbu kokios sportinės formos yra kiekvienas sezoną tęsti galintis ekipos narys, nes „Burkalifa.eu“ reikia jų visų. Turėdama bent kelis papildomus žaidėjus ant suolo kaip grupės autsaiderė įvardinta komanda dar gali priminti apie save.

Komanda prieš kitas grupės komandas daug kozirių neturi, tačiau pagaliau į šio sezono kovas pažiūrėjusi rimtai gali išvengti sutriuškinimų.Varžovai žino savo vertę ir labai tikėtina, kad būtent prieš „Burkalifa.eu“ gali atsipalaiduoti labiausiai. Vieša paslaptis, kad pergales prieš šią komandą, trys likę jau susiplanavo.

Kokia prasta šį sezoną bebūtų „Burkalifa.eu“ situacija ji jau dabar pasiekė daugiau nei 7 į TOP16-ka etapą nepatekusios komandos.

„Burkalifa.eu“ patenka į tris dešimtukus kuriuose komandos rikiuojamos pagal įvairiausius statistikos rodiklius. Pagal baudos metimų taiklumą (60,74) ji žengia 7-ta, pagal atkvotus kamuolius (40,23) taip pat 7-ta, o pagal blokuotus metimus (2,69) penkta.

Lyginant realiausiai tik dėl 3 vietos pakovoti galinčios komandos statistinius rodiklius su kitomis trimis TOP16 (A) komandomis akivaizdu, kad „Burkalifa.eu“ jokių privalumų neturi. Komanda prasčiausiai meta dvitaškius, pelno mažiausiai taškų, atlieka mažiausiai rezultatyvių perdavimų, perima mažiausiai kamuolių nei renka mažiausiai efektyvumo balų (45,08). Pagal šį rodiklį „Broliai Šaunuoliai“ ir „Kažkas Bus“ komandą lenkia beveik dvigubai.

Įdomu ir tai, kad į TOP16 (A) grupę pateko net trys komandos patenkančios į pirmąjį TOP6 pagal klaidas, o „Burkalifa.eu“ prarasdama po 15,23 kamuolio šioje vietoje prankoksta ir „O.P.A.“ (15,57) ir „Brolius Šaunuolius“ (17,21). Galima numatyti, kad žaidžiant šioms komandoms chaotiškų rungynių atkarpų netrūks, todėl viskas gali priklausyti kaip „Burkalifa.eu“ susitvarkys su varžovų spaudimu ir pati sugebės priešų klaidas paversti lengvais taškais.

Svarbiausias TOP16 etapo rungtynes „Burkalifa.eu“ žais jau kovo 11 dieną. Tada 16-ta reguliaraus sezono reitingo komanda stos į kovą su 8 laipteliais aukščiau esančia „O.P.A.“ (8 vieta). Pastaroji komanda antrajame etape liko be pergalių (0-7) ir dabar išgyveną žaidybinę krizę.

Pergalė šiose rungtynės abiems komandoms reikalinga kaip oras. Laimėjusi komanda tikrai pakels savo kovinę dvasią.

Rungtynės tarp „O.P.A.“ bei „Burkalifa.eu“ bus begalo įdomios ir dėl dar vienos labai rimtos priežasties: abiejų komandų lyderių venomis teka tas pats Jozonių giminės kraujas. SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS istorijoje dar nebuvo tokio atvejo, kad tokios svarbos rungtynėse vienas kitam į gerkles kibtų broliai kurie yra patys svarbiausi savo komandų žaidėjai. Ramūnas Jozonis į priekį veda „O.P.A.“, o Nerijus Jozonis antrą sezoną yra nepakeičiamas „Burkalifa.eu“ lyderis.

„O.P.A.“ šį sezoną kai žaidė Ramūnas Jozonis laimėjo net 62,50% savo rungtynių, „Burkalifa.eu“ turėdama kitą brolį (Nerijų) laimėjo 4 iš 7 (57,14%). Be pastarojo žaidėjo šį sezoną komanda nelaimi, visos sezono pergalės pasiektos kai jis buvo ekipos rotacijoje.

Antrasis sezonas Ramūnui Jozoniui SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE yra nežymiai kuklesnis nei praėjęs, jo pelnomų taškų vidurkis nuo 28,58 krito iki 22,57 taško, o naudingumo balas nuo 28,33 iki 24,57. Tiesa „Burkalifa.eu“ svarbiausia figūra dabar perima daugiau kamuolių ir atlieka beveik dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų (3,14 buvo 1,58).

Žmogus be kurio „Burkalifa.eu“ vargu ar patektų į TOP16 etapą šį sezoną dažniau atakas baigia tolimais metimais. Praėjusį sezoną išmesti tritaškiai sudarė 38,35% jo išmestų metimų iš žaidimo, dabar jau sudaro 41,98%.

Kalbant apie likusius komandos krepšininkus pirmiausiai į akis krenta tai, kad „Burkalifa.eu“ turi vos vieną nominalų gynėją. Epizodiškai žaidžiantį Andrių Tomkūną (1,63 tšk., 2,75 atk. kam.). Ir ši komplektacijos spraga skaudžiai atsiliepia komandos žaidimui. Kamuolį įžaidinėja Ugnius Stulginkas ar likę komandos puolėjai, todėl dažniausiai apsiribojama 1-2 perdavimais ir metimu į krepšį. Tokias ekipos atakas nuspėti lengva ir varžovai tuo ryškiai naudojasi.

Be jau ankščiau paminėto Nerijaus Jozonio „Burakalifa.eu“ ekipoje rezultatyvumu išsiskiria Ugniaus Stulginsko (16,67 tšk.), Manto Linkevičiaus (12,80 tšk., 7,90 atk. kam.) ir Dominyko Garucko (10,44 tšk., 8,22 atk.) trijulė. Visi šie žaidėjai aikštelėje neturi aiškiai išreikštos pozicijos, tačiau pasižymi gera kamuolio varymo technika, gali pataikyti iš toli ir tai leidžia komandai bent nežymiai kompensuoti gynėjų nebuvimą.

Žaidžiant TOP16 (A) grupėje varžovų propoguojamas krepšinis tarytum sako, kad „Burkalifa.eu“ privalo žaisti mažu penketuku ir būti labai judri.

Šiai dienai „Burkalifa.eu“ turi žymiai daugiau minusų, nei pliusų, tačiau parodžiusi norą ir protingai stumdydama šachmatų figūras ji tikrai gali pakovoti bent su „O.P.A.“.

 


TOP16 (B)


 

 

 „Šaras sugriovė Marčėlą“ (4) / „Negeri“ (5) /„MF“ (12)/ „BC Kibirai“ (13)

Į antrą arba TOP16 (B) grupę pateko trys lygos sebuvės bei pastaruoju metu pakilimą išgyvenantys „Šaras sugriovė Marčėlą“ jaunuoliai. Galima spėti, kad jei visos keturios komandos kovos išpaskutiniųjų jėgų bei rungtynėse turės visus pajėgiausius savo žaidėjus, mūsų čia lauks, mažiausiai trys įtemptos rungtynės. TOP16 (B) grupė viena iš įdomesnių, nors iš „D“ grupės į ją patekusios komandos šiai dienai ir turi žymiai daugiau potencialo ir galimybių.

Dvikovos tarp „Negerų“ ir „Šaras sugriovė Marčėlą“ jau tampa šio sezono klasika

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE 2009-2010 metų sezoną debiutavusi „Negerų“ komanda šį sezoną susirado naujus „draugus“. Lygos senbuviai su „Šaras sugriovė Marčėlą“ TOP16 etape susitiks jau trečią kartą šiame sezone. Įdomu tai, kad ir trečiais šių komandų susitikimas nebus eilinis, o lems aukštesnę vietą grupės turnyrinėje lentelėje.

Pirmą kartą „Negeri“ su „Šaras sugriovė Marčėlą“ susitiko 2017 metų gruodžio 10 dieną. Reguliaraus sezono pirmojo etapo rungtynes dėl „C“ grupės pirmosios vietos rezultatu 61:51 laimėjo „Negeri“. Patyrę prieš Kalėdas pirmąjį savo pralaimėjimą EX Marčiulioniukai 2018 metus pradėjo tragiškai, tačiau vėliau įsibėgėjo ir per 4 dvikovas šventė 3 pergales. Jaunimas pamokė „Brolius Šaunuolius“ (69:68), „O.P.A.“ (69:64), o reguliarų sezoną baigė pergale 85:83 būtent prieš „Negerų“ kolektyvą. Revanšą pasiekusi komanda dvikovą vasario 25 dieną laimėjo po fantastiškos 50 minučių užsitęsusios kovos.

Rungtynėse su „Šaras sugriovė Marčėlą“ iš „Negerų“ stovyklos geriausiai sekėsi Arnoldui Juchnevičiui. Snaiperis per 2 rungtynes pataikė 13-ka tolimų metimų ir vidutiniškai rinko po 26,50 taško. Atkovotais kamuoliai išsiskyrė Gediminas Astrauskas per dvi rungtynes jų atkovojęs net 33. Tarp „Marčiulioniukų“ pastebimiausias buvo Mantas Pigaga (10/30 tritaškiai) rinkęs po 23 taškus. Ties antrosiose rungtynėse prie jaunimo sėkmės prisidėjo ir 21 tašką pelnęs Edgaras Alechnovičius, pratęsimo metu pataikęs svarbius metimus.

Devintą sezoną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE žaidžiančiai „Negerų“ komandai TOP16 etapo grupėje pakanka pralenkti dvi komandas ir ji eilinį kartą pateks į DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalį. Komanda tarp 8 pajėgiausių sezono komandų nuo 2013-2014 metų sezono patenka nuolat, tačiau niekaip neperlipa per save ir nepraveria tų magiškų finalo ketverto vartų.

Iš pastarųjų aštuonių rungtynių sužaistų ketvirtfinaliuose „Negeri“ yra laimėję vos kartą. Įdomus faktas, kad šiai komandai kelio į pusfinalį niekada neužkerta čempionai, o ji dažniausiai pralaimi ketvirtfinalio etapą komandoms kurios vėliau laimi bronzos medalius.

Po praėjusio sezono komandoje neliko Lino Stripinio, Pauliaus Mičėno, Aurimo Juchnevičiaus bei Mariaus Dubininko, o ją papildė keli naujokai Domas Rolis, Ramūnas Gudeikis, Rapolas Čepė bei Šarūnas Drupas.

Kaip parodė reguliaraus sezono kovos tarpsezonį įvykę pokyčiai didelės įtakos ekipai neturėjo. „Negeri“ toliau žaidžia savo krepšinį, o jų rezultatus lemia senbuvių legionas.

Komandai TOP16 etape negalės padėti aukštaūgis Rapolas Čepė (nesužaidė 5 privalomų rungtynių). Lygos čempionu su „BC Dugno“ komanda 2011-2012 sezone tapęs sunkusis kraštas yra pajėgus žaidėjas, tačiau šį sezoną žaidė vos kelias dvikovas, o negerų priekinė linija ir be jo atrodė labai gerai. Gynyboje visada puikiai darbuojasi įspūdingais fiziniais duomenimis išsiskiriantis Gediminas Astrauskas, Povilas Kaminskas vėl pirmauja komandoje pagal visus keturis svarbiausius statistikos rodiklius (taškai, atkovoti kamuoliai, rezultatyvūs perdavimai, naudingumo balai).

Pastarasis žaidėjas, „Negerų“ lyderis pripratęs prie didelio krūvio ir yra pasirengęs aikštelėje TOP16 etape aikštelėje praleisti po 40 minučių, jeigu to tik prireiks. Gediminas Astrauskas linkęs išsikrauti, atlikdamas gynyboje daug juodo darbo kartais išeikvoja visas jėgas ir pritrūksta kvapo ir jam būtina suteikti poilsio minučių.

Komanda puikiai tą supranta ir vis labiau pasitiki, ekipos naujoku Šarūnu Drupu. Po 3,0 taško ir 3,0 atkovoto kamuolio renkantis „4” numeris savo indėliu neprilygsta kolegoms, tačiau neblogai įsiliejo į komandos žaidimą ir būdamas aikštelėje su kiekvienomis rungtynėmis jaučiasi vis drąsiau. Komanda turi tris TOP16 etape galinčius žaisti nominalius aukšaūgius, jeigu visi jie žais ir nepatirs traumų viskas vyks pagal įprastą šio sezono planą.

Iš TOP16 etape žaisti galinčių krepšininkų „Šaras sugriovė Marčėlą“ sudėtyje vienintelis tikras „centras“ yra po 5,36 taško ir 7,45 atkovoto kamuolio renkantis Danielius Kopūstas. Aukštaūgis šį sezoną per rungtynes 3,36 karto atakuoja iš toli (27,03%), o žaisdamas prieš pajėgią priekinę liniją turinčias „Ginio Pajėgas“ šį sezoną užfiksavo net du asmeninius sezono rekordus.Beviltiškai 62:93 pralaimėtose jis surinko 19 naudingumo balų bei atkovojo 17-ka atšokusių kamuolių, taip pat jis pelnė 10 taškų (2/8 tritaškiai). Įdomu ir tai, kad daugiau (19) jis šį sezoną rinko vos kartą.

Kovoja baudos aikštelėje su „Negrų“ monstrais Danieliui Kopūstui reikės ir likusių komandos bičiulių pagalbos. Čia galima iškirti du atletiškus krašto puolėjus Dovydą Sakalninką ir Edgarą Alechnovič, abu jie oponentams nusileidžia fizine jėga, tačiau gali bandyti išnaudoti savo greitį bei žaidimą toliau nuo krepšio.

Daug didesnių nemalonumų sunkiomis rungtynių atkarpomis „Negerų“ komanda gali turėti rotuodama perimetro žaidėjus.Čia didžiausią krūvį turės atlaikyti Arnoldas Juchnevičius, Gediminas Mateika bei Giedrius Kvakšys. Pastarasis vasario mėnesį patyrė kojos traumą, tačiau TOP16 etape jau turėtų žaisti pilna jėga.

Dėl traumos šį sezoną jau nuo 2017 metų gruodžio nerungtyniauja Arūnas Liudvinavičius, todėl didelis klaustukas kokia jo sportinė forma dabar, prasidėjus lemiamoms kovoms. Gynėjas pagal statistikos rodiklius niekada nebuvo ekipos lyderis, tačiau neblogai skaito žaidimą ir labai drąsiai jaučiasi svarbiose rungtynėse.

Kovo 4 dieną Arūnas Liudvinavičius bei Giedrius Kvakšys jau darė apšilimą, tačiau rungtynės su „ŠKK Šnapiais“ neįvyko ir taip šie gynėjai negavo progos pasitikrinti savo jėgų po juos užklupusių traumų.

Eilėje rungtynių neturėdama komandos senbuvio Arūno Liudvinavičiaus ekipa rotaciją gynėjų grandyje išplėsti bandė su Ramūnu Gudeikiu bei Domu Roliu, tačiau abiems jiems labai dar trūksta susižaidimo su ekipos senbuviais. Teisę TOP16 etape žaisti turintis pastarasis komandos naujokas šį sezoną žaidė tik 4 rungtynes (5 įskaitytos dėl „ŠKK Šnapių“ techninio pralaimėjimo) ir labiausiai jaučia susižaidimo stoką su komandos bičiuliais. Kaip bebūtų kelios rungtynės parodė, kad jis gali žaisti labai solidžiai (10,0 tšk, 4,75 rez. perd.).

„Negerų“ komandos žaidimo stilius nesikeičia jau daugelį metų. Kai į rungtynes atvyksta Povilas Kaminskas pasirenkamas planas „A“, be jo planas „B“.

Komanda turėdama rotacijoje Povilą Kaminską dažniausiai žaidžia pozicinį krepšinį, kamuolys įmetamas pastarajam aukštaūgiui, o jis bando įveikti oponentus tiek žaisdamas nugara, tiek priekiu į krepšį. Kai varžovai prieš jį dvigubina gynybą jis tada ieško komandos draugų laukiančių perdavimų prie tritaškio linijos. Būna gana dažnų atvejų kai Povilo Kaminsko perdavimais pasinaudoja į baudos aikštelę įkertantis Gediminas Astrauskas. Didelė koncentracija gynyboje į vieną aukštaūgį palieka erdvės kitam.

Kai „Negeri“ žaidžia pagal planą „B“ jų žaidimas būna greitesnis ir dažniausiai paremtas kontratakomis, o pozicinėse atkose tada pirmiausiai ieškoma ne Povilo Kaminsko, o prie tritaškio linijos perdavimo visada laukiančio Arnoldo Juchnevičiaus. Pastarasis snaiperis šį sezoną renka po 15,38 taško, pataiko 37,58% tritaškių ir įsismaginęs gali vienas pats nukreipti rungtynių eigą savo komandos naudai. Kai Arnoldas Juchnevičius nesumeta savo metimų „Negerų“ komanda yra labai pažeidžiama. Tiesa bent jau žaisdamas su potencialiausiais varžovais dėl pirmos vietos TOP16 (B) grupėje jis dominavo.

Šį sezoną „Negeri“ kovos dėl vietos pusfinalyje, tačiau žvelgiant į atskiras statistikos kategorijas susidaro įspūdis, kad lygos senbuviai viską daro gerai arba vidutiniškai bei nieko idealiai.Pagal efektyvumo balus „Negeri“ tik 8 vietoje, pagal pelnomus taškus (7), atkovotus atšokusius kamuolius (13) ir rezultatyvius perdavimus (14). Tiesa komanda neblogai pataiko tolimus metimus (31,33%) ir drąsiai jaučiasi prie baudos metimų linijos (64,36%).

Komandos branduolys pakankamai gerai susižaidęs, naujokai pamažu įgauna pagreitį, todėl jokių aiškių ženklų, kad „Negerų“ TOP16 etape lauktų fiasko tikrai nėra. Visgi reikės įdėti darbo ir tinkamai vertinti netik gerai pažystamą „Šaras sugriovė Marčėlą“.

Šį sezoną „Negeri“ kaip ir prieš metus, sausio mėnesį pateko į duobę, nuo sausio 14 iki vasario 11 dienos „Negeri“ turėjo keturias reguliaraus sezono rungtynes ir per jas laimėjo vos kartą, kai 67:35 įveikė „KK Alkanus“. Aišku pralaimėta buvo ne „E“ ir „F“ grupėse žaidusiems kolektyvams, o tokioms komandoms kaip „Broliai Šaunuoliai“, „TG Sokol“ ar „Ginio Pajėgos“. Šiose rungtynėse komandai trūko detalių, todėl susigrąžinusi geriausią savo sportinę formą ji vėl bus pasirengusi su visais kovoti dėl pergalių.

Rungtynėse tarp „Negerų“ ir „Šaras sugriovė Marčėlą“ favorito etikėtę galima klijuoti pirmajai komandai, tačiau tik su tą sąlyga, kad vieni iš pretendentų žaisti didžiajame finale į svarbiausias šio etapo rungtynes surinks visus svarbiausius savo narius. Maža rotacija ir nuovargis pasireiškęs ketvirtojo kėlinio gale jau ne kartą šį sezoną pakišo koją nuo 2009-2010 į pusfinalinį nepatenkančiai ekipai.

„Šaras sugriovė Marčėlą“ antrą etapą pradėjo blankiai (0-3), tačiau vėliau per keturias rungtynes šventė tris įspūdingas pergales, o vienintelį pralaimėjimą prieš „TG Sokol“ (57:61) patyrė tik po dramatiškos kovos.

Po 50 minučių kovos 85:83 palaužę „Negerų“ kolektyvą bei paskutiniu metimu nusmeigę 69:68 ne ką kitą, o „Brolius Šaunuolius“ jaunuoliai įgavo tiek pasitikėjimo, kad jų prisibijoti turėtų net ir pagrindiniai pretendentai į finalo ketvertą („Broliai Šaunuoliai“, „TG Sokol“, „ŠKK Šnapiai“ ar „Ginio Pajėgos“).

TOP16 (B) grupės favoritai „Negeri“ žaisdami su jaunuoliais pirmiausiai turės rasti būtų kaip pristabdyti Mantą Pigagą kuris renka po 23,08 taško ir pataiko net 41,35% tolimų metimų.

„Šaras sugriovė Marčėlą“ šį sezoną tritaškius meta 32,66% taiklumu (2 vieta visoje lygoje). Per 14 reguliaraus sezono rungtynių bent 9 tolimus metimus komanda pataikė net 10 kartų.

„Šaras sugriovė Marčėlą“ TOP16 etape žaisdami su rimčiausiu priešu negalės pasinaudoti ilgu suolu. Šį sezoną ekipos sudėtyje figūravo 25 pavardės, tačiau eliminavus tuos kurie nesužaidė bent 5 privalomų rungtynių liko 13-ka žaidėjų. Keli iš jų toli gražu pagal savo sportinę formą neprilygsta net likusių TOP16 (B) grupės komandų krepšininkams.

Rimčiausiu komandos nuostoliu dabar galima laikyti Dainiaus Oželio netektį. Gynėjas nors sužaidė tik 4 rungtynes, rinko po 10,25 taško (33,33% tritaškiai) ir labai svariai prisidėjo prie vasario mėnesį įvykusio komandos progreso. Žaidėjas būtų naudingas siekiant aukštesnių tikslų, tačiau sezoną pradėjo vėlai, nesužaidė penkių prvalomų rungtynių ir dabar svarbiausias buvusių ŠMKA bendražygių kovas galės stebėti tik iš šalies. Kai „Šaras sugriovė Marčėlą“ 50 minučių kovoja 2 taškų persvara įveikė „Negerų“ kolektyvą Dainius Oželis surinko 14 taškų ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Tose pat rungtynėse svarbų vaidmenį pakeliui į įspūdingą pergalę suvaidinęs Svajūnas Matulėnas (pelnė 17 taškų, 6/10 dvitaškiai) nuo kovo 11 dienos taip pat bus tik žiūrovas. Puolėjas šį sezoną sužaidė vos dvi rungtynes.

Svarbius vaidmenis TOP16 etape be tų kurie jau buvo paminėti turės Paulius Tebeliškis (13,40 tšk.), Petras Jasiūnas (10,09 tšk., 6,73 rez. perd.) bei Aistis Lemežis (7,50 tšk., 37,50% tritaškiai). Jiems dabar teks kovoti netik už save, tačiau ir už sezono tęsti negalinčius komandos draugus.

„Šaras sugriovė Marčėlą“ turi pakankamai ginklų galinčių nuvesti ją į DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalį, tačiau pirmiausiai jie turi „atsirasti“ aikštelėje. Iškritimas į MAŽOSIOS taurės turnyrą būtų didelis fiasko 1997 metais gimusiai ŠMKA absolventų kartai.

Kas laimės antrojo TOP16 (B) grupės bloko susirėmimą?

Sužaidę vienas geresnių sezono rungtynių reguliaraus sezono reitingo kaimynės „MF“ (12) ir „BC Kibirų“ (13) komandos gali pagąsdinti kitas TOP16 (B) grupės varžoves, tačiau ne daugiau. Šių ekipų matomai laukia tarpusavio varžytuvės dėl trečiojo grupės pakylos laiptelio kuris vėliau gal ir suteiks pranašumą MAŽOSIOS taurės turnyre.

„MF“ prieš metus šiame etape atrodė beviltiškai

Medicinos studentai 2017 metų pavasarį banguotą sezoną baigė laimėdami MAŽOSIOS taurės bronzinius medalius. Iš 22 rungtynių per visą sezoną laimėję 10, „MF“ krepšininkai didžiausių problemų turėjo būtent TOP16 etape. Patekę į labai rimtą grupę jie liko be pergalių, o tris pralaimėjimus patyrė net vidutiniu 32,67 taško skirtumu. Nors žaista buvo prieš „Brolių Šaunuolių“, „TG Sokol“ ir „Negerų“ komandas studentai privalėjo kovoti geriau.

Į TOP16 etapą dabar stutentai vyksta būdami ne pačių geriausių nuotaikų, juos paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse 41:70 pažemino lygos naujokai „Juoda-Balta“. Per paskutines keturias dvikovas „MF“ aplamai įveikė tik „F“ grupėje 7-8 vietas atitinkamai užėmusias „Inwido“ ir „Lentvario“ komandas.

Komandos žaidimas išsiderino, o vėl grįžti į pergalių kelią bus begalo sunku. Būsimų medikų ir jiems padedančių šį sezoną draugų TOP16 (B) grupėje laukia žymiai geresnį krepšinį reguliaraus sezono finiše rodančios „Negerų“ bei „Šaras sugriovė Marčėlą“ komandos bei kartą šį sezoną jau „įžeisti“ (66:52) „BC Kibirai“. „MF“ greičiausiai su pastaraja komanda kovos tik dėl trečiosios vietos ir ši kova gali būti sunki. „BC Kibirams“ sezonas klostosi sunkiai, tačiau dabar visi viską gali pradėti nuo nulio, o rungtynės su „MF“ ir gali būti tuo reikalingu „BC Kibirams“ atspirties tašku.

Šį sezoną „MF“ pralaimėjo 4 kartus aikštelėje ir patyrė vieną techninį pralaimėjimą kai reguliaraus sezono pirmajame etape neatvyko kovoti dėl 3 vietos „B“ grupėje prieš „Zarasus“. „MF“ antrą sezoną iš eilės pirmą reguliaraus sezoną baigė techniu pralaimėjimų.

Rimtus medicinos mokslus kremtantys vyrai šį sezoną retai kada į rungtynes susirenka optimalios sudėties ir tai jau tapo norma šiai sunkiai prognozuojamai komandai. „MF“ šiose sezono pergalių – pralaimėjimų balansas žaidžiant su TOP16 etapą pasiekusiomis komandomis 3-4.

Įdomu ir tai, kad „MF“ antrajame etape nusileido dviem ekipoms („Visad gatavs“ bei „Juoda – Balta“) kurias pirmajame etape buvo įveikusi. Pergalės iki Kalėdų prieš jas buvo pasiektos 7,5 taško vidutiniu skirtumu, o pralaimėjimai patirti 19-kos. Toks kontrastas parodo, kad varžovai progresavo labiau, nei neaiškius tikslus šį sezoną sau išsikėlusi „MF“.

Komandos sėkmė dabar priklausys tik nuo jos pastangų ir kovingumo. „MF“ savo sudėtyje turi 14-ka aktyvių žaidėjų, tačiau jiems labai smarkiai trūksta susižaidimo, jį pagerinti kai į vienas rungtynes susirenka vieni, o į kitas jau kiti žaidėjai yra nepaprastai sunki užduotis. Bent po 10 rungtynių iš 13-kos šį sezoną sužaidė tik Tomas Balčius ir Mindaugas Brusokas, 9 pasirodė Julius Ščipokas bei Edvinas Sparvelis.

Šį sezoną keliais pajėgiais naujokais pasipildžiusi ir praėjusio sezono branduolį išlaikiusi komanda ant popieriaus potencialiai stipresnė nei buvo lygiai prieš metus, tačiau neaišku kaip jai pavyks sužibėti ir sulipti į vieną tvirtą kumštį svarbiausių sezono rungtynių metu.

Klijais kurie aikštelėje turėtų suklijuoti ekipos naujokus ir senbuvius turėtų būti įžaidėjas Julius Ščipokas. Šį sezoną aukštą krepšinio IQ turintis gynėjas statistiškai žaidžia prasčiau nei praėjusį (16,33 tšk., 5,22 atk. kam., 4,78 rez. perd.), tačiau ir toliau išlieka kertiniu komandos žaidėju. Ekipos lyderis, nuo kurio priklauso galutinė „MF“ vieta, pasižymi aukštu pataikymo procentu (50,67% dvitaškiai, 40,43% tritaškiai) ir ypatingai kruptingu darbu organizuojant komandos atakas. Vienas nedidukas gynėjas kaip ir pernai savo komandos draugus padarys geresniais, tačiau ar jis galės žaisti dar neaišku. Julius Ščipokas paskutinį kartą rungtynėse pasirodė 2018 metų vasario 4 dieną, o nuo jos komandos žaidimo kreivė kaip tyčia krito žemyn.

Realiausiu komandos lyderio dubleriu galėtų tapti komandos naujokas Simonas Krasauskas (8,29 tšk., 2,71 rez. perd.), tačiau jis kolkas ekipos lyderiui neprilygsta nei pats užbaigdamas atakas nei rikiuodamas komandos draugus. Debiutantas šį sezoną tritaškius meta vos 13,64% taiklumu, tačiau yra vienas taikliausių „MF“ dvitaškių metimų (60,53%).

Atakuojančių gynėjų ir lengvųjų krašto puolėjų grandyje „MF“ pasirinkimas žymiai didesnis, o ir žaidėjų galinčių lemti rungtynių baigtį čia tikrai netrūksta. Šį sezoną bent 10 taškų komandai renka broliai Karolis ir Benediktas Jonuškos, atletiškas Gražvydas Mockus bei ilgametis komandos narys Tomas Balčius. Gynyboje daug juodo darbo atlieka Mindaugas Brusokas (5,60 tšk., 5,80 atk. kam.).

Atskirai paminėti galima ekipos debiutantą Domantą Želvį bei milžinišką potencialą vis dar turinti Dominyką Stankevičių. Domantas Želvys pamažu apšyla kojas ir tampa galingu „MF“ komandos ginklu. Iki Kalėdų 192 cm ūgio krašto puolėjas rinko po 5,67 taško ir 4,33 atkovoto kamuolio, po jų jau renka atitinkamai po 9,75 ir 5,75. Jo naudingumo balas nuo 6 šoktelėjo iki 15-kos.

Iš vos 5 rungtynes žaidusio Dominyko Stankevičiaus šį sezoną buvo tikimasi aukšesnių rezultatų, tačiau vienas iš ekipos vedlių stokojo geresnio tolimų metimų pataikymo (18,75%) ir rinko viso labo po 8,40 taško. Tiesa agresyviau prie varžovų krepšio tikrai galintis žaidėjas neblogai kovojo dėl atšokusių kamuolių (9,00) bei pagal šį rodiklį šiuo metu yra pirmas komandoje.

Jei visas šis gausus „2“ ir „3“ numerių desantas galės žaisti „MF“ komandos laukia maloni užduotis padalinti visiems tinkamus vaidmenis. Dažnai rotuodami savo žaidėjus studentai gali visas 40 minučių palaikyti aukštą tempą puolime ir net naudoti pražangų taktiką prieš individualiai stipresnius varžovus. Kiekybe tikrai galima kompensuoti savo trūkumus.

Pajėgiausių TOP16 etapo varžovių aukštaūgiams „MF“ priekinė linija tikrai nusileis ūgiu, bet ne kovingumu. Paulius Andrijauskas, Andrius Misiūra ir Edvinas Sparvelis yra tvirti vyrai galintis baudos aikštelėje pastovėti netik už save, tačiau ir už savo komandos draugus.

Kovodama dėl pergalių „MF“ turėtų išnaudoti savo taiklumą, komandinį žaidimą ir ilgą suolą, tačiau jei komanda vėl prastai rinksis į šio svarbaus etapo dvikovas pralaimėjimų neišvengs. Patrankų mėsa kaip prieš metus TOP16 etape studentai gal ir nebus, tačiau jų akcijos kovoja dėl aukšesnių vietų pakankamai žemos. Varžovų pagarbą reikia pelnyti, o to žaisdama su solidžiom komandom „MF“ šį sezoną dar nepasiekė.

Tomas Balčius seniausiai "MF" komandoje žaidžiantis krepšininkas

„BC Kibirai“ liks „ištikimi“ MAŽOSIOS taurės turnyrui

Šį sezoną dažniau laimintys, nei pralaimintys (8-5) „BC Kibirai“ eilinį kartą neprasibraus į DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalį ir geriausiu atveju TOP16 etape pasitenkins viena pergale rungtynėse su „MF“. Vieną šių komandų susitikimą reguliaraus sezono metu „BC Kibirai“ jau pralaimėjo 52:66.

Komandai viso sezono metu trūksta stabilumo, o jos žaidimas dar nepanašus į tą kokį pastaruosius metus pavykdavo parodyti po žiemos švenčių. Reguliaraus sezono finiše „BC Kibirų“ krepšininkus pakirto ligos, todėl ji neatsilaikė (61:68) net prieš „Inwido“ kurią sezono starte triuškino 77:43.

Kas varžo, rungtynėse net su potencialiai silpnesnėmis komandomis rūpesčių neišvengiančią ekipą įvertinti labai sunku. Noro siekti pergalių kaip ir yra, o ir motyvacijos lyg netrūksta?

„BC Kibirai“ šį sezoną neįveikė nei vienos 1-8 vietas reguliaraus sezono reitinge užėmusios ekipos. „Negeriems“ buvo pralaimėta 65:72, „Šaras sugriovė Marčėlą“ 60:68, „KK Alkaniems“ 51:54. Visus kartus pralaimėta garbingai, tačiau ir visos trys rungtynės vyko sezono starte kai išvardintos komandos dar nebuvo pasiekusios geros sportinės formos, o patys „BC Kibirai“ išsaugoję branduolį tuo metu sugebėdavo sužaisti net kokybiškiau nei dabar.

Nuolaidų dabar iš „D“ grupėje sezoną baigusių komandų („Negerų“ ir „Šaras sugriovė Marčėlą) „BC Kibirų“ krepšininkai tikrai negaus, o jiems patiems akivaizdžiai trūks sudėtingų rungtynių su pajėgiais varžovais patirties. Žaisti su „Meridianu“ ar „Lenvariu“, kur pakanka išnaudoti savo meistriškumą yra viena, o su komandomis turinčiomis daugiau gerų žaidėjų visai kas kita.

Nesinori tikėti, kad „BC Kibirai“ pasiduos be kovos, tačiau nustebinti save ir SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS visuomenę sugebės vargiai. Visgi sezono starte sunkiai tarpusavio rungtynes laimėjusios „Negerų“ bei „Šaras sugriovė Marčėlą“ komandos turėtų vertinti „BC Kibirus“ kaip iššauti dar galintį varžovą. Lietuvių liaudies išmintis sako, kad vieną kartą metuose gali iššauti ir lazda, o čia visgi kalba eina apie nuo 2010-2011 metų sezono lygoje žaidžiančia ekipą.

„BC Kibirų“ šio sezono lyderiais galima vadinti vis labiau įsibėgėjantį Vytautą Kirlį (18,36 tšk.), Rolandą Bajorą (16,50 tšk., 9,13 atk. kam.) kuris į komandą po metų grįžo būdamas nepačios geriausios sportinės formos, Edgarą Binkį (11,82 tšk., 8,18 atk. kam.) linkusį išnykti rungtynių gale bei vienintelį solidų šio sezono ekipos naujoką Erviną Blažį (12,20 tšk., 3,80 rez. perd.). Pastaris šį sezoną sužaidė tik 5 rungtynes ir yra varžovams mažiausiai pažystamas komandos narys. Gynėjui dar reikia apsiprasti prie naujų komandos draugų, tačiau jo indėlis į ekipos žaidimą jau dabar matomas plika akimi. Naujokas žaidė mažai, tačiau kartą pataikė svarbų tritaškį lėmusį „BC Kibirų“ pergalę 64:63 prieš „Visad gatavs“. Kodėl kažko panašaus nesukūrus pavyzdžiui rungtynėse su „Negerais“?

Šie keturi žaidėjai tikėtina savo darbą padarys gerai, tačiau iš likusių reikėtų daugiau pastangų. Būtent tos rungtynių atkarpos kada stringa lyderių žaidimas, o iš jų niekas neperima estafetės lazdelės dažniausiai ir jaukia ekipos planus. Komanda turi krūvą neblogų žaidėjų, tačiau juos kažką lemiančius šiame sezone matome per retai.

Komandai, kuriai prognozuojama 4 vieta, šioje slidžioje grupėje, sezonui einant į pabaigą labiausiai reikėtų solidesnio „centrų“ žaidimo arčiau krepšio. Rolandas Bajoras šį sezoną akivaizdžiai vengia kontaktinio krepšinio ir savo ūgiu (204 cm) bandė pasinaudoti tik rungtynėse su „Inwido“. Vienas iš „BC Kibirų“ lyderių žaisdamas prieš rimtų aukštaūgių neturinčius varžovus pakartojo sezono rezultatyvumo rekordą (29) bei atkovojo daugiausiai (14) kamuolių per 8 sužaistas dvikovas. Komandos draugai iš Rolando Bajoro panašių pasirodymų norėtų sulaukti ir tada kai teks žaisti su grėsmingiau nusiteikusiais ir fiziškai stipresniais oponentais.

Kitas komandos vidurio puolėjas Simas Vasiliauskas palyginti su praėjusiu sezonu, žaidžia tragiškai. Sezone (2016-2017 m.) kuriame jis visai neblogai pavadavo negalėjusį žaisti Rolandą Bajorą jis rinko po 5,21 taško ir atkovodavo po 9,42 atšokusius kamuolius, dabar pasitikėjimą savo jėgomis praradęs „centras“ renka tik po 2,57 taško ir atkovoja vos po 5,57 kamuolio.

Jeigu TOP16 etape „BC Kibirai“ liks be pergalių tai nebus joks nonsensas. Komanda gali kovoti su visomis varžovėmis, tačiau nežaisdama gerai rimtai rizikuoja likti be nieko.

 


TOP16 (C)


 

„TG Sokol“ (2) / „KK Alkani“ (7) /„Visad gatavs“ (10) / „Juoda – Balta“ (15)

Į TOP16 (C) grupę pateko pora pastarųjų sezonų į DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalį nepatekę „TG Sokol“, ten niekada nežaidę „KK Alkani“, po ilgos pertraukos į TOP16 grįžę „Visad gatavs“ bei lygos naujokai kovo 4 dieną iškovoję paskutinį tęsti sezoną leidžianti bilietą.

„TG Sokol“ šį sezoną laimėjo 12-ka susitikimų, tačiau tą jau reikėtų pamiršti. Varžovai žaisdami su viena iš geriausių šio sezono ekipų bandys pasirodyti kuo geriau ir tikrai gali nustebinti. Pirma vieta „sakalams“ ranka pasiekiama, tačiau teks kaip reikalas paplušėti. Vienas bendras bruožas kuris vienija TOP16 (C) grupės komandas – kovingumas.

Varžovų galimą grėsmę tinkamai įvertinę „TG Sokol“ krepšininkai laimės grupę!

Dešimtą sezoną sėkmingai tęsiantys Šalčininkų atstovai turi visas galimybes bent jau pakartoti 2014-2015 metų sezone užfiksuotą pasiekimą (4 vieta), tačiau prieš tai savo kelyje reikėtų išvengti duobės į kurią „sakalai“ įkrito 2017 metų pavasarį. Tada turėdama aukščiausią reitingą (3 vieta) tarp visų grupės ekipų „TG Sokol“ nusileido 54:61 „Negerų“ bei 65:67 „Brolių Šaunuolių“ ekipoms ir įveikusi 100:79 grupėje tik „MF“ užėmė 3 vietą. Vėliau antrus metus iš eilės teko savo akcijas kelti MAŽOSIOS taurės turnyre (2017 metais šį turnyrą laimėjo, 2016 metais liko antri). Medaliai nuotaikas praskaidrino, tačiau tikslai taip ir liko neįgyvendinti.Šį sezoną komanda reguliaraus sezono reitinge palipėjo aukštyn ir su lyg pavasario pradžia neturėtų stebinti blogais rezultatais.

„TG Sokol“ demonstruoja puikią sportinę formą, nepameta galvų kritiniais rungtynių momentais ir tai leidžia daryti prielaidą, kad ši komanda pagaliau pasirengusi rimtiems žygiams, o TOP16 etape varžovams „TG Sokol“ žaidime trūkumų rasti bus be galo sunku.Ekipos (ne)sėkmę lems mažos detalės, o labiausiai viskas priklausys nuo atskirų žaidėjų psichologinio pasirengimo. Būten kova su savimi šią komandą kelis kartus jau nustūmė žemyn.

Nukapoti „sakalams“ galvasbandys netik kartą 50:48 jau įveikti „KK Alkani“, tačiau ir „F“ grupėje antrajame etape žaidusios „Visad gatavs“ bei „Juoda – Balta“ ekipos. Pastarosios grupės favoritams nusileidžia komplektacija ir meistriškumu, tačiau be kovos tikrai nepasiduos. „Visad gatavs“ tikriausiai bandys pasinaudoti tolimais metimais, o „Juoda-Balta“ tvirta priekine linija. „TG Sokol“ užduotis atskirais rungtynių momentais sunkins ir tai, kad šios dvi komandos į TOP16 etapo rungtynes rinksis neturėdamos ką prarasti.

Daugelį metų „TG Sokol“ kolektyvo rezultatus lėmė geležinė gynybą ir būtent iš jos gimstančios kontratakos. Kai nepavykdavo žaisti greitai, rinkti taškus iškart tapdavo sunkiau. Pozicinis krepšinis buvo statiškas ir nuobodus, dažniausiai paremtas tritaškiais, o juos net ir turėdami metikų „sakalai“ lygos masteliais realizuodavo labai vidutiniškai. Tolimų metimų (7/33) „TG Sokol“ smarkiai trūko ir rungtynėse su „Broliais Šaunuoliais“ (59:67) kuomet jų 11-kos pergalių serijai iškilo rimta grėsmė.

Po sėkmingiausio 2014-2015 metų sezono kuriame komandą į kitą lygį kilstelėjo Vytautas Saulis (žaidė vienintelį sezoną) jos žaidimas prie varžovų krepšio ėmė transformuotis į gerąją pusę. Kas sezoną didėjo ekipos pelnomų taškų vidurkis, tačiau kartu buvo išlaikytas ir stabilumas gynyboje. Pavyzdžiui šį sezoną „TG Sokol“ renka po 67,57 taško (5 vieta lygoje), o į savo krepšį praleisdama po 55,57 (antrajame etape) užfiksavo geriausią rodiklį tarp visų „D“ grupėje (1-8 reitingo vietos) reguliarų sezoną baigusių kolektyvų. Tiesa „sakalai“ tritaškius meta labai vidutiniškai. Per rungtynes tikslą pasiekia 6,43 metimai, o pagal jų realizaciją 26,87% ekipa rikiuojasi vos 11 vietoje.

„TG Sokol“ krepšininkai nuo senų laikų aikštelėje stengiasi kuo geriau atlikti jiems paskirtas užduotis, tačiau į akis krenta tai, kad komanda dabar puolime žaidžia žymiai įvairiau ir tapo mažiau pažeidžiama kai varžovai ją verčia žaisti pozicinį krepšinį. Pirmiausiai dažniau atakose dalyvauja be kamuolio esantys žaidėjai, antrą daugiau erdvės paliekama „1x1“ gerai žaidžiantiems gynėjams (Nerijui Pigagai bei Karol Ruselevič).

„TG Sokol“ puolimas šį sezoną laikosi ant keturių žaidėjų kurie ekipoje atsirado per pastaruosius tris metus. Artūras Jankovskis (16,89 tšk.), Karol Ruselevič (17 tšk.), Nerijus Pigaga (15,92 tšk.) ir Paulius Daukantas (13,14 tšk.) reguliaraus sezono metu sužaidė bent po 7-12 rungtynių bei daugumoje iš jų pateko į rezultatyviausių mačo žaidėjų sąrašą.

Komandos senbuviai pasitiki keturiais naujausiais savo muškietininkais ir stengiasi jiems padėti. Pykčių, kad kažkas neišsimeta savo metimų nėra, o komandos mikro klimatas yra puikus. Bent jau išorinių veiksnių leidžiančių manyti kitaip per penkis mėnesius nematėme.

Tarp klubo senbuvių labiausiai išsiskiria atitinkamai po 17 ir 7,78 taško renkantys puolėjai Andrej Maisak ir Valdemar Smilgin. Tiesa antrojo žaidėjo pelnomų taškų vidurkį išpučia rungtynės su „Lentvariu“ kuriose jis pelnė net 50 taškų. Iš likusių nepaminėtų penkių komandos narių nei vienas per rungtynes vidutiniškai nepelno net penkių (5) taškų.

Lyginant su praėjusiu sezonu labiausiai į akis krenta dar labiau sumažėjęs „TG Sokol“ priekinės linijos krepšininkų indėlis renkant taškus. Edgar Kolendo, Vladimir Kiseliov ir Valdas Butrimovič 2016-2017 metų sezone kartu sudėjus turėjo 14,41 taško vidurkį. Šį trijulė toliau nevengia juodo darbo gynyboje, tačiau renka vidutiniškai jau viso labo 8,38 taškus, nors progų pasireikšti tikrai turi per akis. Kartu sudėjus reguliaraus sezono metu šis trio sužaidė 36 rungtynes. Iš jų 11-koje nebuvo pelnyta taškų, o kartą dviženkliu skaičiumi (14 tšk.) pavyko pasižymėti tik Vladimirui Kiseliov.

Mažą „TG Sokol“ priekinės linijos žaidėjų indėlį renkant taškus iš baudos aikštelės prieigų galima vadinti didžiausiu šio sezono lygos senbuvių trūkumu. Iš „centrų“ ir sunkiųjų kraštų TOP16 etape komandai reikės ir patikimesnės kovos dėl atšokusių kamuolių. Edgar Kolendo per rungtynes atkovoja po 5,83 atšokusius kamuolius, tačiau pagal šį rodiklį jį pranoksta netik Artur Tyševič (7,33), bet ir Artūras Jankovskis (6,33) ar Karol Ruselevič (7,58) kuriems kova po lenta nėra užduotis numeris vienas.

Prieš sezoną galima buvo svarstyti, kad jėgos komandai po krepšiais tiek rinkdamas taškus, tiek kovodamas dėl atšokusių kamuolių pridės naujokas, 193 cm ūgio puolėjas Paulius Daukantas, tačiau pasirodo jis yra visiškai kitokio plano žaidėjas ir labiau atsiskleidžia toliau nuo krepšio.

Vieną iš dviejų šio sezono naujokų būsimi „TG Sokol“ komandos varžovai pažysta pakankamai mažai, todėl jis lemiamų rungtynių metu gali dar nustebinti ne vieną. Iki žiemos švenčių po 20,33 taško (7,33 atk. kam.) rinkęs krašto puolėjas 2018 metais per daug neišsiskyrė (7,75 tšk., 2,75 atk. kam.), tačiau blykstelėjo rungtynėse su „O.P.A.“ (67:57) kai pataikė 5 iš 8 tolimus metimus bei surinko 22 taškus. Iki tol per kitas šių metų rungtynes jis buvo pelnęs viso labo 9 taškus.

"TG Sokol" pasirengę kilti...

Atėjo laikas būti „antriems“?

„KK Alkani“ niekada nežaidė DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalyje, o tam, kad šis tikslas pagaliau būtų įgyvendintas TOP16 etape reikia pranokti bent du varžovus. Lengva nebus, tačiau rodydama geriausią savo krepšinį komanda tikrai gali sužibėti. Antra vieta grupėje nėra utopinė svajonė.

Reguliaraus sezono metu „KK Alkani“ laimėjo 50% visų sužaistų rungtynių, tačiau neišvengė ir pačių giliausių duobių, kai dvi rungtynes iš eilės „Broliams Šaunuoliams“ ir „Negeriems“ pralaimėjo net 87 taškų, bendru skirtumu. Šiose rungtynėse komanda rinko tik po 45 taškus, o į savo krepšį praleido net po 88,50. Palyginimui antrajame etape komandos pelnomų taškų vidurkis buvo 65,43 taško.

Antrajame etape buksuoti pradėjusi komanda žaisdama su aukščiau likusiomis komandomis reguliaraus sezono metu turėjo 2 pergalių ir 5 pralaimėjimų santykį, tačiau kartais viskas nebuvo taip ir blogai. Rungtynes „ŠKK Šnapiams“ 83:90 bei „Ginio Pajėgoms“ 82:83 „KK Alkani“ pralaimėjo tik po pratęsimo, o prieš „TG Sokol“ 48:50 buvo pralaimėta tik tada kai paskutinę ataką iš po krepšio taikliu metimu baigė varžovų gynėjas. Paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse komanda rezultatu 78:48 ketvirtajame kėlinyje sutriuškino „O.P.A.“ ir į TOP16 etapo kovas turėtų vykti žymiai geresnės nuotaikos nei ta kuri komandą lankė sausio ir vasario mėnesių sankirtoje.

Komandos krizę kuri jau praeitis (?) lėmė prastesnis nei pirmajame etape ekipos krepšininkų rungtynių lankomumas. Šį sezoną komanda registravo 16-ka žaidėjų, tačiau nuo kovo 11 dienos sezoną tęsti galės tik 11-ka iš jų.

„KK Alkani“ šį sezoną nepatenka tarp aštuonių rezultatyviausių (11 vieta) bei efektyviausių (10 vieta) komandų, jos nematome dešimtukuose ir pagal dvitaškių bei tritaškių taiklumą. Komanda atlieka po 15,50 rezultatyvaus perdavimo, tačiau daro pakankamai daug klaidų (14,07). Jeigu galutiniai sezono rezultatai būtų sugeneruoti pagal ekipų šiuo metu fiksuojamus statistikos rodiklius „KK Alkanų“ tikrai nebūtų DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalyje, o gal net ir tarp MAŽOSIOS taurės favoritų.

Didžiąją šio sezono dalį „KK Alkanų“ komanda laikėsi ant dviejų vyrukų pečių. Puikų sezoną žaidžiantis Kristijonas Klečkauskas šį sezoną renka po 10,33 taško, atkovoja po 10,08 atšokusio kamuolio ir renka po 16,17 naudingumo balus. Po 12,67 taško renkantis Romuald Zemlianskij neišvengė duobių, tačiau tolimus metimus (34,15%) realizavo pakankamai stabiliai.

Už abu ekipos puolėjus rezultatyviau rungtyniavo mažai rungtynių sužaidę gynėjai. Deimantas Pavlovskis per 5 rungtynes rinko po 24,20 taško, o Paulius Cinelis per 7 fiksavo 17-kos pelnomų taškų vidurkį. Pastarasis žaidėjas antrajame etape nežaidė ir ties jo pavarde galima dėti klaustuką. Komandos antrosios linijos atstovai galėtų sudaryti labai pavojingą tandemą, tačiau kaip bebūtų keista Paulius Cinelis paskutinį kartą į aikštelę SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE žengė būtent tose rungtynėse kai prie „KK Alkanų“ prisijungė Deimantas Pavlovskis. Jeigu komanda galvoja apie pergalę prieš „TG Sokol“, ,Deimantas Pavlovskis ir Paulius Cinelis privalo žaisti. Du aukšto lygio gynėjai tikrai galėtų priversti „TG Sokol“ gynybą jaustis nepatogiai.

Antrojo etapo rungtynėse kuriose pasirodydavo ekstra klasės gynėjas Deimantas Pavlovskis „KK Alkani“ žaidė labai pakiliai ir daugelį rungtynių pralaimėjo tik po dramatiškos kovos. Praėjusio sezono SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS čempionas ir finalinių rungtynių MVP gali pakelti komandą į kitą lygį, tačiau žiūrint iš kitos pusės komanda turi labai ribotų galimybių priekinę liniją kuri vargu ar dar ką nustebins. Pavyzdžiui Karolis Marcinkus kurį galima laikyti pagrindiniu ekipos „centru“ šį sezoną žaidė tik 6 dvikovas ir per jas pataikydamas rečiau nei kas trečią metimą rinko tik po 3,33 taškus.

2016-2017 m. sezono lygos čempionas Deimantas Pavlovskis TOP16 etape ves į pergales "KK Alkanus"

„Juoda – Balta“ ar „Visad gatavs“?

„Juoda – Balta“ ir „Visad gatavs“ komandų mūšyje paaiškės kuri komanda TOP16 (C) grupėje liks trečia. „TG Sokol“ bei „KK Alkani“ abi šias komandas pranoksta patirtimi ir šių komandų planus kovoti dėl pirmųjų dviejų vietų sujauktų tik didelis atsipalaidavimas. Favoritėms lengva nebus, tačiau jos savo tikslą sunkiau ar lengviau pasieks.

„Visad gatavs“ bei „Juoda – Balta“ šį sezoną neįveikė nei vienos ekipos kuri po reguliaraus sezono pateko į pirmąjį aštuntuką.

„Juoda – Balta“ šį sezoną per 14 rungtynių šventė 4 pergales. Į TOP16 etapą komanda pateko tik po to kai sutriuškino 70:41 „MF“. Visgi sezoną 8 pralaimėjusi komanda pasirodyti reguliaraus sezono metu galėjo ir geriau, tačiau jos nemylėjo fortūna. Debiutantai 1-10 taškų skirtumu pralaimėjo net 6 rungtynes.

Po ilgos pertraukos į 16-tuką patekę „Visad gatavs“ vyrai reguliaraus sezono metu šventė 8 pergales (iš 14). Pastaroji komanda kaip ir jos potencialiausi varžovai dėl 3 vietos galėjo turėti daugiau, tačiau komanda nesugebėdavo visų 40 minučių išlaikyti vienodo ritmo, atsipalaidavusi išsvaistydavo persvarą ir galiausiai už tai nubausdavo pati save.

Iš 6 rungtynių kurias „Visad gatavs“ pralaimėjo ji beviltiškai atrodė vos du kartus. Pirmą kartą 54:82 nusileido „Zarasams“, antrą 65:92 „ŠKK Šnapiams“.

Lygoje debiutavę 2010-2011 metų sezoną „Visad gatavs“ krepšininkai į 16-tuką pateko vos antrą kartą. Tris kartus reguliaraus sezono rikiuotė ši komanda liko 17-ta, po kartą 18, 19 ir 20-ta. Iki šiol sėkmingiausias sezonas visada pasiruošusiems buvo 2011-2012 metų, tada ji liko 9, tačiau aštuntfinalyje (60:73 ir 73:67) nusileido „Fabiniams“ pagal įmestus-praleistus taškus.

Reguliaraus sezono metu „Juoda – Balta“ ir „Visad gatavs“ tarpusavyje jau varžėsi du kartus, pirmajame etape 71:51 savo pranašumą įrodė senbuviai, antrajame jau 64:60 buvo stipresni naujokai. Akivaizdu, kad komandos jau pakankamai gerai pažysta viena kitą ir turi pakankamai mokomosios medžiagos pasiruošti dar rimtesniai tarpusavio akistatai.

Tarpusavio rungtynėse „Juoda-Balta“ bandydavo išnaudoti savo tvirtą priekinę liniją, o „Visad gatavs“ rėmėsi tolimais metimais. Kai ši komanda šventė pergalę 20-ties taškų skirtumu ji pataikė net 13-ka tolimų metimų bei užfiksavo savo sezono rekordą.

„Juoda-Balta“ sezono pradžioje turėjo didelių bėdų atakuodama iš toli, jos matėsi ir žaidžiant su „Visad gatavs“. Per dvi rungtynes lygos naujokai pataikė vos 3 tritaškius, tiesa ir mesta buvo mažai (17-ka metimų). Palyginimui galima pasakyti, kad „Visad gatavs“ metė iš toli net 60 kartų (19 pataikė).

Rungtynėse su „Juoda-Balta“ stabiliausiai rungtyniavo „Visad gatavs“ gynėjas Vygantas Verosckas. Jis rinko po 21,50 taško, tiesa labai naudingas nebuvo (10 naud. bal.). Šalia jo pirmosiose rungtynėse sužibėjo 17 taškų ir 12 atšokusių kamuolių surinkęs Artiom Lisovskij, antrosiose 16-ka pelnė TOP16 etape žaisti negalintis Pavel Jazovit.

Įdomu ir tai, kad prieš gana solidžią „Juoda-Balta“ ekipos priekinę linija abiejose rungtynėse efektyviai žaidė šį sezoną po 6,62 taško ir 5,38 atšokusio kamuolio renkantis Erikas Dubovskis. Jis į būsimų varžovų krepšį metė po 9,50 taško ir atkovojo tose rungtynėse dar po 6 kamuolius (12 naud. bal.).

Antrose rungtynėse „Juoda-Balta“ komandos pranašumu tapo ilgesnis suolas, o šiuo pliusu ekipa vėl gali naudotis, jos sudėtyje yra 11-ka žaidėjų ir labai tikėtina, kad jie visi bus registruojami TOP16 rungtynėms. „Visad gatavs“ rotacijoje maksimaliai turės 8 žaidėjus.

Per dvi dvikovas su „Visad gatavs“ lygos naujokai pelnė 115 taškų, o didžiausias kąsnis pyrago teko „centrams“ ir „4“ numeriams. Aivaras Aleksiejus (31 taškas), Dainius Juknevičius (18), Vainius Mačionis (29).

Abi komandos šį sezoną praleido žaisdamos tame pačiame lygyje, todėl labai objektyviai galima lyginti ir jų statistikos rodiklius.

„Visad gatavs“ šį sezoną už varžovus renka daugiau taškų (+10), atlieka daugiau rezultatyvių persavimų (+2,85), perima beveik dvigubai daugiau kamuolių (+6,08), rečiau klysta (-2,72) bei renka daugiau naudingumo balų (+13,58). Lygoje ilgiau žaidžianti komanda taikliau meta tritaškius bei dvitaškius. Didžiausias skirtumas skaičių grafoje kurioje galima pamatyti abiejų komandų išmestą tolimų metimų skaičių. „Visad gatavs“ per rungtynes iš tritakius meta bent 30,14 karto, tuo tarpu „Juoda-Balta“ dvigubai mažiau (15,42 karto).

„Juoda – Balta“ nesunku nuspėti geriau kovoja dėl atšokusių kamuolių (+6,57) bei blokuoja daugiau varžovų metimų (+0,93).

Labai svarbiu veiksniu šių komandų akistatoje gali tapti Lukas Praskorys. Šį sezoną su „Visad gatavs“ rankomis sukirtęs universalus puolėjas reguliaraus sezono metu sužaidė 6 rungtynes ir per jas buvo velniškai efektyvus (26,33 naud. bal.). Po 20,17 taško ir 10,50 atšokusio kamuolio renkantis vienas iš komandos lyderių praleido abi dvikovas su „juodai-baltais“, todėl prisijungęs dabar gali tapti labai rimtu „Visad gatavs“ komandos ginklu.

Jei Lukas Praskorys vėl nežais komandai likusiai su vienu nominaliu aukštaūgiu (Eriku Dubovskiu) pranokti varžovus po krepšiais bus labai sunku, o greičiau net neįmanoma.

Atletiškumu varžovams nenusileidžia net daugiau rezerviniai „Juoda-Baltų“ sunkieji kraštai Mantas Matulis bei Aidas Mackonis.

„Juoda – Balta“ komandos pagrindinis „centras“ Aivaras Aleksiejus šį sezoną renka po 10,85 taško. Naudingiausias (14,54) komandos žaidėjas dar atkovoja po 8,38 kamuolius, o būdamas 200 cm ūgio bei sverdamas pusantro šimto kilogramų jis dar yra ir pakankamai mobilus. Stebint lygos naujokų žaidimą kartais net susidaro įspūdis, kad šį savo monstrą komandos draugai privalo išnaudoti efektyviau ir dažniau. Kai 150 kg sveriantis galiūnas kamuolį gauna būdamas per 2-3 metrus nuo krepšio nuo jo apsiginti be pražangų praktiškai neįmanoma. Taktika „bauduok Aivarą“ greičiausiai čia nepasiteisins, nes jis baudos metimus realizuoja net 64% taiklumu.

Nepakeičiamas komandos baudos aikštelės karys – Vainius Mačionis. Aukštaūgis kurio pagrindinis koziris agresyvus žaidimas baudos aikštelėje šį sezoną renka po 12,36 taško ir dar atkovoja po 8,93 atšokusius kamuolius.

„Juoda-Balta“ priekinės linijos pranašumai ties šiomis pavardėmis dar nesibaigia. Naujokai savo rotacijoje turi patyrusį Dainių Juknevičių kuris renka po 10,90 taško bei atkovoja po 9,10 atšokusio kamuolio. Šis krepšininkas priešingai nei kiti du varžovams labai realių grėsmių gali sukelti ir būdamas toliau nuo krepšio. Šį sezoną jis metė 36 tolimus metimus, o pataikė 8. Pataikymo procentas (22,22%) neįspūdingas, tačiau buvo rungtynių kai jis iš toli atakavo ir 80% taiklumu (4/5).

Jeigu vertinant komandų didžiuosius žmones „Juoda-Balta“ pranašumas ryškus, tai atlikus gynėjų ir lengvųjų kraštų palyginimą viskas verčiasi aukštyn kojomis.

„Visad gatavs“ komanda turi patyrusį įžaidėją Vygantą Versocką. Šis gynėjas kartais perskuba atakuodamas iš toli, tačiau su savo nedideliais trūkumais oponentus iš „Juoda-Balta“ stovyklos pranoksta keliom galvom. Vienas iš komandos lyderių per rungtynes pataiko po 3,7 tritaškio (lygiai tiek kiek visa varžovų komanda), renka po 17,79 taško ir dar atlieka po 5 rezultatyvius perdavimus. Šį sezoną per 14-ka dvikovų tik kartą dviženklio taškų skaičiaus nerinkęs gynėjas gynyboje kartais pasitaupo ar nespėja paskui greitesnius varžovus, tačiau perimdamas po 3,21 kamuolio mėgsta pradėti gana pavojingas savo komandos kontratakas.

„Juoda – Balta“ įžaidėjo pozicijoje turi Darių Stankevičių bei Lauryną Žemaitaitį kurie savo veiksmais prie varžovų krepšio vargu ar nustebins. Tiesa abu jie gali kibiai gintis ir kažkiek nuvarginti lygiaverčio keitimo neturintį „Visad gatavs“ generolą.

Atkuojančių gynėjų grandyje jėgų persvara vėl visada pasiruošusių pusėje. Artiom Lisovskij (10,69 tšk.), Tomas Bajoras (6,88 tšk.) ir Jurij Chšanovskij (4,27 tšk.) už oponentus Mindaugą Žalkauską (8,64 tšk.) bei Andrių Liutkevičių (1,45 tšk.) pranšesni pirmiausiai patirtimi, antrą atletinėmis savybėmis.

Lengvojo krašto pozicijoje „Juoda-Balta“ greičiausiai rotuos šį sezoną stabilumu pasigirti negalinčius žaidėjus. Tiek Paulius Valiulis, tiek Ričardas Verslova šį sezoną renka daugiau nei po 5 taškus, tačiau labai prastai atkuoja iš toli ir sužiba tik atskirose rungtynėse. Rungtynėse su „Visad gatavs“ Paulius Valiulis šį sezoną rinko po 3,5 taško (1/6 tritaškiai), o tik 64:60 laimėtoja dvikovoje pasirodęs Ričardas Verslova pelnė 3 taškus.

„Visad gatavs“ rotacijoje neretai į „3“ numerio poziciją yra statomas Dainius Strakšys, kuris šį sezoną dažnai priverstas žaisti ir sunkiuoju kraštu. Tvirtai sudėtas puolėjas pelno po 9 taškus, atkovoja po 7 atšokusius kamuolius ir pagal šiuos rodiklius lenkia netik varžovus, bet ir savo komandos draugą Andrių Valentinavičių (4,38 tšk., 4,38 akt.). Po metų pertaukos į komandos rikiuotę grįžęs pastarasis šį sezoną per 13-ka dvikovų taip nekarto ir nepelnė dviženklio skaičiaus taškų.

„Juoda – Balta“ ir „Visad gatavs“ gana emocingos ir kovingos komandos, todėl joms bandant išnaudoti savo privalumus didelę įtaką turės ir psichologinis pasiruošimas. „Visad gatavs“ turi daugiau patirties, tačiau „Juoda – Balta“ su kiekviena diena aikštelėje jaučiasi vis geriau, o pasinaudojusi ilgesniu suolu turėtų išsikovoti aukštesnę poziciją. 


TOP16 (D)


 

„Ginio Pajėgos“ (3) /„ŠKK Šnapiai“ (6) /„Zarasai“ (11) / „RRKK&Bendorėliai“ (14)

TOP16 (D) grupę galima laikyti pačia painiausia ir mįslingiausia. Ir ne todėl, kad „Ginio Pajėgos“ gali pralaimėti 11 laiptelių žemiau po reguliaraus sezono likusiai „RRKK&Bendorėlių“ komandai...

„Ginio Pajėgos“ šį sezoną žaidžia stabiliai ir tikrai susitvarkys su Bendorėlių atstovais, tačiau kyla kitų klausimų: Kaip TOP16 etapą po techninio pralaimėjo (0:20) pradės „ŠKK Šnapiai“? (Ne)atsities? Ar „Zarasai“ bandys medžioti vietą DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalyje ar vėl nesivargins nes sau išsikėlė kuklesnius tikslus? Ar savo vertę pasikėlę Bendorėlių atstovai patekę į 16-tuka netaps patrankų mėsa?

Jeigu komandos žaistų pagal savo galimybes bei demonstruotų maksimalų nusiteikimą čia viskas būtų žymiai aiškiau... Dabar belieka tik laukti pirmojo TOP16 turo ir pažiūrėti kas iš viso to išeis…

Grupę laimės šį sezoną jėgų netaupę „Ginio Pajėgų“ vyrai?

TOP16 (D) grupės favoritais galima laikyti kartą šį sezoną „ŠKK Šnapiams“ nusileidusį (73:85) „Ginio Pajėgų“ klubą. Pastarasis rimčiausius, ir kone vienintelius, konkurentus dėl pirmosios vietos grupėje pranoksta stabilumu.

Rezultatai, prieš šį sezoną sustiprėjusi sudėtis, byloja, kad „Ginio Pajėgos“ vėl taikysis į ketveriukę, o TOP16 etape tikrai pateisins savo kaip grupės favoritų statusą. „ŠKK Šnapiai“ gali manyti kitaip, tačiau prieš tai kovo 4 dieną techninį pralaimėjimą (0:20) užsidirbusi komanda dar turi susitvarkyti su savo vidinėmis problemomis.Nereikėtų pamiršti ir to, kad „Ginio Pajėgos“ pirmosiose šio sezono komandų tarpusavio rungtynėse vertėsi be Justo Aršausko ir Luko Poniškaičio.

Dėmesį būtinai reikėtų atkreipti ir į tai, kad „Ginio Pagėjų“ vyrai šį sezoną pralaimi tik aukščios prabos varžovams.„Broliai Šaunuoliai“, „ŠKK Šnapiai“ ir „TG Sokol“ trys ekipos kurioms nusileido 2016-2017 metų sezone į finalo ketvertą patekusi ekipa. Visos jos realiai pretenduoja į 2017-2018 metų sezono DIDŽIOSIOS taurės finalo ketvertą. Tiesa puikų sezoną žaidžiančią „TG Sokol“ vieną kartą šį sezoną „Ginio Pajėgos“ jau įveikė. Įtemptos pirmojo etapo grupės rungtynės po pratęsimo buvo laimėtos 75:74. Šį sezoną komandos pergalių – pralaimėjimų santykis žaidžiant su sezono favoritais 1-3.

Pirmą etapą be pralaimėjimų (7-0) baigę „Ginio Pajėgų“ krepšininkai prasidėjus 2018 metams neišvengė kluptelėjimų, tačiau vertinti jų bendrą pasirodymą reguliaraus sezono metu galima labai pozityviai.Nepriklausomai su kuo bežaistų ir kokius žaidėjus turėtų ši komanda visada aikštelėje siekė pergalių ir per 5 jau pasibaigusius sezono mėnesius išvengė duobių. Dvikovų kuriose „Ginio Pajėgų“ žaidėjai pasiduotų neišgirdę finalinio rungtynių švilpuko tiesiog nebuvo.

Komanda turi krepšininkų kurie moka fantastiškai žaisti prie varžovų krepšio, tačiau visi jie kartu ir neblogai darbuojasi gynyboje, o toks lankstumas „Ginio Pajėgoms“ leidžia prisitaikyti tiek prie atakuojantį, tiek prie gynybinį krepšinį propoguojančių varžovų. Būtina paminėti, kad šis 10 žaidėjų rotacijoje turintis kolektyvas labai produktyviai moka išnaudoti minutės pertraukėles, rasti lygoje kitą ekipą kuri visada sėkmingiau žaidžia po trumpų pasitarymų labai sunku.

Po 72,77 taško renkančių TOP (D) grupės favoritų sėkmė dažniausiai priklausė nuo starto penketo žaidėjų (Valdemar Lodziato, Vidmanto Skapo, Luko Poniškaičio, Domanto Žičkaus ir Justo Aršausko), tačiau nagus atskirose rungtynėse parodo ir likę penki. Vieni prisideda taikliais metimais, kiti suteikia lyderiams poilsio minučių, o Naglis Misevičius (4 tšk. vid) net pelnė pergalingus taškus nukautavusius „KK Alkanų“ ekipą pratęsimo metu (83:82).

Prasidėjus TOP16 etapui ekipos atakų smaigalyje vėl dažniausiai matysime Domantą Žičkų bei Luką Poniškaitį. Atitinkamai 20,83 ir 20,71 pelnytų taškų vidurkius šį sezoną fiksuojantys ekipos puolimo lyderiai vėl rinks jai liūto dalį taškų. Rezultatyviausias ekipos žaidėjas Domantas Žičkus mėgsta rodyti iniciatyvą, pataiko sunkius metimus (tai jo stilius) bei pasižymi puikiu žaidimu „1x1“.Tai tikriausiai daugiausiai sudėtingų metimų šiuo metu pataikantis lengvasis krašto puolėjas visoje lygoje.

Nors daugiausiai laiko aikštelėje su kamuoliu praleidžia Domantas Žičkus nuodėmė būtų nepaminėti universalaus įžaidėjo Justo Aršausko. Atletiškas gynėjas renka po 12,09 taško bei atlieka po 5,73 rezultatyvaus perdavimo, o kur dar sunkiai skaičiais pamatuojamas darbas gynyboje?

Justo Aršausko privalumas puolime aštrus prasiveržimas, tačiau jis sėkmingai gali varžovus bausti ir tolimais metimais. Daugeliui šypsenas kelia keista šio gynėjo metimo technika, tačiau kokia ji bebūtų jis iš toli atakuoja net 38,46% taiklumu.

Favoritais laikomos „Ginio Pajėgų“ ekipos rimčiausias mūšis TOP16 (D) grupėje lauks neabejotinai su „ŠKK Šnapiais“. Jame „Ginio Pajėgų“ milžinišku pranašumu taps aukštaūgiai Valdemar Lodziato bei Vidmantas Skapas. Šis priekinės linijos krepšininkų tandemas yra vienas iš efektyviausių visoje lygoje. „ŠKK Šnapių“ aukštaūgių grandis nepasižymi atletiškumu ir fizine jėga, todėl labai realus scenarijus, kad būtent varžovų priekinė linija kels didžiausių problemų žaliai-baltų krepšio saugumui.

Valdemar Lodziato ir Vidmantas Skapas reguliaraus sezono metu fiksavo dviženklius vidurkius pelnytų taškų ir atkovotų kamuolių grafose, o dvitaškius metė atitinkamai 60,17 ir 61,64 procentų taiklumu. Abu svarbiausi „Ginio Pajėgų“ priekinės linijos žaidėjai nekelia didelio pavojaus varžovų gynybai būdami toliau nuo krepšio, tačiau vargu ar jų varžovų gyvenimas nuo to palengvės. Reta lygos komanda turi tokį tandemą kuris yra velniškai efektyvus abiejose aikštelės pusėse.

Grupės favoritai žaisdami su „ŠKK Šnapiai“ pirmiausiai turės rasti būtų kaip pristabdyti brolius Kirlius ir apsiginti nuo jų tolimų metimų. Pavyzdžiui pirmosiose šio sezono komandų tarpusavio rungtynėse broliai Kirliai sumetė 9 tritaškius iš 11-kos kuriuos pataikė visa šnapių komanda. „Ginio Pajėgoms“ šį sezoną fatališkai nesiseka apsiginti nuo varžovų tolimų metimų. Tuo vėl naudosis netik „ŠKK Šnapiai“.

Kita liga beveik visą sezoną kamuojanti „Ginio Pajėgas“ vadinasi: „prasta rungtynių pradžia“. Visgi svarbiausiose TOP16 etapo rungtynėse ji paūmėti smarkiai neturėtų. Daugelis būsimų varžovių TOP16 etape taip pat dažniausiai geriau žaidžia po didžiosios pertraukos, o rungtynių pradžioje dominuoja retai.

Debiutinį sezoną „Ginio Pajėgos“ užėmė ketvirtą (galutinę) vietą, šio sezono sudėtis dar geresnė, todėl kažkokių nonsensų bent jau TOP16 etape neturėtų būti. Reikėtų prisiminti, kad „ŠKK Šnapiai“ praėjusį sezoną „Ginio Pajėgoms“ pralaimėjo net tris kartus, vienas pralaimėjimas 67:80 buvo patirtas reguliaraus sezono metu, du (58:73 ir 47:52) ketvirtfinalyje.Aistrų aikštelėje tarp šių komandų žaidėjų prieš metus netrūko, todėl jeigu „ŠKK Šnapiai“ šį sezoną dar neatsisako kovos dėl DIDŽIOJO trofėjaus mūsų lauks intriguonačios rungtynės.

 

 Ar varžovai sustabdys puikų sezoną žaidžiantį Domantą Žičkų?

 Kokie tikrieji „ŠKK Šnapių“ kolektyvo tikslai?

Pora metų raumenis auginę „ŠKK Šnapiai“ šį sezoną turėjo ambicingų planų, tačiau po kovo 4 dienos neįvykusių rungtynių su „Negerais“ kai vieni iš šio sezono favoritų nesurinko penkių žaidėjų jų statusas kažkiek pasikeitė.„ŠKK Šnapių“ kieme dabar netvarka, ir tik TOP16 etapo starte pamatysime ar ši komanda sugebės susitvarkyti.

Garsiai apie savo planus šnapiai niekada nekalba, tačiau planą laimėti medalius geriausiai atskleidžia komandos tarpsezonio darbai. Laurynas Kirlys, Kristijonas Kirlys bei Mantas Budginas „žaliai – baltus“ marškinėlius apsivilko tikrai ne tam, kad padėtų „ŠKK Šnapiams“ patekti į DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalį. Visi jie nori vieno – čempionų taurės! Broliai Kirliai buvo atvykę į kovo 4 dienos rungtynes, tačiau kai rungtynės neįvyko atrodė kažkiek nusivylę komanda su kuria rankomis sukirto tik prieš šį sezoną.Gynėjai buvo palikti ant ledo, todėl jei trūktų jų kantrybė „ŠKK Šnapiai“ iki sezono finišo likus mažiau nei dviem mėnesiams netektų savo lyderių kurių jau greitu metu laukia NKL Play offs.

TOP16 etape gali žaisti 11-ka „ŠKK Šnapių“ žaidėjų, todėl viena ar kita papildoma netektis dar labiau apsunkintų komandos susirinkimą į rungtynes. Tikriausiai daugeliui jau kilo klausimų kam „ŠKK Šnapiai“ į komandos sudėtį sezono metu įtraukia 20 žaidėjų kai į rungtynes negali atvykti bent 1/4 iš jų?

Į 1-2 vietas TOP16 (D) grupėje nustaikę kolektyvai yra pribrendę rimtiems žygiams, todėl neturėtų susigadinti sezono planų kai teks pakovoti dėl pergalių su „Zarasais“ bei „RRKK&Bendorėliais“.

Kaip ir galima buvo nuspėti prieš sezoną, „ŠKK Šnapiai“ žaidė rezultatyviai ir nepaisant kelių prastų rungtynių, kai negalėjo žaisti visi pajėgiausi žaidėjai, ji toliau išlieka visoje lygoje viena pirmaujančių pagal pelnomus taškus (78,54 tšk.).

„ŠKK Šnapiai“ mėgsta koncentruotis į puolimą, gerai įžaidžia kamuolį, atlieka daug rezultatyvių perdavimų (18,46 vid.), tačiau manyti, kad ši komanda gynybai visiškai neskiria dėmesio yra klaidinga. Paspausti varžovų gynėjus mėgstanti ekipa per rungtynes perima net po 11,08 kamuolio. Tokiu būdu prasidedančios šnapių atakos dažniausiai leidžia jiems per labai trumpas rungtynių atkarpas įgyti milžinišką žaidybinį pranašumą kuris vėliau virsta pergalėmis.

Reguliaraus sezono metu į grupės nugalėtojų sostą taikytis galinti komanda per 13-ka dvikovų kurias žaidė klupo 3 kartus. Visų kortų dar ant stalo nesudėjęs kolektyvas beviltiškiausiai atrodė tik kartą, rungtynėse su „TG Sokol“.

Neturėdami daugumos savo žaidėjų „ŠKK Šnapiai“ pralaimėjo 45:69, ir vienintelį kartą šį sezoną turėjo labai rimtų bėdų rinkdami taškus. Į rungtynes neatvyko daugelis perimetre puolimą išplėsti galinčių žaidėjų, o bandymai žaisti per 205 cm ūgio savo vidurio puolėją Marių Kazlauską visiškai nepasiteisino. Pagrindinis šnapių „centras“ lėtas žaidėjas ir mobilūs „sakalų“ aukštaūgiai jį nesunkiai neutralizavo. Savo taškų indėlį milžinas papildė tik tada kai rungtynių rezultatas jau galutinai buvo pakrypęs ne jo komandos naudai.

Koncentruotis į metimus linkę „ŠKK Šnapių“ gynėjai pasižymi netik rezultatyvių perdavimų gausa bet ir jų kokybe, todėl „Ginio Pajėgų“ komanda apsigynusi tik nuo jų metimų tvirto žingsnio pergalės link tikrai nežengs. Čia reikės suardyti ir varžovų komandinio žaidimo gijas.

„ŠKK Šnapiai“ šį sezoną renka po 78,54 taškus, „Ginio Pajėgos“ nežymiai mažiau po 72,77. Šie du skaičiai kažkiek iliustruoja, kad „Ginio Pajėgoms“ veltis į atvirą „bėk ir mesk“ krepšinį tikrai nederėtų. Pastarosios komandos fokusas turėtų būti nukreiptas į gynybą bei kovą dėl atšokusių kamuolių, o puolime reikėtų vengti trumpų atakų ir daugiau pasitikėti savo poziciniu puolimu. Tai, kad „Ginio Pajėgoms“ žaidžiant su „ŠKK Šnapiais“ neparankus atviras krepšinis kažkiek parodė ir jų reguliaraus sezono tarpusavio rungtynės.

„ŠKK Šnapiai“ turi du milžinus, 205 cm ūgio Marių Kazlauską (11,33 tšk., 10,67 atk. kam., 16,50 naud. bal.) bei 202 cm ūgio Martyną Rakauską (21,44 tšk., 11,22 atk. kam., 20,00 naud. bal.), tačiau abu jie nepasižymi fizine jėga ir ūgio persvaros bent jau „Ginio Pajėgos“ nepajaus.Jeigu Martynas Rakauskas dar gali pasinaudoti savo mobilumu ir tolimais metimais, tai lėtas ir nerangus Marius Kazlauskas dažniausiai sugeba pelnytais taškais pasižymėti tik tada kai komandos draugai jam kamuolį padeda kaip ant lėkštutės. Tas lėkštutes „Ginio Pajėgų“ komanda ir turi daužyti. Šukės neša laimę, o pastarosios komandos tikėtinas pranašumas baudos aikštelėje gali atnešti ir pirmąją vietą TOP16 (D) grupėje. Ar šie aukščiausi „ŠKK Šnapių“ vyrai aplamai žais dar nėra aišku.

Jeigu „ŠKK Šnapiai“ visgi nejuokaus, jų neblogi rezultatai ir pakankamai gerai subalansuota sudėtis leidžia tikėtis, kad „ŠKK Šnapiai“ TOP16 etape pasirodys geriau nei praėjusį sezoną (1-2), antra vieta grupėje.

Įžaidėjų bei atakuojančių gynėjų pozicijose „ŠKK Šnapių“ pranašumas akivaizdus. Todėl, net „Ginio Pajėgų“ vyrų žaidžiant su šiuo kolektyvu lauks labai rimti iššūkiai. Justui Aršauskui, Lukui Poniškaičiui, o gal ir kitiems reikės įtempti raumenis ir smegenis norint bent kažkiek pristabdyti brolius Kirlius. Šį sezoną Laurynas Kirlys pelno po 21,11 taško, o jo jaunėlis brolis Kristijonas rinkdamas 21,60 taško net tapo efektyviausiu (25,20 naud. bal.) „ŠKK Šnapių“ nariu. Varžovams gali tekti vaikytis ir po 18,17 taško šį sezoną renkantį Matą Budginą, tačiau užduotis nepalengvės net ir tada kai jį pakeis Karolis Bagdonas (11,78 tšk). Geriau subalansuota antroji linija vienas didžiausių komandos kozirių šioje grupėje kovojant su „Ginio Pajėgomis“ dėl aukščiausių vietų.

Jeigu brolių rungtynėse nebus jų indėlį puolime rimčiau turės kompensuoti likę, tačiau ir tarp jų yra talengingų vyrukų. Karolis Bagdonas bei Tadas Gimžauskas kartais pasikarčiuoja, įsivelia į ginčus su rungtynių arbitrais, tačiau kaip bebūtų savo minutes visą sezoną išnaudoja labai produktyviai.

Ar „Zarasų“ komanda subrendo rimtiems žygiams?

Debiutinį 2015-2016 metų sezoną „Zarasai“ laimėjo 55% procentus žaistų rungtynių, tačiau dėl kojos traumos prarasusi tada po 17,38 taškus rinkusį pagrindinį savo gynėją Andrių Predkelį paguodos turnyro ketvirtfinalyje neatsilaikė prieš „KK Alkanus“ (38:67 ir 54:72). Praėjusį sezoną „Zarasų“ komandą nuo MAŽOSIOS taurės turnyro bronzinių apdovanojimų skyrė vienas kėlinys, tačiau jį pralaimėję 11:23 ežerų krašto atstovai rezultatu 38:53 turėjo pripažinti „MF“ komandos pranašumą. Antrajame savo sezone „Zarasų“ komanda vėl neišvengė svarbių žaidėjų traumų ir laimėjo 36,84% visų sezono rungtynių.

Šį sezoną panašių problemų išvengę „Zarasai“ buvo per plauką nuo pirmojo aštuntuko kai „B“ grupėje laimėję 5 kartus iš 7 pritrūko tik geresnio įmestų-praleistų taškų vidurkio. „Zarasus“ nuo į TOP8 patekusių „Brolių Šaunuolių“ skyrė tik 1,29 taško. Nuo „KK Alkanų“ kurie laimėjo taip pat 5 rungtynes (5-2) dar mažiau, 0,86 taško.

Nepatekę į TOP8 po pirmojo etapo „Zarasai“ reguliaraus sezono kovas tęsė „E“ grupėje kur turėjo pripažinti 77:79 tik „Kažkas Bus“ pranašumą.

Per 12-ka reguliaraus sezono rungtynių „Zarasai“ 2017-2018 metų sezone suklupo vos 3 kartus, tačiau iš komandų dar tęsiančių komandų įveiktos buvo vos 4 komandos. Iš tų kurios pateko į TOP16 (D) grupę lygos trečiokai įveikė tik „RRKK&Bendorėlius“ 53:34. „ŠKK Šnapiams“ su kuriais laukia potenciali kova dėl aukštesnės pozicijos buvo pralaimėta 67:72.

„Zarasų“ komanda tobulėjo, tačiau faktas, kad ji didžiąją sezono dalį praleido be kovų su lygos elitinėmis ekipomis leidžia daryti prielaidą, kad jai gali pritrūkti patirties ir geresnės komandinės gynybos. Būtent komandinė gynyba yra šios komandos vienas labiausiai taisytinų aspektų svarbiausių sezono kovų belaukiant.

Kai teko žaisti su žemesnio lygio varžovais ežerų krašto atstovai galėjo pasikliauti savo žaidėjų atletiškumu, tačiau rimčiausi konkurentai šioje vietoje niekuo nenusileis. Komanda mėgsta atakuoti, neblogai išnaudoja varžovų klaidas, tačiau dažniausiai jos raktu į pergales tampa darbas prie savojo krepšio. Bent 55 taškų „Zarasai“ per 12-ka rungtynių šį sezoną į savo krepšį neprasileido net 8 kartus, tačiau kai tekdavo žaisti su labiau į puolimą orentuotomis komandomis buvo prasileistą ir 72, ir 79 taškai.

Pagal efektyvumą (52,58 naud. bal.) iš 16-kos sezoną tęsiančių komandų lenkia tik tris. Žvelgiant į įvairius statistikos rodiklius šią komandą po reguliaraus sezono dešimtukuose galima rasti pagal tritaškių taiklumą (5 vieta) ir baudos metimų taiklumą (10). Komanda taip pat yra iš tų kurios dažniausiai pažeidžia taisykles. „Zarasai“ per dvikovą prasižengia po 13,33 karto, o dažniau už ją varžovus pražangomis šį sezoną stabdo tik sezoną tęsianti „O.P.A.“ (13,64) bei atostogauti pradėjęs „Meridianas“ (13,46). Didelis pražangų skaičius puikiausiai parodo kodėl „Zarasai“ į savo krepšį net ir stokodami geros komunikacijos praleidžia sąlyginai mažai taškų.

„Zarasai“ TOP16 (D) grupėje antrą kartą šį sezoną turėtų nesunkiai susitvarkyti su „RRKK&Bendorėliais“. Šią komandą vasario 25 dieną pavyko įveikti (53:34) net sužaidus labai vidutines rungtynes bei neturint rotacijoje vieno iš lyderių Kęstučio Bagdanavičiaus.

Jeigu „Zarasai“ norės kovoti dėl vietos DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalyje ir tam bus pasiryžę jie labai solidžiai gali pasirodyti tiek rungtynėse su „Ginio Pajėgomis“, tiek su „ŠKK Šnapiais“. Surinkę visus svarbiausius savo žaidėjus „Zarasai“ tikrai galės kovoti garbingai ir neturėtų tapti patrankų mėsa.

Praėjusį sezoną TOP16 etape „Zarasų“ planai buvo aiškūs, kokie jie bus dabar pamatysime tik po pirmų jų rungtynių. 2017 metų pavasarį 59:62 buvo nusileista „Burkalifa.eu“, 98:108 „KK Riešei“, o vienintelė pergalė 90:88 buvo pasiekta prieš „ŠKK Šnapius“. Buvo akivaizdu, kad komanda „nesiveržė“ į DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalį, o ją fortūna vėliau nubaudė jau MAŽOSIOS taurės bronzinėse rungtynėse. Komanda turėjo šansą laimėti medalius, tačiau lemiamo ketvirčio metu išpradžių ėmė trūkti sėkmės, o vėliau ji visiškai palūžo.

Kalbant apie komandos sudėtį galima daryti prielaidą, kad ji TOP16 etape galės verstis optimaliausia sudėtimi ir savo rikiuotėje turės 12-ka žaidėjų. Esminiu pasikeitimu sudėtyje lyginant su praėjusiu sezonu galima vadinti gynėjo Evaldo Mackevičiaus sugrįžimą. Dėl sunkios traumos visą 2016-2017 metų sezoną praleidęs žaidėjas šį sezoną renka po 13,33 taško ir su Andriumi Predkeliu sudaro (12,80 tšk., 7,40 atk. kam., 4,80 rez. perd.) labai pavojingą ir įdomią combo gynėjų tandemą. Abu žaidėjai sėkmingai gali organizuoti ir užbaigti savo ekipos atakas, labai panašiomis savybėmis pasižymi ir kitų ekipos varžovų TOP16 etape gynėjų grandys.

Tiesa lygiaverčių keitimų šiems dviem svarbiems žaidėjams „Zarasai“ neturi. Vytautas Mackevičius (2,91 tšk.) šį sezoną nežiba, o Salvijus Ragėnas, Deividas Maconka bei Martynas Mičiūnas žaidžia tik epizodiškai.

Susidūrę su sunkumais „Zarasai“ tarp perimetro žaidėjų rezervų vargu ar ras, tačiau jų gali ieško puolėjų ir „centrų“ grandyje. Šį sezoną komanda „pataupė“ veteraną Andrių Steponavičių bei vieną iš lyderių Kęstutį Bagdonavičių abu jie lyginant su praėjusiu sezonu demonstravo kluklesnius statistikos skaičius ir sužaidė vos po 7 rungtynes. Dar mažiau (tik 5 rungtynėse) šį sezoną žaidė tvirtai sudėtas aukštaūgis Eimantas Leipus. Kojos traumą išsigydęs puolėjas nevengė kontaktinio krepšinio, buvo energingas ir rinko po 10,40 taško (7,80 atk. kam.). Pamažu prie savo geriausios sportinės formos artėja ir antrus metus iš eilės stabiliai žaidžiantis Miglius Dambrauskas. Vienas iš kertinių komandos žaidėjų šį sezoną žaidžia rezultatyviau (13,58 tšk.) ir tritaškius meta taikliau (32%).

Turėdami rotacijoje svarbiausius savo gynėjus bei visą priekinę liniją „Zarasai“ gali bandyti išnaudoti savo mobilumą tiek prieš „ŠKK Šnapių“, tiek prieš „Ginio Pajėgų“ komandas. Rungynėse su TOP16 (D) grupės flagmanais pakankamai brandus kolektyvas privalo sužaisti kuo agresyviau ir aikštelėje atiduoti visas jėgas, o jeigu visgi ekipa nori varžytis dėl MAŽOSIOS taurės, ji šio etapo rungtynes gali išnaudoti kaip aukšto lygio treniruotes, kurių naudą pamatysime balandžio mėnesio pabaigoje.

Andrius Predkelis "Zarasų" komandos generolas aikštelėje ir už jos...

„RRKK&Bendorėlių“ pasakai atėjo pabaiga?

Trečią sezoną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE žaidžiantys Bendorėlių atstovai pirmą kartą prasibrovė į geriausiųjų sezono komandų 16-tuką, o tai jau galima laikyti nemaža staigmena. Raimundo Umbraso suburta komanda nors ir keitėsi žaidėjai visada išsiskyrė dideliu noru ir kovingumu, agresyvia ir kieta gynyba bei tragišku žaidimu prie varžovų krepšio. Ir tai yra vieša paslaptis.

Pirmą sezoną komanda rinko po 45,41 taško, antrą po 46,38, o šį kuris kolkas klostosi sėkmingiausiai renka ne ką daugiau, po 49,38. Nors komandos rezultatyvumas kažkiek pakilo, o pergalių skaičius (5) šį sezoną jau didesnis nei per du pirmus metus kartu sudėjus, ji ir toliau išlieka beviltiškiausiai puolime žaidžiančia 2017-2018 metų sezono komanda. Pagal dvitaškių taiklumą (34,29%) kaip ir pelnomus taškus „RRKK&Bendorėlius“ lenkia visi 2017-2018 metų lygos dalyviai.

Kelią į TOP16 etapą komanda,kuriai pirmasis reguliaraus sezono etapas nežadėjo nieko gero (1-6), nusitiesė dar sausio mėnesį. Bendorėlių atstovai 51:41 įveikė „Tores“, 58:50 „KK NoName – VR Kambarys.lt“ bei 46:40 „BC Ponus“. Trys pergalės iš eilės buvo pasiektos prieš sezoną jau baigusias komandas, o gynyba (54,50 tšk.) kuria viešai didžiuojasi komandos vadovas Raimundas Umbrasas neveikė vos tik vasarį komandai teko žaisti su pajėgesniais varžovais.„Kažkas Bus“ į Bendorėlių atstovų krepšį sumetė 86 taškus (86:62). „Zarasai“ net ir neradę savojo žaidimo pelnė 53 (53:34) ir pademonstravo dar kartą, kad „RRKK&Bendorėlių“ puolimas šį sezoną yra visiškai neefektyvus.Šiuo metu daugelis komandų renkasi atakuojantį krepšinį, o Bendorėlių atstovai panašu neprisitaiko prie tendencijų, laikai kai čempionatus laimėdavo gynyba senai praėjo.

Į TOP16 traukinį drąsiai ir pasitikėdama savo jėgomis įlipusi komanda šį sezoną įveikė vos vieną komandą tęsiančią sezoną (59:57 paskutines antrojo etapo rungtynes laimėjo prieš „Burkalifa.eu), todėl iš jos didelių stebūklų dabar nelaukime.

„RRKK&Bendorėliai“ tikrai nerodo tokio žaidimo kuris verstų kitų į šią grupę patekusių komandų vyrus pridėti į kelnes.Visgi šią komandą reikėtų gerbti...Sunkiau ar lengviau grupėje su antrojo etapo išsišokėliais susitvarkys visi.Pralaimėjimas prieš šį kolektyvą bet kuriai iš likusių grupės komandų reikštų mirties nuosprendį, todėl į Bendorėlius visi žiūrės jau žymiai rimčiau nei reguliaraus sezono metu.

Ženklų, kad komandos į rungtynes prieš Bendorėlius ateidavo nenusiteikusios rimtai kovai per penkis jau prabėgusius sezono mėnesius buvo per akis. Kelioms joms varžovų neįvertinima kainavo sezoną.

Siekiant pergalės „RRKK&Bendorėliai“ dabar turėtų pelnyti bent 59 taškus, o tokią ribą jiems šį sezoną pavyko pasiekti vos tris kartus.

Reguliaraus sezono metu Bendorėlių atstovai netik sulaužė jiems neparankias prognozes, tačiau ir išskyrė labai keistais sumanymais rungtynių metu. „RRKK&Bendorėliai“ tikriausiai vienintelė komanda per visą lygos istoriją kuri gali paprašyti minutės petraukėlės vos prasidėjus rungtynėms ar kėliniui, o po jos iškart patekti į duobę, nes būtent tokia pauzė išmuša ją iš ritmo. Taip pat keista būdavo matyti, kad žaidėjai aikštelėje suteikę naudos greitai išimami iš rungtynių, o juos keičiantys žaidžia į minusą. Tokie žaidėjai kaip Renaldas Barauskas ar tas pats Raimondas Umbrasas turi žaisti reguliariai bent po 20 minučių, nebent jų žaidimo laiką riboja asmeninės pražangos.

Pastarieji du ekipos žaidėjai kartu su Ryčiu Varpučianskiu bei Mindaugu Guoba cementuoja komandos gynybą ir aikštelelėje nevengia juodo darbo po savuoju krepšiu, todėl keista, kad jie nežaidžia tiek kiek reiktų. Nesinorėtų tikėti, kad nieko apčiuopiamo per tris sezonus dar nepasiekusi komanda kažkam tauposi. Tokios komandos privalo su bent kuriuo varžovų žaisti pilna jėga.

Komandai kuriai prognozuojamas TOP16 (D) autsaiderių vaidmuo turi dar ir vieną ryškų komplektacijos trūkumą. Komandai trūksta tikro įžaidėjo, o beveik visi be išimties žaidėjai stipresni arba puolime arba gynyboje. Kai komanda randa aikštelėje tą aukso viduriuką ji gali kovoti, tačiau jis randamas dar pakankamai retai ir tik prieš varžovus kuriems sezonas jau baigėsi.

Rezultatyviausiai komandoje reguliaraus sezono metu žaidė po 14,17 taško rinkęs puolėjas Valdas Vyšniauskis. Ekipos puolimo lyderis dviženklį skaičių taškų rinko net ir žaisdamas su pajėgiais varžovais, tačiau ir jis vis dar turi kur tobulėti. Valdas Vyšniauskis dažnai forsuoja įvykius, skuba, lipa į medį, o vėliau dėmesį reikalingą gynyboje švaisto žvalgydamasis į prieš jį varžovų pražangų nefiksuojančius rungtynių teisėjus.Apie tai, kad šis puolėjas dažniau galėtų ieškoti komandos draugų byloja ir vos 1 rezultatyvaus perdavimo vidurkis. Žaidėjui kuris žaidžia daug minučių ir dažniausiai būna su kamuoliu tai labai žemas skaičius.

Rungtynės su „Burkalifa.eu“ kovo 4 dieną buvo pirmos šį sezoną kurias praleido rezultatyviausias Bendorėlių kolektyvo narys, tačiau būtent jos atskleidė vieną įdomią tiesą. Be žaidėjo, kuris net ir tada kai prieš jį varžovai dvigubina gynyba, neieško laisvų komandos draugų, likusi komanda sužaidė vienas geresnių rungtyniųpuolime. „RRKK“ pataikė 13-ka tolimų metimų (13/30) ir prie varžovų krepšio turėjo geriausias 40 minučių šiame sezone. Kamuolys judėjo fantastiškai, o žaidėjai tolimiems metimams buvo išvedami visiškai laisvi. Ketvirtą pergalę antrajame etape pasiekusios ekipos niekas nevaržė ir ji sužaidė vienas gražiausių rungtynių per tris metus.

Valdas Vyšniauskis pasižymi fizine jėga ir yra velniškai efektyvus kai reikia žaisti jėgos krepšinį, tačiau dažnaiu ieškodamas laisvų prie tritaškio likusių komandos draugų jis komandai galėtų atverti ir naujų galimybių, o kartu ir pats turėtų daugiau erdvės savo prasiveržimams kai varžovai negalėtų koncentruotis tik baudos aikštelę.

„RRKK&Bendorėliai“ aiškiai parodė, kad gali efektyviai žaisti ant tritaškio linijos, todė dabar jau būtų nuodėmė to neišnaudoti.

Po 10 reguliaraus sezono rungtynių iš rikiuotės iškrito po 10,18 taško rinkęs pavojingiausias ekipos tritaškininkas (32,81%) Šarūnas Jankauskas. Jis jau žaidė kovo 4 dieną prieš „Burkalifa.eu“, surinko 13-ka taškų, tačiau 4 metimai iš 14-kos puikiai parodo, kad vienas iš ekipos lyderių šiuo metu dar nėra optimaliausios sportinės formos. Nuo to, kaip greitai jis įsibėgės priklausys komandos likimas, akivaizdu, kad jo gebėjimas žaisti toliau nuo krepšio komandai šiuo metu yra labai reikalingas.

Sujaukti negatyvias prognozes dar kartą „RRKK&Bendorėliai“ tikrai norės, tačiau dabar kai varžovai atrėja prie savo sportinės formos piko šiai komandai norint pasiekti bent vieną pergalę teks parodyti tokį krepšinį kokio ji dar niekada nerodė. Už pergales pasiektas iki šiol niekas papildomų kreditų jai tikrai nesuteiks.

{jcomments on}

 

 krepsinio_saliu_nuoma

2018/2019 m. SEZONAS

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.