Įvykių kaleidoskopas. 15 – asis turas. (2018.02.04)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia vasario4 dieną įvykusį turą bei pristato savaitinę rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė bei įdomiausi rungtynių akcentai.

D– GRUPĖ

„Negeri“ – „KK Alkani“ 67:35

„Negeri“ po dviejų pralaimėjimų susikaupusį įtūžį išliejo ant juodžiausią sezono atkarpą išgyvenančių „KK Alkanų“. Ši komanda prieš dvi savaites 55:110 buvo sudorota ir „Brolių Šaunuolių“.

Šį sezoną „KK Alkani“ į „Negerų“ gynybos spąstus pateko jau antrą kartą. Pirmą dvikovą sezono starte jie pralaimėjo 34:45. Mažiau taškų nei šį sezoną žaidžiant su „Negerų“ komanda (34 ir 35) „KK Alkani“ nebuvo pelnę nuo pat 2013-2014 metų sezone įvykusio komandos debiuto.

Rungtynes tarp komandų kurios sausį šventė vos po vieną pergalę (1-2) sėkmingiau pradėjo „Negeri“. Komanda nuo pat pirmojo kėlinio pradžios demonstravo didesnius raumenis gynyboje ir patikimai kovojo dėl atšokusių kamuolių.

„KK Alkani“ kurie vėl žaidė be Pauliaus Cinelio bei Deimanto Pavlovskio šį kartą laikėsi tik 7 minutes. Vėliau geriau rungtynėms pasiruošę „Negeri“ pasinaudojo varžovų baudos aikštelėje atsivėrusiomis skylėmis bei po varžovų paprašytos minutės pertraukėlės spurtavo 9:0. Iki minutės pertraukėlės „KK Alkani“ atsiliko tik 6:10, tačiau trumpas pasitarimas labiau pasitarnavo ketvirtį 19:9 laimėjusiems komandos varžovams.

Ketvirčio gale „Negerų“ persvara vienu metu siekė ir 13-ka taškų, tačiau iki 10-ties ją apmažino taikliu tritaškiu dar spėjęs pasižymėti Pranas Šarka.

„Negerų“ puolimo banga antrajame kėlinyje kiek atslūgo, tačiau užtikrintas darbas gynyboje ir toliau leido aikštelėje dominuoti būtent šiai komandai. Ženklų rodančių „KK Alkanų“ galimybes aplyginti žaidimą nebuvo, po dviejų kėlinių į duobę kritusi komanda atsiliko jau 17:32.

Dar vieną smūgį žaidimo paieškose pasiklydusiems varžovams „Negeri“ sudavė iškart po didžiosios pertraukos kai spurtavo 13:0.

Ketvirtas šių rungtynių kėlinys abiems komandoms buvo tik formalumas, nes nugalėtojais paaiškėjo žymiai ankščiau, dar antrojo kėlinio viduryje. „KK Alkani“ po 2 minučių dar buvo apmažinę skirtumą iki 20-ties 31:51, tačiau visas rungtynes savo sąlygas diktavę „Negeri“ dvikovą baigė atkarpa 16:4 ir taip galutinai įtvirtino savo totalinį pranašumą.

Rungtynių gale „KK Alkani“ buvo labai arti to, kad antrą iš eilės dvikovą pralaimėtų „dvigubai“.

„KK Alkani“ šiose rungtynėse pataikė vos 1 tritaškį iš 24, labai panašiai 1/23 tolimus metimus pirmosiose sezono rungtynėse žaisdami su šia komanda metė tada 45:34 rungtynes laimėję „Negeri“.

„Negeri“: Giedrius Kvakšys ir Gediminas Mateika po 15, Povilas Kaminskas 14 (16 atk. kam.) /„KK Alkani“: Justas Uleckas 16;

„Ginio Pajėgos“ – „ŠKK Šnapiai“ 73:85

Centrinėse vasario 4 dienos turo rungtynėse susitiko „Ginio Pajėgos“ ir „ŠKK Šnapiai“. Dvi komandos kurios realiai šį sezoną pretenduoja į finalo ketvertą arba bent patenka į  pretendentų ten būti sąrašą. Vieša paslaptis, kad „paslaptingą“ sąrašą sudaro „Broliai Šaunuoliai“, „TG Sokol“, „Negeri“ bei abi šių rungtynių dalyvės.

Abi komandos iki šio susitikimo sausį šventė po dvi pergales ir patyrė po nesėkmę. Tašką „ŠKK Šnapiai“ prarado žaisdami su „Broliais Šaunuoliais“, „Ginio Pajėgos“ dvikovoje su „TG Sokol“.

Praėjusį sezoną (2016-2017 m.) kuris „Ginio Pajėgoms“ buvo debiutinis šie kolektyvai sužaidė net tris tarpusavio rungtynes. Visus tris kartus savo pranašumą (80:67, 73:58, 52:47) įrodė bei šnapiams duris į finalo ketvertą uždarė „Ginio Pajėgų“ krepšininkai.Šį sezoną panašu, kad komandos bent jau ketvirtfinalyje viena kitos gali išvengti, nors viena kita staigmena ir vėl sulaužomos visos prognozės.

Apie finalo ketvertą galvojančių komandų susitikimą, pirmąjį 2018 metų vasario sekmadienį, geriau pradėjo „ŠKK Šnapiai“. Per pirmą kėlinį 13-ka taškų surinkusio Lauryno Kirlio į priekį vedamas kolektyvas 8 susitikimo minutę pirmavo 17:8. Šį kartą „ŠKK Šnapiai“ netik agresyviai žaidė puolime, tačiau ir demonstravo puikią gynybą.

„Ginio Pajėgos“ sunkiai įsibėgėjo, tačiau kėlinio gale sužaidė sėkmingą atkarpą bei po Manto Bielinsko tritaškio po pirmųjų dešimties minučių atsiliko tik 16:19.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui „ŠKK Šnapių“ gynybą nutarė patikrinti Raimond Pševodski, po puolėjo tritaškio rezultatas tapo lygus, 19:19. Vos tik „Ginio Pajėgos“ įjungė pavojaus signalą, sekė 6:0 laimėta „ŠKK Šnapių“ atkarpa 25:19. Šį kartą į komandos atakas buvo įtraukiami visi žaidėjai, o ne vienas Laurynas Kirlys.

Įpusėjus ketvirčiui „Ginio Pajėgų“ puolimas strigo toliau, tačiau komanda sistemingai darbavosi gynyboje ir 18-tą susitikimo minutę dar kartą išlygino rungtynių rezultatą 33:33.

Į gerą varžovų atkarpą „ŠKK Šnapiai“ atsakė spurtu 8:0 (41:33). Šį kartą sužibėjo iš brolio estafetę perėmęs Kristijonas Kirlys. Ketvirčio gale „Ginio Pajėgų“ vyrai baigė kelias atakas „2+1“, tačiau po rezultatyvios pirmosios rungtynių pusės toliau 48:41 pirmavo „ŠKK Šnapiai“, kurie vienu metu jau buvo įgiję ir 10-ties taškų persvarą (48:38).

Po didžiosios pertraukos „ŠKK Šnapiai“ kurį laiką dar diktavo savo sąlygas. Įpusėjus ketvirčiui jie pirmavo 58:49, tačiau vėliau pateko į nedidelę duobę ir kėlinio gale „Ginio Pajėgos“ po Raimond Pševodski tritaškio priartėjo 58:62.

Pasibaigus ketvirčio laikui Laurynas Kirlys realizavo abu baudos metimus, po jų „ŠKK Šnapių“ persvara šoktelėjo iki 6 taškų (64:58).

„Ginio Pajėgos“ į rungtynes atvyko be trijų savo gynėjų (Justo Aršausko, Gedimino Ivoškos bei Luko Poniškaičio), todėl kamuolio įžaidimu dažniausiai teko rūpintis Domantui Žičkui ir tai iš vieno iš ekipos lyderių pareikalavo begalo daug jėgų.

Jau ketvirtojo kėlinio pradžioje pamatėme, kad „Ginio Pajėgos“ nespėja reguoti į varžovų veiksmus puolime ir susiduria su vis didesniais sunkumais kai varžovai bando atakas baigti tolimais metimais. Po Tado Gimžausko tritaškio 32 susitikimo minutę „ŠKK Šnapiai“ pirmavo 70:61, tačiau ir tai neatšaldė jų varžovų norų pakovoti dėl pergalės.

Po Domanto Žičkaus ir Vidmanto Skapo atakų 6:0 spurtavę „Ginio Pajėgų“ vyrai dar kartą užsikabino 67:70.

Iki susitikimo pabaigos buvo likę žaisti dar daugiau nei 5 minutes, o nuolat varžovus priverstos vytis ekipos jėgos seko. Po Lauryno Kirlio tolimo metimo „ŠKK Šnapiai“ greitai susigrąžino 8 taškų persvarą 75:67, o turėję daugiau jėgų susitikimo pabaigai jį baigė atkarpa 10:6 kuri galutinai sudėliojo visus taškus šiose įdomiose ir atkakliose rungtynėse.

„Ginio Pajėgos“: Domantas Žičkus 21, Vidmantas Skapas 16 (10 atk. kam.), Valdemar Lodziato 15 (11 atk. kam.), Raimond Pševodski 10 / „ŠKK Šnapiai“: Laurynas Kirlys 38, Kristijonas Kirlys 19;

„Šaras sugriovė Marčėlą“ – „Broliai Šaunuoliai“ 69:68

Vis dažniau į rungtynes pajėgiausius savo žaidėjus surenkantys „Broliai Šaunuoliai“ po sausio mėnesio tapo „D“ grupės lyderiais. Vieni iš šio sezono favoritų 110:55 sutraiškė „KK Alkanų“ kolektyvą bei pasiekė turnyrine prasme labai svarbias pergales prieš „Negerų“ bei „ŠKK Šnapių“ komandas.

Viena pergale daugiau už brolius pirmajame etape iškovojusi „Šaras sugriovė Marčėlą“ dabar išgyvena ne pačius geriausius laikus ir antrajame etape iki vasario 4 dienos rinko tik pralaimėjimus.

Pajėgiausių ekipų aštuntuko autsaideriais tapusiems EX Marčiulioniukams pergalė buvo reikalinga kaip oras, tačiau šį kartą komandos laukė labai pajėgus varžovas ir tai matyt labai smarkiai motyvavo jaunuolius. Kaip po kažkurio koncerto yra sakęs vienas iš garsiausių šalies muzikos atlikėjų: „Jei vogti, tai milijoną. O jei ****, tai karalienę“.

Rungtynes geriau pradėjo „Šaras sugriovė Marčėlą“ 5:2, tačiau patyrę varžovai greitai suregavo į tai kas vyksta aikštelėje ir įpusėjus ketvirčiui išlygino rezultatą. Lygi kova vyko ir likusias penkias pirmojo kėlinio minutes kurių metu netruko ir velniškai efektingų epizodų. Pirmiausiai įspūdingą bloką varžovų gynėjui išrašė Dovydas Sakalnikas, o po kelių akimirkų Simo Liepinaičio ir Manto Kazlausko duetas atsilygino nemažiau efektyviu epizodu „žemė – oras“.

Ketvirčio gale „Šaras sugriovė Marčėlą“ pirmavo 15:14, tačiau gynyboje pražiopsojo Egidijų Mažeiką. Po puolėjo metimo su sirena atkaklų ketvirtį 16:15 laimėjo broliai.

Antrajame ketvirtyje „Šaras sugriovė Marčėlą“ nepataikė tolimų metimų, o „Broliai Šaunuoliai“ laimėdami kovą dėl atšokusių kamuolių vis dažniau gavo progų rengti kontratakas kurios ir nulėmė 6 taškų persvarą kurį labiau patyrusi ekipa ir įgijo po dviejų kėlinių 34:28.

Komandoms į aikštelę sugrįžus po didžiosios pertraukos šaunuolių persvara šoktelėjo iki 8 taškų, tačiau du Manto Pigagos tritaškiai leido „Šaras sugriovė Marčėlą“ žaibiškai atsitiesti 36:38. „Brolių Šaunuolių“ greitą puolimą pažaboję jaunuoliai 26 rungtynių minutę po Beno Lastausko tritaškio grįžo į priekį 43:40 ir iškart privertė varžovus prašyti minutės pertraukėlės.

Trumpas pasitarimas davė greitų rezultatų ir po Manto Kazlausko tolimo metimo „Broliai Šaunuoliai“ grįžo į priekį 47:43 ir nepaisant to, kad 15:19 pralaimėjo trečią ketvirtį prieš lemiamą kėlinį dar galėjo džiaugtis 2 taškų pranašumu 49:47.

Rungtynių favoritais laikyti „Broliai Šaunuoliai“ ketvirtojo kėlinio pradžioje vėl bėgo į priekį 56:47. Komandos pranašumas jokių klausimų nekėlė ir iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms. Į varžovų išpuolius vis sunkiau atsakymų radę Ex Marčiulioniukai  tada atsiliko 56:63.

Arčiau pergalės lygoje 10-tą sezoną žaidžiantis klubas buvo ir prasidėjus 39 susitikimo minutei, kai Egidijaus Mažeikos metimas „Šaras sugriovė Marčėlą“ deficitą padidino iki dviženklio 56:66.

Kelias beviltiškas rungtynes pastaruoju metu sužaidęs jaunimas šį kartą baltų vėliavų į rungtynes neatsinešė, todėl ir muojuoti nebuvo kuo... Po keliolika sekundžių trukusios „Brolių Šaunuolių“ žaidybinės krizės pirmosios pergalės 2018 metais siekusi komanda sumažino atsilikimą iki 5 taškų (61:66).

Matydami, kad varžovai įgavo antrą kvėpavimą broliai iškart paprašė minutės pertraukėlės. Po jos sekė svarbus varžovų tritaškis ir taktinių pražangų virtinė.

Iki susitikimo pabaigos likus apie 40 sekundžių „Broliai Šaunuoliai“ taškus rinko tik baudos metimais, du kartus pasižymėjo po vieną baudos metimą vis prametęs Laurynas Ralys.

„Šaras sugriovė Marčėlą“ likus 21 sekundei atsiliko 66:68, o „Broliams Šaunuoliams“ beliko apsiginti. Komanda surengė pasitarimą norėdama aptarti savo veiksmus paskutinės varžovų atakos metu. Patyrusios komandos stovykloje sumaišties netrūko, vieni galvojo, kad geriau greita pražanga ir galimybė galutinį žodį tarti patiems, kiti manė, kad geriau gintis iki pat galo.

„Broliai Šaunuoliai“ pasirinko antrą variantą. „Šaras sugriovė Marčėlą“ planavo išplėšti pratęsimą metimu iš po krepšio. Dovydas Sakalnikas prametė iš po krepšio, tačiau tarp aukštesnių varžovų įsisukęs Aistis Lemežis atkovojo po kelių akimirkų Manto Pigagos rankas pasiekusį kamuolį kurį pastarasis nieko nelaukęs švystelėjo į varžovų krepšį. Bingo tritaškis taiklus! Atsilikdami 68:69 „Broliai Šaunuoliai“ turėjo 1 sekundę per kurią taip ir nespėjo susikurti normalios progos metimui.

„Šaras sugriovė Marčėlą“: Mantas Pigaga 19, Petras Jasiūnas 13, Dovydas Sakalnikas 11 / „Broliai Šaunuoliai“: Mantas Kazlauskas 19, Laurynas Ralys 17, Egidijus Mažeika 12, Simas Liepinaitis 11;

E – GRUPĖ

„Kažkas Bus“ – „Burkalifa.eu“ 83:66

Po 12,20 tritaškio šį sezoną per rungtynes pataikantys „Kažkas Bus“ krepšininkai antrą etapą pradėjo galingai bei laimėję visus tris susitikimus (vidutiniu 16-kos taškų skirtumu) tapo „E“ grupės lyderiais. Vieną koją į TOP16 etapą jau įkėlusių lygos naujokų šį kartą laukė sunkiai prognozuojama „Burkalifa.eu“.

Antrą sezoną lygoje tęsiantis kolektyvas antrą etapą pradėjo pergale prieš „KK NoName – VR Kambarys.lt“ (59:54), o antrosiose rungtynėse rezultatu 49:57 turėjo pripažinti „Zarasų“ pranašumą. „Zarasai“ vieni iš grupės favoritų, todėl pralaimėjimas jokios žalos „Burkalifa.eu“ ateities planams kaip ir nepadarė.

Žvelgiant į „E“ grupės turnyrinę lentelę pergalė vasario 4 dieną buvo reikalingesnė „Burkalifa.eu“ vyrams, tačiau ir „Kažkas Bus“ žvelgdami toliau į priekį norėjo bilietą į TOP16 etapą užsitikrinti čia ir dabar.

Rungtynes komandos pradėjo be jokios žvalgybos ir gana sėkmingai rinko taškus. Priekyje per 8 pirmas ketvirčio minutes dažniau buvo „Burkalifa.eu“, o rungtynių favoritais laikytai „Kažkas Bus“ net keturis kartus vien per šią rungtynių atkarpą teko lyginti rezultatą (2:2, 7:7, 15:15 ir 17:17).

Iki ketvirčio pabaigos likus dviem minutėms „Kažkas Bus“ padidino apsukas ir trumpą atkarpą laimėję 7:2 po pirmojo kėlinio pabėgo į priekį 24:19.

Uraganinį puolimą „E“ grupės lyderiai demonstravo ir antrojo kėlinio pradžioje, kai daugiausiai Arūno Mačiulio sėkmingo žaidimo dėka pabėgo 39:23.

„Kažkas Bus“ į dvikovą su „Burkalifa.eu“ surinko 10 žaidėjų, todėl žaidėjus kėlinių viduryje keisdavo penketukais. Taip didelį rungtynių tempą palaikiusi komanda įpusėjus rungtynėms pirmavo 47:32.

Po didžiosios pertraukos „Burkalifa.eu“ toliau nežibėjo gynyboje, tačiau Luko Jonkaus ir Manto Linkevičiaus tritaškių dėka trečiajame kėlinyje išvengė didesnių nemalonumų. Po pastarojo puolėjo dviejų tolimų metimų kėlinio gale „Kažkas Bus“ persvara prieš ketvirtą kėlinį aptirpo iki 13-kos taškų 50:63.

Įsismaginęs Mantas Linkevičius per 3 kėlinius „Burkalifa.eu“ komandai pelnė net 22 taškus, Lukas Jonkus debiutavęs lygoje tik šiose rungtynėse pridėjo 16-ka.

Du kėlinius varžovams greičiu neprilygusi „Burkalifa.eu“ sužaidus 3 minutes ketvirtajame kėlinyje surengė spurtą 7:0 bei tokiu būdu sumažino „Kažkas Bus“ pranašumą net iki 9 taškų (63:72). Bandymas užsikabinti iš negausiai į rungtynes susirinkusios ekipos krepšininkų pareikalavo begalo daug jėgų, kurių komandai akivaizdžiai ėmė trūkti būtent ketvirtojo kėlinio pabaigoje.

Dvi paskutines rungtynių minutes „Kažkas Bus“ sužaidė kaip iš natų, Andrius Araminas pasižymėjo efektingu dėjimu, o jo vedama komanda susitikimą baigė spurtu 9:0.

„Kažkas Bus“ pranašumu šiose rungtynėse tapo didelis žaidimo greitis ir geriau subalansuota sudėtis. Visi 10 žaidėjų žaidė apie 20 minučių. Pirmasis penketukas pradėjęs dvikovą viso pelnė 45 taškus, antrasis šį kartą rezervinis – 38.

„Burkalifa.eu“ (1-2) vyrų likusiose „E“ grupės rungtynėse laukia kova už būvį, „Kažkas Bus“ (4-0) situacija radikaliai kitokia, grupės lyderiai jau turi rankose bilietą į TOP16 etapą ir per likusias rungtynes turės šansą pakovoti dėl aukščiaus įmanomos (9) reitingo vietos.

„Kažkas Bus“: Vaidas Petrulionis 14, Mindaugas Kraujalis (10 atk. kam.) ir Simas Aleksandravičius po 13 / „Burkalifa.eu“: Mantas Linkevičius 27 (10 atk. kam.), Lukas Jonkus 22;

„BC Ponai“ – „RRKK&Bendorėliai“40:46

Neaišku kokių vitaminų po Kalėdų eglute savo komandos žaidėjams padėjo ekipos vadovas Raimundas Umbrasas, tačiau jie veikia... Pirmajame etape tik „Lentvario“ komandą rezultatu 61:56 įveikę Bendorėliai naujus metus pradėjo iškart numesdami pora bombų į „E“ grupės turnyrinę lentelę.

Sausį komanda 51:41 įveikė „Tores“ bei 58:50 „KK NoName – VR Kambarys.lt“. Šios netikėtos pergalės grupėje jau spėjo sukelti tikrą sumaištį. Kas galėjo patikėti, kad Bendorėlių atstovai sausį laimės visas žaistas rungtynes ir turnyrinę „E“ grupės lentelę įsirašys maksimalų skaičių įskaitinių taškų?

Sausio mėnesis baigėsi prieš savaitę, tačiau Bendorėlių atstovų komandos pergalių serijai su lyg vasario pradžia nebuvo lemta nutrūkti. Įsibėgėjusi ir į TOP16 etapą nusitaikiusi ekipa savo pergalių seriją pratęsė iki trijų ir dabar „E“ grupėje (3-0) nusileidžia tik 4 dvikovas laimėjusiai „Kažkas Bus“.

Įsibėgėjusiai komandai vasaris prasidėjo rungtynėmis su „BC Ponais“ kurie jau buvo pralaimėję abi savo rungtynes antrajame etape. Iki dvikovos su „BC Ponais“ Bendorėlių atstovai per tris sezonus taip ir nebuvo pasiekę 4 pergalių, tiek kiek jų turi dabar.

Antrajame etape „RRKK&Bendorėliai“ po vasario 4 dienos turo fiksuoja geriausią gynybą visoje lygoje (43,67 vid. tšk.). Nors komanda žaidė su prastą puolimą po žiemos švenčių demonstruojančiais varžovais tai nesumenkina jos rezultatų  bei sugebėjimų priversti oponentus žaisti taip, kaip naudingiau jiems patiems.

Įdomu ir tai, kad tris pergales pasiekusi komanda vis dar yra pati prasčiausia pagal indėlį puolime. „E“ grupėje antausį po antausio varžovams skelianti komanda renka tik po 48,70 taško. Nežymiai jos rezultatyvumas pagerėjo ir šioje sėkmingų rungtynių serijoje (51,67).

Dvikova su „BC Ponais“ Bendorėlių atstovams prasidėjo sunkiai. Komanda prastai įžaidė kamuolį ir niekaip negalėjo į savo rankas perimti iniciatyvos. Įpusėjus pirmajam kėliniui po Manto Mickūno tritaškio ponai vis dar pirmavo 7:5, tačiau tada Valdas Vyšniauskis ir Mindaugas Martinonis pasižymėjo tritaškiais. Po kelių blyksnių prie varžovų krepšio „RRKK&Bendorėliai“ pirmavo 13:7, tačiau tokią persvarą savo rankose išlaikė labai neilgai. Ketvirčio pabaigą geriau sužaidė „BC Ponai“ kurių atsilikimas po pirmojo kėlinio tapo vos 2 taškai 13:15.

Didžiąją laiko dalį antrajame kėlinyje sąlygas diktavo „BC Ponai“, tačiau šiai komandai taip ir nedėjus rimtesnio žingsnio į priekį Bendorėliai ketvirtį baigė dviem taikliaus Mindaugo Martinonio tritaškiais ir įpusėjus rungtynėms jau pirmavo 28:22.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje abi komandos demonstravo labai prastą žaidimą. Nerezultatyvų 3 kėlinį 7:5 laimėję „RRKK&Bendorėliai“ prieš svarbiausią rungtynių dalį toliau jautėsi užtikrinčiau. Jie pirmavo 35:27, o žaidžiama ir toliau buvo pagal jų taisykles. Klampus krepšinis šios komandos veidas.

Prasidėjus lemiamo ketvirčio laikui „BC Ponai“ ir toliau daugiausiai pasitikėjo Karolio Žibučio meistriškumu. Komandos lyderis puikiai darė savo darbą, rinko taškus ir kamuolius po varžovų netaiklių metimų. Būvusio „RRKK&Bendorėlių“ krepšininko pastangų dėka „BC Ponai“ išpradžių priartėjo 34:39.

Ilgą laiką pirmavusių Bendorėlių atstovų veiduose daugiau nerimo ženklų atsirado iki rungtynių pabaigos likus žaisti lygiai 1 minutę. Karolis Žibutis smeigė tritaškį, pelnė 20-tą tašką ir sumažino „BC Ponų“ deficitą iki 2 taškų 40:42.

„RRKK&Bendorėliai“ šį kartą nepanikavo, o Valdas Vyšniauskis metimu iš po krepšio skirtumą padvigubino 44:40. „BC Ponams“ nesurengus rezultatyvios atakos šis puolėjas netrukus gavo teisę pergalę įtvirtinti baudos metimais ir ja pasinaudojo. Dar vienas geras rungtynes sužaidęs rezultatyviausias (12,90 tšk.) ekipos žaidėjas pataikė abu baudos metimus 46:40.

„BC Ponai“: Karolis Žibutis 20 (11 atk. kam.), Lukas Beržinskas 10 /  „RRKK&Bendorėliai“: Valdas Vyšniauskis 16, Šarūnas Jankauskas 10;

F – GRUPĖ

„Meridianas“ – „BC 97“ 53:65

Trečią dvikovą iš keturių „F“ grupėje laimėję „BC 97“ (3-1) išrašė „Meridianui“ (0-4) atostogų kelialapį. Viena vyriausių lygos komandų net ir laimėjusi likusius tris susitikimus 2017-2018 metų sezone liks be TOP16 etapo kovų.

Šiose rungtynėse klysti teisės neturėję „Meridiano“ senukai dvikovą pradėjo geriau ir labai greitai pabėgo į priekį 6:3. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui pastarosios komandos pranašumas sumažėjo iki taško (8:7), o toliau 35 minutes savo sąlygas aikštelėje jau diktavo rekordinį tritaškių skaičių (13) šį sezoną pataikęs „BC 97“ jaunimas.

Po pirmo jaunuolių spurto 7:0 „Meridianas“ atsiliko 14:8, tačiau Mindaugas Žilionis pelnė 5 taškus be atsako ir padėjo savo komandai išvengti didesnių komplikacijų dar pirajame kėlinyje. Veteranai po gynėjo solo priartėjo 13:14, tačiau paskutinis žodis pirmajame kėlinyje vėl priklausė jaunimui. Martynas Pakštas smeigė tritaškį ir leido „BC 97“ ketvirtį laimėti 17:13.

Geriau pastarasis kolektyvas rungtyniavo ir antrojo kėlinio pradžioje, o po keturių minučių net įgijo rekordinį pirmajai rungtynių pusei 6 taškų pranašumą. Kai jau atrodė, kad jaunimas pabėgs negrįžtamai „Meridianas“ susikaupė gynyboje ir kėlinio gale deficitą sumažino iki minimumo 28:29.

Laiku žaidybinę persvarą į savo rankas susigrąžinęs kolektyvas geriau startavo ir trečiajame kėlinyje. Kurį laiką komandoms trūko taiklumo, tačiau po dviejų tuščių abiems komandoms minučių „Meridianas“ sportavo ir pabėgo 33:29.

Kaip parodė tolimesnė rungtynių eiga iniciatyva „Meridianui“ priklausė dar 6 trečiojo kėlinio minutes, vėliau „BC 97“ vėl pasižymėjo keliais tritaškiais kas leido jiems įgyti 4 taškų persvarą. Kai įvykiai aikštelėje vėl klostėsi ne taip kaip reikia senukams Rolandas Mikšta su sirena pataikė tritaškį ir prieš lemiamą kėlinį grąžino savo komandą į kovą 40:41.

Veiksmas kurį matėme 30 minučių mums žadėjo intriguojantį lemiamą ketvirtį, tačiau „BC 97“ kiek netikėtai greitai jau jo pradžioje įgijo 7 taškų persvarą. Jaunimui buvo parankus atviras krepšinis ir nors Rolandas Mikšta tritaškiu dar vienu metu buvo sumažinęs „Meridiano“ atsilikimą iki 4 taškų (48:52) „BC 97“ didesnių duobių išvengė bei jau 38 susitikimo minutę pergalę turėjo savo rankose. Jaunuoliai laiku įgijo 12-kos taškų persvarą ir ją išlaikė iki pat susitikimo pabaigos.

Po blankaus pasirodymo pirmajame etape (1-6) „BC 97” kolektyvui prieš antrą etapą buvo siūlomas tik „F“ grupės autsaiderių „vaidmuo“, tačiau „jo“ komanda atsisakė bei dabar sėkmingai vaikosi TOP16 etapo traukinį.

„Meridianas“: Mindaugas Žilionis 15, Justas Grubevičius 11, Laisvūnas Ričkus 10 / „BC 97“: Martynas Pakštas 21, Lukas Sinkevičius 19 (12 atk. kam.), Marius Prisevičius 10;

„MF“ – „Visad gatavs“ 67:76

„MF“ po kelių pralaimėjimų pirmojo etapo finiše didina apsukas bei antrajame etape (sausio mėnesį) jau šventė tris pergales (3-0). Gerą gynybą demonstruojantys studentai iš rimtesnių konkurentų „F“ grupėje kolkas 66:52 įveikė tik „BC Kibirus“, todėl rungtynės su „Visad gatavs“ tapo dar viena galimybe objektyviau įvertinti grėsmes kurias reguliaraus sezono finiše varžovams gali sukelti „MF“.

„Visad gatavs“ antrą etapą pradėjo taip pat neblogai ir sausį šventė dvi pergales iš trijų. Į aukščiausias pozicijas „F“ grupėje nusitaikiusios komandos šį sezoną pradėjo tarpusavio rungtynėmis, o pergalę rezultatu 74:70 šventė geriau dvikovos galą sužaidusi „MF“.

Antrasis komandų tarpusavio susitikimas 2017-2018 metų sezone prasidėjo Vyganto Versocko tritaškiu, o „Visad gatavs“ žaidę greitai ir agresyviai jau po pirmojo kėlinio pabėgo į priekį 21:9.

Revanšo nuotaikomis gyvenę „Visad gatavs“ krepšininkai visur vienu žingsniu priekyje buvo ir antrajame kėlinyje, puikų solo pasirodymą surengė varžovams netikėtumų pateikęs Dainius Strakšys. Šis tvirtai sudėtas visada pasiruošusių puolėjas per pirmus du kėlinius surinko 14 taškų ir tapo puikia atsvara „MF“ lyderiui Juliui Ščipokui. Pastarasis gynėjas per 20 minučių į savo komandos sąskaitą įdėjo 12-ka akių.

Po 2 kėlinių 25:41 atsilikę „MF“ studentai jautį už ragų griebti nutarė nelaukdami vakaro. Iškart po didžiosios pertraukos. Prie toliau varžovų gynybą terorizavusio Juliaus Ščipoko dabar prisijungė ir jo kraštietis Gražvydas Mockus. Duetas iš Kuršėnų per 10 minučių surinko net 17 iš visų komandos (21) pelnytų taškų ir prieš lemiamą kėlinį komandas skyrė jau tik 8 taškai 46:54. Atsitiesusi komanda šio ketvirčio metu surengė ir rimčiausią savo spurtą 10:0.

Sužaidus 2 minutes ketvirtajame kėlinyje Julius Ščipokas pasižymėjo tritaškiu 52:57, tačiau tuo pačiu atsakęs Vygantas Versockas vėl padidino „Visad gatavs“ komandos atrotrūkį 60:52.

Studentams dar kartą priartėjus per 5 taškus savo žodį tarė Lukas Praskorys. Puolėjas sėkimingai rinko taškus ir pradėjo komandos spurtą 9:0 kurį tritaškiu baigė Dainius Strakšys. „Visad gatavs“ pirmosiose rungtynėse padarytų klaidų nekartojo ir pabėgęs 69:54 priekyje išsilaikė iki pat susitikimo pabaigos.

„MF“: Julius Ščipokas 30, Tomas Balčius 13 / „Visad gatavs“: Dainius Strakšys 22 (4/4 tritaškiai), Lukas Praskorys 21, Vygantas Versockas 13, Artiom Lisovskij 10 (11 atk. kam.);

„BC Kibirai“ – „Juoda-Balta“ 56:46

„BC Kibirai“ šį sezoną stebūklų nekuria, tačiau jų žaidimo bei rezultatų negalime vertinti ir neigiamai. Pasroviui link TOP16 etapo plaukianti komanda antrą etapą pradėjo pralaimėjimu 52:66 „MF“, tačiau vėliau įveikė 64:63 „Visad gatavs“ bei pasiekė dar vieną pergalę 64:50 prieš „Meridianą“. Žvelgiant į turnyrinę „F“ grupės lentelę prieš šią dvikovą galima buvo daryti vienintelę išvadą, kad vasario 4 dieną „BC Kibirams“ teko rimčiausias iš visų likusių varžovų antrajame etape. „Juoda-Balta“ sezoną pradėjo nuo 8 pralaimėjimų, tačiau 68:41 įveikusi „Lentvarį“ įsibėgėjo ir prieš savaitę 65:43 sutriuškino dar ir „Inwido“.

Po pergalių pasiektų 24,50 taško skirtumu „Juoda-Balta“ įgijo daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, tačiau norint tęsti sezoną to vis dar gali būti per mažai.

Vasario 4 dieną pergalių skonį pagaliau pajautę lygos naujokai susikovė su didelę patirtį nuo 2010-2011 metų sezone įvykusio debiuto jau sukaupusiais „BC Kibirais“.

Pastaroji komanda jau ne vieną sezoną iš eilės patenka tarp 16-kos geriausių, todėl „Juoda-Balta“ komandai bandančiai pakilti iš pelenų atsirado puiki galimybė pasitikrinti ko ji yra verta kovoja dėl vietos geriausių šio sezono ekipų 16-tuke.

Rungtynių pradžioje abi komandos žaidė nerezultatyviai ir labai dažnai klydo. Pirmieji atitrūko „Juoda-Balta“ 7:2, tačiau sužaidus dar 4 minutes „BC Kibirai“ rezultatą išlygino 7:7 bei varžovus privertę klysti toliau pirmą kėlinį baigė būdami priekyje 12:9.

Antrajame kėlinyje „Juoda-Balta“ vis sėkmingiau rinko taškus iš po krepšio, tačiau Edgaras Binkys kritiniu momentu „BC Kibirus“ toliau sugebėjo išlaikyti priekyje. Lygoje ilgiau už varžovus žaidžianti komanda visą kėlinį pirmavo 1-5 taškais.

Antrą kėlinį 4 taškais be atsako baigę „BC Kibirai“ trečiąjį pradėjo atkarpa 9:0 ir jau 22 rungtynių minutę galėjo džiaugtis 13-kos taškų pranašumu 33:20.

Prasidėjus 25 dvikovos minutei komandas skyrė vis dar 13-ka taškų, o iš „Juoda-Balta“ ekipos rikiuotės kuriam laikui iškrito po susidūrimo su Ervinu Blažiu skaudžiai ant parketo kritęs Mindaugas Žalkauskas.

Trumpa pauzė lygos naujokams išėjo į naudą. „Juoda-Balta“ spurtavo 13:0 ir iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti dvi minutes išlygino rezultatą 33:33. Kai „BC Kibirai“ atrodė jau prisitaikė prie varžovų bandymų rinkti taškus iš po krepšio daug laisvės gavęs Darius Stankevičius pataikė pora tolimų metimų ir taip dar labiau praplėtė savo ekipos puolimą.

Po Simo Paužos dvitaškio „BC Kibirai“ dar grįžo į priekį 35:33, tačiau milžinišką darbą šiame ketvirtyje atlikę „Juoda-Balta“ vyrai ketvirtį visgi laimėjo 36:35 kai Aivaras Aleksiejus vėl nesulaukė pasipriešinimo iš varžovų po krepšiu.

Sužaidus keturias minutes lemiamo ketvirčio metu dar neturėjo atsakymų kuri komanda pergale baigs šią intriguojančią dvikovą (40:40). „BC Kibirai“ manė, kad jie ir Rolando Bajoro bei Ervino Blažio taškų dėka vėl nurūko į priekį 56:44 taip galutinai sutvarkydami visus reikalus šiose klampiose rungtynėse.

Ne paskutinį vaidmenį „BC Kibirų“ žaidime lemiamo ketvirčio metu suvaidino ir tris kėlinius nieko nenuveikęs Simas Vasiliauskas. Aukštaūgis puikiai padirbėjo gynyboje, o du jo metimai iš vidutinio nuotolio labai svarbiu momentu leido įgyti 4 taškų persvarą. Būtent tuo momentu, lemiamo ketvirčio metu ir įvyko šių rungtynių lūžis.

„Juoda-Balta“ šiose rungtynėse puikiai išnaudojo ilgą suolą. Net 11-ka žaidėjų registravusios komandos atsarginiai surinko 24 taškus („BC Kibirų“ tik 4). Tiesa „BC Kibirai“ šį varžovų pranašumą pavertė niekais totaliai dominuodami gretose atakose. Jie kontratakų metu pelnė 25 taškus, kai „Juoda-Balta“ viso labo 5.

Abi komandos po šių rungtynių dar turi po 3 dvikovas atsargoje, tačiau jose komandų lauks labai skirtingos užduotys. „BC Kibirams“ užtenka įveikti „BC 97“ ir neprisidaryti papildomų problemų žaidžiant su „Lentvariu“ bei „Inwido“. „Juoda-Balta“ norėdama tęsti sezoną privalo įveikti „Meridianą“, o likusiose rungtynėse su „Visad gatavs“ bei „MF“ pasiekti bent pergalę. Net ir padariusi visus darbus maksimaliai gerai „Juoda-Balta“ negalės jaustis rami, „BC 97“ jau turi viena pergale daugiau ir yra laimėjusi tarpusavio susitikimą.

„BC Kibirai“: Ervinas Blažys 18, Edgaras Binkys 13, Rolandas Bajoras 10 / „Juoda-Balta“: Vainius Mačionis 13, Aivaras Aleksiejus 10;