Įvykių kaleidoskopas. 13 – asis turas. (2018.01.21)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia sausio 21 dieną įvykusį turą bei pristato savaitinę rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė bei įdomiausi rungtynių akcentai.

D– GRUPĖ

„Broliai Šaunuoliai“ – „KK Alkani“ 110:55

„KK Alkani“ sezoną pradėjo (0-2), tačiau vėliau įsibėgėjo ir per 7 žaistas rungtynes patyrė vos vieną nesėkmę (48:50 pralaimėjo „TG Sokol“). Per 9 žaistas rungtynes į žaidimą palaipsniui gerinusios komandos krepšį vos du kartus varžovai buvo įmetę daugiau nei 53 taškus, todėl antrą etapą galingai pradėjusių „Brolių Šaunuolių“ toks dominavimas puolime buvo labai netikėtas.

Vis dažniau pagrindinius žaidėjus rungtynėms registruojantys broliai dvikovą pradėjo užtikrintai ir jau po pirmojo kėlinio kurio metu daugiausiai Romuald Zemlianskij taiklių metimų dėka „KK Alkani“ dar sugebėjo atsišaudyti įgijo 9 taškų pranašumą 25:16.

Negausiai į rungtynes susirinkę „KK Alkani“ varžovams kovos davė vos vieną kėlinį. Vos tik prasidėjo antrasis negausiai į dvikovą susirinkusi komanda neatlaikė „Brolių Šaunuolių“ pasiūlyto žaidimo tempo. Pastarajai komandai netrūko žmonių galinčių rinkti taškus, o jai totaliai dominuojant „KK Alkanų“ žaizdas iki didžiosios pertraukos dar pagilino Egidijus Mažeika.

Aikštelėje šeimininkavę broliai įpusėjus rungtynėms pirmavo 53:27, tačiau tokia persvara panašu nepasisotino ir daugiausiai Gedimino Povilausko metimų dėka trečią ketvirtį pradėjo atkarpa laimėdami 8:2 (61:29). „KK Alkani“ nerado būdų kaip pristabdyti „Brolių Šaunuolių“ greitą puolimą ir po 3 kėlinių atsiliko jau beveik dvigubai 41:80.

Rungtynių pabaigos greičiau sulaukti norėję „KK Alkani“ stebūklų nerodė ir ketvirtojo kėlinio metu, „Broliai Šaunuoliai“ smaginosi rinkdami pigius taškus iš po krepšio, į puolimą įtraukė visus penkis aikštelėje esančius žaidėjus ir rungtynes baigė į varžovų krepšį sumesdami šį sezoną rekordinį taškų skaičių (110). Iki šių labai prastų rungtynių „KK Alkani“ tiek taškų dažniausiai neprasileisdavo net per dvi dvikovas.

„Broliai Šaunuoliai“: Laurynas Ralys 23, Egidijus Mažeika 22 (17 atk. kam.), Gediminas Povilauskas 21 (19 atk. kam., 15 rez. perd.), Darius Jovaiša 18, Justinas Povilauskas 12 (10 atk. kam.), Marius Krukonis 10 (10 rez. perd.) / „KK Alkani“: Romuald Zemlianskij 24, Kristijonas Klečkauskas 10;

„Ginio Pajėgos“ – „TG Sokol“ 60:66

Po antrojo „TG Sokol“ ir „Ginio Pajėgų“ tarpusavio susitikimo 2017-2018 metų sezone lygoje neliko nepralaimėjusių komandų. Pirmą sezono dvikovą „A“ grupėje po pratęsimo 75:74 laimėjo „Ginio Pajėgos“, dabar pergalę 66:60 šventė revanšo siekę „sakalai“.

Pirmajame ketvirtyje „Ginio Pajėgos“ pirmavo trumpai. Po Luko Poniškaičio tritaškio 3:2. „TG Sokol“ iškart griebė jautį už ragų ir bandė pabėgti, tačiau niekaip nesugebėdavo įgyti didesnio nei 3 taškų pranašumo.

Kas nepavyko visą kėlinį, pavyko per paskutinę jo minutę. „TG Sokol“ ketvirtį baigė spurtu 7:0 ir po 10 minučių jau galėjo džiaugtis 6 taškų persvara 17:11.

Aukšta nata pirmą ketvirtį baigusi komanda, ne prasčiau pradėjo ir antrąjį. Po 3 minučių įgijo 12-kos taškų pranašumą ir privertė „Ginio Pajėgas“ prašyti minutės pertraukėlės.

Trumpas pasitarimas davė greitų rezultatų. Puolime pastaroji komanda dažniau išnaudojo savo greitį, o gynyboje atletiškumą. Po geresnės  antrosios kėlinio pusės „Ginio Pajėgos“ dar sumažino atsilikimą iki 9 taškų 29:38.

Luko Poniškaičio ir Vidmanto Skapo rezultatyvaus žaidimo dėka po didžiosios pertraukos „Ginio Pajėgos“ sugebėjo atkurti intrigą ir net sumažinti kelis kartus atsilikimą iki 5 taškų. Kai „TG Sokol“ pajuto, kad varžovai grėsmingai artėja suaktyvino gynybą ir pagerino kovą dėl atšokusių kamuolių po savuoju krepšiu, kas leido jiems išvengti greitų „Ginio Pajėgų“ išpuolių bei nuolatinio lipimo ant lentos. Puolime laiku ir vietoje apie save vėl priminė Artūras Jankvoskis. Pirmosiose tarpusavio rungtynėse 32 taškus pelnęs puolėjas tolimų metimų dėka savo komandai prieš lemiamą ketvirtį sukrovė 12-kos taškų pranašumą 57:45. Trečio kėlinio metu „Ginio Pajėgos“ kelis kartus bandė dar kartą perimti iniciatyvą į savo rankas, tačiau prastai veikusi gynyba būtent ties tritaškio linija virto tikru iki tol nepralaimėjusios komandos košmaru. Apie prastą „Ginio Pajėgų“ gynybą nuo varžovų tolišaudės legendos sklandė jau 2017 metais.

„Ginio Pajėgų“ komandai antrą lemiamo ketvirčio minutę užsidegė raudona lemputė. Prisirinkęs nereikalingų pražangų puolime, penktą asmeninę užsidirbo Lukas Poniškaitis. Nuolatinę įtampą varžovų gynybai toliau nuo krepšio keliančio žaidėjo ankstyva netektis„Ginio Pajėgoms“ poziciniame žaidime paliko vienintelį pasirinkimą žaisti per „centrą“ Valdemar Lodziato. Vienintelė likusi opcija kaip parodė 8 minutės kovos nebuvo blogiausia. Aukštaūgis nepaisant, kad prieš jį varžovai nuolat dvigubindavo gynybą labai sėkmingai rinko taškus, jeigu nepavykdavo to padaryti pirmu bandymu jis ir Vdimantas Skapas savo komandai suteikdavo antruosius šansus, daugelį jų „GP“ išnaudojo.

Persvarai tirpstant „TG Sokol“ perskubėjo su metimais, tačiau lemiamu momentu išvengė klaidų, atlaikė varžovų spaudimą bei į savo sąskaitą įsirašė antrąją pergalę „D“ grupėje.

E – GRUPĖ

„Kažkas Bus“ – „Tores“ 97:75

„Kažkas Bus“ debiutinį sezoną 2017 metų spalio 15 dieną pradėjo nuo pralaimėjimo 51:68 būtent „Tores“ komandai. Pirmajame etape „A“ grupėje vieną pergale daugiau turėję lygos senbuviai liko ketvirti, „Kažkas Bus“ laipteliu žemiau, tačiau po Kalėdinės pertraukos kai pergalės įgavo žymiai didesnę reikšmę šie kolektyvai apsikeitė rolėmis.

„Kažkas Bus“ puikiai pradėjo antrą etapą ir jau spėjo įveikti į TOP16 etapą pretenduojančius Zarasų atstovus. „Tores“ kolektyvas toliau išgyvena žaidybinę krizę ir sausio 14 dieną 41:51 neatsilaikė net prieš „RRKK&Bendorėlius“.

Į rungtynes abi komandos atvyko be savo „centrų“, todėl nuo pat susitikimo pradžios bandė žaisti kiek įmanoma greičiau. „Kažkas Bus“ startavo geriau, tačiau vėliau prametė krūvą tolimų metimų ir leido „Tores“ komandai atsitiesti. Į „Kažkas Bus“ tritaškių konkursą laiku užsiregistravęs Aleksandr Lipnevič pataikė iš eilės kelis tritaškius ir tai leido žaidimą visiškai išlygusiai jo komandai ketvirtį be jokios gynybos pralaimėti tik 4 taškais 20:24.

Antrojo kėlinio pradžioje „Tores“ vyrai pirmieji pradėjo daugiau dėmesio skirti gynybai ir tai leido jiems pamažu perimti iniciatyvą ir net artėjant didžiajai pertraukai 36:33 pabėgti į priekį. Iki ketvirčio pabaigos likus daugiau nei 2 minutėms „Kažkas Bus“ dar spėjo pataikyti 4 tritaškius ir po 14:4 laimėtos atkarpos įsiveržti į priekį 47:40.

Trečio kėlinio pradžioje „Kažkas Bus“ šaudė tuščiais šoviniais, tačiau į kiekvieną taiklų varžovų metimą savo atsakymus pateikė Paulius Borkys. Neapsikentę 7 taškus jau kėlinio pradžioje pelniusio gynėjo dominavimo „Tores“ vyrai paprašė minutės pertraukėlės.

Po trumpos pauzės taškų lenktynėse „Kažkas Bus“ iki trečiojo kėlinio pabaigos dažniau klysti pradėjusiai „Tores“ leido pelnyti vos 6 taškus ir galutinai savo naudai perlaužė rungtynių eigą. „Tores“ vyrai neatlaikė varžovų pasiūlyto tempo ir po 30 minučių iš kurių 6 buvo lemtingos atsiliko jau 54:77.

Iki rungtynių likus kėliniui „Tores“ baltų vėliavų nekėlė ir bandė dar pagauti didelę persvarą susikrovusius varžovus. Nepaisant didelių pastangų „Kažkas Bus“ pagerino kovą dėl atšokusių kamuolių ir 38 susitikimo minutę savo pranašumą padino iki 28 taškų 93:65.

Susitikimo gale „Kažkas Bus“ turėjo dar tikslą pelnyti 100-tą taškų, tačiau mesdami daug skubotų tolimų metimų jo taip ir nesugebėjo įgyvendinti, o atkarpa 10:4 finišavę „Tores“ dar kažkiek spėjo pakoreguoti galutinį rungtynių rezultatą savo naudai 75:97.

„Kažkas Bus“ pasiekė 3 pergalę antrajame etape ir vis labiau įleidžia šaknis „E“ grupės turnyrinės lentelės viršūnėje. „Tores“ komandos situacija priešinga. Lygos senbuviai dar prieš Kalėdas pateko į gilę duobę ir antrą etapą pradėjo trimis pralaimėjimais. Likusios trys „E“ grupės rungtynės su „Zarasais“, „Burkalifa.eu“ bei „BC Ponais“ šiai komandai bus žūtbūtinės. Pralaimėjusi bent vienas rungtynes „Tores“ greičiausiai sezoną baigs ankščiau nei buvo planuota prieš šio etapo pradžią.

„Kažkas Bus“: Mindaugas Kraujalis 25, Vaidas Petrulionis 22 (10 atk. kam.), Tadas Kundrotas 19 (11 atk. kam.), Daumantas Kraujalis 15, Paulius Borkys 12 / „Tores“: Aleksandr Lipnevič 38, Viktoras Azarkovas 23 (13 atk. kam.);

„KK NoName – VR Kambarys.lt“ – „BC Ponai“ 56:53

„B“ grupėje žaidusių komandų pirmąją akistatą „KK NoName – VR Kambarys.lt“ laimėjo užtikrintai, net 63:39. Nuo tų rungtynių praėjo daugiau nei du mėnesiai, o per tą laiką abi komandos gana smarkiai spėjo pagerinti savo žaidimą.

Pirmo pasimatymo metu „BC Ponus“ jau pirmajame ketvirtyje 26:4 nukautavę „KK NoName – VR Kambarys.lt“ krepšininkai geriau startavo ir antrajame. Vedami Aurimo Biručio jie po 10-ties minučių pabėgo 16:10.

Pastaroji komanda po 2 kėlinių turėjo 9 taškų pranašumą 29:20 kai pasinaudojo ūgio ir jėgos persvara po varžovų krepšiu. Šiam ketvirčiui einant į pabaigą „KK NoName – VR Kambarys.lt“ neišvengė klaidų, tačiau „BC Ponai“ prie varžovų krepšio stebūklų nekūrė taip pat.

Pirmas įspūdis, kad „KK NoName – VR Kambarys.lt“ žaidimas byra nebuvo klaidingas. Jau trečiojo kėlinio pradžioje „BC Ponai“ kibo į atlapus, sėkmingai gynėsi ir kontratakų metu pelnytų taškų dėka atkūrė intrigą.

Po trijų labai skirtingų kėlinių „BC Ponai“ vienu metu pabuvoję ir priekyje atsiliko 35:36.

Lemiamas ketvirtis buvo rezultatyvus ir intriguojantis. Jo metu „KK NoName – VR Kambarys.lt“ turėjo kelias geras atkarpas kurių metu galutinai galėjo įtvirtinti savo persvarą, tačiau vėl neišvengė klaidų kurios virto „BC Ponų“ ekipos kontratakomis.

Didžiąją rungtynių dalį pirmavusi komanda nutarė pažaisti su ugnimi. Ji dar labiau užsiliepsnojo kai „BC Ponai“ sumažino atsilikimą iki 2 taškų 53:55. „KK NoName – VR Kambarys.lt“ iškart paprašė minutės pertraukėlės.

„BC Ponai“ susitikimo pabaigoje neturėjo 5 komandinių pražangų, bandymai varžovus priversti mesti baudos metimus kainavo branges sekundes. Aurimas Birutis pataikęs vieną baudos metimą „KK NoName – VR Kambarys.lt“ persvarą padidino iki 3 taškų, po antrojo netaiklaus Paulius Tubis kamuolį dar bandė nukreiptį į krepšį. Bandymas nebuvo sėkmingas, tačiau taip sudegė dar kelios „BC Ponams“ gyvybiškai svarbios sekundės. „BC Ponams“ liko laiko tik skubiam labai tolimam metimui, kuriam tikslo nepasiekus į viršų kilo NoName žaidėjų rankos, komanda antrajame etape pasiekė antrąją pergalę ir „BC Ponus“ paliko turnyrinės lentelės apačioje.

„KK NoName – VR Kambarys.lt“: Aurimas Birutis 23, Karolis Trijonis 15, Paulius Tubis 14 (12 atk. kam.) / „BC Ponai“: Tadas Orentas 20;

„Zarasai“ – „Burkalifa.eu“ 57:49

Antrą etapą pralaimėjimu pradėję Zarasų atstovai sausio 21 dienos vakarą egzaminavo „E“ grupėje pergalingai startavusią „Burkalifa.eu“.

Pastaroji ekipa rungtynių pradžioje buvo labai gerai nusiteikusi, tačiau vos tik prarado koncentraciją gynyboje „Zarasai“ tuo iškart pasinaudojo ir vis tvirčiau jausdami žemę po kojomis pirmą kėlinį laimėjo 20:11.

Antrajame ežerų kraštą reprezentuojanti komanda visą dėmesį toliau koncentravo į gynybą baudos aikštelėje. „Burkalifa.eu“ kolektyvui buvo palikta daug erdvės tolimiems metimas, tačiau tuo jie nepasinaudojo ir po 20-ties minučių jau buvo paleidę „Zarasus“ į priekį 36:22.

Didelė „Zarasų“ žaidėjų rotacija lėmė, kad po didžiosios pertraukos komanda vis dažniau prarasdavo rungtynių kontrolę. Varžovų stabtelėjimus pakankamai produktyviai išnaudoję „Burkalifa.eu“ trečią ketvirtį laimėjo 14:13 (36:49).

Lemiamą ketvirtį „Burkalifa.eu“ pradėjo nuo gynybos. Daug jėgų negausiai susirinkusi komanda neturėjo (vertėsi tik šešiais žaidėjais), tačiau bandė užsikabinti ir tie bandymai buvo pakankamai sėkmingi. „Zarasai“ toliau sunkiai rinko taškus kol galiausiai galutinai iššvaistė dviženklį pranašumą.

Susitikimo gale po Andriaus Tomkūno tritaškio sumažinusio „Burkalifa.eu“ atsilikimą iki 4 taškų 48:52 įtampa aikštelėje įkaito iki maksimalios temperatūros.

Rungtynių laikrodžiui skaičiuojant paskutines minutes pastaroji komanda žibėjo gynyboje, tačiau puolime jai trūko sėkmės. Prarastas kamuolys ir netaiklus tolimas metimas kainavo brangiai.

Abejones, kad nuo pat antros rungtynių minutės pirmavę „Zarasai“ gali pralaimėti galutinai išsklaidė Miglius Dambrauskas. Puolėjas pelnė dvitaškį, privertė varžovą kelti ranką aukštyn, o vėliau dar pridėjo ir taiklų baudos metimą 55:48.

Rungtynių gale varžovų šturmą atlaikę „Zarasai“ įsirašė pirmąjį įskaitinį tašką „E“ grupėje 57:49.

„Zarasai“: Andrius Predkelis 13, Miglius Dambrauskas 11, Kęstutis Bagdanavičius 10 / „Burkalifa.eu“: Ugnius Stulginskas ir Nerijus Jozonis (12 atk. kam.) po 13;

F – GRUPĖ

„BC Kibirai“ – „Visad gatavs“ 64:63

Reikia „patarimo“ kaip pralošti laimėtas rungtynes? Kreipkitės į „Visad gatavs“. Dešimtas šio sezono rungtynes žaidusi komanda tris kartus iš penkių pralaimėjo rungtynių gale, kai nesugebėjo išlaikyti susikrautos persvaros savo rankose.

Rungtynės kuriose susitiko 7 sezoną lygoje žaidžiančios komandos prasidėjo Dainiaus Strakšio ir Vytauto Kirlio mikro dvikova. Tik šie du vyrai pirmas dvi susitikimo minutes rinko taškus. Po Vytauto Kirlio „2+1“ į priekį 5:4 įsiveržė „BC Kibirai“ vėliau kelis kartus sugebėję įgyti ir 3 taškų persvarą.

Į „BC Kibirų“ visus bandymus atitrūkti sėkmingai ilgą laiką regavę visada pasiruošę pirmajam kėliniui einant į pabaigą nesugaudė Vytauto Kirlio. Lengvojo krašto iniciatyvos dėka žalieji ketvirtį baigė atkarpa 8:1 ir po 10-ties minučių pirmavo 21:12.

„BC Kibirų“ dominavimas prie „Visad gatavs“ krepšio baigėsi vos tik startavo antrasis kėlinys. Ši komanda vis dažniau klydo ir niekaip negalėjo pasižymėti taškais iš po krepšio. Chaotišku varžovų žaidimu tiek puolime, tiek gynyboje pirmasis pasinaudojo kelis tritaškius šovęs Vygantas Versockas.

Kelis kartus apsigynę „BC Kibirai“ padėtį stabilizavo, tačiau susigrąžinti prarastos persvaros jiems neleido kraujo kvapą pajutęs varžovų vedlys Vygantas Versockas. Nuo tolimų metimų priklausomybės retai išsivaduojantis gynėjas šį kartą puikiai pasirodė ir kitame amplua, gerai skirstė kamuolį ir labai aktyviai veržėsi po varžovų krepšiu. Prieš įsibėgėjusį varžovą „BC Kibirai“ nerado vaistų ir po 2 kėlinių pirmavo jau tik 3 taškais 38:35.

Antrą rungtynių dalį „Visad gatavs“ pradėjo skubotomis atakomis, metimai nekrito, o kamuolius gynyboje susirinkę „BC Kibirai“ daugiausiai Edgaro Binkio dėka vis didino atotrūkį. Kai iniciatyvą praradusi komanda ėmė žaisti ramiau ir daugiau koncentruotis į gynybą jos puolime vėl atsirado daugiau energijos ir užtikrintumo. Kelios kontratakos leido iškart atsitiesti bei po Vyganto Versocko tritaškio kėlinio gale sumažinti atsilikimą iki minimumo 47:48.

„Visad gatavs“ į priekį 49:48 grįžo jau po pirmosios atakos ketvirtajame kėlinyje, kai taškus iš po krepšio pelnė Erikas Dubovskis. Priekyje šiai komandai ilgai išsilaikyti taip ir nepavyko. Edgaro Binkio 4 taškai išvedė į priekį 52:49 „BC Kibirus“.

Neblogai kėlinį pradėję „BC Kibirai“ trumpam iniciatyvą prarado dar kartą kai Vygantas Versockas pelnė du taškus, privertė oponentą užsidirbti nesportinę pražangą, o netrukus pridėjo ir rezultatą 52:52 išlyginusi baudos metimą.

Ketvirčio pradžioje agresyviai žaidę visad pasiruošę vos tik pradėjo švaistyti tolimus metimus „BC Kibirai“ tuo iškart pasinaudojo ir pabėgę į priekį 58:54 privertė varžovus paprašyti minutės pertraukėlės.

Trumpas pasitarimas „Visad gatavs“ komandai leido nurimti bei iš naujo apgalvoti savo veiksmus gynyboje. Pagerėjęs būtent pastarasis žaidimo komponentas lėmė, kad rungtynių gale tvirčiau aikšteleje jautėsi būtent ši po Artiom Lisovskij tritaškio 62:59 pirmavusi komanda.

Tuščią „BC Kibirų“ atkarpą Vytautui Kirliui nutraukus taikliais baudos metimais šios komandos deficitas sumažėjo iki minimumo 61:62.

„BC Kibirams“ pavyko apsiginti, tačiau chaotiški veiksmai po varžovų krepšiu po akimirkos virto dideliais nemalomumais, kai Vygantas Versockas sulaukė komandos draugų perdavimo pabėgęs į priekį ir privertė Luką Jurkšaitį pažeisti taisykles. Du baudos metimus šiose rungtynėse pataikęs gynėjas realizavo ir trečią taip pelnydamas savo komandai jau 35-tą tašką. Ketvirtas deja skriejo pro šalį, o jis pats dar bandydamas pakovoti dėl atšokusio kamuolio prašoko jį sugriebusį varžovų puolėją Edgarą Binkį.

Turėdami 2 taškų deficitą ir laiko paskutiniai atakai „BC Kibirai“ tuo pasinaudojo. Vytautas Kirlys sulaukęs Edgaro Binkio perdavimo jį žaibiškai persivarė į varžovų gynybos zoną. Trys prieš keturis likę „Visad gatavs“ bandė jį užspausti. Rungtynėse 16-ka taškų pelnęs Vytautas Kirlys nesirengė tapti rungtynių didvyriu ir bandymą atakuoti per varžovų rankas iškeitė į rezultatyvų perdavimą. Ervinui Blažiui atsidūrusiam be priežiūros aikštelės kampe beliko atakuoti ir pergalę iš arti mačiusių „Visad gatavs“ žaidėjų nusivylimui jo metimas buvo taiklus.

„BC Kibirai“: Edgaras Binkys 18, Vytautas Kirlys 16 / „Visad gatavs“: Vygantas Versockas 35 (6/13 tritaškiai), Artiom Lisovskij 11;

„MF“ – „BC 97” 78:53

Antrą etapą užtikrintai pradėjusi „MF“ komanda pasiekė 3 pergalę „F“ grupėje ir galima sakyti jau užsitikrino vietą TOP16 etape. Šį kartą šansu žengti į pajėgiausiųjų komandų aštuntuką 2017 metų gruodį nepasinaudojusių studentų grobiu tapo karts nuo karto nagus parodantys lygos naujokai „BC 97“.

Būsimi medikai didelį darbą pakeliui link 3 pergalės atliko jau pirmojo ketvirčio metu, jį laimėdami 23:9. Dvikova prasidėjo šios komandos spurtu 5:0. „BC 97“ gynyba miegojo tą puikiai išnaudojo tris tolimus metimus pataikęs Gražvydas Mockus. Po gynėjo trečiojo metimo komandas skyrė 8 taškai 13:5.

Lengvas pirmasis kėlinys bei greitai susikrauta persvara lėmė pirmaujančios komandos atsipalaidavimą antrajame ir trečiajame ketvirčiuose. „MF“ dažnai klydo perduodami kamuolį, „BC 97“ įsimėtė ir šiuos du kėlinius pralaimėjo tik bendru 5 taškų skirtumu. Po trijų kėlinių būsimi medikai ir jų kompanija pirmavo 62:43.

Iki susitikimo pabaigos likus daugiau nei trims minutėms „BC 97“ žaidimas vėl buvo panašus į tą kurį matėme pirmajame kėlinyje. Puolimas buvo chaotiškas, o gynyboje komandai smarkiai trūko jėgos.

Po 4 taškų be atsako „BC 97“ atsilikimas rungtynių pabaigoje sumažėjo iki 21. „MF“ per rungtynes suklydusi 23 kartus vėl pabandė žaisti efektingai ir taip prarado kelis kamuolius. Po Gražvydo Mockaus avia linijų skrydžio pasibaigusio efektingu dėjimu „BC 97“ atslikimas tapo 23 taškai, o dvikova baigėsi rezultatu 78:53.

„BC 97“ rinkdami taškus sužaidė pagal savo galimybes, šį sezoną daugiau nei 53 komanda per 9 dvikovas rinko vos du kartus, tačiau gynyboje tikrai pritrūko noro ir atsidavimo.

„MF“: Gražvydas Mockus 19, Mindaugas Brusokas 14 (12 atk. kam.), Karolis Jonuška 13, Tomas Balčius 11 (10 atk. kam.) / „BC 97”: Karolis Martinkėnas 15, Martynas Pakštas 12, Valerijus Trekailo 11;

„Lentvaris“ – „Juoda-Balta“ 41:68

Šventė„Juoda-Balta“ komandos kieme. Praėjus 98 dienoms nuo 2017 metų spalio 15 dieną įvykusio debiuto SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE „Juoda-Balta“ kolektyvas sutriuškino „Lentvarį“ ir pagaliau atsikratė vis ilgėsiusios pralaimėjimų uodegos.

Rungtynių pradžia komandoms buvo nerezultatyvi, po Dariaus Stankevičiaus tolimo šūvio „Juoda-Balta“ ilgą laiką buvo priekyje 3:2. „Lentvariui“ toliau stringant pastarosios komandos reikalai ėmė taisytis kai iniciatyvos vis dažniau ėmėsi Dainius Juknevičius. Aukštaūgis per šį ketvirtį pelnė 8 taškus bei leido juodai-baltiems ketvirtį laimėti 12:4.

„Lentvario“ bandymai rinkti taškus iš po krepšio nepasiteisino ir toliau, o vis labiau įsibėgėję Dainiaus Juknevičiaus ir Vainiaus Mačionio vedami varžovai įpusėjus rungtynėms jau galėjo džiaugtis 15-kos taškų pranašumu 27:12.

Du kėlinius aktyvios varžovų gynybos prispausti Lentvario atstovai anksti rankų nenuleido. Išplėtę puolimą ties tritaškio linija jie vis sėkmingiau rinko taškus bei trumpam po didžiosios pertraukos į savo rankas perėmė iniciatyvą.

Trečio kėlinio metu „Juoda-Balta“ gynyba neveikė, tačiau kaip paaiškėjo vėliau „Lentvario“ bandymas atgimti nebuvo sėkmingas. Dainius Juknevičius ir Darius Stankevičius smeigė po du tritaškius, o kelios greitos atakos ketvirčio gale netik leido grįžti į ritmą, tačiau ir dar labiau pasikelti akcijas prieš ketvirtą kėlinį 51:31.

Ketvirtas kėlinys abiems komandoms buvo tik formalumas, tačiau atkaklių grumtynių po krepšiais netrūko ir toliau. „Lenvaris“ kelis kartus dar bandė sumažinti deficitą, tačiau pirmos pergalės skonį jautę „Juoda-Balta“ krepšininkai didelių duobių išvengė ir galutinai įtvirtino neginčijamą savo pranašumą.

Įdomus faktas: „Juoda-Balta“ pirmajame etape tritaškius metė tik 17,11% taiklumu ir per 7 rungtynes jų pataikė vos 19-ka. Panašu, kad prastas tolimų metimų pataikymas jau istorija. Antrajame etape lygos naujokai per dvi dvikovas jau pataikė 15 tritaškių ir juos realizuoja, net 53,57% taiklumu.

„Lentvaris“: Marius Sabonis 13, Paulius Zapolskas 12 (16 atk. kam.) / „Juoda-Balta“: Dainius Juknevičius 25 (18 atk. kam.), Vainius Mačionis 12, Darius Stankevičius ir Mindaugas Žalkauskas po 10;