Įvykių kaleidoskopas. 11 – asis turas. (2018.01.07)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia sausio 7 dieną įvykusį turą bei pristato savaitinę rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė bei įdomiausi rungtynių akcentai.

D – GRUPĖ

„Ginio Pajėgos“ – „Šaras sugriovė Marčėlą“ 93:62

„Ginio Pajėgos“ iki žiemos švenčių varžovus „A“ grupėje gliaudė lyg riešutus (7-0) bei spėjo užsiklijuoti nenugalimos ekipos etiketę. Šį kartą patyliukais apie dar vieną žygį į finalo ketvertą galvojančių krepšininkų kelyje pasipaniojo jauna „Šaras sugriovė Marčėlą“ komanda. Pastaroji 2017 metais „C“ grupėje patyrė vos vieną nesėkmę (6-1).

„Ginio Pajėgos“ naujus metus pradėjo spurtu 6:0. Varžovams įgijus 8 taškų persvarą 10:2 puolime strigusios „Šaras sugriovė Marčėlą“ komandos treneris Gustas Maskoliūnas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės.

Po trumpo pasitarimo didesnių pokyčių ex Marčiulioniukų žaidime nebuvo lemta išvysti, galingai rungtynes pradėjusios „Ginio Pajėgos“ ketvirtį laimėjo 29:11.

Antrajame kėlinyje „Šaras sugriovė Marčėlą“ pamažu prisitaikė prie varžovų gynybos ir prasidėjus 15 dvikovos minutei net sugebėjo sumažinti varžovų pranašumą iki 15-kos taškų 21:36.

Įpusėjus rungtynėms vos penkis žaidėjus rotacijoje turėjusi „Šaras sugriovė Marčėlą“ atsiliko 28:52 ir neturėjo jokių šansų kažką pakeisti. Trečią kėlinį dar laimėjusi 22:20 ji visiškai subyrėjo rungtynių pabaigoje ir patyrė nesėkmę net 31 taško skirtumu.

„Ginio Pajėgos“: Lukas Poniškaitis 27, Domantas Žičkus 25, Valdemar Lodziato 22 (13 atk. kam.), Justas Aršauskas 10 / „Šaras sugriovė Marčėlą“: Nedas Matulionis 19, Petras Jasiūnas 15, Danielius Kopūstas (17 atk. kam.) ir Deivis Juršėnas po 10;

„O.P.A.“ – „Negeri“ 56:58

Iki Kalėdų SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE be pralaimėjimų žygiavo trys kolektyvai. Du iš jų antrojo etapo tvarkaraštis akis į akį suvedė jau pačiose pirmosiose 2018 metų rungtynėse.

Dvikovą „O.P.A.“ pradėjo spurtu 6:0, tačiau „Negeri“ žaibiškai tritaškiu pagalba išlipo iš duobės ir įgijo 4 taškų pranašumą 12:8. Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus 4 minutėms „O.P.A.“ sumažino savo atsilikimą iki minimumo, o vėliau surengę pora greitų atakų ketvirtį laimėjo 21:17.

Antrojo ketvirčio pradžioje aikštelėje vyko nerezultatyvi kova, o jam įpusėjus rezultatu 29:26 ir toliau išliko „O.P.A.“ vyrai kurie puikiai išnaudojo antruosius šansus. Kėlinio gale pastaroji komanda pirmavo 38:32, o Ramūnas Gudeikis gavęs šansą sumažinti „Negerų“ atsilikimą iki 3 taškų prametė visus tris baudos metimus po to kai rungtynių arbitrai sukeldami „O.P.A.“ žaidėjų nuostabą užfiksavo taisyklių pažeidimą metimo metu.

Trečio kėlinio metu aikštelėje dominavo gynybinis krepšinis, o prieš lemiamą ketvirtį 2 taškų 45:47 deficitą turėjusių „Negerų“ komandą nuo didesnių nemalonumų vėl gelbėjo laiko varžovų krepšio tinklelį skrodę tolimi metimai.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „O.P.A.“ toliau kontroliavo lentą, tačiau prasidėjus 35 susitikimo minutei Gediminas Mateika smeigė tritaškį 51:51. Po dar vieno tritaškio „Negeri“ jau buvo priekyje 55:53, šį kartą per „O.P.A.“ į priekį traukusio Ramūno Jozonio rankas tolimą metimą smeigė Arnoldas Juchnevičius.

„O.P.A.“ privalėjo užpulti ir tai komandai pavyko. Pirmas bandymas įvesti kamuolį į baudos aikštelę nebuvo sėkmingas, tačiau Andrius Šimelevičius laiku pastebėjo prie tritaškio perdavimo laukiantį Evaldą Pieslį kuris tritaškiu vėl grąžino į priekį 56:55 „O.P.A.“. Svarstyklės „Negerų“ komandos naudai 58:56 pakrypo jau sekančios atakos metu, kai analogišku būdu pasižymėjo antrą svarbų tritaškį pataikęs Arnoldas Juchnevičius.

Rungtynių gale „O.P.A.“ turėjo laiko gelbėtis, tačiau komandinių pražangų limito neišnaudoję varžovai iškentėjo ir trapią persvarą išlaikė iki pat finalinio švilpuko.

„O.P.A.“ pirmosiose 2018 metų rungtynėse buvo kovingi bei patikimai kovojo dėl atšokusių kamuolių, visgi pirmajame etape demonstravusi geriausią gynybą prieš varžovų tolimus metimus visoje lygoje šį kartą komanda nusvilo. „Negeri“ tritaškius metė 47,83% taiklumu ir tokiu būdu pelnė net 56,90% visų šiose rungtynėse surinktų taškų.

„O.P.A.“:  Ramūnas Jozonis 27 (11 atk. kam.), Evaldas Pieslys 10 / „Negeri“: Arnoldas Juchnevičius 20 (6/10 tritaškiai), Gediminas Mateika 16;

„TG Sokol“ – „KK Alkani“ 50:48

Gruodžio 17 dieną „KK Alkani“ pasiekė pergalę reikiamu skirtumu bei pasinaudoję paskutinės minutės pasiūlymu pateko tarp 8 geriausių pirmojo etapo komandų. Šį kartą 5 nepralaimėtų rungtynių seriją turinčios komandos laukė vos kartą pirmajame etape (6-1) suklupę „TG Sokol“.

Prieš pat paskutinę 2017 metų dvikovą į savo gretas pasikvietę 2016-2017 metų sezono lygos čempioną ir finalinių rungtynių MVP Deimantą Pavlovskį „KK Alkani“ tapo rimta jėga. Ją pirmieji 2018 metais galėjo pajusti „sakalai“ kuriems pergalę pavyko išplėšti tik pačioje susitikimo pabaigoje.

Dramatiškai rungtynės klostėsi jau nuo pat pirmųjų minučių, nei vienai komandai per 9 minutes nesurengus rimtesnio pabėgimo kėlinio gale „TG Sokol“ pirmavo 13:11. Tada Kristijonas Klečkauskas ir Mindaugas Zalatoris užbaigė dvi greitas alkanų atakas kas leido būtent šiai komandai 15:13 laimėti pirmąjį ketvirtį.

Pirmą baigę geriau, „KK Alkani“ aukštesne nata pradėjo ir antrąjį. Pastarosios komandos atakų smaigalyje atsirasdavo vis kiti žaidėjai ir taip išplėtusi savo puolimą ji 12-tą minutę igijo 6 taškų pranašumą 19:13.

Po didžiosios pertraukos „KK Alkani“ pirmavo 28:21, tais pačiais 7 taškais ši komanda buvo priekyje sužaidus ir dar 5 susitikimo minutes. Kurį laiką „TG Sokol“ puolimas buvo išsiderinęs, tačiau Nerijaus Pigagos tolimi metimai leido jai atgyti bei prieš lemiamą ketvirtį sumažinti atsilikimą iki 2 taškų 34:36.

Sužaidus dvi minutes ketvirtajame kėlinyje „TG Sokol“ įsiveržė į priekį 40:36. Varžovams perėmus iniciatyvą į savo rankas „KK Alkani“ vis dažniau žaidė per savo naujoką Deimantą Pavlovskį. Po jo tritaškio komandas skyrė vos taškas 39:40.

„KK Alkaniems“ kelis kartus nepavyko užpulti ir tuo iškart pasinaudoję „TG Sokol“ krepšininkai žaibiškai susikrovė 7 taškų pranašumą. Iki susitikimo pabaigos likus 4 minutėms atrodė, kad ši komanda jau turi pergalę savo rankose, tačiau su tuo nesutiko Deimantas Pavlovskis. Gynėjo dėka iki susitikimo pabaigos likus žaisti 3 su puse sekundės rezultatas tapo lygus 48:48.

„TG Sokol“ paskutinę savo ataką užbaigti nusprendė per Nerijų Pigagą ir gynėjas savo komandos draugų nenuvylė. Gavęs kamuolį jis pasinaudojo Edgar Kolendo užtvara bei kaip viesulas praskriejęs link varžovų krepšio pelnė pergalingus taškus 50:48.

„TG Sokol“: Nerijus Pigaga 22, Karol Ruselevič 16 / „KK Alkani“: Deimantas Pavlovskis 17 (11 atk. kam.);

„ŠKK Šnapiai“ – „Broliai Šaunuoliai“ 73:80

„Broliai Šaunuoliai“ ir „ŠKK Šnapiai“ pirmajame etape buvo laikomi atitinkamai „A“ ir „B“ grupių favoritais, tačiau nesugebėjo išvengti pralaimėjimų ir be didesnių atgarsių į priekį praleido kitus kolektyvus. Antrajame etape viskas prasideda iš naujo, kiekviena pergalė tampa aukso vertės, todėl dvi geriausiai sukomplektuotos šio sezono lygos komandos pagaliau turi popieriuje turimą potencialą perkelti į aikštelę bei pagaliau baigti žaisti spėpynes.

Komandų kurios turi visas galimybes dar kartą pasimatyti 2017-2018 metų sezono finale akistatata geriau pradėjo „ŠKK Šnapiai“ kurie sužaidus 2 minutes po Martyno Rakausko pirmųjų taškų pirmavo 6:1. Į varžovų pirmą bandymą atitrūkti „Brolių Šaunuolių“ komanda suregavo labai greitai bei laimėdama atkarpą 10:0 įpusėjus rungtynėms jau turėjo 5 taškų pranašumą 11:6.

„ŠKK Šnapiai“ įkrito į duobę, o dar viena galinga šaunuolių atkarpa ją pagilino iki 10-ties taškų atžymos. Pirmaudami 21:11 „Broliai Šaunuoliai“ ir baigė pirmą ketvirtį.

Negausiai į rungtynes susirinkę „ŠKK Šnapių“ žaidėjai antrajame kėlinyje toliau nerado vaistų prieš pirmą kartą šį sezoną aikštelėje pasirodžiusį Darių Dūdėną. Veteranui kuris dar turi ne vieną statinę parako pelnius 11-tąjį tašką „Broliai Šaunuoliai“ 13 dvikovos minutę pirmavo 30:13. „ŠKK Šnapiams“ toliau nesugebant nei užpulti, nei apsiginti varžovai smaginosi greitų atakų metu ir dar neįpusėjus rungtynėms įgijo rekordinį 22 taškų pranašumą 36:14.

Iki didžiosios pertraukos likus žaisti 4 minutes „ŠKK Šnapius“ į priekį patempė Martynas Rakauskas bei Vytautas Cicėnas. Šis tandemas pelnė 8 taškus ir tokiu būdu neleido savo komandai visiškai subyrėti 23:43.

„Brolius Šaunuolius“ po didžiosios pertraukos įsibėgėję šnapiai privertė jaustis nepatogiai gynyboje. Vienas pats Martynas Rakauskas per 3 minutes pelnė net 13-ka taškų ir leido sumažinti atsilikimą nuo 20 iki 13-kos taškų 36:49. Šaunuolių žaidimas buvo chaotiškas, komanda dažnai klydo ir visiškai prarado rungtynių kontrolę. Po Vytauto Cicėno dvitaškio ketvirčio viduryje „ŠKK Šnapiai“ atsiliko jau 40:49.

Kraujo kvapą pajutusiai komandai užteko trumpam vėl prarasti koncentraciją gynyboje, Darius Dūdėnas tuo iškart pasinaudojo ir padidino „Brolių Šaunuolių“ pervarą iki 19-kos taškų. Per likusią minutę iki ketvirčio pabaigos „ŠKK Šnapių“ deficitas dar spėjo aptirpti iki 15-kos 49:64 kai 4 taškus be atsako pelnė 20 taškų per šį ketvirtį surinkęs ir paskutinę ataką efektingu dėjimu baigęs Martynas Rakauskas.

Daugiausiai mįslių „Brolių Šaunuolių“ gynybai uždavęs aukštaūgis viso per tris kėlinius pelnė net 30 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje „ŠKK Šnapiai“ ir toliau demonstravo gražų bei rezultatyvų krepšinį, tačiau „Broliai Šaunuoliai“ net ir po to kai varžovai dvikovos gale spurtavo 10:0 išliko priekyje ir šventė pirmąją pergalę pajėgiausių šio sezono komandų grupėje („D“).

„ŠKK Šnapiai“ puikiai išnaudojo „Brolių Šaunuolių“ klaidas (28) ir jomis pasinaudoję surinko net 41 tašką. Nors pergalę šventusi komanda savo gretose neturėjo Gedimino Povilausko, Manto Kazlausko, Simo Liepinaičio ir dar kelių mažiau reikšmingų žaidėjų jai nuo suolo pakilę žaidėjai šį kartą surinko 33 taškus ir su kaupu kompensavo didelį prarastų kamuolių skaičių.

„ŠKK Šnapiai“: Martynas Rakauskas 38, Vytautas Cicėnas 19, Karolis Bagdonas 11 / „Broliai Šaunuoliai“: Darius Dūdėnas 27, Darius Jovaiša 22, Laurynas Ralys 10;

E – GRUPĖ

„Kažkas Bus“ – „Zarasai“ 79:77

„Zarasams“ iki pajėgiausių komandų aštuntuko žaidžiant „B“ grupėje pritrūko tik geresnio įmestų – praleistų taškų balanso. Didžiausių pirmojo etapo nelaimėlių pirmaisiais varžovais 2018 metais tapo viena iš geriausiai šį sezoną žaidžiančių lygos naujokių „Kažkas Bus“. Ši komanda „A“ grupėje pasiekė 3 pergales (3-4) ir tarp lygos debiutančių pagal jas liko antra.

Pirmas 2018 metų rungtynes geriau pradėjo „Zarasai“. Po brolių Mackevičių ir Andriaus Predkelio taiklių metimų įsiveržę į priekį 7:0. Tokiu pat 7 taškų skirtumu ežerų krašto atstovai į rungtynes surinkę tik penkis žaidėjus pirmavo ir įpusėjus pirmajame kėliniui, tačiau tada „Kažkas Bus“ sėkmingai pasinaudojo savo pagrindiniu ginklu – tritaškiais. Mindaugui Kraujaliui patakius du iš eilės Zarasų atstovų persvara ištirpo iki 3 taškų.

„Kažkas Bus“ vienu metu skirtumą jau buvo spėję sumažinti iki minimumo, tačiau agresyviau baudos aikštelėje žaidę „Zarasai“ drąsiai veržėsi po varžovų krepšiu kas leido jiems ketvirtį laimėti 24:16.

Rungtynes be žvalgybos pradėjusios komandos sėkmingai puolime žaidė ir prasidėjus antrajam kėliniui. „Zarasai“ iš pradžių igijo 12-kos taškų pranašumą, tačiau „Kažkas Bus“ kelias atakas baigė per savo „centrą“ Dainių Pakeltį, pataikė kelis tolimus metimus ir nieko nelaukę sumažino atsilikimą iki 2 taškų 28:30. Rungtynių kontrolę vėl praradę zarasiškiai surengė trumpą pasitarimą, įkvėpė oro ir kaip iš natų sužaidę 3 minutes vėl šovė į priekį 42:34 laimėdami pirmą rungtynių dalį.

Prasidėjus trečiajam kėliniui „Zarasai“ dar kartą susikrovė dviženklį pranašumą. „Kažkas Bus“ toliau laikėsi savo žaidimo plano didžiąją dalį atakų baigdami tolimais metimais. Prasidėjus 27 rungtynių minutei Daumanto Kraujalio du tritaškiai išvedė „Kažkas Bus“ vienu tašku į priekį, tačiau „Zarasai“ sukandę dantis prieš lemiamą ketvirtį dar kartą grįžo į priekį 60:57.

Lemiamas rezultatyvių rungtynių ketvirtis vyko taškas į tašką. Jam įpusėjus 69:66 dar pirmavo „Zarasai“, bet Vaidas Petrulionis vėl užbaigė „Kažkas Bus“ ataką taikliu tritaškiu 69:69.

Atkaklių rungtynių pabaigoje „Zarasų“ komandos žaidėjams akivaizdžiai ėmė trūkti jėgų, didesnę rotaciją turėję „Kažkas Bus“ komandos krepšininkai tuo pasinaudojo ir iki susitikimo pabaigos likus ne pilnai minutei įgijo 4 taškų persvarą 79:75.

Evaldas Mackevičius baudos metimais dar spėjo sumažinti „Zarasų“ deficitą iki dvitaškio metimo 77:79, tačiau po minutės pertraukėlės ilgus perdavimus atlikę „Kažkas Bus“ išvengė varžovų taktinių pražangų ir taip sudegino visas likusias sekundes iki finalinio švilpuko.

Po rungtynių mintimis apie pirmą 2018 metų dvikovą pasidalinęs „Zarasų“ komandos vadovas ir vienas iš lyderių Andrius Predkelis norėjo padėkoti varžovams už labai gerą kovą. Komandos vadovo pagarbos bei sveikinimų susilaukė iki pat rungtynių pabaigos kovoję „Zarasų“ krepšininkai kuriems per mažiau nei parą tai buvo trečios rungtynės. Komanda šiuo metu žaidžia „Zarasų“ rajono krepšinio turnyre kur mūsų duomenimis jau pateko į finalą.

„Nuo pat rungtynių su „Kažkas Bus“ pradžios matėsi, kad abi komandos daugiau dėmesio skirs puolimui. Gynyboje mes nevisada išsikeisdavome žmonėmis, todėl praleidome daug tritaškių, kuriuos varžovai metė laisvi. Patys puldami varžovams nenusileidome iki pat ketvirtojo kėlinio pabaigos, kol galiausiai nepataikėme tų metimų kurie pirmoje rungtynių pusėje sukrito. Gaila, kad tiek mes, tiek varžovai į rungtynes atvyko ne pilnų sudėčių. Mes buvome penkiese, varžovai septyniese. Jėgų trūkumas iki dvikovos pabaigos likus 2 minutėms galbūt ir nulėmė prastą atkarpą. Sveikinu varžovus su pergale ir tikiuosi, kad ateityje dar susitiksime su „Kažkas Bus“ revanšui.“

Pergalę prieš vienus iš „E“ grupės favoritus iškovojusi „Kažkas Bus“ ketvirtą kartą šį sezoną per rungtynes metė bent 40 tritaškių (16/43) bei penktą kartą per 8 rungtynes jų išmetė daugiau nei dvitaškių. Šį sezoną lygos naujokai per rungtynes pataiko beveik po 12-ka tritaškių.

„Kažkas Bus“: Vaidas Petrulionis 24, Mindaugas Kraujalis 17 (10 rez. perd.), Tadas Kundrotas 14, Daumantas Kraujalis 12 / „Zarasai“: Andrius Predkelis (13 atk. kam.) ir Evaldas Mackevičius (10 atk. kam.) po 22, Vytautas Mackevičius 18, Miglius Dambrauskas 10 (12 atk. kam.);

„Tores“ – „KK NoName – VR Kambarys.lt“ 40:60

„Tores“ (4-3) pirmą etapą ir kartu pasirodymą „A“ grupėje prieš Kalėdas baigė techniniu pralaimėjimu, tačiau tai jokiu būdu nereiškė, kad komandą ištiko krizė ar ji jau sudėjo ginklus. Lygos senbuviai naujus metus norėjo pradėti juos reabilituojančia pergale. Po prasto pasirodymo „B“ grupėje (2-5) panašių norų turėjo ir „KK NoName – VR Kambarys.lt“, todėl komandų norinčių pasikelti savo vertę akistatoje buvo galima laukti pačių įvairiausių scenarijų. Vienas iš jų, kad viena iš komanda patieks užtikrintą pergalę, kaip dažnai nutinka kai susitinka teoriškai vienodus šansus kovoti dėl pergalės turinčios komandos.

Abi komandos į dvikovą surinko pajėgiausias savo sudėtis, tačiau rungtynės prasidėjo labai nerezultatyviai. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui „KK NoName – VR Kambarys.lt“ pirmavo 4:2. Tris naujus žaidėjus į aikštelę išleidę lygos naujokai vienu metu buvo įgiję 6 taškų pranašumą, o iki ketvirčio pabaigos likus minutei dar pirmavo 14:9, tačiau „Tores“ kėlinį baigė 5 taškais be atsako ir išlygino rungtynių rezultatą 14:14.

Po antrojo kėlinio kurio metu „Tores“ pataikė vos vieną metimą (dvitaškį) „KK NoName – VR Kambarys.lt“ persvara šoktelėjo iki 9 taškų 25:16.

Po didžiosios pertraukos Aleksandr Lipnevič dėka „Tores“ komandos puolimas atgijo, tačiau daugiau opcijų renkant taškus turėję varžovai 9 taškų persvarą savo rankose išlaikė ir prasidėjus 25 susitikimo minutei.

Kai jau atrodė, kad „Tores“ užsikabino „KK NoName – VR Kambarys.lt“ pasinaudojo savo priekinės linijos pranašumu baudos aikštelėje, pataikė kelis tritaškius bei prieš lemiamą ketvirtį įgijo nerezultatyvioms rungtynėms labai solidų 14-kos taškų pranašumą 45:31. Puikiai į pirmaujančios komandos žaidimą nuo suolo įsitraukęs gynėjas Aurimas Pocius puikiai vadovavo komandos puolimui ir per 3 kėlinius atliko net 8 rezultatyvius perdavimus. Jo komanda ketvirtį baigė laimėdami atkarpą 10:0.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Žilvino Pareigio tritaškiu 48:31. „Tores“ vėl darė daug klaidų ir prametė krūvą patogių metimų. Lygos senbuviai taip ir neatradę savo žaidimo iki susitikimo pabaigos likus 2 minutėms dar buvo sumažinę atsilikimą iki 14 taškų 38:52, tačiau paskutinę rungtynių atkarpą debiutantai laimėjo 8:2 bei šventė kolkas svarbiausią savo pergalę 2017-2018 metų sezone.

„KK NoName – VR Kambarys.lt“ surinkusi visus svarbiausius savo žaidėjus demonstravo žymiai geresnį krepšinį ir buvo priekyje visą rungtynių laiką. Labai didelį vaidmenį siekiant pergalės lygos naujokų žaidime suvaidino gera kova dėl atšokusių kamuolių puolime, kurią NoName vyrai laimėjo net 22-5.

„Tores“:  Aleksandr Lipnevič 15 / „KK NoName – VR Kambarys.lt“: Paulius Tubis 17 (14 atk. kam.), Einaras Beržonskis 10;

F – GRUPĖ

„Visad gatavs“ – „Inwido“ 77:57

Jei ne keli kluptelėjimai rungtynių pabaigose „Visad gatavs“ (3-4) realiai būtų pretendavę į 3 vietą „B“ ir geriausiųjų aštuntuką. „Inwido“ panašiais pasiekimais 2017 metų spalį – gruodį pasigirti negalėjo ir į turnyrinę lentelę „C“ grupėje įsirašė tik techninę pergalę. Nepaisant skirtingų pasirodymų pirmajame etape lygoje nuo 2010-2011 metų sezono žaidžianti „Visad gatavs“ komanda į „Inwido“ neturėjo žiūrėti pro rožinius akinius bei turėjo tinkamai pasirengti pirmajai 2018 metų kovai.

Rungtynes geriau pradėjo „Inwido“, tačiau įpusėjus pirmajam ketvirčiui Vygantas Versockas pataikė iš toli ir pradėjo „Visad gatavs“ spurtą 13:0 (18:9). Kėliniui einant prie pabaigos „Visad gatavs“ dominavimą nutraukė „Inwido“ komandos lyderio Vitalijaus Afanasjevo 5 taškai leidę ketvirtį baigti turint vos 5 taškų deficitą 15:20.

Vos tik prasidėjo antrasis kėlinys Vygantas Versockas smeigė dar du tritaškius po kurių 15:28 atsilikusi „Inwido“ sausio 7 dieną daugiau neprisikėlė.

„Visad gatavs“ tvirtai turėjo žaidimo vadžias savo rankose, o etatinių „Inwido“ lyderių Vitalijaus Afanasjevo ir Edvardo Žilinsko pastangų ir vėl buvo permažai. Įpusėjus rungtynėms pastarasis krepšininkas tritaškiu sugebėjo sumažinti savo komandos atsilikimą iki 13-kos taškų, tačiau savimi pasitikintys visada pasiruošę trečią 10-ties minučių rungtynių atkarpą laimėjo 24:10 ir visus atsakymus apie rungtynių baigtį pateikė jau po 3 kėlinių.

Galingai puolime žaidusi „Visad gatavs“ kariauna sužaidus 2 minutes ketvirtajame kėlinyje turėjo ir 30-ties taškų pranašumą 68:38, tačiau vėl neišvengė atsipalaidavimo kuriuo pasinaudoję „Inwido“ finišavo bent jau 21:14 laimėdami vieną ketvirtį.

„Visad gatavs“: Lukas Praskorys 23 (9/9 dvitaškiai), Vygantas Versockas 15, Dainius Strakšys 14, Erikas Dubovskis 10 / „Inwido“: Vitalijus Afanasjevas 26, Edvardas Žilinskas 16 (12 atk. kam.);

„MF“ – „Meridianas“ 61:45

Rungtynes tarp „MF“ ir „Meridiano“ komandų geriau pradėjo studentai. Būsimi medikai jau pirmojo kėlinio metu demonstravo, kad jų arkliukas yra intensyvi gynyba visame aikštelės plote. Po 10-ties minučių kietos, vyriškos kovos „MF“ drąsiai nardę po varžovų krepšiu įgijo 6 taškų pranašumą 14:8.

Paulius Andrijauskas antrą kėlinį pradėjo taikliu metimu iš vidutinio nuotolio 16:8, tačiau jau kitoje aikštelės pusėje apie save priminė tritaškį pataikęs varžovų lyderis Aurimas Špiliauskas 11:16.

Rungtynėms įsibėgėjus „MF“ toliau kontroliavo lentą, atkovoti kamuoliai gynyboje neleido „Meridiano“ vyrams susikurti dažnų antrųjų šansų. Žaibiškas stutentų perėjimas iš gynybos zonos į puolimą tapo veteranų galvos skausmu. Įpusėjus rungtynėms po to kai iš aikštės vidurio kamuolį į krepšį švystelėjo Darius Burbulys „Meridiano“ defcitas nuo 17 taškų sumenko iki 14-kos 18:32.

Po didžiosios pertraukos „MF“ krepšininkai bandydami atakas baigti efektyviai dažnai klydo, tačiau juos vėl gelbėjo gera gynyba ir agresyvus žaidimas po varžovų krepšiu. Edvinas Sparvelis ir kiti komandos puolėjai metimais iš po krepšio rinko taškus ir taip galutinai į kampą įvarė opcijų puolime per daug neturėjusius „Meridiano“ atstovus.

Trečio kėlinio gale tolimų metimų nepataikę „Meridiano“ krepšininkai aštriais prasiveržimais dar spėjo sumažinti atsilikimą iki 18-kos taškų, tačiau minčių apie stebūklingą išsigelbėjimą jau buvo likę mažai. „MF“ studentai neišvengė blogų atkarpų, tačiau intensyvus žaidimas ir lygiaverčiai keitimai nesuteikė jokių šansų Meridianui pasiekti krantą.

„Meridiano“ sėkmingam puolimui būtinas ingredientas yra tolimi metimai. Visas rungtynes priekyje varžovus mačiusi komanda ketvirtą kėlinį pradėjo labai pakiliai, o keli tolimi metimai kaip tas Red Bull jai suteikė sparnus. „MF“ gynybą vis dažniau prasiveržimais terorizavo ir 22 taškus rungtynėse pelnęs Aurimas Špiliauskas. Studentai jau negalėjo rizikuoti palikdami varžovų metikus laisvus prie tritaškio linijos ir taip pamažu jų gynyba ėmė braškėti.

Įsibėgėję „Meridiano“ krepšininkai 20:18 laimėjo ketvirtą kėlinį, tačiau blankiai sužaidę pirmą rungtynių dalį buvo priversti 2018 metus pradėti nesėkme 45:61.

„MF“ komanda antrą etapą pradėjo užtikrinta pergale nepaisant to, kad jos lyderis Julius Ščipokas per du sezonus sužaidė prasčiausias savo rungtynes SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE. Gynėjas pataikė vos 2 metimus iš 11-kos, suklydo 7 kartus ir surinkęs 7 taškus rungtynes baigė su neigiamu efektyvumo balu (-1).

„MF“ jau sausio 14 dieną stos į kovą su gerai pažystama „BC Kibirų“ ekipa, tą pačią dieną „Meridianas“ kausis su antrą etapą pergalingai pradėjusiais „Visad gatavs“ krepšininkais. Po skirtingo starto 2018 metais abiejų komandų ateinantį sekmadienį laukia dideli darbai.

„MF“: Tomas Balčius 14, Edvinas Sparvelis 12, Paulius Andrijauskas 10 (11 atk. kam.) / „Meridianas“: Aurimas Špiliauskas 22;

„BC 97“ – „Juoda – Balta“

Sausio 7 dienos SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS turais baigėsi pirmojo etapo „A“ ir „B“ grupių autsaiderių rungtynėmis. „BC 97“ (1-6) paskutiniai (8 vieta) liko „A“ grupėje, pergalių neiškovojusi „Juoda – Balta“ (0-7) nei vienos komandos nepralenkė žaisdama „B“ grupėje.

Paulius Valiulis rungtynes pradėjo taikliu tritaškiu ir iškart išvedė į priekį „Juoda-Balta“ 3:0. Po dar vieno pastarosios komandos tolimo metimo iki 5 taškų šoktelėjęs skirtumas visai neišgąsdino rungtynes vangia gynyba pradėjusių „BC 97“ jaunuolių ir sėkmingo Valerijaus Trekailo žaidimo dėka jie greitai sumažino atsilikimą iki minimumo 6:7.

Kurį laiką pirmasis kėlinys vyko taškas į tašką, tačiau jo gale Mindaugo Žalkausko taiklūs metimai leido „Juoda – Balta“ atitrūkti 18:11. Spurtavusi 9:0 kėlinio gale „Juoda – Balta“ jį laimėjo 18:13.

Aukštesne nata pirmaujanti komanda pradėjo ir antrą kėlinį kai sužaidus 3 minutes po Aido Mackonio baudos metimų įgijo rekordinę šioms rungtynėms 11 taškų persvarą (26:15). Į pirmus pavojaus varpų dūžius „BC 97“ suregavo pakankamai greitai po kelių tritaškių įpusėjus dvikovai varžovų turima persvara buvo apkramtyta iki 8 taškų 24:32.

Po didžiosios pertraukos „Juoda – Balta“ po Lauryno Žemaitaičio baudos metimo pirmavo 33:24, bet tada Karolis Martinkėnas inicijavo „BC 97“ spurtą per kurį jaunimas pelnė 10 taškų be atsako ir 26 rungtynių minutę įsiveržė į priekį 34:33.

Į giliausią duobę patekę „Juoda – Balta“ kelis kartus dar buvo grįžę į priekį (turėjo +1), tačiau „BC 97“ po didžiosios pertraukos buvo labai aktyvūs, kovingi ir nusipelnė 5 taškų persvaros įgytos po trijų kėlinių 40:35.

Lemiamo ketvirčio 3 minutę 19-tą tašką tritaškiu į savo sąskaitą įsirašęs „BC 97“ atgimimo po didžiosios pertraukos šauklys Karolis Martinkėnas savo komandos persvarą padidino iki rekordinės, 9 taškų 47:38.

Kai atrodė, kad svarstyklės galutinai pakrypo jaunimo naudai „Juoda – Balta“ dar kartą priminė apie save kaip komandą kovojančia visas 40 susitikimo minučių. Gera gynyba ir agresyvus žaidimas baudos aikštelėje leido be pergalių pirmajame etape likusiai komandai sumažinti atsilikimą iki 2 taškų 45:47 kai antrą tritaškį iš tiek pat bandymų šiose rungtynėse realizavo komandos „centras“ Aivaras Aleksiejus.

Iki susitikimo pabaigos likus mažiau nei 3 minutėms  po Motiejaus Cibulsko baudos metimų „BC 97“ persvara šoktelėjo iki 3 taškų 49:46.

Įtampai kaistant „Juoda – Balta“ net du kartus iš eilės prarado kamuolį, tačiau „BC 97“ varžovų dovanų taip ir liko neišpakavę. Rungtynių gale Martynas Pakštas užsidirbo nesportinę pražangą kuri leido Dariui Stankevičiui baudos metimais sumažinti atsilikimą iki minimumo 48:49.

Varžovams šansą suteikęs „BC 97“ krepšininkas greitai ištaisė savo klaidą, kai perimdamas labai svarbų kamuolį nutraukė lemiamą „Juoda – Balta“ krepšininkų ataką. Stabdydami rungtynių laiką atsiliekantis pažeidinėjo taisykles, po penktos komandinės prie baudos metimo linijos stojęs Motiejus Cibulskas prametė abu metimus taip palikdamas laiko varžovams rungtynių baigtį nulemti paskutiniu metimu. Vainius Mačionis atkovojo kamuolį, tačiau paskutinis Mindaugo Žalkausko metimas tikslo nepasiekė.

„BC 97“ su didele energija pradėję antrą dvikovos dalį į savo sąskaitą įsirašė antrą pergalę šiame sezone. Visus savo žaidėjus (12) rungtynėse panaudojusi „Juoda – Balta“ toliau lieka be pergalių. Ši komanda 1-5 taškų skirtumu pralaimėjo lygiai pusę visų žaistų rungtynių ir panašu dar nesulaukė fortūnos globos.

„BC 97“: Karolis Martinkėnas 19, Valerijus Trekailo 12 / „Juoda – Balta“: Aivaras Aleksiejus 14;