Įvykių kaleidoskopas. 10 – asis turas. (2017.12.17)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia gruodžio 17 dieną įvykusį turą bei pristato savaitinę rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė bei įdomiausi rungtynių akcentai.

A – GRUPĖ

„TG Sokol“ – „Kažkas Bus“ 77:70

Visus darbus iki šių rungtynių puikiai atlikusi „TG Sokol“ įveikti „Kažkas Bus“ neprivalėjo, tačiau pralaimėti nemėgsta niekas, tuo labiau prieš svarbiausias metų šventes. Ambicijų pakirpti sparnus į TOP8 patekusiems varžovams vis tvirčiau žemę po kojomis jaučiantys lygos naujokai tikrai turėjo, todėl prieš rungtynių pradžią čia galima buvo tikėtis labai įdomios kovos.

Rungtynių pradžioje geriau sekėsi „TG Sokol“. Ši komanda įpusėjus pirmajam kėliniui pirmavo 9:5, o jį baigė turėdama jau dviženklį pranašumą 20:10.

Dešimt minučių varžovų gynybos perkąsti negalėję „Kažkas Bus“ krepšininkai atgijo antrojo ketvirčio viduryje kai tolimų metimų pagalba išpradžių sumažino skirtumą 24:26, o vėliau ir įsiveržė į priekį 30:29.

Lygiai penkias minutes komandoms besikeičiant tolimais metimais „TG Sokol“ po 2 kėlinių vis dar pirmavo 37:32.

Trečias kėlinys prasidėjo „Kažkas Bus“ tritaškiu 35:37, tačiau puikiai „sakalų“ garbę šį sezoną ginantis komandos naujokas Paulius Daukantas vėl pasižymėjo taikliu metimu ir leido savo komandai lengviau atsikvėpti. Kai atrodė, kad „TG Sokol“ pabėgs dar šiame ketvirtyje savo pirmuosius taškus pelnė tragiškai rungtynes pradėjęs „Kažkas Bus“ komandos gynėjas Paulius Borkys. Po jo 8 taškų lygos naujokai įsiveržė į priekį 49:48.

Kai atrodė, kad „Kažkas Bus“ aikštelėje jaučiasi vis užtikrinčiau vėl savo žodį tarė Paulius Daukantas, po jo 2 tolimų metimų „TG Sokol“ persvara šoktelėjo iki 5 taškų 56:51.

„TG Sokol“ puolime žaidė puikiai, tačiau apsiginti nuo varžovų atakų šį kartą sekėsi sunkiai. Varžovai sužaidė dar vieną gerą atkarpą ir prieš ketvirtą kėlinį „sakalams“ paliko 2 taškų pranašumą 60:58.

Lemiamo ketvirčio pradžioje „TG Sokol“ žaibiškai pasigerino savo situaciją 67:58, o vėliau sėkmingai reguodami į varžovų išpuolius persvarą išlaikė iki pat rungtynių pabaigos ir šventė eilinę pergalę pirmajame etape 77:70.

Įdomūs faktai: Šį sezoną „TG Sokol“ papildę naujokai Artūras Jankovskis ir Paulius Daukantas į „Kažkas Bus“ krepšį sumetė 59 taškus iš 77 (76,62% visų komandos taškų).

„Kažkas Bus“ visose pirmojo etapo rungtynėse pataikė bent po 9 tritaškius, šios rungtynės (14/38) vienos iš keturių kai komanda tolimų metimų išmetė daugiau nei dvitaškių. Tiesa taikliau nei 36,84% (šiose rungtynėse) lygos naujokai tritaškius metė vos kartą (38,64%).

„TG Sokol“:  Paulius Daukantas 32, Artūras Jankovskis 27, Valdemar Smilgin 14 / „Kažkas Bus“: Tadas Kundrotas 19 (12 atk. kam.), Vaidas Petrulionis ir Simas Aleksandravičius po 12, Paulius Borkys 11;

„Ginio Pajėgos“ – „Tores“ 20:0

„Ginio Pajėgos“ prieš šią dvikovą buvo užsitikrinusios pirmąją vietą „A“ grupėje, o „Tores“ neturėjo net teorinių šansų kilti aukštyn (4 vieta), todėl didelės svarbos šios rungtynės nei vienai iš komandų neturėjo.

„Tores“ komanda „Ginio Pajėgoms“ rungtynių dieną nutarė nieko nelėmusią pergalę atiduoti be kovos ir techninį pralaimėjimą 0:20 SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE iškeisti į sidabro medalius Vilniaus rajono merės kalėdinėje taurėje.

„Broliai Šaunuoliai“ – „RRKK&Bendorėliai“ 67:50

„Broliai Šaunuoliai“ pirmajame etape jau susimovė bei patyrė dvi nesėkmes. Komanda „A“ grupėje 3 vieta užsitikrino dar gruodžio 10 dieną, kai „TG Sokol“ 70:36 nepasigailėjo „Tores“. Paskutinėse 2017 metų rungtynėse 2016-2017 metų sezono vicečempionams reikėjo pergalės kuo didesniu skirtumu. Varžovas iš tų kuriuos komanda buvo sutikusi per daugiau nei 10 metų nuo savo įsikūrimo nebuvo pats grėsmingiausias, tačiau jo neįvertinimas galėjo turėti labai liūdnų pasėkmių.

Jau prieš dvikovą buvo aišku, kad Bendorėlių atstovams pergalė nėra tokia svarbi, kad ją galėtų sukaustyti kažkokia įtampa, o tokios komandos kurių neveikia įtampa kartais ima ir nustebina sužaisdomos rungtynes aukščiau savo galimybių ribų. Tokių atvejų per 11 sezonų buvo ir SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE. Ant tokių varžovų užsirovę buvo ir patys broliai, todėl buvo įdomu pažiūrėti ar patyrusi komanda vėl nedarys nedovanotimų klaidų.

„Broliai Šaunuoliai“ pastaruoju metu sunkiai rinkosi į rungtynes, šį kartą vėl dvikovai kurios pralaimėti vicečempionai neturėjo teisės buvo registruoti tik penki žaidėjai.

Rungtynių pradžioje „RRKK&Bendorėliai“ tragiškai atakavo varžovų krepšį ir nepaisant solidžios kovos dėl atšokusių kamuolių iškart atsidūrė besivejančios komandos rolėje. „Broliai Šaunuoliai“ spurtavo 9:0 kai 6 taškus komandai pelnė Mantas Kazlauskas bei tritaškį pridėjo Justinas Povilauskas.

Kai „Broliai Šaunuoliai“ pabėgo savo pirmuosius taškus po Mindaugo Guobos dvitaškio pelnę Bendorėlių atstovai atsitiesė ir likusią kėlinio atkarpą net laimėjo 10:7.

„RRKK&Bendorėlių“ atsidavimas ginant savąjį krepšį pagarbos buvo vertas ir antrojo ketvirčio metu. Komandai sunkiai sekėsi rinkti taškus, tačiau smagintis progų negavo ir broliai. Rungtynių laikrodžiui skaičiuojant paskutinę minutę iki didžiosios pertraukos „Broliai Šaunuoliai“ turėjo susikrovę 6 taškų pranašumą kurį dar spėjo padidinti Mantas Kazlauskas eilinę savo ataką baigęs metimu su varžovo pražanga 29:20.

Po didžiosios pertraukos Šarūnas Jankauskas smeigė tritaškį 23:29, tačiau netrukus Justinas Povilauskas pasižymėjo metimu iš po krepšio, tolimą metimą pataikė Antanas Urnikus ir brolių penketukas nepaisant senkančio jėgų rezervo vėl atitrūko 34:23. „RRKK&Bendorėliai“ prasidėjus 26 rungtynių minutei bandė rengti vis ilgesnes atakas, tačiau po pramestų metimų gynyboje visus kamuolius susirinkdavo „Brolių Šaunuolių“ žaidėjai nesuteikdami jokių progų pasitaisyti.

Varžovų pastangas metimais iš po krepšio niekais pavertę šaunuoliai prieš ketvirtą kėlinį nutolo 48:32, tačiau atsipalaiduoti dar negalėjo, nes kovingai nusiteikę varžovai karts nuo karto vis parodydavo atsigavimo ženklų.

Ketvirtojo kėlinio viduryje toliau klaidų neišvengę „Broliai Šaunuoliai“ pirmavo 57:39, tačiau per likusį laiką iki paskutinių savo 2017 metų rungtynių pabaigos „RRKK&Bendorėliai“ rado būdų kaip sėkmingai atsakyti į kiekvieną varžovų ataką ir sugebėjo išvengti pralaimėjimo didesniu skirtumu.

Abi komandos šiose rungtynėse suklydo net po 21 kartą, kas puikiai iliustruoja, kad iškyrus kelis gražius epizodus čia krepšinio grožio buvo labai mažai, o sėkmingiau viskas baigėsi chaose išgyvenusiems „Broliams Šaunuoliams“.

„RRKK&Bendorėliai“ gindami savąjį krepšį nesusitvarkė su Mantu Kazlausku, kelis kartus dėjimais krepšį drebinęs puolėjas viso pelnė 29 taškus. Istorinę dvikovą sužaidė ir brolis Antanas Urnikis. Šį kartą jis į savo sąskaitą įsirašė net trigubą dublį.

„Broliai Šaunuoliai“: Mantas Kazlauskas 29, Antanas Urnikis 14 (10 atk. kam., 11 rez. perd.), Justinas Povilauskas 11 (18 atk. kam.) /  „RRKK&Bendorėliai“: Valdas Vyšniauskis 16, Šarūnas Jankauskas 12, Mindaugas Guoba 10;

B – GRUPĖ

„ŠKK Šnapiai“ – „O.P.A.“ 68:79

„B“ grupės lyderių akistatoje išvydome neoficialų Šnipiškių derbį į kurį abi komandos surinko nežinodamos kas yra pralaimėjimas 2017-2018 metų sezone.

Po 6 dvikovas iš 6 laimėjusių komandų rungtynes geriau pradėjo „O.P.A.“ jau penktą rungtynių minutę įgijusi 6 taškų persvarą 13:7. „ŠKK Šnapiai“ daugiausiai Karolio Bagdono pastangomis bandė užsikabinti, tačiau prasidėjus 9 susitikimo minutei Artūras Pūkys smeigė tritaškį ir vėl padidino „O.P.A.“ kolektyvo pranašumą 19:10. Pirmą kėlinį „O.P.A.“ laimėjo 21:14.

Antrasis „B“ grupės lyderių susitikimo ketvirtis prasidėjo taikliu Lauryno Kirlio tritaškiu 17:21. Kai visi ženklai rodė, kad „ŠKK Šnapiai“ įsibėgėja „O.P.A.“ rado naują vedlį. Niekuo per daug iki šiol neišsiskyręs komandos naujokas Nikita Zubkovs smeigė iš eilės tris tritaškius ir tokiu būdu leido savo ekipai atitrūkti 33:20. Po 20 minučių „O.P.A.“ pirmavo 41:30.

Po didžiosios pertraukos „ŠKK Šnapiai“ vėl nesugebėjo apsiginti, ilgesnį suolą turėję varžovai puolime stengėsi žaisti greitai ir agresyviai. Prasidėjus 27 susitikimo minutei „O.P.A.“ įgijo 19-kos taškų persvarą ir privertė „ŠKK Šnapius“ prašyti minutės pertraukėlės.

Trumpas pasitarimas jokių rezultatų nedavė. Vėl kelis kartus iš toli sėkmingai atakavo Nikita Zubkov vienu metu „O.P.A.“ persvarą padidinęs iki 26 taškų (66:40).

Prieš ketvirtą kėlinį „ŠKK Šnapiai“ kurie šiose vertėsi vos penkių žaidėjų paslaugomis atsiliko 48:66. Švieslentėje po 30 minučių degę skaičiai labiausiai nepatiko daug skambių pergalių per savo karjerą pasiekusiam Laurynui Kirliui. Gynėjas supyko ir nuo pat ketvirtojo kėlinio pradžios ėmė demonstruoti, kad ir vienas pats nesunkiai gali įveikti „O.P.A.“ gynybą. Aštrūs tris kart lygos čempiono prasiveržimai leido šnapiams rungtynių gale sumažinti atsilikimą iki 8 taškų. Arčiau „B“ grupės favoritais prieš sezoną laikyti „ŠKK Šnapiai“ nepriartėjo ir pirmą kartą šį sezoną aikštelę buvo priversti palikti tuščiomis rankomis 68:79.

Vos penkis žaidėjus turėję „ŠKK Šnapiai“ šį kartą vertėsi be priekinės linijos žaidėjų ir kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo daugiau nei dvigubai (31-66).

Principinį varžovą įveikę „O.P.A.“ vyrai pakilo į dar neregėtas aukštumas, tačiau po žiemos švenčių šiai komandai vėl teks įrodinėti, kad pirmojo etapo sėkmė nebuvo atsitiktinė. Didžiausius pirmojo etapo išsišokėlius norinčių nuleistį žemyn tikrai netrūks, o viena iš tokių komandų kuri būtinai norės įveikti „O.P.A.“ bus prieš šventes kažkiek nuotaikas sau susigadinusi „ŠKK Šnapių“ kariauna. Į klausimą koks būtų šių komandų akistatos rezultatas, jeigu abi jos galėtų verstis pilnomis sudėtimis atsakymo lauksime jau 2018 metais.

„ŠKK Šnapiai“:  Laurynas Kirlys 35, Matas Budginas 16, Karolis Bagdonas 12 (10 atk. kam.) / „O.P.A.“: Ramūnas Jozonis 22 (18 atk. kam.), Nikita Zubkov 21 (7/9 tritaškiai), Donatas Strakšys 17 (17 atk. kam.);

„Visad gatavs“ – „BC Ponai“ 63:60

Tik prieš savaitę pirmą pergalę įsirašę „BC Ponai“ pirmojo etapo finiše netik ištrūko iš turnyrinės lentelės dugno, tačiau ir gavo teorinį šansą „B“ grupėje užimti penktąją vietą. Iki tokio staigaus šuolio per 3 pozicijas į viršų komandai reikėjo pergalės prieš sunkiai nuspėjamus varžovus „Visad gatavs“ bei „KK NoName – VR Kambarys.lt“ eilinės nesėkmės žaidžiant su „Juoda-Balta“.

Pirmas savo žaidimą pamažu gerinančių komandų kėlinys virto „Visad gatavs“ komandos dominavimu. Lygos senbuviai po 10 minučių pabėgo 22:8. Tai, kad „BC Ponai“ jau po pirmojo kėlinio atsidūrė antrame plane pirmiausiai lėmė aktyvi visada pasiruošusių gynyba. Komanda nutraukdavo „BC Ponų“ atakas ir iškart pabandydavo kontratakuoti. Kai ponai spėdavo namo „Visad gatavs“ pasirinkdavo tolimus metimus, šį kartą jie krito, o „BC Ponus“ kaip reikalas turėjo nustebinti Pavel Jazovit. Gynėjas šį sezoną padeda komandai retai, tačiau šį kartą per pirmą kėlinį pasižymėjo net 3 tolimais metimais.

Antrajame ketvirtyje „BC Ponai“ laiku išgaudydavo „Visad gatavs“ snaiperius, tačiau tada pastaroji komanda sėkmingai ėmė įrodinėti, kad turi ir daugiau opcijų puolime. Pirmaujančios komandos žaidėjai sėkmingai veržėsi link varžovų krepšio ir labai sėkmingai rinko taškus. Laiku „BC Ponai“ spėjo pakeisti netik varžovų atakų kryptis, tačiau ir savasias. Ūgio persvarą turintys lygos naujokai ėmė išnaudoti savo centimetrus ir įpusėjus rungtynėms apkramtė „Visad gatavs“ persvarą iki 10 taškų.

Trečias kėlinys buvo labai atkaklus ir lygus. Po jo 56:43 pirmavo „Visad gatavs“, o ketvirtajame vėl užlipo ant to paties grėblio kai nesugebėjo savo rankose iki pat susitikimo pabaigos išlaikyti dviženklio pranašumo.

Rungtynių gale „Visad gatavs“ komandai taškus rinko vienintelis Artiom Lisovskij, dažniausiai tą daręs baudos metimais, o įtampa iki maksimalios temperatūros įkaito kai „Visad gatavs“ ėmė pro šalį mesti tritaškius ir nesugebėjo apsiginti nuo Karolio Žibučio tolimų metimų sumažinusių „BC Ponų“ atsilikimą net iki 3 taškų.

Po „Visad gatavs“ klaidos rengiant skubotą ataką pirmiausiai „BC Ponai“ prametė tritaškį. Vėliau lygos naujokams dar kartą vilties suteikė Artiom Lisovskij prametęs abu baudos metimus. Dainius Strakšys po antrojo netaiklaus atkovojo labai svarbų atšokusį kamuolį, tačiau Pavel Jazovit pradėjęs rungtynes tritaškių kruša įsigudrino pramesti 11-tą tolimą metimą, o Karolis Žibutis pagavęs kamuolį jį dar spėjo švystelti iš labai toli link „Visad gatavs“ krepšio. Didvyriškai rungtynių galą žaidusio puolėjo metimas buvo labai arti tikslo, tačiau šį kartą sėkmė šypsojosi ne „BC Ponams“.

„Visad gatavs“: Artiom Lisovskij 24, Vygantas Versockas 15 / „BC Ponai“: Lukas Beržinskas 18, Karolis Žibutis 16 (11 atk. kam.), Tadas Kaminskas 11;

„Juoda – Balta“ – „KK NoName – VR Kambarys.lt“ 40:61

„Juoda – Balta“ jau tris kartus iš eilės pergales iš savo rankų paleido susitikimų gale. Komanda patyrė pralaimėjimus 3-5 taškų skirtumu ir gruodžio 17 dienos sulaukė būdama „B“ grupės turnyrinės lentelės dugne. „KK NoName – VR Kambarys.lt“ prieš mėnesį 63:39 įveikė „BC Ponus“, tačiau tuo viskas ir baigėsi, sekančiose rungtynėse komanda žaidė prastai ir neįkando varžovams.

„B“ grupėje užbuksavusių komandų rungtynės prasidėjo labai lygiu ir nerezultatyviu kėliniu. Jo gale į priekį 11:7 įsiveržė „Juoda-Balta“ kai penkis taškus jai pelnė Dainius Juknevičius.

Antrą kėlinį „KK NoName – VR Kambarys.lt“ praėjo sėkmingomis atakomis ir išlygino rezultatą 11:11. Vainiui Mačioniui pavyko dar kartą grąžinti „Juoda-Balta“ į priekį 13:11, tačiau kaip paaiškėjo vėliau tai buvo paskutinis šių rungtynių momentas kada pirmavo būtent šis kolektyvas.

Puikiai žaidė Paulius Tubis, o nuo suolo pakilęs Mantvydas Vaitkus iškart smeigė du tritaškius. Šių dviejų krepšininkų dėka „KK NoName – VR Kambarys.lt“ pabėjo 21:13. Prasidėjus 18 susitikimo minutei „Juoda-Balta“ kelis kartus sėkmingai apsigynusi dar spėjo sumažinti savo deficitą per pusę 19:23.

Po didžiosios pertraukos pirmaujančios ekipos puolimas vėl laikėsi ant dviejų vyrų pečių, po Pauliaus Tubio ir Mantvydo Vaitkaus taškai pasibaigusių atakų „KK NoName – VR Kambarys.lt“ pasilengvino sau gyvenimą 27:19.

„Juoda-Balta“ gynyba visiškai subyrėjo kai prie 23 taškus jau surinkusio Pauliaus Tubio bei 8 pelniusio Mantvydo Vaitkaus prisijungė trečiasis džigitas Žilvinas Pareigis. Ilgai tylėjęs vienas iš komandos lyderių per 4 minutes spėjo pelnyti 10 taškų ir jo dėka noname persvara pasibaigus trečiajam kėliniui jau siekė 23 taškų atžymą 46:23.

Po Karolio Trijonio dvitaškio „Juoda-Balta“ deficitas pasiekė rekordinę 25 taškų atžymą 23:48, o visi ženklai rodė, kad „KK NoName – VR Kambarys.lt“ netrukus ims ir užmėtys gynyboje jokių priešnuodžių nerandančius varžovus kepurėmis.

Taip nenutiko, „Juoda-Balta“ spurtavo 9:0 ir sužaidę geriausią atkarpą paskutinėse metų rungytynėse sumažino atsilikimą iki 16-kos taškų.

Likus žaisti 3 minutes Dainius Juknevičius pataikė pora tritaškių ir nuolat ragino savo komandos draugus aktyviau pasidarbuoti gynyboje. Nepaisant jo ir visų likusių „Juoda-Balta“ krepšininkų pastangų rungtynių eigą nuo antrojo kėlinio vidurio tvirtai kontroliavę „KK NoName – VR Kambarys.lt“ sėkmingai sužaidė ir rungtynių galą bei į savo sąskaitą įsirašė „B“ grupėje antrąją pergalę.

Labai nelaiku prasčiausias sezono rungtynes sužaidusi „Juoda-Balta“ pirmą etapą baigė taip ir neiškovojusi pergalių (0-7).

„Juoda – Balta“: Dainius Juknevičius 21, Vainius Mačionis 13 (15 atk. kam.) / „KK NoName – VR Kambarys.lt“: Paulius Tubis 28 (15 atk. kam.), Mantvydas Vaitkus 14, Žilvinas Pareigis 13;

C – GRUPĖ

„KK Alkani“ – „Inwido“ 68:52

Sezoną dviem pralaimėjimais prieš grupės lyderius pradėję „KK Alkani“ įsibėgėjo ir po gruodžio 10 dieną pasiektos ketvirtos pergalės iš eilės įkėlė vieną koją į pajėgiausių pirmojo etapo komandų grupę (TOP8). Antrąją koją sunkias rungtynių atkarpas puikiai pastaruoju metu žaidžiantis kolektyvas galėjo įkelti tik pasiekęs pergalę prieš „Inwido“. Žvelgian giliau „KK Alkaniems“ netik reikėjo laimėti, tačiau ir pergalę pasiekti kuo didesniu skirtumu.

„Inwido“ pirmą ir vienintelę įskaitinę pergalę „C“ grupėje įsirašė be kovos, tačiau po paskutinių rungtynių kai buvo atkakliai pasipriešinta 50:53 „Šaras sugriovė Marčėlą“ komandai lygos naujokai turėjo gana ilgą priverstinę pertrauką be rungtynių ir nebuvo aišku kaip ji paveiks komandos žaidimą.

„KK Alkani“ prieš dvikovą pasipildė praėjusį sezoną su „KK Rieše“ lygą laimėjusiu ir finalo MVP tapusiu Deimantu Pavlovskiu. Tai iškart „Inwido“ komandai turėjo tapti signalu, kad „KK Alkani“ pergalės iš savo rankų nepaleis, o norint ją išplėšti lygos naujokams teks demonstruoti svajonių krepšinį.

„Inwido“ dvikovą pradėjo labai chaotiškai, o tuo labiau patyrę „KK Alkanų“ krepšininkai iškart ėmė ir pasinaudojo, surengdami spurtą 14:0. Įpusėjus pirmajam kėliniui Vitalijus Afanasjevas pelnė pirmuosius „Inwido“ taškus baudos metimais 2:14. Komandų žaidimas trumpam išsilygino, tačiau ketvirčio galą vėl geriau sužaidė pora tritaškių pataikę „KK Alkani“ ir po 10 minučių jau buvo pasiekę vietą aštuntuke atveriančią persvarą (21:7).

„Inwido“ su aktyvia varžovų gynyba ir iš jos gimstančia jėga puolime susidūrė ir antrajame kėlinyje kurį pralaimėję 7:16 po 20 minučių atsiliko jau 14:37. „KK Alkanų“ po 2 kėlinių turėda 23 taškų persvara buvo didžiausia kurią komandai buvo pavykę pasiekti per 40 minučių.

Trečias kėlinys prasidėjo 4 „Inwido“ puolėjo Edvardo Žilinsko taškais be atsako 18:38. Komanda pamažu prisitaikė prie intensyvios varžovų gynybos bei radikaliai pagerinusi savo žaidimą sužaidė puikų ketvirtį kuris leido sumažinti atsilikimą iki 18-kos taškų 36:54.

Prieš lemiamą ketvirtį jau buvo aišku, kad „KK Alkani“ pergalės iš savo rankų nepaleis, tačiau „Inwido“ norėjo pakovoti dėl garbės, o „KK Alkani“ neturėjo teisės prisleisti varžovų arčiau nei per 11-ka taškų. Būtent tokiu skirtumu pergalės komandai reikėjo norint aplenkti „B“ grupėje 3 vietoje likusius „Zarasus“.

„Inwido“ ketvirtį pradėjo pelnydami 6 taškus be atsako ir sumažino savo atsilikimą iki 10-ties taškų 44:54. Lygos naujokams noro sugadinti šventes varžovams netrūko, todėl dar 4 minutes „KK Alkani“ buvo priversti pasivaikščioti plonu ledu. Komanda pirmavo tik 10-12 taškų skirtumu, kuris rungtynėms einant į pabaigą ir varžovams rodant vis geresnį krepšinį neatrodė labai saugus.

Iki susitikomo pabaigos likus daugiau nei 3 minutėms „KK Alkani“ atitrūko 60:46, tačiau Edvardo Žilinsko tritaškiu, o vėliau ir taikliu baudos metimu pasibaigusios „Inwido“ atakos 50:60 vėl priartino aštuntuko link judančius varžovus prie bedugnės slenksčio.

Kritinėje rungtynių atkarpoje, kai „KK Alkaniems“ reikėjo būtinai pasididinti persvarą lyderio vaidmens ėmėsi Kristijonas Klečkauskas. Po puolėjo 4 taškų jo komanda įgijo 16-kos taškų pranašumą kurį sugebėjo išsaugoti ir nuaidėjus finaliniam rungtynių švilpukui.

„KK Alkaniems“ vartus į TOP8 atverė gera gynyba pirmoje rungtynių pusėje bei patikima kova dėl atšokusių kamuolių (52-33). Vien puolime „KK Alkani“ sugebėjo atkovoti 22 atšokusius kamuolius („Inwido“ – 10). Nemažą įtaką komandos sėkmei turėjo atsarginių žaidėjų indėlis bei greitos kontratakos, jų metu pergalę iškovojusi komanda surinko net 29 taškus.

„KK Alkani“:  Deimantas Pavlovskis 21, Kristijonas Klečkauskas 14 (14 atk. kam.) / „Inwido“: Vitalijus Afanasjevas 22, Edvardas Žilinskas 20;

„Burkalifa.eu“ – „BC Kibirai“ 46:68

„Burkalifa.eu“ turėjo visas galimybes „C“ grupėje pakovoti dėl trečios pozicijos, tačiau kaip ir tokį pat tikslą turėję „BC Kibirai“ pralaimėjo ne vienas rungtynes kuriose komandai buvo prognozuojamos pergalės. „Burkalifa.eu“ savo turnyrinę padėtį susikomplikavo ankščiau, o „BC Kibirai“ prieš už TOP8 borto likusių komandų būrio prisijungė tik gruodžio 10-tą dieną kai 51:54 pralaimėjo kolkas svarbiausias šio sezono rungtynes „KK Alkaniems“.

Maksimalaus rezultatų neišpaudusių komandų rungtynėse aiškaus favorito nebuvo, o pirmą kėlinį geriau pradėjo „Burkalifa.eu“. Trys skirtingi krepšininkai pataikė po dvitaškį ir buvo spurtuota 6:0.

Į nedidelę duobelę įgriuvę „BC Kibirai“ suaktyvėjo įpusėjus pirmajam ketvirčiui, ilgą laiką matę priekyje varžovus jie net buvo išlyginę rezultatą 7:7.

Ketvirčio gale Ugnius Stulginskas padidino „Burkalifa.eu“ pranašumą iki 3 taškų 12:9, tačiau arti buvę šios komandos varžovai spurtavo 8:0, o galiausiai 17:13 laimėjo ir pirmąją 10-ties minučių atkarpą.

Antrojo kėlinio pradžioje puolėjai Tomas Šilingis ir Mantas Linkevičius apsikeitė dvitaškiais, tačiau tada įvyko tai, ką „Burkalifa.eu“ norės pamiršti kuo greičiau... „BC Kibirai“ įsibėgėjo, spurtavo 13:0, įgijo 17-kos taškų persvarą ir galutinai pasuko rungtynių eigą jai reikalinga kryptimi. Vos 3 taškus per kėlinį surinkusi „Burkalifa.eu“ pateko į duobę 16:32 iš kurios „sveika“ taip ir neišlipo.

Po didžiosios pertraukos „BC Kibirai“ puldami varžovų krepšį išsiskyrė puikiu komandiniu žaidimu ir prieš paskutinį nieko nelėmusį kėlinį įgijo net 26 taškų persvarą.

Iki rekordinės 28 taškų ji šoktelėjo jau ketvirtojo kėlinio pradžioje kai 9 savo tašką pelnė vienas geresnių savo rungtynių „C“ grupėje sužaidęs Tomas Paliulis 54:26.

„Burkalifa.eu“ kolektyvui žaidimas nesiklijavo, tačiau iki susitikimo pabaigos likus keturioms minutėms ši komanda dar sužaidė sėkmingą atkarpą (6:0) ir sumažino savo atsilikimą iki 20 taškų (41:61). Tai buvo paskutinis šios komandos pasipardymas aikštelėje 2017 metais 34 minutes pirmavę „BC Kibirai“ įsirašė į savo sąskaitą 4-tąją pergalę.

„BC Kibirai“ šį kartą sėkmės sulaukė dėl dviejų priežasčių: gero komandinio žaidimo ir labai svaraus atsarginių žaidėjų indėlio puolime. Nuo suolo į rungtynes įsitraukę „BC Kibirų“ žaidėjai surinko beveik 46 procentus visų komandos taškų (31 iš 68).

„Burkalifa.eu“: Mantas Linkevičius 18, Ugnius Stulginskas 14 / „BC Kibirai“: Vytautas Kirlys 23, Jaroslav Latušinskij 16;