Įvykių kaleidoskopas. 9 – asis turas. (2017.12.10)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia gruodžio 10 dieną įvykusį turą bei pristato savaitinę rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė bei įdomiausi rungtynių akcentai.

A – GRUPĖ

„RRKK&Bendorėliai“ – „Ginio Pajėgos“ 44:65

Skirtingų svorio kategorijų komandų rungtynėse susitiko „A“ grupės lyderiai „Ginio Pajėgos“ bei trečią sezoną pergalių gausa pasigirti negalintys Bendorėlių atstovai. Ne vieną dvikovą „Ginio Pajėgos“ pradėjo vangiai, todėl šiokių tokių teorinių šansų užsikabinti „RRKK&Bendorėliai“tikrai turėjo.

Rungtynes abi komandos pradėjo nerezultatyviai. Penkias minutes pagirtinai atsilaikę Bendorėlių atstovai po Lauryno Bakučio ir Valdo Vyšniauskio metimų įsiveržė į priekį 9:7, tačiau tada „Ginio Pajėgos“ spurtavo 9:0 ir po pirmojo kėlinio įsiveržė į priekį 16:9.

„RRKK&Bendorėliai“ antrojo kėlinio pradžioje sugebėjo aplyginti žaidimą, tačiau „Ginio Pajėgos“ įpusėjus ir šiam ketvirčiui įjungė aukštesnę pavarą bei po Raimondo Pševodski ir Domanto Žičkaus metimų įgijo dviženklį pranašumą 26:13. Gynyboje vaistų prieš varžovų kontratakas neradę Bendorėlių atstovai pateko į gilę duobę ir įpusėjus dvikovai jau turėjome atsakymą į klausimą, kas šiose rungtynėse iškovos pergalę 39:17.

Po didžiosios pertraukos „Ginio Pajėgos“ toliau vertė varžovus klysti bei rinko daug lengvų taškų. „RRKK&Bendorėliai“ po 3 kėlinių atsiliko jau 27:58.

Prieš ketvirtą kėlinį iš „A“ grupės lyderių galima buvo laukti galingo finišo, tačiau nedidelis atsipalaidavimas ir varžovų noras kovoti iki galo lėmė visiškai kitokį scenarijų. Pagaliau varžovų krepšį atrišę Bendorėlių atstovai sužaidė gerą ketvirtį bei savo atsilikimą sumažino per 10 minučių nuo 31 iki 21 taško.

„Ginio Pajėgos“ pasiekė 6 pergalę užsitikrino pirmąją vietą „A“ grupėje, o Bendorėlių atstovai viską iš naujo pradės antrajame etape kai jai atsivers nauji horizontai kovoja dėl 8 laisvų bilietų į TOP16 etapą. Konkurencija bus nemaža, tačiau pergalių trečią sezoną gyvuojanti komanda turėtų iškovoti daugiau nei jų turi dabar.

„RRKK&Bendorėlių“ komandos nuo penktojo pralaimėjimo per 5 rungtynes ir ketvirto iš eilės neišgelbėjo ir didelė žaidėjų rotacija. Ekipa rungtynėms registravo 11-ka žaidėjų ir visiems jiems rado žaidimo minučių.

„Ginio Pajėgos“ pastaruoju metu kentėjo nuo varžovų tritaškių, tačiau šį kartą viskas buvo kitaip. Varžovai metė vos 10, pataikė 2 (mažiausiai šį sezoną).

„Ginio Pajėgos“ šį sezoną pasipildė dviem naujokais, vienas iš jų Vidmantas Skapas gruodžio 10 dieną sužaidė savo geriausią dvikovą vilkėdamas praėjusį sezoną ketvirtoje vietoje likusios komandos marškinėlius. Puolėjas pelnė 8 taškus, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, tiek pat kartų perėmė kamuolį ir net atkovojo 18 atšokusių kamuolių. Šį kartą dvikovą su 30 naudingumo balų baigęs puolėjas per 4 pirmas šio sezono rungtynes atkovoja vidutiniškai po 12,25 atšokusius kamuolius ir dabar jau (0,05) kamuolio lenkia savo komandos „centrą“ Valdemar Lodziato.

„RRKK&Bendorėliai“: Valdas Vyšniauskis ir Laurynas Bakutis po 10 / „Ginio Pajėgos“: Domantas Žičkus 22, Justas Aršauskas 13, Mantas Bielinskas 11;

„TG Sokol“ – „Tores“ 70:36

Krūvą įrašų SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS istorijoje palikusių komandų akistata „A“ grupėje turėjo tapti viso 9-tojo turo puošmena. Dešimtą sezoną spalį pradėjusios komandos per 5 rungtynes buvo pasiekusios po 4 pergales, o jų akistatos jau senai tapo lygos klasika.

Paskutiniais metais „TG Sokol“ su „Tores“ didelių sunkumų žaisdami neturėjo, tačiau geri bičiuliai už aikštelės ribų visada yra pasirengę perkąsti aikštelėje gerkles vis aukščiau pakylantiems „sakalams“.

Šį kartą atkaklesnių rungtynių galima buvo laukti ir dėl to, kad „Tores“ nieko nebuvo praradę kovoja dėl aukščiausių vietų „A“ grupės turnyrinėje lentelėje, tačiau viskas šį kartą aukštyn jau apsivertė po pirmojo kėlinio kurį dvikovai geriau pasiruošę „TG Sokol“ laimėjo 20:10.

Susitikimo pradžioje negausiai į rungtynes susirinkę „Tores“ vyrai bandė pasispardyti, tačiau Nerijaus Pigagos šou ketvirčio gale juos pasiuntė į pirmąjį nokdauną.

Rinkdami taškus atsiliekantys vargo turėjo ir antrajame kėlinyje, kurio viduryje „TG Sokol“ pabėgo 28:14, o po dar 5 minučių įpusėjus rungtynėms savo pranašumą padino iki 20-ties taškų (37:17).

Trečiojo kėlinio pradžioje „Tores“ komanda buvo toliau liko tupėtį duobėje, o prasidėjus 25 susitikimo minutei Paulius Daukantas smeigė tritaškį ir leido „sakalams“ įgyti 27 taškų pranašumą 48:21.

Per likusį rungtynių laiką „Tores“ taip ir nesugebėjo kažkuo nustebinti gerai pažystamų varžovų bei patyrę pralaimėjimą 34 taškų skirtumu panašu, kad bus priversti atsisveikinti su viltimis pakilti į 3 „A“ grupės poziciją.

„Tores“ laukia dvikova su „Ginio Pajėgomis“, tačiau ir net pergalės atveju niekas per daug gali nepasikeisti, nes tarpusavio dvikovą prieš „Tores“ laimėję „Broliai Šaunuoliai“ pirmą etapą baigs rungtynėmis su Bendorėlių atstovais.

Rungtynės tarp „TG Sokol“ ir „Tores“ kuriose buvo laukiama žymiai lygesnės kovos jokių netikėtumų nepateikė. Panašu, kad norėdama kautis su tokiomis komandomis kaip „sakalai“ patyrusi „Tores“ komanda turėtų paieškoti pastiprinimo ir pasekti varžovų pavyzdžiu.

„TG Sokol“ prieš šį sezoną rankomis sukirto su Pauliumi Daukantu kuris šiose rungtynėse pelnė 17 taškų, atkovojo 11 atšokusių kamuolių (22 naudingumo balai). Aukštaūgis šį sezoną žaidė nedaug, tačiau jau lėmė dvi komandos pergales ir dar labiau išplėtė ir taip pakankamai produktyviai dirbančios ekipos galimybes.

„TG Sokol“: Paulius Daukantas 17 (11 atk. kam.), Nerijus Pigaga ir Karol Ruselevič po 16 / „Tores“: Aleksandr Lipnevič 15, Mantas Statauskas 9;

„BC 97“ – „Lentvaris“ 54:76

„A“ grupės turnyrinės lentelės dugne atsidūrusių komandų dvikovoje susigrūmė paskutines pirmojo etapo rungtynes žaidusios lygos naujokų komandos. Iki šio susitikimo „Lentvaris“ pralaimėjo viską, o „BC 97“ triumfavo kartą, kai 48:45 susitikimo gale palaužė Bendorėlių atstovus.

Rungtynes prieš kurias aiškų favoritą įžvelgti buvo labai sunku geriau pradėjo Lentvario atstovai. Sužaidus 3 minutes pastaroji komanda pirmavo 10:2, po dar trijų minučių kai tritaškiu pasižymėjo Marius Sabonis 20:4.

„BC 97“ iš miegopažadino Karolis Martinkėnas. Nuo suolo pakilęs gynėjas pelnė 5 taškus be atsako ir sumažino savo komandos atsilikimą iki 11-kos taškų (9:20). Geriau pirmą ketvirtį baigę „BC 97“ jaunuoliai po 10-ties minučių atsiliko jau tik 8 taškais (14:22).

Kai atrodė, kad rungtynes prastai pradėjusi „BC 97“ pagauna ritmą „Lentvario“ komanda sužaidė idealų ketvirtį. Pirmiausiai Simas Nakevičius metimais iš po krepšio baigė tris analogiškas akakas kai pabėgęs į priekį laiku sulaukė savo komandos draugų perdavimų 34:14.

„Lentvario“ kontratakos „BC 97“ gynybai tapo nepakeliama našta, tačiau ir puolime jaunimas nieko apčiuopiamo nesugebėjo nuveikti. Pirmuosius taškus ketvirtyje po kurio atsiliko jau 16:40 „BC 97“ pelnė tik artėjant didžiajai pertraukai.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje galima buvo matyti lygią kovą, tokią kokios ir buvo laukta, tačiau du kėlinius dominavęs „Lentvaris“ į priekį vedamas fantastiškas rungtynes sužaidusio Simo Narkevičiaus taip ir neleido bendraamžiams pagalvoti apie pergalę 54:76.

„Lentvaris“ po 6 pralaimėjimų pasiekė pirmąją pergalę ir pirmą etapą greičiausiai baigs išvengdamas paskutinės vietos „A“ grupės turnyrinėje lentelėje. „BC 97“ (1-6) taip pat baigė savo pasirodymą „A“ grupėje, o galutinė šios komandos vieta grupėje paaiškės po Bendorėlių bei „Brolių Šaunuolių“ rungtynių.

Pirmą pergalę iškovoję „Lentvario“ krepšininkai sėkmingiausiose šio sezono rungtynėse pagerino kelis rekordus, komanda pelnė daugiausiai taškų (76), geriausiai pasidarbo gynyboje (54 praleisti taškai), taikliausiai metė dvitaškius (54,55%), atkovojo daugiausiai atšokusių kamuolių (57), blokavo daugiausiai varžovų metimų (4) bei surinko daugiausiai naudingumo balų (91).

„BC 97“: Karolis Martinkėnas 17, Marius Prisevičius 15, Martynas Pakštas 12 / „Lentvaris“: Simas Narkevičius 36;

B – GRUPĖ

„MF“ – „Zarasai“ 0:20

Iš kur pas studentus toks dosnumas? Tokį klausimą galima buvo kelti po neįvykusių rungtynių tarp „MF“ bei „Zarasų“ komandų. Rungtynių kaina be jokių matematinių skaičiavimų buvo 3 vieta slidžioje „B“ grupėje, tačiau „MF“ į rungtynes surinko vos tris žaidėjus ir tą pergalę „Zarasams“ atidavė be kovos (0:20).

Praėjusį sezoną „MF“ pirmą etapą taip pat baigė techniniu pralaimėjimų, tačiau vėliau savo klaidą ištaisė laimėdami bronzinius medalius „mažosios“ taurės turnyre. Paskutinėse 2016-2017 metų sezono rungtynėse medikai įveikė 53:38 būtent „Zarasus“. Kaip „MF“ šį sezoną ištaisys savo klaidas pamatysime jau po žiemos švenčių. Įdomu tai, kad abu techninius medikų pralaimėjimus skyrė lygiai vieneri metai ir savaitė. Gal gruodžio pradžioje studentai užmiega skaitydami knygas ir ruošdamiesi sesijai? O gal juos kažkas visai parai užrakina operacinėje?

„Zarasai“ per 7 rungtynes pasiekę 5 pergales „B“ grupėje lieka 3 vietoje, tačiau dėl patekimo į geriausiųjų aštuntuką dar negali būti ramūs. „C“ grupėje į 3 vietą nusitaikę „KK Alkani“ (4-2) paskutines rungtynes žais su „Inwido“ ir labai realu, kad netik laimės dvikovą, tačiau ir pasigerins įmestų – praleistų taškų santykį. Analogiška situacija ir „A“ grupėje kur į 3 vietą taikosi „Broliai Šaunuoliai“ (4-2) kuriems liko rungtynės su „RRKK&Bendorėliais“.

Šiai dienai „Zarasai“ (+7,57), „Broliai Šaunuoliai“ (+7,50), o „KK Alkani“ (+7,17), todėl akivaizdu, kad „Zarasai“ gruodžio 17 dieną jausis lyg sėdėdami elektros kėdėje.

„Juoda – Balta“ – „BC Ponai“ 57:60

Pirmi du sezono mėnesiai lygos naujokams nebuvo sėkmingi. Komandos sužaidė po kelias neblogas rungtynes, tačiau pergalių taip ir neiškovojo. Gruodžio 3 dieną abi komandos turėjo po išeiginę, po kurios pagaliau gavo progą atidaryti pergalių sąskaitą.

Susitikimą aktyviau pradėjo „Juoda-Balta“ ir pabėgo į priekį 5:0. Gera pradžia šį kartą nieko nereiškė, „BC Ponai“ smeigė pora tritaškių bei įpusėjus pirmajam ketvirčiui jau galėjo džiaugtis minimalia persvara 6:5.

„Juoda – Balta“ strigo puolime, o prasidėjus 8 susitikimo minutei Karolis Žibutis „BC Ponų“ pranašumą padino iki 5 taškų 10:5. Puikus darbas gynyboje lėmė, kad įsibėgėjusi komanda po pirmųjų 10-ties minučių jau buvo priekyje 17:7.

Prasidėjus antrajame kėliniui „Juoda-Balta“ pagerino kovą dėl atšokusių kamuolių ir po Dainiaus Juknevičiaus taiklaus tritaškio komandas skyrė jau tik 5 taškai.

Karolio Žibučio tritaškis dar buvo kartą padidinęs „BC Ponų“ pranašumą iki 8 taškų (20:12), tačiau „Juoda-Balta“ aikštelėje jautėsi vis tvirčiau ir kėlinį baigė turėdami 6 taškų deficitą 24:30.

Prasidėjus trečiojo kėlinio laikui sėkmingiau puolime žaidė „Juoda-Balta“, tačiau vėliau Karolio Žibučio vedami „BC Ponai“ ėmė tolti ir įgijo 9 taškų pranašumą. Atsiliekantys kartą šiame ketvirtyje dar spėjo apkramtytivaržovų turėtą persvarą iki 5, tačiau kėlinio gale tritaškį smeigė Tadas Orentas ir „BC Ponai“ vėl nutolo 50:39.

Po trijų kėlinių „Juoda-Balta“ atsidūrė ant bedugnės krašto, tačiau rankų nenuleido ir baltų vėliavų nekėlė. Prasidėjus 36 susitikimo minutei „BC Ponai“ dar pirmavo 55:48, tačiau vėliau pateko į duobę ir vos negavo per nagus. Susikaupę „Juoda – Balta“ vyrai po Mindaugo Žalkausko dvitaškio atsiliko vos vienu tašku 54:55.

„BC Ponams“ atsidūrus kritinėje situacijoje Vytenis Žvinys pataikė gyvybiškai svarbų dvitaškį 57:54, o per likusį laiką „Juoda-Balta“ stebūklo taip ir nesukūrė.

„BC Ponai“ šventė pirmąją pergalę, o „Juoda-Balta“ turėdami rungtynes su „KK NoName – VR Kamabarys.lt“ atsargoje labai rimtai rizikuoja pirmąjį etapą baigti 7 pralaimėjimais. Komanda per pirmas 4 dvikovas pataikė po 1,25 tritaškio, per paskutines dvi jau po 5,50, tačiau pergalių kaip nėra, taip nėra.

„Juoda – Balta“: Dainius Juknevičius 15, Aivaras Aleksiejus 10 (10 atk. kam.) / „BC Ponai“: Karolis Žibutis 25, Tadas Burmonas 12;

C – GRUPĖ

„KK Alkani“ – „BC Kibirai“ 54:51

Panašaus pajėgumo komandų akistatoje susitiko dvi rimčiausios pretendentės į 3 vietą „C“ grupėje. Iki šių rungtynių „KK Alkani“ bei „BC Kibirai“ per 5 rungtynes buvo laimėję po 3 kartus.

Dvikovą geriau pradėję „BC Kibirai“ po Simo Paužos 5 taškų be atsako šeštą susitikimo minutę pirmavo 13:7, o ketvirtį laimėjo 19:11. Geriau startavusi komanda varžovus vertė atakuoti iš nepatogių padėčių ir sunkiu darbu prie savojo krepšio pirmoji ėmė kloti pergalės pamatus.

Geresnis varžovų startas „KK Alkanų“ neišgąsdino ir sužaidus vos 4 minutes antrajame kėlinyje po Prano Šarkos tritaškio komandas skyrė vienintelis taškas 20:21. Sužaidus 17-ka minučių alkani visiškai panaikino „BC Kibirų“ pranašumą 25:25, tačiau Vytautas Kirlys kėlinį baigė tiksliais metimais taip dar kartą patraukdamas savo komandą į priekį 33:28. Po 2 labai skirtingų kėlinių „BC Kibirai“ pirmavo 35:30.

Trečias kėlinys blankus buvo abiems komandoms, tačiau chaotiškų akakų išvengę „KK Alkani“ pačiu laiku griebė jautį už ragų ir po Kęstučio Juonio puikaus prasiveržimo kėlinio gale jau pirmavo 42:41.

Trečiojo kėlinio metu tuščiais šoviniaisšaudę „BC Kibirai“ ketvirtą susitikimo dalį pradėjo spurtu 8:0 (49:42) ir iki susitikimo pabaigos likus lygiai penkioms minutėms vis dar pirmavo 51:43.

Kas įvyko toliau, „BC Kibirai“ norės kuo greičiau pamiršti. Romuald Zemlianskij dvikovos gale „KK Alkanų“ komandą išvedė į priekį 52:51, o Vytauto Dzindulio bei Kęstučio Juonio baudos metimai netrukus padino per 5 minutes taškų nepelniusių „BC Kibirų“ deficitą iki 3 taškų (51:54).

Dvikovos pabaigoje „BC Kibirai“ sutriko ir nesugebėjo išnaudoti varžovų klaidų. Pirmiausiai „KK Alkaniems“ per 24 sekundes nepavyko surengti atakos, antra Kristijono Klečkausko pražanga buvo suteikusi šansą Tomui Šilingiui išlyginti rezultatą, kuris progos neišnaudojo ir prametė abu baudos metimus.

„BC Kibirai“ šį sezoną jau nepirmą kartą tragiškai žaidžia paskutines susitikimo minutes, o darbinę pergalę pasiekę „KK Alkani“ (4-2) jau užsitikrino 3 vietą „C“ grupėje. Komandai norintį įžengti į geriausiųjų aštuntuką dar reikia pergalės kuo didesniu skirtumu prieš „Inwido“.

„KK Alkani“: Paulius Cinelis 23, Romuald Zemlianskij 11 / „BC Kibirai“: Vytautas Kirlys 23;

„Negeri“ – „Šaras sugriovė Marčėlą“ 61:51

Komandos vietą tarp aštuonių geriausių pirmojo etapo komandų užsitikrino dar iki šių rungtynių, todėl mirti dėl pergalės aikštelėje neprivalėjo.

Rungtynes dėl pirmosios vietos „C“ grupėje geriau pradėjo jaunimas. „Negeri“ susidūrę su aktyvia varžovų gynyba atrodė net kurį laiką labai sutrikę. Gedimino Mateikos metimai lygos senbuvių padėtį stabilizavo 9:10, tačiau Mantas Pigaga pataikė iš toli ir vėl leido ramiau pasijausti Marčėlos kariaunai 13:9.

„Negerų“ reikalai puolime pasitaisė kai aikštelėje pasirodė Arnoldas Juchnevičius. Nuo suolo pakilęs snaiperis iškart smeigė pora tolimų metimų ir išvedė „raudonai-baltus“ į priekį 15:13.

Lygaus ketvirčio gale Mantas Pigaga dar kartą spėjo grąžinti „Šaras sugriovė Marčėlą“ į pirmaujančių gretas 16:15, tačiau prasidėjus paskutinei minutei „Negeri“ rezultatą išlygino 18:18.

Per 10 minučių Arnoldas Juchnevičius pataikė 3 tolimus iš 4, o „Negerų“ komanda visus taškus surinko vien tik tolimais metimais.

Antrojo kėlinio metu jau savo raumenisgynyboje rodė „Negeri“. Komanda ketvirtį pradėjo spurtu 6:0 (24:18) ir visiškai neutralizavusi varžovus įpusėjus rungtynėms jau pirmavo 34:28.

Po didžiosios pertraukos dvikovos eigą toliau kontroliavo labiau patyrę, sužaidus dar tris minutes šiose velniškai kovingose rungtynėse komanda pirmavo 39:31, o Gustas Maskoliūnas matydamas, kad jo komanda toliau sunkiai randa kelią prie varžovų krepšio paprašė minutės pertraukėlės.

Po jos Ex Marčiulioniukaiėmė sparčiai vytis pabėgusius varžovus ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų 38:41 (po 3 kėlinių).

„Negerų“ komanda po didžiosios pertraukos atrodė blankiai tiek puolime, tiek gynyboje, tačiau vos tik prasidėjo lemiamas kėlinys kovoja dėl „C“ grupės nugalėtojų karūnos vėl galėjome įsitikinti, kad ši komanda moka gerai sužaisti kritines rungtynių atkarpas. Pakako vos 2 minučių, kai puikiai varžovų gynybą ištampę„Negeri“ nutolo 46:38. Tada savo paskutinį žodį tarė „Šaras sugriovė Marčėlą“. Jaunimas kelis kartus privertė varžovus suklysti, o Aisčio Lemežio tritaškis vėl privertė „Negerų“ vyrus viską pradėti iš naujo 44:46.

Kai lygos senbuviams atėjo sunkūs laikai, komados draugai prisiminė pirmą kėlinį ir sėkmingai sukūrė progą Arnoldo Juchnevičiaus tolimam metimui. Snaiperis vėl buvo tikslus 49:44, dar kartą nuo suolo į dvikovą įsiliejusio puolėjo tolimas metimas „Šaras sugriovė Marčėlą“ lanką skrodė iki susitikimo pabaigos likus lygiai pusantros minutės 57:49 bei galutinai sudėliojo visus taškus šiose labai įdomiose rungtynėse.

Abi komandos patenka tarp 8 geriausiųjų pirmojo etapo komandų, o tai reiškia, kad jų sustikimas antrajame etape vėl neišvengiamas, šį kartą pergale džiaugėsi labiau patyrę, tačiau kitos rungtynės jau bus nauja istorija.

„Negeri“: Arnoldas Juchnevičius 20, Povilas Kaminskas 12 (15 atk. kam.), Arūnas Liudvinavičius 10 / „Šaras sugriovė Marčėlą“: Mantas Pigaga 19, Petras Jasiūnas 13, Paulius Tebeliškis 10;