Įvykių kaleidoskopas. 8 – asis turas. (2017.12.03)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia gruodžio 3 dieną įvykusį turą bei pristato savaitinę rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė bei įdomiausi rungtynių akcentai.

A – GRUPĖ

„Lentvaris“ – „Kažkas Bus“ 61:97

„A“ grupėje pirmajame etape varžosi trys lygos naujokės. Dvi akis į akį susitiko pirmąjį 2017 metų žiemos sekmadienį. „Lentvariui“ debiutinio sezono ruduo nebuvo sėkmingas. Nors komanda nuolat gerino žaidimą, ji pralaimėjo visas penkias žaistas dvikovas. „Kažkas Bus“ žemę po kojomis jautė tvirčiau bei per tiek pat rungtynių jau šventė dvi pergales.

Susitikimą geriau pradėjo „Kažkas Bus“ ir jau jo pradžioje surengė spurtą 9:0. Dvikovos favoritams septintą rungtynių minutę įgijus 13-kos taškų pranašumą 21:8 „Lentvaris“ bandydamas sustyguoti savo gynybą paprašė antrosios iš eilės minutės pertraukėlės. Pasitarimas rezultato nedavė, po jos sėkmingiau šuoliavo varžovai, ketvirtį laimėję 27:11.

Antrajame ketvirtyje Lentvario atstovai sugebėjo pristabdyti „Kažkas Bus“ atakas, tačiau patys ir toliau sunkiai rinko taškus, o prasidėjus 15 dvikovos minutei po Pauliaus Borkio dvitaškio atsiliko jau 16:36.

Po didžiosios pertraukos turėdami 21 taškų minusą „Lentvario“ krepšininkai sėkmingai rinko taškus iš po krepšio ir beveik perėmė iniciatyvą į savo rankas. Trečias kėlinys baigėsi taikiai 21:21 (65:44).

Šį kartą „Letvario“ krepšininkai nežaidė gerai, tačiau iki pat susitikimo pabaigos bandė kovoti garbingai.

Ketvirtajame kėlinyje didelės valios pastangų dėka jie sugebėjo priartėti iki 16-kos taškų, tačiau prasidėjus 35 susitikimo minutei „Kažkas Bus“ dar kartą padidino apsukas bei demonstruodami velniškai didelį tempą puolime šventė skambiausią šio sezono pergalę 97:61.

Aikštelėje jėgas išmėginusios lygos naujokės šiose rungtynėse kartu sudėjus atkovojo net 105 atšokusius kamuolius, o „Letvaris“ lentą net sugebėjo laimėti 55-50.

Bent 10 atšokusių kamuolių atkovojo lygiai pusė rungtynių dalyvių, 6 iš 12-kos.

„Lentvaris“: Paulius Zapolskas 20 (17 atk. kam.), Marius Sabonis 13, Tomaš Petrovski 12 (11 atk. kam.), Evaldas Jurevičius 10 (12 atk. kam.) /„Kažkas Bus“: Paulius Borkys 32 (10 rez. perd.), Vaidas Petrulionis 19 (13 atk. kam.), Dainius Pakeltis 18 (12 atk. kam.), Tadas Kundrotas ir Daumantas Kraujalis (10 atk. kam.) po 14;

„Broliai Šaunuoliai“ – „Ginio Pajėgos“ 54:68

Visų kortų ant stalo nesudėję  „A“ grupės favoritai per du pirmus sezono mėnesius pasiekė po 4 pergales, tiesa „Broliai Šaunuoliai“ žaidė vieneriomis rungtynėmis daugiau ir jau spėjo patirtį nesėkmę rungtynėse su „TG Sokol“.

Praėjusį sezoną abi komandos žaidė finalo ketverte, o jų tarpusavio dvikovą taip pat pirmajame etape 70:62 laimėjo lygoje debiutavusios „Ginio Pajėgos“.

Toli gražu nepajėgiausios sudėties į rungtynes susirinkę „Broliai Šaunuoliai“ akistatą pradėjo labai solidžiai ir įpusėjus pirmajam ketvirčiui net pirmavo 13:2. „Ginio Pajėgos turėjo rimtų bėdų netik stabdydami varžovų greitą puolimą, tačiau ir bandydami įmesti kamuolį iš po krepšio.

Be pralaimėjimų šį sezoną žygiuojančios komandos reikalai ėmė taisytis kai nuo suolo pakilęs Lukas Poniškaitis iškart tolimu metimu sumažino atsilikimą iki 7 taškų 8:15.

Pataikę kelis svarbius tritaškius „Ginio Pajėgų“ vyrai pamažu gerino savo situaciją, bet patys nuo varžovų tritaškių taip ir neapsigynė. Pirmą kėlinį 24:10 užtikrintai laimėjo rungtynių pradžioje nutolę broliai.

Antrą kėlinį „Ginio Pajėgų“ krepšininkai pradėjo didesnį dėmesį skirdami varžovų metikams. Pagerėjusi gynyba leido komandai vytis varžovus ir kėlinio gale sumažinti atsilikimą iki 9 taškų (24:33) kai dar vieną komandos tritaškį smeigė varžovus į neviltį varęs Domantas Žičkus.

Įpusėjus rungtynėms „Broliai Šaunuoliai“ pirmavo 38:28, tačiau Domantas Žičkus trečią kėlinį pradėjo dviem taikliais tolimais metimais ir sumažino deficitą iki 5 taškų. Vis daugiau taškų kontratakų metu rinkę „Ginio Pajėgų“ krepšininkai antrą kvėpavimą įgavo pačiu laiku. Po Luko Poniškaičio tritaškio 29 rungtynių minutę jie pirmą kartą įsiveržė į priekį 45:44.

„Broliai Šaunuoliai“ trečio kėlinio gale pateko į duobę ir po to kai Laurynas Ralys juos dar buvo gražinęs į priekį 46:45, leido varžovams pelnyti 7 taškus be atsako 46:52.

„Brolių Šaunuolių“ vedliai Mantas Kazlauskas ir Laurynas Ralys ketvirtojo kėlinio metu buvo akylai prižiūrimi oponentų, komanda nerado žaidėjų galinčių rinkti taškus ir apie kovą dėl pergalės šį kartą galėjo pamiršti daug ankščiau nei prasidėjo paskutinės susitikimo minutės.

Antrą pralaimėjimą patyrę „Broliai Šaunuoliai“ (4-2), antrą sezoną iš eilės dėl bilieto į TOP16 etapą gali būti priversti kovoti antrajame etape. Komanda po gruodžio 3 dienos turo jau patenka į rizikos zoną „A“ grupės turnyrinėje lentelėje.

„Broliai Šaunuoliai“: Mantas Kazlauskas 24, Laurynas Ralys 17 / „Ginio Pajėgos“: Domantas Žičkus 27, Lukas Poniškaitis 17, Valdemar Lodziato 11 (15 atk. kam.);

„BC 97“ – „TG Sokol“ 43:73

„TG Sokol“ išnaudojo savo patirtį ir kolkas per 5 dvikovas patyrė tik vieną labai skausmingą pralaimėjimą, kai 74:75 po įspūdingų rungtynių su pratęsimu nusileido „Ginio Pajėgoms“. Lygoje 10-tą sezoną skaičiuojanti komanda palengva juda į pajėgiausių aštuonių pirmojo etapo komandų vakarėlį, tačiau tam, kad nereikėtų jo stebėti pro rakto skylę „sakalams“ būtinai reikėjo pasiekti pergalę prieš „BC 97“. Pastaroji komanda per 5 dvikovas džiaugėsi viena pergale ir pasigalinėti su labiau patyrusiais varžovais per daug šansų net neturėjo.

Vladimir Kiseliov ir Karol Ruselevič nuo pat rungtynių pradžios ėmė kelti didelę grėsmę varžovų gynybai, po jų sėkmingų atakų „TG Sokol“ pabėgo 8:2.

„Sakalai“ puikiai išnaudojo savo priekinę liniją, tačiau Deivido Valiūno bei Luko Sinkevičiaus tritaškiai „BC 97“ komandai leido išvengti greito nokdauno 13:15. Kas nenutiko iškart, nutiko vėliau. „TG Sokol“ spurtavo ir laimėdami atkarpą 6:1 po 10 minučių jau galėjo džiaugtis 7 taškų persvara.

Po Karol Ruselevič ir Nerijaus Pigagos tritaškių antrojo kėlinio pradžioje „BC 97“ atsidūrė ant bedugnės krašto, nes komandas jau skyrė 10 taškų, o „TG Sokol“ atakų lavina jaunuoliams sekėsi stabdyti vis sunkiau. Po eilinių Karol Ruselevič taškų pirmoje susitikimo pusėje 17-tą minutę komandas skyrė jau 15-ka taškų.

Prieš didžiąją pertrauką 28:40 „BC 97“ dar kartą atgijo, tačiau „TG Sokol“ trečio kėlinio pradžioje surengė dar vieną spurtą (8:0) kuris leido jiems įgyti 20-ties taškų pranašumą.

„Sakalai“ kontroliavo rungtynes, tačiau kartais nesugebėjo apsiginti nuo varžovų metimų iš distancijos kurių dėka „BC 97“ pabandė pasispardyti dar sykį. Lukas Sinkevičius pataikė du tritaškius iš eilės ir sumažino lygos debiutantų atsilikimą iki 14 taškų 34:48.

„TG Sokol“ puolime žaidė galingai, o pasibaigus nuolaidoms po savuoju krepšiu iki susitikimo pabaigos likus daugiau nei 2 minutėms komandas jau skyrė lygiai 30 taškų. Lygiai tiek jų kolektyvus skyrė ir nuaidėjus finaliniam švilpukui 73:43, nors iki Karolio Martinkėno tritaškio „sakalai“ pirmavo dar daugiau (+33).

„TG Sokol“ pasiekė reikalingą pergalę, tačiau vietos tarp 8 geriausių pirmojo etapo komandų dar neturi. Komandos laukia „Tores“ ir „Kažkas Bus“, tai dvi komandos kurių nuvertinti nevalia.

„BC 97“: Karolis Martinkėnas 13, Lukas Sinkevičius 11 / „TG Sokol“: Karol Ruselevič (11 atk. kam.) ir Nerijus Pigaga po 17, Vladimir Kiseliov 14;

B – GRUPĖ

„Visad gatavs“ – „KK NoName – VR Kambarys.lt“ 75:57

Iš „KK NoName – VR Kambarys.lt“ prieš sezoną buvo tikėtasi nemažai, tačiau realybė tokia, kad žiemos lygos debiutantai sulaukė per 5 rungtynes pasiekdami vos vieną pergalę (63:39 prieš „BC Ponus“). Šį kartą naujokų kuriems bilietą į TOP16 reikės išsikovoti antrajame etape laukė „Visad gatavs“. Pastaroji komanda taip pat liks už TOP8 borto ir kaip ir „KK NoName – VR Kambarys.lt“ bilieto į TOP16 etapą sieks antrajame etape.

Turnyrine prasme gruodžio 3 dienos dvikova nebuvo svarbi niekam, tačiau vienai iš komandų pasitaikė proga šį sezoną laimėti antrąjį kartą ir atkakli kova užvirė nuo pat pirmųjų susitikimo minučių.

Po pirmo kėlinio „Visad gatavs“ pirmavo 3, o po antrojo 5 taškų skirtumu (39:34) dėl kelių labai svarbių priežasčių.

Pirma komanda šį kartą rodė labai gerą komandinį žaidimą, kuo negalėjo pasigirti aikštelėje dažniausiai besiblaškę varžovai. Antrą geriau dvikovą pradėjusi komanda po sėkmingų epizodų gynyboje pasikrovė geros energijos kuri virto taikliais metimais leidusiai diktuoti savo sąlygas.

Po didžiosios pertraukos galima buvo laukti intriguojančios kovos, tačiau „KK NoName – VR Kambarys.lt“ jau trečiojo kėlinio pradžioje galima sakyti nuleido rankas. Po Luko Praskorio aikštelėje išsiskyrusio universaliu žaidimu taškų 28 minutę visada pasiruošę pirmavo 51:41, o jų varžovų nelaimei ketvirtį taikliu tritaškiu dar baigė Tumas Bajoras 54:41.

Tik 7 taškus per trečią kėlinį surinkusių lygos naujokų bėdos tuo nesibaigė, nes „Visad gatavs“ per 3 minutes ketvirtojo kėlinio pradžioje pelnė 10 taškų be atsako ir atsipalaidavo tik tada kai rungtynių nugalėtojas jau nekėlė jokių klausimų.

ergalę 2010-2011 metų sezoną lygoje debiutavusi komanda pasiekė rezultatu 75:57, tačiau vėl negalėjo maksimalios koncentracijos išlaikyti iki pat rungtynių pabaigos. Šį kartą darbo nuveikto per 34 minutes pergalei pakako, tačiau kitą kartą vėl gali tekti prisiminti rungtynių su „MF“ bei „O.P.A.“ finišo tiesiosios scenarijus, kai kontroliuodama rungtynes „Visad gatavs“ turėjo aikštelę palikti pralaimėjusi.

„Visad gatavs“: Artiom Lisovskij 21, Lukas Praskorys 16 (14 atk. kam.), Dainius Strakšys 11 (12 atk. kam.), Vygantas Versockas 10 / „KK NoName – VR Kambarys.lt“: Mantvydas Vaitkus 20, Aurimas Birutis 19;

„MF“ – „O.P.A.“ 50:62

Didelės svarbos „B“ grupės rungtynėse susitiko šį sezoną dar nepralaimėjusi „O.P.A.“ bei tik „ŠKK Šnapiams“ po pratęsimo pralaimėjusi „MF“. Pergalė medikams kurie puikiai pradėję sezoną užsiaugino sparnus buvo reikalinga kaip oras, tačiau ant laurų užmingti negalėjo ir „O.P.A.“ kurios pirmajame etape dar laukia rungtynės su „ŠKK Šnapiais“. Kaip pamatėme vėliau ginklų kovojant dėl trečios vietos nesudėjo ir „Zarasai“, todėl pirmojo etapo finiše kiekvienas įskaitinis taškas tampa aukso vertės.

Komandos savo pareigas, užduotis ir tikslus žinojo kuo puikiausiai todėl nuo pat susitikimo pradžios niekas nenorėjo be kovos užleisti savo teritorijos. Aikštelėje dominavo gynyba, o pirmuosius taškus komandos pelnė tik prasidėjus 5 susitikimo minutei.

Pirmojo kėlinio pabaigoje į priekį tempęs Artūras Pūkys leido „O.P.A.“ atitrūkti 13:8, tačiau Julius Ščipokas į rungtynes įstraukęs nuo suolo smeigė tritaškį ir sumažino „MF“ deficitą iki 2 taškų (11:13).

Antrojo kėlinio pradžioje „MF“ išlygino rezultatą 13:13, tačiau Tomas Antanaitis realizavo tolimą metimą ir „O.P.A.“ vėl pradėjo irtis pirmyn didesniais grybšniais.

Ši komanda kantriai dirbo gynyboje, brangino kamuolį, o tai leido jai jau 15-tą susitikimo minutę susikrauti 11-kos taškų persvarą 24:13.

Nesunkiai persvarą susikrovusiai „O.P.A.“ komandai užteko kelis kartus pramesti pro šalį kai sėkmingai dėl kamuolių kovojusi „MF“ ėmė ir atgijo, po Juliaus Ščipoko tritaškio komandas skyrė jau tik 6 taškai. Tiesa tolimą metimą pataikęs studentų lyderis susižeidė koją ir tai galima sakyti nulėmė lengvesnę dvikovos eigą medikų varžovams. Be savo įžaidėjo likusi komanda po 2 kėlinių atsiliko 24:30.

Antroji dvikovos dalis prasidėjo žaidimu taškas į tašką, tačiau „MF“ vis sunkiau sekėsi užpulti bei apsiginti nuo Artūro Pūkio metimų. Įpusėjus trečiojo ketvirčio laikui Nikita Zubkov pataikė tritaškį ir padidino „O.P.A.“ pranašumą iki 10-ties taškų.

Prastą komandos žaidimą nuo suolo kurį laiką stebėjęs Julius Ščipokas dar grįžo į aikštelę, tačiau per likusį laiką iki dvikovos pabaigos nieko apčiuopiamo nenuveikė nei jis, nei jo komandos draugai. „MF“ kovojo iki pat paskutinių minučių, tačiau antrojo pralaimėjimo neišvengė.

Komandos laukia aršios grumtynės su revanšo nuotaikomis gyvenančiais „Zarasais“. Ši komanda studentams pralaimėjo praėjusio sezono „mažosios“ taurės bronzines rungtynes ir dabar turėdama tokį patį pergalių-pralaimėjimų balansą yra lygiai tokioje pačioje situacijoje „B“ grupėje.

„O.P.A.“ ir „ŠKK Šnapiai“ patenka į TOP8, o „Zarasų“ ir „MF“ komandų rungtynėse bus nulemtas „B“ grupės 3 vietos likimas. Pergalę pasiekusi komanda su nerimu turės laukti kitose grupėse į 3 vietas pretenduojančių komandų pasirodymų, nes iš šias vietas užėmusių kolektyvų tik du galės keliauti į TOP8.

„MF“: Edvinas Sparvelis 13, Andrius Misiūra 10 / „O.P.A.“: Artūras Pūkys 21 (17 atk. kam.), Evaldas Pieslys 12, Nikita Zubkov 10;

„ŠKK Šnapiai“ – „Zarasai“ 72:67

„ŠKK Šnapiai“ turėdami milžinišką potencialą keliose rungtynėse leido sau atsipalaiduoti, tačiau taškų nebarstė ir laimėjo visas 5 žaistas rungtynes. „Zarasai“ per tiek pat dvikovų prarado vieną įskaitinį tašką, kai beviltiškai pralaimėjo „O.P.A.“ kolektyvui. Nors komanda per du mėnesius turnyrinėje lentelėje daug neprarado jos rodomas žaidimas pastaruoju metu nebuvo toks geras, kad komanda galėtų leisti sau pagalvoti apie lengvesnį pirmojo etapo finišą. Artimiausi konkurentai „MF“ kaip ir „O.P.A.“ bei „ŠKK Šnapiai“ žaidė geriau.

Rungtynes komandos pradėjo be žvalgybos ir jau jų pradžioje apsikeitė taikliais tolimais metimais. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui „Zarasai“ pirmavo minimaliai 7:6, tačiau antrą jo dalį geriau sužaidė „ŠKK Šnapių“ krepšininkai po 10-ties minučių įgiję 5 taškų pranašumą 18:13.

„Zarasams“ gynyboje trūko geresnės komunikacijos, tačiau veržlus žaidimas puolime lėmė, kad ši komanda ėmė sparčiai vytis varžovus ir netik išlygino žaidimą, tačiau ir rezultatą. „ŠKK Šnapiams“ kurį laiką trūko opcijų puolime, tačiau puikiai nuo suolo į komandos žaidimą įsiliejęs Vytautas Cicėnas tapo „Zarasų“ krepšininku galvos skausmu ir leido savo komandai 17 rungtynių minutę susigrąžinti po pirmojo kėlinio turėtą 5 taškų pranašumą 31:26.

Per likusias kelias minutes iki didžiosios pertraukos nei viena komanda labiau neišskyrė, o tai reiškė, kad sužaidus kėlinius 36:30 priekyje vis dar buvo favoritų statusu rungtynėse dalyvavę šnapiai.

Trečią kėlinį „ŠKK Šnapiai“ pradėjo labai aktyviai ir jau 24 minutę pirmavo 48:38. „Zarasų“ krepšininkai prametė daug metimų, vėlavo gynyboje ir leido varžovams net pasiekti rekordinę 14-kos taškų pervarą.

Išgirdę pirmuosius pavojaus varpus Zarasų krašto atstovai įtempė raumenis gynyboje, susikaupė ir pamažu pradėjo lipti iš duobės. Pasibaigus trims labai azartiškiems ir įdomiems kėliniams komandas skyrė jau tik 8 taškai.

„Zarasų“ gera atakarpa trečio kėlinio gale nebuvo atsitiktinumas, komanda mobilizavosi ir jau ketvirtojo kėlinio pradžioje po Migliaus Dambrausko ir Evaldo Mackevičiaus metimų rezultatas tapo lygus 54:54.

Sužaidus dar dvi nerezultatyves minutes „Zarasai“ įsiveržė į priekį 58:56 ir privertė varžovus paprašyti minutės pertraukėlės.

Po komandų pasitarimo rungtynių kontrolė toliau buvo „Zarasų“ rankose, tačiau rungtynių pabaigoje savo žodį tarė Laurynas Kirlys, pataikęs gyvybiškai svarbius metimus.

Prie baudos metimų linijos stojęs Andrius Predkelis pataikė vieną baudos metimą bei sumažino atsilikimą iki 3 taškų 66:69. Į rungtynes dar kartą grįžo intriga, tačiau šį kartą trumpam. Laurynas Kirlys smeigė tritaškį bei padino savo naujos komandos pranašumą iki 6 taškų 72:66.

Po puikią dvikovą sužaidusio Kęstučio Bagdanavičiaus baudos metimo „ŠKK Šnapių“ pranašumas sumenko iki 5 taškų. Pastaroji komanda kelis kartus grubiai suklydo išsimesdama kamuolį, tačiau „Zarasai“ varžovų dovanų neišpakavo ir prametė kelis tolimus metimus.

Komandos paskutiniu metu nežaidė gerai, tačiau gruodžio 3 dieną kūrė puikų reginį, kurį dar labiau papuošė efektingi dėjimai, tikslūs perdavimai bei nuostabus abiejų komandų žaidimas „2x2“.

Pirmojo etapo finiše „ŠKK Šnapiai“ surems ginklus su „O.P.A.“. Abi komandos jau pateko tarp 8 geriausių reguliaraus sezono komandų, o jų tarpusavio rungtynėse paaiškės „B“ grupės nugalėtojas. „Zarasai“ turės gyvybiškai svarbią dvikovą su „MF“. Ją laimėjusi komanda grupėje liks 3 vietoje ir turės labai gerus šansus pasekti po 6 pergales jau turinčių „B“ grupės pavyzdžiu.

Įdomus faktas: Gruodžio 3 dieną „ŠKK Šnapiams“ buvo istoriškai svarbios rungtynės. Komanda lygiai prieš 5 metus (2012) 61:59 įveikė „BC Elitaz“ bei iškovojo pirmąją oficialią pergalę savo klubo istorijoje. Kaip ir prieš penkis metus, taip ir dabar dvikovos gale šnapiai buvo arti pralaimėjimo, tačiau puikiai sužaidė akistatos galą ir šventė pergalę. Prieš penkis metus niekas net negalėjo pagalvoti, kad ateityje ši komanda bus konkurencinga visoms be išimties SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS komandoms ir net kels tikslus žaisti finalo ketverte.

„ŠKK Šnapiai“: Laurynas Kirlys 19 (10 rez. perd.), Matas Budginas ir Vytautas Cicėnas po 12, Algirdas Macijauskas 10 /  „Zarasai“: Miglius Dambrauskas 18, Kęstutis Bagdonavičius 15 (10 atk. kam.), Andrius Predkelis ir Evaldas Mackevičius po 14;

C – GRUPĖ

„Burkalifa.eu“ – „Šaras sugriovė Marčėlą“ 47:58

Praėjusį sezoną varžovų pagarbą pelniusi „Burkalifa.eu“ šį sezoną yra spardoma net ir tų komandų prieš kurias jai prieš sezoną buvo prognozuojamos pergalės. Į TOP16 2017 metų pavasarį patekusi komanda jau pralaimėjo 34:68 „Meridianui“ bei 53:81 „KK Alkaniems“.

Šį kartą komandos kurią galima laikyti pirmųjų 2 sezono mėnesių nusivylimu varžovais tapo „Šaras sugriovė Marčėlą“. Jauni debiutantai pirmosiose sezono rungtynėse pasiekė lengvą pergalę 98:56 prieš „Išvien“ ir tuo panašu apsiribojo. Nors kolektyvas laimėjo ir sekančias keturias dvikovas, tačiau pats krepšinis kurį rodė komanda buvo chaotiškas ir nuviliantis. Dabar komanda gali džiaugtis nebent tuo, kad yra užsitrinusi vietą tarp 8 geriausiųjų ir antrajame etape viską galės pradėti iš naujo.

Rungtynės tarp komandų „C“ grupės turnyrinėje lentelėje atsidūrusių skirtingose situacijose prasidėjo lygia kova. Sužaidus pirmajame ketvirtyje 6 minutes 10:7 pirmavo „Burkalifa.eu“, tačiau „Šaras sugriovė Marčėlą“ kelis kartus lygino rezultatą (10:10, 12:12) ir neleido varžovams pabėgti. Ketvirčio gale Ex Marčiulioniukai įgijo net minimalų pranašumą, tačiau Dominyko Garucko tritaškis lėmė, kad 15:13 pirmą ketvirtį laimėjo ne jie.

Antrą kėlinį sėkmingiau vėl pradėjo „Burkalifa.eu“. Po Dominyko Garucko ir Ugniaus Stulginsko taškais pasibaigusių atakų pastaroji komanda įgijo 5 taškų persvarą, tačiau tada „Šaras sugriovė Marčėlą“ kelis kartus sėkmingai sužaidė gynyboje ir pamažu perėmė rungtynių kontrolę. Iki didžiosios pertraukos likus 3 minutėms jaunuoliai pataikė kelis tritaškius 28:25, o visai netrukus po Pauliaus Jasinsko tritaškio su kėlinio pabaigą skelbiančia sirena jau galėjo džiaugtis 6 taškų persvara 33:27 po 2 kėlinių.

Trečio kėlinio pirmą dalį vėl geriau sužaidė „Burkalifa.eu“. Metimai šiai komandai nekrito, tačiau geras darbas gynyboje davė savo rezultatą ir po 30 minučių komandas skyrė tik 2 taškai.

Prasidėjus 33 rungtynių minutei po Manto Linkevičiaus tritaškio „Burkalifa.eu“ nuo varžovų skyrė vos taškas 42:43, tačiau tada komanda įstrigo, o kelias atakas surengę lygos naujokai vėl šovė į priekį.

Antrą sezoną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE žaidžiantys „Burkalifa.eu“ krepšininkai netraukę kelių minučių tuščią atkarpą dar kartą sumažino atsilikimą iki taško. Kai tai nutiko „Šaras sugriovė Marčėlą“ įjungė aukštesnę pavarą, o Irmanto Janušio metimai padėjo sudėlioti galutinai visus taškus ant „I“ šiose 6 pergale iš eilės pasibaigusiose rungtynėse.

„Šaras sugriovė Marčėlą“ pirmą etapą baigs rungtynėmis su „Negerais“ dėl pirmosios vietos „C“ grupėje, tuo tarpu „Burkalifa.eu“ paskutinėse metų rungtynėse susitiks su „BC Kibirais“. Sezonas dar neįpusėjo, todėl „Burkalifa.eu“ dar gali tarti savo žodį. Šiuo metu komanda turi sunkumų gynyboje ir įžaisdama kamuolį, tačiau dar dažniau susidaro įspūdis, kad daugeliui komandos narių už galutinį rezultatą svarbiau yra išsimesti savo metimus. Ateina laikas pradėti rūpintis ne savo, o komandos gerove.

„Burkalifa.eu“: Ugnius Stulginskas 16, Dominykas Garuckas 14 (11 atk. kam.), Mantas Linkevičius 12 / „Šaras sugriovė Marčėlą“: Mantas Pigaga 21, Irmantas Janušis 12, Aistis Lemežis;

„Meridianas“ – „KK Alkani“ 44:58

Apie 3 vietą „C“ grupėje dar galvojančių „KK Alkanų“ kelyje šį kartą pasipainiojo slidus varžovas. „Meridianas“ rudenį jau spėjo nubausti kelias komandas už tai, kad jos dar prieš rungtynes sau „įsirašė“ pergalę, todėl net ir daugiau galimybių sezoną baigti aukštesnėse pozicijose turintys alkani turėjo pasisaugoti šių vis daugiau pasitikėjimo savo jėgomis turinčių veteranų. Tiek „KK Alkani“, tiek „Meridianas“ viso savo potencialo šį sezoną dar nebuvo parodę, todėl mūsų laukė dar viena sunkiai nuspėjama kova.

Rungtynių pradžioje „Meridiano“ komandai taškus sėkmingai rinkęs Aurimas Špiliauskas leido komandos draugams atsikratyti startinio jaudulio. Jo vedama komanda puikiai įžaidė kamuolį ir nepaisant aktyvių varžovų bandymų apsiginti aikštelėje jautėsi vis geriau. Pirmą kėlinį vangiai pradėję „KK Alkani“ po 10-ties minučių atsiliko 9:20 ir galėjo džiaugtis tik tuo, kad varžovai maksimaliai neišnaudojo pagrindinio savo ginklo, tolimų metimų.

Jau antrojo kėlinio pradžioje rungtynių favoritai pradėjo agresyviau gintis, tačiau tai visiškai neįbaugino patyrusių „Meridiano“ žaidėjų kurie atidavė visas jėgas gynyboje ir įpusėjus rungtynės vis dar turėjo 15-kos taškų persvarą 30:15.

Didesnę rotaciją turėję „KK Alkani“ po didžiosios pertraukos ėmė žaisti laisviau, o Romualdo Zemlianskij bei Mindaugo Zalatoriaus metimai varžovams sudavė skausmingą smūgį po kurio jie taip ir neatsikėlė. Senukai nesugaudę varžovų ketvirtį pralaimėjo 6:26 ir nuo (+15) viskas pasikeitė į (-5).

Lemiamo ketvirčio metu „Meridianui“ akivaizdžiai buvo per sunku stabdyti varžovų greitas atakas, pora minučių trūkę bandymai užsikabinti nebuvo sėkmingi, o tuo pasinaudoję „KK Alkani“ iškart nurūko į priekį ir šventė pergalę 58:44.

Komanda tęsia kova dėl vietos tarp 8 geriausiųjų!

Neblogai sezoną pradėję „Meridiano“ krepšininkai (3-4) savo pasirodymą pirmajame etape baigė. Antrajame etape komanda dėl 8 bilietų į TOP16 etapą varžysis su dar 15-ka komandų bei vienoje iš grupių turės užimti bent 4-tą vietą. TOP16 etapą praėjusį sezoną komanda galėjo matyti tik sapne, tačiau šį jos patekimas tarp 16-kos geriausių sezono komandų yra misija kurią galima įgyvendinti jau 2018 metais.

„Meridianas“: Aurimas Špiliauskas 15 (10 atk. kam.), Laisvūnas Ričkus 10 /  „KK Alkani“: Romuald Zemlianskij ir Paulius Cinelis po 13, Mindaugas Zalatoris 11;