Įvykių kaleidoskopas. 7 – asis turas. (2017.11.26)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia lapkričio 26 dieną įvykusį turą bei pristato savaitinę rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė bei įdomiausi rungtynių akcentai.

A – GRUPĖ

„RRKK&Bendorėliai“ – „Tores“ 45:59

„Tores“ sezoną pradėjo galingai ir per keturias dvikovas pralaimėjo vos kartą. Pralaimėjimas 66:85 geriau sukomplektuotai „Brolių Šaunuolių“ komandai buvo dėsningas, tačiau ir jis nenubraukė lygoje 10-tą sezoną žaidžiančios komandos vilčių surengti didžiausią apiplėšimą „A“ grupėje.

Tam, kad „Tores“ kovoja dėl 3 vietos grupėje visus kozerius iki pat pirmojo etapo pabaigos laikytų savo rankose jai buvo privalu įveikti labai banguotai žaidžiančius trečiokus (komandai trečias sezonas lygoje) iš Bendorėlių.

Akistata tarp juodai – raudonų (abi komandos vilki tokių pat spalvų aprangas) prasidėjo labai nerezultatyviai. Įpusėjus ketvirčiui „Tores“ perverė rezultatą 4:3 savo naudai, tačiau po 2 minučių atkarpos kai nei viena komanda nepasižymėjo taškais „RRKK&Bendorėliai“ vėl grįžo į priekį 5:4.

Prasidėjus 7 susitikimo minutei Manto Statausko ir Aleksandr Lipnevič iniciatyvos dėka „Tores“ įsibėgėjo ir labai sunkų kėlinį laimėjo 16:10. „RRKK&Bendorėliai“ buvo neblogai pasiruošę rungtynėms ir toli gražu aikštelėje nepriminė komandos kuri ankstesniais sezonais „Tores“ komandai pralaimėjo 39:79 bei 37:61.

Antrojo kėlinio pradžioje Bendorėlių atstovai sėkmingai kovojo dėl atšokusių kamuolių po savo netaiklių metimų, o sužaidus pora minučių Valdas Vyšniauskas tritaškiu sumažino pastarosios komandos atsilikimą iki minimumo 15:16.

„Tores“ komandai žaidimas kurį vėl nesiklijavo, tačiau rungtynėms artėjant prie didžiosios pertraukos agresyvumas puolime davė reikalingą rezultatą kas leido po 2 kėlinių pirmauti 31:21.

Po gerų varžovų atkarpų Bendorėlių atstovai dažnai sutrinka, tačiau šį kartą viskas buvo kitaip. Kolektyvas netik sugebėjo apsiginti, tačiau vis laisviau jautėsi ir puolime kol galiausiai trečio kėlinio pabaigoje smeigė tritaškį leidusį įsiveržti į priekį 39:38.

Trapaus pranašumo „RRKK&Bendorėliai“ į ketvirtą kėlinį nusinešti nesugebėjo, Mantas Statauskas dar kartą jiems tapo rimtu iššūkiu gynyboje bei pataikydamas vieną baudos metimą rezultatą išlygino 39:39.

Aktyvus trečias kėlinys iš Bendorėlių starto penketuko žaidėjų pareikalavo labai daug jėgų, komanda jau ketvirtojo kėlinio pradžioje atrodė kaip reikalas išsikvėpusi, prasidėję nuolatiniai vėlavimai prie savojo krepšio tapo vis dažnesnėmis dovanomis „Tores“ komandai kuri 10 minučių sužaidusi kaip ir natų pasiekė rezultatą kurio ir norėjo. Nors rungtynės baigėsi 14-kos taškų pastarosios komandos pergale, galutinis rezultatas visiškai neatspindėjo tos kovos kurią šį kartą davė varžovai.

„RRKK&Bendorėliai“: Šarūnas Jankauskas 12 / „Tores“: Mantas Statauskas 26 (11/15 dvitaškiai), Aleksandr Lipnevič 18;

„Broliai Šaunuoliai“ – „Lentvaris“ 70:61

Žaisdamos savo paskutines rungtynes abi komandos tapo „TG Sokol“ komandos grobiu. „Lentvaris“ prieš savaitę sakalams nusileido 75:89, „Broliai Šaunuoliai“ prieš dvi 64:67. „A“ grupės favoritais laikytų šaunuolių pozicijos susiūbavo, todėl net ir be pergalių likusį „Lentvarį“ patyrę vilkai turėjo traktuoti kaip galimą grėsmę jų turnyrinei padėčiai, tuo labiau, kad šis pakankamai jaunas kolektyvas kas savaitę žaidžia vis geriau.

Į dvikovą „Broliai Šaunuoliai“ surinko toli gražu ne pačią pajėgiausią savo sudėtį kas leido tikėtis dar įdomesnės ir lygesnės kovos.

Rungtynes geriau pradėjo „Lentvaris“. Po 2 tritaškių lygos naujokai pabėgo į priekį 10:4, o kėlinį laimėjo net 20:10.

Sunkiai dvikovą pradėję broliai savo jėgą pradėjo rodyti jau antrajame kėlinyje, o sužaidus 4 minutes po Mariaus Rimošaičio taškų komandas skyrė viso labo tik 2 taškai 22:24. „Lentvaris“ dar kartą bandė pabėgti, tačiau Tomo Rumiancevo metimas iš po krepšio atstatė lygybę 28:28.

Po dviejų labai kontrastingų kėlinių „Broliai Šaunuoliai“ pirmavo dar minimaliai 32:31, tačiau dabar žaidimo kontrolė jau tvirtai priklausė būtent jiems.

Trečio kėlinio pradžioje vis geriau įžaisdami kamuolį šaunuoliai susikrovė 10-ties taškų persvarą, tačiau įstrigusio „Lentvario“ bėdos tuo nesibaigė ir po dar kelių minučių favoritai jau pirmavo 56:36. Ketvirčio gale lygos naujokų gynyba visiškai subyrėjo, tačiau Paulius Zapolskas pataikė kelis gyvybiškai reikalingus metimus taip ir neleisdamas varžovamas peržengti 20-ties taškų atžymos 41:61.

Ketvirtas kėlinys prasidėjo Mariaus Sabonio šou, po gynėjo 7 taškų be atsako „Broliai Šaunuoliai“ buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės 48:61.

Du kėlinius puolime vargo neturėję broliai aikštelėje atrodė blankiai, o tuo puikiai pasinaudoję Lentvario atstovai smogė iš peties ir likus 7 minutėms iki susitikimo pabaigos priartėjo dar arčiau 56:63.

Matydami, kad atėjo metas nusiraminti „Broliai Šaunuoliai“ paprašė minutės pertraukėlės. Po jos labiau patyrusi komanda sugebėjo apsiginti ir sukandusi dantis iki pat galo išlaikyti persvarą.

Po šių rungtynių galima tik pagirti rankų iki pat dvikovos galo nenuleidusius Lentvario atstovus bei puikiai savo šansą išnaudojusius 2016-2017 metų sezono vicečempionų rezervo žaidėjus.

„Broliai Šaunuoliai“ : Martynas Smalakys 15 (5/8 tritaškiai), Marius Rimošaitis ir Antanas Urnikis po 14, Simas Liepinaitis 13 (14 rez. perd.), Justinas Povilauskas 10 (10 atk. kam.) / „Lentvaris“: Paulius Zapolskas 19 (11 atk. kam.), Marius Sabonis 16, Evaldas Jurevičius 12 (11 atk. kam.);

B – GRUPĖ

„ŠKK Šnapiai“ – „Visad gatavs“ 92:65

Akis į akį susitiko komandos kurios didesnį dėmesį skiria žaidimui puolime, nei savo krepšio gynybai. Prieš septynias dienas „ŠKK Šnapiai“ būdami aiškiais rungtynių favoritais, tinkamai neįvertino „Juoda – Balta“ ir dabar tik gali džiaugtis, kad 67:70 pralaimėję varžovai rungtynių pabaigoje pritrūko jėgų. Komanda nežaidė gerai ir tikrai nepriminė tos komandos kuri galėtų pretenduoti į aukštas vietas sezono finiše. „Visad gatavs“ per 4 dvikovas iki šio susitikimo pasiekė vos pergalę, nors jų galėjo turėti visas tris, todėl iš kovos dėl vietos „B“ grupės viršūnėje jau pasitraukė.

Šį sezoną skirtingus tikslus turinčių komandų dvikovą „ŠKK Šnapiai“ pradėjo laimėdami keturių minučių atkarpą 11:2. Andriaus Valentinavičiaus tritaškis „Visad gatavs“ komandai buvo leidęs sumažinti atsilikimą iki 6 taškų, tačiau varžovai galingai kovojo dėl atšokusių kamuolių ir savo pranašumą būtent baudos aikštelėje pavertė 11 taškų pranašumu po pirmojo kėlinio (20:9).

„Visad gatavs“ puikiai pradėjo antrąjį kėlinį, o jam įpusėjus po Vyganto Versocko tritaškio priartėjo 22:27, tačiau tada šnapiai vėl įjungė aukštesnę pavarą ir įpusėjus rungtynėms savo rankose turėjo 10-ties taškų persvarą (41:31).

„Visad gatavs“ komandai po didžiosios pertraukos sunkiai sekėsi stabdyti varžovų greitą puolimą ir Mantą Budginą, po kurio šou trečiojo kėlinio metu „ŠKK Šnapiai“ pabėgo 70:46.

Lentą net 27-48 pralaimėję „Visad gatavs“ vyrai net ir tada kai rungtynių nugalėtojas nekėlė jokių klausimų stengėsi išlikti kovingi ir baltomis vėliavomis nemojavo, tačiau „ŠKK Šnapiai“ toliau puikiai kontratakavo bei sugebėjo varžovų neprisileisti artyn.

Iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei minutei tritaškį smeigė Andrius Švedas, o jo komandai apsigynus Tadas Gimžauskas pridėjo dar vieną tolimą metimą kurio dėka jo komandos pranašumas šoktelėjo iki 27 taškų (92:65).

„Visad gatavs“ šiose rungtynėse vertėsi be Luko Praskorio, todėl jų baudos aikštelėje vėl atsivėrė begalo daug skylių, varžovai šį kartą tuo labai gerai naudojosi ir daug taškų surinko po pirmųjų perdavimų kai kamuolį atkovojęs aukštaūgis pirmu perdavimu jį adresuoja po krepšiu jau atsidūrusiems komandos draugams.

„ŠKK Šnapiai“ : Matas Budginas 32 (13/27 metimai), Martynas Rakauskas 19 (12 atk. kam.), Tadas Gimžauskas 14 (10 rez. perd.), Marius Kazlauskas (14 atk. kam.) ir Karolis Bagdonas po 12 / „Visad gatavs“: Vygantas Versockas 17 (10 rez. perd.), Tumas Bajoras 12, Dainius Strakšys 10;

„O.P.A.“ – „BC Ponai“ 57:52

„O.P.A.“ senukai šį sezoną užsiaugino labai tvirtą kiautą. Komanda per 6 turus visoje lygoje demonstravo geriausią gynybą ir skynė pergalę, po pergalės. Komandos pirmasis sezono tikslas TOP8 po pirmojo etapo yra ranka pasiekiamas, todėl rungtynės su „BC Ponais“ buvo be galo svarbios. Situacija „B“ grupės turnyrinėje lentelėje įtempta, o liko žaisti su pajėgiomis „ŠKK Šnapių“ bei „MF“ komandomis. Pirmi dar vis aukščiau, antri lipa ant kulnų.

Žinodama, kad konkurentai žaisdami su „BC Ponais“ įskaitinių taškų nemėto „O.P.A.“ vyrai rungtynes pradėjo labai susikaupę. Favoritai spurtavo 7:0, tačiau vėliau įstrigo po varžovų krepšiu ir pirmą ketvirtį laimėjo tik 10:9.

Antrajame kėlinyje „O.P.A.“ ėmė žaisti greičiau, tačiau „BC Ponai“ neblogai įžaisdavo kamuolį ir pradėjo kelti vis daugiau problemų rungtynių favoritais laikomų varžovų gynybai.

„O.P.A.“ tik šį sezoną pradėjo naudoti tokią didelę žaidėjų rotaciją, todėl prie neįprasto reiškinio kai į dvikovas renkasi net po 10 žaidėjų reikia laiko priprasti netik komandos naujokams, tačiau ir senbuviams.

Kelias atkarpas sėkmingiau sužaidusi „O.P.A.“ per antrą kėlinį sugebėjo atitrūkti 31:26, tačiau viskas tuo toli gražu nesibaigė ir antroji dvikovos dalis pareikalavo dar daugiau jėgų.

Vis geresnį susižaidimą rodantys „BC Ponai“ ramiai ir užtikrintai aikštelėje jautėsi ir prasidėjus trečiojo kėlinio laikui. Net 7 minutes aikštelėje galėjome matyti visiškai lygią kovą. Kėlinio gale komandas skyrė 6 taškai, tačiau Evaldas Lukšys pelnė taškus su varžovo pražangą ir „O.P.A.“ prieš lemiamą ketvirtį galėjo pasijusti ramiau. Labiau patyrusi komanda pirmavo 42:36.

„BC Ponų“ viltys pakovoti dėl pergalės atgimė jau ketvirtojo kėlinio pradžioje kai tolimais metimais pasižymėjo šiose rungtynėse net 22 taškus surinkęs Lukas Beržanskas.

Kai atrodė, kad „BC Ponai“ užsikabins galutinai 44:46, „O.P.A.“ spurtavo ir iki susitikimo pabaigos likus 5 minutėms įgijo 7 taškų persvarą 51:44.

„BC Ponai“ paprašė minutės pertraukėlės po kurios sekė dar viena lygos naujokų puiki atkarpa leidusi priartėti 50:53. Kaip paaiškėjo netrukus tai buvo paskutinis 6:0 spurtavusių ponų pasispardymas, „O.P.A.“ po Andriaus Šimelevičiaus metimo įgijo 5 taškų pranašumą 55:50 kurį sugebėjo išlaikyti iki pat susitikimo pabaigos.

„BC Ponai“ antrą savaitę iš eilės sėkmingai kovojo su komandomis kurios taikosi į TOP3 „B“ grupėje, tačiau vėl kažkiek trūko patirties, kad būtų pagaliau iškovota pirmoji pergalė. „O.P.A.“ pasiekė 5 pergalę, tačiau komandos žaidimo kreivė pastaruoju metu nekyla, tai turėtų būti rimtu signalu prieš likusias dvi pirmojo etapo rungtynes. Komanda visas kortas turi savo rankose, tačiau „MF“ ir „Zarasai“ lipa ant kulnų.

„O.P.A.“ : Ramūnas Jozonis 13, Andrius Šimelevičius 9 / „BC Ponai“: Lukas Beržinskas 22, Karolis Žibutis 10;

„Juoda – Balta“ – „Zarasai“ 44:49

Trečią savo sezoną „Zarasai“ pradėjo dviem pergalėm, tačiau vėliau turėjo didelių bėdų puolime žaisdami su „O.P.A.“ (34:45), o prieš savaitę buvo kaip reikalas kankinami „BC Ponų“ (67:59). Šį kartą ežerų krašto atstovai leidosi į geresnio krepšinio paieškas rungtynėse su prieš savaitę super šnapius smarkiai prakaituoti privertusia „Juoda – Balta“ (67:70).

Pastaroji lygos naujokų komanda iki lapkričio 26 dienos suklupo 4 kartus ir jau prarado visus šansus iškovoto dėl 3 vieta šioje painioje grupėje. „Zarasai“ tokių šansų dar turi, todėl dvikovoje su „Juoda – Balta“ šios komandos žaidėjus tenkino tik viena spalva, žalia.

Kaip ir prieš savaitę „Juoda – Balta“ rungtynes pradėjo taikliu tritaškiu, vėl iš tos pačios aikštelės vietos pasižymėjo Mindaugas Žalkauskas 3:0. Evaldas Mackevičius sužaidus 3 minutes tokiu pat būdu išvedė į priekį jau „Zarasus“ 5:3, tačiau tas pats Mindaugas Žalkauskas vėl buvo taiklus ir „Juoda – Balta“ grįžo į priekį 6:5.

Bandydamas blokuoti varžovų gynėjo metimą Evaldas Mackevičius dar užsikabino už pastarojo kojos ir skausmingai kritęs ant parketo prasikirto smakrą. Taip „Zarasai“ likusiam rungtynių laikui netapo vieno iš šio sezono savo lyderių.

Kurį laiką pirmavo tai viena, tai kita komanda, o geriau ketvirčio gale apsigynę „Zarasai“ 10-ties minučių atkarpą laimėjo 13:10.

Prieš antrą kėlinį „Juoda – Balta“ penketuke atliko net 3 rokiruotes, o nuo suolo kilęs JustasKėblys smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą 13:13. Tritaškius pataiko daugelis komandų, tačiau pastarieji lygos naujokai iki šiol nebuvo pataikę daugiau 2.

Gerai gynyboje dirbę „Juoda – Balta“ komandos žaidėjai nedidelę pervarą savo ranskose išlaikė iki pat didžiosios pertraukos, o spurtas 5:0 kėlinio gale leido net ją padinti iki 4 taškų 24:20.

„Juoda – Balta“ įvykius aikštelėje kontroliavo ir po didžiosios pertraukos, kai varžovų visas žaidimas buvo paremtas tik Migliaus Dambrausko ir Andriaus Predkelio veiksmais. Būtent pastarasis pelnęs 15-tąjį savo tašką 28 susitikimo minutę išvedė 31:30 zarasiškius į priekį.

Net ir trapios persvaros „Zarasai“ savo rankose nesugebėjo išlaikyti, nes Darius Stankevičius nutraukė pora minučių trukusį taškų badą pasižymėdamas dar sykį tolimu metimu 33:31.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo nervingai, abi komandos vis dažniau klydo, o per 5 minutes net tris kartus rezultatas švieslentėje buvo lygus.

Po Dainiaus Jukenevičiaus baudos metimų lygos naujokai svarbiu momentu įgijo 2 taškų persvarą 39:37, tačiau jau sekančios atakos metu niekas nespėjo prie Martyno Slavinsko. Šio žaidėjo tritaškis išvedė į priekį 40:39 „Zarasus“.

Įtampa iki maksimalios temperatūros įkaito iki susitikimo pabaigos likus pusantros minutės. Miglius Dambrauskas pelnė dvitaškį su Dainiaus Jukenevičiaus pražanga 45:44, o pastarasis varžovui stojus mesti baudos metimo dar užsidirbo techninę pražangą.

Miglius Dambrauskas savo baudos metimą prametė, tačiau Andrius Predkelis neklydo bei varžovo techninę pražangą pavertė auksiniu tašku 46:44.

Netrukus už emocingą rekciją nuo suolo techninę pražangą gavo ir „Juoda – Balta“ atsarginių suolas, o Andrius Predkelis baudos metimais pelnė dar 3 taškus ir taip leido savo komandai išplėšti sunkią pergalę.

Aikštelėje šiose rungtynėse vyko atkakli kova. Didžiausias pranašumas kurį turėjo abi komandos buvo penki taškai, pirmaujanti komanda keitėsi 17-ka kartų, 8 kartus rezultatas buvo lygus.

„Juoda – Balta“ geriau išnaudojo savo suolą. Jų rezerviniai žaidėjai pelnė 13 taškų, o „Zarasų“ tik 4. Tiesa „Zarasai“ buvo nežymiai greitesni puolime ir taip sugebėjo kompensuoti prastą tolimų metimų pataikymą.

„Juoda – Balta“ į „Zarasų“ krepšį sumetė 6 tolimus metimus iš 22 (27,27%), o tai yra 1 daugiau nei per 4 pirmas rungtynes kartu sudėjus.  Gal šios rungtynės bus puikiu atspirties tašku ir lygos naujokai bus išbraukti iš raudonosios knygos.

„Juoda – Balta“ : Mindaugas Žalkauskas 15 (3/4 tritaškiai) / „Zarasai“: Andrius Predkelis 23 (9/25 metimai, 11 atk. kam.), Miglius Dambrauskas 17;

C – GRUPĖ

„Inwido“ – „Šaras sugriovė Marčėlą“ 50:53

„Inwido“ šį sezoną jau turėjo rungtynių kai sėkmingai kabinosi į pergales, tačiau prieš 7 dienas aikštelėje vaizdas buvo kitoks, ją net nepaklausę vardo sumušė „Negeri“ (49:79). Šį kartą lygos debiutantų akistatoje be pergalių likusios „Inwido“ vėl laukė pralaimėjimo skonio nežinantys varžovai - „Šaras sugriovė Marčėlą“.

Tai, kad į aikštelę žengė skirtingo pajėgumo komandos šiose rungtynėse visiškai nematėme, nes „Inwido“ vedami Vitalijaus Afanasjevo netik kovojo garbingai, bet ir gavo šansą pakovoti dėl pergalės.

Rungtynes „Inwido“ pradėjo nuo sėkmingo epizodo gynyboje ir po Edvardo Žilinsko taškų iš po krepšio įsiveržė į priekį 2:0. Jaunimas susikurdavo geras progas metimams, tačiau su jų realizacija turėjo daug bėdų ir niekaip negalėjo atitrūkti.

„Šaras sugriovė Marčėlą“ gerai įžaisdavo kamuolį, tačiau niekaip nesugebėjo sugaudyti „Inwido“ lyderio Vitalijaus Afanasjevo. Mantui Pigagai pasirodžius aikštelėje be pralaimėjimų „C“ grupėje žengianti komanda įgijo dar didesnę ūgio persvarą bei nutraukė varžovų dominavimą kovoja dėl atšokusių kamuolių.

Lygaus ketvirčio pabaigoje „Šaras sugriovė Marčėlą“ turėjo 3 taškų pranašumą, tačiau Vitalijus Afanasjevas gavo bloką, tačiau nenusileidęs ant žemės sugebėjo išlaikyti kamuolį savo rankose ir stebūklingu metimu sumažinti „Inwido“ deficitą iki minimumo 19:20.

„Inwido“ antrajame kėlinyje gavo mažiau laisvės puolime, tačiau patys sugebėjo pristabdyti jaunesnius varžovus ir lygaus ketvirčio gale po Vitalijaus Afanasjevo baudos metimų įsiveržti į priekį 32:31. Iki didžiosios pertraukos likuses sekundes produktyviai dar panadė išnaudoti Ex Marčiulioniukų gynėjas Petras Jasiūnas. Vienas pats įveikęs varžovų gynybą jis privertė juos pažeisti taisykles ir išlygino rezultatą 32:32 pataikydamas antrąjį baudos metimą.

Trečią kėlinį „Inwido“ pradėjo labai aktyviai, komandos varikliukas Vitalijus Afanasjevas pelnė be atsako 4 taškus ir leido savo komandai įsiveržti į priekį 38:34.

Mantas Pigaga kėlinio pradžioje prametė du tolimus metimus, tačiau šis žaidėjas dažniausiai tuščias ilgai nebūna ir trečiu bandymu sumažino skirtumą iki taško 37:38.

Varžovams suvalgius sunkiu darbu uždirbtą persvarą „Inwido“ suskubo paprašyti minutės pertraukėlės, tačiau po jos komanda puolime ėmė skubėti ir niekaip nesusigrąžino to ką per trumpą laiką iššvaistė. Po trečio visiškai lygaus kėlinio rezultatu 45:44 pirmavo „Inwido“.

Panašu, kad ir ketvirto kėlinio scenarijų parašė tas pats režisierius. Komandos vėl žaidė lygiai, tačiau labai sunkiai rinko taškus. Paskubėdavo vieni, tačiau tuo pačiu atsakydavo kiti ir taip vėl ir vėl...

Po Gusto Maskoliūno paprašytos minutės pertraukėlės Mantas Pigaga, smeigia tritaškį 51:49. Edvardas Žilinskas atsako taikliu baudos metimu ir „Inwido“ nuo vienų iš grupės lyderių skiria vos taškas 50:51.

Kai atėjo metas išsiaiškinti šių netikėtai įtemptai besiklosčiusių rungtynių nugalėtoją „Inwido“ ima forsuoti įvykius bei paleižia kelis labai neparuoštus tritaškius. Varžovai kurie antroje rungtynių pusėje pagerino kovą dėl atšokusių kamuolių kontroliuoja lentą ir aktyviai pasidarbuodami gynyboje baudos metimais įtvirtina savo persvarą 53:50. „Inwido“ buvo arti rimčiausios šio sezono sensacijos, tačiau kai taškus renka vos keturi aikštelėje pabuvoję žaidėjai labai sunku tikėtis sėkmės, net ir tada kai komandos lyderiai savo užduotis atlieka aukščiausiu lygiu.

„Šaras sugriovė Marčėlą“ laimėję 5 kartus iš eilės užsitikrino šiltą vietelę antrajame etape. Lygos debiutantai po žiemos švenčių varžysis su kitų grupių geriausiais kolektyvais, o tada ir pamatysime koks yra šios jaunos komandos tikrasis pajėgumas.

„Inwido“ : Vitalijus Afanasjevas 26 (10/15 dvitaškiai), Edvardas Žilinskas 14 (14 atk. kam.) / „Šaras sugriovė Marčėlą“: Mantas Pigaga 22 (10 atk. kam.), Petras Jasiūnas 12;

„Burkalifa.eu“ – „Negeri“ 38:55

„Negeri“ laimėjo 5 dvikovas iš 5, todėl leido sau prabangą su „Burkalifa.eu“ žaisti be savo lyderio Povilo Kaminsko. Tai, kad „Burkalifa.eu“ nieko negali be Nerijaus Jozonio šį sezoną jau matėme du kartus, šį kartą turėjome galimybė pamatyti ką be savo vedlio sugeba aikštelėje likę negeri.

„Burkalifa.eu“ po Nerijaus Jozonio tritaškio rungtynių pradžioje atitrūko 5:0. Sužaidus pirmajame kėlinyje 4 minutes užsivedė ir „Negeri“. Gedimino Mateikos ir Giedriaus Kvakšio taškų dėka komanda spurtavo 13:0 (18:7), o kėlinį po Arūno Liudvinavičiaus tritaškiu su sirena laimėjo 21:10.

Antrojo kėlinio pradžioje „Negeri“ rinkosi kamuolius po varžovų netaiklių metimų ir nuolatos buvo priekyje 10-15 taškų persvara. „Burkalifa.eu“ strigo kaip ir pirmajame kėlinyje, o po Giedriaus Kvakšio tritaškio į rūbinę grupės lyderių pervara šoktelėjo iki 16-kos taškų. „Negeri“ antrą iš eilės kėlinį baigė tritaškiu su sirena.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje siautė Giedrius Kvakšys, po gynėjo 13-tojo taško „Burkalifa.eu“ atsidūrė kritinėje situacijoje nes ją nuo varžovų tvirtai žygiavusių 6 pergalės link skyrė jau 25 taškai.

Taškus kurį laiką tik baudos metimais rinkusi „Burkalifa.eu“ trečią kėlinį baigė sudėtingu Deivido Dadzio metimu su sirena 26:47. Komanda iš kurios buvo galima tikėtis rimtesnės kovos tris kėlinius nežybėjo nei puolime, nei tuo labiau gynyboje.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Burkalifa.eu“ toliau strigo, situacija nepagerėjo net ir tada kai Nerijui Jozoniui pavykdavo prasibrauti prie „Negerų“ krepšio. Puolėjas rinko taškus, tačiau jam trūko pagalbos iš komandos draugų, o komanda vėl neišvengė ir problemų gynyboje. Kai po tritaškį smeigė Arnoldas Juchnevičius ir Giedrius Kvakšys „Negeri“ įgijo rekordinę 27 taškų persvarą 55:28.

Apie pergalę net pagalvoti negalėję „Burkalifa.eu“ vyrai dvikovos gale dar spėjo surengti spurtą 10:0 bei galutinį rezultatą labai ženkliai pakoregavo savo naudai 38:55.

Vos 2 minutes priekyje buvusi „Burkalifa.eu“ šiose rungtynėse pataikė vos 2 tritaškius iš 22 (9,10%). Būtent šis žaidimo komponentas ir tapo svarbiausia šio pralaimėjimo priežastimi. Iš baudos aikštelės prieigų abi komandos pelnė po 18 taškų, lygiai jų surinko (po 6) ir išnaudodamos antruosius šansus.

Po šių rungtynių galima padaryti išvadą, kad „Negeri“ sugeba laimėti ir be savo lyderio, kai „Burkalifa.eu“ net ir turėdama tokį nevisada gali tikėtis sėkmės. Nerijus Jozinis vėl buvo geriausias, tačiau varžovai skirdami nemažą dėmesį jo gynybai privertė jį sužaisti vienas prastesnių rungtynių per du metus.

Dar prasčiau dvikova klostėsi sezoną puikiai pradėjusiam Dominykui Garuckui, šį kartą jis prametė visus 7 metimus iš aikštelę paliko sausas. Per pirmas sezono dvikovas kurias jo komandai laimėjo puolėjas rinko po 17,50 taško ir dar atkovodavo po 10,50 atšokusio kamuolio, per sekančias dvi įskaičius ir šią jo pelnomų taškų vidurkis vos 3,5 taško (1/15 tritaškiai).

„Burkalifa.eu“ : Nerijus Jozonis 19 (10 atk. kam.) / „Negeri“: Giedrius Kvakšys 16, Arnoldas Juchnevičius 15, Arūnas Liudvinavičius 10, Gediminas Astrauskas 8 (17 atk. kam.);

„BC Kibirai“ – „Išvien“ 20:0

„BC Kibirai“ šį sezoną dar nežaidžia kaip turėtų, todėl bet kuri iš „C“ grupės komandų nepriklausomai turimo statuso gali tikėtis sėkmės užlipusi ant parketo ir ten sutikusi 2010-2011 metų sezone lygoje debiutavusius varžovus. „Išvien“ komandai kuri „BC Kibirams“ ankstesniuose sezonuose pralaimėjo (42:78; 67:69) du kartus. Paskutinis rudens sekmadienis „Išvien“ komandai tapo puikia galimybe atsikratyti vis didėjančios pralaimėjimų kupros.

Šansu komanda net nepabandė pasinaudoti, nesusirinko į rungtynes ir po keturių pralaimėjimų aikštelėje šį kartą į savo sąskaitą įsirašė dar ir techninį pralaimėjimą. Komanda tragiškai pradėjusi sezoną toliau lieka „C“ grupės turnyrinės lentelės dugne. Ar „Išvien“ tęs 2017-2018 metų sezoną paaiškės šią savaitę. Trečią sezoną skaičiuojanti komanda į rungtynes iki šiol rinkosi kukliausiai ir vidutiniškai registruodavo joms tik po 6 žaidėjus.