Įvykių kaleidoskopas. 5 – asis turas. (2017.11.12)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia lapkričio 12 dieną įvykusį turą bei pristato savaitinę rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė bei įdomiausi rungtynių akcentai.

A – GRUPĖ

Įpusėjus pirmojo etapo kovoms „A“ grupės lyderiais tapo „Ginio Pajėgos“ (3/0). Antrą – trečią pozicijas dalinasi „Broliai Šaunuoliai“ (3/1) bei „Tores“ (3/1), ketvirti į kovą dėl pirmosios „A“ grupės pozicijos grįžti šansą susikūrę „TG Sokol“ (2/1).

Į pirmą ketvertuką šiuo metu patenkančios komandos taškų žaisdamos su likusiais kolektyvai nebarsto, o rimtesnių iššūkių paskutiniu metu sulaukia tik iš „Kažkas Bus“ (1/3) kolektyvo. Jis šiuo metu žengia vos šeštas į priekį užleisdamas vieneriomis rungtynėmis (1/2) mažiau sužaidusius Bendorėlių atstovus (5 vieta). „BC 97“ (1/3) šiuo metu žengia 7, o vienintelis pergalių neiškovojęs „Lentvaris“ (0/3) aštuntas.

„BC 97“ – „Tores“ 53:85

„BC 97“ lapkričio 5 dieną 48:45 palaužė Bendorėlių atstovus ir tapo vos trečia lygos debiutantų komanda iš aštuonių kuriai per pirmus keturis šio sezono turus pavyko iškovoti bent vieną pergalę. „Tores“ sezoną pradėjo geriau, tačiau paskutinėse rungtynėse kiek netikėtai sunkiai 62:66 palaužė vienintelę be pergalių liekančią „A“ grupės komandą iš Lentvario.

„BC 97“ po pergalės įgavo daugiau pasitikėjimo, „Tores“ jo niekada netrūko. Pastaroji komanda buvo laikoma aiškiais rungtynių favoritais, tačiau su viena sąlyga, kad nežais taip blankiai kaip prieš savaitę.

Rungtynes užtikrinčiau pradėjo „Tores“. Jau antrą susitikimo minutę lygos senbuvių krašto puolėjas Darek Orševski smeigė tritaškį ir padidino savo komandos sausą pranašumą iki 7 taškų (7:0). „BC 97“ tuščia atkarpa smarkiai neišgąsdino po Martyno Pakšto tolimu metimu pradėto spurto 6:0 „Tores“ turėda persvara žaibiškai ištirpo iki minimumo 7:6.

Iki pirmojo kėlinuko pabaigos likus žaisti minutę „BC 97“ nuo varžovų skyrė vos du taškai 12:14, tačiau „Tores“ kibiau pasigynė ir kėlinį baigdami spurtu 6:0 ketvirtį laimėjo 20:12.

Antrojo kėlinio pradžioja nuo suolo kilusio Karolio Martinkėno energingas žaidimas puolime leido „BC 97“ kuriam laikui atsitiesti, tačiau rungtynių laikrodžiui pradėjus skaičiuoti 15 dvikovos minutę Erikas Augūnas užbaigė kelias atakas iš eilės metimais iš po krepšio ir taip „Tores“ įgijo 11 taškų persvarą 30:19.

Rungtynėms tęsiantis toliau „BC 97“ sunkiai rado žmonių galinčių sėkmingai imtis iniciatyvos, kai „Tores“ priešingai tokių žmonių surasdavo vis daugiau. Po 20 minučių kovos komandas skyrė jau 13 taškų 36:23 kai dvitaškiu pasižymėjo Eduard Bieliskij.

Trečio kėlinio metu „Tores“ toliau gana lengvai rinko taškus, tačiau gynyboje komandai jau trūko susikalbėjimo ir tą pajutę „BC 97“ krepšininkai sėkmingai kėlė grėsmę varžovų krepšiui. Po labai lygaus ir rezultatyvaus ketvirčio komandas skyrė 15-ka taškų 58:43.

Patyrę „Tores“ krepšininkai jaunimo viltis apie padoresnį rezultatą nutarė išsklaidyti jau ketvirtojo kėlinio pradžioje. Daugiausiai Manto Statausko dėka komanda greitai šovė į priekį, o iki susitikimo pabaigos likus 2 minutėms jau pirmavo 75:49. „BC 97“ klubui nesėkmingą atkarpą nutraukė Pauliaus Lučinsko ir Jokūbo Cibulsko dvitaškiai 53:75, tačiau tada „Tores“ komandai 8 taškus vienas pats pelnė visas rungtynes pratylėjęs Viktoras Azarkovas. Po gynėjo pradėto spurto 10:0 „BC 97“ vėl turėjo nuryti pralaimėjimo piliulę.

„Tores“ rungtynėms registravo 7 žaidėjus visi jie aikštelėje kažkuo pasižymėjo ir surinko 13 ir daugiau efektyvumo balų (13-21 naud. balas). Viso komanda surinko 105 naudingumo balus, o toks atvejis, kad visi rungtynėms registruoti žaidėjai surinktų bent po 13 naudingumo balų buvo kolkas vienintelis šį sezoną per visas jau sužaistas dvikovas.

„BC 97“: Marius Prisevičius 13, Jokūbas Cibulskas 9 (11 atk. kam.) / „Tores“: Mantas Statauskas 21, Aleksandr Lipnevič 20, Viktoras Azarkovas 10, Eduard Bielskij 9 (12 atk. kam.);

„Ginio Pajėgos“ – „Kažkas Bus“ 78:75

Smagiai antrąjį sezoną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE pradėjusi „Ginio Pajėgų“ komanda spalį baigė savo sąskaitoje turėdama 2 pergales iš 2 galimų. Antroji pergalė buvo pasiekta prieš rimčiausius konkurentus į antrąją „A“ grupės poziciją „TG Sokol“. Praėjusį sezoną iki pat finalo ketverto žygiavusi „Ginio Pajėgų“ gvardija „sakalus“ pažabojo tik po pratęsimo 75:74. Tai buvo kolkas įdomiausios ir gražiausios lygos rungtynės šį sezoną.

„Kažkas Bus“ sezoną pradėjo nuo pralaimėjimo „Tores“ (51:68), vėliau šventė pergalę prieš gerokai kukliau vertinamą „BC 97“, o lygiai prieš savaitę kaip reikalas pagadino nervus tik apie pirmą vietą „A“ grupėje galvojantiems „Broliams Šaunuoliams“ 74:83.

Išskyrus pirmąją dvikovą „Kažkas Bus“ demonstravo labai gerai organizuotą komandinį krepšinį, todėl „Ginio Pajėgos“ prieš dvikovą turėjo labai rimtai įvertinti grėsmę kurią gali kelti šie lygos naujokai.

„Kažkas Bus“ į dvikovą atvyko vos penkiese, tačiau jau per pirmą kėlinį pataikė 10 tolimų metimų iš 17-kos ir „Ginio Pajėgas“ pasiuntė taip toli iš kur retai kas ir sugrįžta. Po 10 minučių „Kažkas Bus“ pirmavo 32:7, kai vienu metu spurtavo net 20:0.

Gal „Ginio Pajėgos“ turėjo kažkokių keistų taktinių sumanymų? Kaip ten bebūtų nei vienas iš pastarosios komandos žaidėjų matydamas kaip varžovai smaginasi nepanikavo bei nepyko, nei ant saves, nei ant komandos draugų.

Vsiką sumetę „Kažkas Bus“ jau antrojo kėlinio pradžioje susidūrė su dideliais sunkumais gynyboje bei puolime ir leido „Ginio Pajėgoms“ netik sumažinti atsilikimą iki 13-kos taškų, tačiau ir visiškai susigrąžinti tikėjimą, kad šiose rungtynėse dar viską galima nukreipti tą linkme kuria jiems ir norisi, link pergalės.

Domanto Žičkaus, Luko Poniškaičio ir Valdemar Lodziato trijulė po didžiosios pertraukos „Kažkas Bus“ gynybai tapo nepakeliama našta, o prasidėjus 26 rungtynių minutei komandas jau skyrė viso labo 3 taškai 43:46.

Vaidas Petrulionis smeigė tritaškį 49:43 taip nuramindamas savo komandos draugus. Į 15-tą tašką pelniusio varžovo šūvį „Ginio Pajėgos“ atsakė spurtu 10:0 ir po Domanto Žičkaus metimo atsidūrė 53:49 pirmaujančios komandos vaidmenyje.

Ketvirtas kėlinys prasidėjo Vaido Petrulionio dvitaškiu sumažinusiu „Kažkas Bus“ atsilikimą iki minimumo 55:56. „Ginio Pajėgos“ kelis kartus nesusikalbėjo gynyboje ir važovai daugiausiai šį kartą jau Vitalijaus Dūdos pastangomis vėl grįžo į priekį 64:60.

Įpusėjus lemiamo ketvirčio laikui Justas Aršauskas rezultatą išlygino 67:67, o netrukus Mantas Bielinskas smaigė tritaškį ir atrodė jau galutinai perlaužė rungtynių eigą „Ginio Pajėgų“ naudai 70:67. Tada „Kažkas Bus“ įkvėpė oro, surengė kelias produktyvias atakas ir po Vaido Petrulionio eilinio tritaškio rezultatas dar kartą tapo lygus 75:75.

Prasidėjus paskutinei susitikimo minutei abi komandos niekaip negalėjo pelnyti taškų. „Ginio Pajėgoms“ nesurengus atakos per 24 sekundes „Kažkas Bus“ paprašė minutės pertraukėlės, tačiau iškart po jos gana vaikiškai suklydo.

Rungtynių gale „Kažkas Bus“ prasižengė prieš Domantą Žičkų. Taisyklės buvo pažeistos metimo metu, todėl vienas iš „Ginio Pajėgų“ šių rungtynių didvyrių gavo progą pasitikrinti rankos miklumą nuo baudos metimų linijos. Pirmą baudą jis pataikė, o po antrojo netaiklaus 18 atšokusį kamuolį atkovojęs Valdemar Lodziato rungtynes baigė taikliu metimu ir galutinai įtvirtino antrą iš eilės dramatišką 78:75 savo komandos pergalę.

Pergalę išplėšusi „Ginio Pajėgų“ komanda šiose rungtynėse pelnė tris kartus daugiau taškų iš po krepšio (30-10), tuo tarpu „Kažkas Bus“ žaidę be keitimų pataikė net 17 tritaškių.

Pergalę iš rankų paleidusios komandos krepšininkas Tadas Kundrotas šiose rungtynėse buvo arti trigubo dublio kai atkovojo 10 atšokusių kamuolių, atliko net 18 rezultatyvių perdavimų bei surinko 8 taškus. Ne toks ir dažnas atvejis kai žaidėjams iki trigubo dublio pritrūksta būtent pelnytų taškų.

„Ginio Pajėgos“: Domantas Žičkus 25, Lukas Poniškaitis 18, Valdemar Lodziato 12 (18 atk. kam.), Mantas Bielinskas 10 / „Kažkas Bus“: Vaidas Petrulionis 27 (7/16 tritaškiai), Vitalijus Dūda 16, Simas Aleksandravičius 15;

„Broliai Šaunuoliai“ – „TG Sokol“ 64:67

„Broliai Šaunuoliai“ ir „TG Sokol“ sekmadienio  krepšinio lygoje pradėjo skaičiuoti jau dešimtą sezoną. Pirmieji kartą tapo čempionais, du kartus pralaimėjo finale ir kartą liko ketvirti, antrieji į finalo ketvertą pateko vos kartą ir ten pralaimėjo ir pusfinalį, ir mažąjį finalą. Nors per 9 jau sužaistus sezonus ant prizininkų pakylos lipo tik broliai rungtynės tarp šių komandų dažniausiai būdavo intriguojančios, atkaklios ir nepaprastai įdomios.

Kelis kartus „TG Sokol“ net sugebėjo užbaigti „Brolių Šaunuolių“ sezoną ankščiau nei šie tikėjosi prieš jam prasidedant.

Praėjusį sezoną šios komandos sustiko TOP16 etape. Pergalę rezultatu 67:65 šventė „Broliai Šaunuoliai“ kurie vėliau nukeliavo iki pat finalo. „TG Sokol“ šis pralaimėjimas užkirto kelią į „Didžiosios“ taurės ketvirtfinalį. Analogiška situacija tik su kitu laimėtoju buvo ir 2010-2011 metų sezone, tada „sakalai“ šaunuolius nuskriaudė leisdami jiems pelnyti viso labo 27 taškus (45:27).

Komandos kurios „A“ grupėje pretenduoja į aukščiausias vietas lapkričio 12 dieną žaidė jau 11-tas tarpusavio rungtynes. Iki šio sezono broliai buvo laimėję 6 kartus, sakalai keturis.

Gerai pažystamų varžovių dvikova prasidėjo lygia kova. Per pirmas penkias munutes švieslentė net keturis kartus rodė lygų rezultatą (2:2, 5:5, 7:7 ir 9:9). Po Nerijaus Pigagos tritaškio „TG Sokol“ 6 minutę įsiveržė į priekį 11:9, tačiau per likusį ketvirčio laiką nepelnė taškų ir paleido Gedimino Povilausko į priekį tempiamus brolius 16:11.

Daugiausiai Dariaus Jovaišos taiklių metimų dėka „Broliai Šaunuoliai“ priekyje išsilaikė ir visą antrojo kėlinio laiką, tačiau vicečempionai darė labai daug klaidų, prastai komunikavo gynyboje bei taip ir nesugebėjo padinti persvaros.

Įpusėjus rungtynėms po Vladimir Kiseliov dvitaškio „TG Sokol“ atsiliko tik 2 taškais 25:27.

Trečio kėlinio pradžioje „Broliai Šaunuoliai“ atitrūko 29:25, tačiau tada „sakalų“ stovykloje labai sėkmingą atkarpą sužaidė nuo suolo kilę žaidėjai bei Karol Ruselevič. Būtent du taiklūs šio atakuojančio gynėjo metimai leido komandai išlyginti dvikovos eigą 34:34, o kėlinio gale po Andrej Maisak tritaškio buvo įgyta ir 6 taškų persvara 42:36.

„Broliai Šaunuoliai“ po 3 kėlinio atsilikinėjo 39:44, o gana sėkmingai pradėjusi lemiamą ketvirtį pradėjo „TG Sokol“ vyrams kvėpuoti į nugarą. Kai Šalčininkų rajono atstovams reikėjo naujovių puolime puikiai atsiskleidė pirmą savo dvikovą žaidęs Paulius Daukantas. Labai puikiai į komandos žaidimą įsiliejęs puolėjas taikliais metimais vėl truktelėjo komandą į priekį, o po jo tritaškio sakalai vėl susigrąžino 5 taškų persvarą 57:52.

Po antrojo iš eilės Lauryno Ralio tritaškio brolių deficitas sumažėjo iki karturių taškų, tačiau Pavel Andruškevič dar kartą rado skylę varžovų gynyboje bei leido savo komandai įgyti rekordinę 7 taškų persvarą.

Iki rungtynių pabaigos likus 16 sekundžių Laurynas Ralys pasižymėjo dvitaškiu 64:66, tačiau jau netrukus varžovams išsimetant kamuolį laikė Andrej Maisak bei buvo nubaustas nesportine pražanga.

Neblogas rungtynes sužaidęs „TG Sokol“ puolėjas realizavo antrą baudos metimą ir padidino savo komandos pranašumą iki 3 taškų 67:64. Pastarasis žaidėjas dar kartą stojo prie baudos metimų atžymos kai „TG Sokol“ bandė surengti ekstrą ataką, tačiau šį kartą abu metimai skriejo pro šalį, kai ir dvitaškis iš po krepšio kai jis pats atsikovojo kamuolį.

Pirmasis kamuolį sučiupo antroje rungtynių pusėje pritilęs Mantas Kazlauskas. Puolėjo greito perdavimo sulaukęs Darius Jovaiša dar bandė išplėšti pratęsimą, tačiau jam bandant išmesti tritaškį gynyboje sėkmingai sudirbo Nerijaus Pigagos ir Karol Ruselevič tandemas. „Brolių Šaunuolių“ vienas iš lyderių žvejojo pražangą, tačiau rungtynių arbitrų nuomone „TG Sokol“ gynėjai kamuolį išplėšė iš rankų be pražangos.

Šį kartą „TG Sokol“ dvikovos galą sužaidė prodingiau ir užtikrinčiau bei tikrai nusipelnė pergalės. „Broliai Šaunuoliai“ antrą dvikovą iš eilės labai atmestinai dirbo gynyboje ir tarytum laukė, kad reikalus po jų krepšiu vienas pats visada sutvarkys Gediminas Povilauskas.

„Broliai Šaunuoliai“: Gediminas Povilauskas 21 (18 atk. kam.), Laurynas Ralys 12, Darius Jovaiša ir Mantas Kazlauskas po 10 / „TG Sokol“: Nerijus Pigaga 17, Andrej Maisak 13, Paulius Daukantas 12, Karol Ruselevič 10;

B – GRUPĖ

„B“ grupėje be pralaimėjimų toliau žengia „ŠKK Šnapiai“ (3/0) bei „O.P.A.“ (4/0). Po pralaimėjimą patyrusios „MF“ (3/1) ir „Zarasų“ (2/1) komandos atitinkamai užima 3 ir 4 vietas. Per keturias dvikovas vos po kartą laimėjusios „Visad gatavs“ ir „KK NoName - VR Kambarys.lt“ ekipos dalinasi 5-6 vietas. „BC Ponai“ ir „Juoda – Balta“ pralaimėję po tris kartus užima 7-8 vietas.

„Visad gatavs“ – „O.P.A.“ 48:50

Praėjusį sezoną į pirmąjį aštuntuką patekę „O.P.A.“ vyrai sezono starte įrodinėja, kad istorinis pasiekimas nebuvo atsitiktinumas. Komanda papildė keli naujokai, tačiau komandos žaidimo braižas išliko toks pats, gera gynyba ir kova dėl kiekvieno atšokusio kamuolio.

Po keturių turų per kuriuos „O.P.A.“ laimėjo visas tris savo dvikovas jos gynyba buvo geriausia „B“ grupėje (43,33 taškų vid.), o tai labai turėjo neraminti nuo tolimų metimų loterijos priklausančius „Visad gatavs“ krepšininkus. Iki lapkričio 12-tos pastaroji komanda šventė vienintelę pergalę (1-2) kai 71:51 sutriuškino „Juoda-Balta“, per tris dvikovas visada pasiruošę buvo išmetę 101 tolimą metimą ir tik 102 dvitaškius.

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai. Po 5 minučių 6:4 pirmavo „Visad gatavs“. Pastaroji komanda niekada nepasižymėjo kaip ta kuri mėgsta ir nori sunkiai dirbti gynyboje, tačiau šį kartą viskas buvo kitaip. „Visad gatavs“ sėkmingai uždarė varžovams visus kelius į baudos aikštelės prieigas ir po Andriaus Valentinavičiaus 4 taškų be atsako pabėgo 10:4.

Ilgą laiką strigusi „O.P.A.“ ketvirčio gale ėmė sparčiau rinti taškus, tačiau vistiek pirmas kėlinys tvirtai priklausė jį ir laimėjusiems 14:10 „Visad gatavs“ vyrams.

Antrojo kėlinio pradžioje jokių naujovių komandų žaidime nepamatėme. „O.P.A.“ vis dar ieškojo geriausių būdų kaip užbaigti atakas, o „Visad gatavs“ gana lengvai rasdavo skylių varžovų gynyboje ir jomis beveik maksimaliai naudojosi. Po Artiom Lisovskij tritaškio komandas skyrė jau 7 taškai 19:12.

Rungtynėms artėjant prie didžiosios pertraukos „O.P.A.“ puolimas ir toliau buvo bedantis. Komanda žaidė blogiausią krepšinį šį sezoną, o po Luko Praskorio dvitaškio su pražanga ir ekstra baudos metimo „Visad gatavs“ nutolo 26:16.

Per du kėlinius visada pasiruošę susikrovė 10-ties taškų skirtumą, tačiau po didžiosios pertraukos vis dažniau piknaudžiavo tolimais metimais ir nevisada pasirinkdavo geriausius atakos tęsinius. Varžovų gynybą vis gerėjo ir po Artūro Pūkio tritaškio trečio kėlinio viduryje komandas skyrė jau tik 4 taškai (30:34). Trečiojo kėlinio gale „Visad gatavs“ situacija jau darėsi kritinė, tačiau tada su sirenga tritaškį smeigė Artiom Lisovskij 41:32.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje aikštelėje vyravo gynybinis krepšinis, o abi komandos kaip susitarusios taškus rinko tik po viena kitos klaidų. Įtampa iki 100-to laipsnių įkaito iki rungtynių pabaigos likus 4 minutėms. Visas rungtynes varžovus priekyje mačiusi „O.P.A.“ vėl sugebėjo atsitiesti ir sumažinti atsilikimą iki 3 taškų 43:46. Po Ramūno Jozonio tritaškio „B“ grupėje dar nesuklupusi komanda pakilo į lemiamą šturmą.

Artur Biriulin pataikė gyvibiškai reikalingą metimą išvedusį „O.P.A.“ į priekį rezultatu 47:46. Erikas Dubovskis pataikęs tik pirmąjį baudos metimą jau kitos atakos metu atstatė lygybę 47:47.

Per likusį rungtynių laiką komandos taškus rinko tik baudos metimais. Išpradžių vieną pataikė Evaldas Lukšys 48:47, o vėliau tuo pačiu jau kitoje aikštelės pusėje atsilygino varžovams ir Lukas Praskorys kai prieš jį „O.P.A.“ padarė gana kvailą pražangą. Kvepėjo pratęsimu 48:48, tačiau tada Vygantas Versockas pažeidė taisykles bandydamas perimti kamuolį iš Artur Biriulin, o pastarasis šaltakraujiškai sumetė abu baudos metimus 50:48.

Didžiąją rungtynių dalį pirmavę „Visad gatavs“ krepšininkai dar turėjo laiko vienai atakai, tačiau ji nepavyko. Komanda šį sezoną jau paleido antrąjį šansą kai skubėdama puolime varžovams pati atidavė turėtą iniciatyvą.

Blankias rungtynes sužaidė ir vienas iš komandos lyderių Vygantas Versockas. Gynėjas pataikė 2 metimus iš 14, aštuonis kartus prarado kamuolį ir rungtynes baigė savo sąskaitoje turėdamas (-10) efektyvumo balų.

„Visad gatavs“: Lukas Praskorys 16 (10 atk. kam.) / „O.P.A.“: Ramūnas Jozonis 18 (9 atk. kam.);

„KK NoName – VR Kambarys.lt“ – „BC Ponai“ 63:39

„KK NoName – VR Kambarys.lt“ debiutiniam sezonui surinko konkurencingą sudėtį, tačiau visas naujokų potencialas iki lapkričio 12 dienos taip ir liko suvyniotas į popierių. Iš kovos „Zarasų“ bei „O.P.A.“ komandoms davusių „KK NoName – VR Kambarys.lt“ krepšininkų spalio pabaigoje pasityčiojo „ŠKK Šnapiai“ 46:89. „BC Ponų“ žaidimas taip smarkiai spalį nebangavo, tačiau komanda jau spėjo gauti į kaulus 44:79 nuo tų pačių šnapių, o prieš pora savaičių patyrė antrą nesėkmę 47:67 jau žaisdami su „MF“.

Lygos naujokams šios rungtynės tapo puikia proga nusikirpti vis labiau ilgėjančią pralaimėjimų uodegą.

Pagal turimus žaidėjų resursus dvikovos favoritais galima buvo laikyti virtualios realybės mėgėjus, tačiau šį kartą savo stiprybę vėl reikėjo įrodinėti aikštelėje.

Kas nori laimėti labiau pamatėme jau pirmajame kėlinyje, kai didelį žaidimo tempą palaikę „KK NoName – VR Kambarys.lt“ vyrai spurtavo 22:0 bei ketvirtį laimėjo 26:4.

Pergalės pamatą per 10 minučių išsibetonavę pastarosios komandos žaidėjai varžovų artyn neprisileido ir per likusius kėlinius, nors Karolio Žibučio ir Vytenio Žvinio taiklūs metimai 16 dvikovos minutę dar buvo suteikę „BC Ponams“ vilčių pagalvoti apie žymiai padoresnį rungtynių tęsinį.

Dar vieną atkarpą kurią laimėjo 6:0 „BC Ponai“ sužaidė ketvirtajame kėlinyje, kai buvo sumažinę varžovų turėtą persvarą nuo 29 iki 23 taškų.

Pralaimėjimų liūne iš kurio „KK NoName – VR Kambarys.lt“ jau pabėgo likę „BC Ponai“ šiose rungtynėse prarado 20 kamuolių. Varžovai pastarosios komandos klaidas išnaudojo labai efektyviai ir tokiu būdu surinko net 25 taškus. Ryškią persvarą nugalėtojai turėjo ir baudos aikštelėje iš kurios pelnė 22 taškais daugiau nei „BC Ponai“ (34-12).

„KK NoName – VR Kambarys.lt“: Žilvinas Pareigis 19 (5/10 tritaškiai), Einaras Beržonskis 16 (11 atk. kam.), Paulius Tubis 15 / „BC Ponai“: Karolis Žibutis ir Vytenis Žvinys po 10;

„MF“ – „ŠKK Šnapiai“ 66:68

„ŠKK Šnapiai“ kartais dar žaisdami viena koja jau demonstruoja tokį žaidimą kuris jiems leis be didesnės konkurencijos laimėti grupę. „MF“ sudėtingoje „B“ grupėje kur kiekvienoms rungtynėms reikia pasiruošti labai atsakingai jau spėjo iškovoti tris pergales. Žvelgiant giliau pergalės pasiektos prieš komandas kurios kartu sudėjus per 4 turus pasiekė vos pergalę, todėl studentus vertinti kaip vienus iš pretendetų į grupės TOP3 dar negalima. Būtent dvikova su „B“ grupės super komandos statusą turinčiais „ŠKK Šnapiais“ ir turėjo mums atsakyti į klausimus ant kiek pavojingi šį sezoną gali būti būsimi medicinos specialistai ir gydytojai.

Iki lapkričio 12-tos, sekmadienio „MF“ su „ŠKK Šnapiais“ buvo susitikę 3 kartus (1-2), visos komandų rungtynės baigėsi 19-22 taškų skirtumu ir be jokios intrigos.

„ŠKK Šnapiai“ į šį sezoną dar nesuklupusių komandų varžytuves atvyko be trijų labai reikšmingų šio sezono savo naujokų (Lauryno ir Kristijono Kirlių bei Mato Budgino). Tuo tarpu studentai supratę rungtynių reikšmę surinko beveik optimalę sudėtį.

Rungtynės startavo labai spalvingu ketvirčiu. Penkias minutes vyko lygi kova, įpusėjus ketvirčiui „MF“ pabėgo 11:6, tačiau Karolio Bagdono solo prasidėjus 9 rungtynių minutei į dienos šviesą jau ištraukė „ŠKK Šnapius“ kurie pirmą kėlinį ir laimėjo 19:13.

Po Tado Gimžausko tritaškio antrojo kėlinio 3 minutę „MF“ deficitas šoktelėjo iki 8 taškų 18:26, tačiau vyrukai iš Kuršėnų Benediktas Jonuška ir Julius Ščipokas užbaigė taškais dvi medikų atakas ir skirtumas labai greitai sumenko iki 3 taškų. Dar vienas „ŠKK Šnapių“ bandymas pabėgti galėjo būti pakankamai sėkmingas, tačiau komanda nepersistengė gynyboje, o po to kai kėlinio gale tritaškį smeigė Domantas Želvys komandas vėl skyrė tik trys taškai 30:33.

Pauliaus Andrijausko fantastiškas žaidimas po didžiosios pertraukos leido „MF“ kolektyvui įsiveržti į priekį 36:33, tačiau šnapiai vis dažniau laisvą atrasdavo Vytautą Cicėną kurio metimai vėl leido grįžti į pirmaujančių gretas 46:42.

„ŠKK Šnapiai“ 2-6 taškų persvarą savo rankose laikė beveik 10 minučių, kol galiausiai iki rungtynių pagrindinio laiko pabaigos likus 4 minutėms Tomas Balčius realizavo tritaškį ir sumažino „MF“ atsilikimą iki taško 56:57.

Tadas Gimžauskas prarado kamuolį, o Paulius Andrijauskas dėjimu baigė studentus į priekį 58:57 išvedusią greitą ataką. Netrukus gynėjas savo klaidą ištaisė. Jo baudos metimas išlygino rungtynių balansą 58:58.

Julius Ščipokas šnapiams dar kartą vaikiškai suklydus vėl išvedė „MF“ į priekį 60:58, tačiau Džiugo Vaitkaus metimas vėl suteikė vilčių studentų varžovams 60:60.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 5 sekundėms „ŠKK Šnapiai“ turėjo raktą į pergalę, tačiau Tadas Gimžauskas apmaudžiai prametė iš po krepšio.

Per pagrindinį laiką visko neužbaigę taip kaip reikėjo „ŠKK Šnapiai“ pratęsimą pradėjo labai užtikrintai bei po Martyno Rakausko tritaškio pabėgo 64:60.

„MF“ sugrįžimo laukti ilgai nereikėjo. Dominykas Stankevičius pataikė du baudos metimus, 21 tašką pelnė Julius Ščipokas, o varžovams prametus iš toli Paulius Andrijauskas išvedė medikus į priekį 66:64.

Iki pratęsimo pabaigos likus mažiau nei minutei sėkmė šypsojosi jau tik vienai komandai ir ja buvo „ŠKK Šnapiai“. Džiugas Vaitkus ir Karolis Bagdonas pasižymėjo dvitaškiais ir galutinai įtvirtino sunkią grupės favoritų persvarą 68:66.

Lygiose rungtynėse „ŠKK Šnapių“ pergalę nulėmė vos vienas faktorius. „B“ grupės lyderiai efektyviau išnaudojo savo suolą. Atsarginiai komandai surinko 23 taškus, kai tuo tarpu „MF“ komandai rezerviniai žaidėjai surinko 11.

„MF“: Julius Ščipokas 21, Paulius Andrijauskas 20 /„ŠKK Šnapiai“: Tadas Gimžauskas ir Karolis Bagdonas po 18, Martynas Rakauskas 13;

C – GRUPĖ

„C“ grupėje pergalingu keliu žengia visas keturias dvikovas laimėjusios „Negerų“ ir „Šaras sugriove Marčėlą“ komandos. „Burkalifa.eu“ (2/1) – trečia. Vienintelė šiuo metu lygoje turinti 50-50 pergalių ir pralaimėjimų balansą „Meridiano“ (2/2) kariauna „C“ grupėje dar ketvirta. Per 3 dvikovas po kartą laimėję lygos senbuviai „BC Kibirai“ bei „KK Alkani“ bent iki lapkričio 19 išliks atitinkamai 5 ir 6 pozicijoje. „Inwido“ (0/3) ir „Išvien“ (0/4) po penkių turų išlieka „C“ grupės turnyrinės lentelės dugne (7 ir 8 vietos).

„Meridianas“ – „Šaras sugriovė Marčėlą“ 51:78

„Meridianas“ sezono starte jau spėjo sujaukti kelių „C“ grupės komandų planus kai per 3 dvikovas pasiekė 2 pergales. Lygiai tiek komanda iškovojo per visą 2016-2017 metų sezoną. Šį kartą lygos atradimu sezono starte tapusio kolektyvo laukė 3 pergales iš tiek pat galimų jau nuskynusi gerokai jaunesnė „Šaras sugriovė Marčėlą“ komanda. Todėl tėveliams žaidžiant prieš vaikelius kaip reikalas reikėjo pakrutinti kaulelius ir raumenukus.

Laisvūnas Ričkus vos tik prasidėjus rungtynėms smeigė tritaškį, tačiau šį sezoną „Meridianą“ kelis kartus gelbėjusio tolimų metimų lietaus iškart neprišaukė. „Šaras sugriovė Marčėlą“ iškart atsakė spurtu 14:0 ir pabėgo į preikį 14:3. Ketvirčio gale 1997 metais gimę ex Marčiulioniukai buvo pabėgę jau 24:10, o ketvirtį baigė pirmaudami 24:13 kai dar vieną tolimą metimą kėlinio gale smeigė jų žymiai vyresni varžovai.

Antrojo ketvirčio metu „Meridianas“ rado būdų kaip įveikti jaunuolių gynybą, tačiau nuolatinis vėlavimas prie savojo krepšio neleido aplyginti rungtynių rezultato ir nuo pat dvikovos pradžios iniciatyvą tvirtai į savo rankas paėmę „B“ grupės favoritai įpusėjus rungtynėms pirmavo 40:26.

Per 7 trečio ketvirčio minutes „Meridianas“ pelnė viso labo 4 taškus, o vis labiau įsibėgėjusi „Šaras sugriovė Marčėlą“ kompanija savo turimą pranašumą per tą laiką spėjo padidinti iki 27 taškų (57:30).

Į gilę duobę patekę „Meridiano“ vyrai žaidimą aplygino tik ketvirtajame kėlinyje, kai rungtynių baigtis jau nekėlė jokių klausimų. Geriausią kėlinį į kaulus kaip reikalas gavusi komanda pralaimėjo tik 19:20.

Šiose rungtynėse didelę žaidimo spartą palaikiusi „Šaras sugriovė Marčėlą“ komanda iki galo neišnaudojo savo pagrindinio pranašumo greičio ir kontratakuodama pelnė viso labo 16 taškų, taip pat jaunimas neišnaudojo ir turimos ūgio persvaros kovodamas dėl antrųjų šansų. Puolime pergalę šventusi komanda atstikovojo vos vienu kamuoliu daugiau nei jų varžovai (11-10).

Vieša paslaptis, kad „Šaras sugriovė Marčėlą“ nusitaikę į pirmą vietą „C“ grupėje, o „Meridiano“ komandai greitai teks nusileisti keliais laipteliais žemyn. Sekantys šio kolektyvo varžovai „BC Kibirai“ ir „KK Alkani“, dvi komandos kurios sezoną pradėjo prasčiau nei tikėtasi, tačiau pamažu gerina žaidimą ir turėtų lipti aukštyn.

„Meridianas“: Laivūnas Ričkus 19, Tomas Eitmanavičius 14, Simonas Fergelis 12 / „Šaras sugriovė Marčėlą“: Mantas Pigaga 24 (10 atk. kam.), Aistis Lemežis 18, Petras Jasiūnas 12 (12 rez. perd.);

„Negeri“ – „Išvien“ 76:54

Šiose rungtynėse akis į akį susitiko komandos kurių trys pirmieji pasirodymai buvo labai skirtingi. „Negeri“ šventė 3 pergales (3/0), „Išvien“ patyrė lygiai tiek nesėkmių. Tai pirmas atvejis per tris metus kai „Išvien“ sezono starte pralaimi visas tris dvikovas.

Komandų keliai 2015-2016 ir 2016-2017 metų sezonuose nesusikirto, todėl ji turėjo tapti iškirtinė bent jau trims „Išvien“ komandos žaidėjams kurie po kelis sezonus yra žaidę varžovų komandoje. „Negerų“ spalvas gynė Eimantas Kriaunaitis, Ovidijus Kriaunaitis ir Milvydas Naraškevičius. Tiesa vieną kartą ši trijulė jau mėtė iššūkį savo buvusiai komandai kai 2013 metais atstovavo ilgai lygoje neužsibuvusią „Sidabro“ komandą. Tas rungtynes 80:60 laimėjo „Negeri“.

„Išvien“ šiose rungtynėse pagaliau sulaukė pagalbos iš Martyno Rimkaus, tačiau rungtynės kiek netikėtai vėl pakrypo kita linkme. „Išvien“ patyrė dar vieną skaudžią nesėkmę ir vis dar išlieka pačiame „C“ grupės dugne.

„Negeri“ rungtynes pradėjo ramiai įžaidinėdami kamuolį ir laukdami varžovų gynybos klaidų. Komanda iškart įsiveržė į priekį 4:0, o nerezultatyvų ketvirtį baigė 10:4.

Antrą kėlinį „Negeri“ pradėjo spurtu 8:0. Du kartus iš toli pasižymėjęs Arnoldas Juchnevičius „Negerų“ persvarą padidino jau iki 14-kos taškų 18:4. Kritiniu ketvirčio momentu iniciatyvos imtis pabandė Martynas Rimkus, puolėjas išpradžių smeigė tritaškį, vėliau padėjo „Išvien“ apsiginti ir dar kartą pasižymėjo taškais 11:18.

Įsibėgėjęs komandos lyderis tempė komandą į priekį, tačiau „Negeri“ tada žaibiškai pergrupavo savo pajėgas ir vis dažniau atakas baigdami per Povilą Kaminską ketvirtį laimėjo 36:21.

Trečio kėlinio pradžioje Ovidijus Kriaunaitis ir Martynas Rimkus smeigė po tritaškį 27:38, tačiau „Negeri“ vedami Povilo Kaminsko ir Arnoldo Juchnevičiaus aikštelėje jautėsi per daug pasitikintis savo jėgomis ir sėkmingiau nei varžovai sužaidė dar kelias šio ketvirčio atkarpas.

Sužaidus dvi minutes ketvirtajame kėlinyje „Negerų“ persvara šoktelėjo iki rekordinės 27 taškų 65:38. Į „Išvien“ bandymus mažinti skirtumą labiau patyrę varžovai visada regavo operatyviai ir po Arūno Liudvinavičiaus metimo likus iki rungtynių pabaigos pusantros minutės vėl pirmavo 27 taškais.

Dvikovos gale Martynas Rimkus pelnė 5 taškus be atsako 54:76, tačiau tiek jam pačiam, tiek visai „Išvien“ komandai sėkmingos puolėjo pirmosios šio sezono rungtynės didelio džiaugsmo neatnešė.

„Negeri“: Arnoldas Juchnevičius 21, Povilas Kaminskas 20 (15 atk. kam.), Gediminas Mateika 14, Gediminas Astrauskas 10 (10 atk. kam.) / „Išvien“: Martynas Rimkus 25 (12 atk. kam.), Ovidijus Kriaunaitis 12, Rapolas Čepė 9 (20 atk. kam.);