Įvykių kaleidoskopas. 4 – asis turas. (2017.11.05)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia lapkričio 5 dieną įvykusį turą bei pristato savaitinę rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė bei įdomiausi rungtynių akcentai.

A – Grupė

Komandoms su žaidus po 2-3 dvikovas „A“ grupėje be pralaimėjimų išlieka „Broliai Šaunuoliai“ (3/0) ir „Ginio Pajėgos“ (2/0). „Tores“ komanda per 3 dvikovas pasiekusi 2 pergales žengia trečia, o iškart už jų ketvirtoje vietoje rikiuojasi dar vieni lygos mohikanai „TG Sokol“ jie šventė vieną pergalę ir patyrė vieną nesėkmę.

„Kažkas Bus“, „RRKK&Bendorėliai“ bei „BC 97“ grupėje kurioje vis labiau ryškėja pirmojo ketvertuko komandos per tris rungtynes šventė po vieną pergalę ir šiuo metu dalinasi 5-7 vietas. „Lentvaris“ (0/3) kaip ir dar penkios lygos komandos po keturių turų lieka be pergalių (8 vieta).

„Lentvaris“ – „Tores“ 62:66

Pirmasis mėnesis SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE „Lentvario“ komandai buvo sunkus. Lygos debiutantai pralaimėjo netik vieniems iš „A“ grupės favoritų „Ginio Pajėgoms“, tačiau ir gerokai kukliau vertinamai „RRKK&Bendorėlių“ komandai.

Antrasis sezono mėnesis jaunai, nepatyrusiai bei savo žaidimo dar ieškančiai komandai prasidėjo geromis rungtynėmis su tikrais sekmadieninių kovų mohikanais, „Tores“ krepšininkais.

Akistatos pradžioje „Lentvaris“ privertė labiau patyrusius varžovus klytsi bei aikštelėje elgtis labai nepatogiai. Po Aleksandro Lipnevič tritaškio „Tores“ pabandė pabėgti 5:2, tačiau „Letvaris“ puikiai kovojo dėl atšokusių kamuolių puolime ir greitai susigrąžino iniciatyvą į savo rankas.

Prasidėjus priešpaskutiniai lygaus ketvirčio minutei Lentvario atstovai pirmavo minimaliai, o komandoms apsikeitus taikliais metimais pirmąjį raundą laimėjo 18:17.

Daugiau patirties krepšinio aikštelėse sukaupę „Tores“ krepšininkai antrojo kėlinio pradžioje ėmė demonstruoti kokybiškesnį krepšinį kas iškart leido jiems atitrūkti. Prasidėjus 15 rungtynių minutei „Tores“ pataikė pora tritaškių ir įgijo 9 taškų persvarą, tačiau tada „Lentvaris“ surengė kelias reikalingas kontratakas ir sėkmingai grįžo į žaidimą bei greitai sumažino atsilikimą iki 3 taškų.

Lentvario atstovai sėkmingai regavę į visus varžovų bandymus atsiplėšti bei rungtynių baigtį nulemti ankščiau nei prasidės paskutinės susitikimo minutės, po 2 kėlinių atsiliko 36:31. Čia pasiteisino ir lygos nauokų rizika. „Lentvaris“ sėkmingai uždarė varžovams kelius prie savojo krepšio ir leido jiems dažniau atakuoti iš toli. Jeigu „Tores“ būtų pataikę bent kelis tritaškius viskas galėjo žaibiškai apsiversti aukštyn kojomis.

Po didžiosios pertraukos kibi „Lentvario“ gynyba vėl vertė „Tores“ klysti, o lygos senbuvius nuo dar didesnių nemalonumų labiausiai gelbėjo daug skaičiais nepamatuojamo darbo gynyboje atlikęs „centras“ Erikas Augūnas bei kelis kartus puolime užtikrintai sužaisęs Mantas Statauskas. „Tores“ po 2 kėlinių turėtas 5 taškų pranašumas ištirpo iki minumumo 45:44, kai kėlinio gale tolimu metimu pasižymėjo Paulius Zapolskas.

Lemiamo ketvirčio pabaigoje abi komandos turėjo lygius šansus iškovoti įskaitinę pergalę 62:62, tačiau tada „Lentvaris“ ėmė klysti netik puldami varžovų krepšį bet ir gynyboje. Aleksandr Lipnevič prasiveržęs pro galinę liniją įmetė kamuolį „centrui“ Erikui Augūnui, o prieš jį likęs gerokai žemesnis Marius Sabonis neturėjo kito pasirinkimo kaip pažeisti taisykles. Garantuotų taškų Letvario atstovai išvengė, tačiau Erikas Augūnas realizavo abu baudos metimus ir išvedė „Tores“ į priekį 64:62.

Rengdami vieną svarbiausių savo atakų „Lentvario“ krepšininkai kelis kartus prametė iš toli, o varžovams pasileidus į priekį užsidirbo nesportinę pražangą kai grubiai bandė sustabdyti Mantą Statauską.

„Tores“ komandą šį sezoną papildęs tituluotas naujokas pataikė abu baudos metimus 66:62 ir taip galutiniai sužlugdė „Lentvario“ viltis į pergalę.

Naujokai progresuoja, tačiau antrą savaitę iš eilės ketvirtojo kėlinio pabaigoje pridaro vaikiškų klaidų ir vis dar išlieka šį sezoną pergalės džiaugsmo nepatyrusių komandų sąraše.

„Lentvaris“: Lukas Vaitekianas 15, Paulius Zapolskas ir Evaldas Jurevičius (14 atk. kam.) po 12 /  „Tores“: Erikas Augūnas 21 (8/12 dvitaškiai, 12 atk. kam., 27 naud. bal.), Aleksandr Lipnevič 16, Mantas Statauskas 12;

„Broliai Šaunuoliai“ – „Kažkas Bus“ 83:74

„Kažkas Bus“ spalį sužaidė dvi labai skirtingas rungtynes. Lygos debiutantai pralaimėjo 51:68 „Tores“, o po savaitės spalio 22 dieną jau triuškino 74:47 „BC 97“. Šį kartą komandos kuriai prognozuojama vieta „A“ grupės turnyrinės lentelės viduryje laukė rimčiausias išbandymas pirmajame etape, efektyviausią krepšinį spalio mėnesį visoje lygoje demonstravę „Broliai Šaunuoliai“.

Favoritai į dvikovą atvyko be lygos spalio mėnesio geriausio žaidėjo Gedimino Povilausko, o tai iškart pakėlė „Kažkas Bus“ akcijas.

Pirmas kėlinys buvo visiškai lygus, o jį „Broliai Šaunuoliai“ laimėjo tik minimaliai 22:21. Per 10 minučių 6 kartus rezultatas buvo lygus. Po taiklių tritaškių „Kažkas Bus“ du kartus buvo susikrovę 3 taškų persvarą, tokiu pat rekordiniu pirmajam ketvirčiui skirtumu kartą po Mariaus Krukonio 6-tojo taško pirmavo ir „Broliai Šaunuoliai“.

Antrojo kėlinio pradžioje broliai ėmė spurdėti ir po Dariaus Jovaišos tritaškio nutolo 40:24. „Kažkas Bus“ varžovams leidę spurtuoti 16:0 likusias keturias minutes iki didžiosios pertraukos išnaudojo labai produktyviai, tačiau gynyboje nerado jokių priežnuodžių prieš Darių Jovaišą, kuris per 20 minučių jau buvo surinkęs 18-ka taškų.

Po 2 kėlinių turėdami 17-kos taškų pranašumą 50:33 „Broliai Šaunuoliai“ savo sąlygas diktavo ir toliau, tačiau daugiausiai Mindaugo Kraujalio iniciatyvos dėka „Kažkas Bus“ ketvirčiui artėjant prie pabaigos pelnė 5 taškus be atsako ir prieš ketvirtą kėlinį turėjau jau tik 10-ties taškų deficitą.

Sužaidus 2 lemiamo kėlinio minutes komandas skyrė tie patys 10 taškų 66:56, tačiau tada pora tritaškių pataikė Paulius Borkys ir į rungtynes kurių didžiąją dalį pirmavo broliai 66:62 grąžino intrigą.

Kai „Broliams Šaunuoliams“ atėjo sunkios minutės pagalbos ranką savo bičiuliams ištiesė ne kas kitas, o Darius Jovaiša. Pavojingiausias šio sezono visos lygos snaiperis smeigė dar tris tritaškius ir galutinai palaidojo ambicijų į pergalę turėjusių varžovų viltis kažką pakeisti.

„Kažkas Bus“ puikiai šiose rungtynėse išnaudojo savo suolą, atsarginiai arba tie kas į rungtynes įsitraukė nuo suolo surinko net 24 taškus („Broliams Šaunuoliams“ rezerviniai žaidėjai pelnė 6 taškus). Lygos naujokai produktyviai naudojosi ir tuo, kad jų varžovai nuolat vėluodavo į gynybą grįžti visu penketu. Po greitų atakų „Kažkas Bus“ pelnė 25 taškus.

„Broliams Šaunuoliams“ pergalę nukalė šį sezoną po 33,50 taško renkantis ir 57,69% taiklumu tritaškius metantis Darius Jovaiša, tačiau šalia jo labai gerai žiūrėjosi ir du komandos aukštaūgiai Justinas Povilauskas bei Marius Rimošaitis. Savo šansą 100 procentu išnaudojęs duetas pelnė 30 taškų ir dar atkovojo 18 atšokusių kamuolių.

„Broliai Šaunuoliai“: Darius Jovaiša 31 (7/11 tritaškiai, 27 naud. balai), Marius Rimošaitis 16 (7/10 dvitaškiai), Justinas Povilauskas 14 (12 atk. kam.), Marius Krukonis 12 / „Kažkas Bus“: Mindaugas Kraujalis 23, Paulius Borkys 16;

„BC 97“ – „RRKK&Bendorėliai“ 48:45

Po beviltiško pralaimėjimo 30:63 „TG Sokol“ komandai Bendorėlių atstovai reabilitavosi iškovodami sudėtingą pergalę 61:56 prieš „Lentvarį“. Lygių komandų susitikimą laimėjusios komandos trečiose sezono rungtynėse laukė padorius keturis kėlinius iš aštuonių šį sezoną jau sužaidusi, tačiau pergalių taip ir neiškovojusi „BC 97“ komanda.

Rungtynes kuriose aiškų favoritą iškirti buvo labai sunku truputį geriau pradėjo Bendorėlių atstovai. Po Šarūno Jankausko tritaškio pastaroji komanda iškart įsiveržė į priekį 3:0, o vėliau kurį laiką leidusi pirmauti jaunimui ketvirtį laimėjo 13:10.

Antrojo kėlinio pradžioje „BC 97“ pralaimėjo daug smulkių mikro dvikovų fiziškai geriau pasirengusiems varžovams. Visgi „RRKK&Bendorėliai“ maksimaliai savo pervaros neišnaudojo ir jau 16 susitikimo minutę dar kartą jaunesnius varžovus paleido į priekį.

Po Roko Matuzonio ir Karolio Martinkėno į dvikovą įsitraukusių nuo suolo tritaškio „BC 97“ įgijo rekordinę pirmajai rungtynių pusei 6 taškų persvarą 22:16, o kėlinį baigė būdami priekyje 22:18.

„RRKK&Bendorėliai“ iniciatyvą į savo rankas susigrąžino įpusėjus trečiajam kėliniui po Mindaugo Martinonio tritaškio komandas jau skyrė vos taškas 23:24.

Prasidėjus 26 susitikimo minutei Bendorėlių krepšininkai po Šarūno Jankausko dvitaškio grįžo į priekį 29:28, tačiau tada „BC 97“ Daliaus Ramono ir Karolio Martinkėno iniciatyva surengė spurtą 10:0 ir prieš lemiamą ketvirtį įgijo 7 taškų persvarą 38:31.

Lemiamo ketvirčio antrą minutę Roko Matuzonio tritaškis padidino „BC 97“ pranašumą iki rekordinės 12-kos taškų atžymos, tačiau „RRKK&Bendorėliai“ nepanikavo ir sunkiai dirbdami gynyboje surengė dar vieną sugrįžimą. Pirmiausiai po Mindaugo Martinonio dar vieno tritaškio komandas skyrė vos taškas, o Valdui Vyšniauskiui dar vieną varžovų klaidą pavertus taškai priekyje 44:43 jau galima buvo matyti lygoje trečią sezoną pradėjusius Bendorėlių žaidėjus.

Kritiniu momentu užsitrigusį „BC 97“ komandos puolimo variklį vėl suaktyvino Marius Prisevičius. Po 8,67 taško per 3 rungtynes rinkęs puolėjas pelnė 5 svarbiausius šių rungtynių taškus ir padidino savo komandos persvarą iki 3-trijų 48:45.

Prieš savaitę sunkią pergalę išplėšę „RRKK&Bendorėliai“ turėjo dar 10 sekundžių vilties, tačiau naudingiausiai tarp abiejų komandų žaidėjų šiose rungtynėse žaidęs Rytis Varpučianskis prametė pratęsima lemti galėjusį tritaškį.

Sužaidus keturis turus akivaizdu, kad šiose rungtynėse susitikę kolektyvai kaip ir „Lentvaris“ vargu ar šoktels aukščiau šeštosios pozicijos, tačiau kaip išsidėstys šios komandos „A“ grupės turnyrinės lentelės apačioje spėlioti dar labai anksti. Nors komandoms dar trūksta opcijų puolime ir gynyboje, jos daro pažangą ir demonstruoja vis geresnį susižaidimą.

Pabaigai galima būtų paminėti, kad pirmąją „BC 97“ komandos pergalę SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE lėmė energijos kildami nuo suolo pridėję ir net 31 tašką surinkę rezervo žaidėjai. Vienas tokių per 15 minučių 8 taškus surinkęs Rokas Matuzonis. Kai šis krepšininkas buvo aikštelėje jaunimas pelnė 17-ka taškų daugiau nei labiau patyrę varžovai.

„BC 97“: Karolis Martinkėnas 10 / „RRKK&Bendorėliai“: Šarūnas Jankauskas 11;

B – Grupė

„B“ grupės lyderiais po lapkričio 5 dienos turo toliau išlieka vidutiniu 39 taškų skirtumu abi savo žaistas rungtynes laimėję „ŠKK Šnapiai“. „O.P.A.“ (3/0) ir „MF“ (3/0) dalinasi 2-3 vietas. Pirmą nesėkmę patyrę „Zarasai“ (2/1) – ketvirti, „Visad gatavs“ (1/2) – penkti. Šeštą – aštuntą vietas dalinasi rakto į pirmąją pergalę dar neradę lygos šio sezono debiutantai: „Juoda – Balta“ (0/3), „KK NoName – VR Kambarys.lt“ (0/3) ir „BC Ponai“ (0/2).

„Visad gatavs“ – „Juoda – Balta“ 71:51

Po spalio mėnesio be pergalių likusių komandų rungtynėse jėgas išmėgino „Visad gatavs“ bei „Juoda – Balta“. Jeigu „Visad gatavs“ pirmą sezoną mėnesį trūko geresnio žaidimo arčiau krepšio, tai „Juoda-Balta“ priešingai neblogai išnaudojo savo priekinę linija, tačiau velniškai prastai metė tritaškius. Lygos naujokai per dvi dvikovas pataikė 2 metimus iš 23, o 8,70% bendras taiklumas buvo prasčiausias visoje lygoje. Vos vienu laipteliu aukščiau likę „BC Ponai“ tritaškius realizavo beveik dvigubai taikliau (15,15%).

„Visad gatavs“ neslapukavo ir jau rungtynių pradžioje kelis kartus pasinaudojusi savo pavojingiausiu ginklu (tritaškiais) pabėgo į priekį 11:2. „Juoda – Balta“ gana operatyviai sugebėjo pergrupuoti savo pajėgas gynyboje ir geriau sužaidę antrą pirmojo ketvirčio pusę atgijo.

„Juoda – Balta“ ketvirtį pralaimėjo 10:16, tačiau antrajame vėl turėjo bėdų stabdydama varžovų greitą puolimą. Aktyviai savo atžalų palaikomi „Visad gatavs“ rengė daug trumpų atakų ir per 20 minučių smeigę 7 tolimus metimus atitrūko 37:23.

Prasidėjus 23 susitikimo minutei „Juoda – Balta“ padėtis tapo kritinė. Gerą krepšinį rodęs varžovų vienas iš lyderių Artiom Lisovskij paleido dar vieną bombą, po kurios visada pasiruošę jau pirmavo 46:25.

Kai lygos naujokai ėmė vis produktyviau išnaudoti erdvę po varžovų krepšiu, o Vainius Mačionis bei Aivaras Alkesiejus tas progas versti taškais „Juoda – Balta“ padėtį stabilizavo galutinai, visgi 15 lygaus krepšinio minučių galutinės dvikovos baigties taip ir nepakoregavo.

Komandos rungtynių metu laikėsi plano: „Visad gatvas“ pataikė 13 tritaškių, tuo tarpu du aukštaūgiai „Juoda – Balta“ kolektyvui pelnė 36 taškus (70,59% visų komandos taškų).

Šiais laikais laimėti rungtynes be tritaškių sunku, o būtent tolimi metimai „Juoda – Balta“ komandai šio sezono pradžioje yra opi problema. Komanda per rungtynes vidutiniškai pataiko vos po vieną tritaškį (3/31).

„Visad gatavs“: Vygantas Versockas 24 (6/16 tritaškiai), Artiom Lisovskij 17 (12 atk. kam.) /  „Juoda – Balta“: Aivaras Aleksiejus (11 atk. kam.) ir Vainius Mačionis po 18;

„Zarasai“ – „O.P.A.“ 34:45

Pirmą sezono mėnesį „B“ grupėje siautė uraganas pavadinimu „ŠKK Šnapiai“, tačiau „Zarasai“ kaip ir „O.P.A.“ taip pat jau spėjo įsirašyti po dvi pergales ir pasilikti dar nepralaimėjusių šį sezoną komandų grupėje. Dvikova tarp komandų kurios šioje grupėje taikosi į aukščiausias vietas akistata mums žadėjo kietą ir vyrišką kovą, tačiau dabar apie viską nuo pradžių.

Rungtynių pradžioje „Zarasai“ sėkmingai įžaisdavo kamuolį, tačiau niekaip nesugebėjo pelnyti taškų. Prie savojo krepšio ežerų krašto atstovai nuo pat susitikimo pradžios sparčiai rinkosi asmenines pražangas, už kurias „O.P.A.“ aukštaūgis Artūras Pūkys juos baudė taikliais baudos metimais. Po 3 iš 4 „O.P.A.“ įsiveržė į priekį 3:0. Kai nesportinę pražangą užsidirbo Miglius Dambrauskas „Zarasų“ deficitas šoktelėjo iki 7 taškų (7:0). Per šią atkarpą vienintelį metimą iš žaidimo pataikęs Artūras Pūkys buvo pelnęs visus 7 dvikovoje pelnytus taškus.

Po Migliaus Dambrausko baudos metimų „Zarasai“ vargais negalais pelnė ir savuosius taškus 2:7, tačiau vos tik atsirado kažkoks sujudimas puolime automatiškai sekė klaida gynyboje. Be priežiūros paliktas Andrius Šimelevičius smeigė tritaškį ir dar labiau padidino dominuojančios „O.P.A.“ pranašumą 10:2.

Kėlinio kurį „O.P.A.“ laimėjo 12:3 gale gynyboje kelis kartus sužybėjęs Tomas Antanaitis antrą kėlinį pradėjo įrodinėdamas, kad gali būti pavojingas bei agresyvus ir tada kai kalba pakrypsta apie puolimą. Gynėjas į rungtynes įsitraukęs nuo suolo pelnė 3 taškus ir padidino savo komandos persvarą jau iki 12-kos taškų 15:3.

Pirmą metimą iš žaidimo „Zarasų“ stovykloje pataikęs Deividas Maconka sumažino deficitą iki 9 taškų 6:15, tačiau jo komandos žaidime vis labiau įsivyraujantis chaosas netrukus leido varžovams sužaisti dar vieną gerą atkarpą kuri lėmė, kad „O.P.A.“ po 20 minučių pirmavo jau 25:6.

„Zarasai“ per du kėlinius metė 30 metimų, tačiau tikslą pasiekė tik tas vienintelis antrojo kėlinio pradžioje realizuotas Deivido Maconkos tritaškis. Sunku tikėtis sėkmės kai pataikai 3,33% metimų.

Po didžiosios pertraukos „Zarasai“ nusiramino, o Migliaus Dambrausko reidai į „O.P.A.“ baudos aikštelę darėsi vis pavojingesni. Puolėjo dėka Zarasiškiai buvo sumažinę atsilikimą, tačiau vos tik varžovai puolime sužaisdavo agresyviau viskas pasisukdavo taip, kaip norėjo „O.P.A.“. Ketvirčio gale baudos metimais dažniausiai taškus rinkęs kolektyvas prieš ketvirtą kėlinį pirmavo 37:14.

„O.P.A.“ šį kartą neturėjo didelės rotacijos, o pirmosios nuovargio žymės pasimatė jau pačioje ketvirto kėlinio pradžioje. Puolime tris kėliniu didelių duobių išvengęs kolektyvas ėmė buksuoti, o tą pajutę „Zarasai“ vis didino apsukas ir mažino skirtumą.

Per 5 ketvirtojo kėlinio minutes vos kartą taškais pasižymėjusi „O.P.A.“ išbarstė daugiau nei pusę tris kėlinius kaupto pranašumo, tačiau pagirtinai iki galo dirbo gynyboje ir pergalės iš savo rankų nepaleido.

„O.P.A.“ prieš „Zarasus“ tarpusavio susitikimuose išlieka neįveikta, serija 3-0.

„Zarasai“: Miglius Dambrauskas 12 / „O.P.A.“: Artūras Pūkys 15 (7/10 baudos metimai), Artur Biriulin 11;

C – Grupė

„C“ grupės lyderiais po 4 turų išlieka „Šaras sugriovė Marčėlą“ (3/0) ir „Negeri“ (3/0). Po kartą per 3 dvikovas suklydusios „Meridiano“ bei „Burkalifa.eu“ komandos užbaigia pajėgiausių „C“ grupės komandų ketvertą. „BC Kibirai“ ir „KK Alkani“ dalinasi 5-6 vietas ir į savo sąskaitą jau spėjo įsirašyti po pergalę. Pirmosios pergalės 2017-2018 metų sezone dar laukia kiek netikėjai žemai esantys „Išvien“ (0/3) bei pora neblogų rungtynių šį sezoną jau sužaidę debiutantai „Inwido“ (0/3).

„BC Kibirai“ – „Šaras sugiovė Marčėlą“ 60:68

Geriausiai sezoną pradėję lygos naujokai lapkričio mėnesio kovas pradėjo nuo akistatos su „centro“ Rolando Bajoro po sezono vėl sulaukusiais „BC Kibirais“. Šiose rungtynėse akis į akį turėjo stoti netik dvi apie aukštus tikslus vis garsiau kalbėti galinčios komandos, tačiau ir du rezultatyviausi spalio mėnesio lygos žaidėjai (Mantas Pigaga pirmą sezono mėnesį rinko po 30,50 taško, Rolandas Bajoras po 25,00), tačiau nei vienas iš jų į pirmas lapkričio 5 dienos rungtynes taip ir neatvyko.

„BC Kibirai“ miegančius jaunuolius pasitiko spurtu 8:0. Šiai komandai įsiveržus į priekį 13:4 „Šaras sugriovė Marčėlą“, net keturias minutes negalėjo pelnyti taškų, kol galiausiai tylą nutraukė į jauną Andrėjų Kirilenko žaidimo stiliumi kažkuo panašus Dovydas Sakalnikas. Po puolėjo kuris nevengia juodo darbo gynyboje tritaškio 7:15.

Pirmąjį kėlinį 21:13 laimėję „BC Kibirai“ po Pauliaus Tebeliškio taiklaus metimo 14 susitikimo minutę turėjo jau viso labo 3 taškų pranašumą 23:20. Su Petro Jasiūno pasirodymu aikštelėje ex Marčiulioniukų puolimas ėmė tvarkytis ir nors Vytautas Kirlys dar kartą buvo padidinęs kibirų persvarą iki 7 taškų, jos komanda iki didžiosios pertraukos taip ir neišlaikė 36:34.

Trečio kėlinio pradžioje abi komandos gana sparčiai rinko taškus. Sužaidus 26 minutes „Šaras sugriovė Marčėlą“ sumažino atsilikimą iki minimumo, tačiau Vytautas Kirlys pataikė dar vieną savo tritaškį ir taip išlaikė „BC Kibirus“ priekyje per saugesnį 48:44 atstumą.

„BC Kibirų“ krepšininkų pavieniai veiksmai puolime varžovus gąsdino vis rečiau, o po Pauliaus Jasinsko labai tolimo metimo su sirena rezultatas tapo lygus 50:50.

Ketvirtą ketvirtį geriau pradėjo „BC Kibirai“, tačiau sužaidus vos 2 minutes Petras Jasiūnas smeigė tritaškį ir pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė savo komandą į priekį 55:54.

„BC Kibirų“ pasaka kuri prasidėjo 8 taškais be atsako baigėsi prasidėjus 35 rungtynių minutei. Paulius Jasinskas „Šaras sugriovė Marčėlą“ komandai pelnė 6 taškus be atsako ir tolimų metimų dėka padėjo pabėgti 62:54.

Nors lygos senbuviai per likusį rungtynių laiką dar bandė gelbėtis protingiau lemiamu momentu sužaidęs jaunimas pergalės lyg žvirblio iš rankų nepaleido.

Trečią pergalę iškovojusi lygos debiutantų komanda šiose rungtynėse labai brangino kamuolį, komanda viso suklydo tik 3 kartus, o paskutinę klaidą į statistikos protokolą įsirašė tik 39 minutę.

„BC Kibirai“:  Vytautas Kirlys 26, Edgaras Binkys 15 / „Šaras sugiovė Marčėlą“: Petras Jasiūnas 19, Paulius Tebeliškis 18, Dovydas Sakalnikas 15, Paulius Jasinskas 12 (10 atk. kam.);

„KK Alkani“ – „Išvien“ 72:51

Šansas nutraukti pralaimėjimų serija, taip buvo galima pavadinti akistatą tarp po 2 pralaimėjimus po spalio savo sąskaitoje turėjusių „KK Alkanų“ bei „Išvien“ rungtynes.

Kaip ir galima buvo tikėtis rungtynių pradžiojo nusiteikimo pakovoti dėl pergalės pakankamai turėjo abu klubai. Įpusėjus pirmajam kėliniui rezultatas 5:5, jokios nuostabos nekėlė.

Prasidėjus 8 susitikimo minutei „KK Alkani“ pasinaudojo tuo, kad varžovai vangiai kovojo dėl atšokusių kamuolių po savo netaiklių metimų ir nurūko į priekį 16:9. Pirmą rimtesnį pavojaus signalą išgirdęs Gintaras Markevičius smeigė tritaškį 12:16.

Po pirmojo kėlinio turėtas 4 taškų „Išvien“ deficitas visiškai ištirpo jau 13-tąją dvikovos minutę, kai Ovidijus Kriaunaitis pasižymėjo metimu iš po krepšio 21:21.

Po sezono starte gerą sportinę formą demonstruojančio puolėjo taškų pelnytų baudos metimais „Išvien“ trumpam sugebėjo įsiveržti į priekį 23:21, tačiau 11-tąjį tašką pelnęs Romuald Zemlianskij nutraukė tuščią atkarpą „KK Alkaniems“ kurie įpusėjus rungtynėms vėl atsidūrė priekyje 34:31.

„KK Alkani“ pabėgdavo, „Išvien“ juo pasivydavo, tokį įvykių tęsinį buvo galima matyti iki pat trečiojo kėlinio vidurio kol galiausiai daugiau žaidėjų į atakų užbaigimą įtraukę alkani susikrovė 7 taškų persvarą 48:41.

„Išvien“ krepšininkams ketvirtojo kėlinio pradžioje nepavyko užsikabinti, o 9:0 spurtavę „KK Alkani“ kaip pamatėme toliau būtent šiuo metu ir pabėgo 59:43.

Bandymai vytis varžovą iš „Išvien“ krepšininkų besirėmusių maža rotacija pareikalavo labai daug jėgų, todėl rungtynėms einant į pabaigą „KK Alkani“ surengę dar vieną spurtą 5:0 galutinai įtvirtino savo užtikrintą persvarą.

Trečią kartą šį sezoną pralaimėjusi „Išvien“ vėl turėjo didelių bėdų stabdydama varžovų greitą puolimą. Šį kartą „KK Alkani“ greitų atakų metu surinko 29 taškus, panašiai prieš savaitę komandos bėdomis naudojosi ir „Burkalifa.eu“.

„KK Alkani“: Romuald Zemlianskij ir Paulius Cinelis po 18, Kristijonas Klečkauskas 17 (14 atk. kam., 30 naud. balai) / „Išvien“: Andrėjus Šabanas 22, Ovidijus Kriaunaitis 20;

„Burkalifa.eu“ – „Inwido“ 70:61

„Burkalifa.eu“ pirmosiose sezono rungtynėse 34:68 nusileido „Meridianui“ ir iškart susikomplikavo sau ramesnį gyvenimą labai spalvingoje „C“ grupėje. Komandos laukia dar 4 labai rimti iššūkiai, o paskutinės rungtynės su „Inwido“ parodė, kad praėjusį sezoną į TOP16 patekusi ekipa negali atsipalaiduoti net akimirkai.

Trečios komandų šio sezono rungtynės prasidėjo „Inwido“ spurtu 5:0. Gera pradžia lygos naujokams suteikė pasitikėjimo savo jėgomis ir leido 17:11 laimėti pirmąjį ketvirtį. Daugiau nei pusę 9 taškus „Inwido“ per 10 minučių surinko tritaškiais.

„Burkalifa.eu“ stabdydama varžovų atakas turėjo problemų ir antrajame kėlinyje. „Inwido“ pataikė sudėtingus metimus ir kėlinio viduryje spurtavę 9:0 pabėgo 32:18. Įgyta 14-kos taškų persvara buvo didžiausia šiose rungtynėse.

Ketvirčio pabaigoje 12-tą tašką pelnęs Nerijus Jozonis pamažu įsibėgėjo ir sumažino „Burkalifa.eu“ atsilikimą iki 9 taškų 23:32. Iki didžiosios pertraukos likus žaisti minutę „Inwido“ smeigė tritaškį 35:23, o „Burkalifa.eu“ dar spėjusi surengi dvi atakas nesugebėjo atsakyti tuo pačiu.

Nuo pat pirmųjų susitikimo minučių varžovus priversta vytis „Burkalifa.eu“ iš duobės ėmė lipti trečio kėlinio gale kai visą žaidimo kontrolę į savo rankas paėmė du ekstra klasės komandos žaidėjai Nerijus Jozonis bei Dominykas Garuckas. Aukštaūgiai trečio kėlinio gale buvo surinkę 38 taškus, tačiau jų komanda nuo „Inwido“ dar vis atsiliko 5 taškais 44:49.

Ketvirtą kėlinį kaip ir pirmą „Inwido“ pradėjo spurtu 5:0 (54:44), tačiau tada „Burkalifa.eu“ sužaidė geriausią atkarpą šiose rungtynėse ir pirmą kartą įsiveržė į priekį 58:54.

Net 35 dvikovos minutes pirmavusi „Inwido“ per likusias 3 dvikovos minutes surengė vos pora rezultatyvių atakų ir nepaisant varžovams duotos kovos vėl į savo sąskaitą įsirašė pralaimėjimą.

Žaidimą per Nerijų Jozonį grindę „Burkalifa.eu“ vyrai sudėtingose rungtynėse net 73% visų savo taškų surinko iš po krepšio. Komanda 59-38 laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių. Nugalėtojai puolime kamuolį atsikovojo net 22 kartus kas leido jiems tokiu būdu pelnyti dvigubai daugiau taškų nei surinko varžovai (24-12).

Didžiausia iš „Inwido“ stovyklos kilusi grėsmė varžovams buvo lygos naujokų greitos atakos, jų metu debiutantai pelnė daugiau nei pusę savo taškų, 31 iš 61.

Kalbant apie atsikirus asmeninius pasirodymus nieko naujo neišvydome. „Inwido“ į priekį tempė Vitalijus Afanasjevas ir Edvardas Žilinskas, o „Burkalifa.eu“ sezoną galingai pradėję Nerijus Jozonis bei Dominykas Garuckas. Pastarasis puolėjas šį sezoną tapo tikru komandos atradimu, per rungtynes jis pelno po 17,50 taško, atkovoja po 10,50 atšokusio kamuolio ir dar atlieka po 4,50 rezultatyvaus perdavimo. Dvikovoje su „Inwido“ iki trigubo dublio jam trūko vos vieno rezultatyvaus perdavimo.

„Burkalifa.eu“:Nerijus Jozonis 38 (19 atk. kam., 38 naud. balai), Dominykas Garuckas 18 (13 atk. kam., 26 naud. balai), Kasparas Dobilinskas 10 (11 atk. kam.) /  „Inwido“: Vitalijus Afanasjevas 19 (10 atk. kam.), Edvardas Žilinskas 15, Emilis Žilinskas 11, Ramūnas Ribokas 10;