Įvykių kaleidoskopas. 3 – asis turas. (2017.10.29)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia spalio 29 dieną įvykusį turą bei pristato savaitinę rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė bei svarbiausi rungtynių akcentai.

A - Grupė

„RRKK&Bendorėliai“ – „Lentvaris“ 61:56

Spalio 29 dienos turas prasidėjo sezono starte po antausį užsidirbusių komandų akistata. Trečią sezoną pradėjusi „RRKK&Bendorėlių“ komanda prieš savaitę 30:63 pralaimėjo „TG Sokol“, „Lentvaris“ 51:80 gavo lupti nuo „Ginio Pajėgų“.

Labai panašaus pajėgumo kolektyvu akistata prasidėjo lygiai ir intriguojančiai, tačiau pirmojo kėlinio gale „Lentvaris“ pademonstravo puikią gynybą ir pabėgo į priekį 22:15.

Varžovus per pora minučių į priekį paleidę Bendorėlių atstovai per daug nepanikavo, antrajame kėlinyje ėmė demonstruoti vis geresnį komandinį žaidimą ir įpusėjus rungtynėms atsliko jau tik 4 taškais 34:38.

Po didžiosios pertraukos du kėlinius puolime užtikrintai žaidę Lentvario atstovai ėmė skubėti ir vis dažniau varžovų krepšį bandė atakuoti vos įpusėjus atakos laikui. Skuboti veiksmai naudos nedavė, o „RRKK&Bendorėliai“ tuo iškart pasinaudojo ir išlikdami ramūs prieš lemiamą ketvirtį dar labiau sumažino savo atsilikimą 46:48.

„Letvaris“ lemiamo ketvirčio pradžioje pateko į giliausią šiose rungtynėse duobę ir labai lengvai atidavė iniciatyvą net 20 minučių jiems į nugarą kvėpavusiems varžovams. Pastarieji neblogai atliko namų darbus ir rungtynėms artėjant prie pabaigos atsidūrė arčiau pergalės. Simo Narkevičiaus dėka Lenvario atstovai pakilo į lemiamą šturmą, tačiau rungtynių laikrodžiui skaičiuojant paskutines dvi minutes prametė daug svarbių metimų ir dabar gali graužtis nagus, kad iš rankų paleido istorinį šansą į turnyrinę lentelę įsirašyti pirmąją pergalę debiutiniame sezone.

„RRKK&Bendorėliai“:  Šarūnas Jankauskas 13, Valdas Vyšniauskas 10 / „Lentvaris“: Simas Narkevičius 16, Ronald Šepet 13 (15 atk. kam.);

„TG Sokol“ – „Ginio Pajėgos“ 74:75

Abiems komandoms po kartą jau pavyko prasibrauti į finalo ketvertą, o ten abi jos liko be medalių. „Ginio Pajėgos“ medalių dalybose be nieko liko 2017 metų, o „TG Sokol“ 2014 metų pavasarį. Vieša paslaptis, kad ir 2017-2018 metų sezonui abu kolektyvai sau kelia aukščiausius tikslus.

Praėjusį sezoną tarpusavio rungtynės geriau susiklostė „sakalams“ kurie lygoje debiutavusius varžovus sutriuškino 71:45.

Vienų iš „A“ grupės favoritų dvikovą geriau pradėjo „Ginio Pajėgos“. Ekipa spurtavo 14:0. Kaip ir prieš savaitę gynyboje lyg uola buvo pastarosios komandos „centras“ Valdemar Lodziato, o puolime kiek netikėtai „TG Sokol“ komandai visas kortas ant stalo sudėjo komandos idėjinis vadas Naglis Misevičius per komandos spurtą pelnęs lygiai pusę „Ginio Pajėgų“ taškų.

Galingai rungtynes pradėję vyrai kėlinį laimėjo 18:7, tačiau antrajame nesugaudė „TG Sokol“ metikų ir leido varžovams priartėti 30:33.

Du skirtingi kėliniai ir jokių atsakymų, taip galima buvo įvertinti 20 minučių pakankamai aukšto lygio krepšinio atkarpą.

Po trečiojo taikaus (19:19) ketvirčio „Ginio Pajėgos“ pirmavo tais pačiais 3 taškais, nors prasidėjus 27 dvikovos minutei vėl buvo pabėgę į priekį (+8). „TG Sokol“ varžovams padidinus apsukas išgelbėjo Nerijus Pigaga. Gynėjas pataikė tritaškį ir dar kelias varžovų klaidas pavertė rezultatyviais prasiveržimais.

Ketvirtą kėlinį dvitaškiu pradėjo Valdemar Lodziato, o jam sužibėjus ir kitoje aikštelės pusėje tritaškį smeigė ilgai tylėjęs Raimond Pševodski. „Ginio Pajėgos“ greitai įgijo 8 taškų persvarą, tačiau įtampai įkaitus iki maksimumo „sakalai“ vėl atgijo. Kaip tos po 100 gyvybių turinčios katės.

„Ginio Pajėgos“ viską galėjo užbaigti per pagrindinį rungtynių laiką, tačiau tas nuolatinis skubėjimas kuo greičiau užbaigti ataką vos netapo didelės katastrofos priežastimi. „TG Sokol“ atsilikdami 65:68 turėjo sekundę ir ji „Ginio Pajėgoms“ netrukus virto 5 minutėmis. Artūras Jankvoskis sugavęs kamuolį švystelėjo avantiūrišką metimą bei nuskraidino „sakalus“ į pratęsimą.

Pratęsimą komandos pradėjo sėkmingais epizodais gynyboje. Vidmantas Skapas išvedė „GP“ į priekį 70:68, tačiau Karol Ruselevič iškart rezultatą išlygino 70:70.

Komandoms apsikeitus rezultatyviomis atakomis dar kartą 72:72 „TG Sokol“ pasinaudojo minutės pertraukėlės pagalba. Mažą rotaciją turėjusiems lygos senbuviams svarbu buvo atgauti kvapą. Daugelio žaidėjų baterijos jau buvo gerokai išsikrovę.

Komandoms surengus pasitarimus aikštelėje prasidėjo naujas žaidimas kurio pavadinimai galėtų būti: „Jei pataikė Artūras, galiu ir aš“ arba „aš irgi noriu būti šio vakaro karalienė“. Pavieniai veiksmai apčiuopiamo rezultato niekam nedavė.

Komandoms artėjant prie dar vieno pratęsimo „Ginio Pajėgos“ vaikiškai suklydo, tačiau „TG Sokol“ surengė nesėkmingą ataką ir varžovams iškart grąžino skolą.

Vidmantui Skapui įsibėgėjus „TG Sokol“ norėdami išvengti vienos blogybės žaibiškai pasirinko kitą ir pažeidė prieš „Ginio Pajėgų“ naujoką taisykles. Sėkmingai lygoje debiutavęs krašto puolėjas pataikė tik antrąjį ekstrą metimą 75:74.

„TG Sokol“ dar kartą gavo progą išsigelbėti, tačiau Karol Ruselevič sukūręs gerą progą jos neužbaigė metimu.

„TG Sokol“: Artūras Jankovskis 32 (14/20 metimai), Karol Ruselevič ir Nerijus Pigaga po 19 / „Ginio Pajėgos“: Lukas Poniškaitis 18, Justas Aršauskas 16, Domantas Žičkus 11, Valdemar Lodziato 10;

„Broliai Šaunuoliai“ – „Tores“ 85:66

Dešimtą savo sezoną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE abi komandos pradėjo pergalėmis prieš lygos naujokus. „Broliai Šaunuoliai“ ir „Tores“ 2016-2017 metų sezoną atitinkamai pasiekė „didžiosios“ ir „mažosios“ taurės finalus, o jų tarpusavio dvikovas jau galima vadinti lygos klasika.

Iki spalio 29 dieną įvykusio 15-to mohikanų susirėmimo „Tores“ pirmavo 6-5, o įskaičiavus tris VASAROS TAURĖS turnyrų metu vykusias akistatas istorinio pranašumo neturėjo niekas (7-7).

Rungtynes užtikrinčiau pradėjo „Broliai Šaunuoliai“, tačiau po Viktoro Azarkovo greitų taškų komandas skyrė jau tik 2 taškai 4:6.

Abi komandos rungtynes pradėjo labai energingai, tačiau „Broliams Šaunuoliams“ pabėgus 13:6 „Tores“ kolektyvui ėmė skambėti pirmieji pavojaus varpai. Po minutės pertraukėlės „Tores“ iškart sumažino atsilikimą iki 4 taškų, tačiau kėlinio gale garsiau ėmė triukšmauti broliai kurie kėlinį laimėjo 20:10.

Greitai susikrovę persvarą, greitai ją ir išbarstė. Po minutės antrajame kėlinyje „Tores“ priartėjo 16:20. Abi komandos stengėsi žaisti greitai ir varžovų krepšį užpulti kol visi dar nespėjo grįžti namo. Iš „Tores“ gynybos kelis kartus iš eilės ištrūkęs Darius Jovaiša pataikė du tritaškius ir „Broliai Šaunuoliai“ vėl atitrūko 38:27.

„Tores“ trečia kėlinį pradėjo turėdami 9 taškų deficitą, o „Broliams Šaunuoliams“ jį vėl padidinus iki dviženklio dar kelis kartus bangė užsikabinti. Prasidėjus 26 susitikimo minutei komandas skyrė tie patys 9 taškai, o į kiekvieną „Tores“ bandymą sumažinti skirtumą lyg herojus iš greitojo regavimo būrio taikliais metimais regavo visas tarpusavio dvikovas menantis Antanas Urnikis. Komandos senbuviui atidirbus produktyviai „Tores“ šansai kovoti dėl pergalės sumažėjo iki minumumo.

Ketvirtą kėlinį „Broliai Šaunuoliai“ savo gretose turėdami lygos Russell Westbrook (Gediminą Povilauską) bei Darių Jovaišą kuris šį kartą tritaškius metė taikliau nei Robinas Hudas kažkada šaudydavo iš lanko vis didino apsukas ir  likus 5 minutėms jau pirmavo 20-ties taškų persvarą 78:58.

„Broliai Šaunuoliai“ šventė pergale 19-kos taškų skirtumu, tačiau su viena iš šio sezono super komandų pagirtinai kovojusiems „Torems“ vyrams po rungtynių taip pat norėjosi paspausti ranką. Mažą rotaciją turėjusi komanda demonstravo didelę spartą puolime ir sužaidė tikrai vienas rezultatyvesnių rungtynių iš tų kurias šį sezoną sužais brolių varžovai.

Eliminuokime iš vicečempionų sudėties Gediminą Povilauską ir Darių Jovaišą ir matysime vaizdą kurį lapkričio mėnesį turėtų išvysti daugelio nacionalinių komandų pradėsiančių atranką į PČ aistruoliai.

„Broliai Šaunuoliai“: „Tores“: Viktoras Azarkovas 28, Aleksandr Lipnevič 15 / Darius Jovaiša 36 (8/15 tritaškiai), Gediminas Povilauskas 16 (24 atk. kam., 10 rez. perd., 42 naud. balai), Antanas Urnikis 14;

B - Grupė

„MF“ – „BC Ponai“ 67:47

„BC Ponai“ lygoje spalio 22 dieną debiutavo rungtynėmis su „ŠKK Šnapiais“ kuriuos daugelis jau laiko pretendentais į čempionų titulą. „MF“ savo ruoštu į kišenę jau spėjo įsidėti svarbias pergales prieš „Visad gatavs“ bei „Juoda – Balta“.

Koks yra „BC Ponų“ tikrasis potencialas pirmoji dvikova neparodė, todėl pamatą pergalių namui jau pradėjusi statyti „MF“ privalėjo tinkamai įvertinti šiuo labai paslaptingus lygos naujokus.

Rungtynės prasidėjo visiškai lygiu ketvirčiu kurį daugiau patirties turinti „MF“ laimėjo 2 taškų persvara 16:14.

Prasidėjus antrajam raundui iniciatyvos kaip ir esame įpratę matyti vis dažniau ėmėsi „MF“ lyderis Julius Ščipokas. Po gynėjo prasiveržimo ir 2 taškų su pražanga „BC Ponai“ buvo priversti reguoti ir paprašė minutės pertraukėlės. Po jos „BC Ponų“ puolimas ėmė suktis, tačiau gynyboje studentų perimetro žaidėjai ir toliau turėjo per didelę veiksmų laisvę ir tą išnaudodami maksimaliai po Benedikto Jonuškos tritaškio galutinai perlaužė rungtynių eigą sau naudinga linkme ir po 2 kėlinių jau buvo pabėgę 33:24.

Puikią kovą dėl atšokusių kamuolių demonstravę „MF“ mažiukai užtikrinčiau aikštelėje jautėsi ir po didžiosios pertraukos. Po Tomo Balčiaus baudos metimų 35:24 studentai įgijo dviženklę persvarą. „BC Ponai“ vis dažniau nesusikalbėjo gynyboje bei prametė metimus kuriuos privaloma realizuoti. Nepaisant ilgo blaškymosi komanda ketvirčiui einant į pabaigą susikaupė ir prieš ketvirtą kėlinį dar turėjo šansų pakovoti dėl pergalės 36:48.

Su „BC Ponų“ ambicijomis visiškai nesutiko kompanija kuri šį sezoną jau buvo įsirašiusi 2 pergales iš tiek pat bandymu. Studentai kiek pavargusius varžovus galutinai pribloškė kontratakomis kurių dėka besibaigiant rungtynėms ir susikrovė solidesnį pranašumą.

Lapkričio 5 dieną abi komandos ilsėsis, o dar po 7 dienų jų lauks labai svarbios rungtynės. „MF“ kovos su grupės favoritais „ŠKK Šnapiai“ komandų kurios dar nesuklupo mače, o „BC Ponai“ bandys mesti iššūkį taip pat be pergalių po spalio likusiems naujokams „KK NoName – VR Kambarys.lt“.

„MF“: Julius Ščipokas 16, Benediktas Jonuška 12, Domantas Želvys 11, Tomas Balčius 10 / „BC Ponai“: Karolis Žibutis 13, Tadas Kaminskas 12;

„Visad gatavs“ – „Zarasai“ 54:82

Po pirmų sezono rungtynių „Visad gatavs“ krepšininkams turėjo būti apmaudu dėl vėjais paleistos galimybės iškovoti pergalę jau sezono pirmosiose rungtynėse. Komanda buvo susikrovusi 20-ties taškų persvarą, tačiau vėliau turėjo 70:74 pripažinti „MF“ komandos pranašumą. „Zarasai“ savąjį šansą išnaudojo ir 8 taškų persvara įveikė „KK NoName – VR Kambarys.lt“ kolektvyvą.

Pirmosios rungtynės parodė, kad abi komandos yra gerai pasirengę sezonui ir tarpusavio rungtynėse iš jų galima laukti visko, tuo labiau, kad „Visad gatavs“ tarpsezonį sulaukė ir rimto pastiprinimo. Praėjusį sezoną komandų keliai nesusikirto, o iki šiol vykusias vienas tarpusavio rungtynes 2016 metų pavasarį 85:71 buvo laimėję „Zarasai“. Komanda tuo metu laimėjo 8 rungtynių seriją.

Mūsų laukta intriga į šias rungtynes užsuko, tačiau svečiavosi vos vieną kėlinį per kurį „Zarasai“ įgijo 3 taškų persvarą 20:17. „Visad gatavs“ dvikovoje su ežerų krašto atstovais vertėsi be Luko Praskorio, o būtent jis ir buvo tas žmogus po pirmosios komandos šio sezono akistatos su „MF“ leidęs galvoti, kad visada pasiruošę tarpsezonio metu gerai parengė namų darbus. Puolėjo trūko, trūko ir geresnės kovos po lenta (29-56).

Jau pirmojo ketvirčio pradžioje Evaldas Mackevičius švystelėjo tritaškį išvedusį „Zarasus“ į priekį, komanda kuriai pavasarį labai nepasisėkė demonstravo puikią gynybą, o aukštaūgių agresyvumas vertė varžovus rinkti asmenines pražangas. Čia „Visad gatavs“ gelbėjo tolimi metimai, kurių dėka jie nuolat prisivydavo pabėgti tolyn bandžiusius varžovus.

Pirmojo kėlinio metu abi komandos demonstravo savo stiprybes, tačiau antrajame kaip susitarusios ėmė skubėti ir žaisti labai chaotiškai. Prie netvarkos įsivyravusios aikštelėje pirmieji prisitaikė „Zarasai“ ir nerezultatyvų kėlinį laimėjo (12:6) 32:23.

Didesnė „Zarasų“ rotacija ir visiškas lentos kontroliavimas lėmė, kad tritaškius švaistę „Visad gatavs“ iškart po didžiosios pertraukos pateko į gilę duobę. „Zarasai“ augino pranašumą, o „Visad gatavs“ palikdami po keturis žaidėjus prie tritaškio linijos taip ir nerado naujų idėjų varžovų krepšio išpuoliams.

Zarasų atstovams į kišenę įsidėjus pergalę „Visad gatavs“ krepšininkai dar bandė gerinti savo asmeninę statistiką ir tą darė visai sėkmingai, tačiau nuolatinis vėlavimas į gynybą neleido išvengti sutriuškinimo net 28 taškų skirtumu.

Daug pigių taškų ketvirtajame kėlinyje surinkęs Miglius Dambrauskas vėl priminė apie save ir labai sėkmingai susiklosčiusios dvikovos gale savo įspūdingą pasirodymą vainikavo efektingu dėjimu.

Lapkričio 5 dieną „Zarasai“ stoja į kovą su „O.P.A.“. Varžvai po 2 rungtynių taip pat turi dvi pergales. „Visad gatavs“ rungtynėse su „Juoda – Balta“ bandys sau ir kitiems įrodyti, kad toks blankus žaidimas kaip spalio 29 dieną netaps komandos viso sezono gidu.

„Visad gatavs“: Tumas Bajoras 15, Erikas Dubovskis 12, Vygantas Versockas 11 / „Zarasai“: Miglius Dambrauskas 29 (12/15 tritaškiai), Eimantas Leipus 16 (12 atk. kam.), Evaldas Mackevičius 13;

„ŠKK Šnapiai“ – „KK NoName – VR Kambarys.lt“ 89:46

Čempionais ir prizininkais pasipildę „ŠKK Šnapiai“ be jokių kalbų medžios aukso medalius, todėl prieš dvikovą visi ženklai rodė, kad viena iš geriausiai sukomplektuotų lygos debiutančių vėl turės nuryti pralaimėjimo piliulę. „KK NoName – VR Kambarys.lt“ sezono starte grūdinasi žaisdami su komandomis kurios „B“ grupėje taikosi į pirmąjį 3-tuką, o jų rodomas krepšinis likusiems pirmojo etapo varžovams jau dabar turėtų tapti rimtu signalu. Nors po dvikovos su „ŠKK Šnapiais“ daugelis manyti kitaip.

„ŠKK Šnapiai“ rungtynes pradėjo taikliais tolimais metimais ir iškart pabėgo į priekį 6:0 (abu kartus pasižymėjo Martynas Rakauskas). Paulius Tubis kuris šiose rungtynėse buvo panašus į komandos draugų mūšio lauke paliktą vienišą karį greitai atsakė tuo pačiu 3:6.

Per likusias 8 pirmojo ketvirčio minutes „KK NoName – VR Kambarys.lt“ puolimas nesisuko, vos du taškus pelniusi komanda ketvirtį pralaimėjo 5:17. Kėlinio gale komandas skyrė 7 taškai (5:12), tačiau Marius Kazlauskas pelnė taškus iš po krepšio, sužaidė sėkmingai gynyboje ir leido šnapiams ketvirtį baigti tolimu metimu su sirena.

Vienos komandos dominavimas tęsėsi ir visą antrojo ketvirčio laiką, puikiai gynyboje dirbę „ŠKK Šnapių“ žaidėjai kūrė žaibiškas atakas ir nuolat didino savo pranašumą. Jis po 20 minučių jau buvo pasiekęs 32 taškų ribą 44:12.

„ŠKK Šnapiai“ prametę metimus nesistengė kovoti dėl atšokusių kamuolių ir labai drausmingai visu penketu grįždavo į gynybą taip neutralizuodami visas varžovų galimybes užklupti juos nepasiruošusius. Kaip ir pirmą ketvirtį tai ir antrąjį Šnipiškių reprezentacinė komanda baigė taikliu tolimu metimu, šį kartą iš 9 metrų nuotolio tritaškį smeigė Martynas Rakauskas.

Trečias šių rungtynių ketvirtis nepaisant to, kad „KK NoName – VR Kambarys.lt“ puolime ėmė žaisti žymiai laisviau vėl priklausė šnapiams, o jeigu dar tiksliau Kristijonui Kirliui. Jaunas gynėjas prieš savaitę tapęs savaitės žaidėju vėl buvo sunkiai sulaikomas, o tai leido jo komandai įgyti net 46 taškų pranašumą 73:27.

Ketvirtajame kėlinyje lygos naujokai atgijo ėmė dažniau kontratakuoti, pataikė tritaškius bei kėlinį laimėjo 19:16.

„ŠKK Šnapiai“ leido sau prabangą šį kartą suklysti net 20 kartų, jų varžovai prarado 19-ka kamuolių.

Komandos vadovai gali trinti rankomis. Pasibaigus spalio mūšiams jų suburta komanda yra geriausia lygoje pagal pelnonus taškus ir dvitaškių taiklumą, o svarbiausi komandos naujokai dar nepraleido nei vienų rungtynių.

„ŠKK Šnapiai“: Kristijonas Kirlys 20, Martynas Rakauskas 17 (17 atk. kam.), Marius Kazlauskas 14 (10 atk. kam.), Matas Budginas 11 / „KK NoName – VR Kambarys.lt“: Paulius Tubis 20 (14 atk. kam.), Žilvinas Pareigis 10;

C - Grupė

„Negeri“ – „BC Kibirai“ 72:65

„Negeri“ į SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGĄ atvyko 2009-2010 metų sezoną, „BC Kibirai“ metais vėliau. Abi komandos per ilgą laiką turėjo pačių įvairiausių sekmadienių, tačiau kai susitikdavo tarpusavyje krokodilo ašaras liedavo tik kibirai. Jie pralaimėjo visas 6 tarpusavio akistatas, o spalio 29 ir septintą.

„BC Kibirai“ rungtynes pradėjo geriau ir po Vytauto Kirlio baudos metimų jau antrą kartą įsiveržė į priekį 4:2. „Negeri“ nuolat sugebėdavo persverti rezultatą savo naudai, tačiau puikus Rolando Bajoro žaidimas leido „BC Kibirams“ išsilaikyti ant kojų ir laimėti pirmąjį ketvirtį 21:19.

Kėlinio gale „BC Kibirai“ pirmavo 21:16, tačiau Arūnas Liudvinavičius paleido bombą nuo kitoje aikštelės pusėje esančios tirtaškių metimų linijos.

Du gražiausių epizodų dešimtuko vertus momentus sukūrę „Negeri“ varžovus spaudė į kampą ir vykstant antrajam kėliniui, tačiau „BC Kibirai“ puolime laikėsi pasirinko plano ir dar labiau padidino savo atotrūkį 40:36.

Gerai dvikovą pradėjusių „BC Kibirų“ rotaciją apmažino Jaroslav Latušinskij kojos trauma, o trečio kėlinio metu puikiai gynyboje atidirbę „Negeri“ prieš lemiamą ketvirtį spėjo įgyti 2 taškų persvarą 52:50.

Varžovams įsiveržus į priekį „BC Kibirai“ vėl nesutriko ir sulaukę lemiamų susitikimo minučių „Negeriems
sėdėjo ant kupros 60:61.

Gediminas Mateika pataikė svarbų baudos metimą, tritaškį reikalingą kaip oras švystelėjo Arnoldas Juchnevičius, Povilas Pasižymėjo metimu iš vidutinio nuotolio ir pagirtinai prie savojo krepšio pora minučių atidirbusių „Negerų“ persvara žaibiškai šoktelėjo iki 8 taškų 68:60.

Rolandas Bajoras tolimu metimu 63:68 dar kartą grąžino intrigą, tačiau puikią sportinę formą sezono pradžioje demonstruojančio „centro“ pastangas jau kitoje aikštelės pusėje niekais sugebėjo paversti Gediminas Mateika. Gynėjas realizavo sudėtingą tritaškį su varžovo pražanga ir galutinai palaidojo chaotiškai rungtynių pabaigą sužaidusių „BC Kibirų“ viltis iškovoti pirmąją pergalę komandų tarpusavio susitikimų istorijoje.

Po spalio mėnesio „Negeri“ išlieka vienais iš predendentų su „Šaras sugriovė Marčėlą“ kolektyvu pakovoti dėl pirmosios vietos „C“ grupėje. Savo ruoštu „BC Kibirai“ sezono pradžioje rodo žaidimą kuris leis jiems kovoti dėl vietos pirmoje turnyrinės lentelės pusėje.

„Negeri“: Giedrius Kvakšys 17, Povilas Kaminskas ir Gediminas Mateika po 15, Arnoldas Juchnevičius 12 / „BC Kibirai“: Rolandas Bajoras 29 (32 naud. bal.), Vytautas Kirlys 12;

„Meridianas“ – „Inwido“ 52:47

„Meridianas“ po 2 turų tapo vienintele komanda lygoje kuri spėjo parodyti abu savo veidus. Komanda sezono starte sutriuškino „Burkalifa.eu“, o jau po savaitės pati rinko šukes kai ją surakino geležiniai „Negerų“ gynybos antrankiai. „Inwido“ savo pirmas oficialias rungtynes 43:77 pralaimėjo „BC Kibirams“. Pralaimėjimo apraudojimui lygos naujokai daug laiko negavo, rungtynės su „Meridianu“ tapo lakmuso juostele parodančia ar ši komanda jau pirmajame etape gali tikėtis istorinės pergalės.

„Meridianas“ dvikovą spurtu 6:0. Du tritaškius iš eilės smeigė Rolandas Mikšta. „Inwido“ prasidėjus 3 susitikimo minutei išlygino žaidimą ir pagirtinai saugoję savo tvirtovę pirmą kėlinį baigė turėdami tą patį 6 taškų deficitą 8:14 kaip ir po „Meridiano“ gynėjo tolimų metimų susitikimo pradžioje.

Antrą kėlinį aukšta nata pradėję „Inwido“ sumažino atsilikimą iki 2 taškų 12:14, tačiau tada „Meridianui“ energijos puolime pridėjo nuo suolo kilęs Vytautas Kumetaitis. Aukštaūgis pelnė 7 taškus, tritaškį pridėjo Rolandas Mikšta ir lygos antrojai surengė dar vieną pabėgimą 21:12.

Įsismaginusius „Meridiano“ vyrus daugiausiai Vitalijaus Afanasjevo pastangomis „Inwido“ pagavo iškart po didžiosios pertraukos. Po gynybinio ir klaidų kupino trečio ketvirčio komandas skyrė jau tik 5 taškai.

„Meridianas“ visą rungtynių laiką pirmavo, tačiau iki susitikimo pabaigos likus minutei „Inwido“ sėkmingai pakilo į šturmą ir po greitos atakos sumažino atsilikimą iki 2 taškų 47:49.

Abiems komandoms dvikovos gale darant daug klaidų visus taškus ant „Y“ sudėjo tritaškį smeigęs Laisvūnas Ričkus. Po varžovų metimo „Inwido“ jau neatsitiesė.

„Meridianas“ šiose rungtynėse pataikė 10 tolimų metimų (10/31) ir būtent šis žaidimo komponentas vėl tapo kolektyvo rakteliu į pergalę. Antrą pergalę pasiekusi komanda laimėtose rungtynėse spalį realizuodavo net po 11 tritaškių.

„Meridianas“: Mindaugas Žilionis 24, Rolandas Mikšta 15 / „Inwido“: Vitalijus Afanasjevas 25, Edvardas Žilinskas 10;

„Burkalifa.eu“ – „Išvien“ 68:53

Abi komandos 2016-2017 metų sezone nustebino aukštesniais rezultatai nei buvo prognozuota prieš sezoną. Šio pradžioje bent kuriam laikui viskas apsivertė aukštyn kojomis. „Išvien“ visiškai nepasipriešino 56:98 „Šaras sugriovė Marčėlą“. „Burkalifa.eu“ į dvikovą su „Meridianu“ atvyko be skėčio ir aikštelę paliko kaip reikalas išprausti varžovų tritaškių lietaus (34:68).

Pateisinti prastą startą abi komandos galėjo nebent tuo, kad joms trūko ryškiausių savo žvaigždžių. „Išvien“ vertėsi be Martyno Rimkaus, o „Burkalifa.eu“ be Nerijaus Jozonio kurio brolis jau spėjo „O.P.A.“ komandai nukalti dvi pergales. Norint geriau įvertinti kokie svarbūs komandoms yra jų lyderiai pakanka pažiūrėti į praėjusio sezono naudingiausių lygos žaidėjų sąrašą. Martynas Rimkus su 26,29 efektyvumo balo vidurkiu 2016-2017 m. sezone liko 6-tas, o Nerijus Jozonis (28,33 naud. bal.) palipėjo dar aukščiau, net iki 4 laiptelio.

Pirmą kėlinį aikštelėje matėme abiejų komandų ambicijas kovoti dėl pergalės. Abi jos kaip susitarusios futbolo terminais neišnaudojo begalės dėkingų progų. Susikurdavo puikias progas atakai ir nepadarydavo svarbiausio, nepataikydavo.

Lygaus kėlinio gale Ovidijus Kriaunaitis pataikė sudėtingą metimą ir leido „Išvien“ įsiveržti į priekį 12:10.

Antrąjį kėlinį „Burkalifa.eu“ pradėjo su Šarūnu Celiešiumi baudos aikštelėje. Nuo suolo kilęs gynybinio plano žaidėjas iškart pelnė rezultatą išlyginusį dvitaškį 12:12 ir pridėjo komandai papildomos jėgos gynyboje. Su šio aukštaūgio pasirodymu aikštelėje „Burkalifa.eu“ ėmė žaisti geriau, tačiau Ovidijaus Kriaunaičio titaniškos pastangos renkant taškus taip ir neleido „Išvien“ paslysti. Komanda po puolėjo eilinių taškų įpusėjus dvikovai vis dar pirmavo 28:27.

Praėjusį sezoną visi buvo pripratę, kad „Burkalifa.eu“ pergales lemia stabilus, geras ir talentingas Nerijus Jozonis. Pirmą dvikovą kai jo komandos draugams kailį iškaršė „Meridianas“ praleidęs universalas vėl buvo pastebimas ir naudingas, tačiau šį kartą šalia jo fantastiškas rungtynes žaidė ir daugiau vyrukų. Vienas tokių trečią kėlinį pradėjęs taikliu tritaškiu Dominykas Garuckas 30:28.

Puolėjui dažnai trūko didesnio agresyvumo, tačiau ne šį kartą. Po dar vieno tolimo metimo, šį kartą jau pasižymėjus Nerijui Jozonui „Burkalifa.eu“ nutolo 33:28, o kaip paaiškėjo vėliau būtent čia ir dabar perlaužė ir visą rungtynių eigą.

Nerijus Jozonis maitino perdavimais komandos januolius, šie dažniausiai lyderio sukurtas progas išnaudojo maksimaliai. Laiku įjungusi penktą pavarą „Burkalifa.eu“ prieš ketvirtą kėlinį jau turėjo 8 taškų persvarą 46:38.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Šarūno Celiešiaus metimas leido „Burkalifa.eu“ komandai padidinti persvarą iki 10-ties taškų iki galo kovojęs Ovidijus Kriaunaitis kelis kartus pelnė taškus su varžovų pražanga ir „Išvien“ grąžino į vienženklio deficito zoną. Visgi varžovus priverstos vytis komandos lyderiui nepavyko sukurti sensacijos. Kurį laikusi buksavusi „Burkalifa.eu“ į aikštelę grąžinusi Dominyką Garucką vėl ėmė didinti apsukas  ir iki pat rungtynių pabaigos žygiavo užtikrintai.

„Burkalifa.eu“: Domnykas Garuckas 17, Nerijus Jozonis 13 (16 atk. kam.), Ugnius Stulginskas 12, Mantas Linkevičius 11 / „Išvien“: Ovidijus Kriaunaitis 27, Tautvydas Amankavičius 13;

SAVAITĖS ŽAIDĖJAS

Paskutinio spalio mėnesio sekmadienio geriausiu lygos žaidėju lygos organizatoriai išrinko „Brolių Šaunuolių“ Russell‘ą Westbook‘ą (Gediminą Povilauską). Aukštaūgis vedė brolius į pergalę 85:66 prieš „Tores“ ir savo sąskaitą papildė dar vienu trigubu dubliu (2/2). Efektyviausias lygos krepšininkas surinko 16 taškų, pataikė visus 7 mestus dvitaškius, atkovojo 24 atšokusius kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, perėmė 2 kamuolius ir viso surinko 42 efektyvumo balus. Jeigu ne 8 prarasti kamuoliai Gediminas Povilauskas jų būtų turėjęs nei daug, nei mažai lygiai pusę 100-to.