Įvykių kaleidoskopas. 2 – asis turas. (2017.10.22)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia spalio 22 dieną įvykusį turą bei pristato savaitinę rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė bei svarbiausi rungtynių akcentai.

„Ginio Pajėgos“ (1/0) - „Lentvaris“ (0/1) 80:51

„Ginio Pajėgos“ mačą pradėjo įgydami 8 taškų pranašumą (10:2), tačiau vos kelis kartus komanda nespėjo laiku išsirikiuoti gynyboje „Lentvaris“ iškart tuo pasinaudojo ir sumažino atsilikimą per pusę 6:10.

Praėjusį sezoną finalo ketvertą pasiekusi „Ginio Pajėgų“ kariauna įpusėjus ketvirčiui pasinaudojo patirtimi bei surengė dvikovos tolimesnę baigtį nulėmusį spurtą 17:0 (27:6). „Lentvaris“ ilgai nerado vaistų prieš varžovų „centrą“ Valdemar Lodziato, tačiau pirmojo ketvirčio gale pelnė 5 taškus be atsako ir priartėjo prie šių rungtynių favoritų 11:27.

Antrasis kėlinys vyko pagal jau matytą scenarijų, Lentvario atstovai blaškėsi puolime ir vis dažniau turėjo stebėti kaip po jų krepšiu šeimininkauja „Ginio Pajėgų“ aukštaūgiai. Įpusėjus rungtynėms „Ginio Pajėgos“ jau buvo susikrovę 31 taško persvarą 53:22.

Po didžiosios pertraukos rungtynių favoritai atleido vadžias, tačiau du kėlinius žaidę taškas į tašką iki pat finalinio švilpuko išsaugojo 29 taškų persvarą.

Antrajame kėlinyje nesportinę pražangą užsidirbęs „Lentvario“ vidurio puolėjas Viktoras Mostovojus kaip reikalas įpykdė į nugarą pastumdamas Justą Aršauską. Pastarasis po didžiosios pertraukos dar kartą sustabdytas grubia varžovo pražanga pratrūko taip užsidirbdamas techninę pražangą sau, o vėliau ir komandos atsarginių žaidėjų suolui.

„Ginio Pajėgos“ sezono starte pademonstravo puikų komandinį krepšinį ir atliko net 26 rezultatyvius perdavimus.

Nugalėtojams 26 taškus (26 naud. balai) surinko lyg supermenas žaidęs „centras“ Valdemar Lodziato. Atitinkamai 16 ir 10 taškų pelnė Mantas Bielinskas ir komandos idėjinis vadas Naglis Micevičius. „Lentvario“ šviesuliai pirmojoje sezono akistatoje buvo Lukas Vaitekianas (18 tšk.), Simas Nakevičius (12) bei Raimondas Barkovskis (10).

„ŠKK Šnapiai“ (1/0) – „BC Ponai“ (0/1) 79:44

Jau prieš sezoną lygos užkuliusiuose super komandos vardą gavę „ŠKK Šnapiai“ didelių vilčių teikiantį sezoną pradėjo lengva pergale prieš „BC Ponus“. Nugalėtojai kurie į dvikovą susirinko labai negausiai daugiausiai rėmėsi klubo naujokais, jie viso komandai mačo metu surinko net 64 taškus.

Rungtynes „ŠKK Šnapiai“ pradėjo gana vangiai, tačiau vėliau po truputį įsibėgėjo bei pirmojo ketvirčio viduryje įgijo 8 taškų persvarą 12:4. „BC Ponai“ prasidėjus 6 susitikimo minutei Karolio Žibučio iniciatyvos dėka į didesnę duobę nekrito ir ketvirtį baigė garbingai 8:15.

„BC Ponų“ lyderis puikiai žaidė ir prasidėjus antrajam kėliniui, jo dėka lygos naujokai laikėsi pagirtinai ir sužaidus 12-ka susitikimo minučių atsiliko 12:19.

Šį sezoną lygos duris pravėrusiai komandai jėgų užteko tik 13 minučių, kai komanda ėmė vėluoti į gynybą „ŠKK Šnapiai“ greitai tuo pasinaudojo ir pabėgo 34:14. Rungtynių favoritai kėlinio gale pritilo, tačiau „BC Ponai“ per 6 minutes pelnė vos 3 taškus ir po 20 minučių jau buvo atsirdūrę nepavydėtinoje padėtyje 17:43.

Po didžiosios pertraukos „ŠKK Šnapiai“ puikiai išnaudojo tolimus metimus ir nepaisant to, kad „BC Ponai“ 17:14 laimėjo trečią ketvirtį šventė užtikrintą pergalę kuri juos bent kuriam laikui kilstelėjo į pirmąją „B“ grupės poziciją.

„ŠKK Šnapiams“ pirmąją pergalę nukalė puikiai žaidę komandos naujokai. Matas Budginas pelnė 30, Kristijonas Kirlys pridėjo 26 taškus. Viso savo potencialo neišnaudojęs 205 cm milžinas Marius Kazlauskas pridėjo 10 akių. „BC Ponų“ stovykloje 11 taškų surinko lygoje prieš porą sezonų jau žaidęs Karolis Žibutis.

Savaitės žaidėjas

Kristijonas Kirlys („ŠKK Šnapiai“) į SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGĄ po vieno sezono pertraukos grįžo su trenksmu. Patobulėjęs, fiziškai sutvirtėjęs gynėjas pirmosiose sezono rungtynėse pelnė 26 taškus ir „BC Ponų“ krepšį atakavo pavydėtinu taiklumu (8/10 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai). „ŠKK Šnapių“ naujokas taip pat atkovojo 6 atšokusius kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius, 4 kartus suklydo ir viso surinko 30 naudingumo balų. Solidus pasirodymas buvo vertas savaitės žaidėjo titulo.

„KK Alkani“ (0/2) – „Šaras sugriovė Marčėlą“ (2/0) 63:51

„KK Alkani“ demonstravo pagirtiną gynybą bei neleido puolime smagintis prieš savaitę 98 taškus surinkusiems varžovams.

Atkakliose rungtynėse, nuo pat pirmųjų minučių geriau aikštelėje jautėsi EX Marčiulioniukai. Varžovų klaidas taškais vertusi komanda po 10 minučių įgijo 3 taškų persvarą 14:11. Puolime „KK Alkani“ nesiblaškė ir vis labiau pasitikėjo Pauliaus Cinelio galimybėmis rasti skylių „Šaras sugriovė Marčėlą“ komandos gynyboje.

Nors „KK Alkani“ puolime jautėsi geriau nei prieš savaitę agresyvumo stoka gynyboje lėmė, kad šios komandos deficitas įpusėjus rungtynėms šoktelėjo iki 8 taškų.

Po didžiosios pertraukos „Šaras sugriovė Marčėlą“ visiškai neišnaudojo savo ilgesnio suolo bei kaip būdinga jaunoms komandoms visą dėmesį koncentravo į puolimą. „KK Alkani“ neblogai išnaudoję varžovų gynyboje atsiradusias spragas trečią ir ketvirtą kėlinį palaimėjo nežymiai ir žaisdami su vienais iš „C“ grupės lyderių išvengė sutriuškinimo.

„Šaras sugriovė Marčėlą“ ekipos raktu į antrąją šio sezono pergale tapo tolimi metimai. Komanda iš 23 bandymų jų pataikė 9. Tritaškius (39,13%) šį kartą lygos debiutantai metė taikliau nei dvitaškius (35,71%).

„KK Alkaniems“ šį kartą daugiausiai taškų pelnė Paulius Cinelis (19 tšk.). Jam labai gerai talkino 16 taškų surinkęs Romuald Zemlianskij. Nugalėtojus antrą savaitę iš eilės į priekį vedė Mantas Pigaga. Šį kartą 22 taškus surinkusiam puolėjui labai gerai talkino Paulius Tebeliškis kuris prie antros komandos pergalės pridėjo 19-ka taškų.

„O.P.A.“ (2/0) – „KK NoName – VR Kambarys.lt“ (0/2) 69:54

Rungtynės kurių nugalėtoją nuspėti prieš dvikovą buvo sunkiausia prasidėjo lygiu pirmuoju kėliniu 14:14.

Antrąjį geriau pradėjo „KK NoName – VR Kambarys.lt“, tačiau po Artūro Pūkio tritaškio prasidėjus 15-tai vėl buvo atstatyta lygybė 22:22. Paulius Tubis į varžovų išpuolį atsakė tokios pat vertės metimu 25:22, tačiau „O.P.A.“ užbaigė kelias atakas per Evaldą Pieslį ir pirmą rungtynių dalį laimėjo 29:25.

Trečias kėlinys prasidėjo Donato Strakšio rezultatyvia ataka. Puolėjas pelnė taškus su varžovų pražanga bei pridėjęs ekstra baudos metimą padino atotrūkį iki 7 taškų (32:25).

„KK NoName – VR Kambarys.lt“ praradę rungtynių kontrolę vis dažniau skubėjo puolime, o kiekvieną klaidą taškais pavertusi „O.P.A.“ prieš lemiamą dvikovos ketvirtį jau turėjo 17-kos taškų persvarą.

Lygaus paskutinio šios akistatos ketvirčio pabaigoje Artūro Pūkio ir Ramūno Jozonio taiklūs metimai leido „O.P.A.“ komandai įgyti 20-ties taškų persvarą, tačiau tada lygoje vos antras rungtynes žaidę „KK NoName – VR Kambarys.lt“ krepšininkai surengė kelias užtikrintas atakas kas jiems leido apkarpyti praėjusį sezoną į aštuntuką prasibrovusių varžovų persvarą.

„KK NoName – VR Kambarys.lt“ į rungtynes atvyko be kelių svarbių priekinės linijos žaidėjų bei kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo beviltiškai 22-43. Būtent lentos kontrolė ir tapo „O.P.A.“ komandos svarbiausiu akcentu kovoja dėl antrosios pergalės.

„O.P.A.“ komandai Artūras Pūkys pelnė 21 tašką, Ramūnas Jozonis prie antros pergalės pridėjo 17-ka taškų ir 10-čia atkovotų kamuolių. Sezono starte puikią sportinę formą demonstruojantis Evaldas Pieslys surinko 15-ka. „KK NoName – VR Kambarys.lt“ kolektyvo gretose rezultatyviausiai žaidė Arnas Šavėla bei Paulius Tubis pelnė atitinkamai 16 ir 14 taškų.

„BC 97“ (0/2) – „Kažkas Bus“ (1/1) 47:74

Akistata tarp „Kažkas Bus“ ir „BC 97“ buvo pirmoji šį sezoną kurioje savo santykius aiškinosi dvi lygos naujokų komandos.

Rungtynes užtikrintai pradėję „BC 97“ įsiveržė į priekį 8:0. „Kažkas Bus“ chaotiškai žaidė puolime bei nepataikė tritaškių. Pirmajam ketvirčiui artėjant prie pabaigos „BC 97“ žaidimas išsibalansavo. Komandos pranašumas iškart sumenko iki 4 taškų, o kėlinį januoliai baigė turėdami 3 taškų persvarą 15:12.

Visą pirmą kėlinį varžovus priekyje matę „Kažkas Bus“ prasidėjus 14 dvikovos minutei įsiveržė į priekį 18:17, kai dvitaškiu pasižymėjo rezultatyviausias (18,50 tšk.) komandos krepšininkas Mindaugas Kraujalis.

Kai „BC 97“ suteikė poilsio minučių Mariui Prisevičiui ir Martynui Pakštui komandos žaidimas išsibalansavo dar labiau, o tuo pasinaudoję labiau patyrę „Kažkas Bus“ žaidėjai greitai pabėgo ir po 20-ties minučių jau buvo priekyje 34:23.

„Kažkas Bus“ dominavimas tęsėsi ir po didžiosios pertraukos, tolimų metimų pagalba komanda dar labiau išplėtė savo puolimą ir prieš ketvirtą kėlinį pergalę jau laikė savo rankose 59:28.

Per 10 likusių minučių abi komandos tvarkė jau formulumus, čia vėl kaip ir pirmojo kėlinio metu geriau pasirodė „BC 97“ jaunuoliai ketvirtį laimėdami 19:15.

„Kažkas Bus“ komandai pirmą pergalę nukalė 16 taškų surinkęs Paulius Borkys. Gynėjui labai gerai talkino 15 taškų surinkęs Mindaugas Kraujalis. Vaidas Petrulionis į savo sąskaitą įsirašė 14, Tadas Kundrotas 12, o Arūnas Mačiulis 11 taškų. „BC 97“ ekipos puolimo lyderiu šį kartą buvo 10 taškų surinkęs Valerijus Trekailo.

„MF“ (2/0) – „Juoda – Balta“ (0/2) 66:55

„Juoda – Balta“ prieš šias rungtynes komandos vairininko pareigas patikėjo „Nacionalinę krepšinio lygą“ (NKL) praėjusį sezoną laimėjusiam ir dabar Kėdainių „Nevėžyje“ (LKL) žaidžiančiam Gintautui Matuliui. Nuo „C“ lygos iki LKL‘o visas pakopas prašuoliavęs rokiškėnas savo kraštiečiams ir bičiuliams talkino labai produktyviai ir nepaisant dar vienos nesėkmės „Juoda – Balta“ jau turėjo žymiai daugiau gerų atkarpų nei prieš savaitę kai stojo į akistata su „O.P.A.“

Vos tik prasidėjus rungtynėms „Juoda – Balta“ krepšininkai aikštelėje atrodė sutrikę ir iškart atidavė iniciatyvą į rankas „MF“ komandai. Pastaroji turėdamą labai aukšto lygio atakų organizatorių Julių Ščipoka pabėjo 11:4. „Juoda – Balta“ surengė kelias rezultatyvias atakas ir pabandė užsikabinti, tačiau kelios klaidos kilusius dėl susikalbėjimo stokos gynyboje besibaigiant ketvirčiui leido studentams padidinti pranašumą iki 9 taškų 22:13.

Tik pirmą kėlinį ženkliai geriau nei varžovai sužaidę „MF“ antrojo kėlinio pradžioje įgijo dviženklę persvarą. Geresnis susižaidimas lėmė, kad 27 dvikovos minutę 15-kos taškų persvarą įgijusi būsimų medikų net ir neišvengdama bangavimų bei duobių dvikovą baigė į savo sąskaitą įsirašydami antrąją pergalę.

„Juoda – Balta“ vėl kompleksavo prie tritaškio linijos (2/16) ir dažnai klydo (22 kld.). Prieš savaitę naujokai taip pat prarado 22 kamuolius bei prametė visus 7 tolimus metimus. Pagal klaidas „Juoda – Balta“ (22 vid.) šiuo metu lenkia tik 2 lygos komandas.

„MF“ komandoje pergalingai pasibaigusiose rungtynėse rezultatyviausiai žaidė vyrukai iš Kuršėnų. Gražvydas Mockus pelnė 19, o Julius Ščipokas 18 taškų. Abiems žaidėjams tai buvo pirmosios šio sezono rungtynės. „Juoda – Balta“ stovykloje po 12 taškų surinko Vainius Mačionis bei Ričardas Verslovas.

„Meridianas“ (1/1) – „Negeri“ (2/0) 42:75

Prieš savaitę įspūdinga pergale 68:34 prieš „Burkalifa.eu“ sezoną pradėjęs „Meridianas“ šį kartą buvo sumuštas pats.

Prieš savaitę puolime buksavę „Negeri“ antrą dvikovą pradėjo laimėdami 6 minučių atkarpą 9:2. „Meridianas“ reguodamas į jiems nepalankius įvykius aišktelėje surengė trumpą pasitarimą (paprašė minutės pertraukėlės). Po jo žaliai – balti rado būdu kaip pralaužti gerai veikusią „Negerų“ gynybą, tačiau kitoje aikštelės pusėje ir toliau nerado opcijų gynyboje prieš Povilą Kaminską. Nuostabos tai neturėjo kelti, nes pastaroji komanda į antrą dvikovą atvyko turėdama vos vieną numinalų ketvirtąjį numerį.

Po 10-ties minučių „Negeri“ pirmavo tik 16:11, tačiau jau galima buvo matyti kelias apraiškas, kad „Meridiano“ komandai šių rungtynių tęsinys bus labai sunkus.

Po Justo Grubevičiaus tritaškio „Meridianas“ 15:18 dar griebėsi šiaudo, tačiau vėliau „Negeri“ žaibiškai tolo, įpusėjus rungtynėms pabėgdami 31:15.

„Meridianas“ brandi komanda, paleidusi rungtynių kontrolę ji niekada nepuola į panika ir nepradeda mojuoti baltomis vėliavomis. Taip buvo ir šį kartą kai trečio kėlinio metu veteranai labiau pasikliovė galva ir neleido varžovams rengti greitų kontratakų.

„Negeri“ 30 minučių žaidė labai banguotai ir iki ketvirto kėlinio buvo pataikę vos vieną tritaškį, lygiai tiek kiek per visą prieš savaitę vykusių rungtynių laiką. Lemiamo ketvirčio viduryje lygoje 9 sezoną žaidžiantis kolektyvas realizavo tris tolimus metimus iš eilės ir galutinai sudaužė „Meridiano“ viltis į pralaimėjimą mažesniu nei 30-ties taškų skirtumu.

Nors „Meridianas“ spalio 22 dieną vėl turėjo prisiminti praėjusį sezoną komandą kamavusias bėdas situacijos per daug dramatizuoti nereikėtų, nes „Negerų“ ekipa yra iš tų kuriai pralaimės didžioji dalis „C“ grupės komandų.

„Meridiano“ komandai 19-ka taškų surinko vienas iš komandos lyderių Rolandas Mikšta, tuo tarpu „Negeri“ pakeliui link antrosios pergalės turėjo žymiai didesnį ginklų arsenalą. Povilas Kaminskas kaip ir prieš savaitę vėl pelnė 20 taškų ir dar atkovojo 11 atšokusių kamuolių. Prieš savaitę analogiškus rodiklius fiksavusiam puolėjui gerai talkino 15 taškų (10 atk. kam.) Gediminas Astrauskas, po 13 pelnė geresnę dvikovą nei prieš savaitę turėję Gediminas Mateika bei Arnoldas Juchnevičius.

„TG Sokol“ (1/0) – „RRKK&Bendorėliai“ (0/1) 63:30

„RRKK&Bendorėliai“ trečią sezoną pradėjo atnaujinę sudėtį ir užfiksuodami šio sezono lygos antirekordą. Žemu procentu varžovų krepšį atakavę Bendorėlių atstovai pelnė tik 30 taškų ir tapo lengvu grobiu pirmą kartą po triumfo „mažosios“ taurės finale vėl kartu susirinkusiems „TG Sokol“ vyrams.

Pirmą nerezultatyvų kėlinį 10:5 laimėjo „TG Sokol“ nors prasidėjus 4 mačo minutei 5:2 priekyje dar buvo Bendorėlių atstovai.

Karol Ruselevič sėkmingo žaidimo puolime dėka keliom galvom už varžovus pranašesni „sakalai“ ėmė skrieti vis aukščiau. Šiai komandai spurtavus 15:0 „RRKK&Bendorėliai“ atsiliko 25:5 ir mintis apie pirmą pergalę galėjo perkelti jau į sekančias rungtynes.

Nuo suolo kilęs Raimundas Umbrasas pelnė 4 taškus be atsako, tačiau jo komandos draugai ir toliau visiškai nesusikalbėjo gynyboje, kas leido „sakalams“ nutolti po 2 kėlinių 31:13.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje per daug nepasikeitė „TG Sokol“ varžovų klaidas vertė pigiai taškais iš po krepšio ir galiausiai susikrovė 33 taškų pranašumą.

Į aikštelę ben po kartą žengus visoms 24 lygos dalyvėms galima daryti išvadą, kad sezono startas „RRKK&Bendorėliams“ susiklostė labai prastai. Po 2 turų komanda yra prasčiausia pagal efektyvumą (-3,00), pelnomus taškus (30,00) bei dvitaškių taiklumą.

Spalio 29 dieną Bendorėlių atstovų laukia akistata su „Lentvariu“ po kurios ir paaiškės ar daug laiko susižaidimui gerinti neturintis kolektyvas „A“ grupėje turės bent vieną pergalę. Norėdama laimėti prieš kitus varžovus grupėje lygoje trečią sezoną žaidžianti ekipa privalo padaryti išvadas ir surasti žaidėjų kurie galėtų ją pakelti į aukštesnį lygį. Daugelis dabartinių komandos narių gali būti puikus papildymas prie ekstra klasės lyderių, tačiau nedaugiau.

„Sakalams“ pergalingai sezoną pradėti padėjo 25 taškus surinkęs Karol Ruselevič, 12 pridėjęs Valdemar Smilgin bei 10 pelnęs Nerijus Pigaga. „RRKK&Bendorėliai“ daugiausiai taškų (8) pelnė komandos naujokas Valdas Vyšniauskas.

„BC Kibirai“ (1/0) – „Inwido“ (0/1) 77:43

„BC Kibirai“ pelnė 4 taškus be atsako, tačiau Vitalijus Afanasjevas ir Edvardas Žilinskas smeigė po dvitaškį ir labai gretai atsatė lygybę 4:4. Labiau patyrę kibirai pabėgti pabandė dar kartą 8:4, tačiau „Inwido“ suregavo ir į šį jų pabėgimą.

Po Tomo Paliulio tritaškio „BC Kibirai“ įgijo rekordinę pirmajam ketvirčiui persvarą 14:6, o „Inwido“ demonstravę pakankamai gerai organizuotą žaidimą vėl atsakė savo šlovės atkarpa 14:18.

„Inwido“ antrą rungtynių kėlinį pradėjo turėdami 6 taškų deficitą, tačiau jų varžovai į savo atakas įtraukė vis daugiau žaidėjų ir per 2 minutes įgijo dviženlį pranašumą.

Antrojo ketvirčio metu lygos naujokai dar bandė kandžiotis, tačiau vis dažniau pralaimėdami kovą dėl atšokusių kamuolių leido varžovams žaisti greitai, o šie to tik ir laukė. Prasidėjus 24 susitikimo minutei „Inwido“ nuo varžovų jau skyrė 20 taškų 22:42, o po trijų kėlinių „BC Kibirai“ jau pirmavo 62:30.

Ketvirtajame kėlinyje „BC Kibirams“ nepavyko išlaikyti aukštos puolimo kreivės, o iki galo kovoję lygos naujokai dvikovą baigė sužaisdami dar tris labai geras šių rungtynių atkarpas. Ketvirtas kėlinys buvo pralaimėtas tik 13:15. „BC Kibirai“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 49-32, tačiau nepaisant tragiško trečio ketvirčio ir akivaizdaus ūgio deficito „Inwido“ 28 šių rungtynių minutes kovojo pagirtinai.

Liūdėti, kad pirmas blynas nebuvo skanus debiutantai neturi laiko, jų jau sekmadienį laukia dvikova su „Meridianu“. Šią komanda prieš sezoną galima buvo įvardinti kaip tą su kuria stojusi į akistata „Inwido“ gali tikėtis sėkmės. Prastai sezoną pradėjo „Išvien“, „KK Alkani“ bei „Burkalifa.eu“, tačiau šios komandos ankščiau ar vėliau tikrai įsibėgės ir pagauti bent vieną iš jų lygoje pirmas rungtynes sužaidusiai komandai gali būti labai sunku.

Ilgai džiaugtis pergale negalės ir „BC Kibirai“ jų spalio 29 dieną laukia rungtynės su „Negerų“ komanda. Ši komanda yra viena iš „C“ grupės favoritų.

„BC Kibirus“ į pirmąją pergalę vedė po sezono pertraukos į komandą grįžęs Rolandas Bajoras. „Centras“ surinko 21 tašką ir dar atkovojo 12 atšokusių kamuolių. Jaroslav Latušinskij sezoną pradėjo iškart savo taškų sąskaitą papildydamas 15-ka vienetų. „Inwido“ komandai 14 taškų pelnė Vitalijus Afanasjevas, 13 (12 atk. kam.) pridėjo Edvardas Žilinskas.