Įvykių kaleidoskopas. 1 – asis turas. (2017.10.15)

Sekmadienį (10.15) startavo 2017-2018 metų SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS sezonas. Oficiali lygos svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia pirmąjį 11-tojo sezono turą ir į dienos šviesą grąžina tradicinę rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – įdomiausi bei svarbiausi rungtynių akcentai.

A – Grupė

„A“ grupėje pirmojo turo metu įvyko dvejos rungtynės. Pirmosiose, sezono atidarymo rungtynėse praėjusio sezono vicečempionai „Broliai Šaunuoliai“ (1/0) nesunkiai 78:53 susitvarkė su lygoje debiutavusiais „BC 97“ (0/1) januoliais.

Drąsiai rungtynes pradėję „BC 97“ spardėsi pusė pirmojo kėlinio. Po antrojo Martyno Pakšto tritaškio šiame ketvirtyje debiutantai dar spėjo sumažinti atsilikimą 14:18, tačiau toliau sekęs nuolatinis vėlavimas į gynybą greitai pakoregavo dvikovos eigą, o Gedimino Povilausko ir Manto Kazlausko šou leido broliams greitai įgyti dviženklę persvarą 24:14. „BC 97“ per 4 minutes pelnė tik 2 taškus, o žibalo į medaus statinę dar įpylė  Mantas Kazlauskas. Puolėjas ketvirtį baigė tritaškiu su sirena 31:16.

Antrojo kėlinio pradžioje „Broliai Šaunuoliai“ kurį laiką įstrigo prie „BC 97“ krepšio, tačiau vos tik į aikštelę grįžo Gediminas Povilauskas reikalai pasitaisė. Po 20 minučių komandas skyrė jau 21 taškas.

Po didžiosios pertraukos „BC 97“ vėl turėjo sunkumų gynyboje, o puolime dažniausiai gelbėjosi tolimais metimais. Po Manto Kazlausko dar vieno tritaškio švieslentėje jau buvo galima matyti veidrodinį rezultato atspindį 63:36.

Ketvirtasis rungtynių kėlinys buvo tik formalumas, tačiau jį geriau sužaidė jaunimas ir galutinį deficitą sumažino iki 25 taškų.

Pirmas blynas „BC 97“ komandai prisvilo, tačiau nuolat gerindama savo žaidimą ši jauna komanda ankščiau ar vėliau džiaugsis savo pirma, istorine pergale.

Sezoną pergale pradėjusių „Brolių Šaunuolių“ stovykloje ryškiausiais herojais tapo 20 taškų pelnęs Mantas Kazlauskas bei trigubą dublį surinkęs Gediminas Povilauskas. Puolėjas pelnė 13 taškų, atkovojo 18 atšokusių kamuolių ir dar aliko 10 rezultatyvių perdavimų. Simas Liepinaitis ir Egidijus Mažeika surinko atitinkamai 12 ir 11 taškų.

„BC 97“ komandoje 12 taškų surinko Valerijus Trekailo, 11 pridėjo antroje rungtynių pusėje pritilęs Martynas Pakštas.

Kitose rungtynėse „Tores“ (1/0) gana lengvai  68:51 susitvarkė su „Kažkas Bus“ (0/1). Nugalėtojų kurie spalio 29 dieną stos į kovą su „Broliais Šaunuoliai“ gretose 15 taškų (14 atk. kam.) pelnė Erikas Augūnas, 14 prie pirmosios komandos pergalės sezone pridėjo „Tores“ naujokas Mantas Statauskas. Eduard Bielskij ir Viktoras Azarkovas atitinkamai pelnė 11 ir 10 taškų. „Kažkas Bus“ stovykloje tikru šviesuliu buvo 22 taškus surinkęs ir 10 atšokusių kamuolių sugriebęs Mindaugas Kraujalis.

Dvikova prasidėjo kova taškas į tašką. Po Mindaugo Kraujalio dvitaškio sužaidus 4 minutes rezultatas tapo lygus 10:10. Nors tarp lygos senbuvių ir naujokų galima buvo laukti lygesnės kovos „Tores“ sausu rezultatu 14:0 (24:10) laimėjo 9 minučių atkarpą bei pateikė visus atsakymus dar likus 4 minutėms iki didžiosios pertraukos.

Trečio kėlinio metu vykę „Kažkas Bus“ bandymai pasivyti nutolusį priešą buvo bevaisiai. Paniką varžovų stovykloje gerai išnaudoję „Tores“ dar labiau padidino savo persvarą. Ji vienu monentu buvo pasiekusi net 24 taškų ribą.

Patirtimi ir geresniu komandiniu žaidimu šiose rungtynėse akivaizdžiai išsiskyrusi „Tores“ rungtynėse surinko 14 taškų po varžovų klaidų, taip pat 10-tą sezoną pradėjusi komanda akivaizdžiai dominavo po „Kažkas Bus“ krepšiu. „Tores“ iš po krepšio pelnė net 38 taškus, kai „Kažkas Bus“ viso labo 10.

Dėl pralaimėjo debiutinėse rungtynėse „Kažkas Bus“ ilgai verkti negalės, nes jau spalio 22 dieną komandos laukia akistata su tokio pat likimo varžove, „BC 97“. Jau dabar aišku, kad debiutantų pasiekusių pergalę sąrašas po šių rungtynių garantuotai pasipildys vienu įrašu.

Spalio 22 dieną sezoną pradės dar keturios „A“ grupės komandos. „Ginio Pajėgos“ žais prieš „Lentvarį“, o „TG Sokol“ prieš „RRKK&Benorėlius“.

B – Grupė

„B“ grupėje pirmojo turo metu buvo sužaistos trys rungtynės, kurių metu galėjome pamatyti dominuojančią „O.P.A.“, atsibudusius studentus ir kietą kovą dvikovoje tarp „KK NoName – VR Kambarys.lt“ bei „Zarasų“.

„Juoda – Balta“ (0/1) debiutinėse rungtynėse 69:42 krito po „O.P.A.“ (1/0) vyrų kojomis nors rungtynių pradžia tokio triuškinančio pralaimėjimo debiutantams ir nežadėjo.

Rungtynėse pirmieji taškus pelnė debiutantai, tačiau „O.P.A.“ greitai pergrupavo savo pajėgas bei spurtavo 10:0 (10:3). Po pirmojo kėlinio pastaroji komanda pirmavo 17:11.

Antrajame ketvirtyje „Juoda – Balta“ ėmė geriau išnaudoti savo priekinės linijos žaidėjus. Kelis kartus sėkmingai puolime sužaidę Vainius Mačionis bei Aivaras Aleksiejus prasidėjus 16 susitikimo minutei sudegino „O.P.A.“ pranašumą iki 4 taškų 19:23. Ši debiutantų atkarpa parodė, kad jos koziriu šį sezoną greičiausiai ir bus aukščiausi komandos vyrai, o kai šalia jų drąsiau ims jaustis perimetro žaidėjai turnyrinėje lentelėje atsiras ir pirmieji įrašai apie pergales.

Tokia gera debiutantų atkarpa buvo trumpa, vos tik komanda vėl ėmė vėluoti gynyboje, „O.P.A.“ padidino apsukas ir pirmą rungtynių dalį laimėjo 38:21.

Po didžiosios pertraukos „Juoda – Balta“ gynyboje ėmė dirbti pagirtinai, tačiau visiškai neturėjo galimybių realizuoti tolimus metimus, kas lėmė, kad deficitas prieš lemiamą ketvirtį sumažėjo minimaliai, iki 16 taškų.

Antroje rungtynių pusėje  įsibėgėjusio Ramūno Jozonio bei puikiai perdavimus komandos draugams dalinusio Evaldo Lukšio dėka ketvirtajame kėlinyje „O.P.A.“ surengė dar kelis fantastiškus spurtus po kurių pirmą dvikovą SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE žaidusiems debiutantams beliko iškelti rankas.

„O.P.A.“ komandai šiose rungtynėse 21 tašką pelnė komandoje tik šiemet debiutuojantis Ramūnas Jozonis, 17 pridėjo Evaldas Pieslys, Artūro Pūkio ir Artur Biriulin sąskaitose po pirmųjų sezono rungtynių taip pat asirado dviženkliai skaičiai. Jie surinko atitinkamai 11 ir 10 taškų.

„Juoda – Balta“ stovykloje 17 taškų ir 9 atšokusius kamuolius surinko aukštaūgis Vainius Mačionis.

Lygos senbuvių akistatoje 20 taškų persvarą turėjusi „Visad gatavs“ (0/1) 70:74 turėjo pripažinti „MF“ (1/0) pranašumą.

Rungtynėse geriau startavo „Visad gatavs“ ir po pirmojo kėlinio jau galėjo džiaugtis 8 taškų persvara 19:11. „MF“ komanda dvikovą pradėjo į startinį penketuką leisdama net 3 naujokus, todėl nenuostabu, kad puolime ir gynyboje trūko geresnės komunikacijos.

Varžovų žaidimo broką visada pasiruošę antrojo kėlinio pradžioje vertė taškais bei gana sparčiai didino atotrūkį. Prasidėjus 15 dvikovos minutei „MF“ dar buvo gilioje duobėje, tačiau iki didžiosios pertraukos likus žaisti 3 minutes Dominykas Stankevičius sužaidė fantastišką atkarpą ir sumažino studentų atsilikimą iki 6 taškų. Ilgą laiką ant trumpo pavadžio „MF“ laikę „Visad gatavs“ visiškai subyrėjo gynyboje ir po 2 labai skirtingų kėlinių komandas skyrė jau tik 4 taškai.

Po didžiosios pertraukos komandos žaidė taškas į tašką.  Prasidėjus 26 rungtynių minutei Simonas Krasauskas (1/7 tritaškiai) tolimu metimu priartino „MF“ prie nuo dvikovos pradžios pirmavusių varžovų per vieną dvitaškį metimą 44:46.

Kritiniu momentu „Visad gatavs“ komandą ėmė gelbėti Lukas Praskorys, tačiau jo vieno pastangų buvo mažai. Puolėjas „MF“ gynybą varė į neviltį, tačiau kitoje aikštelės pusėje vaizdas buvo toks pats tik jau su kitu herojumi. Dominykas Stankevičius tapo „MF“ opcija puolime Nr.1 ir prasidėjus 36 rungtynių minutei sukrovė savo komandai dviženklę persvarą 69:59, kai tuo tarpu naujai iškeptas varžovų lyderis (Lukas Praskorys) viską vis dažniau bandė išpręsti pats.

„Visad gatavs“ rungtynių pabaigoje sumažino atsilikimą iki 4 taškų 71:67, tačiau per likusią minutę iki finalinio švilpuko „MF“ surengė dvi sėkmingas atakas. Pirmoji baigėsi Dominyko Stankevičiaus taikliu baudos metimu (1/2), antroji pastarojo žaidėjo rezultatyviu perdavimu po kurio Mindaugui Brusokui beliko įmesti iš po krepšio 74:67.

Paskutiniu šios permainingos dvikvos akordu tapo „Visad Gatavs“ gynėjo Vyganto Versockos šūvis. Gynėjas besibaigiant rungtynių laikui švystelėjo kamuolį iš aikštelės vidurio ir pačiu netikėčiausiu būdu dar spėjo pakoreguoti šios neįtikėtinai įdomios dvikovos svarbiausius skaičius 70:74.

Nugalėtojus į priekį vedė 20 taškų surinkęs Dominykas Stankevičius. Puolėjas dar atkovojo 10 atšokusių kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, po 2 kartus perėmė kamuolį ir blokavo varžovų metimus. „MF“ naujai užgimęs lyderis tapo lemiamu studentų pergalės veiksniu ir lygos organizatorių buvo pripažintas geriausiu pirmojo turo žaidėju.

Praėjusį sezoną „mažosios“ taurės bronzos medalius laimėjusios „MF“ gretose atitinkamai 17 ir 12 taškų pelnė komandoje tik dabar debiutavę naujokai Simonas Krasauskas ir Edvinas Sparvelis.

„Visad gatavs“ komandoje puikiai apsisuko klubo naujokas Lukas Praskorys. Puolėjas pelnė 33 taškus (12/15 metimai iš žaidimo), atkovojo 13 atšokusių kamuolių ir viso surinko 39 naudingumo balus. Vygantas Versockas surinko 12-ka taškų, tačiau rungtynes baigė su (-1) efektyvumo balu.

Abi komandos tarpsezonį atsinaujino ir sezono starte dar tikrai nespėjo pademonstruoti viso savo potencialo, todėl iš jų „B“ grupėje dar tikrai sulauksime pačių netikėčiausių rezultatų.

Daug žadantys lygos debiutantai „KK NoName – VR Kambarys.lt“ (0/1) pirmą savo blyną 37:45 prisvilino išmėginę jėgas su trečią sezoną pradėjusiais „Zarasais“ (1/0).

Po rezultatyvių savo aukštaūgių atakų „Zarasai“ sezoną pradėjo spurtu 5:0. „KK NoName – VR Kambarys.lt“ tokios varžovų pradžios visiškai neišsigando ir po Aurimo Pociaus tritaškio atsilikimą sumažino iki minimumo 4:5. Prasidėjus trečiai susitikimo minutei tapo aišku, kad gausiai į pirmas sezono rungtynes susirinkusios komandos jėgų netaupys, o turėdamos didelę rotaciją bandys palaikyti didelį intensyvumą tiek puolime, tiek gynyboje. Azarto ir noro plėšyti oponentams gerkles čia taip pat buvo per akis.

Pirmą kėlinį 16:14 laimėję „Zarasai“ antrą raundą pradėjo 7 taškais be atsako ir pabėgo į priekį 23:14. „KK NoName – VR Kambarys.lt“ puolimą agresyvi „Zarasų“ gynyba buvo surakinusi lygiai 10 minučių. Naujokai savo pirmuosius taškus šiame ketvirtyje pelnė tik pačioje jo pabaigoje, kai dvi atakas iš eilės sėkmingai baigęs Aurimas Birutis iš pradžių pataikė dvitaškį, o vėliau pridėjo vieną taiklų baudos metimą (1/2).

„Zarasai“ leido varžovams per antrą kėlinį pelnyti viso labo 3 taškus, tačiau įpusėjus rungtynėms net pirmaudami 25:17 negalėjo pagalvoti apie lengvesnį gyvenimą toliau.

Ežerų krašto atstovai trečio kėlinio metu sunkiai rinko taškus, o gynyboje vis dažniau turėjo problemų stabdydami „KK NoName – VR Kambarys.lt“ aukštaūgį Paulių Tubį, kuris pelnė 6 iš 8 savo komandos taškų šiame ketvirtyje.

Įtemptų rungtynių lemiamas kėlinys prasidėjo praėjusį sezoną dėl traumos praleidusio Evaldo Mackevičiaus tolimu metimu. Po antrojo iš eilės gynėjo tritaškio „Zarasai“ įgijo rekordinę 13-kos taškų persvarą.

Kritiniu momentu „KK NoName – VR Kambarys.lt“ komandą sėkmingai ėmė gelbėti Aurimas Pocius. Gynėjas pelnė 4 taškus be atsako, tritaškį pridėjo Žilvinas Pareigis ir dar prieš kelias minutes „Zarasų“ turės saugus pranašumas ištirpo iki 6 taškų 32:38.

Toliau įvykiai krypo jau „Zarasams“ naudinga kryptimi. Ketvirto kėlinio didvyris Evaldas Mackevičius du kartus iš eilės privertė varžovus pažeisti taisykles ir pataikęs 3 baudos metimus iš 4 padino atotrūkį iki 9 taškų. Tai leido jo komandos draugams išvengti dar didesnių komplikacijų.

Nors „KK NoName – VR Kambarys.lt“ kovojo iki galo, tačiau visą rungtynių laiką priekyje buvę „Zarasai“ dvikovos galą sužaidė ramiai ir nuaidėjus finaliniam švilpukui galėjo pradėti švesti. Komanda antrus metus iš eilės sezono pradėjo pergalingai.

Gynybinėse rungtynėse „Zarasų“ raktu į pergalę tapo tolimi metimai, jų komanda pataikė 7 su 41,18% realizacija. Taip pat nugalėtojai dvigubai rečiau klydo 9-18.

Abi komandos rungtynėse naudojo didelę žaidėjų rotaciją, tačiau atsarginių indėlis kurį galima išmatuoti taškais buvo vos matomas, naujokų gretose nuo suolo kilę žaidėjai taškų aplamai nepelnė, o zarasiškiai surinko vos 4.

„Zarasus“ į pirmą sezono pergalę vedė 20 taškų surinkęs Evaldas Mackevičius. Gynėjui kuris pataikė 5 tolimus metimus iš 7 labai gerai talkino Kęstutis Bagdonavičius, kuriam nepaisant kietos varžovų priekinės linijos žaidėjų gynybos pavyko pelnyti 13 taškų.

Labai gerą įspūdį palikęs Aurimas Pocius „KK NoName – VR Kambarys.lt“ komandai pelnė 16 taškų, 10 pridėjo Paulius Tubis.

Spalio 22 dieną „B“ grupėje savo kovas pradės „ŠKK Šnapiai“ bei „BC Ponai“, „MF“ egzaminuos „Juoda – Balta“, o „O.P.A.“ turės darbo su „KK NoName – VR Kambarys.lt“. Pastaroji komanda pralaimėjo savo pirmąjį mūšį, tačiau karas dar tik prasidėjo ir apie baltas vėliavas kalboms per anksti. Šios komandos išskirtiniu bružu gali tapti gera kova dėl atšokusių kamuolių bei labai agresyvi gynyba, kas tikrai nepatiks daugeliui ekipų kurios pasitaikys šių labai tvirtų vyrukų kelyje. Lygos naujokai yra labai atletiška ir kovinga komanda, o nuolatos gerindama susižaidimą tikrai gali tapti šio sezono tamsiuoju arkliuku.

C – Grupė

Pirmasis etapas „C“ grupėje startavo užtikrintomis „Šaras sugriovė Marčėlą“ bei „Meridiano“ komandų pergalėmis, tuo tarpu „Negeri“ prieš „KK Alkanus“ įrodė savo pranašumą nerezultatyviausiose turo rungtynėse, kurių metu abi komandos viso labo pelnė 79 taškus.

„Išvien“ (0/1) į pirmą sezono dvikovą surinkę vos 6 žaidėjus 56:98 nusileido „Šaras sugriovė Marčėlą“ (1/0) komandai kurios gretose sužibėjo šio sezono rezultatyvumo vieneriose rungtynėse kartelę iki 39 taškų pakėlęs Mantas Pigaga.

Rungtynių pradžioje aikštelėje matėme lygią kovą kuri tęsėsi lygiai 5 minutes. Ex Marčiulioniukams sužaidus sėkmingą atkarpą ir pabėgus į priekį 16:11, „Išvien“ surengė trumpą pasitarimą, tačiau jis neleido komandai išlipti iš duobės ir 20-mečių komanda 10 minučių atkarpą laimėjo 23:13.

Įpusėjus antrajame ketvirčiui Eimantas Kriaunaitis pataikė du „Išvien“ komandai labai reikalingus tolimus metimus ir atsilikimą nuo varžovų sumažino iki 4 taškų 26:30. Kai jau atrodė, kad ši komanda grįžo į žaidimą prasidėjo rungtynių atkarpa kurios „Išvien“ tikrai nenorės prisiminti. Varžovų krašto puolėjas Mantas Pigaga pelnė savo komandai 17 taškų ir tolimesnę rungtynių eigą nulėmė jau antrajame kėlinyje. Įpusėjus dvikovai „Išvien“ atsiliko jau 30:59.

Po didžiosios pertraukos  „Šaras sugriovė Marčėlą“ smaginosi toliau, o rungtynių gale net turėjo galimybę pelnyti 100-tą taškų.

Nugalėtojus į priekį vedė 39 taškus surinkęs Mantas Pigaga. Puolėjas pataikė 16 metimų iš žaidimo ir jau per du kėlinius savo sąskaitoje turėjo 23 taškus. Debiutantams dar 17 taškų pridėjo Dovydas Sakalnikas (10 atk. kam.), Paulius Tebeliškis surinko 10. Komandos atakų organizatorius Petras Jasiūnas pirmą sezono turą atliko 13 rezultatyvių perdavimų ir pasiekė šio sezono lygos rekordą.

„Išvien“ komandai 17 taškų pelnė Eimantas Kriaunaitis, po 12 pelnė į lygą po kelių sezono pertraukos grįžęs Rapolas Čepė bei Ovidijus Kriaunaitis.

Antrosiose „C“ grupės pirmojo turo rungtynėse „Meridianas“ (1/0) neįtikėtinai lengvai 68:34 sutriuškino praėjusį sezoną gerokai aukščiau turnyrinėje lentelėje likusią „Burkalifa.eu“ (0/1).

„Meridianas“ rungtynes pradėjo spurtu 5:0, o įpusėjus pirmajam kėliniui komandas skyrė jau 9 taškai 11:2. Per likusį kėlinio laiką abi komandos surinko vienodą skaičių taškų, o tai reiškė, kad prieš antrą kėlinį vienu žingsniu arčiau pergalės atsidūrusi „Meridiano“ komanda pirmavo 16:7.

Antrojo kėlinio pradžioje abi komandos kaip susitarusios puolime ėmė skubėti. Nekokybiško krepšinio atkarpa nutrūko iki didžiosios pertraukos likus vos 3 minutėms, kai nurimęs „Meridianas“ į varžovų krepšį smeigė dar pora tritaškių.

„Burkalifa.eu“ varžovams leido įsimėtyti ir to pasekoja po 2 kėlinių turėjo jau 20-ties taškų deficitą.

Į varžovų išpuolius „Burkalifa.eu“ prastai regavo ir po didžiosios pertraukos, prasidėjus 25 susitikimo minutei „Meridianas“ spurtavo 15:0 ir savo po dviejų kėlinių turėtą pranašumą padvigubino 57:17.

Rungtynės kurių favoritais buvo laikomi „Burkalifa.eu“ vyrai pakrypo netikėta linkme, todėl ketvirtas kėlinys abiems kolektyvams tapo tarytum nereikalingas. Jį 13:9 laimėjo skausmingą antausį gavę praėjusio sezono TOP16 etapo dalyviai kas jiems leido kažkiek pagerinti įmestų-praleistų taškų skirtumą.

Visas rungtynes vedę „Meridiano“ krepšininkai, šiose rungtynėse liaudiškai kalbant „Burkalifa.eu“ užmėtė kepurėmis. Pergalę šventusi komanda pataikė net 12 tolimų metimų. Nugalėtojai pelnė 28 taškus po varžovų klaidų (19 kld.) ir labai produktyviai išnaudojo atsarginių žaidėjų suolą kuris pelnė net 20 taškų.

Panašu, kad keliais patyrusiais žaidėjais pasipildžiusi „Meridiano“ kariauna šį sezoną lygoje dalyvauti nutarė turėdami visiškai kitokius tikslus, o „Burkalifa.eu“ dar turės laukti vis dažniau prie komandos prisijungiančio lyderio Nerijaus Jozinio. Be jo lygos antrokai gali neišlaikyti keliamųjų egzaminų net į TOP16 etapą.

„Meridianą“ į priekį vedė 15 taškų pelnęs Justas Grubevičius, 13 taškų prie pergalės prisidėjo Robertas Davidovičius, o komandos debiutantai Vytautas Ostrauskas bei Mindaugas Žilionis kartu surinko dar 23 (atitinkamai 12 ir 11).

„Burkalifa.eu“ klubui 16 taškų pelnė Ugnius Stulginskas.

Nerezultatyviausiose spalio 15 dienos rungtynėse vos vieną tolimą metimą iš 23 pataikę „Negeri“ (1/0) pasiekė darbinę pergalę rungtynėse su „KK Alkanais“ (0/1) 45:34.

Vos prasidėjus rungtynėms Giedrius Kvakšys smeigė tritaškį ir išvedė „Negerų“ ekipą į priekį 3:0. Kaip paaiškėjo vėliau šis metimas buvo vienintelis taiklus kurį nugalėtojai realizavo iš 23 bandymų. Šį kartą tylus buvo net pripažintas komandos snaiperis Arnoldas Juchnevičius. Nuo suolo kilęs puolėjas aikštelėje praleido 24 minutes per kurias prametė visus 10 tolimų metimų.

Geriau dvikovą pradėję „Negeri“ aikštelėje sąlygas diktavo 3 minutes, vėliau „KK Alkani“ daugiausiai naujokų pastangomis aplygino žaidimo balansą, o kėlinį baigę tolimu metimu atsiliko 12:15.

Antrojo ketvirčio pradžioje po Lino Meškausko dvitaškio „KK Alkanų“ deficitas ištirpo iki minimumo, tačiau „Negeri“ spurtavo 5:0 ir žaisdami agresyviau po varžovų krepšiu nutolo 19:14.

Prieš antrą rungynių dalį „Negeri“ pirmavo 27:18, tačiau trečio kėlinio metu turėjo rimtų sunkumų su metimų realizacija kas leido „KK Alkaniems“ atsitiesti ir prieš paskutinį ketvirtį skirtuma sumažinti iki 3 taškų 29:32.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Povilo Kaminsko solo. Komandos vienas iš lyderių ėmėsi iniciatyvos kas leido „Negeriems“ spurtuoti 6:0 ir vėl savo rankose turėti žvirblį, 38:29. Iki rungtynių pabaigos paukštelio iš rankų nepaleidę „Negeri“ šventė pergalę rezultatu 45:34. Didžiausią 11-kos taškų persvarą nugalėtojai įgijo tik pačioje rungtynių pabaigoje kai dvitaškį su varžovo pražanga įmetęs Povilas Kaminskas pridėjo dar ir taiklų baudos metimą.

„Negeri“ pergalingose rungtynėse atkovojo 15 atšokusių kamuolių puolime, o tai virto 11-ka taškų į „KK Alkanų“ krepšį. Būtent lentos kontrolė ir buvo vienintelis komandos raktas į pirmąją šio sezono pergalę.

Nugalėtojams Povilas Kaminskas surinko 20 taškų (11 atk. kam.), Giedrius Kvakšys pataikęs tą vienintelį tolimą komandos metimą pridėjo 11.

„KK Alkanų“ stovykloje su 11 taškų išsiskyrė lygoje debiutavęs Tomaš Karnecki.

Sekmadienį (10.22) „C“ grupėje savo kovas pradės „Inwido“ ir „BC Kibirai“. Šios komandos santykius aiškinsis tarpusavio rungtynėse. Kitose dvikovose „Šaras sugriovė Marčėlą“ sieks antros pergalės prieš „KK Alkanus“, o „Meridianas“ ir „Negeri“ susitiks nepralaimėjusių komandų mače.