Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
Prieš sezoninė SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS apžvalga.

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS komandos baigė priešsezoninius darbus bei nekantriai laukia spalio 15 dieną prasidedančio 2017-2018 metų sezono starto. 

Kol aikštelėje krepšininkai dar neišliejo nė vieno prakaito lašo, oficialaus lygos tinklalapio www.krepsinistau.lt apžvalgininkas Audrius Uziala su lygos dalyviais ir mėgėjais dalijasi savo prognozėmis (pirmojo etapo) bei trumpai pristato kiekvieną lygos šio sezono komandą. 

Lygoje šį sezoną nedalyvaus aukso ir bronzos medalius praėjusį sezoną atitinkamai laimėjusios „KK Riešės“ ir „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ komandos.

Sezonas dar neprasidėjo, tačiau jau dabar aišku, kad 2018 metų pavasarį lyga vėl turės naujus čempionus. Dešimtąjį (2016-2017 m.) sezoną laimėjusi „KK Riešė“ nusprendė neginti titulo ir šiemet lygoje nežais.Per visą lygos istoriją čempionų karūnos be „KK Riešės“ negynė tik du klubai: „ASF“ ir „BC Grizliai“. Atitinkamai pirmą ir trečią sezoną laimėjusios komandos gyvavo vos po vieną sezoną.

Pirmą kartą per visą lygos istoriją komandos galės remtis vos trimis aukštesnio meistriškumo krepšininkais, šiuos ribojimus neoficialiai galima vadinti „Riešės“ taisykle, tai yra savotiškas čempionų palikimas, kuris vienai ir kitai komandai tikrai apsunkino šio sezono komplektacijos darbus.

Mūsų lygos žaidžiančios komandos iš komandų, kurios žaidžia NKL, RKL (A divizionas) ar „Sostinės krepšinio lygoje“ (A divizionas), šį sezoną į sudėtį gali įtraukti daugiausiai tris žaidėjus. Galima tik pasakyti, kad praėjusį sezoną dominavusi „KK Riešė“ tokių žaidėjų turėjo net trigubai daugiau.

Lygą paliko ne tik čempionai, tačiau ir bronzos medalių laimėtojai „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“. Komanda lygoje žaidė nuo 2010-2011 metų sezono, per tą laiką laimėjo vieną aukso, tris sidabro bei du bronzos medalių komplektus. Pagal medalių skaičių (6) ši komanda viršūnėje išlikti turėtų dar ilgai. Artimiausi konkurentai - „Broliai Šaunuoliai“ - turi du sidabro ir vieną aukso medalį.

Daukartinių lygos prizininkų pasitraukimas turėtų džiuginti lygos senbuvius ir šio sezono naujokus - pasitraukus smogikams atsilaivino papildoma vieta „Didžiosios“ taurės finalo ketverte. Lygą palikusio klubo patekimo į pusfinalius rodiklis buvo 7 iš 7, o tai reiškė, kad kasmet daugiau nei 20 komandų kovodavo dėl 3 laisvų vietų etape, kuris neoficialiai dar vadinamas medalių dalybomis. Vieną vietą visada rezervuodavo „smogikai“.

Šį sezoną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE nežais „KK Comma 313”, subyrėjusi jau 2017 metų pavasarį, taip pat atitinkamai 18 bei 21 vietas 2016-2017 m. sezone užėmusios „Craptors“ ir „KK Bet Koks“ komandos.

2017-2018 metų sezoną lyga sulaukė 8 debiutančių. Bent jau sezono pradžioje šių komandų tikrasis pajėgumas man bus didelė mįslė. Tikriausiai ne tik man, tačiau ir joms pačioms bei jų konkurentėms.

Vertinti debiutantų potencialą visada sunku, o geriau su jais susipažinti pavyksta tik antrą – trečią sezono mėnesį.Tikroji pažintis su naujokais prasidės spalio 15 dieną, dabarvertindamas jų galimybes rėmiausi tik jų popierinėmis sudėtimis ir tuo, ką pavieniai žaidėjai yra nuveikę per savo karjeras žaisdami įvairiausiose lygose bei komandose.

A – GRUPĖ

Nesuklysiu pasakęs, kad ši grupė bus įdomiausia iš visų, į kurias komandos buvo padalintos prieš pirmąjį etapą. Argi gali būti kitaip, kai burtai čia suvedė net tris klubus, galinčius pretenduoti į finalo ketvertą? Prie tokių komandų priskirčiau „Brolius Šaunuolius“, „Ginio Pajėgas“ ir „TG Sokol“. Visos trys bent po kartą buvo pasiekę šią turnyro fazę, tačiau medalius laimėjo tik broliai.

Pretendentai į „didžiosios“ taurės pusfinalį „A“ grupėje turėtų pasisaugoti „Tores“ bei debiutantų „Kažkas Bus“. Ryškius autsaiderius išskirti sunku, visgi „RRKK&Bendorėliai“, „BC 97” ir „Lentvaris“ neturi tiek patirties ir resursų kaip likusios penkios komandos ir bent vienos atsiradimas aukščiau nei 6 vieta „A“ grupėje man būtų nemenka staigmena.

Vos vieną korekciją sudėtyje atlikusius „Brolius Šaunuolius“ laikau ne tik „A“ grupės, tačiau ir viso sezono favoritais. Tam yra daug sunkiai nuginčijamų priežasčių. Vienintelis dalykas, galintis apsunkinti sezono eigą, būtų vangus žaidimas pirmas 2-3 sezono rungtynes. Neįvertinus varžovų, nesužaidus padorių rungtynių vėl gali tekti į finalo ketvertą brautis pro galines duris.

Komanda pastaruosius kelerius metus žaidžia stabiliai, ypač antrojoje sezono fazėje, šaunuoliai turi daug patyrusių ir gerai fiziškai pasiruošusių žmonių bei ilgą suolą su lygiaverčiais keitimais, moka įgyti optimaliausią sportinę formą svarbiausių sezono kovų metu.

2017 metų pavasarį komanda žaidė finale, nors į jį keliavo tik iš 11-tos pozicijos, bei visą antrą etapą varžėsi su ekipomis, iš kurių nė viena nepateko į aštuntuką. Patyrusios komandos tokių pačių klaidų kelis kartus iš eilės nekartoja, todėl „A“ grupėje iš šios komandos tikiuosi labai galingo starto. 1-3 - tokiu rezultatu „Broliai Šaunuoliai“ startavo pernai.

Trečiame savo finale 73:109 broliai atsimušė į visą sezoną lygoje madas diktavusią „KK Riešės“ klubo sieną. Šį sezoną tokių superkomandų kaip NBA „Warriors“ ar praėjusio sezono „KK Riešė“ lygoje nebus, todėl sezono pabaigoje šaunuoliai turės daugiau galimybių.

Praėjusį sezoną „Brolių Šaunuolių“ senbuviai - Darius Jovaiša, Darius Dūdėnas, Simas Liepinaitis bei Marius Krukonis - rinko nuo 11,90 iki 21,13 taško vidurkį. Komandoje vos kojas apšilę naujokai Mantas Kazlauskas, Laurynas Ralys bei Egidijus Mažeika taip pat rinko nuo 14,85 iki 15,93 taško vidurkius.

Neįžvelgiu veiksnių, galinčių lemti, kad vienas ar kitas krepšininkas žais prasčiau nei 2016-2017 m. sezone, kuris komandai, iškyrus finalo rungtynes, buvo itin sėkmingas. Jeigu komanda liks be medalių, šį - dešimtą sezoną - bus galima prilyginti katastrofai.

Vieša paslaptis, kad popieriuje „Broliai Šaunuoliai“ tapo dar stipresni. Tai lėmė vos vienas žmogus. Po sezoną trukusių klajonių namo grįžo pirmą čempionų titulą su „KK Rieše“ iškovojęs Gediminas Povilauskas.Šio mažai šnekančio, tačiau aikštelėje daug sugebančio, aukštaūgio pristatinėti tikriausiai nereikia, todėl paminėsiu tik du esminius skaičius. Gediminas Povilauskas 4 sezonus lygoje pirmavo pagal naudingumo balus, 5 pagal atšokusius kamuolius.Prognozė: 1 vieta „A“ grupėje.

„Ginio Pajėgos“ SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE yra dar pakankamai naujas kolektyvas. Komanda debiutavo pernai. 2017 pavasarį dalyvavo finalo ketverte, kur pusfinalyje 59:103 neprilygo čempionams iš Riešės, mažajame finale po garbingos kovos rezultatu 60:71 turėjo pripažinti „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ pranašumą.

Galima pajuokauti, kad „Ginio Pajėgoms“ siena medalių link jau atsivėrė, nes abi komandos, kurioms buvo pralaimėta pusfinalių ir finalų dieną, šį sezoną lygoje nežais. „Brolius Šaunuolius“, su kuriais burtai vėl suvedė pirmajame etape, 2016-2017 m. sezone pavyko įveikti 70:62.

Praėjusio sezono metu lygos naujokai demonstravo gerą žaidimą prie savojo krepšio, o puolime stengėsi išnaudoti stipriąsias savo lyderių Domanto Žičkaus (21,59 tšk.), Dominyko Rakausko (19,83 tšk.) bei Valdemar Lodziato (11,59 tšk., 11,59 atk. kam.) savybes.

Du lyderiai iš trijų komandoje liko. Dominyką Rakauską turėtų pakeisti dar prieš praėjusį sezoną tarp „KK Comma 313” ir „Ginio Pajėgų“ rinkęsis Lukas Poniškaitis.

Komandoje vėl matysime būrį lyderių talkininkų: Mantą Bielinską, Bartą Tamulį, Naglį Misevičių, Raimondą Pševodskį, Gediminą Ivošką ir Justą Aršauską. Visi turėjo geresnių ar blogesnių rungtynių, tačiau, jeigu jų komanda pateko į finalo ketvertą, vadinasi, darbą jie atliko taip, kaip reikėjo. Šie vyrukai nėra universalūs, tačiau gali atlikti tam tikras užduotis, o to komandai ir reikia.

Žvalgantis į rezervus „Ginio Pajėgos“ vėl į paraišką įtraukė 210 cm ūgio vidurio puolėją Tomą Klimą, kuris praėjusį sezoną taip ir nedebiutavo. Šis aukštaūgis mokėsi ir krepšinį žaidė JAV, buvo atsidūręs ir ant LKL žaidusios Mažeikių „Naftos“ komandos slenksčio, tokia patirtis tikrai praverstų ne vienai sekmadieniais į aikštelę žengiančiai komandai.

Rimta paspirtimi, ypač, kai komandai negalės padėti Valdemar Lodziato, taps komandos naujokas Vidmantas Skapas. Šis 26 metų sunkusis krašto puolėjas pasižymi patikima kova dėl atšokusių kamuolių ir gali tapti viena iš galimybių renkant taškus.

Komanda yra pasirengusi ne mažesniems žygiams nei debiutinį sezoną, tačiau jai nepakenktų aukšto meistriškumo combo gynėjas. Prognozė: 2 vieta „A“ grupėje.

Pastaruosius kelerius metus „TG Sokol“ komanda sugeba pademonstruoti net du skirtingus savo veidus per vieną sezoną. Užsidėjusi pirmąjį komanda pakankamai užtikrintai aikštelėje jaučiasi reguliaraus sezono metu, su antruoju, nesvarbu, koks turnyro formatas ar startinė pozicija, nesugeba patekti į geriausiųjų aštuntuką. Komanda visą sezoną spinduliuoja pasitikėjimu, tačiau atėjus lemiamų kovų metui būtent psichologiniai, o ne taktiniai dalykai, dalykai ją traukia žemyn.

Komandos branduolys nesikeičia jau daugelį metų, manyčiau, kad būtent geresnis susižaidimas ir leidžia komandai siekti aukštumų reguliaraus sezono metu, kai daugelis komandų dar tik ieško savojo žaidimo, atranda lyderius ir atskirų užduočių aikštelėje vykdytojus. Pavasarį, atėjus lemiamoms kovoms, varžovai įgauna pagreitį, o „TG Sokol“ vien komandinio krepšinio neužtenka. Trūksta inidividualaus meistriškumo puolime, geresnių asmeninės gynybos įgūdžių, šios smulkios detalės neleidžia komandai kilti aukščiau.

Per du sezonus pavyzdinė Šalčininkų rajono komanda SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE du kartus pasiekė „mažosios“ taurės finalą (vieną laimėjo), tačiau tai ne toks rezultatas, kuris tenkintų komandos krepšininkus ir jos gerbėjus.

Po praėjusio sezono Pavel Andruškevič komandoje pasiliko visus žaidėjus, išskyrus nieko nenuveikusį Sylvester Baranovič. Spėčiau, kad sezono metu sakalų klubą papildys 1 ar 2 žaidėjai ir vienu iš jų galėtų tapti Vytautas Saulis. Šis universalus žaidėjas 2014/2015 m. sezone „TG Sokol“ komandai rinko po 24,50 taško (18,61 naud. bal.) ir vienintelį kartą per 9 sezonus nuvedė ją į finalo ketvertą.

Aukštą rezultatyvumą (19,65 tšk.), gerą komandos valdymą praėjusį sezoną demonstravo komandoje debiutavęs Nerijus Pigaga (4,55 rez. perd.), tačiau jam nepavyko pasekti Vytauto Saulio pavyzdžiu ir nuvesti komandos net tarp 8 geriausiųjų. Nerijus Pigaga lemiamais momentais atrodydavo sutrikęs ir nežinodavo, kokį atakos tęsinį rinktis: mesti pačiam ar ieškoti komandos draugų. Jeigu šis gynėjas ir Vytautas Saulis suvienytų savo jėgas, „TG Sokol“ komanda šį sezoną galėtų kovoti dėl medalių.

Komanda turi ir užslėpto potencialo turinčius Karol Ruselevič bei Andrej Maisak, taip pat sezono eigoje po sunkios kojos traumos į aikštelę turėtų grįžti praėjusį sezoną vos 6 dvikovas sužaidęs sunkusis kraštas Tadas Girnius. Būtent iš šio žaidėjo tikiuosi agresyvumo renkant taškus baudos aikštelėje. Edgaras Kolendo jau trejus metus baudos aikštelėje nežaidžia nei nugara, nei priekiu, o Vladimirui Kiseliovui dažnai pritrūksta greičio užbaigiant ataką, tai leidžia gynėjams spėti prie sakalų metikų, jeigu pastarasis žaidėjas nusimeta kamuolį.

„TG Sokol“ pirmajame etape gali pasirodyti itin gerai, tačiau, kalbant apie viso sezono galutinį rezultatą, jis bus arba labai geras arba komanda vėl nepateks į aštuntuką, nors žvelgiant į jų surinktas pajėgas ir kitų komandų sudėtis, žemesnė nei 8 vieta šį sezoną Šalčininkų rajono atstovams bus tikrai gėdinga. Prognozė: 3 vieta „A“ grupėje.

"TG Sokol" įžaidėjas Nerijus Pigaga 10-tą sezoną pradedančioje komandoje žais antrą sezoną

„Kažkas Bus“: Krepšininkai, kuriuos į savo ekipą pakvietė Vaidas Petrulionis, jau turi patirties mėgėjų krepšinyje, o tai reiškia, kad „A“ grupėje yra bent 3 komandos, kurias šie naujokai privalo aplenkti.

Nematęs komandos šio sezono rungtynių spėčiau, kad „Kažkas bus“ neturės statistų, žaidėjų dėl skaičiaus. Visi į sudėtį patekę žaidėjai turės progų pasireikšti ir aikštelėje atliks jiems paskirtas užduotis.Aikštelėje praleidžiamų minučių skaičius būtent ir priklausys nuo užduočių atlikimo kokybės ir uždavinių, kuriuos reikės spręsti žaidžiant su konkrečiu varžovu. Vieni mes tritaškius, kiti įžaidinės kamuolį, treti bandys savo meistriškumą įrodinėti baudos aikštelėje.

Neprašausiu spėdamas, kad „Kažkas Bus“ lyderiu taps „centras“ Kristupas Surgėlas. Krepšininkas lygoje debiutavo jau praėjusį sezoną bei vilkėjo „Visad gatavs“ komandos marškinėlius. Talentingas žaidėjas pasirodė trejose rungtynėse ir per jas rinko net po 29,33 naudingumo balus. Prie Kristupo Surgėlo (195 cm) pridėkime Marių Karvelį (198 cm), Dainių Pakeltį (200 cm) bei Andrių Araminą (197 cm) ir turėsime labai lanksčią priekinę liniją, galinčią sėkmingai prie varžovų propaguojamo krepšinio. Vieša paslaptis, kad sėkmingoms komandoms reikalingi patikimi kovotojai dėl atšokusių kamuolių, jų „Kažkas Bus“ tikrai turi, tačiau burtai juos numetė į grupę „A“, kur „TG Sokol“, „Broliai Šaunuoliai“ ar „Ginio Pajėgos“ taip pat turi nemažą sunkiosios artilerijos arsenalą.

Antras pagal svarbą „Kažkas Bus“ žmogus bus Mindaugas Kraujalis. Patyręs gynėjas moka kurti progas kitiems, rinkti taškus ir pasižymi kibia gynyba. Pagal pelnumus taškus Mindaugas Kraujalis bus tarp trijų geriausių 2017-2018 metų sezono komandos krepšininkų.

Jeigu komandos lyderių tandemas bus stabilus, o kiekvienose rungtynėse, priklausomai nuo varžovų gynybos schemų, iššaus vis kitas žaidėjas, ekipos pavadinimas tarp 8 geriausių sezono komandų manes tikrai nenustebins, nors iš karto po pirmojo etapo tokią vietą užsitikrinti bus sunku, galbūt net neįmanoma.  Prognozė: 4 vieta „A“ grupėje.

„Tores“, kaip ir dar dvi į šią grupę patekusios komandos, pradės savo dešimtąjį sezoną, tačiau vien pažvelgus į komandų sudėtis galima daryti išvadą, kad pirmosios dvi šį sezoną pasirodys žymiai geriau. „Tores“ vėl bus kovinga, ambicinga ir nuo tolimų metimų loterijos smarkiai priklausanti komanda.

Pažvelgus į komandos šio ir praėjusio sezono sudėtis galima rasti du ryškius skirtumus. Komandos paraiškoje nėra po 8,13 taško ir 9,53 atšokusio kamuolio rinkusio 195 cm ūgio priekinės linijos žaidėjo Vladislav Budko. Jeigu šis žaidėjas tikrai nežais, „Tores“ priekinė linija, likusi su vieninteliu daugiau patirties turinčiu Eriku Augūnu, bus labai pažeidžiama. Ne vienus metus komandos privalumas buvo greitas žaidimas ir kontratakos, tai šį sezoną būtų sunkiai įgyvendinama nekontroliuojant lentos.

Antrasis skirtumas žada pakankamai daug. Į komandą po 7 sezonų, praleistų „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ komandoje, atvyksta Mantas Statauskas. Žaidėjas, kuris „Tores“ komandoje dažniausiai užims 3 numerio poziciją, 2016-2017 metų sezoną rinko po 8,33 taško. Tai yra solidus rezultatas žinant, kur jis žaidė.

Komandos naujokas iš pozicijų lyderių - atitinkamai po 16,41 ir 15,31 taško rinkusių Aleksandr Lipnevič bei Viktoro Azarkovo - debiutinį sezoną neišjudins, tačiau žaidėjas su tokia patirtimi bus tikrai naudingas kelis pastaruosius sezonus rimtų naujokų taip ir nesulaukusiai „Tores“ komandai.

Šios komandos stiprybė bus perimetro žaidėjai, rezultatai labiausiai priklausys nuo to, kaip ji kompensuos spragas priekinėje linijoje. Jau pirmajame etape į „A“ grupę pateko ne viena komanda, galinti priversti Marek Pščolovski (komandos vadovas) ir jo komapaniją rautis plaukus. Popieriuje šiandien „Tores“ aukštaūgių grandis kukliausia tarp 8 į grupę patekusių komandų. Prognozė: 5 vieta „A“ grupėje.

Mantas Statauskas šį sezoną pergalių sieks su "Tores" ekipa

„BC 97”: tai jauna lygos debiutantė, kurios tikrasis pajėgumas išryškės tada, kai komandos bus sužaidę bent po 5-6 rungtynes. „A“ grupėje „BC 97” lyderių kalno nesugriaus, tačiau vien bandymai jį pajudinti vėliau išeis į naudą. 

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS dalyviams ir mėgėjams iš „BC 97” komandoje registruotų žaidėjų labiausiai girdėti praėjusį sezoną „Craptors“ komandoje žaidę aukštaūgiai Motiejus ir Jokūbas Cibulskai.Šie kojas lygoje jau apšilę, atitinkamai 203 ir 198 cm ūgio atletai bus pagrindiniai komandos aukštaūgiai.Juos sieja ne tik tą pati pavardė, tačiau tai, kad abu nepasižymi didele jėga ir aikštelėje dažniausiai vengia kietų grumtynių arčiau krepšio. Aukštaūgiai nepasižymi ir gera kova dėl atšokusių kamuolių, dažnai pozicijas baudos aikštelėje pralaimi net gerokai žemesniems oponentams.

Neblizga jie ir atakuodami krepšį iš tolimesnių distancijų. Motiejus Cibulskas praėjusį sezoną pataikė 1 tolimą metimą iš 8, Jokūbas Cibulskas, mesdamas po 2,5 tritaškio per dvikovą, pataikydavo dažniau nei kas ketvirtą metimą (25,71%). Šių vyrukų pirmajame etape laukia daug kovų, kuo daugiau jie jų laimės, tuo daugiau šansų „BC 97” vaikinams laimėti kartą ar du.

Jei „BC 97“ komanda sezono metu sugalvos ieškoti pastiprinimo, dėmesį reikėtų atkreipti į su pusbroliais ne vieną sezoną kartu žaidusį Igną Cibulską. Puolėjas praėjusį sezoną su 21,77 naudingumo balo lygoje liko 14-tas efektyviausių lygos žaidėjų sąraše, o tokiai jaunai komandai tikrai pridėtų patirties ir ramybės.

Komandos atakoms turėtų vadovauti Karolis Martinkėnas. Šis 180 cm ūgio gynėjas vasarą stažavosi „Summer“ turnyre, kur rinko po 22 taškus, atkovodavo po 8,50 kamuolio ir atlikdavo po 6,50 rezultatyvius perdavimus. Visgi vienas iš potencialių komandos lyderių tame turnyre žaidė vos dvi rungtynes ir tikrasis jo pajėgumas išlieka mįsle.

Prie svarbesnių lygos debiutantų žaidėjų galima priskirti Marių Prisevičių, Martyną Pakštą bei Luką Sinkevičių, kuris, baigdamas krepšinio mokyklą, 2015 metais tapo net „Sostinės krepšinio lygos“ C vicečempionu su Vilniaus KM-97-II komanda.

Jauna komanda sezono metu tikrai sutiks ne vieną komandą, kurią pralenks, ir paskutinės vietos galutinėje turnyrinėje rikiuotėje tikrai neužims. Prognozė: 6 vieta „A“ grupėje.

„Lentvaris“: Daugiau nei dvejus metus mėgėjų krepšinio lygose žaidžianti komada iš Lentvario praėjusį sezoną „Vilniaus krepšinio lygoje“ (VKL) per 19 dvikovų šventė tik 5 pergales, nors sezoną pradėjo laimėdama tris dvikovas iš trijų.

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE „Lentvaris“ debiutuos išsaugojęs daugumą svarbiausių žaidėjų. Reikšmingus vaidmenis aikštelėje vėl turės Evaldas Jurevičius, Paulius Zapolskas bei Ronald Šepet. Jie visi yra priekinės linijos žaidėjai.

Grumtynėse baudos aikštelėje labai rimtai turėtų gelbėti 2014-2015 metų sezone SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE už kitą komandą („BC Puponautus“) žaidęs krašto puolėjas Tomaš Petrovskij. Debiutinį savo sezoną 193 cm ūgio krepšininkas rinko po 12,64 taško bei atkovodavo dar po 7 atšokusius kamuolius. Verta paminėti, kad jam prieš trejus metus pavykdavo realizuoti net 45,83% tolimų metimų, tai yra labai aukštas rodiklis žaidėjui, kuris aikštelėje užima „4” arba „5” poziciją.

„Sunkieji kraštai“ ir „vidurio puolėjai“ patikimos pagalbos sulauks iš Mariaus Sabonio bei jauniausio ekipos nario Luko Vaitekiano, kuris „Sostinės krepšinio lygos“ organizuotame pavasario čempionate rinko 18-kos taškų vidurkį. Jaunam žaidėjui dar reikėtų pagerinti daugelį žaidimo elementų, įgyti daugiau patirties bei išvengti jauniems žaidėjams būdingų klaidų. Net ir turėdamas trūkumų jis „Lentvario“ komandai bus rimtas ramstis renkant taškus, tik neaišku, kaip jam seksis kurti progas komandos draugams. „A“ grupė, į kurią pateko „Lentvaris“, jauniems žaidėjams gali tapti tikru krepšinio universitetu. Trys komandos lygoje žais jau 10-tą sezoną, o dar kelios taip pat gyvuoja  ne vienenerius metus.

Komandos galutinė vieta tarp visų 11-tojo sezono lygos dalyvių ypač priklausys nuo starto. Panašaus charakterio žaidėjų ambicijas greitai atšaldo vienas kitas pralaimėjimas didesniais skirtumais, o vėliau, nuleidus rankas, viską nukreipti kita linkme per daug problematiška. Prognozuoju, kad šios komandos pergalių – pralaimėjimų santykis bus mažesnis nei 20 procentų. Aišku, jeigu „Lentvaris“ pasitengs labiau, šią prognozę jie gali paneigti. Prognozė: 7 vieta „A“ grupėje.

Branduolį išlaikę ir neaiškaus pajėgumo naujokais pasipildę „RRKK&Bendorėliai“ pradės jau trečią savo sezoną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE. Praėjusį sezoną Raimundo Umbraso kuruojamas kolektyvas žaidė geriau nei debiutinį, tačiau pergalių lietaus vėl neišvydome.Bendorėlių atstovai per 16 rungtynių iškovojo vos 3 pergales, du kartus buvo įveiktas „Meridianas“ (2/14), kartą - „BC Kibirai“. Būtent pergalė rezultatu 65:53 prieš šią komandą yra kol kas skambiausia trejus metus gyvuojančios ekipos istorijoje.

Komanda buvo kovinga, tokia ji turėtų išlikti ir šiemet, nors tarpsezonio metu ir prarado savo lyderį Kristupą Bratiką. Šis jaunas gynėjas rinko po 17,43 taškus bei pirmavo 2016-2017 metų sezone komandoje pagal visas svarbiausias statistikos kategorijas.

Šį sezoną „RRKK&Bendorėliai“ vėl turėtų pasižymėti agresyvia gynyba ties pražangos riba, o puolime remtis komandinias veiksmais. Iš žmonių, galinčių tapti naujais komandos lyderiais, išskrinčiau po 8,58 taškus praėjusį sezoną rinkusio Šarūno Jankausko kandidatūrą.

Jei tokie žaidėjai kaip Raimundas Umbrasas, Renaldas Barauskas, Rytis Varpučianskis, Mindaugas Martinionis, Robertas Butkus ar Laurynas Bakutis, viso sezono metu išlaikys panašią sportinę formą kaip pernai, o šalia jų sėkmingai jausis vienas kitas kojas apšilęs ekipos naujokas, Bendorėlių atstovai kovos dėl vienos kitos pergalės, tačiau tikriausiai tik antrajame etape. To priežastis - 5 komandos „A“ grupėje kito kalibro, o „BC 97” ir „Lentvaris“ turi taip pat daugiau žadančias sudėtis. Prognozė: 8 vieta „A“ grupėje.

B – GRUPĖ

Jau dabar SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS užribyje tenka išgirsti kalbų, kad šį sezoną „ŠKK Šnapiai“ subūrė super komandą, kažką panašaus į „KK Riešę“ ar už Atlanto tokių pat vertinimų sulaukiančią „Warriors“ (NBA).

Žaliai – balti yra ryškūs „B“ grupės favoritai, tačiau žinant, kad komanda turi daug žaidėjų su charakteriu ir mėgsta nutrūkti nuo grandinės, statyti didelių pinigų už ją tikrai nesiryžčiau nei dabar, nei pavasarį, kai prasidės medalių medžioklės etapas, nors iš šios komandos laukiu akiai malonaus bei rezultatyvaus krepšinio.

Dėl antrosios vietos ir garantuoto bilieto į TOP16 jau po pirmojo etapo pakovoti turės „Zarasai“ (jeigu išvengs traumų) bei „O.P.A.“ (jeigu sezono starte pagaus optimalią formą).

Sunkiausiai nuspėjama, kurioje „B“ grupės pozicijoje atsidurs „BC Ponai“, likusios komandos gali išsirikiuoti nuo 3 iki 8 pozicijos ir bet kokiais variantais.

Į šią grupę gal ir nesusirinko tokios grėsmingos komandos, kokias matysime „A“ grupėje, tačiau čia vėlgi bus labai įdomių kovų bei daug intrigos.

„ŠKK Šnapiai“ lygoje debiutavo 2011/2012 metų sezoną. Pirmasis sezonas, kaip ir keli sekantys, komandai buvo labai prasti, komanda nuolatos tūnojo turnyrinės lentelės apačioje ir buvo susitaikiusi su autsaiderių vaidmeniu. Sunku paaiškinti, kas užgavo sunkiai kelių į pergales radusių žaliai-baltų ambicijas, tačiau buvo atsikratyta krūvos niekuo neišsiskyrusių vietinių (žaidėjų iš Šnipiškių mikrorajono), o juos palaipsniui keitė nauji didesnio meistriškumo žaidėjai.

Subrendę pergalėms „ŠKK Šnapiai“ užpraeitą sezoną reguliaraus sezono metu užėmė 5 vietą (geriausias komandos pasiekimas), o ketvirtfinalyje garbingai priešinosi čempionų titulą tada gynusiai „KK Išjunk šviesą“ ekipai. To etapo rungtynes šnapiai pralaimėjo 75:88 ir 63:68, komandai labai trūko tokios svarbos dvikovų patirties.

Praėjusį sezoną „ŠKK Šnapiai“ po reguliaraus sezono liko 8-ti. Nors komanda pagaliau įsitvirtino elitiniame aštuntuke, jos žaidimas nebuvo toks stabilus kaip 2015-2016 metų sezoną. Iš kuklesnės nei prieš metus startinės pozicijos šnapių krepšininkai vėl pasiekė ketvirtfinalį, tačiau jų žygis čia ir baigėsi. Komanda susimovė, perdegė ir nepasinaudojo istoriniu šansu. Lygoje debiutavę „Ginio Pajėgų“ krepšininkai šventė pergalę 58:73 ir 47:52 spjaudami į tai, kad varžovai turėjo žymiai ilgesnį suolelį ir daugiau lygiaverčių žaidėjų daugelyje pozicijų. Jau debiutinį sezoną į finalo ketvertą patekusi komanda „ŠKK Šnapiams“ ketvirtfinalyje pasiūlė kietą kontaktinį krepšinį, o tada pasimatė, kad žaliai-baltą aprangą vilki ne vienas porcelianinis žaidėjas.

Komandos, kuri bus ryškus „B“ grupės favoritas, stovykloje šį tarpsezonį įvyko nedaug, tačiau labai reikšmingų pasikeitimų.

Komandą paliko praėjusį sezoną po pertraukos į ją grįžęs, tačiau savo vietos neradęs, Arūnas Girdauskas, praėjusį sezoną mažiau naudos davę Arnas Alauskas bei Edgaras Jaskevičius. Komandoje nematysime ir naudingai ne vienus metus komandoje rungtyniavusio puolėjo Džiugo Vaitkaus bei pernai vienu iš sezono atradimų tapusio Kristijono Simsono. Gal vienas ar kitas žaidėjas į komandą dar sugrįš, tačiau dabar jų „ŠKK Šnapių“ sudėtyje nėra.

Objektyviai įvertinus komandos praradimus ir tų žaidėjų, kurie atvyksta, meistriškumą galima sakyti, kad tarpsezonį „ŠKK Šnapiai“ ištraukė laimingą kamuoliuką. Prie ekipos prisijungė du kartus „KK Fuxus“ ir kartą „KK Riešę“ ant čempionų pakylos vedęs Laurynas Kirlys, jo jaunesnis brolis Kristijonas Kirlys bei 2014-2015 metų sezoną su „KK Išjunk šviesą“ laimėjęs ir finale 21 tašką į „Reaktoriaus smogikų“ krepšį įmetęs Matas Budginas.

Šios trijulės meistriškumu abejoti neverta, tačiau išlieka klausimas, kiek dažnai sekmadieniais mes juos matysime aikštelėje? Pirmieji du dabar jau „ŠKK Šnapių“ broliai šį sezoną registruoti Molėtų „Ežerūno“ (NKL) komandoje ir tikriausiai jų prioritetas savaitgaliais bus poilsis po penktadienio ir šeštadienio „Nacionalinės krepšinio lygos“ kovų.

Jeigu ši trijulė žais dažniau, „ŠKK Šnapiai“ daugeliui gali būti sunkiai įveikiami, tačiau ir be jos komanda savo rotacijoje turės aukštaūgius Martyną Rakauską ir Marių Kazlauską, atitinkamai praėjusį sezoną rinkusius 19,44 ir 19,29 naudingumo balų bei turėjusius taškų ir atkovotų kamuolių dvigubo dublio vidurkius. Algirdas Macijauskas, Karolis Bagdonas, Tadas Gimžauskas taip pat gali rinkti dviženklį skaičių taškų, o kur dar pasiausti galintis Vytautas Cicėnas?

Jeigu „ŠKK Šnapiai“ šį sezoną nesivaikys rekordų ir nesistengs rungtynių paverti rytine šou programa Šnipiškių gyventojams, iš jų galima tikėtis ne tik aukštų rezultatų, bet ir gražaus krepšinio. Komanda turi mobilius aukštaūgius, daug metikų, individualiai pajėgių perimetro žaidėjų. Jeigu sugebės suderinti komandinius veiksmus, galėsime išvysti akiai malonų reginį, kai ši jauna komanda žengs ant parketo. Prognozė: 1 vieta „B“ grupėje.

Ar Laurynas Kirlys atves "ŠKK Šnapius" ant nugalėtojų pakylos?

„Zarasai“ lygoje žais trečią sezoną. Pirmus du komanda žaidė gerai, tačiau viso potencialo neparodė dėl lyderius sezono gale užklupusių traumų. Debiutinį sezoną Andriui Predkeliui lūžo koja, o praėjusį prieš lemiamą sezono stadiją rankos pirštą susilaužė Kęstutis Bagdonavičius. Norint įvertinti „Zarasų“ netektis pakanka tik prisiminti, kad šie žaidėjai komandoje abu sezonus pirmavo pagal taškus ir naudingumo balus.

Sunkių kojos traumų sezono startę neišvengė ir „Zarasų“ ekipos broliai Mackevičiai. Vytautas Mackevičius 2015-2016 m. sezoną sužaidė tris dvikovas, o Evaldas Mackevičius praleido visą praėjusį sezoną.

Nepaisant visų negandų, pavasarį Zarasų atstovus išvydome „Mažosios“ taurės finalo ketverte, kur jie pusfinalyje apmaudžiai 52:53 nusileido „Tores“, o dvikovoje su „MF“ dėl bronzos medalių subyrėjo ketvirtajame kėlinyje (38:53).

Trečias kartas nemeluoja. Galbūt būtent šį sezoną kraštiečių pagrindu sudaryta komanda galės remtis visais svarbiausiais žaidėjais ir pasiekti geriausią rezultatą per trejus metus? Komanda turi visus tam reikiamus elementus popieriuje, tereikia tikėtis dažnesnių fortūnos šypsnių, sunkiai dirbti ir susirinkti į rungtynes.

Prieš sezoną komanda išlaikė visus savo žaidėjus bei pasipildė keliais Vilniaus mėgėjams visiškai nežinomais naujokais, todėl sezono startas kaip ir prieš metus turėtų būti pakankamai geras. Prognozė: 2 vieta „B“ grupėje.

„O.P.A.“ žais lygoje jau šeštą sezoną, 2013-2014 m. komanda laimėjo „mažąją“ taurę, o 2016-2017 m. pasiekė aukščiausią pasiekimą, kai pateko į „didžiosios“ taurės ketvirtfinalį. Būsimiems vicečempionams „Broliams Šaunuoliams“ šio etapo rungtynės buvo pralaimėtos 60:87 ir 44:72, tačiau aistroms nurimus „O.P.A.“ krepšininkai savo darbą galėjo įvertinti aukštu pažymiu.

Kolektyvas pastaruosius dvejus metus keitėsi minimaliai. Šio sezono komandos sudėtyje galima matyti penkis žaidėjus, žaidžiančius nuo pirmojo sezono, du prisijungusius antrajame, vieną pernai ir tik du naujokus. Iš jų tik vienas yra lygos debiutantas, tačiau tikrai ne naujokas mėgėjų krepšinyje. Tokia mano nuomonė apie žmogų, kurio brolis Nerijus Jozonis, tapo praėjusio sezono atradimu.

„O.P.A.“, kuri visus darbus aikštelėje dažniausiai pradėdavo nuo gynybos, o puolime žaidė gana padrikai, papildė gynėjas Artur Biriulin bei pakankamai universalus žaidėjas Ramūnas Jozonis. Abu naujokai neabejotinai išplės ekipos rotaciją, tai leis rungtynių pabaigoms išsaugoti daugiau jėgų. Maža rotacija komandai jau ne kartą yra užkirtusi kelią į didesnę šlovę.

 „O.P.A.“ vėl turės pulką rungtynių baigtį nulemti galinčių žaidėjų ir nė vieno krepšininko įregistruoto tik dėl skaičiaus. Šį sezoną dar geresnio žaidimo galima tikėtis iš praėjusį vos 9 dvikovose dalyvavusio Evaldo Lukšio. Atletiškas puolėjas pavasarį įrodė, kad gali tapti vienu iš komandos TOP5 žaidėjų bei prireikus užimti net įžaidėjo poziciją, kuri komandai iki šiol buvo opi problema.Apie aikštelės generolus galima pasakyti, kad, net ir pakvietusi Artur Biriulin, komanda neturi šios pozicijos žaidėjo, kuris labiau mėgtų kurti progas kitiems nei atakuoti varžovų krepšį pats. Komandai, kuri sugeba efektyviai rinkti taškus iš baudos aikštelės, kūrybingas vairininkas tikrai nepakenktų.

Žvalgantis rezervų reikėtų paminėti ir ilgametį komandos puolėją Donatą Strakšį, kuriam praėjęs sezonas buvo labai banguotas. Skaičiai statistikos grafose (6,78 taško, 7 atk. kam., 8,72 naud. bal.) buvo solidūs, tačiau trūko žaidėjui taip būdingo stabilumo. Puolėjas sužaidė kelias labai geras rungtynes, tačiau pirmą kartą per 5 sezonus nebuvo tuo žmogumi, kuris sunkiais momentais gali patraukti komandą į priekį. Sunku pasakyti, kokios problemos kamavo žaidėją, tačiau jo sportinė forma per visą sezoną taip ir nepasiekė aukščiausio taško. Didesnis Donato Strakšio indėlis pagelbėtų vėl į aštuntuką patekti galinčiai komandai.

Pristatant „O.P.A.“ nuodemė būtų nepaminėti apie ekipos ilgametį lyderį Artūrą Pūkį. Varžovų gynybą jis lyg magnetas trauks ir šį sezoną. Jeigu ryškiausia komandos žvaigždė situacijas, kai prieš jį bus dvigubinama gynyba, skaitys geriau nei tą darė iki šiol, gana statiškas „O.P.A.“ puolimas gali tapti įdomesniu ir patrauklesniu. Tai apsunkintų varžovų uždavinius gynyboje.

Komanda turi visus įrankius, kurie leidžia žaisti modernesnį krepšinį, ir privalo visus juos išnaudoti. Prognozė: 3 vieta „B“ grupėje.

Dar vieni jau debiutinį sezoną geru žaidimu galintys nustebinti šio sezono debiutantai yra pasivadinę „NoName-VR Kambarys.lt“. Iš prieš sezono startą į komandos sudėtį įtrauktų krepšinininkų SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE jau yra žaidę Karolis Trijonis, Aurimas Birutis bei Edvinas Mikonis. Šiam trio ankstesni sezonai asmeniškai buvo pakankamai geri, priešingai nei turnyrinių lentelių dugne tūnojusioms komandoms, kurias jie atstovavo.

Pirmieji du lygoje žaidė tik 2015-2016 m. sezone ir atstovavo „Grikių“ komandą, kuri pralaimėjo visas to sezono rungtynes (0-12). Edvinas Mikonis,  prieš patekdamas į „Grikius“, du sezonus praleido „KK Malkinės“ ekipoje, kuri taip pat negalėjo pasigirti pergalių gausa. Edvinas Mikonis per tris sezonus sužaidė 39 rungtynes, iš kurių jo atstovautoms komandoms pavyko laimėti tris.

Po vieno sezono pertraukos ši trijulė SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGĄ užkariauti bandys su žymiai daugiau potencialo turinčiais komandos draugais, tarp kurių yra net ir buvęs Lietuvos jaunučių rinktinės narys.

Jeigu nebus jokių papildymų sezono metu, „NoName-VRKambarys.lt“ komandos priekinę liniją sudarys Paulius Tubis, „Sostinės krepšinio lygos“ C divizione po 9,8 taškus rinkęs Einaras Beržonskis bei su Domantu Saboniu 2012 metais Lietuvos jaunučių rinktinėje žaidęs Domantas Pavlovskis. Net 209 cm ūgio „centras“, kuris tais pačiais 2012 metais buvo kviestas į „Jordan Brand Classic“ stovyklą, bus pakankamai grėsminga jėga net ir apie aukščiausias vietas galvojančių komandų aukštaūgiams, ką jau kalbėti apie kolektyvus, kuriems akivaizdžiai trūksta jėgos, ūgio ir ilgų rankų baudos aikštelėje.

Nemažiau pavojinga bus ir lygos naujokų gynėjų grandis. Ramūnas Linkus, Žilvinas Pareigis bei dar praėjusį sezoną Radviliškio komandai (RKL, B divizionas) po 13,70 taško (15,60 naud. bal.) rinkęs Aurimas Pocius yra tie žaidėjai, kurie gynyboje tikrai privers prakaituoti ne vieną oponentą. Velniškai fiziškai stiprus Aurimas Pocius mėgsta kietą žaidimą, pasižymi gera kova dėl atšokusių kamuolių, tai leidžia jam kompensuoti gana prastą tolimų metimų taiklumą. Šis žaidėjas neabejotinai bus vienas iš komandos lyderių, o gal net ir tikrasis komandos vedlys.

Ši naujokų komanda popieriuje atrodo labai pavojinga, tačiau ar jai pavyks visą savo potencialą perkelti į aikštelę? Toks klausimas kilo panagrinėjus „NoName-VRKambarys.lt“ 2017-2018 metų sezono sudėtį.Prognozė: 4 vieta „B“ grupėje.

„MF“ praėjusį sezoną startavo 0-6. Pirmajame etape, kuriame komandos žaidė padalintos į tris grupes po aštuonias, be pergalių liko tik medikai ir „Meridianas“. Vėliau komanda stabilizavo padėtį ir reguliarų sezoną baigė 14 pozicijoje.

TOP16 etape busimiems medikams vėl teko prisiminti sezono pradžią, patekę į grupę su „Negerais“, „Broliais Šaunuoliais“ ir TG Sokol“ studentai pralaimėjo visas tris dvikovas vidutiniu 33 taškų skirtumu.

Kai jau atrodė, kad pribaigta komanda laukia sezono galo, ji atsikėlė ir smogė „KK Alkaniems“ 78:57 ir 71:52. Netikėtumą pateikusi „MF“ pateko į „mažosios“ taurės finalo ketvertą, kur dar kartą parodė, kad ši komanda turi širdį ir charakterį. Pusfinalio rungtynėse „TG Sokol“ vos išvengė fiaskio 60:57, nors TOP16 etape „MF“ komandą buvo įveikusi net 100:79.

Už visas pastangas, išlietą prakaitą ir kraują studentai atlygį atsiėmė 2017 metų gegužės 14 dieną, kai rungtynėse dėl 3 vietos puikiai sužaidę dvikovos galą šventė pergalę prieš „Zarasų“ klubą.

Šį sezoną studentai pradeda su išlaikytu komandos branduoliu, kuris 2016-2017 metų sezoną drauge perėjo ugnį, vandenį, kalnus ir vandenynus ir padarė daugiau, nei patys komandos žaidėjai tikėjosi laukdami žiemos švenčių.

Naujokų ekipoje kol kas nėra, tačiau „MF“ yra Vilniaus universiteto medicinos fakulteto komanda ir į ją atrankų metu dar tikrai prasibraus vienas kitas naujokas. Medikai visada būsimų gydydojų ir medicinos specialistų tarpe atranda gabių krepšininkų, gaila, kad, po Jono Gutausko ir Vaido Vaičiulio erų, „MF“ gretose nematome dvimetrinių „centrų“, kurie palengvintų gyvenimą dažniausiai tik perimetro žaidėjais besiremiančiai komandai.

Praėjusį sezoną 15 taškų rinkęs Benediktas Jonuška, po 13,37 pridėjęs Tomas Balčius ar tvirtai sudėtas puolėjas Paulius Andrijauskas (12,42 tšk., 7,58 atk. kam.) vėl bus itin svarbūs „MF“ varikliukai, tačiau aš spėčiau, kad, jeigu komandos vadovai naujokų atrankoje nesuras perlų ir deimantų, šio sezono studentiškos komandos žvaigždėmis bus Julius Ščipokas bei Dominykas Stankevičius.

Po 23,12 taško (5,53 atk. kam., 5,13 rez. perd.) debiutinį savo sezoną rinkęs įžaidėjas Julius Ščipokas šioje komandoje greitai rado savo vietą ir net tapo žmogumi orkestru. Gynėjas puikiai skaito žaidimą pats yra labai pavojingas metikas ir dar moka kitus priversti žaisti geriau. Šis sezonas jam bus antrasis, todėl nematau jokių priežasčių, kodėl jo rodikliai turėtų kristi žemyn.

Dominykas Stankevičius „MF“ komandoje debiutavo taip pat praėjusį sezoną, per 12 dvikovų, kurias žaidė, jis rinko po 13 taškų ir dar sugriebdavo po 8,58 atšokusius kamuolius. Pagal šį rodiklį komandos naujokas buvo vienas geriausių ekipoje. Debiutinis sezonas puolėjui, kuris savo atletiškumu prideda be galo daug agresyvumo „MF“ žaidime, nebuvo prastas, tačiau daugelyje rungtynių jam dar trūko drąsos bei pasitikėjimo. Tai žaidžiant antrą sezoną tikrai galima eliminuoti, todėl manau, kad  Dominykas Stankevičius aukštaūgių grandyje trūkumų turinčioje „MF“ suspindės.

„MF“ komanda bus viena iš sunkiausiai nuspėjamų šiame sezone, nors jos stažas lygoje ir ilgas. Didelę įtaką rezultatams turės tai, kaip studentai rinksis į dvikovas, bei kaip sugebės atsilaikyti baudos aikštelėje prieš komandas, turinčias ūgio bei jėgos persvarą. Prognozė: 5 vieta „B“ grupėje.

Julius Ščipokas jau debiutinį sezoną tapo "MF" komandos lyderiu

Ar „Visad gatavs“ pajudės iš vietos bei žengs nors vieną žingsnį aukštyn? Toks klausimas kyla pavarčius pastarųjų sezonų rezultatus, kolektyvo, kuris ilgam įstrigo geriausiųjų šešioliktuko papėdėje.

Praėjusį sezoną kukliai žaidusiai komandai trūko visai nedaug, ji liko 17-ta, 2015-2016 metų sezone užimta 20 vieta, nors vėl iki 16-tos vietos trūko vos kelių geresnių rungtynių.

Prieš šį sezoną komandos sudėtis popieriuje tradicinė, tačiau jau dabar aišku, kad „Visad gatavs“ atliks dar ne vieną rokiruotę ir aikštelėje tikrai matysime kitų (naujų) žaidėjų.

Iš svarbesnių krepšininkų, kurie komandoje tikrai žais, galima paminėti rezultatyviausią (22,25 tšk.) komandos krepšininką Vygantą Versocką, tvirtai sudėtą puolėją Dainių Strakšį (11,38 tšk., 7,06 atk. kam.), Pavel Jazovit (13 tšk.), Jurij Chsanovskij (6,87 tšk.) bei praėjusį sezoną prie komandos prisijungusį ir labai daug jai naudos davusį Artiom Lisovskij.

Gynėjas debiutinį sezoną rinko po 13,67 taško (35,37% tritaškiai), atkovodavo po 7,42 atšokusius kamuolius atlikdavo dar po 4 rezultatyvius perdavimus ir viso per rungtynes surinkdavo po 14,50 efektyvumo balų. Pagal šį rodiklį komandoje geresni buvo du žmonės, tačiau vienas iš jų - Kristupas Surgėlas - žaidė vos tris dvikovas. Jis šį sezoną žais „Kažkas Bus“ komandoje.

Jei komanda vėl nesulauks pagalbos iš Mindaugo Burbos, Andriaus Valentinavičiaus, praėjusį sezoną tik keturias dvikovas sužaidusio skrajūno Dainiaus Čepo, nesugebės pasistiprinti, bus begalo sunku pagerinti pastarųjų 2 metų rezultatą.

Tarp galimų komandos naujokų yra praėjusį sezoną „Bet koks“ komandai po 12,40 taško ir 6,40 atšokusius kamuolius rinkusio Donato Balandžio pavardė. Žaidėjais nėra tipiškas vidurio puolėjas, vos 192 cm ūgio, tačiau pakankamai universalus ir gerai supranta krepšinį, todėl būtų naudingas „Visad gatavs“ stovyklai.

Komanda, laiku nepadariusi išvadų, neturės ilgo suolo, lygiaverčio keitimo Vygantui Versockui bei ūgio baudos aikštelėje. Be šių komponentų net „mažosios“ taurės ketvirtfinalis būtų misija neįmanoma. Taip pat komandai jau sezono pradžioje vertėtų atsikratyti žalingų įpročių: skubotų tolimų metimų bei ginčų su rungtynių arbitrais. Norėdami žaisti geriau „Visad gatavs“ vyrai turėtų dėmesį kreipti į savo žaidimą, klaidas, o ne pasalūniškai stebėti tai, kas vyksta aplinkui. Prognozė: 6 vieta „B“ grupėje.

„Juoda – Balta“: Daugelis į šios komandos sudėtį patekusių krepšininkų savo laiku gynė skirtingų komandų garbę įvairiose mėgėjų lygose. Ne vienas iš jų iki šio rudens buvo padaręs pertrauką ir sezono starte tikrai bus priverstas sukti galvą, kaip kuo greičiau įgauti optimalią sportinę formą.

Patrankų mėsa „Juoda – Balta“ tikriausiai netaps, tačiau pergales į savo sąskaitą rinks tik tose dvikovose, kai bus žaidžiama su komandomis, nepretenduojančiomis į pirmą dešimtuką galutinėje šio sezono rikiuotėje. Lygos naujokai turi vos kelis patikimus metikus bei turėtų jausti individualiai pajėgių perimetro žaidėjų trūkumą, o tai ekipoms, norinčioms patekti tarp aštuonių geriausių pirmojo etapo komandų, yra kone privalomi elementai.

Lengvojo krašto pozicijoje rimčiausia opcija turėtų būti 186 cm ūgio Ričardas Verslovas. Puolėjas gali rinkti taškus, kovoti dėl atšokusių kamuolių, tačiau jis yra ne pats geriausias metikas. Svarbūs rotacijos žaidėjai bus Mindaugas Žalkauskas bei Paulius Valiulis. Abu,  kaip ir Ričardas Verslovas, 2017 metų „VKL Vasaros lygoje“ (4 divizionas) su „Abi Kairės“ komanda iškovojo bronzos medalius. Pusfinalyje ši komanda nusileido „Meridiano“ komandai, pradėsiančiai antrą savo sezoną lygoje.

Galima numanyti, kad „Juoda – Balta“ puolimas turėtų suktis apie priekinės linijos tandemą, kurį sudarys Dainius Juknevičius bei Aivaras Aleksiejus. Dainius Juknevičius nuo seno (2008/2009 m.) yra „Sostinės krepšinio lygoje“ (A lyga) „VTDK“ komandai rinkęs net po daugiau nei 11-ka taškų ir jo patirtis šiai komandai bus labai naudinga.

Aivaras Aleksiejus „Abi Kairės“ komandoje „VKL Vasaros lygoje“ 2017 metų vasarą rinko po 10,70 taško, 11,60 atšokusio kamuolio bei 22,10 naudingumo balus. Dvimetrinis „centras“ sveria net 149 kg, todėl mikro dvikovos su į Safoklį Schortsanitį panašiu „Juoda-Balta“ galiūnu ne vienam aukštaūgiui taps rimtu iššūkiu. Mažiukams tereiks laiku įmesti kamuolį į baudos aikštelę, kai šis vyrukas atsidurs arčiau krepšio.

Daugelis panašaus sudėjimo krepšininkų nejaukiai jaučiasi prie baudos metimo linijos, tačiau Aivaras Aleksiejus į šią kategoriją tikrai nepatenka ir jau debiutinį sezoną turėtų realizuoti apie 60 procentus baudos metimų. Pražangų taktikos prieš jį efektyviai varžovams nepavyks išnaudoti.

Jeigu komanda sezono metu gausiai rinksis į kiekvieną dvikovą ir nenuleis rankų, kai pralaimės geriau sukomplektuotiems varžovams, vieta tarp 16-kos geriausių 2017-2018 metų sezono klubų nenustebins. Sezono starte viskas bus sunkiau, todėl „B“ grupėje komanda daugiausiai iškovos dvi pergales ir šoktels iki 6 vietos. Prognozė: 7 vieta „B“ grupėje.

„BC Ponai“: Dar viena labai daug mįslių kelianti lygos naujokų komanda, į savo gretas pasikvietusi pirmąjį krikštą lygoje dar 2015-2016 metų sezone gavusius krepšininkus. Vytenis Žvinys ir Karolis Žibutis yra tie krašto puolėjai, kurie gynė tą sezoną lygoje debiutavusio „RRKK“ klubo garbę. Karolis Žibutis debiutinį sezoną sužaidė vos porą rungtynių, tačiau per jas spėjo tapti komandos lyderiu. Puolėjas rinko po 15,50 taško ir dar sugriebdavo po 12,50 atšokusio kamuolio. Tą sezoną „RRKK“ laimėjo vos kartą, o Karolis Žibutis pergalingose rungtynėse pelnė 13 taškų ir atkovojo 14 atšokusių kamuolių.Vytenis Žvinys tiek debiutinį, tiek praėjusį sezoną rungtyniavo dažniau ir taip pat sugebėjo surengti kelis iškalbingus solo pasirodymus. Praėjusį jis blykstelėjo dvikovoje su vicečempionais „Broliais Šaunuoliais“, kai surinko 16 taškų. Visgi 5,50 taško vidurkį antrą sezoną turėjęs krepšininkas komandos į pergalę neatvedė, kito kalibro komandai pralaimėta 39:74.

Sezono starte „BC Ponų“ važovai dėmesį turėtų atkreipti ir į Tadą Orentą. Aukštaūgis (197 cm) tikrai netaps geriausiu priekinės linijos krepšininku, tačiau jo darbas puolime ir gynyboje tarp daug patirties neturinčių komandos draugų bus gerai matomas. Kaip komandai seksis vėliau, kai varžovai jau bus išstudijavę ponų lyderių stipriąsias ir silpnąsias puses, prognozuoti sunku, tačiau lengva komandai tikrai nebus.

Jei komanda laiku suras iniciatyvos nebijančius rimtus lyderius, viena ar dvi pergalės šį sezoną nenustebins. Norint pasiekti daugiau „BC Ponams“ būtinas pastiprinimas beveik visose pozicijose. Šią komandą priskirčiau į kategoriją tų, kurios liks be TOP16 etapo. Prognozė: 8 vieta „B“ grupėje.

C – GRUPĖ

„C“ grupėje galima įžvelgti tris labiau išsiskiriančias komandas. „Negeri“ pradeda 9 sezoną, yra labiausiai patyrę ir su jauna bei ambicinga „Šaras sugriovė Marčėlą“  ekipa kovos dėl pirmosios pozicijos grupėje. Abi komandos jau po pirmojo etapo turėtų užsitikrinti vietą pirmajame aštuntuke.

Trečioji išsiskirianti komanda - „Inwido“. Naujas kolektyvas neturi daug patirties ir tuo likusios „C“ grupės komandos pasinaudos nustumdamos šią komandą į aštuntą vietą.

Likusios komandos šioje gana painioje grupėje gali pasidalinti 3-7 vietas, dėl 3 vietos, galinčios atverti vartus i rojų (TOP8, jau po pirmojo etapo), didžiausia kova vyks tarp „Burkalifa.eu“, „BC Kibirų“ ir „Išvien“. Iš pirmosios komandos vėl tikiuosi monstriškų Nerijaus Jozonio pasirodymų ant parketo, kitoms dviem nieko nėra neįmanomo.

2009 metais susikūręs „Negerų“ klubas po vasaros pertraukos į SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGĄ grįžta dar vienam sezonui. Komanda pastaruosius sezonus įsitvirtino pirmajame aštuntuke, tačiau ne vieną ir ne du kartus pavasarį atsitrenkė į ketvirtfinalio vartus, nors šansų patekti į pusfinalį daugeliu atvejų turėjo ne mažiau nei varžovai. Gal devintu bandymu „Negeri“ atsidurs ten, kur svajojo būti jau nuo debiutinio 2009-2010 metų sezono?

Komandos vadovas Giedrius Kvakšys vėl siekė išlaikyti komandos branduolį  ir pasipildyti keliais naujais žaidėjais, kurie padidintų ekipos rotaciją. Taip komandoje atsidūrė 201 cm ūgio vidurio puolėjas Lukas Šeduikis, atakuojantys gynėjai Tautvydas Milašas bei Domas Rolis, patyręs gynėjas Ramūnas Gudeikis.

„Negeri“ taip pat išlaikė savo praėjusio sezono lyderius Arnoldą Juchnevičių (15,41 tšk., 39,15% tritaškiai), Povilą Kaminską (12,85 tšk., 10,54 atk. kam.), Gediminą Astrauską (9,06 tšk., 12,61 atk. kam.), Giedrių Kvakšį (11,74 tšk.) bei Gediminą Mateiką (11 tšk.).

Rimčiausi komandą palikę žaidėjai tai po 9,50 taško rinkęs gynėjas Paulius Mičėnas bei sunkusis krašto puolėjas Linas Stripinis, kuris praėjusį sezoną dalyvavo vos 6 rungtynėse (11,67 tšk., 7,67 atk. kam.).

Ilgai brendęs kolektyvas garsiai apie savo tikslus nekalbės, tačiau vieša paslaptis, kad ši komanda nemėgsta pralaimėti ir nori pagaliau patekti tarp keturių geriausiųjų sezono ekipų.

Komandos žaidimas vėl bus paremtas tolimais metimais, aukštaūgių įkirtimu į baudos aikštelę bei aštriais gynėjų prasiveržimais, jeigu šios komandos senbuviai greitai įgaus optimalią formą, o naujokai aikštelėje jausis drąsiai bei užtikrintai, „Negeri“ bus priskiriami prie komandų, kurios pralaimi retai ir tik sau lygiems varžovams. Prognozė: 1 vieta „C“ grupėje.

Gausus būrys 1997 metais gimusių žaidėjų į SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGĄ plūstelėjo drauge su „Šaras sugriovė Marčėlą“ komanda. Jos isškirtinis bruožas tai, kad beveik visi žaidėjai (su viena išimtimi) yra gimę lygiai prieš 20 metų.

„Šaras sugriovė Marčėlą“: Žygimantas Čėnas į komandą surinko buvusius bendražygius iš „Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos“ (ŠMKA) laikų. Jaunuoliai ne vieną garsų Lietuvai žaidėją išugdžiusią akademiją baigė 2015 metų pavasarį, po metų (2016) buvo užkalti sporto bazės Raitinikų gatvėje langai, dar po metų (2017) ši talentų kalvė išnyko iš Lietuvos krepšinio mokyklų sąrašo. Dabar ŠMKA išliks tik joje paslapčių išmokusių vyrų ir vaikinų širdyse.

„Šaras sugriovė Marčėlą“ - jauna ir ambicinga komanda, kurios gretose matysime ne vieną aukšto lygio gynėją ir rimta jėga po abiem krepšiais galintį tapti aukštaūgį.

204 cm ūgio Danielius Kopūstas bei 10 cm žemesnisKarolis Biveinis dalinsis minutes „centro“ pozicijoje. Sunkaus krašto poziciją užims „Summer“ (2017 m.) turnyre dar šią vasarą po 16,60 taškų rinkęs 200 cm ūgio Mantas Pigaga.

Pauliaus Tebeliškis, Žygimantas Čėnas, Paulius Jasinskas, Aistis Lemežis, Edgaras Alechnovič, Evaldas Luneckas - dar mažiausiai šeši krepšininkai, bent keliose sezono rungtynėse galintys tarti svarų žodį, nors iš jų nieko per daug nesitikės net šio sezono lygos favoritai.

Lyderio vaidmenis debiutiniame sezone prognozuočiau anksčiau paminėtam Mantui Pigagai bei įžaidėjo pozicijoje žaidžiančiam Petrui Jasiūnui.

Krepšininkas yra pakankamai veržlus, gerai žino žaidimą ir pretenduos į geriausių visos lygos atakų organizatorių dešimtuką. Oranžinio kamuolio virtuozas krepšinį pastaruosius kelerius metus žaidžia su petraukomis, o jo asmeninė statistika parodo, kad šis vyrukas yra talentingas žaidėjas.SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE vienas iš potencialių naujai užgimusios ekipos lyderių jau yra žaidęs 2013-2014 metų sezoną, kai per 9 rungtynes rinko po 16 taškų „BC Baxūrai“ kolektyvui. Geriausia asmeninį pasirodymą Petras Jasiūnas surengė 2013 metų lapkričio 24 dieną, kai į „O.P.A.“ (69:67) krepšį sumetė 37 taškus, (6/7) tritaškiai. Vieno kito tokio pasirodymo sulauksime ir šį sezoną. „Šaras sugriovė Marčėlą“ yra komanda, kuri bus viena iš „C“ grupės lyderių, o vėliau neturėtų užkliūti ir pakeliui į „didžiosios“ taurės ketvirtfinalį. Prognozė: 2 vieta „C“ grupėje.

Praėjusį sezoną iš naujokų niekas nieko per daug nesitikėjo, tačiau „Burkalifa.eu“ parodė savo charakterį bei pateko į TOP16 etapą kaip 16-tą vietą reguliaraus sezono metu pasiekęs klubas. Šiame etape „Burkalifa.eu“ laimėjo kartą, kaip ir dar dvi grupės komandos („ŠKK Šnapiai“ ir „Zarasai“), tačiau dėl prastesnio įmestų-praleistų taškų balanso liko ketvirta.

„Mažosios“ taurės ketvirtfinalyje „Burkalifa.eu“ komandai pritrūko tik patirties ekstremaliais momentais, ji 76:77 ir 65:68 nusileido „Tores“ ekipai, kuri per daugelį metų jau ne kartą buvo pasiekusi šios taurės finalo ketvertą, o 2009-2010 m. lipo ant prizininkų pakylos ir pagrindiniame turnyre (laimėjo bronzą).

„Burkalifa.eu“ 2016-2017 metų sezone ne kartą bandė įrodyti, kad turi ne vieną rungtynių baigtį nulemti galintį žaidėją ir kartais tai pavykdavo. Visgi vertinant viską objektyviau, svarbiausias komandos pergalės komandai padėjo pasiekti du vyrukai - tarp keturių naudingiausių sezono lygos žaidėjų patekęs Nerijus Jozonis bei šį sezoną į komandos sudėtį nepatekęs Vaidas Mitrofanas.

Labai gerai su savo užduotimis gynyboje tvarkėsi po 8 kamuolius per dvikovą atkovojęs Šarūnas Celiešius, puolime pastebimi buvo Ugnius Stulginskas bei Dominykas Garuckas.

Būtent šie senbuviai vesti į pergales „Burkalifa.eu“ komandą turi ir šį sezoną. Iš naujokų paminėti galima aukštūgius Mantą Linkevičių ir Kasparą Dobilinską.

Vienas bendras dalykas, jungiantis 2016-2017 m. ir šio sezono komandas, yra patikimo, mažai klystančio ir gerai puolimą skaitančio įžaidėjo trūkumas. Pagal rezultatyvius perdavimus pernai komandoje pirmavęs (3,40 vid.) Deividas Radzys ir jaunasis Kipras Stulginskas tikrai nėra tie, kurie gali geriau išnaudoti savo lyderių stipriausias puses.

„Burkalifa.eu“ pavasarį pati sau užsikėlė kartelę į viršų, todėl žemesnė nei 16-ta galutinė vieta lygoje jau būtų žingsnis atgal. Komanda turi visus šansus būti ir aukščiau, tačiau tam reikės imtis netradicinių sprendimų įžaidžiant kamuolį. Komandos „x-faktoriumi“ laikyčiau 204 cm ūgio Igną Verbų, kuris 2016-2017 metų sezone taip ir nedebiutavo.Prognozė: 3 vieta „C“ grupėje.

Ovidijui Kriaunaičiui pabodo epizodinio žaidėjo vaidmuo su kuriuo jis kelis sezonus buvo priverstas taikytis „Negerų“ komandoje. Įgijęs patirties jis 2015 metų rudenį sukūrė „Išvien“.

Debiutinį 2015-2016 metų sezoną jauna komanda, turėjusi vos kelis labiau patyrusius žaidėjus, tarp 26 komandų liko 19-ta (7 pergalės – 11 pralaimėjimų). Antrasis sezonas komandai buvo geresnis (10-9), tačiau jo pabaiga susiklostė ne taip, kaip „Išvien“ buvo suplanavę. Kolektyvas reguliarų sezoną baigė 13-tas ir ruošėsi pakovoti dėl prizinių vietų „mažosios“ taurės turnyre, tačiau „KK Comma 313”, laikyta TOP16 etapo vienos iš grupių favorite, sugriuvo, neatvyko į dvikovą prieš „Išvien“. Netikėtumai lėmė, kad „Išvien“ buvo įmesti į „didžiosios“ taurės ketvirtfinalį, kuriame jokių šansų neturėjo prieš vėliau čempionais tapusią „KK Riešę“.

Žaisdžiant su „KK Rieše“ praėjusį sezoną šansų neturėjo niekas, todėl aistroms nurimus „Išvien“ komanda turėjo pasidžiaugti aukštu pasiekimu ir neliūdėti, kad neteko šanso pakovoti dėl mažųjų trofėjų.

Antrąjį sezoną komanda SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE panaudojo 15 žaidėjų, trys iš jų ant parketo žengė vos po kartą. Šio sezono sezono starte paraiškoje turi vos 9 žaidėjus, todėl nereikia spėlioti, kad „Išvien“ sezono metu ieškos pastiprinimo.

Jeigu visi komandos žaidėjai pavyzdingai lankytųsi visose komandos rungtynėse, maža 9-10 žmonių rotacija netgi gali tapti privalumu, kai žaidėjams nereikia konkuruoti dėl žaidimo minučių. Būtent vidiniai pykčiai dėl žaidimo minučių ir pasiskirstymo užduotimis dažnai pakiša koją jaunoms komandoms. Kartais geriau turėti tvirtus starto penketuko žaidėjus ir dar 2-3 žmones, kurie kildami nuo suolo gali įnešti energijos perimetre ar baudos aikštelėje. Tokiu modeliu vadovaujasi ne viena komanda.

Didžiausia netektis – Rokas Burnys. Šį sezoną komandos sudėtyje nematyti gynėjo Roko Burnio, kuris per 10 žaistų rungtynių praėjusį sezoną rinko po 12,10 taško (5,90 atk. kam., 6,10 rez. perd.). Šis žaidėjas tokiai komandai kaip „Išvien“ buvo puikus pastiprinimas, nes prieš tai tris sezonus praleido „KK Išjunk šviesą“ komandoje, su kuria laimėjo sidabro, aukso, o galiausiai ir bronzos medalius. Titulus rinkusioje komandoje Rokas Burnys neturėjo svarbios rolės, tačiau sukaupė daug patirties ir tą puikiai 2016-2017 m. sezone išnaudojo ne kartą į priekį vesdamas „Išvien“.

Kiti komandą palikę žaidėjai: Titas Šepetys (14,50 taško ir 14,25 atk. kam.), Žygimantas Čižius (12 taškų vid.), Evaldas Prokofjevas (15,67 taškų vid.). Šie žaidėjai buvo naudingi, tačiau žaidė mažai rungtynių (3-4) ir būdų, kaip kompensuoti jų trūkumą, sezono eigoje „Išvien“ tikrai ras.

Prie naudingų „Išvien“ komandos žaidėjų šį sezoną galima priskirti Eimantą Kriaunaitį, Gintarą Markevičių, Justiną Navicką ir Ovidijų Kriaunaitį, jie per du sezonus ne kartą yra nulėmę rungtynių baigtį bei bus pasirengę bet kada tai padaryti vėl.

Lyderis: Geriausiu „Išvien“ krepšininku neabejotinai galima laikyti Martyną Rimkų, kuris praėjusį sezoną rinko po 16 taškų, atkovodavo po 16,86 atšokusius kamuolius ir dar atlikdavo po daugiau nei penkis rezultatyvius perdavimus. Universalus, keturiose pozicijose galintis žaisti vyrukas iš Žemaitijos jau išsikovojo savo vietą sostinės mėgėjų lygose. SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE jis praėjusį sezoną buvo 6 visoje lygoje pagal naudingumo balus (26,29 naud. bal.). Galima nuspėti, kad aukštą krepšinio IQ turintis Martynas Rimkus šį sezoną toliau bus sunkiai sulaikomu lygos žaidėju ir nepakeičiamu „Išvien“ ramsčiu, kai teks žaisti sudėtingas rungtynių atkarpas.

Šį sezoną Martynui Rimkui baudos aikštelėje laisviau jaustis turėtų padėti patyręs 197 cm ūgio „centras“ Rapolas Čepė. Šis žaidėjas į lygą grįžta po 2 sezonų pertraukos, penkis sezonus jis yra žaidęs „BC Dugno“ komandoje, kuri 2010-2011 metų sezoną liko ketvirta, o po metų 2011-2012 m. tapo čempionais. Rapolas Čepė aukšto lygio ekipoje buvo geriausiai besiginantis žaidėjas bei tris iš penkių sezonų pirmavo pagal atšokusius kamuolius. Sėkmingiausiai „Išvien“ komandos „x-faktoriui“ klostėsi 2014-2015 metų sezonas, kai jis per 17 žaistų rungtynių rinko po 11,71 taško, atkvodavo po 12,59 atšokusius kamuolius bei iš viso rinko po 16,82 naudingumo balus. Žaidėjo, kuris dažnai išprovokuodavo varžovų pražangas, akcijas smukdė prastas baudos metimų taiklumas 36,49%.

Pasistiprinti šiuo „naujokų biržoje“ savo kandidatūrą pateikusiu žaidėju norėjo ir „Negeri“, tačiau šį kartą jaunuoliai, būtent šioje komandoje įgavę rimtų pamokų, buvo greitesni ir dabar „Išvien“ turės labai mobilų aukštaūgių tandemą.

Turėdama puikią uoslę atšokusiems kamuoliams turinčius Rapolą Čepę ir Martyną Rimkų „Išvien“ pagal šį rodiklį turėtų nesunkiai įsitvirtinti geriausiųjų ekipų pagal šį žaidimo komponentą sąraše.

Verdiktas: „Išvien“ surinko universalią ir nemažai žadančią komandą, kuri bus rimta varžovė visiems „C“ grupės klubams. Labiausiai tai išryškės kai ekipa rungtynėse galės disponuoti visais savo žaidėjais. Šiuo metu pakankamai jauna komanda gal ir neatrodo rimta pretendentė į pirmąjį dešimtuką, tačiau vėliau tokia taps. Prognozė: 4 vieta „C“ grupėje.

„BC Kibirai“ SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE pradės jau aštuntą savo sezoną. Iš komandų, startuojančių „C“ grupėje, sezonu ankščiau savo odisėją pradėjo tik „Negeri“. Šis faktas parodo, kad kibirai turi daug patirties ir pagaliau gali ją išnaudoti.

Savo trofėjų lentynoje „BC Kibirai“ turi dvi čempionų ir vieną vicečempionų taurę, tačiau kol kas jos iškovotos „mažosios“ taurės turnyruose, į kurį susirenka už aštuntuko ribos likusios kiekvieno sezono komandos. Praėjusį sezoną komanda liko 15-ta po reguliaraus sezono, pralaimėjo visas tris TOP16 etapo rungtynes, o vėliau „mažosios“ taurės ketvirtfinalyje 51:84 ir 49:73 neatsilaikė prieš revanšo nuotaikomis gyvenysius „TG Sokol“ vyrus.

Į komandą šį sezoną grįžta praėjusį sezoną vienas rungtynes žaidęs gynėjas Lukas Jurkšaitis bei visą sezoną praleidęs 204 cm ūgio „centras“ Rolandas Bajoras. Būtent su šiuo aukštaūgiu galima būtų sieti „BC Kibirų“ komandos pakilimą, kuris vyko prieš 3-4 metus. Rolandas Bajoras neabejotinai vėl bus komandos lyderis ir vienas geriausių lygos aukštaūgių. Verta paminėti, kad Rolandas Bajoras ir Lukas Jurkšaitis, būdami aikštelėje kartu, dažnai žaidžia „du prieš du“ ir tą dažniausiai daro labai efektyviai.

Skaudžiausia netektis – įžaidėjas Andrius Pieslikas. Du sezonus komandoje žaidęs gynėjas praėjusį rinko 9,53 taško, atkovodavo dar po 8,27 atšokusius kamuolius ir atlikdavo po 7,47 rezultatyvius perdavimus (15,60 naud. bal.). Šis vyrukas „BC Kibirų“ komandos žaidimo schemose 2016-2017 m. sezoną tapo svarbia figūra, kadangi aikštelėje atlikdavo daug funkcijų, ne vieną oponentą pranokdavo greičiu ir gudrumu. Komandą palikus šiam žaidėjui įžaidėjo pozicijoje vėl didesnis krūvis teks Simui Paužai bei Lukui Jurkšaičiui. Pirmasis geriau jaučiasi pozicinėse, antrasis - greitose atakose.

Nors „BC Kibirai“ šį sezoną turės porą ryškiau išsiskiriančių žvaigždžių (Rolandą Bajorą ir Vytautą Kirlį), šios komandos didžiausias privalumas bus lygi sudėtis ir komandinis žaidimas. Komandos lyderiai moka imtis iniciatyvos, tačiau komandai geriausia sekasi, kai šalia lyderių sužiba vis kitas komandos narys, o galinčių gali sužibėti netrūksta. Edgaras Binkys, Jaroslav Latušinskij, Simas Vasiliauskas, Tomas Paliulis, Karolis Levarauskas ar Tomas Šilingis bet kuriose rungtynėse gali tapti lyderiais.

Didžiausias komandos trūkumas – agresyvumo stoka. Retai kada galima pamatyti „BC Kibirų“ komandos krepšininkus kietai ir agresyviai kovojančius dėl atšokusių kamuolių. Kai komanda būna pikta, užsivedusi bei pataiko tolimus metimus, trūkumą galima paslėpti, tačiau, kai šių elementų trūksta, lygos senbuviai vargsta abiejose aikštelės pusėse.

Jeigu „B“ grupėje sunkiai nuspėjama yra „MF“, tai „C“grupėje  lygiai tokį patį vaidmenį atliks „BC Kibirai“, kurie gali šoktelti gerokai aukščiau nei prognozuojama penktoji vieta. Prognozė: 5 vieta „C“ grupėje.

Ne kartą tarp šalutinių SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS turnyrų prizininkų patekę „KK Alkani“ dar vieną sezoną pradės tyliai, be didelių tikslų ir ambicijų. Visgi komanda yra pavojinga ir ją gerbti privalu.

Šį sezoną komanda pasitinka sudėtyje turėdama 10 jau patikrintų karių bei keturis naujokus: Liną Meškauską, Tautvydą Palaimą, Vilių Kudoką bei Tomą Karneckį. Vilniaus mėgėjų krepšinyje geriau iš jų žinomas tik Tautvydas Palaima, kurio brolis Algirdas ne vieną sezoną lygos dalyvius ir gerbėjus džiugindavo efektingais dėjimais. Kiek realios naudos „KK Alkaniems“ duos šie keturi muškietininkai, dabar pasakyti sunku.

Po praėjusio sezono komandoje nematyti Artūro Giedraičio, Adomo Griciaus, Vitalijaus Danilovo ir dar kelių ne mažiausią vaidmenį vaidinusių žaidėjų, kurių kol kas SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE neįregistravo niekas, tuo tarpu Mindaugas Kraujalis (11,33 tšk.) ir Artur Biriulin (13,73 tšk.) atitinkai gins „Kažkas Bus“ bei „O.P.A.“ komandų garbę. Abiems naujose komandose numatomas rimtas vaidmuo.

Mįslė: Ar „KK Alkaniems“ galės padėti įžaidėjas Paulius Cinelis? Šis gynėjas praėjusį sezoną nesužaidė nė vienų rungtynių, o komandoje paskutinį kartą žaidė 2015-2016 metų sezone. Tada jis dalyvavo 9 rungtynėse ir per jas rinko po18,22 taško ir 4 rezultatyvaus perdavimo vidurkius.

Nuo to ar šį sezoną Paulius Cinelis ras laiko „KK Alkaniems“, priklausys labai daug, be jo įžaidėjo pozicijoje komanda yra skylė. Komandoje be žaidėjo, kuris yra potencialus komandos lyderis, kitas nominalus įžaidėjas Aurimas Gudavičius, tačiau jis, kaip ir daugelis kitų komandos gynėjų, nepasižymi puikiu aikštelės matymu. Jeigu Paulius Cinelis vėl negalės žaisti, komandos vadovas Pranas Šarka turėtų laisvų agentų rinkoje ieškoti atakų organizatoriaus.

Alkani ilgai svarstė, ar startuoti šio sezono kovose, tačiau galiausiai subūrė pakankamai įdomią sudėtį. Popieriuje komanda atrodo kaip turinti patekti į TOP16 etapą, tačiau tą padarys tik antrajame etepe, kai naujai suformuotoje grupėje kovos dėl vieno iš keturių bilietų. Prognozė: 6 vieta „C“ grupėje.

Po „Meridiano“ komandos vėliava susibūrę brandaus amžiaus vyrai SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE pradės antrąjį sezoną. Debiutinis sezonas kolektyvui nebuvo itin sėkmingas. „Meridianas“ pirmiausiai pralaimėjo 13-ka dvikovų paeiliui, o vėliau per trejas paskutines sezono rungtynes šventė dvi pergales (2-14). Tų 2 pergalių, iškovotų sezono gale, buvo per mažai, kad patektų į TOP16 etapą - reikėjo bent 5-kių.

„Meridiano“ vyrai sėkmingai darbavosi gynyboje, tačiau pagal pelnomus taškus (46,81 vid.) buvo vieni iš prasčiausių visoje lygoje (20/21 vieta), nors Rolandas Mikšta, Laisvūnas Ričkus, Marius Zubavičius ir dar keli kiti svarbesni komandos žaidėjai prie varžovų krepšio surengė ne vieną puikų asmeninį pasirodymą.

Po nenusisekusio dar vieno sezono (komanda kitose lygose rungtyniavo ir prieš 2016-2017 m. sezoną) „Meridianas“ savo jėgas išbandė vienoje iš sostinės „vasaros lygų“ (VKL) ir iškovojo aukso medalius. Vyrai užsigrūdino ir sulaukė šlovės valandos, tame turnyre komanda laimėjo visas 9 žaistas dvikovas. Iš penkių naudingiausių čempionais tapusios ekipos krepšininkų trys - Karolis Bakas, Mindaugas Žilionis bei Laisvūnas Ričkus - „Meridiano“ žaliai-baltas spalvas jau netrukus gins SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE.

Jeigu ši trijulė viso sezono metu demonstruos gerą sportinę formą, o šalia jų kiekvienose rungtynėse atsiras dar bent po vieną herojų, „Meridianas“ nenuskęs. Lygą papildė daug neprognozuojamų ir nepatyrusių komandų, todėl jos gali tapti lengvu grobiu komandai, kuri turi sukaupusi daugiau patirties, nors jaunesniems varžovams daugelyje pozicijų nusileidžia greičiu ir atletiškumu.

„Meridiano“ sudėtyje vėl šmėžuoja Rolando Mikštos pavardė. Gynėjas pernai lygoje sužaidė vos vienerias rungtynes (pirmas sezono rungtynes komanda 58:77 pralaimėjo „ŠKK Šnapiams“), tačiau jose surengė tokį pasirodymą, kurio pamiršti paprasčiausiai neįmanoma. Rolandas Mikšta pataikė 7 tolimus metimus iš 11-kos ir dvikovą baigė su 37 taškais. Gynėjo solo buvo solidus, todėl belieka tikėtis, kad šį sezoną jis savo komandos rungtynėse pasirodys bent du kartus.

Įdomu tai, kad per vėliau sekusias 5 dvikovas „Meridianas“ tris kartus pelnė lygiai 37 taškus, lygiai tiek, kiek debiutinėse rungtynėse šou surengęs šio sezono klubo „x-faktorius“.

Praėjusį sezoną komandos rezultatyvumas buvo siejamas su tolimų metimų realizacija. „Meridianas“ tritaškius metė vos 23,08% taiklumu, tačiau jų per dvikovą pataikydavo beveik po šešis (5,18), kai pavykdavo pataikyti daugiau tolimų metimų, komanda prie varžovų krepšio jausdavosi geriau. Tolimi metimaiai galingos priekinės linijos neturintį „Meridianą“ ne kartą gelbės ir šį sezoną.

Pasitikdama antrą sezoną „Meridiano“ komanda savo sudėtyje neturi geriausio praėjusio sezono savo žaidėjo Mariaus Zubavičiaus. Puolėjas per 6 žaistas rungtynes 2016-2017 m. sezone rinko po 14,50 taško ir dar atkovodavo po 10,67 atšokusius kamuolius (geriausias rodiklis komandoje).

Prieš kelias dienas „Meridianas“ į savo sudėtį įtraukė patyrusį krašto puolėją Vytautą Ostrauską. Dažnesni šio veterano pasirodymai su žaliai balta apranga galėtų lygos antrokus turnyrinėje lentelėje keliomis pozicijomis pastumti į viršų, to ir norėtusi palinkėti šiai labai gerai organizuotai ekipai, kuri praėjusį sezoną pergalėmis pasidžiaugė tik pačioje sezono pabaigoje. Prognozė: 7 vieta „C“ grupėje.

Po įmonės „Inwido“ vėliava susibūrę vyrai iki šio sezono krepšinį žaidė tik už uždarų durų. Daugelį metų trukę pasižaidimai tarpusvyje, kad ir labai azartiški, nė iš tolo neprilygsta oficialioms mėgėjų lygų rungtynėms, todėl į naują aplinką patekusius „Inwido“ krepšininkus sezono starte gali ištikti lengvas šokas.Kiekvieną vakarą žaisdamas su draugais gali jaustis nenugalimas, tačiau kitoje salėje visada bus galvojančių taip pat. Naujų komandų pirmieji žingsniai visada būna nedrąsūs, net jei jos turi vieną kitą daugiau patirties turintį žaidėją.

Daug komandų, su kuriomis varžysis naujokai, patekę į „C“ grupę ir vėliau, turės ne tik didesnę patirtį, tačiau ir ūgio persvarą. Pirmąjį blyną kepti pasirengusios komandos bendras ūgio vidurkis siekia vos 182 centimetrus, tai mėgėjų komandoms yra pakankamai kuklus rodiklis. Tarp į paraišką prieš sezono startą patekusių debiutantų vienintelis Kristupas Byla yra 190 cm ūgio.

Praėjusį sezoną tarp 30-ties geriausių lygos kovotojų dėl atšokusių kamuolių pateko vos trys žaidėjai, kurių ūgis nesiekė 192 cm. Jie užėmė trisdešimtuke 25, 28 ir 29 vietas.

Komandos adaptacija SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE bus nelengva, pirmą sezoną „Inwido“ pergalės nepasipils kaip iš gausybės rago. Pagrindinis naujokų tikslas 2017-2018 m. sezone turėtų būti ne pergalės, o nuolatinis žaidimo kokybės gerinimas bei patirties kaupimas ateičiai. Svarbiau už įskaitinius taškus bus gera nuotaika ir krepšininkų vienybė. „Inwido“ bus tarp tų komandų, kurios lygą paliks vienos iš pirmųjų, o pirmajame etape turės sunkių rungtynių, po kurių negalima palūžti. Prognozė: 8 vieta „C“ grupėje.

FORMATAS (REGULIARUS SEZONAS)

Komandos startuoja „A“, „B“ ir „C“ grupėse. Į kitą etapą patenka 24 komandos. Antrajame reguliaraus sezono etape komandos vėl sudarys tris grupes (po 8 komandas), tačiau, priešingai nei prieš pirmąjį, čia komandos skirtomos bus pagal reitingą, o ne burtų tvarka.

Pirmojo etapo reitinge 1-8 vietas užėmusios komandos pateks į „D“ grupę ir jau bus užsitikrinę mažiausiai 8 vietą po reguliaraus sezono. Likusios komandos (9-24) skils į dvi lygiavertes grupes, kuriose turės galimybę iškovoti likusius 8 bilietus į TOP16 etapą (kiekvienoje grupėje po keturis).

1-3 vietas reitinge pasidalins: A1, B1 ir C1;

2-6 vietas reitinge pasidalins: A2, B2 ir C2;

7-8 vietas reitinge užims, dvi geriausios iš šių: A3, B3 ir C3;

{jcomments on}

 

 krepsinio_saliu_nuoma

2018/2019 m. SEZONAS

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.