Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
Ketvirtfinalių apvžvalga, prognozės!!!

Sekmadienį, balandžio 9 dieną, SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE startuos ketvirtfinalių etapas. Aštuonios pajėgiausios 2016/2017 metų sezono komandos santykius aiškinsis „DIDŽIOSIOS“ taurės turnyre. Likę kolektyvai kuriems nepavyko pakilti iki dviejų pirmųjų pozicijų TOP16 etapo grupėse bandys laimę „MAŽOSIOS“ taurės analogiškame etape.

Oficialus lygos tinklapis www.krepsinistau.lt pateikia „DIDŽIOSIOS“ ir „MAŽOSIOS“ taurės ketvirtfinalių apžvalgas, dalinasi įžvalgomis, pastebėjimais bei pristato etapo kurį galima vadinti vartais į medalių dalybas prognozes.

DIDŽIOJI TAURĖ

„DIDŽIOJI TAURĖ“ – pagrindinis SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS šio sezono trofėjus dėl kurio kovoti liko: „KK Riešė“, „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“, „Ginio Pajėgos“, „Broliai Šaunuoliai“, „Negeri“, „ŠKK Šnapiai“, „O.P.A.“ ir „Išvien“.

 „KK Riešė“ laukė akistatos su „KK Comma 313”, gavo „Išvien“.

Reguliaraus sezono nugalėtojai ketvirtfinalyje sutiks netikėtai į „DIDŽIOSIOS“ taurės ketvirtfinalį patekusius varžovus kuriems vien patekimas tarp 8 geriausių sezono komandų yra nerėgėto masto pasiekimas.

Abi komandos lygoje debiutavo praėjusį sezoną (2015/2016 m.). Jei „KK Riešė“ iškarto tapo elitine lygos komanda ir net pateko į finalą, tai „Išvien“ komandai pirmieji žingsniai buvo pakankamai sunkūs. Per 18 rungynių lygos naujokai šventė 7 pergales ir pralenkę 4 komandas liko 19-ti.

Per vasarą komanda neblogai atliko namų darbus, Martynas Rimkus rungtynėse ėmė lankytis dažniau, o praėjusį sezoną lūkesčių nepateisinusius žaidėjus pakeitė sėkmingai komandoje vietą atradę naujokai. Pirmajame etape „B“ grupėje 3 pergales per 6 rungtynes pasiekę „Išvien“ liko penkti, o antrajame etape pasiekę 7 pergales (7-3) reguliarųjį sezoną baigė 13 pozicijoje.

TOP16 etape komandai buvo žadama kova dėl trečiosios vietos „T2“ grupėje su „Tores“ komanda, tačiau pralaimėję 66:75 „Ginio Pajėgoms“, šie vyrukai pasiekė pergalę 87:64 prieš „Tores“, o vėliau sulaukė dovanų iš grupės favoritais laikytos „KK Comma 313“ ir pateko ten kur būti ir patys nesitikėjo. Šiuo metu komanda per 19 rungtynių jau yra pasiekusi 12 pergalių (2 iš jų įsirašė, varžovams nesusirinkus į rungtynes). Pergalių – pralaimėjimų balansas puikus, tačiau komanda šį sezoną dar neįveikė nei vienos ekipos kuri taip pat pateko į „DIDŽIOSIOS“ taurės turnyrą. Visgi „Išvien“ nebus pirmoji komanda lygos istorijoje kuriai pavyko patekti į ketvirtfinalį po reguliaraus sezono turint kuklias startines pozicijas (13 vieta). Prieš kelis metus, 2015 metų pavasarį į ketvirtfinalį pateko „BC Dugnas“ (16 vieta), o 2012 metais „Pakilk“ (15 vieta) net sugebėjo įveikti šį barjerą bei vėliau iškvoti bronzos medalius.

Istorija rodo, kad „underdogai“ kartais iššauna, tačiau šį kartą viskas „Išvien“ komandai gali būti žymiai sunkiau, jų laukia Ervino Stankevič kuruojama „KK Riešė“ kuriai šį sezoną per rungtynes surinkti 100-tą taškų vieni juokai.

„KK Riešė“ turi puikią sudėtį, lygoje dominuoja netik pagal rezultatus, tačiau ir pagal praktiškai visus statistinius rodiklius. Šiuo metu Riešės atstovų komanda lygoje nėra pirma tik pagal atkovotus kamuolius (41,94 vid., 3 vieta), blokuotus metimus (1,44 vid., 15 vieta) bei klaidas (16,56 vid., 19 vieta).

Šiais dienai net 9 komandos žaidėjai per rungtynes pelno po daugiau nei 16-ka taškų, o net 8 iš jų renka ir po daugiau nei 19-ka naudingumo balų.

Šį sezoną „KK Riešė“ pralaimėjo vos kartą ir net 102:66 sutriuškino čempionus „Reaktoriaus smogikus – vezumalkas.lt“, o tai puikiai pasako, kokia viską griaunanti jėga „Išvien“ komandos laukia ketvirtfinalio rungtynėse.

„KK Riešė“ yra netik šios poros, tačiau ir viso šio sezono favoritai ir varžyti su jais taškų lengtynėse nepatariama niekam. „Išvien“ žaisdami su komanda kuriai jaugelis jau rezervavo vietą finale turi du pasirinkimus. Pirmasis pasirinkimas žaisti pagal varžovų grojamą muziką, mėgautis rezultatyviomis rungtynėmis ir pralaimėjimo atveju bent jau turėti gerus statistikos rodiklius. Antras pasirinkimas neleisti komandai žaisti greitai ir bandyti numušti rungtynių tempą.

 Žymanto Armono (antras iš dešinės) metimas 2014 metais lėmė čempionų titulą „KK Fuxų“ komandai, ketvirtfinalyje įžaidėjui tikriausiai neteks atsidurti tokiose ekstremaliose situacijose

Panagrinėjus „KK Riešės“ komandos sezono eigą „Išvien“ turėtų rinktis pirmą variantą. Poros favoritai pirmajame etape į savo krepšį praleido po 59,67 taško, antrajame po 74,00, o žaisdami TOP16 „T1“ grupėje net po 92,67 taškus. Ar tai reiškia, kad rezultatyviausia lygos visų laikų komanda jau pamiršo apie gynybą?

TOP16 etape blogiau už ją gynėsi tik toje pačioje grupėje žaidę „ŠKK Šnapiai“ (93,67 vid. praleistų taškų). „KK Riešė“ 23,33 taškų skirtumu laimėjo visas tris TOP16 etapo kovas ir rinkdama po 116 taško čia užgrojo tokią pasiutpolkę pagal kurios muziką norėjo šokti visi. Po 70,89 taško renkantys „ŠKK Šnapiai“ šiame etape rinko po 93,67 taškus, „Zarasai“ rinkę po 82,33 taško savo vidurkį lenkė daugiau nei 20-čia taškų, o grupėje paskutinę (4) vietą užėmusi „Burkalifa.eu“ vietoje 60,22 sezono vidurkio rinko po 72 taškus.

„T1“ grupėje niekam nerūpėjo gynyba. Mažiausiai taškų į savo krepšį praleisdavę „Zarasai“ su 86 taško vidurkiu kitose grupėse būtų pralenkę vos vieną komandą „MF“ (92,33 vid.).

„Zarasai“ Riešės atstovams TOP16 rungtynėse pralaimėjo 98:108, „Burkalifa.eu“ 90:113. Abi šios komandos būtent žaisdamos su šios poros favorite gerino savo sezono rezultatyvumo rekordus, todėl labai tikėtina, kad Ervino Stankevič auklėtiniams dainuojant tą pačią dainą ir toliau „Išvien“ irgi bent vienose rungtynėse sugebės sužibėti rezultatyvumu. Šį sezoną daugiausiai taškų komanda sumetė „Meridianui“ (95).

„Išvien“ neturi šansų žengti toliau, tačiau varžovams jau matuojantis čempionų karūną tikrai gali išvengti skaudžių pralaimėjimų ir geriausią kol kas savo sezoną baigti aukštai pakeltomis galvomis.

Martynas Rimkus („Išvien“) duodamas interviu vienos iš Vilniaus mėgėjų lygos portalui minėjo, kad jam įdomiausia žaisti prieš „4“ bei „5“ pozicijos žaidėjus kurie yra aukštesni ir stambesni už jį. Sutikus tokius varžovus jam atsiranda dar didesnė motyvacija sėkmingai apsiginti prieš juos.

Tame pačiame interviu „Išvien“ komandos lyderis paminėjo, kad jam būtų įdomu išbandyti savo jėgas prieš mėgėjiško krepšinio lengendą Dainių Novicką.

Jeigu tai buvo Martyno Rimkaus svajonė, ji beveik išsipildė belieka tik sulaukti, kad abu šie žaidėjai į aikštelę žengtų bent vienoje iš ketvirtfinalio akistatų.

„Išvien“ lyderis ketvirtfinalio rungtynes turės žaisti netik prieš Dainių Novicką, tačiau ir tokius žaidėjus kaip Viktoras Asačiovas (203 cm) ar Gediminas Povilauskas (195 cm) kuris visoje lygoje penktus metus iš eilės dominuoja kovodamas dėl atšokusių kamuolių.

Įdomu tai, kad šios poros akistatoje aikštelėje vienu metu išvysti galime net tris iš keturių šiuo metu lygoje pagal atkovotus kamuolius lyderiaujančius žaidėjus. Gediminas Povilauskas šiame sąraše be jokių abejonių pirmas (24,50), Martymas Rimkus (16,38) antras, o Titas Šepetys (14,25) ketvirtas. Pirmieji du krepšininkai šias pozicijas turėjo ir po praėjusio sezono. Gediminas Povilauskas (21,82) buvo pirmas, o Martynas Rimkus (20,75) antras, skirtumas tik tame, kad praėjusį sezoną dažniau aikštelėje matėme Povilauską, o šį Rimkų.

Oficialus lygos tinklalapis www.krepsinistau.lt prognozuoja, kad „KK Riešė“ ketvirtfinalyje dar nebus priversta žaisti pilna jėga ir be didesnių komplikacijų pateks į pusfinalį (99%-1%)

„KK Riešė“ (pasiekimai, skaičiai, pastebėjimai)

Pasiekimai: reguliarus sezonas I etapas (6-0, 1 vieta „C“ grupėje), reguliarus sezonas II etapas (8-1, 1 vieta „D“ grupėje), TOP16 etapas (3-0, 1 vieta „T1“ grupėje).

Vienintelis pralaimėjimas: „KK Riešė“ šį sezoną rungtynėse su „KK Comma 313” prasčiausiai metė dvitaškius (47,06%), tritaškius (29,73%) bei atliko mažiausiai rezultatyvių perdavimų (13). Tai buvo vienintelės sezono rungtynės kurias komanda pralaimėjo 80:86. Praėjusį sezoną šių klubų susirėmimas baigėsi rezultatu 61:52 ir „KK Riešės“ pergale.

(Ne)pirmas kartas: „KK Riešė“ savo sudėtyje turi 12-ka aktyvių žaidėjų, net aštuoni iš jų bent po kartą žaidė SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS pusfinalyje, Laurynas Kirlys, Žymantas Armonas, Lukas Motiejūnas ir Žygimantas Kosarevas jau yra tapę net lygos čempionais. Finalo ketverto dar nebuvo pasiekę tik debiutinį sezoną lygoje žaidžiantys Linas Laukis bei Dominykas Palšis ir komandoms kurios nepatekdavo tais sezonais į atstovavę Viktoras Asačiovas bei Dainius Novickas.

Pastarasis krepšininkas yra gyva mėgėjiško krepšinio legenda ir lygos rezultatyvumo vieneriose rungtynėse bendraautorius. Dainius Novickas 2012-02-05 dieną pelnė 83 taškus ir pakartojo rekordą kurį 2010/2011 metų sezone užfiksavo Algirdas Palaima (su „Nekažką – VRA“ tapo čempionu).

Tolimi metimai: „KK Riešė“ per du sezonus SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE pralaimėjo vos 5 rungtynes iš 40. Komanda pataikiusi bent 10 tolimų metimų nuo 2015-10-11 dienos pralaimėjo vos kartą, kai šių metų vasario 5 dieną 80:86 nusileido „KK Comma 313“ klubui (11/37 tritaškiai). Šį sezoną 10 tritaškių Riešės atstovai nesumetė tik į „Negerų“ (7/21), „TG Sokol“ (8/17) bei „Ginio Pajėgų“ (9/23) krepšį. Pagal tolimimų metimų taiklumą 38,79% „KK Riešė“ šiuo metu nepilnu procentu lenkia „Brolius Šaunuolius“, kurie 2014/2015 metų sezone tolimus metimus realizavo 39,18% taiklumu ir pagal šį rodiklį užfiksavo visų laikų lygos rekordą.

Šiuo metu geriausiųjų snaiperių dešimtuke pirmoje vietoje galime rasti Žymantą Armoną (53,66%), dar du „KK Riešės“ žaidėjai Lukas Motiejūnas ir Dominykas Palšis patenka į TOP10 (4 ir 9 vietos), o Mantvydas Staniulis iš šio dešimtuko pasitraukė tik po praėjusio sekmadienio (11 vieta).

„KK Riešės“ pelnytų taškų tolimais metimais diagrama

100: „KK Riešė“ 2015/2016 metų sezone 100-tą ir daugiau taškų rinko 5 kartus, šį rezultatyviausia sezono komanda tą jau padarė 13-ka kartų per 18-ka rungtynių. Įdomu tai, kad per visą lygos istoriją (10 sezonų) 100-to taškų riba buvo pasiekta 118-ka kartų, o tai reiškia, kad šį sezoną po 107,28 taško renkanti Riešės atstovų komanda dalyvavo net 15,25% rungtynių kuriose buvo pelnoma nemažiau nei 100-tas taškų.

„KK Riešė“ per likusias šio sezono rungtynes turi pelnyti vos 15-ka taškų, kad pralenktų 2015/2016 metų sezono „KK Išjunk šviesą“ klubą pagal vieno sezono metu užfiksuotą didžiausią pelnomų taškų vidurkį (per visą lygos istorija). Praėjusio sezono bronzos medalių laimėtojai rinko po 88,43 taškus.

Jeigu reikėtų ieškoti pasiekimų kurių „KK Riešė“ šį sezoną tikrai nepagerinsis reikėtų nukeliauti į 2009/2010 metų sezoną kai SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE dominavo „BC Grizliai“ savo sudėtyje turėję tokius krepšininkus kaip Eduard Rogačiov, Viktor Daukša, Simas Liepinaitis, Gintaras Plytnikas ar Gediminas Kieras. Čempionais tapę grizliai tą sezoną nepralaimėjo nei vieno susitikimo (25-0). Visgi „BC Grizlių“ pavadinimas vienoje grafoje po šio sezono greičiausiai išnyks, „KK Riešė“ dvitaškius meta 63,93% taiklumu, „BC Grizlių“ užfikuostas sezono rekordas yra 61,82%.

Kiti rekordai: Paulius Mikolaitis TOP16 rungtynėse su „Zarasais“ reguliaraus sezono nugalėtojus išgelbėjo nuo techninio pralaimėjimo. Aukšto lygio perimetro žaidėjų prikimštoje ekipoje gynėjas yra tik statistas, tačiau praėjusį sezoną (2015/2016 m.) perėmė 13-ka kamuolių ir savo pavardę kuriam laikui įrašė į lygos rekordų suvestines. Per visą lygos istoriją bent vienose rungtynėse dviženklį skaičių kamuolių perimti pavyko tik 9 žaidėjams, vienas iš jų Pauliaus Mikolaičio komandos draugas Žymantas Armonas perėmęs 11 užfiksavo geriausią šio sezono rezultatą (visoje lygoje).

Mantvydas Staniulis (8,45 rezultatyvaus perdavimo vidurkis) šį sezoną rungtynėse „O.P.A.“ (135:97) užfiksavo sezono rezultatyvių perdavimų rekordą, kai jų atliko 18-ka. Šio jaunuolio pasirodymą šį sezoną jeigu jo komandos keliais susikirs su „Reaktoriaus smogikais – vezumalkas.lt“ greičiausiai stebės ir visų laikų šio rekordo autorius Gintaras Plytnikas. Du kartus lygos čempionu tapęs gynėjas kartą atliko 29 rezultatyvius perdavimus ir nuo to laiko į šį rekordą nieks net nebandė rimčiau pasikėsinti.

Šį sezoną 40 ir daugiau taškų per vienas rungtynes vienas žaidėjas pelnė 8 kartus, šešis kartus tokį rezultatą fiksavo „KK Riešės“ žaidėjai, du „Burkalifa.eu“ tankas Nerijus Jozonis.

Per vieną sezoną daugiausiai taškų pavyko surinkti „Brolių Šaunuolių“ puolėjui Simui Karnašnikovui. Puolėjas 2009-2010 metų sezone pelnė 574 taškus. Kiti du žaidėjai kurie per vieną sezoną surinko bent 500 taškų yra Laurynas Kirlys tą ribą pasiekęs net du kartus (573 ir 566) ir Deimantas Pavlovskis (522). Abu šiuo metu žaidžia „KK Riešės“ klube.

Fenomenas: Gediminas Povilauskas – atkovotų atšokusių kamuolių didmeistris kurį Vilniuje pažysta visi krepšinio mėgėjai. Žaidėjo pasiekimams ir rekordams galima skirti atskirą apžvalgos dalį, tačiau visi skaičiai nublanks prieš vieną faktą, kurį šį sezoną aukštaūgis arba dar kartą patvirtins arba pirmą kartą per savo karjerą paneigs. Iki svarbiausių sezono kovų ne vieną sezoną dominuojantis žaidėjas netik nėra žaidęs SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS finale, tačiau niekada nėra laimėjęs ir jokios kitos lygos („3x3”, pavasario ir vasarų čempionatai nesiskaičiuoja).

Svarbiausiose sezono kovose ne kartą ir ne du išnykęs„KK Riešės“ fenomenas šį sezoną jau 4 kartus rinko bent 54 naudingumo balus. Ne kartą savaitės, mėnesio geriausiu žaidėju rinktas Gediminas Povilauskas pagal atkovotus kamuolius (24,50) SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE pirmauja iš eilės jau penktą sezoną, taip pat ketvirtą sezoną neužleidžia naudingiausio žaidėjo posto (46,50).

Gediminas Povilauskas 2015/2016 metų sezone vilkėdamas „Brolių Šaunuolių“ marškinėlius per sezoną atkovojo 371 atšokusius kamuolius, tai dar vienas jam priklausantis lygos rekordas. Už per vieną sezoną daugiausiai kamuolių atkovojusį mobilų aukštaūgį niekam nepavyko daugiau kamuolių sugriebti ir vienose rungtynėse, jam priklausantis lygos rekordas užfiksuotas 2013/2014 metų sezone – 41 atk. kam. Šį sezoną rungtynėse su „ŠKK Šnapiais“ TOP16 pirmajame ture sugriebęs 31 kamuolį jis užfiksavo analogišką šio sezono rekordą.

Ilgas rekordų, asmeninių pasiekimų sąrašas, dvigubi ir trigubi dubliai įspūdinga statistika ir nei vieno čempionų titulo, tai kažkas neįtikėtino.

Įdomu tai, kad bent jau SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE titulais negali pasigirti ir jo bendražygis visur keliaujantis kartu Deimantas Pavlovskis.

Prastas rungtynių lankymas: „KK Riešė“ šį sezoną negali pasigirti tuo, kad jos žaidėjai pavyzdingai lankosi rungtynėse. Tik Žymantas Armonas, Deimantas Pavlovskis, Lukas Motiejūnas, Mantvydas Staniulis ir Linas Laukis dalyvavo daugiau nei pusėje sužaistų rungtynių. Gal čia yra tokia Ervino Stankevič taktika? Kuo mažiau žaidėjų susirenka tuo jam lengviau padalinti žaidimo minutes. Įdomu kaip bus kai svarbiausiose sezono rungtynėse savo žodį norės tarti visi, o komandos vadovas-treneris bus priverstas kažką palikti ant suolo. Didelis pasitikėjimas savo jėgomis, per daug individualiai pajėgių gynėjų jeigu ne ketvirtfinalio etape tai vėliau tikrai gali pakišti koją rekordų besivaikančiai komandai.

Reikėtų prisiminti prieš nepilnus metus vykusius įvykius, kai debiutinio sezono pradžioje per rungtynes 180 taškų surinkusi „KK Riešė“ (180:72 prieš „Grikius“) paskutinėse sezono rungtynėse (finale) į „smogikų“ krepšį sumetė tik varganas 44 akis.

Slapti ginklai: „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ stovykloje sezoną pradėjęs Žygimantas Kosarevas grįžo į „KK Riešę“  kur spėjo sužaisti tik tris rungtynes. Nei vienoje iš komandų šį sezoną labai neišsiskyręs puolėjas išvyko laimės ieškoti į saulėtąją Ispaniją. Teisę žaisti ketvirtfinaliuose turintis puolėjas šį sezoną tikriausiai dar prisijungs prie komandos, tačiau neaišku kada tai atsitiks ir kokį žaidimo lygį jis demonstruos paragavęs legionieriaus duonos.

Kitas žaidėjas kurio tikrosios galimybės dar atrodo pakankamai mįslingos - Laurynas Kirlys. Pora sezonų su „KK Fuxais“ SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE karaliavęs atakuojantis gynėjas praėjusį pavasarį nukalė „KK Išjunk šviesą“ komandai bronzos medalius, o šį į „KK Riešę“ atvyko tik po žiemos švenčių. Reguliaraus sezono metu jis spėjo sužaisti 4 rungtynes iš kurių vienose pasirodė tik tam, kad atsižymėtų. Laurynas Kirlys TOP16 etape rungtynėse su „Zarasais“ 108:98 aikštelėje praleido daugiau nei tris kėlinius ir žaisdamas viena koja surinko 27 taškus (sezono rekordas), visgi panašu, kad gynėjas turi bėdų su koja ir bent jau pirmosiose ketvirtfinalių rungtynėse neturėtų žaisti pilna jėga. Jei vertinti sausą statistiką šiuo metu rinkdamas po 16,60 taško 2012/2013 metų sezono finalų MVP žaidžia nerezultatyviausią savo sezoną per penkis metus.

„Išvien“ (pasiekimai, skaičiai, pastebėjimai)

Pasiekimai: reguliarus sezonas I etapas (3-3, 5 vieta „B“ grupėje), reguliarus sezonas II etapas (7-3, 13 vieta „E“ grupėje), TOP16 etapas (2-1, 2 vieta „T2“ grupėje).

Lyderis: „Išvien“ šį sezoną per rungtynes atkovoja po 41,76 atšokusio kamuolio ir pagal šį rodiklį lygoje užima 4 vietą. Prie tokio komandos pasiekimo svariai prisidėjo krašto puolėjas Martynas Rimkus. Antrą sezoną lygoje tik Gediminui Povilauskui pagal atkovotus kamuolius (16,38 vid.) nusileidžiantis aukštaūgis šį sezoną pelno po 16-ka taškų, perima po 2,46 kamuolio ir viso surenka 25,62 naudingumo balus. Pagal paskutinį rodiklį jau 8 kartus dvigubą ir du trigubą dublį rinkęs žemaitis lygoje užima garbingą 7 vietą. Šio žaidėjo statistikos rodikliai yra aukšti, o įvertinus faktą, kad jam dažniausiai tenka grumtis su aukštesniais bei sunkesniais oponetais – fantastiški. Įdomu tai, kad antrą sezoną „Išvien“ komandą į priekį vedantis Martynas Rimkus yra vienas iš penkių žaidėjų lygoje kuriems vienose rungtynėse pavyko atkovoti bent 30 atšokusių kamuolių. Dvidešimt ir daugiau jis šį sezoną rinko jau 4 kartus.

Pajėgūs naujokai: Šį sezoną prie „Išvien“ komandos prisijungė trys labai pajėgūs krepšininkai: Justinas Navickas, Titas Šepetys bei Rokas Burnys. Ši trijulė komandai rinko 26,11% visų pelnytų taškų reguliaraus sezono bei TOP16 etapo rungtynėse (310/1187). Gynėjas Rokas Burnys (12,10 tšk., 6,10 rez. perd.) tris metus žaidė „KK Išjunk šviesą“ ekipoje, o šiai per tris metus visų spalvų medalius laimėjusiai komandai išsiskirsčius nesunkiai rado darbą kaip ir dar keturi su juo 2015/2016 metų sezone žaidę vyrukai (Paulius Mičėnas, Paulius Leščinskas, Laurynas Kirlys bei Lukas Poniškaitis). Justinas Navickas praėjusį sezoną žaidė „KK Erelių“ ekipoje, šį žaisdamas naujoje komandoje renka po 11,91 taško. Paslaptingiausiai iš visų „Išvien“ komandos debiutantų šį sezoną atrodo aukštaūgis Titas Šepetys. Žaidėjas sužaidė tik 4 rungtynes, visas jo komanda laimėjo, o pats žaidėjas buvo iš tų kurie dominavo aikštelėje. Keturios rungtynės, keturi dvigubi dubliai, 14,50 taško bei 14,25 atkovoto kamuolio (19,50 naud. bal.) vidurkiai atrodo tikrai neprastai. Jeigu šis žaidėjas neišnyko ir dar šį sezoną žengs į aikštę „Išvien“ komanda su juo sau galėtų kelti aukštesnius reikalavimus ketvirtfinalio serijai su „KK Rieše“.

Statistika: Šį sezoną „Išvien“ su TOP8 komandomis sužaidė tik 4 rungtynes ir per jas rinko po 62,50 taško, atkovodavo po 31,25 atšokusio kamuolio ir rinkdavo viso labo po 44,50 naudingumo balus. Po 77,25 taško į savo krepšį tose rungtynėse prasileidęs kolektyvas šį sezoną po du kartus pralaimėjo „Broliams Šaunuoliams“ bei „Ginio Pajėgoms“ ir tai buvo visi jėgų išbandymai su elitinio aštuntuko komandomis. Pirmųjų rungtynių su „KK Rieše“ starte jaunai netikėtai tarp geriausių atsidūrusiai komandai svarbiausia išvengti greito nokauto, o vėliau su gynybą visiškai TOP16 etape pamiršusia komanda galima smagiai pasižaisti.

„Ginio Pajėgų“ ir „ŠKK Šnapių“ susidūrimas gali virsti ketvirtfinalių etapo puošmena.

Praėjusį sezoną „KK Riešė“, „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ bei „Broliai Šaunuoliai“ dalyvavo finalo ketverto kovose. Nemaža tikimybė, kad visą šią trijulę kovojančią dėl medalių matysime vėl. Prie tų kam patekimas į pusfinalius yra kasdienybė arba bent jau ne retas reiškinys tikrai prisijungs vieni naujokai, o ar tai bus „Ginio Pajėgos“ ar „ŠKK Šnapiai“ sužinosime tik po 2 ketvirtfinalio rungtynių. Šioje poroje priešingai nei kitose trijose nėra aiškių favoritų, o ir komandos tokį statusą turinčioms komandoms šį sezoną neprilygsta stabilumu.

„Ginio Pajėgos“ šio sezono naujokai, todėl apie šios komandos kovą dėl vietos pusfinalyje sezono metu bent jau lygos užkuliuose nebuvo kalbėta. „ŠKK Šnapiai“ po gero praėjusio sezono buvo įtraukti į sąrašą komandų kurios kovos dėl vietos pusfinalyje.

Jegu trys ekipos kurios šį etapą pasiekė pernai vėl jį pasieks, o ten pat atsidurs ir „ŠKK Šnapiai“ bus labai simboliška. Būtent ketvirtoji 2016 metų finalo ketverto dalyvė „KK Išjunk šviesą“ ir eliminavo „baltai-žalius“ praėjusį sezoną ketvirtfinalyje.

„ŠKK Šnapiai“ sezoną pradėjo „A“ grupėje ir ten liko treti. Į priekį 4 kartus laimėjusi ekipa praleido netik „Reaktoriaus smogikus – vezumalkas.lt“ (6-0), bet ir derbį 68:64 laimėjusią „O.P.A.“. Su lyg šiuo pralaimėjimu šnapių akcijos ėmė kristi ir antrajame etape komanda laimėjo vos du kartus. Reguliaraus sezono pabaigoje komanda iš kurios buvo laukta daugiau patyrė 3 nesėkmes. Paskutines rungtynes į „DIDŽIOSIOS“ taurės turnyrą nepatekusioms „TG Sokol“ bei „KK Alkanų“ komandoms šnapiai pralaimėjo net vidutiniu 39,50 taško skirtumu.

Po trijų iš eilės pralaimėjų milžiniškais skirtumais („KK Riešei“ TOP16 starte nusileista 90:127) „ŠKK Šnapiai“ sezoną išgelbėjo žaisdami su 16-tą vietą reguliaraus sezono metu užėmusia „Burkalifa.eu“ 103:64, visgi tos rungtynės buvo labai keistos ir, kad komanda dar nėra įgavusi geros sportinės formos pasimatė jau rungtynėse su „Zarasai“ kai turėdami užtikrintą persvarą po 2 kėlinių (56:41) „Šnapiai“ taip pat į TOP8 nepatekusiai komandai pralaimėjo 88:90.

Šį sezoną „ŠKK Šnapiai“ prieš kitas šį etapą pasiekusias 7 komandas žaidė 8 kartus ir sugebėjo laimėti vos kartą, kai už pralaimėjimą pirmajame etape, antrajame su kaupu 79:47 atsirevanšavo „O.P.A.“ vyrams.

Laukdami ketvirtfinalio starto „ŠKK Šnapiai“ turi rimtai pagalvoti apie savo prastą žaidimą, nes antras toks šansas pasiekti pusfinalį sužaidus taip prastai gali ir nepasitaikyti.

Šį sezoną „Ginio Pajėgos“ kartą jau pamokė šnapių kariauną 80:67 ir jeigu komanda maksimaliai nesusikaups tą gali padaryti dar du kartus. Reguliaraus sezono metu vykusiose rungtynėse „ŠKK Šnapiams“ net 52 taškus iš 67 pelnė Marius Kazlauskas bei Martynas Rakauskas (atkovojo dar 29 kamuolius), tačiau vos 6 žaidėjus rotacijoje turėję lygos senbuviai nieko gynyboje nepastatė prieš varžovų BIG4 (Dominykas Rakauskas 24 tšk., Domantas Žičkus 18, Justas Aršauskas 15, Valdemar Lodziato 12).

Lygiaverčių keitimų neturintys „Ginio Pajėgų“ vyrai rungtynėse su „ŠKK Šnapiais“ vertėsi 8 žaidėjais ir turėtų suprasti, kad jeigu jų varžovai į dvikovą susirinks visi jiems būtina rungtynėse turėti netik lyderius, tačiau ir kuo daugiau atsarginių.

Sunku pasakyti kurią komandą labiau slėgs nervinė įtampa, tačiau „ŠKK Šnapiai“ yra pakankamai jauna ir karšta komanda, o „Ginio Pajėgos“ demonstruodami kietą, fizine jėga paremta krepšinį gali kaip reikalas išmušti iš pusiausvyros varžovus kurie per kraštus liedami emocijas labai dažnai prisirenka nereikalingų techninių pražangų. Šios poros susitikimuose bus netik daug emocijų, tačiau ir kontaktinio krepšinio, kas geriau susitvarkys su psichologija, rungtynių eigoje nepames galvos tas atsidurs arčiau pusfinalio vartų.

Sezoną pradėję panašiai kaip „ŠKK Šnapiai“ lygos naujokai šiai dienai jau yra laimėję daugiau sykių nei jų varžovai. Taip pat ši komanda iš 8 rungtynių prieš kitas ketvirtfinalio etapą pasiekusias komandas jau šventė 6 pergales. Iš TOP8 „Ginio Pajėgos“ neįkando tik „KK Riešei“ (67:113) ir „Reaktoriaus smogikams – vezumalkas.lt“ (43:83).

Nors „GP“ reguliaraus sezono metu bei TOP16 etape pasirodė geriau nei būsimi oponentai trys jų  pralaimėjimai per paskutines penkias rungtynes komandoms kurios žais tik „MAŽOSIOS“ taurės turnyre  turėtų būti rimtas signalas, kad komandai sezono gale pamažu išsikrauna baterijos.

Pralaimėjimus 46:47 „KK Alkaniems“ ir 46:49 „Tores“ (TOP16 3 rungtynės) „Ginio Pajėgos“ patyrė žaisdamos be savo rezultatyviausio krepšininko Domanto Žičkaus (22,23 tšk.), o tai dar kartą mums patvirtina koks skurdus yra šios komandos puolimas kai nežaidžia svarbiausias komandos žaidėjas.

Visą sezoną stabiliai žaidę Justas Aršauskas, ankščiau minėtas Domantas Žičkus bei Dominykas Rakauskas ketvirtfinalyje gali sulaukti rimtesnės pagalbos iš „centro“ Valdemar Lodziato kuris paskutines 2 rungtynes karaliavo baudos aikštelėje bei rinko po 20 taškų ir 22,50 atšokusio kamuolio. Stabilumo viso sezono metu šiam tvirtai sudėtam aukštaūgiui trūko jo gerą žaidimą sezonui artėjant prie finišo galima laikyti pagrindiniu lygos naujokų rezervu.

„ŠKK Šnapiai“ kurie šį sezoną į rungtynes dar nebuvo surinkę optimaliausios savo sudėties ketvirtfinalio serijoje į kovą mesti gali daugiau karių, geresnė ir komandos gynėjų linija. Atsikirose rungtynėse sužibėdavo vis kiti komandos žaidėjai, daugelis jų tikrai yra geros sportinės formos, todėl dabar atėjo metas susirinkti į rungtynes visiems ir sužibėti kaip komandai.

Karolis Bagdonas gali gerokai apsunkinti gyvenimą „Ginio Pajėgų“ gynėjams

Lyginant komandų statistiką į akis krenta panašus komandų baudos metimų bei tritaškių pataikymo procentas, „ŠKK Šnapiai“ renka daugiau taškų (70,89 prieš 63,78), geriau kovoja dėl atšokusių kamuolių, atlieka daugiau rezultatyvių perdavimų ir renka daugiau efektyvumo balų (63,50 prieš 54,00). „Ginio Pajėgos“ varžovus lenkia pagal blokus (2,28 prieš 1,83) bei prarastus kamuolius (11,89 prieš 14,06).

Oficialus lygos tinklalapis www.krepsinistau.lt prognozuoja, kad „ŠKK Šnapių“ bei „Ginio Pajėgų“ komandų akistata bus aršiausia „DIDŽIOSIOS“ taurės ketvirtfinaliuose, o galutinį laimėtoją čia lems daug smulkių detalių. Verdiktas 55%-45% finalo ketverto metu aikštelėje matysime daugiau rezervų turinčius „žaliai – baltus“.

„Ginio Pajėgos“ (pasiekimai, skaičiai, pastebėjimai)

Pasiekimai: reguliarus sezonas I etapas (4-2, 3 vieta „B“ grupėje), reguliarus sezonas II etapas (4-5, 5 vieta „D“ grupėje), TOP16 etapas (2-1, 1 vieta „T2“ grupėje).

Lyderiai: „Ginio Pajėgų“ sėkmės garantai šį sezoną yra puolėjai Dominykas Rakauskas (19,53 tšk., 7,07 atk. kam., 13 naud. balų) bei Domantas Žičkus (22,23 tšk., 9,31 atk. kam., 19,38 naud. balai). Šį sezoną jie jau 10 kartų rinko dvigubus dublius, atlieka 46,53% visų komandos metimų bei renka 50,70% visų komandos taškų. TOP16 etape Dominykas Rakauskas komandai rinko 24,33 taško (41,94% tritaškiai), o Domantas Žičkus 26,50 taško ir 7 atkovotus kamuolius. Nereikia būti geru orakulu, kad suprastum, kad ir likusiose šio sezono rungtynėse visos komandos sėkmė bus šių atletiškų puolėjų rankose.

Negausios pajėgos: Trumpas atsarginių žaidėjų suolas „Ginio Pajėgoms“ gali užkirsti kelią į pusfinalį. Šiuo metu komandoje yra 10 žaidėjų kurie gali žaisti ketvirtfinalio susitikimuose, net 4 iš jų šį sezoną renka po mažiau nei 4 taškus ir tokios svarbos rungtynėse komandai mažai kuo padės. Komandos smogiamąjį penketuką geriausiu atveju sudarys: Justas Aršauskas, Valdemar Lodziato, Domantas Žičkus, Dominykas Rakauskas bei Mantas Bielinskas. Tokiu atveju ant suolo būtų paliktas vos vienas ryškiau pasižymėjęs šį sezoną žaidėjas Raimond Pševodski. Lengvasis kraštas per 7 sezono rungtynes rinko po 7,57 taško bei pagal pelnomus taškus yra penktas „Ginio Pajėgų“ žaidėjas. Įdomu tai, kad pagrindiniai penki komandos žaidėjai šį sezoną sužaidė nuo 10 iki 17 dvikovų, tačiau juos visus kartu vienose rungtynėse lygos naujokai turėjo tik 4 kartus.

„Centras“: Valdemar Lodziato (200 cm ūgis) yra tikrasis ir vienintelis lygos naujokų vidurio puolėjas. Šį sezoną tvirtai sudėtas krepšininkas renka po 11,92 taško (56,56% dvitaškiai), atkovoja po 11,92 kamuolio (19,77 naud. balai.) ir komandai labai padeda gynyboje. Iki šiol aukštaūgis stabiliu žaidimu rinkdamas taškus neišsiskyrė, tačiau kovo 26 dieną kai „Ginio Pajėgoms“ teko žaisti labai svarbias rungtynes su „KK Comma 313“ 75:60 jis ėmė ir antrą kartą per sezoną pelnė daugiau nei 14-ka taškų. Tose rungtynėse 21 tašką surinkęs Valdemar Lodziato dar atkovojo 14 atšokusių kamuolių bei rungtynes kurios komandai buvo kolkas svarbiausios šį sezoną baigė su 30 efektyvumo balų rodikliu. Po savaitės (04.02) paskutinėse TOP16 rungtynėse „Ginio Pajėgos“ 46:49 pripažino „Tores“ pranašumą, tačiau Valdemar Lodziato surinko 19-ka taškų, atkovojo 31 atšokusį kamuolį bei surinko 42 naudingumo balus.

„Ginio Pajėgų“ komandai reikia tikėtis, kad puikiai paskutiniu metu žaidžiantis „centras“ dar nesužaidė šio sezono geriausių rungtynių, nes pažvelgus į ketvirtfinalyje laukiančių varžovų priekinę liniją popieriuje nesunku suprasti, kad būtent šis žaidėjas gali tapti lemiamu ketvirtfinalio serijos veiksniu. Kaip jam seksis žinosime tik pasibaigus jo akistatoms su „ŠKK Šnapių“ bokštais.

„ŠKK Šnapiai“ (pasiekimai, skaičiai, pastebėjimai)

Pasiekimai: reguliarus sezonas I etapas (4-2, 3 vieta „A“ grupėje), reguliarus sezonas II etapas (2-7, 8 vieta „D“ grupėje), TOP16 etapas (1-2, 2 vieta „T1“ grupėje).

53: „ŠKK Šnapiai“ lygoje debiutavo 2011/2012 metų sezoną. Įskaičiavus šį komanda jau yra išbandžiusi 53 krepšininkus (žaidė bent vieneriose rungtynėse).

Geriausias veterano sezonas: Patyręs krašto puolėjas Algirdas Macijauskas prie „ŠKK Šnapių“ komandos prisijungė 2014/2015 metų sezone ir per 10 sužaistų rungtynių rinko po 18,40 taško (28,57% tritaškiai). Iš 10 rungtynių kuriose dalyvavo šis lengvasis kraštas šnapiai laimėjo penkias. Jaunai komandai reikalingas toks patyręs veteranas, todėl Algirdas Macijauskas komandoje liko dar vienam sezonui, tačiau jis jam susiklostė labai nesėkmingai, sužaidęs 4 rungtynes (4-0) dvikovoje su „Tores“ komanda jis patyrė kojos traumą ir į aikštelę grįžo tik 2016 m. pavasarį ir per tris rungtynes rinko vos po 3,67 taško (0/4 tritaškiai).

Po 7,00 taško (2/10 tritaškiai) antrą sezoną rinkęs krepšininkas, trečiajame aikštelėje pasirodo retai, tačiau renka po 21,38 taško (37,93% tritaškiai) ir yra vienas iš komandos lyderių. Jau du kartus šį sezoną po 37 taškus rinkusio lengvojo krašto patirtis pakankamai jaunai „ŠKK Šnapių“ komandai bus vertinga norint pirmą kartą praverti finalo ketverto vartus. Nei veteranui, nei jo komandai kito tokio šanso gali ir nebūti.

Gynyba: „ŠKK Šnapiai“ į ketvirtfinalį atkeliavo turėdami 7 pergalių ir 11 pralaimėjimų balansą. Šį sezoną didelių sunkumų komanda rinkdama taškus turėjo vos keliose beviltiškai pralaimėtose rungtynėse, tačiau prasta gynyba tapo dėsninga pralaimėjimų priežastimi. Rungtynėse kurias „ŠKK Šnapiai“ šį sezoną pralaimėjo varžovai 80 ir daugiau taškų rinko net 7 kartus. Vasario 19 dieną 58:68 pralaimėję „Zarasams“ šnapiai pateko į gilę duobę ir vidutiniškai 38,67 taškų skirtumu nusileido „TG Sokol“, „KK Alkanų“ bei „KK Riešės“ komandoms, patyrusi šiuos tris pralaimėjimus komanda į savo krepšį praleido net po 103 taškus. Palyginimui galima pasakyti, kad komandai istoriškai sėkmingo 2015/2016 metų sezono metu per 21 rungtynes buvo pasiekta 14 pergalių, o pralaimėdama ekipa į savo krepšį daugiau nei 80 taškų praleido tik 4 kartus (3 kartus praleido 88).

TOP16 etape „T1” grupėje kurioje karaliavo puolimas žaidę „ŠKK Šnapiai“ praleisdavo po 93,67 taško. Toks rodiklis buvo blogiausias tarp visų 16-kos komandų pasiekusių šį etapą.

Komandos koziris naujas aukštaūgių tandemas: „ŠKK Šnapiai“ šį sezoną gali pasigirti geriausia priekine linija per visą komandos istoriją. Prie vis dažniau šešėlyje liekančių Donato Ditkevičiaus, Tado Česnulio bei Džiugo Vaitkaus (10,50 tšk., 5,50 atk. kam.) praėjusį sezoną prisijungęs Marius Kazlauskas renka po 15,69 taško, atkvoja po 11,38 kamuolio (20,31 naud. bal.) ir jau yra surinkęs 5 dvigubus dublius per 13 žaistų rungtynių. Tarytum to būtų mažai į komandą sausio mėnesį grįžo sūnus paklydėlis Martynas Rakauskas. Debiutavęs „ŠKK Šnapių“ komandoje 202 cm ūgio puolėjas sužaidė 7 rungtynes (20,57 tšk., 12,43 atk. kam., 23,86 naud. bal.) bei tą patį 2013/2014 metų sezoną pabėgo į „KK Išjunk šviesą“ komanda su kuria tą sezoną žaidė finale, o po metų tapo čempionu. Praėjusį sezoną po 8,67 taško ir 10,87 atšokusio kamuolio rinkęs Martynas Rakauskas pralaimėjo dar vieną finalą, tačiau jau vilkėdamas „KK Riešės“ aprangą.

Paklajojęs po titulus medžiojusias komandas Martynas Rakauskas sausio 22 dieną grįžo į pirmąją savo komandą SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE ir jau padėjo komandai pasiekti 3 pergales. Šį sezoną sužaidęs 7 rungtynes aukštaūgis renka po 20,43 taško, atkovoja po 12 atšokusio kamuolio (21,86 naud. balai) ir su 205 cm ūgio „centru“ Mariumi Kazlausku sudaro aukščiausią bei daug žadantį aukštaūgių tandemą. Šiuos vyrukus jeigu komanda įveiks ketvirtfinalio etapą bus galima tituluoti Šnipiškių bokštais.

Auganti komanda: Lygoje debiutavusi 2011/2012 metų sezoną komanda per 11 rungtynių pergalių aikštelėje taip ir neiškovojo. Visgi viena pergalė komandos sąskaitoje atsirado ir tada kai komanda žengdama pirmuosius žingsnius aikštelėje atrodė klaikiai. Čempionų titulą gynusios „Acura“ komandos krepšininkai tada nesusirinko į dvikovą su lygos autsaideriais ir šiems į turnyrinę lentelę buvo įrašyta pirmoji pergalė be kovos.

Antras sezonas komandai prasidėjo sunkiai, tačiau vėliau augęs ir stiprėjęs klubas įsibėgėjo ir net prasibrovė į „paguodos turnyro“ finalo ketvertą. Per 22 rungtynes vos 4 kartus antrąjį sezoną laimėjęs kolektyvas dalyvavo „paguodos turnyro“ mažajame finale bei ten buvo labai arti bronzos medalių. Tada „KK Perkūno“ gynėjas Aurimas Gudavičius įvykdė didžiausią sezono apiplėšimą, kai iki pratęsimo pabaigos likus nepilnai sekundei ore pataisė komandos draugo metimą ir išplėšė pergalę 64:62 iš tada dar „BC Šnipiškių“ pavadinimą turėjusios ekipos rankų.

Trečią sezoną (2013/2014 m.) „ŠKK Šnapiai“ baigė pirmą kartą per komandos istoriją turėdami teigiamą pergalių-pralaimėjimų balansą (11-8), ketvirtą (2014/2015 m.) komandos pergalių ir pralaimėjimų balansas buvo lygus (9-9), tada komanda net turėjo 7 pergalių seriją, tačiau sezoną baigė pralaimėdama 6 kartus paeiliui.

Iki šiol geriausią savo pasiekimą „ŠKK Šnapiai“ fiksavo 2015/2016 metų sezone (14-7) kai pirmą kartą komandos istorijoje pateko tarp 8 geriausių komandų. Tą sezoną ketvirtfinalyje šnapiai 75:88 ir 63:68 pralaimėjo į trečią finalo ketvertą iš eilės patekusiai „KK Išjunk šviesą“ komandai.

Mažesnis gynėjų indėlis: Praėjusį sezoną geriems „ŠKK Šnapių“ rezultatams milžinišką įtaką turėjo gynėjų trio: Karolis Bagdonas (20 rungtynių, 13,70 taško, 6,30 atkovoto kamuolio, 3,85 rezultatyvaus perdavimo), Tadas Gimžauskas (16 rungtynių, 15,56 taško, 4,13 atkovoto kamuolio, 5,50 rezultatyvaus perdavimo), Edgaras Jaskevičius (18 rungtynių, 15,17 taško, 36,36% tritaškių). Šį sezoną visi kartu šie trys žaidėjai sužaidė vos 19 rungtynių (komanda sužaidė jau 18-ka), krito ir daugelis jų statistikos rodiklių, o Edgaras Jaskevičius aplamai pasirodė tik 2 rungtynėse ir komandai po reguliaraus sezono pabaigos padėti negali. Praėjusio sezono atradimu tapęs gynėjas šį sezoną rinko po 11 taško (8/36 metimai iš žaidimo). Į nuvažiuojantį TOP16 etapo traukinį nespėjęs krepšininkas dalyvavo susitikimuose kuriuos komanda pralaimėjo 39,50 taško skirtumu ir juose rinko po (-5,50) naudingumo balo. Jeigu pastarasis krepšininkas komandai jau nepadės, tai geresnis Karolio Bagdono bei Tado Gimžausko žaidimas gali virsti šnapių raktu kuris leistų atrakinti vartus į pusfinalį.

„Negerų“ kelyje finalo ketverto link nepramušama „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ siena.

 

„Negeri“ labai nenorėjo ketvirtfinalio etape sutikti „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ ekipos, todėl lemiamose TOP16 rungtynėse per pirmas 20 susitikimo minučių išvystė didelį greitį ir pirmavo prieš „Brolius Šaunuolius“ 56:31. Visgi „Negerų“ krepšininkai antrojoje pusėje nesuvaldė savo automobilio ir jis nulėkęs nuo kėlio 79:84 atsitrenkė į atitvarą ant kurio parašyta „Saugokitės smogikų!!!”.

Į klausimą ar atitvaras bus bent kažkiek apgadintas ar tik sumaitotas pats automobilis žinosime po antrųjų šios poros rungtynių, kurios vyks iškart po Šv. Velykų pertraukos.

„Negerų“ baimę žaisti prieš tituluotą varžovą nesunku paaiškinti. Nuo 2010/2011 metų sezone įvykusio „Reaktoriaus“ klubo debiuto negeri šiai komandai pralaimėjo visas žaistas dvikovas, o jų buvo net 10.

Šešis kartus komandos viena prieš kitą kovojo reguliaraus sezono metu, keturi susitikimai vyko atkrintamosiose varžybose ir jeigu 2011/2012 metų sezono aštuntfinalyje 16 vietą užėmę „Negeri“ reguliaraus sezono nugalėtojams priešinosi garbingai 56:62 ir 67:73, tai jų susirėmimas 2013/2014 metų sezono ketvirtfinalyje baigėsi užtikrinta „smogikų“ pergale 2-0 (103:70 ir 92:57).

2010/2011 m. sezoną komandos pirmą kartą akis į akį stojo reguliaraus sezono rungtynėse tada 37 taškus pelniusio Ginto Petriko vedama senoji „Reaktoriaus“ gvardija rungtynes laimėjo 72:47.

Sekantį (2011/2012 m.) sezoną „Reaktorius“ lyderiavo, o „Negeri“ užėmė vos 16 vietą, reguliaraus sezono metu prasilenkusios komandos susitiko aštuntfinalyje. Etapą 2-0 įveikę „smogikai“ abi rungtynes laimėjo 6 taškų persvara. „Negerų“ komandoje žibėjo „centras“ Jonas Norvaišas to etapo rungtynėse fiksavęs 26 taškų, 18,50 atkovoto kamuolio ir 35,50 naudingumo balo vidurkius, būten šio prieš kelis metus komandą palikusio aukštaūgio geras žaidimas leido „Negeriems“ garbingai priešintis apie finalą jau galvojusiems varžovams.

2012/2013 metų sezone Jonas Norvaišas vėl buvo pastebimas, pelnė 18 taškų ir atkovojo 10 atšokusių kamuolių, bet „Negeri“ vėl pralaimėjo 51:62.

Kitą sezoną „Negerų“ komandą „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ įveikė netik du kartus užtikrintai ketvirtfinalyje, tačiau tą patį prieš tai padarė ir reguliaraus sezono metu, 49:100, 2013/2014 m. sezono vargų „Negeri“ tikrai nenorėtų dar kartą patirti dabar, nes tada tris sezono rungtynes pralaimėjo vidutiniškai 39,67 taško skirtumu.

2014/2015 m. ir 2015/2016 m. sezonuose „Negeri“ pralaimėjo atitinkamai 10 ir 8 taškų skirtumais, o šį nusileido 66:81.

Žaisdami su „Reaktoriaus smogikais – vezumalkas.lt“ šį sezoną „Negeri“ metė labai daug tolimų metimų (12/29), vien Arnoldas Juchnevičius ir Paulius Mičėnas kartu išmetė 27 metimus (9/27) ir tai yra vienu metimu daugiau nei visa komanda dvitaškių (10/26).

Tai, kad tolimais metimais „Negeri“ remsis ir ketvirtfinalio rungtynėse nuspėti nėra sunku. Visgi tą kartą komanda žaidė be Povilo Kaminsko ir nelabai turėjo kitų opcijų norėdami pralaužti varžovų gynybą.

„Negeri“ pagal tritaškių pataikymo procentą (32,03%) šiuo metu yra treti lygoje, jų būsimi varžovai su 31,07% žengia iškart po jų. Labai panašiai komandos realizuoja ir baudos metimus (68,44% prieš 65,05%). „Negeri“ pagal šį rodiklį 4-ti, „smogikai“ 6-ti.

Apie tai, kad „Negeri“ privalo išnaudoti tolimus metimus ir sėkmingai mesti baudos metimus užsiminta neatsitiktinai, komanda neturi tiek daug ekstra klasės žaidėjų, kad galėtų sėkmingai žaisti „1x1“, taip pat jaus ūgio trūkumą, jeigu varžovai į kovą mes visus savo žaidėjus.

Net ir lyginant sausą statistiką „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ varžovus lenkia pagal visus žaidimo komponetus iškyrus šias dvi statistikos kategorijas.

Čempionų titulą ginanti komanda ketvirtfinalių rungtynėse gali remtis 14-kos žaidėjų paslaugomis, todėl net jei norės ir galės žaisti visi kažkas du turės likti už borto. „Negeriems“ kurie viso turi 10 žaidėjų, tie du papildomi tikrai nepamaišytų.

Nenuvertinant kitų čempionų krepšininkų kurių daugelis „Negerų“ komandoje galėtų pretenduotų net į starto penketą galima pasakyti, kad likusiose sezono kovose daug dalykų priklausys nuo Eduard Rogačiov, Arno Aniulio, Lino Vitkausko, Igno Juškevičiaus, Pauliaus Leščinsko bei Tomo Grybausko žaidimo. Iš šių 6 žaidėjų į vienas iš jau vykusių rungtynių daugiausiai buvo atvykę keturi ir tai buvo vos du kartus per 18 rungtynių.

Dabar net sunku pagalvoti kokie sunkumai lauks „Negerų“ gynybos jei į abi rungtynes Darius Petrikas (komandos vadovas) sugebės atsivilioti visus juos.

"Reaktoriaus smogikų - vezumalkas.lt" vidurio puolėjas "Negerų" aukštaūgius gali priversti rautis plaukus

„Negeri“ komanda mėgstanti perdegti, tą matėme netik rungtynėse su „Broliais Šaunuoliais“ (04.02), bet ir anščiau. Šiai komanda logiška būtų viską statyti ant pirmų rungtynių, nes jas pralaimėjus dideliu skirtumu antroji dvikova būtų tik formalumas.

Šį savaitgalį (04.07-08 dienomis) „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ dalyvaus „Vilniaus lygos“ finalo ketverto varžybose ir labai tikėtina, kad ten iškovos pirmą šio sezono čempionų titulą. „Reaktoriaus smogikai“ jau šiandien (04.07) legendinėje buvusioje Vilniaus „Sakalų“ arenoje užsuka bytą, todėl „Negeri“ gali tikėtis, kad varžovai arba bus labai atsipalaisavę, arba labai pavargę. Visgi vien varžovų galima kondicija pasikliauti tikrai nereikėtų.

"Reaktoriaus smogikų - vezumalkas.lt" pralaimėjimus iki ketvirtfinalių galima suskaičiuoti ant trijų rankų pirštų

„Smogikai“ SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE šešis kartus įveikė ketvirtfinalį, šiame etape dar nepralaimėjo nei vienų rungtynių, „Negeri“ šios komandos neįveikė jau 10 kartų. Visa istorija yra atsisukusi prieš „Negerų“ komandą, tačiau visada būna pirmas kartas, gal jis bus šiemet?

Oficialus lygos tinklalapis www.krepsinistau.lt šioje poroje prognozuoja galutinę „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ pergalę 70%-30%.

 „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ (pasiekimai, skaičia, pastebėjimai)

Pasiekimai: reguliarus sezonas I etapas (6-0, 1 vieta „A“ grupėje), reguliarus sezonas II etapas (7-2, 2 vieta „D“ grupėje), TOP16 etapas (3-0, 1 vieta „T3“ grupėje).

Istorija: Komandai šis sezonas 7-tas, o ji lygiai tiek pat kartų jau pateko tarp 8 geriausių sezono komandų. Reguliarųjį sezoną 2012, 2014 ir 2016 metais laimėję „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ šį sezoną liko antri (antri liko ir 2015 m.), o žemiau nukritę buvo vos du kartus (3 vieta 2010/2011 metų ir 4 2012/2013 metų sezone). Čempionai iki šio sezono jau yra sužaidę 12 rungtynių ketvirtfinaliuose ir kolkas nėra patyrę nei vieno pralaimėjimo. Tiesa pačias pirmosas šio etapo rungtynės su „KK Krituliais“ 2010/2011 metų sezone „smogikai“ baigė taikiai 57:57.

Pirmus tris sezonus „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ šį etapą įveikdavo laimėdami rungtynes vidutiniu 6,50 taško skirtumu, sekančius tris komanda laimėjo jau vidutiniškai 25,67 taškais, o tai reiškia, kad sunkumų šiame etape komanda turėjo jau labai senai.

Netektys: Dėl traumų, nesužaistų privalomų rungtynių ar kitų priežasčių „smogikai“ per visą komandos istoriją dar nė sykio negalėjo remtis visų svarbiausių savo žaidėjų paslaugomis. Neišimtis ir šis sezonas, komandai dėl nesužaisto privalomo 4 rungynių skaičiaus reguliaraus sezono metu ginti titulo nepadės Linas Valatkevičius (11,33 tšk.) bei Marius Staniulis (5,0 tšk.). Taip pat neaišku ar galės komandai padėti nuo sausio 15 dienos rungtynėse nedalyvavęs Laurynas Žilinskas (8,78 tšk., 37,78% tritaškiai metimai).

Užsikirtęs taikiklis: Šį sezoną „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ per rungtynes pataiko po 7,39 tolimo metimo ir pagal tritaškių pataikymo procentą (31,07%) patenka į geriausių komandų penketuką (4 vieta). Sezono pradžioje per pirmas 3 dvikovas po 10,33 tritaškio pataikę čempionai su šiuo žaidimo komponetu turėjo rimtų bėdų nuo sausio 29 iki kovo 12 dienos, kai per 4 rungtynes iš kurių dvi pralaimėjo pataikė vos po 2,75 tolimo metimo per dvikovą. Prasčiausiai iš toli „Reaktoriaus“ vyrai atakavo rungtynėse su „KK Rieše“ (1/19) ir patyrė visišką fiasko nusileisdami varžovams 66:102. Iki dar vieno finalo likus 3 rungtynėms galima pasakyti, kad pamažu komanda vėl pajunta tritaškių metimų galią, TOP16 etape ji jau pataikė po 10 metimo juos realizuodama 40% taiklumu.

Jaunuolis turi kuo pasigirti: Šį sezoną prie čempionų prisijungęs jaunas puolėjas Mindaugas Gaubšas (1998 m. gimino) per 16 žaistų rungtynių rinko po 8,44 taško (8,69 naud. balai) bei gana produktyviai išnaudojo jam suteikiamas žaidimo minutes. Rungtynėse su „TG Sokol“ 75:52 jaunas žaidėjas blokavo 5 varžovų metimus, o šį sezoną tokiu pat blokuotų metimų skaičiumi vienose rungtynėse be jo pavyko pasižymėti tik 3 žaidėjams.

Svarbiausi: Vieša paslaptis, kad puolėjas Eduard Rogačiov bei „centras“ Ignas Juškevičius yra svarbiausi čempionų žaidėjai. Šį sezoną puikią sportinę formą demonstruoja abu. Pirmasis per rungtynes renka po 20,33 taško, atkovoja po 6 atšokusius kamuolius, atlieka po 8,33 rezultatyvius perdavimus bei pataikydamas net 44,83% tolimų metimų renka po 25,33 naudingumo balus. Jei šis aukštu krepšinio supratimu pasižymintis žaidėjas spjautų į svarbiausią dalyką komandos rezultatus, žaistų tik dėl asmeninės statistikos jūs jį dažniausiai matytute aikštelę paliekantį su trigubu dubliu kišenėje. Visgi komandos kapitonui visą karjerą svarbiau yra komandos reikalai. Dvigubo dublio rodikliais šį sezoną pasižymi Ignas Juškevičius. Rokiškėnas renka po 20,50 taško (12,50 atk. kam.) ir 29,83 naudingumo balus.

Įdomiausia tai, kad šį sezoną „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ etapą kuriame dar nėra užbaigę nei vieno pasirodymo pasiekė nevargindami savo lyderių. Eduard Rogačiov ir Ignas Juškevičius sužaidė tik po 6 rungtynes. Kai komandai jų reikės jie bus pasirengę rodyti geriausią krepšinį, todėl komandos gerbėjams po pralaimėjimo „KK Riešei“ 66:102 dar nėra ko nerimauti.

 „Negeri“ (pasiekimai, skaičiai, pastebėjimai)

Pasiekimai: reguliarus sezonas I etapas (5-1, 2 vieta „C“ grupėje), reguliarus sezonas II etapas (4-5, 6 vieta „D“ grupėje), TOP16 etapas (2-1, 2 vieta „T4“ grupėje).

Istorija: „Negeri“ lygoje debiutavo 2009/2010 metų sezoną, reguliaraus sezono metu 9 vietoje likę lygos naujokai jau pirmuoju bandymu pateko tarp 8 geriausių sezono komandų, tačiau ketvirtfinalyje 0-2 atsitrenkė į visas sezono rungtynes laimėjusių „BC Grizlių“ sieną. Sekančius tris metus komanda reguliaraus sezono metu likdavo 12-16 ir į ketvirtfinalius nepatekdavo.

Nuo 2013/2014 metų sezono „Negeri“ tarp 8 geriausių šiemet pateko jau 4 kartą iš eilės. Komanda kurios gretose iš 10 aktyvių šio sezono žaidėjų net 8 žaidžia bent antrą sezoną kolkas iš aštuonių šio etapo susitikimų yra laimėjusi vos vieną dvikovą. Trečioje vietoje 2014/2015 metų reguliarų sezoną baigę negeri ketvirtfinalyje susitiko su „Fabinių“ kariauna ir turėjo gerus šansus žengti toliau. Pirmas rungtynes kiek netikėtai lengvai 82:62 laimėjo 29 taškus surinkusio Dariaus Kibildžio vedami „Fabiniai“, antrosiose rungtynėse pirmą kėlinį vyko lygi kova 19:19, o vėliau ėmė ryškėti „Negerų“ komandos pranašumas, rungtynes „Negeri“ laimėjo 82:67, tačiau susumavus abiejų dvikovų rezultatus komandai iki istorinio pasiekimo pritrūko 5 taškų.

Dvigubų dublių mašinos: Tvirtai sudėti, atletiški „Negerų“ aukštaūgiai Povilas Kaminskas, Gediminas Astrauskas ir Linas Stripinis šį sezoną komandai jau surinko 11 dvigubų dublių, dar du kartus Povilas Kaminskas žaisdamas su „MF“ ir „Tores“ fiksavo trigubus dublius.

Povilas Kaminskas „Negerų“ marškinėlius vilki jau 4 sezoną (57 rungtynės) ir savo sąskaitoje jau turi 32 dvigubus bei 3 trigubus dublius. Gediminas Astrauskas per 82 rungtynes dvigubu dubliu pasižymėjo 27 kartus, o Linas Stripinis iš 43 rungtynių su dviženkliais skaičiais pelnytų taškų ir atkovotų kamuolių grafose baigė 14.

Pastarasis puolėjas šį sezoną žaidė tik 6 dvikovas bei per jas rinko po 11,67 taško ir 7,67 atkovoto kamuolio vidurkius (12,67 naud. bal.). Nuo sausio 22 dienos aikštelėje nepasirodęs krašto puolėjas yra vienas iš didžiausių komandos rezervų, o jo pasirodymas ketvirtfinalių rungtynėse be jokių abejonių pridėtų komandai jėgos po krepšiais, o jos bandant rimčiau pakovoti su čempionais tikrai reikės.

Snaiperiai: „Negerų“ komanda SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE visada garsėjo savo snaiperiais. Justas Kurelaitis ir Arnoldas Juchnevičius visada atsirasdavo sąrašuose tų krepšininkų kurių taikikliai nusimuša labai retai. Šį sezoną bent po vieną tritaškį metė visi komandos nariai, bent po 15-ka jau yra pataikę Giedrius Kvakšys, Paulius Mičėnas ir Gediminas Mateika, tačiau kai kalba pakrypsta apie tolimus metimus nepaminėti Arnoldo Juchnevičiaus būtų didelis nesusipratimas. Antrą sezoną „Negerų“ komandoje žaidžiantis lengvasis kraštas šį sezoną renka po 15,73 taško (8,93 naud. balai) ir per rungtynes iš toli atakuoja net po 11,20 karto. Puikiai komandos puolimo schemose įsikomponavęs žaidėjas šį sezoną tolimus metimus meta 40,48% taiklumu (10 vieta lygoje) ir jų patiko po 4,53 per kiekvieną dvikovą. Šį sezoną pataikęs 68 metimus Arnoldas Juchnevičius visose rungtynėse tolimu metimu pasižymėjo bent po kartą.

Reguliaraus sezono pirmojo etapo rungtynėse su „TG Sokol“ 69:55 puolėjas pataikė 11-ka tolimų metimų iš 13-kos ir tai yra geriausias šio sezono pasiekimas visoje lygoje. Tiek pat balandžio 2 dieną dvikovoje su „MF“ (100:79) pataikė ir „TG Sokol“ įžaidėjas Nerijus Pigaga, tačiau jam prireikė 18-kos bandymų.

Per du sezonus šis taikliarankis „Negerų“ komandai padėjo pasiekti 22 pergales (22/36) ir per 36 rungtynes tik kartą nepataikė bent 2 tritaškių (1/9 rungtynėse su „KK Comma 313“ 50:60 šį sezoną).

Arnoldas Juchnevičius nuo savo debiuto „Negerų“ komandoje jau yra surinkęs 558 taškus, o net 459 iš jų rinko tolimų metimų pagalba (82,26% visų taškų pelnyta tritaškiais). Puolėjas vilkėdamas „raudoną“ aprangą per rungtynes meta po 10,19 tolimo metimo ir pataiko 4,25 (41,69%).

Su pertraukomis 4 sezonus komandos marškinelius vilkėjęs Justas Kurelaitis sužaidė 55 rungtynes ir per jas vos kartą nepasižymėjo tritaškiu. Viso buvęs ekipos snaiperis surinko 1011 taškų (18,38 vid.) ir 732 iš jų rinko tritaškiais (72,40% visų). Jis per rungtynes iš toli atakavo po 11,27 karto bei pataikydavo po 4,44 metimus (39,35%).

Sezono pradžioje padarytas klaidas ištaisę „Broliai Šaunuoliai“ į pusfinalį bandys patekti ketvirtą kartą per 9 metus.

„Žali“ šio etapo naujokai prieš patyrusius „vilkus“ arba „O.P.A.“ prieš „Brolius Šaunuolius“ tokia bus ketvirtoji „DIDŽIOSIOS“ taurės ketvirtfinalių pora.

„O.P.A.“ SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE debiutavo 2012/2013 metų sezone ir iki šiol nebuvo patekę į pirmąjį aštuntuką. Tiesa komanda pora kartų jau dalyvavo „paguodos turnyrų“ finalo ketverte ir ten pasirodė labai skirtingai. Pirmas bandymas 2014 baigėsi pirma, o antras 2016 metais ketvirta vieta.

Abi komandos iki šiol važinėjo skirtingais keliais, todėl jų susitikimai per 5 metus buvo vos du. „O.P.A.“ debiutavus „Broliai Šaunuoliai“ 2012/2013 metų sezone ją įveikė 74:47 (reguliaraus sezono rungtynės). Tą sezoną komandos pasirodė skirtingai, tačiau sezoną baigė tuo pačiu metu, kai pralaimėjo aštuntfinalio etapo susitikimus (0-2). „O.P.A.“ nusileido čempionais vėliau tapusiems „KK Fuxams“, o „Broliai Šaunuoliai“ krito po „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ kojomis. Įdomu tai, kad 2013 metų pavasaris kolkas buvo vienintelis kai pastaroji komanda finalo ketverte pralaimėjo abu susitikimus ir aplamai liko be medalių.

„O.P.A.“ pirmosiose rungtynėse su „Broliais Šaunuoliais“ į priekį vedė Edvinas Dūdą (24 tšk.) bei Artūras Daugulis (10 tšk.) kartu surinkę 34 iš visų 47 komandos pelnytų taškų. Šiandien komanda šių vyrų neturi, tačiau pažiūrėjus į jos trumpą suolą galima daryti išvadą, kad šie vyrukai dabar istorinį pasiekimą jau pasiekusiai komandai labai praverstu.

Pirmą susitikimą „Brolių Šaunuolių“ komandoje turėtų prisiminti tik trys žaidėjai, tada 17 taškų (13 atk. kam.) surinkęs Darius Dūdėnas bei po 2 pelnę komandos senbuviai Antanas Urnikis bei Ričardas Jaksebaga.

Antrą kartą „O.P.A.“ būsimiems varžovams pralaimėjo praėjusį sezoną, kai nusvilo net 58:109. Tada pergalę šventusius „Brolius Šaunuolius“ į priekį vedė Deimanto Pavlovskio, Gedimino Povilausko, Dariaus Dūdėno ir Dariaus Jovaišos ketvertas kurio dabar komanda jau neturi.

Šį sezoną „Broliai Šaunuoliai“ iš 4 pirmų rungtynių laimėjo tik vienas, tačiau vėliau nors ir nepateko ten kur planavo (į TOP10) komanda skynė pergalę po pergalės (14-1) ir visiškai reabilitavosi už prastą startą sudėtingoje TOP16 grupėje, kai sau už nugarų paliko aukštesnes vietas užėmusius varžovus.

„O.P.A.“ sezoną „A“ grupėje pradėjo pasiekdama 4 pergales (4-2) į priekį praleisdama tik „Reaktoriaus smogikus – vezumalkas.lt“. Gera pradžia nieko nereiškė, atsisėdusi prie vieno stalo su geriausiais ekipa liko alkana, nes laimėjo vos 2 kartus (2-7). Ilgą laiką 8-9 pozicijoje balansavusi paskutinio reguliaraus sezono turo metu ji krito į 10-tą vietą, tačiau nuo rungtynių su „Reaktoriaus smogikais – vezumalkas.lt“ kurias „O.P.A.“ pralaimėjo 61:88 jos sportinė forma ėmė kilti į viršų ir TOP16 etape komanda rodė labai gerą krepšinį.

TOP16 etape „O.P.A.“ 83:64 sutriuškino „BC Kibirus“, tą patį 107:68 padarė su „KK Alkanais“, o vienintelį pralaimėjimą patyrė tik šio etapo pradžioje kai 63:65 nusileido „smogikams“ su kuriais žaidė antrą sekmadienį iš eilės.

Iki sensacijos tada „O.P.A.“ komandai trūko nedaug ir tai komandą labai smarkiai pakeitė. Ji su žvėrėjo ir tapo tokia jėga kurią dabar jau tinkamai turės įvertinti ir „Broliai Šaunuoliai“.

Pastaroji komanda varžovus lenkia pagal visus statistikos aspektus, mažiausias skirtumas yra tik atkovotų atšokusių kamuolių grafoje (38,61 prieš 38,95). „Brolių Šaunuolių“ pusėje patirtis, meistriškumas ir ilgesnis žaidėjų suolas, „O.P.A.“ ištvermė ir kovingumas.

Geresnių žaidėjų turintys „Broliai Šaunuoliai“ šiuo metu geriausiųjų dešimtukuose turi tris atstovus, „O.P.A.“ vos vieną. Evaldas Pieslys yra atitinkamai 8 ir 9 pagal tritaškių bei baudos metimų taiklumą.

Darius Jovaiša visoje lygoje 9 pagal naudingumo balą, 5-tas pagal taškus, antras pagal tritaškių pataikymą, 10 pagal rezultatyvius perdavimus. Pastarosios kategorijos lyderis yra kitas brolis Simas Liepinaitis (10 rez. perd.). Tiesa abu šie vyrukai kurie ketvirtfinalio rungtynėse bus begalo ryškūs patenka ir į kitokį dešimtuką. Simas Liepinaitis visoje lygoje praranda daugiausiai kamuolių (5,91 vid.), o Darius Jovaiša prarasdamas po 5 kamuolius yra ketvirtas.

Tarp geriausiųjų galima sutikti ir trečią „Brolių Šaunuolių“ gynėją Marių Krukonį, jis yra 5 pagal tritaškius bei 7 pagal perimtus kamuolius.

Kalbant apie komandų gynėjų grandį „Broliai Šaunuoliai“ čia turės gana ryškų pranašumą, nepaisant to, kad Evaldas Pieslys žaidžia puikų sezoną, o Vytautas Račkauskas nuo jo labai smarkiai neatsilieka (9,71 tšk., 2,86 rez. perd.). „O.P.A.“ šiems žaidėjams neturi lygiaverčio keitimo, o vienintelis likęs nominalus gynėjas Tomas Antanaitis renka vos po 2,67 taško ir pataiko tik 18% metimų iš žaidimo. Šiai dienai net be Simo Liepinaičio, Mariaus Krukonio bei Dariaus Jovaišos „Broliai Šaunuoliai“ turi mažiausiai tris gynėjų linijos žaidėjus kurie gali duoti daugiau naudos, nei „O.P.A.“ pakaitinis žaidėjas.

Įdomu tai, kad šį sezoną šaunuolių komandoje ir be gynėjų yra galinčių pataikyti iš toli, o tai yra labai neparanku „O.P.A.“ ekipai kuri yra aikštės gynybos šalininkė ir dažniausiai tvirtas sienas stato tik baudos aikštelėje. Šį sezoną bent 30% taiklumu tolimus metimus meta 7 krepšininkai.

„O.P.A.“ komanda pastaruoju metu atakų organizavimą patiki krašto puolėjui Evaldui Lukšiui ir tas labai pasiteisina. Universalaus žaidėjo sportinė forma kyla į viršu su kiekvienomis rungtynėmis (8,75 tšk.) ir jis jau tapo daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliekančių komandos žaidėju (4,25 rez. perd.).

Prasidėjus pavasariui gerėjo netik ekipos naujoko, tačiau ir daugelio senbuvių žaidimas, Paulius Bodindorfas, Andrius Šimelevičius ir Donatas Strakšys visi jie bent po kartą sužibėjo TOP16 etape. Šiuo metu „O.P.A.“ komandoje yra daug panašius statistikos vidurkius turinčių žaidėjų ir jos vėl negalima vadinti Artūro Pūkio komanda. Šis aukštūgis žaidžia patikimai, tačiau kaip ir 2014 metais kai komanda laimėjo „paguodos turnyrą“ ją į priekį stumia geras nusiteikimas bei komandinis krepšinis.

Donatas Strakšys (21), Andrius Šimelevičius (24) ir Evaldas Pieslys (5) atvedė "O.P.A." tarp 8 geriausiųjų sezono komandų

„Broliai Šaunuoliai“ turėdami daugiau pajėgių žaidėjų negali pervertinti savo jėgų, nes galima skaudžiai nudegti.

„O.P.A.“ komandai nemažą dalį taškų renka puolėjai, tačiau labai grėsmingai popieriuje atrodo ir „Brolių Šaunuolių“ aukštaūgių komplektacija kuri pasižymi veiksmų pulime įvairove. Justinas Povilauskas yra prastesnė savo brolio kopija ir labiau vertinamas komandoje už pastangas gynyboje, tačiau ir puolime 202 cm ūgio „centras“ gali kažką nuveikti. Dariaus Dūdėno kuris yra velniškai patyręs, gudrus ir fiziškai stiprus tikriausiai niekam pristatinėti nereikia. Šis veteranas pasižymi puikiu metimu iš 2-4 metrų ir išmesdamas kamuolį aukšta trajektorija baudžia visus. Grumtynėse su „O.P.A.“ vyrais labai pravers ir Egidijus Mažeika, kuriam kamuolys atrodo kartais pats krenta į rankas, o jis žinodamas ką su juo veikti 57,84% taiklumu meta dvitaškius ir viso komandai renka po 17,33 taškus. Jeigu „Broliai Šaunuoliai“ iš varžovų nesulauks siurprizų ir kontroliuos rungtynių tempą rungtynių metu pamatysime ir virš varžovų krepšio skraidantį Mantą Kazlauską. Šis žaidėjas daugiausiai taškų renka greitų atakų metu arba tritaškiais ir yra labai geras pasirinkimas jeigu komanda bandys žaisti greitesniu penketuku. „Broliai Šaunuoliai“ greitesnė už varžovus komanda, todėl būtų keista jeigu to nebandys išnaudoti. „O.P.A.“ priversta žaisti dideliu tempu vienoje ar kitoje dvikovos fazėje vistiek pritrūks kvapo, o tą momentą nuspėjus tikrai galima suduoti gal net visą seriją nulemsiantį smūgį.

Jeigu vasario mėnesį kažkam atrodė, kad „O.P.A.“ ir „Brolių Šaunuolių“ akistata bus nuobodi, tai dabar čia gali viskas būti tikrai įdomu ir karšta.

Ar „Broliai Šaunuoliai“ į finalo ketvertą pateks 8 kartą per komandos istoriją sužinosime po Šv. Velykų. Komanda be trijų SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS pusfinalių keturis kartus tą pačią turnyro fazę pasiekė ir VASAROS TAURĖSE 2012-2015 metais. Šį sezoną lygoje nėra kitos ekipos kuri net pusę savo pasirodymų finalo ketvertuose būtų taip ir nalaimėjusi nieko. Pernai broliai 4 liko SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE, o 2012, 2014 ir 2015 VASAROS TAURĖSE. Iš paskutinių 5 apsilankymų bronzos medaliais baigėsi 2013 metų VASAROS TAURĖ ir tą puikiai turėtų atsiminti „O.P.A.“ aukštaūgis Artūras Pūkys. Jis su VKM88 tada „Broliams Šaunuoliams“ 72:76 pralaimėjo po pratęsimo.

„Brolių Šaunuolių“ patirtis čia bus neįkainuojama, www.krepsinistau.lt prognozuoja, kad būtent ši komanda žengs toliau, nors vienose rungtynėse galima sulaukti ir „O.P.A.“ pergalės. 

 „Broliai Šaunuoliai“ (pasiekimai, skaičiai, pastebėjimai)

Pasiekimai: reguliarus sezonas I etapas (3-3, 4 vieta „B“ grupėje), reguliarus sezonas II etapas (9-1, 11 vieta „E“ grupėje), TOP16 etapas (3-0, 1 vieta „T4“ grupėje).

Naujokai: Po praėjusio sezono „Brolius Šaunuolius“ paliko naudingiausias pastarųjų 4 sezonų lygos žaidėjas Gediminas Povilauskas bei per du sezonus 974 taškus surinkęs Deimantas Pavlovskis. Palyginimui galima pasakyti, kad labai didelę reikšmę komandos atgimimui pastaraisiais metais turėję Darius Dūdėnas bei Darius Jovaiša kartu per 6 sezonus (įskaičiavus šį) broliams pelnė 2765 taškus. Palyginus šiuos du skaičius kuo puikiausiai galime įsitikinti koks puolime svarbus žmogus du metus „Brolių Šaunuolių“ komandoje buvo Deimantas Pavlovskis.

Apie tai, kad „Broliai Šaunuoliai“ du pastaruosius sezonus baigė netaip kaip tikėjosi, skaudžiais pralaimėjimais, o du jų lyderiai lemiamose kovose pranykdavo atskira kalba, tačiau tai, kad jie buvo komandos atgimimo šaukliais suabejoti būtų labai sunku.

Netekusi savo jaunuolių titulais tik „Reaktoriaus smogikams – vezumalkas.lt“ tarp šio sezono lygos dalyvių nusileidžianti komanda buvo priversta ieškoti papildymo ir taip sezono eigoje komandoje atsirado net penki nauji veidai. „Brolių Šaunuolių“ aprangą dar prieš sezoną apsivilko Laurynas Ralys bei Marius Rimošaitis, o jam prasidėjus į komandą atvyko Egidijus Mažeika, Mantas Kazlauskas ir Donatas Sasnauskas. Ši trijulė SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE jau buvo žaidusi už „Fabinius“, o Mantas Kazlauskas praėjusį sezoną dar spėjo pažaisti ir už „Negerų“ kolektyvą.

Ne visų penkių naujokų indėlis į komandos pergales buvo vienodas, tačiau galima tvirtai pasakyti, kad naujokus gana atidžiai besirenkanti komandos vadovybė šį sezoną neprašovė nei su vienu iš jų. Visi kartu jie komandai rinko 34,44% taškų bei 36,89% atkovotų kamuolių. Galima būtų maninėti tai, kad su Egidijumi Mažeika ir Mantu Kazlausku „Broliai“ šį sezoną nepralaimi, o rungtynėse kuriose žaidė Laurynas Ralys suklubo vos kartą.

Šį sezoną spragas pildė netik naujokai, didesnė našta vėl krito ir ant Dariaus Dūdėno (19,88 tšk., 9,13 atk. kam., 20,38 naud. balai) bei Dariaus Jovaišos (23,55 tšk., 6,64 atk. kam., 6,64 rez. perd., 51,28% 3PT, 25 naud. balai) pečių. Nenuostabu, kad jų statistikos rodikliai lyginant su 2014/2015 ir 2015/2016 metų sezonais vėl šoko į viršų. Įdomu tai, kad „Broliai Šaunuoliai“ per dvi rungtynes nuo praėjusio sezono pasiekimo atsidūrė net ir tausodami savo veteraną. Darius Dūdėnas sužaidė 4 rungtynes sezono pradžioje, o vėliau prie komandos prisijungė tik pavasarį paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse. Komandai varginti šį žaidėją „2 grupės“ varžybose kur buvo skinama pergalė po pergalės nebuvo jokio tikslo.

Tolimi metimai: Šiais laikais komandos smarkiai yra priklausomos nuo tolimų metimų. „Broliai Šaunuoliai“ šioje vietoje ne išimtis. Tolimus metimus šioje komandoje gali pataikyti netik metikai Darius Jovaiša ar Laurynas Ralys, tačiau ir tokie žaidėjai kaip Mantas Kazlauskas (34,69%) ar Egidijus Mažeika (34,48%). Šį sezoną 38,44% tolimų metimų realizuojantys broliai lygoje pagal šį rodiklį antri (pirma „KK Riešė“ – 38,79%) ir tai yra pirmas pavasaris per keturis metus kai komanda pagal šį rodiklį nėra geriausia lygoje. Visgi iki sezono finišo dar yra likę kelios rungtynės ir tas 0,35 procentas gali greitai išgaruoti. 

Istorija: Po reguliaraus sezono užimta 11-ta vieta nėra prasčiausias komandos kuri 2009 metais tapo čempionais, o po metų (2010 m.) liko antra pasiekimas, tačiau šis atvejis visgi unikalus. Broliai iki šiol likę žemiau nei 6 vieta reguliaraus sezono metu dar nebuvo pasiekę ketvirtfinalio.

Komanda kuriai geriau sekasi kai jos niekas nelaiko favoritais tai bus jau 5-tasis bandymas praverti pusfinalio vartus per 9 sezonus. Paskutinį kartą ketvirtfinalio etape šaunuoliai krito prieš 3 metus, kai 59:84 ir 87:87 neperlipo „KK Fuxų“, vėliau laimėjusių čempionų titulą.

Kraujuojančios žaizdos: Praėjusį sezoną „Broliai Šaunuoliai“ po ilgokos pertraukos vėl pateko į SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS finalo ketvertą (VASAROS TAURĖS turnyre šį etapą komanda pasiekė net 4 kartus, tačiau vos kartą laimėjo mažąjį finalą), tačiau pasirodymas ten baigėsi labai skausmingai. Pusfinalyje komandą žudė „KK Riešės“ (104:84) krašto puolėjas Karolis Ražukas (33 tšk.), o mažajame finale komandai iš panosės bronzos medalius nugvelbė Laurynas Kirlys, pataikęs lemiamą metimą iki rungtynių pabaigos likus 2 sekundėms (83:81). „Broliams Šaunuoliams“ iki visų spalvų medalių komplekto trūko bronzinių apdovanojimų, tos pačios spalvos medalių neturėjo ir „KK Išjunk šviesą“ kurie juos ir laimėjo.

Tragiškai komandai baigėsi ir 2014/2015 metų sezonas, pirmą kartą reguliarų sezoną laimėję broliai tada aštuntfinalyje 59:64 neatsilaikė prieš vos 16-tą vietą užėmusius „BC Dugno“ vyrus.

„O.P.A.“ (pasiekimai, skaičiai, pastebėjimai)

Pasiekimai: reguliarus sezonas I etapas (4-2, 2 vieta „A“ grupėje), reguliarus sezonas II etapas (2-7, 10 vieta „D“ grupėje), TOP16 etapas (2-1, 2 vieta „T3“ grupėje).

Maža rotacija: Likusiose sezono rungtynėse „O.P.A.“ galės verstis 8 žaidėjų paslaugomis. Maža rotacija šiai komandai ne naujiena, tačiau komanda rungtynėms registravusi tik 6 žaidėjus šį sezoną laimėjo vos du kartus. Pagrindinių komandos žaidėjų nuovargis rungtynių pabaigoje nekartą apsunkinęs gyvenimą tą padaryti gali ir vėl. Nors TOP16 etape nieko panašaus nebuvo ir „O.P.A.“ žaidėjai po aikštelę bėgiojo tarytum prieš rungtynes jiems kas būtų įjungęs varikliuką. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad komada per rungtynes pažeidžia taisykles po 13,44 karto, o tai gerokai sezono metu ribojo jos galimybes rungtynių gale varžovų atakas stabdyti pražangomis.

Geriausias: Artūras Pūkys buvo geriausias SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS pirmojo sezono žaidėjas ir su „ASF“ komanda tapo čempionu (dalyvavo 8 komandos). Šis sezonas „O.P.A.“ komandoje aukštaūgiui penktasis (18,13 taško, 10,80 atkovoto kamuolio, 16,73 naud. balai). Efektyviausiai Artūras Pūkys žaidė 2012/2013 metų sezone (20,38 naud. bal.), tada jis rinko daugiausiai atkovotų kamuolių (15,25). Visgi pirmą trofėjų (laimėjo „paguodos turnyrą“) „O.P.A.“ laimėjo 2013/2014 metų sezone kai aukštaūgis per 5 sezonus žaisdamas už „O.P.A.“ fiksavo mažiausią naudingumo balų (13,32%) vidurkį.

Patyręs krepšininkas gali tapti tikru tanku traiškančiu varžovų gynybą baudos aikštelėje, tačiau esant reikalui gali pataikyti ir tolimus metimus (30,38% tritaškiai). Sezono pradžioje rungtynėse su „BC Kibirais“ kurias jo komanda laimėjo 70:52 „centras“ surinko 32 taškus ir pasiekė visų laikų komandos tolimų metimų rekordą, kai pataikė 7 tritaškius iš 9.

Geriausias pasiekimas: Reguliarų sezoną „O.P.A.“ baigė būdama 10-toje vietoje ir liko vienu laipteliu aukščiau nei praėjusį sezoną (2015/2016 m.) kai vėliau „paguodos turnyre“ liko 4-ti. Debiutinį sezoną „O.P.A.“ buvo 15-ta, 2013/2014 m. sezone liko 20-ta, tačiau tada toks rezultatas leido laimėti „paguodos turnyrą“, dar po metų vėl buvo užimta 15-ta vieta. Šis sezonas „O.P.A.“ komandai jau dabar geriausias, tačiau iki jo pabaigos dar visas mėnuo ir jį galima padaryti dar geresniu.

Stabilus: Gynėjas Evaldas Pieslys šį sezoną pataiko 41,38% tolimų metimų, renka po 12,50 taškus, atlieka po 3,44 rezultatyvius perdavimus (11,06 naud. balai) ir yra vienas iš stabiliausių komandos krepšininkų. Šio žaidėjo statistiniai rodikliai smarkiai nekinta komandai laimint ir pralaimint, o tai reiškia, kad varžovai retai kada visiškai neutralizuoja šį pakankamai patyrusį žaidėją. TOP16 etape vienu iš komandos koziriu tapęs Evaldas Pieslys per 3 rungtynes rinko po 14,33 taško, o ir toliau išlaikęs panašią sportinę formą gali tapti vienu iš veiksnių kurie nulems komandos rungtynių rezultatą.

Įdomu tai, kad TOP16 etape drąsiau jaučiasi ir jo bendravardis Evaldas Lukšys. Lengvasis kraštas prie komandos prisijungė reguliaraus sezono viduryje ir per 5 rungtynes fiksavo 5,20 taško ir 7,8 atkovoto atšokusio kamuolio vidurkius (4,20 rez. perd.). Žaidėjas kuris į nokautą tritaškiu metimu rungtynių gale vos nepasiuntė čempionų 63:65 pirmosiose TOP16 rungtynėse šiame etape rinko po 14,67 taško (5,33 atk. kam., 4,33 rez. perd.). Ilgo suolo neturinčiai komandai toks komandos naujoko žaidimas jau turėjo patikti.

Gintaro Plytniko prognozės „DIDŽIOSIOS“ taurės turnyrui.

Gintaras Plytnikas su „BC Justų“ komanda pirmajame SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS sezone laimėjo bronzinius medalius, 2009/2010 metų sezoną neturėjo sau lygių su „BC Grizliais“, o jau sekantį sezoną (2010/2011 m.) lipo ant aukščiausio pakylos laiptelio su „Nekažką-VRA“. Ši komanda kelis kartus keitė pavadinimus, o 2012/2013 metais finale tik po pratęsimo 71:75 pralaimėjo „KK Fuxams“. Prie bronzinių ir 2 auksinių medalių šį sezoną sidabrinį apdovanojimą pridėjęs Gintaras Plytnikas vienose iš sezono rungtynių atliko 29 rezultatyvius perdavimus ir pasiekė visų laikų lygos rekorą į kurie niekas rimčiau nepasikėsino iki šiol.

Ryškų pėdsaką lygos istorijoje palikęs gynėjas su oficialaus SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS tinklalapio www.krepsinistau.lt skaitytojais pasidalino savo mintimis apie „DIDŽIOSIOS“ taurės playoffs etapą ir pateikė savo prognozes.

KK Riešė” – „Išvien”: Kadangi varžybos vyks ne prie stalo, Roko Burnio komanda („Išvien”) neturi didesnių šansų mesti iššūkį varžovams. Prognozuočiau lengvą pasivaikščiojimą „KK Riešės” komandai. 95/5

ŠKK Šnapiai” – Ginio Pajėgos”: Sudėtingai nuspėjamas ketvirtfinalis kur abiejų komandų šansai yra labai lygūs. Varžybų rezultatą turėtų nulemti tai, kaip Šnapiam seksis stabdyti Domantą Žičku, kuris visą puolimą laiko ant savęs. Didžiausia Šnapių stiprybė yra susižaidimas ir rungtynių lankymas. Komandinė dvasia ir kovingumas, manau bus jų raktas į pusfinalį. Kas galėtų sumaišyti kortas? Aršausko „stafkės“. 55/45

Reaktoriaus smogikai” – Negeri”: Žinoma Reaktoriaus smogikai šiai dienai turi geresnę sudėtį ir didesnius šansus. Tačiau nereikėtų ir pamiršti, kad „Negeri” yra viena iš seniausių lygos komandų, o jų branduolys nesikeičia metai iš metų. Degančios akys ir noras įkasti favoritams turėtų varyti komandą į priekį, tuo labiau kad neslėgs papildoma psichologinė įtampa. Komanda turi gerus žaidėjus, tačiau užsirovė ne ant to varžovo. Jeigu „Reaktoriaus smogikai”, ką nors „matys“ po finalo ketverto „Vilniaus Lygoje”, turėtų pasiimti pergalę žaisdami pagal savo galimybes. 80/20

Broliai Šaunuoliai” – O.P.A”: „O.P.A” sudėtyje turi tik 8 žaidėjus, o jeigu gilinantis dar labiau, turi vieną kertinį žmogų Artūrą Pūkį. Žinant ką išmoko iš „Onutės“, ir koks yra žmogus Artūras, tai manyčiau bus labai kovingas ir kovos kaip sužeistas žvėris. Visgi galinčių iššauti „Brolių šaunuolių” sudėtyje yra žymiai daugiau: Stiprus starto penketas, aštrūs Simo Liepinaičio perdavimai, šaunus aukštaūgių žaidimas baudos aikštelėje ir Mariaus Krukonio anekdotai turėtų lemti užtikrintą pergalę. 80/20

Pusfinaliai:

KK Riešė” –ŠKK Šnapiai”: Dar vienas lengvas pasivaikščiojimas ir galimybė pasigerinti statistika. „KK Riešė” tiesiausiu keliu ir su pasimėgavimu keliauja į finalą. 95/5

Reaktoriaus smogikai” Broliai Šaunuoliai”: Šitoje pusėje kiek įdomiau, neišskirčiau Reaktoriaus kaip ryškaus favorito, šitoje pusfinalio poroje laukia labai įdomi kova. Čia labai daug turėtų lemti pagrindinis faktorius, kad smogikų žaidėjai turi didesnę patirtį aukštesnio lygio varžybose. Tai bus begalo svarbus komandos privalumas. Manau varžybose netrūks aistros ir nenustebčiau, kad nugalėtojas spręstusi tik lemiame kėlinyje. 60/40

Finalas:

KK Riešė” – Reaktoriaus smogikai”: Finale turėtų susitikti du lygiaverčiai varžovai. Pajėgesni Riešės mažiukai, prieš stipresnę šiai dienai Reaktoriaus priekinę liniją. Žinant, kaip tokius finalus mėgsta Ignas Juškevičius, ir kiek pykčio turi smogikai už pralaimėjimą 66:102 reguliaraus sezono metu... Planuoju didelį dėmesį šiom varžyboms ir sudėtingą Reaktoriaus pergalę. Bet kaip sakoma, neperšokus griovio nesakyk „OP“. Teisingai Rūta Ščiogolovaite? 45/55

MAŽOJI TAURĖ

„MAŽOJI TAURĖ“ – šį sezoną startuojantis SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS turnyras skirtas komandoms kurioms nepavyko patekti į elitinį aštuntuką. Turnyrą galima vadinti ankščiau vykusių „paguodos turnyrų“ tęsiniu.

NCAA (JAV stutentų krepšinio lygoje) nuo senų laikų vyksta „kovo beprotybės“ turnyras kurio metu paaiškėja stipriausia JAV studentų komanda, tačiau nemažiau dėmesio sulaukia ir tokie turnyrai kaip NIT, CIT ar CBI į kuriuos kviečiamos pajėgios komandos kurioms sezono metu kažko pritrūko norint varžytis „kovo beprotybėje“. Taip ir čia, „MAŽOSIOS“ taurės turnyre žais komandos kurioms kažko pritrūko.

 „KK Alkanais“ kelyje dar vieno trofėjaus link „MF“.

Praėjusį sezoną „MF“ komanda dalyvavo pagrindinio turnyro ketvirtfinalyje, tačiau ten 27:52 ir 57:77 nusileido čempionų karūną po kelių savaičių užsidėjusiai „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ komandai.

2016/2017 metų sezonas studentams penktasis arba trečiasis po sugrįžimo (2012/2013 ir 2013/2014 m. komanda buvo padariusi pertrauką, o daugelis ekipos žaidėjų žaidė „Vapse Nepriciom“ komandoje) prasidėjo labai prastai. Pirmajame reguliaraus sezono etape vienoje grupėje su „KK Alkanais“ žaidę būsimi medikai liko 7-ti (paskutinė vieta), taip ir nelaimėję nei vienų rungtynių . „MF“ tarpusavio rungtynėse 49:47 įveikę „KK Alkani“ laimėjo 4  kartus (4/2) ir grupėje pralenkę tokias komandas kaip „Ginio Pajėgos“ ar „Broliai Šaunuoliai“ pakilo net iki antros pozicijos.

„KK Alkanų“ ir „MF“ komandos per visą jų istoriją susitikusios tarpusavyje buvo tik du kartus ir pasidalino po pergalę. Šį sezoną pergalę šventė alkani, praėjusį 71:64 pergalę pasiekė pratęsimą 14:7 laimėję medikai.

Dvi rungtynės, du trileriai mums žada labai įdomu reginį ir pakeliui į šio sezono „MAŽOSIOS“ taurės finalinį ketvirtą, tačiau paskutiniu metu abi komandos išgyveną savotišką krizę ir labai sunku suprasti kiek joms dar liko motyvacijos pakovoti dėl aukštesnių pozicijų.

„KK Alkani“ reguliarųjį sezoną pradėjo geriau, tačiau vėliau pateko į gilę duobę ir net išgyveno 5 pralaimėjimų seriją. TOP10 kovoms einant į pabaigą komanda per 3 dvikovas pasiekė 2 pergales ir atrodė, kad jau pagauna ritmą, tada kai to labiausiai reikia. Visgi prasidėjus TOP16 etapo grupių varžyboms „KK Alkani“ pasiekė vos vieną pergalę (61:60 įveikė „BC Kibirus“), o dvi rungtynes „O.P.A.“ ir „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ komandoms pralaimėjo beviltiškai.

 Ar tris sezonus prizininkais tapę „KK Alkani“ sezono finiše mobilizuosis dar kartą?

Komanda šiose rungtynėse pati rinko po 72 taškus (kas yra beveik 10 taškų daugiau nei bendras komandos sezono vidurkis), tačiau į savo krepšį prasileido net po 104,50 taško. Jeigu „KK Alkanų“ puolimas paremtas tritaškiais dar buvo kažko vertas, tai gynyboje komanda atrodė labai prastai.

Dėl prasto žaidimo TOP16 etape pastaroji komanda per daug išgyventi neturėtų, nes jų būsimi varžovai jame aplamai liko be pergalių, kai patys rinkdami vos po 59,67 taško į savo krepšį praleido po 92,33.

„MF“ komandai TOP16 etape per daug tikėtis nieko ir nereikėjo, jau prieš pat pirmas rungtynes buvo aišku, kad dėl vietos „DIDŽIOSIOS“ taurės ketvirtfinalyje kovos trys komandos: „Broliai Šaunuoliai“, „TG Sokol“ bei „Negeri“. Visgi „MF“ komanda į TOP16 dvikovos vos kartą surinko daugiau nei penkis žaidėjus ir tikrai nepasistengė taip kaip galėtų. Gal komanda tinkamai įvertinusi savo jėgas nutarė pasitaupyti likusioms sezono rungtynėms ir pakovoti dėl „MAŽOSIOS“ taurės prizinių pozicijų?

„KK Alkani“ šį sezoną iš toli atakuoja po 27,52 karto per dvikovą ir vidutiniškai per rungtynes tritaškių pagalba renka po 23,29 taško kas yra net 37 procentai visų per rungtynes pelnomų taškų. Jeigu „KK Alkani“ tritaškius pataikys ir ketvirtfinalyje „MF“ komandos gynyba gali turėti labai rimtų bėdų.

„MF“ komanda pagal tolimų metimų realizaciją taip pat patenka į pirmą dešimtuką (27,83%) ir užimdama 10 vietą tarp visų šį sezoną lygoje startavusių komandų tik 0,37% nusileidžia 9-toje vietoje esantiems „KK Alkaniems“. „MF“ per rungtynes iš toli atakuoja po 22,55 kartus, o net trys ekipos gynėjai šį sezoną metė bent po 70 tokių metimų. Julius Ščipokas jau išmetė 94 tolimus metimus, Benediktas Jonuška 78, o Domas Stankevičius 70.

Šių komandų rungtynėse daug priklausys netik nuo to kaip komandos pataikys, tačiau ir nuo to kaip joms seksis rinktis atšokusius kamuolius po savo ir varžovų netaiklių metimų. „MF“ baudos aikštelėje nepasižymi atkovotų kamuolių gausa, tačiau gana sėkmingai susirenka tuos kamuolius kurie atšoka toliau nuo krepšio. Vienas iš sėkmingiausiai tokius kamuolius renkančių žaidėjų yra gynėjas Mindaugas Brusokas (5,80 atk. kam.).

„MF“ komandos žaidimo gijas savo rankose laikantis Julius Ščipokas nesėkmingai pasibaigusiose paskutinėse TOP16 etapo rungtynėse (79:100) su „TG Sokol“ pelnė 41 tašką, atkovojo 10 atšokusių kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir rungtynes kurios jam buvo geriausios šį sezoną baigė su 36 naudingumo balais. Puikia sportine forma šiuo metu pasigirti galintis gynėjas ketvirtfinalio serijoje su „KK Alkanais“ bus labai svarbi figūra, tokia pat norės būti ir nedidukas alkanų gynėjas Artur Biriulin, balandžio 2 dieną į „O.P.A.“ krepšį sumetęs 30 taškų.

Komandų statistikos rodiklius objektyviai lyginti sunku, nes jos didesnę sezono dalį praleido žaisdamos su skirtingo lygio varžovais, „KK Alkani“ varžėsi su TOP10 reguliaraus sezono kolektyvais, „MF“ su 11-21 vietas užėmusiais klubais.

Visgi net sužaidę daugiau rungtynių prieš pajėgesnes komandas „KK Alkani“ pagal kelis rodiklius turi persvarą. Komanda geriau kovoja dėl atšokusių kamuolių, atlieka daugiau rezultatyvių perdavimų ir blokuoja daugiau metimų. Atsilikimas kitose statistikos grafose nėra ženklus, o tai leidžia daryti prielaidą, kad komanda iki šio ketvirtfinalio demonstravo geresnį krepšinį.

Jeigu žiūrėti į komandų rezervus ir turimą potencialą čia „pliusą“ taip pat galima uždėti „KK Alkaniems“, kurie prie viso to sulaukę į rungtynes atvykusių Karolio Marcinkaus, Mindaugo Zalatoriaus bei Artūro Giedraičio turės ir ūgio persvarą baudos aikštelėje. „MF“ priekinės linijos žaidėjai ūgiu neprilygsta net varžovų komandoje lengvojo krašto pozicijose žaidžiantiems vyrukams.

Nežymų pranašumą „KK Alkani“ turi daugelyje vietų, todėl galima prognozuoti, kad šis kolektyvas ir ketvirtus metus iš eilės žais „šalutinio“ SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS turnyro pusfinalyje.

Daug kas priklausys nuo pirmųjų rungtynių rezultato ir krepšininkų motyvacijos, todėl taktiniai sumanymai ir kiti žaidimo aspektai įvertinti dvikovai neprasidėjus gali atsidurti antrame plane. Jeigu „MF“ komandai pirmoji dvikova nesusiklostys, antrosiose rungtynėse komanda vargu ar ras savyje jėgų kažką pakeisti, tačiau jeigu viskas bus panašiau į sezono pradžioje vykusias komandų tarpusavio rungtynes galima tikėtis nemažos intrigos, nors gražų krepšinį vargu ar išvysime.

Oficialus lygos tinklalapis www.krepsinistau.lt šioje poroje prognozuoja galutinę „KK Alkanų“ pergalę 60%-40%.

„KK Alkani“ (pasiekimai, skaičiai, pastebėjimai)

Pasiekimai: reguliarus sezonas I etapas (4-2, 2 vieta „B“ grupėje), reguliarus sezonas II etapas (3-6, 7 vieta „D“ grupėje), TOP16 etapas (1-2, 3 vieta „T3“ grupėje).

Trys sezonai, trys trofėjai: „KK Alkani“ į lygą atvyko 2013/2014 metų sezoną. Vienu sezonu ankščiau lygoje debiutavo Adomas Gricius, Karolis Marcinkus, Romuald Zemlianskij, Aurimas Gudavičius bei Pranas Vaidotas Šarka, kurie su „KK Perkūno“ ekipa triumfavo „paguodos turnyro“ mažajame finale kai Aurimas Gudavičius iki pratęsimo pabaigos likus 0,4 sekundės išplėšė pergalę rezultatu 64:62 iš savo sėkme jau patikėjusių „ŠKK Šnapių“.

Debiutinį sezoną komanda laimėjo 54,54% visų sezono rungtynių, nors startas buvo labai sunkus (0-5). Toks pasirodymas buvo vainikuotas antra vieta „paguodos turnyre“. Tą patį pasiekimą „KK Alkani“ pakartojo ir 2014/2015 metų sezoną kai laimėjo 55% visų sezono rungtynių. Praėjusį sezoną „KK Alkani“ pirmą kartą per tris metus turėjo neigiamą pergalių-pralaimėjimų santykį (11-12), o nemažai vilčių teikusį sezoną baigė pergale „paguodos turnyro“ mažajame finale.

„Centrai“: Matas Petrulionis, Vaidotas Ilgius, Vitalijus Danilovas, Artūras Giedraitis ir Karolis Marcinkus yra vidurio puolėjai kurie per 4 metus vilkėjo „KK Alkanų“ marškinėlius. Ryškiausią indėlį komandos istorijoje paliko 200 cm galiūnas Vitalijus Danilovas, tačiau šį sezoną rinkęs po 9,67 taško (10,67 atk. kam.) jis sužaidė vos 3 rungtynes ir komandai padėti jau negalės. Tik sezono starte komandoje žaidęs krepšininkas pataikė vos 2 tritaškius iš 17-kos ir šį sezoną nebuvo toks efektyvus (10,67 naud. bal.) kaip tada kai padėjo komandai kautis „paguodos turnyro“ finaluose. Karolis Marcinus lojalus komandai žaidėjas, tačiau per 4 sezonus taip ir netapo grėsminga jėga baudos aikštelėje. Šį sezoną jis renka po 5,17 taško bei sugriebia po 4,92 atšokusius kamuolius, tačiau tokie rodikliai kaip pagrindiniam „centrui“ yra labai kuklūs.

Ketvirtfinalio etape „KK Alkani“ į kovą gali mesti tris rungtynes šį sezoną sužaidusį veteraną (1977 m. gimimo) Artūrą Giedraitį kuris šį sezoną rinko po 6,67 taško bei 6,33 atšokusius kamuolius. Tvirtai sudėtas aukštaūgis gali padėti komandai grumtynėse po krepšiais ir tapti staigmena komandos varžovams. „KK Alkani“ žaidėję buvo registravę sausio 15 dienos rungtynėms su „Zarasais“, kuriose komandai buvo įskaityta techninė pergalė 20:0, o į rungtynių protokolą įtrauktiems žaidėjams įskaitytos kaip žaistos rungtynės, todėl Artūras Giedraitis nepatenka į tų žaidėjų kategoriją kurie negali tęsti šio sezono kovų dėl nesužaisto 4 rungtynių limito.

Kad „KK Alkaniems“ nieko gero nežada žaidimas be aukštaūgių galėjome kuo puikiausiai įsitikinti paskutinėse TOP16 etapo rungtynėse su „O.P.A.“. Komanda dvikovą pralaimėjo 68:107, kova dėl atšokusių kamuolių buvo pralaimėta net 28-55, kas prametus 25 dvitaškius ir 24 tritaškius yra beviltiškumo atsipindys veidrodyje. „KK Alkani“ turi daryti išvadas, nors artimiausi varžovai „MF“ šioje vietoje turi ir savų bėdų.

Naujokai: Iš šį sezoną komandoje debiutavusių šešių naujokų komandoje įsitvirtino trys ir visi jie šiuo metu yra begalo svarbūs komandos nariai. Įžaidėjas Artur Biriulin (14,43 taško, 2,79 rez. perd., 8 naud. balo) pasinaudojo dėkinga situacija (nežaidė Paulius Cinelis, Rapolas Šlajus žaidė vos dvi rungtynes) ir tapo pagrindiniu komandos atakų organizatoriumi. Mindaugas Kraujalis renkantis po 11,55 taško (5,45 atk. kam.) tapo didele paspirtimi lengvojo krašto pozicijoje. Paskutinę akimirką komandos sudėtį papildęs puolėjas Mindaugas Zalatorius nėra tas žmogus kuris gali smarkiai pasitarnauti baudos aikštelėje, tačiau gerai pataiko tritaškius (66,67%), renka po 8,67 taškus ir dar atkovoja po 8,50 atšokusio kamuolio (1 vieta komandoje tarp žaisti galinčių žaidėjų). TOP16 etape 197 cm ūgio patyręs žaidėjas „KK Alkaniems“ rinko po 11,50 taško (4/6 tritaškiai).

„MF“ (pasiekimai, skaičiai, pastebėjimai)

Pasiekimai: reguliarus sezonas I etapas (0-6, 7 vieta „B“ grupėje), reguliarus sezonas II etapas (7-3, 14 vieta „E“ grupėje), TOP16 etapas (0-3, 4 vieta „T4“ grupėje).

Naujokas tapo lyderiu: Šį sezoną „MF“ komandoje debiutavęs įžaidėjas Julius Ščipokas renka po 23,33 taško, pataiko po 3 tritaškius (4,75 rez. perd., 20,92 naud. balai) ir neabejotinai yra geriausias šio sezono komandos žaidėjas. Su juo „MF“ šį sezoną laimėjo 5 kartus per 12 rungtynių. Prasčiausiose sezono rungtynėse gynėjas pelnė 11 taškų, o 20 ir daugiau rinko net 8 kartus.

Komandos debiutantas rungtynėse su „TG Sokol“ surinko 41 tašką ir pagerino savo paties šį sezoną pasiektą rekordą, kai į „Visad gatavs“ krepšį sumetė 35 taškus. Šie du pasiekimai yra geriausi per visą „MF“ komandos istoriją SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE. Šį sezoną naujokas pelnė 41, 35 ir 31 tašką ir jeigu būtų sudaryta „MF“ komandos visų laikų vienose rungtynėse daugiausiai taškų pelniusių žaidėjų lentelė jo pavardė atsirastų 1-3 vietose.

Ties visų laikų pelnytų taškų vieneriose rungtynėse komandos rekordu Julius Ščipokas šį sezoną neapsiribojo ir atlikęs 11 rezultatyvių perdavimų dvikovoje su „Craptors“ savo pavardę įrašė „MF“ komandos metraščiuose dar viename langelyje.

Gera pradžia: „MF“ komanda į SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGĄ grįžo 2014/2015 metų sezone. Du metus pertrauką padariusi komanda prieš palikdama lygą du kartus pateko į finalo ketvertą, o 2010/2011 metų sezoną ant kaklo pasikabino bronzos medalius. Tą sezoną komandos garbę gynė Tomas Balčius ir Raimundas Venskaitis kurie komandoje žaidžia ir dabar. Įdomu tai, kad jau sekantį sezoną į „Pakilk“ komandą persikėlęs Tomas Balčius tokios pat spalvos medalius ant kaklo užsikabino ir du sekančius metus.

Tuo tarpu 2011/2012 metų sezone „MF“ savo pasirodymą baigė 36:45 ir 60:65 pralaimėdami „BC Dugnui“ ketvirtfinalyje. „MF“ komandą kuri du metus prieš stebino geru žaidimu šį sezoną papildė ir dabar komandoje žaidžianti trijulė: Benediktas Jonuška, Mindaugas Brusokas bei Paulius Andrijauskas.

Pastarasis krepšninkas per 9 žaistas rungtynes rinko po 10,11 taško ir dar atkovodavo po 5,11 kamuolius, Benediktas Jonuška sužaidė 19-ka rungtynių ir per jas rinko po 9,11 taško. Mindaugas Brusokas žaidė mažai ir per porą dvikovų pataikė vienitelį tritaškį, tiesa žaidėjas metė vos 2 metimus.

Du sezonai, dvi sensacijos: „MF“ lygoje debiutavo 2009/2010 metų sezoną ir pirmuoju bandymu pateko į finalo ketvertą, nors iš reguliaraus sezono metu 7-tą vietą užėmusios komandos niekas to nesitikėjo. Ketvirtfinalyje „MF“ 43:42 ir 46:46 įveikė poros favoritais laikytą „Witch&Co” su iš JAV tada grįžusiu Karoliu Petrukoniu. Aukštai kartelę sau užkėlę studentai 41:43 pusfinalyje nusileido „Broliams Šaunuoliams“, o mažajame finale 40:48 „Tores“. Tikriausiai nedaug kas pamena, kad medikai buvo labai vieningas kolektyvas, o svarbiausiose rungtynėse visi žaidėjai ant rankų buvo užsirašę komandos pavadinimą.

Sekantį sezoną „MF“ finalo ketverte buvo vėl, ir antras blynas buvo skanesnis. Būsimi medikai ir jų draugai laimėjo bronzą. Visgi tą sezoną sensacija buvo ne studentų medaliai, o tai, kad jie ketvirtfinalyje 52:51 ir 55:38 eliminavo „Lazdynus“ kurie per 23 rungtynes buvo suklupę tik du kartus ir net laimėję reguliarų sezoną.

Duetas:  Julius Ščipokas šį sezoną renka po 22,33 taško, Tomas Balčius prideda po 15 ir tai du stabiliausi komandos šio sezono žaidėjai. Kai jiems abiems sekasi bent priartėti prie savo vidurkių „MF“ komanda puolime jaučiasi žymiai geriau. Iš 1157 visų taškų šis duetas surinko 505, kas yra 43,65 procentai visų medikų renkamų šį sezoną taškų. Sėkmingiausiai šie žaidėjai žaidė rungtynėse su „Visad gatavs“ (73:76) kai iš 73 komandos taškų surinko dviese net 55, o komanda buvo arti pergalės. Balandžio 2 dieną kai buvo 79:100 nusileista „TG Sokol“ Julius Ščipokas ir Tomas Balčius rinko 63 taškus iš 79.

„Centrai“: Studentai niekada savo sudėtyje neturėjo „bokštų dvynių“, tačiau skirtingais laikotarpiais prieš išsiskirstymą ir grįžos jai atstovavo Jonas Gutauskas bei Vaidas Vaičiulis palikę gana ryškų pėdsaką komandos istorijos labirintuose. Apie šiuos „centrus“ kurių žaidimo stilius labai skirtingas užsiminta buvo neatsitiktinai, šį sezoną komanda pirmą kartą per visą savo istoriją sudėtyje neturi tikro vidurio puolėjo ir tai labai apsunkina komandos gyvenimą.

Vaidas Vaičiulis 200 cm ūgio gynybinio plano vidurio puolėjas kuris 2014/2015 ir 2015/2016 metų sezonais karaliavo lygoje pagal blokuotus metimus ir fiksavo atitinkamai 3,60 ir 3,47 blokuoto metimo vidurkius.

Šį sezoną komandoje tokio gynybos ramsčio labai trūksta. Vaidas Vaičiulis per 2 sezonus sužaidė 22 rungtynes per jas komanda pasiekė 12-ka pergalių. Per šį laiką jis rinko po 8,31 taško, 14,27 atšokusius kamuolius bei 17,72 naudingumo balų.

Jonas Gutauskas „MF“ garbę gynė nuo 2009 iki 2012 metų ir nors kaip Vaidas Vaičiulis nebuvo toks efektyvus gynyboje jis buvo laikomas vienu iš trijų geriausių „centrų“ visoje lygoje. Per 57 rungtynes 204 cm ūgio klapėdietis rinko 14,21 taško, atkovodavo po daugiau nei 9 atšokusius kamuolius, blokuodavo po 1,72 varžovų metimų ir rinko po 16,25 efektyvumo balus.

Be šių „bokštų“ komandoje yra žaidę ir daugiau aukštaūgių kurie dabar labai smarkiai praverstu studentams kovoja dėl vietos „MAŽOSIOS“ taurės finalo ketverte. Šiuo metu iš aktyvių žaidėjų aukščiausias yra 194 cm ūgio Domas Stankevičius, tačiau po 13,22 taško renkantis žaidėjas (8,67 atk. kam.) yra tipinis lengvasis kraštas. Nominalaus „5” numerio komanda neturi, o sunkieji krašto puolėjai Paulius Andrijauskas, Andrius Misiūra ir Juozas Jarošūnas visi tik po 192 cm.

Pabaigai galima būtų paminėti, kad komanda per rungtynes atkovoja tik po 33,89 atšokusius kamuolius ir tai yra blogiausias rezultatas tarp sezoną vis dar tęsiančių komandų. „MF“ šį sezoną lentą laimėjo vos 4 rungtynėse, o TOP16 etapo rezultatas pagal šį žaidimo komponentą 94-131.

Turnyro favoritai „TG Sokol“ ketvirtfinalyje sutiks gerai pažystamą „BC Kibirų“ kolektyvą.

„TG Sokol“ bei „BC Kibirai“ šį sezoną demonstravo labai skirtingus rezultatus, tačiau aukštesnė pozicija reguliaraus sezono metu ir TOP16 etape tikrai negarantuoja Šalčininkų rajono vicečempionams sėkmės šiame etape.

Pagal daugelį aspektų gal ir būtų galima „sakalus“ laikyti netik šios poros, tačiau ir viso „MAŽOSIOS“ taurės turnyro favoritais, tačiau ši komanda per visą savo ilgą (9 sezonai) istoriją jau tiek kartų susimovė sezono gale, kad sunku nuspėti kada ši komanda vėl užtrauks stabdį.

„TG Sokol“ reguliarų sezoną baigė užimdama trečiąją vietą, „BC Kibirai“ liko vos 15-ti, tačiau tokio didelio skirtumo šiai dienai tarp komandų tikrai nėra.

Labai panašiai komandos pradėjo ir šį sezoną kai savo grupėse laimėjusios po 3 kartus (3-3) užėmė 4 vietas pirmajame etape.

Sezoną pradėję 0-3 „TG Sokol“ pagal įmestų-praleistų taškų skirtumą buvo geresni už „A“ grupėje žaidusius „BC Kibirus“ bei „B“ grupėje tokį pat pergalių skaičių užfikasavusius „Brolius Šaunuolius“. Tokiu būdu komanda pateko į pirmąjį dešimtuką ir antrajame etape parodė, kad ten atsidūrė neveltui. Visgi grįžtant atgal galima daryti prielaidą, kad jeigu vienose iš rungtynių „Broliai Šaunuoliai“ arba „BC Kibirai“ būtų pasirodę geriau, „TG Sokol“ galėjo TOP16 etapą pradėti iš žymiai žemesnių startinių pozicijų.

Apie tai, kad komandų nereikia vertinti už praeities nuopelnus galima buvo įsitikinti jau TOP16 etape, kai „sakalai“ neįveikė „Negerų“ (6 vieta) bei „Brolių Šaunuolių“ (11 vieta).

„TG Sokol“ reguliaraus sezono antroje pusėje skynė pergalę po pergalės ir pralaimėjo tik praėjusį sezoną finale žaidusioms komandoms („Reaktoriaus smogikams – vezumalkas.lt“ bei „KK Riešei“), visgi iškyrus rungtynes su duobėje tada buvusiais „ŠKK Šnapiais“ (91:41) komandos rodomas puolimas buvo skurdus, nuobodus ir savotiškai užprogramavo nesėkmę TOP16 etape. Per 9 antrojo etapo rungtynes „TG Sokol“ 60 taškų ribą viršijo tik 4 kartus.

Geri rezultatai komandai pridėjo pasitikėjimo, tačiau TOP16 rungtynėse pamatėme, kad varžovų gynybai pavojų be Nerijaus Pigagos kelti gali vos keli žaidėjai, o ir jie sėkmingai žaidžia nevisada. Nuo tritaškių ir kontratakų labai priklausoma komanda susidūrusi su labai gerai organizuota „Brolių Šaunuolių“ bei „Negerų“ gynyba sustojo ir antrus metus iš eilės nepateko tarp 8 geriausių sezono komandų. Pergalės niekada neišryškina taip gerai trūkumų, kaip pralaimėjimai.

Negavusi galimybių žaisti greitai „TG Sokol“ tampa visiškai nepavojinga. Visi žino ką su kamuoliu darys Nerijus Pigaga ir leidžia įžaidėjui žaisti vienam taip sėkmingai iš žaidimo išjungdami likusius ekipos žaidėjus. Šis žaidėjas dažniausiai varžovų gynybą bando pats, mesdamas tritaškius arba prasiverždamas arčiau krepšio. Jei komandos lyderis negali pasinaudoti „A“ ir „B“ galimybėmis tada jis renkasi planą „C“ ir ieško laisvų komandos draugų. Visi šie variantai geri, kai atakas pavyksta baigti taikliais metimais.

Žaidėjo kuris galėtų sustabdyti 53 taškus balandžio 2 dieną į „MF“ krepšį įmetusį „TG Sokol“ lyderi „BC Kibirai“ neturi, tačiau sėkmingai parengę gynybos planą gali tikėtis sėkmės. Žaidžiant su šia komanda būtina įjungti galvas, nes jėgos ir greičio persvara visada bus „sakalų“ pusėje.

„TG Sokol“ priekinė linija gerai, sunkiai ir daug dirba gynyboje. Kartais ekipos aukštaūgiai yra priversti eiti į pagalbą ir antrosios linijos savo žaidėjams, kurie dažnai pražiopso varžovų įkirtimą į baudos aikštelę.

 Kai po krepšiais kovoja „TG Sokol“ aukštaūgiai vietos baudos aikštelėje silpniems nėra

Daug chaoso komandos gynyboje atsiranda tada, kai varžovų komanda stato daug užtvarų arba sugeba sėkmingai išnaudoti tolimus metimus, kurių pagalba ištampo „sakalų“ gynybą. Labiausiai „TG Sokol“ komandinėje gynyboje pasimeta puolime gerai žaidžiantys Karol Ruselevič, Valdemar Smilgin bei Andrej Maisak, todėl tokie žaidėjai kaip Edgaras Binkys ar Vytautas Kirlys turėtų kuo dažniau išnaudoti erdves kai šie žaidėjai pameta savo tiesioginį oponentą bandydami padėti kietiems.

Bėda: „TG Sokol“ komandai aukštaūgiai renka labai mažai taškų, todėl Simas Vasiliauskas, Tomas Šilingis ir Edgaras Binkys turėtų bandyti po varžovų krepšiu žaisti dar agresyviau, nuolat atakuoti oponentus kurie šį sezoną spindi tik savos aikštelės pusėje. Daug lygiaverčių keitimų neturi abi komandos, tačiau surinkę visus savo karius „BC Kibirai“ gali turėti daugiau rezervų. Įdomu tai, kad šį sezoną poziciniame puolime visiškai „necentruoja“ Edgar Kolendo, kuris būdamas aukščiausias komandos žaidėjas (196 cm) taškus renka metimais iš distancijos arba greitų atakų metu. Per 15 rungtynių po 12,47 naudingumo balus renkantis aukštaūgis į varžovų krepšį metė 51 tritaškį ir tik 54 dvitaškius. Tokį žaidėjo atakų užbaigimo pasirinkimą logiškai paaiškinti pakankamai sunku nes jis realizuoja tik 17,65% savo tolimų metimų. Po 0,6 tritaškio per dvikovą pataikantį Edgar Kolendo „BC Kibirai“ tikrai gali rizikuoti palikdami prie tritaškio linijos ir didesnes pajėgas mobilizavę baudos aikštelėje ar prie pavyzdžiui Nerijaus Pigagos.

Jeigu „BC Kibirai“ savo dėmesį gynyboje turės koncentruoti į Nerijų Pigagą, tai savo ruoštu „TG Sokol“ komandai rimčiausiai teks dirbti su krašto puolėju Vytautu Kirliu bei įžaidėju Andriumi Piesliku. Abu šie vyrukai yra „BC Kibirų“ lyderiai, iš žaidimo išjungus juos pabėgti galima jau rungtynių pradžioje.

Labai svarbus dalykas šios poros runtynėse bus žaidėjų psichologinė būklė. „BC Kibirai“ šį sezoną žaidę daug įtemptų rungtynių nelaimi jau 6 rungtynes iš eilės, o po pralaimėjimo 60:61 „KK Alkaniems“ dar TOP16 etapo starte paskutines rungtynes pralaimėjo vidutiniu 27 taškų skirtumu. Savo ruoštu sezono tikslų neįgyvendinę „TG Sokol“ paskutinėse rungtynėse 100:79 sutriuškino „MF“ ir bent jau išoriškai atrodo pakilios nuotaikos, visgi žaisti rungtynes kai žinai, kad tavo sezonas galėjo susiklostyti kitaip nevisada paprasta, o tuo labiau, kad „TG Sokol“ nėra ta komanda kur visi krepšininkai yra aukšto meistriškumo. Daugelis jų aikštelėje moka daryti, tą ir aną, tačiau nemoka kito. Susidūrę su sunkumais jie be jokios abejonės ims jaudintis, tokias atkarpas išnaudoję „BC Kibirai“ gali tikėtis pergalės bent vienose iš ketvirtfinalio rungtynių.

„BC Kibirai“ lygoje debiutavo 2010/2011 metų sezone ir iki šiol su „TG Sokol“ žaidė jau 8 kartus. „TG Sokol“ pralaimėjo tik antrą ir paskutinę akistatą (6-2).

Įdomiausiai komandų tarpusavio rungtynės klostėsi du pastaruosius sezonus. „TG Sokol“ komandai labai sėkmingas 2014/2015 metų sezonas galėjo baigtis jau aštuntfinalyje, tada po trijų kėlinių rezultatu 36:34 pirmavę „BC Kibirai“ neteko savo lyderio Rolando Bajoro, o „sakalai“ tą situaciją išnaudojo iki galo ir 22:2 laimėję ketvirtą kėlinį paliko varžovus už ketvirtfinalio borto 56:38.

Praėjusio sezono pirmą akistą „TG Sokol“ laimėjo 52:50, tačiau „BC Kibirai“ savotišką revanšą pasiekė jau „paguodos taurės“ finale. Po 2 kėlinių „TG Sokol“ pirmavo 37:14, tačiau rungtynes pralaimėjo 57:59.

Jeigu žiūrėsime į komandų galimybes popieriuje „TG Sokol“ galima laikyti šios poros favoritais, tačiau tai nereiškia, kad komanda pirmaudama po 2 kėlinių užtikrintai nebus priversta aikštelės palikti nuleista galva.

Į kitą etapą turėtų keliauti „TG Sokol“, tačiau jeigu „BC Kibirai“ mobilizuos visas pajėgas gali būti pakankamai linksma. Oficialus lygos tinklalapis www.krepsinistau.lt šioje poroje prognozuoja galutinę „TG Sokol“ pergalę 65%-35%.

„TG Sokol“ (pasiekimai, skaičiai, pastebėjimai)

Pasiekimai: reguliarus sezonas I etapas (3-3, 4 vieta „C“ grupėje), reguliarus sezonas II etapas (7-2, 3 vieta „D“ grupėje), TOP16 etapas (1-2, 3 vieta „T4“ grupėje).

Blokai: „TG Sokol“ šį sezoną blokuoja po 3,11 varžovų metimus, pagal šį rodiklį yra pirma (3,0 metimo blokavo „Craptors“, tačiau jie sezoną jau baigė ir šio skaičiaus nepakoreguos). Praėjusį sezoną šioje statistikos kategorijoje „sakalai“ buvo antri, tačiau tada blokavo metimų blokuodavo dar daugiau (3,43). „TG Sokol“ pagal blokus lygoje tarp 2 geriausių patenka jau tris sezonus paeiliui. Šiuo metu į TOP10 pagal šį rodiklį patenka Edgar Kolendo (1,60 blk. vid., 3 vieta lygoje), Tadas Girnius (1,33 blk. vid., 6 vieta lygoje), Artur Tyševič (1,20 blk. vid., 8 vieta lygoje).

Edgar Kolendo pagal blokuotų metimų vidurkį lygoje nepirmavo jau senai, tačiau jam vis dar priklauso du nepajudinami rekordai. Pagrindinis „TG Sokol“ aukštaūgis 2011 metų spalio 16 dieną blokavo 10 varžovų metimų ir kartu tose rungynėse atliko vienintelį per visą lygos istoriją užfiksuotą trigubą dublį kuriame figūruoja „blokai“ (18 tšk., 14 atk. kam., 10 blk.). Edgar Kolendo taip pat yra vienintelis žaidėjas per lygos istoriją kuriam bent 100 blokotų metimų sezone ribą pavyko pasiekti net du kartus. Aukštaūgis 106 metimus blokavo 2010/2011 m. sezoną, o sekančiame tą padarė 114 kartų. Per vieną sezoną daugiau metimų yra blokavęs Erikas Augūnas iš „Tores“ – 124 (2010/2011 m.) ir buvęs „MF“ gynybos ramstis Vaidas Vačiulis. Praėjusį sezoną jis blokavo 118 varžovų metimų.

Daugeliui lygos atletų 5 blokuoti metimai per dvikovą yra karjeros pasiekimas, tik ne Edgarui Kolendo, jis žaisdamas už „TG Sokol“ 6 ir daugiau metimų per rungtynes blokavo 4 kartus, o šį sezoną po penkis kartus stogą dengė „MF“ ir „ŠKK Šnapių“ komandoms.

Sunkiai renka taškus: Jeigu „TG Sokol“ priekinės linijos žaidėjai gynyboje darbą atlieka be priekaištų (komanda viena iš geriausiai besiginančių visoje lygoje), tai renkant taškus jų indėlio beveik nesimato. Šį sezoną Edgar Kolendo, Valdas Butrimovič, Vladimir Kiseliov ir Tadas Girnius iš visų komandos taškų (1194) surinko tik 276, kas yra viso labo 23,12 procento. Tadas Girnius buvęs komandos ryškiausiu aukštaūgiu puolant šį sezoną rinko po 10 taškų (6,67 atk. kam.), tačiau sužaidęs 6 rungtynes iš rikiuotės neribotam laikui iškrito dėl traumos, o atmetus jo pelnytus taškus (60) „TG Sokol“ priekinės indėlis renkant taškus sumažėja iki 18-kos procentų. Pastarasis krepšininkas per 6 rungtynes bent 10 taškų rinko 4 kartus, Edgar Kolendo bei Vladimir Kiseliov vos po du.

Visi šie keturi žaidėjai kartu sudėjus šį sezoną iš žaidimo atakavo 275 kartus ir atliko mažiau nei ketvirtadalį visų komandos metimų (275/1195). Galima būtų paminėti, kad komandoje šį sezoną debiutavo dar vienas jaunas krašto puolėjas Sylvester Baranovič, kuris per 5 dvikovas pataikė 3 mestus metimus iš 15 ir viso surinko 6 taškus (1,2 vid.).

Įdomus atvejis įvyko balandžio 2 dieną kai „TG Sokol“ susitiko su „MF“. Rungtynes „TG Sokol“ laimėjo 100:79, tačiau net esant tokiam dideliam puolimo intensyvumui „sakalų“ aukštaūgiai demonstravo savo veiksmų puolime skurdumą. Edgar Kolendo, Vladimir Kiseliov ir Valdas Butrimovič kartu pelnė vos 13-ka taškų ir pataikė tik 6 metimus iš 17 ir tai galima sakyti 4 iš 6 pataikiusio Vladimir Kiseliov nuopelnas.

Lyderis:  Šį sezoną „TG Sokol“ komandą papildęs įžaidėjas Nerijus Pigaga tapo ekipos lyderiu. Gynėjas renka po 20,33 taško, atlieka po 4,72 rezultatyvius perdavimus bei 15,33 naudingumo balus. Komandos naujokas šį sezoną rezultatyviausiu komandos žaidėju buvo net 12-koje rungtynių (12/18). Per 9 sezonus didesnį pelnomų taškų vidurkį sezone nei Nerijus Pigaga dabar (20,33 vid.) turėjo tik Vytautas Saulis (24,50 vid.) 2014/2015 metų sezone kurį komanda baigė pralaimėjimu mažajame finale. Balandžio 2 dieną Nerijus Pigaga pataikė 21 metimą iš žaidimo (21/29) surinko 53 taškus ir pakartojo Nerijaus Jozonio iš „Burkalifa.eu“ pasiekta šio sezono lygos rezultatyvumo rekordą. Gynėjas geriausiose sezono rungtynėse dar atliko 10 rezultatyvių perdavimų bei surinko 57 naudingumo balus.

Nerijus Pigaga vos keliose sezono rungtynėse nebuvo rezultatyviausias savo komandos žaidėjas

Nemoka žaisti rungtynių kuriose negalima klysti: Trečią vietą reguliaraus sezono metu užėmę „TG Sokol“ kaip bepasibaigtų „MAŽOSIOS“ taurės turnyras vėl sustojo ten kur to daryti nebuvo galima (TOP16 etape). Pavarčius komandos istorijos metraščius ir paanalizavus visų sezonų rezultatus galima daryti išvadą, kad komanda dėl tik jai pačiai žinomų priežasčių nemoka žaisti rungtynių kuriose negalima klysti.

Komandai šis sezonas devintas, tačiau tikrai ne pirmasis kai ji vėjais paleido galimybę pasiekti aukštesnį rezultatą. „Sakalams“ 2014/2015 metų sezonas buvo geriausias, tačiau ir tada komanda neišnaudojo visko kas jai buvo padėta ant lėkštutės. „BC Dugnas“ iš kovos jau aštuntfinalyje eliminavo reguliaraus sezono nugalėtojus „Brolius Šaunuolius“ ir tada „TG Sokol“ komandai kaip iš dangaus nukrito galimybė ketvirtfinalyje žaisti ne su 1 vietą laimėjusiais varžovais kurie tuo metu pralaimėdavo retai, tačiau su paskutinę minutę į 16-tuką patekusiu „BC Dugnu“. Palankiai susiklosčiusias aplinkybes tada Šalčininkų rajono atstovai išnaudojo ir su dugno krepšininkais susitvarkė pakankamai lengvai 74:43 ir 70:61. Pirmą kartą pusfinalį pasiekusi komanda davė kovą 47:59 ir „KK Išjunk šviesą“ ekipai kuri sekantį sekmadienį tapo čempionais. Šiose rungtynėse iš „TG Sokol“ niekas nesitikėjo pergalės, o gana sėkmingos rungtynės ekipos žaidėjams pridėjo tiek pasitikėjimo, kad mažajame finale komanda sudegė jau per pirmą rungtynių dalį ir bronzinį mačą „Fabiniams“ pralaimėjo 42:64.

Savo debiutinį sezoną „TG Sokol“ taip pat baigė po TOP16 etapo, nors reguliaraus sezono metu buvo pasiekta net 7 vieta, o komanda aplenkė 11 komandų.

Antras (2009/2010 m.) sezonas „sakalams“ buvo prasčiausias, tada komanda iš 16-kos dalyvių pralenkė vos 2 ir galima sakyti padarė tiek, kiek ir galėjo.

Po metų (2010/2011 m.) Šalčininkų rajono atstovai pirmą kartą pasiekė ketvirtfinalį, nors TOP16 etapą pradėjo turėdami tik 14-tą startinę poziciją. TOP16 etapo atradimu tapusi komanda ketvirtfinalyje susitiko su „BC Dugnu“ ir nors pagal tuo metu komandos demonstruojamą krepšinį galėjo rimtai kovoti dėl vietos pusfinalyje, nesusitvarkė su psichologiniais dalykais ir vėliau ketvirtoje vietoje likusiam „BC Dugnui“ pralaimėjo abu kartus 43:55 ir 46:49.

Antras apsilankymas (2011/2012 m.) ketvirtfinalyje baigėsi fiasko. Tada „Pakilk“ turėję 15 reitingą aštuntfinalyje eliminavo „KK Kritulius“ (2 vieta) ir atrodė, kad „sakalams“ tai bus labai parankus varžovas, tačiau viskas jau pirmosiose rungtynėse baigėsi pralaimėjimu 32:72 be jokių variantų išsigelbėti antrosiose rungtynėse (46:61).

„TG Sokol“ 2012/2013 m. sezoną žengė kelis žingsnius atgal ir buvo priversti išbandyti jėgas „paguodos turnyre“. Komanda buvo laikoma vienais iš favoritų žaisti to turnyro finale, tačiau jau pirmosiose grupės rungynėse 57:74 nusileido „ŠKK Šnapiams“ ir vėliau net laimėjusi 2 rungtynes savo grupėje liko trečia. Jeigu „TG Sokol“ pastarajai komanda pralėtų dabar tai nebūtų laikoma didele staigmena, tačiau toks įvykių posūkis  prieš 4 metus reiškė „sakalų“ komandos fiasko.

Paskutinius du sezonus „TG Sokol“ sustojo aštuntfinaliuose, nors abu kartus galėjo įveikti šį etapą. Pralaimėję 2013/2014 m. sezone „Negeriems“ pirmą dvikovą 58:60, antrosiose rungtynėse „sakalai“ privalėjo panaikinti vos 2 taškų deficitą, tačiau viską baigėsi labai keistai, komanda visiškai išskydo ir turėdami 9 reitingą, 8-tai komandai pralaimėjo 46:76. „MF“ turėdama 9 reitingą, 8 turėjusius „TG Sokol“ krepšininkus 2015/2016 m. eliminavo 55:60. Tuo sezonas komandai nesibaigė, tačiau patekusi į „paguodos turnyrą“ ji vėl nepadarė visko iki galo. Finale „BC Kibirams“ buvo pralaimėta 57:59, nors po 2 kėlinių komanda pirmavo 37:14.

„BC Kibirai“ (pasiekimai, skaičiai, pastebėjimai)

Pasiekimai: reguliarus sezonas I etapas (3-3, 4 vieta „A“ grupėje), reguliarus sezonas II etapas (5-5, 15 vieta „E“ grupėje), TOP16 etapas (0-3, 4 vieta „T3“ grupėje).

Įtemptos rungtynės: „BC Kibirai“ šį sezoną beviltiškai pralaimėjo 39:62 „Reaktoriaus smogikams – vezumalkas.lt“, du kartus 52:70 bei 64:83 nusileido „O.P.A.“ komandai bei 23 taškų skirtumu turėjo pripažinti „MF“ kolektyvo pranašumą. Kitose rungtynėse „BC Kibirai“ kovėsi ir jei pralaimėdavo tą padarydavo nedideliais skirtumais. Reguliaraus sezono metu kibirai po 2 pratęsimų 69:65 įveikė „Burkalifa.eu“, po 5 papildomų minučių laimėjo 69:67 prieš „Išvien“. Daug įtemptų rungtynių šį sezoną žaidusi komanda palūžo pačiame reguliaraus sezono finiše, kai patyrė tris pralaimėjimus iš eilės. Dvi paskutinės rungtynės prieš „Craptors“ ir „Tores“ buvo pralaimėtos vos 2,0 taškų vidutiniu skirtumu. „Tores“ komandai pralaimėję 60:61 paskutinę reguliaraus sezono dvikovą, tokiu pat rezultatu kibirai pralaimėjo ir TOP16 pirmasias rungtynes „KK Alkaniems“. Tarp 8 geriausių komandų nepatekusi komanda kuri lygoje debiutavo 2010/2011 metų sezoną į kovą dėl „MAŽOSIOS TAURĖS“ stoja turėdama 6 pralaimėjimų seriją ir nepačių geriausių nuotaikų.

Kažkam reikėjo tą padaryti: Po praėjusio sezono „BC Kibirų“ komandą paliko „centras“ Rolandas Bajoras. „Paguodos turnyrą“ laimėjusiai komandai 205 cm milžinas 2015/2016 metų sezone rinko po 16,44 taško ir 8,67 atkovoto kamuolio. Šį sezoną komandos sudėtyje po 15,17 naudingumo balų rinkęs žaidėjas buvo, tačiau aikštelėje taip ir nepasirodė. Tris sezonus komandos puolimo lyderiu buvusio žaidėjo indėlį puolime šį sezoną gana sėkmingai kompensavo Vytauto Kirlio bei Andriaus Piesliko duetas, tačiau gynyboje ryškiausios pastarųjų sezonų komandos žvaigždės paramos smarkiai trūko, todėl komanda šį sezoną nusirito žemiau nei buvo galima tikėtis prieš sezoną, kai niekas dar nežinojo, kad Rolando Bajoro šį sezoną aikštelėje nebus.

Vytautas Kirlys (23,69 taško, 7,23 atkovoto kamuolio, 88,73% baudos metimai, 16,23 naud. balai.) šį sezoną tapo tikru „BC Kibirų“ lyderiu ir lyginant su praėjusiu sezonu (11,62 tšk., 5,86 naud. balai) radikaliai pagerino savo statistikos rodiklius. Išlaikęs tokį kursą likusiose sezono rungtynėse šoklus lengvasis krašto puolėjas gali tapti antruoju žaidėju per visą komandos istoriją kuriam pavyko sezoną baigti su 20-ties ir didesniu pelnomų taškų vidurkiu (tokią ribą du kartus pavyko pasiekti tik Rolandui Bajorui).

Įžaidėjas Andrius Pieslikas dar vienas malonus šio sezono atradimas „BC Kibirų“ ekipai, praėjusį sezoną debiutavęs su kukliais vidurkiais (5,35 tšk., 4,47 atk. kam., 3,65 rez. perd., 7,71 naud. balai) šį jis jau kartą buvo rinktas geriausiu mėnesio lygos žaidėju ir gerokai pakėlė savo vertę tapdamas vienu iš komandos lyderiu (10,21 tšk., 8,71 atk. kam., 7,64 rez. perd., 16,71 naud. balai). Apie prastesnį nei tikėtasi debiutinį gynėjo sezoną „BC Kibirų“ ekipoje byloja vienas faktas, Andrius Pieslikas 2012/2013 metų sezone prisijungė prie „Reaktoriaus“ ir nuolatinių lygos prizininkų ekipoje tada sužaidęs 15 rungtynių rinko po 6,00 taško, 4,00 atkovotus kamuolius, atlikdavo po 2,20 rezultatyvius perdavimus (8,33 naud. balai). Aukšesni rodikliai solidesnėje komandoje tapo puikiu įrodymu, kad šis žaidėjas apšilęs kojas tapo svarbia „BC Kibirų“ figūra. Visgi reikėtų paminėti, kad tą sezoną kurį Andrius Pieslikas gynė „Reaktoriaus“ spalvas dabartiniai lygos čempionai pirmą ir kolkas vienintelį kartą liko be medalių.

 „Tores“ ir „Burkalifa.eu“ susidūrimas žada dvi karštas dvikovas.

Lygos naujokų („Burkalifa.eu“) ir senbuvių („Tores“) susidūrimas pakeliui į pusfinalį gali virsti tikru karu ant krepšinio aikštelės parketo. „Tores“ 2010 metais laimėjo pagrindinio turnyro (tada šalutiniai turnyrai nebuvo rengiami) bronzos medalius, 2012 metais „paguodos turnyro“ auksą, o 2015 metais ir to pačio turnyro bronzinius apdovanojimus.

„Tores“ kova dėl vietos pusfinalyje nebus kažkokia naujovė, tačiau už praeities nuopelnus „Burkalifa.eu“ jai geresnių pozicijų tikrai neužleis ir tuo jau buvo galima įsitikinti vasario 26 dieną vykusiame komandų susitikime kurį „Tores“ laimėjo tik geriau sužaidę pratęsimą (12:6) 76:70.

Pergalę iškovoję „Tores“ vyrai visiškai nesusitvarkė su 40 taškų (15 atk. kam.) surinkusiu rezultatyviausiu visos lygos žaidėju Nerijumi Jozoniu, kuris vienas tą kartą metė 13 baudos metimų, lygiai tiek kiek visa „Tores“ komanda. Tą kartą „Tores“ komandai išsigelbėti padėjo netikėtai gerai sužaidę Vladislav Budko (14 tšk., 16 atk. kam.) bei Jaroslav Dombrovski (22 tšk.), o šalia jų neblogai atrodė ir dažniausiai komandos pergales lemiantys kiti žaidėjai.

Tada „Tores“ komandai taškus rinko ne du ir ne trys žaidėjai ir tokiu būdu pavyko komensuoti Nerijaus Jozonio problemą. Tokie atvejai, kad „Tores“ komandos puolimas sukasi daugiau nei apie tris žaidėjus yra šio sezono išimtis iš taisyklės, todėl dar kartą susitikusi su „Burkalifa.eu“ ši ekipa privalės viską pradėti iš naujo. Pirmiausia nuo klausimo kaip gintis nuo varžovų lyderio atakų.

Puikų debiutinį sezoną lygoje turintis puolėjas yra pakankamai tvirtas fiziškai, kad jį „Tores“ galėtų neutralizuoti baudos aikštelėje, antra jis turi velniškai gerą metimą ir yra labai mobilus, todėl tokiems nepaslankiems „Tores“ žaidėjams kaip Erikas Augūnas ar Vladislav Budko gali būti labai sunku jį vaikytis prie tritaškio linijos.

Pastaroji komanda dažniausiai ginasi aikšte, tačiau „Burkalifa.eu“ ir be Nerijaus Jozonio turi pakankamai pavojingų metikų, kurie prabilę gali kaip reikalas apsunkinti varžovams gyvenimą ir visas jų pastangas paversti niekais. Ugnius Stulginskas, Dominykas Garuckas, Algirdas Vilimas ar Vaidas Mitrofanas visi jie netik meta tritaškius, tačiau ir gali juos pataikyti.

Šį sezoną abi komandos renka labai panašų skaičių taškų („Tores“ – 62,11 vid., „Burkalifa.eu“ – 60,22 vid.), jos labai panašiu procentu atakuoja iš dvitaškių bei tritaškių zonos. „Burkalifa.eu“ atkovoja daugiau atšokusių kamuolių (39,89 prieš 35,33), tačiau „Tores“ turi geresnę gynėjų grandį, kas leidžia demonstruoti truputį geresnį komandinį krepšinį (15,50 prieš 10,61 rezultatyvūs perdavimai).

Komandos draugai  mėgsta naudotis Eriko Augūno („Tores“) užtvaromis

„Tores“ gynėjai per rungtynes perima po 12,56 kamuolius („Burkalifa.eu“ – 5,72 vid.) ir į šį varžovų žaidimo komponentą varžovai privalo žiūrėti rimtai. Lygos senbuvių gynėjai mėgsta kibiai gintis, o apvogę varžovus dažniausiai pasileidžia į greitas atakas po kurių savo kraitį papildo pigiais taškais. Puolime tik pozicinį krepšinį rodydami „Tores“ vyrai savo akcijų labai nepakels, todėl išnaudodami tai, kad varžovų sudėtyje trūksta gerų gynėjų gali sulaukti sėkmės. Kaip seksis „Burkalifa.eu“ komandai šioje serijoje labai daug priklausys nuo to, kiek bus leidžiama „Tores“ komandai bėgti.

„Tores“ komanda šios serijos rungtynėse neprivers Nerijaus Jozonio sužaisti labai prastų rungtynių, o kiek komanda sugebės priešintis pusfinalyje vietos nusipelniusiems lygos naujokams priklausys nuo pačios komandos žaidimo. Ši komanda viena diena neturi ką pastatyti „Išvien“ komandai, o kitą jau nukala „Ginio Pajėgas“, o mums tai parodo, kad ši komanda dažnai netik kovoja su varžovais, tačiau ir pati su savimi.

Oficialus lygos tinklalapis www.krepsinistau.lt šioje poroje prognozuoja galutinę „Burkalifa.eu“ pergalę 55%-45% ir tai, kad abi komandos pasidalins po pergalę.

 „Burkalifa.eu“ (pasiekimai, skaičiai, pastebėjimai)

Pasiekimai: reguliarus sezonas I etapas (3-3, 5 vieta „A“ grupėje), reguliarus sezonas II etapas (5-5, 16 vieta „E“ grupėje), TOP16 etapas (1-2, 4 vieta „T1“ grupėje).

Puolimas: Komanda renka po 60,22 taško per rungtynes, o jos puolimas visą sezoną laikosi ant trijų puolėjų pečių. Nerijus Jozonis, Vaidas Mitrofanas ir Ugnius Stulginskas renka 63,65% visų komandos taškų (690/1084).

Jei neskaičiuoti šios trijulės bei dviženklį taškų vidurkį fiksuojančio Algirdo Vilimo tai galima pasakyti, kad likę šeši „Burkalifa.eu“ žaidėjai turintys teisę žaisti ketvirtfinaliuose kartu sudėjus bent 10 taškų šį sezoną rinko viso labo 5 kartus (du kartus tą padarė Dominykas Garuckas, po kartą Šarūnas Celiešius, Deividas Radzys ir Edgaras Tarasovas).

Lyderis: Komandos vadovas Ramūnas Davicijonas neprašovė jau prasidėjus sezonui į komandą pakviesdamas puolėją Nerijų Jozonį. Kai jis žaidė „Burkalifa.eu“ iš 11 rungtynių laimėjo 6.

Jeigu ne šis žaidėjas kurį galima neoficialiai vadinti šio sezono SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS geriausiu naujoku komanda veikiausiai jau mėnesį atostogautų ir negalvotų apie jokias varžytuves dėl titulų „MAŽOSIOS“ taurės turnyre. Puolėjas lemiamose reguliaraus sezono rungtynėse į „Visad gatavas“ komandos krepšį sumetė 53 taškus (8/10 tritaškiai) atvedė „Burkalifa.eu“ į TOP16 etapą bei užfiksavo sezono rezultatyvumo rekordą. Šį sezoną po 28,82 taško, 14,36 atkovoto kamuolio (28,73 naud. balai) renkantis puolėjas šiuo metu lygoje yra pirmas pagal taškus ir 5 pagal efektyvumo balus.

„Visad gatavs“ komandą „Burkalifa.eu“ kovoja dėl išlikimo įveikė 95:93, o toks rezultatas patenka į įtemptų rungtynių kartegoriją. Įtemptomis rungtynėmis galima laikyti tuos susitikimus kur viena iš komandų laimi 1-3 taškų skirtumu arba pergalę iškovoja po pratęsimo, todėl Nerijų Jozonį galima laikyti visų laikų lygos rekordininku pagal vienose įtemptose rungtynėse surinktą taškų skaičių. Jų rungtynėse su „Visad gatavs“ kuriose buvo kovojama dėl paskutinio bilieto į TOP16 etapą Nerijus Jozonis surinko 53.

Silpni gynėjai: „Burkalifa.eu“ šį sezoną neturi pajėgių gynėjų, todėl neretai visi penketuke esantys žaidėjai būna nominalūs puolėjai. Tokie komandos viražai dažnai lemia prastą pataikymą iš tolimų distancijų (22,81%) bei tai, kad komanda nevisada sugaudo greitesnius varžovų mažiukus. Iš teisę žaisti ketvirtfinalyje turinčių komandos gynėjų daugiausiai laiko aikštelėje praleidžia Algirdas Vilimas, kuris per dvikovą nors surenka 10,82 taškus, tačiau gali pasigirti tik 3,36 naudingumo balais. Šio gynėjo efektyvumo rodikliai visą sezoną buvo dar kuklesni, tačiau TOP16 etapo finiše dvikovoje su efektyviausia lygos komanda („KK Rieše“) jis surinko 18 naudingumo balų, taip gerokai pakoreguodamas savo vidurkį.

„Tores“ (pasiekimai, skaičiai, pastebėjimai)

Pasiekimai: reguliarus sezonas I etapas (1-5, 7 vieta „C“ grupėje), reguliarus sezonas II etapas (8-2, 12 vieta „E“ grupėje), TOP16 etapas (1-2, 3 vieta „T2“ grupėje).

Gynyba – puolimas: Šį sezoną „Tores“ per 18 rungtynių pasiekė 9 pergales. Kai komanda pralaimi ji per rungtynes renka po 62,33 taško, tačiau tada kai laimi jos pelnomų taškų vidurkis siekia vos 61,88 taškus. Galima padaryti labai paprastą išvada, kad puolimas visiškai neįtakoja komandos pergalių, o jas dažniausiai nuliame gynyba. Šį sezoną komanda rungtynėse kuriose laimi į savo krepšį praleidžia po 52,55 taško, kai pergalės pasiekti nepavyksta varžovai į „Tores“ krepšį sumeta bent po 81,88 taškus, o tai yra labai didelis skirtumas rodantis, kad „Tores“ komandos raktas į pergalę yra geležinė gynyba. TOP16 etape lygos senbuviai į savo krepšį praleido po 77,33 taško kas byloja, kad komanda vėl buvo toli nuo savo geriausio krepšinio.

Jei kalbama apie „Tores“ gynybą reikėtų paminėti, kad ji labai šį sezoną priklauso nuo to ar rungtynėse dalyvauja abu komandos aukštaūgiai Erikas Augūnas ir Vladislav Budko. Su jais komanda varžovams leidžia pelnyti po 58,33 taško per dvikovą.

„X – faktorius“:„Tores“ neturi daug aukšto lygio žaidėjų, todėl kiekvieno iš jų indėlis visose rungtynėse turi būti maksimalus. Jeigu sužaidžia vienas ar du žaidėjai komanda praktiškai visada būna pasmerkta pralaimėjimui, kai geriau pasirodo daugiau žaidėjų ji gali sėkmingai žaisti ir kovoti dėl pergalių.

Ekipos pasirodymas ketvirtfinaliuose ir tolimesniuose etapuose jeigu „Tores“ ten pateks labai priklausys kaip varžovų gynybą taikliais metimais terorizuos nedidukas gynėjas Viktoras Azarkovas. Reguliaraus sezono metu per 6 žaistas dvikovas po 11,50 taško (8,17 naud. balo) rinkęs vienas iš komandos lyderių TOP16 etape pademonstravo, kad pavasarį yra pasiekęs gerą sportinę formą ir vėl yra pasiruošęs vesti savo komandą į priekį. TOP16 etapas „Tores“ komandai nebuvo labai sėkmingas, tačiau gynėjas per 3 rungtynes rinko po 22 taškus ir 19,33 naudingumo balo, kas lyginant su jo pasirodymais reguliaraus sezono metu yra fantastiški skaičiai.

Trūksta: „Tores“ komandai norint siekti geresnių rezultatų antrą sezoną iš eilės trūksta tokio stabilaus metiko koks buvo ne vienus metus komandoje praleidęs Franek Subatovič. Paskutinį savo sezoną (2014/2015 m.) SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE jis pirmavo komandoje pagal pelnomus taškus (16,94) bei pataikydavo (30,64%) tolimų metimų. Per 18 rungtynių paskutiniame sezone jis 15-ka kartų rinko dviženklį taškų skaičių ir buvo begalo naudingas savo komandai puolant. Kol kiti kolektyvai stiprinosi „Tores“ taip ir nerado kuo pakeisti 7 sezonus komandos BIG4 su Eriku Augūnu, Aleksandr Lipnevič ir Marek Pščolovski sudariusį žaidėją.

Tolimi metimai:„Tores“ puolimas nėra visiškai priklausomas nuo tolimų metimų, tačiau neretai būtent tritaškiai suteikia jam gražesnių spalvų. Šį sezoną per rungtynes „Tores“ iš toli atakuoja bent po 21,66 karto, tačiau pataiko tik 23,23% tokių metimų (16 vieta lygoje). Per 9 sezonus SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE „Tores“ komanda tritaškius prasčiau metė vos kartą 2009/2010 metų sezone (22,81%). Įdomiausia tai, kad tą sezoną komanda pasipuošė bronzos medaliais.

Rekordai: Aleksandrui Lipnevič iki šiol priklauso daugiausiai viename sezone perimtų kamuolių rekordas. Ilgametis „Tores“ ekipos gynėjas 98 kamuolius perėmė 2009/2010 metų sezoną. Tokį pat rekordą tik pagal blokuotus metimus 2010/2011 metų sezoną pasiekė ir komandos aukštaūgis Erikas Augūnas, jis tą sezoną blokavo 124 varžovų metimus. Bent 100-tą metimų per vieną sezoną yra blokavę vos trys krepšininkai (Vaidas Vaičiulis („MF“) 118 blokavo 2015/2016 m., o Edgar Kolendo („TG Sokol“) 106 ir 114 metimų blokavo atitinkamai 2010/2011 m. ir 2011/2012 m. sezonuose.

„Zarasų“ kolektyvui prieš pusfinalį mėnesio trukmės atostogos.

TOP16 etape „T2” grupės favoritais laikyta „KK Comma 313” per du sekmadienius kapituliavo. Pirmiausiai „rykliai“ neperkando „Ginio Pajėgų“ 60:75, o vėliau į rungtynes su „Išvien“ nesurinko penkių žaidėjų ir patyrė techninį pralimėjimą 0:20. „Tores“ komandai 49:46 įveikus grupės nugalėtojais tapusius „Ginio Pajėgų“ krepšininkus „KK Comma 313” daugeliui sukėlė lengvą šoką ir nukrito į ketvirtą poziciją „T2” grupėje. Pagal „MAŽOSIOS“ taurės playoffs etapo medį ketvirfinalyje „KK Comma 313” turėjo žaisti prieš „Zarasų“ ekipą.

Visgi šios „MAŽOSIOS“ taurės ketvirtfinalių poros rungtynės neįvyks. „KK Comma 313” lygoje debiutavusi 2010/2011 metų sezone 2014, 2015 ir 2016 metais patekusi tarp 8 geriausių sezono komandų nutarė trauktis ir atsisakė savo vietos „MAŽOSIOS“ taurės turnyre.

„Zarasai“ be kovos patenka į pusfinalį, tačiau per daug dėl to džiaugtis neturėtų. Komandai iki pusfinalio akistatos SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS kovas beveik mėnesį teks stebėti iš šalies, o kaip tai paveiks komandą pamatysime tik gegužės mėnesį. Žaidėjams kurie turėjo didesnį krūvį atostogos per daug žalingos gal ir nebus, tačiau bendram komandos susižaidimui kažkokią įtaką vistiek turės.

Nors „Zarasai“ bus tik ketvirtfinalių stebėtojai kuriuos labiausiai domins dvikova tarp „Tores“ ir „Burkalifa.eu“ ekipų siūlome paskaityti kelis pastebėjimus ir apie šį laimingųjų klubą.

#vasarazarasuose dar neprasidėjo, tačiau „Zarasų“ komanda iki pusfinalio rungtynių gavo neplanuotų atostogų

„Zarasai“ (pasiekimai, skaičiai, pastebėjimai)

Pasiekimai: reguliarus sezonas I etapas (3-3, 3 vieta „C“ grupėje), reguliarus sezonas II etapas (3-6, 9 vieta „D“ grupėje), TOP16 etapas (1-2, 3 vieta „T1“ grupėje).

Keistas, bet rekordas: Kovo 26 dieną antrosiose TOP16 etapo rungtynėse su „KK Rieše“ vieni „Zarasų“ žaidėjai buvo nusiteikę kovai, kiti ne. Varžovai taip pat nesitengė gynyboje ir „Zarasai“ užfiksavo naują lygos rekordą. Ekipa pelnė daugiausiai taškų per visą lygos istoriją pralaimėtose rungtynėse (98 tšk.) 98:108. Iki šių rungtynių geriausio pasiekimo autoriai buvo „O.P.A.“ vyrai, kurie tai pačiai „KK Riešei“ pralaimėjo 97:135 dar vasario mėnesį.

Broliai: „Zarasai“ kaip Panevėžio „Lietkabelis“ tusi savus brolius. Komandos marškinėlius antrą sezoną vilki Evaldas ir Vytautas Mackevičiai. Tiesa jie kartu sužaidė vos tris pirmas rungtynes „Zarasų“ komandų istorijoje ir kartu per jas pelnė 34 taškus. Praėjusį sezoną po trijų rungtynių dėl kojos traumos iš rikiuotės iškrito Vytautas Mackevičius (1,33 tšk. vid.), o iki pat sezono galo žaidęs Evaldas sezono gale kojos traumą patyrus Andriui Predkeliui tapo viena ryškiausių figūrų savo komandoje. Per 16 debiutinio sezono rungtynių pusę mestų dvitaškių pataikęs įžaidėjas rinko po 11,88 taško (4,25 rez. perd.) ir pagal šį rodiklį nusileido tik Andriui Predkeliui, Migliui Dambrauskui bei Kęstučiui Bagdonavičiui. Šį sezoną į rikiuotę grįžo Vytautas Mackevičius (3,17 tšk.), tačiau tuo „Zarasų“ komanda persekiojanti traumų virtinė nesibaigė, nesužaidęs nė vienų rungtynių dėl traumos visam sezonui atkrito kitas brolis.

„X-faktorius“: Kertinis „Zarasų“ komandos aukštaūgis Kęstutis Bagdonavičius patyręs krepšininkas, šį sezoną jis rungtyniavo rečiau nei 2015/2016 metų sezoną, todėl nenuostabu, kad ir jo pagrindiniai statistikos vidurkiai 15,30 taško, 9,30 atkovoto kamuolio ir 17,10 naudingumo balo yra kažkiek pakritę. Daugelis būsimų „Zarasų“ varžovų pakeliui pirmojo trofėjaus SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE link su Kęstučio Bagdonavičiaus figūra šį sezoną aikštelėje nebuvo susitikę, todėl negalėjo tinkamai įvertinti žymiai pavojingesniu nei rodo skaičiai galinčio būti aukštaūgio galimybių.

Reikėtų būtinai paminėti, kad Kęstutis Bagdonavičius nebus vienintelis „Zarasų“ komandos priekinės linijos žaidėjas su kuriuo varžovams teks sunkiai dirbti gynyboje. Šiuo metu sportinės formos piką jau pasiekė ekipos naujokas Eimantas Leipus (7,75 tšk., 8,25 atk. kam.), nuostabiai žaidžia Miglius Dambrauskas (12,73 tšk.), o Andrius Steponavičius (7,42 tšk., 5,00) eilinį kartą gali tapti tuo veiksniu nuo kurio darbo gynyboje priklausys ar komanda prasidėjus paskutinėms rungtynių minutėms dar galės pagalvoti apie pergalę.

Kalbant apie „Zarasų“ priekinę liniją kuri yra ant bangos galima būtų paminėti, kad Eimantas Leipus kovo mėnesio rungtynėse rinko 15,50 taško (11 atk. kam.), o Miglius Dambrauskas po 24,50 taško (8,75 atk. kam.) bei 25,25 efektyvumo balus bei kovo 26 dienos rungtynėse surinkęs 36 taškus pasiekė sezono rezultatyvumo rekordą.

Trumpas suolas: „Zarasai“ kaip ir daugelis panašaus pajėgumo komandų negali pasigirti tuo, kad kiekvienose rungtynėse ant suolo turi po lygiavertį keitimą aikštelėje esantiems savo žaidėjams. Viso šiuo metu komandos sudėtyje yra 11 aktyvių žaidėjų kurie turi teisę dalyvauti likusiose sezono rungtynėse. Iš šio 11-tuko be jau minėtos priekinės linijos žaidėjų bei gynėjo Andriaus Predkelio (19,94 tšk., 6,33 atk. kam., 4,19 rez. perd., 15,81 naud. bal.) tik Vytautui Mackevičiui, Deividui Maconkai bei Deividui Šalčiui po kartą ir Salvijui Ragėnui tris pavyko pasiekti dviženklį taškų skaičių vienose iš šį sezoną jau įvykusių rungtynių.

FORMATAS

„DIDŽIOSIOS“ ir „MAŽOSIOS“ taurės turnyrų ketvirtfinaliuose komandos sužais po dvi rungtynes. Į finalo ketvertą (pusfinalius) pateks komandos kurios bendroje 2 rungtynių sumoje turės geresnį (+/-) balansą.

Pratęsimai šio etapo rungtynėse bus žaidžiami tik tokiu atveju, jeigu pasibaigus antrųjų rungtynių pagrindiniam laikui (40 min.) nei viena iš komandų bendroje 2 rungtynių sumoje nebus įgijusi pranašumo.

Komanda neatvykusi į vienas iš šio etapo rungtynių patiria techninį pralaimėjimą (0:20, piniginė bauda) ir jai fiksuojamas pralaimėjimas visame ketvirfinalio etape.

{jcomments on}

 

 krepsinio_saliu_nuoma

2018/2019 m. SEZONAS

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.