Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
TOP16 etapo, II turo rungtynių apžvalga.

Kovo 19 dieną startavęs SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS 2016/2017 metų sezono TOP16 etapas įgauna pagreitį, o „KK Riešė“, „Ginio Pajėgos“, „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“, „Broliai Šaunuoliai“ bei „Negeri“ jau spėjo užsitikrinti vietas „DIDŽIOSIOS TAURĖS“ ketvirtfinaliuose. 

Oficialus lygos tinklalapis www.krepsinistau.lt pristato sekmadienį (03.26) vykusių antrojo TOP16 etapo turo rungtynių apžvalgą. Kam pavyko švesti pergales, o kas ir vėl pralaimėjo sužinosite perskaitę savaitės lygos įvykių suvestinę.

„T1“ GRUPĖ

TOP16 etape apie gynybą (94,00 vid. praleidžia) visiškai negalvojanti „KK Riešė“ (2-0) „T1“ grupėje užsitikrino mažiausiai antrąją vietą. Balandžio 2 dieną komanda dar žais su „Burkalifa.eu“ todėl teorinė galimybė, kad Riešės atstovai nebus pirmi išlieka.

Pirmą pergalę kovo 26 dieną įsirašę „ŠKK Šnapiai“ (1-1) su „Burkalifa.eu“ (1-1) dalinasi 2-3 vietas ir TOP16 etapo paskutinėse rungtynėse žais su „Zarasais“ (0-2) kurie per daug nesiveržia į „DIDŽIOSIOS TAURĖS“ turnyrą.

Tikėtina, kad „ŠKK Šnapiai“, „Burkalifa.eu“ bei „Zarasai“ pasibaigus „T1“ grupės varžyboms turės po vieną pergalę ir 2 pralaimėjus, tokiu atveju viską lems tarpusavio rungtynių rezultatai. Šiuo metu „ŠKK Šnapiai“ turi (+39), „Zarasai“ (-3), „Burkalifa.eu“ (-36) ir viską šioje grupėje pakeisti gali tik kosminiai rezultatai.

„KK Riešė“ (1) – „Zarasai“ (9) 108:98

„KK Riešė“ (1) žaisdama viena koja TOP16 etapą pradėjo lengva pergale ir 127:90 rezultatyviose rungtynėse įveikė „ŠKK Šnapių“ komandą. Kovo 26 dieną reguliaraus sezono nugalėtojų laukė „Zarasai“ (9) kurie prieš savaitę išleido iš savo rankų pergalę rungtynėse su „Burkalifa.eu“.

Apie dar vieną lengvą geriausią puolimą per visą lygos istoriją demonstruojančios „KK Riešės“ pasivaikščiojimą šiame sezone bylojo ir reguliaraus sezono komandų tarpusavio susitikimų rezultatai, favoritai abi dvikovas laimėjo užtikrintai, 88:47 ir 118:78.

Dvikovos favoritai prieš rungtynes vaikščiojo plonu ledu ir rungtynėms pradėti vos surinko 5 žaidėjus. Tam, kad įvyktų rungtynės ir komanda išvengtų techninio pralaimėjimo būtina registruoti penkis žaidėjus.

Komandą nuo techninio pralaimėjimo galėjusio nubraukti visą sezono darbą išgelbėjo Paulius Mikolaitis, kuris į aikštelę žengė kaip statistas ir išmetus ginčo kamuolį paliko aikštelę. Beveik pusę kėlinio žaidę keturiese vėliau Riešės atstovai sulaukė Lauryno Kirlio, kuris būdamas traumuotas paslampinėjo aikštelėje, leido sau išmesti 20 tritaškių (7/20) ir per dvikovą surinko 27 taškus.

Cirkelis rungtynių pradžioje „KK Riešei“ neatsirūgo, nes „Zarasai“ atsikandę kovų su TOP10 komandomis nesiveržia į „DIDŽIOSIOS TAURĖS“ turnyrą ir šiose rungtynėse nerodė didelio noro kovoti dėl pergalės.

Rungtynių pradžioje komandos žaidė taškas į tašką, tačiau vėliau Deimanto Pavlovskio ir Mantvydo Staniulio dėka „KK Riešė“ šovė į priekį ir pirmą ketvirtį laimėjo 26:16.

Antrajame kėlinyje „Zarasai“ tarytum pamiršę, kad pergalės jiems kaip ir nereikia ėmė labiau stengtis gynyboje ir prasidėjus 13 rungtynių minutei priartėjo per 4 taškus 30:34. Tokį pat deficitą ežerų krašto atstovai turėjo ir antrojo kėlinio viduryje, kai dvitaškį su varžovų pražanga pelnė Mantvydas Staniulis 36:32.

Rezultatyvų, lygų ketvirtį 26:24 laimėjo „Zarasai“, o skirtumas kuriuo pastaroji komanda atsiliko įpusėjus rungtynėms buvo viso labo 8 taškai 42:50 ir tai tik tada kai kėlinio gale tritaškį įsūdė viena koja žaidęs Laurynas Kirlys.

Po didžiosios pertraukos abiejų komandų dėmesys vėl buvo nukreiptas į puolimą. „KK Riešės“ vaikinai iki trečio kėlinio pabaigos likus 3 minutėms pirmavo 66:59, o kėlinį baigė būdami priekyje 75:69, kai skirtumą iki 6 taškų sumažino varžovų puolėjas Eimantas Leipus.

Per pirmas keturias lemiamo ketvirčio minutes grupės favoritai savo persvarą padidino iki 10-ties taškų 88:78. Likusi rungtynių dalis baigėsi 20:20 (108:98).

Lukas Motiejūnas 101:90 pelnė „KK Riešei“ eilinį 100-tąjį tašką, o „Zarasai“ kurie sužaidė rezultatyviausias šio sezono rungtynes buvo šalia istorinio pasiekimo. Per visą lygos istoriją pralaimėjusi komanda dar niekada nebuvo surinkusi 100-to taškų.

„KK Riešė“ jau laukia finalo, „Zarasai“ pasvėrę galimybes renkasi „MAŽOSIOS TAURĖS“ turnyrą, tačiau tiek vieni, tiek kiti tikriausiai pamiršo, kad tiems kurie nesistengia labai dažnai fortūna parodo špygą.

 „KK Riešė“: Deimantas Pavlovskis 28 (12 atk. kam.), Mantvydas Staniulis (10 rez. perd.) ir Laurynas Kirlys po 27, Lukas Motiejūnas 17;

„Zarasai“: Miglius Dambrauskas 36, Kęstutis Bagdonavičius 24 (11 atk. kam.), Eimantas Leipus 14 (14 atk. kam.), Salvijus Ragėnas 10;

„ŠKK Šnapiai“ (8) – „Burkalifa.eu“ (16) 103:64

Paskutinę minutę sezoną prasiilginę „Burkalifa.eu“ (16) vyrai jau pirmosiose TOP16 etapo rungtynėse iškovojo pergalę 62:59 palauždami „Zarasus“. Šį kartą lygos naujokų laukė dar vienos gyvybiškai svarbios rungtynės. Dėl išlikimo jau du mėnesius kovojantys lygos naujokai norėdami žengti į „DIDŽIOSIOS TAURĖS“ ketvirtfinalį privalėjo susitvarkyti su „ŠKK Šnapiais“ (8).

Į rungtynes „Burkalifa.eu“ atvyko be Nerijaus Jozonio bei Ugniaus Stulginsko, viso turėdami penkis žaidėjus. „ŠKK Šnapių“ stovykloje vaizdas buvo priešingas. Iki optimaliausios sudėties komandai bandančiai išgelbėti sezoną trūko tik įžaidėjo Tado Gimžausko.

Nepaisant nelygių jėgų popieriuje pirmasis kėlinįs „Burkalifa.eu“ komandai klostėsi gerai, po 7 Vaido Mitrofano taškų ji pirmavo 7:3. Sužaidus 3 minutes Karolio Bagdono tritaškis „ŠKK Šnapiams“ leido priartėti 6:7, tačiau po Šarūno Celiešiaus pirmojo tritaškio šį sezoną „Burkalifa.eu“ ketvirčiui einant į pabaigą vėl atitrūko 14:10.

Iki pirmojo raundo pabaigos likus 30 sekundžių Vaidas Mitrofanas surinkęs daugiau nei pusę komandos taškų (9/16) kaip ir jo oponentas Vytautas Cicėnas už apsistumdymą kovojant dėl pozicijos buvo nubausti abipuse pražanga. Tada „ŠKK Šnapių“ puolėjas švystelėjo kamuolį, Vaidas Mitrofanas nenorėjo likti skolingas ir iškart nutarė atsiskaityti. Po tokių viražų abu žaidėjus rungtynių arbitrai diskvalifikavo, o ketvirtis baigėsi 16:15 pirmaujant „Burkalifa.eu“.

Pastaroji komanda netekusi į varžovo provokaciją suregavusio savo puolėjo antrą kėlinį pradėjo keturiese, tuo tarpu „ŠKK Šnapiai“ turėjo netik kiekybinę persvarą aikštelėje, tačiau ir ant atsarginių suolo.

Per pirmas 5 ketvirčio minutes 1-2 taškų pervara piravo tai vieni tai kiti, tačiau po Algirdo Macijausko solo kurį tritaškiais dar papildė Arūnas Girdauskas „ŠKK Šnapiai“ nutolo ir po 2 kėlinių jau pirmavo 40:31.

Po didžiosios pertraukos daug dėmesio gynybai neteikianti „Burkalifa.eu“ gana sėkmingai rinko taškus ir atsiliko 10-čia taškų. Prasidėjus 25 dvikovos minutei „ŠKK Šnapiai“ sėkmingai išnaudojo varžovų gynybos spragas žaidžiant keturiese ir pataikę tolimus metimus didino atotrūkį. Trečią kėlinį „Burkalifa.eu“ pralaimėjo 17:27 (48:67), o jį baigė žaisdami tryse. Dominykas Garuckas likus žaisti daugiau nei dvi minutes užsidirbo bereikalingą ketvirtą asmeninę pražangą stabdydamas Marių Kazlauską, o už priekaištus rungtynių teisėjui, kad jis skyrė akivaizdžią pražangą už neleistinus veiksmus gynyboje buvo priverstas palikti aikštelę po techninės pražangos (5 pražanga). Puolėjas šioje situacijoje pasielgė vaikiškai ir už tai gavo pylos nuo komandos ekipos draugų.

Likę tryse nepaisant titaniškų pastangų renkant taškus „Burkalifa.eu“ vyrai neatsilaikė ir „ŠKK Šnapių“ aukštaūgiams (Mariui Kazlauskui ir Martynui Rakauskui) pasismaginus dėjimais ketvirtį pralaimėjo 16:36 (64:103).

Trečio kėlinio gale už ginčus su teisėjais komandos draugą (Dominyką Garucką) labiausiai baręs Algirdas Vilimas, rungtynių pabaigoje pats nesusivaldė ir paslydo lygioje vietoje. Daug jėgų atidavęs gynėjas bandė nutraukti varžovų ataką, tačiau darydamas planuotą pražangą pamiršo, kad nuo 2016/2017 metų sezono starto įsigaliojus tam tikriems krepšinio taisyklių pakeitimas už tokius bandymus nutraukti varžovų ataką skiriama nesportinė pražanga. Už emocijas po šio epizodo rungtynių arbitrai techninę pražangą skyrė ir jam.

Nuo vasario 26 dienos lygiai mėnesį titaniškai kovojusi „Burkalifa.eu“ šį kartą šaudė ne į varžovų krepšį, o sau į kojas, nors viską vertinant objektyviai, didelį „darbą“, kad viskas pasisuktu ne šios komandos naudai prasidėjus 10-tai rungtynių minutei padarė „ŠKK Šnapių“ žaidėjas išvedęs Vaidą Mitrofaną iš kantrybės.

Pagal SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE ne vieną sezoną galiojančią tvarką abu diskvalifikacines pražangas gavę žaidėjai praleis TOP16 etapo 3 turo rungtynes. Jeigu „ŠKK Šnapiams“ Vytauto Cicėno netektis nepasirodys didelė, tai Vaidas Mitrofanas „Burkalifa.eu“ komandai labai praverstų kovojant su „KK Rieše“. Nors vėlgi, nėra to blogo kas neįšeitų į gerą, komanda patekusi į „MAŽĄJĄ“ taurę ten turės galimybę kovoti dėl trofėjaus, o „DIDŽIOJE TAURĖJE“ su tokiu trumpu žaidėju suolu viskas baigtusi panašiai taip kaip šiose rungtynėse.

 „ŠKK Šnapiai“: Martynas Rakauskas 35 (17 atk. kam.), Algirdas Macijauskas 18, Marius Kazlauskas 17 (21 atk. kam.), Karolis Bagdonas 15;

„Burkalifa.eu“: Algirdas Vilimas 26, Šarūnas Celiešius 15 (10 atk. kam.), Dominykas Garuckas 10;

„T2“ GRUPĖ

„T2“ grupėje prieš balandžio 2 dienos TOP16 etapo turą vienas klaustukas. Kas grupėje užims antrą vietą?

„Ginio Pajėgos“ (2-0) jau turi vietą „DIDŽIOSIOS TAURĖS“ ketvirtfinalyje, „KK Comma 313“ (1-1) ir „Išvien“ (1-1) dalinasi 2-3 vietas, o „Tores“ (0-2) pralaimėję abi rungtynes yra ketvirti.

Paskutinio turo metu „Ginio Pajėgos“ žais su „Tores“, o „KK Comma 313“ egzaminuos „Išvien“. Siūlome pažvelgti į visus keturis įmanomus scenarijus.

Savo rungtynes laimi „Ginio Pajėgos“ ir „KK Comma 313“, tokiu atveju „Ginio Pajėgos“ laimi „T2“ grupę, „KK Comma 313“ lieka antri, o „Išvien“ užima 3 poziciją.

Laimi „Ginio pajėgos“, o „KK Comma 313“ pralaimi: „Ginio Pajėgos“ (1 vieta), „Išvien“ (2), „KK Comma“ (3) ir „Tores“ (4).

„Ginio Pajėgos“ pralaimi, o „KK Comma 313“ švenčia pergalę: „Ginio Pajėgos“ (1 vieta), „KK Comma“ (2), „Išvien“ (3) ir „Tores“ (4).

Pralaimi „Ginio Pajėgos“ ir „KK Comma 313“: „Ginio Pajėgos“ (1 vieta), „Išvien“ (2), „KK Comma“ (3) ir „Tores“ (4).

„Tores“ (12) – „Išvien“ (13) 64:87

Dėl pirmosios pergalės TOP16 etape į kovą stojo reguliarų sezoną šalia viena kitos turnyrinėje lentelėje baigusios „Tores“ (12) bei „Išvien“ (13). Grupės favoritams abu kolektyvai pirmasias savo rungtynes pralaimėjo tik po įtemptos kovos, todėl galimybių pakovoti dėl pirmosios pergalės šansų čia turėjo ir vieni, ir kiti. Nors aukštesnę vietą reguliaraus sezono metu užėmė bei tarpusavio rungtynes 80:52 laimėjo „Tores“ (12) neblogą krepšinį rodantys jų varžovai turėjo savų ambicijų ir rungtynes pradėjo labai galingai ir spurtavo 10:0.

Po Viktoro Azarkovo 4 taškų įpusėjus pirmajam kėliniui „Tores“ atsiliko 4:12. Pastarasis gynėjas buvo pastebimas, tačiau nepaisant to po Ovidijaus Kriaunaičio metimo iš po krepšio „Išvien“ dar pirmavo 16:8. Užteko vos kelių šios ekipos nesėkmingų atakų ir „Tores“ ėmė artėti. Po Aleksandr Lipnevič tritaškio besibaigiant kėlinio laikui komandas skyrė vos du taškai 16:18.

Sužaidus tris minutes antrajame kėlinyje Marek Pščolovski dvitaškiu sumažino „Tores“ komandos atsilikimą iki minimumo 23:24, tačiau tada pora tritaškių pataikė Eimantas Kriaunatis, „Išvien“ spurtavo 11:0 ir pirmą rungtynių dalį baigė būdama priekyje 47:36.

Trečią kėlinį Martynui Rimkui dominuojant aikštelėje „Išvien“ laimėjo 21:14 (68:50), o ketvirtojo viduryje jau turėjo susikrovusi 21 taško persvarą 75:54. Rungtynėms artėjant prie pabaigos „Tores“ dar bandė paspausti varžovus, tačiau tai nedavė jokių rezultatų ir po Justino Navicko tritaškio „Išvien“ įtvirtino savo pirmąją pergalę TOP16 etape rezultatu 87:64.

„Tores“: Viktoras Azarkovas 27, Aleksandr Lipnevič 14, Erikas Augūnas 12;

 „Išvien“: Ovidijus Kriaunaitis 26, Eimantas Kriaunaitis 14, Justinas Navickas ir Martynas Rimkus (25 atk. kam., 13 rez. perd.) po 13;

„KK Comma 313“ (4) – „Ginio Pajėgos“ (5) 60:75

Neakivaizdinė kova tarp į pirmą penketuką reguliaraus sezono metu patekusių komandų prasidėjo dar nestartavus sezonui. Abiejų komandų vadovų taikinyje buvo atsiradusi Luko Poniškaičio pavardė, tačiau jis pasirinko „KK Comma 313“.

Pirmą komandų akistata pirmajame etape 81:59 laimėjo „KK Comma 313“ (4). Antroji dvikova sėkmingiau 75:71 klostėsi „Ginio Pajėgoms“ (5), tačiau prastas reguliaraus sezono finišas lėmė, kad paskutiniu momentu į pirmąjį kolektyvų ketvertuką visgi prasibrovė „KK Comma 313“ vyrukai.

Reguliaraus sezono metu įdomu buvo stebėti atletiškų komandų akistatas, kažko panašaus iš viena kitą gerai pažystančių komandų galima buvo laukti ir joms susitikus trečią kartą. Sutapimas ar ne, tačiau abu kartus iki šio susitikimo geriausiai grojo komandų lyderių tandemai, tačiau šalia jų vis atsirasdavo naujų veidų turėjusių įtakos galutiniam rezultatams.

Tuo, kad abi komandos yra pagrindinės pretendentės žengti į „DIDŽIOSIOS TAURĖS“ ketvirtfinalį abejoja nebent žmonės vilkintis „Tores“ bei „Išvien“ komandos marškinius. Šioms komandoms žengus ten kur ir turėtų vienai iš jų sezonas greičiausiai tuo ir baigsis. Antra vieta „T2“ grupėje kritinė, nes ketvirtfinalyje joje likusios ekipos lauks „KK Riešė“.

Rungtynių svarbą supratę „Ginio Pajėgų“ krepšininkai dvikovą pradėjo labai gerai nusiteikę ir jau nuo pirmųjų susitikimo minučių pabėgo į priekį 10:2. Su Domantu Žičkumi ir Valdemar Lodziato gynyboje visiškai nesusitvarkiusios „KK Comma 313“ vadovas Tautvydas Valančius matydamas reginį kuris jam nepatiko paprašė anktyvos minutės pertraukėlės.

Po trumpo pasitarimo Dominykas Rakauskas lygos naujokų pervarą tolimu metimu padidino iki 11 taškų 13:2, tačiau sekančios atakos metu užsidirbo techninę pražangą. „KK Comma 313“ realizavo baudos metimą, o surengusi gražią ataką po Tomo Malimenkovo tritaškio priartėjo 6:13.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką komandų žadimas išsilygino, o geriau dvikovą pradėję lygos naujokai ketvirtį baigė būdami priekyje 20:12.

„KK Comma 313“ kuriai šį sezoną vieną kartą jau teko nusvilti žaidžiant su „Ginio Pajėgomis“ antrą kėlinį pradėjo žymiai piktesni ir vedami Andriaus Gaidžio ėmė kabintis. Lygaus kėlinio gale Dominykas Rakauskas pasižymėjo tritaškiu ir atstatė „Ginio Pajėgoms“ 8 taškų persvarą 36:28. Visgi pačioje kėlinio pabaigoje sudėtingą metimą pataikė Andrius Gaidys leidęs „rykliams“ priartėti per 5 taškus 31:36.

Pirmoje rungtynių pusėje „Ginio Pajėgos“ puikiai išnaudojo „1x1“ ir „2x2“ situacijas puolime ir privertė varžovus sunkiai prakaituoti renkant taškus, „KK Comma 313“ komandai labai trūko tolimų metimų ir agresyvesnio žaidimo baudos aikštelėje.

Tragiškai rungtynes pradėję, tačiau vėliau padėtį stabilizavę grupės favoritai trečiojo kėlinio pradžioje sulaukė dar vieno smūgio. Žaidimo ritmą pajautę Dominykas Rakauskas ir Valdemar Lodziato užbaigė tris iš eilės „GP“ atakas ir padino pranašumą iki 10-ties taškų 41:31.

Trečio kėlinio gale „KK Comma 313“ nieko apčiuopiamo nenuveikusi nei puolime, nei gynyboje atsiliko 35:53. Tomui Zaleckui prametus du baudos metimus „rykliai“ vėl nepasinaudojo proga priartėti. Ketvirtį taikliu metimu taisydamas komandos draugo netaiklų metimą baigė Vilius Kulbė 37:53, tačiau tai buvo viso labo 6 jo komandos taškas per visą trečią ketvirtį.

„KK Comma 313“ ketvirtajame kėlinyje nenuleido rankų, stengėsi žaisti agresyviai bei greitai, tačiau saugų atstumą išlaikę „Ginio Pajėgų“ vyrai į kiekvieną varžovų sėkmingą atkarpą atsakydavo tuo pačiu kol galiausiai finalinis šių rungtynių švilpukas paskelbė jų antrąją pergalę TOP16 etape kuri leido užimti „T2“ grupėje pirmąją vietą vis dar turin vienas rungtynes atsargoje.

„KK Comma 313“: Tomas Malimenkovas ir Andrius Gaidys po 18, Linas Beliūnas 13 (11 atk. kam.);

 „Ginio Pajėgos“: Dominykas Rakauskas 27 (5/8 tritaškiai), Domantas Žičkus 23, Valdemar Lodziato 21 (14 atk. kam.);

 „T3“ GRUPĖ

Čempionai „T3“ grupėje užsitikrino pirmąją vietą (2-0) ir paskutinėse rungtynėse susitiks su „BC Kibirais“ (0-2) kurie liks 4-ti. Antrojo bilieto į „DIDŽIOSIOS TAURĖS“ ketvirtfinalį savininkai paaiškės kai savo santykius krepšinio aikštelėje baigs aiškintis „O.P.A.“ (1-1) ir „KK Alkani“ (1-1). Pergalę iškovojusi komanda užims antrą vietą ir pirmą kartą pateks tarp geriausių 8 sezono komandų.

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ (2) – „KK Alkani“ (7) 102:76

Čempionai prieš savaitę išvengė fiasko, nes „O.P.A.“ puolėjas Evaldas Lukšys nepataikė viską šioje grupėje aukštyn kojomis apversti galėjusio tritaškio. Sunkias rungtynes „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ (2) laimėjo 65:63, taip pat TOP16 etapą pradėjo ir „KK Alkani“ (7) tik vienu tašku 61:60 įveikę „BC Kibirus“.

„KK Alkani“ kovo 5 dieną čempionams pralaimėjo 77:87, o pakankamai neblogos rungtynės su vienais iš sezono lyderių lėmė komandos atgimimą ir komanda po 5 pralaimėjimų serijos jau galėjo džiaugtis trimis pergalėmis per 4 rungtynes.

Apie pergalę rungtynėse su čempionais „KK Alkanų“ krepšininkai galėjo pagalvoti tyliai, tačiau matydami, kad „smogikai“ pastaruoju metu nedemonstruoja gero krepšinio galėjo tikėtis garbingos kovos ir rezultato kuris smarkiai nesugadintu nuotaikos prieš labai svarbias trečiasias TOP16 etapo rungtynes su „O.P.A.“.

Rungtynes geriau pradėjo „KK Alkani“ kurie po Mindaugo Kraujalio tritaškio sužaidus dvi minutes pirmavo 5:2. „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ rungtynių pradžioje derino savo puolimo „mašiną“, prametė daug tolimų metimų, tačiau dar neįpusėjus pirmajam kėliniui įsibėgėjo ir palaipsniui didino apsukas. Po Justo Ulecko baudos metimų „KK Alkani“ trumpam 7:6 įsiveržė į priekį, tačiau vėliau sekė 23:0 (29:7) „smogikų“ spurtas galutinai pakreipęs šių rungtynių eigą.

Ketvirčio gale po ilgos tylos taškais pasižymėjo Mindaugas Zalatoris 9:29, tačiau antrą komandos tritaškį šiame kėlinyje pataikęs Paulius Leščinskas pirmą kėlinį baigė metimu su sirena 32:9. Per 10 minučių į priekį pabėgusiai komandai daugiausiai taškų pelnė Ignas Juškevičius bei Linas Vitkauskas surinkę drauge 21 tašką.

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ išsklaidę varžovų viltis apie garbingesnę kovą apsukų nemažino ir antrojo ketvirčio pradžioje. Po Lino Vitkausko dvitaškio ir Manto Statausko baudos metimų skirtumas šoktelėjo iki 27 taškų. Iki didžiosios pertraukos likus mažiau nei minutei Mindaugas Zalatoris pasižymėjo tritaškiu, tačiau tai buvo menka paguoda, jo komada įpusėjus dvikovai atsiliko 24:57, o prasta gynyba neleido pagalvoti apie padoresnį rezultatą.

Po didžiosios pertraukos „KK Alkani“ toliau neapgynė savo tvirtovės, tačiau ėmė pataikyti (13/32 rungtynėse) tolimus metimus ir bent jau rinkdami taškus tokių sunkumų kaip per pirmas 20 minučių išvengė. Čempionai kažkiek atsipalaidavo, patingėjo gynyboje ir tai lėmė, kad per trečią kėlinį nei viena komanda neįgijo net minimalaus pranašumo (23:23).

Ketvirtajame kėlinyje kuris abiems komandoms tapo formalumu visas dėmesys buvo kreipiamas į puolimą. Dešimties minučių atkarpą 29:22 laimėję „KK Alkani“ truputį pakėlė sau nuotaikas, o „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ po Manto Statausko dvitaškio pirmą kartą šį sezoną pasiekė 100-to taškų atžymą ir be didesnių komplikacijų užsitikrino pirmą vietą „T3“ grupėje.

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“: Linas Vitkauskas 22 (10/13 metimai), Ignas Juškevičius 16, Tomas Grybauskas 13 (11 rez. perd.), Mantas Statauskas ir Darius Petrikas po 12, Ignas Jackūnas 11;

 „KK Alkani“: Justas Uleckas 25, Kęstutis Juonys 15, Mindaugas Zalatoris ir Mindaugas Kraujalis po12;

„O.P.A.“ (10) – „BC Kibirai“ (15) 83:64

„O.P.A.“ (10) pirmas „T3“ grupės rungtynes pralaimėjo 63:65 čempionams ir dėl to liūdėti neturėtų, visgi pergalė kuri būtų viena skambiausių komandos istorijoje buvo labai arti ir psichologiškai išgyventi pralaimėjimą „O.P.A.“ žaidėjams nebuvo lengava.

Du kartus iš eilės tokiu pat rezultatu 60:61 pralaimėję „BC Kibirai“ (15) šiuo metu yra palūžę, tačiau rungtynės su „O.P.A.“ (10) komandai tapo paskutine galimybe užsikabinti  už istorinio pasiekimo. Komanda jau tris kartus žaidė (du kartus laimėjo) „paguodos turnyrų“ finaluose, tačiau nuo 2010/2011 metų sezoną įvykusio debiuto SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE taip ir nepateko tarp 8 geriausių viso sezono komandų.

Po krepšiu šį sezoną didelių sunkumų turintys „BC Kibirai“ rungtynėse su „O.P.A.“ vertėsi be vienintelio savo tikrojo „centro“ Simo Vasiliausko ir jau pat dvikovos pradžios turėjo sunkumų kovoja dėl atšokusių kamuolių ir dar neįpusėjus pirmajam ketvirčiui visiškai prarado rungtynių kontrolę.

„O.P.A.“ pasinaudojusi tuo, kad varžovai po savuoju krepšiu paliko didelių skylių pirmą kėlinį laimėjo 26:15.

„BC Kibirai“ antrajame kėlinyje sugebėjo apsiginti, tačiau pačios komandos puolimas laikėsi tik ant Vytauto Kirlio pečių, to buvo maža ir „O.P.A.“ atlaikiusi visus varžovų bandymus juos prisivyti į antrą rungtynių dalį vežėsi tą patį 11-kos taškų pranašumą 39:28.

Po didžiosios pertraukos „O.P.A.“ pakeliui pirmosios pergalės TOP16 etape link puolime išnaudojo visus aikštelėje esančius krepšininkus, „BC Kibirai“ negalėjo koncentruotis į kelių žmonių gynybą ir tai tapo pagrindine priežastimi, kad po 3 kėlinių 23 taškų persvarą igijusiai „O.P.A.“ komandai ketvirtas kėlinys tapo lengvu pasivaikščiojimu.

Jeigu prieš savaitę žaisdami su „KK Alkanais“ 60:61 „BC Kibirai“ po didžiosios pertraukos grįžo į žaidimą ir iki pat rungtynių pabaigos kabinosi į pergalę, šį kartą nieko panašaus nematėme, gerą sportinę formą demonstruojanti „O.P.A.“ pasiėmė tą ko ir atėjo, pergalę.

Šį sezoną „BC Kibirus“ antrą kartą (70:52 pirmos rungtynės) įveikę „O.P.A.“ krepšininkai kovo 26 dienos rungtynėse pagerino sezono rezultatyvumo rekordą (83) laimėtose rungtynėse. Taip pat šios rungtynės vienintelės šį sezoną kurių metu dviženklį taškų skaičių rinko daugiau nei 5 komandos žaidėjai. Per 16 rungtynių iki šių „O.P.A.“ komandai vos tris kartus bent po 10 taškų rinko daugiau nei trys žaidėjai. Rungtynėse su „KK Rieše“ 97:135 dviženkliu taškų skaičiumi pasižymėjo 5 žaidėjai dar du kartus tą padarė 4.

„O.P.A.“ pastaruoju metu ant bandos, o iki geriausio pasiekimo komandos istorijoje dabar trūksta tik pergalės prieš „KK Alkanų“ ekipą. „BC Kibirams“ (0-2) jau nepavyks išlipti iš 4 vietos „T3“ grupėje, o tai reiškia, kad „MAŽOSIOS TAURĖS“ ketvirtfinalyje komandos lauks rimtas riešutėlis „TG Sokol“ arba šį sezoną ekipą 89:66 jau triuškinusi „MF“.

„O.P.A.“: Evaldas Pieslys ir Vytautas Račkauskas po 16, Paulius Bodindorfas ir Andrius Šimelevičius po 13, Evaldas Lukšys 12, Artūras Pūkys 11;

 „BC Kibirai“: Vytautas Kirlys 29, Jaroslav Latušinskij 12;

 „T4“ GRUPĖ

„T4“ grupėje vietas „DIDŽIOSIOS TAURĖS“ ketvirtfinaliuose jau turi „Broliai Šaunuoliai“ bei „Negeri“ kurie paskutinėse TOP16 etapo rungtynėse kovos netik dėl 3 pergalės, bet ir dėl pirmos vietos.

„TG Sokol“ ir „MF“ žais „MAŽOSIOS TAURĖS“ analogiškame etape. Šių komandų tarpusavio akistatoje paaiškės kuri komanda liks 3, o kuri 4 vietoje.

„TG Sokol“ (3) – „Broliai Šaunuoliai“ (11) 65:67

Kaip ir buvo galima prognozuoti „T4“ grupėje TOP16 etape komandų vietos užimtos reguliaraus sezono metu nieko nereikš, čia daugiau įtakos turės komandų sezono finiše demonstruojama sportinė forma bei nusiteikimas atskirose rungtynėse. „Broliai Šaunuoliai“ (11) nepatekę į TOP10 kovo 19 dieną 87:47 sutriuškino „MF“ (14), o „TG Sokol“ (3) puikiai pasirodę reguliaraus sezono metu nusileido „Negerų“ (6) komandai.

Vieša paslaptis, kad prastai sezoną pradėję „Broliai Šaunuoliai“ (11) apie „MAŽOSIOS TAURĖS“ ketvirtfinalį net negalvojo, tokių minčių iki kovo 26 dienos turo neturėjo netik brolių varžovai „TG Sokol“ (3), bet ir „Negeri“ (6).

Dvikovą geriau pradėjo „Broliai Šaunuoliai“, įsiveržę į priekį 8:4. Prasidėjus 4 dvikovos minutei Nerijus Pigaga sumažino „sakalų“ atsilikimą iki dvitaškio 6:8, tačiau broliai nesulaukę rimtesnių varžovų veiksmų gynyboje sužaidė dar vieną gerą atkarpą ir jau nutolo 15:6.

Po minutės pertraukėlės „TG Sokol“ padarė tam tikras išvadas ir daugiausiai Nerijaus Pigagos dėka ėmė vytis geriau rungtynes pradėjusius varžovus. Antrą ketvirčio dalį geriau sužaidę „sakalai“ kėlinio gale ataką baigė taikliu dvitaškiu kuris sumažino jų atsilikimą iki 3 taškų 19:22.

Sužaidus minutę antrajame kėlinyje rezultatas tapo lygus 22:22, tačiau tada Marius Krukonis pataikė tritaškį ir vėl grąžino persvarą 25:22 „Broliams Šaunuoliams“. Pirmą kėlinį drausmingai puolime žaidę šaunuoliai ėmė vis dažniau klysti, dovanas išpakavę „sakalai“ įpusėjus ketvirčiui dar kartą išlygino rezultatą 29:29, o netrukus ir pirmą kartą įsiveržė į priekį 32:31, kai tritaškiu pasižymėjo Valdemar Smilgin.

Per likusį laiką iki didžiosios pertraukos „Broliai Šaunuoliai“ trumpam dar buvo grįžę į priekį 33:32, tačiau kėlinio gale Nerijus Pigaga pataikė dvitaškį ir leido savo komandai pirmą rungtynių dalį laimėti minimaliai 38:37.

Dvikovą gerai pradėjusius „Brolius Šaunuolius“ smaugė klaidos, komanda per du kėlinius prarado 9 kamuolius.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje vyko tikros kautynės. Didžiąją dalį ketvirčio laiko priekyje minimalia persvara būdavo tai vienas tai kitas kolektyvas, o „TG Sokol“ tik kėlinio pradžioje buvo pabėgę 3 taškais. Iki lygaus ketvirčio pabaigos likus 2 minutėms antrą kvėpavimą įgavę „Broliai Šaunuoliai“ pabėgo „toliau“ 50:45, o ketvirtis baigėsi šiai komandai būnant priekyje 52:49.

Įdomiausių II turo rungtynių lemiamą ketvirtį geriau pradėjo „Broliai Šaunuoliai“ kurie sužaidus 2 minutes po Lauryno Ralio tritaškio įgijo 6 taškų pranašumą 59:53. „TG Sokol“ labai trūko geresnio pataikymo, tačiau komanda dar kartą iš duobės išlipo sausa, tam pasitelkusi ją nuolat gelbstinčią gynybą. Rungtynių gale po Valdemar Smilgin tolimo metimo „TG Sokol“ dar kartą įsiveržė į priekį 63:61.

Rungtynių gale abi komandos buvo susikoncentravusios į gynybą, o „TG Sokol“ išskirtinai gerai rinko atšokusius kamuolius puolime. Simui Liepinaičiui sumetus du baudos metimus po „sakalų“ taktinės pražangos rezultatas tapo lygus 65:65.

„TG Sokol“ komandai rengiant vieną iš svarbiausių atakų, Darius Jovaiša pasirūpino 23 taškus jau surinkusio Nerijaus Pigagos priežiūra. Įžaidėjui neprisilietus prie kamuolio „sakalų“ ataka įstrigo, tik paskutinę akimirką Karol Ruselevič surastas Edgar Kolendo prametė 12-tą savo metimą, o „Broliams Šaunuoliams“ teliko atsikovoti kamuolį gynyboje. Nors jeigu likę trys žaidėjai nebūtų stebėję ką su kamuoliu daro jų draugai ir būtų dėmesį nukreipę į kovą po lenta viskas čia galėjo baigtis kitaip. Artur Tyševič šiose rungtynėse sugriebęs 13 kamuolių paskutinę akimirką dar bandė siekti kamuolį, tačiau tą padaryti apsuptam trijų varžovų buvo begalo sunku.

„Broliams Šaunuoliams“ apsigynus, progą pasitikrinti savo gynybos kokybę pozicinės atakos metu gavo geriausią gynybą iki TOP16 etapo lygoje demonstravę „TG Sokol“ krepšininkai.

Darius Jovaiša pats įžaidė kamuolį ir pasinaudojęs Dariaus Dūdėno užtvara smeigė dvitaškį iš vidutinio nuotolio 67:65. „TG Sokol“ žaidėjai užkibo ant pačio paprasčiausio brolių snaiperio triuko, kai jis pasinaudojęs užtvara įgija akimirkos pranašumą ir sėkmingai atlieka metimą. „TG Sokol“ šios atakos metu būtų turėję daugiau šansų, jeigu būtų 16-ka taškų surinkusiam varžovų vedliui skyrę asmeninę priežiūrą.

Paleidę varžovus per vieną metimą, „TG Sokol“ turėjo šansą išsigelbėti, tačiau jų ataka vėl įstrigo. Nerijus Pigaga neišsivadavo iš varžovų gynybos pinklių, o bandydamas veržtis į baudos aikštelę pastebėjo aikštės krašte laisvą Edgar Kolendo, pastarasis gali pataikyti iš tokių situacijų ir tam turėjo pakankamai erdvės, tačiau paskutinę minutę sugalvojo pakeisti poziciją ir metimą atliko iš netokios dėkingos situacijos kurioje buvo sulaukęs Pigagos perdavimo.

„TG Sokol“ šiose rungtynėse lentą laimėjo 37-31, todėl nenuostabu, kad po netaiklaus metimo Artur Tyševič suteikė savo komandai dar vieną galimybę. Atkovojęs kamuolį pastarasis žaidėjas jį perdavė Nerijui Pigagai, kuris neturėdamas galimybės atlikti metimo jį numetė Edgarui Kolendo, kurio mestas tritaškis tikslo nepasiekė.

Aukštaūgį šį sezoną metantį daugiau tritaškių (51), nei dvitaškių (49) po metimo dar lietė Marius Krukonis, tačiau rungtynių arbitrai šiame kontakte pražangos neįžvelgė, taip sukeldami „TG Sokol“ atsarginių suolo nepasitenkinimą.

 „TG Sokol“: Nerijus Pigaga 23, Karol Ruselevič 14;

„Broliai Šaunuoliai“: Darius Jovaiša 16, Egidijus Mažeika 15, Darius Dūdėnas 12, Simas Liepinaitis 10 (11 rez. perd.);

 „Negeri“ (6) – „MF“ (14) 90:53

„MF“ (14) pateko į mėsmalę iš kurios ištrūkti nesugebėjo. Prieš savaitę neišlaikę „Brolių Šaunuolių“ (11) 47:87 egzamino studentai kovo 26 dieną vėl buvo priversti stoti į kovą su labiau patyrusia „Negerų“ (6) komanda, kuriai šiose rungtynėse tiko tik vienas rezultatas, pergalė.

Kaip ir pridera favoritams, jie rungtynes pradėjo užtikrintai ir po Giedriaus Kvakšio tritaškio įsiveržė į priekį 12:0. Benediktas Jonuška „MF“ taškų badą nutraukė pelnydamas 4 taškus paeiliui 4:12, tačiau studentams sunkiai sekėsi stabdyti varžovų atakas ir pirmas ketvirtis po to kai jo gale tritaškį smeigė Aurimas Juchnevičius buvo pralaimėtas 11:20.

Antrą ketvirtį daugiausiai Domo Stankevičiaus pastangomis „MF“ pradėjo su didesne energija ir labai greitai pamiršo šaltą dušą rungtynių pradžioje. Įpusėjus kėliniui komandas skyrė 4 taškai. Į duobę patekę „Negeri“ ilgai joje neužsibuvo ir 18-tą minutę jau pirmavo 31:23. Susigrąžinusių po pirmųjų 10-ties minučių turėtą 9 taškų pranašumą „raudonųjų“ sėkminga atkarpa baigėsi Gedimino Mateikos dėjimu po kurio jų pranašumas šoktelėjo iki 11-kos „akių“.

„MF“ į rungtynes atvyko penkiese, o pačioje antroje kėlinio pabaigoje neteko 9 taškus spėjusio surinkti gynėjo Benedikto Jonuškos. Žaidėjas metė tritaškį, jį blokavo Gediminas Mateika, o nesėkmingas bandymas nusileisti ant žemės baigėsi čiurnos patempimu.

Trečią kėlinį žaisdami keturiese „MF“ už tai, kad į rungtynes atvyko negausiomis pajėgomis mokėjo brangiai. „Negeri“ jau kėlinio pradžioje pataikė kelis tritaškius nutolo 44:26, o per likusias 8 minutes nemažindami apsukų po trijų kėlinių susikrovė jau 24 taškų pranašumą. Paulius Mičėnas įmetė tritaškį su kėlinio pabaigą skelbiančia sirena. Sėkmingą ketvirtį pirmaujančiai komanda apkartino Gedimino Mateikos trauma. Gynėjas nesėkmingai nusileido ant parketo po tritaškio metimo ir jau 23 rungtynių minutę baigė dvikovą dėl čiurnos traumos.

Ketvirtajame kėlinyje „Negeri“ tvarkė formalumus, „MF“ komandos ketvertukas kuo greičiau norėjo sulaukti finalinio švilpuko. Sužaidus 34 rungtynių minutes „Negeri“ jau buvo įgiją 30-ties taškų persvarą 77:47 kuri pasibaigus rungtynėms dar šoktelėjo 7 taškais (iki 37). Rungtynių gale kai rezultatas buvo aiškus Domantas Stankevičius ir Gediminas Astrauskas dar spėjo pasimėgauti dėjimais ir kažkiek paįvairinti rungtynes kurios po didžiosios pertraukos virto gulinčių mušimu. „MF“ kai penktą asmeninę pražangą užsidirbo Andrius Misiūra dvikovos galą kaip ir „Burkalifa.eu“ buvo priversti žaisti tryse.

 „Negeri“: Paulius Mičėnas 21, Giedrius Kvakšys 16, Gediminas Astrauskas 15 (14 atk. kam.), Aurimas Juchnevičius 12, Povilas Kaminskas 11 (19 atk. kam., 14 rez. perd.);

„MF“: Domas Stankevičius 25;

TOP16 II TURO ŽAIDĖJAS

Antrą kartą „Išvien“ ant to pačio grėblio nelipo. Reguliaraus sezono metu 52:80 nusileidusi „Tores“ komandai šį kartą lygoje antrą sezoną žaidžianti ekipa pasiekė revanšą 87:64 žymiai didesnę kainą turinčiose TOP16 etapo rungtynėse. Komandai pirmą pergalę TOP16 etape garantavo solidus Martyno Rimkaus pasirodymas. Šis vyrukas šį sezoną ne kartą demonstravo iškalbingus skaičius, tačiau prieš savaitę kukliai pasirodė rungtynėse su „Ginio Pajėgomis“ (66:75, 5 tšk., 9 atk. kam., 6 naud. balai), kad tokios blankios „Išvien“ lyderio rungtynės buvo išimtis iš taisyklės galėjome įsitikinti jau kovo 26 dieną. Puolėjas surinko 46 efektyvumo balus ir vėl išsiskyrė universalumu: 13 tšk., 25 atk. kam., 13 rez. perd., 5 per. kam., 2 blk., 6/9 dvitaškiai. Šiose rungtynėse Martynas Rimkus užfiksavo savo asmeninius sezono efektyvumo balo ir atkovotų kamuolių rekordus bei antrą kartą per 13-ka dvikovtų įsirašė į savo sąskaitą trigubą dublį.

TOP16 II TURO SIMBOLINIS PENKETUKAS

„Centras“: Valdemar Lodziato, „Ginio Pajėgos“: „Ginio Pajėgos“ 75:60 antrą kartą šiame sezone įveikė „KK Comma 313“, gavo bilietą į „DIDŽIOSIOS TAURĖS“ ketvirtfinalį ir turi visus kozirius savo rankose kurie leistų šiame etape išvengti reguliaraus sezono nugalėtojų iš Riešės. Prie labai svarbios lygos naujokų pergalės svariai šiose rungtynėse prisidėjo sezono rungtynes sužaidęs aukštaūgis Valdemar Lodziato. Tvirtai sudėtas „centras“ kovo 26 dieną pelnė 21 tašką, pataikė 10 metimų iš žaidimo (10/14), atkovojo 14 atšokusių kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 varžovų metimus, po du kartus suklydo ir pažeidė taisykles. Atlikus galutinę „Ginio Pajėgų“ pergalės kalvio statistikos duomenų kalkuliaciją jo pasirodymas įvertintas 30-čia efektyvumo balų.

Sunkusis krašto puolėjas: Martynas Rimkus, „Išvien“.

Lengvasis krašto puolėjas: Dominykas Rakauskas, „Ginio Pajėgos“: Lygos naujokų lengvasis krašto puolėjas TOP16 etape demonstruoja puikią sportinę formą ir antrą kartą iš eilės patenka į šį penketuką. „Ginio Pajėgos“ 75:60 nukovė grupės favoritais laikytą „KK Comma 313“, o Dominykas Rakauskas surinko 27 taškus, atkovojo 7 atšokusius kamuolius ir surinko 23 efektyvumo balus. Puolėjas TOP16 etape savo komandai renka po 28 taškus, atkovoja po 9 atšokusius kamuolius ir renka po 25 naudingumo balus (61,11% tritaškiai).

Atakuojantis gynėjas: Tomas Grybauskas, „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“: Tik 2017 metų sausio 8 dieną į komandą grįžęs Tomas Grybauskas vedė čempionus į pergalę 102:76 prieš „KK Alkanų“ komandą ir šiose rungtynėse surinko 24 naudingumo balus. Gynėjas pelnė 13 taškų (5/6 dvitaškiai), atkovojo 7 kamuolius bei atliko 11 rezultatyvių perdavimų. Įdomu tai, kad kovo mėnesį du kartus su „KK Alkanais“ žaidęs gynėjas prieš šią komandą fiksavo trigubo dublio vidurkius: 12,50 tšk., 10,00 atk. kam., 13,00 rez. perd.

Įžaidėjas: Mantvydas Staniulis, „KK Riešė“: Reguliaraus sezono nugalėtojai TOP16 etape stokoja nusiteikimo, tačiau jo tikrai netrūksta komandos gynėjui Mantvydui Staniuliui. Visada 100% rungtynėms nusiteikęs combo gynėjas kovo 26 dieną pelnė 27 taškus, atkovojo 5 atšokusius kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir viso surinko 30 naudingumo balų, o „KK Riešė“ 108:98 įveikė „Zarasų“ kolektyvą.    

TOP16 II TURO REKORDAI

Naudingumo balas: Martynas Rimkus, „Išvien“  (46);

Taškai: Miglius Dambrauskas, „Zarasai“  (36);

Atkovoti kamuoliai: Martynas Rimkus, „Išvien“  (25);

Rezultatyvūs perdavimai: Povilas Kaminskas, „Negeri“ (14);

Perimti kamuoliai: Andrius Gaidys, „KK Comma 313“ / Gediminas Mateika „Negeri“ (6);

Blokuoti metimai: penki žaidėjai (2);

Tritaškiai: Laurynas Kirlys „KK Riešė“ (7);

{jcomments on}

 

 krepsinio_saliu_nuoma

2018/2019 m. SEZONAS

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.