Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
TOP16 etapo prognozės!

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE prasideda lemiamų kovų metas. Kovo 19, 26 ir balandžio 2 dieną 16-ka pajėgiausių 2016/2017 metų sezono lygos komandų varžysis TOP16 etape.

Komandoms keturiose grupėse sužaidus vieno rato principu paaiškės 8 kolektyvai kurie varžysis  SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS „DIDŽIOSIOS TAURĖS“ turnyre. Likusios 8 komandos savo grupėse užėmusios 3-4 vietas turės galimybę pakovoti dėl „MAŽOSIOS TAURĖS“ turnyro apdovanojimų. Oficialus SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS tinklalapis www.krepsinistau.lt savo skaitytojams siūlo susipažinti su keturiomis TOP16 etapo grupėmis bei pateikia savo prognozes kiekvienai iš jų.

„T1“ grupė

„KK Riešė“ (1), „ŠKK Šnapiai“ (8), „Zarasai“ (9) ir „Burkalifa.eu“ (16)

Ryškūs TOP16 etapo „T1” grupės favoritai yra „KK Riešės“ krepšininkai. Šį sezoną jie renka po 105,53 taškus, per 15 rungtynių suklupo vos kartą (80:86 nusileido „KK Comma 313”) ir tik 5 reguliaraus sezono rungtynėse į varžovų krepšį nesumetė bent 100 taškų.

Efektyviausia, rezultatyviausia, taikliausia, daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliekanti, perimanti daugiausiai kamuolių komanda šį sezoną „ŠKK Šnapius“ bei „Zarasus“ įveikė bendru rezultatu 306:195. „ŠKK Šnapiams“ kliuvo kartą, o „Zarasams“ net du.

Reguliaraus sezono nugalėtojais iš „T1” grupėje laukiančių komandų šį sezoną savo kelyje dar nebuvo sutikę tik „Burkalifa.eu“ vyrų, kurie į TOP16 etapą pateko lemiamose rungtynėse 95:93 palaužę „Visad gatavs“ komandą.

Ervino Stankevič auklėtiniai šį sezoną rungtyniauja labai efektyviai, todėl likusioms trims grupės komandoms tikėtis daug iš rungtynių su Riešės atstovais neverta. Norint sėkmingai priešintis 2015/2016 metų sezono vicečempionams privalu gynybą koncentruoti į varžovų tolimus metimus (pataiko 12,67 tritaškio per rungtynes), būtina išvengti klaidų bei kiek įmanoma labiau išnaudoti tas rungtynių atkarpas kai „KK Riešės“ žaidėjai visiškai negalvoja apie savo krepšio apsaugą.

Po reguliaraus sezono į savo krepšį praleisdami po 68,27 taško Riešės atstovai pagal į savo krepšį praleidžiamus taškus užima tik 16-tą vietą visoje lygoje (16/21).

Šį sezoną susidūrę su „KK Riešės“ klubu varžovai klysta vidutiniškai po 23,80 karto per dvikovą, tačiau ir patys Riešės atstovų žaidėjai yra jiems dosnūs. Šį sezoną klubas per rungtynes praranda po 16,93 kamuolius, dažniau už jį lygoje reguliaraus sezono metu klydo tik savo pasirodymą jau baigę „KK Bet Koks“ (17,53 kld.).

Komandinės statistikos dešimtukuose dominuojanti „KK Riešė“ šį sezoną savo gretose turi daug aukšto lygio perimetro žaidėjų, todėl nenuostabu, kad jos žaidimas dažniausiai paremtas tolimais metimais ir greitomis kontratakomis.

Šį sezoną komandoje bent 20 pelnomų taškų vidurkį fiksavo 5 žaidėjai, dar trys rinko po 16 ir daugiau (įskaičiavus tik tuos kurie sužaidė bent 4 rungtynes). Rezultatyviausių lygos žaidėjų dešimtuke po reguliaraus sezono atsidūrė Dainius Novickas (2 vieta), Deimantas Pavlovskis (6), Lukas Motiejūnas (7) ir Žymantas Armonas (10). Pagal naudingumo balus sau lygių neturėjo Gediminas Povilauskas (45,00 naud. bal.). Tik 5 rungtynes žaidęs aukštaūgis nepralenkiamas buvo ir pagal atkovotus kamuolius (23,20 vid.).

Tai, kad „KK Riešė“ yra dominuojanti jėga patvirtina ir taikliausių lygos žaidėjų suvestinė. Į pirmą dešimtuką pagal dvitaškių pataikymą po reguliaraus sezono pateko net 6 šios komandos krepšininkai fiksavę 75,00 – 63,16% taiklumą. Tritaškius taikliausiai meta Žymantas Armonas (55,71%), o be jo į pirmą dešimtuką patenka dar 3 komandos metikai (Lukas Motiejūnas, Mantvydas Staniulis ir Dominykas Palšis).

Kam atiteks antrasis kelialapis? „ŠKK Šnapiams“? „Zarasams“? „Burkalifa.eu“?

Teoriškai dėl antrojo kelialapio rimčiausia kova turėtų vykti tarp reguliarų sezoną turnyrinės lentelės kaiminystėje baigusių „Zarasų“ bei „ŠKK Šnapių“, tačiau gera energija pastaruoju metu spinduliuojantis „Burkalifa.eu“ kolektyvas nepaisant užimtos kuklios 16-tos vietos šiose varžytuvėse tikrai nedalyvaus turėdamas tik stebėtojų statusą.

Ar Jūs matėte ką rungtynėse su „Visad gatavs“ kovo 12 dieną išdarinėjo antras pagal naudingumo balus lygos žaidėjas, „Burkalifa.eu“ lyderis Nerijus Jozonis? Jeigu ne, verta pamatyti. Lemiamose rungtynėse puolėjas surinko 53 taškus (53/95), atkovojo 16 atšokusių kamuolių ir surinko net 58 naudingumo balus.

Neabejotinai geriausias lygos šio sezono naujokas per rungtynes renka po 29,67 taško (15,11 atk. kam.) ir 30,56 naudingumo balus, o per 9 žaistas rungtynes jis jau surinko 8 dvigubus dublius. Sezono atradimu tapęs puolėjas  kukliausiose savo rungtynėse pelnė 16 taškų (11 atk. kam.) kas parodo, kad jo kolkas neutralizavo nei viena varžovų komanda kurios keliai su „Burkalifa.eu“ susikirsdavo tą dieną, kai Nerijus Jozonis atvykdavo į rungtynes.

Galima spėti, kad „ŠKK Šnapių“ ir „Zarasų“ gynyba „Burkalifa.eu“ lyderio neutralizuos, o jeigu dar arti savo sezono pelnomų taškų vidurkių atsidurs Vaidas Mitrofanas (14,75 tšk.) bei Ugnius Stulginskas (16,07 tšk.) paskutiniai į TOP16 traukinį įlipę lygos naujokai gali sukurti dar vieną sensaciją.

Šį sezoną „Burkalifa.eu“ su būsimais varžovais žaidė vos vienas rungtynes, sezono starte 41:60 buvo nusileista „ŠKK Šnapiams“, visgi tose rungtynėse „Burkalifa.eu“ dar nebuvo pasiekusi geriausios savo sportinės formos, o ir šnapių vyrukai aikštelėje nebuvo tokie pažeidžiami.

Šį sezoną „Burkalifa.eu“ į savo krepšį praleidžia tik po 63 taškus kas yra tikrai labai geras rezultatas įvertinus faktą, kad komandai karts nuo karto sunkiai sekasi apsiginti nuo varžovų tritaškių.

„Zarasai“ pagal pelnomus taškus yra praščiausia komanda iš visų kurios pateko į TOP16 etapą (57,86 vid.), o „ŠKK Šnapiai“ vasario 12 dieną 93:69 sutriuškinę „KK Comma 313” pateko į gilę duobę ir tris paskutines reguliaraus sezono rungtynes pralaimėjo 29,67 taško skirtumu. Į duobę sezono finiše patekusi komanda per tas rungtynes viso labo rinko po 53,67 taško kai jos sezono vidurkis yra beveik 13 taškų daugiau (66,33 vid., 8 vieta lygoje).

Šie skaičiai rodo, kad „Burkalifa.eu“ gali apsiginti ir net sėkmingai rinkti taškus, todėl kukliausios pagal reguliaraus sezono rezultatus komandos reikės pasisaugoti TOP10 grupėje 8 ir 9 vietas užėmusioms komandoms.

Praėjusį sezoną į ketvirtfinalį patekusi „ŠKK Šnapių“ kariauna šį sezoną neranda savo žaidimo ir per 15 rungtynių yra iškvojusi viso labo 6 pergales. Keturios iš jų pasiektos dar pirmajame etape.

Komanda reguliarų sezoną baigė antrajame etape laimėdama tik du kartus, o rungtynėse su „TG Sokol“ ir „KK Alkanais“ reguliaraus sezono finiše pastaruosius kelis sezonus tik į viršų kopęs kolektyvas pasirodė labai prastai. Į savo krepšį šnapiai abu kartus praleido po 91 tašką, o patys spėjo sukrapštyti tik 51,50.

Šiose rungtynėse „ŠKK Šnapiai“ pataikė po 9,50 tritaškio, tačiau dvikovoje su „TG Sokol“ fiksavo vos 14,29% dvitaškių taiklumą (!).

Komanda reguliaraus sezono finiše demonstravo tokį krepšinį kuris jai tikrai neleis pakilti aukščiau nei 4 vieta „T1” grupėje, tačiau prasidėjus lemiamoms kovoms komanda dar gali atsitiesti, išsikelti naujus tikslus ir parodyti, kad blankus žaidimas reguliaraus sezono metu komandos ambicijų nesumenkino.

Pastaruoju metu „ŠKK šnapiams“ teko rungtyniauti turint kuklią priekinę linija, todėl į rungtynes atvykus Mariui Kazlauskui, Martynui Rakauskui, Džiugui Vaitkui bei Tadui Česnuliui po komandos krepšiu skylių turėtų gerokai sumažėti, o gal ir visai nelikti. Tokia gausa aukštaūgių „T1” grupėje šį sezoną pasigirti negali net „KK Riešė“ kurios gretose Viktoras Asačiovas ir Gediminas Povilauskas yra vieninteliai nominalūs aukštaūgiai.

Šį sezoną komandai negalės padėti vos dvi rungtynes sužaidęs atakuojantis gynėjas Edgaras Jaskevičius (11 tšk.), tačiau kukliau nei pernai šį sezoną rungtyniaujantis Tadas Gimžauskas (12,29 tšk., 4,86 rez. perd.) vienišu antrosios linijos žaidėju tikriausiai netaps. „ŠKK Šnapių“ vadovai turėtų tikėtis, kad šalia jo atsidurs netik šio sezono komandos naujokas Kristijonas Simsonas, bet ir senokai komandos rungtynėse apsilankęs Karolis Bagdonas. Trečiojo numerio pozicijoje šalia Vytauto Cicėno (12,38 tšk.) bei Algirdo Macijausko (21,40 tšk.) kuris paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse surinko net 37 taškus dar gali atsirasti varžovų primirštas Arnas Arlauskas (11,25 tšk.), kurį kaip ir Vytautą Cicėną puikiai turėtų pažinoti Riešės atstovų vadovas-treneris Ervinas Stankevič.

„ŠKK Šnapiai“ visose pozicijose turi gerų žaidėjų, tačiau ar spės juos išnaudoti atsakymą žinosime tik prasidėjus TOP16 etapo kovoms. Šiai dienai lygoje ilgiau už „Zarasus“ bei „Burkalifa.eu“ žaidžianti komanda neturi tiek kozirių, kad ją būtų gali įvardinti kaip antrą grupės ekipą. Visgi komanda popieriuje yra pakankamai gerai subalansuota ir labiau pasistengusi dar gali perlipti per save.

„ŠKK Šnapiai“ šį sezoną yra viena prasčiausiai besiginančių komandų (69,07 tšk.) ir pakankamai dažnai varžovus stabdo pražangomis, o tai jei gali kaip reikalas pakišti koją jeigu vėl sunkiai bus renkami taškai, kaip tai buvo pastarosiomis savaitėmis.

Analogiškas galimybes kaip „ŠKK Šnapiai“ ar „Burkalifa.eu“ užimti „T1” grupėje antrą vietą turės ir antrą sezoną lygoje žaidžiantys „Zarasai“.

Komanda šį sezoną rungtyniauja neefektyviai ir per rungtynes vidutiniškai renka vos 42,93 naudingumo balus. Prasčiau už ją pagal šį rodiklį šį sezoną pasirodė tik 19-21 vietas po reguliaraus sezono užėmę kolektyvai.

„Zarasai“ prastai meta dvitaškius, per rungtynes pataiko tik 4,29 tritaškio (19 vieta lygoje) bei nepasižymi patikima kova dėl atšokusių kamuolių. Ežerų atstovai atlieka tik po 11 rezultatyvių perdavimų, kas yra 17 vieta tarp visų šio sezono lygos dalyvių bei 14 tarp tų ekipų kurioms sezonas dar nepasibaigęs.

Žaisdamos prieš „Zarasus“ komandos praranda tik po 12,57 kamuolius, o šios komandos atakas sėkmingai sugeba nutraukti per rungtynes prasižengdamos vos 10,80 karto, tai byloja apie tai, kad ežerų krašto atstovai nėra kibios gynybos bei aštrių prasiveržimų šalininkai. „Zarasų“ žaidimas šį sezoną labai nuspėjamas.

Dažniausiai komandos puolimas laikosi ant Andriaus Predkelio pečių, gynėjas renka po 19,92 taško ir pataiko 32,47% tritaškių. Šalia jo pastaruoju metu dažniausiai rezultatyviausių komandos žaidėjų sąraše atsiduria puolėjas Miglius Dambrauskas (10,46 tšk., 7,15 atk. kam.), o pagrindiniu komandos rezervu laikyti galima tik 9 rungtynes žaidusį Kęstutį Bagdonavičių. Naudingiausias komandos krepšininkas (16,11 naud. bal.) šį sezoną renka po 14,33 taško, atkovoja po 9,11 kamuolio, tačiau jo statistikos rodikliai gali būti šiek tiek apgaulingi. Į kelias rungtynes puolėjas įsitraukė tik nuo antrojo ar trečio kėlinio, vienose vos jas pradėjęs patyrė traumą, o dėl šių priežasčių pagrindiniai ekipos efektyviausio krepšininko skaičiai tikrai susitraukė.

Gera energija rungtynių pradžioje puolime spinduliuoja ir vyriausias komandos žaidėjas „centras“ Andrius Steponavičius, tačiau jis daugiausiai savo taškų pelno rungtynių pradžioje, o vėliau yra linkęs pradingti ir komandos žaidime figuruoti tik tada kai kalba sukasi apie gynybą arba reikia pastatyti vieną kitą užtvarą, šį sezoną „Zarasų“ komandai jis renka po 7,42 taško.

Jeigu „Zarasai“ sužais pagal savo galimybes ir geriau šią komandą galime pamatyti ir pirmoje turnyrinės lenetėlės pusėje, tačiau jeigu komanda neturės visų svarbiausių savo žaidėjų ji tikrai bus pasmerkta ankščiau nei ateis balandžio 2-troji.

Šį sezoną komanda 68:58 jau įveikė „ŠKK Šnapius“, tačiau Riešės atstovams buvo nusileista jau du kartus 47:88 bei 78:118. Ežerų krašto atstovai vicečempionams pralaimėję vidutiniškai 40,50 taško gali pasigirti nebent tuo, kad jiems pavyko patekti į keturių ekipų sąrašą kurioms šį sezoną bent kartą pavyko į savo krepšį žaidžiant su „KK Riešės“ komanda išvengti 100-to taškų. Žaisdami su vicečempionais du kartus 100-to taškų išvengė tik „TG Sokol“ dvikovas pralaimėję atitinkamai 55:76 bei 72:84.

Stebūklų „T1” grupėje nebus. Grupės nugalėtojais be jokios konkurencijos taps „KK Riešė“. Likusios trys rungtynės kuriose 2016 metų vicečempionai nedalyvaus gali klostytis pagal pačius įvairiausius scenarijus. Daugiausiai rezervų likusiai sezono daliai turi pasilikę „ŠKK Šnapiai“, tačiau neprasidėjus TOP16 etapo kovoms pasmerktųjų sąraše nersime ir „Zarasų“ bei „Burkalifa.eu“ komandų pavadinimų.

 „T2“ grupė

„KK Comma 313“ (4), „Ginio Pajėgos“ (5), „Tores“ (12) ir „Išvien“ (13)

Jeigu „T1“ bei „T3“ grupėse „KK Riešė“ ir „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ yra ryškus savo grupių favoritai, tai TOP16 etapo grupėje „T2“ į kurią pateko antrajame etape buksavusios „KK Comma 313“ ir „Ginio Pajėgos“ bei antroje pajėgumo grupėje gerus rezultatus fiksavę „Tores“ bei „Išvien“ scenarijų kovoja dėl pirmosios vietos gali būti žymiai daugiau.

Daugelio žvilgsniai tikriausiai kryps į kovą tarp „Ginio Pajėgų“ ir „KK Comma 313“, šį sezoną jau spėjusių pasidalinti po pergalę, tačiau čia susiklosčius palankioms aplinkybėms visas kortas gali sumaišyti tiek „Tores“, tiek „Išvien“. Pakanka vienai iš šių komandų sukurti sensaciją ir viskas čia bus dar įdomiau nei galima laukti pasižvalgius po komandų sudėtis, statistikas ir reguliaraus sezono rezultatus.

Pavyzdžiui „Išvien“ reguliaraus sezono metu turėjo galimybę išbandyti jėgas su visomis TOP16 etapo varžovėmis ir visoms joms pralaimėjo, tačiau visos dvikovos vyko pakankamai senai ir komandos į aikštelę žengus dar kartą varžovams nereikėtų nuvertinti 13-toje vietoje likusių jaunuolių.

„Išvien“ nėra ta komanda kuri pretenduos į 1-2 vietas, tačiau įveikusi „Ginio Pajėgas“ ar „KK Comma 313“ gali šioms ekipoms kaip reikalas apkartinti sezono pabaigą. „Tores“ kuriai šį sezoną su 4 ir 5 vietas užėmusiais kolektyvais dar neteko susidurti turi didelę patirtį, todėl ją išnaudoję gali pažerti staigmenų taip pat, o gal net ir prasibrauti į „DIDŽIOSIOS TAURĖS“ turnyro ketvirtfinalį.

„KK Comma 313“ nėra robotų komanda, „Ginio Pajėgos“ tuo labiau, todėl į dvikovą surinkusios tik po 5-6 žaidėjus šios ekipos gali lengvų pasivaikščiojimų nesitikėt.

Klubams kurie svajoja apie „DIDŽIOSIOS TAURĖS“ finalo ketvertą šioje grupėje likti antroje vietoje yra labai pavojinga. Ketvirtfinalio etape antrai „T2“ grupės komandai tikriausiai tektų varžytis su uraganiniu puolimu pasižyminčia „KK Rieše“, kas svajonę žaisti finalo ketverte turėtų paversti sunkiai įgyventinama misija. Nors kaip rodo „KK Comma 313“ pavyzdys „KK Riešė“ nėra neįveikiama ir prieš ją taip pat galima laimėti.

Vasario 5 dieną reguliaraus sezono rungtynėse „rykliai“ 86:80 įveikė Riešės atstovus. Jiems tai buvo vienintelė nesekmė šį sezoną.

Ar „KK Comma 313“ pasirengusi istoriniam žygiui? Komanda lygos duris pravėrė 2010/2011 metų sezoną, trys sezonai komandai jau baigėsi ketvirtfinalyje, du kartus (2014 ir 2015 m.) ją sustabdė „KK Išjunk šviesą“, kartą 2016 metais „Broliai Šaunuoliai“.

Ketvirtoje vietoje reguliarų sezoną baigusi komanda per 15 rungtynių pralaimėjo 4 kartus, visi pralaimėjimai buvo patirti antrajame etape, kai teko žaisti su pirmojo dešimtuko komandomis. „KK Comma 313“ įveikė 75:71 „Ginio Pajėgos“ (pirmajame etape pergalę 81:59 šventė „KK Comma 313“), 64:83 čempionai, 58:60 amžini priešininkai „TG Sokol“ bei 69:93 „ŠKK Šnapiai“.

Pastarųjų rungtynių rezultatas iškrenta iš bendro konteksto, tačiau tokį netikėtą pralaimėjimą galima būtų paaiškinti tuo, kad rungtynės su šnapiai vyko sekančią savaitę po to kai „KK Comma 313“ pirmoji palaužė šį sezoną Riešės atstovus. Komanda į dvikovą atvyko kuklios sudėties ir greitai buvo nutupdyta ant žemės. Kai po skambių pergalių užauga sparnai neretai pasitaiko varžovų kurie juos nori apkirpti.

Šį sezoną „KK Comma 313“ ekipai jau negalės padėti dėl skirtingų priežasčių 4 privalomų rungtynių per reguliarų sezoną nesužaidę žaidėjai: Henrikas Lubinas, Justas Jankauskas, Arnold Reut, Vytautas Saulis ir Karolis Bakanauskas. Bent pastarieji trys be jokių abejonių padidintų komandos šansus žengti toliau nei tai pavyko padaryti nuo 2010 metais įvykusio komandos debiuto. Su jais komanda turėtų didelę galimybę net kovoti dėl trofėjaus.

Teisę žaisti turi, tačiau ja vargu ar pasinaudos JAV beisbolą šiuo metu žaidžiantis Dovydas Neverauskas. Papildomas žmogus rotacijoje tikrai nepamaišytų, nes „KK Comma 313“ šį sezoną negali pasigirti tuo, kad į dvikovą surenka pakankamai krepšininkų. Komanda rungtynių pabaigose dažnai pritrūksta kvapo, kas lemia nekokybiško krepšinio atkarpas. Komandos privalumu dažnai tampa greitas krepšinys todėl norint 100-tu procentu laikytis savo žaidimo plano būtina, kad į greitas atakas galėtų bėgti netik Andrius Gaidys ir Linas Beliūnas, o ir likę žaidėjai, o ir tas bėgimas turėtų būti gerai apgalvotas.

Andriaus Gaidžio ir Lino Beliūno duetas šį sezoną tapo komandos veidu. Įžaidėjas Andrius Gaidys renka po 24,30 taško ir atlieka po 8,80 rezultatyvius perdavimus (26,30 naud. bal.). Krašto puolėjas Linas Beliūnas sėkmingai kovoja dėl atšokusių kamuolių (13,82), renka po 18,45 taškus ir 21,55 naudingumo balus, tačiau per rungtynes pataiko tik 17,07% tritaškių, kas po 3,72 metimo per dvikovą atliekančiam žaidėjui yra tragiškas rezultatas.

Vienas iš komandos lyderių visiškai išnyko paskutinėse komandos rungtynėse su „Negerais“, kurie savo gretose net neturėjo kelių svarbių priekinės žaidėjų. „KK Comma 313“ laimėjo rungtynes 60:50, tačiau Linas Beliūnas pelnė vos 5 taškus (1/10 metimo iš žadimo), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 0 naudingumo balų. Visgi nerimauti dėl to labai nereikėtų nes ir geriausiems vyrams pasitaiko juodų ar pilkesnių dienų.

Visgi jeigu TOP16 etape vienam iš komandos lyderių pasitaikys dar tokių prastų rungtynių iš peties turės padirbėti Vilius Kulbė ir Andrius Šabanas, nes kitaip komandos žaidimas baudos aikštelėje nekels jokio pavojaus varžovų gynybai.Abu žaidėjai greičiausiai nebus varžovų gynybos svarbiausi taikiniai, todėl tą faktą, turėtų išnaudoti ir kiek įmanoma labiau. Andrius Šabanas, kad tai gali padaryti įrodinėjo tose pačiose rungtynėse su „Negerais“ kai jo komandos vienas iš lyderių buvo kažur pradingęs. „KK Comma 313“ priekinės linijos žaidėjų indėlis bus svarbus netik žaidžiant su „Ginio Pajėgom“, tačiau ir su kitomis grupės komandomis. Visų jų be išimties efektyviausi žaidėjai būtent aukštaūgiai.

Lygiaverčio keitimo „KK Comma 313“ neturi ir Andriui Gaidžiui, tačiau žvelgiant į tris laukiančius varžovus galima manyti, kad šioje vietoje „rykliai“ išvengs probelmų net jeigu vienas rungtynes komandos generolas ir praleis. Į kitą aikštelės pusę kamuolį pervaryti gali visi komandos žaidėjai, o sudėtingų derinių komanda niekada nenaudojo. Šios komandos tikslas rengi kuo greitesnes atakas ir nesvarbu ar jos užbaigiamos tolimu metimu ar prasiveržimu. Staigūs perdavimai, daug žadimo „1x1“ bei „2x2“ yra „ryklių“ duona netik šį sezoną.

Akcentuodami vien tik gynybą prieš Andrių Gaidį ir Liną Beliūna varžovai gali nusvilti, nes komandoje yra dar bent 6 vyrukai (Lukas Poniškaitis, Robertas Stankevičius, Tomas Malimenkovas, Tomas Zaleckas, Darius Rindinas, Andrius Šabanas), kurie nėra stabilūs, tačiau pasižymi neblogais įgūdžiai rinti taškus. Bet kuris iš jų varžovams gali pridaryti didelių nemalonumų, o koncentracija tik į svarbiausias figūras kažkuriam iš jų tikrai atriš rankas.

Komanda pagal tolimų metimų taiklumą lygoje nepatenka net į dešimtuką (27,38%, 11 vieta), tačiau pakankamai dažnai atakas baigdama tolimais metimais per rungtynes sugeba pataikyti daugiau nei 8 tolimus metimusir pagal tokį rodiklį iš komandų tęsiančių sezoną į priekį praleidžia tik „KK Riešę“.

Pagal į savo krepšį praleidžiamus taškus 68,13 „KK Comma 313“ lygoje dalinasi 14-15 vietas ir ne su kuo kitu, o su „Ginio Pajėgomis“ kurios ekipos lauks TOP16 etape. „KK Comma 313“ pakankamai silpnai ginasi nuo varžovų tolimų metimų, žaisdami su „rykliais“ oponentai per dvikovą pataiko po 7,2 tolimo metimo kas per rungtynes virsta vidutiniškai 21,60 taško.

Į kokio gylio duobę įkrito visą sezoną banguojantys lygos „Ginio Pajėgos“ ? Lygos naujokai sezoną pradėjo 4 pergalių serija, tačiau vėliau per 6 rungtynes pasiekė vos vieną pergalę. Buvo pasiektas revanšas 75:71 prieš „KK Comma 313“. Nuo sausio 29 iki vasario 12 dienos komanda laimėjo tris kartus iš trijų (įveikė „O.P.A., „Negerus“ ir „ŠKK Šnapius“), tačiau vėliau susidūrė su sunkumais renkant taškus ir reguliarų sezoną baigė 2 pralaimėjimais. „Ginio Pajėgos“ šiose rungtynėse rinko tik po 50,50 taško ir tai komandos žaidėjams prieš kovo 19 dieną startuojantį TOP16 etapą turėtų kelti pakankamai daug nerimo.

„Ginio Pajėgos“ reguliaraus sezono metu fiksavo vos 53,07 efektyvumo balo vidurkį, žemesniu „T2“ grupėje gali pasigirti tik po 49,20 naudingumo balus rinkę „Tores“. Lygos naujokai jau ne kartą įrodė, kad gali laimėti sunkias rungtynes net demonstruodami pačio geriausio krepšinio, tačiau šį kartą varžovai 44,44% dvitaškių (11 vieta), 28,57% tritaškių (8 vieta) pataikančiai komandai bus parengę daug rimtesnius gynybinius išbandymus. Norint žaisti dinamišką, modernų bei efektyvų krepšinį reikia kūrėjų, o jų komandoje yra vos keli.

Nenorėdama komplikuoti situacijos „Ginio Pajėgų“ kariauna turės netik gerinti komandinį žaidimą, tačiau ir kovą dėl atšokusių kamuolių, pati komanda pagal šį rodiklį su 35,27 atk. kam. vidurkiu vos 17 lygoje, o varžovės žaisadamos prieš ją visada pasižymi gera kova dėl atšokusių kamuolių. Šį sezoną komandos žaisdamos prieš lygos naujokus vidutiniškai atkovoja po 40,27 kamuolius.

„Ginio Pajėgų“ žaidimas laikosi ant keturių muškietininkų. Domantas Žičkus pelno 21,45 taško (9,73 atk. kam.), Dominykas Rakauskas surenka 18,33, Justas Aršauskas pelno 11,50, o Valdemar Lodziato prideda po 11 taškų ir 9,90 atkovotus kamuolius.

Atletiškas ketvertukas reguliaraus sezono metu dažniausiai pagalbos sulaukė iš Manto Bielinsko kuris spėjo sužaisti 10 rungtynių ir per jas rinko po 7,20 taško bei 6,50 atkovoto kamuolio vidurkius. Likę komandos nariai kurie turi teisę žaisti TOP16 etape stebūklų nerodė, o ryškesnį indėlį į komandos puolimą įnešė tik 5 rungtynes žaidęs Raimond Pševodski (9 tšk. vid.).

Jeigu grumtynėms baudos aikštelėje „Ginio Pajėgų“ vyrai bus pasiruošę pakankamai gerai, tai aukšto lygio perimetro žaidėjų stygius jiems gali kaip reikalas apsunkinti likusią sezono dalį. Be Justo Aršausko kuris pasižymi unikaliais fiziniais duomenimis ir gera gynyba daugiau gynėjų galinčių kažkuo nustebinti žvalgydamiesi po komandos sudėtį net su žibusiu nerasime ir tai pagrindinė priežastis kodėl „Ginio Pajėgų“ rungtynės niekada nebūna gražios.

Istorija byloja, kad iš devintą sezoną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE žaidžiančios „Tores“ TOP16 etape galima tikėtis visko. Paskutinį kartą ketvirtfinalį komanda pasiekė 2012/2013 metų sezone, tačiau net 68:87 ir 71:90 ten turėjo pripažinti būsimų čempionų „KK Fuxų“ pranašumą.

Prie „paguodos“ turnyrų kurie iki šio sezono buvo skirti į TOP8 neprasibrovusioms komandoms pripratę „Tores“ šį sezoną vėl tikisi susigrąžinti šlovę, kurioje komanda paskutinį kartą maudėsi 2010/2011 metų sezone. Tada reguliaraus sezono metu komanda per 21 rungtynes suklupo vos du kartus. 

Po bronziniu finalu pasibaigusio 2009/2010 metų sezono komanda išgyveno pakylimą, tačiau ant žemės buvo nuleista būtent tada kai paskutinį kartą lygoje komandos kelią į ketvirtfinalius skynėsi per TOP16 etapą. Antra po reguliaraus sezono ekipa TOP16 etapą baigė patirdama fiasko, vos kartą laimėjusi ji liko trečia.

Šį sezoną „Tores“ pradėjo sunkia pergale 41:39 prieš „Zarasus“, o vėliau per 5 pirmojo etapo rungtynes pralaimėjo viską ir „C“ grupėje užėmė paskutinę, 7 vietą. Pirmajame etape komandą įveikė netik „KK Riešė“, „Negeri“ ar „TG Sokol“, tačiau ir sezoną jau baigusios „Craptors“ bei „KK Bet Koks“ ekipos.

Po 75,50 taško į savo krepšį praleisdavę „Tores“ krepšininkai patys surinkdavo mažiau nei 60 (56,67 tšk.) ir net gerokai pagerinę savo žaidimą pagal pelnomus taškus (61,40 vid.) reguliaraus sezono metu pranoko vos vieną sezoną tęsiančią komandą, „Zarasus“.

Net ir žaisdama su komandomis nepatekusiomis į pirmą dešimtuką „Tores“ turėjo bėdų puolime (64,56 tšk.), tačiau paskutinėse trijose sezono rungtynėse komanda jau pataikė nemažiau 7 tritaškių ir gerokai pagerino savo gynybą, kas komandos narius turėtų nuteikti kovingai. Žaisdami „2 grupėje“ lygos senbuviai į savo krepšį praleido viso labo po 58,33 taškus.

„Tores“ komanda mėgsta kibiai gintis ir labai dažnai perima kamuolius. Su 12,73 perimto kamuolio vidurkiu po reguliaraus sezono komanda žengia antra visoje lygoje. Nors komanda pati dažnai verčia varžovus klysti („Tores“ varžovai šį sezoną padaro po 19,87 klaidas per dvikovą) tuo, kad ji moka pati branginti kamuolį pasigirti negali. „Tores“ šį sezoną klysta po 16,33 karto ir būtent šį rodiklį turėtų kaip reikalas pagerinti norėdama pakovoti dėl vietos „DIDŽIOSIOS TAURĖS“ ketvirtfinalyje. Skuboti perdavimai į užribius komandos vadovui šį sezoną sunaikino ne vieną tūkstantį nervinių lastelių.

Komanda dažniausiai bando žaisti greitą krepšinį, o kai tai nepavyksta vis dažniau ima ieškoti savo aukštaūgių Eriko Augūno bei Vladislav Budko. Abu jie renka daugiau nei po 8 taškus ir atitinkamai atkovoja po 10,92 ir 9,53 atšokusius kamuolius. Jeigu iš pagrindinio komandos „centro“ Augūno kuris renka po 15 naudingumo balų panašių skaičių ir buvo galima tikėtis, tai Vladislav Budgo geru žaidimu šiek tiek pranoko lūkesčius ir tapo antru žmogumi komandoje pagal efektyvumą (9,60 naud. bal.).

Rezultatyviau už priekinės linijos žaidėjus žaidžia Aleksandr Lipnevič (16,47 tšk.), Viktoras Azarkovas (11,50) bei Erik Bilkevič (10,09), tačiau nei vienas iš jų nepasižymi geru tolimų metimų pataikymu bei stabilumu. Karts nuo karto sėkmingiau puolime sužaisti gali ir likę komandos žaidėjai, tačiau jie tą daro retai, kad juos galima būtų įvardinti kaip pagrindinius herojus į kuriuos turėtų nukrypti varžovų gynybos dėmesys.

„Tores“ geriausi žaidėjai po vieną neprilygsta netik „KK Comma 313“ bei „Ginio Pagėjoms“, tačiau ir daugeliui „Išvien“ žaidėjų, todėl jeigu ši komanda mus ir  nustebins tai bus jos gerai sustyguoto komandinio žaidimo triumfas.

Tai, kad „Tores“ nuvertinti negalima geriausiai turėtų žinoti „KK Comma 313“ ekipos vadovas Tautvydas Valančius, kuris savo komandos vyrams gali priminti prieš 3 metus vykusį 2013/2014 metų sezono aštuntfinalio etapą. „KK Comma 313“ būdama ryškiais poros favoritais į ketvirtfinalį kelią prasiskynė tik sukandusi dantis ir rimtai padirbėjusi gynyboje. Pirmas rungtynes „rykliai“ laimėjo vos 58:55, o atsakomosiose rungtynėse kurios baigėsi taip pat šios komandos pergale 57:49 ramiam gyvenimui nepako net 23:8 laimėto pirmojo kėlinio. Tą kartą „Tores“ paruoštas gynybos planas nesuveikė iki galo, tačiau tos rungtynės jau sena istorija.

Ko vertas po 25,55 naudingumo balus (10 vieta lygoje) renkantis ir pagal atkovotus kamuolius (16,27 vid.) antrą sezoną iš eilės tik Gediminui Povilauskui nusileidžiantis „Išvien“ komandos puolėjas Martynas Rimkus? Į tokį klausimą mums atsakymus turėtų pateikti antru bandymu tarp 16-kos geriausių sezono ekipų patekusių „Išvien“ akistatos su 4, 5 ir 12 reguliaraus sezono komanda.

Per 18 rungtynių 7 kartus debiutinį sezoną laimėję „Išvien“liko 19-ti. Šį komanda jau yra laimėjusi 10 kartų ir tikrai nesiruošia iškart ruoštis „MAŽOSIOS TAURĖS“ ketvirtfinaliui. Į jį pateks visi kam nepasiseks užimti 1-2 vietos, todėl net ir tą komanda kuriai prognozuojama vieta „T2“ grupės dugne gali kartą imti ir kažkuo nustebinti. Pavyzdžiui „Ginio Pajėgoms“ prieš „Išvien“ pavyko laimėti tik 2 taškų persvara.

Sausio 15 dieną prasidėjusią komandos 6 pergalių seriją pirmieji nutraukė „Broliai Šaunuoliai“. Patyrusi komanda į pirmą vietą „2 grupėje“ pasikėsinti norėjusius jaunuolius pranoko 86:62. „Išvien“ šiose rungtynėse pataikė 12 tolimų metimų, tačiau gynyboje po kurio laiko vėl turėjo rimtų bėdų.

Sausio 8 dieną 52:80 pralaimėję „Tores“ komandai iki dvikovos su „Broliais Šaunuoliais“ lygos antrokai per 6 rungtynes vos kartą praleido daugiau nei 55 taškus. Šį sezoną 80 ir daugiau taškų į „Išvien“ krepšį metė netik „Broliai Šaunuoliai“ bei „Tores“, tačiau ir TOP16 etape laukiantys „KK Comma 313“ vyrai, jie reguliaraus sezono pradžioje „Išvien“ kolektyvui sumetė 95 taškus (77:95). Šis rezultatas iki šiol yra šio sezono „Išvien“ anti-gynybos „rekordas“.

„Išvien“ komanda kaip ir daugelis šį sezoną vaikosi krepšinio madų ir dažnai remiasi tolimais metimais. Jų komanda per rungynes pataiko po 7,73 ir patenka į pirmą šešetuką komandų kurios turi didžiausią pataikytų tolimų metimų vidurkį šiame sezone.

Dėl nesužaistų 4 rungtynių reguliaraus sezono metu komandos sudėtis susitraukė nuo 17 iki 11 žaidėjų, tačiau rimtų nuostuolių dėl to komanda neturės ir likęs 11-tukas atrodo pakankamai gerai subalansuotas.

Baudos aikštelėje „Išvien“ galės remtis fenomeno Martynaus Rimkaus paslaugomis, kovingas žemaitis turės didelį norą įrodyti, kad sėkmingai gali žaisti ir prieš TOP10 komandas, todėl TOP16 etape gali sužaisti aukščiau savo galimybių. Labai sėkmingai komandos žaidimo schemose prilipo vos 4 rungtynes žaidęs 190 cm ūgio puolėjas Titas Šepetys (14,50 tšk., 14,25 atk. kam., 19,50 naud. balo). Tiesa jis priešingai nei Martynas Rimkus šį sezoną dar nekovojo prieš pajėgiausias lygos komandas ir jo tikrosios galimybės dar yra pakankamai mįslingos.

Nors du naudingiausi komandos krepšininkai yra priekinės linijos žaidėjai, žaisdami su „Išvien“ varžovai neturėtų pamiršti ir likusių. Ovidijus Kriaunatis, Rokas Burnys, Justas Navickas, Žymantas Čižius ir Gintaras Markevičius visi jie renka daugiau nei 10 taškų, o Eimantas Kriaunatis dažnai būna iš tų kuris nerenka daug taškų, tačiau pataiko metimus tada, kai jaunesniems komandos draugams nesiseka pelnyti taškų.

„T2“ grupėje turėtų vykti įdomi kova kurioje visgi reikėtų prognozuoti „KK Comma 313“ triumfą, nebent iš likusių komandų kažkas smarkiai pranoks save. Laimėti vieną dvikovą reguliaraus sezono metu yra gerokai lengvesnė užduotis, nei sėkmingai pasirodyti trijose iš eilės TOP16 etapo rungtynėse.

 „T3“ grupė

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ (2), „KK Alkani“ (7), „O.P.A.“ (10) ir „BC Kibirai“ (15)

Apie antrą iš eilės čempionų karūną galvojantys „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ viešai deklaruoja, kad jiems sezonas prasidės pusfinalyje, o gal tik finale. Nei vieno finalo ketverto nuo debiutinio 2010/2011 m. sezono nepraleidusi komanda TOP16 etapui nieko naujo varžovams nežada. Žaisdami su čempionais „O.P.A.“, „BC Kibirų“ bei „KK Alkanų“ žaidėjai iškart gali planuotis po vieną pralaimėjimą, o ir patys čempionai tikriausiai mums nieko naujo dabar dar neparodys.

Šį sezoną „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ 52:57 jau pralaimėjo „Zarasams“, o prieš „KK Riešę“ kuri vertėsi tik penkiais žaidėjais net neišvengė sutriuškinimo 66:102. Du pralaimėjimai didelio noro nerodžiusiai ir į rungtynes tik tam, kad atžaistų besirinkusiai komandai yra geras pasiekimas ir su tuo reikėtų sutikti.

Varžovus kurie vėl laukia komandos TOP16 etape reguliaraus sezono metu čempionai įveikė lygiai šimtu taškų 324:234. Į „O.P.A.“ krepšį krito vidutiniškai po 87,50 taško (2-0), „KK Alkani“ buvo įveikti prieš kelias savaites 87:77, o „BC Kibirai“ dar praėjusiais metais 62:39.

Reguliaraus sezono metu pagal pelnomus taškus (79,13) ir efektyvumą (88,93) „smogikai“ į priekį praleido tik „KK Riešę“ bei stipriai savo vertę statistikos lentelėse „2 grupėje“ pasikėlusius „Brolius Šaunuolius“. Įdomu tai, kad ši komanda yra labai realus komandos ketvirtfinalio varžovas.

Pastaruoju metu smarkiai šlubavo komandos tolišaudė, tačiau rungtynėse su „O.P.A.“ 88:61 pataikius 9 tritaškius (9/31) panašu, kad pavyko nuimti prakeiksmą. Prieš tai vykusių keturių rungtynių metu komanda pataikė vos 11 tolimų metimų per visas dvikovas kartu sudėjus.

„Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ lyderiu reguliaraus sezono metu buvo puikų sezoną žaidžiantis Eduard Rogačiov, puolėjas rinko po 20,33 taškus (44,83% tritaškiai), atlikdavo po 8,33 rezultatyvius perdavimus bei pasiekė 25,33 naudingumo balų vidurkį. Sėkmingai žaidė ir nepavyzdingai rungtynes lankę Ignas Juškevičius (4 rungtynės, 21,25 tšk., 10,25 atk. kam., 25,75 naud. balo) bei Paulius Leščinskas (5 rungtynės, 18,20 tšk., 5,20 rez.perd., 22,40 naud. balo).

Šiai trijulei kaip ir dar keliems čempionų žaidėjams kovo – balandžio mėnesiais bus sunkūs, aukšto lygio krepšininkai turės svarbiausių sezono dvikovų maratoną kitose lygose, todėl galima spėti, kad juos TOP16 etape išvysime labai retai. O ir sezono eiga diktuoja tokias sąlygas, kad komanda gali žygiuoti į priekį net ir žaisdama be savo lyderių.

Žaisdami be jų savo gretose turėdami net 5 po daugiau nei 10 taškų renkančių žaidėjus čempionai turėtų išvengti didesnių komplikacijų ir laimėję 3 rungtynės eilinį kartą pasiekti ketvirtfinalį, kuriame jau gali reikėti ir rimtesnio nusiteikimo.

Kas „T3“ grupėje liks pirmi dielių klausimų nekyla, tačiau kova dėl antrosios vietos žada būti labai atkakli. „BC Kibirai“, „O.P.A.“ ir „KK Alkani“ nė sykio dar nebuvo patekę tarp 8 geriausių sezono komandų, todėl pasitaikiusią progą bandys išnaudoti kaip pridera.

„KK Alkani“ bei „O.P.A.“ antrajame etape žaidė su geriausiais ir sąlyginai turi daugiausiai šansų prasibrauti į „DIDŽIOSIOS TAURĖS“ ketvirtfinalį, tačiau sunkiai „2 grupėje“ žygiavę „BC Kibirai“ taip pat norės būti lygeverčiai varžovai ir tikrai bandys įsivelti į kovą dėl šiltesnės vietelės.

Iš šios trijulės rezultatyviausia ekipa yra „O.P.A.“ (63,33 tšk. vid.), tačiau ji būsimus varžovus lenkia labai nežymiai, „KK Alkani“ ilgą laiką prie varžovų krepšio strigę reguliarų sezoną baigė turėdami 61,57 taško vidurkį, o „BC Kibirai“ reguliarų sezoną baigę serija (0-3) po 62,94 taškus.

Smarkiai nesiskiria ir kiti komandų statistikos rodikliai, todėl pagal visas tendencijas reikėtų šių komandų tarpusavio akistatoms prognozuoti nerezultatyvias, klampias rungtynes. Iš šios trijulės daugiausiai sunkumų ginantis turi „KK Alkani“, jie į savo krepšį praleidžia po 70,29 taškus ir tai vieni prasčiausių skaičių lygoje.

Šį sezoną „BC Kibirai“ verčiasi be pora sezonų ekipos vedliu buvusio „centro“ Rolando Bajoro, todėl yra kaip niekada smarkiai pažeidžiami ir netik baudos aikštelėje. Komandos gynybą po krepšiu bando cementuoti Simas Vasiliauskas kuriam pavyksta nugriebti po 9,93 kamuolio, į pagalbą jam dažnai priversti ateiti ir ekipos puolėjai Edgaras Binkys bei Tomas Šilingis, nors pastarasis niekada nebuvo grumtynių baudos aikštelėje šalininku.

Edgarą Binkį kuris renka po 12,50 taško,  atkovoja po 9,86 kamuolius galima įvardinti kaip tą ekipos narį kurio sėkmingas žaidimas labiausiai įtakoja komandos pergales. Kai arti savo vidurkiu būna šis tvirtas vyrukas, „BC Kibirai“ arba laimi arba bent išvengia pralaimėjimų dideliais skirtumais.

Karts nuo karto savo žodį mėgsta tarti ir dar du komandos krašto puolėjai Tomas Paliulis (8,64 tšk.) ir Jaroslav Latušinskij (6,36 tšk.), tačiau jiems kaip ir daugeliui į pirmą šešetuką nepatekusių komandų pagalbiniams žaidėjams trūksta stabilumo.

Gynėjų grandyje lyginant su ankstesniais sezonais šiais metais yra tam tikrų pasikeitimų. Šalia Simo Paužos ir Karolio Levarausko šiais metais labai gerai jaučiasi vienu iš komandos lyderiu tapęs Andrius Pieslikas. Praėjusį sezoną komandoje debiutavęs įžaidėjas rinko kuklius 5,35 taško (3,65 rez. perd.) bei 7,71 naudingumo balo, tačiau antrąjį sezoną jo rodikliai gerokai šoktelėjo į viršų ir jis su 11,27 taško (7,55 rez. perd.) vidurkiu jau yra trečias komandos žaidėjas. Šį sezoną mėnesio žaidėjų kartą rinktas Andrius Pieslikas pagal efektyvumą tarp komandos draugų yra antras (16,36 vid.). Gynėjas gali pataikyti iš toli, moka dalinti juvelyriškai tikslius perdavimus, todėl su Simu Pauža sudaro tikrai įdomę įžaidėjų porą.

Kai komandoje neliko Rolando Bajoro žymiai ryškiau ėmė šviesti Vytauto Kirlio žvaigždė, antrą savo sezoną lengvasis kraštas pradėjo ne nuo pradžios, bet jau debiutinėse rungtynėse su „ŠKK Šnapiais“ (67:71) surinko 31 tašką, o vėliau per 10 reguliaraus sezono rungtynių fiksavo 23,80 taškų vidurkį. Šį sezoną 22 ir daugiau taškus sezono atradimu tapęs krepšininkas rinko 7 kartus.

„BC Kibirų“ lyderis nėra geriausias tritaškių specialistas (23/87), tačiau pasižymi neblogomis atletinėmis savybėmis kas leidžia jam išprovokuoti daug varžovų asmeninių pražangų. Baudos metimus šis vyrkukas meta net 92,73% taiklumu, todėl lygių rungtynių metu visada būna vienas iš tų personažų kurie sprendžia rungtynių baigtį.

TOP16 etape Vytautas Kirlys turėtų tapti didžiausia „T3“ grupės žvaigžde tarp tų žaidėjų kurie nevilkės marškinėlių su „R“ raide. „BC Kibirai“ lygoje debiutavę 2010 metais per 7 metus į savo sudėtį priviliojo ne vieną žaidėją kuris vėliau tapo gana įdomiu atradimu, nors prieš pirmasias rungtynes buvo praktiškai mažai kam žinomas.

„O.P.A.“ komandai kuri šį sezoną jau įveikė 70:52 „BC Kibirus“ bei 50:49 palaužė „KK Alkanų“ kolektyvą TOP16 etapas gali tapti labai rimtu iššūkiu.

Komanda per 10 pastarųjų rungtynių laimėjo vos du kartus (+3,5 taško vidutiniu skirtumu), o norint užimti 2 vietą šioje grupėje vienos pergalės tikrai nepakaks.

Šį sezoną „O.P.A.“ dvi pergales iš eilės pasiekė vienintelį kartą ir tai padarė pirmajame etape („A“ grupėje), rezultatu 76:43įveikė  „RRKK&Bendorėlius“, o vėliau 52:37 „Meridianą“. Šiai dienai visi „O.P.A.“ konkurentai yra žymiai didesnio kalibro varžovai nei sezoną baigusios komandos, todėl „O.P.A.“ norėdama būti antra turi padaryti žymiai daugiau.

Viena vyriausių lygos komandų TOP16 etape galės verstis tik 8 žaidėjų paslaugomis, o tai reiškia, kad komandai reiks rasti būdų kaip išsaugoti kuo daugiau jėgų rungtynių pabaigai bei tikėtis, kad kiekvienose iš rungtynių sėkmingai sužais daugiau nei 2-3 žaidėjai.

Šį sezoną dviženklius taškų vidurkius renka Artūras Pūkys (18,23 tšk., 10,38 atk. kam.), Evaldas Pieslys (12,08), Paulius Bodindorfas (10,36) bei Andrius Šimelevičius (10,38). Solidesnio indėlio trūksta tik iš Donato Strakšio bei Vytauto Račkausko. Pastarasis gynėjas ir toliau stokoja pasitikėjimo savo jėgomis, o Donatas Strakšys šį sezoną yra savo paties šešėlyje. Vienas iš komandos lyderių matomai mažiau dėmesio skiria krepšiniui arba jį kamuoja kažkokios traumos.

Kovingi „O.P.A.“ vyrai atsilaikyti baudos aikštelėje turi puikių šansų, tačiau tolimesnis komandos likimas tikriausiai priklausys kaip seksis stabdyti varžovų gynėjus. Šį sezoną komandos į „O.P.A.“ krepšį sumeta po 7,60 tritaškius ir tai dėsningas rezultatas žinant, kad komanda praktiškai visada taiko zoninę gynybą.

Viena iš tokių komandų kurios dažniausiai varžovų gynybą bando bausti tritaškiais - „KK Alkani“ (pataiko po 8 tritaškius per dvikovą). Visgi paskutiniu metu šią ribą komanda pasiekė vos kartą per 7 rungtynes ir jai reikės prasidėjus TOP16 etapui nuvalyti rūdis nuo savo tolišaudžių pabūklų.

Dar visai nesenai „KK Alkanų“ puolimas kai teko žaisti rungtynes su „TG Sokol“, „Negerais“ ir „Ginio Pajėgomis“ buvo miręs. Komanda šventė vos vieną pergalę (47:46 įveikė „GP“) ir rinko tik po 44,33 taškus. Paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse komanda įmetė 91 tašką į šnapių krepšį, viena dvikova ankščiau 77 sumetė čempionams, todėl TOP16 etapą pasitiks žymiai geresnių nuotaikų.

Alkani pastaruoju metu daro mažai klaidų, draugiškai dalinasi kamuoliu ir panašu, kad pačiu laiku įgauna reikiama sportinę formą, kuri dar labiau pagerėtų, jeigu rungtynėse imtų reguliariai lankytis visi pajėgiausi komandos žaidėjai.

„KK Alkaniems“ TOP16 etape nepadės „centras“ Vitalijus Danilovas, puolėjas Eimantas Kaminskas bei gynėjas Rapolas Šlajus. Tadas Krivickas ir Paulius Cinelis šį sezoną nežaidė iš vis, o žvelgiant į komandą kamavusias bėdas puolime šiuo metu visi jie tikrai praverstų. Visgi jei tu nesi su komanda viso sezono metu, kam tu reikalingas kai vyksta žūtbutinė kova?

Šį sezoną „KK Alkanų“ lyderiai yra 13,75 taško renkantis nedidukas gynėjas Artur Biriulin, snaiperis Romuald Zemlianskij bei puikiai į komandos gretas įsiliejęs šio sezono naujokas Mindaugas Kraujalis. Visi jie renka dviženklį taškų skaičių ir yra begalo svarbūs komandos puolimo schemose.

Per daug nereikėtų abejoti Kęstučio Juonio, Justo Ulecko ir Adomo Griciaus galimybėmis, ši trijulė kaip ir priekinės linijos žaidėjas Karolis Marcinkus yra komandos senbuviai ir bus pasirengę parodyti ką geriausiai moka tada kai labiausiai to reikės.

Kamšydamas komandos sudėtyje atsiradusias spragas komandos vadovas Pranas Vaidotas Šarka į komandą pakvietė Aurimą Gudavičių bei Mindaugą Zalatorį abu jie jau įrodė, kad gali būti naudingi rotacijos žaidėjai. Taip pat į komandos sudėtį buvo įtrauktas praėjusį sezoną neblogai ekipai talkinęs vidurio puolėjas Artūras Giedraitis.

„KK Alkani“ tris sezonus iš eilės pasižymėjo stabilumu ir tris kartus pateko į „paguodos turnyro“ finalą, tokia paskutinė sezono stotelė bent jau komandos senbuviams yra pabodusi ir prastą reguliarų sezoną pamiršę vaikinai bandys persilaužti bei pasiekti dar nerėgėtas aukštumas.

Įdomu tai, kad „KK Alkani“ svarbiausiose sezono kovose niekaip neatsikrato „O.P.A.“ komandos šešėlio. Praėjusį sezoną „paguodos taurės“ mažąjį finalą 67:61 laimėjo jie (62:66 reguliarus sezonas), sezonu ankščiau „KK Alkani“ amžinus priešininkus sutriuškino 90:48 to pačio turnyro ketvirtfinalyje taip pasiekdami revanšą už pralaimėjimą 44:59 2013/2014 m. sezono finale („paguodos turnyra“). Tai, kad komandos negali viena be kitos, o jų rungtynės dažniausiai vyksta pagal sunkiai nuspėjamus scenarijus mums pridės papildomos intrigos stebint „T3“ grupės kovas.

 „T4“ grupė

„TG Sokol“ (3), „Negeri“ (6), „Broliai Šaunuoliai“ (11) ir „MF“ (14)

„T4“ grupėje bus labai karšta. Ar gali būti kitaip, kai turnyrinė sistema į vieną grupę kovoti dėl 2 vietų „DIDŽIOSIOS TAURĖS“ ketvirtfinalyje suvedė 9-tą sezoną skaičiuojančius „Brolius Šaunuolius“ ir „TG Sokol“, sezonu vėliau lygoje debiutavusį „Negerų“ kolektyvą bei prieš tris metus į lygą grįžusius „MF“ studentus, kurie gali pasigirti 2010/2011 metų sezono bronziniais apdovanojimais?

Visos šios komandos kartu sudėjus finalo ketvertą pasiekė jau 5 kartus, „Broliai Šaunuoliai“ tą padarė 3, „TG Sokol“ bei „MF“ po kartą. Vienintelė ekipa kuriai finalo ketverto vartai pastaruoju metu užsidaro ketvirtinalyje šioje grupėje yra „Negeri“.

Reikėtų prognozuoti, kad rimčiausi mūšiai dėl 1-2 vietos „T4“ grupėje vyks kai į aikštelę tarpusavio rungtynėms žengs „TG Sokol“, „Broliai Šaunuoliai“ ir „Negeri“.Visiškai nereikėtų nurašyti ir vos 14-tą vietą reguliaraus sezono metu užėmusios „MF“ komandos. Studentai į pirmą vietą vargu ar pretenduos, tačiau pademonstravę sau būdingą kovingumą gali pateikti staigmenų ir išvengti „MAŽOSIOS TAURĖS“ ketvirtfinalių kuriuose kovos visų keturių grupių 3-4 ekipos. Viena studentų pergalė šioje grupėje gali sukelti sprogimą, dvi tikrą žemės drebėjimą.

Su studentais skaitytis reikia, tą savo kailiu praėjusio sezono aštuntfinalyje jau pajuto „TG Sokol“ krepšininkai kurie reguliarų sezoną baigę laipteliu aukščiau (8 vieta) pralaimėjo šio etapo rungtynes rezultatu 55:60.

Visos „T4“ grupės komandos lygoje žaidžia daug metų, todėl jų keliai jau buvo susikirte netik reguliaraus sezono metu, tačiau ir tada kai buvo sprendžiamas sezonų likimas, kažkada vienų ar kitų ambicijos tikrai buvo užgautos, o tai mums leidžia tikėtis, kad šioje grupėje visos rungtynės bus įtemptos ir intriguojančios.

Visos keturios „T4“ grupės komandos yra pakankamai ambicingos, turi savų privalumų ir jais tikrai bandys pasinaudoti, o kas turi geriausius šansus pabandysime panagrinėti likusioje šios apžvalgos dalyje.

Ko verti sunkiai pradėję, o vėliau į lubas atsirėmę „Broliai Šaunuoliai“? Iš šiuo metu lygoje rungtyniaujančių komandų trofėjų skaičiumi „Brolius Šaunuolius“ lenkia tik „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“. Lygoje 9 sezoną žaidžianti komanda 2009 metais tapo čempionais, o po metų pralaimėjo tik finale.

Po ilgų klajonių broliai 2015/2016 metų sezone vėl buvo šaunuoliai ir pateko į finalo ketvertą, tačiau jame liko be medalių. Pusfinalyje 18 pergalių per 21 rungtynes pasiekusi komanda 84:104 neatislaikė prieš „KK Riešę“, o mažajame finale patyrė vieną skaudžiausių nesėkmių per daugiau nei dešimtmetį.

Bronzinio finalo pirmą dalį „Broliai Šaunuoliai“ 51:36 pralaimėjo „KK Išjunk šviesą“ jaunimui, tačiau po didžiosios pertraukos atsitiesė ir iki rungtynių pabaigos likus kelioms sekundėms jau galvojo apie pratęsimą 81:81. Visgi varžovai savo gretose turėjo Lauryną Kirlį kuris su „KK Fuxais“ du kartus tapo lygos čempionu. Didelę kainą turinčias rungtynes dievinantis gynėjas taikliu metimu užbaigė susitikimą ir 83:81 „Broliams Šaunuoliams“ iš panosės pavogėbronzos medalius kurių broliams trūko iki pilno trofėjų komplekto.

Po 2015/2016 metų sezono į „KK Riešę“ išvyko Deimantas Pavlovskis ir Gediminas Povilauskas. Du sezonus komandoje praleidusius vaikinus praradę šaunuoliai buvo priversti keisti savo žaidimo schemas ir į jas įtraukti net naujus žaidėjus.

Pokyčiai komandos sudėtyje lėmė labai prastą sezono pradžią. „Broliai Šaunuoliai“ liko 4 „B“ grupėje ir nepateko tarp 10-ties geriausių reguliaraus sezono ekipų. Pirmajame etape komandą įveikė netik „KK Comma 313“ 69:93 bet ir „Ginio Pajėgos“ 62:70 bei „KK Alkani“ 66:71.

Po fiasko pirmajame etape komanda kaip reikalas įsibėgėjo ir per 12 rungtynių patyrė vos 1 pralaimėjimą (51:52 prieš „Craptors“). Komanda nežaidė su geriausiomis reguliaraus sezono komandomis, todėl jos tikrasis pajėgumas būsimiems varžovams taps tikra mįsle.

Dėl to, kad užėmė viso labo 11-tą vietą „Broliai Šaunuoliai“ gali kaltinti patys save, tačiau nesunku nuspėti, kad ši komanda yra žymiai stipresnė ir pavojingesnė nei jos dabartinė startinė pozicija. Komanda net patekusi į konkurencingą grupę yra pajėgi ištaisyti sezono starte padarytas klaidas. Gavę tokią varžovę iš „2 grupės“ tikrai neturėjo apsidžiaugti nei „TG Sokol“, nei „Negerų“ žaidėjai.

„Broliai Šaunuoliai“ šį sezoną rinko po 80,38 ir pagal šį rodiklį lygoje žengia antri, kaip ir pagal efektyvumo balus (91,75 vid.). Žaisdami su TOP16 etapo dalyvėmis „Broliai Šaunuoliai“ šį sezoną rinko po 80,90 taško ir per rungtynes pataikydavo net po 7,7 tolimus metimus. Mažiau nei 8 tritaškius komanda per 7 paskutines reguliaraus sezono rungtynes pataikė vos kartą.

„Broliai Šaunuoliai“ šį sezoną yra viena taikliausių lygos komandų, todėl net nebloga gynyba pasižyminčioms likusioms „T4“ grupės komandoms bus begalo sunku sumažinti šio kolektyvo puolimo efektyvumą. Broliai šį sezoną pataiko 51,29% dvitaškių (4 vieta) bei 38,28% tritaškių (2 vieta) taip pat neturi didelių problemų mesdama baudos metimus.

Stiprus koziris šaunuolių rankose – komandinis krepšinis. Ekipa šį sezoną pagal rezultatyvius perdavimus yra antra visoje lygoje (21,88 vid.) ir gali pasigirti tuo, kad net 11 kartų per 16 rungtynių jų atliko 20 ir daugiau. Prie aukšto komandinio rezultato šioje statistikos kategorijoje svariausiai prisidėjo Simas Liepinaitis (10 rez. perd.) bei Darius Jovaiša (7,25), tačiau ir be jų komandoje dar yra penki žaidėjai kurių vidurkiai yra didesni nei trys perdavimai per rungtynes.

Praėjusį sezoną efektyviau ir rezultatyviau žaidusi komanda per rungtynes prarasdavo po 16,22 kamuolius, šį per rungtynes klysta tik po 14,81 kartus ir ėmusi dar labiau brangintį kamuolį gali žaisti dar efektyviau. Būtent klaidos netiksliai perduodant kamuolį dažniausiai tampa lengvu grobiu varžovams.

Reguliaraus sezono metu naudingiausiu komandos žaidėju tapo atakuojantis gynėjas Darius Jovaiša. Kovo 12 dieną jis surinko simbolišką trigubą dublį 12 taškų, 12 atkovotų kamuolių, 12 rezultatyvių perdavimų, o viso šį sezoną pataikydamas 52,46% tritaškių renka po 24,63 taškus (7 atk. kam.) bei 26,25 naudingumo balus.

Šiuo metu pagrindinis komandos snaiperis yra ant bangos ir jo gynybai visos komandos turės skirti labai didelį dėmesį.

Gerą sezoną žaidžia ir kitas ekipos gynėjas Simas Liepinaitis. Netipiškas įžaidėjas renka po 19,22 taško ir 26,11 efektyvumo balus.

Didžiausią darbą reguliaraus sezono metu atlikusiems gynėjas esant reikalui į pagalbą ateis vos 5 dvikovas šį sezoną žaidęs Marius Krukonis bei pakankamai žadimo laiko gavę Vytenis Bajorūnas bei Tomas Rumiancevas. Šį sezoną „Broliai Šaunuoliai“ turi vėl gerai subalansuotą gynėjų grandį kurios komandai gali pavydėti ir „Negeri“ ir „TG Sokol“.

Lengvojo krašto pozicijoje šį sezoną geriausiai jaučiasi komandos naujokas Laurynas Ralys, per 7 dvikovas jis rinko po 18,57 taško, atkovodavo po 7,43 atšokusius kamuolius bei pataikė 37,50% tritaškių. Rezervinis žaidėjas šioje pozicijoje yra Antanas Urnikis, tačiau sunkiausiais rungtynių momentais į šią poziciją gali būti pastumtas arba Darius Jovaiša, arba Darius Dūdėnas ar tas pats Mantas Kazlauskas.

Laurynas Ralys ir Darius Jovaiša šį sezoną pataikė 53 tritaškius (45,30%) ir sunku įžvelgti kažkokių papildomų resursų varžovų stovyklose, kad jie būtų neutralizuoti.

Arčiau krepšio šį sezoną „Brolių Šaunuolių“ komandoje rungtyniauti teko „centrui“ Justui Povilauskui, Mariui Rimošaičiui, 5 kartus per 8 rungtynes daugiau nei 10 taškų rinkusiam komandos senbuviui Ričardui Jaksebagai, Donatui Sasnauskui bei Dariui Dūdėnai, tačiau komandos vadybos triumfu tapo sutartys su Egidijumi Mažeika bei Mantu Kazlausku.

Darius Dūdėnas šį sezoną žaidė tik 5 rungtynes, tačiau patyręs, plieninis puolėjas šį sezoną dar tars savo žodį. Pataikęs 53,33% dvitaškių vienas iš komandos „x-faktorių“ TOP16 etape rinko po 23 taškus, atkovojo 11,80 atšokusio kamuolio ir padėjo komandai įveikti 3 varžovus. Pirmas 2017 metų rungtynes krepšininkas sužaidėti tik kovo 12 dieną, tačiau du kėlinius komandos žaidimą stebėjęs nuo suolo per likusius du prametė vos vieną dvitaškį ir surinko 14 taškų. Varžovams kurie nuo 2016 gruodžio 18 dienos Dariaus Dūdėno savo kelyje nebuvo sutikę teks nusivilti. Puolėjas yra sveikas, geros sportinės formos ir TOP16 etape su juo vargo turės visi.

Kai nežaidė pastarasis žaidėjas „Brolių Šaunuolių“ priekinė linija atrodė pažeidžiama, todėl sezonui įsibėgėjus buvo bandoma pasistiprinti, taip komandoje atsirado pernai „Negerų“ komandoje nepritapęs Mantas Kazlauskas ir  pusantro sezono dėl traumų nežaidęs Egidijus Mažeika.

Prie „Brolių Šaunuolių“ 2016 metų pabaigoje prisijungęs 195 cm ūgio Mantas Kazlauskas tikriausiai jau laukia akistatos su buvusiais komandos draugais. Praėjusį sezoną „Negerų“ komandoje žaidęs 6 rungtynes jis neparodė visų savo sugebėjimų ir rinko vos po 5,17 taško (1,50 naud. bal.).

Atletiškas vyrukas iš žemaitijos yra geras žaidėjas, tą jis buvo įrodęs ankščiau, kai žaidė „Fabiniuose“, tą jis įrodinėja dabar kai savo naujai komandai renka po 16,63 taško (17,88 naud. bal.) bei pataiko net 35,56% tritaškių. Žaidėjas mėgsta žaisti greitą krepšinį, atakas baigti dėjimais, todėl su šiuo skrajūnų vargo turės visi varžovai.

Lūkesčius 100-tu procentu turėjo pateisinti ir sausio 22 dieną „Brolių Šaunuolių“ sudėtyje atsiradęs Egidijus Mažeika. Aukštaūgis šį sezoną renka po 19 taškų, atkovoja po 11,14 atk. kam., renka 22,29 efektyvumo balus ir pataiko 37,50% tritaškių.

Komandos sudėtis popieriuje yra galinga ir gerai subalansuota, o broliams norint išnaudoti visą savo potencialą tereikia į rungtynes rinkti visus savo geriausius vyrus.

Jeigu „Broliams Šaunuoliams“ labai nepasiseks jie grupėje greičiausiai liks antri, jeigu komanda tinkamai susikoncentruos į visas tris šio etapo rungtynes ji pratęs savo pergalių seriją iki 10-ties nepralaimėtų rungtynių ir visi pamirš, kad komanda sezoną pradėjo blankiai ir reguliaraus sezono metu liko tik 11-ti.

Rimčiausių konkurentų „T4“ grupėje „Broliai Šaunuoliai“ šį sezoną savo kelyje dar nebuvo sutikę, o 14-toje vietoje likusią „MF“ įveikė jau du kartus. Pirmajame etape pergalė buvo pasiekta rezultatu 87:76, antrajame dar lengviau 91:69.

Geriausią rezultatą po reguliaraus sezono per 9 sezonus pasiekę „TG Sokol“ pateko į mirtininkų grupę, kurioje 3 jų užimta vieta nieko nereiškia.

„TG Sokol“ šį sezoną pradėjo labai panašiai kaip ir „Broliai Šaunuoliai“, „C“ grupėje rungtyniavę Šalčininkų vicečempionai laimėjo 3 dvikovas iš 6, lygiai tiek kaip ir broliai. Visgi tokį pat pergalių – pralaimėjimų santykį turėjusiems „sakalams“ pavyko išvengti „2 grupės“ varžybų kai komanda į TOP10 pateko kaip geriausia ketvirtą vietą užėmusi ekipa tarp visų trijų grupių.

Sezono starte „TG Sokol“ pralaimėjo „Zarasams“, „KK Riešei“ bei „Negeriems“. Per šias rungtynes komanda rinko tik po 53,66 taškus, o į savo krepšį praleido gerokai daugiau nei yra jų šio sezono vidurkis.

„TG Sokol“ šį sezoną tarp aukštas vietas užėmusių komandų yra prasčiausia pagal puolimą (65,00 tšk.), tačiau gali pasigirti tuo, kad jų gynyba šiuo metu yra geriausia visoje lygoje (57,73 taško).

Komanda nedaro daug klaidų (10,73), moka žaisti greitai, tačiau negali pasigirti geru pataikymu (45,43% dvitaškiai, 25,45% tritaškiai) net mesdami baudos metimus. Komanda per dvikovą meta po 14,27 metimus, tačiau pataiko jų tik 59,35%. Iš į „T4“ grupę patekusių komandų ji pagal šį rodiklį nusileidžia visiems būsimiems varžovams.

Komanda puolime žaidžia lengvai nuspėjama krepšinį, tačiau dėka geros gynybos dažniau laimi nei pralaimi ir tai yra geras ženklas. Metimai gali nekristi net ir geriausiai organizuotoms komandoms, o gera gynyba gali išgelbėti visada.

„TG Sokol“ šį sezoną pakankamai prastai kovoja dėl atšokusių kamuolių (35,40), tačiau kiekvienose rungtynėse perima bent po 11,60 kamuolio ir dar blokuoja bent po 3 varžovų metimus (1-2 vieta lygoje). Žaisdamos prieš „TG Sokol“ komandos per rungtynes suklysta net 16,33 karto. Įdomu tai, kad daug varžovų metimų blokuojantys „sakalai“ patys gauna po 2,4 stogo per divkovą, šį sezoną lygoje dažniau blokuojami tik „Tores“ krepšininkai.

Šį sezoną savo kelyje „TG Sokol“ jau buvo sutikę „Negerų“ klubą ir komandos tarpusavio rungtynėse pasidalino po pergalę. Pirmajame etape 69:55 pergalę šventė „Negeri“, antrajame 57:51 laimėjo jau „TG Sokol“.

„Sakalų“ kurie rinko po 56 taškus šiose dvikovose puolimas sukosi apie Nerijų Pigagą (17 tšk.) bei Karol Ruselevič (14,50), po kartą iššovė Edgar Kolendo ir Valdemar Smilgin, tačiau likusių žaidėjų indėlio beveik nematėme. Jeigu puolime „TG Sokol“ sužaidė vienadas rungtynes, tai pagal gynyboje atliktą darbą šios dvikovos skyrėsi kaip diena ir naktis.

Rungtynėse kurias „sakalai“ pralaimėjo buvo neutralizuoti visi pavojingiausi „Negerų“ komados ginklai, tačiau tada kai komanda pralaimėjo nepavyko sustabdyti nei 14 taškų pelniusio Povilo Kaminsko, nei 37 taškus surinkusio Arnoldo Juchnevičiaus (11/13 tritaškiai).

Gal daugeliui po tų rungtynių ir pasirodė, kad „Negerų“ snaperį kaip ir jo komandą lydėjo sėkmė, tačiau viskas ten buvo kitaip. Arnoldas Juchnevičius pasinaudojo „TG Sokol“ gynybos spragomis ir pataikęs kelis pirmus metimus pajuto metimą. „TG Sokol“ įkaitus snaiperio rankai nebandė iškart taikyti asmeninės gynybos ir už tai buvo nubausti.

Ruošdamiesi žaisti su „Negerais“ trečią kartą „TG Sokol“ privalės akcentuoti gynybą prieš varžovų tolimus metimus, tą patį komanda daryti turės ir prieš kitas dvi TOP16 etapo dvikovas. „TG Sokol“ dažniausiai turi bėdų kai varžovai netik gerai išnaudoja priekinę liniją, tačiau ir pataiko tritaškius.

Komanda neturi tokių resursų, kad gali susitvarkyti ir ten ir ten, todėl visada turi kažkur rizikuoti, nors šį sezoną komandos rizika dažnai pasiteisina ir tą geriausiai rodo pergalių – pralaimėjimų balansas nereiškia, kad viskas pagal tokį planą klostysis ir toliau. Visgi „TG Sokol“ šiai dienai neturi tiek daug rezervų kaip kitos grupės komandos.

Šį sezoną komandos lyderiu tapo Nerijus Pigaga. Gynėjas renka po 18,53 taško, atlieka po 4 rezultatyvius perdavimus ir renka po 13,20 naudingumo balų. Šis gynėjas šį sezoną nepraleido nei vienos dvikovos ir per 15 rungtynių 10 kartų rinko bent 16 taškų.

Gynėjas turi gerą prasiveržimą, pasižymi gera kamuolio valdymo technika, tačiau nėra stabilus metikas. Po 6,9 tritaškio išmetantis Nerijus Pigaga realizuoja viso labo tik 26,21% tolimų metimų. Antro tokio lygio įžaidėjo komanda neturi, tačiau visada gali prisiminti, kad ne vieną ir ne du sezonus šią poziciją komandoje užimdavo Pavel Andruškevič, kuris šį sezoną sužaidė tik kelias solidžias rungtynes.

Be šio dueto komandos gynėjų grandyje yra Karol Ruselevič bei Artur Tyševič, abu jie skirtingo plano žaidėjai. Pirmasis šį sezoną renka po 13,50 taško ir yra antras ekipoje pagal taškus, antrasis pelno viso labo po 5,25 taškus, tačiau yra labai naudingas gynyboje. Šiam žaidėjui visada galima patikėti svarbiausių varžovų gynybą. Po 3,75 karto per rungtynes taisykles pažeidžiantis Artur Tyševič TOP16 rungtynėse turėtų versti varžovų metikus jaustis labai nepatogiai. Krepšinyje dažnai pasitaiko atvejų kai rungtynių pradžioje kelis kartus sustabdytas varžovas praranda pasitikėjimą ir vėliau šaudo tuščiais šoviniai.

Lengvojo krašto pozicijoje „TG Sokol“ turi taikliausiai tolimus metimus komandoje realizuojantį Valdermar Smilgin (31,51%, 6,00 tšk. vid.) bei 2017 metais gerą sportinę formą demonstruojanį Andrej Maisak, kuris su 10,89 taško vidurkiu patenka tarp trijų rezultatyviausių komandos žaidėjų.

Jeigu puolime „TG Sokol“ lengvieji kraštai turi savų privalumų, tai abu jie gynyboje dažnai kenčia nuo tų pačių problemų. Abiems sunku žaisti prieš tuos oponentus, kurie neti gali pataikyti iš toli, tačiau ir veržtis į baudos aikštelę.

Jungiamaja jungtimi tarp gynėjų ir priekinės linijos šį sezonątapo po 12,08 efektyvumo balų 12-koje rungtynių rinkęs Edgar Kolendo. Po 8,25 atšokusio kamuolio (1,42 bkl.) nugriebiantis aukštaūgis dažniausiai taškus renka greitų kontratakų arba tolimais metimais, tačiau juos realizuoja tik 14,29% taiklumu. Be aukštaūgio indėlio renkant taškus „TG Sokol“ renkamų taškų vidurkis smarkiai nenukentės, tačiau komandos žaidimas tikrai išsiderintų. Edgar Kolendo yra komandos puolimo ir gynybos stuburas, kuris atkovojęs kamuolį gynyboje ar puolime gali iškart jį įžaisti (2,25 rez. perd.).

Žinant kas „TG Sokol“ laukia kovoja dėl 1-2 vietos šioje grupėje nesunku nuspėti, kad šiam žaidėjui gali tekti imtis ir tų darbų kurių jis kolkas vengė, rinkti taškus iš po krepšio pozicinių atakų metu. Šį sezoną iš rikiuotės jau iškrito Tadas Girnius (10 tšk., 6,67 atk. kam., 11,67 naud. bal.), o likę ekipos puolėjai/vidurio puolėjai Valdas Butrimovič ir Vladimir Kiseliov šį sezoną puolime sužiba retai. Pirmasis per 14 rungtynių rinko tik po 1,71 taško (1,86 naud. bal.), antrasis 5,93 (5,29 atk. kam., 5,36 naud. bal.) ir vos du kartus per 14 dvikovų pasiekė dviženklę taškų atžymą.

Lėtas, nepaslankus pagrindinis komandos „centras“ kovo 5 dieną į „ŠKK Šnapių“ krepšį sumetė 21 tašką (13 atk. kam.) ir surinkęs 28 naudingumo balus, tarytum priminė varžovams apie save, tačiau viską įvertinus geriau galima pasakyti, kad tiek jo, tiek komandos pasiekusios pergalę 91:41 rezultatai pirmosiose 2017 metų pavasario rungtynėse iškrenta iš bendro konteksto. Tuo labiau, kad į „ŠKK Šnapių“ krepšį po savaitės lygiai tiek pat taškų sumetė ir puolime bėdų ilgą laiką turėję „KK Alkani“ (91:62).

„T4“ grupėje užėmus antrąją vietą pasiekti pusfinalį perspektyvų nedaug (ketvirtfinalyje dideli šansai gauti į porą „Reaktorių“), todėl šios slidžios pozicijos bandys išvengti netik milžinišką potencialą turintys „Broliai Šaunuoliai“, tačiau ir apie „MAŽOSIOS TAURĖS“ turnyrą dar negalvojantys, ravanšo nuotaikomis gyvenantys „Negeri“.

Trečią vieta grupėje „Negeriems“ reikš fiasko: Paskutinis šios komandos pasirodymas ketvirtfinalyje (2015/2016 m. sezonas) baigėsi atsimušimu į reguliaraus sezono metu 71:67 įveiktos „KK Riešės“ sieną 54:60 bei 46:64. O arčiausiai pusfinalio komanda buvo sezonu ankščiau, kai 62:82 pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse nusileidę „Fabiniams“ antrosiose rungtynėse šventė pergalę 82:67 ir vos nesukūrė sensaciją. Įdomu tai, kad „Fabiniai“ vėliau laimėjo trečią vietą mažojo finalo rungtynėse 64:42 nepalikę jokių šansų „TG Sokol“ komandai kuriai tas sezonas buvo geriausias per komandos istoriją.

„Negeri“ ketvirtfinalį pasiekė ir 2013/2014 metų sezoną, tačiau ten neturėjo jokių šansų žaisdam su „Reaktoriaus smogikais – vezumalkas.lt“. Į ketvirtfinalį tada komanda žengė įveikdama „TG Sokol“ 60:58 ir 76:46. Tą sezoną 82:77 po pratęsimo „TG Sokol“ įveikti buvo ir reguliaraus sezono metu.

„Negeri“ šį sezoną demonstruoja efektyvesni krepšinį (64,07 naud. bal.) už du būsimus varžovus („TG Sokol“ bei „MF“), tačiau ši komanda nei puolimo, nei gynybos šalininkai. „Raudonieji“ renka po 67,20 taško, o į savo krepšį praleidžia labai panašiai (63,20). Šį sezoną kaip ir ankstesniais metais komandai pasitaiko rungtynių kai ji skina pergales sužaisusi kaip iš natų puolime, tačiau buvo ir tolių dvikovų kai ją smarkiai gelbėjo gera gynyba.

„Negeri“ puikiai naudojasi tolimais metimais ir jų per rungtynes pataikydama po 7,87 pagal šį rodiklį lenkia visas būsimas varžoves. Šį sezoną komanda jau sumetė 118 tritaškių (30,57%, 3 vieta lygoje), net 57 iš jų pataikė Andrius Juchnevičius (39,31%).

Pastaruoju metu „Negerų“ tolišaudė buvo gerokai pritilusi. Komanda 2017 metais pataiko jau tik 5,57 tolimus metimus, kai iki naujų metų tikslą pasiekdavo vidutiniškai net 9,88 metimus. Paskutinėse rungtynėse (su „KK Comma 313“ 50:60) kurios lėmė, kad komanda pateko į šitą mėsmalę patikimas snaiperis Arnoldas Juchnevičius pataikė tik vieną mestą tritaškį iš devynių, kai prieš tai 11-kartų aikštelę paliko tik kartą nepataikęs bent 3 tolimų metimų.

Antroje reguliaraus sezono pusėje kažkiek išsiderinęs ir komandinis „Negerų“ kolektyvo žadimas, po 17,38 rezultatyvaus perdavimo iki žiemos švenčių ir 11,43 dabar yra gana ženklus skirtumas bylojantis, kad komanda TOP16 etapą pradės toli gražu nebūdama geriausios sportinės formos.

Žaidžiant su „Negerais“ varžovams dažnai būna labai sunku kovoti dėl atšokusių kamuolių, komanda per rungtynes varžovams leidžia sugriebti tik po 34,53 kamuolius ir tai yra trečias rezultatas visoje lygoje. Tiesa patys „Negeri“ kamuolių atkovoja lygiai tiek pat.

„Negeri“ šį sezoną kaip ir ankščiau negali pasigirti didele rotacija, tačiau stebint jos žaidimą neretai susidaro įspūdis, kad vienas kitas žmogus ant suolo tikrai jai nepamaišytų. Sudėtyje šiuo metu figuruoja 10-ties žaidėjų pavardės, o norint siekti aukštumų reikėtų į dvikovą surinkti bent 7-8 iš jų.

Komandos prikinę liniją ne vieną sezoną sudaro Povilas Kaminskas, Gediminas Astrauskas bei Linas Stripinis. Visi jie yra atletiški žaidėjai ir su jais bet kuriam varžovui tenka sunkiai padirbėti gynyboje. Šį sezoną iš šios trijulės daugiausiai rungtynių (13) sužaidė Gediminas Astrauskas, aukštaūgis rinko po 8,77 taško, atkovojo po 12,31 kamuolio ir fiksavo 18,92 efektyvumo balų vidurkį. Naudingiau už tik 39,02% baudos metimų pataikaintį gynybos specialistą žaidė Povilas Kaminskas (19,22 naud. bal.), visgi jis šį sezoną nežaidė taip efektyviai kaip ankščiau ir atvyko tik 9 dvikovas. Vos 6 kartus rungtynėse pasirodė ir Linas Stripinis, kuris paskutinį kartą aikštelėje buvo pasirodęs sausio pabaigoje. Po 11,67 taško rinkęs (12,67 naud. bal.) tvirtai sudėtas puolėjas, jeigu galės žaisti tikrai bus svarbus rotacijoje.

Lengvojo krašto pozicijoje žaidžia Arnoldas Juchnevičius, nors jis į rungtynes dažniausiai įsitraukia įpusėjus pirmajam kėliniui šiuo metu yra rezultatyviausias komandos žaidėjas. Lygiaverčių keitimų jam komanda neturi, tačiau atskiromis rungtynių atkarpomis naudos gali duoti jo brolis Aurimas Juchnevičius ar komandos įdėjinis vadas Giedrius Kvakšys šį sezoną renkantis po 11,21 taško. Šiam žaidėjui geriau sekasi žaisti gynėjų grandyje, tačiau ten komanda turi Gediminą Mateiką bei Paulių Mičėną todėl Giedrius Kvakšys savo minutes surenka žaisdamas ten kur komandai tuo momentu labiausiai reikia.

„Negeri“ nėra ta komanda kuri rodo gražų krepšinį, tačiau sukandusi dantis ir kaip reikalas padirbėjusi gynyboje šioje painioje grupėje gali šokti net į pirmą poziciją. Kaip komanda pasirodys TOP16 etape labai smarkiai priklausys nuo pirmųjų grupės rungtynių su „TG Sokol“, pralaimėjimo atveju komanda neturės galimybės klysti, o ji niekada nebuvo iš tų kurios neveikia nervinė įtampa. Komanda pakankamai užgrūdinta, tačiau kritiniais momentais nevisada patirtis virsta gerais sprendimais aikštelėje.

Mažiausius raumenis turinti „MF“ bandys sudrumsti vandenis: Praėjusį sezoną 9-tą vietą užėmę būsimi metikai už ketvirtfinalio borto paliko „TG Sokol“ (aštuntfinalyje laimėjo 60:55), tačiau vėliau neatsilaikė prieš čempionų taurę į viršų kėlusius „Reaktoriaus smogikus“.

„MF“ 2010/2011 metų sezoną žaidė mažajame finale ir pasikabino ant kaklo bronzos medalius, tą puikiai atsimena komandos legenda Raimundas Venskaitis bei vienas iš šio sezono lyderių Tomas Balčius. Po bronzinio sezono komanda lygoje varžėsi dar vieną sezoną (2011/2012 m.), o vėliau padarė kelių sezonų pertrauką. Nuo 2012 iki 2014 metų daugelis studentų gynė „Vapse Nepriciom“ komandos garbę ir 2012/2013 metų aštuntfinalyje įveikė „Negerų“ kolektyvą.

Iki šio sezono komanda visada turėdavo savo sudėtyje pajėgų vidurio puolėją, pirmiausiai komandos bokštu buvo Jonas Gutauskas, o komandai atnaujinus savo veiklą jo vietą užėmė labiau gynybinio plano aukštaūgis pora sezonų lygoje pagal blokuotus metimus pirmavęs 200 cm ūgio Vaidas Vaičiulis.

Šį sezoną pajėgaus „centro“ komanda neturi ir dažnai susiduria su sunkumais baudos aikštelėje. Paulius Andrijauskas (12,71 tšk. ir 7,29 atk. kam.), Andrius Misiūra (8,67 tšk. kam. ir 7,33 atk. kam.) bei Juozas Jarašūnas (4,50 / 3,88) yra viskas ką nominalaus prikinėje linijoje turi būsimi metikai šį sezoną. Du pirmieji žaidėjai yra pakankamai pasiruošę fiziškai, tačiau skurdus klaidinančių judesių puolime arsenalas lemia, kad jie dažniausiai turi mesti sudėtingus metimus ir taškus rinkti grynai per jėgą. Tvirtų vyrų baudos aikštelėje turės visos „MF“ varžovės todėl ši trijulė į TOP16 rungtynes gali ruoštis kaip į karą.

Galima būtų paminėti, kad tik 191-192 cm ūgio aukštaūgius turintys medikai neturės centimetrų persvaros ir kitose pozicijose, todėl vėl turės demonstruoti kovingumą ir didelį atsidavimą.

Šį sezoną komandos puolimas labiausiai priklausomas nuo Juliaus Ščipoko bei Tomo Balčiaus. Pagrindinis ekipos įžaidėjas ir lengvasis kraštas su savo užduotimis susitvarko pakankamai gerai. Julius Ščipokas renka po 21,60 taško (4,90 rez. perd.) ir neblogai vadovauja komandos puolimui, jeigu reikia jis gali drąsiai imtis iniciatyvos ir pats. Tomas Balčius šį sezoną nepaisant prasto tolimų metimų pataikymo (17,65%) renka po 14,77 taškus ir pagal šį rodiklį į priekį praleidžia tik du gynėjus iš Kuršėnų. Jau minėtą Julių Ščipoką ir po 17,67 taško vidurkį fiksavusį Benediktą Jonušką.

Šiuos tris žaidėjus varžovai medžios nuo pat pirmųjų dvikovos minučių, todėl esant reikalui aukščiau savo galimybių turės žaisti likę trys gynėjai Kristijonas Česas, Linas Jakimavičius bei Mindaugas Brusokas. Pastarasis renka po 5 taškus, atkovoja po 5,67 kamuolio ir labai dažnai atsiduria ten kur dėl geresnės pozicijos po krepšiu ar atšokusio kamuolio grumtynės vyksta tarp aukšesnių už jį žaidėjų (žaidėjo ūgis 188 cm).

Daugiausiai rezervų „MF“ turės lengvojo krašto pozicijoje. Komandos simbolis Raimundas Venskaitis šį sezoną žaidė viso labo 4 rungtynes ir per jas demonstravo pakankamai gerą krepšinį (8,75 tšk., 7,50 atk. kam., 7,75 naud. bal.). Komandoje vieni žaidėjai keitė kitus, tačiau jis visada aikštelėje rasdavo savo vietą ir yra pataikęs ne vieną svarbų metimą, lygoje ne vieną sezoną žaidžiančių komandų metikai turėtų šį žaidėją prisiminti ir kaip pakankamai kibų gynėją.

Nedaug rungtynių sužaidusio krepšininko akcijos TOP16 etape turėtų gerokai šoktelti į viršų. Vos 7 rungtynes šį sezoną žaidė ir po 13 taško rinkęs (9,29 atk. kam) 194 cm ūgio puolėjas Domas Stankevičius, šio vyruko solidus žaidimas dar gali nustebinti ne vieną opentą kuris nežinos ko iš jo galima tikėtis gynyboje. Paslaptingiausias „MF“ komandos žaidėjas gali pataikyti tritaškius bei yra pakankamai atletiškas, kas jam leidžia sėkmingai atakas užbaigti ir prieš gerokai aukštesnius varžovus.

„MF“ 2015/2016 metų sezoną demonstravo gerą gynybą, tačiau netekusi blokų karaliaus (Vaido Vaičiulio), šį sezoną į savo krepšį prasileidžia po 66 taško. Visos trys konkurentės „T4“ grupėje už „MF“ ginasi geriau.

„MF“ žaisdama su TOP16 komandomis šį sezoną rinko po 62,77 taškus. Su likusiomis šis rodiklis buvo truputį didesnis 68,83.

Šį sezoną žaisdamos su „MF“ komandos sunkiai realizuoja progas prie tritaškio linijos, į studentų krepšį varžovai pataiko tik po 5,73 tritaškius (3 vieta lygoje). Tokią pat vietą komanda užima ir komandų iš kurių varžovai perima mažiausiai kamuolių sąraše. „MF“ krepšininkai apvagiami po 7,53 karto per dvikovą. Studentai patenka ir pirmą ketvertuką komandų kurių metimai šį sezoną blokuojami rečiausiai (1,47 vid.).

„MF“ komandai kuri reguliaraus sezono metu pralenkė 7 komandas TOP16 etapas taps labai rimtu jėgų išbandymu, prisijaukinusi fortūną ir sužaidusi kaip geriausiai moka ši komanda gali pagadinti nervus „MAŽOSIOS TAURĖS“ turnyro ketvirfinalio savo sezono plane neturintiems varžovams.

Per 10 sezonų nuo tada kai SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGA išvydo dienos šviesą „T4“ grupės komandos tarpusavyje kartus sudėjus jau žaidė 45 rungtynes, o po TOP16 etapo šis skaičius šoktels iki 51.

TOP16 prognozių lentelė keturioms grupėms

T1

KOMANDA

1

2

3

4

 
 

KK RIEŠĖ

95

5

0

0

 

ŠKK ŠNAPIAI

5

50

35

10

 

ZARASAI

0

40

50

10

 

BURKALIFA.EU

0

5

15

80

 

T2

KOMANDA

1

2

3

4

 
 

KK COMMA 313

60

35

5

0

 

GINIO PAJĖGOS

30

40

20

10

 

TORES

10

20

45

25

 

IŠVIEN

0

5

30

65

 

T3

KOMANDA

1

2

3

4

 
 

REAKTORIAUS SMOGIKAI-VEZUMALKAS.LT

85

15

0

0

 

KK ALKANI

10

40

30

20

 

O.P.A.

3

27

45

25

 

BC KIBIRAI

2

18

25

55

 

T4

KOMANDA

1

2

3

4

 
 

BROLIAI ŠAUNUOLIAI

60

25

15

0

 

NEGERI

25

45

25

5

 

TG SOKÓŁ

15

25

45

15

 

MF

0

5

15

80

 

Pastaba: lentelėje nurodytos kiekvienos iš komandų galmybės užimti 1-4 vietas savo grupėse išreikštos procentais.

{jcomments on}

 

 krepsinio_saliu_nuoma

2018/2019 m. SEZONAS

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.