Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
Įvykių kaleidoskopas. 16 – asis turas (2017.02.19)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia vasario 19 dieną įvykusį turą bei pristato rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė, rungtynių rezultatai, geriausi asmeniniai pasirodymai bei geriausių turo žaidėjų penketukas.

Įžanga į NBA All Star naktį rungtynėse tarp „KK Riešės“ ir „O.P.A.“, iš turnyrinės lentelės dugno ištrūkę „Zarasai“, „Brolių Šaunuolių“, „Tores“, „Išvien“ įtvirtintos pozicijos „2 grupėje“ bei paaiškėjusi „RRKK&Bendorėlių“, „Meridiano“ ir „KK Bet Koks“ atostogų data. Tokie svarbiausi SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS reguliaraus sezono viražai vyko vasario 19-tos ture.

1 Grupė („D“) 1-10 vietos

Turnyrinės lentelės apžvalga: Iki reguliaraus sezono finišo likus 3 turams tarp geriausių toliau pirma žengia „KK Riešė“ (6/1). Iš kart už rezultatyviausios šio sezono komandos žengia po „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ (5/1) bei „TG Sokol“ (5/1). „Ginio Pajėgos“ (4/3) – 4 vieta, „KK Comma 313“ (3/4) ir „Negeri“ (3/4) dalinasi 5-6 vietas, o kiek netikėtai šį sezoną žemiau savo galimybių ribų žaidžiantys „ŠKK Šnapiai“ (2/5) su principiniais varžovais „O.P.A.“ (2/5) dalinasi 7-8 poziciją. Antrą pergalę „1 grupėje“ pasiekę „Zarasai“ (2/4) pakilo į 9-tą vietą taip į 10-tą nustumdami „KK Alkanų“ (1/5) kolektyvą.

„KK Riešė“ leido pasismaginti ir varžovams: „O.P.A.“ komandos kuri vasario 12 dieną po atkaklios kovos 61:55 susitvarkė su „Zarasais“ šiose rungtynėse laukė rimčiausias sezono išbandymas, „KK Riešės“ klubas. Pastaroji komanda iki vasario 19 dienos dvikovos fiksavo 105,17 taško pelnomų taškų vidurkį, kas buvo net 43,75 taško daugiau nei prieš dvikovą su Riešės atstovais rinko „O.P.A.“.

Dvikova tarp skirtingus tikslus sezono finiše keliančių komandų prasidėjo rezultatyviu kėliniu. Viktoras Asačiovas sudrebino „O.P.A.“ krepšio lanką ir efektingu dėjimu išvedė į priekį „KK Riešės“ komandą. Po antrojo aukštaūgio dėjimo 6:2. Ilgą laiką varžovų puolimo jėgos pripažintį nenorėjęs „O.P.A.“ gynėjas Evaldas Pieslys sparčiai rinko taškus, jam pasižymėjus 3 kartą rezultatas tapo lygus 6:6.

Dainiaus Novicko ir Žymanto Armono tritaškių dėka „KK Riešė“ įsivažiavo ir kėlinį kuriame matėme atvirtą krepšinį laimėjo 26:21.

Tik porą minučių puldama varžovų krepšį bėdų pirmajame ketvirtyje turėjusi „O.P.A.“ antrą pradėjo į savo krepšį gaudama 4 taškus be atsako (pasižymėjo Dainius Novickas) 21:30. Komanda norėdama sustyguoti savo gynybą paprašė ankstyvos minutės pertraukėlės, tačiau ji apčiuopiamų rezultatų neatnešė.

„KK Riešė“ puikiai pataikė tritaškius ir nepaisant to, kad įpusėjus ketvirčiui puolime kažką nuveikti sugebėjo ir jų varžovai po 20 minučių rezultatyvaus krepšinio jau pirmavo 70:42.

Antrą rungtynių pusę geriau pradėjo atsiliekantys. Tomas Antanaitis pataikė greitą tritaškį, Andrius Šimelevičius pasižymėjo dvitaškiu taisydamas komandos draugo metimą 47:70. Geras impulsas trečio ketvirčio pradžioje „O.P.A.“ vyrams pridėjo pasitikėjimo ir jie nepaisant to, kad rungtynių tempą toliau diktavo „KK Riešė“ laimėjo 10-ties minučių atkarpą 25:23 (67:93).

Ketvirtas šių rungtynių kėlinys žinant rungtynių baigtį buvo tik formalumas, o 10 minučių aikštelėje rezultatyvumu ir tolaiu išsiskiriant abiems komandoms nedaug trūko, kad pirmą kartą šį sezoną 100-to taškų ribą pasiektų ir pralaimėjusi komanda 97:135.

Po pirmo pralaimėjimo atsitiesusi „KK Riešė“ pataikė 17 tritaškių (19 sezono rekordas) ir sužaidė vienas rezultatyviausių šio sezono rungtynių. Daugiau taškų 136 komanda šį sezoną surinko tik pirmosiose rungtynėse kai 136:51 sumalė į miltus „KK Bet Koks“.

„KK Riešė“ už „O.P.A.“ daugiau taškų (+22,12)  rinko ir praėjusį sezoną (2015/2016 m.), tačiau tarpusavio rungtynes laimėjo tik 79:70.

„O.P.A.“ sužaidė rezultatyviausias (97) sezono rungtynes, tačiau pagal į savo krepšį praleistus taškus (135) užfiksavo komandos visų laikų antirekordą. Iki vasario 19 dienos „O.P.A.“ į savo krepšį daugiausiai buvo praleidusi 109, o 100-tas taškų į komandos krepšį buvo sumestas tik 3-jose rungtynėse.

Jau šį sekmadienį (vasario 26 dieną) rimčiausias sezono išbandymas lauks ir „KK Riešės“. Rungtynėse su „Reaktoriaus smogikais – vezumalkas.lt“ greičiausiai bus sprendžiamas reguliaraus sezono nugalėtojų klausimas.

„O.P.A.“: Paulius Bodindorfas 26, Evaldas Pieslys ir Andrius Šimelevičius po 16, Tomas Antanaitis 15, Artūras Pūkys 12. „KK Riešė“: Dainius Novickas 42, Žymantas Armonas 28 (12 atk. kam.), Viktoras Asačiovas 26 (12 atk. kam.), Mantvydas Staniulis 24 (18 rez. perd.), Deimantas Pavlovskis 13.

Andriaus Predkelio šou lėmė „Zarasų“ pergalę: Reguliaraus sezono kovoms artėjant prie finišo tiesiosios „ŠKK Šnapiai“ savo padėtį „1 grupės“ lentelėje prieš savaitę pataisė įveikdami aukščiau esančią „KK Comma 313”, tuo tarpu „Zarasai“ po pergalės prieš „Reaktoriaus smogikus – vezumalkas.lt“ sausio 29 dieną paskutines savo rungtynes pralaimėjo 55:61 tikrai įveikiamai „O.P.A.“ komandai. Ežerų krašto atstovai kaip ir „ŠKK Šnapiai“ šį sezoną geresnį krepšinį parodo tik atskirose rungtynėse, todėl kaip baigsis ši buksuojančių komandų akistata jai neprasidėjus nuspėti buvo sunku, tuo labiau, kad šį sezoną komandos į rungtynes taip ir nebuvo surinkusios optimaliausių sudėčių.

„ŠKK Šnapiai“ dvikovą pradėjo taikliu metimu (pasižymėjo Martynas Rakauskas) ir kurį laiką diktavo savo sąlygas. „Zarasai“ greitai sustygavo savo veiksmus gynyboje ir išlygino rungtynių eigą. Pirmojo ketvirčio gale komandas skyrė vos taškas 9:10. Iki galo užtikrintai sužaidė Miglius Dambrauskas, pora kartų sėkmingai atakavo Andrius Predekelis, o Eimantas Laipus įsitraukęs į rungtynes nuo suolo dar spėjo nupūsti Vytauto Cicėno metimą, tarytum parodymas, kad šį kartą varžovų aukštaūgių laukia rimtos rungynės.

„Zarasai“ pirmą kėlinį laimėjo 15:10, o vos tik prasidėjus antrajam jau pirmavo 20:13. Po Mariaus Kazlausko metimo „ŠKK Šnapiai“ pradėjo spurtą 5:0 (18:20), tačiau Kęstutis Bagdonavičius ėmėsi inciatyvos ir pelnydamas 6 taškus leido savo komandai atsitiesti ir po 20 minučių kietos kovos pirmauti 32:24.

Po didžiosios pertraukos „Zarasų“ gynyba neveikė taip gerai kaip rungtynių pradžioje, tačiau tada komandą ėmė gelbėti Andrius Predkelis. Kairiarankis gynėjas drąsiai ėmėsi lyderio vaidmens, komandos draugai jam palikdavo pakankamai laisvės improvizuoti. Gynėjo solo puolime ir jo komandos draugų pastangų prie savojo krepšio pakako, kad „Zarasai“ po 3 kėlinių išsaugutų visą per pirmą dvikovos dalį susikrautą kapitalą.

Ketvirto kėlinio gale „Zarasai“ laikė tą pačią 8 taškų persvarą 61:53, „ŠKK Šnapių“ bandymai atsitiesti nebuvo sėkmingi. „Zarasai“ savo pergalę galutinai įtvirtino kai dvi technines pražangas iš eilės užsidirbo 13 taškų komandai surinkęs Vytas Cicėnas. Andrius Predkelis pataikė abu baudos metimus, o „Zarasų“ komandai pratęsus savo ataką tritaškį pridėjo ir Salvijus Ragėnas. „ŠKK Šnapiai“ spurtavo 5:0 (58:66) ir vėl varžovų pranašumą sumažindami iki 8 taškų. Dvikova kurios visą antrą dalį „Zarasai“ pirmavo 8 taškais simboliškai baigėsi rezultatu 68:58.

„ŠKK Šnapiai“: Vytautas Cicėnas 13, Martynas Rakauskas 12, Kristijonas Simsonas 11, Džiugas Vaitkus 10. „Zarasai“: Andrius Predkelis 38.

Bedantis „KK Alkanų“ puolimas: „KK Alkani“ vasario 12 dieną 37:58 nusileido „TG Sokol“, o „Negeri“ 47:54 pripažino „Ginio Pajėgų“ pranašumą. Prieš šį turą abi komandos „1 grupės“ turnyrinėje lentelėje atsidūrė viena šalia kitos, „Negeri“ (2/4) žengė 8, o „KK Alkani“ (1/4) laipteliu žemiau. Abi ekipos šį sezoną nerodo gero krepšinio, o sezono traukiniui važiuojant link stotelės kuri vadinasi „TOP16 etapas” mušami sezono rezultatyvumo antirekordai nori nenori kelia įtampą komandų stovykloje.

„Negeri“ į priekį 4:0 pabėgo jau rungtynių pradžioje, kai parėmęs kamuolį Gediminas Mateika pasižymėjo taikliu metimu iš po krepšio, o Povilas Kaminskas pasižymėjo iš vidutinio nuotolio. Po kurio laiko rezultatas tapo lygus 4:4.

„Negeri“ demonstravo patikimą gynybą priversdami „KK Alkanų“ krepšininkus prie savojo krepšio jaustis labai nepatogiai. Pirmajam ketvirčiui artėjant prie pabaigos pastaroji komanda atsiliko jau 6:19, o visus taškus komandai buvo pelnęs įžaidžiantis – puolėjas Adomas Gricius, aktyviausias komandos žmogus puolime pirmajame kėlinyje.

Pačioje kėlinio pabaigoje „KK Alkani“ sumažino savo atsilikimą iki 10-ties taškų 9:19 kai iš toli pirmą metimą šiose rungtynėse pataikė Romuald  Zemlianskij. „Negeri“ turėjo laiko kelioms atakoms, tačiau sėkmė šį kartą nusišypsojo varžovų gynybai.

Antrojo kėlinio pradžioje „Negerų“ metimai skriejo pro šalį, nors komanda labai protingai bandė įžaisti kamuolį bei išnaudoti geriausias savo taškus renkančių žaidėjų savybes. Kai įsibėgėjo Povilas Kaminskas, prie jo su taikliais tritaškiais prisijungė Arnoldas Juchnevičius „KK Alkanų“ gynyba visiškai subyrėjo. Po 20 minučių komandas skyrė 23 taškai 47:24.

Įgiją didelę persvarą „Negeri“ rungtynių kontrolę savo rankose laikė ir po didžiosios pertraukos taip galutinai pribaigdami 84:49 per paskutines keturias rungtynes jau trečią kartą 50 taškų nesurenkančius varžovus.

„KK Alkani“ po šių rungtynių nukrito į patį „1 grupės“ turnyrinės lentelės dugną (10 vietą), o laukiantys varžovai „Ginio Pajėgos“, „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ ir „ŠKK Šnapiai“ nieko gero nežada komandai ir toliau. Po 58,82 taškus renkantys „KK Alkani“ iki reguliaraus sezono finišo likus trims turams pagal šį rodiklį lenkia tik 6 komandas, trys iš jų jau prarado šansus patekti į TOP16 etapą iš „2 grupės“.

„Negerų“ komandai pataisiusiai savo turnyrinę padėtį tai buvo trečia pergalė prieš „KK Alkanų“ komandą ekipų tarpusavio dvikovų istorijoje, kitas dvi raudonieji laimėjo taip pat lengvai 73:45 ir 83:60 atitinkamai 2015 ir 2016 metais.

„KK Alkani“: Adomas Gricius 11, Justas Uleckas 10. „Negeri“: Arnoldas Juchnevičus 18, Povilas Kaminskas 17 (11 atk. kam.), Gediminas Astrauskas (15 atk. kam.) ir Gediminas Mateika po 14, Giedrius Kvakšys 10.

2 Grupė („E“) 11-21 vietos

Turnyrinės lentelės apžvalga: Geriausios „2 grupės“ komandos šiuo metu demonstruoja žaidimą kuris leistų siekti pergalių ir „1 grupėje“, o dėl 6 bilietų į TOP16 etapą šiuo metu atkakli kova vyksta tarp 8 komandų. Lemiamoms sezono kovoms jau gali ruoštis „Broliai Šaunuoliai“ (7/1), „Tores“ (6/2) bei „Išvien“ (6/2) taip pat viską laiko savo rankose ir tarpusavyje dalinasi 2-3 vietas. Kitos trys pozicijos kuriose išlikusios ekipos keliaus į TOP16 šiuo metu priklauso „BC Kibirams“ (5/2), „MF“ (5/3) bei „Visad gatavs“ (4/3) komandoms, tačiau joms ant kulnų dar tikrai lips „Burkalifa.eu“ (4/3) bei „Craptors“ (3/4) kurie šiuo metu tik 8-ti. Kova tik dėl garbės šį sezoną liko „RRKK&Bendorėliams“ (1/7), „KK Bet Koks“ (0/7) ir „Meridianui“ (0/7). Šie trys kolektyvai vasario 19 dieną pralaimėjo išlikomo rungtynes ir sezonas jiems baigsis kovo 12 dieną.

„BC Kibirai“ atlaikė „Visad gatavs“ tritaškių laviną: „BC Kibirai“ šį sezoną palieka nestabilios komandos įspūdį, o šį kartą jiems teko varžytis su komanda kuri yra ant bangos. „Visad gatavs“ 2017 metais pralaimėjo 69:75 tik prieš „Tores“, o vėliau šventė tris iš eilės pergalės. Jeigu laimėtos rungtynės prieš „RRKK&Bendorėlius“ ar „Meridianą“ rimtu signalu „BC Kibirams“ tapti neturėjo, tai pergalė 76:73 prieš „MF“ parodo, kad „Visad gatavs“ šioje turnyro stadijoje yra pagavę žaidimo ritmą ir yra pasirengę išlaikyti esamas pozicijas (5-6 vieta).

Rungtynės prasidėjo rezultatyviu kėliniu, „Visad gatavs“ puolime žaidė agresyviai ir energingai ir labai dažnai užklupdavo varžovus nespėjusius tinkamai išsidėstyti gynyboje. Jeigu „visada pasiruošę“ būtų daugiau dėmesio skyrę savo krepšio saugumui  „BC Kibirai“ galėjo po 10-ties minučių turėti ir didesnį nei 4 taškų deficitą 22:26.

Antrajame ketvirtyje abi komandos toliau drąsiai atakavo iš toli, išvengė didelių duobių ir gana sparčiai rinko taškus. Kėlinukui artėjant prie pabaigos „Visad gatavs“ pasinaudojo varžovų stabtelėjimu ir įgijo 9 taškų persvarą 44:35.

Rungtynėms artėjant prie didžiosios pertraukos komandos pamiršo apie kitus atakos tęsinius ir atakavo tik iš toli. Po kartą pasižymėjus Vytautui Kirliui ir Tomui Paliuliui „BC Kibirai“ prie varžovų priartėjo per 3 taškus, tačiau vėliau Kirlys prametė pora tritaškių, o „Visad gatavs“ persvarą padidino iki 5 taškų 46:41.

Po didžiosios pertraukos „Visad gatavs“ iškart surengė dvi taškais pasibaigusias atakas ir vėl nubėgo į priekį 50:41. Lygaus ketvirčio gale Vygantas Versockas pasižymėjo tritaškiu (viso 5/15 rungtynėse), komandos apsikeitė dvitaškiais, o Vytautas Kirlys (5/15 rungtynėse) kėlinį baigė dar vienu taikliu tolimu metimu „BC Kibirų“ deficitą sumažindamas iki 7 taškų 57:64.

„Visad gatavs“ 30 minučių aikštelėje jautėsi tvirčiau, tačiau ketvirtą kėlinį pradėjo tragiškai. Vieša paslaptis, kad žaisdama be priekinės linijos dažnai pralaimi kovą dėl atšokusių kamuolių ir nesugeba apsiginti baudos aikštelėje, tačiau šį kartą ekipos bėdos išryškėjo ir ginantis nuo varžovų metikų. Vytauto Kirlio ir Tomo Paliulio duetas surengė užtikrintą spurtą 10:0 (67:64) ir privertė „Visad gatavs“ prašyti minutės pertraukėlės.

Trumpas pasitarimas subyrėjus ekipos žaidimui buvo naudingas ir „Visad gatavs“ po jo pataikę 2 tritaškius iš eilės susigrąžino persvarą 70:67. „BC Kibirams“ išlyginus rezultatą 14 tolimą metimą pataikė Artiom Lisovskij (7/12 rungtynėse) dar kartą išvesamas „Visad gatavs“ į priekį 73:70.

Rungtynėms pasiekus finišo tiesiąją Tomas Paliulis pelnė 22 savo tašką, „BC Kibirų“ deficitas sumažėjo iki minimumo 72:73. Po varžovų krepšiu pralindęs Vygantas Versockas jau galvojo apie varžovų krepšio tinklelį skrodžiantį metimą, tačiau jį blokavo ne pats didžiausias varžovų komandos narys Andrius Pieslikas, o kibirams surengus dar vieną rezultatyvią ataką „Visad gatavs“ komandai iškilo pavojus 73:74.

„Visad gatavs“ pergalė galutinai iš rankų išslydo kai du baudos metimus pataikęs Vytautas Kirlys varžovų persvarą padidino iki 3 taškų 76:73, o rungtynių herojumi norėjęs tapti Vygantas Versockas pabandė laimę iš toli. Gynėjo metimas buvo labai skubotas, tikslo nepasiekė, todėl prireikė greitos pražangos.

Andrius Pieslikas pataikė tik antrą baudos metimą 77:73, o „Visad gatavs“ paskutinė ataka buvo chaotiška ir neparengta. „BC Kibirai“ įveikė šią komandą jau ketvirtą kartą per komandų tarpusavio dvikovų istoriją kuri skaičiuojama nuo 2010/2011 metų sezono (4-2).

„Visad gatavs“ komandą šiose rungtynėse lemiamu momentu žemyn vėl traukė Vygantas Versockas, komandos lyderis varžovams priartėjus nutarė viską atlikti pats ir visiškai pamiršo apie komandos draugus. Šis krepšininkas yra begalo svarbus komandos schemose, todėl nuo jo nusiteikimo ir nuotaikos dažnai priklauso ir komandos sėkmė. Po 5,62 rezultatyvius perdavimus atliekantis įžaidėjas nekartą įrodė, kad gali valdyti komandą, tačiau niekaip neišvengia rungtynių, kai pataikęs vieną, kitą tritaškį vėliau nepakeičia plokštelės ir viską bando nulemti tolimų metimų pagalba. Šiuo metu „Visad gatavs“ gynėjas pirmauja lygoje pagal pataikytus (58) ir išmestus (176) tolimus metimus, tačiau negali pasigirti įspūdingu pataikymo procentu (32,95% - 34 vieta lygoje).

„BC Kibirai“: Vytautas Kirlys 27, Tomas Paliulis 22, Andrius Pieslikas 13 (10 rez. perd.). „Visad gatavs“: Vygantas Versockas 26, Artiom Losovskij 23, Dainius Strakšys 12.

„Burkalifa.eu“ iškrito iš saugios zonos: Vasario 12 dieną abi komandos šventė pergales, tačiau prieš šį turą viena dvikova daugiau žaidusi „Išvien“ jau buvo laimėjusi 5 susitikimus, o „Burkalifa.eu“ vienu mažiau. Kyla vis mažiau abejonių, kad į TOP16 tikrai pateks „Broliai Šaunuoliai“ ir „Tores“, todėl likusioms komandoms tarp kurių yra ir „Burkalifa.eu“ lieka kovoti tik dėl keturių likusių bilietų į TOP16 etapą, kas kiekvienose „2 grupės“ rungtynėse kelia papildomą įtampą.

Rungtynių pradžioje sėkmingiau sekėsi „Išvien“ kolektyvui, tuo tarpu „Burkalifa.eu“ susikurdavo gerų progų metimams, tačiau jas išnaudojo labai retai. Įpusėjus pirmojo kėlinio laikui aukščiau turnyrinėje lentelėje esantys „Išvien“ pirmavo 10:7. Šarūnas Celiešius „Burkalifa.eu“ atsilikimą sumažino iki minimumo, tačiau tada tritaškiais pasižymėjo Milvydas Naraškevičius bei Eimantas Kriaunaitis leisdami „Išvien“ komandai nutolti 18:11. Iki pirmo kėlinio pabaigos likus 2 minutėms abi komandos smarkiai strigo bei šaudė dievui į langus mesdamos iš toli. Ketvirtį po Martyno Rimkaus taškų rungtynių favoritai laimėjo 20:11.

Antrą kėlinį „Burkalifa.eu“ toliau negalėjo pasigirti aukštu pataikymo procentu, o nuo didesnių nemalonumų dažniausiai gelbėjosi kantriau dirbdama gynyboje. Rungtynėms artėjant pusiaujo link tritaškį įsūdęs Dominykas Garuckas „Išvien“ pranašumą sumažino iki 10-ties taškų 22:32. Ketvirčio gale „Burkalifa.eu“ gynyba vertė varžovus klysti, tačiau labiau priartėti vėl sutrukdė tragiškas pataikymo procentas.

Komanda šiose rungtynėse pataikė tik kas 5 tritaškį ir rečiau nei kas trečią dvitaškį, tuo tarpu ne ką geriau iš dviejų taškų zonos (34,21%)  atakavusi „Išvien“ pataikė 10 tolimų metimų išnaudodama tik 28 bandymus. Šį sezoną daugiau tolimų metimų ekipa pataikė tik rungtynėse su lygos autsaideriais „Meridiano“ krepšininkais (17/46), o taikliaus tritaškius metė vos du kartus per 12 rungtynių.

„Išvien“ varžovus galutinai palaužė jau trečio kėlinio pradžioje, kai ekipą į priekį truktelėjo Rokas Burnys leisdamas savo komandai susikrauti 17 taškų pranašumą. „Burkalifa.eu“ trečio kėlinio antroje pusėje išgyveno pakylimą, tačiau taip prie varžovų ir nepriartėjo 31:46.

Ketvirtas labai lygus kėlinys vėl baigėsi „Išvien“ komandos naudai 16:13 (62:44).

„Burkalifa.eu“: Algirdas Vilimas 14, Dominykas Garuckas 13, Ugnius Stulginskas 11. „Išvien“: Martynas Rimkus 15 (19 atk. kam.), Gintaras Markevičius 12, Eimantas Kriaunaitis 11.

Užtikrintas ketvirtas kėlinys „Tores“ išgelbėjo nuo sensacijos: „Meridianas“ šį sezoną pergalių dar neiškovojo, komanda pralaimėjo visas 6 dvikovas „2 grupėje“ ir viso šį sezoną jau pralaimėjo 12-ka rungtynių. Šios rungtynės su „Tores“ (5/2) lygos naujokams buvo gyvybiškai svarbios, pergalės atveju būtų likę teoriniai šansai kabintis į nuvažiuojantį TOP16 etapo traukinį, o dabar komanda jau gali pakuotis lagaminus atostogoms, kurios komandai prasidės sužaidus likusias tris reguliaraus sezono rungtynes.

Prasčiausią puolimą lygoje demonstruojančiai „Meridiano“ komandai akistata su kieta gynyba pasižyminčiais „Tores“ žaidėjais prasidėjo 10:16 pralaimėtu pirmu ketvirčiu, tačiau viskas į gerą pirmosios pergalės siekiančiai komandai pakrypo vos tik prasidėjo antrasis akistatos kėlinys.

„Tores“ komandos gynėjai nežibėjo rinkdami taškus, o Mariaus Zubavičiaus sėkmingas žaidimas prie varžovų krepšio leido „Meridianui“ perimti rungtynių kontrolę. Iki didžiosios pertraukos likus pusei minutės lygos naujokai išlygino rezultatą 28:28, „Tores“ gynėjas Jaroslav Dombrovski prametė iš toli, o kamuolį pačiupę „Meridiano“ vyrai jį greitai perdavė Mariui Zubavičiui kuris metimu iš vidutinio nuotolio išvedė „Meridianą“ į priekį 30:28.

Trečio kėlinio pradžioje „Tores“ sumažino savo atsilikimą iki minimumo 33:34, tačiau tada tolimais metimais „Meridianą“ į priekį patraukė Laisvūnas Ričkus ir Justas Grubevičius 40:35. „Tores“ komanda vis dažniau strigo prie varžovų krepšio, o abiems komandoms prarandant vieną kamuolį po kito Justas Grubevičius metimu iš vidutinio nuotolio dar labiau pagerino lygos naujokų situaciją 42:35. „Tores“ komandai taškus kurį laiką pavyko rinti tik baudos metimais. Po nesportinės pražangos Erikas Bilkevič baudos metimais atsilikimą sumažino iki 4 taškų, tačiau Marius Zubavičius ir toliau buvo neįmenama mįslė „Tores“ gynybai. Po lengvojo krašto metimo „Meridianas“ trečio kėlinio gale pirmavo 44:38.

Vladislav Budko eilinį kartą šiame kėlinyje įstrigus kibioje varžovų gynyboje „Meridianas“ turėjo kelias sekundes paskutinei atakai, o Mariaus Zubavičiaus iš aikštelės vidurio paleistas tik mažyčio atsitiktinumo dėka neskrodė „Tores“ komandos tinklelio.

Lemiamo ketvirčio metu visas rungtynes su „Meridianu“ vargo turėję „Tores“ lemiamo ketvirčio metu pasinaudojo savo patirtimi, varžovų nuovargiu ir taip pakeitė įvykių tėkmės kryptį sau naudinga linkme. Pergalės kvapą užuodę lygos naujokai ketvirtą kėlinį pralaimėjo 10:23, o rungtynes 54:61.

Šį kartą „Meridiano“ stovykloje žibėjo visi trys rezultatyviausi komandos žaidėjai Laisvūnas Ričkus (16,75 vid.), Marius Zubavičius (13,75) bei Justas Grubevičisu (9,27) kartu surinkę net 88,89% visų komandos taškų.

Komandai kuri savo pasirodymą 2016/2017 metų SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS sezone baigs kovo 12 dieną rungtynėmis su „Craptors“ ateinančios dvi rungtynės bus begalo svarbios kovojant dėl garbės. Vasario 26 dieną „Meridianas“ žais su antrajame etape dar nelaimėjusia „KK Bet Koks“, o po savaitės kovo 5 dieną su pirmajame etape 38:34 pergale išplėšusia „RRKK&Bendorėlių“ kariauna.

„Meridianas“: Marius Zubavičius 20, Laisvūnas Ričkus 16, Justas Grubevičius 12. „Tores“: Aleksandr Lipnevič 23.

„MF“ antrojoje rungtynių pusėje susitvarkė su „RRKK&Bendorėliais“: „MF“ vasario 5 dieną 73:76 nusileido „Visad gatavs“, po savaitės pralaimėjo 69:91 „Broliams Šaunuoliams“ ir patys sau prisivirė košės, todėl rungtynėse su „RRKK&Bendorėliais“ studentams buvo privalu iškovoti pergalę, norint grįžti į pirmojo šešetuko zoną leidžiančią pratęsti sezoną TOP16 turnyre, kuriame bus dalinamos vietos į SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS didžiosios ir mažosios taurės ketvirtfinalius.

„RRKK&Bendorėlių“ komanda (vadinosi „RRKK“) SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE debiutavo 2015/2016 metų sezoną, o dvikovą su „MF“ bent keli šio sezono ekipos sudėtyje esantys krepšininkai turėtų prisiminti kaip didžiausią savo košmarą. Po 45,41 taškus rinkę lygos debiutantai studentams pralaimėjo labai nepadoriu rezultatu 23:71. Pelnyti 23 taškai komandos antirezultatyvumo rekordas. Tose rungtynėse „RRKK“ prametė 10 tritaškių ir pataikė tik 9 dvitaškius iš 37. Įdomu tai, kad lygos naujokus nuskriaudusi „MF“ sezoną baigė patirdami visišką fiasko ketvirtfinalyje, komanda 22,50 taško vidutiniu skirtumu įveikė abi dvikovas laimėję būsimi čempionai „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“, o vienose iš rungtynių „MF“ surinko vos 27 taškus (27:52).

Po Mindaugo Brusoko taškais pasibaigusios kontratakos pirmieji taškus šiose rungtynėse pelnė „MF“, tačiau nieko nelaukęs Kristupas Bratikas rezultatą išlygino 2:2. Rungtynių pradžioje lygus rezultatas švieslentėje degė dar du kartus 4:4 bei 6:6, tačiau vėliau „RRKK&Bendorėlių“ taškų taupyklė užstrigo ties 8 taškais, o „MF“ vadama trijų bandiginių Andriaus Misiūros, Tomo Balčiaus bei Juliaus Ščipoko ketvirtį laimėjo 18:8. Atsiliekančiai komandai 6 iš 8 taškų surinko ryškiausia komandos žvaigždė Kristupas Bratikas (viso susitikime pelnė 29 taškus ir sau leido išsimesti 23 metimus).

Pastarasis jaunuolis gražiu prasiveržimu pradėjo ir antrą ketvirtį 10:18, „MF“ neužpuolus jis taip pat pridėjo ir vieną taiklų baudos metimą 11:18. Studentai turėjo bėdų skirstydami kamuolį, nerado priešnuodžių prieš Bratiką ir įpusėjus rungtynėms pirmavo jau tik 24:22.

Įpusėjus trečiojo kėlinio laikui „MF“ pranašumas siekė 8 taškus 34:26, tačiau Tomą Balčių išmaudęs Kristupas Bratikas pataikė vienintelį savo tritaškį (1/5), o po taiklaus „MF“ atsako pridėjo ir taiklų metimą iš po krepšio mažindamas Bendorėlių atstovų pranašumą iki 5 taškų. Kėlinio gale didelį kovingumą rodę „RRKK&Bendorėlių“ žaidėjai sėkmingai stabdė „MF“ atakas, blogiausiu atveju versdama juos mesti baudos metimu ir prieš ketvirtą kėlinį turėjo tik 5 taškų deficitą, kuris matant rungtynių eigą neatrodė labai baisiai.

Lemiamo ketvirčio metu abi komandos kiek netikai ėmė demonstruoti to ko nesugebėjo rodyti 30 minučių, rezultatyvių krepšinį, jis parankesnis buvo Tomo Balčiaus ir Juliaus Ščipoko vedamai „MF“ kuri ketvirtajame kėlinyje padidino apsukas (27:20) ir šventė pergalę 12-kos taškų skirtumu 67:55.

Simboliška, tačiau dvylika taškų skirtumas su tampa su „RRKK&Bendorėlių“ sezono pabaigos tada, komanda praradusi šansus prasibrauti į TOP16 etapą savo paskutines rungtynes žais būtent kovo 12-tą.

„RRKK&Bendorėliai“: Kristupas Bratikas 29. „MF“: Julius Ščipokas 26, Tomas Balčius 22, Mindaugas Brusokas 11.

„KK Bet Koks“ 30 minučių priešinosi geriausiai „2 grupės“ komandai: „Broliai Šaunuoliai“ po gero 2015/2016 metų sezono kuris baigėsi skaudžiu pralaimėjimu mažajame finale šį pradėjo prastai. Viena iš tituluočiausių lygos komandų per 4 pirmas šio sezono dvikovas pasiekė vos vieną pergalę taip susikomplikuodama savo padėtį pirmajame etape. „B“ grupėje (3/3) likę ketvirti „Broliai Šaunuoliai“ neteko galimybės varžytis su geriausiomis pirmojo etapo komandomis. Nors iš pradžių atrodė, kad daugelis komandos žaidėjų sunkiai ras motyvacijos „2 grupės“ kovoms nutiko priešingai, komanda žaidžia labai užtikrintai ir jau seniai įrodė, kad šios grupės marškinėliai jai per maži, todėl savo žaidimo nerandančiai „KK Bet Koks“ komandai vasario 19 dieną kliuvo išgyvenimo rungtynėms ne pats parankiausias varžovas. „KK Bet Koks“ per 5 paskutines dvikovas rinko tik po 48,60 taško, o vienintelę iki šiol dvikovą „Broliams Šaunuoliams“ 2014 metų spalį buvo pralaimėję 49:62.

Paneigdami visas išankstines prognozes „KK Bet Koks“ krepšininkai dvikovą su tituluotais varžovais pradėjo labai pakiliai. Be pergalių antrajame etape žygiuojančios ekipos penketukas drąsiai nardė po varžovų krepšiu ir jau nuo pirmųjų minučių demonstravo rezultatyvų krepšinį. Po Mariaus Krukonio tritaškio „Broliai Šaunuoliai“ pirmavo 5:2, tačiau Aleksandras Romanovskis ir Kazimieras Kanevičius rado skylių varžovų gynyboje ir išvedė „KK Bet Koks“ į priekį 6:5.

Lygaus ketvirčio gale „Broliai Šaunuoliai“ pelnė 4 taškus be atsako ir pabėgo į priekį 20:16, tačiau Aleksandras Romanovskis dar spėjo įkalti tritaškį bei sumažinti savo ekipos deficitą po pirmo kėlinio iki minimumo 19:20. Simas Liepinaitis kėlinio gale prametė du baudos metimus, o kamuolį atkvojęs Egidijus Mažeika taip pat liko be taškų.

„Broliai Šaunuoliai“ antrą kėlinį pradėjo skubotų perdavimų lavina, tuo pasinauoję kovingieji „KK Bet Koks“ vyrukai išlaikė dvikovoje pusiausvyrą net iki didžiosios pertraukos. Donatas Balandis kėlinio gale įrideno kamuolį į varžovų krepšį per aukštai iškeltas Justino Povilausko rankas, o vėliau tritaškio pagalba išlygino rezultatą 33:33. Kaip ir pirmojo kėlinio pabaigoje brolių gynėjas Simas Liepinaitis stojo prie baudos metimų atžymos ir šį kartą pataikęs abu metimus grąžino savo komandai trapią persvarą 35:33. „KK Bet Koks“ turėjo šansą, tačiau juo nepasinaudojo, prametė iš toli Kazimieras Kanevičius.

„Brolių Šaunuolių“ žaidime du kėlinius vyravo chaosas, tas labiausiai buvo matoma komandai ginant savo tvirtovę. Neviskas komandai kaip per sviestą ėjosi ir renkant taškus.

Trečią ketvirtį pirmaujanti komanda pradėjo pagerindama kovą dėl atšokusių kamuolių, labiausiai tas pasijuto komandai kuriantis antruosius šansus, vieną tokių šaunuoliai išnaudojo jau pačioje ketvirčio pradžioje kai po netaiklaus Lauryno Ralio metimo kamuolį sugriebęs Marius Rimošaitis pelnė taškus su varžovų pražanga ir ekipos pranašumą padidino iki 5 taškų.

Tolimais metimais vis dažniau besirėmusių „Brolių Šaunuolių“ taikikliui užsikirtus, „KK Bet Koks“ po Donato Balandžio tritaškio prie varžovų priartėjo per dvitaškį 36:38.

Lygi kova užsitęsė iki pat trečio kėlinio pabaigos. Po Jono Veličkos ir Aleksandro Romanovskio tritaškių „KK Bet Koks“  įgijo 8 taškų pranašumą 50:42, tačiau tada iš toli pasižymėjo Egidijus Mažeika, 5 taškus pridėjo Laurynas Ralys ketvirčio gale išlyginęs dvikovs rezultatą 50:50.

Tik penkių žaidėjų pastangomis besirėmusi „KK Bet Koks“ su didžiausiais šiose rungtynėse sunkumais susidūrė jau ketvirto kėlinio pradžioje. Ekipos nariams ėmė trūkti jėgų, o Egidijaus Mažeikos kaip magneto sutraukusio visus perdavimus į baudos aikštelę dėka „Broliai Šaunuoliai“ spurtavo 10:0 (60:50). „KK Bet Koks“ gynybą nesunkiai įveikęs brolių aukštaūgis pelnė 8 taškus iš 10-ties.

Donatas Balandis tritaškiu nutraukė „KK Bet Koks“ taškų badą 53:60, tačiau vis užtikrinčiau aikštelėje atrodę „Broliai Šaunuoliai“ vėl pasididino savo taškų kraitį 64:55. Jonui Veličko suklydus išsimetant kamuolį iš už galinės linijos „KK Bet Koks“ buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės.

Pirmoji ataka po trumpo pasitarimo nepavyko, „Broliai Šaunuoliai“ apsigynę vėl pasileido į puolimą bei susikūrę eilinį antrą šansą po netaiklaus pirmojo metimo savo pervarą po Manto Kazlausko tritaškio padidino iki 12-kos taškų 67:55.

Po Alkeksandro Romanovskio tritaškio „KK Bet Koks“ nuo nutolusių varžovų skyrė tie patys 15-ka taškų 59:74, tačiau užtikrintai kėlinį laimėję „Broliai Šaunuoliai“ spurtavo 7:0 ir dvikovą laimėjo 81:59.

„KK Bet Koks“ komanda šiose rungtynėse buvo labai kovinga ir nuo 2016 metų gruodžio 4 dienos vykusių rungtynių su „Tores“ 64:57 kuomet iškovojo paskutinę savo pergalę sužaidė rezultatyviausias rungtynes. Ekipa pataikė 9 tolimus metimus (daugiausiai šį sezoną), tačiau 29-41 pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių ir ketvirtajame kėlinyje pritrūko jėgų labiausiai gynyboje. Kokie kovingi bebūtų „KK Bet Koks“ vyrukai tikėtis pergalės prieš „Brolius Šaunuolius“ žaidžiant penkiese yra sunku.

„KK Bet Koks“ komandai atsiliekant 56:69 Laurynas Ralys pakabino kamuolį virš krepšio Mantui Kazlauskui kuris dėjimu varžovų deficitą padino iki 15-kos akių.

„Broliai Šaunuoliai“: Egidijus Mažeika 22 (14 atk. kam.), Simas Liepinaitis 17 (10 rez. perd.), Laurynas Ralys 16, Mantas Kazlauskas 13. „KK Bet Koks“: Aleksandras Romanovskis 18, Donatas Balandis 17, Kazimieras Kanevičius 10.

VASARIO 19 DIENOS ŽAIDĖJAS

Du kartus su „KK Fuxais“ (2013 ir 2014 m.) čempionu tapęs „KK Riešės“ gynėjas Žymantas Armonas žaidžia geriausią savo sezoną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE. Tituluotas krepšininkas šį sezoną renka po 22,11 taškus, atkovoja po 5,44 atšokusius kamuolius, atlieka po 8,33 rezultatyvius perdavimus ir viso per rungtynes renka po 31,11 naudingumo balus. Šiuo metu lygoje pagal šį rodiklį jį pranoksta vienintelis žaidėjas, komandos draugas Gediminas Povilauskas (45 naud. bal.).

Šį sezoną per 9 žaistas rungtynes tik kartą bent 13-kos taškų nepelnęs gynėjas vasario 19 dieną į „O.P.A.“ krepšį sumetė 28 taškus (10/16 metimai), o „KK Riešė“ 135:97 šventė dar vieną užtikrintą pergalę. Vienas iš komandos lyderių šiose rungtynėse buvo netik rezultatyvus, tačiau ir pasižymėjo universaliu žaidimu, jis atkovojo 12 atšokusių kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus „apvogė“ varžovus ir surinko 40 efektyvumo balų. Šį sezoną į dar vieną čempiono karūną nusitaikęs Žymantas Armonas jau 4 kartus rungtynes baigė savo sąskaitoje turėdamas bent 40 naudingumo balų.

VASARIO 19 DIENOS SIMBOLINIS PENKETUKAS

„Centras“: Simas Vasiliauskas, „BC Kibirai“: „BC Kibirai“ šventė sunkią pergalę 77:73 prieš „Visad gatavs“, o komandos „centras“ prie jos prisidėjo solidžiu žaidimu baudos aikštelėje. Vienintelis į dvikovą atvykęs „BC Kibirų“ aukštaūgis pelnė 9 taškus, atkovojo 16 atšokusių kamuolių dar atliko 4 rezultatyvius perdavimus dvikovą baigdamas su 22 efektyvumo balais (sezono rekordas). Šį sezoną po 6,33 taško renkantis vidurio puolėjas per 12 žaistų rungtynių 7 kartus atkovojo bent 10 atšokusių kamuolių.

Sunkusis krašto puolėjas: Martynas Rimkus, „Išvien“: Martynas Rimkus yra ryškus į TOP16 etapą nusitaikiusios „Išvien“ komandos lyderis. Krašto puolėjas šį sezoną renka po 17,56 taškus, atkovoja po 17,67 atšokusius kamuolius ir turi net 26,78 naudingumo balų vidurkį. Iš 9 rungtynių kuriose pasirodė šis žemaitis „Išvien“ šį sezoną laimėjo šešias. Vasario 19 dieną 15 taškų ir 19 atšokusių kamuolių (29 naud. bal.) surinkusio Martyno Rimkaus vedama komanda 62:44 įveikė „Burkalifa.eu“ ir žengė labai rimtą žingsnį sekančio etapo (TOP16) link. Pergale pasibaigusiose rungtynėse puolėjas surinko eilinį dvigubą dublį ir dabar savo sąskaitoje jau turi 7 dvigubus ir vieną trigubą.

Lengvasis krašto puolėjas: Paulius Bodindorfas, „O.P.A.“: Iki šiol daugiausiai ginčais su rungtynių arbitrais garsėjęs veteranas rungtynėse su „KK Rieše“ (97:135) pasiekė net tris asmeninius sezono rekordus. Puolėjas pelnė daugiausiai taškų (26), pataikė daugiausiai dvitaškių (10) ir surinko daugiausiai naudingumo balų (24). Šį sezoną vyriausias lygos žaidėjas renka po 10,67 taško bei pataiko 31,03% tritaškių.

Atakuojantis gynėjas: Žymantas Armonas, „KK Riešė“.

Įžaidėjas: Mantvydas Staniulis, „KK Riešė“: Mantvydą Staniulį galima laikyti perspektyviausiu šiuo metu SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE žaidžiančiu gynėju. „KK Riešės“ kuri vasario 19 dieną 135:97 įveikė „O.P.A.“ talentas šį sezoną renka po 17,63 taško (40,00% tritaškiai), atlieka po 8,88 rezultatyvius perdavimus ir turi 23,50 naudingumo balų vidurkį. Vasario 19 dieną Mantvydas pelnė 24 taškus (pakartojo sezono rekordą), pataikė visus 6 dvitaškius bei atliko net 18 rezultatyvių perdavimų kas yra šio sezono lygos rekordas. Puikios rungtynės jaunuoliui baigėsi naudingumo balų langelyje turint taip pat rekordinį skaičių – 39.

VASARIO 19 DIENOS REKORDAI

Naudingumo balas: Žymantas Armonas, „KK Riešė“ (40);

Taškai: Dainius Novickas, „KK Riešė“ (42);

Atkovoti kamuoliai: Martynas Rimkus, „Išvien“ (19);

Rezultatyvūs perdavimai: Mantvydas Staniulis, „KK Riešė“ (18);

Perimti kamuoliai: Linas Laukis „KK Riešė“ (7);

Blokuoti metimai: devyni žaidėjai (2);

Tritaškiai: Artiom Lisovskij, „Visad gatavs“ (7);

{jcomments on}

 

 krepsinio_saliu_nuoma

2018/2019 m. SEZONAS

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.