Įvykių kaleidoskopas. 15 – asis turas (2017.02.12)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia vasario12 dieną įvykusį turą bei pristato rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė, rungtynių rezultatai, geriausi asmeniniai pasirodymai bei geriausių turo žaidėjų penketukas.

Atkaklių rungtynių „2 grupėje“ gausa, netikėtai lengva „ŠKK Šnapių“ pergalė prieš „KK Comma 313”, pergalę „O.P.A.“ komandai prieš „Zarasus“ atnešusios Andriaus Šimelevičiaus karjeros rungtynės tokie svarbiausi vasario 12 dienos SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS turo akcentai.

1 Grupė („D“) 1-10 vietos

„ŠKK Šnapiai“ nepasigailėjo prieš savaitę lygos favoritus įveikusių „KK Comma 313” krepšininkų: Pirmosiose vasario 12 dienos turo rungtynėse pajėgiausių komandų grupėje susitiko „ŠKK Šnapiai“ ir „KK Comma 313“. Prieš savaitę „KK Riešę“ 86:80 įveikusi „KK Comma 313“ iki šiol su „ŠKK Šnapiais“ susitikusi buvo vos kartą praėjusį sezoną, tada rezultatu 74:60 pergalę šventė pastaroji komanda.

Į dvikovą „KK Comma 313” surinko tik penkis žaidėjus, tarp jų nebuvo nei Lino Beliūno, nei Andriaus Gaidžio. „ŠKK Šnapiai“ taip pat vertėsi be kelių gyvybiškai svarbių žaidėjų, todėl galima sakyti, kad komandų akistata vyko joms nesudėjus visų kortų ant stalo.

Rungtynes „ŠKK Šnapiai“ pradėjo spurtu 5:0, o „KK Comma 313” atsakas į tai buvo du taiklūs Andriaus Šabano baudos metimai 2:5. Pastarasis puolėjas baudos aikštelėje buvo sunkiai sulaikomas ir toliau, tačiau šnapiai puikiai kovojo dėl atšokusių kamuolių puolime bei varžovų gynybą į neviltį varė tolimais metimais.

„KK Comma 313” po pirmo kėlinio atsiliko 20:25,  darbo gynyboje imitavimas buvo matomas ir prasidėjus antrajam ketvirčiui. Vieni taupė jėgas, o kitiems krepšinyje žodis gynyba aplamai yra tabu. Vytautas Cicėnas pasveikindamas varžovus su antro kėlinio pradžia pasižymėjo tritaškiu 28:20, o kai tik „KK Comma 313” pabandė išgaudyti varžovų metikus skylės atsivėrė po jos krepšiu. „ŠKK Šnapiai“ kurį laiką fantastiškai metę tritaškius ėmė vis dažniau pramesti, tuo pasinaudojęs „KK Comma 313” penketukas įkvėpė oro ir užtikrintai sužaidę kėlinio antrą dalį aplygino žaidimą. Po 20 minučių „ryklius“ nuo varžovų skyrė 7 taškai.

Po didžiosios pertraukos „ŠKK Šnapiai“ vėl pagerino savo pataikymą iš toli (16/45 metimai per visas rungtynes), kas leido šiai komandai galutinai perimti rungtynių kontrolę į savo rankas. Kai „KK Comma 313” sužaisdavo geresnę atkarpą ir pradėdavo mažinti skirtumą vėl pasipildavo šnapių metimai viską sudėliodavę į savo vietas. „KK Comma 313” ilgą laiką kentėjusi nuo varžovų perimetro žaidėjų metimų trečio kėlinio viduryje prarado koncentraciją gynyboje ir arčiau krepšio, įsibėgėjęs Martynas Rakauskas tiesiog tyčiojosi iš savo oponentų.

Per tris kėlinius įgiję 14 taškų persvarą 69:55 „ŠKK Šnapiai“ varžovams apie pergalę neleido net pasvajoti, taiklūs metimai, užtikrintas žaidimas po abiem krepšiais leido komandai rungtynių gale jau pirmauti 89:67. Vilius Kulbė dvitaškiu sumažino „ryklių“ atsilikimą iki 20-ties taškų, tačiau „ŠKK Šnapių“ finišas buvo sausa atkarpa 4:0, kurią Martynas Rakauskas vainikavo efektingu dėjimu po gražios komandinės atakos. „KK Comma 313” žaidimas paskutinėmis dvikovos minutėmis buvo panašus į cirkelį, o tai lėmė, kad komanda į savo krepšį praleido daugiausiai taškų šį sezoną (93 tšk.) kas yra net 10 taškų daugiau nei prieš tai užfiksuotas rezultatas (85 tšk.).

Galutinis rungtynių rezultatas 93:69. Parankus varžovas? „ŠKK Šnapiai“ antrą sezoną iš eilės susitvarko su „KK Comma 313”, o šios ekipos gynėjas Tadas Gimažauskas per šias rungtynės rinko po 31 tašką (28,50 naudingumo balai) bei pataikė 16 tolimų metimų iš 29 (!).

„ŠKK Šnapiai“: Tadas Gimžauskas 31 (9/16 tritaškiai), Martynas Rakauskas 23 (13 atk. kam.), Marius Ditkevičius 14. „KK Comma 313”: Darius Rindinas 23, Robertas Sinkevičius ir Lukas Poniškaitis po 14, Andrius Šabanas 10.

Andriaus Šimelevičiaus geras žaidimas padėjo „O.P.A.“ komandai pabėgti iš turnyrinės lentelės dugno: Paskutinės „Zarasų“ komandos rungtynės baigėsi sensacinga pergale 57:52 prieš čempionų titulą šį sezoną ginančius „Reaktoriaus smogikus – vezumalkas.lt“. Ši pergalė buvo pasiekta po 5 pralaimėjimų (įskaičius ir techninį) ir buvo pirmojo antrajame etape. Savo ruoštu „O.P.A.“ paskutinėse rungtynėse 65:68 turėjo pripažinti „Ginio Pajėgų“ pranašumą nors dvikovos gale abiejų komandų šansai laimėti rungtynes buvo visiškai lygus.

Turnyro lentelės gale atsidūrusių kaimynių dvikova mums žadėjo didelę intrigą, tačiau ji trumpam kaip rūkas išsisklaidė jau po pirmojo kėlinio kurį „O.P.A.“ laimėjo 21:10. „Zarasai“ dažnai klydo, nerado vaistų gynyboje prieš puikiai rungtynes pradėjusį Andrių Šimelevičių, todėl pirmoji rungtynių atkarpa baigėsi rezultatu atspindėjusiu komandų jėgų santykį aikštelėje. „Zarasų“ atsilikimas po 10-ties minučių galėjo būti ir didesnis, tačiau Andrius Steponavičius pasižymėjo tritaškiu su kėlinio sirena. „Zarasai“ pirmąjį kėlinį iš 10-ties taškų 6 pelnė tritaškiais, o tai reikškė, kad vos 4 komandos atakos buvo sėkmingos.

Po blankaus kėlinio kurio didvyriu galima laikyti pusę komandos taškų (5 tšk.) surinkusį Salvijų Ragėną ežerų krašto atstovai rankų nenuleido, priešingai ekipa ėmė agresyviau gintis ir labai smarkiai pagerino kovą dėl atšokusių kamuolių. „O.P.A.“ komandai šį ketvirtį gynyboje viskas klostėsi žymiai sunkiau nei rungtynių pradžioje. Net tris kartus nuo garantuotų taškų iš po krepšio komandos „O.P.A.“ kolektyvą gelbėjo Artūras Pūkys blokavęs oponento metimus.

Trečią kėlinį Artūras Pūkys pradėjo taikliu metimu iš vidutinio nuotolio 36:26. „O.P.A.“ susigrąžintu dviženkliu pranašumu džiaugėsi vos akimirką zarasiškis Andrius Predkelis pataikė dvitaškį, o netrukus jo tolimas metimas į rungtynes grąžino intrigą. „O.P.A.“ komanda pirmą kėlinį sužaidusi kaip iš natų abiejose aikštelės pusėse po didžiosios pertraukos vis dažniau varžovams suteikdavo džiaugsmo pramesdami metimus iš patogių padėčių.

Po trijų kėlinių nei viena komanda neturėjo įgijusi pranašumo 42:42, o pirmajame kėlinyje „O.P.A“ išsklaidyta intriga grįžo. Ketvirtas kėlinys prasidėjo lygia kova taškas į tašką. Dvikovai artėjan prie pabaigos „Zarasai“ atsiliko 51:54, o Andrius Šimelevičius šiose rungtynėse pataikęs 9 metimus iš 10-ties pridėjo dar ir taiklų tritaškį kuris leido „O.P.A.“ kritiniu rungtynių momentu jaustis saugiau 57:51. Andrius Predkelis ėmėsi gelbėtojo vaidmens, privertė varžovus pažeisti taisykles ir 2 baudos metimais atsilikimą sumažino iki 4 taškų (53:57). „Zarasams“ apsigynus pastarasis gynėjas prametė labai svarbų tritaškį, tačiau geras rungtynes sužaidęs „O.P.A.“ gynėjas (14 tšk.) Evaldas Pieslys išpradžių suklydo įsirėžęs į varžovų gynybos sieną, o vėliau ir užsidirbo penktą asmeninę pražangą, taip suteikdamas progą varžovams bandyti gelbėtis. Gelbėjimo planą šį kartą puikiausiai vykdė Andrius Predkelis, po gynėjo dvitaškio komandas skyrė jau tik du taškai 55:57.

Kai „O.P.A.“ komandai būtinai reikėjo rezultatyvios atakos, iniciatyvos ėmėsi blankiau nei įprastai šiose rungtynėse atrodęs komandos lyderis Artūras Pūkys, po aukštaūgio metimo 59:55. Pirmaujančiai komandai apsigynus Paulius Bodindorfas atliko puikų perdavimą, o juo pasinaudojęs šių rungtynių herojus Andrius Šimelevičius įtvirtino „O.P.A.“ pergalę 61:55. Karjeros rungtynes sužaidęs žaidėjas pelnė 26 taškus pataikydamas pramesdamas vos vieną metimą iš žaidimo.

„O.P.A.“: Andrius Šimelevičius 26 (10/11 dvitaškiai), Evaldas Pieslys 14, Artūras Pūkys 12. „Zarasai“: Andrius Predkelis 28 (10 atk. kam.), Andrius Steponavičius 10.

„Ginio Pajėgos“ stiprina pozicijas: Gerai sezoną pradėję „Ginio Pajėgų“ krepšininkai sausio 15 dieną 43:81 pralaimėjo „Reaktoriaus smogikams – vezumalkas.lt“. Tada atrodė, kad komanda greitai trenksis į dugną, bet viskas pakrypo kita linkme ir ekipa laimėjusi du susitikimus jau atsidūrė tarp 5 geriausių „1 grupės“ komandų.

Akistata su „Negerais“ turnyrine prasme buvo svarbi netik pirmojoje lentelės pusėje ilgiau užsilikti norintiems „Ginio Pajėgų“ vyrams, bet ir jų varžovamas kurie sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau (2/3) iki vasario 12 dienos žengė šešti.

Rungtynės tarp panašaus pajėgumo komandų nebuvo rezultatyvios, tačiau sunki pergalė 54:47 lygos naujokus kilstelėjo į ketvirtą vietą, o „Negerų“ komandai neribotam laikui teko nukristi žemyn (į aštuntą) vietą.

Gediminas Astrauskas pataisė komandos draugo metimą išvesdamas „Negerų“ komandą į priekį. Lygoje nuo 2009/2010 metų sezono žaidžiantys „Negeri“ demonstravo titaniškas pastangas kovojant dėl atšokusių kamuolių gynyboje, tačiau viskas aukštyn kojom apsivertė po Manto Bielinsko tritaškio. „Ginio Pajėgos“ nuvažiavo, o „Negerų“ žaidėjai taip ir liko stovėti tarytum lauktų jau nuvažiavusio autobuso 9:16.

Antrajame ketvirtyje „Ginio Pajėgos“ taškus rinko įvairiais būdais, komanda sėkmingai pataikė tolimus metimus, veržėsi į baudos aikštelę ir laimėjo daug mikro dvikovų „1x1”. Dėsninga, kad nieko nepataikiusi „Negerų“ komanda įpusėjus rungtynėms atsiliko jau 20:34.

Visko šiam pasaulyje krepšinio aikštelėse matę „Negerų“ žaidėjai po blankios pirmosios rungtynių pusės ašarų į rankšluostį nebraukė ir jau trečiojo kėlinio metu ėmė mažinti atsilikimą. Komandos atgimimą inicijavo Giedrius Kvakšys ir Povilas Kaminskas, kurie agresyviu žaidimo vertė „Ginio Pajėgų“ žaidėjus prie savojo krepšio jaustis bejėgiais. Dominykui Rakauskui pataikius tolimą metimą lygos naujokų žaidimas stabilizavosi, tačiau juos nuo varžovų skyrė jau tik 6 taškai, kas mums žadėjo karštą vakarėlį ketvirtajame kėlinyje.

Lemiamo ketvirčio pradžioje puolime aktyvesni buvo „Negerų“ komandos žaidėjai, kurie sėkmingai gynėsi ir nuo varžovų atakų, tačiau viskas ko komandai trūko buvo taiklūs metimai. Po šešių atakų kurios baigėsi netaikliais metimais Povilas Kaminskas pelnė pirmuosius taškus šiame ketvirtyje, privertė varžovus prasižengti ir realizavęs baudos metimą „Negerų“ atsilikimą sumažino per pusę nuo 6 iki 3 taškų. Visgi tai buvo paskutinis pastarosios komandos pasispardymas taip ir neradusi savo puolimo gijų ji buvo pasmerkta dar vienai blankiai atkarpai, kurią varžovai laimėjo labai kukliu rezultatu 7:4.

„Negerų“ komanda patyrė trečią nesėkmę iš eilės, ją kaip ir kitas dvi lėmė blankus komandos žaidimas puolime. Šį sezoną „Negeri“ renka po 67,67 taško, o per tris paskutines rungtynes šis rodiklis krito iki 52,33 taško, tikrai nepačios geriausios naujienos žinant, kad svarbiausios sezono kovos nenumaldomai artėja.

„Ginio Pajėgos“: Dominykas Rakauskas 18, Justas Aršauskas 11. „Negeri“: Povilas Kaminskas 15, Giedrius Kvakšys 14.

„KK Alkani“ neįveikė „TG Sokol“ gynybos: „KK Alkani“ antrajame etape jau pralaimėjo tris žaistas dvikovas (vienintelę pergalę pasiekė 20:0). Komandos sudėtis popieriuje prieš sezoną atrodė konkurencinga, tačiau prastas ne vieno komandos nario rungtynių lankymas neleido komandai pasirodyti geriau. Matydamas, kad padėtis prastėja su kiekviena diena ekipos vadovas Pranas Vaidotas Šarka į ekipą susigrąžino Artūrą Giedraitį bei Aurimą Gudavičių, kurie turėtų užpildyti atsiradusias spragas. „KK Alkanų“ vasario 12 dieną laukė per 5 rungtynes 4 kartus laimėjusi „TG Sokol“.

„KK Alkani“ dvikovą pradėjo taikliu tritaškiu 3:0, pasižymėjo Romuald Zemlianskij. Komandos gynyba baudos aikštelėje veikė be priekaištų, todėl jokių šansų prasibrauti po varžovų krepšiu negavę „sakalai“ metė daug metimų iš distancijos. Tokia taktika veikė tik labai trumpą laiką, keturi Nerijaus Pigagos taškai leido „TG Sokol“ ištampyti varžovų gynybą, o žaidimo ritmą pagavę šios komandos krepšininkai vėliau 15:8 laimėjo ir pirmą ketvirtį. „KK Alkanų“ situacija šio ketvirčio gale buvo dar sunkesnė 5:15, tačiau tritaškiu kėlinio gale pavyko pasižymėti Adomui Griciui.

Gerą pirmą kėlinį „TG Sokol“ komandai kažkiek apkartino pagrindinio įžaidėjo Nerijaus Pigagos kojos trauma.

Antro ketvirčio pradžioje „KK Alkani“ baudos metimais sumažino atsilikimą iki 5 taškų 10:15, „TG Sokol“ veiksmai puolime išsiderino, pasipylė klaidos ir netaiklūs metimai. Visgi prastesnės varžovams atkarpos „KK Alkani“ neišnaudojo, o šiems pataikius pora tolimų metimų atsidūrė dar sunkesnėje padėtyje 10:21. „KK Alkani“ puolime sunkiai įveikdavo judrią „TG Sokol“ gynybą ir įpusėjus rungtynėms atsiliko jau 16:31.

Prasčiausią sezono dvikovą puolant varžovų krepšį sužaidę „KK Alkani“ po didžiosios pertraukos dar bandė užsikabinti, tačiau per 10 minučių nesumažinus atsilikimo (kėlinys baigėsi 15:15) komanda ketvirtajame galutinai palūžo ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 58:37.

„KK Alkani“ sužaidę vienas prastesnių sezono rungtynių kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 42-29, tačiau komanda prarado 3 kartus daugiau kamuolių nei varžovai 24-8 ir pataikė tik 33,33% dvitaškių (sezono antirekordas).

„TG Sokol“: Artur Tyševič 13, Edgar Kolendo 10 (10 atk. kam.). „KK Alkani“: Artur Biriulin, Justas Uleckas ir Romuald Zemlianskij po 6.

2 Grupė („E“) 11-21 vietos

„Tores“ atsirevanšavo „Craptors“ už pralaimėjimą pirmajame etape: „Craptors“ pirmajame etape per 6 rungtynes šventė vos vieną pergalę 70:57 ir ji buvo pasiekta būtent prieš lygoje 9 sezoną rungtyniaujančią „Tores“ ekipą. Prieš vasario 12 dienos turą revanšo troškusi „Tores“ savo sąskaitoje turėjo 4 pergales ir turnyrinėje lentelėje su dar 4 ekipomis dalinosi 2-6 vietas.

Rungtynes abi komandos pradėjo blankiai, prastas pataikymas ir didelis vaikiškų klaidų kiekis lėmė nerezultatyvų ir gana nuobodų pirmą ketvirtį, po kurio „Tores“ įsiveržė į priekį 10:8. Prasta rungtynių pradžia „Tores“ komandos žaidėjus vertė nervintis ir tas buvo matyti net be padidinimo stiklo. Įtampą vos atlaikė ir labiausiai patyręs „Tores“ komandos žaidėjas Marek Pščolovski, kuris norėjo kažką pasakyti prieš ant jo ekipos draugo supykusiam Tomui Bumbuliui. Komandos draugai greitai nuramino ne pirmą kartą šį sezoną užsidegusį komandos vadovą, todėl abiejų komandų žaidėjai šioje situacijoje paįvarinusioje nuobodų ketvirtį išvengė nuobaudų ir rimtesnių incidentų.

Antrą kėlinį „Craptors“ pradėjo sausa atkarpa 4:0, tačiau Erikas Augūnas sėkmingai užbaigė dvi „Tores“ atakas sugrąžinusias 2 taškų pervarą 14:12. „Craptors“ antrojo ketvirčio pradžioje puikiai dalinosi kamuoliu, o vis aktyvesnis jaunimo žaidimas prie varžovų krepšio ir puikus kamuolio judėjimas greitai davė saldžių vaisių, po 20 minučių per ketvirtį pagreitį įgavusi komanda jau pirmavo 24:21.

Įdomu tai, kad pirmosiose šių komandų sezono rungtynėse po 20-ties minučių taip pat pirmavo „Craptors“ (31:26), o pirmas kėlinys buvo pasibaigęs 2 taškų „Tores“ persvara.

Trečio kėlinio pirmąją pusę aikštelėje dominavo „Tores“ ekipos patirtis, komanda puikiai perskaitydavo varžovų gynybą bei išnaudodavo perdavimus aukštesniems žaidėjams po krepšiu. Kai „Craptors“ ėmė pataikyti iš toli „Tores“ žaibiškai nespėjo pergrupuoti savo gynybos, todėl jaunimas kėlinio gale pasinaudoję sumaištimi po varžovų krepšiu išlygino kėlinio rezultatą 16:16 ir susigrąžino po 2 ketvirčių turėtą persvarą 40:37.

„Tores“ lemiamą ketvirtį pradeda nuo geros gynybos, būtent geležinė gynyba ir užtikrintas Eriko Augūno žaidimas puolime leidžia lygos senbuviams kontroliuoti rungtynes svarbiausioje jų atkarpoje. Iki rungtynių pabaigos likus truputį daugiau nei minutei „Craptors“ atsiliko 3 taškais. Jaunimas paprašė minutės pertraukėlės po kurios abi komandos apiskeitė netaikliomis atakomis. Kai „Craptors“ neturėjo teisės klysti Jokūbas Cibulskas prametė iš toli, „Tores“ atsakė keturias taškais be atsako ir taip įtvirtino pergalę 53:46.

„Tores“ komanda nepaisant to, kad iškovojo pergalę sužaidė savo nerezultatyviausią dvikovą 2017 metais, iki vasario 12 dienos komanda rinko 76 taškus (80, 75, 73) ir pataikydavo per dvikovą bent po 5 tritaškius. Šį kartą komanda pataikė vienintelį metimą iš 19-kos. Iki šiol blogiausias komandos rezultatas buvo šį sezoną užfiksuotas gruodžio 18 dieną 2 metimai iš 17 taip pat nerezultatyviose rungtynėse su „MF“ 41:48.

„Craptors“: Simonas Norkūnas ir Adolfas Žygas po 15. „Tores“: Erikas Augūnas 19, Aleksandr Lipnevič 13.

„RRKK&Bendorėliai“ pralaimėjo labai svarbias rungtynes: „Išvien“ antroje pajėgumo grupėje tapo grėsminga jėga. Su į TOP16 etapą labai rimtai nusitaikiusia komanda šiai dienai privalo skaitytis visos „2 grupės“ komandos, neišimtis ir plonu ledu vaikščiojanti „RRKK&Bendorėlių“ gvardija. Pastaroji komanda 2017 metų pradžioje padarė didelę pažangą, tačiau radikaliai pagerėjęs žadimas atnešė vos vieną pergalę (1/3).

Matematika paprasta, turnyrinėje lentelėje taškai dalinami už pergales, o ne už žaidimo teigiamus ar neigiamus pokyčius, todėl „RRKK&Bendorėlių“ klubo situacija prieš šią dvikovą jau buvo įtempta. Komanda turėdama vieną pergalę „2 grupėje“ ir be šių rungtynių tris atsargoje privalėjo laimėti šią dvikovą ir to priežastis gana aiški. Laimėjus tik prieš turnyrinės lentelės gale esančias komandas nėra šansų žengti toliau.

„RRKK&Bendorėlių“ lengvasis krašto puolėjas Šarūnas Jankauskas per pirmas keturias sezono dvikovas rinko po 0,5 taško, per sekančias keturias jo vidurkis jau siekė 13-ka taškų, lygiai tiek jų su komandos atgimimu smarkiai susijęs žaidėjas surinko ir vasario 12 dieną rungtynėse su „Išvien“.

Po Šarūno Jankausko tritaškio Bendorėlių atstovai pranašumą 3:0 įgijo jau pačioje rungtynių pradžioje. Brolių Ovidijaus ir Eimanto Kriaunaičių dvitaškiai kurį leido „Išvien“ dar išsilaikyti ant kojų 4:6, tačiau vis didėjančios „RRKK&Bendorėlių“ apsukos puolime greitai tapo rimtu iššūkiu aukščiau turnyrinėje lentelėje įsitaisiusiai „Išvien“.

Bendorėlių atstovai žaidė greitai, rinko daug lengvų ir pigių taškų iš po krepšio ir sužaidę istorinį, rezultatatyviausią ketvirtį komandos istorijoje po 10-ties minučių pirmavo 26:14. „Išvien“ komandai pirmojo kėlinio metu trūko koncentracijos gynyboje ir puolime, tačiau viską šis kolektyvas į savo vietas surikiavo per antrą ir trečią ketvirtį 52:50.

Pakako laiku grįžti į gynybą, puolime ieškoti racionalesnių sprendimų ir „RRKK&Bendorėlių“ komanda iškart susidūrė su didesniais nemalonumais. Prie varžovų krepšio šiai komandai labai trūko jėgos ir ūgio, prie savojo geresnio susikalbėjimo tarpusavyje. Ne vieną ir ne du kartus „Išvien“ varžovų gynybą baudė ne už vėlavimą grįžti prie savojo krepšio, o už vėlavimą grįžti prie savųjų gynėjų po pakalbos arba varžovams pastačius užtvarą nespėjus išsikeisti.

Nepaisant jėgų ir meistriškumo skirtumo gero pirmojo kėlinio dėka „RRKK“ krepšininkai kovoti dėl pergalės turėjo šansą ir dvikovos pabaigoje. Komandas dvikovos gale skyrė 3 taškai, o Renaldas Barauskas pataikė dvitaškį su varžovų pražanga kuris galėjo „Išvien“ pranašumą sumažinti iki minimumo. Visgi rungtynių arbitrai priėmę teisingą sprendimą nusprendė, kad prieš puolėją varžovai prasižengė iki metimo, taip „RRKK“ teko pratęsti ataką išsimetant kamuolį iš užribio. Kritiniu momentu komanda suklydo, tačiau jų laimei sužibėti nepavyko ir „Išvien“ vyrams.

Bendorėlių atstovams reikėjo tritaškio, kad būtų pasiektas pratęsimas ir to komanda siekė gana aktyviai, visgi net tris kartus iš toli atakavęs Mindaugas Martinonis taip ir nevainikavo komandos geros kovos dėl atšokusių kamuolių (41-35) taikliu metimu 64:67.

„RRKK&Bendorėlių“ komandai kuri per 9 pirmas sezono rungtynes vos kartą surinko 50 taškų, o paskutinėse keturiose net tris kartus pelnė 64 ir daugiau sekančios rungtynės su „MF“ bus lemiamos, komanda pralaimėjusi šias rungtynes gali atsiveikinti net su teorinėmis viltimis sezoną pratęsti TOP16 etape.

„RRKK&Bendorėliai“: Rytis Varpučianskis 16, Šarūnas Jankauskas 13. „Išvien“: Ovidijus Kriaunaitis 21 (11 atk. kam.), Rokas Burnys 18, Eimantas Kriaunaitis 13, Justinas Navickas 11.

Sunkiai įsivažiavusi „Burkalifa.eu“ pasiekė pergalę: Balansą 3-2 turinčios „Burkalifa.eu“ laukia įtempta vasario antra ir kovo pirma pusė medžiojant vieną iš 6 bilietų į TOP16 etapą. Komandai skaičiuoti teorinius šansus dar anksti, tačiau pažvelgus į likusių varžovų sąrašą („Išvien“, „Tores“, „MF“, „Visad gatavs“) nesunku padaryti išvadą, kad šio turo rungtynės su „KK Bet Koks“ lygos naujokams buvo gyvybiškai svarbios. Gyvenk arba mirk klausimą vasario 12 dieną sprendė ir „KK Bet Koks“ (0/5).

Kazimieras Kanevičius ir Aleksandras Romanovskis jau rungtynių pradžioje pasižymėjo tritaškiais leidusiais „KK Bet Koks“ komandai atitrūkti, o vėliau ir užtikrintai 23:6 laimėti pirmą ketvirtį. „KK Bet Koks“ per pirmas 10 minučių buvo greitesni, kovingesni ir pranašesni už tik baudos metimais taškus rinkusius varžovus net keliomis galvomis.

Kai atrodė, kad „KK Bet Koks“ parodys „Burkalifa.eu“ komandai kur žiemoja vėžiai viskas apsivertė aukštyn kojom. „Burkalifa.eu“ agresyvios gynybos pagalba privertė varžovus prarasti kelis kamuolius, o puolime ir vėl naudingai buvo išnaudojamas puolėjas Nerijus Jozonis. Kartais atrodo, kad šis po 25,17 taško ir 14,67 atšokusio kamuolio renkantis puolėjas (26,83 naud. bal.) gali pats vienas puolime apžaisti daugelį „2 grupės“ komandų. Po gero kėlinio „Burkalifa.eu“ nuo varžovų jau skyrė ne 17-ka, o tik 5 taškai.

Jei iki didžiosios pertraukos kiekvieną kėlinį dominavo viena kuri nors komanda, tai po jos visą trečią ketvirtyje aikštelėje matėme gana rezultatyvią ir lygią kovą. „KK Bet Koks“ rungtynėms įsibėgėjus prarado intuiciją kovojant dėl atšokusių kamuolių, todėl varžovų komanda turinti šiai dienai geresnę priekinę liniją prieš lemiamą ketvirtį įsiveržė į priekį vienu tašku 45:44. Po trijų kėlinių klausimų buvo likę daugiau nei turėjome atsakymų.

Lemiamą ketvirtį geriau pradėjo lygos naujokai, jie po Jozonio baudos metimų ir Ugniaus Stulginsko dvitaškio nutolo 49:44, reguodami į ne jų naudai besikeičiantį rezultatą „KK Bet Koks“ paprašė minutės pertraukėlės. Trumpas pasitarimas „KK Bet Koks“ komandai naudos neatnešė, komanda toliau klydo, mėtė pro šalį, o varžovai Ugniaus Stulginsko ir Algirdo Vilimo sėkmingų atakų dėka nurūko į priekį 54:44. Rungtynių gale „KK Bet Koks“ bandė kilti į šturmą, tačiau jis buvo numalšintas 61:54.

„Burkalifa.eu“: Nerijus Jozonis 30 (15 atk. kam.), Ugnius Stulginskas ir Algirdas Vilimas po 11. „KK Bet Koks“: Aleksandras Romanovskis, Kazimieras Kanevičius ir Kęstutis Bačkis po 11.

„Broliai Šaunuoliai“ išstūmė „MF“ už 6-tuko ribų: Pirmajame etape tarpusavio rungtynėse pajėgesni 87:76 buvo „Broliai Šaunuoliai“. Ši komanda pastaruoju metu demonstruoja gerą krepšinį ir dėsningai vasario 12 dienos turo sulaukė būdami vienvaldžiais „2 grupės“ lyderiais (5/1). „MF“ ekipa (4/2) iki reguliaraus sezono finišo likus trims rungtynėms be šių gavo puikų šansą nušauti net tris zuikius, pasiekti revanšą už pirmą etapą, gauti ekstrą tašką kurį konkurentai žaisdami prieš brolius iškovoja retai bei bent trumpam atimti iš varžovų vienvaldžių grupės lyderių karūną. Šūvis buvo netaiklus, „MF“ pralaimėjo 69:91 ir kuriam laikui net iškrito iš „2 grupės“ pirmojo šešetuko ribų, kas turėtų būti rimtu perspėjimu studentams jeigu jie dar ruošiasi sezoną pratęsti TOP16 etape.

Per 8 paskutines rungtynes vos kartą suklupę „Broliai Šaunuoliai“ rungtynes pradėjo užtikrinčiau ir pirmą kėlinį laimėjo 24:18.

Antrojo kėlinio pradžioje „MF“ ėmė strigti prie varžovų krepšio, vėliau gynėjų metimai iš distancijos leido šiai komandai pasigerinti situacija, tačiau „Broliai Šaunuoliai“ toliau kontroliavo lentą išlaikydami varžovus per saugų atstumą. Ketvirčio gale „Broliai Šaunuoliai“ surengė dvi sėkmingas atakas ir puikiai padirbėjo gynybo kas leido įpusėjus rungtynėms jau turėti 11 taškų pervarą 44:33. Mantas Kazlauskas po eilinės „MF“ klaidos ketvirčio gale dar galėjo skirtumą padidinti efektingu dėjimu, tačiau rungtynių arbitrai įžvelgė, kad puolėjas dėjimą atliko po laiko.

Po didžiosios pertraukos „Broliai Šaunuoliai“ tęsė savo dominavimą, tačiau įpusėjus trečiam kėliniui sėkmingomis atakomis vis dažniau džiaugtis progų gavo „MF“ krepšininkai, kas privertė „Brolius Šaunuolius“ paprašyti minutės pertraukėlės. Iškart po jos Marius Rimošaitis pasižymėjo dvitaškiu su varžovų pražanga 62:42, o broliams apsigynus pasižymėjo kitas priekinės linijos dueto žaidėjas Egidijus Mažeika. Šis aukštaūgis „Brolius Šaunuolius“ papildė visai nesenai, tačiau labai greitai radęs bendrą kalbą su naujais komandos draugais dabar renka po 15,50 taško (9 atk. kam.) ir 16,75 naudingumo balus.

„Broliams Šaunuoliams“ kėliniui į pabaigą buvo pavykę susikrauti 24 taškų pervarą, tačiau Juliaus Ščipoko ir Tomo Balčiaus metimai leido „MF“ komandai kėlinį baigti garbingiau 48:68.

Ketvirtas kėlinys abiems komandoms tapo tik formalumu, nors ir neblogai pataikę studentai niekaip neprirėmė varžovų prie kampo ir leido dar labiau pasigerinti statistinius rodiklius.

„Broliai Šaunuoliai“ šiose rungtynėse atliko 26 rezultatyvius perdavimus, pagal šį rodiklį komanda yra antra lygoje (21,62 vid.). Per 13-ka rungtynių 26 ir daugiau perdavimus komanda atliko jau 5-tą kartą, o jos vasario mėnesį fiksuojamas vidurkis šioje statistikos kategorijoje yra ištiesų įspūdingas (28 rez. perd.).

„Broliai Šaunuoliai“: Egidijus Mažeika 21, Mantas Kazlauskas 20, Darius Jovaiša 19, Marius Krukonis 13 (12 rez, perd.), Justinas Povilauskas 12. „MF“: Julius Ščipokas 20, Tomas Balčius 19, Paulius Andrijauskas 15.

VASARIO 12 DIENOS ŽAIDĖJAS

Tadas Gimžauskas sužaidė fantastiškas rungtynes, o jo vedama „ŠKK Šnapių“ kompanija 93:69 sutriuškino prieš savaitę staigmeną įveikiant „KK Riešę“ užfiksavusią „KK Comma 313”. Gynėjas šiose rungtynėse surinko 31 tašką bei pataikė 9 tolimus metimus 16-kos. Iki šiol per 4 žaistas rungtynes Tadas Gimžauskas buvo pelnęs 34 taškus ir pataikęs 10 tolimų metimų. Apie save priminęs vienas iš svarbiausių šnapių žaidėjų taip pat atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą perėmė kamuolį, tris kartus suklydo ir viso į savo sąskaitą surinko 29 naudingumo balus.

VASARIO 12 DIENOS SIMBOLINIS PENKETUKAS

„Centras“: Erikas Augūnas, „Tores“: Po 10,56 taško ir 11,33 atkovoto kamuolio šį sezoną renkantis „Tores“ vidurio puolėjas Erikas Augūnas vasario 12 dieną sužaidė sezono rezultatyviausias rungtynes (19 tšk.) taip labai svariai prisidėdamas prie savo komandos pergalės 53:46 prieš „Craptors“. „Centras“ pataikė visas 3 baudas, 8 iš 11 dvitaškius, atkovojo 8 kamuolius, po kartą sėkmingai asistavo komandos draugams, perėmė kamuolį bei suklydo. Erikas Augūnas šį kartą surinko 20 naudingumo balų kas yra antras jo sezono rezultatas. Tiesa 5 asmenines pražangas susirinkęs aukštaūgis dvikova baigė ankščiau nei nuskambėjo finalinis rungtynių švilpukas.

Sunkusis krašto puolėjas: Andrius Šimelevičius, „O.P.A.“: „O.P.A.“ 61:55 įveikė „Zarasus“, o Andrius Šimelevičius sužaidė karjeros rungtynes. Puolėjas pataikė visus baudos metimus 3/3, 10/11 dvitaškių, vieną tritaškį taip surinkdamas 26 taškus, taip pat jis atkovojo 8 atšokusius kamuolius, atliko du rezultatyvius perdavimus, po du kartus suklydo ir prasižengė. „O.P.A.“ komandos laikinuoju vedliu tapęs žaidėjas surinko 31 naudingumo balą. Iki vasario 12 dienos rezultatyviausiose sezono rungtynėse jis buvo pelnęs 14 taškų, o karjeros SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE rekordas buvo sustojęs ties 16-kos taškų atžyma.

Lengvasis krašto puolėjas: Ovidijus Kriaunaitis, „Išvien“: Ovidijus Kriaunaitis sužaidė geriausias sezono rungtynes, o „Išvien“ išnešė sveiką kailį 67:64 rungtynėse su „RRKK&Bendorėliais“. Puolėjas pelnė 21 tašką (sezono rekordas), atkovojo 11 atšokusių kamuolių ir viso surinko 24 naudingumo balus. Vienas iš stabiliausių „Išvien“ žaidėjų šį sezoną sužaidė 12-ka rungtynių ir net 10 iš jų baigė pelnydamas bent 10 taškų.

Atakuojantis gynėjas: Tadas Gimžauskas, „ŠKK Šnapiai“.

Įžaidėjas: Andrius Predkelis, „Zarasai“: „Zarasai“ 55:61 pralaimėjo „O.P.A.“ komandai, tačiau dėl to mažiausiai kaltas 28 taškus pelnęs, 10 atšokusių kamuolių sugriebęs ir dar 8 rezultatyvius perdavimus atlikęs komandos generolas Andrius Predkelis. Gynėjas šį kartą metė net  29 metimus ir dažniasiai būdavo vienintelis žmogus kuris nesikratydavo atsakomybės, nors tikslą pasiekė tik 11 metimų tai nesutrukdė vienam iš komandos kertinių žaidėjų surinkti 29 naudingumo balus ir pagerinti net keturis asmeninius sezono rekordus (taškai, atkovoti kamuoliai, perdavimai, naudingumo balai).