Įvykių kaleidoskopas. 12 – asis turas (2017.01.22)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia sausio 22 dieną įvykusį turą bei pristato rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė, rungtynių rezultatai, geriausi asmeniniai pasirodymai bei geriausių turo žaidėjų penketukas.

1 Grupė („D“) 1-10 vietos

Lyderių ir autsaiderių rungtynėse lengva „KK Riešės“ pergalė: Pirmosios sausio 22 dienos turo rungtynės „1 grupėje“ vyko tarp nepralaiminčios „KK Riešės“ ir be pergalių antrajame likusių „Zarasų“.

Sausio 15 dieną į rungtynes penkių žaidėjų nesurinkę „Zarasai“ akistatą su geriausią puolimą lygoje šiuo metu (110,20 vid.) demonstruojančiais „KK Riešės“ krepšininkais pradėjo išvengdami greito nokdauno bei pirmą gynybinį kėlinį pralaimėjo tik 11:15. Už gerą komandos startą 9 balus iš 10-ties galima parašyti komandos vidurio puolėjui Andriui Steponavičiui kuris iš peties padirbėjo abiejose aikštelės pusėse.

„KK Riešės“ vyrai aukštesnę pavarą įjungė vos tik prasidėjus antrajam ketvirčiui bei surengė spurtą 9:0. Tarytum iš žiemos miego prabudę meškėnai lygos lyderiai po pirmosios rungtynių dalies jau turėjo 25 taškų persvarą 43:18.

Po didžiosios pertraukos „Zarasams“ krito metimai, tačiau sutramdyti uraganinio varžovų puolimo kolektyvas nesugebėjo ir po 30 minučių „KK Riešė“ jau galėjo džiaugtis savo rankose laikoma 41 taško persvara 86:45.

Kai „KK Riešė“ įsimėto ir pradeda diktuoti savo sąlygas neretai varžovams tampa lengviau rinkti taškus, neišimtis buvo ir šių rungtynių ketvirtasis kėlinys. Komanda mėgsta smagintis puolime ir dažnai gynyba palieka antrame plane.

Po Viktoro Asačiovo ir Luko Motiejūno dvitaškių ketvirtojo kėlinio pradžioje „KK Riešė“ pirmavo 90:45, tačiau tada įsismagino 9 taškus iš 12-kos „Zarasams“ per 4 minutes surinkęs puolėjas Miglius Dambrauskas leidęs savo komandai išlyginti ketvirto kėlinio rezultatą 12:12 (98:57).

Jau sekančios „KK Riešės“ atakos metu puikiai komandos draugų suteikiamas progas realizavęs Lukas Motiejūnas pasižymėjo dvitaškiu bei leido savo komandai 8 kartą iš sezoną pasiekti 100-to taškų ribą.

Nors rungtynių nugalėtojas jau buvo aiškus per likusį rungtynių laiką kietos vyriškos kovos netrūko. Į grumtynes po „KK Riešės“ krepšiu dėl geresnės pozicijos įsivėlė du veteranai Dainius Novickas ir Andrius Steponavičius. Mikro dvikova baudos aikštelėje tarp vienų vyriausių lygos žaidėjų užsitęsėsi ilgai, kol galiausiai nesportine pražanga buvo nubaustas zarasiškis.

Po Dainiaus Novicko keturių baudos metimais pelnytų taškų „KK Riešė“ pirmavo 114:71, tada „Zarasai“ pelnė 4 taškus be atsako, o nieko nelaukę lygos lyderiai greitai atsakė tuo pačiu 118:75. Tiksint paskutinei dvikovos minutei aikštelėje abiejų komandų veiksmuose netrūko chaotiškų veiksmų, kol galiausiai iš toli pasižymėjęs Andrius Predkelis leido „Zarasams“ minimaliai 33:32 laimėti bent vieną ketvirtį.

Rungtynes „KK Riešė“ laimėjo 118:78. Pirmoji komandų akistata šį sezoną baigėsi taip pat šios komandos pergale rezultatu 88:47.

„Zarasai“ nepaisant dar vieno rimbo kirčio šioje dvikovoje sugebėjo pagerinti net kelis sezono rekordus. Ežerų krašto atstovai pelnė daugiausiai taškų (78), pataikė daugiausiai tritaškių (9), atliko daugiausiai rezultatyvių perdavimų (19). Visgi vieną skaičių komandos krepšininkai po šių rungtynių norės pamiršti kuo greičiau. Komanda žaisdama su „KK Rieše“ klydo rekordiškai dažnai (30 kld.) kai tuo tarpu per paskutines dvi dvikovas buvo suklydusi viso 31 kartą per abi rungtynes.

Išvyko: Prieš šias rungtynes „KK Riešės“ komandą paliko puolėjas Žygimantas Kosarevas (9,67 tšk., 10,67 naud. bal.) kuris pakėlė sparnus iš išvyko į Ispaniją.

Debiutavo: Laurynas Kirlys VASAROS TAURĖS 2016 turnyre gynė „KK Riešės“ klubo garbę (14,25 tšk. vid.), o sausio 22 dieną grįžo į SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGĄ užsivilkdamas būtent šios komandos marškinėlius. Gynėjas su „KK Fuxų“ komanda 2013 ir 2014 metais tapo čempionu, 2016 metų pavasarį padėjo išplėšti bronzos medalius „KK Išjunk šviesą“ komandai, o šių rungtynių išvakarėse surengė karjeros pasirodymą „Nacionalinėje krepšinio lygoje“ (NKL), kai per 26 žaidimo minutes į KTU krepšį sumetė 30 taškų.

Istoriškai geras puolimas: „KK Riešė“ šį sezoną renka po 110,20 taško. Per visą lygos istoriją dar nei viena komanda nedemonstravo panašių skačių, o geriausias rezultatas pasibaigus sezonui priklauso 2015/2016 metų sezono „KK Išjunk šviesą“ komandai kuri rinko po 88,43 taškus.

„Zarasai“: Miglius Dambrauskas 24, Andrius Predkelis 23, Salvijus Ragėnas 11. „KK Riešė“: Dainius Novickas (12 atk. kam.) ir Lukas Motiejūnas po 30, Deimantas Pavlovskis 29, Viktoras Asačiovas 15 (12 atk. kam.), Laurynas Kirlys 11.

„TG Sokol“ ir „ŠKK Šnapių“ revanšai: „TG Sokol“ 57:51 įveikė „Negerus“, o „ŠKK Šnapiai“ 79:47 „O.P.A.“ bei atsirevanšavo už pirmajame etape atitinkamai 55:69 ir 64:68 patirtus pralaimėjimus pirmajame etape. Tiek vienos, tiek kitos poros susitikimai ne vieną sezoną komandoms jau tapo principo reikalu.

Rungtynes su „O.P.A.“ geriau pradėję „ŠKK Šnapiai“ po pirmo kėlinio įsiveržė į priekį 17:8. „O.P.A.“ viso ketvirčio sunkiai rado kelių prie varžovų krepšio, o susikūrę progas metimams jų neišnaudodavo.

Antrajame kėlinyje „ŠKK Šnapiai“ varžovų gynyboje skylių atrado dar daugiau, šios komandos atakos dažnai baigdavosi tolimais metimais. Prasidėjus 15 rungtynių minutei pirmaujanti komanda dar labiau pagerino kovą dėl atšokusių kamuolių ir puikiai išnaudodama antruosius šansus vis labiau tolo. Antras ketvirtis baigėsi Tado Gimžausko tritaškiu po kurio „O.P.A.“ deficitas pasiekė 23 taškų atžymą 17:40.

Trečias kėlinys prasidėjo „O.P.A.“ krepšininkams pradėjus rodyti atsigavimo ženklus, po Artūro Pūkio ir Andriaus Šimelevičiaus atakų komanda spurtavo 5:0 ir sumažino atsilikimą iki 18 taškų. Visgi gerai kėlinį pradėjusi komanda reikalus sutvarkė tik puolime, po Tado Gimažausko ir Algirdo Macijausko tritaškių „ŠKK Šnapiai“ greitai susigrąžino iniciatyvą į savo rankas.

Prieš ketvirto kėlinio pradžią „ŠKK Šnapiai“ pirmavo 62:34 ir komandos pergalė nekėlė jokių klausimų. Revanšą pasiekusi komanda išnaudodama didelę rotaciją 17:13 laimėjo ir ketvirtą kėlinį. „O.P.A.“ žaidėjus antroje rungtynių pusėje kaustė nuovargis kuris labai smarkiai įtakojo metimų taiklumą. Pačioje rungtynių pabaigoje blankias rungtynes sužaidę „O.P.A.“ žaidėjai vos vilko kojas, o komandos krepšį tris kartus iš eilės dėjimais dar spėjo sudrebinti Marius Kazlauskas.

„ŠKK Šnapiai“: Arnas Arlauskas 13, Kristijonas Simsonas (10 atk. kam.) ir Marius Kazlauskas po 11. „O.P.A.“: Artūras Pūkys 19 (11 atk. kam.), Andrius Šimelevičius 12.

Kaip ir dažniausiai kai susitinka „Negeri“ ir „TG Sokol“ aikštelėje vyksta lygi kova, o vienai iš komandų pabėgus į priekį kita seka paskui ir sužaidusi geresnę atkarpą panaikiną turimą deficitą. Šios rungtynės nebuvo kitokios ir prasidėjo labai lygiu pirmuoju kėliniu. Antroje šio ketvirčio pusėje suspirgėjęs Karol Ruselevič vedė „sakalus“ į priekį, tačiau „Negeri“ geros gynybos dėka sugebėjo išlaikyti 1 taško persvarą 16:15 savo rankose.

Antrą kėlinį geriau pradėjo „TG Sokol“, tačiau vėliau daugiausiai Lino Stripinio ir Pauliaus Mičėno dėka „Negeriems“ pavyko išlyginti dvikovos eigą ir rezultatą. Rungtynėms artėjant prie didžiosios petraukos po abiem krepšiais galima buvo matyti daug kietos vyriškos kovos, kuri labiau naudinga buvo pirmą rungtynių dalį laimėjusiems Šalčininkų vicečempionams 27:25.

Trečią kėlinį Nerijus Pigaga pradėjo netaikliu tritaškiu, o Gediminas Astrauskas jau sekančios atakos metu sugebėjo išlyginti rezultatą 27:27. Būtent šio puolėjo agresyvus žaidimas trečio kėlinio metu leido „Negeriems“ diktuoti savo sąlygas ir po 30 minučių būti priekyje 39:37. Šio ketvirčio pabaigoje abi komandos neišnaudojo daug progų kai savo atakas nutardavo baigti skubotais tolimais metimais, o tai labai smarkiai kirto bendram rungtynių rezultatyvumui.

Lemiamas ketvirtis mums žadėjo didelę intrigą. Nusivilti neteko, nes rungtynių nugalėtojas sprendėsi pačioje dvikovos pabaigoje. Ketvirtis prasidėjo „Negeriems“ laimint daug oro dvikovų. „TG Sokol“ puolimas įstrigo, o tą atkarpą gerai išnaudoję varžovai pabėgo į priekį 7 taškais. Kai žaidimo vadžias į savo rankas tvirčiau paėmė „TG Sokol“ atakų organizatorius Nerijus Pigaga komanda pamažu pradėjo lipti iš duobės ir pristabdė varžovų puolimą 47:47.

Nerijus Pigaga pataikė du svarbius tritaškius 53:49 ir „TG Sokol“ atsidūrė arčiau pergalės. Su tuo sutikti nenorėjo blankiau nei įprastai žaidęs Povilas Kaminskas, po puolėjo baudos metimų 51:53. „TG Sokol“ po minutės pertraukėlės ir toliau pasitikėjo Pigaga, prieš jį prasižengę „Negeri“ leido jam 2 baudos metimais padidinti persvarą iki 4 taškų 55:51. Pirmosiose komandos rungtynėse 11 tritaškių iš 13 pataikęs Arnoldas Juchnevičius šį kartą prametė 9 savo tritaškį, o į priekį nubėgęs Vladimir Kiseliov sulaukė perdavimo iš komandos draugų ir taikliu metimu iš po krepšio padėjo galutinį tašką šiose įtemptose rungtynėse.

Šiuo metu tarpusavio rungtynių balansas 3-8 „Negerų“ naudai.

„TG Sokol“: Nerijus Pigaga 18, Edgar Kolendo 12, Karol Ruselevič 11. „Negeri“: Arnoldas Juchnevičius 11, Povilas Kaminskas 10.

2 Grupė („E“) 11-21 vietos

Dar vienos geros „RRKK&Bendorėlių“ rungtynės: Antrą pergalę į savo sąskaitą sausio 15 dieną įsirašę „RRKK&Bendorėliai“ rungtynėse su „Visad gatavs“ lygiai po savaitės pakartojo komandos rezultatyvumo rekordą (65 tšk.), tačiau lygiose rungtynėse rezultatu 65:69 turėjo pripažinti „Visad gatavs“ komandos pranašumą.

Ilgą laiką sėkmės receptų ieškoję Bendorėlių atstovai atrodo pagaliau pajuto pasitikėjimą savo jėgomis ir radikaliai pagerino savo puolimą. Antras rungtynes iš eilės „RRKK&Bendorėliai“ pataikė bent 46,94% dvitaškių ir bent 33,33% tritaškių. Ansktesnėse 9 rungtynėse komanda apie tokius skaičius galėjo tik pasvajoti. Paskutines dvi rungtynes komanda naudojo labai mažą žaidėjų rotaciją, jeigu daugeliui komandų atsarginių trūkumas dažnai tampa galvos skausmu, tai Bendorėlių atstovams maža rotacija netik, kad netrukdo, tačiau leidžia žaisti žymiai geriau. Būtent didelė rotacija ir dažni keitimai ankščiau smarkiai išderindavo komandos žaidimą ir ji po neblogos rungtynių pradžios į duobę krisdavo jau 11-14 dvikovos minutę.

Pirmajį rungtynių kėlinį tarp „RRKK&Bendorėlių“ ir „Visad gatavs“ 17:15 laimėjo pastarieji. Visą kėlinį aikštelėje vyko atkakli kova, o komandos išsiskyrė joms nebūdinga ramybe ir drausme puolime. Pirmą kėlinį pralaimėjusiems Bendorėlių atstovams didžiausias pavojus prarasti dvikovos kontrolę buvo kilęs antroje ketvirčio pusėje, kai Vygantas Versockas pelnė 5 taškus be atsako ir sukėlė rimčiausią sprogimą per 10 minučių.

Antrą kėlinį Mindaugas Gaveika pradėjo tritaškiu 20:15, vėliau komanda spurtavo 9:0 ir pabėgo į priekį 29:17. „RRKK&Bendorėlių“ krepšininkams šį kartą antrojo kėlinio sindromas nepasireiškė, komanda greitai perėmė rungtynių vadžias į savo rankas ir įpusėjus rungtynėms nuo varžovų atsiliko 33:35.

Po didžiosios pertraukos „Visad gatavs“ į priekį šovė pirmieji, po Artiom Lisovskij 4 taškų 42:35. „Visada pasiruošę“ geriau pradėję trečią kėlinį iš eilės visgi toli nepabėgo, drausmingas varžovų žaidimas gynyboje ir puolime lėmė, kad komandos antrą kėlinį iš eilės sužaidė taikiai 19:19 (54:52).

Ketvirtą kėlinį rungtynių į savo pusę stipriau patempti vėl niekas nesugebėjo, o pačioje dvikovos pabaigoje užvirė rimtas mūšis dėl pergalės, kurį šį kartą laimėjo labiau patyrusi „Visad gatavs“ komanda.

„RRKK&Bendorėliai“: Raimundas Umbrasas 19 (18 naud. bal.), Laurynas Bakutis 14. Šarūnas Jankauskas 12, Rytis Varpučianskas 11. „Visad gatavs“: Vygantas Versockas 21, Mindaugas Gaveika 18, Artiom Lisovskij 17.

„Tores“ pergalė įsirašė be kovos: „KK Bet Koks“ kolektyvas dvikovai su „Tores“ surinko tik tris žaidėjus ir varžovams pergalę atidavė be kovos. Šiuo metu komanda „2 grupėje“ lieka be pergalių (0/3) ir per likusias 7 rungtynes turės padirbėti iš peties, kad išsaugotų viltį sezoną pratęsti TOP16 etape. Į šį etapą pateks visos „1 grupės“ komandos bei 6 geriausios kovojančios „2 grupėje“.

„Išvien“ nutraukė „MF“ pergalių seriją: Į tarpusavio dvikovą pirmajame etape neatvykusių „MF“ krepšininkų 3 pergalių seriją „2 grupėje“ nutraukė „Išvien“. Komanda per 5 antrojo etapo dvikovas pasiekusi 3 pergalę rungtynes laimėjo 56:53.

Dvikovos pradžioje priekinės linijos žaidėjų vedama „Išvien“ nutolo 9:3 (Titas Šepetys pelnė 5 taškus), tačiau po Juliaus Ščipoko baudos metimų 5:9 „MF“ atsigavo ir per likusį kėlinio laiką niekuo nenusileido varžovams 14:14.

„MF“ vedama Tomo Balčiaus, Benedikto Jonuškos ir Juliaus Ščipoko pagirtinai laikėsi ir antrojo kėlinio metu, Stutentai po krepšiais turėdami ūgio deficitą netgi sugebėjo kurį laiką kontroliuoti lentą. Po dar vieno lygaus ketvirčio „Išvien“ pirmavo tik 31:30.

Antra rungtynių pusė prasidėjo dviem taikliais Ovidijaus Kriaunaičio baudos metimais 33:30, tačiau vėliau „Išvien“ puolimas įstrigo. Po Juliaus Ščipoko trijų taškų „MF“ išlygino rezultatą 33:33. Komandos rezultatyvumu neišsiskyrė ir prasidėjus 25 dvikovos minutei, dažniausiai taškus joms pavykdavo pelnyti tik pasinaudojus varžovų klaidomis. Ketvirčiui artėjant prie pabaigos Tito Šepečio ir Martyno Rimkaus dueto sėkmingas žaidimas po varžovų krepšiu leido „Išvien“ prieš lemiamą ketvirtį susikrauti trapią 3 taškų persvarą 43:40.

Visą ketvirtą kėlinį komandos demonstravo kovingumą, o jo gale „MF“ įsiveržė į priekį 53:51. „Išvien“ kritiniu momentu bandė naudotis ūgio persvara ir tas davė teigiamą rezultatą. Po Ovidijaus Kriaunaičio ir Martyno Rimkaus metimų komanda įsiveržė į priekį 55:53. „MF“ rungtynėms einant į pabaigą bandė gelbėtis, tačiau taip ir nesugebėjo surengti rezultatyvios atakos, „Išvien“ puolėjas Ovidijus Kriaunaitis pataikė vieną baudos metimą ir padidino savo komandos persvarą iki 3 taškų 56:53. Studentai paprašė dar vienos minutės pertraukėlės, po kurios Tomo Balčiaus tolimas metimas per varžovų rankas buvo netaiklus.

Kova dėl atšokusių kamuolių: „Išvien“ šį sezoną per rungtynes atkovoja po 40,50 atšokusio kamuolio (5 vieta lygoje). Šiuo metu Titas Šepetys (17,50 vid.) ir Martynas Rimkus (17,00 vid.) pagal šį rodiklį lygoje nusileidžia tik atkovotų kamuolių karaliumi tituluojajam Gediminui Povilauskui iš „KK Riešės“ (22,50 vid.). Net 6 iš 10-ties komandos rungtynių atsirasdavo bent vienas žaidėjas kuris dvikovoje surinkdavo bent 15 atšokusių kamuolių.

„Išvien“: Ovidijus Kriaunaitis ir Martynas Rimkus (17 atk. kam.) po 16, Titas Šepetys 13 (10 atk. kam.). „MF“: Benediktas Jonuška 18, Julius Ščipokas 16, Tomas Balčius 12.

Laisvūno Ričkaus šou „Meridianui“ pergalės neatnešė: „Meridianas“ 51:66 nusileido „BC Kibirams“ ir pralaimėjo 10-tą dvikovą šį sezoną. Komanda 50 taškų ribą pasiekė net po 8 rungtynių pertraukos. Šiose rungtynėse nesulaikomas buvo 30 taškų ir tiek pat naudingumo balų surinkęs gynėjas Laisvūnas Ričkus kuriam pavyko surengti geriausia asmeninį pasirodymą šį sezoną. Iki sausio 22 dienos nei vienas „Meridiano“ komando žaidėjas šį sezoną nebuvo surinkęs daugiau nei 25 naudingumo balų.

Rungtynės prasidėjo „BC Kibirų“ komandos žaidėjų Andriaus Piesliko ir Tomo Paliulio tritaškiais 6:0, o po Vytauto Kumetaičio dvitaškio savo taškų taupyklę atidarė ir „Meridianas“ 2:6. „BC Kibirai“ pirmą kėlinį metę sau neįprastai daug tritaškių laimėjo 20:8, o jų varžovai per 10 minučių sužaidė vos vieną gerą atkarpą, kai tritaškį pataikė Darius Valinskas bei tokį pat taškų skaičių vienos atakos metu surinko Laisvūnas Ričkus.

Antrą kėlinį „BC Kibirų“ puolimo nesutramdę „Meridiano“ vyrai toliau klimpo. Po Dariaus Burbulio tolimo metimo kėlinio gale šios komandos deficitas siekė 18 taškų ribą 19:37, o įsibėgėję varžovai ketvirtį baigė spurtu 4:0 (41:19).

Po didžiosios pertraukos „BC Kibirų“ gynybą taikliais metimais vis dažniau terorizavo „Meridiano“ gynėjas Laisvūnas Ričkus, vieną metimą po kito į varžovų krepšį siuntęs geriausias lygos savaitės žaidėjas leido komandai laimėti 13:11 trečią ir 19:14 ketvirtą ketvirtį, tačiau per du kėlinius saugų pranašumą susikrovę „BC Kibirai“ taip ir neleido varžovams pagalvoti apie pergalę.

„BC Kibirai“ iki šių rungtynių pataikydavę po 3,78 tritaškius į „Meridiano“ krepšį sumetė 10 tolimų metimų ir pasiekė sezono rekordą.

„BC Kibirai“: Tomas Paliulis 22, Andrius Pieslikas 12 (12 rez. perd.). „Meridianas“: Laisvūnas Ričkus 30 (11 atk. kam., 6/8 tritaškiai, 30 naud. bal.).

„Broliai Šaunuoliai“ grįžo į pergalių kelią: Sausio 8 dieną „Brolių Šaunuolių“ 4 pergalių iš eilės seriją nutraukė „Craptors“ 52:51. Šį kartą komandai viskas sekėsi daug lengviau. Komanda kuri rinkdama į rungtynes optimalę sudėtį galėtų sėkmingai kovoti ir „1 grupėje“ be didelių sunkumų 93:58 susitvarkė su „Burkalifa.eu“ kurie šiose rungtynėse vertėsi visų pajėgiausių ekipos krepšininkų paslaugomis.

Rungtynių favoritai pirmą kėlinį pradėjo labai aukšta nata ir pelnė 5 taškus be atsako. „Burkalifa.eu“ pamažu rado būdų kaip įveikti varžovų gynybą, tačiau stabdydami varžovų puolimą susidūrė su labai dideliais nemalonumais. „Broliai Šaunuoliai“ puikiai skirstė kamuolį, puikiai pataikė tolimus metimus ir po 10-ties minučių pabėgo į priekį 25:16.

Antrojo kėlinio pabaigoje „Brolių Šaunuolių“ puolimas buvo pristabdytas agresyvios „Burkalifa.eu“ gynybos, tačiau ir po geros pastarosios komandos atkarpos pirmaujančios komandos pranašumas netik, kad nesumažėjo bet ir šoktelėjo iki 14 taškų.

Po didžiosios pertraukos komandos apsikeitė nesėkmingomis atakomis, tada Simas Liepinaitis pasižymėjo dėjimu, o „Burkalifa.eu“ dar kartą suklydus Mantas Kazlauskas brolių persvarą padidino iki 18 taškų. Ketvirčio kurio metu „Brolių Šaunuolių“ duetas (Simas Liepinaitis ir Mantas Kazlauskas) smaginosi dėjimais, o Darius Jovaiša ir Laurynas Ralys ir toliau sėkmingai baudė varžovus taikliais metimais iš distancijos „Burkalifa.eu“ nuo didesnių nemalonumų gelbėjo tik agresyviai puolime žaidę puolėjai Vaidas Mitrofanas ir Nerijus Jozonis.

Galutinai rungtynes savo naudai nukreipę „Broliai Šaunuoliai“ po trijų kėlinių pirmavo 69:47. Ketvirtas kėlinys abiems komandoms buvo tik formalumas, tačiau ir jį geriau 24:11 sužaidė net 7 kartus per antrą rungtynių pusę varžovų krepšį dėjimais drebinę šaunuoliai.

Fabiniai: 2014/2015 metų sezone bronzos medalius laimėjusi „Fabinių“ komanda išsiskirstė, o šios komandos marškinėlius vilkėjusių žaidėjų skaičius „Brolių Šaunuolių“ komandoje po Egidijaus Mažeikos debiuto padidėjo iki 5. Simas Liepinaitis, Egidijus Mažeika, Mantas Kazlauskas, Donatas Sasnauskas ir Laurynas Ralys šiose rungtynėse sudarė didžiąją dalį visos komandos rungtynėms registruotų žaidėjų 5/8.

„Broliai Šaunuoliai“ pasiekę užtikrintą pergalę šiose rungtynėse pagerino sezono rezultatyvumo rekordą (93 tšk.), taip pat komanda per 10 rungtynių jau 6 kartą atliko daugiau nei 20 rezultatyvių perdavimų (26).

Geriausios „Brolių Šaunuolių“ rungtynės puolime virto „Burkalifa.eu“ gynybos fiasko. Iki šiol į lygos naujokų krepšį daugiausiai taškų buvo įmetę čempionai „Reaktoriaus smogikai“ (86 tšk.). Įdomu tai, kad „Burkalifa.eu“ sezono starte per dvi pirmas dvikovas rinkusi po 64 taškus per likusias 8 rungtynes ne karto neperžengė net 59 taškų ribos. Komanda 5 dvikovas iš eilės renka nuo 53 iki 59 taškų ir nedaugiau.

„Burkalifa.eu“: Vaidas Mitrofanas 19 (15 atk. kam.), Nerijus Jozonis 16 (11 atk. kam.), Ugnius Stulginskas 15. „Broliai Šaunuoliai“: Darius Jovaiša 19, Egidijus Mažeika ir Simas Liepinaitis (13 rez. perd.) po 18, Laurynas Ralys 14 (13 atk. kam.), Mantas Kazlauskas 12.

TURO ŽAIDĖJAS

Pirmosiose sezono rungtynėse „Meridianui“ žaidžiant su „ŠKK Šnapiais“ (58:77) 37 taškus komandai surinko gynėjas Rolandas Mikšta (25 naud. bal.). Nei šio gynėjo, nei panašių asmeninių pasirodymų iki sausio 22 dienos daugiau žaidžiant šiems lygos naujokams nematėme. Sausio 22 dieną „Meridianas“ 51:66 nusileido „BC Kibirams“ ir patyrė eilinę nesėkmę, tačiau ekipos gynėjo Laisvūno Ričkaus pasirodymas jam atnešė turo žaidėjo titulą. Antroje rungtynių pusėje komandą iš duobės ištraukti bandęs krepšininkas pelnė 30 taškų (6/8 tritaškiai), atkovojo 11 atšokusių kamuolių, perėmė du kamuolius ir viso surinko 30 naudingumo balų. Retai kada pralaimėjusių komandų žaidėjai patenka į simbolinį penketuką ir tuo labiau tampa savaitės žaidėjais, tačiau šį kartą 58,82% komandos taškų pelnęs lygos autsaiderių gynėjas to nusipelno.

TURO SIMBOLINIS PENKETUKAS

Vidurio puolėjas: Egidijus Mažeika, „Broliai Šaunuoliai“: Sausio 22 dieną „Brolių Šaunuolių“ komandoje debiutavusio Egidijos Mažeikos naujoku SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE nepavadinsi. Aukštaūgis ne vienus metus žaidė „Fabinių“ komandoje ir tą darė labai sėkmingai. Naujiems komandos draugams 93:58 padėjęs įveikti „Burkalifa.eu“ puolėjas pirmosiose sezono rungtynėse surinko 20 naudingumo balų ir tapo geriausiu turo „centru“. Nuo suolo kilęs žaidėjas pelnė 18 taškų (8/14 metimai), atkovojo 8 kamuolius, du karrtus perėmė kamuolį, po kartą suklydo ir prasižengė. Puikus sugrįžimas.

Sunkusis kraštas: Martynas Rimkus, „Išvien“: „Išvien“ 56:53 laimėjo sunkią dvikovą prieš „MF“, okomandos sunkusis krašto puolėjas Martynas Rimkus į  savo sąskaitą įsirašė dar vieną dvigubą dublį (6 šį sezoną). Puolėjas pelnė 16 taškų, atkovojo 17 atšokusių kamuolių ir viso surinko 25 naudingumo balus.

Lengvasis kraštas: Dainius Novickas, „KK Riešė“: Kovingas ir vis dar ištroškęs pergalių, toks yra „KK Riešės“ veteranas Dainius Novickas. Lygos lyderiai 118:78 sutriuškino „Zarasus“, o gyva mėgėjų krepšio legenda šiose rungtynėse pelnė 30 taškų (10/10 baudos metimai), atkovojo 12 atšokusių kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, tris kartus perėmė kamuolį ir tiek pat kartų suklydo bei pažeidė taisykles. Antrą savo dvikovą šį sezoną vyrukas kuris dar turi ko pamokyti jaunesnės kartos atstovus viso surinko 34 naudingumo balus.

Atakuojantis Laisvūnas Ričkus, „Meridianas“.

Įžaidėjas: Simas Liepinaitis, „Broliai Šaunuoliai“: Gynėjas prie „Brolių Šaunuolių“ pergalės 93:58 prieš „Burkalifa.eu“ prisidėjo naudingu ir efektingu žaidimu. Netipiškas atakų organizatorius šiose rungtynėse pelnė 18 taškų (9/14 dvitaškiai), atkovojo 1 kamuolį, atliko 13 rezultatyvių perdavimų, 4 kartus „apvogė“ varžovus ir suklydęs vos du kartus surinko 29 naudingumo balus. Tai buvo jau antrosios šio sezono rungtynės iš 6 kuriose Simas Liepinaitis surinko dvigubą dublį (taškai + rez. perd.). Per 6 dvikovas „Brolių Šaunuolių“ vienas iš lyderių vos kartą aikštelę paliko nesurinkęs bent 23 naudingumo balų (25,83 vid.).

TURO REKORDAI

Naudingumo balas: Lukas Motiejūnas, „KK Riešė“ (37);

Taškai: Laisvūnas Ričkus, „Meridianas“ / Dainius Novickas ir Lukas Motiejūnas, „KK Riešė“ (30);

Atkovoti kamuoliai: Martynas Rimkus, „Išvien“ (17);

Rezultatyvūs perdavimai: Simas Liepinaitis, „Broliai Šaunuoliai“ (13);

Perimti kamuoliai: Linas Laukis, „KK Riešė“ (8);

Blokuoti metimai: Edgar Kolendo, „TG Sokol“ / Dainius Strakšys „Visad gatavs“ / Ričardas Jaksebaga, „Broliai Šaunuoliai“ (2);

Tritaškiai: Laisvūnas Ričkus, „Meridianas“ (6);