Įvykių kaleidoskopas. 11 – asis turas (2017.01.15)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia sausio 15 dieną įvykusį turą bei pristato rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė, rungtynių rezultatai, geriausi asmeniniai pasirodymai bei geriausių turo žaidėjų penketukas.

Sensacinga „RRKK&Bendorėlių“ pergalė, pergalių skonį pamiršusios „ŠKK Šnapių“ bei „Ginio Pajėgų“ ekipos, drama iki paskutinių sekundžių „KK Comma 313“ bei „TG Sokol“ rungtynėse ir pamažu pagreitį įgaunantys „Tores“. Tokie svarbiausi sausio 15 dienos turo akcentai SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE.

1 Grupė („D“) 1-10 vietos

„ŠKK Šnapiai“ ir toliau klimpsta: Pirmosiose sausio 15 dienos turo rungtynėse susitiko „Negeri“ ir 3 pralaimėjimus iš eilės patyrę „ŠKK Šnapiai“. Vos pirmą dvikovą po žiemos švenčių pertraukos žaidę „Negeri“ rungtynes pradėjo blankiai, tačiau geros gynybos dėka pirmą ketvirtį laimėjo 11:4.

Prasčiausią šiame sezone ketvirtį „ŠKK Šnapiai“ greitai pamiršo ir jau antrajame ėmę žaisti drausmingai pradėjo diktuoti savo sąlygas. „Negeri“ kėliniui artėjant prie pabaigos pirmavo 29:20, tačiau tada Karolis Bagdonas po oponento nesportinės pražangos realizavo du baudos metimus, o Tadas Gimžauskas pataikė sudėtingą tritaškį su kėlinio pabaigą skelbiančia sirena palikdamas varžovams tik 4 taškų persvarą.

Trečią ketvirtį „Negeri“ pradėjo tritaškiu 32:25, pasižymėjo Arnoldas Juchnevičius. Džiugas Vaitkus „ŠKK Šnapių“ deficitą dvitaškiu sumažino iki 5 taškų 27:32, tačiau niekas kitoje aikštelės pusėje nesusitvarkė su Pauliumi Mičėnu, kuris po savo paties netaiklaus metimo atsikovojo kamuolį ir pats išnaudojo antrąjį šansą 34:27. Šį kartą „ŠKK Šnapių“ gynyba vėl neveikė, o „Negeri“ sėkmingai kovodami dėl atšokusių kamuolių puolime tuo labai sėkmingai mokėjo pasinaudoti.

Atsiliekančios komandos puolimas trečio kėlinio metu buvo grindžiamas tolimais metimais, po vieno iš bandymu pasibaigusiu taikliu metimu skirtumas vėl sumažėjo iki 4 taškų (pasižymėjo Marius Ditkevičius).

Ketvirčio gale „Negeri“ pasinaudojo tuo, kad varžovai vis labiau karsčiavo ir įgijo 6 taškų persvarą kurią per pusę nukirto antrą kėlinį iš eilės tolimu metimu baigęs Tadas Gimžauskas 42:45.

„ŠKK Šnapiai“ strigo, tačiau rankų nenuleido, kovingi ir karšti vyrukai ketvirtą kėlinį pradėjo 4 taškais be atsako ir įgijo vieno taško persvarą 46:45. Puikiai puolime ir gynyboje padirbėjusiam „Negerų“ puolėjui Gediminui Astrauskui varžovų gynybą sekėsi įveikti vis sunkiau, tačiau „ŠKK Šnapiai“ ir toliau per dažnai pralaimėdavo kovą dėl atšokusių kamuolių po savuoju krepšiu. Po dar vienos pralaimėtos tokios mikro dvikovos Arnoldas Juchnevičius pasižymėjo tritaškiu ir leido savo komandai grįžti į priekį 48:45.

Per likusį rungtynių laiką „Negeri“ atlaikė visus „ŠKK Šnapių“ bandymus šturmuoti jų tvirtovę ir 59:53 šventė pirmą pergalę 2017 metais. Iki šios dvikovos „Negerų“ komandai norint laimėti rungtynes reikėjo bent 72 taškų, šį kartą prieš nerezultatyviausias sezono rungtynes sužaidusius varžovus pakako ir kluklesnio taškų bagažo. Šį sezoną „Negeri“ nerezultatyviau žaidė tik rungtynėse su lygoje savo jėgą rodančia „KK Riešės“ kariauną.

Šį sezoną per 9 dvikovas „ŠKK Šnapiai“ laimėjo 4 kartus ir iki šiol nėra įveikę nei vienos TOP10 grupės komandos. Palyginimui galima pasakyti, kad praėjusį sezoną per 12 pirmų rungtynių komanda laimėjo 11-ka kartų. Visgi antrajame etape be pergalės liekančios komandos būsimiems varžovams reikėtų pasisaugoti. Sužeistas žvėris visada būna labai pavojingas.

„ŠKK Šnapiai“: Tadas Gimžauskas 18 (6/11 tritaškiai). „Negeri“: Gediminas Mateika 18, Gediminas Astrauskas 16, Arnoldas Juchnevičius 11.

Eilinė čempionų pergalė: „Ginio Pajėgos“ sezoną pradėjo keturių pergalių serija, tačiau nuo to laiko lygos naujokai per 6 dvikovas pergale džiaugėsi vos kartą, kai 2016 metus baigė pasiekdami revanšą 75:71 prieš „KK Comma 313“. Komanda išgyvena žaidybinę krizę, todėl nenuostabu, kad vis labiau įsibėgėjančiai „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ komandai šį kartą ji tapo labai lengvu grobiu 81:43.

Po Lauryno Žilinksko tritaškio čempionai rungtynių pradžioje pabėgo į priekį 5:2. „Ginio Pajėgos“ į pirmą varžovų pabėgimą suregavo operatyviai, Justo Aršausko metimas iš po krepšio bei Manto Bielinsko tritaškis leido lygos debiutantams įsiveržti į priekį 7:5. Antroje pirmojo kėlinio pusėje „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ pamažu perėmė dvikovos kontrolę į savo rankas, tačiau ketvirtį laimėjo tik 17:15.

Antrajame kėlinyje čempionai „Ginio Pajėgų“ žaidėjams uždarė visus kelius į baudos aikštelę. Komanda turėjo viena pasirinkimą mesti tritaškius, tačiau jie nekrito nei tada kai žaidėjai mesdavo laisvi, nei tada kai varžovai taikydavo intensyvesnę gynybą. Po blankaus kėlinio „Ginio Pajėgų“ deficitas įpusėjus rungtynėms jau siekė 12-kos taškų atžymą.

Trečią ketvirtį „smogikai“ pradėjo spurtu 4:0 (36:20), o vienas iš „Ginio Pajėgų“ puolimo lyderių Domantas Žičkus ir toliau šaudė pro šalį. Užtikrintai šį kėlinį sužaidę čempionai įgijo 28 taškų persvarą.

Ketvirtas kėlinys kuris tapo formalumu prasidėjo taikliu Valdemar Lodziato metimu į kurį netrukus tritaškiu atsakė Darius Petrikas 57:28. Po kelių sėkmingų atakų „Ginio Pajėgų“ puolimas galiausiai užstrigo vėl kas leido čempionams dideliu skirtumu (38) laimėti dar vienas šio sezono rungtynes.

„Ginio Pajėgų“ komanda šiose rungtynėse galėjo verstis 8 žaidėjų rotacija, toks atvejis buvo trečias šį sezoną per 10 rungtynių, tačiau kaip parodė eiga atsarginių žaidėjų indėlis šį kartą buvo labai kuklus. Naglis Misevičius, Mykolas Guiga ir Bartas Tamulis drauge surinko vos 2 taškus ir 6 atkovotus kamuolius, tuo tarpu varžovų rezervo žaidėjai pelnė 35 taškus ir atkovojo 29 atšokusius kamuolius kaip ir visa „Ginio Pajėgų“ komanda.

Labai prastais šiose rungtynėse žaisti sekėsi „Ginio Pajėgų“ lyderiui Domantu Žičkui. Puolėjas pataikė 3 metimus iš 19, surinko 7 taškus ir dvikovą baigė su (-3) naudingumo balais. Iki susitikimo su „smogikais“ puolėjo prasčiausia dvikova buvo su „KK Comma 313“ klubu (12 taškų, 0 naudingumo balų). Kitose 6 rungtynėse Domantas Žičkus pelnydavo bent po 23 taškus, bei rinko nemažiau nei 21 naudingumo balą.

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“: Ignas Juškevičius 21 (12 atk. kam.), Laurynas Žilinskas ir Mantas Statauskas po 13. „Ginio Pajėgos“: Dominykas Rakauskas 16.

Nesurinko penkių žaidėjų: Sausio 7 dieną „Zarasų“ komanda laimėjo „Naujametinę taurę“ gimtajame krašte, o į pirmą 2017 metų SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS dvikovą surinko tik 4 žaidėjus. Rungtynes aptarnaujantis personalas per 15 minučių nuo rungynių pradžios nesulaukęs penktojo zarasiškio įskaitė techninę pergalę 20:0 „KK Alkanų“ komandai. Pergalė komandą kuriam laikui kilstelėjo iki 6-tosios pozicijos TOP10 grupėje, tuo tarpu „Zarasai“ su 2 pralaimėjimais ir toliau lieka 10-toje pozicijoje.

„TG Sokol“ vis plačiau skleidžia spranus: „TG Sokol“ 60:58 įveikė „KK Comma 313“ ir pasiekė šeštą pergalę iš eilės. Tai buvo „sakalų“ trečia pergalė antrajame etape kuri leido komandai kuriam laikui pakilti į 3 turnyrinės lentelės poziciją. Tuo tarpu „KK Comma 313“ (1/3) pralaijimas nustūmė į antrą lentelės dalį, kur ji su „Ginio Pajėgomis“ šiuo metu dalinasi 7-8 vietas.

Prieš kelis metus šių komandų tarpusavio rungtynės keldavo didelį susidomėjimą, jas netgi galima buvo vadinti principinėmis. „KK Comma 313“ lygoje debiutavo 2010/2011 metų sezoną ir pirmosiose nervingose rungtynėse 35:45 turėjo pripažinti „TG Sokol“ pranašumą. Tautvydo Valančiaus globojamai komandai vėlesnėse rungtynėse įveikti „sakalus“ buvo principo reikalas, o abiems komandoms motyvacijos pridėdavo lažybos, kurių prizas buvo dėžė alaus. Rankomis ne kartą dėl šių rungtynių baigties kirto „KK Comma 313“ ekipos vadovas ir „TG Sokol“ komandą prieš kelis metus palikęs puolėjas Tomas Bagdonavičius. „TG Sokol“ ir „KK Comma 313“ tarpusavio dvikovų chronologija tokia: 45:35 (2010 m.), 76:41 (2011 m.), 46:58 (2014 m.), 59:54 (2015 m.), 74:78 (2016 m.), po šių rungtynių balansas 5-1.

Komandos ne kartą buvo pasiekusios ketvirtfinalio etapą, tačiau lemtingą žingsnį finalo ketverto link pavyko žengti tik „TG Sokol“ komandai. Tą Šalčininkų rajoną reprezentuojanti komanda padarė 2014/2015 metų sezone. Komandą sėkmingiausią sezoną į priekį tempęs Vytautas Saulis (24,50 tšk.) po nesėkmingai pasibaigusio 2015 metų finalo ketverto persikėlė į „KK Comma 313“, tačiau jo debiutas 2015/2016 metų sezoną komandoje taip ir neįvyko (sutrukdė trauma).

Sausio 15 dieną po 595 dienų pertraukos Vytautas Sauslis grįžo į SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGĄ, o jo debiutas įvyko žaidžiant prieš buvusią savo komandą. Simboliška, tačiau būtent šis krepšininkas po vangios abiems komandoms rungtynių pradžios tritaškiu išvedė „KK Comma 313“ į priekį 5:2, o vėliau pridėjęs dvitaškį padidino savo naujos komandos pranašumą ir iki 5 taškų (9:4).

„TG Sokol“ dvikovos pradžioje demonstravo gerą gynybą, tačiau puolime komandai niekaip nepavyko pasižymėti taikliais metimais, o tai ir lėmė, kad komanda labai greitai atsidūrė besivejančių vaidmenyje. Po Andriaus Gaidžio tritaškio komandas skyrė jau 8 taškai 12:4.

„KK Comma 313“ rungtynių pradžioje „TG Sokol“ krepšininkams dovanojo per daug antrųjų šansų, kas priversdavo eikvoti bereikalingai jėgas gynyboje, šį trūkumą pašalinusi komanda aikštelėje jautėsi vis geriau ir net įgijo dviženklį pranašumą.

Kėlinį po Edgaro Kolendo metimo greitos atakos metu „TG Sokol“ pralaimėjo 9:17.

Antrą kėlinį sėkmingai pradėjo Karolis Ruselevič, po šio žaidėjo 4 taškų „TG Sokol“ sumažino atsilikimą 13:19. Šis žaidėjas visada atsidurdavo priekyje, o „sakalų“ greitas žaidimas „KK Comma 313“ klubui kėlė vis didesnių problemų. Įpusėjus ketvirčiui prie sėkmingai žaidusio Ruselevič prisijungė ir Nerijus Pigaga. Prasidėjus 16 dvikovos minutei matydamas, kad jo komandos draugai sunkiai pralaužia varžovų gynybą iniciatyvos vis dažniau ėmėsi Andrius Gaidys. Sėkmingą atkarpą sužaidęs įžaidėjas pataikė tritaškį ketvirčio gale ir išvedė „ryklius“ į priekį 30:29.

Po didžiosios pertraukos „TG Sokol“ mažiukai ir toliau sėkmingai nardė po varžovų krepšiu, o prie jų prisijungęs Vladimir Kiseliov sužaidė fantastišką kėlinį ir dar labiau padidino savo komandos šansus. Po trijų kėlinių „sakalai“ jau pirmavo 52:38.

Ketvirtas kėlinys prasidėjo Justo Jankausko ir Artur Tyševič abipuse pražanga, o netrukus „TG Sokol“ puolėjas buvo priverstas palikti aikštelę išnaudojęs asmeninių pražangų limitą, komandos rotacijoje liko 6 žmonės ir tuo varžovai ėmė greitai naudotis.

Andrius Gaidys pelnė 5 taškus be atsako 43:52, o „TG Sokol“ žaidėjų veismuose atsirado vis daugiau panikos. Kol vienas žaidėjas bandydavo pralaužti varžovų gynybą individualiais veiksmais visi likę stovėdavo ir laukdavo kol jiems į rankas nukris kamuolys ir nedarydavo nieko kas padėtų su kamuoliu esančiam žaidėjui atsikratyti dvigubos varžovų gynybos. Vladimir Kiseliov pasižymėjo dvitaškiu 54:43, o į tai „KK Comma 313“ atsakė užtikrintu spurtu 13:0 (56:54). Šio spurto metu tris kėlinius tylėjęs Tomas Malimenkovas pataikė tris tolimus metimus.

Nerijaus Pigagos tritaškis išvedė „sakalus“ į priekį 57:56. Rungtynėms artėjant prie pabaigos komandų atakos buvo vis trumpesnės ir baigdavosi jos netaikliaus tolimais metimais. Po 6 netaiklių tritaškių (per abi komandas) prie baudos metimo linijos stojęs tas pats Pigaga pataikė tik antrą metimą 58:56. Daugelis „TG Sokol“ žaidėjų sunkiausiu rungtynių momentu nepersistengė gynyboje, o neretai jų veiksmus ginantis nuo varžovų antpuolių buvo galima pavadinti tik gynybos imitacija. Sunku pasakyti kas nuovargis ar gerai susiklostę du kėliniai taip išbalansavo komandą, tačiau apsiginti nuo varžovų atakų Šalčininkų rajono vicečempionams sekėsi vis sunkiau. Po Tomo Malimenkovo 14-tojo taško (11 pelnė per 4 kėlinį) rezultatas tapo lygus 58:58.

Komandos sužaidė po kartą sėkmingai savo aikštelės pusėje, o kamuolį gavęs „TG Sokol“ įžaidėjas Nerijus Pigaga greitai šovė į priekį, „KK Comma 313“ greitą varžovų ataką nutraukė pražanga, nors tikriausiai tokiu svarbiu rungtynių momentu geresnis sprendimas būtų buvęs rizikuoti ir leisti varžovų gynėjui baigti ataką metimu iš po krepšio, tuo labiau, kad visai arti savojo krepšio jau buvo šoklusis Tomas Malimenkovas, kuris būtų tikrai pabandęs blokuoti už save žemesnio varžovo metimą.

Nerijus Pigaga pataikė abu baudos metimus iš išvedė „TG Sokol“ į priekį 60:58. „KK Comma 313“ kuri paskutinį rungtynių kėlinį žaidė kaip ant sparnų prieš lemiamą ataką paprašė minutės pertraukėlės. „TG Sokol“ pirmą atakos užuomazgą nutraukė pražanga. „Rykliams“ dar kartą grąžinus kamuolį į žaidimą jis atsidūrė Vytauto Saulio rankose, tačiau jo sudėtingas metimas tikslo nepasiekė.

„KK Comma 313“: Andrius Gaidys 25, Tomas Malimenkovas 14. „TG Sokol“: Nerijus Pigaga 19, Karol Ruselevič 17, Vladimir Kiseliov 13.

2 Grupė („E“) 11-21 vietos

„Tores“ komanda rado pergalių receptą: Rungtynės prasidėjo chaotiškai, ilgą laiką nei viena iš komandų negalėjo pelnyti pirmųjų taškų. Vos tik pirmuosius taškus „Visad gatavs“ komandai pelnė Artiom Lisovskij iškart taikliu metimu pasižymėjo ir „Tores“. Pastaroji komanda strigo varžovų baudos aikštelėje, tačiau pirmą 10-ties minučių atkarpą pralaimėjo tik minimaliai 11:12. Lygoje 9-tą sezoną komanda galėjo netgi laimėti pirmą rungtynių ketvirtį, tačiau tolimą metimą pataikęs jaunais gynėjas Erik Bilkevič užmynė šoninę liniją.

Antrą kėlinį komandos pradėjo be didesnės žvalgybos. Igor Burdakovskij pasižymėjo tritaškiu 15:11, jam iškart atsakė Erik Bilkevič 14:15 ir pradėjo komandos spurtą 14:0 privertusi „Visad gatavs“ iškart prašyti minutės pertraukėlės.

Antrojo kėlinio pradžioje iniciatyvą praradę „visada pasiruošę“ įpusėjus rungtynėms atsiliko 4 taškais, po trečio ketvirčio komandas skyrė 5 taškais 54:49.

Ketvirtą kėlinį aikštelėje vyko lygi kova, o rungtynių gale po „Visad gatavs“ taiklaus išpuolio komandas skyrė trys taškai. „Tores“ gynėjas Viktoras Azarkovas po priverstinės varžovų pražangos realizavo abu baudos metimus 71:66, tačiau iš toli greitą tritaškį pataikė Vygantas Versockas įpūsdamas „Visad gatavs“ komandai nedidelę viltį 69:71. Savo nervų tamprumą dabar jau teko išbandyti „Tores“ vidurio puolėjui Erikui Augūnui. Aukštaūgis prie baudos metimų linijos neklydo ir padidino savo komandos pranašumą iki 4 taškų 73:69. Vygantas Versockas prametė iš toli, o Aleksandrui Lipnevič teliko padėti galutinį tašką. Po gynėjo metimo iš po krepšio 75:69.

„Tores“ komanda pagavusi žaidimo ritmą iškovojo antrajame etape jau trečią pergalę (3-1) ir šiuo metu vos vienu tašku atsilieka nuo pralaimėjimo antroje grupėje nepatyrusios „MF“ komandos. Komandos žaidime po žiemos švenčių puikiai funkcionuoja netik gynėjų, tačiau ir aukštaūgių grandis.

„Visad gatavs“: Vygantas Versockas 18 (6/14 tritaškiai), Igor Burdakovskij 16, Mindaugas Gaveika ir Artiom Lisovskij po 11. „Tores“: Erik Bilkevič 18 (4/5 tritaškiai), Aleksandr Lipnevič 17, Viktoras Azarkovas 16, Erikas Augūnas 12 (11 atk. kam.).

„Burkalifa.eu“ sėkmingai renka taškus: „Burkalifa.eu“ sėkimgai renka taškus rungtynėse kurias privalo laimėti ir pamažu įsitvirtina pirmoje „2 grupės“ turnyrinės lentelės pusėje. Šį kartą komanda 53:43 įveikė „Meridianą“ su kuriuo reikalų jau turėjo pirmajame etape. Pirmas komandų rungtynes 55:37 taip pat laimėjo „Burkalifa.eu“ komanda, kurios žaidėjai antrą savaitę tampa rezultatyviausiais turo žaidėjais. Sausio 8 dieną rezultatyviausiai lygoje žaidė 28 taškus surinkęs Ugnius Stulginskas, sausio 15 dieną iš jo estafetę perėmęs Nerijus Jozonis. Tiesa 25 taškus surinkęs puolėjas šį kartą pyragą dalinosi su kitos komandos žaidėju surinkusiu tiek pat taškų.

Pirmą kėlinį „Burkalifa.eu“ laimėjo trijų taškų persvara 16:13, o neišvengusi vaikiškų klaidų nesugebėjo rimčiau atitrūkti ir antrajame. Po Justino Grubevičiaus metimo ketvirčio gale komandas skyrė 4 taškai 26:22, tačiau „Meridianas“ iki galo nepasinaudojo varžovų stabtelėjimu ir dar labiau nepriartėjo 22:28.

Trečią nerezultatyvų kėlinį sėkmingai pradėjo „Meridiano“ vyrai. Po Mariaus Zubavičiaus metimo komandas skyrė jau tik 2 taškai 26:28. „Burkalifa.eu“ taikiklis užsikirtęs dar iki didžiosios petraukos nefunkcionavo dar ilgai, tačiau šį sezoną pergalių dar neiškovojusi komanda vėl tuo tinkamai nepasinaudojo.

Prieš lemiamą ketvirtį kuriame galėjo nutikti visko „Burkalifa.eu“ pirmavo 33:29. Vytautas Kumetaitis jau pirmosios „Meridiano“ atakos metu varžovų pranašumą sumažino per pusę 31:33, tačiau tada 4 taškus be atsako pelnė Nerijus Jozonis  37:31. „Meridianas“ dar kartą priartėjo po Justino Grubevičiaus taiklaus metimo, tačiau įsibėgėjusi „Burkalifa.eu“ pataikė pora tritaškių ir sudėliojo paskutinius taškus šioje dvikovoje.

„Burkalifa.eu“: Nerijus Jozonis 25 (12 atk. kam.), Ugnius Stulginskas 10 (11 atk. kam.). „Meridianas“: Marius Zubavičius 13, Vytautas Kumetaitis 12 (12 atk. kam.).

„Išvien“ kyla į kovą dėl vietos TOP16 etape: Jaunų komandų akistatą sausio 15 dieną geriau pradėjo „Craptors“. Po Igno ir Jokūbo Cibulskų taškų ši komanda įsiveržė į priekį 6:0, o vėliau 15:12 laimėjo ir pirmą ketvirtį.

„Išvien“ prasidėjus 5 dvikovos minutei pradėję gintis žymiai intensyviau ir agresyviau tą sėkmingai darė ir antrajame kėlinyje. Iki didžiosios pertraukos likus žaisti minutę „Išvien“ jau pirmavo 25:21, o po Tito Šepečio dvitaškio ir Ovidijaus Kriaunaičio tritaškio šios komandos pranašumas po 2 kėlinių siekė jau 9 taškų ribą 30:21. „Craptors“ geriau žaidžia tada kai kontroliuoja rungtynių eigą, šį kartą to daryti neleido užtikrintai kovą dėl atšokusių kamuolių per pirmus du kėlinius laimėję „Išvien“.

Antra rungtynių dalį geriau pradėjo 4 taškus be atsako pelnę „Išvien“, tačiau įsibėgėję „Craptors“ žaidėjai puolime jautėsi labai drąsiai ir sugebėjo sėkmingiau sužaisti likusias 8 šio kėlinio minutes. Pirmu pasirinkimu puolime „Craptors“ komandai vėl tapo puolėjas Ignas Cibulskas, sunkiais rungtynių momentais ne kartą traukęs komandą į priekį.

„Išvien“ prieš lemiamą kėlinį pirmavo tik 49:42, tačiau sugebėjo labai solidžiai sužaisti 10-ties minučių atkarpą ir dvikovą laimėti net 22 taškų skirtumu 75:53.

Sausio 15 dieną „Išvien“ komandoje debiutavo puolėjas Titas Šepetys. Debiutinėse rungtynėse jaunas aukštaūgis surinko 25 atšokusius kamuolius ir padėjo komandai pagal šį rodiklį varžovus pranokti 58-40. Įdomu tai, kad lygiai prieš metus sausio 17 dieną „Išvien“ komandoje debiutavo puikia kova dėl atšokusių kamuolių pasižymintis krašto puolėjas Martynas Rimkus. Debiutinį savo sezoną 20,75 atkovotų kamuolių vidurkį turėjęs žaidėjas pirmosiose savo rungtynėse su „Išvien“ apranga atkovojo 18 atšokusius kamuolius. Panašu, kad praėjus metams ir 2 dienoms po Martynaus Rimkaus debiuto komandą papildė dar vienas žaidėjas kuris gali tapti rimta paspirtimi baudos aikštelėje.

„Išvien“: Ovidijus Kriaunaitis 17 (11 atk. kam.), Justinas Navickas 14, Rokas Burnys 13 (10 rez. perd.), Titas Šepetys 11 (25 atk. kam., 28 naud. bal.). „Craptors“: Ignas Cibulskas 20, Povilas Vilkas 15.

„RRKK&Bendorėlių“ antausis „BC Kibirams“: Per 9 rungtynes vos vieną pergalę iškovoję „RRKK&Bendorėliai“ rungtynes pradėjo aukšta nata 5:0 (visus taškus komandai pelnė gynėjas Robertas Butkus). Lygoje antrą sezoną tobulėti bandanti komanda dažniausiai pirmą kėlinį sužaidžia neblogai, todėl kelios pirmos sėkmingos atakos „BC Kibirų“ nustebinti labai neturėjo. Kelis kartus klydusi „BC Kibirų“ komanda pasižymėjus Jaroslavui Latušinskij sumažino atsilikimą iki 3 taškų (2:5). Vytautas Kirlys ėmėsi iniciatyvos, tačiau stabiliausiai iki šiol žaidusiam komandos žaidėjui retai kada pavykdavo įveikti varžovų gynybą ir kėlinio gale komandas skyrė 2 taškai 9:11. Andrius Pieslikas tritaškiu išvedė „BC Kibirus“ į priekį 12:11, tačiau tada Bendorėlių krepšininkai spurtavo 4:0 ir sėkimgai sužaidę kėlinio pabaigą išlaikė savo rankose trapų 2 taškų pranašumą. Iki šiol komanda pirmą 10-ties minučių atkarpą per 9 susitikimus buvo pralaimėjusi tik rungtynėse su „Reaktoriaus smogikais – vezumalkas.lt“ ir „ŠKK Šnapiais“, o rungtynėse prieš „BC Kibirus“ pirmajame etape po pirmo kėlinio pirmavo 11:4 (49:57 patyrė pralaimėjimą).

Antrojo kėlinio metu „RRKK&Bendorėlių“ puolimas ėmė buksuoti, tačiau komanda sunkiai dirbusi gynyboje laimėjo ir antrą šių rungtynių ketvirtį, savo pranašumą padidindama iki 4 taškų (24:20).

Jei pirmosiose šio sezono rungtynėse „BC Kibirams“ po didžiosios pertraukos pavyko pakreipti rungtynes sau naudinga linkme ir pasiekti pergalę, tai šį kartą viskas apsisuko 360 laipsnių kampu, nors kėlinio pradžioje komanda ir rodė didesnę iniciatyvą prie varžovų krepšio. „RRKK&Bendorėliai“ gana sėkmingai ir toliau gynėsi, o puolime į žaidimą buvo įtraukiamas visas į rungtynes atvykęs penketukas. Tai buvo tikriausiai pirmasis atvejis komandos istorijoje kai komandos puolimą tempė ne vienas ar du, o visi penki aikštelėje esantys žaidėjai. Po dar vieno varžovams gero kėlinio „BC Kibirų“ deficitas šoktelėjo iki 14 taškų.

„BC Kibirai“ ketvirtajame kėlinyje turėjo daugiau jėgų ir pagaliau išjudino savo puolimą, tačiau gynyboje sulaikyti pergalės kvapą pajutusių varžovų taip ir nesugebėjo. Į antrą pergalę sezone pasileidusi komanda rungtynes baigė spurtu 6:0 ir šventė pergalę rezultatu 65:53.

„RRKK&Bendorėlių“ krepšininkai šiose rungtynėse pelnė daugiausiai taškų, pirmą kartą šį sezoną pataikė daugiau nei pusę mestų dvitaškių (51,43%), taip pat atliko daugiausiai rezultatyvių perdavimų (15).

„BC Kibirai“: Andrius Pieslikas 17 (10 atk. kam., 10 per. kam.), Vytautas Kirlys 14, Edgaras Binkys 13. „RRKK&Bendorėliai“: Rytis Varpučianskis 19, Robertas Butkus 15, Šarūnas Jankauskas 14, Raimundas Umbrasas 13 (10 atk. kam.).

TURO ŽAIDĖJAS

Atletiškas, ištvermingas ir puikia kova dėl atšokusių kamuolių išsiskiriantis „Negerų“ komandos vidurio puolėjas Gediminas Astrauskas sužaidė geriausias rungtynes šį sezoną ir atvedė komandą į pergalę prieš „ŠKK Šnapius“ (59:53). Aukštaūgis pelnė 16 taškų, atkovojo 19 atšokusių kamuolių ir viso surinko 29 naudingumo balus pasiekdamas net tris asmeninius sezono rekordus. Po 8,29 taško ir 12,29 atkovoto kamuolio vidurkius renkantis „Negerų“ priekinės linijos žaidėjas šiose rungtynėse  patikimai tvarkėsi su varžovų vidurio puolėju Mariumi Kazlausku ir privertė jį sužaisti vienas prastesnių sezono rungtynių. Pagrindinis „ŠKK Šnapių“ „centras“ pelnė tik 6 taškus (mažiausiai šį sezoną) ir labiau pasižymėjo tik kovodamas dėl atšokusių kamuolių (15).

TURO SIMBOLINIS PENKETUKAS

Vidurio puolėjas: Gediminas Astrauskas, „Negeri“.

Sunkusis kraštas: Edgar Kolendo, „TG Sokol“: Permainingose rungtynėse „TG Sokol“ 60:58 įveikė „KK Comma 313“, o Edgar Kolendo po labai ilgos pertraukos vėl priminė apie save. Šį sezoną po 5 taškus (7,86 atk. kam.) renkantis „sakalas“ į „KK Comma 313“ krepšį sumetė 7 taškus (3/4 metimai), atkovojo 15 atšokusių kamuolių (sezono rekordas) ir surinko 20 naudingumo balų, kad yra vos ne dvigubai daugiau nei jo šio sezono vidurkis (10,57 naud. bal.).

Lengvasis kraštas: Ovidijus Kriaunaitis, „Išvien“: „Išvien“ šventė pergalę 75:53 įveikdama „Craptors“, o ekipos lengvasis krašto puolėjas Ovidijus Kriaunaitis prie šios pergalės prisidėjo pirmuoju šį sezoną dvigubu dubliu. Vienas iš pergalės kalvių pelnė 17 taškų ir atkovojo 11 atšokusių kamuolių bei viso surinko 19 naudingumo balų. Šį sezoną po 12,33 taško ir tiek pat naudingumo balų renkantis puolėjas trijose skirtingose rungtynėse yra fiksavęs ir aukštesnius skaičius. Dvikovoje su „Visad gatavs“ jis atkovojo 15 atšokusių kamuolių, dvikovoje su „Broliais Šaunuoliais“ pelnė 19-ka taškų ir surinko 21 naudingumo balą. Šį sezoną puolėjas 14 ir daugiau naudingumo balų jau rinko 6 rungtynėse iš 9.

Atakuojantis Laurynas Žilinskas, „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“: Į čempionų komandą po kelių sezonų petraukos grįžęs Laurynas Žilinskas šiuo metu nėra svarbiausias komandos žaidėjas, tačiau savo minutes stengiasi išnaudoti labai produktyviai. Per 9 žaistas rungtynes atakuojantis gynėjas rinko po 8,78 taško ir pataikė 37,78% tolimų metimų. Dažniausiai rungtynes starto penkete pradedantis atakuojantis gynėjas prie komandos pergalės 81:43 prieš „Ginio Pajėgas“ prisidėjo pelnydamas 13-ka taškų (5/8 metimai), taip pat jis atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei surinko 19 naudingumo balų.

Įžaidėjas: Andrius Gaidys, „KK Comma 313”: „KK Comma 313“ išgyvena ne pačius geriausius laikus, sausio 15 dieną 58:60 pralaimėta „TG Sokol“ komandai. Dėl komandą užklupusios negandų mažiausiai kaltas įžaidėjas Andrius Gaidys, kuris jau ne pirmą kartą šį sezoną komandą gelbsti nuo dar didesnių nemalonumų. Šį kartą vikrusis „KK Comma“ vyrukas pelnė 25 taškus (4/9 tritaškiai), atkovojo 4 atšokusius kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei viso surinko 22 naudingumo balus. Visgi po 27,86 naudingumo balo šį sezoną renkančiam komandos lyderiui šios rungtynės nebuvo pačios geriausios, mažiau efektyvumo balų jis į savo sąskaitą šį sezoną buvo įsirašęs tik tada kai jo komanda 64:83 nusileido čempionams (14). Šiuo metu Andrius Gaidys yra 5 naudingiausių, 7 rezultatyviausių ir 2 daugiausiai perdavimų atliekančių lygos žaidėjų sąraše.