Įvykių kaleidoskopas. 9 – asis turas (2016.12.18)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia gruodžio 18 dieną įvykusį turą bei pristato rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė, rungtynių rezultatai, geriausi asmeniniai pasirodymai bei geriausių turo žaidėjų penketukas.

Nutrūkusi „KK Comma 313“ pergalių serija, galingų asmeninių pasirodymų gausa ir dar vienas galingas Gedimino Povilausko pasirodymas, toks buvo paskutinis šiais metais (2016) SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS 2016/2017 metų reguliaraus sezono turas.

1 Grupė („D“) 1-10 vietos

Pratęsimą laimėjo keturiese: „O.P.A.“ (0/1) patekusi į pajėgiausių komandų dešimtuką gruodžio 11 dieną gana rimtai priešinosi 66:74 „Negerų“ komandai, todėl į pirmą antrojo etapo dvikovą stojusių „TG Sokol“ žaidėjų laukė varžovas kurį reikia įvertinti. Tuo labiau, kad komanda pastaruoju metu nedemonstravo užtikrinto krepšinio ir dėl traumų prarado kelis svarbius aukštaūgius. „Sakalai“ gruodžio 9 dieną neapgynė ir Šalčininkų rajono čempionų titulo, juos finale 78:55 sutriuškino „BC Šalčininkų“ ekipa. Į turnyro simbolinį penketuką pateko gynėjas Nerijus Pigaga bei „centras“ Tadas Girnius.

Penkis žaidėjus rungtynėms surinkę „sakalai“ pirmieji įsiveržė į priekį kai tolimu metimu pasižymėjo Karol Ruselevič. Vėliau abiejų komandų tritaškiai skriejo pro šalį, o po Donato Strakšio metimo „O.P.A.“ deficitą iki minimumo sumažino tik prasidėjus 4 dvikovos minutei 2:3. Pirmą kėlinį „O.P.A.“ puolimą modeliavo per metimus iš po krepšio, tuo tarpu „TG Sokol“ dauguma savo atakų baigė metimais iš toli arba vidutinių nuotuolių. Pirmojo ketvirčio gale „O.P.A.“ pirmavo vienu tašku, tačiau Nerijus Pigaga pataikė dvitaškį su varžovų pražanga ir perverė kėlinio rezultatą 17:16.

Antrajame kėlinyje „O.P.A.“ toliau nerado vaistų nuo Nerijaus Pigagos metimų, tačiau vis labiau įsibėgėjo Artūras Pūkys, įpusėjus rungtynėms 35:31 dar pirmavo „TG Sokol“ kuriai varžovai šį kartą praktiškai neleido rengti greitų atakų.

Po didžiosios pertraukos dar kartą sublizgėjo Nerijus Pigaga, tačiau pamažu įsismarkavo ir „O.P.A.“ tolišaudė, pataikė Artūras Pūkys, Evaldas Pieslys bei Paulius Bodindorfas. Daugiau opcijų puolime radusi pastaroji komanda prieš ketvirtą kėlinį pavijo varžovus 49:49.

Lemiamo ketvirčio pradžioje tritaškį švystelėjo Paulius Bodindorfas 52:49, tačiau kelias kelias sėkmingas atakas surengę „TG Sokol“ vyrai greitai susigrąžino minimalę persvarą 53:52. Nerezultatyvaus kėlinio gale „O.P.A.“ žaidėjai užgulė varžovų baudos aikštelę ir versdami varžovus pažeisti taisykles taškus rinko baudos metimais. Iki dvikovos pagrindinio laiko pabaigos likus 3 minutėms „TG Sokol“ liko keturiese, penktoji asmeninė pražanga kritiniu rungtynių momentu ant suolo pasodino „centrą“ Vladimir Kiseliov, kuris iki tol išsiskyrė patikima kova dėl atšokusių kamuolių (10 atk. kam.).

Likę keturiese „TG Sokol“ krepšininkai susikaupė ir besibaigiant rungtynėms pirmavo 59:57. Kiekybinę persvarą po krepšiu retai išnaudojusiai „O.P.A.“ komandai pavyko dar kartą priversti varžovus pažeisti taisykles, o Artūras Pūkys baudos metimais išlygino rezultatą 59:59. Per likusį laiką sėkmingos atakos nesurengė nei viena komanda, todėl komandos teko žaisti pratęsimą, kurio metu sužibęs Valdemar Smilgin atvedė „sakalus“ į pirmą pergalę antrajame etape 72:67.

„TG Sokol“: Nerijus Pigaga 28 (10 atk. kam., 31 naud. bal.), Karol Ruselevič 20, Valdemar Smilgin 19 (6/17 tritaškiai); „O.P.A.“: Artūras Pūkys 21 (13 atk. kam.), Paulius Bodindorfas 17 (5/6 tritaškiai), Evaldas Pieslys 11;

Žymantas Armonas „KK Riešės“ pergalę nulėmė per 5 pirmas rungtynių minutes: Pirmas antrojo etapo rungtynes „KK Alkaniems“ teko žaisti su geriausią puolimą visoje lygoje demonstruojančiu „KK Riešės“ (1/0) klubu, kuris iki šio mačo rinko po 109,14 taškus.

Rungtynes „KK Riešė“ pradėjo sau nebūdingu ritmu, chaotiški veiksmai puolime baigdavosi klaidomis ir dvikovos favoritai niekaip negalėjo pelnyti pirmųjų taškų. „KK Alkani“ varžovų dovanomis taip ir nepasinaudojo, tačiau po Artur Biriulin dvitaškio pirmieji įsiveržė į priekį 2:0. Gediminui Povilauskui pelnius du taškus su varžovo pražangą atsidarė ir „KK Riešės“ taškų taupyklė 3:2, tačiau tas Biriulinas dar kartą pasinaudojo varžovų gybos klaida ir grąžino „KK Alkanų“ klubą į priekį 4:3. Rungtynių lūžio ilgai laukti nereikėjo viską pataikęs Žymantas Armonas vienas pats pelnė 8 taškus ir išvedė „KK Riešę“ į priekį 11:4. „KK Alkani“ iškart paprašė minutės pertraukėlės, tačiau ji kaip paaiškėjo vėliau buvo naudingesnė varžovams kurie nesižvalgė atgal ir užtikrintai mesdami metimus iš įvairių padėčių pirmą kėlinį laimėjo 37:11.

Antrą kėlinį savo metimus pataikyti pradėjo ir „KK Alkani“, „KK Riešė“ taip fantastiškai kaip pirmajame kėlinyje varžovų krepšio jau nebombordavo, tačiau jų varžovai atrodė šiek tiek kažko įsigandę ir iki didžiosios pertraukos nesugebėjo sumažinti turimo deficito 29:58. Nesėkmingai šis kėlinys baigėsi „KK Riešės“ puolėjui Žygimantui Kosarevui kuris bandydamas perimti kamuolį susižeidė pirštą ir buvo priverstas rungtynes baigti ankščiau laiko.

Trečio kėlinio pradžioje „KK Riešė“ rado naują vadą. Dominykas Palšis taikliais metimais sparčiai rinko taškus, o jo komandos persvara šoktelėjo iki 42 taškų. Sutrikę „KK Alaknų“ žaidėjai įpusėjus ketvirčiui ėmė žaisti agresyviau, tačiau dvikovos baigtis buvo nulemta jau pirmajame kėlinyje po Žymanto Armono kelių minučių šlovės akimirkų.

Ketvirtą kėlinį „KK Riešė“ pradėjo spurtu 4:0, o po sėkmingos „KK Alkanų“ komandos atakos 51:98 žaibiškai buvo pelnytas ir 100-tasis taškas, kurį pakartojęs komandos draugo netaiklų metimą pelnė Gediminas Povilauskas. Rungtynes „KK Riešė“ laimėjo 120:71 ir jau 6 kartą šį sezoną surinko bent 108 taškus.

„KK Riešė“: Lukas Motiejūnas 31 (14/19 metimai, 29 naud. bal.), Žymantas Armonas 30 (12 rez. perd., 42 naud. bal.), Gediminas Povilauskas 23 (24 atk. kam., 14 rez. perd., 58 naud. bal.), Dominykas Palšis 22; „KK Alkani“: Mindaugas Kraujalis 21 (22 naud. bal.), Kęstutis Juonys ir Romuald Zemlianskij po 10;

Revanšas nutraukęs „KK Comma 313“ pergalių seriją: Pirmas tarpusavio susitikimas „Ginio Pajėgoms“ nesusiklostė, tačiau žaidžiant su gerai pažystamais veidais antro tokio pažeminimo nenori patirti niekas, todėl lygos naujokai šioms rungtynėms nusiteikė žymiai rimčiau, o ir varžovai surinko vos 5 žaidėjus.

Robertas Sinkevičius pirmasis į priekį išvedė „KK Comma 313“ 2:0, tačiau vėliau komanda piknaudžiavo tolimais metimais, o „Ginio Pajėgų“ žaidėjai tokį varžovų žaidimo planą greitai pavertė 6 taškų pranašumu 8:2. Į snaiperio vaidmenį perdaug įsijautęs „KK Comma 313“ puolėjas Linas Beliūnas (2/12 tritaškiai rungtynėse) pagaliau pataikė ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų 5:8, o po sėkmingo žaidimo prie savojo krepšio tokiu pat būdu pasižymėjęs Dovydas Neverauskas atstatė lygybę 8:8.

„KK Comma 313“ šį kartą nežaidė komandinio krepšinio, todėl varžovai gana nesunkiai nutraukdavo jų atakas ir pirmą kėlinį laimėjo 23:16.

Antrajame ketvirtyje atsiliekantys jokių pokyčių į savo puolimą neįnešė, tačiau atsiradus didesniai koncentracijai gynyboje „Ginio Pajėgos“ taškus turėjo rinkti sunkesniais metimais. Toks varžovų akibrokštas net patiko puolėjui Domantui Žičkui kuris sudėtingus metimus pataikė pasimėgaudamas. Sunkūs puolėjo metimai leido „Ginio Pajėgoms“ įpusėjus rungtynėms turėti saugų pranašumą, kuris po Manto Bielinsko tritaškio kėlinio gale šoktelėjo iki 12-kos taškų 41:29.

Trečio kėlinio metu „KK Comma 313“ ėmė žaisti protingiau, laiku supratę, kad po vieną nieko nepasieks šios komandos vyrai vis dažniau atsigręždavo į komandos draugus. Pamažu iniciatyvą į savo pusę patraukę lygos senbuviai trečio kėlinio gale pirmavo 60:48, o kamuolį įmušęs Domantas Žičkus dar spėjo „GP“ pranašumą padidinti iki 14 taškų. Tomas Zaleckas prametė iš toli, tačiau šį ketvirtį kovą dėl kamuolių puolime laimėję jo komandos draugai gavo progą pasitaisyti ir ją išnaudojo. Linas Beliūnas pataikė dvitaškį, privertė prasižengti varžovus, tačiau prametęs baudos metimą paliko varžovams tą patį 12-kos taškų pranašumą kurį jie turėjo ir po pirmos rungtynių dalies.

„KK Comma 313“ krepšininkų aktyvūs veiksmai gynyboje bei intensyvus žaidimas po varžovų krepšiu leido šiai komandai atsitiesti ir diktuoti savo sąlygas. „Ginio Pajėgų“ vyrai prarado rungtynių kontrolę, ėmė vis dažniau diskutuoti su rungtynių arbitrais ir vos neprisižaidė.

Po visas rungtynes tylėjusio Barto Tamulio antrojo dvitaškio 74:69, o „KK Comma 313“ prasidėjus paskutinei dvikovos minutei neturėjo nei vienos komandinės pražangos. „Ginio Pajėgos“ degino rungtynių laiką, kol galiausiai varžovai pasiekė tą ko norėjo. Prie baudos metimo linojos stojęs Domantas Žičkus pataikė tik antrąjį, o per likusį laiką Robertas Sinkevičius dar spėjo pataikyti iš po krepšio ir nežymiai pakoreguoti galutinį rungtynių rezultatą 75:71.

„Ginio pajėgos“: Domantas Žičkus 25 (11 atk. kam., 23 naud. bal.), Dominykas Rakauskas 21, Justas Aršauskas 11 (10 atk. kam.); „KK Comma 313“: Linas Beliūnas 26 (15 atk. kam.), Robertas Sinkevičius 20, Tomas Zaleckas 16;

„Negeri“ čempionams prieš šventes nuotaikos nesugadino: Praėjusį (2015/2016 m.) sezoną „Negeri“ baigė pergale kuri nutraukė „KK Riešės“ pergalių seriją. Apie netikėtą pergalę slapčia komandos žaidėjai svajojo ir šį kartą, tačiau rimčiau pasipriešinti čempionams šį kartą tikrai sutrukdė trumpas atsarginių žaidėjų suolas.

Pirmojoje rungtynių pusėje „Negerų“ gynyba baudos aikštelėje laikėsi ant Gedimo Astrausko pamato, pirmasis šio aukštaūgio gynybos sugebėjimus įvertinti progą turėjo Laurynas Žilinskas, kurio metimą jis nupūtė be jokio vargo. „Negeri“ apsigynę nuo labai pavojingos varžovų atakos iškart įstrigo, o „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ po Eduard Rogačiov ir Arno Aniulio metimų spurtavo 4:0.

Efektingai gynyboje sužaidęs Gediminas Astrauskas taip pat efektingai sužaidė ir puolime, pirmus taškus „Negerų“ komandai pelnydamas dėjimu 2:4. Nors gynyboje „Negeri“ atrodė visai neblogai puolime bandymai šaudyti tritaškius nieko gero neatnešė, tuo pasinaudoję dvikovos favoritai spurtavo 8:2. Ketvirčiui artėjant prie finišo „Negerų“ atsilikimas jau buvo 4:18. Gediminas Mateika pataikė baudos metimus 6:18, tačiau niekas nepastebėjo po krepšiu įslinkusio Lino Vitkausko, kuris sulaukęs tikslaus perdavimo „smogikų“ persvarą padino iki 14 taškų 20:6. Kėlinio pabaigoje „Negeri“ atgijo ir jį baigė 7:0 (20:11).

Antrajame ketvirtyje „Negerų“ gynybą toliau terorizavo Eduard Rogačiov, o prie jo sėkmingai prisijungė netik starto penketuke rungtynes pradėjęs Laurynas Žilinskas, tačiau ir nuo suolo kilęs jauniausias komandos žaidėjas Mindaugas Gaubšas. Savo tritaškį kuris tuo metu buvo reikalingas kaip oras pataikė ir Darius Petrikas. Jeigu čempionai puolime rūpesčių neturėjo, tai gynyboje nesusikalbėjimo pakankamai daug, Giedriaus Kvakšio išjudintas „Negerų“ puolimas ėmė veikti vis geriau ir tas leido šiai komandai į rungtynes grąžinti intrigą. Nors negeriems priartėjus „smogikai“ vis atstatydavo saugesnę persvarą rungtynėms artėjant prie pirmos dalies pabaigos iniciatyva priklausė varžovams. „Negeri“ po 2 iš eilės Arnoldo Juchenevičiaus tritaškių kėlinio gale atsiliko 33:40.

Trečiajame kėlinyje „Negeri“ ėmė sėkmingiau kovoti dėl atšokusių kamuolių, tritaškius pradėjo pataikyti Paulius Mičėnas ir vienu metu komandas skyrė jau tik 3 taškai. Įpusėjus šiam kėliniui „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ pirmavo 50:40, tačiau „Negeri“ tada spurtavo 8:0 (48:50). Per likusį ketvirčio laiką sėkmingai žaidęs Mantvydas Statauskas ir Mindaugas Gaubšas leido vėl atitrūkti „smogikams“ 57:50. Rengdami paskutinę ataką „Negeri“ kamuolį patikėjo savo snaiperiui Arnoldui Juchnevičiui kuris išprovokavo varžovų pražangą ir kėlinį baigė trimis taikliaus baudos metimais 53:57.

Nors lygią kovą norėjosi matyti iki dvikovos pabaigos, teko nusivilti. „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ ketvirtajame kėlinyje turėjo daugiau šviežių žaidėjų ir tą puikiai išnaudoję 81:66 įveikė kojas sunkiai bevelkančius varžovus.

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“: Eduard Rogačiov 21 (30 naud. bal.), Arnas Aniulis (16 atk. kam.) ir Mantas Statauskas po 14; „Negeri“: Arnoldas Juchnevičius 18, Paulius Mičėnas 16, Giedrius Kvakšys ir Gediminas Mateika po 14;

2 Grupė („E“) 11-21 vietos

Antrą rungtynių dalį geriau sužaidę „Išvien“ šventė pirmą pergalę antrajame etape: Į antrąją „E“ grupės dvikovą „Išvien“ (0/1) ir „Visad gatavs“ (1/0) žaidėjai atvyko skirtingų nuotaikų. „Išvien“ gruodžio 11 dieną po pratęsimo 67:69 pralaimėjo „BC Kibirams“, o „Visad gatavs“ nesunkiai 68:44 susitvarkė su „KK Bet Koks“.

Praėjusio sezono komandų tarpusavio rungtynėse pergalę šventė „Išvien“, dvikovą laimėdami 74:66.

Antroji istorijoje komandų akistata prasidėjo lygia kova. Mindaugas Gaveika demonstravo puikią sportinę formą ir dideliais žingsniais traukė į priekį „Visad gatavs“, įpusėjus ketvirčiui daugiau atsakomybės į savo rankas paėmė „Išvien“ puolėjas Martynas Rimkus kas iškart leido jo komandai jaustis tvirčiau. „Išvien“ puikiai išnaudojo „Visad gatavs“ klaidas gynyboje, tačiau pirmą kėlinį sėkmės lydimi „Visada pasiruošę“ laimėjo 16:15.

Antro kėlinio pradžioje nežymią žaidybinę persvarą turėjo „Visad gatavs“ krepšininkai, tačiau pora Eimanto Kriaunaičio tritaškių išjudino „Išvien“ puolimą ir kėlinį komandos baigė lygiu rezultatu 16:16.

Po didžiosios pertraukos agresyviau ėmę žaisti „Išvien“ žaidėjai greitai įsiveržė į priekį ir nedidelį pranašumą išlaikę iki pat trečio ketvirčio pabaigos į lemiamą dvikovos dalį stojo pirmaudami 53:50. Kėlinio gale komandas skyrė vos taškas, tačiau rimtą darbą baudos aikštelėje atlikęs Martynas Rimkus ketvirtį baigė taikliu dvitaškiu.

Po Ovidijaus Kriaunaičio metimo „Išvien“ vos tik startavus lemiam ketvirčiui padidino persvarą iki 5 taškų, o šiose rungtynėse vietos aikštelėje taip ir neradęs Vygantas Versockas prametė dar vieną tritšakį. Jurijus Chšanovskij dar sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 3 taškų, tačiau toliau „Visad gatavs“ reikalai tik prastėjo. Išpradžių gerą atkarpą puolime sužaidęs techninę pražangą užsidirbo Jurijus Chšanovskij, o po kelių minučių jo pavyzdžiu pasiekė ir Vygantas Versockas. Įžaidėjas kovodamas dėl pozicijos pastūmė varžovą į nugarą užsidirbo penktą asmeninę pražangą, o už labai neadekvačią reakciją į teisėjų sprendimą netrukus uždirbo ir techninę pražangą komandos suolui. Toks patyrusio komandos žaidėjo išsišokimas tapo peiliu po kaklu dėl pergalės dar galėjusiai pakovoti komandai. „Visad gatavs“ per paskutines dvikovos minutes neprilygo varžovams ir pralaimėjo rezultatu 62:71.

„Išvien“: Martynas Rimkus 27 (24 atk. kam., 37 naud. bal.), Rokas Burnys 14, Ovidijus Kriaunaitis 11; „Visad gatavs“: Mindaugas Gaveika 28 (24 naud. bal.);

„MF“ grįžo į pergalių kelią: „MF“ (1/0) gruodžio 11 dieną sužaidė rezultatyviausią dvikovą per tris metus bei 90:63 įveikę „Craptors“ pasiekė pirmą sezono pergalę, „Tores“ (1/0) antrą etapą taip pat pradėjo pergale 61:37 prieš „RRKK&Bendorėlius“.

Rungtynių pradžioje „MF“ žaidėjai įtempę raumenis gynyboje sugebėjo apsiginti nuo kelių „Tores“ labai pavojingų atakų. Visgi sauso krepšio ilgai išlaikyti studentai nepajėgė aktyviausiai pirmą kėlinį žaidusio puolėjo Vladislav Budko dėka „Tores“ greitai įgijo 3 taškų pranašumą 5:2. „Tores“ demonstravo patikimą kovą dėl atšokusių kamuolių ir geležinę gynybą, o tai leido komandai prametusiai begalo daug metimų pirmą ketvirtį laimėti krepšiniui nebūdingu rezultatu 11:4. „Tores“ daugiausiai taškų pirmo kėlinio metu rinko metimais iš po krepšio, tuo tarpu „MF“ per 10 minučių surengė vos dvi pavojingas atakas. Pirma dar kėlinio pradžioje baigėsi varžovų pražanga ir Tomo Balčiaus dviem taikliais metimais, antroji Pauliaus Andrijausko dvitaškiu su varžovo pražanga.

Antro kėlinio pradžioje pasižymėjo šį sezoną blankiai rungtyniaujantis vienas iš „Tores“ lyderių Viktoras Azarkovas 13:4. Į gynėjo išpuoli „MF“ atsakė tritaškiu, pasižymėjo Tomas Balčius 7:13. Studentų gynyba šį ketvirtį tapo dar kietesnė, tačiau puolime komanda vėl nenustebino. Paulius Andrijauskas labai dažnai vertė varžovus jį stabdyti pražangomis, tačiau baudos metimus metė blogiau nei kažkada tą darydavo Shaguille O‘Neal (visi puolėjo metimai skriejo pro šalį). Ketvirčio gale „MF“ atsiliko 13:19, tačiau atkarpą laimėjo 4-2 ir sumažino savo atsilikimą iki 4 taškų.

Po didžiosios pertraukos „Tores“ komandai atsirišo krepšys, nors komanda nuo rungtynių pradžios pirmavo iki pat antro kėlinio pabaigos jos metimai dažniausiai skriedavo pro šalį, o bendrą pataikymo procentą iš žaidimo į viršų kėlė tik pataikyti metimai iš po krepšio. Komanda pagerino puolimą, o prie to labiausiai prisidėjo gerą atkarpą sužaidęs Alik Lipnevič, visgi šį kartą komandai nesisekė apsiginti pačiai ir prieš lemiamą ketvirtį vis įžūlesniais aikštelėje tapęs „MF“ penketukas pabėgo į priekį 35:34.

Ketvirtą kėlinį „Tores“ komandai rotavusiai 8 žaidėjais kaip bebūtų keista ėmė trūkti jėgų gynyboje, tuo naudojosi kovą po lenta pagerinę studentai. Nerezultatyvių rungtynių gale „Tores“ deficitas po Tomo Balčiaus baudos metimų siekė jau 8 taškus 37:45.

Viktoras Azarkovas per rankas pataikė antrą komandos tritaškį 40:45, o patikimai po krepšiu šiose rungtynėse besidarbavęs „MF“ naujasis „centras“ Rokas Černauskis įsigudrino pramesti du baudos metimus. Šį kartą „MF“ klaidą ištaisė po antrojo netaiklaus metimo atkovodami kamuolį puolime ir dar kartą privertė varžovus pažeisti taisykles. Tomas Balčius pataikė du baudos metimus ir padidino medikų persvarą iki 7 taškų. Per likusį rungtynių laiką „Tores“ dar bandė gelbėtis skubotais metimais, tačiau pergalę 48:41 išplėšė gerą gynybą parodę „MF“ žaidėjai. Rungtynių gale pirmą savo baudos metimą iš 10-ties pataikė ir Paulius Andrijauskas, tragiškai baudas metusio puolėjo metimas nuo baudos metimo linijos galutinai įtvirtino jo komandos 7 taškų persvarą.

„MF“: Tomas Balčius 17, Paulius Andrijauskas 15 (13 atk. kam.), Rokas Černauskis 11 (10 atk. kam.); „Tores“: Alik Lipnevič 11;

Antroji „Craptors“ pergalė šį sezoną: Abi komandos sezoną pradėjo toje pačioje „C“ grupėje. „KK Bet Koks“ pirmą šio sezono tarpusavio susitikimą laimėjo 59:36. Abi komandos gali žaisti geriau, todėl dar viena tarpusavio akistata buvo puiki proga vienam iš kolektyvų 2016 metus baigti pergale ir įsirašyti pirmąjį tašką antrojo etapo turnyrinėje lentelėje.

Pirmą ketvirtį aikštelėje matėmę kietą kovą ir nerultatyvų krepšinį. „Craptors“ pirmavo 11:9, o pramestus tritaškius kompensavo patikima kova dėl atšokusių kamuolių. „KK Bet Koks“ komandoje daugiausiai laiko su kamuoliu per pirmas 10 minučių leido Kazimieras Kanevičius ir Julius Rukšėnas būtent šių gynėjų bandymai sužaisti agresyviau labiausiai ir nepatiko „Craptors“ gynybai.

Antrajame ketvirtyje krepšio tolimais metimais ir toliau atrišti nesugebėję „Craptors“ vaikinai vis dažniau bandydavo įmesti kamuolį į baudos aikštelę ir tas pasiteisino puikiai, varžovams beliko kraipyti galvas išsimetant kamuolį po taiklių jaunuolių metimų arba paprasčiausiai pažeisti taisykles. Jaunimas rungtynėms artėjant prie antro kėlinio pabaigos pirmavo 27:14, tačiau „KK Bet Koks“ spurtą 5:0 tritaškiu baigė Jonas Veličko privertęs varžovus tenkintis 8 taškų pranašumu.

Po didžiosios pertraukos „KK Bet Koks“ pakeitė savo žaidimo planą, komandos atakos trukdavo ilgiau, padėčių geriems metimams buvo ieškoma racionaliau. Sužibėjo šis kolektyvas ir gynyboje privertęs „Craptors“ klysti ir mesti sunkius metimus. Po fantastiško lyginant su pirmais dviem ketvirčio „KK Bet Koks“ jau pirmavo 38:33. Per 10 minučių „Craptors“ komandai metimais pavyko pasižymėti vos 3 kartus. Po kartą iš po krepšio pataikė Jokūbas ir Ignas Cibulskai, kartą pasižymėjo Džiugas Maslenikas.

Ketvirtajame kėlinyje aikštelėje vaizdas pasikeitė radikaliai. „KK Bet Koks“ pateko į duobę, o lyg ant sparnų skrajoti ėmęs Ignas Cibulskas už ausų ištempė komandos draugus į priekį. Rungtynių gale „Craptors“ pirmavo 48:43, tada Ignas Cibulskas pelnė dvitaškį su varžovų pražanga, pataikė baudos metimą ir galutinai sužlugdė apie išsigelbėjimą dar galvojusių „KK Bet Koks“ viltis. Pirmas tarpusavio rungtynes beviltiškai pralaimėję „Craptors“ pasiekė revanšą 52:44.

„Craptors“: Ignas Cibulskas 29 (21 atk. kam., 36 naud. bal.); „KK Bet Koks“: Julius Rukšėnas 15, Kazimieras Kanevičius 13;

Vytautas Kirlys nuskandino „Burkalifa.eu“: Pirmą dvikovą „A“ grupėje po 2 pratęsimų 69:65 laimėjo „BC Kibirai“, tačiau tada „Burkalifa.eu“ komandoje žaidė lyderis Nerijus Jozonis (28 tšk., 21 atk. kam.), o „BC Kibirai“ vertėsi be savo šio sezono geriausio žaidėjo Vytauto Kirlio.

Sustikimo pradžioje gruodžio 18 dieną „Burkalifa.eu“ demonstravo brandžią gynybą baudos aikštelėje, o komandos „centras“ Šarūnas Celiešius vien per pirmą kėlinį blokavo 3 varžovų metimus. „BC Kibirams“ ilgą laiką nepavyko pasižymėti iš toli, tačiau Vytauto Kirlio ir Edgaro Binkio pastangomis lygoje jau 6 sezoną rungtyniaujanti komanda pirmą kėlinį laimėjo 17:12.

Antrojo kėlinio pradžioje Edgaras Binkys pirmaujančios komandos pranašumą padidino iki 7 taškų 19:12, o į priekį nubėgusį Vytautą Kirlį „Burkalifa.eu“ sustabdė tik užsidirbdama nesportinę pražangą. Puolėjas pataikė abu baudos metimus, o vėliau komandos spurtą pratęsė iki 10:0 (27:12). „Burkalifa.eu“ išskydo rungtynėms dar nepasiekus pusiaujo 38:18.

Trečią kėlinį „BC Kibirų“ dominavimas buvo pristabdytas, tačiau pasivyti varžovų lygos naujokai taip ir nesugebėjo, likus žaisti 10 minučių komandas skyrė jau 25 taškai.

Dvikovos kurią „BC Kibirai“ laimėjo rezultatu 76:53 gale „Burkalifa.eu“ atsiliko 41:70, tačiau tada tris tolimus metimus be atsako pataikė Ugnius Stulginskas 50:70, o ketvirtas jo sėkmingas tolimas metimas pačioje rungtynių pabaigoje nutraukė varžovų dar vieną sėkmingą atkarpą kuri baigėsi rezultatu 6:0.

„Burkalifa.eu“ šiose rungtynėse kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo 36:64 (!).

„BC Kibirai“: Vytautas Kirlys 38 (40 naud. bal.), Edgaras Binkys 16 (18 atk. kam.); „Burkalifa.eu“: Ugnius Stulginskas 25;

„RRKK&Bendorėliam“ jėgų ir meistriškumo pakako tik 2 kėliniams: „Broliai Šaunuoliai“ (1/0) prieš savaitę 79:41 sudorojo „Meridianą“, šį kartą toks pats scenarijus laukė po 40 taškų per rungtynes iki šios dvikovos vidutiniškai rinkusių „RRKK&Bendorėlių“ (0/1), nors pirma rungtynių pusė gruodžio 18 dieną klostėsi visiškai kitaip.

Rungtynes geriau pradėjo „RRKK&Bendorėliai“. Šarūnas Jankauskas pasižymėjo iš toli, komanda gerai gynėsi ir dar po 2 metimų iš po krepšio spurtavo 7:0. „Broliai Šaunuoliai“ beveik 3 minutes negalėję pelnyti taškų atsidarė kai pirmą savo dvitaškį pataikė Darius Dūdėnas 2:7. Labiau patyrusi komanda pamažu perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas, tačiau nuo suolo pakilęs Vytenis Žvinys į rungtynes grąžino intrigą. Aktyvus puolėjo žaidimas leido „RRKK&Bendorėliams“ išsilaikyti ant kojų, o Dariui Dūdėnui tik kėlinio gale pavyko išlyginti rezultata pasižymėjus dvitaškiu 14:14.

Antrą kėlinį „RRKK&Bendorėliams“ nepavyko išvengti klaidų ir prasto pataikymo, tačiau komandos pasirinkta taktika neleisti varžovams kontratakuoti pasiteisino. „Broliai Šaunuoliai“ puolime atrodė blankiai ir įpusėjus rungtynėms pirmavo vos 2 taškų persvara 26:24.

Rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kai „RRKK&Bendorėlių“ krepšiui pavojų ėmė kelti netik toliau nesulaikomai žaidęs Darius Dūdėnas bet ir kiti broliai. Pagavusi ritmą komandą prieš ketvirtą kėlinį susikrovė 17 taškų persvarą, o ketvirtajame ją padino dar labiau ir rungtynes laimėjo 74:39.

Eilinį „RRKK&Bendorėlių“ pralaimėjimą kaip ir dažniausiai lėmė prastas pataikymas, didelis klaidų skaičius ir totaliai pralaimėtą kova dėl atšokusių kamuolių 21-48.

Komanda metus baigė per 8 dvikovas laimėjusi vos kartą ir rinkdama tik po 39,88 taškus. Būtent veiksmų puolime gererinimas turėtų būti komandos pagrindinis prioritetas 2017 metais kai bus atnaujintos SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS kovos.

„Broliai Šaunuoliai“: Darius Dūdėnas 33 (18 atk. kam., 43 naud. bal.), Antanas Urnikis 13, Justinas Povilauskas 10 (12 atk. kam.); „RRKK&Bendorėliai“: Vytenis Žvinys 16, Šarūnas Jankauskas 10;

SAVAITĖS IR GRUODŽIO MĖNESIO ŽAIDĖJAS

Vasarą komandą pakeitęs aukštaūgis sezoną pradėjo kukukliomis rungtynėmis su „TG Sokol“ (15 taškų, 9 atk. kam., 17 naud. balų), tačiau vėliau įsibėgėjo ir gruodžio 18 dieną netik laimėjo trečią savaitės žaidėjo titulą, tačiau ir tapo geriausiu lygos gruodžio mėnesio žaidėju. Gediminas Povilauskas pirmąjį žiemos mėnesį „KK Riešę“ vedė į dvi užtikrintas pergales ir šiuo metu pagal naudingumo balus (47,25)  jis vienas pranoksta net 6 lygos komandas. Gruodžio mėnesį Vilniaus miesto mėgėjų krepšinio fenomenas rinko po 26,50 taškus ir tiek pat atšokusių kamuolių, atlikdavo po 10,50 rezultatyvių perdavimų, pataikydavo 83,87% dvitaškių ir rinko net po 58,50 efektyvumo balų. Praėjusį sezoną ne vieną asmeninį titulą nuskynęs ir „Brolius Šaunuolius“ iki finalo ketverto nuvedęs Gediminas Povilauskas gruodžio mėnesį skriaudė „Ginio Pajėgų“ ir „KK Alkanų“ komandas. Į pastarosios ekipos krepšį (120:71) jis gruodžio 18 dieną sumetė 23 taškus, atkovojo 24 atšokusius kamuolius ir atlikęs 14 rezultatyvių perdavimų įsirašė pirmąjį trigubą dublį (58 naud. bal.).

Aukštaūgis kurį savo gretose norėtų turėti daugelis lygos komandų kolkas dar nemeta tritaškių, 0 2017 metais į savo universalų žaidimą gal pridės ir šį žaidimo komponentą.

SAVAITĖS SIMBOLINIS PENKETUKAS

Vidurio puolėjas: Gediminas Povilauskas, „KK Riešė“.

Sunkusis kraštas: Martynas Rimkus, „Išvien“: „Išvien“ komandos krašto puolėjas Martynas Rimkus šį sezoną renka po 19,33 taško, atkovoja po 17 atšokusių kamuolių ir viso surenka vidutiniškai po 25,83 naudingumo balus. Šį kartą kovingas bei universalus žemaitis atvedė savo komandą į pergalę 71:62 prieš „Visad gatavs“ ir pasiekė tris asmeninius sezono rekordus. Puolėjas pelnė 27 taškus, atkovojo 24 atšokusius kamuolius bei surinko 37 efektyvumo balus. Šiuo metu lygoje Martynas Rimkus pagal atkovotus kamuolius nusileidžia tik geriausiam lygos žaidėjui Gediminui Povilauskui (22,50 atk. kam.) iš „KK Riešės“. Praėjusį sezoną rinkęs po 20,75 kamuolius Martynas taip pat nusileido tik baudos aikštelės monstrui (21,82 atk. kam.).

Lengvasis kraštas: Vytautas Kirlys, „BC Kibirai“: „BC Kibirų“ lengvasis krašto puolėjas 2016 metus baigė pagal pelnomus taškus (27,50) į priekį praleisdamas vos vieną lygos žaidėją (Darius Jovaiša iš „Brolių Šaunuolių“ rinko po 31 tašką) ir neturėjo lygių pagal baudos metimų pataikymo procentą (93,75%). Gruodžio 18 dieną „BC Kibirai“ be didesnių sunkumų susitvarkė su „Burkalifa.eu“ 76:53, o Vytautas Kirlys kuris surinko 40 efektyvumo balų tapo didžiausiu galvos skausmu varžovų gynybai. Šio sezono komandos lyderiu tapęs krepšininkas į varžovų krepšį sumetė 38 taškus, atkovojo 8 atšokusius kamuolius ir 3 kartą šį sezoną iš 4 rungtynes baigė neprametęs baudos metimų (6/6). Puiki Vytauto Kirlio sportinė forma leidžia tikėtis, kad šiai komandai pavyks „E“ grupėje laimėti daugumą rungtynių ir užimti neblogą startinę poziciją prieš TOP16 etapą.

Atakuojantis gynėjas: Lukas Motiejūnas, „KK Riešė“: Vicečempionų kapitonas svariai prisidėjo prie eilinės „KK Riešės“ pergalės. Šį kartą sezono favoritų jėgą 120:71 pajuto „KK Alkani“. Lukas Motiejūnas puikiai išnaudojo komandos draugų jam sukurtas progas bei pats atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Pataikęs 11 dvitaškių (11/15) ir 3 tritaškius (3/4) jis viso surinko 31 tašką. Po šių rungtynių gynėjo sąskaitą pasiekti galėjo didesnis efektyvumo balas (29), tačiau jis šį kartą suklydo net 8 kartus.

Įžaidėjas: Nerijus Pigaga, „TG Sokol”: Į pirmąją antrojo reguliaraus sezono etapo dvikovą „TG Sokol“ surinko tik 5 žaidėjus, o pergalę 72:67 po pratęsimo lėmė įspūdingas įžaidėjo Nerijaus Pigagos žaidimas. Gynėjas surinko 28 taškus, atkovojo 10 atšokusių kamuolių ir atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus viso surinko 31 naudingumo balą. Net keturis asmeninius sezono rekordus pagerinęs gynėjas gruodžio 18 dieną buvo labiausiai komandos žaidimą įtakojęs mažiukas, o „TG Sokol“ gali trinti rankomis, kad į savo gretas šį sezoną sugebėjo prisivilioti ir kitų komandų pasiūlymų turėjusi atakų organizatorių.