Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
Įvykių kaleidoskopas. 7 – asis turas (2016.12.04)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia gruodžio 4 dieną įvykusį turą bei pristato rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė, rungtynių rezultatai, geriausi asmeniniai pasirodymai bei geriausių turo žaidėjų penketukas.

 

„ŠKK Šnapiai“ – „O.P.A.“ 64:68

„ŠKK Šnapiai“ (4/1) dvikovą su „O.P.A.“ (3/2) visada įvardina kaip principinę. Iki gruodžio 4 dienos komandos tarpusavyje buvo susitikusios 4 kartus ir pasidalino po 2 pergales. Po vieną akistatą komandos laimėjo triuškindamos oponentus. Pergales komandos švęsdavo kas antrose rungtynėse, todėl pagal senų rungtynių tradicijas šią dvikovą turėjo laimėti „O.P.A.“ praėjusį sezoną „ŠKK Šnapiams“ nusileidusi net 30:74.

Pažvelgus į „A“ grupės turnyrinę lentelę „ŠKK Šnapiams“ laimėti rungtynes būtinybės nebuvo (komanda jau 11.27 užsitikrino mažiausiai 3 vietą ir bilietą į pajėgiausių komandų grupę antrajame etape). Tuo tarpu „O.P.A.“ įveikusi principinį varžovą galėjo pakilti į antrą vietą ir išvengti visų bereikalingų matematikų. Komanda tą ir padarė bei dabar tarpusavio rungtynių serijoje pirmauna 3-2.

Pirmos dvikovos minutės buvo tuščios abiems klubams. Andrius Šimelevičius pirmasis sugebėjo pelnyti taškus Šnipiškių derbyje ir tolimu metimu išvedė „O.P.A.“ į priekį. Puolėjas pataikė pirmąjį tolimą metimą šį sezoną (1/4). Po kelių nesėkmingų bandymu „ŠKK Šnapių“ taškų sąskaitą atsidarė legendinio Lietuvos krepšininko bendrapavardis Algirdas Macijauskas, po jo tolimo metimo rezultatas tapo lygus 3:3. Paskutiniu metu puikią sportinę formą demonstruojantis Evaldas Pieslys ėmėsi iniciatyvos dar kartą išvesdamas „O.P.A.“ į priekį 5:3. Pirmasis kėlinys vyko taškas į tašką, tačiau su Mariumi Kazlausku gynyboje nesusitvarkę „O.P.A.“ žaidėjai sėkmingai iš šnapių puolimo schemų išjungė kitus aikštelėje esančius žaidėjus ir pirmo kėlinio viduryje perlaužę rungtynių eigą ketvirtį laimėjo 20:13.

Antro ketvirčio metu išryškėjo „ŠKK Šnapių“ gynybos spragos baudos aikštelėje, „O.P.A.“ tuo pasinaudojo ir pelnė daug taškų iš po krepšio. Kai prie dėjimais varžovų krepšį drebinusio Mariaus Kazlausko prisijungė Karolis Bagdonas „O.P.A.“ krepšininkams užduotys gynyboje iškart pasunkėjo. Įpusėjus rungtynėms „ŠKK Šnapių“ deficitas buvo tik 5 taškai.

Po didžiosios pertraukos „O.P.A.“ sugebėjo toliau sėkmingai pulti, o grįžusi drausmė gynyboje lėmė dar vieną gerą ketvirtį, po jo vyresnis už varžovus kolektyvas jau turėjo 10-ties taškų persvarą 54:44.

„ŠKK Šnapiai“ 30 minučių gynyboje buvo vangūs, tačiau lemiamo ketvirčio metu komanda prabudo ir rungtynių gale net pabandė pakovoti dėl pergalės 59:65.

Rungtynių gale Evaldas Pieslys pataikė tik antrą baudos metimą, o „ŠKK Šnapiai“ pasileidę į puolimą iškart įsūdė tritaškį dar labiau priartinusį ekipą prie visas rungtynes pirmavusių varžovų 62:66. Vėliau „ŠKK Šnapiai“ užsidirbo nesportinę pražangą, vėliau varžovus vėl stabdė pražangomis, o kas antrą baudos metimą pataikę „O.P.A.“ vyrai dar labiau nutolo 68:62. „ŠKK Šnapiai“ rungtynių gale dar pataikė du baudos metimus 64:68, komandos apsikeitė netaikliais tritaškiais, o šansą padidinti skirtumą dar 2 taškais gavęs Artūras Pūkys prametė abu baudos metimus. „O.P.A.“ varžovų paskutinę ataką nutraukė dar jei neįsibėgėjus ir taip padėjo galutinį tašką leidusį jai pakilti į antrą „A“ grupės poziciją.

„O.P.A.“ komandai 21 tašką surinko dar vieną sezono puikiai sužaidęs Evaldas Pieslys, 15 pridėjo Artūras Pūkys, 14 Andrius Šimelevičius. „ŠKK Šnapių“ ekipoje išsiskyrė 22 taškus  pelnęs Karolis Bagdonas, 19 pridėjo Marius Kazlauskas dar 14 surinko Arvydas Macijauskas.

„KK Bet Koks“ – „Tores“ 64:57

Prieš 371 dieną komandų tarpusavio dvikova buvo labai atkakli, „Tores“ (1/4) po trijų kėlinių pirmavo 47:42, tačiau galiausiai turėjo pripažinti galingai dvikovos pabaigą sužaidusių „KK Bet Koks“ (1/4) pranašumą 62:64. Dar prieš šią dvikovą iš kovos dėl vietos tarp 10-ties geriausių pirmojo etapo komandų pasitraukę kolektyvai gruodžio 4 dieną gavo progą papildyti savo pergalių kraitį bei nerizikuodami pasitikrinti jėgas prieš antrą etapą. Jau dabar aišku, kad antra komandų akista vyks antrajame etape ir tada pergalės kaina bus žymiai didesnė nei šio turo rungtynėse.

Nors rungtynės komandoms didelės reikšmės neturėjo aikštelėje vyko kieta ir emocinga kova. Rungtynes aukštesne nata pradėjo „Tores“, tačiau vėliau „KK Bet Koks“ ėmė siausti po varžovų krepšiu ir pirmą kėlinį laimėjo 13:12.

Antrajame ketvirtyje įvykius aikštelėje tvirtai kontroliavo varžovų atakas sėkmingai stabdęs „KK Bet Koks“ kolektyvas. Iki didžiosios pertraukos likus žaisti apie dvi minutes pastaroji komanda pirmavo 30:18, tačiau tada „Tores“ privertė varžovus klysti ir spurtavo 5:0 (23:30).

Trečią kėlinį „Tores“ pradėjo labai užtikrintai, tačiau vėliau Kazimiero Kanevičiaus aktyvumas puolime ir gynyboje leido „KK Bet Koks“ komandai atsitiesti ir susigrąžinti rungtynių kontrolę į savo rankas. Antrojoje kėlinio pusėje „Tores“ klydo perduodami kamuolį, o varžovai tomis dovanomis pabandė naudotis.

Nuo pat dvikovos pradžios aikštelėje komandos kovojo negailėdamos jėgų, buvo kovingai nusiteikusios, todėl trečio kėlinio pabaigoje atmosfera aikštelėje smarkiai įkaito. Aistrų proveržis kilo tada kai Kazimiera Kanevičių kieta pražanga sustabdė „Tores“ vidurio puolėjas Vladislav Budko. Nepatenkintas tokiu varžovu veiksmu „KK Bet Koks“ gynėjas varžovui sudavė į petį, o nepatenkinti tokiu varžovo išsišokimu jam pasakyti ką turėjo „Tores“ žaidėjai. Į žaidėjų apsistumdymą įsitraukė dažniausiai ramybe spinduliuojantis „Tores“ veteranas Marek Pščolovski. Gaisrą teko raminti netik ramesniems komandų žaidėjams, tačiau ir rungtynių teisėjams, todėl pastarieji net nepastebėjo, kad į aikštelę „Tores“ gynėjas įbėgo nuo atsarginių žaidėjų suolo ir tokiu būdu jam pavyko išvengti diskvalifikacinės pražangos. Per likusį kėlinio laiką abi komandos metė 6 baudos metimus, o iš žaidimo pasižymėti pavyko tik dvitaškį pataikiusiam Kristupui Prišmantui bei iš toli sėkmingai atakavusiam Juliui Rukšėnui.

Ketvirtas kėlinys prasidėjo „KK Bet Koks“ komandai pirmaujant 48:36, tačiau emocinė iškrova naudingesnė buvo „Tores“ ekipai kuri daugiausiai aukštaūgių Eriko Augūno ir Vladislav Budko pastangomis visą likusį rungtynių laiką lipo varžovams ant kulnų ir per paskutinį ketvirtį dar sugebėjo sumažinti galutinį atsilikimą iki 7 taškų.

Nugalėtojų gretose po 14 taškų sumetė Dontas Balandis ir Kristupas Prišmantas, 12 pelnė Kazimieras Kanevičius, 11 Julius Rukšėnas. „Tores“ komandoje 17 taškų pelnė Alik Lipnevič, Marek Pščolovski surinko 11, Erikas Augūnas 10 (12 atk. kam.).

„RRKK&Bendorėliai“ – „BC Kibirai“ 49:57

Pralaimėję „O.P.A.“ ekipai 52:70 sezono starte „BC Kibirai“ (2/3) gruodžio 4 dieną neturėjo jokių pasirinkimų, komandai kuri praėjusį sezoną laimėjo paguodos taurę reikėjo būtinai įveikti „RRKK&Bendorėlius“ (1/4) kurie praėjusį sezoną buvo įveikti 72:31. „BC Kibirams“ reikėjo pergalės milžinišku skirtumu bei palankių kitų komandų rezultatų. Kaip paaiškėjo vėliau kitose varžybose netikėtumų nebuvo, o patys „BC Kibirai“ laimėjo per mažu skirtumu.

Kristupas Bratikas pataikė dvitaškį ir prasidėjus ketvirtai rungtynių minutei pelnė pirmuosius taškus šiose rungtynėse 2:0. Gynėjo sėkmingas darbas organizuojant komandos puolima buvo nuostabus kas leido „RRKK&Bendorėliams“ sužaisti labai sėkmingą, sausą atkarpą 9:0. Likusią kėlinio dalį taškus tik baudos metimais rinkę „BC Kibirai“ laimėjo 4:2, tačiau po 10 minučių buvo priversti 4:11 vytis varžovus.

Antrą kėlinį „BC Kibirų“ matoras užsivedė, tačiau visai gerai į varžovų gerėjantį puolimą suregavo varžovų gynyba ir po 2 kėlinių „RRKK&Bendorėliai“ gana netikėtai dar pirmavo 20:18.

Po didžiosios pertraukos įsismagino „BC Kibirų“ lengvasis kraštas Vytautas Kirlys, jis rinko daug taškų, o varžovų bandymai jį sulaikyti dažniausiai baigdavosi asmeninėmis pražangomis. „RRKK&Bendorėliai“ 25 minutes demonstravę žaidimą kuris vertas šiokios tokios varžovų pagarbos vėliau pritrūko jėgų stabdydami varžovų atakas po savuoju krepšiu. Iš duobės išlipę „BC Kibirai“ po trijų kėlinių jau pirmavo 39:35, tačiau apie varžovų sutriuškinimą kuris atvertų vartus į pajėgiausių komandų grupę su tokiu prastu žaidimu negalėjo būti jokios kalbos.

Po Edgaro Binkio baudos metimų kėlinio gale „BC Kibirai“ įsiveržė į priekį 48:47. Prieš tai varžovai atkarpą laimėjo 12:9. Svajūnas Sakalys privertė varžovą prasižengti ir dar pataikė svarbų metimą, baudos metimą prametęs vienas iš svarbiausių komandos žaidėjų savo komandą į priekį išvedė tik minimaliai 49:48. Vytautas Kirlys pataikęs 1/7 tritaškio šiose rungtynėse tolimu metimu pasižymėjo dar kartą 51:49, o laiko spaudžiami „RRKK“ žaidėjai turėjo tik vieną pasirinkimą stabdyti rungtynių laiką pražangomis. Vytautas Kirlys realizavo du baudos metimus 53:49, o Kristupas Bratikas prametė gyvybiškai svarbų tritaškį bei leido „BC Kibirams“ išlaikyti trapią persvarą, kuri dar keliais taškais paaugo metant baudos metimus.

„RRKK&Bendorėlių“ komanda savo pergalių skaičiaus nepakėlė iki 2, tačiau neblogai pasirodžiusi neleido varžovams pagalvoti apie lengvas rungtynes, kurias kaip dabar jau aišku „BC Kibirams“ reikėjo laimėti bent 46 taškais.

„BC Kibirams“ 26 taškus pelnė šį sezoną po 28,50 taško renkantis Vytautas Kirlys. „RRKK&Bendorėlių“ komandoje 13 taškų pelnė Kristupas Bratikas, vienu mažiau (12) Svajūnas Sakalys, 10 pridėjo Mindaugas Martinonis.

„KK Comma 313“ – „Visad gatavs“ 120:75

 „KK Comma 313“ (5/0) ir „Visad gatavs“ (1/4) pirmojo etapo metu demonstravo skirtingo lygio krepšinį, todėl nenuostabu, kad prieš paskutinę sezono dvikovą „KK Comma 313“ buvo užsitikrinusi pirmą vietą „B“ grupėje, o „Visad gatavs“ neturėjo jokių šansų pakilti aukščiau 6 pozicijos.

Dvikovos pradžioje „Visad gatavs“ sustabdė kelias labai pavojingas atakas, tačiau vėliau Lukas Poniškaitis pataikė tritaškį ir pradėjo užtikrintą komandos dominavimą puolime. Didele sparta puolime išsiskyrusi „KK Comma 313“ laimėjo užtikrintai kovą dėl atšokusių kamuolių bei įsiveržė į priekį 18:0. Jurijus Chšanovskij prasidėjus 7 dvikovos minutei dvitaškiu iš po krepšio pelnė pirmuosius „Visad gatavs“ komandos taškus 2:18, tačiau sekančios atakos metu vėl pasižymėję „rykliai“ greitai susigrąžino 18-kos taškų persvarą, kai kamuolį į krepšį efektingai sugrūdo Linas Beliūnas.

Pirmasis dvikovos ketvirtis baigėsi rezultatu 35:13 ir tai nieko gero nežadėjo vieną pergalę savo sąskaitoje po 5 rungtynių turėjusiems „KK Comma 313“ varžovams.

Antrojo kėlinio metu Vygantas Versockas ir Igor Burdakovskij sėkmingai rinko taškus, tačiau „Visad gatavs“ ir toliau stebėjo vis labiau tolstančius varžovus. Įpusėjus rungtynėms po Viliaus Kulbės taškų su kėlinio sirena „rykliai“ jau pirmavo 60:27.

Trečio kėlinio pradžioje „Visad gatavs“ surengė taškais pasibaigusią ataką 29:60, tačiau „KK Comma 313“ komanda pasinaudojusi varžovų klaidomis po didžiosios pertraukos tęsė dominavimą ir po spurto 10:0 įgijo 41 taško persvarą 70:29. Kėlinio gale įvyko šioks toks sujudimas ir po „KK Comma 313“ krepšiu, tačiau to nepakako. „KK Comma 313“ užtikrintai laimėjo ir trečią iš eilės ketvirtį.

Po 30 minučių 93:41 pirmavę „rykliai“ ketvirto kėlinio metu nutarė pasismaginti puolime, varžovams ėmė daryti nuolaidų gynyboje, tuo pasinaudoję „Visad gatavs“ žaidėjai finišavo 34:27 laimėdami paskutinį dvikovos ketvirtį kuriam vos prasidėjus varžovai jau buvo surinkę 100-tą taškų.

„KK Comma 313“ kolektyvui 26 taškus pelnė 7 tritaškius pataikęs Lukas Poniškaitis, 21 (13 rez. perd.) surinko Andrius Gaidys, 19 (15 atk. kam.) Linas Beliūnas, 18 Robertas Sinkevičius, 17 Arnold Reut. „Visad gatavs“ komandai 21 tašką pelnė Vygantas Versockas, 16 pridėjo Igor Burdakovskij, 15 Dainius Strakšys, 14 Jurij Chsanovskij.

„Craptors“ – „TG Sokol“ 57:65

 „Craptors“ (1/4) lapkričio 27 dieną 70:120 nusileido „KK Riešės“ komandai ir tokiu būdu prarado net teorinius šansus patekti į pajėgiausių pirmojo etapo komandų dešimtuką. Visiškai kitokių nuotaikų į paskutines pirmojo etapo rungtynes vyko „TG Sokol“ (2/3) krepšininkai. Komandai reikėjo būtinai laimėti šias rungtynes, tą padaryti kuo įmanoma didesniu skirtumu ir tikėtis, kad „A“ ir „B“ grupėse ketvirtoje vietoje likusios komandos turės blogesnį įmestų – praleistų taškų santyki. „Craptors“ pergalė būtų lėmusi „TG Sokol“ fiasko, o kaip parodė dvikovos eiga gausiausiai šį sezoną į dvikovą susirinkęs jaunimas buvo nusiteikęs kovoti dėl pergalės.

Rungtynes taikliu metimu iš varžovo perėmęs kamuolį pradėjo „TG Sokol“ kapitonas Pavel Andruškevič, po dar vieno „TG Sokol“ išpuolio komandos persvara vos tik prasidėjus dvikovai šoktelėjo iki 4 taškų. Arti sėkmės „sakalai“ buvo ir trečios atakos metu, tačiau tada Pavel Andruškevič perėmęs dar vieną kamuolį buvo blokuotas šio sezono blokų rekordą (5 blk.) rungtynėse vėliau užfiksavusio Igno Cibulsko.

Po Igno Cibulsko metimo pirmus taškus pelnė ir „Craptors“, kurie netrukus pasižymėjo tritaškiu ir įsiveržė į priekį 5:4. Jaunimas kontroliavo lentą ir kėlinio viduryje ėmė diktuoti savo sąlygas, visgi vienodo intensyvumo komandai nepavyko išlaikti visą kėlinio laiką. „TG Sokol“ atkarpą laimėjo 10:2, o ketvirtį 14:11.

Sėkmingai baigę pirmą ketvirtį „sakalai“ aktyvesni puolime buvo ir antrajame. Didelis tempas leido šiai komandai didinti persvarą. Po kėlinio gale surengtos eilinės kontratakos kurią taikliu metimu baigė Karol Ruselevič „TG Sokol“ jau pirmavo 35:22. Ketvirčio gale „Craptors“ dar pasižymėjo tritaškiu 25:35, o varžovų analogišką tęsinį turėjusi ataka baigėsi pramestu metimu.

„TG Sokol“ iškart po didžiosios pertraukos persvarą padidino iki 13 taškų, tačiau Igno Cibulsko užtikrinto žaidimo dėka „Craptors“ sugebėjo išlyginti rungtynių eigą, kelti vis didesnį pavojų varžovų krepšiui kas reiškė, kad geriau trečią kėlinį pradėjusi „TG Sokol“ vėliau nieko apčiuopiamo nesukūrė ir į ketvirtą kėlinį nukeliavo turėdama tą patį 13-kos taškų pranašumą.

Ketvirto kėlinio metu „Craptors“ puolėjas Ignas Cibulskas ir toliau terorizavo varžovų gynybą, o sėkmingai su komandos draugų pagalba nutraukdamas „sakalų“ atakas leido savo komandai užsikabinti ir pabandyti dar pakovoti dėl pergalės.

Neblogai kovojusi „Craptors“ lemiamo ketvirčio metu visus reikalus sau susikomplikavo pati. Per kelias minutes komanda užsidirbo 4 technines pražangas, o 12 baudų per likusį rungtynių laiko metę „TG Sokol“ pataikė 7 metimus ir nuo 4 taškų savo persvarą padidino iki 11. Dvikovos gale „Craptors“ puolėjas Povilas Vilkas pataikė dvitaškį su varžovų pražanga, realizavo baudos metimą, tačiau nieko tai nepakeitė. Pakvailiojusi ir nuolat į teisėjų sprendimus apeliavusi „Craptors“ pralaimėjo ir „C“ grupėje liko 6.

Karol Ruselevič „TG Sokol“ komandai pelnė 20 taškų, neblogai jam talkino 13 akių surinkęs Nerijus Pigaga, 10 pridėjo Tadas Girnius. „Craptors“ komandoje išsiskyrė 24 taškus surinkęs, 18 atšokusių kamuolių atkovojęs ir dar 5 varžovų metimus blokavęs Ignas Cibulskas. Povilas Vilkas pridėjo 12 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

„KK Alkani“ – „Ginio Pajėgos“ 66:57

Net ir pralaimėję „B“ grupės lyderių dvikovą „KK Comma 313“ klubui lygos naujokai „Ginio Pajėgos“ (4/1) užsitikrino mažiausiai trečią vietą grupėje ir jau gali pradėti ruoštis kovoms su pajėgiausiomis šio sezono SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS komandomis. „KK Alkani“ (3/2) sezoną pradėjo pergale prieš „Brolius Šaunuolius“ 71:66 ir per 4 pirmas dvikovas patyrė vos vieną pralaimėjimą, kai 62:75 pripažino „ryklių“ pranašumą. Visgi paskutinį kartą lapkričio 20 dieną aikštelėje pasirodę alkani stokojo nusiteikimo ir juos už tai nubaudė 78:48 „Išvien“. Šis pralaimėjimas lėmė, kad paskutinėse pirmojo etapo rungtynėse „KK Alkani“ privalėjo kovoti dėl pergalė ir išvengti neparankių matematinių lygčių.

„KK Alkani“ savo taškų sąskaitą atidarė vos tik buvo išmestas ginčo kamuolys 2:0. Vėliau komandos kurį laiką keitėsi netaikliais metimais, kol galiausiai „Ginio Pajėgų“ puolėjas Mantas Bielinskas dvitaškiu rezultatą išlygino 2:2. „KK Alkani“ prametė 3 tritaškį iš eilės, o „Ginio Pajėgos“ savo ruoštu atakavo sėkmingai per pirmą kartą persvėrė rezultatą savo naudai 4:2. „KK Alkani“ skolingi neliko Artur Biriulin įsūdė tritaškį 5:4. Dominykui Rakauskui pabandžius imtis iniciatyvos lygos naujokų žaidimas puolime ėmė veikti labai patikimai, tačiau gynyboje „Ginio Pajėgos“ palikdavo skylių, kuriomis besinaudodami varžovai nuolat alsavo į nugarą. Justas Aršauskas labai gerai moka žaisti „1x1“ tuo pasinaudodamas suklaidino varžovų gynėją ir kėlinio gale padino „Ginio Pajėgų“ persvarą iki 4 taškų. „KK Alkani“ suklydo, o Dominykas Rakauskas su sirena švystelėjo kamuolį iš vidurio aikštės ir tam metimui trūko tik kelių centimetrų tikslumo.

Antras kėlinys vyko taškas į tašką, tačiau tik iki tol kol „Ginio Pajėgų“ gynybai rimto pavojaus nepradėjo kelti Mindaugas Kraujalis. Šį sezoną komandoje debiutavęs lengvasis krašto puolėjas buvo pastebimas ir aktyvus, o jo dėka „KK Alkani“ įpusėjus rungtynėms įsiveržė į priekį 35:31.

Po didžiosios pertraukos rungtynių kontrolė ir toliau priklausė „KK Alkaniems“. Kolektyvas demonstravo geresnį komandinį žaidimą, taikliau metė tolimus metimus ir praktiškai visą laiką kontroliavo lentą. Visos šios chemijos pakako, kad komanda kuriai pergalės reikėjo labiau ją ir iškovotų, nors „Ginio Pajėgos“ po didžiosios pertraukos net tris kartus buvo užlipę komandai ant kulnų ir labai smarkiai sumažinę skirtumą. Atkarpų kurių metu lygos naujokai buvo užsikabinę komandai trūko keitimų ir geros energijos nuo suolo. Komanda surengdavo kelias sėkmingas atakas be atsako, tačiau tada jai reikėdavo įkvėpti oro, kas neleisdavo išlaiktyti koncentracijos gynyboje.

„KK Alkanus“ į pergalę vedė 22 taškus pelnęs Mindaugas Kraujalis, 13 taškų nugalėtojams surinko Adomas Gricius, 11 (14 atk. kam.) Romuald Zemlianskij. „Ginio Pajėgoms“ 20 (13 atk. kam.) taškų pelnė Dominykas Rakauskas, 13 Justas Aršauskas, po 11 Raimond Pševodski ir Mantas Bielinskas.

„MF“ – „Išvien“ 0:20

Pirmojo etapo kovos „B“ grupėje turėjo baigtis „Išvien“ (2/3) ir „MF“ (0/5) komandų rungtynėmis, tačiau nei vienas studentas į rungtynes neatvyko ir pergalę be kovos į savo sąskaitą leido įsirašyti „Išvien“ komandai.

„Meridianas“ – „Burkalifa.eu“ 37:55

„Meridianas“ (0/5) liko 7 „A“ grupės vietoje. Grupės autsaideriai paskutinėse pirmojo etapo rungtynėse turėjo galimybių netik kovoti dėl pergalės, tačiau ir sujaukti planus apie 3-4 vietą grupėje galvojusiai „Burkalifa.eu“ (2/3). Ši komanda rungtynėse kuriose žaisdavo Nerijus Jozonis demonstruodavo pakankamai gerą krepšinį, todėl norai, svajonės ir ambicijos nebuvo iš piršto laužtos.

Pirmas dvikovos minutes abi ekipos sunkiai rinko taškus, prasidėjus 7 gynybinių rungtynių minutei rezultatas tapo lygus 7:7. Ketvirčio gale 9:7 į priekį įsiveržė „Burkalifa.eu“, tačiau tada tritaškį pataikė „Meridiano“ įžaidėjas Darius Burbulys ir pirmą kėlinį leido savo komandai laimėti 10:9.

Antrajame ketvirtyje „Meridianas“ toliau šaudė pro šalį, tuo tarpu „Burkalifa.eu“ rado būdų kaip įveikti varžovų gynybą ir įpusėjus rungtynėms jau pirmavo 27:16.

Trečią kėlinį komandos vėl pradėjo blankiai. „Burkalifa.eu“ komandoje puikiai rungtyniavo Ugnius Stulginskas praktiškai vienas sugebėjęs atlaiktyti varžovų šturmą. Po krepšiais neblogai atsilaikę „Meridiano“ vyrai sumažino atsilikimą 1 tašku laimėdami ketvirtį 11:10.

Lemiamo ketvirčio metu įkaito Ugniaus Stulginsko ranka, vieną metimą po kito taiklius metimus į varžovų krepšį siuntęs puolėjas ir nuvedė savo komandą į pergalę, kuri kaip paaiškėjo vėliau neturėjo lemiamos įtakos, „Burkalifa.eu“ tarp 10-ties geriausių reguliaraus sezono komandų nepateko ir antrą etapą kovos dėl 11-21 pozicijos.

37: Pirmosiose sezono rungtynėse vieninteles „Meridiano“ gynėjas Rolandas Mikšta pelnė 37 taškus, tiek pat paskutinėse pirmojo etapo rungtynėse pelnė netik visa komanda, tačiau ir vienas varžovų žaidėjas. Įdomiau tai, kad „Meridianas“ per 6 dvikovas 37 taškus rinko net 3 kartus.

„Burakalifa.eu“ į pergalę vedė lygiai tiek pat taškų kiek visada varžovų komanda surinkęs Ugnius Stulginskas. Puolėjas pelnė 37 taškus. „Meridiano“ komandai 10 taškų surinko Vytautas Kumetaitis.

„Negeri“ – „Zarasai“ 92:48

Pirmojo etapo paskutinėse rungtynėse dėl antros vietos grupėje ginklais žvanginti bandė „Zarasai“ (3/2) bei tik „KK Riešei“ nusileidę „Negeri“ (4/1). Tai, kad į TOP10 pateko pastaroji ekipa ir tą padarė nežaisdama jokių išgyvenimo rungtynių jokia staigmena, tačiau geras „Zarasų“ komandos startas ir bilietas į pajėgiausiųjų dešimtuką turėjo nustebinti ne vienos komandos vadovus ir lygos gyvenimu besidominčius krepšinio mylėtojus.

„Negeri“ į paskutinę pirmojo etapo dvikovą atvyko penkiese, tačiau to pakako, kad dvikovos lėmusios 2 vietą „C“ grupėje baigtis paaiškėtų dar iki didžiosios pertraukos. Po krepšiais dominavę „Negeri“ į varžovų krepšį net ir žaisdami be Arnoldo Juchnevičiaus sumetė 12 tritaškių ir tą padarė fiksuodami 50% taiklumą.

Po pirmojo šalto dušo pirmajame kėlinyje „Zarasų“ deficitas pasiekė 18 taškų ribą. Antrajame kėlinyje per pirmą kėlinį vos 8 taškus surinkę lygos antramečiai vedami Andriaus Predkelio atgijo, tačiau tik puolime. Dar viena labai didelė varžovų sėkmingų atakų lavina lėmė, kad po 20 minučių ežerų krašto atstovai atsiliko jau 23:50.

Po didžiosios pertraukos „Zarasams“ ir toliau trūko jėgos po krepšiais, dėl kojos traumos iškrito tik antro kėlinio gale aikštelėje pasirodęs komandos lyderis Kestutis Bagdonavičius. Komanda smarkiai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių ir tik labai retais atvejais sugebėdavo sukelti problemų varžovų gynybai.

„Zarasų“ kurie pirmoje dienos pusėje turėjo dar vienas rungtynes tėviškėje reikalai ėmė taisytis ketvirtajame kėlinyje, tačiau tada rezultatas jau buvo daugiau nei aiškus. Skaudžią pamoką gavę lygos antrokai galėjo laimėti ketvirtą kėlinį, tačiau rungtynių gale komandos žaidimas visiškai subyrėjo, o tuo pasinaudoję „Negeri“ sužaidė dar vieną gerą atkarpą kuri leido laimėti ir šį kėlinį (21:17).

Antrą vietą „C“ grupėje užėmusios „Negerų“ komandos gretose 33 taškus surinko Gediminas Mateika, po 19 taškų pelnė Giedrius Kvakšys ir 10 kamuolių atkovojęs Linas Stripinis, 12 (16 atk. kam.) pridėjo Gediminas Astrauskas. „Zarasų“ komandoje rezultatyviausiai žaidė 23 taškus surinkęs (11 atk. kam.) Andrius Predkelis.

TURNYRINĖ LENTELĖ

A GRUPĖ

 

VIETA

KOMANDA

R

L

P

TŠK.

 
 

1

REAKTORIAUS SMOGIKAI-VEZUMALKAS.LT

6

6

0

12

 

2

O.P.A.

6

4

2

10

 

3

ŠKK ŠNAPIAI

6

4

2

10

 

4

BC KIBIRAI

6

3

3

9

 

5

BURKALIFA.EU

6

3

3

9

 

6

RRKK&BENDORĖLIAI

6

1

5

7

 

7

MERIDIANAS

6

0

6

6

 

B GRUPĖ

 

VIETA

KOMANDA

R

L

P

TŠK.

 
 

1

KK COMMA 313

6

6

0

12

 

2

KK ALKANI

6

4

2

10

 

3

GINIO PAJĖGOS

6

4

2

10

 

4

BROLIAI ŠAUNUOLIAI

6

3

3

9

 

5

IŠVIEN

6

3

3

9

 

6

VISAD GATAVS

6

1

5

7

 

7

MF

6

0

6

5

 

C GRUPĖ

 

VIETA

KOMANDA

R

L

P

TŠK.

 
 

1

KK RIEŠĖ

6

6

0

12

 

2

NEGERI

6

5

1

11

 

3

ZARASAI

6

3

3

9

 

4

TG SOKÓŁ

6

3

3

9

 

5

CRAPTORS

6

1

5

7

 

6

TORES

6

1

5

7

 

7

KK BET KOKS

6

2

4

8

 

SAVAITĖS ŽAIDĖJAS

Į lapkričio 27 dienos geriausių žaidėjų penketuką patekęs „Negerų“ atakuojantis gynėjas Gediminas Mateika nemažina apsukų. Per pirmas tris dvikovas po 6,67 taško rinkęs gynėjas dvi paskutines rungtynes rinko jau po 27,50 taškus, o jo efektyvumo balas nuo 4,67 šoktelėjo 31. Gruodžio 4 dieną 50% tritaškių pataikę „Negeri“ suvalgė 92:48 „Zarasus“, o geriausias sezono rungtynes sužaidęs Mateika pataikė 11 metimų (11/19) iš žaidimo ir viso surinko 33 taškus. Komandos lyderiu pastaruoju metu tapęs ekipos senbuvis atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 7 kartus apvogė varžovus ir suklydęs bei prasižengęs po kartą surinko 38 naudingumo balus.

SAVAITĖS SIMBOLINIS PENKETUKAS

Vidurio puolėjas: Gediminas Astrauskas, „Negeri“: „Negerų“ komandos universalus aukštaūgis yra nominalus sunkusis krašto puolėjas, tačiau tikro „centro“ neturinčioje komandoje jam neretai tenka žaisti ir vidurio pozicijoje. Puikia gynyba ir kova dėl atšokusių kamuolių pasižymintis Gediminas Astrauskas padėjo komandai sutriškinti „Zarasus“ kovoja dėl 2 pozicijos „C“ grupėje, atkovojo 16 kamuolių ir pramesdamas vos vieną metimą iš žaidimo (5/6) surinko 12 taškų. Bendra aukštaūgio pasirodymo vertė skaičiais po šių rungtynių buvo 26 naudingumo balai.

Sunkusis kraštas: Linas Beliūnas, „KK Comma 313“: „KK Comma 313“ laimėjo 6 iš eilės rungtynes. Šį kartą „B“ grupės nugalėtojai be didesnių ceremonijų 120:75 sutriuškino apie gynybą pamiršusius „Visad gatavs“ krepšininkus, o ekipos puolėjas Linas Beliūnas antrą savaitę iš eilės buvo vienas labiausiai lygoje dominavusių priekinės linijos žaidėjų. Šį kartą grupėje 16,75 taško ir 14,50 atkovoto kamuolio vidurkius turintis žaidėjas pelnė 19 taškų, atkovojo 15 atšokusių kamuolių ir viso surinko 28 efektyvumo balus.

Lengvasis kraštas: Ugnius Stulginskas, „Burkalifa.eu“: Sunkiai dvikova pradėję „Burkalifa.eu“ žaidėjai vėliau įsibėgėjo ir 55:37 įveikė visas „A“ grupės rungtynes pralaimėjusį „Meridianą“. Lengvasis krašto puolėjas Ugnius Stulginskas dvikovos metu buvo ryškiausia figūra aikštelėje. Iš žaidimo 70% taiklumu atkavęs „Burkalifa.eu“ šių rungtynių lyderis surinko 37 taškus, lygiai tiek kiek visa varžovų komanda. Pasirodymą su 28 naudingumo balais baigęs žaidėjas sužaidė geriausias sezono rungtynes, o iki šiol vykusiose 5 rungtynėse rinko tik po 4 efektyvumo balus.

Atakuojantis gynėjas: Gediminas Mateika, „Negeri“.

Įžaidėjas: Andrius Gaidys, „KK Comma 313“: Į „Visad gatavs“ (120:75) krepšį 21 tašką sumetęs „KK Comma 313“ įžaidėjas šiose rungtynėse surinko 35 naudingumo balus. Gynėjas pataikė 7 dvitaškius iš 11, 2 tritaškius iš 7 bei trečią kartą šį sezoną atliko bent 13 rezultatyvių perdavimų (10,75 sezono vidurkis).

SAVAITĖS REKORDAI

Naudingumo balas (55 sezono rekordas): Gediminas Mateika, „Negeri“ – 38;

Taškai (47): Ugnius Stulginskas, „Burkalifa.eu“ – 37;

Atkovoti kamuoliai (28): Ignas Cibulskas, „Craptors“ –18;

Rezultatyvūs perdavimai (17): Andrius Gaidys, „KK Comma 313“ –13;

Perimti kamuoliai (11): Gediminas Mateika, „Negeri“ –7;

Blokuoti metimai (5): Ignas Cibulskas, „Craptors“ –5;

Tritaškiai (11): Lukas Poniškaitis, „KK Comma 313“ – 7;

APIE VISAS KOMANDAS TRUMPAI

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“:  Čempionai varžovus „A“ grupėje triuškino 34,67 taškų vidutiniu skirtumu. Vieninteliai „BC Kibirai“ sugebėjo išvengti mažiausiai 30 rimbo rykščių pralaimėję dvikovą 23 taškais 39:62.

Praėjusį sezoną pirmą kartą čempionais tapusiems „smogikams“ sezono starte labai rimtai priešinosi „ŠKK Šnapiai“ 78:81, šį nieko panašaus nebuvo, dvikovos favoritai laimėjo 96:63. Per ausį gavę šnapiai galėjo pasidžiaugti nebent tuo, kad į po 49 taškus į savo krepšį vidutiniškai praleidusios komandos krepšį įmetė 63 taškus.

„A“ grupėje penkiomis galvomis varžovus pranokę čempionai puikiai metė tritaškius (37,84%), atlikdavo po 23,83 rezultatyvius perdavimus ir nepralaimėjo nei vieno kėlinio (dvikovos su „BC Kibirais“ pirmasis ketvirtis baigėsi 10:10). 

Per 6 dvikovas čempionai panaudojo 16-ka žaidėjų, bent  po 10 taškų rinko 8 iš jų. Pirmajame etape naudingiausiai ekipoje žaidė po 22,50 taško rinkęs (72,00% metimų iš žaidimo) ir 11 rezultatyvių perdavimų atlikęs komandos kapitonas Eduard Rogačiov. Po 32,50 naudingumo balus rinkęs puolėjas išbėgo į aikštelę vos 2 dvikovose, tiek pat rungtynių žaidė ir pagrindinis komandos „centras“ Ignas Juškevičius (18,50 tšk., 7,50 tšk.).

Retai žaidė netik abu praėjusio sezono svarbiausi žaidėjai, tačiau ir Linas Valatkevičius (2 rungt.), po kartą į aikštelę žengė Paulius Leščinskas, Linas Vitkauskas ir Marius Staniulis. Išvada paprasta „smogikai“ neturėjo su kuo žaisti net gerokai patausoję svarbius žaidėjus.

Varžovų bejėgiškumu nusivylęs ekipos vadovas Darius Petrikas antrajame etape gali tikėtis rimtesnių kovų, tačiau jeigu komanda ištrauks visus savo kozirius realių galimybių įveikti čempionus šį sezoną turės vos kelios ekipos.

„ŠKK Šnapiai“: Šį sezoną „ŠKK Šnapiai“ nedemonstruoja solidaus žaidimo ir prieš blogiau organizuotas komandas kolkas naudojasi tik savo patirtimi ir individualiu žaidėjų meistriškumu. Per 6 „A“ grupės dvikovas vos kartą buvo pasiektas 33,33% tritaškių pataikymo procentas.

Komandai puolime smarkiai trūko drausmės, kuri 2015/2016 metų sezoną smarkiai priklausė nuo įžaidėjo Tado Gimžausko gebėjimo organizuoti komandos puolimą. Gynėjas kaip ir praėjusį sezoną po 15,17 taško rinkęs Edgaras Jaskevičius pirmajame etape nesužaidė nei vienų rungtynių.

Komandos žaidimas „A“ grupėje dažniausiai laikėsi ant Karolio Bagdono, Vytauto Cicėno, Džiugo Vaitkaus bei Mariaus Kazlausko. Kartą įsimarkavo ir Algirdas Macijauskas. Vienas labiausiai patyrusių komandos žaidėjų lapkričio 27 dieną į „BC Kibirų“ krepšį sumetė 37 taškus ir galima sukyti nulėmė rungtynių baigtį. „ŠKK Šnapiai“ geriausias sezono rungtynes laimėjo 71:67.

Praėjusį sezoną „ŠKK Šnapiai“ demonstravo krepšinį, kuris leido komandai galvoti apie finalo ketvertą, šį kolkas nieko panašaus nematome ir jeigu nebus padarytos tinkamos išvados ši kas sezoną progresavusi komanda antrajame etape daugeliui komandų gali tapti lengvu grobiu, o gal net ir patrankų mėsa.

„O.P.A.“: Senukai pirmojo etapo rungtynėse išbandę kelis jaunesnius žaidėjus (Evaldą Lukšį, Daumantą Šilkų ir Andrių Sazanovą) dar turi parako. Dviženklį taškų skaičių visose rungtynėse rinko komandos lyderis Artūras Pūkys, puikiai žaidė gynėjas Vytautas Račkauskas (14,20 tšk., 3,2 rez. perd.), tačiau likę komandos žaidėjai šį sezoną dar tikrai sužais geresnių rungtynių.

Komandai kaip ir ankščiau trūksta aštriau puolime žaisti galinčių perimetro žaidėjų, kai agresyviai juda Vytautas Račkauskas ar Evaldas Pieslys komandos žaidimas yra žymiai įvairesnis. Kai komandos gynėjai būna pasyvesni puolimas pasidaro per daug nuobodus ir statiškas, tada varžovams belieka susipausti baudos aikštelėje ir neleisti „O.P.A.“ vyrams smagintis metimais iš po krepšio.

Kalbant apie ekipos gynybą ji grupėje veikė visai neblogai (57,67 tšk. vid.), komanda šansų apsiginti neturėjo vos vienose rungtynėse kai jai 87 taškus sumetė „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“. Pasitelkę aikštės gynybą „O.P.A.“ vyrai kurie išsiskiria fizine jėga ir ištverme gali stabdyti daugelio komandų pozicinį puolimą, viskas apsiverčia aukštyn kojomis kai komanda nesugeba atsikovoti kamuolių gynyboje ir varžovai pradeda žaisti „gun&run” krepšinį.

Komanda turi rezervų ir juos panaudojusi sezono finiše gali tikėtis labai gerų rezultatų. Gal net pagalvoti ir apie vietą ketvirtfinalyje.

„BC Kibirai“:  Paguodos turnyrą 2015/2016 metų sezone laimėję „BC Kibirai“ šį sezoną nusivažiavo. Komanda laimėjo pusę „A“ grupės rungtynių, tačiau geru žaidimu išsiskyrė vos kartą, rungtynėse su „ŠKK Šnapiais“, kurią pralaimėjo 67:71. Šiose rungtynėse pirmą kartą šį sezoną prie komandos prisijungė lengvasis krašto puolėjas Vytautas Kirlys ir tose rungtynėse iškart pridėjo jai daugiau galios. Puolėjas dvikovą baigė surinkdamas 31 tašką ir 32 efektyvumo balus.

Stabiliausiai žygiuojant „A“ grupėje jautėsi Edgaras Binkys, Simas Vasiliauskas ir Jaroslav Latušinskij, vėl ėmė džiuginti Tomas Paliulis, puikią dvikovą prieš „Burkalifa.eu“ sužaidė 21 tašką pelnęs ir 29 naudingumo balus surinkęs Simas Pauža (15 atk. kam., 8 rez.perd., 5 per. kam.). Šio gynėjo dėka „BC Kibirai“ varžovus palaužė 69:65 po 2 pratęsimų.

Komandai norint žaisti geriau smarkiai trūko 204 cm ūgio „centro“ Rolando Bajoro, tačiau ir bejo „BC Kibirai“ privalėjo rimčiau pasipriešinti „O.P.A.“ komandai 52:70 bei neprakaituoti 50 minučių su „Burkalifa.eu“.

Jeigu antrajame etape komanda sužais daugiau tokių rungtynių kaip su „ŠKK Šnapiais“ jos pergalių sąskaita neužsidarys, tačiau jeigu komandos žaidimą toliau žemyn trauks klaidos (15,83 vid.) bei prastas tolimų metimų pataikymas (22,75 %) jos rezultatai gali prastesni nei pastaruosius kelis sezonus. 

„Burkalifa.eu“: Lygos naujokai sezoną pradėjo 63:58 įveikdami „O.P.A.“ ir iškart pateikė netikėtumą, vėliau paaiškėjo, kad „Burkalifa.eu“ geriau sužaidžia tik tada kai rungtynėse pasirodo sunkusis krašto puolėjas Nerijus Jozonis. Šis krepšininkas komandoje užtikrintai pirmavo pagal tris svarbiausius rodiklius, taškus (26,67), atkovotus kamuolius (16,67) ir naudingumo balus (30,67). Sunku pasakyti kiek tiksliai pergalių dabar turėtų „Burkalifa.eu“ jeigu ne sezono starto dieną pasirašyta sutartis su šiuo žaidėju, tačiau reik manyti, kad be jo pastangų po rungtynių su „O.P.A.“ pergalė būtų atsidūrusi ne „Burkalifa.eu“ komandos sąskaitoje. Nerijus Jozonis tose rungtynėse pelnė 26 taškus ir dar atkovojo 20 atšokusių kamuolių.

„Burkalifa.eu“ pirmojo etapo rungtynėse nepataikydavo net kas ketvirto tolimo metimo, nors jų mesdavo po 22,33 per dvikovą. Būtent geresnį tolimų metimų relizavimą būtų galima vertinti kaip ryškiausią komandos kozirį kurį dar galima išnaudoti. Jeigu komanda toliau šaudys dievui į lankus varžovai netrukus ims koncentruoti gynybą baudos aikštelėje, o tada sunkiau bus pasireikšti netik visai neblogai sezoną pradėjusiems Jonui Pupiui bei Šarūnui Celiešiui bet ir tam pačiam komandos lyderiui Nerijui Jozoniui.

„A“ grupės varžybose geresnio pataikymo stokojo ir dažniausiai varžovų krepšį atakavęs puolėjas Ugnius Stulginskas, jis rinko po 17,83 taško, mesdavo po 18,83 metimus, tačiau bendras pataikymas iš dvitaškių ir tritaškių siekė vos 36,28 procentus. Šiam jaunam žaidėjui komandos draugai dažnai sudaro sąlygas žaisti vienas prieš vieną, atakuoti iš tolimų distancijų ir jis tas progas turi išnaudoti geriau. Geru pataikymu pirmojo etapo metu neišskyrė ir labai patyręs gynėjas Algirdas Vilimas, 24,39% metimų realizacija ir 10,33 taškų vidurkis nėra tie skaičiai kurie galėtų džiuginti komandą kuri tikrai gali pakovoti dėl aukštesnių pozicijų.

„RRKK&Bendorėliai“:  Pirmosiose sezono rungtynėse komanda į čempionų krepšį sumetė 50 taškų, tačiau dvikovą pralaimėjo 50:94. Kitose dvikovose lygos antrokai ne karto nepelnė daugiau nei 49 taškų.

Komanda išmesdavo po 58,50 metimus iš žaidimo, tačiau viso pirmojo etapo rungtynėse rinko tik po 40,50 taškus. Kovingumo komandai nepakako, nors už jį „RRKK&Bendorėliams“ galima skirti aukštą įvertinimą.

Lapkričio 30 dieną „RRKK&Bendorėliai“ 38:34 paulaužė „Meridianą“, tačiau po tų rungtynių komandos žaidimo kreivė smarkiai krito žemyn ir šiuo metu labai sunku nuspėti kada komanda pasieks antrą savo pergalę. Pirmą etapą baigusios už pirmo dešimtuko atžymos komandos netrypčiojo vietoje ir pamažu įsibėgėjo, tuo tarpu „RRKK&Bendorėliai“ netik, kad nepajudėjo į priekį, tačiau lyginant su spalio mėnesiu dar ir dėjo kokius 4 žingsnius atgal.

Kalbant apie atskirus ekipos žaidėjus galima iškirti vienintelį Kristupą Bratiką, jaunas gynėjas rinko po15 taškų, atkovojo po 6,60 atšokusius kamuolius ir buvo pirmajame etape naudingiausias ekipos žaidėjas (12,60 naud. bal.).

Jaunuoliui smarkiai trūksta komandos draugų paramos ir jeigu jis jos nesulauks ir toliau jo žaidimo kreivė tikrai nekils į viršų. Vienas lauke ne karys, o varžovai tą jau suprato ir komandos lyderį su kiekvienomis rungtynėmis globos vis labiau.

Komanda jau įregistravo 22 žaidėjus, tačiau varžovams vis tiek gali pasiūlyti tik 7-11 minučių kovos. Laukdama antrojo etapo kovų komanda turi du pasirinkimus. Pirmas paleisti žaidėjus kurie negali atnešti jokios naudos ir juos pakeisti naujais kurie gali padėti pasiekti 16-tuką, antras variantas komanda žaidžia toliau su tais vyrais kuriuos turi, negalvoja apie rezultatus ir kiekvienose rungtynėse bando pasistiebti kiek galima labiau į viršų.

Komandos vadovas Raimundas Umbrasas į aikštelę 6 pirmojo etapo rungtynėse bent po kartą leido 20 žaidėjų, tik 9 iš jų sužaidė bent po 3 dvikovas. Kyla klausimų ar prasto žaidėjų rungtynių lankomumo neįtakoja prasti ekipos rezultatai?

„Meridianas“: Lygos naujokai pagal efektyvumą (17,83 naud. bal.) bei pagal rezultatyvumą (41 tšk.) pirmajame etape pranoko tik „RRKK&Bendorėlius“. Visgi tarpusavio rungtynėse 38:34 pergalę šventė „Meridiano“ varžovai kurie „A“ grupės turnyrinėje lentelėje liko vienu laipteliu aukščiau.

„A“ grupėje „Meridianas“ net 4 rungtynėse nesurinko 40 taškų, o geriausias rungtynes sužaidė jau debiutinę dieną. Spalio 16 dieną komanda pralaimėjo 58:77 „ŠKK Šnapiams“, tačiau tada pataikė net 10 tritaškių iš 24 (41,67%) bei pasiekė sezono rezultatyvumo rekordą (58). Palyginimui galima pasakyti, kad 10 tritaškių pirmosiose rungtynėse pataikiusi komanda kitose penkiose jų pataikė 15.

Komanda puolime turėjo didelių bėdų, labai dažnai klydo (17,50 kld.), o dvitaškius vos du kartus metė didesniu nei 40% taiklumu. Būtent tragiškas komandos žaidimas prie varžovų krepšio šios komandos galvos, dantų ir kitų gyvybiškai svarbių organų skausmu gali būti ir antrajame etape, kai teks suremti ginklus su kitose grupėse nesužibėjusiomis komandomis.

Rezervų komanda turi, tačiau jie nėra tokie dideli, kad komandos puolimo kreivė smarkiai galėtų šoktelti į viršų, todėl „Meridiano“ tikslas ir toliau turėtų būti kuo geriau sužaisti gynyboje.  Daugiausiai ginklų renkant taškus turėjusios „ŠKK Šnapių“ bei „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ komandos į „Meridiano“ krepšį sumetė po 77 taškus, likusioms nepavyko peržengti net 60 taškų atžymos.

Kalbant apie atskirus žaidėjus ryškiai išsiskiriančių trūko, puikų solo pasirodymą dvikovoje su „ŠKK Šnapiais“ surengė Rolandas Mikšta. Gynėjas surinko 37 taškus ir pataikė 7 tolimus metimus iš 11, tačiau daugiau jo su „žaliai-balta“ ekipos apranga taip ir neišvydome. Jeigu šis nerealius metimus pataikęs vyrukas šį sezoną daugiau aikštelėje nepasirodys vargu ar kam nors dar pavyks šį sezoną pagerinti šį jo jau pirmosiose sezono rungtynėse užfiksuotą rezultatyvumo rekordą.

„KK Comma 313“: Po 90,83 taško rinkusios ir į savo krepšį vos kartą daugiau nei 75 taškus praleidusios „KK Comma 313“ pasirodymas pirmajame etape buvo toks, kokio ir buvo galima laukti. Prieš pirmą etapą galima buvo numatyti, kad komanda dėl pirmos vietos konkuruos su „Broliais Šaunuoliais“, tačiau praėjusį sezoną 3 kartus ryklius nuskriaudusi komanda buvo įveikta labai įtikinamai 93:69.

„KK Comma 313“ demonstravo gerą puolimą, agresyvią gynybą ir lapkričio 27 dieną įveikusi 81:59 iki tol be pralaimėjimų žengusią „Ginio Pajėgų“ ekipą padėjo galutinį tašką, kuris lėmė pirmą vietą nepriklausomai kaip susiklostys paskutinė grupės dvikova su „Visad gatavs“ (komanda suvalgė 120:75 iš šią komandą).

Kaip bebūtų keista Tautvydo Valančiaus nuotolinių būdu valdomai komandai daugiausiai sunkumų sukėlė ne tos komandos iš kurių dar buvo galima kažko laukti, o „KK Alkani“. Šis kolektyvas pralaimėjo tik 13-kos taškų skirtumu ir leido komandai pelnyti tik 75 taškus.

„KK Comma“ kaip ir pernai finale žaidusios komandos laimėjo viską, tačiau vienas dalykas ją gali iškirti iš jų. Komandą per rungtynes klydo tik po 12,17 karto, o tai yra 0,66 klaidos mažiau nei „KK Riešė“ bei 1,16 nei „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“.

Tie „KK Comma 313“ žaidėjai kurie komandoje rungtyniauja ne vienus metus senai svajoja apie finalo ketvertą ir šį sezoną jį pasiekti komanda turi tikrai puikią progą, tačiau vėlgi viskas priklausys kaip komanda žais pavasarį.

„B“ grupėje komanda išsivertė be Vytauto Saulio, kartą žaidė Arnold Reut. Bet kuris iš jų padidintu ryklių kurie dažniausiai neturi daug ketimų rotaciją. Šį sezoną dažnai aikštelėje blaškosi savo žaidimą nevisada surandantis Tomas Malimenkovas (12,80 tšk., 20% tritaškiai) su tolimais metimais kartais persistengia Lukas Poniškaitis, tačiau komanda retai kada turi kuo juos bent trumpam pakeisti.

Gero žaidimo iš Lino Beliūno, Andriaus Gaidžio ar Luko Poniškaičio buvo laukta ir tikėtasi, o Robertas Sinkevičius daugeliui varžovų tapo dideliu netikėtumu. Po 13,50 taško ir 8,17 atkovoto kamuolio rinkęs puolėjas komandoje debiutavo su trenksmu ir geriausias sezono rungtynes sužaidė būtent tada kai komandai buvo sunkiausia (22 taškai, 11 atkovotų kamuolių, 29 naud. bal. rungtynėse su „KK Alkanais“).

Komanda antrajame etape turės daugiau įtemptų rungtynių, todėl netik turės sėkmingai naudoti ginklus kurie veikė, tačiau ir paieškoti naujų. Daugeliui komandų gynybai Andriaus Gaidžio planas žaisti dideliu tempu gali būti nepakeliama našta. Įžaidėjas begalo staigus, mėgsta bėgti, todėl paskui save neretai traukia ir komandos draugus. Bėgti pirmajame etape labai mėgo ir „KK Riešė“, todėl įdomu kokią žaidimo taktiką pasirinks šios komandos susitikę tarpusavyje. Jeigu jos žais „gun and run“ matysime labai rezultatyvų krepšinį, daug greitų atakų ir 8-10 atakos sekundę metamų tritaškių.

„Ginio Pajėgos“: Lygos naujokai sezono starte 87:59 sutriuškino „Visad gatavs“ vėliau po atkaklių kovų šventė pergales prieš „Brolius Šaunuolius“ ir „Išvien“, o įveikę 86:62 „MF“ lapkričio 27 dieną stojo į kovą dėl pirmosios vietos grupėje su „KK Comma 313“. Komandų kurios iki tarpusavio dvikovos buvo laimėję visas 4 rungtynes akistatoje lygos debiutantai pataikė vos 35,85% dvitaškių metimų ir buvo sutriuškinti 59:81.

Komandai neteko kovoti dėl išlikomo, prieš paskutines „B“ grupės rungtynes su „KK Alkanais“ ji jau turėjo bilietą į TOP10.

Komanda pasiekusi 4 pergales iš eilės demonstravo pakankamai gerą žaidimą puolime (75,75 tšk. vid.) bei labai gerą gynybą (60,25). Nuostabiai šiose rungtynėse žaidė komandos krašto puolėjas Domantas Žičkus. Komandos lyderis pirmajame etape rinko po 26,50 taško (12,50 atk. kam.) ir 30,25 naudingumo balus. 

Rungtynėse su grupės nugalėtojais viskas apsivertė aukštyn kojomis, „Ginio Pajėgos“ netik neužpuolė, bet ir neapsigynė, o Domantas Žičkus pelnęs 12 taškų surinko 0 naudingumo balų.

Komandoje kuri mažai klydo, solidžiai kovojo dėl atšokusių kamuolių geru žaidimu išsiskyrė ir kitas ekipos puolėjas Dominykas Rakauskas. Po 18,33 taško ir 8,33 atkovoto kamuolio vidurkius turėjęs grupėje žaidėjas pastebimiausias buvo ir tada kai komandą mušė „KK Comma 313“. Jis į grupės lyderių krepšį sumetė 29 taškus (5/8 tritaškiai) ir padėjo išvengti dar didesnio pažeminimo.

Komandos žaidimas sukosi apie atletiškus puolėjus, „centrą“ Valdemar Lodziato bei gynėją Justą Aršauską, atskirose rungtynėse keturiems mušketininkams patalkindavo dar vienas kitas žaidėjas, tačiau stabilesniu indėliu išsiskyrė tik Mantas Bielinskas (7,25 tšk., 7 atk. kam.).

Komanda startavo viršydama prieš sezonines prognozes, tačiau antrajame etape kovodama su geriausiomis 2016/2017 metų sezono komandomis gali viskas klostytis netaip lengvai. Komandai kartais sunku įžaisti kamuolį ir gerų perimetro žaidėjų turinčios komandos tuo gali pasinaudoti. Dažnai komandai pirmajame etape trūko ir žaidėjų nuo suolo indėlio. Ryškiausią pasirodymą nuo suolo kilęs surengė Dominykas Rakauskas į „Išvien“ krepšį sumesdamas 9 metimus iš 14 ir surinkdamas 20 taškų. Kiti rungtynes ne starto penkete pradėjusių žaidėjų pasirodymai buvo kuklūs.

„KK Alkani“: Tris sezonus iš eilės paguodos turnyruose trofėjus laimėjusi „KK Alkanų“ komanda „B“ grupėje 4 rungtynes sužaidė pagal galimybes, tačiau pergalės prieš „Visad gatavs“ ir „MF“ vos 2 taškų skirtumais signalizavo, kad komanda sezono starte turi bėdų rinkdama taškus. Likusiose 2 rungtynėse kuriose dalyvavo „KK Alkani“ buvo užfiksuotos staigmenos. Komanda netikėtai jau pirmosiose sezono rungtynėse 71:66 įveikė „Brolius Šaunuolius“, o lapkričio 20 dieną net 48:78 nusileido „Išvien“.

Būdami dvikovos favoritais alkani tikriausiai nuvertino varžovus ir buvo skaudžiai pamokyti. Šiose rungtynėse komanda pataikė tik 35,90% dvitaškių ir vos 24% tolimų metimų. Tolišaudė kuria komanda mėgsta naudotis tylėjo ir dvikovoje su „MF“ (5/31), tačiau tada komanda išgelbėjo gera gynyba. Varžovams buvo leista pelnyti tik 47 taškus (49:47).

Į komandą po vieno sezono praleisto „TG Sokol“ komandoje grįžo „centras“ Vitalijus Danilovas (9,67 tšk., 10,67 atk.kam.), joje liko Karolis Marcinkus, tačiau išsamiau panagrinėjus komandos žaidimą galima sakyti, kad komandos rezultatyvumui nemažą įtaką turėjo priekinės linijos žaidėjų agresyvumo stoka renkant taškus. Kalnų nenuvertė ir sezono eigoje į komandą susigrąžintas puolėjas Adomas Gricius (7,67 tšk.), vos po kartą rungtynėse pasirodė dar du priekinės linijos žaidėjai Manvydas Poškus bei Eimantas Kaminskas.

Kai „KK Alkani“ bandys ieškoti rezervų antrojo etapo kovose pirmiausiai kolektyvui reikėtų atsigręžti į savo aukščiausius krepšininkus. Visi jie gali daugiau.

Pirmojo etapo kovose dar nematėme Tado Krivicko, Justo Ulecko ir Pauliaus Cinelio, visi šie gynėjai jau yra žaidę komandoje ir demonstravo labai neblogą žaidimą. Šis ketvertukas tikrai galėtų išplėsti ekipos rotaciją, pagyvinti puolimą ir prisidėti prie gerėjančių rezultatų. Iš žaidėjų kurių pasirodymo komanda dar laukia praėjęs sezonas geriausiai klostėsi po 21,89 taško rinkusiam Pauliui Cineliui.

Pastarasis žaidėjas su komandos naujoku Artur Biriulin (15,67 tšk. 3,17 rez. perd.) galėtų sudaryti labai įdomią, greitą ir pavojingą įžaidėjų porą. Be komandos vienu iš lyderiu tapusio Artur Biriulin tarp sėkmingiausiai pasirodžiusių pirmojo atapo metu turėtų atsirasti komandos senbuvių Romuald Zemlianskij bei Kęstučio Juonio pavardės. Abu jie kaip ir komandos naujokas Mindaugas Kraujalis „B“ grupėje rinko po 10 ir daugiau taškų, o didesnį pelnomų taškų vidurkį už juos fiksavo tik Biriulin.

Komanda turi rezervų ir potencialo gerinti žaidimą, tačiau nereikėtų pamiršti, kad pirmajame etape visų kortų neatidengė ir kitos komandos.

„Broliai Šaunuoliai“: Senbuvių kurie pagal lygoje laimėtų trofėjų skaičių šį sezoną nusileidžia tik „Reaktoriaus smogikams – vezumalkas.lt“ žaidimas pirmajame etape buvo blogas, tačiau taip daugeliui galėjo pasirodyti tik todėl, kad praėjusį sezoną „Broliai Šaunuoliai“ pasirodė fantastiškai ir tik per plauką liko be apdovanojimų ir labai aukštai pakėlė savo kartelę.

Nežiūrint į praeities nuopelnus komandos žaidimas iškyrus pavienes dvikovas veikė visai neblogai ir puolime ir gynyboje. Visgi komanda vasarą prarado pora svarbių žaidėjų ir jiems reikėjo laiko susidėlioti šio sezono planus. Kol komanda galvojo kas pakeis Deimantą Pavlovskį renkant taškus bei Gediminą Povilauską baudos aikštelėje ji pralaimėjo 66:71 „KK Alkaniems“ ir 69:93 „KK Comma 313“.

Jau po šių rungtynių galima buvo pastebėti, kad komandoje likę žaidėjai yra pasirengę pasitempti ir susitaikyti su pečius užgulusia didesne našta. Per likusias 4 rungtynes komanda tik po atkaklios kovos pripažino „Ginio Pajėgų“ pranašumą.

Nors komandos tikriausiai netenkina dabartinė žaidimo kokybė bei galutinis „B“ grupėje pasiektas rezultatas 3-3 ji ir toliau išlieka 5-6 komandų kategorijoje kurios pavasarį pretenduos žaisti pusfinalyje, ir nesvarbu kokia bus „Brolių Šaunuolių“ startinė pozicija po reguliaraus sezono antrojo etapo.

Ši komanda yra įrodžiusi, kad jai geriau sekasi kai ji nėra laikoma favoritais. Reikėtų prisiminti ne taip jau ir senai įvykusią komandos istorijos dalį, kai ji į 2014/2015 metų sezono aštuntfinalio akistatą su „BC Dugnu“ atvyko kaip geriausia reguliaraus sezono komanda ir ten 59:64 nusileido tik 16-toje vietoje likusiems varžovams. Kiekvienos rungtynės šiai komandai yra naujas įrašas, o daugiau nei 10 metų rašomos knygos kolektyvas panašu, kad nesiruošia užversti neiškovojęs dar bent vieno trofėjaus.

Šį sezoną lyginant su praėjusiu yra kritę daugelis komandos statistikos rodiklių, tačiau ji mažiau klysta (14,17) ir truputį geriau meta tritaškius (38,00%).

Patyrusi komanda dabar savo sudėtyje turi 17 žaidėjų daugelis iš jų yra vyresni nei 30 metų todėl natūralu, kad brandaus amžiaus vyrams SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS reguliaraus sezono rungtynės nėra prioritetas gyvenime numeris vienas.  Iš 14 žaidėjų kurie jau spėjo apsilankyti šio sezono rungynėse net 13 praleido bent po 2 rungtynes. Aišku viena jeigu tokie žaidėjai kaip Mantas Kazlauskas, Darius Jovaiša, Darius Dūdėnas, Marius Krukonis, Simas Liepinaitis ar Laurynas Ralys būtų sužaidę bent vieneriomis rungtynėmis daugiau „Broliai Šaunuoliai“ turėtų bent vienu pralaimėjimu mažiau.

Pirmo etapo metu „Broliai Šaunuoliai“ daugiausiai bėdų turėjo stabdydami varžovų gynėjus, tuo tarpu puolime puikiai prisitaikydavo prie varžovų gynybos sistemų ir radę spragų jomis naudojosi. Prieš komandas kurios gerai ginasi ties perimetru komanda išnaudodavo puolėjus, o varžovus kurie susikoncentruodavo baudos aikštelėje bausdavo tolimais metimais.

Šį sezoną komandoje debiutavo 4 naujokai. Marius Rimošaitis ir Donatas Sasnauskas dar nieko padoraus nenuveikė, o po 15 taškų rinkę Mantas Kazlauskas ir Laurynas Ralys jau spėjo varžovams pasiųsti žinią, kad šaunuoliai įsigijo du pajėgius žaidėjus. Mantas Kazlauskas praėjusį sezoną neįsitvirtino „Negerų“ komandoje, tikriausiai lyderiu pratęs būti žemaitis nesusitaikė su 3-4 žaidėjo vaidmeniu rotacijoje. Laurynas Ralys per dvi pirmojo etapo rungtynes buvo pastebimas, tačiau tikslą pasiekė vos 4 tolimi jo metimai iš 20. Dar vienas komandos rezervas kuris gali būti išnaudotas ateityje. Ši komanda visada sukuria progų savo metikams.

Geležinis žmogus Darius Dūdėnas „B“ grupėje žaidė tris rungtynes ir jų metu rinko po 22,67 taškus (11,33 atk. kam.) taip dar kartą įrodydamas, kad puikiai prižiūrėtas kūnas nepaisant veterano amžiaus jam dar ilgai leis mokyti krepšinio paslapčių jaunesnius žaidėjus. Kai šis puolėjas įsimėto jį sustabdyti yra labai sunku.

Po labai blankaus pasirodymo VASAROS TAURĖS 2016 turnyre „Broliams Šaunuoliams“ nerimo turėjo kelti Dariaus Jovaišos sportinė forma, tačiau panašu, kad prastas vasarinis turnyras buvo išimtis snaiperio karjeroje ir šį sezoną jis vėl pasirengęs savo taikliais metimais bausti visus varžovus. Dvi žaistos rungtynės, 33 taškų vidurkis (64,71% tritaškiai) nuteikia optimistiškai. Paleidę į kitą komandą du sezonus pirmą vaidmenį turėjusį tandemą šį sezoną „Broliai Šaunuoliai“ vėl galės pasikliauti Jovaišos ir Dūdėno duetu.

Komandą turėjo džiuginti ir gynėjų Simo Liepinaičio ir Mariaus Krukonio padidėjęs indėlis renkant taškus. Simas Liepinaitis tapęs geriausiu lygos lapkričio mėnesio žaidėju šį sezoną renka po 18,50 taško, atkovoja po 8,75 atšokusius kamuolius ir atlieka tiek pat rezultatyvių perdavimų. Jo pelnomų taškų vidurkis lyginant su 2015/2016 metų sezonu padidėjo 6,1 taško. Tiesa vienas iš komandos naujųjų lyderių turi dar kur pasitempti, pernai klydęs po 4,1 karto šį per dvikovą vidutiniškai praranda po 7 kamuolius. Taip pat jis yra vienintelis komandos gynėjas šį sezoną nemetęs tritaškio.

Jei iš Simo Liepinaičio didesnio indėlio renkant taškus galima buvo tikėtis, tai kito gynėjo Mariaus Krukonio keli pasirodymai šį sezoną daugeliui galėjo tapti tikra staigmena. Patyręs įžaidėjas į „Išvien“ krepšį sumetė 31 tašką, „KK Alkaniems“ atseikėjo 21 ir visas tris dvikovas pataikė bent po 2 tritaškius (47,37%). Marius Krukonis šį sezoną atlieka 1,08 perdavimu mažiau, tačiau rinkdamas po 21,67 taško pagal šį rodiklį nusileidžia tik Dūdėnui ir Jovaišai. Lyginant su praėjusiu sezonu jo taškų vidurkis išaugo daugiau nei dvigubai.

Dar vienas žaidėjas kuris „B“ grupės rungtynėse nustebino stabiliu žaidimu buvo puolėjas Ričardas Jaksebaga. Visose keturiose rungtynėse jis pelnė bent 10 taškų ir atkovodavo bent po 4 atšokusius kamuolius. Iki Gedimino Povilausko dar toli, tačiau po 14,25 taško renkančio komandos senbuvio pasirodymai yra dar vienas teigiamas dalykas po to kai komandą ištiko permainos. Didesnį pelnomų taškų vidurkį puolėjas fiksavo savo pirmą sezoną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE kai rinko po 14,60 taško, buvo antras pagal rezultatyvumą ekipoje, o lygoje debiutavę „Broliai Šaunuoliai“ tapo čempionais.

„Išvien“: Lygos antrojai labai apmaudžiai pralaimėjo 58:60 „Ginio Pajėgoms“, vidutiniu 30,50 taško skirtumu sutriuškino „KK Alkanų“ bei „Visad gatavs“ ekipas ir „B“ grupėje kuri nebuvo pati lengviausia pasirodė geriau nei buvo prognozuojama prieš sezoną.

Kaip ir debiutinį sezoną (7-11) komandai trūko stabilumo, jo „Išvien“ žaidime trūksta ir dabar. Visgi komanda pakankamai jauna ir nieko kito iš jos dar tikėtis negalima.

Komanda puolime opicijų rastadavo visada, tačiau gynyboje prieš „Brolius Šaunuolius“ ir „KK Comma 313“ komandai trūko susižaidimo. Geriausiai puolime organizuotos grupės komandos į „Išvien“ krepšį metė po 91,50 taško. Praėjusį sezoną tie patys „Broliai Šaunuoliai“ komandai sumetė 114 taškų, dar 109 atseikėjo „Torandas“ (šį sezoną lygoje nežaidžia), kitoms komandoms nepavyko perlipti 83 taškų ribos.

„Išvien“ žaidimas dažnai smarkiai priklauso nuo tolimų metimų pataikymo, klaidų bei gynyboje atkovojamų kamuolių skaičiaus. Kai ekipa kontroliuoja lentą ji gali išvengti varžovų kontratakų ir geriau jaustis gynyboje. Kai varžovai bėga „Išvien“ apsigina tik pavieniais atvejais.

Kalbant apie ryškiausiai komandoje pirmojo etapo metu išsiskyrusius žaidėjus pirmiausiai reiktų paminėti puolėją Martyną Rimkų. Jis sužaidė 4 rungtynes per kurias rinko po 17,50 taško ir 16,25 atkovoto kamuolio. Šio žaidėjo indėlis į komandos rezultatą 26,25 naudingumo balai bei didelis atsidavimas gynyboje.

Šalia komandos lyderio geriau jautėsi pernai komandoje žaidę Ovidijus Kriaunatis (12 tšk.) ir Gintaras Markevičius (15 tšk.) bei tik šį sezoną komandą papildę Evaldas Prokofjevas (19 tšk.), Žygimantas Čižius (13 tšk.) ir Justinas Navickas (14,50 tšk.).

Labiausiai nuvylė įžaidėjo Milvydo Naraškevičiaus pasirodymas, gynėjas iš kurio galima buvo tikėtis daugiau per 4 dvikovas rinko tik po 3 taškus ir atliko po 2,50 rezultatyvius perdavimus bei sunkiai jautė komandos žaidimo ritmą.

„Visad gatavs“: Komanda sezoną pradėjo labai prastai ir pralaimėjo pirmas keturias dvikovas („Broliams Šaunuoliams“, „Išvien“, „KK Alkaniems“ bei „Ginio Pajėgoms“). Pirmą pergalę kuri lėmė 6 vietą grupėje „Visad gatavs“ pasiekė lapkričio 27 dieną kai žaisdami be keitimų sutriuškino 94:61 taip pat tik 5 žaidėjus turėjusią „MF“.

Kad komanda patirs daugiau nesėkmių nei pelnys pergalių buvo aišku jau po burtų traukimo, tačiau tokio banguoto žaidimo galima buvo ir išvengti dažniau pasirėmus komandiniais veiksmais. Komanda metė daug neparuoštų metimų, dažnai įsiveldavo į taškų lenktynes kurioms įsibėgėjus pritrūkdavo kvapo bei per nelyg dažnai klydo (16,33 kld.).

Ryškiausia figūra komandos žaidime buvo po 22,83 taško rinkęs (6 rez. perd.) Vygantas Versockas, nenuostabu, kad nuo įžaidėjo nusiteikimo labai smarkiai priklausydavo ir visas komandos žaidimas. Gynėjas „B“ grupėje surengė pora labai rimtų pasirodymų kai į „KK Alkanų“ bei „MF“ krepšį sumetė po 35 taškus, būtent šiose 2 rungtynėse pasirodė ir visa komanda. „MF“ buvo sutriuškinti, o „KK Alkaniems“ buvo nusileista vos 2 taškų skirtumu.

Įsibėgėjus pirmojo etapo kovoms pastebimi buvo komandos senbuviai Dainius Čepas bei Jurijus Chšanovskij, tačiau didžiausių pagyrų po pirmojo etapo nusipelnė tvirtai sudėtas ekipos puolėjas Dainius Strakšys. Gerokai savo žaidimą lyginant su praėjusiu sezonu į viršų pakėlęs žaidėjas „B“ grupėje rinko po 13,17 taško ir dar atkovodavo po 8,67 atšokusius kamuolius.

Su mažais žaidėjų resursais sezoną pradėjusi „Visad gatavs“ po truputį pildėsi naujais žaidėjais taip komandoje atsirado solidus „centras“ Kristupas Surgėnas, daug naudos atnešti galintis gynėjas Artiom Lisovskij. Komanda taip pat susigrąžino joje jau žaidusius Pavel Jazovit bei Igor Burdakovskij. Sutapimas ar ne, tačiau visi prie komandos sezonui jau prasidėjus prisijungę žaidėjai iškyrus labiau dėl gynybos ir kovos dėl atšokusių kamuolių komandai reikalingą Burdakovskij pirmosiose sezono rungtynėse rinko bent po 16 taškų.

Antrajame etape komandos lauks daug įveikiamų komandų, o pradėjusi sunkiai ji gali dar nustebinti ir patekti į geriausių reguliaraus sezono komandų 16-tuką. Visos komandos iš „A“ ir „C“ grupių „Visad gatavs“ komandai įveikiamos, tačiau reikia gausiau rinktis į dvikovas ir įpusėjus rungtynėms nepritrūkti kvapo.

„MF“: Praėjusį sezoną studentai pateko į ketvirtfinalį, tačiau jame gavo į kaulus nuo būsimų čempionų „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“. Prieš šį sezoną komandą paliko lygos blokų karaliumi du metus buvęs 200 cm ūgio „centras“ Vaidas Vaičiulis. Gynybą cementavusio žaidėjo netekusi „MF“ komanda iš geru žaidimu prie savojo krepšio garsėjusio kolektyvo virto „B“ grupės patrankų mėsa. Per pirmas 5 dvikovas komanda vos kartą į savo krepšį neprasileido bent 81 taško, kai sužaidę pagal gynybinį planą buvo arti pergalės rungtynėse su „KK Alkanais“ 47:49.

Praėjusį sezoną „MF“ sužaidė 21 rungtynes ir vos kartą į savo krepšį prasileido daugiau nei 78 taškus, kontrastas su šio sezono startu labai didelis.

Komandai jėgos po krepšiais trūksta netik gynyboje, tačiau ir puolime. Komandos reikalus keliose rungtynėse bandė gelbėti tvirtai sudėtas krašto puolėjas Paulius Andrijauskas (12,5 tšk., 7 atk. kam.) bei dar keli priekinės linijos žaidėjai, tačiau komanda klimpo vis giliau ir giliau, kol galiausiai lapkričio 27 dieną buvo sutriuškinti 61:94 „Visad gatavs“. Ar gali būti kažkas blogiau už pralaimėjimą 33 taškų skirtumu komandai kuri iki tol žygiavo taip pat be pergalių.

Komandos gynėjai Benediktas Jonuška, Julius Ščipokas, Linas Jakimavičius bei Tomas Balčius stengėsi, plušėjo aikštelėje negailėdami jėgų, šalia jų būdavo ir kitų neblogai pasirodančių žaidėjų, tačiau be tvirto užnugario baudos aikštelėje sunku buvo tikėtis geresnių rezultatų.

„MF“ niekada nebuvo taikliausia komanda, todėl be geros kovos dėl atšokusių kamuolių bus pasmerkta ir antrajame etape. Jei tarp medikų gerų aukštaūgių nėra gal vertėtų pagalvti apie kelis legionierius?

Studentų 7 vieta „B“ grupėje yra tas rezultatas kuris atitiko komandos žaidimo kokybę. Į paskutines „B“ grupės rungtynes su „Išvien“ neatvyko nei vienas „MF“ žaidėjas, o tai reiškė, kad techninį pralaimėjimą gavusi komanda pasirodė prasčiausiai iš visų komandų.

„KK Riešė“: Vicečempionai pasismagino „C“ grupėje laimėdami visas 6 rungtynes ir tą padarė beveik 50 taškų skirtumu. Daugiausiai bėdų „KK Riešės“ komandai sukėlė „TG Sokol“, dvikovą pralaimėdami tik 55:76. „TG Sokol“ į savo krepšį praleido mažiausiai, tuo tarpu kito lygos senbuviai „Tores“ į geriausiai pirmajame etape žaidusios komandos krepšį įmetė 89 taškus (89:123).

Per 6 rungtynes 108,50 taško rinkęs koletyvas šį vidurkį pralenkė 4 kartus, 100 taškų nekrito tik į ankščiau minėtų „TG Sokol“ bei 47:88 pralaimėjusių „Zarasų“ krepšį. Komanda pirmajame etape žaidė naudingiausiai, rezultatyviausiai, atliko daugiausiai perdavimų ir dar laimėjo pirmą vietą keliose statistikos kategorijose.

Komanda pasižymėjo puikiais perimetro žaidėjų pasirodymais, tačiau neaudingi buvo ir abu į dvikovas neaptingėję atvykti komandos aukštaūgiai. Viktoras Asačiovas rinko po 22 naudingumo balus bei pasirodė 4 rungtynėse, o dvigubai mažiau dvikovų sužaidęs Gediminas Povilauskas su 36 efektyvumo balais net spėjo tapti naudingiausiu pirmojo etapo lygos žaidėju ir su 18,50 atkovoto kamuolio vidurkiu grįžo ten kur ir esame pratę jį matyti. Žaidėjas vėl pirmas pagal atkovotus kamuolius.

Aikštelėje taip ir nepasirodė Karolis Ražukas, Pranas Skurdauskas, Dainius Novickas, Gediminas Žygelis bei Andrius Juknevičius, tačiau ir be jų net 7 iš 9 žaidėjų rinko bent po 22 efektyvumo balus.

Pora mėnesių „C“ grupėje smaginosi Žymantas Armonas, Dominykas Palšis, Deimantas Pavlovskis, Lukas Motiejūnas, Mantvydas Staniulis bei ankščiau minėti aukštaūgiai, o Linui Laukiui ir Pauliui Mikolaičiui kurie vieninteliai nepraleido nei vienų pirmojo etapo rungtynių nuo šventinio stalo teliko surinkti trupinius.

Komanda rinko daug pigių taškų, dažnai perimdavo kamuolius, tačiau prie įspūdingo rezultatyvumo labai smarkiai prisidėjo ir 42,93% tritaškių pataikymas. „KK Riešė“ per dvikovą vidutiniškai pataikydavo po 14,17 tritaškio, o bent 20 metimų išmetė 5 žaidėjai.

Komanda taikosi į čempionų sostą ir tai tokia pat vieša paslaptis, kaip ir tai, kad ji susikrovusi norimą persvarą pritingi gynyboje.

„Negeri“: Ne vienus metus žaidėjų branduolį išlaikę „Negeri“ sezoną pradėjo lengva pergale prieš „Craptors“ (93:70), tačiau antrosiose rungtynėse 46:108 nusileido „KK Riešei“. Pernai „Negeri“ pirmieji nutraukė šios komandos pergalių seriją, todėl Ervinas Stankevič visada pagarbiai atsiliepia apie varžovus ir randa kažkokių motyvacijos priemonių, kad praėjusio sezono klaida nepasikartotų.

Savo ruoštu „Negeri“ kartą laimėję kitose dvikovose truputį perdega ir jau rungtynių pradžioje netenka šansų kovoti dėl pergalės. Po tokio beviltiško pralaimėjimo atrodė, kad „Negeri“ gali buksuoti ir toliau, tačiau komanda tada įjungė auto pilotą ir įveikė „Tores“, „TG Sokol“ bei „KK Bet Koks“. Kai „Tores“ pralaimėjo „TG Sokol“ tapo aišku, kad „Negerų“ paskutinės rungtynės su „Zarasais“ nieko nelemia. Šias rungtynes komanda laimėjo 92:48 ir pataikė 12 tritaškių iš 24.

Komandos žaidimas nebuvo užtikrintas, dažnai teko rimtai susimti gynyboje, nes puolime nepavykdavo išvengti bėdų, tačiau šioje sezono stadijoje komandai svarbiausia buvo atsidurti pirmajame dešimtuke ir kiek įmanoma labiau įsivažiuoti.

Komanda dvikovoje su „KK Riešės“ klubu šaudė dievui į langus nuo tritaškio linijos (3/22), tačiau likusiose rungtynėse sumesdavo po 10,8 tritaškius ir dažniausiai varžovus užmėtydavo kepurėmis. Komanda puolime yra pakankamai lanskti ir dažniausiai turi daugiau nei vieną pasirinkimą kaip užbaigti savo atakas.

„Negeri“ dažniausiai ant suolo turi vos po 2 atsarginius krepšininkus, tačiau kaip parodė pirmojo etapo kovos šiai komandai maža rotacija nėra trūkumas. Lygos senbuviai viena iš tų nedaugelio komandų kuri gerą rezultatą pasiekė neturėdama didelio žaidėjų skaičiaus.

Komandos vadovas sezonui registravo 8 žaidėjus, vėliau ją papildė dar du žaidėjai ir to pilnai pakanka, niekas nesiskundžia aikštelėje praleidžiamomis minutėmis, visi žino savo pareigas bei užduotis. Komanda šiai dienai turi 10 žaidėjų ir nei vienas iš jų nėra statistas.

Komandos priekinė linija vėl laikosi ant tų pačių žaidėjų Povilo Kaminsko, Lino Stripinio bei Gedimino Astrausko. Visa ši trijulė „C“ grupėje dar neparodė viso savo potencialo, todėl antrajame etape dar bus kur pridėti. Naudingiausias komandos žaidėjas Povilas Kaminskas ir toliau sėkmingai atlieka daug funkcijų, Linas Stripinis prideda jėgos, o Gediminas Astrauskas komandos gynybai suteikia patikimumo. Geros fizinės savybės šiam žaidėjui leidžia laimėti oro dvikovas net ir prieš ryškiausius varžovų „centrus“.

Savo vietą komandoje nesunkiai rado ir antrą sezoną komandoje pradėjęs SF Arnoldas Juchnevičius. Šį sezoną komandos antrametis renka po 19,50 taško bei pataiko net 6 tolimus metimus. Geriausiai šio snaiperio sugebėjimais šį sezoną galėjo įsitikinti „TG Sokol“ komanda į kurios krepšį puolėjas sumetė 37 taškus pataikydamas 11 tolimų metimų iš 13-kos. Šiam žaidėjui komandos draugai sudaro puikias progas atakuoti, o jeigu varžovų gynyba jį bando prižiūrėti akylai, tokie žaidėjai kaip Povilas Kaminskas greitai pagelbėja statydami užtvaras.

Naudingi komandai šį sezoną dar tikrai bus ir mažesnį vaidmenį „C“ grupės varžybose turėję žaidėjai Marius Dubininkas, Arūnas Liudvinavičius bei Aurimas Juchnevičius. Visi šie vyrukai į komandos žaidimą gali įnešti papildomos gyvybės ir tikrai negadina vaizdo aikštelėje.

Nuo komandos atsiradimo joje žaidžiantys gynėjai Gediminas Mateika ir Giedrius Kvakšys pamažu taip pat įsibėgėja, todėl greitu varžovų gynyba negalės tik koncentruotis į baudos aikštelę ar tolimus metimus pataikyti galintį Arnoldą Juchnevičių.

Dar vienas atskiro paminėjimo vertas komandos žaidėjais – Paulius Mičėnas. Per tris sezonus visų spalvų medalius su „KK Išjunk šviesą“ laimėjęs gynėjas į komandos sudėtį buvo įtrauktas tik prieš pat pirmų rungtynių startą ir pamažu komandai duoda vis didesnės naudos.

Tituluoto naujoko užduotys komandoje yra pakankamai aiškios. Patikimai įžaisti kamuolį. Su jomis „C“ grupėje panašu, kad gynėjas susitvarkė atlikdavo po 5,2 perdavimus ir suklysdavo tik po 1,2 karto. Pavojingas prie tritaškio linijos žaidėjas spalį rinko po 8 taškus (2/18 tritaškiai), tačiau vėliau pareguliavo savo taikiklį ir grupės etapą baigė su 14,67 taško vidurkiu. Komandos naujokui draugai leidžia mesti po 10,8 tritaškio metimo, tačiau jo pataikymo procentas 22,22% kolkas žemiausias per keturis sezonus kuriuos jis praleido lygoje.

„Zarasai“: Debiutinį sezoną ežerų krašto atstovai savo pasirodymą baigė paguodos turnyro ketvirtfinalyje, tada komanda 38:67 ir 54:72 turėjo pripažinti „KK Alkanų“ pranašumą. Per 20 rungtynių 11 pergalių pasiekusios komandos kuri nuo sausio 24 iki balandžio 10 dienos laimėjo 8 dvikovas paeiliui galutinis rezultatas galėjo būti ir geresnis, jeigu nelemtos kojos traumos nebūtų patyręs po 17,38 taško rinkęs pagrindinis komandos atakų organizatorius Andrius Predkelis.

Antrą savo sezoną „Zarasai“ pradėjo „C“ grupėje. Pirmosiose sezono rungtynėse komanda strigo puolime ir 39:41 nusileido vieninteles grupės rungtynes laimėjusiai „Tores“ komandai. Vėliau komanda atsitiesė ir 54:51 įveikė „TG Sokol“, šiai komandai debiutiniame 2015/2016 metų sezone zarasiškiai nusileido 20-ties taškų skirtumu. Nesunkiai susitvarkiusi su „Craptors“ ir „KK Bet Koks“ ekipomis „Zarasų“ ekipa pirmą etapą baigė dviem skaudžiais pralaimėjimais, ją vidutiniu 42,50 taškų skirtumu sutriuškino „KK Riešė“ bei „Negeri“.

Komanda prasibrovė į pajėgiausių komandų dešimtuką, tačiau rungtynės su elitinėmis grupės komandomis lygos antramečiams turėjo būti rimtu signalu prieš antrojo etapo kovas. Komanda žaisdama su komandomis kuriomis kausis ir „D“ grupėje rinko tik po 47,50 taško į savo krepšį prasileisdama net po 90 taškų. Komandai šiose rungtynėse trūko geresnio tritaškių pataikymo, tikslą pasiekė vos 8 metimai iš 39.

Pagal efektyvumo balus (37,83 vid.) „Zarasai“ antrajame etape pranoko vos 3 komandas, tiek pat jų komanda pranoko ir pagal pelnomus taškus (54 vid.). Į geriausių dešimtuką komanda po pirmojo etapo kovų pateko tik pagal atkovotus kamuolius ir su 38 atkovotų kamuolių vidurkiu su „Craptors“ pasidalino 8-9 vietas.

Komanda neblizgėjo puolime, o prieš pajėgiausias komandas ir gynyboje, o ryškiausioms komandoms žvaigždėms Andriui Predkeliui (16,60 tšk.) ir Kęstučiui Bagdonavičiui (14,67 tšk., 8,50 atk. kam., 15,67 naud. bal.) šio sezono pradžioje labai smarkiai trūko komandos draugų paramos. Buvo rungtynių kai puolime sužibėdavo Miglius Dambrauskas, Andrius Steponavičius ar dar kuris komandos žaidėjas, tačiau tokių pasirodymų norint išvengti fiasko antrajame etape reikės gerokai daugiau.

Praėjusį sezoną dėl traumos gana anksti iškrito gynėjas Vytautas Mackevičius, šį toks pats likimas ištiko jo brolį Evaldą Mackevičių. Pastarasis gynėjas praėjusio sezono antrojoje pusėje buvo tapęs vienu iš komandos lyderių, o jo reikšmė dar labiau išaugo tada kai traumą patyrė pagrindinis ekipos vairininkas Andrius Predkelis.

„TG Sokol“: Lygoje 9 sezoną žaidžiančios komandos startas (0/3) buvo vienas praščiausių per visą „sakalų“ gyvavimo istoriją, tačiau vėliau komanda pamažu įsibėgėjo laimėjo 3 dvikovas paeiliui ir užėmusi 4 vietą pateko į geriausių 10-tuką kaip geriausia komanda tarp „A“, „B“ ir „C“ grupėse 4 vietas užėmusių kolektyvų.

Komandai starte trūko susižaidimo, daugelis ekipos žaidėjų sezono pradžioje nedemonstravo geros sportinės formos. Pralaimėjusi „Zarasams“, „KK Riešei“ ir „Negeriems“ patyrusių vilkų komanda rinko tik po 53,67 taško, būtent blankus puolimas ir lėmė komandos pralaimėjimus. Gynyboje „TG Sokol“ dirbo pakankamai gerai ir patikimai. „Zarasams“ buvo leista įmesti lygiai 54 taškų (komandos vidurkis), „KK Riešė“ siautusi puolime visą pirmą etapą į „sakalų“ krepšį sumetė tik 76 taškus (32,50 mažiau nei pirmo etapo vidurkis). „Negeri“ rinkę po 76 įmetė 69, nors šiose rungtynėse ir nesuveikė „TG Sokol“ gynyba prieš 11/13 tritaškių sumetusį Arnoldą Juchnevičių.

Žaisdama su „KK Bet Koks“, „Tores“ ir „Craptors“ sakalų kariauna sėkmingiau rinko taškus iš baudos aikštelės prieigų, tačiau nekarto taip ir nesugebėjo pataikyti bent 30 procentų tolimų metimų.

Pirmajame etape „TG Sokol“ metė daugiausiai baudos metimų 95 (lygiai tiek pat metė ir „O.P.A.“) visgi pataikymo procentas (49,47) nuo baudos metimo linijos nebuvo džiuginantis (17 vieta lygoje).

Pagal efektyvumą (57,67 naud. bal.) pirmajame etape „TG Sokol“ viso pralenkė 12-ka komandų. Su „O.P.A.“, „Zarasais“ ir „KK Alkanais“ komanda dar pasimatys antrajame etape.

Komanda nedemonstravo geriausio savo krepšinio, tačiau patekusi į geriausių dešimtuką dabar gali nubrėžti brūkšnį ir viską pradėti iš naujo, labai tikėtina, kad ši komanda bus viena iš tų kurios taikysis į pirmą šešetuką ir išvengs didelių sutriuškinimų žaisdamos su pirmojo etapo grupėse pirmas vietas užėmusiomis komandomis.

Kalbant apie patį komandos žaidimą jis šį sezoną vėl tapo lankstesniu ir netokiu nuobodžiu, komanda mažai klysta (11,83) ir labai gerai išnaudoja galimybes rinkti taškus po perimtų kamuolių (13 vid.). Šį sezoną tik vienose rungtynėse „sakalai“ neperėmė 12-kos ir daugiau kamuolių.

Komandoje nesunkiai vietą rado įžaidėjas Nerijus Pigaga. Komandos naujokas rinko po 16,33 taško (4 rez. perd.) ir su 12,33 naudingumo balų buvo efektyviausias ekipos krepšininkas pirmajame etape. Staigus gynėjas moka į puolimą įtraukti komandos draugus, pats nevengia imtis atsakomybės, o pagerinęs tritaškių pataikymą (17,50%) antroje sezono dalyje turėtų žaisti vis geriau.

Pamažu sportinę formą į gauna ir į komandą po sezono pertraukos grįžęs Andrius Maisak (6,75 tšk. vid.). Žaidėjas gali išplėsti komandos puolimą, tačiau jam kaip ir daugeliui komandos žaidėjų reikalingas geresnis pataikymas.

Dvikovoje su „Zarasai“ 5 taškus surinkęs Karol Ruselevič sezoną pradėjo pataikydamas 1 metimą iš žaidimo (1/12), tačiau likusiose 5 rungtynėse staigus gynėjas buvo vienas iš svarbiausių komandos žmonių puolime. Atakuojantis gynėjas viso rinko po 13,67 taško.

Karol Ruselevič ir Nerijus Pigaga starto penkete pradėjo visas 6 dvikovas, Andrius Maisak visas 4. Du kartus rungtynes starto penkete pradėjęs Pavel Andruškevič ir kartą tą daręs Valdemar Smilgin buvo dar du svarbūs komandos rotacijos žaidėjai kai kalba pasisukdavo apie gynėjų arba lengvųjų krašto puolėjų grandį.

Praėjusį sezoną po 13,52 taško rinkęs Valdemar Smilgin labai gerai susitvarkė su atsarginio žaidėjo vaidmeniu, o „TG Sokol“ sprendimas vieną pavojingiausių metikų į dvikovą įtraukti nuo suolo pasirodė labai įdomus. Žaidėjas šį sezoną žaidžia mažiau renka po 6 taškus, tačiau tolimus metimus meta net 6,34% taikliau nei praėjusį sezoną ir tokį rodiklį fiksuoja išmesdamas tik 4,33 tritaškius (9,19 praėjusį sezoną).

Su pakitusiu vaidmeniu netaip lengva buvo apsiprasti Pavelui Andruškevič, šį sezoną sumažėjo žaidėjo vaidmuo ir daugelis svarbiausių statistikos rodiklių. Visgi rungtynės su „Craptors“ kuriose „TG Sokol“ reikėjo pergalės parodė, kad šis žaidėjas dar gali būti labai svarbus ir naudingas ne rinkdamas taškus, o atlikdamas gynybines ar kitas funkcijas.

Jei „TG Sokol“ metikai ir gynėjai žaidė arti savo galimybių ribų ir galima sakyti pateisimo visus lūkesčius, tai komandos priekinės linijos žaidėjus po pirmojo etapo galima būtų pagirti nebent už patikimą gynybą. Pagrindinis komandos aukštaūgis Tadas Girnius kol kas nepasiekė geriausios sportinės formos, jis renka po 10 taškų, atkovoja po 6,67 taškus, tačiau varžovų krepšį atakuoja tik 49,02% taiklumu ir dažnai turi bėdų mesdamas baudos metimus. Beveik dvigubai sumažėjo ir kito „centro“ Vladimir Kiseliov pelnomų taškų ir atkovotų kamuolių grafose. Rezultatyvu ir šiemet neišsiskiria komandos sunkusis kraštas Valdas Butrimovič, tačiau šis tvirtai sudėtas vyrukas puikiai susitvarko su gynybinio žaidėjo funkcijomis ir komandai suteikia labai daug energijos gynyboje.

Per 5 grupės rungtynes daugiau tritaškių (12) nei dvitaškių (11) išmetė ir visiškai apie žaidimą baudos aikštelėje puolime pamiršęs 196 cm ūgio aukštaūgis Edgar Kolendo. Šiuo metu žaidėjas gydosi traumą ir kokia jo įtaka bus komandos puolimui antroje pusėje spėlioti yra labai sunku. Mažai naudos komanda sulaukia ir iš jauniausio savo ekipos žaidėjo Sylvester Baranovič.

Šį sezoną priekinės linijos žaidėjai per dvikovą viso meta po 17,50 metimo, praėjusį mesdavo jų po 20.

„Craptors“:  Lygos naujokai kurių pagrindą sudaro praėjusį sezoną 8-13 pergalių/pralaimėjimų santykį turėjusios  „KK Erelių“ komandos žaidėjai sezoną pradėjo trijų pralaimėjimų serija ir per visą pirmą etapą laimėjo vos kartą, kai 70:57 įveikė „Tores“.

Kitose rungtynėse komanda neturėjo jokių prošvaisčių laimėti, o labiausiai ją nuplakė „KK Riešė“. „Craptors“ grupės nugalėtojams nusileido 70:120 nepaisant to, kad pataikė net 53,57% mestų dvitaškių.

Komanda vidutiniškai rinko po x taško bei turėjo aiškias rezultatyvumo lubas. Komanda 70 taškų ribos taip ir neperžengė, lygiai tiek pavyko įmesti „KK Riešės“, „Tores“ ir „Negerų“ komandoms.

Jaunos komandos dėl pralaimėjimų gausos plakti smarkiai nereikėtų, nes norą kovoti ji dažniausiai parodė. Visgi vienas pralaimėjimas 36:59 „KK Bet Koks“ komandai turėtų užkliūti daugeliui, „Craptors“ prametę visus 13-ka tritaškių į tikrai nestipriausios grupės komandos krepšį sumetė tik 36 taškus.

Komandą smaugė maža rotacija, komanda retai kada turėdavo keitimų, taip pat didelę žalą „Craptors“ žaidimui darė klaidos. Bent 19 klaidų komandai išvyko išvengti tik rungtynėse 50:63 su „Zarasais“ (suklydo 12 kartų).

Komandos lyderiu kaip ir buvo laukta tapo Ignas Cibulskas. Puolėjas rinko po 21,20 taško ir dar atkovodavo po 12,40 kamuolius. Visgi iš po 21,60 naudingumo balus rinkusio žaidėjo galima buvo tikėtis ir didesnio dominavimo.

Atskirose rungtynėse sužibėjo ir daugiau ekipos žaidėjų, tačiau dar vieną kuriam būtų galima parašyti bent 8 balus iš 10 už stabilumą neatsirado. Tie kas žaidė gali žaisti geriau, supranta krepšinį ir gali pakelti komandos lygį, tačiau ekipai būtina pagerinti rungtynių lankomumą.

„Tores“: Lygos senbuviai sezoną pradėjo pergale. Rezultatu 41:39 buvo įveikti „Zarasai“. Komanda tose rungtynėse puolime žaidė tragiškai, vos kas ketvirtas metimas pasiekdavo tikslą, tačiau įskaitinis taškas atiteko geros gynybos ir didelio kovingumo dėka. Kaip paaiškėjo vėliau tai buvo vienintelė ekipos pergalė „C“ grupėje.

Pergalingas sezono startas ir parodytas kovotojų charakteris prieš kitas grupės rungtynes nuteikė optimistiškai, tačiau vėliau keturiose rungtynėse paeiliui „Tores“ klimpo jau nuo rungtynių pradžios bei patyrė keturis beviltiškus pralaimėjimus. Jeigu pralaimėjimais „Negerų“, „KK Riešės“ bei „TG Sokol“ komandoms nestebino, tai pralaimėjimą 57:70 „Craptors“ galima laikyti nemaža staigmena.

Komandai šį sezoną nesiseka įžaisti kamuolio, klaidomis perduodant kamuolį varžovai naudojasi nuolat ir pelno daug lengvų taškų kai „Tores“ nespėja grįžti į gynybą. Tik pusę pirmo etapo rungtynių žaidė po 9 taškus ir 10 atšokusių kamuolių rinkęs pagrindinis komandos „centras“ Erikas Augūnas, todėl Vladislav Budko ir Darek Orševski praktiškai dviesę turėjo atlaikyti varžovų šturmą kylanti baudos aikštelėje ir dar pasirūpinti, kad komanda smarkiai nepralaimėtų lentos. Atskiromis atkarpomis abu žaidėjai žaidė labai gerai, dažniausiai kol turėdavo jėgų. Komanda neturi keitimų „centro“ ir ketvirto numerio pozicijose todėl jos ir antrajame etape lauks nelengvos dienos.

Karjeros pabaiga pakvipo ekipos įkūrėjui Marek Pščolovski kuris šį sezoną renka vos po 3,8 taško ir pataiko tik po 25% metimų. Patyręs įžaidėjas dar gali atlikti rezultatyvius perdavimus (4,20 rez. perd.), įneša drausmės į pozicinį puolimą, tačiau nevisada spėja gynyboje ir pelno per mažai taškų. Komanda turi kelis gynėjus kurie gali pavaduoti vis dar pagrindinį komandos įžaidėją, tačiau visi jie pirmiausiai rūpinasi metimais, o tik vėliau kam atiduoti perdavimą.

Prie visų negandų užklupusių „Tores“ jau sezono starte prisideda ir tai, kad kukliai šį sezoną atrodo Erik Bilkievič bei Viktoras Azarkovas. Šių gynėjų pelnomų taškų vidurkis kartu sudėjus nuo 30,87 taško praėjusį sezoną krito iki 17,67 taškų šį.

Atsiradusias spragas užpildyti galėtų Eduard Bielskij ir Jaroslav Dombrovskij, tačiau ne vienus metus komandoje jau praleidę gynėjai panašu, kad yra pasiekę savo karjeros piką ir niekada nerodys tokio žaidimo kaip Franek Subatovič ar Alik Lipnevič. Pastarasis gynėjas šį sezoną komandai renka po 17,33 taško ir yra neabejotinas „Tores“ puolimo lyderis.

„Tores“ komanda dar visai nesenai galėjo kovoti su visomis komandomis, 2010 metų pavasarį laimėjo bronzą, tačiau laikai keitėsi komandos stiprėjo, o ši komanda panašu, kad užstrigo vietoje. Dabar jai sunkumų sukelia net tos komandos kurias prieš 5 metus ši lygos senbuvė būtų suplėšiusi į gabalus.

Visgi reikėtų pasidžiaugti, kad ilgai gyvuojanti komanda nekelia baltų vėliavų ir išlieka Vilniaus mėgėjų krepšinio žemėlapyje.

„KK Bet Koks“: Trečią sezoną komanda pradėjo dvikova su geriausia pirmojo etapo komanda iš Riešės. Varžovai pirmą rungtynių pusę laimėjo 57:12, o nesumažinę apsukų po dižiausios pertraukos rungtynes laimėjo 136:51.

Prastesnių puolime rungtynių „KK Bet Koks“ komandai buvo ir daugiau, ji po 49 taškus sukrapštė į „Zarasų“ ir „TG Sokol“ krepšį, varžovėms leisdama įmesti daugiau nei 70 akių.

Komanda kaip ir daugelis kitų kurios liko 5-7 vietose savo grupėse dažnai klydo, tačiau komandai labai smarkiai trūko ir geresnio tolimų metimų pataikymo. Komanda nuo tritaškio linijos varžovų krepšį atakavo 22,31% taiklumu ir pataikydavo tik po 4,5 metimo per dvikovą. Šiais laikais be tolimų pagalbos žaisti rezultatyviai sunku, tuo labiau, kad komanda niekada neturi ir ūgio persvaros.

Šį sezoną komandai dažniau talkina Kristupas Prišmantas, puolėjas renka po 14 taško, sugriebia po 9,5 kamuolio ir pirmajame etape buvo tas žaidėjas kuriam galima būtų parašyti aukštą įvertinimą. Keliose rungynėse sužibėjo Aleksandras Romanovskis, Jonas Veličko, Audrius Šilgalis bei Julius Rukšėnas, tačiau komandai trūko šių žaidėjų stabilumo ir dažniausiai rungtynėse atsirasdavo tik 2-3 žmonės kurie varžovų gynybai galėjo kelti didesnį pavojų.

Ryškių žvaigždžių neturinčios komandos turi remtis komandiniu žaidimu, tą „KK Bet Koks“ dažniausiai ir darydavo, tačiau tai nevisada duodavo naudos. Atskiromis rungtynių atkarponis ekipos žaidimas būdavo net geresnis tada kai kažkuris iš žaidėjų imdavosi iniciatyvos ir mažiau kreipdavo dėmesį į kitus komandos draugus.

Kelis sezonus komandos pagrindiniais žaidėjais buvo puolėjas Donatas Balandis ir gynėjas Kazimieras Kanevičius. Abiems šiems krepšininkams sezono startas buvo sunkus, tačiau dabar šie vyrukai pamažu įsibėgėja ir su jų kylančia sportine forma komandos žaidimo kreivė turėtų kilti į viršų.

„KK Bet Koks“ tikriausiai nelaimės visų antrojo etapo rungtynių, tačiau jų pergalių – pralaimėjimų skaičius blogiausiu atveju turėtų būti apylygis ko turėtų pilnai pakakti vietai tarp 16-kos geriausių sezono komandų kurios sezono neužbaigs su lyg antruoju etapu.

{jcomments on}

 

 krepsinio_saliu_nuoma

2018/2019 m. SEZONAS

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.