Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
Įvykių kaleidoskopas. 6 – asis turas (2016.11.27)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia lapkričio 27 dieną įvykusį turą bei pristato rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė, rungtynių rezultatai, geriausi asmeniniai pasirodymai bei geriausių turo žaidėjų penketukas.

„KK Riešė“ ir „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ pirmą etapą baigė be pralaimėjimų, „Visad gatavs“ šventė pirmą pergalę, o daugelyje rungtynių intrigos stokojusiose lapkričio 27 dienos turo rungtynėse žaidėjai vienas po kito gerino asmeninius sezono pasiekimus.

„KK Riešė“ – „Craptors“ 120:70

Pirmą pergalę prieš savaitę pasiekę „Craptors“ šį kartą lindo po „KK Riešės“ buldozeriu. Favoritai dvikovą pradėjo vangiai, Gediminas Povilauskas kruopščiai darbavosi kovodamas dėl atšokusių kamuolių, tačiau ekipos gynėjai pernelyg ilgai užsižaisdavo su kamuoliu kol svarstydavo kas iš puikiu pataikymu pasižyminčio ketvertuko mes į krepšį. Varžovų ramybe „Craptors“ nepasinaudojo, „KK Riešė“ prabudo įpusėjus ketvirčiui ir pirmą 10-ties minučių atkarpą laimėjo 24:4. Pusę taškų lyderiams pelnė Dominykas Palšis, 12-ka iš 24.

Antrą kėlinį puolime efektyviau ėmė žaisti ir „Craptors“, tačiau „KK Riešė“ ėmė vis dažniau atakas užbaigti tritaškiais ir vėl šovė į priekį. Duobių šį ketvirtį neturėję „C“ grupės lyderiai iki didžiosios pertraukos susikrovė 31 taško pranašumą 60:29.

Po didžiosios pertraukos Igno Cibulsko ir Edgaro Ivanovo užtikrintas žaidimas puolime „Craptors“ komandai leido pasiekti 70-ties taškų šio sezono limitą (komanda 70 taškų pelnė 3-čiose rungtynėse iš 5), tačiau įsismarkavę „KK Riešės“ žaidėjai puldami varžovų krepšį apsukų nemažino taip pat. Mantvydas Staniulis komandos draugus tikriausiai vėl nutarė pavaišinti picomis ir jau ketvirto kėlinio pradžioje antrą kartą šį sezoną pelnė komandos 100-tąjį tašką.

Keturis kartus „C“ grupėje 100 taškų ribą pasiekę „KK Riešės“ žaidėjai šiose rungtynėse pataikė 16 tolimų metimų iš 38, šį sezoną bent 16 tritaškių komanda pataikė jau 3 rungtynėse.

Lapkričio 20 dieną „Craptors“ į pergalę prieš „Tores“ 70:57 vedęs 12 taškų pelnęs ir 9 atšokusius kamuolius surinkęs „centras“ Motiejus Cibulskas į „KK Riešės“ krepšį sumetė 6 taškus (3/11 metimai) ir atkovojo 4 atšokusius kamuolius. Aukštaūgio pasirodymas buvo blankus (0 naud. bal.) ir smarkiai nuviliantis bei neleido komandai mesti rimtesnio iššūkio Gediminui Povilauskui ir jo naujai komapanijai.

„KK Riešę“ į eilinę pergalę vedė 40 taškų surinkęs Dominykas Palšis, 25 taškus pridėjo Žymantas Armonas, po 23 surinko Mantvydas Staniulis ir Gediminas Povilauskas (28 atk. kam.). „Craptors“ komandoje rezultatyviausiai žaidė 29 taškus pelnęs Ignas Cibulskas (10 atk. kam.), Edgaras Ivanovas pridėjo 17, o Jokūbas Cibulskas 16 taškų.

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ – „Burkalifa.eu“ 86:48

Per 4 rungtynes dvi pergales pasiekusių lygos naujokų („Burkalifa.eu“) lapkričio 27 dieną laukė rimčiausias šio sezono išbandymas „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“. Čempionais 2015/2016 metų sezoną tapusi komanda laimėjo visas 5 šio sezono akistatas, o SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE per paskutinių 50 rungtynių pralaimėjo vos 6 kartus.

Į dvikova su „A“ grupės lyderiais „Burkalifa.eu“ surinko tik 5 žaidėjus, o tai iškart leido suprasti, kad lygi kova šiose rungtynėse vyks ilgiausiai pusė kėlinio, taip ir nutiko. Bandydami išnaudoti savo aukštaūgius „Burkalifa.eu“ laikėsi pirmą ketvirtį ir jį pralaimėjo tik 14:21.

Antrajame kėlinyje „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ į aikštelę metė tris naujus krepšininkus, tačiau net ir tai nepalengvino užduočių lygos naujokams. Komanda prastai atakavo iš toli, dažnai klydo ir įpusėjus rungtynėms jau atsiliko 37:22.

Po didžiosios pertraukos „Burkalifa.eu“ nespėdavo išsidėstyti gynyboje visu penketu ir už tai „smogikai“ juos baudė pigiais taškais, metimus iš po krepšio ir vidutinio nuotolio sumetę čempionai per 30 minučių įgijo nepadorų 33 taškų pranašumą.

Ketvirtą kėlinį abi komandos tvarkė formalumus, „smogikų“ krepšininkai gerino savo statistinius rodiklius, o „Burkalifa.eu“ kiek įmanoma garbingiau stengėsi sužaisti rungtynių pabaigą.

Pasipriešinimo lapkričio 27 dieną ir aplamai pirmajame etape nesulaukę čempionai „A“ grupėje laimėjo visus 6 susitikimus ir tą padarė įveikdami varžovus vidutiniu 34,67 taškų skirtumu. Ši komanda antrai sezono daliai dar turi pasilikusi begalo daug rezervų. Po du kartus tik žaidė Ignas Juškevičius ir Eduard Rogačiov, o Linas Vitkauskas, Paulius Leščinskas ir Marius Staniulis buvo pasirodę tik vieneriose pirmo etapo rungtynėse iš šešių.

„Smogikams“ 18 taškų surinko Žygimantas Kosarevas, 16 taškų ir 20 atkovotų kamuolių pridėjo sezono rungtynes sužaidęs Arnas Aniulis, 13 Gintas Petrikas. „Burkalifa.eu“ klube 15 taškų pelnė Deividas Radzys, 12 taškų ir tiek pat atkovotų kamuolių surinko Jonas Pulius, 10 akių Edgaro Tarasovo sąskaitoje.

„Meridianas“ – „O.P.A.“ 37:52

Per pirmas 4 rungtynes po 43 taškus rinkusi „Meridiano“ komanda dėl pirmosios pergalės sezone lapkričio 27 dieną kovojo su kas antrą dvikovą šį sezoną laiminčia „O.P.A.“ (2/2). Pagal tendencijas ir komandų žaidimą dvikovos favoritais buvo laikoma lygos senbuvių komanda, tą ji sėkmingai įrodė ir rungtynių metu.

Agresyviau dvikovą pradėję, tačiau labai dažnai klydę „O.P.A.“ vyrai pirmą nerezultatyvų ketvirtį laimėjo 14:5. „Meridiano“ žaidėjai visą ketvirtį ieškoję savo žaidimo puolime ir gynyboje antrą pradėjo žymiai geriau. Varžovų nustebinti smarkiai nepavyko, tačiau geriau suveikusi gynyba leido išsilaikyti balne ir įpusėjus rungtynėms turėti tik 11 taškų deficitą 13:24. Sėkmingiau pirmus du kėlinius „Meridianas“ sužaidė tik dvikovoje su „RRKK&Bendorėliais“, o „ŠKK Šnapiams“ po 20-ties minučių taip pat pralaiminėjo 11 taškų.

Po didžiosios pertraukos „Meridiano“ gynybai toliau daugiausiai bėdų kėlė aukštaūgiai Artūras Pūkys ir Donatas Strakšys. Fiziškai stiprūs žaidėjai išsivalydavo baudos aikštelę ir rinko darbinius taškus. „O.P.A.“ trečią kėlinį kaip ir antrą laimėjo 10:8 (34:21), tačiau savo geriausio žaidimo ritmo taip ir nepagavo.

Ketvirtą kėlinį „Meridianas“ pradėjo gana sėkmingai, komandos metimai iš žaidimo vis dažniau pasiekdavo tikslą, tačiau kai „O.P.A.“ sužaisdavo protingiau arba agresyviau vėl kildavo begalo daug sunkumų gynyboje, kas galima sakyti ir nulėmė eilinę lygos naujokų nesėkmę.

Nugalėtojai šventė 3 pergalę šį sezoną, o jų pelnyti 52 taškai sezono antirekordas (iki šiol mažiausiai įmetė 57 prieš „Reaktoriaus smogikus – vezumalkas.lt), kritusį komandos rezultatyvumą smarkiai įtakojo prastas tolimų metimų pataikymas. Tikslą pasiekė vos 2 metimai iš 15 (13,13%).

„Meridiano“ gretose rezultatyviausiai žaidė 10 taškų surinkęs Darius Burbulys. „O.P.A.“ komandoje išsiskyrė 18 taškų pelnęs (16 atk. kam.) Artūras Pūkys, atitinkamai 14 ir 10 taškų nugalėtojams surinko Donatas Strakšys ir Vytautas Račkauskas.

„KK Comma 313“ – „Ginio Pajėgos“ 81:59

„KK Comma 313“ neišnaudojusi daugelio savo rezervų ir į lapkričio mėnesio dvikovas rinkusi vos po 5 žaidėjus užtikrintai 19,25 tašku skirtumu laimėjo visus žaistus susitikimus (4/0). Komanda pagal renkamus taškus (86,00) bei naudingumo balus (100,25) po penkių turų nusileido tik „KK Riešei“, todėl pergalingas ekipos žygis „B“ grupėje stebinti neturėtų. „Ginio Pajėgos“ iki lapkričio 27 dienos taip pat laimėjo viską. Komandos aikštelėje demonstruoją gerą puolimą, turi daug greitų bei atletiškų žaidėjų, todėl šiai dvikovai iškart buvo galima suteikti centrinės turo dvikovos statusą.

Rungtynes geriau pradėjo „Ginio Pajėgos“. Valdemar Lodziato dvitaškis ir Domanto Žičkaus tritaškis lygos naujokams leido įsiveržti į priekį 5:0 vos tik startavus dvikovai. Andrius Gaidys pasižymėjęs taškais sumažino „KK Comma 313“ atsilikimą iki 3 taškų 2:5, „Ginio Pajėgų“ kelios atakos iš eilės baigėsi netaikliais tritaškiais. Ekipą nuo artėjančių nemalonumų gelbėjo tik gera kova dėl atšokusių kamuolių po savuoju krepšiu. Įsibėgėjus ketvirčiui komandos nedemonstravo gero krepšinio, dažnai atakas baigdavo skubotais tolimais metimais. Lygaus ketvirčio gale Andrėjus Šabanas pacentravo, Andrius Gaidys varžovus pranokęs greičiu pridėjo dar 5 taškus ir galingai pirmo kėlinio gale finišavę „rykliai“ įsiveržė į priekį 11:9. Antroje ketvirčio pusėje laisvi metimų išsimesti negavę „Ginio Pajėgų“ žaidėjai dar spėjo išlyginti rezultatą 11:11 po to kai pasižymėjo Domantas Žičkus.

Pirmas kėlinys tarytum parodė, kad mūsų laukia įdomios rungtynės, tačiau viskas aukštyn kojomis ėmė verstis vos tik prasidėjo 11 dvikovos minutė. „KK Comma 313“ intensyviau gynėsi, agresyviau kovojo dėl atšokusių kamuolių po abiem krepšiais ir įgijo ryškų žaidybinį pranašumą. Ketvirčio kuriame „Ginio Pajėgos“ žaidė jau antru numeriu gale Andrėjus Šabanas puikiai pamato Liną Beliūną. Puolėjas kuris šį ketvirtį sužaidė kaip iš natų pataikė tritaškį ir „ryklių“ pranašumą padidino iki 13-kos taškų 36:23. „Ginio Pajėgos“ prieš didžiąją pertrauką dar spėjo surengti vieną sėkmingą ataką ir dviem taškais sumažinti savo atsilikimą 25:36.

Savo vietos aikštelėje neradęs Tomas Malimenkovas trečią kėlinį pradeda užbaigdamas greitą ataką 38:25, gynėjo pykčio po šio epizodo sulaukia ir pražangos nefiksavęs rungtynių arbitras. Po krepšiais reikalus sėkmingai tvarkė Linas Beliūnas, tačiau gynybos spragomis prie tritaškio linijos pasinaudojo Domantas Žičkus pasižymėdamas tolimu metimu ir sumažindamas atsilikimą iki 10-ties akių. Kėlinio gale „Ginio Pajėgų“ vežimą vis stipriau į savo pusę ėmęs traukti Dominykas Rakauskas pataikė kelis tritaškius, o ketvirtį baigęs tolimu metimu su sirena leido savo komandai prieš lemiamą ketvirtį sumažinti atslikimą iki 8 taškų.

Dominykas Rakauskas savo monstrišką pasirodymą tęsė ir ketvirtajame kėlinyje, tačiau „Ginio Pajėgų“ norą kabintis į pergalę nutarė atšaldyti Andrius Gaidys, kurio keli svarbūs tritaškiai vėl leido „KK Comma 313“ susikrauti saugesnį pranašumą. Puikiai puolime sužaidę lygos senbuviai prieš naujokus rungtynių gale po Luko Poniškaičio tritaškio į komandos kuri norėjo jį matyti savo gretose krepšį skirtumas šoktelėjo net iki 26 taškų 79:53. Tada Dominykas Rakauskas smarkiai prisidėjo prie ekipos spurto 6:0 (59:79) bei leido „Ginio Pajėgoms“ sušvelninti rungtynių kurios pasisuko ne taip kaip galima buvo tikėtis rezultatą.

Intensyvios gynybos pagalba „KK Comma 313“ vertė „Ginio Pajėgas“ mesti sudėtingus metimus, tai labai smarkiai atsiliepė komandos pataikymo procentui, taip pat komanda tapo pirmaja šį sezoną sustabdžiuse Domantą Žičkų. Puolėjas pelnė tik 12 taškų, pataikė 5 metimus iš 20 ir viso surinko 0 naudingumo balų.  

Nepralaimėjusių komandų dvikovoje „KK Comma 313“ kolektyvui 30 taškų surinko Andrius Gaidys, 17 pridėjo kitas gynėjas Lukas Poniškaitis. Sunkusis krašto puolėjas Linas Beliūnas pelnė 15 taškų ir sugriebė 19 atšokusių kamuolių. „Ginio Pajėgų“ komandoje rezultatyviausiai žaidė 29 taškus (10 atk. kam.) surinkęs Dominykas Rakauskas, 14 taškų ir tiek pat atkovotų kamuolių surinko „centras“ Valdemar Lodziato, 12 pridėjo blankiausias sezono rungtynes sužaidęs Domantas Žičkus.

„ŠKK Šnapiai“ – „BC Kibirai“ 71:67

„ŠKK Šnapiai“ į dvikovą su „BC Kibirais“ atvyko savo sąskaitoje turėdami vos vieną pralaimėjimą (3/1), tačiau šį komandai sezoną labai smarkiai trūksta įžaidėjo Tado Gimžausko, atakuojančio gynėjo Edgaro Jaskevičiaus, jos žaidimas nėra užtikrintas, smarkiai banguoja kas leido tikėtis atkaklių rungtynių. Joms neprasidėjus nei viena komanda neturėjo favoritų statuso, o žvelgiant į „A“ grupės turnyrinę lentelę pergalė buvo reikalinga abiems.

Šie klubai mažiausiai po kartą susitinka kiekvieną kiekvieną sezoną ir jau tarpusavyje iki lapkričio 27 dienos buvo sužaidę 6 kartus, penkis kartus laimėjo „BC Kibirai“, o 2014 metų kovo 16-tą dieną pergalę 64:63 šventė „ŠKK Šnapiai“.

Gerai pažystamų komandų akista šį kartą tapo viso turo puošmena, o ji prasidėjo Algirdo Macijausko metimu iš po krepšio kai jam kamuolį juvelyriškai tiksliai numetė Džiugas Vaitkus. Po Vytauto Kirlio pirmasis bandymas įveikti šnapių tvirtovę baigėsi metimu su varžovų pražanga, o šiam puolėjui pelnius 5-tąjį tašką be atsako „BC Kibirai“ pabėgo į priekį 5:2. Antrą ketvirčio dalį „ŠKK Šnapiai“ išnaudojo produktyviau. Energija puolime ir gynyboje leido prigauti pabėgusius varžovus ir pirmą ketvirtį baigti atsiliekant tik 5 taškais 14:19.

„ŠKK Šnapiai“ antrajame kėlinyje sugebėjo atsitiesti ir jo pabaigoje jau pirmavo 29:27. Po netaiklaus tolimo metimo kamuolį atkovoję „BC Kibirai“ pelnė du taškus kurie leido išlyginti rezultatą 29:29, vėliau sekė Algirdo Macijausko dvitaškis su varžovų pražanga 31:29. Visgi kėlinio gale pasinaudoję sumaištimi varžovų gynyboje 4 taškais be atsako baigė „BC Kibirų“ žaidėjai kurie pirmą rungtynių dalį laimėjo 33:31.

„ŠKK Šnapiai“ šių rungtynių pirmojoje pusėje stokojo drausmės, jos trūko ir trečio ketvirčio pradžioje. Ekipos žaidėjai skubėjo atakuoti ir retai kada iki galo bandydavo įžaisti kamuolį bei tingėdavo ieškoti efektyvesnių galimybių atakoms užbaigti. „BC Kibirai“ puikiai išnaudojo varžovų klaidas. Pirmiausiai perimdavo kamuolius, antra puldami sėkmingai išnaudodavo erdves kai šnapiai nespėdavo pasikeisti dengiamaisiais, vėluodavo išlysti po užtvarų arba nesusikalbėdavo kuriam kurį varžovą dengti.

„ŠKK Šnapiams“ vis dažniau pralaimint kovą dėl atšokusių kamuolių ekipos žaidimą puolime pagyvino Vytautas Cicėnas, tačiau gynyboje jam kaip ir visai komandai sunkiai sekėsi stabdyti vis dažniau perdavimus į baudos aikštelę atliekančius varžovus. Ketvirčio gale po Cicėno metimo „BC Kibirų“ pranašumas sumažėjo iki 8 taškų 47:55, tačiau likusį laiką protingiau sužaidę kibirų krepšininkai dar spėjo prieš lemiamą ketvirtį kapitalą padidinti iki 10-ties taškų 57:47.

Kai atrodė, kad „BC Kibirai“ jau tvirtai kontroliuoja rungtynių eigą savo žodį tarė „ŠKK Šnapių“ metikai. Po 2 iš eilės tritaškių skirtumas sumažėjo iki 4 taškų, o „BC Kibirams“ teliko tik prašyti minutės pertraukėlės. Trumpas pasitarimas naudos neatnešė, pirmiausiai komanda surengė prastą ataką pati, o netrukus prasileido 3 tritaškį iš eilės. Skirtumas nuo (+10) sumenko iki (+1), o komandą į priekį traukti bandęs Vytautas Kirlys varžovų krepšį atakavo netaikliai.

Azartiškų ir permainingų rungtynių gale 61:59 Karolis Bagdonas išvedė „ŠKK Šnapius“ į priekį. Vis ilgesnes atakas rengę „BC Kibirai“ kelis kartus sėkmingai stabdė varžovus, tačiau patys nedovanotinai klydo ir nesugebėjo atakų užbaigti taikliaus metimais. Po Simo Vasiliausko dvitaškio rezultatas dar kartą tapo lygus 61:61. Algirdas Macijauskas pataikė dar vieną tritaškį 64:61, tačiau iškart kitoje aikštelės pusėje tą patį padarė ir Vytautas Kirlys 64:64. Į šiose rungtynėse rezultatyvumu išsiskyrusių puolėjų dvikovą įsitraukti pabandė Vytautas Cicėnas, jo sudėtingas tritaškis taip pat buvo taiklus 67:64. Kai „BC Kibirams“ reikėjo taškų vėl nedrebėjo Kirlio ranka, puolėjas dar kartą išlygino rungynių reziltatą 67:67. Vytautas Cicėnas radęs spragą po varžovų krepšiu įmušė kamuolį ir dar kartą išvedė šnapius į priekį 69:67, komanda apsigynė, o sumaištimi prie varžovų krepšio dar kartą pasinaudojo Cicėnas 71:67.  

„ŠKK Šnapių“ komandai 37 taškus surinko geriausią susitikimą karjeroje sužaidęs Algirdas Macijauskas. Puolėjui puikiai talkinęs Karolis Bagdonas pelnė 16 taškų, o Vytautas Cicėnas pridėjo dar 13. „BC Kibirų“ komandoje ryškiausiai spindėjo pirmą sezono dvikovą žaidęs Vytautas Kirlys, jis surinko 31 tašką ir pataikė visus 10 baudos metimų.

„Broliai Šaunuoliai“ – „Išvien“ 88:64

„Broliai Šaunuoliai“ 2015 metų spalį lygoje tada debiutavusius „Išvien“ krepšininkus pakrikštijo 114:69, tačiau tada komandoje dar žaidė tokie žaidėjai kaip Gediminas Povilauskas ir Deimantas Pavlovskis. Šį sezoną iki lapkričio 27 dienos „Išvien“ laimėjo 50% žaistų rungtynių, prieš savaitę 78:48 sutriuškino „KK Alkanus“ su kuriais žaisdami „Broliai Šaunuoliai“ (2/3) vargo sezono pirmosiose rungtynėse 71:66.

Tarpsezonio metu komandų jėgos išsilygino, o šios rungtynės į „B“ grupės ketvertuką pretenduojančios komandoms buvo labai svarbios.

Dvikovos pradžia „Broliams Šaunuoliams“ buvo sunki, o „Išvien“ iškart po Evaldo Prokofjevo tritaškio įsiveržė į priekį 5:0. Kol vyresni žaidėjai apšilinėjo savo komandą į priekį nutarė trūktelti Simas Liepinaitis, po gynėjo dvitaškio su varžovo pražanga 3:5. „Broliai Šaunuoliai“ dažnai sugebėdavo apsiginti, tačiau suklysdavo būdami dar varžovų aikštelės pusėje ir niekaip nesugebėjo įsibėgėti. Kai kamuolys saugiai atsidurdavo kitoje aikštelės pusėje „Išvien“ gynybai kildavo rimtų pavojų, Simas Liepinaitis ir Marius Krukonis begailesčio prasiveržimais drąskė jaunų varžovų gynybą. Kėlinio gale Justinas Navickas išvedė „Išvien“ į priekį 18:16 pataikydamas iš toli, tačiau netrukus Marius Krukonis sėkmingai atliko tokį pat krepšinio veiksmą leisdamas 19:18 pabėgti į priekį savo broliams.

Antrą kėlinį „Brolių Šaunuolių“ gynyba veikė dar geriau, o Marius Krukonis pataikydamas tritaškius taškus rinko pagal rekordinį grafiką. Visas aikštelėje esantis penketukas dirbo, kovojo dėl kamuolių kas leido labiau patyrusiai komandai po Ričardo Jaksebagos dvitaškio su sirena antrą kėlinį baigti pirmaujant jau 40:34.

Trečias kėlinys prasidėjo lapkričio 27 dienos gražiausiu rungtynių momentu. Simas Liepinaitis efektingai sugrūdo kamuolį į „Išvien“ krepšį ir padidino pranašumą iki 8 taškų. Po dar vienos sėkmingos „šaunuolių“ atakos „Išvien“ deficitas pasiekė dviženklę ribą 44:34. Ovidijus Kriaunatis pasižymėjęs taškais nuo tritaškio metimo linijos sumažino varžovų pranašumą iki 7 taškų 37:44, tačiau tada jauna komanda ėmė skubėti. Noras kuo greičiau sumažinti atotrūkį šį kartą nepasiteisino ir nuo (-7) skirtumas šoktelėjo iki (-19) po trijų kėlinių.

Ketvirtą kėlinį toliau savo sąlygas diktavo saugų pranašumą turintys „Broliai Šaunuoliai“, tačiau rungtynių gale sėkmingą atkarpą sužaidęs Justinas Navickas dar spėjo „Išvien“ išgelbėti nuo didesnio pažeminimo.

„Brolių Šaunuolių“ komandoje 31 tašką surinko Marius Krukonis, 20 pridėjo Simas Liepinaitis, 17 Ričardas Jaksebaga, 15 Mantas Kazlauskas. „Išvien“ komandoje 19 taškų surinko Ovidijus Kriaunaitis, 17 Justinas Navickas, 13 Evaldas Prokofjevas.

„Tores“ – „TG Sokol“ 48:85

Abi komandos į SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGĄ atvyko tuo pačiu metu. Šis sezonas joms devintas. Pradžioje geriaus sekėsi „Tores“ komandai, o pastaruosius sezonus geriau pasirodo „TG Sokol“. Šios komandos per savo gyvavimo metus yra laimėję paguodos turnyrų trofėjų, taip pat po kartą žaidė ir pagrindinio turnyro finalo ketverte. „Tores“ komanda svarbiausiose sezono kovose dalyvavo 2010 metų pavasarį ir net laimėjo bronzos medalius, „TG Sokol“ tarp keturių pajėgiausių ekipų atsidūrė 2015 metais, tačiau pusfinalio ir mažojo finalo rungtynėse sėkmė šypsojosi kitiems klubams (komanda liko ketvirta).

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE komandos tarpusavyje žaidė 7 kartus, 4 pergales pasiekė „Tores“, tris „TG Sokol“ laimėję tris paskutinius komandų susitikimus (įskaičiavus ir šias rungtynes).

Dvikovos pradžioje abi komandos demonstravo didelį norą kuo ilgiau neleisti varžovams pelnyti taškų. Prasidėjus antrai susitikimo minutei tylą nutraukė Tadas Girnius, tačiau po dar kelių nesėkmingų atakų pasižymėjo ir „Tores“ aukštaūgis Vladislav Budko išlyginęs dvikovos rezultatą 2:2. „Tores“ toliau stabdė „sakalų“ padrikas atakas ir po Viktoro Azarkovo metimo nutolo 6:2.

Į pirmą varžovų bandymą pabėgti „TG Sokol“ suregavo žaibiškai ir kelis kartus sužaidę agresyviau prie varžovų krepšį greitai rezultatą išlygino 6:6. Vos tik „Tores“ prarado intensyvumą gynyboje, tuo iškart pasinaudojo „sakalai“, kurie vedami Tado Girniaus įsibėgėjo nejuokais ir pirmą kėlinį laimėjo net 26:13. „TG Sokol“ antroje ketvirčio dalyje į savo ataks įtraukė visus penkis aikštelėje esančius žaidėjus, kad iškart apsunkino „Tores“ veiksmus gynyboje.

Antrą kėlinį „Tores“ pradėjo vėl nuo gynybos, pristabdę varžovų greitas atakas bei pataikę kelis tolimus metimus šios komandos žaidėjai išlipo iš duobės. Kėlinio taškas į tašką gale Pavel Andruškevič po varžovų klaidos pelnė du taškus iš po krepšio 42:28 ir neleido „Tores“ komandai laimėti antrojo ketvirčio (16:15).

Maža rotacija lėmė, kad po didžiosios pertraukos „Tores“ komandos žaidėjai atrodė labai smarkiai nusivarę nuo kojų, nuovargis lėmė didelį klaidų ir netaiklių metimų kiekį. „TG Sokol“ tuo pasinaudoję ėmė agresyviau žaisti baudos aikštelėje kurioje nežaidžiant Erikui Augūnui „Tores“ turi labai didelių bėdų. Prie komandą pirmą rungtynių dalį į priekį tempusių žaidėjų trečio kėlinio metu puikiai prisijungė Nerijus Pigaga, kuris sėkmingai kūrė „TG Sokol“ atakas ir kelis kartus pats sukėlė rimtą grėsmę varžovų gynybai atlikdamas metimus iš baudos aikštelės prieigų.

Iki rungtynių pabaigos likus 8 minutėms „TG Sokol“ jau pirmavo 65:34 nepalikdami varžovams jokių šansų pagalvoti apie padoresnį rezultatą.

„TG Sokol“ į antrą pergalę vedė 19 taškų surinkęs Tadas Girnius, jam gerai talkino po 12 taškų pelnę Karol Ruselevič ir Valdemar Smilgin, 11 taškų surinko Andrej Maisak, 10 Nerijus Pigaga. „Tores“ komandoje 12 taškų surinko Viktoras Azarkovas, 10 Erik Bilkevič.

„KK Bet Koks“ – „Negeri“ 67:84

Po keturių turų 3 pergales turintys „Negeri“ (pralaimėjo tik „KK Riešei“) į dvikovą su „KK Bet Koks“ (1/3) atvyko kaip ryškūs rungtynių favoritai. Pirmą kartą „Negerų“ komandos jėgą „KK Bet Koks“ pajuto daugiau nei prieš metus, 2015/2016 metų sezono rungtynes „Negeri“ laimėjo 80:58.

Po kelių nesėkmingų atakų taškais pirmieji šiose rungtynėse pasižymėjo „Negeri“, kurių puolėjas Linas Stripinis pasižymėjo tritaškiu. Prie šio žaidėjo niekas nesuskubo gynyboje ir antrą kartą, ilgai negavojęs Linas Stripinis pataikė ir antrąjį savo tolimą metimą (2/3 rungtynėse). „KK Bet Koks“ į „Negerų“ atakas taip pat atsakė 100% pataikymu. Abu kartus pasižymėjo Kristupas Prišmantas 4:6. Komandoms keičiantis metimais pirmieji pabėgimą surengė „KK Bet Koks“. Šis kolektyvas gerai kovojo dėl kamuolių, buvo kovingas gynyboje ir pataikė kelis reikalingus tritaškius. „Negeri“ žiūrėdami kaip varžovai tolsta per dažnai klydo ir pirmą kėlinį pralaimėjo 21:15.

Antrojo kėlininio metu įsismarkavo „KK Bet Koks“ gynėjas Kazimieras Kanevičius, jam gerai talkino Aleksandras Romanovskis. Įpusėjus ketvirčiui „KK Bet Koks“ gana netikėtai pirmavo 30:20. Kazimieras Kanevičius pataikė vieną baudos metimą 31:20, o po kelių „Negerų“ nesėkmingų atakų taškais pasižymėjo dėjimu ataką baigęs Gediminas Mateika 22:31. Į Kanevičiaus abu dvitaškius atasakę negeri prieš paskutinę ataką iki didžiosios pertraukos atsiliko 26:36, tačiau iš toli dar spėjo pasižymėti Paulius Mičėnas palikęs varžovams 7 taškų persvarą.

„Negeri“ pajutę, kad puolime šį kartą ne viskas klijuojasi trečią kėlinį pradėjo agresyviau žaisdami gynyboje, didesnis intensyvumas bei kovingumas lėmė, kad ilgai buksavusi ekipa užsikabino ir ketvirčiui einant prie pabaigos vis tvirčiau diktavo savo sąlygas. Romanovskis kėlinio gale pataikė tritaškį 49:50, tačiau jau sekančios atakos metu po krepšiu atsidūręs Povilas Kaminskas buvo sustabdytas kieta pražanga. Puolėjas pataikė tik antrą metimą 50:50.

Antroje pusėje aktyviau puolime pradėjęs reikštis puolėjas Kaminskas pirmasis išvedė „Negerų“ komandą į priekį 52:50. Vis sunkiau taškus rinkę „KK Bet Koks“ baudos metimu sumažino atsilikimą tašku 51:52. Katės ir pelės gaudynės taškas į tašką baigėsi „Negerų“ triumfu. Dvikovos favoritai įpusėjus ketvirčiui pirmavo 65:56, o dvikovą baigė šį skirtumą padidindami iki 17-kos.

„Negerų“ komandai 22 taškus surinko Gediminas Mateika, 18 pridėjo Paulius Mičėnas, 17 (11 atk. kam.) Linas Stripinis, 15 Giedrius Kvakšys, 12 Povilas Kaminskas. „KK Bet Koks“ kolektyvui 23 taškus surinko Kazimieras Kanevičius, 16 (11 atk. kam.) Kristupo Prišmanto sąskaitoje, 14 (10 atk. kam.) Aleksandro Romanovskio.

 „MF“ – „Visad gatavs“ 61:94

Lapkričio 27 dienos turas baigėsi dėl pirmosios pergalės „C“ grupėje kovojusių „MF“ bei „Visad gatavs“ komandų akistata. Iki šių rungtynių abi pralaimėjo po 4 kartus ir nusirašė iš kovos dėl vietos stipriausiųjų dešimtuke. Dar neprasidėjus rungtynėms buvo aišku, kad šios komandos netik turi panašius šansus laimėti šį kartą, tačiau ir tai, kad jos pasimatys šį sezoną dar kartą antrajame etape, kur rungtynių kaina bus gerokai didesnė, o galimai gal net lems komandos tolimesnę sezono eigą.

Dvikovą taikliu metimu po Vyganto Versocko perdavimo pradėjo Dainius Strakšys 2:0. Tvirtai sudėtas krašto puolėjas šį sezoną renka po 12,80 taško ir atkovoja beveik po 9 atšokusius kamuolius ir yra vienas svarbiausių komandos žaidėjų. Antra „Visad gatavs“ ataka buvo panaši į tas kokias šį sezoną matome dažniausiai ir baigėsi netaikliu skubotu tritaškiu. „MF“ po Raimundo Venskaičio tritaškio įsiveržė į priekį 3:2, tačiau priekyje daug tolimų metimų vėliau prametusi komanda buvo neilgai, gera „Visad gatavs“ atkarpa leido šiai komandai įsiveržti į priekį 6:3, o vėliau ir laimėti 15:14 pirmą ketvirtį.

Antrajame „Visad gatavs“ komandą į priekį truktelėjo naujokas Artiom Lisovskij sparčiai rinkęs taškus, „MF“ gynyba neveikė, o kovą dėl atšokusių kamuolių gynyboje solidžiai laimėję „visada pasiruošę“ įpusėjus „B“ grupės autsaiderių dvikovai jau pirmavo 39:23.

Puikų antrą kėlinį turėję „Visad gatavs“ su didele energija pradėjo ir trečią rungtynių ketvirtį. Dainius Strakšys pataikė tritaškį ir padidino komandos pranašumą iki 19 taškų 42:23. Pirmaujanti komanda nesugebėjo išvengti duobių, tačiau šį kartą rungtyniavo labai kovingai ir neleido varžovams atsitiesti. Prasidėjus 26 rungtynių minutei medikų gynyba visiškai neveikė, o sudetingus metimus pataikęs Vygantas Versockas ketvirčio gale surengė solo pasirodymą ir galutinai nužudė užsikabinti pabandžiusius studentus 63:34.

Paskutinis kėlinys kurio metu „MF“ šansų iš balos išlipti sausi neturėjo prasidėjo Juozo Jarašūno dvitaškiu 36:63. Tada sekė „Visad gatavs“ spurtas 7:0 po kurio skirtumas šoktelėjo iki 34 taškų. „Visada pasiruošę“ rungtynėms einant į pabaigą savo rankose tvirtai laikė pirmą pergalę, tačiau gynyboje per daug nepersistengė, tuo pasinaudoję studentai sužaidė rezultatyviausią kėlinį sezone (27 tšk.) bei rungtynes baigė laimėdami atkarpą 7:2.

Studentai kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo 32-49, o tai galima sakyti ir nulėmė visą rungtynių eigą. Lentą kontroliavę „VG“ krepšininkai sugebėjo kartoti metimus, žaisti greitai kas leido sužaisti tris stiprias atkarpas po kurių varžovai atsitiesti taip ir nesugebėjo.

„MF“ komandoje po 16 taškų surinkę rezultatyviausi buvo Linas Jakimavičius ir Kristijonas Česas, 11 pridėjo Andrius Misiūra. „Visad gatavs“ į pirmą pergalę vedė 35 taškus pelnęs Vygantas Versockas, Dainius Strakšys surinko 24 taškus ir atkovojo 10 atšokusių kamuolių, 20 taškų komandai surinko vėl į jos gretas grįžęs Pavel Jazovit, 15 (10 atk. kam.) pridėjo komandos naujokas Artiom Lisovskij.

TURNYRINĖ LENTELĖ

„A“ grupė: Visas pirmojo etapo rungtynes laimėję „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ (6/0) „A“ grupėje užėmė pirmą vietą. Prieš paskutinį etapą 4 kartus laimėję „ŠKK Šnapiai“ (4/1) grupėje liks antri jeigu įveiks „O.P.A.“ (pralaimėję liks 3 vietoje). Visus 5 susitikimus pralaimėjęs „Meridianas“ (0/5) taip pat gali būti ramus dėl savo ateities, komanda nepriklausomai nuo rungtynių su „Burkalifa.eu“ baigties grupėje liks 7 ir antrajame etape kovą tęs 11-21 vietas pirmajame etape užėmusių komandų grupėje.

„O.P.A.“ (3/2) nusileidusi „ŠKK Šnapiams“ greičiausiai liks 3 vietoje, tačiau jeigu „Burkalifa.eu“ laimėtų, o „BC Kibirai“ nusileistų „RRKK&Bendorėliams“ šiai komandai tektų trečią vietą užleisti tarpusavio rungtynėse pergalę šventusiems „Burakifa.eu“ krepšininkams.

Teorinių šansų prasibrauti į 1-10 vietas užėmusių komandų grupę antrajame etape turi „BC Kibirai“, „Burkalifa.eu“ ir net „RRKK&Bendorėliai“, tačiau jiems netik reikia sutriuškinti „BC Kibirus“, tačiau ir sulaukti „Meridiano“ pergalės prieš „Burkalifa.eu“. Abiejų „A“ grupės autsaiderių pergalės gruodžio 4 dieną prilygtų 9 pasaulio stebūklui.

„B“ grupė: „KK Comma 313“ (5/0) gruodžio 4 dieną žais su „Visad gatavs“ ir net pralaimėjusi šias rungtynes vistiek liks pirma. Į antrą vietą grupėje pretenduoja „Ginio Pajėgos“ (4/1) bei „KK Alkani“ (3/2). Šios komandos pirmą etapą baigs tarpusavio rungtynėmis. Pralaimėjimo atveju „Ginio Pajėgos“ nukris į trečią vietą, o „KK Alkani“ šoktels iki antrosios.

„Ginio Pajėgos“ antrajame etape tikrai žais su geriausiomis kitų grupių komandomis, tuo tarpu „KK Alkani“ pralaimėjimo atveju rizikuoja likti už borto. Nesėkmės atveju komanda turėtų 3 pergales, tiek pat jų jau turi „Broliai Šaunuoliai“ bei gali turėti dvikova su „MF“ pirmą etapą baigiantys „Išvien“. Jeigu šios trys komandos turės po lygiai pergalių viską lems įmesti praleisti taškai tarpusavio rungtynėse: „KK Alkani“ (-25), „Broliai Šaunuoliai“ (+19) bei „Išvien“ (+6).

Jeigu „KK Alkani“ pralaimės „Broliai Šaunuoliai“ turės suspaudę kumščius sirgti už „Išvien“, šios komandos pergalė praėjusio sezono finalo ketverto dalyviams atvertų duris į pajėgiausių komandų dešimtuką.

„Visad gatavs“ (1/4) ir „MF“ (0/5) nepriklausomai kaip joms susidėlios paskutinės rungtynės „B“ grupėje užims atitinkamai 6 ir 7 vietas ir antrajame etape tikrai žais tarpusavyje dar kartą (11-21 vietas užėmusių komandų grupėje).

„C“ grupė: Lengvai su visais varžovai susitvarkę „KK Riešės“ žaidėjai į antrą etapą vyksta laimėję visas 6 dvikovas. Prie šios komandos tikrai prisijungs „Negeri“ (4/1) ir „Zarasai“ (3/2). Šių komandų rungtynėmis kuriose paaiškės „C“ grupės antros pozicijos likimas baigsis pirmasis SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS reguliaraus sezono etapas.

„KK Bet Koks“ (1/4) ir „Tores“ (1/4) pasirodymą „C“ grupėje baigs formaliomis rungtynėmis, kuriose turės galimybę padidinti pergalių kraitį iki 2 ir dar pagerinti savo susižaidimą prieš antrojo etapo kovas 2-toje pajėgumo grupėje.

Lygiai tokį pat pergalių kraitį kaip „Tores“ ir „KK Bet Koks“ turintys „Craptors“ (1/4) pirmą etapą baigs rungtynėmis su „TG Sokol“ (2/3). „Craptors“ pergalės atveju gali pakilti iki 4 vietos, tačiau tarp 10-ties geriausių pirmojo etapo komandų vistiek nepateks, norint būti geriausia 4 komanda būtinos 3 pergalės. Tiesa pirmą etapą baigdami pergalingai lygos naujokai „Craptors“ sugadintų planus „TG Sokol“. Ši komanda „C“ grupėje pretenduoja į 4 vietą ir tokiu būdu pretenduoja gauti paskutinį 10-tą bilietą į stipriausių grupę.

LAPKRIČIO MĖNESIO ŽAIDĖJAS

Praėjusio sezono finalo ketverto dalyviai „Broliai Šaunuoliai“ sezoną pradėjo tragiškai, tačiau lapkričio mėnesį per 4 žaistas dvikovas lygos senbuviai laimėjo 3 kartus ir pirmą etapą baigė su 3-3 pergalių bei pralaimėjimu balansu. Prie visų šių trijų komandos pergalių svariausiai prisidėjo combo gynėjas Simas Liepinaitis. „Broliai Šaunuoliai“ 87:76 įveikė „MF“, 88:70 „Visad gatavs“ bei 88:64 „Išvien“, o komandos vedliu tapęs žaidėjas visose rungtynėse buvo pastebimas, naudingas (29,67 naud. bal.) ir stabilus. Per 3 mėnesio rungtynes gynėjas rinko po 20,33 taško (68,29% metimai iš žaidimo), atkovodavo po 8,33 atšokusius kamuolius, atlikdavo po 9 rezultatyvius perdavimus bei dar perimdavo po 4,33 kamuolius. Daugeliui akis bado Simo Liepinaičio klaidų vidurkis (8,33 kld.), klaidos smarkiai kirto per žaidėjo bendrą efektyvumo balą, tačiau net ir įvertinus tai buvo sunku rasti kitą visą mėnesį naudingai ir stabiliai žaidusį žaidėją kuris dar ir gana pavyzdingai lankytusi komandos rungtynėse.

SAVAITĖS ŽAIDĖJAS

Antrą kartą „KK Riešės“ rungtynėse šį sezoną pasirodęs Gediminas Povilauskas dvikovą su „Craptors“ 120:70 baigė surinkdamas 55 naudingumo balus ir pasiekė šio sezono lygos rekordą. „Centras“ pelnė 23 taškus, atkovojo 28 atšokusius kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus. Po šios dvikovos su 36,00 naudingumo balo vidurkiu Gediminas Povilauskas yra naudingiausias lygos žaidėjas. Taip pat „Brolius Šaunuolius“ į „KK Riešę“ iškeitęs aukštaūgis po lapkričio 27 dienos rungtynių su 18,50 atkovotų kamuolių vidurkiu grįžo į sau įprastą poziciją (1) geriausių lygos kovotojų dėl atšokusių kamuolių dešimtuke.

SAVAITĖS SIMBOLINIS PENKETUKAS

Vidurio puolėjas: Gediminas Povilauskas, „KK Riešė“.

Sunkusis kraštas: Linas Beliūnas, „KK Comma 313“: „KK Comma 313“ 81:59 „B“ grupės lyderių akistatoje sutrypė be pralaimėjimų žygiavusias „Ginio Pajėgas“. Nugalėtojų sunkusis kraštas Linas Beliūnas prie pergalės prisidėjo surinkdamas 15 taškų, 19 atšokusių kamuolių. Surinkti 27 naudingumo balai tik antras puolėjo šio sezono rezultatas, tačiau tokios svarbos rungtynėse ne visą žaidėjo indėlį lemia sausi skaičiai.

Lengvasis kraštas: Algirdas Macijauskas, „ŠKK Šnapiai“: Puikus trečią sezoną „ŠKK Šnapių“ komandai atstovaujančio puolėjo Algirdo Macijausko pasirodymas lėmė komandos pergalę. Ji po atkaklios kovos 71:67 palaužė „BC Kibirus“. Geriausias savo rungtynes gindamas „ŠKK Šnapių“ garbę sužaidęs lengvasis krašto puolėjas pataikė 6 baudos metimus iš 10-ties, 11/17 dvitaškius, 3/6 tritaškius ir viso surinko 37 taškus. Vienas labiausiai patyrusių komandos žaidėjų taip pat atkovojo 9 kamuolius ir viso surinko 30 naudingumo balų.

Atakuojantis gynėjas: Gediminas Mateika, „Negeri“: Taip galingai rungtyniaujančio „Negerų“ gynėjo šį sezoną dar nematėme. Komanda kelis kėlinius buvo priversta vytis varžovus („KK Bet Koks“), tačiau galiausiai 84:67 šventė pergalę prie kurios Gediminas Mateika prisidėjo 22 taškais (7/11 metimai iš žaidimo, 8/9 baudos metimai) ir 24 naudingumo balais. Kelis kartus efektingais dėjimais atakas baigęs „Negerų“ gynėjas taip pat atkovojo 5 atšokusius kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir tiek pat kartų perėmė kamuolį.

Įžaidėjas: Vygantas Versockas, „Visad gatavs“: „Visad gatavs“ 94:61 įveikė „MF“ ir iškovojo pirmą sezono pergalę, komandos įžaidėjas Vygantas Versockas šį kartą pakartojo sezono rezultatyvumo rekordą (35 tšk.), prametė vos vieną dvitaškį iš 11, taip pat jis atkovojo 7 atšokusius kamuolius, 6 kartus „apvogė“ varžovus ir atliko net 13 rezultatyvių perdavimų. Viso šį sezoną stabilumo stokojantis gynėjas surinko 43 naudingumo balus ir pakartojo savo karjeros rekordą šioje statistikos kategorijos grafoje.

SAVAITĖS REKORDAI

Naudingumo balas (55 sezono rekordas): Gediminas Povilauskas, „KK Riešė“ – 55;

Taškai (47): Dominykas Palšis, „KK Riešė“ – 40;

Atkovoti kamuoliai (28): Gediminas Povilauskas, „KK Riešė“ –28;

Rezultatyvūs perdavimai (17): Mantvydas Staniulis, „KK Riešė“ –14;

Perimti kamuoliai (11): Mantvydas Staniulis, „KK Riešė“ –7;

Blokuoti metimai (4): Tadas Girnius, „TG Sokol“ – 4;

Tritaškiai (11): Dominykas Palšis, „KK Riešė“ – 6;

{jcomments on}

 

 krepsinio_saliu_nuoma

2018/2019 m. SEZONAS

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.