Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
Įvykių kaleidoskopas. 3 – asis turas (2016.11.06)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia lapkričio 6 dieną įvykusį turą bei pristato rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė, rungtynių rezultatai, geriausi asmeniniai pasirodymai bei geriausių turo žaidėjų penketukas.

Eilinės grupių favoritų pergalės, du pratęsimai rungtynėse tarp „BC Kibirų“ ir „Burkalifa.eu“ bei į naudingiausių lygos žaidėjų sąrašo viršūnę pakilę šio sezono lygos debiutantai Domantas Žičkus („Ginio Pajėgos“) bei Nerijus Jozonis („Burkalifa.eu“).

„Meridiano“ pergalių sąskaita ir toliau tuščia:Spalio mėnesį „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ šventė dvi pergales per kurias rinko po 95 taškus, tuo tarpu „Meridianas“ pataikęs 27,61% metimų iš žaidimo rinko tik po 46 taškus ir patyrė dvi nesėkmes. Antrosiose rungtynėse kuriose komanda pripažino „RRKK&Bendorėliais“ komandos pranašumą po atkaklios kovos „Meridianui“ trūko pirmą dvikovą (prieš „ŠKK Šnapius“) fantastiškai sužaidusio Rolando Mikšto. Gynėjas surinkęs 37 taškus pirmosiose sezono rungtynėse būtų gerokai apsunkinęs varžovų gynybos užduotis. Šį kartą „Meridianas“ į kovą su „Reaktoriaus smogikais – vezumalkas.lt“ vėl stojo be vieno iš varbiausių žaidėjų ir į varžovų krepšį sumetė lygiai tiek taškų, kiek Rolandas Mikštas pelnė vienas pirmosiose rungtynėse – 37.

Pirmas kėlinys prasidėjo greitais Ginto Petriko taškais 2:0, o komandoms toliau sėkmingai keičiantis rezultatyviomis atakomis „Meridianas“ atsiliko minimaliai 4:5. Lygos naujokų puolimas buvo statiškas, atakos tęsdavosi labai ilgai, žaidėjai labai prastai judėjo be kamuolio, tuo iškart pasinaudojo čempionai ir spurtavo 17:0 (22:4). Per pirmą kėlinį sėkmingiausiai „smogikų“ gretose rungtyniavo gynėjas Gintas Petrikas pelnęs 10 taškų. Po Dariaus Burbulio tritaškio kėlinio gale „Meridianas“ sumažino atsilikimą 7:22, tačiau Laurynas Žilinskas kėlinį baigė taikliu tritaškiu ir „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ pranašumas vėl šoktelėjo iki 18 taškų 25:7.

Antrajame ketvirtyje „Meridiano“ komandos gynybą dėl keitimų žaidimo ritmą praradę favoritai įveikdavo retai ir dažniausiai taškus rinko tik baudos metimų pagalba 37:15.

Sustoję antrajame kėlinyje „smogikai“ po didžiosios pertraukos vėl įsivažiavo, komanda puolime jautėsi labai laisvai, puikiai dalinosi kamuoliu, pataikė daug tolimų metimų. „Meridiano“ puolimas ir toliau neturėjo „dantų“, o neretai net įveikę varžovų gynybą šios ekipos žaidėjai nepataikydavo iš po krepšio 22:58.

Trečią pergalę į kišenę jau pirmajame kėlinyje įsidėję „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ ketvirto kėlinio gale pirmavo 75:31, tačiau Justo Grubevičiaus ir Laisvūno Ričkaus metimai dvikovos gale leido sumažinti atsilikimą iki 40 taškų 37:77.

Nugalėtojus į pergalę vedė 18 taškų surinkęs Ignas Juškevičius, pirmą kėlinį siautęs Gintas Petrikas dvikovą baigė su 14 taškų, 12 pridėjo jauniausias ekipos žaidėjas Mindaugas Gaubšas. „Meridiano“ komandoje Darius Valinskas su 10-čia taškų buvo rezultatyviausias.

Po čempionų kirčio spalio gale „ŠKK Šnapiai“ atsitiesė rungtynėse su „RRKK&Bentorėliais“: „ŠKK Šnapiai“ spalio 30 dieną 63:96 nusileido „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ komandai, tuo tarpu „RRKK&Bentorėliais“ džiaugėsi pirma pergale, po įtemptos kovos nerezultatyviose rungtynėse įveikdami „Meridianą“. Komandos trečias sezono rungtynes pasitiko skirtingų nuotaikų, tačiau viskas šiose rungtynėse grįžo į savo vietas.

Rungtynės prasidėjo Džiugo Vaitkaus dvitaškiu su varžovų pražanga. Po puolėjo dar vieno taiklaus metimo šį kartą nuo baudos metimų linijos „ŠKK Šnapiai“ greitai įsiveržė į priekį 3:0, tačiau vėliau komandos puolimas įstrigo, nes komanda per nelyg skubėjo atakas užbaigti greitais metimais ir daugelis jų buvo visiškai neparuošti. „RRKK&Bentorėliais“ stirgo taip pat, tačiau situacija pasikeitė kai „ŠKK Šnapiai“ vis dažniau savo atakas pradėjo rengti per aukštaūgius Marių Kazlauską ir Džiugą Vaitkų. Susikurtas pranašumas varžovų baudos aikštelėje atrišo rankas perimetro žaidėjams ir pirmas ketvirtis buvo laimėtas 15:4.

Antrą ketvirtį Kristupas Bratikas pradėjo taikliu tritaškiu 7:15, tačiau po trumpalaikio sužibėjimo „RRKK&Bentorėliais“ ir toliau puldami varžovų krepšį neturėjo jokių naudos atnešti galinčių opcijų. „ŠKK Šnapių“ atakose taip pat labai smarkiai trūko kokybės, tokios kokią komandą demonstravo praėjusį sezoną, visgi pora atkarpų komanda sužaidė labai gerai, puikūs perdavimai, geros užtvaros, o to pakako, kad po 20 minučių būtų įgyta 21 taško persvara 32:11.

Antrojoje rungynių pusėje individualaus meistriškumo dėka Kristupas Bratikas gelbėjo „RRKK&Bentorėliais“ komandą, tačiau jo šiose rungtynėse surinkų 16-kos taškų nepakako, „ŠKK Šnapiai“ 71:29 užtikrintai laimėjo šią dvikovą. „RRKK&Bentorėliais“ surinkę vos 29 taškus pasiekė šio sezono rezultatyvumo antirekordą.

„ŠKK Šnapių“ komandoje 16 taškų pelnė Karolis Bagdonas, po 12 pridėjo Arnas Arlauskas ir Marius Kazlauskas (11 atk. kam.), 11 surinko Algirdas Macijauskas.

Po trijų turų „RRKK&Bentorėliais“ yra neefektyviausia ir nerezultatyviausia lygos komanda, taip pat ji prasčiausiai meta dvitaškius ir atkovoja mažiausiai atšokusių kamuolių bei atlieka vos po 3,67 rezultatyvius perdavimus (21 vieta lygoje iš 21).

Spalio mėnesį be pergalių likusių ekipų akistatoje „Brolių Šaunuolių“ pergalė:Iki finalo ketverto 2015/2016 metų sezoną nužygiavę „Broliai Šaunuoliai“ praėjusį sezoną rinko po 88,35 taškus. Netekę kelių labai svarbių narių naują sezoną broliai pradėjo 0-2 ir per dvikovą rinko tik po 67,50 taško. Komanda spalio mėnesį žaidė be Antano Urnikio, Dariaus Jovaišos ir Manto Kazlausko, o dar keli svarbūs komandos žaidėjai aikštelėje pasirodė vos kartą per dvi rungtynes. Komandos prastą situaciją kažkiek lengvino titaniškos Dariaus Dūdėno pastangos. Veteranas rinko po 24 taškus, atkovodavo po 14 atšokusių kamuolių ir atliko po 4,5 rezultatyvius perdavimus ir išmetė net 36,36% visų komandos metimų. Du kartus pralaimėjo ir „MF“ kurie kaip ir „Broliai Šaunuoliai“ jau turėjo šį sezoną reikalų su galingai sezoną pradėjusia „KK Comma 313“ bei po atkaklios kovos 47:49 krito po „KK Alkanų“ kojomis.

Rungtynes taikliu tritaškiu pradėjo Benediktas Jonuška 3:0, tačiau „Broliai Šaunuoliai“ po labai geros kombinacijos greitai pelnė ir savo pirmuosius taškus 2:3. Dvikovos pradžioje abi komandos labai dažnai klydo, o jų veiksmai puolime buvo pernelyg chaotiški. Darius Jovaiša pataikęs tritaškį per rankas pelnė savo 5-tąjį tašką ir išvedė „brolius“ į priekį 5:3. Į pirmą šio sezoną atvykusio Dariaus Jovaišos vedama komanda įsibėgėjo pirmoji ir po galingo spurto 14:0 privertė „MF“ prašyti pirmosios minutės pertraukėlės. Po pasitarimo būsimi gydytojai toliau „buksavo“, o Darius Jovaiša įsmeigė dar vieną tolimą metimą. Ketvirčio gale „MF“ po truputį išlipo iš duobės, tačiau tada varžovai jau buvo pabėgę ir ketvirtį laimėjo 25:10.

„Broliai Šaunuoliai“ apsisukimų nemažino ir antrojo ketvirčio metu. Komanda išsiskyrė gera kova dėl atšokusių kamuolių gynyboje, o Marius Krukonis ir Simas Liepinaitis puikiai skirstė kamuolį ir sukurdavo daug gerų progų komandos draugų metimams. Ketvirčio pradžioje „MF“ metė pro šalį daug tolimų metimų, kelis kartus nepasinaudojo proga sumažinti skirtumą pramesdama iš po krepšio. Vos tik komanda pagerino kovą dėl atšokusių kamuolių po savuoju krepšiu jos reikalai ėmė taisytis, tačiau Simas Liepinaitis baigė kelias atakas metimais iš po krepšio ir grąžino iniciatyvą į „Brolių Šaunuolių“ rankas.

Po Tomo Balčiaus tritaškio „MF“ prieš „Brolių Šaunuolių“ priartėjo per 20 taškų 21:41. „Brolių“ paprašyta minutės pertraukėlė pasiteisino, po jos iškart tritaškiu pasižymėjo Darius Jovaiša 44:21, kuris ir per likusį kėlinio laiką rado būdų kaip įveikti varžovų gynybą 48:27.

Po didžiosios pertraukos „MF“ komandos veidas aikštelėje pasikeitė. Studentai ėmė agresyviai lipti ant lentos, laisviau jautėsi puolime bei ėmė žaisti žymiai greitesnį krepšinį bei efektyviau skirstytis kamuoliu. Naudingas ir agresyvus puolime buvo tik prieš šias rungtynes „MF“ žaidėju tapęs „centras“ Rokas Černiauskas.

„Brolių Šaunuolių“ stovykloje jau buvo juntamas nuovargis, todėl komanda dažnai nespėdavo gynyboje ir nevisada sugebėdavo sužaisti efektyviai puolime.

„MF“ radikaliai pakeitę savo žaidimą rungtynių gale prisivijo varžovus 71:82, tačiau Darius Jovaiša pataikė iš po krepšio ir vėl grąžino „šaunuoliams“ 13 taškų persvarą. „Broliai Šaunuoliai“ apsigynė, perėmė kamuolį, tačiau jų greita ataka baigėsi 19-ta klaida kas leido „MF“ surengti greitą ataką ir ją baigti taikliu tritaškiu. Rungtynių gale tritaškiu dar spėjo pasižymėti Antanas Urnikis 87:74.

„Broliai Šaunuoliai“ šventė pirmą pergalę šį sezoną rezultatu 87:76, o į ją komandą vedė 35 taškus surinkęs ir į savaitės geriausių žaidėjų penketuką patekęs Darius Jovaiša. Simas Liepinaitis ir puikias rungtynes sužaidęs Ričardas Jaksebaga pridėjo po 16 taškų, Mariaus Krukonio sąskaitoje atsirado 13 „akių“. „MF“ komandoje 24 taškus surinko 6 tritaškius pataikęs Benediktas Jonuška, 17 pridėjo šio sezono ekipos naujokas Domas Stankevičius, po 12 taškų pelnė Tomas Balčius ir Rokas Černiauskas kartu atkovoję 19-ka atšokusių kamuolių.

„MF“ komanda kuri 2014/2015 metų sezone grįžo į SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGĄ po trijų turų lieka be pergalių (0/3), tai blogiausias komandos startas per tris pastaruosius sezonus, tiek 2014/2015 metų sezone, tiek ir 2015/2016 „MF“ per pirmas tris sezono rungtynes pasiekdavo po 2 pergales.

„KK Riešės“ komanda vėl nesulaukė pasipriešinimo:Po 6 metų pertraukos pirmas sezono rungtynes pralaimėjusių „TG Sokol“ žaidėjų lapkričio 6 dieną laukė po 122 taškus rinkusi ir varžovus gyvus valgiusi „KK Riešė“ kuri pasibaigus spalio mėnesiui lygoje dominavo pagal naudingumo balus, pelnytus taškus, rezultatyvius perdavimus, perimtus kamuolius ir klaidas. Jų komanda per dvi dvikovas padarė vos 16. „KK Riešė“ 108:46 be jokių ceremonijų sumušė „Negerų“ ekipą, todėl norėdami išvengti kažko panašaus „sakalai“ turėjo parodyti geriausią savo žaidimą, nepaisant to, kad jiems sezonas prasidėjo tik prieš savaitę.

Dvikovą „TG Sokol“ pradėjo labai aktyviai, šios patyrusios komandos visiškai nebaugino pirmų dviejų „KK Riešės“ rungtynių rezultatai. Po Nerijaus Pigagos dvitaškių „TG Sokol“ pirmavo 5:3, o „KK Riešė“ kaip ir esame įpratę matyti žaibiškai iš gynybos pereidavo į puolimą. Kol „TG Sokol“ žaidėjai laikė įtempę ramenis gynyboje pastarosios komandos puolimas nebuvo toks efektyvus kaip per pirmas dvi šio sezono rungtynes, tačiau vos tik „sakalai“ prarado koncentraciją „baltasis žirgas“ ėmė šuoliuoti į priekį ir labai nesunkiai ištampydavo varžovų gynybą bei susikurdavo puikių progų tolimiems metimams. „TG Sokol“ pirmą ketvirtį laikėsi neblogai, tačiau jį pralaimėjo 15:21.

Pirmą kėlinį pakiliai žaidęs Nerijus Pigaga antrą ketvirtį pradėjo dvitaškiu 17:21, vėliau „KK Riešė“ pagerino gynybą, o puolime kaip ir dažniausiai neturėjo jokių bėdų. Puikiai skirstomas kamuolys ir metimai iš gerų padėčių vėl buvo šios komandos vizitinė kortelė. „TG Sokol“ kaip ir pirmą kėlinį puolime smarkiai buvo priklausomi nuo įžaidėjo Nerijaus Pigagos, o „KK Riešė“ rado ir „x-faktorių“, vienas tokių puikią atkarpą antrajame ketvirtyje sužaidęs Paulius Mikolaitis. Po 20 minučių „KK Riešė“ įsiveržė į priekį 43:27. Ketvirčio gale „TG Sokol“ buvo sumažinę atsilikimą iki 11 taškų, tačiau tada Lukas Motiejūnas smeigė tritaškį, o Deimantas Pavlovskis puikiu perdavimu apdovanojo savo bičiulį Gediminą Povilauską kuriam beliko pataikyti elementarų metimą iš po krepšio.

Po didžiosios pertraukos „KK Riešė“ surengė iškart dvi rezultatyvias atakas ir atitrūko jau 48:27. „KK Riešė“ puolime ir toliau dirbo savo darbą, tačiau gynyboje šį kartą ekipos žaidėjai per daug nepersistengė, tuo iškart pasinaudojo po pirmų blankių rungtynių atgijęs Karol Ruselevič bei į „sakalų“ žaidimą puikiai šį ketvirtį įsiliejęs Tadas Girnius. Ketvirčio gale Valdemar Smilgin sumažino „TG Sokol“ atsilikimą iki 17 taškų 64:47, o dar vienai sėkmingai atakai apgynus savąjį krepšį „sakalams“ jau pritrūko kėlinio laiko.

Ketvirto nerezultatyvaus kėlinio pabaigoje Gediminas Povilauskas pataikė du baudos metimus 77:56, o „TG Sokol“ per likusį rungtynių laiką net du kartus iš eilės vaikiškai suklydo lygioje vietoje ir nepasinaudojo galimybe sumažinti skirtumą.

„KK Riešės“ žvaigždynas šiose rungtynėse pasirodė kukliau nei spalio mėnesio rungtynėse, Mantvydas Staniulis ir Gediminas Povilauskas surinko po 15 taškų, Deimantas Pavlovskis 14, o Lukas Motiejūnas 10.

„TG Sokol“ komandoje išsiskyrė 16 taškų surinkęs Nerijus Pigaga ir 13 pridėjęs Karol Ruselevič. Pastarasis žaidėjas pirmą dvikovą surinkęs 0 naudingumo balų šį kartą jų į savo sąskaitą įsirašė net 15-ka taip parodydamas, kad blankus sezono startas buvo tik atsitiktinumas.

Lygos senbuvių akistatojo „Negerų“ triumfas:Šių komandų pirmoji akistata vyko dar 2009 metų spalio 11 dieną, tuo metu pergalę nerezultatyviose rungtynėse 48:43 iškovojo „Tores“, kuri lygos duris pravėrė sezonu ankščiau. „Tores“ stipresni du kartus buvo ir kitą (2010/2011 metų) sezoną, laimėję 59:36 ir 60:57. Pirmą pergalę „Negeriems“ prieš „Tores“ pavyko pasiekti 2012 metais 52:47, tačiau po metų vėl stipresnė buvo „Tores“ pakreipusi svarstykles 4-1 savo naudai. „Negerų“ komanda šiose rungtynėse gavo progą išlyginti pergalių balansą, nes užtikrintai laimėjusi 2015 ir 2016 metų akistatas ji prisivijo varžovus tarpusavio dvikovų sitorijoje 3-4 (skaičiuojant tik SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS rungtynes).

Dvikovos pradžioje „Tores“ demonstravo gerą gynybą, o puolime rinko darbinius taškus po derinių kuriuos naudoja jau ne vienus metus, efektyviai šį kartą komandos draugai išnaudojo savo „centrą“ Eriką Augūną. „Negerų“ puolimas pirmajame kėlinyje visiškai neveikė, komanda „Tores“ krepšį atakavo labai žemu procentu. Ketvirtis baigėsi 17:8 „Tores“ komandos naudai po to kai Alik Lipnevič pelnė taškus po puikaus Erik Bilkevič perdavimo.

„Negerų“ vargai puolime nesibaigė ir prasidėjus antrajam ketvirčiui, tačiau komanda ėmė gintis agresyviau ir neleido varžovams pabėgti. „Tores“ komandos reikalai pablogėjo tada kai „Negerų“ komandoje iniciatyvos ėmėsi aukštaūgis Povilas Kaminskas bei puikiai į žaidimą jau debiutinėse rungtynėse įsijungęs Aurimas Juchnevičius. Po 20 minučių „Negeri“ jau pirmavo 27:23.

Po Gedimino Astrausko dvitaškio su varžovų pražanga „Negeri“ padino atotrūkį iki 6 taškų 29:23, tačiau „Tores“ iškart sužaidė per Vladislav Budko, kurio du baudos metimai komandai vėl leido prisivyti tolti pasirengusius varžovus. Po Gedimino Astrausko dvitaškio su pražanga ir taiklaus baudos metimo „Negeri“ pirmavo 32:25, tačiau tada prabuvo ir trečio kėlinio pradžią pramiegoję „Tores“. Komanda į savo žaidimą puolime įtraukė visus penkis aikštelėje esančius žaidėjus, o „Negerų“ komandą nuo didėjančio pavojaus truputį nutolimo sėkmingai žaidęs Povilas Kaminskas. Po trijų permainingų kėlinių „Negeri“ pirmavo tik 41:40.

Lemiamo ketvirčio metu įvykiai pasisuko netikėta linkme. Pirmiausiai „Negeri“ labai aktyvia gynyba suardė varžovų derinius, gerai kovojo dėl atšokusių kamuolių gynyboje nesuteikdami jokių antrųjų šansų, šį kartą „Tores“ žaidime trūko improvizacijos. Subyrėjus varžovų žaidimui „Negeri“ dvikovos pabaigą sužaidė labai užtikrintai, puikiai adresuodavo kamuolius po krepšiu įkertantiems žaidėmas kurie rinko lengvus taškus. Rungtynių pabaigoje ketvirtą tritaškį pataikius Arnoldui Juchnevičiui „Negerų“ persvara šoktelėjo iki 24 taškų 72:48.

Į antrą pergalę „Negerų“ komandą vedė trigubą dublį atnešusį savaitės geriausio žaidėjo titulą surinkęs Povilas Kaminskas (15 tšk., 16 atk. kam., 10 rez. perd.). Taiklumo stokojęs (7/25 metimai) Paulius Mičėnas surinko 17 taškų, 12 pridėjo Arnoldas Juchnevičius. „Tores“ stovykloje Alik Lipnevič pelnė 13 taškų, 10 surinko Erik Bilkevič.

„Craptors“ toliau buksuoja:„Zarasai“ 54:51 įveikė „TG Sokol“ ir spalio 30 dieną iškovojo pirmą savo pergalę antrajame sezone (1/1), tuo tarpu „Craptors“ po antausio 70:93 prieš „Negerų“ komanda, gavo žuvų ir nuo „KK Betkoks“ 36:59. Rungtynės su pastaraja komanda labai nesėkmingai klostėsi „Craptors“ lyderiui Ignui Cibulskui. Puolėjas surinko 20-tą savo dvigubą dublį per 21 rungtynes SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE, tačiau aikštelę paliko surinkęs vos 5 naudingumo balus, žaidėjui kuris iki šio visose dvikovose fiksavo dviženklius skaičius šioje statistikos grafoje tai buvo labai prastas pasiekimas. Dauguma „Craptors“ žaidėjų sezono starte dar nedemonstruoja geros sportinės formos, tą patį galima pasakyti ir apie zarasiškius, tiesa bent jų lyderiai Andrius Predkelis ir Kęstas Bagdonavičius spalio mėnesio rungtynėse buvo naudingi ir stabilus, o prieš „TG Sokol“ gana sėkmingai puolime sužaidė ir daugiau gynybinio plano aukštaūgis Andrius Steponavičius.

Rungtynių pirmą nerezultatyvų ketvirtį 10:9 laimėjo „Zarasai“ kuriuos į priekį vedė Kęstutis Bagdonavičius. Kėlinio gale „Craptors“ kurie į dvikovą atvyko be savo lyderio Igno Cibulsko po Jokūno Cibulsko metimo iš po krepšio dar pirmavo 9:8, tačiau taškais pasižymėjęs Miglius Dambrauskas dar spėjo persverti svarstykles „Zarasų“ klubo naudai.

Antrojo kėlinio pradžioje „Zarasų“ gynyba ėmė šlubuoti. „Craptors“ ėmė žaisti greičiau, įvairiau, pataikė tritaškius. Rungtynėms artėjant pusiaujo link ežerų krašto atstovai atsitiesė ir nepaisant to, kad pačioje kėlinio pabaigoje nesugebėjo išvengti dar vienos duobės varžovų smarkiai į priekį nepaleido 25:28.

Po didžiosios pertraukos Kęstutis Bagdonavičius iš kart pasižymėjo metimu iš vidutinio nuotolio, o „Zarasams“ spurtavus 6:0 besivejančių vaidmenyje jau atsidūrė „Craptors“ 28:31. Varžovų spurtą nutraukęs Daumantas Kadžius metimu iš po krepšio sumažino savo komandos atsilikimą iki minimumo 30:31, tačiau netrukus komanda pateko į duobę, kai ėmė mesti vieną po kito neparuoštus metimus. Nežibėjo jaunos komandos žaidėjai ir gynyboje, todėl „Zarasams“ kurie po šio ketvirčio pabėgo į priekį 43:35 teliko susirinkti pigius taškus.

Ketvirtas kėlinys kuriame pamatėme kelis „Craptors“ bandymus grįžti į žaidimą buvo žymiai atkaklesnis. Po Daumanto Kadžiaus tritaškio per varžovų rankas „Zarasų“ persvara dvikovos gale ištirpo iki 11 taškų 47:58, tačiau tada iš toli pasižymėjo iki tol 4 kartus iš toli laisvas nesėkmingai atakavęs „Zarasų“ žaidėjas Salvijus Ragėnas 61:47. Per likusį rungtynių laiką „Craptors“ kurie šiose rungtynėse rėmėsi tolimais metimais pasižymėjo iš toli 11-tą kartą 50:61, o dvikovoje 63:50 paskutinį tašką padėjo „Zarasų“ debiutantas Eimantas Leipus pataisęs komandos draugo metimą ir pelnęs savo 4-tąjį tašką.

„Craptors“ komandoje 19 taškų surinko 5 tritaškius pataikęs Daumantas Kadžius, 11 pridėjo Jokūbas Cibulskas, 10 Simonas Šaineris, dar vienas tik šiose rungtynėse lygoje debiutavęs puolėjas. „Zarasų“ komandą į priekį tempė 25 taškus surinkęs Kęstutis Bagdonavičius, 10 pridėjo Miglius Dambrauskas.

„Zarasai“ įsirašė antrą pergalę, o „Craptors“ ir toliau po trijų turų lieka penkių šį sezoną dar nelaimėjusių komandų grupėje.

„KK Comma 313“ nutraukė „KK Alkanų“ pergalių seriją:„KK Comma 313“ spalį 81:59 sutvarkė reikalus su „MF“ bei 93:69 suvedė sąskaitas su „Broliais Šaunuoliais“, taip parodydami visiems kas yra tikrieji „B“ grupės šeimininkai. Savo ruoštu „KK Alkani“ taip pat įveikė šias komandas, tik šiai komandai abi rungtynės klostėsi žymiai sunkiau, nei šios savaitės varžovams.

Dvikovą aktyviau pradėjo „KK Alkani“. Tritaškių metimų niekada nevengianti komanda pasinaudojo savo pavojingu ginklu ir jau dvikovos pradžioje pabėgo į priekį 6:2. Po Roberto Sinkevičiaus tritaškio „KK Comma 313“ priartėjo 5:6 ir tokį atstumą laikė iki pat lygaus kėlinio pabaigos. Po Mindaugo Kraujalio pelnytų 5 taškų iš eilės „KK Alkani“ turėjo 4 taškų persvarą, tačiau tritaškį su sirena pataikęs Robertas Sinkevičius paliko komandai vos vieną tašką 21:20.

Pirmo kėlinio gale 3 tritaškius pataikę „KK Comma 313“ žaidėjai tolimais metimais piknaudžiavo visą antrą ketvirtį, „KK Alkaniems“ tai labai palengvino užduotis gynyboje bei leido į antrą rungtynių dalį nusinešti 6 taškų persvarą 41:35.

Prieš trečią kėlinį „rykliai“ padarė reikiamas išvadas, komandos žaidime atsirado agresyvumas gynyboje, pagerėjo kova dėl atšokusių kamuolių po varžovų krepšiu buvo žymiai greičiau iš puolimo grįžtama į gynybą. „KK Alkani“ ėmė buksuoti. Ketvirčio gale Lukas Poniškaitis pataikė tritaškį 51:48, tačiau Artur Biriulin sėkmingai užbaigęs ataką „KK Alkanų“ atsilikimą sumažino iki taško 50:51. Po Roberto Sinkevičiaus eilinio tritaškio „KK Comma 313“ vėl padino savo pranašumą, tačiau labai trumpam, Artur Biriulin ketvirtį baigė trijų taškų vertės metimu su kėlinio sirena 53:54.

Tris kėlinius aikštelėje vyko permaininga, įdomi ir azartiška kova, tačiau viskas aukštyn apsivertė lemiamo ketvirto kėlinio metu. „KK Alkani“ nerado kelių prie varžovų krepšio, o žudikų instinktą prisiminę „rykliai“ mėgavosi rinkdami taškus. Komanda 10 minučių atkarpą žaidė labai dideliu tempu, pataikė tritaškius, kol galiausiai pirmą kartą šį sezoną 75:62 privertė kapituoliuoti „KK Alkanų“ ekipą.

„KK Comma 313“ puolimas šiose rungtynėse laikėsi ant trijų banginių, Robertas Sinkevičius pelnė 22, Tomas Malimenkovas 20, o Lukas Poniškaitis 18 taškų. „KK Alkanų“ komandoje Mindaugas Kraujalis pelnė 15, Artur Biriulin 14, o Kęstutis Juonys 11 taškų.

Šiose rungtynėse komandos dažnai rėmėsi tolimais metimais, „KK Comma 313“ pataikė 12, o „KK Alkani“ 10 metimų.

Antrosiose komandų rungtynėse „Ginio Pajėgos“ palaužė „Išvien“:Lygos naujokai „Ginio Pajėgos“ ir antrokai „Išvien“ spalį turėjo po vieną dvikovą, abi komandos atitinkamai 87:59 ir 74:43 sutriuškino tą pačią „Visad gatavs“ kolektyvą.

Rungtynių pradžioje „Ginio Pajėgos“ stokojo drausmės ir puolime, ir gynyboje, o „Išvien“ į priekį kaip reikalas truktelėjo Martyno Rimkaus naudingas žaidimas abiejose aikštelės pusėse. Kai „Ginio Pajėgos“ susistygavo savo gynybą, o puolime lyderio rodės nebijojo imtis Domantas Žičkus šios komandos reikalai iškart pasitaisė. Kėliniui artėjant prie pabaigos lygos naujokai pirmavo 12:11, tačiau per likusias 20 sekundžių Dominykas Rakauskas ir Domantas Žičkus dar spėjo pasižymėti taškais ir padidino „Išvien“ deficitą iki 5 taškų 11:16.

Antrojo kėlinio pradžioje „Ginio Pajėgos“ nemažino apsukų. Toliau puikiai žaidė pirmo kėlinio gale pasižymėję ekipos puolėjai. „Išvien“ kelis kartus pabandė sužaisti ant perimetro bandydami sukurti progų metikams, tas pasiteisino, tačiau rezultatas buvo tik trumpalaikis. Komanda dažniausiai savo atakas baigdavo tolimais metimais, o jiems skriejant pro šalį varžovai iškart atsitiesė. Nors daugelis metimų buvo atliekami iš tikrai patogių padėčių. Kėlinio gale Martynas Rimkus pataikė gana sudėtinga metimą ir „Išvien“ atsilikimą sumažino iki 6 taškų 28:34.

Trečias ketvirtis vyko panašiai kaip ir pirmi du. Abi komandos per jį spėjo sužaisti ir labai gerų ir labai komplikuotų atkarpų, visgi brandesnis žaidimas „Ginio Pajėgoms“ leido prieš ketvirtą ketvirtį jaustis ramiau, lygos naujokai jau pirmavo 53:43.

„Išvien“ komandos gynybos ašimi ir toliau buvęs Martynas Rimkus ketvirtojo kėlinio metu tapo ir ryškiausia figūra puolime ir pamažu ėmė traukti savo komandą į dienos šviesą 54:57. Dvikovos gale į lemiamą šturmą kilę „Išvien“ prasižengė prieš Domantą Žičkų, o puolėjas realizavęs abu baudos metimus „Ginio Pajėgų“ persvarą padidino iki 5 taškų 59:54. Ovidijus Kriaunaitis atakavo iš toli bei privertė varžovus pažeisti taisykles. Puolėjas pataikė du pirmus metimus, o po antrojo netaiklaus 21 atšokusį kamuolį atkovojo Martynas Rimkus bei pats pelnė taškus 58:59.

„Išvien“ spaudė laikas, todėl nieko negalvodami šios komandos žaidėjai priverstinai prasižengė prieš Domantą Žičkų, šį kartą puolėjas pataikė tik antrą metimą 60:58. Pergalę arba pratęsimą išplėšti galėję „Išvien“ paprašė minutės pertraukėlės, po kurios visai neblogam sumanymui pritrūko tik rimtesnio išpildymo.

„Ginio Pajėgas“ į antrą pergalę vedė 26 taškus pelnęs ir 18 atšokusių kamuolių sugriebęs Domantas Žičkus, Dominykas Rakauskas pridėjo 20 taškų. Duetas „D2“ komandai surinko net 76,67% visų taškų. „Išvien“ komandoje Martynas Rimkus surinko 19 taškų ir 21 atšokusį kamuolį, broliai Kriaunaičiai pridėjo 25 taškus (Eimantas 13, Ovidijus 12).

Skirtingai sezoną pradėjusių komandų akistatą po 2 pratęsimų laimėjo „BC Kibirai“: Trečiasis pirmojo reguliaraus sezono turas baigėsi rungtynėmis tarp „BC Kibirų“ ir „Burkalifa.eu“. Abi šios komandos spalį aikštelėje pabuvojo po kartą, abi žaidė prieš „O.P.A.“. „BC Kibirai“ 52:70 pralaimėjo, o „Burkalifa.eu“ 63:58 šventė pergalę.

Gerą gynybą dvikovos pradžioje demonstravę „BC Kibirai“ vėliau sužibėjo ir prie varžovų krepšio kai „Burkalifa.eu“ nespėjo grįžti į gynybą visu penketu. Po 10 minučių „BC Kibirų“ persvara siekė 9 taškus 18:9.

Sekantį ketvirtį įvykiai ėmė klostytis „Burkalifa.eu“ komandos naudai. Lygos naujokai pagerino kovą dėl atšokusių kamuolių, o puolime sujudėjo Ugnius Stulginskas kuriam komandos draugai palikdavo pakankamai erdvės žaidimui „1x1“. „BC Kibirai“ per antrą ketvirtį sukrapštė tik 10 taškų ir varžovus į priekį paleido 32:28.

Karolis Levarauskas antrą rungtynių dalį pradėjo tritaškiu 31:32, tačiau „Burkalifa.eu“ ir toliau sistemingai dirbo gynyboje, neleisdami varžovams pajusti antrojo kvėpavimo. Po Nerijaus Jozonio tritaškio lygos debiutantų persvara šoktelėjo iki 4 taškų 35:31. Nerezultatyvų kėlinį 12:7 laimėjusi „Burkalifa.eu“ prieš lemiamą dvikovos kėlinį įgijo ir dar ryškiasnę persvarą 44:35.

„BC Kibirams“ atsidūrusiems ant antro pralaimėjo sezono starte slenksčio suskambo rimti pavojaus varpai, tačiau komanda laiku juos išgirdo. Laimėję lentą, gavę daug antrųjų šansų šios ekipos žaidėjai dvikovos gale perėmė iniciatyvą į savo rankas, puikiai žaidimui vadovavo ir pats svarbius taškus rinko Simas Pauža. Kėlinio laikui artėjant prie pabaigos švieslentėje degė skaičiai 50:50, o Edgaras Binkys prametęs iš po krepšio nulėmė, kad bus žaidžiamas pratęsimas.

„Burkalifa.eu“ ketvirtą kėlinį pateko į gilę duobę, tačiau pratęsimą pradėjo labai aktyviai, komandos veiksmuose nebuvo jokios panikos, o po Šarūno Celiešiaus ir Algirdo Vilimo dvitaškių komanda net pabėgo į priekį 54:50. „BC Kibirai“ kurį laiką strigę savo nesėkmingų atakų juostą nutraukė, kai savo metimus pataikė Simas Pauža bei Edgaras Binkys 54:54. „Burkalifa.eu“ įpusėjus pratęsimo laikui vėl dažniau leido „1x1“ žaisti Ugniui Stulginskui, vienam jauniausių komandos žaidėjų buvo suteikiama pakankamai erdvės. Baigiantis pratęsimo laikui nei viena komanda neturėjo įgijusi pranašumo 58:58, o šį kartą pergale išplėšti šansą gavo „Burkalifa.eu“, tačiau chaotiškos atakos metu jai nepavyko pelnyti taškų.

Antrojo pratęsimo metu „BC Kibirai“ liko žaisti keturiese (likę 2 žaidėjai jau buvo pažeidę taisykles po 5 kartus). Po Nerijaus Jozonio baudos metimų kuriuos mesti teisę jis įgijo po to kai jį varžovai sustabdė nesportine pražanga „Burkalifa.eu“ atsiliko 62:66 ir turėjo ekstrą ataką kurios metu tas pats Nerijus Jozonis prametė iš toli. Apsigynę „BC Kibirai“ po ilgokos tylos vargais negalais pelnė ir patyst taškus, atkovojęs 22 atšokusį kamuolį šiose rungtynėse jį į krepšį įmetė Simas Vasiliauskas 68:62. Abiems komandos apsikeitus nesėkmingomis atakomis iš toli pataikė Algirdas Vilimas 65:68, tačiau šis metimas tik sumažino skirtumą 69:65.

„BC Kibirų“ komandoje 24 taškus pelnė Edgaras Binkys, 21 pridėjo arti trigubo dublio buvęs (15 atk. kam., 8 rez. perd.) ir vienas geriausių savo rungtynių lygoje sužaidęs Simas Pauža. „Burkalifa.eu“ į priekį vedė 28 taškus pelnęs ir 21 atšokusį kamuolį sugriebęs Nerijus Jozonis, 19 pridėjo Ugnius Stulginskas, 13 Algirdas Vilimas.

SAVAITĖS ŽAIDĖJAS

Povilas Kaminskas, „Negeri“: Komanda atsitiesė po pralaimėjimo „KK Riešės“ komandai ir 72:48 sutriuškino „Tores“ ekipą. Prie antros „Negerų“ pergalės svariai prisidėjo komandos aukštaūgis Povilas Kaminskas, kuris per šią dvikovą surinko trigubą dublį ir į savo sąskaitą įsirašė 36 naudingumo balus. Per pirmas dvi dvikovas kurios komandai klostėsi skirtingai Povilas Kaminskas buvo surinkęs 34 naudingumo balus (17,00 vid.).

VARŽOVAS

REZUL.

TŠK.

AK.

RP.

PK.

KL.

BL

PRŽ.

EFF.

                   

PG: Simas Pauža, "BC Kibirai"

BURKALIFA.EU

69 - 65

21

15

8

5

7

0

5

29

SG: Darius Jovaiša, "Broliai Šaunuoliai"

MF

87 - 76

35

7

3

1

3

0

0

35

SF: Robertas Sinkevičius, "KK Comma 313"

KK ALKANI

75 - 62

22

11

7

3

3

1

1

29

PF: Domantas Žičkus, "Ginio Pajėgos"

IŠVIEN

60 - 58

26

18

0

2

3

0

1

33

C: Povilas Kaminskas, "Negeri"

TORES

72 - 48

15

16

10

1

1

0

0

36

SAVAITĖS SIMBOLINIS PENKETUKAS

Vidurio puolėjas: Povilas Kaminskas, „Negeri“.

Sunkusis kraštas: Domantas Žičkus, „Ginio Pajėgos“: „Ginio Pajėgos“ laimėjoir antras debiutinio sezono rungtynes, šį kartą komanda 60:58 susitvarkė su „Išvien“ ekipa, kuriai šis sezonas antrasis. „Ginio Pajėgų“ gretose kaip ir pirmosiose rungtynėse ryškiausiai spindėjo krašto puolėjo Domanto Žičkaus žvaigždė. Po trijų turų naudingiausių lygos žaidėjų sąrašo viršūnėje atsidūręs debiutantų lyderis į „Išvien“ komandos krepšį sumetė 26 taškus (8/15 metimai), atkovojo 18 atšokusių kamuolių ir viso surinko 33 naudingumo balus.

Lengvasis kraštas: Robertas Sinkevičius, „KK Comma 313“: „Rykliai“ ketvirtajame kėlinyje 75:62 susitvarkė su „KK Alkanais“ ir savo pergalių seriją pratęsė iki trijų. Negausiai į dvikovą susirinkusiems praėjusio sezono ketvirtfinalių dalyviams reikėjo naujo vedlio ir juo tapo šį sezoną prie komandos prisijungęs puolėjas Robertas Sinkevičius prie pergalės prisidėjęs 22 taškais (11 atk. kam.) ir 29 naudingumo balais.  

Atakuojantis gynėjas: Darius Jovaiša, „Broliai Šaunuoliai“: Prie „Brolių Šaunuolių“ kurie sezoną pradėjo 2 pralaimėjimais pirmą kartą prisijungęs patyręs gynėjas nulėmė ekipos pergalę 87:76 rungtynėse su „MF“. Vienas iš kertinių komandos žaidėjų surinko 35 taškus (15/22 metimai) bei tiek pat naudingumo balų. Grįžo Darius Jovaiša, grįžo ir pergalės!

Įžaidėjas: Simas Pauža, „BC Kibirai“: Lygos senbuviai „BC Kibirai“ tik po 2 pratęsimų palaužė naujokus „Burkalifa.eu“ 69:65. Pagrindinis ekipos įžaidėjas Simas Pauža pataikė 10/17 metimus iš žaidimo, surinko 21 tašką, atkovojo 15 atšokusių kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei savo sąskaitą papildė 29 naudingumo balais. Pirmosiose sezono rungtynėse įžaidėjas surinko minus penkis naudingumo balus, o jo komandą 52:70 sutriuškino „O.P.A.“.

SAVAITĖS REKORDAI

NAUDINGUMO BALAS

46

Povilas Kaminskas („Negeri“)

36

PELNYTI TAŠKAI

40

Darius Jovaiša („Broliai Šaunuoliai“)

35

ATKOVOTI KAMUOLIAI

22

Simas Vasiliauskas („BC Kibirai“)

22

REZULTATYVŪS PERDAVIMAI

17

Povilas Kaminskas („Negeri“)

10

PERIMTI KAMUOLIAI

11

Benediktas Jonuška („MF“)

7

BLOKUOTI METIMAI

3

Motiejus Cibulskas („Craptors“) ir Mantas Beniušis („Ginio Pajėgos“)

3

TRITAŠKIAI

5

Benediktas Jonuška („MF“)

6

TURNYRINĖ LENTELĖ

V

KOMANDA (A GRUPĖ)

Ž

P

Pr.

Tšk.

Įmest.

Pral.

Skirt.

1

REAKTORIAUS SMOGIKAI-VEZUMALKAS.LT

3

3

0

6

89,00

50,00

39,00

2

ŠKK ŠNAPIAI

3

2

1

5

70,33

61,00

9,33

3

O.P.A.

2

1

1

3

64,00

57,50

6,50

4

BURKALIFA.EU

2

1

1

3

64,00

63,50

0,50

5

BC KIBIRAI

2

1

1

3

60,50

67,50

-7,00

6

RRKK&BENDORĖLIAI

3

1

2

4

39,00

66,33

-27,33

7

MERIDIANAS

3

0

3

3

43,00

64,00

-21,00

V

KOMANDA (B GRUPĖ)

Ž

P

Pr.

Tšk.

Įmest.

Pral.

Skirt.

1

KK COMMA 313

3

3

0

6

83,00

63,33

19,67

2

GINIO PAJĖGOS

2

2

0

4

73,50

58,50

15,00

3

KK ALKANI

3

2

1

5

60,67

62,67

-2,00

4

IŠVIEN

2

1

1

3

66,00

51,50

14,50

5

BROLIAI ŠAUNUOLIAI

3

1

2

4

74,00

80,00

-6,00

6

MF

3

0

3

3

60,67

72,33

-11,67

7

VISAD GATAVS

2

0

2

2

51,00

80,50

-29,50

V

KOMANDA (C GRUPĖ)

Ž

P

Pr.

Tšk.

Įmest.

Pral.

Skirt.

1

KK RIEŠĖ

3

3

0

6

106,67

50,67

56,00

2

ZARASAI

3

2

1

5

52,00

47,33

4,67

3

NEGERI

3

2

1

5

70,33

75,33

-5,00

4

TORES

2

1

1

3

44,50

55,50

-11,00

5

KK BET KOKS

2

1

1

3

55,00

86,00

-31,00

6

TG SOKÓŁ

2

0

2

2

53,00

65,00

-12,00

7

CRAPTORS

3

0

3

3

52,00

71,67

-19,67

REZULTATAI

 BC KIBIRAI   -   

BURKALIFA.EU

69 - 65

 GINIO PAJĖGOS   -   

IŠVIEN

60 - 58

 KK ALKANI   -   

KK COMMA 313

62 - 75

 CRAPTORS   -   

ZARASAI

50 - 63

 NEGERI   -   

TORES

72 - 48

 KK RIEŠĖ   -   

TG SOKÓŁ

76 - 55

 BROLIAI ŠAUNUOLIAI   -   

MF

87 - 76

 RRKK&BENDORĖLIAI   -   

ŠKK ŠNAPIAI

29 - 71

 REAKTORIAUS SMOGIKAI-VEZUMALKAS.LT   -   

MERIDIANAS

77 - 37

{jcomments on}

 

 krepsinio_saliu_nuoma

2018/2019 m. SEZONAS

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.