Įvykių kaleidoskopas. Lapkričio 22 diena.

altOficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia lapkričio22 dieną įvykusį turą bei pristato rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną trečiadienį (antradienį) pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė.

RUNGTYNIŲ APŽVALGA

IŠJUNK ŠVIESĄ – KK ŽALIAS ORAS 112:45 (27:4; 32:12; 28:14; 25:15)

Praėjusį sezoną būsimi čempionai „Išjunk šviesą“ (4/1) lygoje debiutavusius „KK Žalio Oro“ (1/4) vyrus sutriuškinino 73:45, prieš metus ir 6 dienas vykusios dvikovos pirmasis ketvirtis būvo labai nerezultatyvus (9:5). Šį kartą „KK Žalio Oro“ krepšininkai kaip ir prieš metus į čempionų krepšį vėl sumetė 45 taškus, tačiau šį kartą tituluota komanda jiems atseikėjo net 112 „akių“.

Pirmą kėlinį „išjunk šviesą“ laimėjo labai užtikrintai - 27:4, o „KK Žalias Oras“ galėjo džiaugtis nebent tuo, kad varžovai labai prastai metė tolimus metimus. „Išjunk šviesą“ gynyba pirmo ketvirčio metu „KK Žalio Oro“ žaidėjams visiškai neleido atakuoti laisviems, o jų metimai per varžovų rankas vienas po kito skriejo pro šalį. Čempionai rungtynių laimėtojo klausimą išprendę jau pirmajame ketvirtyje, antrajame aukštu procentu mesti tolimus metimus, tai dar lengviau leido jiems rinkti taškus ir galutinai „sudaužyti“ oponentų viltis apie pralaimėjimą padoriu skirtumu 59:16.

Po 20 minučių kurių metu „Išjunk šviesą“ pasirodė mažiausiai šešiom galvom pranašesni „KK Žalio Oro“ vyrai antrą rungtynių pusę pradėjo labai pasimetę, net ir tada kai čempionai nepersistengė gynyboje jų metimai iš gerų padėčių skriejo pro šalį. Antrą trečio kėlinio dalį „KK Žalio Oro“ komanda puolime sužaidė geriau nei per pirmas dvikovos 25 minutes, tačiau ir vėl nerado ką pastatyti prieš užtikrintai veikiantį, labai paprastą ir efektyvų varžovų puolimą 30:87.

Ketvirtą kėlinį „Išjunk šviesą“ vaikinai susirinkę į ankstyviausią dienos dvikovą, kuri kaip paaiškėjo tą dieną buvo vienintelė turėjo vos vieną tikslą pelnyti 100 ir daugiau taškų ir jį įgyvendino. Po Mato Budgino, Luko Poniškaičio ir Gyčio Mackevičiaus dvitaškių čempionai ketvirčio pradžioje spurtavo 6:0 (93:30), tačiau Justino Balkės tritaškiu pradėję panašiai atsakė ir jų varžovai 5:0 (35:93). Lukas Poniškaitis ir Matas Budginas dar kartą pasižymėjo taikliais metimais iš vidutinio nuotolio 97:35, o visai netrukus Gytis Mackevičius pataikė eilinį tolimą metimą, taip pelnydamas 100-tąjį tašką. Šią ribą pasiekę čempionai visiškai atsipalaidavo, o tuo pasinaudoję „KK Žalio Oro“ krepšininkai iki dvikovos likus 4 minutėms sugebėjo varžovus prispausti prie sienos atkarpą laimėdami 10:5.

„Išjunk šviesą“ komandai 26 taškus surinko Matas Budginas, 24 pridėjo (6/8 tritaškiai) Gytis Mackevičius, Luko Poniškaičio ir Pauliaus Mičėno sąskaitas papildė atitinkamai 19 ir 18 taškų. „KK Žalio Oro“ kolektyve pastebimiausias buvo 12 taškų ir 17 atšokusių kamuolių surinkęs Edvinas Viršilas. Sigitas Vėželis pelnė 13, Vaidas Zdanevičius 10 taškų.

Rungtynių įrašas

Lapkričio 22 dieną dėl skilusio krepšinio lentos stiklo įvyko vos vienos iš 10-ties numatytų dienos rungtynių. Neįvykusios planuotos rungtynės bus žaidžiamos 2016 metų vasario mėnesį.