Įvykių kaleidoskopas. 5-asis turas (2015.11.15)

altOficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia lapkričio15 dieną įvykusį turą bei pristato rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną trečiadienį (antradienį) pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė, trumpi rungtynių aprašymai bei geriausių žaidėjų penketukai.

RUNGTYNIŲ APŽVALGA

VISAD GATAVS – KK RIEŠĖ 91:123 (20:36; 22:29; 34:19; 15:39)

Gynybą pamiršusių komandų rungtynėse „KK Riešė“ (4/0) paliko „Visad gatavs“ (0/4) komandą be pergalių. Pirmoji dienos dvikova prasidėjo taikliu Andriaus Valentinavičiaus dvitaškiu, tačiau antruoju bandymų iš toli pasižymėjas Lukas Motiejūnas pradėjo „KK Riešės“ spurtą 7:0 ir jau dvikovos pradžioje varžovams parodė kas diktuos savo sąlygas 7:2. Įsibėgėjusi „KK Riešės“ kariauna per 20 pirmų rungtynių minučių įgijo 23 taškų persvarą 65:42. Skylėta gynyba bei atsipalaidavimas, trečiojo kėlinio metu dvikovos favoritus išbalansavo, „Visad gatavs“ tą išnaudojo ir „KK Riešės“ krepšį užgriuvo sėkmingų priešininkų atakų lavina, o skirtumas prieš lemiamą ketvirtį ištirpo iki 8 taškų 84:76. Ketvirtą kėlinį „KK Riešė“ pradeda laimėdama atkarpa 15:5 (99:81). Po minutės pertraukėlės „Visad gatavs“ varžovams leidžia žabiškai pasiekti 100-to taškų ribą 103:81. Andriui Valentinavičiui pavyksta nutraukti nesėkmingų atakų seriją 83:103, tačiau gynyboje pražiopsotas Lukas Motiejūnas pataiko dar vieną tritaškį taip dar neįpusėjus ketvirčiui sugrąžindamas po dviejų kėlinių turėtą 23 taškų persvarą 106:83. „Visad gatavs“ ilgai ieškoję kas gali rinkti taškus atranda vis dažniau laisvą po varžovų krepšiu Dainiu Čepą. Po puolėjo 6 iš eilės pelnytų taškų rungtynių rezultatas 89:110. Kėliniui artėjant prie pabaigos „KK Riešė“ surengia spurtą 10:0 (120:89), kurį po 2 minučių tylos nutraukia taiklus visą ketvirtą kėlinį po aikštelę besiblaškiusio Pavel Jazovit metimas 91:120. Ketvirčio gale Lukas Motiejūnas tritaškiu „kala“ paskutinį vynį į varžovų karstą 123:91.

„KK Riešės“ gretose rezultatyvumu išsiskyrė 39 taškus surinkęs Lukas Motiejūnas (9/11 dvitaškiai, 7/15 tritaškiai), 21 tašką pridėjo Mantvydas Staniulis, 18 Karolis Ražukas, 17 Žygimantas Kosarevas, 15 Laurynas Jasionis. „Visad gatavs“ komandoje 28 taškus surinko Dainius Čepas, po 14 pridėjo Dainius Strakšys ir Vygantas Versockas. Pastarasis įžaidėjas šiose rungtynėse atliko 19 rezultatyvių perdavimų pasiekdamas šio sezono lygos rekordą, tiesa jam nepavyko išvengti ir klaidų, jų patyręs gynėjas padarė net 14.

TG SOKOL – KK ŽALIAS ORAS 74:27 (20:7; 19:6; 23:8; 12:6)

Be svarbiausių aukštaūgių Edgar Kolendo ir Vitalijaus Danilovo žaidę „TG Sokol“ (4/0) neturėjo jokių sunkumų su bedantį puolimą demonstravusiais „KK Žalio Oro“ (1/3) žaidėjais. Dvikovą „KK Žalio Oro“ komanda pradėjo aktyviai bandydama veržtis į „TG Sokol“ baudos aikštelę. Du baudos metimus prametęs Edvinas Viršilo pats atkovojo kamuolį bei pelnė dvitaškį 2:0. „TG Sokol“ atsiliekančių vaidmenyje buvo vos vieną rungtynių minutę. Valdemar Smilgin tarytum pratęsdamas savo prieš savaitę surengą puikų pasirodymą pelnė 5 taškus, pradėdamas „sakalų“ spurtą kuris baigėsi 8:0 (8:2). „KK Žalio Oro“ komandai „TG Sokol“ gynyba baudos aikštelėje labai dažnai palikdavo laisvą koridorių, tačiau juo pasinaudoti pavykdavo labai retai ir tik vienam žaidėjui – Edvinui Viršilo. Po jo sėkmingo bandymo atislikimas sumažėjo iki 4 taškų 4:8, tačiau „TG Sokol“ surengė dar vieną spurtą 5:0, kol galiausiai ketvirtį laimėjo 20:7. Per likusius tris kėlinius „KK Žalio Oras“ toliau klydo (27 klaidos rungtynėse), o gera gynyba pasižymintys varžovai už kiekvieną prarastą kamuolį bausdavo rezulatatyviomis atakomis. „KK Žalio Oro“ žaidėjai per 40 minučių surinkę vos 27 taškus pakartojo šio sezono puolimo antirekordą, kurį 2015.10.18 dieną taip pat žaisdami su „TG Sokol“ pasiekė „KK IziPacanų“ žaidėjai. „TG Sokol“ po 5 turų į savo krepšį praleisdama po 34,75 taškus pagal šį rodiklį neturi lygių SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE.

„TG Sokol“ komandai 4 iš eilės pergalę nukalė po 22 taškus surinkę Karol Ruselevič ir Valdemar Smilgin. Jiems gerai talkino 11 taškų (11 atk. kam.) surinkęs Pavel Andruškevič. „KK Žalio Oro“ gretose pastebimiausias su 11 taškų buvo Edvinas Viršilas.

RRKK – IŠVIEN 41:98 (5:21; 6:20; 10:30; 20:27)

Lygos debiutantų rungtynės tarp „RRKK“ (0/4) ir „Išvien“ (2/2) baigėsi užtikrinta antrosios komandos pergale 57 taškų skirtumu. Keliais naujokais pasipildę „Išvien“ pirmą kėlinį laimėjo 21:5. Greitai varžovų susikrauta persvara „RRKK“ ekipai nežadėjo nieko gero, žaidimas nei puolime, nei gynyboje nesiklijavo, o rotacijoje nebuvo nei vieno atsarginio žaidėjo. Antrasis ketvirtis prasidėjo abiems komandos klystant, tačiau vėliau „Išvien“ įsibėgėjo, spurtavo 4:0 (25:5). „RRKK“ kurį laiką neradę būdų kaip įveikti varžovų gynybą pabandė žaisti agresyviau, dvi iš eilės išprovokuotos pražangos ir keturi iš eilės taiklūs baudos metimai leido nutraukti nesėkingą atkarpą 9:25. Į varžovų bandymą atsitiesti pirmasis suregavo Ovidijus Kriaunaitis, jo 5 taškai leido komandai pradėti dar vieną spurtą 9:0 (34:9) leidusį komandai padėti galutinį tašką šiose rungtynėse dar nesulaukus didžiosios pertraukos. Per 20 minučių į priekį 41:11 nutolę „Išvien“ likusius du ketvirčius smaginosi puolime bei gerino savo asmeninę statistiką, tiesą visas dėmesys pakrypęs į puolimą, leido lengviau taškus rinkti ir „RRKK“ kolektyvui, kuris per pirmą rungtynių dalį pelnė 11, o antrojoje jau 30. Dar vieną nesėkmę patyrusi „RRKK“ gali džiaugtis nebent tuo, kad ekipos gretose debiutavęs Emilis Žvinys (13 metų) yra jauniausias kada nors SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE žaidęs žaidėjas. „Mažylis“ dvikovoje pelnė 4 taškus, atkovojo ir perėmė po vieną kamuolį, kartą suklydo, tačiau iš žaidimo pataikė vos 2 metimus iš 12 ir dvikovą baigė surinkdamas minus 5 naudingumo balus. „išvien“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 50-22.

„RRKK“ komandoje 22 taškus surinko Vytenis Žvinys (10 kld.). „Išvien“ ekipoje rezultatyviausias buvo vyriausias komandos krepšininkas Gintaras Markevičius. Veterano sąskaitoje 24 taškai. Neblogai jam talkino kitas gynėjas Milvydas Naraškevičius pelnęs 22. Po 15 surinko aukštaūgiai Ovidijus Kriaunaitis ir Deividas Krogertas.

O.P.A. – MF 38:45 (3:8; 6:15; 13:6; 16:16)

„MF“ (3/1) nerezultatyviose rungtynėse pirmą kartą šį sezoną privertė kapituliuoti „O.P.A.“ (3/1) kolektyvą. Dvikovą abi komandos pradėjo netaikliais metimais ir kaip susitariusios nutarė visiems pademonstruoti anti krepšinį. Per 10 minučių abi jos pelnė tik 11 taškų, o ketvirčio pabaigą sužaidę studentai pabėgo į priekį 8:3. Antrą kėlinį „MF“ pradeda užtikrintai ir spurtuoja 6:0, „O.P.A.“ kolektyvui varžovų krepšys ir toliau „užrištas“, žaidėjams kamuolys slysta iš rankų. Daug bereikalingų perdavimų atliekančią „O.P.A.“ komandą nuo didesnių nemalonumų gelbėja prieš savaitę puikias rungtynes turėję „MF“ žaidėjai Andrius Misiūra ir Mantas Balseris, kuriems šį kartą aikštelėje nuveikti kažką naudingo sekasi labai sunkiai. Juodą atkarpą Donatas Strakšys iš „O.P.A.“ nutraukia taikliu dvitaškiu 5:14, tačiau „MF“ puikiai ginasi, spurtuoja 4:0 (18:5) ir priverčia varžovus prašyti antrosios minutės pertraukėlės šiame kėlinyje. Evaldas Pieslys ir Andrius Šimelevičius sunkiais metimais pelno atsiliekantiems 4 taškus, taip kėlinio gale pagerindami labai prastą savo komandos situaciją 9:19. Per 20 minučių „O.P.A.“ komandai neleidę kartoti metimų studentai įgijo 14 taškų persvarą 23:9. Trečią kėlinį „O.P.A.“ komanda prastą puolimą bando kompensuoti aktyvia ir agresyvia gynyba ir tai iškart duoda rezultatą prieš lemiamą ketvirtį jų atsilikimas mažėja iki 7 taškų 22:29. Ketvirtą kėlinį geriau pradeda studentai 33:24, tačiau „O.P.A.“ Tomo Antanaičio blykstelėjimo dėka spurtuoja 4:0 (28:33) ir pamažu ima kabintis. Patikimai veikianti komandos gynyba neutralizuoja „MF“ metikus, tačiau puolime visas rungtynes antru numeriu žaidžiantys „O.P.A.“ vyrai, vėl „šaudo“ tuščiais šoviniais. Dvi minutes nei viena komanda nesugeba pelnyti taškų, kol galiausiai tylą nutraukia taiklus tritaškis „MF“ komandos metimas 36:28. Likusią kėlinio dalį varžovus šturmavę „O.P.A.“ žaidėjai laimi 10:9, tačiau įvaryti didesnės baimės medikams nesugeba. Nusimušę taiklikliai: šiose rungtynėse komandos pataikė tik 29,49% dvitaškių ir 23,68% tritaškių.

Nugalėtojus į pergalę vedė 19 taškų surinkęs Benediktas Jonuška, 8 taškus (18 atk. kam.) pridėjo varžovų baudos aikštelėje vargo neturėjęs Vaidas Vaičiulis. „O.P.A.“ kolektyvo gretose Donatas Strakšys buvo netik rezultatyviausias bet ir naudingiausias (9 naud. bal.) ir surinko dvigubą dublį – 12 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

ŠKK ŠNAPIAI – BC DRAUGAI 85:44 (18:5; 33:10; 8:13; 26:16)

„ŠKK Šnapiai“ (3/1) į dvikovą atvyko su vienu priekinės linijos žaidėju, tačiau tai nesutrukdė šio sezono starte pakiliai rungtyniaujančiai komandai 41 taško skirtumu „pervažiuoti“ kovą dėl atšokusių kamuolių 39-35 laimėjusį „BC Draugų“ (2/2) kolektyvą. Pirmą kėlinį „ŠKK Šnapiai“ pradėjo labai aktyviai, „pavogę“ daug kamuolių iš varžovų jie kūrė vieną po kitos greitas atakas, aukštu procentu metė tritaškius ir susikrovė 13 taškų persvarą 18:5. „BC Draugai“ po krepšiu savo centrimetrų neišnaudojo, priešingai, sugaudyti „šnapių mažylius“ jiems sekėsi kuo toliau, tuo sunkiau. Visą antrą kėlinį sėkmingomis atakomis varžovus į neviltį varę „ŠKK Šnapių“ komandos gynėjai susikrovė po 2 kėlinių 36 taškų skirtumą 51:15 bei antrojoje dalyje turėjo teisę „atsipalaiduoti“. Skaudžiai „plakti“ du kėlinius „BC Draugų“ žaidėjai trečio kėlinio metu bandė įrodyti sau ir varžovams, kad ir jie moka žaisti krepšinį ir prieš ketvirtą formalų ketvirtį atsilikimą sumažino 5 taškais, ketvirtį laimėdami 13:8. Ketvirtąjį kėlinį pirmaujantys sudavė „BC Draugams“ dar vieną smūgį ir privertė juos iškelti baltą vėliavą, šį kartą „šnapių“ gynėjai su labai greitą techninę pražangą dvikovos pradžioje užsidirbusiu puolėju Donatu Ditkevičiumi priešakyje buvo visada galva žemesni ūgiu, tačiau pranašesni rodomu žaidimu.

Nugalėtojus į priekį vedė 20 taškų pelnęs Edgaras Jaskevičius, 17 pridėjo (8 kamuolius „pavogė“) Karolis Bagdonas, 16 pelnė ginčų su teisėjais išvengti negalintis Tadas Gimžauskas. Teodoras Malinauskas varžovų „mušime“ sudalyvavo pelnydamas 13 taškų (10 atk. kam.). Dominykas Garuckas „BC Draugams“ surinko 15 taškų ir atkovojo 13 atšokusių kamuolių.

NEGERI – KK COMMA 65:67 (8:17; 23:20; 22:16; 12:14)

„KK Comma“ (4/0) sulaukė rimto pasipriešinimo iš „Negerų“ (1/3) komandos, tačiau ir toliau išliko nenugalėti. Dvikovą sėkmingai pradėjo „Negeri“ kurie po puolėjų aktyvių veiksmų po „KK Comma“ krepšiu pabėgo į priekį 4:0. Tomas Zaleckas pataikė iš toli 3:4, o po jo efektingo dėjimo „ryklių“ persvara žaibiškai šoktelėjo iki 5 taškų 9:4. Po sėkmingos atkarpos (11:0) „KK Comma“ netik įgijo persvarą, tačiau ir žaidybinę iniciatyvą, kas leido pirmą kėlinį laimėti 17:8. Antrą kėlinį „Negeri“ ėmė kelti varžovų gynybai rimtą pavojų, tačiau jų gynyba neveikė kaip turėtų, visgi 23:20 kėlinį laimėję jie savo atsilikimą sumažino iki 6 taškų 31:37. Arūnas Liudvinavičius antrą kėlinį galėjo pabaigti įspūdingu metimu iš aikštelės vidurio, tačiau „Negerų“ gynėjui šį kartą truko kelių centrimetrų tikslumo. Pasitikėjimo savo jėgomis nestokojantys „Negerų“ žaidėjai po Arnoldo Juchnevičiaus tritaškio ir Gedimino Astrausko 3 metimų iš po krepšio įsiveržė į priekį 40:39. „KK Comma“ prametė du tolimus metimus, tačiau gera kova po varžovų krepšiu dėl atšokusių kamuolių leido pasižymėti Andrėjuis Šabanui, kuris dvitaškiu vėl išvedė „ryklius“ į priekį 41:40. Ketvirčio gale „KK Comma“ spurtavo 5:0, „Negeri“ atsakė dvitaškiu kuris prieš ketvirtą kėlinį išlygino dvikovos rezultatą 53:53. Lemiamą ketvirtį „Negeri“ pradeda spurtu 5:0, dvitaškiu pasižymi Povilas Kaminskas, tritaškį prideda Arnoldas Juchnevičius 58:53. Matydamas, kad žaidimo kontrolė slysta iš rankų Tautvydas Valančius į aikštelę grąžina Liną Beliūną ir Viktorą Asačiovą. „Ryklių“ žaidime vėl matome greitas atakas, „Negeri“ nespėja užsimti gynybinių pozicijų 61:61. Matydami, kad sunkus darbas greitai virto niekais „Negeri“ prašo minutės pertraukėlės, tačiau po jos Andrius Gaidys pataiko dar du tritaškius 67:61. Po Gedimino Mateikos metimo „Negerų“ deficitas mažėja iki 2 taškų 65:67. Per likusį kėlinio laiką fortūna šypsosi „KK Comma“ stovyklai, pirmiausiai „Negeri“ grubiai suklysta rengdami savo paskutinę ataką. „KK Comma“ kamuolį iš užribio adresuoja Andriui Gaidžiui kuris greitai šauna į priekį nepalikdamas jokių šansų „Negerų“ gynėjams jį „pagauti“ bandant atlikti priverstinę pražangą.

Sveiką kailį išnešusių „ryklių“ gretose 20 taškų surinko Andrius Gaidys, 15 pridėjo Viktoras Asačiovas, 10 (15 atk. kam.) Linas Beliūnas. „Negerų“ stovykloje po 12 taškų surinko Arnoldas Juchnevičius ir Linas Stripinis, po 10 pelnė Giedrius Kvakšys ir Povilas Kaminskas.

REAKTORIAUS SMOGIKAI – VEZUMALKAS.LT – TORNADAS 87:49 (28:10; 19:5; 22:20; 18:14)

Nepralaimintys „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ (4/0) nesunkiai susitvarkė su nelaiminčiais „Tornado“ (0/4) komandos žaidėjais. Prieš šią dvikovą „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ įregistravo naujoką, keliose SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS komandose seniau solidų žaidimą demonstravusį Mantą Kibildį. Komandos najokas dvikovą pradėjo labai pakiliai, pelnė taškus, sukūrė progą komandos draugo metimui ir pradėjo komandos spurtą 9:0 kurį Eduard Rogačiov baigė 5 taškais. Po Andriaus Skauda sudėtingo metimo pasižymėjo ir „Tornadas“ 2:9, tačiau dar kartą gynyboje pražiopsotas Mantas Statauskas pelnė „reaktoriečiams“ 4 tašką šiame kėlinyje, taip priversdamas varžovus savo veiksmus pergalvoti minutės pertraukėlės metu. Po jos „Tornado“ reikalai puolime pajudėjo iš mirties taško, tačiau už klaidas gynyboje ir toliau skaudžiai baudęs Mantas Kibildis leido savo naujai komandai pirmą ketvirtį laimėti daugiau nei užtikrintai 28:10. Antrajame kėlinyje „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ į aikštelę leido 4 naujus žaidėjus. Rezultatas švieslentėje leido pasižaisti netik komandos vadovaui Dariui Petrikui, tačiau ir parako turinčiam komandos strategui Antin Sventickij. Tą laiką kol varžovai apšilinėjo kojas aikštelėje „Tornadas“ išnaudojo neproduktyviai, antrą kėlinį pralaimėdamas jau 5:19. Pirmą ir antrą kėlinius aikštelėje dominavęs „Reaktorius“ puolime didelių sunkumų neturėjo ir po didžiosios pertraukos, tačiau savo jėgomis patikėję „Tornado“ vyrai 20-ties minučių atkarpą pralaimėjo garbingai 34:40. Nuo didesnių nemalonumų du kėlinius dvikovos favoritus gelbėjo agresyvus puolimas, išprovokuotos pražangos ir puikus žaidimas vienas prieš vieną. „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ šiose rungtynėse metimus iš žaidimo metė taikliau nei baudos metimus (33,33%), dvitaškiai – 60,78%, tritaškiai – 43,75%.

Po ilgos pertraukos kurios metu gydėsi sunkią kelio trauma į aikštelę grįžo „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ aukštaūgis Lukas Bankieta. Talentingas druskininkietis per beveik metus trukusią privertinę pertrauką savo meistriškumo neprarado pelnė 9 taškus ir atkovojęs tiek pat atšokusių kamuolių surinko 9 naudingumo balus.

Nugalėtojų gretose Mantas Statauskas ir Mantas Kibildis atitinkamai pelnė 19 ir 18 taškų, 14 pridėjo puikią sportinę formą pirmus sezono mėnesius demonstruojantis Eduard Rogačiov, po 11 Manvydas Statauskas ir Viktor Daukša. „Tornado“ gretose gelbėtoju buvęs Andrius Skauda pelnė 15 taškų.

KK ALKANI – KK BETKOKS 60:50 (13:15; 14:12; 17:14; 16:9)

Blankiau nei įprastai žaidę „KK Alkani“ (3/1) be pergalių ir toliau paliko „KK Betkoks“ (0/4) kolektyvą. Pirmą ir antrą ketvirtį aikštelėje vyko lygi kova, o nei viena iš komandų nesugebėjo nutolti. Pirmą ketvirtį 15:13 laimėję „KK Betkoks“ žaidėjai antrojo gale atsiliko 24:27, tačiau Kazys Kanevičius pataikė tritaškį su finaline kėlinio sirena taip atstatydamas lygybę 27:27. Trečią kėlinį geriau pradėjo „KK Betkoks“. Po Donato Balandžio tritaškio ši komanda įsiveržė į priekį 32:29, o į Justo Ulecko metimą pavykus atsakyti spurtu 5:0 ir 37:31. „KK Alkani“ matydami, kad žaidimo kontrolė slysta jiems iš rankų paprašė minutės pertraukėlės. Greitas regavimas į įvykius aikštelėje pasiteisino kėlinį baigę 13:4 „KK Alkani“ prieš lemiamą ketvirtį pabėgo į priekį 44:41. Pagal rodomą žaidimą ambicijų į pergalę turėjo teisę turėti abi komandos, tačiau didesnį norą jau ketvirto kėlinio pradžioje parodė „KK Alkani“, kuriems pavyko nutolti 51:44 bei priversti varžovus prašyti minutės pertraukėlės. Po jos „KK Betkoks“ surengė dvi sėkmingas atakas, tačiau spragos gynyboje varžovams leido taip pat sėkmingai pulti, po Kristijono Klečkausko metimo 60:48 „KK Alkani“ galutinai palaužia varžovų pasipriešinimą, o per likusį rungtynių laiką „KK Betkoks“ spėja pataikyti vos vieną metimą, kuris galutinę varžovų persvarą sumažina iki 10-ties „akių“.

Nugalėtojus šį kartą į pergalę vedė 15 taškų surinkęs ir 11 atšokusių kamuolių spėjęs sugriebti Romuald Zemlianskij. Dar 11 pridėjo Justas Uleckas. „KK Betkoks“ 14 taškų surinko Donatas Balandis, kuriam niekaip nepavyksta komandos atvesti į pirmąją pergalę šį sezoną.

KK ERELIAI – ZARASAI 71:72 (14:19; 21:21; 13:23; 23:9)

„Zarasų“ (2/2) komanda ketvirtajame kėlinyje atlaikė „KK Erelių“ (1/3) šturmą ir šventė dramatišką pergalę. Pirmą kėlinį abi komandos pradėjo panašiu ritmu, jeigu pataikydavo vieni, tuoj pat atsakydavo taikliu metimu ir kiti. Kęstučio Bagdonavičiaus užtikrinto žaidimo dėka įpusėjus ketvirčiui „Zarasai“ laimėjo atkarpą 9:6, ir per pirmą kėlinį susikrovė trapią 5 taškų persvarą 19:14. Antrą kėlinį aikštelėje toliau vyravo lygi, azartiška kova, o žaidėjų nusiteikimas kompensavo neretai pasitaikiusį žaidybinį broką. Ketvirčiui artėjant prie pabaigos „Zarasai“ pirmavo 38:29, tačiau Andriui Steponavičiui atsakius į „KK Erelių“ dvitaškį pastarosios komandos puolėjas Ignas Cibulskas „įsūdė“ tritaškį su kėlinio sirena 35:40. Po visiškai lygaus antrojo ketvirčio 21:21, antrą rungtynių dalį komandos pradėjo chaotiškais veiksmais, pirmieji į vėžias sugebėję grįžti „Zarasai“ po Andriaus Predkelio geros atkarpos spurtavo 6:0 (46:35). Įsibėgėjusi komanda priešingai nei „KK Ereliai“ šį kėlinį daugiau nestrigo ir prieš lemiamą ketvirtį susikrovė 15 taškų persvarą. Ketvirtą kėlinį „KK Ereliai“ pradėjo labai rimtai nusiteikę, „Zarasų“ žaidėjai pateko į duobę ir kėlinio pabaigoje komandas skyrė jau tik 7 taškai 72:65. Andrius Steponavičius atkovojo labai svarbų kamuolį, „Zarasams“ pagaliau pavyko apsiginti nuo gausios „erelių“ sėkmingų atakų lavinos, tačiau puikią progą padininti persvarą turėjusio „centro“ metimą efektingai blokavo jį pavijęs Ignas Cibulskas. Įspūdingai apsigynę „KK Ereliai“, įsmeigė tritaškį 68:72, o Kęstučiui Bagdonavičiui prametus metimą iš vidutinio nuotolio Ignas Cibulskas pataiko trečią savo tritaškį šiose rungtynėse 71:72. Po „KK Erelių“ pražangų „Zarasams“ du kartus pavyko sėkmingai grąžinti kamuolį į žaidimą, tačiau po klaidos išmetant kamuolį trečią kartą minimaliai atsiliekantys „KK Erelių“ žaidėjai gavo progą savo atakai. Iniciatyvos ėmėsi Ignas Cibulskas, tačiau „Zarasų“ gynybai pavyko netik užkirsti kelią šio puolėjo prasiveržimui, tačiau ir perimti lemiamą kamuolį, kai pastarasis bandė jį perduotį komandos draugui. Ketvirtą kėlinį 9:23 pralaimėję „Zarasai“ sukandę dantis atlaikė varžovų šturmą ir šventė sunkią pergalę.

„Zarasų“ komandą į pergalę vedė 29 taškus pelnęs savaitės MVP Andrius Predkelis, 12 taškų ir 14 atkovotų kamuolių į savo ir komandos sąskaitą įrašė Kęstutis Bagdonavičius, 10 pridėjo Mantvidas Blinstrubas. „KK Erelių“ gretose vėl nesulaikomas buvo Ignas Cibulskas. Šį kartą komandos lyderis pelnė 29 taškus ir atkovojo 15 atšokusių kamuolų. Jokūbas Cibulskas pridėjo 16, Tomas Bumbulis 15 „akių“.

TRYS SU NESPORTINE – IŠJUNK ŠVIESĄ 82:136 (18:35; 14:42; 26:37; 24:22)

„Trys su nesportine“ (0/4) sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes, tačiau tai jų neišgelbėjo nuo eilinio pralaimėjimo, šį kartą „Išjunk šviesą“ (3/1) komandai, kuri po šios dvikovos tapo daugiausiai kartų per lygos istoriją 100-to taškų ribą pasiekusia ekipa. „Išjunk šviesą“ po Pauliaus Mičėno tritaškio spurtavo 5:0. Karolio Bagdono baudos metimų dėka „Trys su nesportine“ priartėjo prie varžovų 4:7, tačiau Pauliaus Leščinsko dėjimas „Išjunk šviesą“ komandai netik leido susigrąžinti turėtą 5 taškų pranašumą 9:4, tačiau ir kai reikalas įsibėgėti. Rungtynių pradžioje varžovus spaudimu iš vėžių išmušę čempionai daugiausiai Pauliaus Leščinsko ir tolimų metimų dėka pirmą ketvirtį laimėjo 35:18.Antrą kėlinį Ugnius Stulginskas pradeda tritaškiu 21:35, tačiau tai nepadeda užvesti komandos.„išjunk šviesą“ varžovus pasitinka savo aikštelės pusėje, verčia klysti 68:27. Į taiklų Lauryno Kirlio tritaškį „TNT“ atsako dvitaškiu 29:71, tačiau tarp juodų debesų pasirodžiusią saulę vėl užstoja Lauryno Kirlio sėkmingų atakų laviną 77:29. Antrą kėlinį Ugnius Stulginskas baigia kaip ir pradėjo tritaškiu 32:77, tačiau tai nei puolėjo nei jo komandos neguodžia, ji po 20 minučių atsidūrusi nepavydėtinoje padėtyje, be didelių ambicijų kažką pakeisti. Trečio kėlinio metu „Išjunk šviesą“ pamiršta apie gynybą, tam tikriausiai įtakos daugiausiai turi noras 100-tą taškų surinkti dar neįpusėjus ketvirčiui. Komanda šį tikslą įvykdo, tačiau puolime daugiau laisvės gavę „TNS“ žaidėjai parodo, kad ir jie kartais gali žaisti rezultatyviai 58:114.Ketvirtą kėlinį komandos sėkmingai keičiasi atakomis, jų žaidimas visiškai išsilygina, o kėlinio gale čempionai visiškai praranda žaidibinę iniciatyvą. Po Lauryno Kirlio dėjimo ir Pauliaus Leščinsko eilinio dvitaškio 133:78, Ugnius Stulginskas atsako dvitaškiu 80:133, tačiau dar savo rodiklius pasigerinti panoręs Laurynas Kirlys smeigia 17 „Išjunk šviesą“ komandos tritaškį 136:80. „Išjunk šviesą“ šiose rungtynėse metė 54 tritaškius, palyginmui „TNS“ kolektyvas metė 53 dvitaškius.

„Trys su nesportine“ komandoje pirmais smuikais griežė jaunimas. Ugnius Stulginskas surinko 31 tašką (10 atk. kam.), 22 pridėjo Karolis Bagdonas, 10 Žygimantas Čėnas. Čempionų gretose žaidėjų surengusių galingus asmeninius pasirodymus buvo dar daugiau. Nugalėtojams 36 taškus pelnė Laurynas Kirlys, 31 Paulius Leščinskas, Laurynas Patašius pridėjo 18, Paulius Mičėnas 17 taškų.

TURO FAKTAS

Penktojo SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS 2015/2016 metų sezono turo metu aikštelėje pasirodė 148 žaidėjai. Iš jų net 54 pavyko pasižymėti dviženkliu naudingumo balu. Vidutiniškai vienas žaidėjas penktajame ture rinko po 9,01 naudingumo balo. Šio rezultatyvaus turo metu 27 žaidėjai surinko po 20 ir daugiau efektyvumo balų, tarp jų pateko tik keturi žaidėjai kurių komandos pralaimėjo. Vygantas Versockas (20), Ugnius Stulginskas (25), Dainius Čepas (28) ir Ignas Cibulskas (32) buvo naudingiausi pralaimėjusių savo dvikovas komandų žaidėjai.

TURO MVP

Andrius Predkelis (Zarasai): Aukštesnius naudingumo balus už „Zarasų“ gynėją šį turą rinkę žaidėjai dalyvavo rungtynėse kuriose buvo mušami „silpnesni“, todėl jų kandidatūros renkant savaitės naudingiausią žaidėją konkurencijos Andriui Predkeliui nesudarė. „KK Erelius“ 72:71 įveikę „Zarasai“ įsirašė antrąją pergalę, o į žaidėjas po blankaus sezono starto vėl priminė apie save. Surinkęs 29 taškus (11/18 metimai) jis dar atkovojo 9 atšokusius kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, perėmė tris kamuolius ir su 37 naudingumo balais buvo svarbiausias atlikėjęs pergalę šventusių ežerų krašto atstovų gretose.

TURO PENKETUKAS

„Centras“: Vaidas Vaičiulis (MF). Dvimetrinis „centras“ SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE debiutavo 2010/2011 metų sezoną su „KK Kritulių“ komanda. Šiai komandai palikus lygą, aukštaūgis vėliau žaidė „ChF“ komandoje, o šiai komandai nutraukus veiklą persikėlė į „MF“. Antrą sezoną studentų garbę ginantis aukštaūgis lygoje neužleidžia pozicijų daugiausiai varžovų metimų blokuojančių žaidėjų sąraše. Per 5 metus nuo debiuto SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE Vaidas Vaičiulis neužsiaugino kilogramų raumenų, tačiau įgijęs patirties vis sėkmingiau sugeba žaisti varžovų baudos aikštelėje. Pentojo turo metu „MF“ vidurio puolėjas pelnė 8 taškus, atkovojo 18 atšokusių kamuolių, blokavo 4 varžovų metimus bei šeimininkavo ten kur šį sezoną ne šeimininkavo niekas, „O.P.A.“ komandos baudos aikštelėje. „Centro“ indėlis į komandos pergalę 45:38 išmatuotas 24 naudingumo balais.

„Sunkusis kraštas“:Dainius Čepas (Visad gatavs). Vienas iš „Visad gatavs“ komandos kertinių žaidėjų sezoną pradėjo pakankamai gerai. Spalio mėnesį puolėjas rinko po 13 taškų ir atkovodavo po 8,67 kamuolius. Jo komanda pirmą sezono mėnesį pralaimėjo visas tris rungtynes, nelaimėjo ji ir šį kartą, tačiau dėl pralaimėjimo 91:123 „KK Riešės“ komandai puolėjo kaltinti tikrai negalima. Pataikęs 14 dvitaškių iš 19 jis surinko 28 taškus, atkovojo 9 atšokusius kamuolius ir surinko 28 efektyvumo balus surengdamas vieną iškalbingiausių pasirodymų tarp priekinės linijos žaidėjų šio turo metu.

„Lengvasis kraštas“: Žygimantas Kosarevas (KK Riešė). Rezultatyviau ir naudingiau už 123:91 rungtynes laimėjusios „KK Riešės“ komandos puolėją Žygimantą Kosarevą šį sekmadienį žaidė tik jo ekipos draugas Lukas Motiejūnas (39 taškai, 41 naudingumo balas), tačiau jo vietą šiame penketuke užėmė panašaus scenarijaus dvikovoje dar efektyviau pasirodęs „Išjunk šviesą“ atakuojantis gynėjas Laurynas Kirlys. Sezono starte vietą šiame penketuke jau trečią kartą gavęs lengvasis „KK Riešės“ krašto puolėjas šios savaitės rungtynėse pelnė 17 taškų (8/12 dvitaškiai), atkovojo 10 atšokusių kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, tiek pat kartų „vogė“ kamuolį iš varžovų, kelias atakas baigė savo firminiais dėjimais ir viso surinko 32 naudingumo balus.

„Atakuojantis gynėjas“:Laurynas Kirlys (Išjunk šviesą). Du čempionų titulus su „KK Fuxais“ pelnęs gynėjas šį sezoną persikėlė į čempionų titulą ginančią „Išjunk šviesą“ ekipą. Ankščiau savo taikliais metimais dabartinius savo komandos draugus baudęs Laurynas pasiryžęs grąžinti skolą ir vesti „geltonuosius“ į pergales. Rungtynėse kurias „Išjunk šviesą“ prieš „Trys su nesportine“ komanda laimėjo 136:82 tituluotas komandos naujokas surinko 45 naudingumo balus. Vieną dvitaškį iš 12 prametęs Kirlys pataikė 4 tolimus metimus (iš 9), po 6 kartus atkovojo, perėmė kamuolį ir sėkmingai asistavo komandos draugams.

„Įžaidėjas“:Andrius Predkelis (Zarasai).