Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
Įvykių kaleidoskopas. 2-asis turas (2015.10.18)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia spalio 18 dieną įvykusį turą bei pristato rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną trečiadienį pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė, trumpi rungtynių aprašymai bei geriausių žaidėjų penketukai.

RUNGTYNIŲ APŽVALGA

„Broliai Šaunuoliai“ – „Išvien“ 114:69 (23:18; 34:12; 30:25; 27:14)

Ir toliau SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE sėkmingai rungtyniauja „Broliai Šaunuoliai“ (2/0). Po dviejų turų geriausią puolimą (110,00 tšk.) lygoje demonstruojantis kolektyvas šį kartą be didesnio vargo susitvarkė su „Išvien“ (0/2). Jauna „Išvien“ komanda po pirmo kėlinio atsiliko 18:23, „Broliai Šaunuoliai“ šį kėlinį skyrė „apšilimui“ bei žvalgybai. Įsibėgėjusi pastarosios ekipos puolimo mašina per antrą ketvirtį surinko 34 taškus bei susikrovė 27 taškų persvarą 57:30 taip per 20 minučių atsakydama visiems į klausimą kas laimės šią dvikovą. Pirmas rungtynes žaidę penkiese „Išvien“ šį kartą turėjo vieną atsarginį krepšininką, tačiau dar neįpusėjus rungtynėms ant varžovo kojos užmynęs Milvydas Naraškevičius patyrė traumą, o jo komandai vėl teko žaisti be keitimų. Į rytinę dvikovą negausiai susirinkę buvo ir „Broliai Šaunuoliai“, tačiau turėdami visus keturis svarbiausius savo žaidėjus, tiek puolime, tiek gynyboje jie galėjo demonstruoti geriausią krepšinį. „Išvien“ nesugebėjo padaryti nieko, kad varžovams rinkti taškus būtų sunkiau. Trečiajame ketvirtyje vaizdas aikštelėje truputį pasikeitė, lengviau taškus ėmė rinkti ir atsiliekantys, po rezulatyvaus abiems komandos kėlinio „Brolių Šaunuolių“ persvara padidėjo iki 32 taškų. Per likusias 10 minučių „išvien“ komandai ir toliau nepavyko apsiginti nuo greitų „Brolių Šaunuolių“ atakų, įpusėjus ketvirtajam ketvirčiui Darius Jovaiša pelnė 101 komandos tašką, o per likusią 5 minučių atkarpą persvara šoktelėjo iki 45. „Broliai Šaunuoliai“ 56-19 laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, atliko 28 rezultatyvius perdavimus („Išvien tik 8), tačiau gana dažnai klydo 26-18. Nugalėtojus į antrą pergalę vedė 40 taškų pelnęs (10 atk. kam., 10 rez. perd.) Deimantas Pavlovskis, 32 pridėjo Darius Jovaiša, 26 (23 atk. kam.) Gediminas Povilauskas. „Išvien“ komandoje nesulaikomas buvo 32 taškus surinkęs Deividas Krogertas, 17 pridėjo Gintas Markevičius. Spalio 25 dieną „Brolių Šaunuolių“ laukia akistata su „Išjunk šviesą“, po jos bus galima geriau įvertinti „A“ grupėje varžovus „traiškančių“ komandų pajėgumą šioje sezono stadijoje.

„Išjunk šviesą“ – „RRKK“ 118:53 (18:6; 31:12; 37:15; 32:20)

Įtikinamą pergalę čempionai „Išjunk šviesą“ (2/0) šventė ir antrosiose sezono rungtynėse. Jie net 65 taškų skirtumu „pervažiavo“ be pergalių po 2 turų liekančią „RRKK“ (0/2). Į dvikovą „Išjunk šviesą“ atvyko be daugelio savo ryškiausių žvaigždžių, penkiese. „RRKK“ komandoje trūko per pirmą dvikovą spindėjusio Vido Braziulio. Be lyderio priversti žaisti lygos debiutantai per pirmą ketvirtį juto taškų badą bei iškart paleido labiau patyrusį varžovų penketuką į priekį 18:6. Antrą kėlinį „RRKK“ gynybai teko atlaikyti vis labiau įsibėgėjančių varžovų greitų atakų laviną ir net neįpusėjus varžyboms atsiveikinti su mintimis apie pergalę. Draugiškai kamuoliu besidalinę čempionų žaidėjai po 20 minučių pirmavo 49:18. Negalima sakyti, kad po didžiosios pertraukos „RRKK“ nesigynė visiškai, tačiau vaikiškos klaidos, kai pasimaunama ant pirmo varžovų klaidinamo judesio nieko gero nežadėjo. Po 30 minučių pirmaudami 86:33 „Išjunk šviesą“ žaidėjai turėjo tik vieną tikslą pelnyti 100-tą taškų, o tai lėmė, kad ketvirtą kėlinį visą dėmesį šio kolektyvo žaidėjai skyrė puolimui, leisdami varžovams rezultatyviai užbaigti vieną, kitą ataką. „Išjunk šviesą“ raktas į pergalę buvo greitas puolimas bei žaibiški perdavimai, po kurių vienam iš žaidėjų atsidūrusiam po varžovų krepšiu telikdavo įmesti iš po krepšio. Viso čempionų titulo gynybą dviem lengvomis pergalėmis pradėjusi komanda jų atliko 42 („RRKK“ - 10). „Išjunk šviesą“ gynyba varžovus privertė suklysti net 40 kartų, sezono antirekordas. Nugalėtojus į priekį vedė trigubą dublį atlikęs Rokas Burnys. Gynėjo sąskaita po antros sezono dvikovos pasipildė 33 taškais (10 atk. kam., 16 rez. perd.), 24 pridėjo Eivydas Saulius (10 atk. kam.), po 21 „RRKK“ komandai atseikėjo Paulius Mičėnas ir Gytis Mackevičius (10 atk. kam.), 19 pridėjo dar ir 10 rezultatyvių perdavimų atlikęs Vladas Tamašauskas. Įdomu tai, kad visi penki žaidėjai pasirodę ant parketo pasiekė savo asmeninius rezultatyvumo rekordus žaisdami SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE. „RRKK“ komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Arnoldas Juodvalkis (18 tšk.) ir Domas Bajorinas (17 tšk., 13 atk. kam.).

„O.P.A.“ – „KK Ereliai“ 74:56 (7:20; 28:11; 15:8; 24:17)

„KK Erelių“ (1/1) ir „O.P.A.“ (2/0) komandos spalio 11 dieną sezoną pradėjo pergalingai, o šiose rungtynėse nestokojo noro pratęsti pergalių seriją iki 2 iš eilės laimėtų rungtynių. Pirmą kėlinį 20:7 laimėję „KK Ereliai“ puikiai išnaudojo savo greitį bei varžovų klaidas. Per 10 minučių buvo galima pamatyti ne vieną ataką, kai keturi „O.P.A.“ žaidėjai akylai prižiūri savo dengiamus žmones, o penktasis savąjį puolėją pameta iš akiračio jam žaibiškai įmetamas kamuolys, ko pasekoje „KK Ereliai“ pelno lengvus darbinius taškus. Per pasitarimą tarp kėlinių „O.P.A.“ žaidėjai padarė išvadas ir pradėję antrą panašių klaidų nedarė. Pagerėjusi gynyba ir kova dėl atšokusių kamuolių „O.P.A.“ puolimui atrišo rankas. „O.P.A.“ gynėjas Marius Lenkevičius su antro ketvirčio finaline sirena pataikė tritaškį padidindamas laiku atsitiesusios savo ekipos persvarą iki 4 taškų 35:31. Po didžiosios pertraukos „O.P.A.“ komandai jau nepavyko demonstruoti tokio puolimo kaip antrajame kėlinyje, tačiau tada komandą nuo varžovų bandymų pakreipti rungtynes savo naudai vėl išgelbėjo geležinė gynyba. Džiugu buvo matyti, kad komandos puolime drąsiai jaučiasi netik pripažinti puolimo lyderiai bet ir tie, kas dažnai lieka jų šešėlyje. Gal „KK Ereliai“ pergale patikėjo po pirmojo kėlinio, gal komanda pavargo, tačiau jų deficitas po permainingų 30-ties minučių jau pasiekė 11 taškų atžymą 50:39. Su pralaimėjimu jauna bei ambicinga komanda lengvai nesusitaikė, tačiau pagyvėjusio puolimo vėl nepakako, varžovai įgiję didelį pasitikėjimą labai drąsiai atakavo netik tada kai atsidurdavo gerose padėtyse metimams, bet ir tada kai prieš juos išnirdavo ilgos jaunų „erelių“ rankos. Šį kartą „O.P.A.“ pademonstravo labai darnų komandinį žaidimą, o puolimui visiškai neatsiliepė tai, kad vienas iš komandos lyderių Donatas Strakšys buvo blankus ir surinko tik 2 taškus. Į antrą pergalę komandą vedė 20 taškų surinkęs Artūras Pūkys, jam labai rimtai talkino po 12 surinkę Andrius Šimelevičius bei Vytautas Račkauskas, aukšta nata sezoną pradėjęs Evaldas Pieslys ir Tomas Antanaitis pridėjo dar po 10 taškų. „KK Erelių“ nuo pirmo pralaimėjimo neišgelbėjo dvigubą dublį surinkęs Ignas Cibulskas (23 tšk., 10 atk. kam.).

 „BC Bedugnė“ – „Visad gatavs“ 67:52 (15:9; 16:7; 15:21; 21:15)

Pirmą pergalę šį sezoną pasiekė Andriaus Vilūno ir Povilo Kirdeikos į priekį vesta „BC Bedugnė“ (1/1). Ji be didelių sunkumų susitvarkė su prastai sezoną pradėjusia „Visad gatavs“ (0/2) komanda. Abi komandos dvikovą praėjo neužtikrintais veiksmais puolime, trūko tikslių perdavimų, nepavyko išvengti skubotų metimų. Prieš gana chaotiško žaidimo pirmieji prisitaikė „BC Bedugnės“ žaidėjai, kurie sumaniai vadovaujami įžaidėjo Povilo Kirdeikos ėmė agresyviau žaisti baudos aikštelėje ir daugiau naudos pasiekti, kai yra galimybė sužaisti greitai. „BC Bedugnės“ ekipai labai smarkiai pasitarnavo ir tai, kad varžovai tragiškai prastai metė baudos metimus. Išnaudojusi visas smulkias situacijas kuriose pavyko įgyti pranašumą lygos antramečiai po 10 minučių pirmavo 15:9. Išlaikyta drausmė gynyboje bei puikus Andriaus Vilūno darbas baudos aikštelėje po abiem krepšiais lėmė, kad ir antrą ketvirtį geriau pasirodė 31:16 į priekį pabėgę „BC Bedugnės“ žaidėjai. Po didžiosios petraukos „Visad gatavs“ ėmė agresyviau gintis bei pagerino kovą dėl atšokusių kamuolių. Šie du svarbūs postūmiai leido komandai žaisti greičiau bei išnaudoti erdves kurios atsirado baudos aikštelėje varžovams nespėjant grįžti į gynybą. Laimėję ketvirtį 21:15 „Visad gatavs“ žaidėjai sumažino atsilikimą iki 10-ties taškų. Nuo pat pirmų minučių į priekį pabėgusių varžovų gaudymas pareikalavo daug jėgų, todėl ketvirto kėlinio metu didesnę rotaciją turėjusi „BC Bedugnės“ komanda sužaidė netik greičiau, agresyviau, bet ir sumaniau. Nugalėtojus į pirmą sezono pergalę vedė 20 taškų surinkęs „centras“ Andrius Vilūnas, 12 pridėjo komandoje debiutavęs Povilas Kirdeika, geru aikštelės matymu pasižymintis gynėjas atliko ir 10 rezultatyvių perdavimų. Veterano Alberto Jono Bareišio sąskaitoje 10 taškų. „Visad gatavs“ komandą į priekį vedė 13 taškų pelnęs Dainius Čepas ir 12 surinkęs Vygantas Versockas. Du svabiausi komandos žaidėjai šį kartą žaidė labai blankiai. Dainius Čepas įsigrudrino pramesti 8 baudos metimus (1/9), o Vygantas Versockas pataikė vos 5 metimus iš 19 ir dvikovą baigė surinkdamas (-2) naudingumo balus.

 „Zarasai“ – „MF“ 45:60 (11:18; 9:14; 12:10; 13:18)

Lygos debiutantai „Zarasai“ (0/1) į savo debiutinę dvikovą su „MF“ (1/0) buvo priversti stoti be dviejų labai svarbių žaidėjų Andriaus Predkelio bei Andriaus Steponavičiaus. Pirmo kėlinio pradžia buvo labai rami, abiejų komandų žaidėjai laikėsi drausmės puolime bei kantriai grįždavo į gynybą. Pirmieji į priekį įsiveržė „MF“ studentai 2:0. „Zarasai“ apsigynė susikūrė progą tolimam metimui, kurią realizavęs Vytautas Mackevičius išvedė lygos naujokus į priekį 3:2. Įsibėgėjant ketvirčiui aikštelėje aikštelėje vis labiau ryškėjo „MF“ pranašumas kovojant dėl atšokusių kamuolių po savuoju krepšiu. Pirmu bandymu nesugebėję atakos užbaigti taškais, studentai visada pasinaudodavo antruoju ar bent trečiuoju šansu. Gynyboje praėjusį sezoną į lygą grįžusi komanda dažniausiai sugebėdavo perskaityti varžovų sumanymus, todėl nepataikant tolimų metimų „Zarasams“ taškus rinkti buvo pakankamai sunku. Po Benedikto Jonuškos tritaškio „MF“ nutolo 9:3. Matydamas, kad varžovai bando pabėgti 5 taškus be atsako pelnė „Zarasų“ krašto puolėjas Kęstutis Bagdonavičius 8:9. Gavęs progą dar vienam tolimam metimui Jonuška nedvejojo, jam prametus eilinį kamuolį puolime paėmęs Vaidas Vaičiulis dvitaškiu padidino „MF“ persvarą iki 4 taškų 12:8. „Zarasai“ atsakė rezultatyvia ataka, Deividas Maconka tritaškiu atsilikimą sumažino iki minimumo 11:12. Lygaus ketvirčio pabaigoje „Zarasų“ gynyba be priežiūros aikštelės kampe paliko Benedikta Jonuška, šis pasižymėjo iš toli 15:11, o po antro iš eilės gynėjo tritaškio kurį jis pelnė su kėlinio sirena „MF“ atrodytų išniekur susikrovė 7 taškų pranašumą 18:11. Antrajame dvikovos kėlinyje nepaisant padidėjusio klaidų skaičiaus „Zarasai“ visai neblogai laikėsi, o varžovai 8 minutes persvarą sugebėjo išlaikyti tik dėka kelių tritaškių kuriuos pataikė Raimundas Venskaitis ir Benediktas Jonuška. Lygos naujokams šalia Kęstučio Bagdonavičiaus trūko žmogaus galinčio kelti didesnę grėsmę varžovų baudos aikštelėje, kurioje karaliavo Vaidas Vaičiulis. Įspūdingai Migliaus Dambrausko metimą nuputęs „MF“ milžinas žaibiškai persivarė kamuolį į varžovų aikštelės pusę, nors jam kamuolį įgrūsti į „Zarasų“ krepšį sutrukdė varžovo pražanga „centras“ sugebėjo pataikyti metimą, o vėliau realizavo ir baudos metimą. Kėlinio gale užpykęs Miglius Dambrauskas pelnė dvitaškį su pražanga bei trimis taškais sumažino atsilikimą iki 12 taškų. Trečiasis kėlinys „Zarasams“ prasidėjo labai blankiai, lygos naujokai ženkliai nusileido „MF“ kolektyvui kovojant dėl atšokusių kamuolių bei klimpo jų gerai veikiančioje aikštės gynyboje. Prasidėjus antrajai kėlinio pusei ežerų krašto atstovai atsiliko 22:36. Deividas Maconka dviem tritaškiais sugebėjo nutraukti nerezultatyvią atkarpą 28:36, tačiau tada sekė kelios klaidos gynyboje, kuriomis pasinaudoję „MF“ studentai susigrąžino dviženklią persvarą 42:28. Trečio kėlinio gale dar vienu „Zarasų“ šviesuliu puolime tapęs Kęstutis Bagdonavičius pelnė 4 taškus be atsako taip leisdamas prieš lemiamą ketvirtį sumažinti atsilikimą iki 10 taškų. Ketvirto kėlinio metu „MF“ toliau patikimai rinkosi kamuolius, o jų klaidomis nepasinaudoję „Zarasai“ taip ir neatkūrė intrigos šiose rungtynėse. Pirmą pergalę iškovojusios „MF“ komandos raktas į pergalę buvo geležinė gynyba bei 43-19 laimėta kova dėl atšokusių kamuolių. Nugalėtojus į pergalę vedė laiku svarbius tritaškius pataikęs Benediktas Jonuška, 21 (5/10 tritaškiai) tašką pelniusį gynėją puikiai papildė po 10 taškų surinkę Vaidas Vaičiulis (13 atk. kam.) bei Tomas Balčius. „Zarasų“ komandoje rezultatyviausias buvo Kęstutis Bagdonavičius surinkęs 15 taškų.

„KK Žalias Oras“ – „BC Kibirai“ 42:49 (10:3; 11:17; 7:11; 14:18)

„BC Kibirams“ (1/0) sezono startas nebuvo labai sėkmingas. Labiau patyrusi ir popieriuje ženkliai pajėgesnę sudėtį turinti ekipa buvo priversta 40 minučių vargti su nesėkme pirmo turo metu patyrusiais „KK Žalias Oras“ (0/2) žaidėjais. Rungtynes „KK Žalio Oro“ žaidėjai pradėjo agresyviau, su didesniu azartu, „miegantys“ jų varžovai dažnai pažeidinėjo taisykles taip leisdami rinkti taškus baudos metimais. „BC Kibirai“ turėdami bėdų po savuoju krepšiu dar daugiau jų turėjo atakuodami „KK Žalio Oro“ tvirtovę. „Bedantį“ puolimą nuo visiško fiasko pirmo ketvirčio metu išgelbėjo du taškus su varžovų pražanga pelnęs „centras“ Rolandas Bajoras. Pavojingiausią „BC Kibirų“ ataką pirmajame kėlinyje aukštaūgis norėjo baigti dėjimu, tačiau varžovui tą padaryti sutrukdžius turėjo pasitenkinti papildomu baudos metimu kurį ir realizavo. Po nerezultatyvaus ketvirčio 3:10 atsilikę „BC Kibirai“ savo žaidimą ėmė gerinti jau antrojo kėlinio metu, tačiau iki pat ketvirčio pabaigos vis dar atsiliko 11:20. Vytautas Kirlys pataikė labai svarbų tritaškį 13:20, o jo komandos draugai nutarę varžovus paspausti kėlinį baigė spurtu 6:0 ir įpusėjus rungtynėms atsiliko minimaliai 20:21. „BC Kibirų“ komandą trečiajame kėlinyje iš kelio vedančio į pergalę vėl užklydo į takelį, o neprisitaikymas prie klampaus „KK Žalio Oro“ žaidimo lėmė, kad persvara prieš ketvirtą kėlinį šoktelėjo tik iki 3 taškų 31:28. Viskas į savo vietas susidėliojo ketvirtajame kėlinyje, kai „BC Kibirai“ supratę, kad turi ūgio pranašumą baudos aikštelėje ėmė vis dažniau juo naudotis, laiku atlikti perdavimai aukštaūgiams, pagerėjusi kova dėl atšokusių kamuolių lėmė, kad po blankios rungtynių pradžios „BC Kibirai“ galėjo džiaugtis sunkia pergale. Nugalėtojus į priekį vedė sezoną dvigubu dubliu pradėjęs Rolandas Bajoras. „BC Kibirų“ vidurio puolėjas surinko 18 taškų ir atkovojo 10 atšokusių kamuolių, puikiai į žaidimą įsiliejęs komandos naujokas Vytautas Kirlys prie savo naujos komandos sėkmės prisidėjo 12 taškų. „KK Žalio Oro“ komandoje antrosiose rungtynėse iš eilės geriausiai sekėsi Edvinui Viršilui, kuris šį kartą pelnė 12 taškų ir atkovojo tiek pat atšokusių kamuolių.

„TG Sokol“ – „KK IziPacanai“ 86:27 (24:5; 23:6; 18:10; 21:6)

„TG Sokol“ (1/0) komanda sezoną pradėjo įspūdinga pergale. Šalčininkų rajono garbę ginantys „sakalai“ nepaliko jokių vilčių lygos debiutantams „KK IziPacanai“ (0/1). „TG Sokol“ nuo pat pirmųjų rungtynių minučių ėmė įrodinėti savo pranašumą. Aukštu penketu rungtynes pradėjusi komanda pademonstravo geležinę gynybą ir jau pirmo kėlinio metu susikrovė saugų 19-kos taškų pranašumą 24:5. „TG Sokol“ starto penketuke lyginant su praėjusiu sezonu buvo trys nauji veidai (Valdemar Smilgin, Vitalijus Danilovas, Karol Ruselevič), tačiau nereikėjo nei kelių minučių, kad visi atrastų savo vietą aikštelėje. „KK IziPacanai“ su startiniu jauduliu nesusitvarkė ir antrajame kėlinyje, gera gynyba visada pasižyminti „TG Sokol“ komanda be vargo nutraukdavo visas jaunų varžų atakas, o gavę progą surengti greitą ataką visada tuo pasinaudodavo. Per pirmą rungtynių dalį „KK IziPacanai“ pademonstravo prasčiausią žaidimą kurį galima buvo pamatyti lygoje per pastaruosius kelis sezonus ir atsiliko jau 11:47. Geriausią kėlinį naujokai sužaidė iškart po didžiosios pertraukos, tačiau apie geresnę rungtynių baigtį pagalvoti neturėjo teisės, nes varžovai savo pranašumą padino dar 8 taškais. Leidę pažaisti visiems kas atvyko į dvikovą „TG Sokol“ ketvirtajame kėlinyje per daug nevargino žaidėjų kuriems šį sezoną yra numatyti svarbiausi vaidmenys, tačiau tai nesutrukdė komandai išlaikyti stabilumo nei ginantis, nei renkant taškus. Apie tikrąjį „sakalų“ pajėgumą šnekėti po šių rungtynių labai anksti, nes „KK IziPacanai“ tikrai nebuvo tas varžovas, kuris bent kažkuo galėtų prilygti praėjusio sezono finalo ketverto dalyviams. Antausį gavusių januolių gretose rezultatyviausias buvo 8 taškus surinkęs Lukas Ragauskas. „TG Sokol“ puolimo lyderiais tapo 21 tašką surinkęs Karol Ruselevič bei 16 surinkęs Edgar Vrublevski. Pastarojo nuo suolo pakilusio gynėjo puikus žaidimas labai smarkiai „nuspalvino“ šias niūres ir neįdomias rungtynes dėl kurių kalta debiutui visiškai nepasiruošusi „KK IziPacanai“ komanda. Jaunimas norėdamas išvengti panašių rungtynių serijos turi sunkiai dirbti ir ieškoti kuo sustiprinti priekinę liniją, nes priešingu atveju pirmojo sezono blynas svils dar ilgai.

„Grikiai“ – „KK Comma“ 43:83 (5:23; 9:16; 15:24; 14:20)

Antrą pergalę spalio 18 dieną pasiekė „KK Comma“ (2/0) krepšininkai, kurie nepasigailėjo į pirmą savo dvikovą šiame sezone stojusios „Grikių“ (0/1) komandos. Užtikrintai rungtynes pradėję „rykliai“ pirmajame kėlinyje atitrūko 23:5. „Grikiai“ po 10-ties minučių atsidūrę atsiliekančių kailyje, nieko negalėjo pakeisti ir prasidėjus antrajam ketvirčiui. Atletiški „KK Comma“ žaidėjai nesunkiai įveikdavo jų gynybą ir dažnai tą darė labai efektingai. Įsibėgėję neabejotini rungtynių favoritai puikiai išnaudojo savo ūgio persvarą, o rinkdami daug lengvų taškų iš po krepšio įpusėjus rungtynėms pirmavo jau 39:14. Po didžiosios pertraukos „Grikiai“ kelis kartus sėkmingai „pagavo“ varžovų gynybą nepasiruošusią, lengviau rinkti taškus progų gavusi komanda ėmė vis drąsiau bandyti laimę po varžovų krepšiu, per pirmą rungtynių pusę atrodė, kad „rykliai“ pasirengę „nupūsti“ kuo toliau nuo savo krepšio kiekvieną varžovų metimą šiems įvarė pakankamai baimės. Jeigu varžovų aikštelės pusėje šeimininkauta vis dažniau, tai savojoje „Grikiai“ patys jautėsi svečiais. Priartėti prie varžovų nesugebėję „Grikiai“ geriausiai pasirodė ketvirto kėlinio metu, kai per 10 minučių varžovams leido persvarą padidinti tik 6 taškais (20:14). Visgi atsigavimo ženklus labiau lėmė ne „Grikių“ mėgėjų pasikeitusi žaidimo taktika, o tai, kad pergalę savo rankose jau dvikovos pradžioje turėjusi „KK Comma“ darė per daug nuolaidų varžovams, kai jie atakavų jų krepšį. Į antrą pergalę „KK Comma“ kolektyvą vedė 17 taškų surinkęs Linas Beliūnas, 15 (19 atk. kam.) pridėjęs Viktoras Asačiovas. Atitinkamai 13 ir 11 taškų surinko Karolis Bakanauskas ir Tomas Malimenkovas. Kovą po krepšiais 27-55 pralaimėjusių „Grikių“ komandoje rezultatyviausiai žaidė 15 taškų surinkęs Karolis Trijonis, Edvino Micutos sąskaitoje 11 „akių“. „Grikių“ komandai sezono startas gali būti labai skausmingas, spalio 25 dieną jų laukia rungtynės su kitais grupės favoritais „KK Rieše“.

„Tornadas“ – „BC Draugai“ 46:52 (7:17; 10:15; 15:10; 14:10)

Prieš paskutinėse turo rungtynėse į aikštelę aiškintis santykių žengė dvi lygos debiutantų „Tornado“ (0/2) ir „BC Draugų“ (1/1) ekipos. Nuo pat pirmų rungtynių minučių „BC Draugai“ judrios gynybos pagalba sugebėjo išmušti iš ritmo „Tornado“ žaidėjus, priversdami juos nuolat klysti ir mesti metimus iš nepatogių padėčių. Puolime kaip ir prieš savaitę daugiausiai laiko su kamuoliu praleido Algirdas Vilimas, tačiau šį kartą jam netik pačiam sekėsi įveikti karts nuo karto varžovų gynybą, bet ir sukurti progų savo komandos draugams. Pamažu įsibėgėjusios „BC Draugų“ puolimą dar labiau išjudino du tolimus metimus iš eilės „įsūdęs“ Marius Lopata. Užtikrintai dvikovą pradėję „BC Draugai“ po 10 minučių pabėgo 17:7, o antrajame išlaikydami tą patį tempą dar labiau pagerino savo padėtį 32:17. Po didžiosios pertraukos „Tornado“ žaidėjams viską pavyko pakeisti. Kibi gynyba neleido varžovams mesti patogių metimų, o vis dažniau prarandami kamuoliai „BC Draugų“ stovykloje sukėlė nemažą sumaištį. Andriaus Skaudos iniciatyvos dėka galima buvo matyti ir vis gerėjantį „Tornado“ ekipos puolimą. Atsitiesusi komanda neapsiribojo vien gynėjų veiksmais ir vis dažniau bandydavo įmesti kamuolį po krepšiu esantiems aukštaūgiams. Universalesnis puolimas leido šiai komandai netik atsistiesti, tačiau ir perimti iniciatyvą. Po Sergej Škamerda tolimo metimo kėlinio gale „Tornado“ komandos deficitas sumenko iki 10-ties taškų 32:42. Lemiamo ketvirčio metu „Tornadas“ visą laiką vertė varžovus sunkiai dirbti po savuoju krepšiu, o rungtynių gale po Marcin Kazakovskij tritaškio pakilo į lemiamą šturmą 43:46. Kelis varžovų metimus blokavęs Dominykas Garuckas „BC Draugų“ pranašumą padidino iki saugesnio 5 taškų 48:43, tačiau Andrius Skauda pataikė dar vieną „Tornadui“ gyvybiškai reikalingą tolimą metimą 46:48. Kai atrodė, kad visas rungtynes varžovus priekyję matę šios komandos žaidėjai pagaliau bent išlygins rezultatą „BC Draugai“ atsakė užtikrinta ataka, kuri baigėsi vieno iš gynėjų lengvais taškais iš po krepšio 50:46. Marcin Kazakovskij prametus du reikalingus baudos metimus „Tornado“ komanda galutinai palūžo, o lengvus taškus iš po krepšio pelnę „BC Draugai“ galutinį pranašumą padinino iki 6 taškų 52:46. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė po 9 taškus surinkęs Algirdas Vilimas, Mangirdas Gedraitis ir Marius Lopata. „Tornado“ stovykloje Andrius Skauda surinko 15 taškų, Marcin Kazakovskij pridėjo 9.

„KK Alkani“ – „KK Riešė“ 71:83 (14:20; 14:16; 14:26; 29:21)

Paskutinėse spalio 18 dienos rungtynėse į kovą stojo prieš savaitę pergales šventusios „KK Riešės“ (2/0) ir „KK Alkanų“ (1/1) komandos. Lukas Motiejūnas dvikovą pradėjo tinklelio net nesujudinusiu tritaškiu, po kelių „KK Riešės“ klaidų iš toli pataikęs Paulius Cinelis tokiu pat metodu rezultatą išlygino 3:3. Dvikovą su deliu energijos užtaisu pradėjęs Motiejūnas ir Žygimantas Kosarevas užbaigė pora Riešės atstovų greitų atakų leidusių komandai pabėgti į priekį 7:3. „KK Alkanų“ komandos visas žaidimas sukosi apie Paulių Cinelį, kuris rungtynių pradžioje vienintelės kėlė grėsmę „KK Riešės“ gynybai. Po dar vienos grėsmingos „KK Riešės“ atkarpos kurią efektingu dėjimu užbaigė Arnas Aniulis „alkaniems“ iškilo didelis pavojus, tačiau padėties ši komanda nedramatizavo, o pagaliau pataikiusi iš toli ėmė lengviau rikti taškus. Kėlinio gale dažnai klydusi „KK Riešė“ po 10 minučių pirmavo tik 20:14. Antrajame ketvirtyje „KK Riešės“ puolimo mašiną kaip reikalas pristabdė klaidos, tuo pasinaudoję „KK Alkani“ sugebėjo pakreipti rungtynes sau naudinga linkme, šios komandos gynėjai netik puikiai rinko taškus patys, tačiau negailėjo perdavimų ir priekinės linijos žaidėjams. „KK Riešės“ gretose šį kėlinį patikimiausiai sužaidė Martynas Rakauskas, pakartojęs ne vieną komandos draugų netaiklų metimą, o iš duobės pačioje ketvirčio pabaigoje komandai išlipti padėjo po tritaškį pataikę Lukas Motiejūnas bei Laurynas Jasionis, su kurio įėjimu komandos puolime atsirado žymus pagyvėjimas. „KK Riešė“ po 20 minučių sunkesnės nei manyta kovos pirmavo tik 36:28. Nepatenkinti esamu rezultatu šios komandos žaidėjai antrą rungtynių dalį pradėjo labiau susikaupę, komandai pavyko išvengti klaidų ir sumesti visus tritaškius iš gerų padėčių. Įsibėgėję dvikovos favoritai rimtai kovai nusiteikusius „KK Alkanus“ privertė vis dažniau klysti gynyboje, o be tolimų metimų ir Karolio Marcinkaus aktyvių bandymų pelnyti taškus iš po krepšio daugiau nebuvo kuo atsakyti į varžovų uraganinį puolimą. Su ketvirčio sirena tritaškį per rankas pataikęs Kęstutis Juonys „alkanų“ atsilikimą sumažino iki 20-ties taškų 42:62. Ketvirtą kėlinį „KK Riešės“ komanda toliau visą dėmesį skyrė savo atakų užbaigimui ir mažiausiai rūpinosi savojo krepšio gynyba, pajutę, kad varžovai palieka daug erdvės „KK Alkani“ tuo pasinaudojo priversdami varžovus atlaikyti tritaškių laviną ir sumažino galutinį deficitą iki 12 taškų. Nugalėtojus į priekį vedė 18 taškų surinkęs Arnas Aniulis, po 17 pridėjo Lukas Motiejūnas ir Žygimantas Kosarevas. Į savo sąskaitą antrąjį dvigubą dublį įsirašė 14 taškų surinkęs ir 12 atšokusių kamuolių sugriebęs Martynas Rakauskas, komandos debiutanto Lauryno Jasionio sąskaitoje 13 taškų. „KK Alkanų“ komandoje rezultatyvus ir nepaprastai aktyvus buvo 20 taškų pelnęs „centras“ Karolis Marcinkus, tikriausiai visada komandos draugai norėtų matyti tiek daug naudos žaidimui duodanti savo aukščiausią komandos narį. Rapolas Šlajus surinko šį vakarą 12 „akių“, o Paulius Cinelis ir Romuald Zemlianskij po 11.

TURO FAKTAS

Lygos naujokai „KK IziPacanai“ į „TG Sokol“ krepšį įmetė vos 27 taškus (27:86). Prastesnis pasirodymas puolime paskutinį kartą SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE buvo užfiksuotas prieš 315 dienų, kai 2014 metų gruodžio 7 dieną „KK Malkinė“ 24:118 nusileido „Tores“ ekipai. Įdomu tai, kad tą patį 2014/2015 metų sezoną „KK Malkinė“ bent 30 taškų nesurinko dar du kartus, o pirmosiose 2014/2015 metų sezono rungtynėse už „KK IziPacanų“ komanda pelnė tik tašku daugiau (28). Lygoje tada debiutavusi „BC Puponautų“ komanda 82:28 palaužė antrą sezoną pradėjusią „KK Malkinę“.

„KK Comma“ sezoną pradėjo užtikrintai. Spalio 11 dieną ji 80:40 įveikė „BC Draugus“, o po savaitės spalio 18 dieną tokiu pat 40-ties taškų skirtumu 83:43 „Grikius“.

TURO MVP

Rokas Burnys, „Išjunk šviesą“: Spalio18 dieną įvykusio 2-trojo SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS reguliaraus sezono turo metu netrūko įspūdingų asmininių pasirodymų, kuriuos surengė įvariose pozicijose žaidžiantys žaidėjai, tačiau šį kartą visiems nosį nušluostė čempionų titulą ginančios „Išjunk šviesą“ komandos įžaidėjas Rokas Burnys. Šis gynėjas niekada nebuvo numeris vienas čempionų komandoje, tačiau savo žaidybinį laiką stengdavosi išnaudoti tinkamai. Ankstyvose turo rungtynėse „Išjunk šviesą“ buvo priversti verstis be daugelio savo kertinių žaidėjų, o Rokas Burnys tuo pasinaudojo ir sužaidė savo karjeros rungtynes. Be keitimų žaidęs gynėjas pelnė 33 taškus (16/23 dvitaškiai), atkovojo 10 atšokusių kamuolių, atliko net 16 rezultatyvių perdavimų ir viso surinko 54 naudingumo balus. Daugelis pasakys, kad šis gynėjo dominavimas vyko rungtynėse prieš gana silpną „RRKK“ komandą, tačiau reikėtų nepamiršti, kad „Išjunk šviesą“ taip pat šį turą žaidė kukliausia sudėtimi kurią galimą buvo išvysti SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE nuo tada kai komanda 2013/2014 metų sezone pravėrė lygos duris. O ir kiti ryškiausiai pagal skaičius išsiskyrę šio turo žaidėjai dalyvavo rungtynėse su mažo kalibro varžovais.

TURO PENKETUKAS

„Centras“: Gediminas Povilauskas, „Broliai Šaunuoliai“: Pirmasis ir nevienintelis užtikrintai sezoną pradėjusių sezoną „Brolių Šaunuolių“ atstovas šiame penketuke yra „centras“ Gediminas Povilauskas. Du prieš tai vykusius sezonus pagal atkovotus kamuolius lygoje nepralenkiamu buvęs aukštaūgis šį sezoną tikriausiai nutarė baigti su mažiausiai 20-ties atkovotų kamuolių vidurkiu. Po dviejų turų jis renka po 23,50 kamuolius, o rungtynėse su „Išvien“ sugriebė jų 23. Surinkęs 46 naudingumo balus jis vėl buvo naudingas bei universalus, tačiau šį kartą išsiskyrė ir rezultatyvumu. Metęs 19 dvitaškių pataikė 13 ir surinko 26 taškus.

„Sunkusis kraštas“: Artūras Pūkys, „O.P.A.“: Prieš 8 metus „ASF“ komandą į SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS čempionų sostą atvedęs geriausias pirmojo lygos sezono krepšininkas savo įgūdžių nepamiršo iki šiol. Universalesniu tapęs puolėjas į „KK Erelių“ krepšį sumetė 20 taškų (3/6 tritaškiai), atkovojo 9 atšokusius kamuolius, 5 kartus sėkmingai asistavo komandos draugams, po kartą perėmė kamuolį bei suklydo, blokavo 2 varžovų metimus ir surinko 26 naudingumo balus. Iškalbinga statistika, geras komandos žaidimas ir antrą pergalė ir vėl lėmė pripažinimą pirmojo SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS sezono čempionui ir MVP.

„Lengvasis kraštas“: Karol Ruselevič, „TG Sokol‘: Praėjusio sezono finalo ketverto dalyvių gretose debiutavęs puolėjas surinko 21 tašką (1/2 baudos metimai, 10/12 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai) ir tiek pat naudingumo balų. Atovojęs 2 atšokusius kamuolius, 5 kartus „apvogęs“ varžovus jis buvo aktyvus ir pastebimas.

„Atakuojantis gynėjas“: Deimantas Pavlovskis, „Broliai Šaunuoliai“: Antrą sezoną „Brolių Šaunuolių“ marškinėlius vilkintis gynėjas šį sezoną yra labai rimtai nusiteikęs tapti netik rezultatyviausiu, tačiau ir naudingiausiu netik savo komandos bet ir visos lygos žaidėju. Antros rungtynes, antra įtikinama komandos pergalė bei dar vienas iškalbingas asmeninis pasirodymas. Deimantas Pavlovskis į „Išvien“ komandos krepšį sumetė 40 taškų (14/21 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 6/7 baudos metimai). Sakysite tik rinkti taškus jis ir moka? Ne šį kartą „Brolių Šaunuolių“ jaunuolis dar atkovojo 10 atšokusių kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir pirmą kartą žaisdamas SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE „sužvejojo“ trigubą dublį. Deimantas Pavlovskis demonstruoja nuostabią sportinę formą, tačiau tai dar nėra jo galimybių riba. Pirmiausiai jis turi mažinti klaidų skaičių (9 kld. šiose rungtynėse) bei dar kažkiek pagerinti tolimų metimų taiklumą (6/18 per dvi rungtynes). Tobulinti yra ką, tačiau spalio 18 dieną surinktų 39 naudingumo balų užtenka, kad gynėjas būtų naudingiausiu lygos žaidėjų sąrašo lyderių po 2 jau įvykusių turų.

„Įžaidėjas“: Rokas Burnys, „Išjunk šviesą“. 

TURNYRINĖ LENTELĖ

Sužaidus spalio 18 dienos turo rungtynes „A“ grupėje po antrą pergalę į savo sąskaitą įsirašė puolime išsiskiriančios „Brolių Šaunuolių“ bei „Išjunk šviesą“ ekipos ir savo geru startu nudžiuginusi „O.P.A.“ komanda. Po vieną pergalę iškovojo šį turą sezoną pradėję „TG Sokol“, „MF“ ir „BC Kibirai“. „KK Ereliai“ po dviejų rungtynių turintys vieną pergalę įsitaisė „A“ grupės turnyrinės lentelės viduryje. Po kartą pralaimėję šioje grupėje yra „Zarasai“, „Trys su nesportine“ ir „KK IziPacanai“. Sezono startu per daug džiaugtis negali „KK Žalias Oras“, „Išvien“ ir „RRKK“. Šios trys komandos patyrė spalio 18 dieną po antrą pralaimėjimą. „B“ grupėje po dvi pergales jau įsirašė „KK Riešė“ ir „KK Comma“, po kartą laimėjo šį turą poilsio dieną gavę „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“, „ŠKK Šnapiai“ ir „Tores“. „KK Alkani“, „BC Bedugnė“ ir „BC Draugai“ per du sekmadienius jau spėjo išgyventi džiugių ir nelabai akimirkų, šie kolektyvai per dvi žaistas dvikovas iškovojo po pergalę. Po vieną pralaimėjimą „B“ grupėje patyrė „Negeri“, „KK Betkoks“ ir „Grikiai“. Po dvi dvikovas jau pralaimėjo „Tornadas“ ir „Visad gatavs“.

TURO GERIAUSI PAGAL STATISTIKOS RODIKLIUS

Naudingumo balas: Rokas Burnys „Išjunk šviesą“ (54).

Pelnyti taškai: Deimantas Pavlovskis „Broliai Šaunuoliai“ (40).

Atkovoti kamuoliai: Gediminas Povilauskas „Broliai Šaunuoliai“ (23)

Rezultatyvūs perdavimai: Rokas Burnys „Išjunk šviesą“ (16).

Perimti kamuoliai: Paulius Mičėnas ir Gytis Mackevičius „Išjunk šviesą“ (7).

Blokuoti metimai: Darius Dūdėnas „Broliai Šaunuoliai“, Eivydas Saulius „Išjunk šviesą“, Jokūbas Cibulskas „KK Ereliai“, Domynykas Garuckas „BC Draugai“ (3).

Tritaškiai: Darius Jovaiša „Broliai Šaunuoliai“ ir Benediktas Jonuška „MF“ (5).

KOMANDA (ŽAIDĖJAS) SOCIALINIUOSE TINKLUOSE

{jcomments on}

 

 krepsinio_saliu_nuoma

2018/2019 m. SEZONAS

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.