Įvykių kaleidoskopas. 1-asis turas (2015.10.11)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia spalio 11 dieną įvykusį turą bei pristato rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną trečiadienį (antradienį) pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė, trumpi rungtynių aprašymai bei geriausių žaidėjų penketukai.

RUNGTYNIŲ APŽVALGA

„KK Alkani“ – „Visad gatavs“ 72:63 (22:11; 19:17; 20:19; 11:16)

Pirmieji į naujo sezono kovas įsitraukė „KK Alkanų“ bei „Visad gatavs“ krepšininkai. Komandoms apsikeitus klaidomis, būdingomis startiniam jauduliui, pirmuosius šio sezono taškus pelnė „Visad gatavs“ komandos puolėjas Andrius Valentinavičius. Su įtampa pirmieji sugebėjo susitvarkyti „KK Alkani“, kurie uraganinio puolimo dėka, kaip ir praėjusį sezoną, tarpusavio susitikimą pradėjo laimėdami pirmąjį kėlinį dvigubai 22:11 (praėjusį sezoną – 18:9). Nesugaudę „alkanų“ gynėjų „Visad gatavs“ žaidėjai gindamiesi rimtų bėdų turėjo ir antrajame kėlinyje, o nuo didesnių nemalonumų pavyko išsigelbėti tik pagyvėjusio puolimo dėka 28:41. Po didžiosios pertraukos Vygantas Versockas pagaliau prisitaikė, pataikė kelis tritaškius, tačiau jo naudą puolime braukė prasta gynyba prieš varžovų įžaidėją Paulių Cinelį, kuris šiose rungtynėse už savo vyresnį oponetą buvo greitesnis mažiausiai penkiais žingsniais. Pirmaudami 61:47 „KK Alkani“ užsikirto ketvirto kėlinio metu, 30 minučių varžovų gynybos paliktomis skylėmis puikiai besinaudoję nuolatiniai paguodos turnyro prizininkai ėmė vis dažniau pramesti iš patogių padėčių, o kritusi žaidimo sparta leido „Visad gatavs“ dažniau apsiginti, visgi šį kartą rungtynių gale, kaip prieš metus susitikus šioms komandoms, intrigos nebuvo visas rungtynes pirmavę „KK Alkani“ sezoną pradėjo pergalingai. Tarpusavio rungtynėse komandai tai buvo jau trečioji pergalė prieš „Visad gatavs“. Nugalėtojų gretose išsiskyrė varžovų gynybą drąskęs Paulius Cinelis. Gynėjui, surinkusiam 23 taškus, neblogai talkino Justas Uleckas, pridėjęs 12 taškų. „Visad gatavs“ stovykloje nieko naujo, rezultatyviausi kaip ir visada pastaruosius kelis metus buvo Vygantas Versockas ir Dainius Čepas, atitinkamai surinkę 18 ir 16 (11 atk. kam.) taškų.

„BC Bedugnė“ – „Tores“ 45:72 (9:17; 11:14; 10:21; 15:20)

Pergale aštuntąjį savo sezoną pradėjo „Tores“. Marek Pščolovski auklėtiniai rungtynes pradėjo aukštu tempu ir kibia gynyba ir nuo pat pirmojo kėlinio ėmė diktuoti „BC Bedugnės“ žaidėjams savo sąlygas. Po pirmo kėlinio turėję 8 taškų persvarą lygos „vilkai“ antrajame ir toliau varžovus vertė klysti, gerai apsigynę ir ne visada sugebėję atakas užbaigti taškais „Tores“ vyrai šiek tiek stabtelėjo ir po 20 minučių pirmavo 31:20. Vėliau, po ilgosios pertraukos, į aikštelę grįžę pirmaujantys prametė daug metimų iš dviejų taškų zonos, tačiau užtikrintai laimėta kova dėl atšokusių kamuolių po savuoju krepšiu leido galutinai pribaigti per tris kėlinius jokių atsigavimo ženklų nerodžiusią „BC Bedugnę“. Ketvirtą kėlinį „Tores“ komanda gindamasi varžovams pradėjo daryti nuolaidas, tuo pasinaudoję „BC Bedugnės“ žaidėjai sugebėjo pagerinti pataikymą iš trumpų distancijų, tačiau to nepakako, kad būtų išvengta pralaimėjimo dideliu skirtumu. „Tores“ ekipa pirmąsias sezono rungtynes laimėjo lygiai po sezono pertraukos, šį kartą komandai puolant varžovų krepšį ne viskas sekėsi, tačiau apie gerai veikusią gynybą puikiai pasako tai, kad „BC Bedugnė“ šiose rungtynėse padarė net 26 klaidas. Pagal šį rodiklį pirmojo turo metu lygoje antrą sezoną pradėjusiai komandai neprilygo niekas. Nugalėtojus į priekį vedė Viktoras Azarkovas. Po kelių metų pertraukos „Tores“ marškinėlius vėl užsivilkęs gynėjas surinko 22 taškus (4/7 tritaškiai), jam talkino komandos veteranas Marek Pščolovski ir „centras“ Erikas Augūnas (16 atk. kam.), surinkę po 10 taškų. Andrius Vilūnas buvo pastebimiausia figūra blankiai šią dvikovą sužaidusioje „BC Bedugnės“ komandoje.

„O.P.A.“ – „RRKK“ 77:52 (24:11; 21:16; 16:19; 16:6)

„O.P.A.“ krepšininkai nuo pat pirmųjų minučių ėmė veržtis į priekį ir jau po 10 minučių turėjo apčiuopiamą 13 taškų pranašumą, dominuoti antrajame šiai komandai „RRKK“ jau neleido. Vido Braziulio taiklūs metimai išjudino lygos debiutantų puolimą, o žaidžiančio trenerio nurodymus vis geriau įsisavinti pradėję „RRKK“ žaidėjai dažniau sugebėdavo sugriebti kamuolius pirmieji. Po didžiosios pertraukos komandų žaidimas visiškai išsilygino, „O.P.A.“ žaidėjams, rungtynes pradėjusiems aukštu tempu, ėmė trūkti jėgų, o daugiau keitimų atlikę „RRKK“ pagaliau susitvarkė su startiniu jauduliu ir ėmė žaisti tokį žaidimą, kokį šiuo metu moka, daugelio atakų smaigalyje atsidurdavo Vidas Braziulis, su kuriuo varžovai šį kartą nesusitvarkė. Po dviejų iš eilės neprastų kėlinių „RRKK“ atsiliko 15 taškų ir sugrąžino šiokią tokią intrigą, tiesa, debiutinių rungtynių pakiliai baigti nepavyko, labiau patyrę „O.P.A.“ žaidėjai uždarė visas prieigas prie savo krepšio, ketvirtį laimėjo 16:6 bei pirmą kartą komandos istorijoje SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS sezoną pradėjo pergale. „O.P.A.“ kolektyvo gretose šiose rungynėse pastebimiausi buvo „sunkiasvoriai“ puolėjai. Donatas Strakšys pelnė 20 taškų (10/11 dvitaškiai), Artūras Pūkys pridėjo 17, o Andrius Šimelevičius startavo su dvigybu dubliu 12 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. Naudingai ir rezultatyviai žaidė ir komandos gynėjas Evaldas Pieslys, pelnęs 11 taškų (7 rez. perd., 21 naud. bal.). „RRKK“ ekipai 29 taškus surinko Vidas Braziulis, nesuklysime pasakę, kad šis žaidėjas bus minimas dažnai, kai kalba pakryps prie šios komandos geriausių žaidėjų.

„KK Žalias Oras“ – „KK Ereliai“ 42:72 (12:21; 10:21; 8:11; 12:19)

Ketvirtosiose dienos rungtynėse prastai krepšį iš žaidimo atakavę ir tik vieną tritaškį (metė 21) pataikę „KK Žalio Oro“ krepšininkai neatsilaikė prieš lygos debiutantus „KK Erelius“. Rungtynių pradžia jaunai naujokų komandai nebuvo itin sėkminga, po Justino Balkės tritaškio ir jo komanos draugo metimo iš po krepšio „KK Žalio Oro“ pranašumas šoktelėjo iki 3 taškų (5:2). Kovingai nusiteikę „KK Ereliai“ po kelių prastų minučių pirmiausia pagerino kovą dėl atšokusių kamuolių, o agresyvus bei apgalvotas puolimas leido ne tik „įsivažiuoti“, bet ir pabėgti į priekį. Po pirmojo kėlinio „KK Ereliai“ turėjo 9 taškų pranašumą 21:12, o antrajame jį padidino iki 20-ties 42:22. Po ilgosios pertraukos ant parketo grįžusios komandos žaidė labai nerezultatyviai, o skirtumas per kėlinį šoktelėjo dar trimis taškais 53:30. „KK Ereliai“ ir toliau darbavosi gindami savo tvirtovę, o „KK Žalio Oro“ žaidėjams niekaip nepavyko atakų baigti rezultatyviai. Drausmingiau rungtynių pabaigą sužaidęs jaunimas galutinę persvarą spėjo padidinti iki 30-ties. Nors buvo žaista tikrai ne prieš stipriausią šio sezono komandą, „KK Erelių“ debiutą galima vadinti sėkmingu. „KK Žalias Oras“ po šių rungtynių galėtų pasigirti nebent tuo, kad jų naujokas Edvinas Viršilas su 22 taškais buvo rezultatyviausias šių rungtynių žaidėjas. „KK Erelius“ į pirmą pergalę skraidino 17 taškų (17 atk. kam.) surinkęs Ignas Cibulskas, Tomas Bumbulis pridėjo 14, Justas Navickas (12 atk. kam.) ir Aivaras Girčys (4/4 tritaškiai) – po 12.

„Negeri“ – „ŠKK Šnapiai“ 59:65 (19:9; 16:8; 14:27; 10:21)

Kaip įveikti gerai veikiančią gynybą? Šis klausimas „ŠKK Šnapių“ žaidėjus ėmė kamuoti jau nuo pat pirmųjų dvikovos minučių. Viską nuo geros gynybos pradėję „Negeri“ buvo kantrūs puolime, atlikę kelis perdavimus jie nuolatos ieškojo puolėjų po krepšiu ir stengėsi perduoti kamuolį varžovų gynyboje skylę radusiam bei po krepšiu esančiam žaidėjui. „ŠKK Šnapiams“ pirmasis kėlinys puolant varžovų krepšį galėjo būti tragiškas, tačiau kėlinio viduryje 5 iš eilės Algirdo Macijausko taškai leido komandai pabusti. Po 10 minučių 19:9 pirmaujantys „Negeri“ nutarė ir toliau laikytis savo žaidimo plano. Visus sumanymus praėjusį sezoną ketvirtfinalyje kritusi komanda įgyvendino be priekaištų. „ŠKK Šnapių“ žaidėjai iki didžiosios pertraukos ne tik prastai metė tritaškius, o daugelis jų baigdavosi varžovams į rankas atiduotu kamuoliu. Įpusėjus rungtynėms pastaruosius metus aukštesnių rezultatų pasiekiantys „Negeri“ pirmavo jau 35:17. Po didžiosios pertraukos „ŠKK Šnapių“ gynybai ir toliau sunkokai sekėsi stabdyti atletiškus varžovų puolėjus, tačiau atsiradusi drausmė puolime, sumažėjęs klaidų skaičius ir kaip iš gausybės rago pasipylę Tado Gimžausko ir Karolio Bagdono tritaškiai leido komandai išlipti iš duobės. Kėlinį taikliu dvitaškiu baigęs Tadas Gimžauskas „šnapių“ atsilikimą sumažino 5 taškų 44:49. Sugrįžę į rungtynes „ŠKK Šnapiai“ drąsiai varžovų krepšį atakavo ir ketvirto kėlinio metu, jų žaibiškas atakas „Negeri“ stabdė vis sunkiau ir netrukus atsidūrė besivejančių vaidmenyje. Po Tado Gimžausko 5-tojo tritaškio 56:59. „ŠKK Šnapiams“ sustabdžius eilinę varžovų ataką šiame ketvirtyje metimu iš po krepšio pasižymėjo komandos naujokas Marius Kazlauskas 61:56. „Negerų“ komandai kritiniu momentu iniciatyvos ėmėsi komandos lyderis Povilas Kaminskas, po jo dvitaškio 58:61. „Negeri“ varžovus stabdė pražangomis, po Tado Gimžausko dviejų baudos metimų 63:58. Arnoldui Juchnevičiui pavyko išprovokuoti „ŠKK Šnapių“ žaidėjo pražangą, o prieš jam realizuojant baudos metimus „Negeri“ surengė paskutinį pasitarimą. Puolėjas pataikė pirmąjį metimą, o po antrojo netaiklaus Povilui Kaminskui pavyko pamušti kamuolį toliau nuo krepšio, užstrigusi ataka baigėsi eiline klaida po didžiosios pertraukos, kamuolį perėmęs „ŠKK Šnapių“ gynėjas mėtimu iš po krepšio įtvirtino galutinę komandos persvarą. „ŠKK Šnapiai“ pirmą kartą per 5 metų komandos istoriją SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS sezoną pradėjo pergale, taip pat komanda nutraukė nesėkmių seriją žaidžiant su „Negerais“: iki šiol komanda buvo pralaimėjusi visas 4 tarpusavio rungtynes (po du kartus buvo pralaimėta SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE bei VASAROS TAURIŲ turnyre). Nugalėtojus į priekį vedė 20 taškų surinkęs Tadas Gimžauskas, po pertraukos į komandą grįžęs Karolis Bagdonas pridėjo 14, Teodoras Malinauskas debiutavo su 10 taškų. Arnoldas Juchnevičius su 13-ka taškų buvo rezultatyviausias „Negerų“ komandos žaidėjas.

„Išjunk šviesą“ – „Išvien“ 83:63 (22:17; 14:17; 26:22; 21:7)

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS čempionų sostą ginantys „Išjunk šviesą“ žaidėjai sezoną pradėjo pergale prieš vos penkis žaidėjus surinkusią „Išvien“. Antru bandymu į čempionų sostą atsisėdusi komanda pirmavo visų rungtynių metu, tačiau sparčiau jos pranašumas ėmė augti tik ketvirtojo kėlinio metu. Rungtynes abi komandos pradėjo labai aukštu tempu, dažnai klydo perduodamos kamuolį. „Išjunk šviesą“ varžovams nusileisdami kovoje dėl atšokusių kamuolių vis dažniau ėmė naudotis tokių individualiai stiprių žaidėjų kaip Laurynas Kirlys ar Matas Budginas paslaugomis. Nors „Išvien“ jaunuoliams nuo labiau patyrusių kolegų atakų gintis sekėsi sunkiai, kėliniui persiritus į antrą pusę, rungtynių rezultatas buvo lygus 14:14. Pirmąjį kėlinį laimėję 22:17 „Išjunk šviesą“ žaidėjai iki didžiosios pertraukos nesugebėjo išlaikyti iniciatyvos savo rankose, drąsiai ir kovingai nusiteikę lygos debiutantai neužleido tituluotiems varžovams be kovos nė vieno aikštelės centimetro ir po 20-ties daug jėgų pareikalavusių minučių atsiliko tik 34:36. Trečiojo kėlinio metu aikštelėje matėme jaunoms komandoms būdingą žaidimą, paremtą dideliu metimų skaičiumi bei pasyvia gynyba. Geriausią kėlinį sužaidusi „Išjunk šviesą“ prieš ketvirtą kėlinį susikrovė 5 taškų pranašumą 62:56. Ketvirtąjį ketvirtį „Išvien“ penketukas, susidūręs su pagyvėjusia čempionų gynyba, išnaudojo paskutines likusias jėgas, nerado kelių prie varžovų krepšio, nepataikė tolimų metimų ir pralaimėjo dvikovą galutiniu 20-ties taškų skirtumu, kuris neatitinka kovos, kuri vyko didžiąją dalį rungtynių. „Išjunk šviesą“ į pergalę vedė lyderių trejetas. Matas Budginas pelnė 22 (6/12 tritaškiai) taškus, Laurynas Kirlys – 21, o Rokas Burnys, kelioms dienoms ištrūkęs iš karinės tarnybos, prie pirmosios sezono pergalės pridėjo 16 taškų. Pastebimas buvo ir 11 taškų (3/5 tritaškiai) surinkęs Gytis Mackevičius. „Išvien“ puolimo vežimą tempė 19 taškų surinkęs Ovidijus Kriaunaitis bei 17 taškų pelnęs Tautvydas Smailys, po 12 pridėjo net 27 kamuolius kartu sugriebę Tilius Žukauskas bei Modestas Šekštela.

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ – „KK Betkoks“ 77:46 (17:12; 18:8; 23:14; 19:12)

Vicečempionai, kurie per vasarą pakeitė pavadinimą iš „KK Reaktorius“ į „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“, savo šeštą vilčių apie čempionų sostą sezoną pradėjo užtikrinta pergale prieš 2014/2015 metų sezone lygoje debiutavusią „KK Betkoks“ komandą. Neįprastu starto penketu (Ignas Jackūnas, Darius Petrikas, Mantas Statauskas, Eduard Rogačiov ir Linas Valatkevičius) dvikovą pradėję favoritai pirmajame kėlinyje varžovų nepribloškė ir jį laimėjo tik 17:12. Aukštesnę pavarą „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ įjungė antrajame kėlinyje, kai, išklausę trenerio Anton Sventickij nurodymus, ėmė agresyviau gintis ir daug greičiau pergrupuoti pajėgas iš gynybos į puolimą. Rungtynes „drebančiomis“ kojomis pradėję „KK Betkoks“ žaidėjai gelbėjosi tik Donato Balandžio patirties dėka ir prieš antrą rungtynių pusę atsiliko jau 15 taškų skirtumu 20:35. Tituluoti, pasitikintys savimi „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ nebuvo nusiteikę „KK Betkoks“ komandai daryti nuolaidų ir iš karto po didžiosios pertraukos ėmė diktuoti savo sąlygas aikštelėje ir prieš ketvirtą kėlinį jau pirmavo 24 taškais. Nors abi komandos panaudojo panašų skaičių žaidėjų „KK Betkoks“ – 9, „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ – 10, dvikovos gale šviežesni buvo pastarieji, kurių gretose nedaug šį kartą žaidęs Ignas Juškevičius pasismagino dėjimais, o naujokai Marius Staniulis ir Tomas Petravičius  įrodė, kad Darius Petrikas juos ne veltui į savo kariauną pakvietė, beje, kaip ir trenerį Anton Sventickij, kuris pats išbėgo į aikštę. Pergalę 31 taško skirtumų iškovojusius vicečempionus į priekį vedė 20 taškų surinkęs Eduard Rogačiov, Marius Staniulis pridėjo 10. „KK Betkoks“ komandoje rezultatyvumu išsiskyrė 22 taškus pelnęs Donatas Balandis, kitiems komandos naujokams ir antramečiams kažkuo nustebinti nepavyko.

„BC Draugai“ – „KK Comma“ 40:80 (0:19; 19:17; 10:23; 11:21)

Geležinės „KK Comma“ gynybos neįveikę debiutantai SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE rungtynes baigė pralaimėjimu 40-ties taškų skirtumu. Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių visus varžovų sumanymus skaičiusi praėjusio sezono ketvirtfinalio dalyvė „KK Comma“ oponentams parodė, kas yra tikrasis aikštės šeimininkas. „BC Draugų“ stovykloje dažniausiai iniciatyvos ėmėsi Algirdas Vilimas, tačiau visos labiausiai patyrusio debiutantų žaidėjo pastangos pelnyti pirmuosius komandos taškus buvo bevaisės. „KK Comma“ pirmąjį kėlinį laimėjo sausu rezultatu 19:0. Gavę šlapiu skuduru per veidą „BC Draugų“ žaidėjai antrą ketvirtį pradėjo itin sėkmingai, o pamažu įgiję pasitikėjimo savo jėgomis, visiškai išlygino žaidimą ir 19:17 laimėjo antrąjį kėlinį. Po didžiosios pertraukos „BC Draugai“ ir vėl sunkiai rado kelią prie varžovų krepšio, karts nuo karto pavykdavo pasižymėti metimais iš distancijos, tačiau tai buvo viskas, kuo pavykdavo pavienėse atakose įkąsti varžovams. Naujokams sunkiai sekėsi spėti ir į gynybą, o tuo pasinaudoję staigius gynėjus Andrių Gaidį bei Arnoldą Reut turinti „KK Comma“ nieko nelaukusi nurūko į priekį ir prieš ketvirtąjį kėlinį susikrovė 30-ties taškų pranašumą. Iš agresyvios gynybos pinklių „BC Draugų“ žaidėjai nesugebėjo išsivaduoti ir ketvirtojo kėlinio metu, pačių gynyboje ir vėl buvo per daug skylių, kuriomis nuolat pastaruosius sezonus tarp 8 geriausių sezono komandų patenkantys „rykliai“ naudojosi kiek norėjo. Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo Andriaus Gaidžio ir Arnoldo Reut tandemas. Pirmasis pelnė 22 taškus (10 rez. perd.), antrasis – 16 (11 atk. kam.). „BC Draugų“ debiutinėse rungtynėse rezultatyviausias buvo 14 taškų surinkęs Algirdas Vilimas.

„Broliai Šaunuoliai“ – „Trys su nesportine“ 106:59 (20:12; 28:13; 27:18; 31:16)

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS 2014/2015 metų reguliaraus sezono nugalėtojai „Broliai Šaunuoliai“ šį pradėjo labai aukšta nata. Deimanto Pavlovskio, Dariaus Jovaišos, Simo Liepinaičio ir Gedimino Povilausko kvarteto vedina komanda nepaliko vilčių antrą sezoną pradėjusiai „Trys su nesportine“ komandai. Dešimtus metus gyvuojanti komanda mažiau patyrusius varžovus parbloškė jau per pirmąją dvikovos dalį. Puikiai stabdę varžovų atakas, puolime draugiškai besidalinę kamuoliu ir metę daug metimų iš po krepšio „Broliai Šaunuoliai“ po dviejų kėlinių pirmavo 48:25. Jėgų skirtumas, kaip ir pirmaujančios komandos pranašumas, buvo milžiniškas. Po didžiosios pertraukos „Trys su nesportine“ žaidėjai, atakuodami varžovų krepšį, ėmė jaustis laisviau, tai leido pataikyti dvitaškius aukštu procentu ir žaisti kur kas įvairiau nei per pirmuosius du kėlinius. Puldama krepšį „TNS“ rado vyrukų, galinčių imtis iniciatyvos, tačiau gynyboje ir vėl nieko nenuveikė, komandai trūko žmonių, ne tik galinčių pasistumtyti su Gediminu Povilausku, tačiau ir tų, kurie galėtų sėkmingai vaikytis Deimantą Pavlovskį, kuris šį kartą tiesiog tyčiojosi iš lygos antramečių gynybos. Ketvirtas kėlinys, kaip ir daugelyje pirmojo turo dvikovų, tapo formalumu abejoms komandoms. „Trys su nesportine“ žaidėjai laukė, kada baigsis rungtynių laikas, o „Brolių Šaunuolių“ jaunimas nutarė ne tik pagerinti statistinius rodiklius, bet ir galutinai „sutrypti“ varžovus. Po šių rungtynių galima juokauti, kad jeigu „Brolių Šaunuolių“ gretose nebūtų žaidęs gynėjas Deimantas Pavlovskis, komandos būtų priverstos žaisti pratęsimą. „Brolių Šaunuolių“ lyderis surinko 47 taškus, o jo komanda tokiu pat skirtumu laimėjo rungtynes. Rezultatyviausiam pirmojo turo žaidėjui patikimai talkino Darius Jovaiša, „atseikėjęs“ 23 taškus, Gediminas Povilauskas prie daugiau nei įtikinamos pergalės pridėjo 18 taškų (24 atk. kam.). Nuskriaustųjų stovykloje šį kartą išsiskyrė klubo naujokas Ugnius Stulginskas bei Karolis Bagdonas, kurie atitinkamai pelnė 15 ir 12 taškų.

„Tornadas“ – „KK Riešė“ 61:110 (17:29; 4:16; 14:29; 26:36)

Triuškinamą pergalę sezono starte pasiekė „KK Riešės“ komanda. Keturis SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS čempionus starto penkete turėjusi ekipa 110:61 nušlavė taip pat šį sezoną lygos duris pravėrusį „Tornadą“. Į lygą su aukštais tikslais atvykę Riešės atstovai rungtynes pradėjo be jokios žvalgybos ir, nors gynyboje per daug nesistengė, puldami viską atliko tiksliai, greitai ir užtikrintai. Puikiai nuspėdami varžovų gynybą „KK Riešės“ žaidėjai vieni kitiems kūrė palankias progas metimams, nenuostabu, kad neblogą sportinę formą pasiekę vieni iš šio sezono favoritų pataikė beveik viską ir jau po pirmųjų 10-ties minučių atitrūko 29:17. Jeigu daugelis šio turo metu pralaimėjusių komandų pirmą kėlinį pralaimėjo dėl beviltiško puolimo, tai kalbant apie „Tornadą“ galima pasakyti, kad varžovams iniciatyva buvo atiduota dėl prastos gynybos. Antrąjį kėlinį atsiliekantys vis dažniau vertė „KK Riešės“ metikus mesti sunkius metimus, tačiau pastaroji komanda atsakė tuo pačiu ir paruošė „Tornado“ vyrams vaizdinių pamokų, kaip reikia dirbti gynyboje. Po dviejų labai skirtingų kėlinių „Tornadas“ atsiliko jau 21:45. Po didžiosios pertraukos iš toli puikiai pataikiusi „KK Riešės“ komanda toliau dominavo aikštelėje neleisdama varžovams net pagalvoti, kad šios rungtynės gali baigtis pralaimėjimu padoriu skirtumu. Ne vieną efektingą ataką surengę debiutantai iš Riešės ketvirtojo kėlinio metu visiškai nesirūpino savo krepšio gynyba. „Tornadas“ anksti baltos vėliavos nekėlė ir per 10 likusių rungtynių minučių gavo progą pagerinti savo skaičius rungtynių statistikos protokoluose, tačiau visas dėmesys puolimui lėmė dar vieną varžovų tritaškių bangą. Rezultatyviausias dienos kėlinys baigėsi „KK Riešei“ laimint 36:26. „Tornadas“ pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (30 prieš 46) bei nusileido varžovams taiklumu metant iš žaidimo. „KK Riešė“, pakėlusi šio sezono komandos per rungtynes pelnytų taškų kartelę iki 110, pataikė 16 tolimų metimų iš 33. Nugalėtojus į pergalę vedė gausus būrys talentingų žaidėjų. Žygimantas Kosarevas pelnė 25, Lukas Motiejūnas – 19, Žymantas Armonas ir Arnas Aniulis – po 17, Karolis Ražukas – 14, Martynas Rakauskas – 13 (17 atk. kam.). „Toranado“ gretose rezultatyviausi buvo Vitalijus Dūda ir Andrius Skauda, atitinkamai pelnę 11 ir 10 taškų.

TURO FAKTAS

„KK Ereliai“ 72:42 sutriuškino lygoje antrąjį sezoną pradėjusį „KK Žalio Oro“ kolektyvą bei tapo ta komanda, kuriai pavyko nutraukti debiutantų užkeikimą. Du sezonus iš eilės naujo sezono pirmojo turo metu naujokams nepavykdavo įkąsti senbuviams, paskutinį kartą iki šios dienos senbuvius 2012 metų spalio 7 dieną debiutuodami buvo įveikę „Rajono“ žaidėjai, kurie 46:43 susitvarkė su „Negerais“.

Net penkiose iš dešimties šio turo rungtynių rezultatyviausiu rungtynių žaidėju tapo krepšininkas, pelnęs 22 taškus. Vitoras Azarkovas „Tores“ bei Andrius Vilūnas „BC Bedugnė“, Edvinas Viršilas „KK Žalias Oras“, Matas Budginas „Išjunk šviesą“, Donatas Balandis „KK Betkoks“ ir Andrius Gaidys „KK Comma“.

TURO MVP

Deimantas Pavlovskis, „Broliai Šaunuoliai“: Gynėjo vedama „Brolių Šaunuolių“ ekipa sezoną pradėjo įtikinama pergale 106:59 prieš tikrai ne pačią silpniausią šio sezono ekipą „Trys su nesportine“. Praėjusio sezono vienas iš rezultatyviausių bei naudingiausių lygos žaidėjų šį sezoną pradėjo su trenksmu. Atakuojančio gynėjo sąskaitoje – 47 taškai (3/4 baudos metimai, 16/17 dvitaškiai, 4/12 tritaškiai), 6 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 6 perimti kamuoliai ir vos viena klaida. Fantastiškas rezultatyvumas, aukštas pataikymo procentas ir 53 naudingumo balai nesuteikė šansų jokiam kitam lygos krepšininkui sudaryti Deimantui Pavlovskui bent šiokią tokią konkurenciją renkant pirmojo turo MVP.

Deimantas Pavlovskis (Broliai Šaunuoliai) pirmojo turo metu buvo naudingiausias ir rezultatyviausias

TURO PENKETUKAS

„Centras“: Gediminas Povilauskas, „Broliai Šaunuoliai“: Į šio turo penketuką pateko du „Brolių Šaunuolių“ atstovai: gynėjas Pavlovskis ir „centras“ Gediminas Povilauskas, kuris surinko 45 naudingumo balus.Užtikrintai laimėtose rungtynėse etatinis lygos lyderis pagal atšokusius kamuolius jų surinko 24, taip pat atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei, prametęs vieną metimą iš žaidimo (8/9), surinko 18 taškų.

„Sunkusis kraštas“: Eduard Rogačiov, „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“: Komandos senbuvis rungtynėse su „KK Betkoks“ (77:46) pelnė 20 taškų (7/10 metimai), atkovojo 9 atšokusius kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus „apvogė“ varžovus, blokavo vieną varžovų metimą, nors puolėjas padarė 5 klaidas, ir surinko viso 27 naudingumo balus.

„Lengvasis kraštas“: Žygimantas Kosarevas, „KK Riešė“: Nepaprastai užsivedęs ir kovingai nusiteikęs „KK Riešės“ lengvasis kraštas smaginosi savo firminiais dėjimais, surinko 25 taškus, atkovojo 5 atšokusius kamuolius, 6 perėmė ir surinko 24 naudingumo balus. Pagal rodiklius į šią poziciją pirmojo turo metu buvo ne vienas ir ne du konkurentai „KK Riešės“ puolėjui, tačiau viską nusvėrė užtikrinta komandos pergalė.

„Atakuojantis gynėjas“: Deimantas Pavlovskis, „Broliai Šaunuoliai“

„Įžaidėjas“: Tadas Gimžauskas, „ŠKK Šnapiai“: Pagrindinis „ŠKK Šnapių“ organizatorius pirmojo turo metu buvo aktyvus ir pastebimas. Vasarą netinginiavęs, pralaimėti nemėgstantis vyrukas pelnė 20 taškų (5/9 tritaškiai), atkovojo 3 atšokusius kamuolius, 4 kartus „pavogė“ kamuolį iš oponentų bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Užtikrintai vadovavęs komandos žaidimui atakų organizatorius surinko 21 naudingumo balą, o tai, kad „ŠKK Šnapiai“ 65:59 nukovė ne bet ką, o šių rungtynių favoritais laikytą „Negerų“ komandą, jam garantavo šią simbolinę vietą turo geriausių penketuke.

TURNYRINĖ LENTELĖ

Išvadas, kas yra kas, bus daryti galima, kai komandos sužais po 3-4 rungtynes, todėl šį kartą tik paminėsime grupių lyderėmis tapusias komandas, kurioms sezono starte pavyko pasiekti pergales. „A“ grupėje pergalę 47 taškų skirtumu pasiekė „Broliai Šaunuoliai“, ne tokiu dideliu skirtumu, tačiau nemažiau užtikrintai savo rungtynes laimėjo „KK Ereliai“ ir „O.P.A.“. Sunkiau nei tikėtasi startavo „Išjunk šviesą“, tačiau tai nesutrukdė čempionams turėti „plius“ 20. „B“ grupėje pirmojo turo metu dominavo „KK Riešė“, kuri „Tornado“ komandą įveikė 49 taškų skirtumu. Užtikrintai savo rungtynes laimėjo šeštą sezoną pradėjusios „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ ir „KK Comma“ ekipos, taip pat pergales šventė „Tores“, „KK Alkani“ ir pirmą kartą per ekipos gyvavimo istoriją sezoną pergale pradėję „ŠKK Šnapiai“.