Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
Naujasis sezonas: komandų pristatymas

Lygoje likę 2014/2015 metų sezono finalininkai, su trenksmu į lygos elitą įsiveržti ketinanti „KK Riešė“, 8 sezoną pradėsiančios „TG Sokol“, „Brolių Šaunuolių“ bei „Tores“ ekipos, patirties įgavę antramečiai bei aštuonios debiutantų komandos žada labai įdomų, įtemptą ir intriguojanti sezoną.

Kurioms komandoms geriausiai seksis įveikti reguliaraus sezono etapą, o kurios visas kortas atvers tik pavasarį, sužinosime tik įsibėgėjus SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS kovoms, o dabar siūlome susipažinti su visomis 2015/2016 metų sezono komandomis.

Oficialus lygos tinklalapis www.krepsinistau.lt pažvelgia į svarbiausias permainas senbuvių komandose, trumpai pristato debiutuojančias komandas bei bando komandas sugrupuoti į tam tikras grupes. Daugelis komandų sezono eigoje ieškos savo tikrojo veido, pasipildys naujais žaidėjais, todėl greičiausiai tik įsibėgėjus sezonui galėsime padaryti įžvalgas, koks yra tikrasis kiekvienos komandos pajėgumas ir galimybių ribos.

Favoritai: Devintojo SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS sezono favoritais drąsiai galime vadinti 2015 metų pavasarį finale žaidusius „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ bei „Išjunk šviesą“ kolektyvus bei labai pajėgią sudėtį debiutiniam sezonui surinkusią VASAROS TAURĖS 2015 finalininkę „KK Riešę“. Šios komandos iš visų kitų lygos komandų pirmiausia išsiskiria didelio meistriškumo žaidėjų gausa sudėtyse, patirtimi, atletiškumu ir dideliu atsarginių žaidėjų pasirinkimu.

„Išjunk šviesą“: Debiutinį sezoną aukštai kartelę pakėlę „Išjunk šviesą“ žaidėjai puikiai susitvarkė su įtampa ir 2015 gegužės gale užsidėjo SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS karūną. Šį sezoną komanda neturi kito pasirinkimo kaip pasekti „KK Fuxų“ pavyzdžiu bei apginti čempionų karūną. Žemesnė vieta nei pirma komandai bus žingsnis atgal, todėl apie kitus tikslus kalbų ir negali būti. Po praėjusio čempioniško sezono komandą paliko ir į „KK Riešę“ persikėlė Rakauskas, Kosarevas ir Motiejūnas. Vertinant netektis komandai skaudžiau gali atsiliepti tik Martyno Rakausko persikėlimas į priešų stovyklą. „Centro“ bei sunkaus krašto pozicijas užimdavęs žaidėjas buvo svarbus priekinės linijos rotacijoje, keitimo komanda jam kol kas dar neturi. Galima spėti, kad komanda dar bandys ieškoti papildymo, nes vertis su vieninteliu daugiau naudos po krepšiu galinčiu duoti Tomu Zdanavičiumi visą sezoną tikriausiai būtų per daug rizikinga. Matas Karoblis ir Rafal Moro yra geri žaidėjai, tačiau jiems trūksta pasitikėjimo, o Eivydas Saulius bei Laurynas Patašius dar visai neseniai gydėsi sudėtingas kojų traumas. Kitus du komandą palikusius žaidėjus su kaupu turėtų kompensuoti atvykęs rezultatyviausias praėjusio sezono lygos žaidėjas Laurynas Kirlys bei jo buvęs bendražygis „KK Fuxų“ komandoje 2014/2015 metų sezone Simonas Januškis. Komandoje liko Paulius Leščinskas, Matas Budginas, Lukas Poniškaitis ir dar keli bet kada iššauti galintys vyrukai, todėl komanda rinkdama taškus bėdų neturėtų turėti. Lieka tik klausimas, kaip komanda sugebės gintis nuo varžovų atakų? Komanda turi trūkumų, jų turėjo ir praėjusio sezono metu, tačiau mokėjimas iš visų sunkių situacijų išspausti maksimumą jau tapo komandos vizitine kortele.

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“:Šeštą sezoną pradėsianti komanda savo trofėjų kolekciją per penkerius metus papildė trimis sidabro, vienu bronzos ir dviem auso medaliais, tačiau iki pilnos laimės Dariaus Petriko kuruojamai komandai vis dar trūksta SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS čempionų karūnos. Dvi pastarąsias vasaras VASAROS TAURĖS čempionais tapusi komanda per penkerius sezonus tris kartus žaidė finale ir visus juos pralaimėjo 2 taškų skirtumu būdama finalinių rungtynių favorite. Šis sezonas komandai žada būti labai įtemptas ir intensyvus, nes „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ rungtyniaus ne tik SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE, bet ir „Vilniaus krepšinio lygos B čempionate“. Aukštus tikslus visada kelianti komanda sekmadieniais rungtynes greičiausiai pavers treniruotėmis ir leis ilgiau pažaisti kitur mažiau pažaisti gaunantiems žaidėjams. Įprastai reguliaraus sezono metu sunkumų retai sulaukianti komanda šiemet gali etapą baigti su vienu kitu pralaimėjimu, tačiau, prasidėjus lemiamoms kovoms, neabejotinai vėl pretenduos į finalą, o gal net į ilgai laukiamą čempionų karūną. Komandos sudėtyje išliko visi pagrindiniai žaidėjai, daugelis jų „Reaktoriaus“ kolektyvo garbę gina nuo pat komandos įkūrimo. Eduard Rogačiov, Linas Vitkauskas, Ignas Juškevičius bei Viktor Daukša vėl bus tie žaidėjai, apie kuriuos suksis visas komandos žaidimas. Nemažai naudos galima tikėtis iš Igno Jackūno bei brolių Manto ir Manvydo Statauskų, parako pakankamai turi ir dar keli komandos veteranai. Antrojoje sezono pusėje vėl prie komandos, atlikęs privalomąją karinę tarnybą, turėtų prisijungti krepšinio ištroškęs Linas Valatkevičius (žaidėjas turėtų pasirodyti ir sezono starto rungtynėse), o pernai dėl sunkios traumos beveiki visą sezoną praleidusio Luko Bankietos sugrįžimą galima laikyti vienu iš svarbiausių įvykių. Patyręs, atletiškas aukštaūgis buvo vienas iš tų žmonių, kurie praėjusio sezono gale tikrai būtų padarę viską, kad jo komandai finalas nebūtų baigtas liūdna nata kaip tai nutiko gegužės 31 dieną. Komanda pirmą kartą per visą savo istoriją turės aiškiai išreikštas pareigas turintį trenerį Anton Sventickij. Šis krepšinio specialistas turi pakankamai patirties, jis padės mažai trūkumų turinčiai komandai aikštelėje jų parodyti dar mažiau. Su daugeliu „reaktoriečių“ jau dirbęs treneris SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS rungtynėse žada aikštelėje pasirodyti ir žaidėjo vaidmenyje. Darius Petrikas, žinodamas, kad Linas Valatkevičius praleis didžiąją sezono dalį, įžaidėjo poziciją sustiprino pakviesdamas prie komandos prisijungti Tomą Petravičių, antrasis komandos naujokas – energingasis Marius Staniulis, kuris po kelių sezonų pertraukos į krepšinio aikštelę norės grįžti su trenksmu. Kolektyvas galingas, o jo tikrasis veidas išryškės 2016 metų pavasarį.  

„KK Riešė“: Visada tik aukščiausių tikslų siekiantis komandos vadovas Ervinas Stankevič jau debiutiniam sezonui surinko labai pajėgią sudėtį. Jeigu komanda sugebės išvengti netikėtumų, nemes kelio dėl takelio, pavasarį ją tikriausiai matysime kovojančią žemiausiai pusfinalyje. „KK Riešė“ kaip komanda yra lygos naujokė, tačiau net 10 iš 12 į pirminę paraišką įtrauktų žaidėjų anksčiau ar vėliau jau yra vilkėję šioje lygoje žaidusių ar iki šiol bežaidžiančių komandų marškinėlius, o Gediminas Kieras, Martynas Rakauskas, Lukas Motiejūnas, Žymantas Armonas ir Žygimantas Kosarevas net yra tapę čempionais. Žaidėjai, kuriems jau yra tekę kovoti vienas prieš kitą, šį kartą bus „priglausti“ po „KK Riešės“ vėliava ir stengsis pasiekti aukščiausius tikslus. Komandos vadovas Ervinas Stankevič į sudėtį įtraukdamas krūvą žaidėjų, kurie kitose komandose pratę būti lyderiais, turės rimtą iššūkį dalindamas žaidimo minutes ir skirstydamas vaidmenis. Turėdama tokius žaidėjus kaip Pavelas Braknys, Arnas Aniulis, Gediminas Kieras, Martynas Rakauskas bei Karolis Ražukas, komanda gali pasigirti puikiai sukomplektuota priekine linija, prasiveržimais ir metimais iš toliau varžovams grėsmę kels Lukas Buitkus, Augustas Venckus, Žygimantas Kosarevas, Lukas Motiejūnas. Prie šių keturių perimetro žaidėjų kartais turėtų prisijungti ir Andrius Juknevičius, tačiau sunku tikėtis, kad šį sezoną rimtesnį vaidmenį kitoje „Nacionalinės krepšinio lygos“ (NKL) komandoje gavęs talentingas žaidėjas visada galės padėti „KK Riešės“ ekipai. Suvaldyti šiuos, žinančius, ką daryti su kamuoliu, žaidėjus bus priverstas įžaidėjas Žymantas Armonas, kurio dubleriu turėtų tapti Paulius Mikolaitis. Prieš startą komandos komplektacijoje trūkumų įžvelgti sunku, tačiau ilgo sezono metu visko gali nutikti.

Lygos senbuviai, iš kurių galima tikėtis labai aukštų rezultatų: „Broliai Šaunuoliai“ 2014/2015 metų reguliaraus sezono metu patyrė vos vieną nesėkmę ir prieš aštuntfinalio etapą turėjo geriausią startinę poziciją, tačiau kovingai sužaidusi „BC Dugno“ ekipa sužlugdė 10-ties metų jubiliejų šventusios komandos svajonę po kelių sezonų pertraukos grįžtį ant SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS prizininkų pakylos. Komanda patyrė šoką ir šiemet turėtų būti motyvuota kaip niekada. Apie savo puikias galimybes „Broliai Šaunuoliai“ vėl priminė VASAROS TAURĖS 2015 turnyre, kai ketvirtus metus iš eilės pateko tarp keturių geriausių pajėgaus turnyro komandų. Svajonėmis apie finalo ketvertą šį sezoną gyvens ir Tautvydo Valančiaus kuruojama „KK Comma“ ekipa, kuri paskutinius dvejus sezonus baigė ketvirtfinalyje pralaimėdama tam pačiam „Išjunk šviesą“ kolektyvui. Prisiminus visą „KK Comma“ istoriją galima pasakyti, kad du kartus iš eilės ketvirtfinalį pasiekusi komanda dar keliais metais ankščiau aštuntfinalyje pralaimėjo „Venipak“ kolektyvui taip pat dvejus metus iš eilės. Jei viskas vyks tokia pat seka, šį sezoną komandos jau galbūt laukia pusfinalis. Pernai į neregėtas aukštumas pakilę Šalčininkų rajono sakalai „TG Sokol“ vasarą prarado į „KK Comma“ persikėlusį savo lyderį Vytautą Saulį, tačiau komandos vadovas Pavel Andruškevič į komandą pasikvietė pajėgų „centrą“ Vitalijų Danilovą, dar kelis papildomų jėgų pridėti galinčius gynėjus. Išlikęs branduolys ir pajėgūs naujokai žada labai įdomų sezoną lygos senbuviams, kurie norės įrodyti, kad praėjusių metų skrydis nebuvo atsitiktinumas.

„Broliai Šaunuoliai“: Dešimt metų gyvuojančių mėgėjiškų krepšinio komandų Vilniuje nedaug, viena iš tokių yra visada bent apie ketvirtfinalį pagalvojanti „Brolių Šaunuolių“ ekipa. Antano Urnikio kuruojama komanda šiemet lygoje pagal amžių bus vyriausia iš komandų, kurioms galima prognozuoti aukščiausias pozicijas. Komandos bendrą amžiaus vidurkį koreguoja tik pernai prie komandos prisijungę Deimantas Pavlovskis, Gediminas Povilauskas bei šiemet prisijungęs Simas Liepinaitis. Didžioji praėjusio sezono dalis komandai buvo fantastiška ir nežinia, kaip viskas būtų pasibaigę, jeigu „Broliai Šaunuoliai“ aštuntfinalyje būtų „neužšokę“ ant vos 16-tą vietą užėmusio „BC Dugno“, kuris nebuvo pats parankiausias varžovas reguliaraus sezono nugalėtojams. Po to, kai du sezonus iš eilės komanda nukeliavo iki pat SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS finalo, jos rezultatų kreivė buvo kritusi, komanda nuolat patekdavo į VASAROS TAURĖS finalo ketvertą, tačiau SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE viskas sekėsi žymiai sunkiau. Viskas pasiketė 2014/2015 metų sezone, kai komandą papildė su „Pakilk“ (komanda jau neegzistuoja) į pusfinalius nuolat patekdavę Deimantas Pavlovskis ir Gediminas Povilauskas. Gynėjas rinko po 32,63 taškus ir pagal šį rodiklį lygoje nusileido tik Laurynui Kirliui. Sezono rezultatyvumo rekordą (75 taškai) pasiekęs Pavlovskis su 24,00 naudingumo balais liko 8 galutinėje naudingiausių sezono lygos žaidėjų rikiuotėje. Naudingiausiu sezono žaidėju antrus metus iš eilės tapęs Gediminas Povilauskas rinko po 16,50 atšokusio kamuolio ir taip pat antrus metus iš eilės buvo pagal šį rodiklį geriausias lygoje. Jaunimui erdvės suteikę į šešėlį nepasitraukė ir iki tol komandos lyderiais buvę Dariai (Darius Jovaiša ir Darius Dūdėnas). Jovaiša rinko po 22,89 taškus (48,65% tritaškiai), o Dūdėnas pridėdavo dar po 13,70 taško (9,50 atk. kam.). Komanda šiems kertiniams žaidėjams turėjo pakankamai gerų talkininkų, kurie komandoje liko ir šiam sezonui. Pradėdama naują sezoną komanda įspūdingai sustiprino įžaidėjo poziciją. Marius Krukonis bei Vytenis Bajorūnas šiemet turės atlaikyti labai didelę konkurenciją, aišku, jei visi žaidėjai noriai rinksis į rungtynes, priešingu atveju žais tie, kurie ateis. Gediminas Bliujus yra prisidėjęs prie daugelio „Brolių Šaunuolių“ skambių pergalių, o šį sezoną žada dar vieną sugrįžimą, po daugelio metų pertraukos į komandą grįžęs Darius Mimas komandoje jau spėjo apsiprasti VASAROS TAURĖS 2015 turnyre, kuriame pasirodė tikrai neprastai. Šis žaidėjas moka pataikyti svarbius metimus, yra labai sumanus, todėl tikrai pravers ilgo sezono metu. Svarbiausiu šio sezono akcentu komandoje turėtų tapti iš savo veiklą sustabdžiusių „Fabinių“ atvykęs Simas Liepinaitis. Įdomus faktas, kad paskutines savo rungtynes kol kas „Fabiniai“ sužaidė būtent prieš „Brolius Šaunuolius“, kai VASAROS TAURĖS 2015 ketvirtfinalyje pralaimėjo 73:75. Komandos naujokas dvejus paskutinius sezonus noriai dalindavo rezultatyvius perdavimus savo komandos draugams ir dvejus paskutinius sezonus pagal šį rodiklį beveik neturėjo sau lygoje varžovų. Jeigu žaidėjas sugebės sumažinti klaidų skaičių, jo efektyvumas „Brolių Šaunuolių“ komandai bus juntamas dar labiau. Turėdami didelį gynėjų pasirinkimą Simą Liepinaitį „Broliai Šaunuoliai“ gali išbandyti ir kaip lengvąjį krašto puolėją, būtent šioje pozicijoje žaidėjas daugiausiai laiko praleido 2009/2010 metų sezoną debiutavęs lygoje su čempionais pirmu bandymu tapusiais „BC Grizliais“. Vieną sezoną gyvavusi komanda tuomet finalinėse rungtynėse įveikė „Brolius Šaunuolius“, gynynusius prieš metus iškovotą nugalėtojų titulą.

„KK Comma“: Kiekvienais metais vis stiprėjantis ir bręstantis kolektyvas susikūrė 2010/2011 metų sezono metu. Į SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGĄ komanda atėjo siekti didelių pergalių, tačiau, susidūrę su labiau patyrusių komandų žaidėjais, „KK Comma“ ekipos garbę gynę vaikinai dažniau pralaimėdavo nei laimėdavo (6/16). Iš 16-kos žaidėjų, kurie debiutinį sezoną žaidė ekipoje, iki šių dienų išliko vos du žmonės, senokai krepšinio batelius ant vinies pakabinęs Tautvydas Valančius (komandos vadovas) bei kelis kartus komandą palikęs bei vėl grįžęs į ją Andrėjus Šabanas. Dar mažiausiai tris buvusius komandos žaidėjus šį sezoną bus galima išvysti vilkint kitų komandų marškinėlius (Miglius Dambrauskas „Zarasai“, Jaroslav Latušinskij „BC Kibirai“, Kristupas Prišmantas „KK Betkoks“). Ilgai ieškojęs optimalaus derinio, galinčio kovoti dėl aukščiausių pozicijų, Tautvydas Valančius pernai pagaliau jį atrado, kai į komandą iš „KK Alkanų“ priviliojo įžaidėją Andrių Gaidį, tapusį daugiausiai rezultatyvių perdavimų (8,33) lygoje atliekančiu žaidėju. Keturis metus be tikro vidurio puolėjo žaidusi „KK Comma“ 2015 metų žiemą sukirto rankomis iš karto su dviem gerai žinomais dviejų metrų „centrais“ Viktoru Asačiovu bei Marijonu Radžiūnu. Pirmasis debiutavo su trenksmu (pelnė 20 taškų ir atkovojo 9 atšokusius kamuolius), tačiau vėliau patyrė traumą ir daugiau nebekovojo, išskyrus tą vieną dvikovą, kurią „rykliai“ laimėjo 94:82 prieš „KK Spalio Krantą“. Su šiuo po traumos grįžtančiu žaidėju komanda sieja nemažas šio sezono viltis pagaliau patekti į finalo ketvertą. Su nedaug žaidusiu antruoju „centru“ Tautvydas Valančius ir jo kompanija „kontrakto“ nepratęsė. Komandoje prieš šio sezono startą neliko ir dar dviejų puolėjų Augustino Liandsbergio ir Mindaugo Taraskevičiaus, kurie didelio vaidmens komandoje neatliko. Darbuotis po krepšiais savo vieninteliam tikram vidurio puolėjui šį sezoną turėtų padėti naujokas Antonio Sabotini bei labai naudingai visada žaidžiantys Tomas Zaleckas, Andrėjus Šabanas ir Linas Beliūnas, apie kurį prieš trejus metus ir buvo pradėta lipdyti nauja pergales skinti visose rungtynėse galinti sudėtis. Lyginant šio ir praėjusio sezono „KK Comma“ sudėtis yra vos vienas pokytis, tačiau jis gali būti esminis. „TG Sokol“ komandai į pusfinalį patekti labai rimtai padėjęs Vytautas Saulis šiemet prisijungia prie „ryklių“, dėl šio žaidėjo atėjimo gali pasikeisti bent kelių svarbių žaidėjų vaidmuo, todėl neaišku, kaip tai paveiks komandą. Nepamačius gyvai, sunku įsivaizduoti, kaip vienu kamuoliu dalinasi daug laiko su juo mėgstantis praleisti Saulis ir Tomas Malimenkovas. Komanda turi daug parako, tačiau, ar jo pakaks išsprogdinti sieną, skiriančią „KK Commą“ nuo išsvajoto pusfinalio, pamatysime tik 2016 metų pavasarį.

„TG Sokol“: Per 7 SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE jau praleistus sezonus Šalčininkų rajono „sakalai“ patyrė ir šilto, ir šalto. Trečiu bandymu 2010/2011 metų sezoną į ketvirtfinalį patekę „TG Sokol“ tokį patį rezultatą pasiekė ir kito sezono metu, tada patyrė fiasko, juos vidutiniu 27,50 taško skirtumu sutriuškino vėliau mažąjį finalą laimėję „Pakilk“. Iš tuo metu komandoje žaidusių 11-kos žaidėjų šį sezoną bent epizodiškai aikštelėje turėtų pasirodyti daugiau nei pusė – šeši. Po pakilimo į tada nematytas aukštumas jau kitą sezoną komandai teko išgyventi nuosmukį, nors komandos sudėtis beveik nepasikeitė, „TG Sokol“ ne tik nepateko tarp geriausių 16-kos ekipų, bet ir buvo pažeminta paguodos turnyre, ku,r būdami vienais iš favoritų, sezoną nuleidę galvas baigė net nepatekę į pusfinalį. Po kol kas prasčiausio komandos istorijoje sezono komanda nepalūžo ir 2013/2014 metų sezone vėl gavo šansą bandyti laimę aštuntfinalyje, deja, pirmą dvikovą 58:60 „Negeriems“ pralaimėję Šalčininkų rajono atstovai neatsilaikė ir atsakomosiose rungtynėse, kai 46:76 buvo sutriuškinti. Šiai visada gera gynyba pasižymėjusiai komandai pernai pavyko pasikviesti varžovų gynybą draskyti sugebėjusį naujoką Vytautą Saulį, su jo atėjimu komandos žaidimas puolime tapo įvairesnis ir sunkiau nuspėjamas varžovams, jaunojo lyderio vedama komanda pasiekė pusfinalį, jame garbingai kovojo su būsimais čempionais, tačiau psichologiškai visiškai nepasiruošusią mažajam finalui komandą baigti sezoną liūdna gaida privertė „Fabiniai“, kurie „sakalus“ įveikė 42:64. Laisvų agentų rinkoje Vitalijų Danilovą suradę „TG Sokol“ vadovai stipriai sustiprino priekinę liniją. Komandos naujokas su geriausiai komandoje besiginančiu Edgar Kolendo turėtų sudaryti vieną iš pavojingiausią aukštaūgių porų lygoje. Likę komandos priekinės linijos žaidėjai pernai gynyboje atrodė prastai, o puolime tragiškai, todėl didesnį skaičių aikštelėje praleidžiamų minučių turės bandyti uždirbti iš naujo. Jeigu atsarginiams aukštaūgiams tinkamai pakeisti Danilovo ir Kolendo nepavyks, komanda vėl galėtų išbandyti Artur Tyševič, tačiau jis pavojingesnis tuomet, kai žaidžia lengvojo, o ne sunkaus krašto pozicijoje. Jei rokiruotės baudos aikštelėje komandai turėtų išeiti į naudą, tai dviejų labai svarbių antrosios linijos žaidėjų netektis (išvyko Vytautas Saulis bei Andrius Maisak, abu buvo rezultatyviausi komandoje 2014/2015 metų sezone) komandos puolimui skaudžiai atsilieps. Į komandos sudėtį įtraukti Karol Ruselevič ir Edgar Mamčič tikrai neatstos tų, kurie vedė komandą į pusfinalį. Artur Tyševič, Pavel Andruškevič ir Valdemar Smilgin turėtų būti tie žaidėjai, kurie imtųsi iniciatyvos dažniau nei praėjusį sezoną. Iš likusių kelių komandos gynėjų didelių žygdarbių tikėtis neverta. Jeigu nepavyks parodyti puolimo, panašaus į tą, kuris buvo rodomas pernai, „TG Sokol“ turės tik vieną išsigelbėjimą, t.y. varžovus priblokšti geležinės gynybos užtvaromis.

Pairties įgiję antramečiai: „KK Betkoks“, „Trys su nesportine“ ir „BC Bedugnė“ SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS duris pravėrė praėjusį sezoną ir pasirodė pakankamai gerai. „Trys su nesportine“ iš 12 žaistų rungtynių laimėjo 5, „BC Bedugnė“ iš 17 susitikimų laimėjo 6, o paguodos turnyro aštuntfinalyje tik po atkaklios kovos busimiems nugalėtojams „Sietuva 23“ nusileidę „KK Betkoks“ šventė 8 pergales (18 rungtynių). Iš pernai pakankamai gerą krepšinį rodžiusių komandų šį kartą reikėtų tikėtis dar geresnių rezultatų, nes noro ir kovingumo joms tikrai neturėtų stigti. Komandos debiutinį sezoną pasirodyti galėjo ir geriau, tačiau vieniems koją vis kišo debiutantams būdingas jaudulys, kitiems nepavyko visada rotacijai turėti geriausių žaidėjų.

„KK Betkoks“: Savo pirmą istorijos lapą šis kolektyvas atvertė 2014/2015 metų sezone. Komandos startas nebuvo sėkmingas, per pirmas 6 debiutinio sezono dvikovas buvo iškovota vienintelė sunki pergalė 52:48 prieš „BC BaC“ ekipą. Pamažu „įsivažiavusi“ komanda po trijų pralaimėjimų serijos metų sankirtoje išgyveno pakilimą, po trijų pergalių iš eilės „KK Betkoks“ į pralaimėjimų liūną daugiau neklimpo ir iki pat sezono pabaigos laimėdavo kas antrą dvikovą. Pirmas permainingas sezonas komandai baigėsi paguodos turnyro aštuntfinalyje, kai 81:93 buvo nusileista vėliau nugalėtojų titulą šiame turnyre pelniusiai „Sietuva 23”. Pasirodyti geriau komandai trukdė prastas kelių svarbių komandos žaidėjų rungtynių lankymas. Po 11,25 taško rinkęs Kristupas Prišmantas sužaidė vos 4 dvikovas. Tik septyniose dvikovose pasirodė pavojingiausias komandos tritaškininkas Tomas Tarasevičius (12,86 tšk.). Pagrindinis krūvis puolime ir gynyboje teko puolėjams Donatui Balandžiui ir Pauliui Papreckiui bei gynėjui Kaziui Kanevičiui. Kiti komandos žaidėjai sėmėsi patirties, dideliu stabilumu nepasižymėjo, tačiau komandos žaidimui neretai suteikdavo teigiamų postūmių. Didelių pokyčių vasarą komandos stovykloje neįvyko, keli žaidėjai nutarė nepadėti komandai, o juos pakeisti pakviesti naujokai turėtų prisidėti prie komandos žingsnio į priekį. Iš tų, kurie debiutuos „KK Betkoks“ komandoje, geriausiai pažįstamas gynėjas Julius Rukšėnas, kuris 2014/2015 metų sezoną praleido šiemet nestartavusioje „Ramių Avių“ komandoje, kur rinko po 9,40 taško.

„Trys su nesportine“: Debiutinį sezoną „Trys su nesportine“ kolektyvas pasirodė prasčiau nei tą leido padaryti popieriuje turėta sudėtis. Penkios pergalės per 12-ką susitikimų – ne tas rodiklis, kuris tenkintų komandos vadovą Rytį Vyšniauską. Komandos žaidimas 2014/2015 metų sezone sukosi apie aukštaūgius Danielių Kovalskį, Evaldą Žigutį, Miglių Dambrauską bei antros linijos žaidėjus Karolį Bagdoną ir Andrių Predkelį. Vasarą komandą paliko du iš jų. Į „Zarasų“ komandą „pabėgo“ gruodžio mėnesį „Trys su nesportine“ garbę ginti pradėjęs rezultatyviausias komandos krepšininkas Andrius Predkelis kartu su savimi išsivesdamas Miglių Dambrauską ir Deividą Maconką. Komandos vadovybė vasarą nesėdėjo sudėjusi rankų ir komandą palikusiems žaidėjams rado šiokią tokią pamainą, ar ji bus efektyvi, pamatysime prasidėjus sezonui. Prieš antrąjį komandos istorijoje sezoną ją papildė SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE jau žaidę Žygimantas Čėnas (jam numatomas ir trenerio vaidmuo), Martynas Slapšys, Ugnius Stulginskas, Ignas Sviridovas ir Karolis Kadikinas bei vienas šiemet debiutuojantis žaidėjas Gediminas Bernadišius. Likusių senbuvių ir naujokų tikslas turėtų būti laimėti bent vieneriomis rungtynėmis daugiau nei 2014/2015 metų sezone, o kaip seksis įgyvendinti tikslus, priklausys ir nuo žaidėjų rinkimosi į kiekvieną dvikovą. Debiutinį sezoną prastas rungtynių lankymas buvo didelis komandos trūkumas.

„BC Bedugnė“:Pernai debiutuodama SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE ši komanda netapo patrankų mėsa ir per pirmąsias trejas dvikovas laimėjo du kartus. Vėliau pamažu kojas apšilusi komanda laimėjo dar 4 susitikimus, tačiau jų nepakako, kad komanda patektų į paguodos turnyro aštuntfinalį. Komandai su pajėgiausiomis komandomis sekėsi sunkiai, tačiau žaisdama su antroje turnyrinės lentelės pusėje reguliarų sezoną baigusiomis komandomis „BC Bedugnė“ turėjo šansą iškovoti dar bent 4 pergales. Trūko patirties ir sėkmės. Prie gero komandos žaidimo labai svariai prisidėjo „centras“ Andrius Vilūnas, rinkęs po 16,25 taško ir sugriebdavęs po 8,50 atšokusius kamuolius. Įdomiausia tai, kad 200 cm ūgio žaidėjas tritaškius metė taikliau nei dvitaškius (58,62%). Didelį darbą debiutinį sezoną atliko Albertas Jonas Bareišis, kurį kaip ir Vilūną buvo galima laikyti vienu iš stabiliausių komandos žaidėjų. Iš tų, kuriems debiutinis sezonas buvo sėkmingas, labiausiai į akis turėjo kristi Dimitrian Kondrašov ir Vitaliaus Bosijako pasirodymai. Pirmasis buvo rezultatyvus bei kovingas, o antrasis išsiskyrė rezultatyvumu. Labai palankiai atsiliepti galima apie vos tris rungtynes spėjusio sužaisti Justino Navlicko bei sezono antrojoje pusėje atsiskleidusio Egidijaus Astiko žaidimą. Visi šie žaidėjai liko komandoje ir gali pasirodyti dar geriau, o tai reiškia ne ką kitą, o tą, kad komandos žaidimas turėtų tik gerėti. Iš naujų veidų komandoje išskirti galima jau kelis metus vaikų treneriu dirbantį gynėją Povilą Kirdeiką, kuris savo komandai turėtų padėti ne tik atlikdamas rezultatyvius perdavimus bet ir dalindamas patarimus, kaip geriausiai elgtis gynyboje ar puolime.

Ne tik pasižaisti, bet ir laimėti atvykę naujokai: jauna ir ambicinga „KK Erelių“ komanda, ne vienerius metus gyvuojantis „Tornado“ kolektyvas ir ežerų krašto atstovai „Zarasai“ šį sezoną bus tie lygos debiutantai, su kuriais teks skaitytis ne tik kitoms naujoms ekipoms, bet ir senbuviams.

„Zarasai“: Iš „Zarasų“ kilę vyrai pasekė tokių komandų kaip „Širvena“, „Kuršėnai“ ir kt. pavyzdžiu ir šį sezoną įkūrė savo gimtojo miesto ekipą Vilniuje, kuri turėtų tinkamai atstovauti ežerų krašto garbę SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE. Tai, kad komanda netaps pastumdėle ir kovos su visomis varžovėmis iki pat finalinio švilpuko, galima garantuoti. Komandos branduolį sudaro geras rekomendacijas įvairiose mėgėjų lygose pelnę žaidėjai. Deividas Maconka, Miglius Dambrauskas bei Andrius Predkelis praėjusį sezoną žaidė „Trys su nesportine“ komandoje, seniau SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE yra žaidęs ir Salvijus Ragėnas. Pavojingiausiu „Zarasų“ krepšininku turėtų tapti ne kas kitas, o pats „Zarasų“ idėjinis vadas Andrius Predkelis. Atakuojantis gynėjas 2014/2015 metų sezoną pateko tarp 6 naudingiausių (25,80 naud. balas) bei penkių rezultatyviausių (25,20 taškai) lygos krepšininkų. Galima būtų paminėti ir tai, kad „Zarasų“ būsimas variklis pasižymėjo stabilumu, per visas žaistas rungtynes jis pelnydavo ne mažiau 20-ties taškų. Kietu riešutėliu varžovams žada tapti sunkusis kraštas Kęstutis Bagdonavičius. Nuo 2007/2008 metų „Sostinės krepšinio c lygoje“ žaidžiantis zarasiškis per 8 sezonus nė sykio neturėjo mažesnio nei 13,30 taškų vidurkio. Šis žaidėjas pavojingas ne tik rinkdamas taškus, tačiau pasižymi ir patikima kova dėl atšokusių kamuolių, pastarųjų trijų sezonų puolėjo naudą aikštelėje geriausiai apibūdina didesnis už 20 naudingumo balo vidurkis. Ne toks pavojingas kaip Bagdonavičius puolime, tačiau nemažiau naudingas gynyboje bus vyriausias komandos žaidėjas Andrius Steponavičius. Kovingas žaidėjas labai pravers „Zarasams“, kai baudos aikštelėje teks stabdyti varžovų aukštaūgius. Šis projektas turi ateitį ir jau debiutinio sezono metu turi visas galimybes pasirodyti taip, kad patektų į atkrintamąsias varžybas.

„KK Ereliai“: Iš 12-kos šios debiutantų komandos žaidėjų, registruotų sezono pradžioje, vos du yra žaidę SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE ir tik vienas iš jų paliko šiokį tokį pėdsaką. Po 15,60 taško rinkęs gynėjas Evaldas Prokofjevas buvo nė vienos pergalės (per 12 rungtynių) nepasiekusios „Ramių Avių“ komandos lyderis. Gebėjimus rinkti taškus įrodęs žaidėjas bus vienas iš svarbiausių komandoje, tačiau naujai susibūrusioje komandoje viską jam teks įrodinėti iš naujo, nes ir be jo „KK Erelių“ komandoje netrūksta metikų. Komandos lyderiu, neleidžiančiu „ereliukams“ būti skriaudžiamiems, turėtų būti lengvasis krašto puolėjas Ignas Cibulskas, kuris pasižymi geromis atletinėmis savybėmis, šuoliu ir staigiu pirmu žingsniu. Gynyba prieš šį vyruką turėtų būti kiekvienos komandos svarbiausias akcentas ruošiantis dvikovai su „KK Ereliais“. Pavojingas ir sunkiai sustabdomas turėtų būti ir 192 cm ūgio Edvinas Hubertas Puklevičius. Jei antroji linija leidžia 1996 metų kartos pagrindu sudarytai komandai tikėtis gerų rezultatų, tai komplektacijos spragos priekinėje linijoje sudaro prielaidą teigti, kad ši komanda gali ir nepatekti tarp geriausių 12-kos pirmojo etapo komandų. Po krepšiais turėdama 205 cm ūgio Joną Baranauską bei 200 cm Jokūbą Cibulską centrimetrų trūkumo ekipa neturėtų justi, tačiau, įvertinus kitas komandos grandis, būtent „centro“ pozicijos perespektyvos atrodo niūriausiai, jei „KK Erelių“ netenkina žemesnė nei 9 vieta. Abiems „centrams“ bent sezono pradžioje trūks patirties renkant taškus, o gynyboje stumdytis su tvirtai sudėtais oponentais fizinių jėgų. Įsibėgėjus sezonui, jei esami rezultatai komandos netenkins, teks ieškoti pastiprinimo arba po krepšiu labiau darbuotis tiems, kurie labiau mėgsta žiūrėti į krepšį.

„Tornadas“: Šį sezoną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE debiutuojantis „Tornado“ kolektyvas (kelerius sezonus vadinosi „Aukštaitijos langai“) 2007/2008 metų sezone debiutavo „Sostinės krepšinio c lygoje“), per 8 sezonus komanda tik 2 kartus nepateko tarp 32 geriausių sezono ekipų. Geriausias šiai ekipai buvo 2013/2014 metų sezonas, tuomet komanda pateko į 16-tuką. Tai, kad komanda pasiekia gerų rezultatų ir tą daro nuolat, įrodo jos brandą ir stabilumą. Praėjusį sezoną antrą kartą iš eilės kelią geriausio komandos istorijoje rezultato link „Tornadui“ užkirto „Vilrufo“ kolektyvas, savo sudėtyje turintis ne vieną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE žaidusį žaidėją, laimėjęs seriją 2-1. Pastumdėliais niekada nebuvę vyrukai tokiais nežada būti ir leisdamiesi į naujus nuotykius, o apie geras komandos galimybes byloja gerai subalansuota sudėtis. Visgi lyginat ekipos sudėtį su baigusia 2014/2015 metų sezoną, SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE nematysime kelių veidų. Erikas Augūnas tikrai gins „Tores“ spalvas, o vienas iš komandos lyderių Linas Stripinis į pergales turėtų vesti „Negerų“ ekipą. Augūno perėjimas iš „Tores“ į „Tornadą“ neįmanomas, o su Linu Stripiniu sezono eigoje dar visko gali nutikti. „Tores“ vidurio puolėjas tikriausiai labiau prisirišęs prie šios ekipos, o tik sezoną už „Negerus“ sužaidęs Stripinis gali turėti visokių minčių. Jeigu kitas ekipas pasirinkę žaidėjai nuomonės nepakeis, „Tornado“ žaidimas šį sezoną turėtų suktis apie puolėjus Marcin Kozakovskij ir Aidą Bacevičių bei gynėjus Virginijų Skrebutėną ir Paulių Kamaitį. Varžovai, sustabdę šiuos keturis žaidėjus, gali tikėtis sėkmės, tačiau nereikėtų pamiršti, kad ir likę komandos krepšininkai aikštelėje yra ne naujokai ir visada bus pasirengę atlikti reikalingą perdavimą, pelnyti taškus ar atkovoti svarbų kamuolį. Šios komandos stiprybe jau sezono pradžioje taps susižaidimas.

Senbuviai, mažais žingsneliais įtvirtinantys pozicijas: „BC Kibirai“, „KK Alkani“ ir „Negeri“ – tai komandos, kurios kiekvieną sezoną žengia bent po vieną žingsnį į priekį. Savo trofėjų kolekcijoje SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS paguodos turnyro apdovanojimus turinčios „BC Kibirų“ ir „KK Alkanų“ komandos pernai pasiekė aštuntfinalio etapą, o pralaimėję jame vėl varžėsi paguodos turnyre. „BC Kibirams“, jau turintiems aukso ir sidabro medalius, mažajame finale nepavyko iškovoti bronzos (65:68 nusileido „Tores“ komandai), o „KK Alkani“ finalinį susitikimą pralaimėjo „Sietuva 23” komandai bei turėjo tenkintis antrus metus iš eilės „paguodos“ sidabriniais apdovanojimais, kurie komandą nuvylė. Geriausią sezoną žaidę „Negeri“ ketvirtfinalyje suklupo dar kartą. Atostogų nuotaikomis VASAROS TAURĖS 2015 turnyrą sužaidusi komanda laimėjo paguodos taurę, kuri 7 sezoną pradėsiančiam koletyvui buvo pirmasis trofėjus istorijoje.

„BC Kibiriai“:Praėjęs sezonas šiai komandai buvo geriausias per penkerius metus, komanda po pirmo reguliaraus sezono etapo prasiskynė kelią į stipriausiųjų dvyliktuką ir užėmė galutinę 9 poziciją. Gera komandos nuotaika sugedo po aštuntfinalio etapo, kuriame „BC Kibirų“ kelią pastojo „TG Sokol“ komanda 38:56. Įdomu tai, kad skaudų smūgį patyrusi komanda po trijų kėlinių dar pirmavo 2 taškų skirtumu (ketvirtas kėlinys pralaimėtas 2:22). Prie „BC Kibirų“ progreso, įvykusio dviejų pastarųjų sezonų metu, smarkiai prisidėjo „centras“ Rolandas Bajoras. Vos atvykęs į komandą 2013/2014 metų sezone 204 cm ūgio aukštaūgis ėmė griežti pirmuoju smuiku, o praėjusį sezoną rinkęs po 24,79 taškus ir atkovojęs po 11,26 atšokusio kamuolio 12-koje rungtynių iš žaistų 19-kos aikštelę paliko atlikęs dvigubą dublį. Stebint komandos žaidimą geriausio sezono metu džiugino gera Jaroslav Latušinskij, Tomo Paliulio ir Karolio Levarausko sportinė forma. Šie žaidėjai prieš sezoną nebuvo įvardinami kaip svarbių vaidmenų atlikėjai, tačiau savo geru žaidimu sugebėjo komepensuoti blankesnį nei įprastai Edgaro Binkio ir Tomo Šilingio žaidimą. Komanda juda į priekį, todėl vasarą jokių permainų sudėtyje nebuvo, per 5 sezonus komanda atsirinko pergalių siekti norinčius vaikinus ir vėl bus pasiruošusi žengti vieną žingsnelį į priekį, jeigu panašų žaidimą demonstruos Rolandas Bajoras, geresnį sezoną turės Binkys ir Šilingis, šios komandos patekimas tarp 12-kos geriausių reguliaraus sezono ekipų vėl nesukels jokios nuostabos. Įdomu ir tai, kad komanda turi du labai skirtingus atakų organizatorius. Lukas Jurkšaitis yra iš tų, kurie daug žaidžia du prieš du ir nepavargsta siausti aikštelėje, o Simas Pauža – tikrai puikus pasirinkimas, kai tenka rengti pozicines atakas ir aikštelėje norisi matyti daugiau ramybės.

„Negeri“:Labai gerą sezoną turėjusi komanda SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE sezoną baigė ketvirtfinalyje, o VASAROS TAURĖS 2015 turnyre laimėjo paguodos turnyrą. Niekada daug žaidėjų ant suolo neturėję „Negeri“ šį sezoną pradės su 9 žaidėjais sudėtyje. Pernai reguliaraus sezono metu aukštą trečią vietą užėmusios komandos smogiamoji jėga buvo priekinė linija. Povilas Kaminskas, Gediminas Astrauskas bei Linas Stripinis buvo naudingiausi komandos žaidėjai, žaidę apgalvotą žaidimą puolant ir mokėję atlaikyti varžovų šturmą baudos aikštelėje. Kaip ir visos komandos, šių trijų tvirtų ir atletiškų puolėjų 2015/2016 metų sezoną lauks nauji iššūkiai, o „raudonuosius“ į priekį turėtų stumti svajonė pagaliau pasiekti pusfinalį (du sezonus iš eilės pralaimėta ketvirtfinalyje). Šį sezoną komandos sudėtyje nematyti patyrusio snaiperio Justo Kurelaičio, tačiau jį pakeisti turėsiantis Arnoldas Juchnevičius yra nemažiau pavojingas prie tritaškio linijos, tą jis įrodė komandos garbę pradėjęs ginti VASAROS TAURĖS 2015 turnyre. Visada naudingi ir stabilūs būna gynėjai Arūnas Liudvinavičius ir Giedrius Kvakšys, blankiau praėjusį sezoną nei įprastai pasirodęs Gediminas Mateika vasarą pademonstravo puikią sportinę formą ir tapo VASAROS TAURĖS 2015 paguodos turnyro finalinio etapo MVP. Šį sezoną komanda turės ir aiškiai išreikštą įžaidėją, prie „Negerų“ prisijungė pernai „Haters gonna hate“ komandoje žaidęs Edmundas Volskis. Staigus, fiziškai stiprus gynėjas debiutinį sezoną rinko po 11,60 taško ir smarkiai sustiprins vieną silpniausių komandos grandžių.

„KK Alkani“: Prieš trejus metus 2012/2013 metų sezoną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE debiutavo „KK Perkūno“ komanda, kuri debiutinį sezoną baigė pelnydama paguodos turnyro bronzos apdovanojimus. Dauguma vyrukų, prisidėjusių prie istorinės sėkmės 2013/2014 metų sezone, atsidūrė naujai suformuotoje „KK Alkanų“ komandoje ir žengė dar vieną žingsnį į priekį, kai paguodos turnyre iškovojo sidabro medalius. Praėjusį sezoną visą branduolį išlaikiusi komanda pasipildė keliais naujokais ir reguliaraus sezono metu užėmė aukštą 10 poziciją. Aštuntfinalyje pirmą kartą jėgas išmėginusią komandą 58:89 sutriuškino čempionų titulą gynę „KK Fuxai“, o gavusi progą reabilituotis „KK Alkanų“ ekipa antrus metus iš eilės pralaimėjo tik paguodos turnyro finale. Iš visų komandų, kurios šį sezoną žais SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE, tik „KK Alkani“ ir „Išjunk šviesą“ visada laimi kokį nors trofėjų. Vasarą komandą paliko tik vienas svarbus žaidėjas – Vitalijus Danilovas, kiti svarbiausi komandos žaidėjai ir toliau padės komandai siekti naujų tikslų. Mažai, tačiau labai naudingai žaidusį Viltalijų Danilovą pakeisti teks 203 cm ūgio komandos naujokui Aivarui Ignotui, kuris, nors krepšinio aikštelėje nėra naujokas, nėra toks dominuojantis žaidėjas kaip būsimas „TG Sokol“ naujokas. Komandos žaidimui vadovauti sėkmingai turėtų Paulius Cinelis, papildomos jėgos po krepšiais turėtų pridėti ir Aurimas Bagdonas, likę komandos žaidėjai yra pernelyg panašaus pajėgumo ir nuspėti, kuris konkrečiose rungtynėse taps lyderiu, neįmanoma. Šios komandos stiprybe turėtų tapti kibi gynyba ir komandiniai veiksmai puolime. Galima paminėti ir tai, kad prie komandos vėl prisijungs 2014/2015 metų sezoną po 12,14 taško rinkęs Justas Uleckas. Gynėjas dėl traumos praleido net 4 praėjusio sezono mėnesius.

Galimybės nemažos, kaip pasiseks, prognozuoti neįmanoma: „MF“, „O.P.A.“, „Tores“ ir „ŠKK Šnapiai“. Visas keturias komandas galima vadinti etatinėmis SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS dalyvėmis, kurios tvirtai įleidę šaknis, o per skirtingus sezonus jau yra spėję pasirodyti ir labai gerai, ir labai prastai. Dar vienas šių komandos panašumas yra tas, kad visos jos pasižymi patikimai veikiančia gynyba ir dažniausiai stringančiu puolimu. Būtent mažas rezultatyvumas joms 2014/2015 metų sezone ir neleido pasirodyti geriau.

„O.P.A.“:Kelis sezonus šis kolektyvas buvo priklausomas nuo savo ryškiausios žvaigždės Artūro Pūkio sportinės formos. Naudingiausias pirmojo SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS sezono žaidėjas (su „ASF“ ekipa laimėjo pirmąjį lygos sezoną) dažniausiai vienas ant savo pečių į priekį traukdavo mažiau patirties krepšinio aikštelėje turinčius savo komandos draugus. Užpraeito sezono gale, kai „O.P.A.“ laimėjo paguodos turnyrą, daugiau pasitikėjimo savo jėgomis įgavo ir kiti komandos žaidėjai. Praėjusį sezoną „O.P.A.“ savo pasirodymą baigė paguodos turnyro ketvirtfinalyje net 48:90 pralaimėdami „KK Alkaniems“. Dažniausiai gera gynyba pasižyminti komanda strigo puolime bei nesugebėjo sugaudyti varžovų mažiukų, o per didelės emocinės iškrovos kainavo brangiai, buvo diskvalifikuotas vienas iš svarbiausių komandos žaidėjų Paulius Bodindorfas, kuris, lygos administracijai ir „Vilniaus krepšinio teisėjų sąjungai“ (VKTS) priėmus sprendimą, šį sezoną galės pradėti tik 2016 metų sausį. Nėra nieko blogo, kas neįšeitų į gera, daugiau šansų atsiskleisti turės pernai gana epizodiškai žaidę Robertas Pūkys ir Tomas Antanaitis. „O.P.A.“ neturi patikimų metikų, tačiau yra fiziškai stipri ir ištverminga ekipa, todėl baudos aikštelėje tikrai būna ankšta, kai atakuojant krepšį baudos aikštelėje išsirikiuoja Artūras Pūkys, Donatas Strakšys ir Andrius Šimelevičius. Puikius puolėjus turinti komanda į šio sezono paraišką įtraukė net tris nominalius įžaidėjus. Evaldas Pieslys ir Vytautas Račkauskas komandoje žais jau trečiąjį sezoną, o Marius Lenkevičius debiutuos šiemet. Komanda pasižymi tuo, kad savo žaidimą atranda tik po žiemos švenčių, todėl prognozuoti jos rezultatus sunku, jei brandaus amžiaus žaidėjai vėl pademonstruos gerą gynybą bei geriau atakuos varžovų krepšį, jų laukia šviesi ateitis.  

„MF“:Po kelerių metų praėjusį sezoną atgimusi „MF“ komanda puikiai pradėjo sezoną, tačiau pirmojo etapo metu patyrė kelis netikėtus pralaimėjimus ir nepateko tarp 12-kos geriausių reguliaraus sezono ekipų. Ne tas rezultatas, kurio buvo tikėtasi, prastas puolimas bei po žiemos sesijos kritusi studentų sportinė forma neleido „MF“ kolektyvui patekti net į paguodos turnyro aštuntfinalį. Šio sezono pirminėje komandos sudėtyje nematyti dviejų aukštaūgių Eduardo Ambraso bei Lino Antano Stankevičiaus. Trūksta ir debiutinį sezoną daugiau nei po 10 taškų rinkusio Donato Garjonio. Iš po praėjusio sezono likusių žaidėjų galima išskirti Benediktą Jonušką, Raimundą Venskaitį, Tomą Balčių ir geriausią 2014/2015 metų sezono lygos „stogdengį“ Vaidą Vačiulį. Dvimetrinis vidurio puolėjas per rungtynes blokuodavo po 3,60 varžovų metimus ir pagal šį rodiklį neturėjo lygių. Pirminėje komandos paraiškoje yra ir du pajėgūs naujokai Paulius Aliukonis ir Paulius Andrijauskas, kurie turėtų ne tik sustiprinti komandos gynybą, bet ir svariai prisidėti prie augančio rezultatyvumo. Komandos vadovybė minėjo, kad sezono metu prie komandos prisijungti gali dar vienas kitas „fuxas“, todėl iš šios ekipos galima tikėtis geresnių rezultatų. Nuo to, kiek užtruks optimalios sudėties paieškos, priklausys ne tik rezultatai sezono starto metu, bet ir jam įsibėgėjus.

„Tores“:Komanda, kaip ir „TG Sokol“ bei „Broliai Šaunuoliai“, pradės 8 savosezoną. Per 7 lygoje praleistus metus senbuviai išgyveno pakilimų, nuopuolių ir net yra laimėję 2009/2010 metų sezono bronzos medalius, tokį patį apdovanojimą, tiesa, jau paguodos turnyre „Tores“ iškovojo ir 2015 metų gegužės 31 dieną. Su visais varžovais be išimčių kovojusios komandos branduolys paseno, o naujų jaunų žaidėjų paieška nebuvo visiškai sėkminga, todėl paskutinius kelerius metus „Tores“ rezultatai nebuvo itin aukšti. Su nostalgija galima būtų prisiminti 2010/2011 metų reguliaraus sezono dvikovą dėl pirmosios vietos, kai rungtynes tarp „Lazdynų“ ir „Tores“ ekipų stebėjo sausakimša sporto salė į dvi stovyklas pasiskirsčiusių sirgalių. Taip karšta reguliaraus sezono metu būna retai. Naujos, stiprėjančios ekipos tapo sunkiau įkandamos „Tores“ vyrams, tačiau kovingumo ir atsidavimo iš šios komandos turėtų pasimokyti ne viena jaunesnė ekipa. Šio sezono „Tores“ komandos rezultatus prognozuoti sunku, tačiau vasarą įvykę nedideli pokyčiai leidžia tikėtis, kad šią komandą pamatysime įsitaisiusią bent turnyrinės lentelės viduryje. Po pertraukos grįžtantys Viktoras Azarkovas ir Jaroslav Suboč turėtų praplėsti ekipos rotacijos galimybes. Šie du naujokai drauge su Alik Lipnievič, Eriku Augūnu ir praėjusį sezoną komandoje daugiausiai taškų (16,94) rinkusiu Franek Subatovič turėtų būti pavojingiausi žaidėjai renkant taškus. Didelė dalis komandos rezultatų priklausys ir nuo to, kaip žaidėjai aikštelėje vykdys žaidžiančio trenerio Marek Pščolovski nurodymus. Visą karjerą įžaidėjo pozicijoje žaidęs veteranas puikiai išmano krepšinį, moka analizuoti komandos daromas klaidas bei turi gebėjimą priversti savo vyrus aikštelėje laikytis drausmės. Praėjęs sezonas komandos „vadui“ nebuvo itin sėkmingas, tačiau jis kelis kartus per sezoną įrodė, kad iš žaidžiančio trenerio tapti tik treneriu jam dar per anksti. Vienas iš didžiausių komandos trūkumų 2014/2015 metų sezone buvo tas, kad komandos žaidimo kreivė visada krisdavo atėjus metui kelti nuo suolo atsarginius žaidėjus, jeigu šiemet atsarginiai bus drąsesni ir aktyvesni, „Tores“ žaidimo kreivė gali vėl kilti aukštyn.

„ŠKK Šnapiai“: Šią komandą priskirti prie sunkiai prognozuojamų galima dėl dviejų priežasčių. Pirmoji yra ta, kad komanda į savo sudėtį įtraukė daugiausiai, t.y. 21 žaidėją, ir dabar sunku pasakyti, kurie žaidėjai bus dažniausiai registruojami rungtynėms ir žais daugiausiai, antra, neaiškūs komandos siekiai, ši komanda mėgsta ne tik kovoti dėl pergalių, bet ir gerai praleisti laiką, todėl visiškai neaišku, kas šį sezoną į galvą šovė komandos vadovybei, į trenerio postą paskyrusiai merginą, o Dainių Glebų įtraukusiai į išplėstinį žaidėjų sąrašą. Pažvelgus į atskiras pozicijas, galima daryti išvadą, kad kiekvienoje iš jų komanda turi po du gero lygio žaidėjus, jeigu svarbiausi kariai dažnai galės žaisti visi kartu, o likę jiems ne trukdys, o bus pasirengę padėti, „ŠKK Šnapius“ galime pamatyti ir tarp 12-kos geriausių reguliaraus sezono komandų. Įžaidėjų grandyje Tadas Gimžauskas ir Aurimas Abaravičius yra geras pasirinkimas. Šiems atakų organizatoriams nieko nereikės įrodinėti iš naujo, tai, kad gali gerai žaisti jie jau įrodė praėjusį sezoną. Konkurencija atakuojančio gynėjo pozicijoje į komandą grįžus „sūnui paklydėliui“ Karoliui Bagdonui (žaidėjas, svariai prisidėjęs prie komandos progreso), turėtų priversti dar labiau pasitempti Arūną Girdauską, Andrių Volkovą ir Marių Ditkevičių, šiemet ekipa gynėjų grandyje turės didelį pasirinkimą skirtingais būdais taškus rinkti gebančių vyrukų. Lengvojo krašto pozicijoje rungtynes turėtų pradėti praėjusį sezoną komandoje debiutavęs rokiškėnas Algirdas Macijauskas. Po 18,40 taško rinkusį rezultatyviausią komandos žaidėją tinkamai pavaduoti turėtų su pertraukomis komandoje žaidęs Šarūnas Nekrošius. Aukštaūgių grandis, su kuria „ŠKK Šnapiai“ bandys priblokšti varžovus, baudos aikštelėje nepasižymės tokia didele rotacija kaip kitos, tačiau Tadas Česnulis, Džiugas Vaitkus ir Donatas Ditkevičius vėl turėtų būti naudingi. Kitiems komandos žaidėjams nukonkuruoti pagrindinius komandos žaidėjus gali trūkti ne tik patirties, bet ir meistriškumo.

Mįslių užminti pasiruošusios naujos komandos: „KK IziPacanai“, „RRKK“ ir „BC Draugų“ kolektyvų dauguma žaidėjų dar yra pakankamai mažai pažįstami Vilniaus mėgėjų krepšinio visuomenei, todėl šių komandų kiekvienas pasirodymas aikštelėje bus puiki galimybė ne tik varžovams, tačiau ir lygos mėgėjams susipažinti su labai mįslingomis komandomis, apie kurių galimybes kalbėti šiuo metu ankstoka.

„RRKK“:Trijų ežerų bendruomenės Raudondavario ir Riešės krepšinio komanda, sukurta daugiausia iš šių ar aplinkinių kaimelių, miestelių jaunimo, taip save facebook paskyroje pristato ši lygos debiutantė. Keli komandos žaidėjai yra rungtyniavę Molėtų rajono krepšinio pirmenybėse ne vienerius metus žaidžiančioje „Inturkės“ komandoje. Pirmi žingsniai „RRKK“ komandai bus sunkūs, pirmiausia dėl to, kad daugumos komandos žaidėjų patirtis yra nedidelė, antra, jos sudėtyje yra vos vienas aukštesnis nei 190 cm ūgio žaidėjas (Domas Bajorinas – 195 cm). „RRKK“ komandai jėgos ir centrimetrų po krepšiais trūks ne tik kovojant su pripažinimą pelniusiomis SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS komandomis, bet ir su tomis, kurioms prieš sezoną šviesi ateitis nenumatoma. Pirmo etapo metu komanda gali tikėtis vienos kitos pergalės, tačiau ne daugiau, o ir tam, kad tai nutiktų, reikia, kad rungtynėse kuo dažniau apsilankytų „RRKK“ žaidžiančiu treneriu tapęs Vidas Braziulis. Taiklią ranką turintis gynėjas visada pasižymi aukštu pataikymo procentu, ištverme ir pelnomų taškų kiekiu. Nuo to, kaip pavyks įveikti varžovų gynybą Vidui Braziuliui, iš dalies gali priklausyti tai, kiek ilgai tęsis sezonas šiai naujai užgimusiai komandai. Iki šiol ne kartą į įvarių turnyro geriausių žaidėjų penketus (mėnesių, savaičių) rinktas žaidėjas visada turėdavo rimtesnius pagalbininkus. SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS gerbėjams geriausiai pažįstamas yra „KK Riešės“ komandos vadovas Ervinas Stankevičius, kuris laisvu laiku žada išbėgti į aikštę užsivilkęs lygos naujokų marškinėlius.

„KK IziPacanai“: Dar didesnis paslapčių šydas nei „RRKK“ komandą gaubia „KK IziPacanų“ komandą. Prieš sezono startą galime pasakyti tik tai, kad ši komanda bus jauniausia lygoje, o jos sudėtį sudarys Vilniaus mėgėjų krepšinyje visiškai nežinomi arba ne itin žinomi žaidėjai. Jaunos komandos debiutinio sezono tikslas turėtų būti ne tik pabandyti laimėti vienas kitas rungtynes, bet ir sukaupti kuo daugiau patirties ateities kovoms. Puikus pavyzdys jaunimui turėtų būti tokios ekipos kaip „TG Sokol“, „BC Kibirai“ ar „KK Comma“. Savo laiku visos komandos į SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGĄ atvyko turėdamos vos vieną kitą labiau girdėtą žaidėją bei palaipsniui gerino savo rezultatus.

„BC Draugai“: Ši komanda nuo 2011 iki 2014 metų dalyvavo „Vilniaus krepšinio c lygoje“, o dar seniau „BC Draugų“ pavadinimą buvo galima sutikti „Vilniaus mėgėjų krepšinio lygoje“. Seniau komandą į priekį vedė broliai Giedrius bei Darius Mikailos, o prie jų kas sezoną prisijungdavo dar po kelis nemenką indėlį „įnešusius“ krepšininkus. Kovingų, niekada nepasiduodančių brolių komandos, kuri debiutuos SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE, pirminėje sudėtyje nėra, todėl bent sezono starte dideliems žygiams „BC Draugai“ nebus pasiruošę. Pažvelgus į komandos sąrašą pirmiausia į akis krenta keturi žaidėjai, apie juos ir turėtų suktis visas „BC Draugų“ žaidimas. Rimčiausia jėga baudos aikštelėje turėtų tapti 198 cm ūgio Dominykas Garuckas, tvirtai sudėtas sunkusis krašto puolėjas SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE debiutavo pernai, kai užsivilko šiemet jau nestartavusios „Haters gonna hate“ komandos marškinėlius. Debiutinį sezoną jam pavyko rinkti po 11,67 taško ir sugriebti po 10,67 atšokusio kamuolio. Elvinas Geležauskas, Marius Lopata ir Algirdas Vilimas bus trejetas, kuris varžovų gynybai kels daugiausiai klausimų. Šiems antrosios linijos žaidėjams rimtai pagelbėti turėtų sugebėti karts nuo karto tarp rezultatyviausių rungtynių žaidėjų įsiterpti galintys Karolis Bingelis, Julius Sarapinas bei Gediminas Kapickas. Vieną 2012 metų gruodžio mėnesio vakarą SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE įvyko su „BC Draugų“ šio sezono komanda šiektiek susijęs atsitikimas. Tuo metu lygoje žaidusi „BC Jad“ komanda į rungtynes atvyko keturiese ir, norėdami išvengti techninio pralaimėjimo, toms rungtynėms įregistravo kitų rungtynių pažiūrėti atvykusį Karolį Bingelį. Gynėjas pelnė 11 taškų, atkovojo 11 atšokusių kamuolių, tačiau jo vedama komanda 37:90 pralaimėjo „Brolių Šaunuolių“ ekipai, už kurią 8 rungtynes yra sužaidęs jo komandos draugas Marius Lopata.

Komandos, kurių gerbėjai, laukdami skambių pergalių, turės būti kantrūs: trumpas atsarginių žaidėjų suolelis, centimetrų trūkumas po krepšiais „Išvien“, „Grikių“, „KK Žalias Oras“ ir „Visad gatavs“ komandų prieš sezoną startą neleido priskirti kitai komandų grupei. Šių komandų nereikėtų visiškai nurašyti, nes užgautos ambicijos gali virsti neblogais rezultatais.

„Išvien“:Ovidijui Kriaunaičiui pabodo tenkintis antraeiliu vaidmeniu„Negerų“ komandoje ir jis šį sezoną į SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGĄ nutarė grįžti subūręs savo draugų komandą. Tiek jaunasis komandos vadovas, tiek pagrindiniu įžaidėju ekipoje tapsiantis Milvydas Naraškevičius yra gynę ne tik „Negerų“, bet ir „Sidabro“ (2013/2014 m. sezone) komandos spalvas. Sezonas, kurį šie žaidėjai praleido pastarojoje ekipoje parodė, kad, gavę daugiau žaidimo minučių bei veiksmų laisvės, šie žaidėjai gali pasirodyti žymiai geriau nei rinkdami trupinius, likusius nuo „Negerų“ veteranų. „Sidabro“ komandoje 2013/2014 metų sezone yra žaidę ir dar du komandos žaidėjai Arūnas Radzevičius bei Tilius Žukauskas. Ramybės aikštelėje komandai turėtų suteikti 1978 metais gimęs gynėjas Gintaras Markevičius, o aukščiausias (198 cm) komandoje Deividas Krogertas bus rimta paspirtis po krepšiais bandant išnaudoti patirtį, kurią praėjusį sezoną sukaupė epizodiškai rungtyniaudamas „Regionų krepšinio lygoje“ (RKL) už „Ukmergės“ ekipą. Jaunai komandai neturėtų trūkti noro kovoti dėl pergalių, tačiau kaip komanda baigs sezoną, smarkiai priklausys ir nuo psichologinių dalykų, jauni žaidėjai, patyrę vieną nesėkmę po kitos, praranda norą kovoti ir anksti nuleidžia rankas, reikia tikėtis, kad „Išvien“ bus vieninga ir kovinga iki galo.

„Grikiai“:Edvinas Mikonis nori pergalių, jo negąsdina pralaimėjimai dideliais skirtumais arba jis paprasčiausiai yra bebaimis vyrukas. Šio krepšinio mėgėjo įkurta „KK Malkinė“ per du sezonus, praleistus SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE, laimėjo tik 3 dvikovas per 31 sužaistas rungtynes (praėjusį sezoną 0/12). Prie naujų nuotykių paieškoms pasirengusio „Grikių“ kolektyvo prisijungė du „KK Malkinės“ žaidėjai Nerijus Bistrickis ir Mantas Andrulaitis, jie kartu su gerą asmeninį sezoną pernai turėjusiu vadovu Edvinu Mikoniu (11,00 tšk.) sezono starte turėtų padėti lygoje tik šiemet debiutuojantiems žaidėjams kuo greičiau apšilti kojas. Komanda yra nauja ir jos nurašyti nesinori, nesunku nuspėti, kad didžiausios komandos problemos bus įžaidžiant kamuolį, kai varžovai taiko spaudimą bei kova dėl atšokusių kamuolių abiejose aikštelės pusėse.

„KK Žalias Oras“: Praėjusį sezoną lygos duris pravėręs kolektyvas sužaidė 12 dvikovų, iš kurių laimėjo 2. Įdomiausia tai, kad su dideliu užsivedimu sezoną pradėjusi komanda abi pergales pasiekė sezono starte. Komandai įklimpus į pralaimėjimų liūną, blogėjo ir žaidėjų lankomumas, o tai dar labiau komplikavo situaciją. Šio sezono komandos pirminėje paraiškoje 4 pernai kovų parako dūmus uostę žaidėjai ir tik nedaugeliui žinomi 6 naujokai, kurių kiekvieno tikslas yra debiutuoti kuo sėkmingiau. Jei atakuojantys gynėjai Justinas Balkė (9,67 tšk.) bei Sigitas Vėželis (8,92 tšk.) nesulauks didesnės paramos renkant taškus, šios komandos puolimas bus vienas iš prasčiausių lygoje. Laukiant sezono starto komandos galvos skausmas turėtų būti veiksmų puolime stygavimas ir gynyba. Vos vieną aukštesnį nei 189 cm ūgio žaidėją turinti komanda vargu ar atlaikys varžovų šturmą baudos aikštelėje. Nesusirenkant kamuolių, atakuojant žemu procentu „KK Žalio Oro“ lauktų greita sezono pabaiga, tikriausiai jau po pirmojo etapo.  

„Visad gatavs“:Per penkis sezonus kartą aštuntfinalyje žaidusi komanda paskutinius tris sezonus baigė paguodos turnyre taip ir neiškovojusi trofėjaus. Su „Visad gatavs“ atsiveikinus Tadui Girniui ir Deividui Miliui, komandos žaidimas praėjusį sezoną buvo paremtas tritaškių metimų loterijos principu, jeigu tolimi metimai kristavo, ši komanda galėdavo ne tik kovoti dėl pergalių, bet ir karts nuo karto laimėti, jeigu įvykdavo priešingai, komanda retai kada turėdavo „planą B“ ir niekuo varžovų nenustebinusi būdavo priversta pralaimėti. Praėjusį sezoną rungtynėse su „Stovi.lt“ vyrukais, kurie lygoje šiemet nežais, surengė „cirką“, „Visad gatavs“ žaidėjai visus metimus atliko tik iš trijų taškų zonos. Tikslą pasiekė 13 metimų iš 81, o komanda, taip nevykusiai pajuokavusi, pralaimėjo nieko nelėmusią turnyro lentelėje dvikovą 41:68. Lyginant su praėjusiu sezonu, komandos stovykloje teigiamų pasikeitimų neįvyko, komandos pirminėje sudėtyje nematyti bent kelių svarbų vaidmenį 2014/2015 metų sezone vaidinusių žaidėjų, papildymo taip pat nėra, o tai reiškia, kad komanda arba bandys ieškoti naujų jėgų, arba tenkinsis kukliais rezultatais ir kels sau neaukštus tikslus. Jau dabar yra aišku viena, kad komandos laukia labai sunkus sezono startas, nors tikriausiai „Visad Gatavs“ žaidėjai vasarą bent kelis kartus „čiupinėjo“ krepšinio kamuolį. Komandos žaidimas smarkiai priklausys nuo Vyganto Versocko ir Dainiaus Čepo tandemo sportinės formos, taip pat reikia tikėtis, kad antrą sezoną iš eilės į komandos sudėtį įtrauktas krašto puolėjas Eligijus Ašmena taps rimta paspirtimi baudos aikštelėje. Didesnio stabilumo norėtųsi iš gynėjų Pavel Jazovit, Andriaus Valentinavičiaus ir Jurij Chšanovskij.

A Grupės prognozės: „Išjunk šviesą“ – 1, „Broliai Šaunuoliai“ – 2, „TG Sokol“ – 3, „Zarasai“ – 4, „KK Ereliai“ – 5, „Trys su nesportine“ – 6, „BC Kibirai“ – 7, „MF“ – 8, „O.P.A.“ – 9, „Išvien“ – 10, „IziPacanai“ – 11, „RRKK“ – 12, „KK Žalias Oras“ – 13.

Trumpai apie A grupę: Čempionų titulą ginanti „Išjunk šviesą“, visada aukštus tikslus keliantys „Broliai Šaunuoliai“ dar labiau sustiprinę įžaidėjo poziciją bei pernai į finalo ketvertą patekusi Šalčininkų rajono komanda „TG Sokol“ grupėje kovos dėl pirmų 3 pozicijų. Mėgėjų krepšinis yra sunkiai prognozuojamas ir visai tikėtina, kad viena iš elitinės „A“ grupės trijulės ekipų pirmą etapą gali baigti žemesnėje pozicijoje, tačiau toji pozicija tikrai nebus žemesnė nei 6. Jeigu į grupės viršunę kandidatūros pakankamai aiškios, tai į likusias 3 pozicijas (4-6), kurios užtikrins ekipoms ne mažesnę kaip 12-tą reguliaraus sezono vietą, turėtų susidaryti labai didelė grūstis. Rimčiausių šansų „nepaskęsti“ turės ežerų krašto atstovai „Zarasai“, jauna „KK Erelių“ komanda bei tikriausiai viską apie krepšinį žinantys „Trys su nesportine“ (dauguma komandos žaidėjų administruoja facebook paskyrą „Trys su nesportine“). Susikaupti, neatsipalaiduoti ir atskleisti visas geriausias savybes jas vers „BC Kibirai“, „MF“ ir „O.P.A.“. Likusioms keturioms grupės komandoms teks kovoti dėl geresnės vietos po saule turnyrinės lentelės apačioje. „RRKK“, „IziPacanai“ ir „Išvien“ yra lygos naujokai, kuriems reikės laiko įsivažiuoti, o „KK Žalias Oras“ vargu ar per vasarą sustiprėjo.

Dvikovos, kurios gali būti labai įdomios, - „Išjunk šviesą“ – „TG Sokol“: Komandos žaidė praėjusio sezono pusfinalyje, „TG Sokol“ pralaimėjo 47:59, noras atsirevanšuoti turėtų pridėti motyvacijos „sakalams“, kurie dar nėra laimėję prieš 2013/2014 metų sezone lygoje pasirodžiusią ekipą (0-3). „Zarasai“ – „Trys su nesportine“: Abi komandos popieriuje labai panašaus pajėgumo, turi ir metikų, ir gerų aukštaūgių. Vasarą iš „Trys su nesportine“ į „Zarasų“ stovyklą perėjo trys svarbūs žaidėjai, todėl ši dvikova vieniems ir kitiems gali būti ir principo reikalas. „BC Kibirai“ – „MF“: Praėjusį sezoną po pertraukos į SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGĄ grįžę Vilniaus Universiteto „medikai“ jį pradėjo gerai, tačiau lapkričio 23 dieną 37:43 jie pralaimėjo „BC Kibirams“. Po šio tuo metu netikėto pralaimėjimo „MF“ žaidėjai ne tik komplikavo savo padėtį turnyrinėje lentelėje, bet ir prarado pasitikėjimą savo jėgomis. Po šio pralaimėjimo studentai neįveikė nė vienos net į paguodos turnyro aštuntfinalį patekusios komandos. Noras suvesti sąskaitas už sugadintą sezoną turėtų pridėti papildomos intrigos panašaus pajėgumo komandų akistatoje. 

B Grupės prognozės: „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ – 1, „KK Riešė“ – 2, „KK Comma“ – 3, „Negeri“ – 4, „Tornadas“ – 5, „ŠKK Šnapiai“ – 6, „Tores“ – 7, „KK Alkani“ – 8, „KK Betkoks“ – 9, „BC Bedugnė“ – 10, „BC Draugai“ – 11, „Visad gatavs“ – 12, „Grikiai“ – 13.

Trumpai apie B grupę: Antroje pirmojo etapo grupėje dėl 1-2 pozicijos kovos VASAROS TAURĖS 2015 finalininkai „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ ir „KK Riešė“. Lyginat SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS sezonui registruotas sudėtis bei tas, kurios žaidė VASAROS TAURĖS 2015 įtemptą finalą, rasime esminių skirtumų, tačiau bendras komandų jėgų santykis, jeigu jos įgyvendins visus savo sumanymus, turėtų išlikti panašus kaip ir šiltuoju metų laiku. Tarp šių komandų įsiterpti ne tik norės, bet ir bandys „KK Comma“. Tautvydo Valančiaus auklėtiniai tam turi ne tik noro bet ir galimybių. Ši komanda neturės teisės vien tik galvoti, kaip įkasti grupės favoritams, nes jai ant kulnų tikrai lips patyrę „Negerų“ ir „Tornado“ kolektyvų žaidėjai. Būtent šios dvi ekipos dėl savo brandaus žaidimo bei dažniausiai rodomos neprastos gynybos turi daugiausiai galimybių po pirmo etapo prisijungti prie grupės lyderių ir drauge keliauti antrojo etapo žaisti stipriausiųjų grupėje. Labai įdomios ir nenuspėjamos lenktynės turėtų vykti tarp „ŠKK Šnapių“, „Tores“, „KK Alkanų“ bei „KK Betkoks“ komandų. Šis ketvertukas turi pakankamai gerų žaidėjų, todėl „B“ grupėje atkaklių rungtynių neturėtų trūkti. Likusios grupės komandos, norėdamos kažkuo nustebinti, turės atlikti labai sunkų darbą.

Dvikovos, kurios gali būti labai įdomios – „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ – „KK Riešė“: Tiems, kurie stebėjo VASAROS TAURĖS 2015 finalinį susitikimą, kurį „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ laimėjo 60:55, jau dabar aišku, kad šių komandų akistata pirmojo etapo metu gali virsti labai įdomiu trileriu. Vieni norės revanšo, kiti darys viską, kad tai neįvyktų, todėl turėtų būti itin įdomu. Dar vienu šios ir taip įdomios dvikovos akcentu bus Arno Aniulio „KK Riešė“ pasirodymas prieš buvusią savo ekipą. Kelis sezonus „Reaktoriaus“ garbę gynęs aukštaūgis yra prisidėjęs prie daugelio svarbių komandos pergalių ir norės pasirodyti kaip galima geriau prieš savo buvusius komandos draugus. „Tores“ – „KK Comma“: Paskutinius du sezonus „KK Comma“ pasiekimai buvo aukštesni nei „Tores“ ekipos, kuri pralaimėjo varžovams visas tris paskutines dvikovas. Nepaisant to, kad komandų kalibras buvo skirtingas, visos dvikovos buvo atkaklios, tokios pat aršios kovos galima tikėtis ir būsimojoje jų akistatoje. „KK Comma“ žaidimą pradeda nuo puolimo, „Tores“ – nuo gynybos, todėl bus įdomu dar kartą stebėti, ar „KK Comma“ sugebės išlipti sausa. „Negeri“ – „Tornadas“: „Negeri“ – SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS senbuviai, „Tornadas“ – naujokai, tačiau abi komandos susikūrė panšiu metu ir šį sezoną turi labai panašių galimybių „B“ grupėje. Žibalo į ugnį bei akcentą šiai dvikovai turėtų suteikti vienas faktas. Linas Stripinis, kuris SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE antrus metus gins „Negerų“ komandos garbę, yra „Tornado“ lyderis jai rungtyniaujant kitoje miesto lygoje, todėl tikriausiai jam nepavyks išvengti akistatos su gerai pažįstamais „Tornado“ vyrukais.  

{jcomments on}

 

 krepsinio_saliu_nuoma

2018/2019 m. SEZONAS

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.