Finale „KK Išjunk šviesą“ triumfas!!!

Sekmadienio vakarą (2015.05.31) finišavo 2014/2015 m. SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS sezonas. Čempionais tapo antrus metus iš eilės finale žaidę „KK Išjunk šviesą“, sidabro medalius trečią kartą komandos istorijoje iškovojo „KK Reaktorius“, bronza atiteko šio sezono atradimu tapusiai „Fabinių“ komandai.

Paguodos turnyro nugalėtojais tapo „Sietuva 23“, antri liko „KK Alkani“, treti –  „Tores“.

FINALAS: „KK Išjunk šviesą“ į čempionų sostą atsisėdo antru bandymu.

„KK Reaktorius“ – „KK Išjunk šviesą“ 57:59 (Ignas Juškevičius (12 atk. kam.) ir Linas Valatkevičius po 18 / Matas Budginas 21, Paulius Leščinskas 10).

Antrą vietą reguliaraus sezono metu užėmę „KK Reaktoriaus“ krepšininkai pakeliui į finalą nesunkiai įveikė „O.P.A.“, „KK Fuxus“, „Fabinius“, kol galiausiai jame sutiko pernai juos nuskriaudusią pusfinalyje (46:53) „KK Išjunk šviesą“ komandą. Per penkis sezonus trečią kartą į finalą patekusiems „reaktoriečiams“ nereikėjo papildomos motyvacijos, tačiau ir vėl fortūna buvo ne šios komandos pusėje.

Pirmą kėlinį komandos pradėjo labai gerai pataikydamos tolimus metimus. Po Žygimanto Kosarevo antro iš eilės tritaškio „KK Išjunk šviesą“ įsiveržė į priekį 6:2. Linas Valatkevičius ir Eduard Rogačiov dvi iš eilės „KK Reaktoriaus“ pabaigė tritaškiais 8:6. Puikiai kovodami dėl atšokusių kamuolių „reaktoriečiai“ per pirmas 5 minutes neturėjo jokių sunkumų renkant taškus, o po Lino Valatkevičiaus trijų iš eilės baudos metimų ir dvitaškio jų persvara šoktelėjo iki 7 taškų 13:6, o kėlinį komanda baigė būdama priekyje 23:16. Antro kėlinio pradžioje „KK Išjunk šviesą“ gynyboje sunkiai tvarkėsi su savo tiesioginiais oponentais ir dažnai buvo priversti pažeidinėti taisykles, po Igno Juškevičiaus dvitaškio su eiline pražanga ir taiklaus baudos metimo „KK Reaktoriaus“ pranašumas šoktelėjo iki  11 taškų. Matas Budginas tritaškiu nutraukė „šviesos“ sunkią atkarpą 19:27. Po šio reikalingo metimo praėjusiais metais finalą pralaimėjusi komanda ėmė demonstruoti  gerą gynybą ir prieš trečią ketvirtį savo atsilikimą sumažino iki 2 taškų. „KK Išjunk šviesą“ turėjo galimybę įsiveržti net į priekį, tačiau Pauliaus Leščinsko tritaškis buvo labai netaiklus. Ąžuolas Naujikas trečią kėlinį pradėjo taikliu dvitaškiu 34:30, tačiau vis labiau ant kulnų lipanti „KK Išjunk šviesą“ po Martyno Rakausko ir Pauliaus Leščinsko metimų įsiveržė į priekį 36:35. Pirmą kėlinio dalį jaunimas sėkmingai sugebėjo gintis nuo „KK Reaktoriaus“ atakų, tačiau jam persiritus į antrąją pusę viskas apsivertė aukštyn kojomis. „Reaktoriečiai“ be didelių komplikacijų nutraukdavo vieną po kitos „KK Išjunk šviesą“ ataką. Linas Vitkauskas neradęs vietos aikštelėje nuo pat finalo pradžios prametė tritaškį, tačiau Ignas Jackūnas sugriebęs atšokusį kamuolį jį įrideno į varžovų krepšį, Linui Valatkevičiui pridėjus dvitaškį , o abiems „centrams“ Ignui Jackūnui bei Ignui Juškevičiui dar pridėjus 5 taškus be atsako „KK Reaktorius“ kėlinį baigė netik turėdami „plius“ 5 (45:40), tačiau ir žaidybinį pranašumą. Ketvirtą ketvirtį „KK Reaktorius“ pradeda pramesdami du metimus iš eilės, o Paulius Leščinskas dvitaškiu „šviesos“ deficitą sumažina iki 3 taškų 42:45. Gintas Petrikas pataiko iš vidutinio nuotolio atsverdamas varžovo taiklų metimą, tačiau Martynui Rakauskui prametus du baudos metimus labai reikalingą tritaškį pataiko Lukas Motiejūnas 45:47. Ignas Jackūnas ir Ignas Juškevičius sužaidžia puolime ir gynyboje dar vieną atkarpą leisdami savo komandai padidinti persvarą iki 7 taškų 54:47. Būtent tiek komanda turėjo ir po pirmo kėlinio. Matas Budginas nesutinka su varžovų noru pabėgti ir tritaškiu skirtumą mažina iki 4 taškų 50:54. Rungtynių laikui nenumaldomai artėjant prie pabaigos kiekvienas metimas ir klaida tampa aukso vertės. Pirmiausiai Viktor Daukša pataiko tik vieną baudos metimą 55:50, o Tomas Zdanavičius užsidirba pražangą puolime, už neleistiną užtvarą. „KK Reaktorius“ matydamas, kad varžovai šį kartą kovos iki pat galo prašo minutės pertraukėlės aptarti lemiamų atakų plano. Įstrigus „reaktoriečių“ puolimui Lukas Motiejūnas pataiko du baudos metimus 52:55. Ignas Juškevičius pataiko reikalingą dvitaškį 57:52, tačiau netrukus Matas Budginas priverčia prasižengti varžovą gauna šansą trimis metimais sumažinti skirtumą 54:57. Pagrindinis „KK Išjunk šviesą“ įžaidėjas Paulius Leščinskas prastokas finalo rungtynes baigia ankščiau, gauna penktą pražangą, tačiau jo komandos draugai sugeba apsiginti nuo labai pavojingos „KK Reaktoriaus“ atakos. Matas Budginas pataiko vieną baudos metimą 55:57, o jo varžovų gynėjas Gintas Petrikas prameta reikalingą dvitaškį. Matas Budginas rendamas greitą savo komandos ataką prisyma visą atsakomybę sau ir labai drąsiai per varžovo rankas meta tritaškį, „bingo“ tolimas metimas taiklus 58:57. „KK Reaktorius“ prašo minutės pertraukėlės, o po jos suklysta išmesdami kamuolį. Ne laiku ir ne vietoje vaikiškai suklysta ir Martynas Rakauskas, jam teisėjas fiksuoja varymo taisyklių pažeidimą. „KK Reaktorių“ spaudžia laikas, todėl  iniciatyvos bando imtis puikiai rungtynėse pasirodęs Linas Valatkevičius, deja gynėjui napavyksta susikurti progos nei sau, nei komandos draugams. Priverstinai prieš baudos metimų atžymos stojęs Lukas Poniškaitis pirmą pataiko, o antrą prameta specialiai, kad varžovai neturėtų laiko paskutiniam metimui paruošti. „KK Reaktorius“ trečią finalą per 5 metus pralaimi 2 taškų skirtumu, o naujaisiais lygos karaliais tampa „KK Išjunkk šviesą“ jaunimas. Finalų naudingiausiu žaidėju pripažintas Matas Budginas per lemiamą ketvirtį netik pataikė pergalingą metimą, bet ir surinko 9 labai svarbius taškus.

Įdomus faktas, kad naujieji čempionai „sidabrinių“ varžovų nesugebėjo pranokti pagal atkovotus kamuolius. „KK Reaktorius“ jų sugriebė 31, „KK Išjunk šviesą“ tik 18. Daugelis komandų žaidėjų finalinėse rungtynėse pasirodė žemiau savo galimybių, o ryškiau išsiskyrė vos po du kiekvienoje komandoje. „KK Reaktoriui“ atsarginiai žaidėjai pelnė 5 taškus, „KK Išjunk šviesą“ nežymiai daugiau 8.

MAŽASIS FINALAS: Istorinį šansą išnaudojo „Fabiniai“.

„Fabiniai“ – „TG Sokol“ 64:42 (Vytautas Saulis 15 / Arnoldas Juchnevičius 16, Laimonas Brazauskas 15, Egidijus Mažeika 10).

„TG Sokol“ finalo ketverto link žygiavo 7 metus, „Fabiniai“ truputį mažiau – 4. Abi komandos pusfinaliuose turėjo pripažinti favoritų pranašumą, tačiau dėl to labai neišgyveno ir stojo į kovą mažajame finale. Laimėti istorinį trofėjų, kad ir nepačios aukščiausios prabos noro nestojoko tiek Fabijoniškių, tiek Eišiškių atstovai, tačiau vos tik rungtynių arbitras išmetė pirmą ginčo kamuolį pasimatė kas yra kas. Be įžaidėjų Dariaus Kibildžio bei Simo Liepinaičio rungtynes pradėję „fabų“ gyventojai savo atakas rengė užtikrintai, ramiai ir jau po pirmo kėlinio susikrovė 7 taškų persvarą 19:12, kuri matant aikštelėje pasimetusius „sakalus“ buvo gana ženkli, nepaisant to, kad tokius skirtumus šio amžiaus krepšininkai panaikina per keliolika ar kelias sekundes. Antras kėlinys prasideda „TG Sokol“ skubotom atakom, kurių smaigalyje abu kartus atsiduria tas pats puolėjas Valdemar Smilgin. Laimonui Brazauskui pataikius tritaškį „Fabinių“ persvara šokteli iki 10-ties taškų, tačiau Andrius Maisak pataiko tokios pat vertės metimą 22:15. „TG Sokol“ piknaudžiavo tolimais metimais, kuriuos geriau pataikyti sekėsi  antrą kėlinį apsukas padidinusiems Fabijoniškių atstovams. Laiku atliekami perdavimai ir užtikrinti metimai baigiantis ketvirčiui leido susikrauti 18 taškų persvarą, kurią pataikęs tritaškį dar labiau padidino Arnoldas Juchnevičius 42:21. Trečią kėlinį sudėtingu taikliu metimu pradeda Vytautas Saulis 23:42, o vėliau gynyboje nespėjantys jo komandos draugai „Fabinių“ spurtą 6:0 Laimonui Brazauskui leidžia užbaigti dėjimu 48:23. Po minutės pertraukėlės „TG Sokol“ sutvarko reikalus gynyboje ir per likusį kėlinio laiką varžovams leisdami pelnyti tik 3 taškus atkarpą laimi 9:3 (32:51), kurią pataikydamas su kėlinio finaliniu švilpuku tritaškį baigia Vytautas Saulis. „TG Sokol“ ketvirtą kėlinį bandė žaisdami po vieną mažinti skirtumą, tačiau po didžiosios pertraukos nustoję žaisti „Fabiniai“ jų neprileido arčiau ir laimėję mažąjį finalą pasipuošė bronzos medaliais. „TG Sokol“ šiose rungtynėse iš 35 mestų tritaškių pataikė vos 5 metimus (dvitaškių metė 26), tuo tarpu „fabų“ rodiklis 7/19.

Lygos debiutantai laimėjo paguodos turnyrą.

„Sietuva 23“ – „KK Alkani“ 58:55 (Paulius Cinelis 24, Vitalijus Danilovas 14 (14 atk. kam.) / Paulius Macijauskas 22 (12 atk. kam.), Tomas Matuliukštis 14, Tomas Jasiulis 13 (10 atk. kam.)).

„Sietuva 23“ komanda aštuntfinalyje nusileido „KK Išjunk šviesą“ komandai ir buvo priversta sezoną baigti paguodos turnyre. Noro žaisti su geriausiais nestokoję lygos naujokai patekę į paguodos turnyrą pasiryžo pasiekti maksimalų rezultatą ir visuose etapuose geriau sužaidę geras atkarpas po didžiosios pertraukos atsidūrė finale, kur jų laukė pernai paguodos turnyro finalą pralaimėję „KK Alkani“.

Pirmasis finalinis kėlinys abiems komandoms buvo nerezultatyvus ir baigėsi „KK Alkaniems“ pirmaujant 11:9. Antrą kėlinį paguodos turnyro MVP titulą gavęs Paulius Macijauskas pradeda etaloniniu prasiveržimu, kuris baigiasi garantuotatais taškais 11:11. Abiems komandoms stabtelėjus, jų pelnančių taškų nematome apie dvi minutes, o po Rapolo Šlajaus metimo iš po krepšio „KK Alkani“ vėl  priekyje 13:11. Laukiant antrosios kėlinio dalies nei viena iš komandų nesugebėjo atitrūkti. Iki didžiosios petraukos likus 30-čiai sekundžių Tomas Jasiulis pacentruoja ir pelno du taškus padidindamas savo komandos persvarą iki 5 taškų 27:22. „KK Alkani“ turėjo galimybę užbaigti ketvirtį taškais, tačiau sėkimngos atakos, komandai surengti nepavyko prametė Kęstutis Juonys, kuris svarbiausiose sezono kovose nerado savo vietos komandos žaidimo schemose. Trečią kėlinį tritaškiu pradeda Paulius Cinelis 25:27, tačiau Paulius Macijauskas du kartus iš eilės eina mesti baudų ir pataikydamas kas antrą metimą „Sietuva 23” komandai leidžia bent trumpam atsikvėpti 29:25. Įpusėjus ketvirčiui savo sąlygas ima vis ryškiau diktuoti „KK Alkani“, kurie sugeba prie lemiamą finalo ketvirtį  išlyginti rezultatą 39:39. Ketvirto kėlinio metu ties pražangos riba gynybą rengę „KK Alkani“ pristabdė „sietuviečių“ puolimą, tačiau patys neretai prarasdavo kamuolius dėkingose situacijoje ir nepasinaudojo proga nubėgti toliau. Tomas Matuliukštis pataikė labai svarbų tritaškį 55:53 ir pačioje ketvirčio pabaigoje išvedė „Sietuva 23” į priekį. Paulius Cinelis suklysta perduodamas kamuolį Vitalijui Danilovui, o kamuolį atkovoję jų varžovai jį meta į priekį pabėgusiam Tomui Jasiuliui. „Sietuviečių“ puolėją dar spėja pavyti Kristijonas Klečkauskas, kuris blokuoja metimą  užsidirbdamas asmeninę pražangą. Pražanga akivaizdi, tačiau „KK Alkaniems“ pasiseka, kad rungtynių teisėjai  už  emocijas vertinant šį epizodą, pro žaidėjo rožinius  akinius neskiria pražangos komandos suolui. Tomui Jasiuliui pataikius vieną baudos metimą 56:53 „KK Alkani“ prašo minutės pertraukėlės, po kurios komandos rezultatyviausias žaidėjas Paulius Cinelis pelno du svarbius taškus 55:56. Po sėkmingo epizodo puolime, komanda grubiai suklysta gynyboje. Vėl pražiopsomas į priekį kaip gynėjas „ištrūkęs“ Tomas Jasiulis, kuris  baudos metimu persvarą „Sietuvai 23” pakelia iki 2 trapių taškų 57:55. Po dar vienos minutės pertraukėlės kurios metu rengė planą lemiamai atakai „KK Alkani“ pergudravo patys save ir padarė labai vaikišką klaidą įleisdami į aikštelę šešis žaidėjus. Techninė pražanga ir dar vienas taiklus Tomo Jasiulio baudos metimas šią komandą antrus metus iš eilės paliko be čempionų karūnos paguodos turnyre.

„Tores“ prie aukso apdovanojimų pridėjo bronzinius.

„BC Kibirai“ – „Tores“ 65:68 (Rolandas Bajoras 32 (21 atk. kam.), Edgaras Binkys ir Simas Vasiliauskas po 10 / Alik Lipnievič 31, Franek Subatovič 20).

Pirmą kartą 2012 metais surengtame paguodos turnyro finale „Tores“ 47:34 įveikė „BC Kibirus“. Per tris metus „BC Kibirai“ subrendo kaip komanda galinti siekti didesnių pergalių, o juos tada įveikę varžovai šį sezoną didelių kalnų nenuvertė ir po 2012 metų finalo pralaimėjo jau 2 tarpusavio dvikovas pajėgų „centrą“ Rolandą Bajorą 2013/2014 metų sezoną atradusiai komandai.

Kovą dėl „mažųjų“ paguodos turnyro medalių geriau pradėjo „Tores“, kurie į priekį vedami puikiai varžovų gynybą įveikti sugebėjusio Alik Lipnievič per pirmą kėlinį įgijo 6 taškų persvarą 18:12. Antrajame ketvirtyje „BC Kibirams“ ir toliau sunkiai sekėsi stabdyti „Tores“ atakuojantį gynėją Alik Lipnievič , kuris lyg prisiminęs senus gerus laikus vienas ant savo pečių nešė komandos puolimo bagažą. Prastą gynybą trečią kartą paguodos turnyre žaidžianti komanda kompensavo tik aktyvia kova dėl atšokusių kamuolių ir puikiu sugebėjimu pastebėti laisvą įkertantį žaidėją po krepšiu. Po Luko Jurkšaičio reido „Tores“ komandos persvara iš 5 taškų sumažėjo iki 3 (30:33), per likusias sekundes, kurių metu komandos chaotiškai bandė užvaldyti kamuolį niekas nieko nepasiekė, todėl antrą rungtynių dalį pasitikome praktiškai nuo nulio. Dominuodami po abiem krepšiais „BC Kibirai“ trečią kėlinį pradėjo labai aktyviai, tačiau „Tores“ komandos pagerėjusi varžovų gynyba neišmušė iš ritmo. Perdėto dėmesio sulaukęs Alik Lipnievič atrišo rankas kitam savo komandos draugui Franek Subatovič, kuris po didžiosios petraukos ėmė pataikyti tuos metimus kuriuos dažniausiai šį sezoną sumeta. Po 30 minučių lygių rungtynių rezultatas buvo lygus 50:50. Šio ketvirčio metu „Tores“ puikiai pasinaudojo kontraatakomis, kurios leido užtušuoti nemažėjantį varžovų pranašumą kovojant dėl atšokusių kamuolių. Ketvirtasis kėlinys niekuo neišsiskyrė iš likusių trijų. Po Rolando Bajoro galingo dėjimo „BC Kibirų“ deficitas ištirpo iki minimumo 60:61. Alik Lipnievič pelnęs savo komandai 31-majį tašką pervarą padidino iki 3 taškų 63:60, privesdamas „BC Kibirus“ prašyti minutės pertraukėlės. Po jos Rolandas Bajoras pelnė dvitaškį su varžovų pražanga 62:63, tačiau pramesdamas baudos metimą nepasinaudojo galimybe išlyginti rezultatą. Iki rungtynių pabaigos laikrodžiui „prasukant“ paskutines sekundes, komandos viena po kitos stojo prie baudos metimų linijos, kur geriau sekėsi „Tores“ komandai priekyje buvusiai beveik visą rungtynių laiką. „BC Kibirai“ pralaimėję lygias rungtynes kovą dėl atšokusių kamuolių sugėbėjo laimėti net 63:31.