Pusfinalių dienos suvestinė.

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS oficiali svetainė www.krepsinistau.lt pristato gegužės 24 dieną įvykusių pagrindinio ir paguodos turnyrų PUSFINALIŲ suvestinę. „Sietuva 23“ įveikę „BC Kibirus“ varžysis dėl paguodos turnyro nugalėtojų titulo su „Tores“ ekipą antrajame pusfinalyje palaužusiais „KK Alkanais“.

„Sietuva 23“ įveikę „BC Kibirus“ varžysis dėl paguodos turnyro nugalėtojų titulo su „Tores“ ekipą antrajame pusfinalyje palaužusiais „KK Alkanais“.

PAGUODOS TURNYRAS

„BC KIBIRAI“ – „SIETUVA 23“ 63:79

Pusfinalių dieną pirmieji į aikštelę išbėgo „Sietuvos 23“ ir „BC Kibirų“ komandų žaidėjai, kuriems šis paguodos turnyro pusfinalis jau buvo trečiasis per 4 metus. Pirmasis taškų sąskaitą klasiokams atidarė Tomas Jasiulis pataikydamas du baudos metimus ir uždirbdamas pirmą asmeninę pražangą varžovų lyderiui Rolandui Bajorui. „BC Kibirai“ į šią varažovų ataką atsakė tritaškiu 3:2. Paulius Macijauskas privertė Rolandą Bojorą užsidirbti dar vieną pražangą, o realizavęs vieną baudos metimą išlygino rungtynių rezultatą 3:3. Per likusias 8 pirmo kėlinio minutes nei vienai iš komandų napavyko atitrūkti. Simas Vasiliauskas baudos metimu „sietuviečių“ persvarą sumažino iki 1 taško 18:17, o per likusį laiką atkovoję kamuolį „BC Kibirai“ sėkmingos atakos nesurengė. Antrą kėlinį „Sietuva 23“ sėkmingu epizodu gynyboje ir po varžovų krepšiu, kai Tomas Jasiulis pasižymėjo puskabliu 20:17. Po Pauliaus Macijausko reido po „BC Kibirų“ krepšiu „Sietuva 23“ žaidėjai įgijo rekordinę 5 taškų persvarą 22:17. Po krepšiu progų pasireikšti negavęs Rolandas Bajoras pataiko iš toli 20:22, tačiau netrukus dar vieną sėkmingą ataką metimu iš po krepšio užbaigia Deividas Aukštuolis 24:20. Visą antrą kėlinį aikštelėje matome lygią kovą. Po Jaroslav Latušinskij ir Karolio Levarausko metimų ketvirčio gale „BC Kibirų“ atsilikimas sumažėjo iki 1 taško 34:35, tačiau Paulius Macijauskas eilinį kartą randą „skylę“ varžovų baudos aikštelėje ir padidina atotrūkį iki 3 taškų 37:34. Paskutinės atakos progą turėję „BC Kibirai“ tuo pasinaudoja ir įpusėjus rungtynėms komandas skiria tas pats 1 taškas, kaip ir po pirmo kėlinio 37:36. Trečią kėlinį „sietuviečiai“ pradėjo nuo gynybos, privertę varžovus mesti sudėtingus metimus šios komandos žaidėjai turėjo daugiau laisvės puolime, o pataikę tritaškius, kurie leido didinti persvarą, jie pirmieji šiose rungtynėse žengė žingsnį finalo link. Po Deivido Aukštuolio reido kėlinio gale „raudonieji“ padidino savo persvarą iki 12 taškų 57:45, tačiau pirmą savo metimą pataikęs Edgaras Binkys tritaškiu „BC Kibirų“ deficitą sumažino iki 9 (48:57). Ketvirtą kėlinį „Sietuva 23“ užtikrintai rinko taškus nuolatos didindami apsukas, o šios komandos aktyvių veiksmų pažaboti nesugebėję „BC Kibirai“ buvo priverti pripažinti varžovų pranašumą.

„BC Kibirai“ dvitaškius metė vos 27,50% taiklumu, „Sietuva 23“ – 52,63%. Tritaškiai 50,00% prieš 53,33%.

„Sietuvai 23“, kad pateisintų geriausios už TOP12 borto likusios komandos vardą liko vienintelis žingsnis. Geriausiai šio sezono naujokų komandai teliko laimėti paguodos turnyro finalą, tuo tarpu „BC Kibirai“ laimėję rungtynes dėl 3 vietos į savo trofėjų kolekciją per 4 sezonus būtų surinkę auksą, sidabrą ir bronzą.

„Sietuvą 23“ į paguodos taurės finalą vedė trys karaliai. Paulius Macijauskas surinko 30 taškų (12 atk. kam.), Deividas Aukštuolis ir Tomas Jasiulis pridėjo atitinkamai 23 ir 17. Blankokas rungtynes sužaidęs Rolandas Bajoras „BC Kibirams“ pelnė 14 taškų, po 10 pridėjo Tomas Šilingis ir Karolis Levarauskas.

„KK ALKANI“ – „TORES“ 49:45

Antrasis pusfinalis tarp pirmojo paguodos turnyro nugalėtojų „Tores“ ir pernai iki finalo nukeliavusių „KK Alkanų“ prasidėjo be jokios žvalgybos, komandoms keičiantis netaikliais metimais. Pirmasis tritaškiu pasižymėjo Paulius Cinelis išvesdamas „KK Alkanus“ į priekį 3:0. Franek Subatovič netrukus pataikė sudėtingą metimą ir sumažino „Tores“ deficitą iki minimumo 2:3. Abi komandos daug dėmesio skyrė gynybai, „Tores“ komandai gerai sudirbus po krepšiu „KK Alkani“ buvo priverti mesti tritaškius, kurie nekrito. Pirmasis nerezultatyvus kėlinys baigėsi 11:8 pirmaujant „Tores“ komandai. „KK Alkani“ neišnaudojo kelių progų antro kėlinio pradžioje, pramesdami metimus iš dėkingų situacijų. Franek Subatovič ir Erikas Augūnas pridėjo po dvitaškį 15:8, leisdami savo komandai atitrūkti. Prasidėjus 16 rungtynių minutei „KK Alkani“ pradėjo sėkmingiau stabdyti varžovų atakas taip susidarydami progų savo komandos kontraatakoms. Situacija kėlinio gale jei komanda jų būtų išnaudojusi bent daugelį būtų visiškai kitokia. „Tores“ įpusėjus rungtynėms kaip ir po pirmo kėlinio pirmavo 3 taškais 23:20. Šis skirtumas iki minimumo sumenko jau po pirmosios „KK Alkanų“ atakos trečiajame kėlinyje, kai laiku ir vietoje perdavimo sulaukęs Kęstutis Juonys pataikė iš po krepšio 22:23. „Tores“ surengė dvi kontraatakas ir vėl galėjo lengviau atsikvėpti 26:22. Iki kėlinio pabaigos likus 30-čiai sekundžių Zbignev Dubovski prametė iš po krepšio, o sėkmingiau po varžovų krepšiu sužaidęs Rapolas Šlajus sumažino „KK Alkanų“ atsilikimą iki taško 33:34. „Tores“ turėjo dar kelias sekundes savo atakai, tačiau tolimas Franek Subatovič metimas tikslo nepasiekė. Taškus ant „i“ šiame pusfinalyje turėjo sudėlioti ketvirtas kėlinys, o jį komandos pradėjo labai chaotiškai. Pirmuosius taškus Paulius Cinelis išvesdamas į priekį „KK Alkanus“ pelnė tik prasidėjus 3-čiai ketvirčio minutei 35:34. Pauliui Cineliui pridėjus 2 taiklius baudos metimus „Tores“ komandos deficitas išaugo iki 3 taškų 37:34. Su kibia varžovų gynyba susidūrę „Tores“ žaidėjai sunkiai rinko taškus, o apsiginti patiems dėl nuovargio ir asmeninių pražangų gausos taip pat buvo sunku. Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei „KK Alkani“ pirmavo 45:43, o Kristijonas Klečkauskas pataikęs dvitaškį šią persvarą padino iki 4 taškų 47:43. Franek Subatovič prametė du baudos metimus taip neišnaudodamas šanso pasiekti varžovų per vieną metimą. Prie baudos metimų linijos stojęs Kristijonas Klečkauskas taip pat nepasižymėjo, o Franek Subatovič ėmėsi iniciatyvos vėl. Nuvarginto varžovų gynybos komandos lyderio sudėtingas metimas tikslo nepasiekė, o varžovams atkovojus kamuolį jis buvo privertas nutraukti varžovų greitą ataką pražanga. Prie baudos metimo linijos stojęs Rapolas Šlajus pataikė abu baudos metimus 49:43. „Tores“ komadai dvikovos gale dar 2 taškus pelnė Erikas Augūnas, tačiau šis metimas jau nieko nepakeitė.

„KK Alkani“ šiose rungtynėse laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 43-33, taikliau metė dvitaškius 48,15% - 37,25% ir tritaškius 17,65% - 6,25%. „Tores“ ekipa šiose rungtynėse neišnaudojo daug progų netik pelnyti taškus iš žaidimo, tačiau ir mesdama baudos metimus. Iš 14 metimų tikslą pasiekė tik 4 metimai. „Tores“ komandai atsarginiai žaidėjai pelnė 4 taškus, tuo tarpu „KK Alkaniems“ net 15.

Į antrą iš eilės paguodos turnyro finalą „KK Alkanus“ vedė 13 taškų surinkęs komandos šio sezono naujokas Paulius Cinelis. Po 8 pridėjo Pranas Vaidotas Šarka ir Kristijonas Klečkauskas. „Tores“ komandoje išsiskyrė 16 taškų pelnęs Alik Lipnievič ir 14 pridėjęs Franek Subatovič.

/DIENOS REKORDAI/

Daugiausiai naudingumo balų:Paulius Macijauskas „Sietuva 23“ (32)

Daugiausiai pelnytų taškų:Paulius Macijauskas „Sietuva 23“ (30)

Daugiausiai atkovotų kamuolių:Erikas Augūnas „Tores“ (14)

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų:Simas Pauža „BC Kibirai“ (7)

Daugiausiai perimtų kamuolių:Tomas Jasiulis „Sietuva 23“ ir Marek Pščolovski „Tores“ (3)

Daugiausiai blokuotų metimų:Simas Vasiliauskas ir Rolandas Bajoras „BC Kibirai“, Karolis Marcinkus ir Paulius Cinelis „KK Alkani“ (1)

Daugiausiai pataikytų tritaškių:Tomas Šilingis „BC Kibirai“, Deividas Aukštuolis ir Paulius Macijauskas „Sietuva 23“ (3)

PAGRINDINIS TURNYRAS

„TG SOKOL“ – „KK IŠJUNK ŠVIESĄ“ 47:59

„KK Išjunk šviesą“ nesunkiai apsigynė nuo pirmosios „TG Sokol“ atakos, tačiau Matas Budginas prametė iš po krepšio tada, kai atrodė jog jis pirmuosius taškus šiame pusfinalyje uždirbs efektingu dėjimu. Varžovų atakas puikiai stabdę „sakalai“ apsigynė ir nuo dar vieno Budgino metimo, jį blokavo Vytautas Saulis, tačiau niekas nepasaugojo Pauliaus Leščinsko kuriam pirmajam ir pavyko išvesti „KK Išjunk šviesą“ į priekį 2:0. Komandoms apsikeitus nesėkmingomis atakomis Lukas Motiejūnas pataikė iš vidutinio nuotolio 4:0. „Šviesai“ spurtavus 6:0 pirmuosius taškus Pavel Andruškevič uždirbo ir „TG Sokol“ komandai 2:6, tačiau po akimirkos Lukas Motiejūnas pataikė tritaškį taip išnaudodamas dar vieną progą savo metimui 9:2. „TG Sokol“ komandai uždarę visus kelius prie krepšio vicečempionai tvirtai kontroliavo įvykių eigą puolime išnaudodami bent menkiausią varžovų gynybos klaidą. Ketvirčio pabaigoje „KK Išjunk šviesą“ pirmavo 15:7, tačiau Pauliui Leščinskui gavus techninę pražangą „sakalai“ pataikė baudos metimą, o Andrius Maisak pridėjo tritaškį 11:15. Antrą kėlinį komandos pradėjo skubotais veiksmais. Tomas Zdanavičius sulaukęs perdavimo pelnė du taškus su pražanga leisdamas dvikovos favoritams atitrūkti 18:11. Vytautui Sauliui nepavyko išsivaduoti iš varžovų gynybos globos. „KK Išjunk šviesą“ privertę varžovus suklysti pelnė dar du lengvus taškus 20:11. Po 18 minučių nerezultatyvaus krepšinio „TG Sokol“ atsiliko 10-čia taškų 14:24. Iki didžiosios pertraukos likus 2 minutėms nepasižymėjo nei viena komanda. Trečią kėlinį Eišiškiečiai pradėjo ilga ataka, kurios metu atkovojo 3 kamuolius ir prametė 3 kartus, Martynas Rakauskas 4 šanso varžovams nesuteikė ir atkovojo eilinį kamuolį šiose rungtynėse. Vytautas Saulis ir Martynas Rakauskas apsikeitė taikliais metimais 26:16. „TG Sokol“ jaunasis lyderis pasižymėjo dar kartą 18:26, tačiau visą jo darbą niekais pavertė Lukas Poniškaitis, kuris taip pat pataikė dvitaškį 28:18. Martynas Rakauskas apžaidęs varžovų „centrą“ savo komandos pranašumą padidino iki 12 taškų 30:18, o jo komandai vėl sėkmingai sužaidus gynyboje Lukas Motiejūnas pataikė iš po krepšio 32:18. „TG Sokol“ komandai šį kartą jau labai rimtai suskambo pavojaus varpai. Juos išgirdusi komanda pagirtinai susitvarkė su varžovais gynyboje, o Vytautas Saulis du kartus sudrebinęs „KK Išjunk šviesą“ krepšį dėjimais sumažino „sakalų“ atsilikimą iki 10 taškų 22:32. „TG Sokol“ per tris kėliniu „KK Išjunk šviesą“ komandai leido pelnyti mažiausiai taškų šį sezoną ir už gynybą nusipelnė „10+“ įvertinimo, tačiau 7,33 taško per kėlinį tikrai nebuvo tas rodiklis kuris leistų komandai parašyti teigiamą įvertinimą, tuo labiau, kad per trečią kėlinį visus taškus rinko vienas ekipos žaidėjas (Vytautas Saulis), o kiti neturėjo net šanso atlikti metimo iš patogios padėties. Ketvirtą kėlinį Paulius Leščinskas pradeda tritaškiu nuo lentos 35:22. Į penkis Andriaus Maisak taškus „KK Išjunk šviesą“ atsako dvitaškiu 37:27 ir švieslentėje vėl eilinį kartą dega skaičiai rodantys 10-ties taškų vicečempionų persvarą. Pavel Andruškevič „pavogęs“ kamuolį pataiko dvitaškį 29:37 privesdamas varžovus prašyti minutės pertraukėlės. Po Edgar Kolendo tritaškio „TG Sokol“ deficitas sumažėjo iki 6 taškų 37:43. Kiek sutrikę „šviesos“ žaidėjai dar kartą suklysta, tačiau tuo pat atsako ir „sakalai“ leisdami Pauliui Leščinskui pelnyti taškus 45:37. Vytautas Saulis pataiko du baudos metimus 39:45 dar kartą sumažindamas Eišiškiečių atsilikimą iki 6 taškų, tačiau komandos valdymo pultą į savo rankas paėmęs Paulius Leščinskas pataiko tritaškį per rankas, priversdamas „TG Sokol“ visą atsarginių suolą griebtis už galvų 48:39. Epizodas gynyboje ir komandos lyderis pagauna Edgar Kolendo priversdamas jį užsidirbti pražangą puolime. Po trijų iš eilės generolo baudos metimų „KK Išjunk šviesą“ ekipa pirmauja jau 13 taškų 51:39. Laiko spaudžiami „sakalai“ vis dažniau ieško progų tolimiems metimams, pasižymi Edgar Kolendo 42:51. Vytautas Saulis užsidirba bloką, o vėliau ir techninę pražangą, supykdydamas vieną iš ramiausių šį sezoną lygoje dirbančių arbitrų. Bloką į pražangą varžovui iškeisti labai norėjęs ekipos lyderis leidžia varžovams iš šios situacijos išpausti 3 reikalingus taškus 54:42. Antrojoje rungtynių pusėje įsimėtęs Andrius Maisak pataiko labai reikalingą tritaškį 45:54, tačiau tą patį kitoje aikštelės pusėje ramiu veidu padaro ir Paulius Mičėnas, po keitimo vos spėjęs prisiliesti prie kamuolio 57:45. Per likusį laiką komandos pelno dar po pora taškų, tačiau galutiniam rezultatui įtakos tai neturi.

Šį sezoną dėl pasyvios gynybos kritikuota „KK Išjunk šviesą“ varžovus privertė sužaisti nerezultatyviausias sezono rungtynes. „TG Sokol“ iš žaidimo metė 59 metimus, „KK Išjunk šviesą“ 55. Kovą dėl atšokusių kamuolių 42-32 taip pat laimėjo į finalą žengusi komanda. „KK Išjunk šviesą“ komandai nuo suolo kilę žaidėjai pelnė 13 taškų, „TG Sokol“ – 0. Raktu į finalą jaunimui tapo geras lyderio Pauliaus Leščinsko žaidimas bei aukštaūgių dominavimas. Martynas Rakauskas, Tomas Zdanavičius, Matas Karoblis ir Rafa Moro surinko 17 taškų ir atkovojo 23 atšokusius kamuolius. „TG Sokol“ aukštaūgių indėlis 6 taškai ir 12 atkovotų kamuolių. Įdomus faktas, kad „sakalų“ priekinės linijos žaidėjai iš baudos aikštelės per visas rungtynės nepataikė nei vieno metimo, o visus taškus pataikęs 2 tritaškius surinko Edgar Kolendo. Nepaisant apribotų veiksmų puolime pirmą kartą tokio rango varžybose žaidę „TG Sokol“ žaidėjai sukovojo garbingai ir net privertė varžovus žaisti jiems neparankų lėtą krepšinį.

Vicečempionus į finalą „tempė“ 22 taškus surinkęs Paulius Leščinskas. Tomo Zdanavičiaus sąskaitoje 11 taškų. „TG Sokol“ 20 taškų surinko Vytautas Saulis, 15 pridėjo Andrius Maisak.

„KK REAKTORIUS“ – „FABINIAI“ 77:54

Linas Vitkauskas į savo mikrorajono komandos krepšį sumetė du baudos metimus ir atidarė „KK Reaktoriaus“ taškų sąskaitą antrosiose pusfinalio rungtynėse 2:0. Egidijus Mažeika sulaukęs perdavimo po krepšiu nieko nelaukęs įdėjo indėlį „Fabinių“ komandai 2:2. Komandoms apsikeitus dvitaškiais 4:4. Po Lino Valatkevičiaus tritaškio 7:4 „KK Reaktoriaus“ komanda pirmoji įgijo didesnę persvarą, nei tą kurią galima panaikinti vienu metimu. „Centras“ Ignas Juškevičius puolime „Fabinių“ gynybos buvo prižiūrimas labai akylai, tačiau toks dėmesys po krepšiu paliko skylių prie tritaškio linijos. Pasinaudojęs viena iš tokių kėliniui einant į pabaigą Eduard Rogačiov pataikė tritaškį 17:11. Mindaugas Mikailionis baudos metimais sumažino „fabų“ atsilikimą iki 3 taškų 13:17, tačiau dar kartą ištampę varžovų gynybą „reaktoriečiai“ tolimam metimui išvedė Liną Valatkevičių 20:13. Antrą kėlinį „Fabiniai“ neleido „KK Reaktoriui“ įsibėgti, tačiau jų nelaimei iš gynybos globos vis dažniau išsivadavęs Ignas Juškevičius pridėjo savo indėlį renkant taškus, taip atsverdamas „fabų“ žaidėjų indėlį renkant taškus. Įpusėjus rungtynėms iš toli niekaip neprisitaikę „Fabiniai“ atsiliko 25:34. Trečią kėlinį komandos pradėjo aktyviau reikštis puolime, po Simo Liepinaičio dėjimo „Fabinių“ 29:36 deficitas „sumenko“ iki 7 taškų, tačiau labai trumpam. Eduard Rogačiov tęsdamas savo puikų pasirodymą gegužio mėnesio rungtynėse pataikė dar vieną tritaškį 39:29, kuris varžovams labai smarkiai „kirto per pasitikėjimą“. Žinodami, kaip efektyviausiai gintis ir rinkti taškus „KK Reaktoriaus“ žaidėjai tuo pasinaudojo ir kėlinio gale po Igno Juškevičiaus dvitaškio padidino savo persvarą iki 19 taškų 58:39 ir praktiškai jau po 30 minučių galėjo gyventi finalo nuotaikomis. Šį puikų kėlinį komandai truputi apkartino Manvydo Statausko mikro trauma, puolėjui susidūrimas su varžovu po jo krepšiu kainavo tris siūles antakyje. Ketvirtą kėlinį „KK Reaktorius“ pradėjo aklinai uždarydami varžovams visus kelius prie savo krepšio, o palaikydami aukštą tempą puolime jau kėlinio pradžioje galutinai atliko visą darbą, po komandos spurto 6:0 (64:39), kas taps antroju finalo dalyviu neliko jokių klausimų. Martynas Atas pataikė iš toli 42:64 taip pradėdamas komandos spurtą 7:0 (49:64). „KK Reaktoriaus“ žaidimas išsiderino, tačiau „Fabiniai“ tuo visiškai nepasinaudojo ir gegužės 31 dieną dėl pirmo trofėjaus kovos su „TG Sokol“ mažajame finale.

„KK Reaktorius“ pataikė 10 tritaškių (38,46% taiklumas), „Fabiniai“ – pataikė 4 metimus (21,05%). Į finalą 3 kartą patekusi komanda kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 35-17, rezultatyvių perdavimų atliko 16 prieš 7. „Fabiniams“ napavyko pasisnaudoti atsarginių žaidėjų indėliu renkant taškus, nes silpniau nei įprastai sužaidė pagrindiniai žaidėjai. „Fabiniams“ po keitimų rungtynes pradėję krepšininkai pelnė 19 taškų, „KK Reaktoriui“ – 4. Starto penketo žaidėjai „Fabiniams“ surinko 35 taškus, „KK Reaktoriui“ – 73.

Po 2 metų pertraukos į finalą patekusio „KK Reaktoriaus“ gretose 20 taškų (12 atk. kam.) surinko Ignas Juškevičius, 19 pridėjo (5/9 tritaškiai) Eduard Rogačiov, 16 Linas Valatkevičius, 14 Linas Vitkauskas. „Fabinių“ komandoje rezultatyvumu išsiskyrė gynėjai Darius Kibildis ir Simas Liepinaitis atitinkamai pelnę 14 ir 12 taškų, 10 pridėjo Laimonas Brazauskas.

Daugiausiai naudingumo balų:Ignas Juškevičius „KK Reaktorius“ (31)

Daugiausiai pelnytų taškų:Paulius Leščinskas „KK Išjunk šviesą“ (22)

Daugiausiai atkovotų kamuolių:Ignas Juškevičius „KK Reaktorius“ ir Martynas Rakauskas „KK Išjunk šviesą“ (12)

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų:Linas Valatkevičius „KK Reaktorius“ (8)

Daugiausiai perimtų kamuolių:Pavel Andruškevič „TG Sokol“ (7)

Daugiausiai blokuotų metimų:Edgar Kolendo „TG Sokol“ ir Eduard Rogačiov „KK Reaktorius“ (3)

Daugiausiai pataikytų tritaškių:Eduard Rogačiov „KK Reaktorius“ (5)

/PUSFINALIŲ MVP/

Ignas Juškevičius „KK Reaktorius“:Pagrindinis komandos „centras“ pusfinalio rungtynėse pelnė 20 taškų  (5/5 baudos metimai, 6/9 dvitaškiai, 1/1 tritaškis), atkovojo 12 atšokusių kamuolių, „pavogė“ 5 kamuolius, po 2 kartus prasižengė bei suklydo, blokavo 1 varžovo metimą ir viso surinko 31 naudingumo balą. Už „KK Reaktoriaus“ lyderį vienu balu (32) daugiau surinko Paulius Macijauskas, tačiau svarstyklės į Igno Juškevičiaus naudą pakrypo dėl pačių rungtynių svorio.