Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
Pusfinalių apžvalga: „KK Reaktorius“ – „Fabiniai“

altĮspūdingai sezono gale žaidžiantys „Fabiniai“ gegužės 24 dieną pusfinalyje sieks pirmą kartą per komandos istoriją įveikti etatinius šio etapo dalyvius „KK Reaktorių“. Oficiali lygos svetainė www.krepsinistau.lt analizuoja komandų galimybes žengti į finalą.

Iki finalo ketverto pradžios „KK Reaktorius“ laimėjo 17 iš 19 sezono dvikovų (aštuntfinalyje 71:58 buvo įveikta „O.P.A.“, o ketvirtfinalyje 91:53 bei 83:80 nukarunuoti čempionai „KK Fuxai“). „Fabiniai“ griebę istorinį šansą už „ragų“ šį sezoną laimėjo 13 iš 19 dvikovų, aštuntfinalyje nesunkiai susitvarkė 80:55 su „Tores“, o ketvirtfinalyje pranšesni buvo už reguliaraus sezono metu geriau pasirodžiusios „Negerus“. Ši komanda buvo įveikta tik dėl geresnio įmestų-praleistų taškų santykio. Pirmą dvikovą „Fabiniai“ laimėjo 82:62, o atsakomosiose rungtynėse turėjo jau pripažinti varžovų pranašumą 67:82.

Per komandų istoriją komandos tarpusavyje žaidė 5 kartus. „KK Reaktorius“ 52:50, 70:69, 65:58, 73:54 ir 77:53 laimėjo visas šias dvikovas (rezultatų eilės tvarka nuo seniausiai vykusios).

5 pozicijos žaidėjų palyginimas

Ignas Juškevičius „KK Reaktorius“ – Darius Mikalauskas „Fabiniai“

Darius Mikalauskas pusfinalio rungtynėse turės labai svarbią užduotį, jam teks po krepšiu grumtis su rezultatyviausiu (18,09) ir naudingiausiu(23,55) varžovų žaidėju. Ignas Juškevičius yra puikiai fiziškai pasiruošęs, moka gerai gintis ir turi labai platų puolimo veiksmų arsenalą. Oponentą jis pranoksta ir gynyboje rodomais sugebėjimais ir kova dėl atšokusių kamuolių 9,45 prieš 7,60. Jėgos čia truputį išsilygintų, jei Darius Mikalauskas priverstų varžovą rinktis pražangas ir pats efektyviai rinktų taškus iš baudos aikštelės, priešingu atveju šio „Fabinių“ aukštaūgio vietą greičiausiai greitai aikštelėje užimtu geresnių savybių pristabdyti „KK Reaktoriaus“ lyderį turintis Martynas Atas. Ignas Juškevičius nėra priklausomas kaip jo tiesioginis oponentas nuo komandos draugų, todėl tai dar vienas jo rimtas pranašumas. „Fabinių“ 203 cm ūgio „centras“ Darius Mikalauskas nepasižymi užtikrinta gynyba, tačiau praleidęs priešininką po krepšiu mėgsta dėti „stogą“. „Fabinių“ aukščiausias žaidėjas praleido ir aštuntfinalio ir ketvirtfinalio rungtynes, todėl visai įmanomas variantas, kad „fabų“ vyrukams po krepšiu prieš pusfinalio rungtynes teks perstumdyti figūras.

Pranašumas: 70%-30%

4 pozicijos žaidėjų palyginimas

Viktoras Daukša „KK Reaktorius“ – Egidijus Mažeika „Fabiniai“

Viktoras Daukša ir komandos rotacijos dėl traumų iškritus Lukui Bankietai ir Ignui Jackūnui tapo antru pagal svarbą „KK Reaktoriaus“ priekinės linijos žaidėju, kurio pagrindinė užduotis grumtis su varžovų aukštaūgiais po krepšiais bei atkovoti kuo daugiau kamuolių. Puolėjas tą sėkmingai daro ir šiuo metu sugriebia daugiausiai kamuolių komandoje (10,79 vid.). Žaidėjo pagrindinis trūkumas ribojantis jo žaidimo laiką yra greitos pražangos, o jų pusfinalyje geriausiai būtų išvengti, nes „fabų“ komanda surinkusi visas pajėgas bent kiekybinę aukštų žmonių persvarą tikrai turės. Šį kartą „reaktoriečių“ žmogus – atkovotas kamuolys greičiausiai grumsis Egidijumi Mažeika, kuris gal nėra toks fiziškai stiprus ir kovingas, tačiau turi puikią uoslę kur nukris kamuolys ir jį dažniausiai atkovoja neišnaudojęs daug fizinių jėgų. „Fabinių“ aukštaūgis yra efektyvesnis rinkdamas taškus ir jei jį kaip tą darydavo iki šiol vėl kamuoliais maitins gynėjai jo indėlis komandos rezultatui bus labai svarbus.

alt

Egidijus Mažeika "Fabiniai" turės padirbėti iš peties, kad jo sukurtos prieš 4 metus komandos istorinis žygis nesibaigtų pusfinalyje

Pranašumas: 45%-55%

3 pozicijos žaidėjų palyginimas

Linas Vitkauskas „KK Reaktorius“ – Laimonas Brazauskas „Fabiniai“

Veržlus ir greitas Laimonas Brazauskas sėkmingai atkuoja iš visų pozicijų ir „Fabiniams“ šį sezoną renka po 14,90 taško. Tuo tarpu „KK Reaktoriaus“ puolėjas Linas Vitkauskas savo varžovą lenkia fizinėmis savybėmis, todėl gali tiek puolime, tiek gynyboje turėti pranašumą arčiau krepšį kuriuo būdinai bandys pasinaudoti. Abiejų žaidėjų individualūs įgūdžiai ir komandinio žaidimo skaitymas neleidžia abejoti jų potencialu ir nauda komandos žaidimui, neveltui juos šį sezoną galima laiktyti stabiliausiais žaidėjais savo komandose. Laimono Brazausko galimas tiesioginis varžovas yra labiau patyręs, nes per savo karjerą daugiau laiko praleido aukštesnėse mėgėjų lygose žaidžiančiose komandose ir turėjo daugiau galimybių mokytis iš geriausių. Abu žaidėjai yra ganėtinai skirtingi, todėl kurio žaidimas komandoms atneš daugiau naudos parodys tik pusfinalio dvikova. Visgi reikėtų manyti, kad jei Linas Vitkauskas sužaistų prasčiau nei gali „KK Reaktorius“ turėtų mažesnių nuostolių nei „Fabiniai“ nesužaidus Brazauskui. Pastarasis krašto puolėjas antrosiose ketvirtfinalio rungtynėse patyrė čiurnos traumą dar neįpusėjus pirmajam kėliniui, tačiau pusfinalis per daug svarbus etapas ir šis žaidėjas tikriausiai bent rungtynių pradžioje bandys žengti į aikštę.

Pranašumas: 60%-40%

2 pozicijos žaidėjų palyginimas

Eduardas Rogačiovas „KK Reaktorius“ – Simas Liepinaitis „Fabiniai“

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE 2009/2010 triumfavo „BC Grizlių“ komanda, o jos gretose tada rungtyniavo abu šie krepšininkai. Buvę komandos draugai šį kartą varžysis dėl bilieto į finalą. Tiek Eduard Rogačiov, tiek Simas Liepinaitis šį sezoną daug laiko praleido žaisdami atkuojančio gynėjo pozicijose, todėl greičiausiai tą patį darys ir pusfinalyje. Simas Liepinaitis dažniausiai varžovų krepšiui pavojų kelia savo prasiveržimais ir trumpais perdavimais komandos puolėjams. Vis dėlto krepšininkas visiškai nepavojingas prie tritaškio linijos ir šį sezoną iš toli neatliko dar nei vieno metimo, dar vienas trūkumas kuris trukdo „Fabinių“ starto penketuko gynėjui turėti didesnį efektyvuvo rodiklį yra klaidos. Žaidėjas antrą sezoną lygoje pirmauja pagal rezultatyvius perdavimus (8,60 vid.), tačiau pakankamai dažnai skuba kuo greičiau perduoti kamuolį ir padaro po 5,47 klaidas per dvikovą. Gyva „KK Reaktoriaus“ komandos legenda Eduardas Rogačiovas yra visiškai kitokio stiliaus žaidėjas, nors jis turi pakankamai platų puolimo arsenalą šį sezoną daugiausiai varžovus žudo tolimais metimais, kurios realizuoja, net 50,00% taiklumu. Simo Liepinaičio šį kartą lauks gerokai platesnį puolimo arsenalą turintis žaidėjas, kuris yra vienas iš geriausiai skaitančių žaidimą lygoje ir mokantis kibiai gintis.

Pranašumas: 65%-35%

1 pozicijos žaidėjų palyginimas

Linas Valatkevičius „KK Reaktorius“ – Darius Kibildis „Fabiniai“

Kuri komanda pusfinalio rungtynių laikui artėjant prie pabaigos bus arčiau pergalės labai smarkiai priklausys nuo aikštelės generolų mikro dvikovos. Du bendražygiai Pabradės ir „Ferimstos“ klubuose šį kartą kovos vienas prieš vieną, o tai žada tikrai įdomų reginį. Abu žaidėjai šį sezoną demonstruoja puikią sportinę formą, o jų meistriškumas jau senai niekam nekelia jokių abejonių. Abu žaidėjai puikiai mato aikštę, sugeba atrasti komandos draugus atsidūrusius gerose situacijose, tačiau nevengia imtis iniciatyvos ir patys. Linas Valatkevičius už savo oponentą atlieka daugiau rezultatyvių perdavimų 5,22 prie 4,25, tačiau nusileidžia pastarajam rezultatyvumu 13,22 prieš 20,00 taško. „KK Reaktoriaus“ įžaidėjas puolime dažniausiai išnaudoja stiprų savo kūną ir varžovus į neviltį varo pelnydamas taškus prasiveržimu metu. Lino Valatkevičiaus varžovai negali palikti be priežiūros ir toliau nuo krepšio, nes jis sėkmingai gali atakuoti tik iš vidutinio nuotolio, tiek iš tritaškio, tačiau Darius Kibildis šiuo žaidimo elemetu naudojasi dažniau ir tą daro sėkmingiau. Abu žaidėjai vienas kitą pažysta puikiai ir bandys išnaudoti vienas kito trūkumus, kuriant savo komandai naudą.

Pranašumas: 40%-60%

Likę žaidėjai

Arnoldo Juchnevičiaus (10,88 taško), Mindaugo Mikailionio (7,38 taško ir 5,19 atkovoto kamuolio) bei Martyno Ato (8,78 taško ir 6,33 atkovoto kamuolio) geras žaidimas pastaruoju metu rodo, kad „Fabinių“ starto penketo puolėjams nesėkmingai pradėjus dvikovą ekipa gali rasti pakankamai gerų rezervų ant atsarginių suolo. Visi šie žaidėjai gali pagyvinti komandos puolimą bei suteikti pagalbos gynyboje. „KK Reaktorius“ ieškodamas rezervų galinčių sustiprintį žaidimą po krepšiais pirmiausiai turėtų išbandyti šį sezoną pasitėkėjimo savo jėgomis nestokojantį Manvydą Statauską (8,15 taško ir 6,62 atkovoto kamuolio). Rotacijoje tarp puolėjų ir „centrų“ gali atsidurti Paulius Maciulevičius ir Ignas Jackūnas, tačiau jų sportinė forma dėl traumų tikrai nebus ideali ir daug minučių suteikti jiems komanda svarbiose rungtynėse vargu ar galės. Įvertinus priekinės linijos rezervus galima sakyti, kad surinkę visus savo žaidėjus „Fabiniai“ jei ne meistriškumu tai kiekybe gali pasinaudoti tikrai puikiai. Martynas Kazlauskas, Audrius Drabavičius, Aurimas Juchnevičius ir Kąstytis Grigonis turės labais smarkiai pasitempti, jei komanda norės sudaryti rimtesnę konkurenciją atakuojančių gynėjų ir lengvųjų krašto puolėjų grandyje „KK Reaktoriui“. Pastaroji komanda gal neturi tokio didelio pasirinkimo kaip varžovai, tačiau Mantas Statauskas šį sezoną pagaliau rado vietą komandos žaidimo schemose ir renka po 8,07 taško, o vos 8 rungtynes šį sezoną su raudona apranga sužaidęs Gintas Petrikas (8,13 taško) pastaruoju metu demonstravo kone idealią sportinę formą kitose miesto pirmenybėse. Patyręs vilkas gali netgi tapti vienu iš „x-faktorių“ šiose pusfinalio rungtynėse. Darius Petrikas, Gediminas Lukšys greičiausiai į aikštelę žengs tik kai rungtynių rezultatas bus aiškus, o dar vienas komandos svarbus žaidėjas Tomas Grybauskas vargu ar atskris į Lietuvą dėl pusfinalio rungtynių. Žaisdami prieš „reaktoriečius“ Simas Liepinaitis ir Darius Kibildis bus priversti būti vienu metu aikštelėje ir žaisti praktiškai be keitimų, nes tinkamo pakeitimo atakų organizatoriams komanda neturi. Nominalus rezervinis įžaidėjas Andrius Dainaravičius atlieka vos 1,13 rezultatyvaus perdavimo ir dažniausiai varžovų krepšį atakuoja netaikliai, todėl sunku tikėtis, kad jo komandos draugai smarkiai juo pasitikės istorinėse rungtynėse. „KK Reaktorius“ savo rotacijoje turi platesnį pasirinkimą, tiek Ąžuolas Naujikas, tiek Tadas Brazys puikiai galėtų atsiskleisti jei komandos žais greitą krepšinį.

alt

Ąžuolas Naujikas "KK Reaktoriaus" pagrindiniams komandos gynėjams gali suteikti reikiamų poilsio minučių

Pranašumas: 50%-50%

Komandų statistika

Komanda

1 tšk.

2 tšk.

3 tšk.

Tšk.

AK

RP

PK

KL

BL

Praž.

Naud.

P/M%

P/M%

P/M%

vid

vid

vid

vid

vid

vid

vid

vid

KK REAKTORIUS

154/242

433/771

157/490

78,47

38,89

18,63

9,21

15,53

3,00

13,32

79,42

63,64%

56,16%

32,04%

FABINIAI

143/221

459/821

135/410

77,16

40,00

17,95

8,63

15,16

2,11

10,32

82,74

64,71%

55,91%

32,93%

Raktai į pergalę

„Fabinių“ komandos puolimas labai priklauso nuo to, kaip Simui Liepinaičiui ir Dariui Kibildžiui sekasi dalinti kamuolius po krepšiu atsidūrusiems komandos puolėjams. Taip pat lemiamose rungtynėse pastarasis gynėjas tapo ir svarbiausiu komandos puolimo smaigaliu rinkdamas taškus (ketvirtfinalyje rinko po 23,50). „KK Reaktoriui“ labai svarbu bus sustabdyti būtent šį krepšininką bei suardyti ryšį tarp „fabų“ atakų rengimo meistrų ir puolėjų.

„KK Reaktorius“ priekinės linijos žaidėjų traumos šiek tiek gali palengvinti Fabijoniškių atstovams gyvenimą, tačiau kaip ir visoms komandoms žaidžiant su labai patyrusia komanda bus svarbu sumažinti Igno Juškevičiaus efektyvumą. Komandai praradus Luką Bankietą, komandos priekinė linija nėra tokia grėsminga, o „Fabiniai“ išnaudodami savo aukštų žmonių kiekį gali net bandyti taikyti pražangų taktiką.

Abi komandos turi pakankamai žaidėjų galinčių rinkti taškus, todėl kam bus reikalingas didžiausias dėmesys gynyboje pasimatys tik prasidėjus dvikovai. Komandai kuri norės žengti į finalą reikės sutvarkyti gynyba po krepšiu, neleisti varžovams mesti tritaškių ir sustabdyti kontraatakas. Abi komandos taškus renka panašiais būdais, todėl pagrindinis raktas ir vienai ir kitai į pergalę be jokių klaustukų bus gynyba. Geras puolimas gali laimėti reguliarų sezoną, tačiau finalinėse akistatose kaip rodo tendencijos dažniausiai didesnė gynybos svarba.

„KK Reaktoriaus“ žaidėjai kartu yra aikštelėje praleidę daugiau laiko, nei jų pusfinalio varžovai, o tokių žaidėjų kaip Linas Vitkauskas, Eduardas Rogačiovas, Linas Valatkevičius ir Ignas Juškevičius patirtis tikrai pravers jei komandoms tektų žaisti lygią dvikovą ar bilietą į finalą išplėšti paskutiniu metimu. „Fabiniai“ lemiamas atakas savo ruoštu patikėti gali Dariui Kibildžiui, kuriam ši dvikova bus tikras jėgų ir nervų išbandymas. Juk varžovų komandoje bus ne vienas jo bendražygis, šį kartą kovosiantis už savo komandą, kuris norės šio gynėjo indėlį sumažinti kaip įmanoma labiau.

Norint iškovoti pergalę „Fabiniams“ reikės sėkmingo komandinio žaidimo. Jei komanda viską bandys daryti po vieną, individualiais veiksmais ji tikrai nudegs. Visgi ant laurų užmigti negali ir pats „KK Reaktorius“, nes labai tikėtina, kad šį kartą kovos komanda gaus daugiau, nei ketvirtfinalyje prieš „KK Fuxus“.

Svarbus dalykas šios poros rungtynėse bus „Fabinių“ gynyba prieš Eduardą Rogačiovą. Neleisti mesti tritaškių kurios jis paskutiniu metu meta užtikrintai čia neužteks, nes šis žaidėjas gali sėkmingai išnaudoti  ir kitus savo ginklus. Pavyzdžiui puikų metimą iš vidutinio nuotolio ar „centravimą“ prieš fiziškai silpnesnius oponentus. Jei „fabų“ gynyba neleis rinkti pastaruoju metu šiam žaidėjui įprasto taškų vidurkio bus padaryta tik pusę darbo, nes po 3,50 rezultatyvaus perdavimo atliekantis krepšininkas gali būti labai naudingas ir dalindamas puikius perdavimus bei organizuodamas komandos puolimą.

Įdomūs faktai

„KK Reaktorius“ yra laimėjęs SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE 50% visų pusfinalio rungtynių kuriose dalyvavo, tačiau paskutinį kartą šis etapas komandai paklūso senokai 2011/2012 metų sezoną.

Pusfinalio rungtynės kurios žaidžia „KK Reaktorius“ niekada nebūna rezultatyvios, o pats „KK Reaktorius“ šiame etape du pastaruosius sezonus nekarto nepelnė, net 50 taškų.

Nuolatinius finalo ketverto dalyvius 2012/2013 metų sezono pusfinalyje eliminavo 48:56 „Muscleshop.lt“ komanda, joje tada žaidė Lukas Bankieta, Linas Vitkauskas, Linas Valatkevičius ir Tomas Grybauskas po to sezono prisijungę prie „KK Reaktoriaus“. Rungtynėse pirmu smuiku grojo 15 taškų surinkęs Mantas Kibildis, jo jaunesnis brolis Darius tą patį bandys pakartoti su „Fabiniais“ jau šį sekmadienį.

Nei viena komanda tarp 10-ties rezultatyviausių lygos žaidėjų neturi savo atstovo, tačiau tai netrukdo joms žaisti rezultatyviai ir efektyviai. „KK Reaktoriui“ šį sezoną dviženklį taškų skaičių renka 5 žaidėjai, „Fabiniams“ – 6.

Pusfinalio rungtynėse viena prieš kitą kovos dvi geriausiai dvitaškius metančios lygos komandos. „KK Reaktorius“ iš šios distancijos pataiko 56,14% metimų, „Fabiniai“ 55,81%. Pastaroji komanda per dvikovą meta 43,47 dvitaškio, jų varžovai 40,68.

„KK Reaktorius“ mesdamas po 25,89 tritaškius per rungtynes pataiko 32,11% visų metimų ir užima 5 vietą lygoje. Iš šios komandos tarp geriausių lygos tolimų metimų metikų patenka trys žaidėjai: Eduard Rogačiov (50,00%), Gintas Petrikas (48,00%) ir Linas Vitkauskas (46,15%). „Fabiniai“ savo atstovo TOP10-tuke neturi, tačiau mesdami 33,01% taiklumu pagal komandinį rodiklį pranoksta nežymiai varžovus.

„Fabiniai“ per rungtynes atkovoja po 40,11 atšokusį kamuolį ir tai šiuo metu geriausias rodiklis lygoje.

Šio pusfinalio dalyviai moka dalintis kamuoliu ir per rungtynes atlieka daugiausiai rezultatyvių perdavimų tarp visų 32 komandų kurios šiemet bandė laimę lygoje. „KK Reaktorius“ 18,63 rez. perd. užima 1 vieta, truputį mažiau 18,00 atliekantys „fabų“ žaidėjai antri. Sutapimas ar ne, tačiau komandos per rungtynes atlieka ir panašų skaičių klaidų 15,53 prieš 15,26 „Fabinių“.

Linas Vitkauskas su keliais „Fabinių“ komandos žaidėjais yra gynęs „Vilniaus Kolegijos“ krepšinio komandos garbę, o 2012 metų vasarą užsivilkęs „Fabinių“ marškinėlius debiutavo „Vasaros taurės 2012“ varžybose. Ten puolėjas per 4 rungtynes rinko po 11,50 taško. Tuo metu Fabijoniškių atstovams talkino ir kitas dabartinis „KK Reaktoriaus“ komandos žaidėjas Viktor Daukša. Puolėjas rinko po 14,83 taško ir atkovodavo po 11,00 atšokusio kamuolio bei per 6 rungtynes rinko po 20,67 naudingumo balus.

Darius Kibildis bent po tritaškį pataikė visose šio sezono rungtynėse. Jis šį sezoną komandoje antras pagal pataikytus (32) ir išmestus (80) tolimus metimus, tačiau už Arnoldą Juchnevičių (43/103) žaidė 9 rungtynėmis mažiau.

Eduard Rogačiov sezono pabaigoje demonstruoja puikią sportinę formą ir nuo balandžio mėnesio renka po 24,25 taško.

Prognozė

60% - 40%

{jcomments on}

 

 krepsinio_saliu_nuoma

2018/2019 m. SEZONAS

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.