Gegužės 10 dienos suvestinė.

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS oficiali svetainė www.krepsinistau.lt pristato gegužės 10 dieną įvykusių KETVIRTFINALIŲ ir PAGUODOS TURNYRO AŠTUNTFINALIŲ suvestinę.

Kurios komandos atsidūrė per žingsnį nuo pusfinalių? Kam pavyko patekti į paguodos turnyro ketvirtfinalį? Ir kaip baigėsi reguliaraus sezono nugalėtojų nuotykiai šį sezoną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE? Apie visa tai šioje apžvalgoje.

KETVIRTFINALIAI (1 RUNGTYNĖS)

TG SOKOL – BC DUGNAS 74:43

Pirmas kėlinys prasidėjo abiem komandoms keičiantis netaikliais metimais ir mėtant kamuolį į užrybį. Dvi minutes trukusį taškų badą tritaškiu pirmasis nutraukė Edgar Kolendo išvesdamas „sakalus“ į priekį 3:0. Po Vytauto Saulio pataikyto metimo iš po krepšio 5:0, o „BC Dugno“ puolimas ir toliau turi labai rimtų bėdų. Tomui Balčiūnui pavyko „atrišti“ krepšį 2:5, tačiau po šio metimo ir toliau „dugniečiai“ klimpo. Pirmą kėlinį galva aukščiau puolime ir gynyboje buvę „TG Sokol“ žaidėjai pirmą kėlinį baigė pirmaudami 18:8. O prie pirmojo rimtesnio pabėgimo smarkiai prisidėjo kontraatakos. Antrą kėlinį Tomas Bagdonavičius pradėjo taikliu dvitaškius 20:8 jam atsakė tuo pačiu Karolis Daukša 10:20 ir komandos grįžo prie tokio pat balanso su kuriuo pradėjo dvikovą. Prasiveržti bandęs Vytautas Saulis buvo sustabdytas kieta pražanga, po jo baudos metimų ir Valdemaro Smilgin tritaškio „sakalai“ vėl pakilo į aukštesnį lygį 25:10. Vertę varžovus rengti nuobodžias pozicines atakas šios komandos žaidėjai pilnai kontroliavo žaidimo eigą, o žaidimas šio kėlinio didžiąją dalį mobiliais aukštaūgiais (su Edgar Kolendo ir Tomu Bagdonavičiumi) labai pasiteisino, nes „BC Dugno“ puolėjai ir toliau ir arčiau krepšio nuolat buvo priversti mesti sunkius metimus. Įpusėjus rungtynėms istorinių aukštumų link judantys „TG Sokol“ žaidėjai pirmavo jau 33:18. Trečias kėlinys prasidėjo pirmaujančių spurtu 5:0 (38:18), kėlinio gale po 2 Edgar Kolendo tritaškių kėlinio pabaigoje „sakalai“ prieš ketvirtą kėlinį susikrovė 25 taškų skirtumą, o prie to, kad jis nebūtų dar didesnis labiausiai prisidėjo taip pat kėlinio gale tritaškį ir metimą su varžovų pražanga pridėjęs Lukas Baškys. Ketvirtas kėlinys nesiskyrė nuo kitų, o jo metu iš žaidybynės duobės išlipę Eišiškiečiai varžovams prieš antrą dvikovą pakėlė kartelę iki 31 taško.

Labiausiai prie „TG Sokol“ žingsnio į pusfinalį prisidėjo Vytautas Saulis pelnęs 26 taškus, Edgar Kolendo pelnė 17 taškų (18 atk. kam.), Andrius Maisak 12. „BC Dugnui“ liūdnose rungtynėse 22 taškus surinko Lukas Baškys.

Asmeninė lygos apžvalgininko nuomonė: „BC Dugnas“ visada turėjo neblogą priekinę linija bei neblogų metikų, tačiau šios rungtynės puikiai parodė, kad šiemet komandos puolimas tapo labai priklausomas nuo įžaidėjo – Ernesto Racevič. Rungtynėse negalėjo žaisti jis, nebuvo ir puolimo, o bandyti laimę įveikti „TG Sokol“ gynybą kai kamuolys nejuda tikrai sunku. „Sakalai“ šiose rungtynėse pasiekė pergalę tokiu skirtumu kurį atžaisti bus begalo sunku, net jei „dugniečiai“ ir sužais panašias rungtynes kaip su „Broliai Šaunuoliai“ aštuntfinalyje. Šiose rungtynėse 7 sezoną žaidžiantys „TG Sokol“ manau žengė dugiau nei žingnį į pusfinalį. Komanda žaidė komandinį žaidimą atliko 18 rezultatyvių, tačiau labiausiai išsiskyrė du etatiniai komandos lyderiai Saulis ir Kolendo. Pirmąjį jauną žaidėją sezono pradžioje vertinau gana skeptiškai, tačiau jis savo darbu įrodė, kad iš lygos vidutiniokų galima padaryti finalo ketverto komandą. Atletiškas, šoklus, metimą turintis žaidėjas, jei nesustos dirbti tikrai pasieks gerų rezultatų, net gal išbandys jėgas ir ne mėgėjų krepšinyje. Antrą žaidėją tenka stebėti jau 7 sezoną ir šis manau netik komandai, bet ir jam pačiam geriausias. Gynybos specialistas, atlieka daug komandos draugų paliktų spragų taisymo, tačiau šį kartą puikiai sužaidė ir puolime. Apie „TG Sokol“ komados šansus pusfinalyje, kuriame jie mano manymu tikrai žais kalbėti nenorėčiau, nes dar neaišku, kaip baigsis jų būsimų varžovų akista, bet tikrai tikiu, kad pusfinalyje ši komanda gali pateikti dar didesnę staigmeną.

KK IŠJUNK ŠVIESĄ – COMMA 313 77:73

Praėjusio sezono ketvirtfinalių pakartojimas prasidėjo taikliu Pauliaus Čėsnos metimu. Antru bandymu iš toli prisitaikęs Lukas Motiejūnas greitai pervėrė rezultatą vicečempionų naudai 3:2. Komandoms apsikeitus dvitaškiais niekas nepasikeitė 5:4, tuo pačiu tašku pirmavo „KK Išjunk šviesą“. Šiai komandai prametant daug tolimų metimų šansu susikrauti persvarą pasinaudojo „rykliai“, kurie spurtavo 15:0 (19:5). Prie šio spurto net 8 taškais iš eilės prisidėjo Tomas Malimenkovas. Prastą atkarpą metimu su varžovo pražanga nutraukė pirmasis Tomas Zdanavičius 8:19, tačiau jau sekančios „Comma 313” atakos metu antrą tritaškį iš eilės pataikė Linas Beliūnas pratęsdamas savo komandos šlovės minutes 22:8. Mato Budgino ir Martyno Rakausko metimai leido „KK Išjunk šviesą“ truputį pristabdyti tolstančius varžovus 14:22, o po Pauliaus Leščinsko reikalingo tritaškio iš „ryklių“ persvaros liko tik 7 taškai 24:17. Kėlinio gale „Comma 313” pirmavo 26:17, tačiau Lukas Poniškaitis nepataikęs antro baudos metimo pats pagavo atšokusį kamuolį ir jį su kėlinio „švilpuku“ pasiuntė į varžovų krepšį 20:26. Antrą rungtynių kėlinį Linas Beliūnas pradeda pelnydamas savo komandai 12-tąjį tašką 28:20, tačiau nieko nelaukęs Matas Budginas pradeda spurtą tritaškių, o jį dėjimu baigia Žygimantas Kosarevas 27:28. Po trijų baudos metimų „Comma 313” vėl nutolsta 31:27. Kėlinio gale Andrius Gaidys pataiko dvitaškį 35:32, „KK Išjunk šviesą“ atsakyti nepavyksta ir komandos į trumpą poilsį išeina palikę daugiau klausimų negu atsakymų. Per pertrauką „Comma 313” užsidirba techninę pražangą, o tuo pasinaudoję jų varžovai kėlinį pradeda 6 iš eilės taškais ir įsiveržia į priekį 38:35. Lygi kova tęsiasi viso ketvirčio metu, Tomas Malimenkovas pataiko iš toli kėlinio pabaigoje pakeldamas „Comma 313” svarstykles 53:47. Ketvirtą kėlinį, kuriame tokių spurtų, kaip 15:0 jau nematėme, o jo didvyriu galima laikyti Tomą Zdanavičių kuris per jį pelnė 15 taškų ir pataikė visus tris mestus tritaškius. Rungtynių kontrolę dvikovos gale praradę „Comma 313” žaidėjai likus nepilnoms 2 minutėms atsiliko 67:70, tada dvitaškį pataikė Tomas Malimenkovas ir sugrąžino intrigą 69:70. Tomas Zdanavičius pataikė iš toli 73:69, tačiau Malimenkovas vėl rado skylių po „šviesos“ krepšiu 71:73. Prasiverždamas po varžovų krepšiu skaudžiai krito Žygimantas Kosarevas, o jį pakeitęs Lukas Poniškaitis realizavo du svarbius baudos metimus 75:71, o Lukas Motiejūnas pridėjęs iš po krepšio dar pakėlė kartelę iki 6 taškų 77:71. Paskutinės atakos metu „KK Išjunk šviesą“ numušė Pauliaus Čėsnos mestą kamuolį, o teisėjui įskaičius šį metimą tapo aišku, kad po šių rungtynių klausimų liko daugiau, nei atsakymų.

„KK Išjunk šviesą“ komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Tomas Zdanavičius pelnęs 28 taškus (13 atk. kam.), aukštaūgis taip pat pataikė 5/5 tritaškius. Matas Budginas prie pergalės prisidėjo 14 taškų, 12 surinko Paulius Leščinskas, 10 Lukas Poniškaitis. „Comma 313“ komandoje pirmu smuiku vėl grojęs Tomas Malimenkovas pelnė 21 tašką, Andrius Gaidys 17, Linas Beliūnas 16 (10 atk. kam.), Darius Rindinas 11.

Asmeninė lygos apžvalgininko nuomonė: Ši dvikova vienintelė kuri per pirmą ketvirtfinalių dieną pateisino mano lūkesčius. Čia galima buvo matyti abiejų komandų gerų atkarpų ir daug talentingo jaunimo vienoje vietoje. Antrosios komandų rungtynės tikiu, kad bus begalo įdomios, o kas keliaus į finalo ketvertą paaiškės tik 4 kėlinio metu. Iš žaidėjų labiausiai nustebino Tomas Zdanavičius, kuris matyt baigęs NKL‘e sezoną pradėjo žaisti ne viena koja, o dviem.

FABINIAI – NEGERI 82:62

Šioje poroje buvo laukiama didelės intrigos, o tą tarytum patvirtino ir pirmasis šių rungtynių kėlinys kurį komandos baigė taikiai 19:19. Atkakli kova vyko ir 4 antro kėlinio minutes, tačiau vos tik prasidėjo 5-toji „fabų“ žaidėjai ėmė vis tvirčiau diktuoti savo sąlygas. Ši komanda įsiveržusi į priekį neleido varžovams priartėti, o po Dariaus Kibildžio tritaškio jau pirmavo 34:28. Marius Dubininkas pataikė sunkų dvitaškį, tačiau tai buvo paskutinė sėkminga jo komandos ataka antrajam kėliniui artėjant prie pabaigos. „Fabinių“ aukštaūgis Egidijus Mažeika pasisėmęs patirties „snaiperio“ konkurse šeštadienį pataikė iš toli 37:30, sulaukęs gero perdavimo iš po krepšio dvitaškį pridėjo Mindaugas Mikailionis 39:30 ir pamažu „Fabinių“ komandos rodomas rezultatas siuntė pavojaus ženklus „Negerų“ komandos žaidėjams. Skirtumą sumažinti galėjęs Marius Dubininkas prametė du baudos metimus, o Gedimino Mateikos sunkus metimas taip pat nevirto stebūklingu. Antrą rungtynių dalį atidarė Darius Kibildis 42:30, tačiau visai netrukus po 3 minučių pauzės savo taškus pelnė ir „Negeri“ 32:42. Iš tritaškio metantį Arnoldą Juchnevičių subaudavo varžovas, puolėjas pataikė 2 iš 3 metimų ir padidino savo komandos persvarą vėl iki 12 taškų, tačiau sekančios atakos metu Povilas Kaminskas drąsiai sužaidė prieš Egidijų Mažeiką ir sumažino atslikimą iki 10 taškų. Rungtynių lūžis, o gal visos serijos įvyko trečio kėliniui persiritus į antrą pusę. Po tritaškį pataikė Arnoldas Juchnevičius ir Laimonas Brazauskas leisdami „fabams“ pirmauti jau 16-ka taškų, „Negerų“ ilgai užsibūdavo varžovų aikštelės pusėje, tačiau niekaip negalėjo atlikti sėkmingo metimo, o jų subyrėjęs žaidimas leido „Fabiniams“ tuo pasinaudoti ir ketvirtą kėlinį pradėti turint saugų atotrūkį 58:40. Pirmaujanti komanda nemažino apsukų ir toliau, o rungtynėms einant į pabaigą turėjo jau įtikinamą 28 taškų persvarą 82:54. „Negeri“ po blankių 20 minučių rankų nenuleido ir pelnė 5 taškus be atsako 59:82. „Fabiniai“ paprašė minutės petraukėlės norėdami surinkti savo paskutinę ataką, tačiau susilaukė pasipiktinimo bangos iš savo varžybų laukiančių kitų komandų. Planuota ataka nepavyko, o Gediminas Mateika pataikė antrą iš eilės tritaškį sušvelnindamas galutinį savo komandos atsilikimą iki 20 taškų. Pergalę šventusi komanda taikliau metė tritaškius 45,16% prieš 22,73%, 39-27 laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių ir atliko 20 rezultatyvių perdavimų („Negeri“ tik 9).

„Fabiniams“ 29 taškus pelnė Darius Kibildis, 20 pridėjo Lukas Brazauskas, 13 Arnoldas Juchnevičius. „Negerų“ komandoje daugiausiai darbo atliko 18 taškų pelnęs ir 12 atšokusių kamuolių sugriebęs Povilas Kaminskas, 15 taškų Arūno Liudvinavičiaus sąskaitoje.

Asmeninė lygos apžvalgininko nuomonė: Pirmos rungtynės buvo tokios, kokių ir tikėjausi, lygi pradžia ir didesnę rotaciją turinčių „Fabinių“ dominavimas. Nors po reguliaraus sezono darbų abi komandos nusipelnė būti tarp TOP4 įžvelgiau didesnį „fabų“ antrosios linijos žaidėjų potencialą, kurį pirmos rungtynės puikiai patvirtino. Po krepšiu Povilas Kaminskas, Linas Stripinis ir Gediminas Astrauskas su savo oponetais kaip ir susitvarkė, tačiau antrosios linijos žaidėjai turėjo rimtų bėdų. Skaudžiai šiai komandai atsiliepė Dariaus Kibildžio ir kitų jo komandos draugų tritaškiai. Antrosiose rungtynėse laukiu atkaklesnės kovos, tačiau nemanau, kad „Negeri“ sugebės sukurti stebūklą, jei komanda sužaistų puikias rungtynes, viską pataikytų gali surinkti 80 taškų prieš tokio lygio komandą kaip „Fabiniai“, tačiau žinant, kad pastarieji moka gintis ir praktiškai neturi bėdų atkuodami sunku tikėtis, kad 20 taškų skirtumas bus likviduotas. Gaila, tačiau „Negeriems“ ketvirtfinalis yra riba kur jie jau trečią kartą per 6 sezonus „susikerta“ pirmosiose rungtynėse.

KK REAKTORIUS – KK FUXAI 91:53

Dvikovą kurioje susitiko praėjusio sezono bronziniai ir auksiniai vyrukai geriau pradėjo „KK Reaktorius“, kuris po Lino Vitkausko ir Eduard Rogačiov dvitaškių pabėgo į priekį 4:0. Po ilgų paieškų pirmasis varžovų gynybą įveikęs „KK Fuxų“ žaidėjas Arūnas Pranevičius dvitaškiu savo komandos atsilikimą sušvelnino iki 2 taškų 2:4. O Eduardui Rogačiovui ir Arūnui Pranevičiui pelnius po 4 savo tašką rungtynėse niekas nepasikeitė 4:6. Kieta vyriška kova netik po krepšiais, „KK Reaktoriaus“ bandymai pabėgti ir „KK Fuxų“ atsakomosios atkarpos ją vėl grąžinusios į kovą tęsėsi 20 pirmųjų rungtynių minučių. Po 10 minučių „reaktoriečiai“ pirmavo 24:17, po 20 jau tik 37:33. Trečio kėlinio pradžioje „KK Fuxų“ ekipos „centrui“ Arūnui Baronui varžovas užgauna akį, o tai „KK Reaktoriui“ padidina šansus laimėti dar daugiau dvikovų po krepšiais, kol varžovų aukščiausias žmogus sėdi ant atsarginių suolo. Eduardas Rogačiov pataiko tritaškį, Gintas Petrikas prideda dvitaškį ir „reaktoriečiai“ spurtuoja 5:0 (42:33). Nerijus Pigaga dvitaškiu trumpam pataiso padėtį 35:42, tačiau kaip peiliu varžovų gynybą perpjovęs Ignas Juškevičius šį varžovų įžaidėjo metimą paverčia niekais 44:35. „KK Fuxai“ prašo minutės pertraukėlės. Po jos „KK Reaktorius“ kelias atakas iš eilės įklimpsta „rožinių“ gynyboje, tačiau dar vieną tritaškį paleidžia Eduard Rogačiov, o už visus greitesnis Juškevičius prideda dvitaškį 49:35. Puolime didelių bėdų turintys čempionai po ilgos tylos pataiko dvitaškį 37:49, tačiau Ignas Juškevičius vėl laimi dvikova po krepšiu, pelno du taškus su pražanga ir pataiko ekstra metimą 52:37. Pirmą kėlinį daugiausiai pavojaus varžovams kėlęs Arūnas Pranevičius pataiko vieną baudos metimą 38:52, o kitoje aikštelės pusėje dar vieną tolimą „bombą“ pataiko Rogačiov pradėdamas savo komandos spurtą. Andrėjus Semionovas prasibrauna iki pat varžovų krepšio, tačiau šio kėlinio didvyris iš didžiosios „E“ (Eduardas) jį „pavaišina“ blokais ir smeigia dar vieną tritaškį metimą. Bloką nuo žemesnių varžovų gauna ir 205 cm ūgio milžinas Arūnas Baronas, o gadinti tritaškių pataikymo procento nenorintis Tadas Brazys taip pat pataiko iš toli. Atkarpą laimėję 15:0 „KK Reaktoriaus“ žaidėjai kėlinio gale pirmauja 66:38. Lemtingą kėlinį tritaškiu iš 8,5 metro baigia Nerijus Pigaga 41:66, o Mantas Statauskas nors dar spėja pataikyti dvitaškį, tą padaro po laiko. Ketvirtas kėlinys prasideda dviem netaikliais Nerijaus Pigagos tritaškiai (gynėjas pavargo), tačiau netrukus „KK Fuxai“ pasižymi jau taikliu metimu 43:66. Nevaikiškai įsimėtęs Eduard Rogačiov pataiko dar du tritaškius 72:43, o po Lino Vitkausko dvitaškio ir baudos metimo „KK Reaktoriaus“ persvara šokteli jau iki 32 taškų 75:43. Ilgai tulėjęs ir antroje rungtynių pusėje tik baudos metimais taškus rinkęs Arūnas Pranevičius pataiko du 45:75, tačiau likusias 6 minutes jo komanda tik atžaidžia kovoti nėra nei jėgų, nei stimulo. Du sezonus lygoje karaliavę „KK Fuxai“ atsidūrė ant bedugnės krašto, tačiau reikėtų manyti, kad komanda kuri yra nekartą minėjusi apie „išsiskirstymą“ po šio sezono paskutinėse rungtynėse atiduos visas jėgas ir savo 4 sezonų nuotykius lygoje pasistenks baigti pergale.

Geriausią dienos pasirodymą surengęs Eduard Rogačiov „KK Reaktoriui“ surinko 36 taškus. Jam puikiai talkino 20 taškų surinkęs Linas Vitkauskas ir 17 pridėjęs Ignas Juškevičius. „KK Fuxų“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo 23 taškus pelnęs Arūnas Pranevičius ir 17 surinkęs Nerijus Pigaga.

Asmeninė lygos apžvalgininko nuomonė: Iš šių rungtyniųlaukiau gero reginio, tačiau sužinojęs prieš pat dvikovos pradžią, kad „KK Fuxai“ nuo rungtynių pradžios versis be Lauryno Kirlio ir Simono Januškio supratau, kad čia kovos gali būti mažiau, nei laukiau. Du kėliniai nenuvylė, nors „KK Fuxai“ turėjo vos du žmones žiūrinčius į varžovų krepšį (Arūną Pranevičių ir Nerijų Pigagą) jie visai gerai laikėsi ir po 20 minučių atsiliko tik 4 taškais. Visiškai nesupratau ko laukė du kėlinis „KK Reaktorius“ turėjęs tokias pajėgas? Gal čia tokia taktika buvo išvarginti varžovus, o po to juos pribaigti. Trečias kėlinys buvo Eduardo Rogačiovo, kuris jį sužaidė fantastiškai, pats leido vieną po kito tritaškį ir darė kitus geresniais. Ketvirtas kėlinys buvo nuobodus, nes „KK Fuxai“ visiškai neturėjo jėgų kažką pakeisti. „KK Fuxams“ pakeisti kažką jau bus labai sunku, tačiau jie tikrai bandys kovoti ir savo pasirodymą baigti pergale. Apmaudžiausia, kad vieni iš favoritų į čempionų sostą susitiko taip greitai. Žiūrint į priekį „Fabinių“ ir „KK Reaktoriaus“ galima akistata pusfinalyje gali būti labai įdomi, abi komandos sezono gale ant bangos ir žaidžia gražų krepšinį, pinigais, kad „KK Reaktorius“ patektų į finalą susidūręs su šita komanda tikrai nerizikuočiau.

PAGUODOS TURNYRAS (AŠTUNTFINALIAI)

BROLIAI ŠAUNUOLIAI – ŠKK ŠNAPIAI 0:20

Į dvikovą su „ŠKK Šnapiais“ atvyko „Brolių Šaunuolių“ komandos vadovas, kapitonas ir du šio sezono naujokai. Penkto žaidėjo komanda per 15 minučių nesulaukė, todėl jei buvo įskaitytas techninis pralaimėjimas 0:20. Reguliaraus sezono nugalėtojai po lengvo šoko aštuntfinalyje sezoną baigė ir paguodos turnyre.

O.P.A. – VISAD GATAVS 61:58

„O.P.A.“ geriau pradėjo dvikovą ir 1-4 minutę buvo priekyje 2-4 taškais. Vėliau daug taškų iš po krepšio „vertę“ šios komandos žaidėjai nutolo. Kai pirmą tritaškį rungtynėse pataikė Artūras Pūkys, jam iš karto tuo pačiu atsakė Vygantas Versockas pataikęs savo pirmąjį tolimą metimą. Antras šio gynėjo tritaškis po dar 2 minučių tylos leido „Visad gatavs“ komandai atsitiesti, o kėlinį komandos baigė taikiai 21:21. „Visad gatavs“ per 10 minučių rodytas žaidimas buvo labai chaotiškas, o „O.P.A.“ priešingai stengėsi žaisti ramiau, nedeginti be reikalo jėgų ir branginti kamuolį. Antras kėlinys kurį „O.P.A.“ laimėjo 17:13 vyko labai lygiai, tik jo viduryje pora minučių „Visad gatavs“ buvo patekę į duobę, o komandos taškus rinti sugebėjo tik baudos metimais. Trečias kėlinys prasidėjo Pauliaus Bodindorfo dvitaškiu 40:34 ir Jurijaus Chšanovskij antra technine pražanga, po kurios jis buvo priverstas palikti aikštelę. Komandos klydo, nepataikė metimų. Pirmi užsikabino „Visad gatavs“ kurie spurtavo 7:0. Nerezultatyvus ketvirtis baigėsi „O.P.A.“ ekipai išlaikant persvarą savo rankose 44:42. Lemiamo ketvirto metu 58:55 „Visad gatavs“ įsiveržė į priekį. Baudos metimą pataikė Vygantas Versockas, o po antro netaiklaus kamuolį sugriebęs Artūras Pūkys jau kitoje aikštelės pusėje privertė prasižengti varžovą 56:58. Vygantas Versockas labai netaikliai atakuoja iš toli, o kamuolį atkovoję „visada pasiruošę“ prameta dar vieną tritaškį. „O.P.A.“ spaudžia laikas, tačiau Donatas Strakšys neskuba ir užtikrintai baigią ataką taikliu metimu 58:58. Komandoms apsikeitus nesėkmingomis atakomis „Visad gatavs“ mintimis jau pratęsime, tačiau papildomų 5 minučių žaisti nenori „O.P.A.“, kurios gynėjas Vytautas Račkauskas su kėlinio sirena pataiko pergalingą tritaškį.

„O.P.A.“ komandos žygi šio sezono labirintais pratęsti padėjo puikus visų svarbiausių komandos krepšininkų žaidimas. Vytautas Račkauskas pelnė 19 taškų, Paulius Bodindorfas pridėjo 16, Donatas Strakšys 13, Artūras Pūkys 11 (13 atk. kam.). „Visad gatavs“ komandoje 17 taškų surinko Vygantas Versockas, 14 pelnė Pavel Jazovit, 10 Dainius Čepas.

BC BOKALAURAI – STOVI.LT 60:65

Rungtynes abi komandos pradėjo smarkiai susikaustę ir per dvi pirmas rungynių minutes spėjo pelnyti tik po 2 taškus. Pirmieji savo mechanizmo svirtis, velenus ir krumpliaračius susireguliavo „BC Bokalaurai“. Nuo jų greitų kontraatakų „Stovi.lt“ komandai sekėsi sunkiai gintis. Kėliniui einant į galą komandos pasikeitė rolėmis. Varžovų gynyboje klimpę „BC Bokalaurai“ sunkiai rinko taškus, o „Stovi.lt“ jokių bėdų puolime neturėjo. Simonas Zairys pataikęs tritaškį sumažino savo komandos atslikimą iki minimumo 15:16, tačiau paskutinę sėkmingą ataką šio kėlinio metu užbaigęs Vytautas Sipavičius leido „Stovi.lt“ ekipai ketvirtį laimėti 18:15. Antrajame kėlinyje „BC Bokalaurai“ susispaudė po krepšiu, priversdami varžovus iš baudos aikštelės prieigų mesti tik sunkius metimus. Regimantas Kerpė tritaškiu „Stovi.lt“ persvarą padino iki 6 taškų 21:15, tačiau jau netrukus Edgar Maroz pelnė ir pirmuosius savo taškus kėlinyje bei išjudino savo komandos puolimą 17:21. Kėlinio eigoje sąlygas diktavo lygos naujokai, tačiau niekaip nesugebėjo atitrūkti per saugesnį atstumą, o likus žaisti 2 minutes iki didžiosios pertraukos vienas po kito šios komandos metimai skriejo pro šalį. Mindaugas Karoblis pelnė 4 taškus be atsako ir pradėjo komados spurtą 6:0 kurį dvitaškiu iš po krepšio baigė Paulius Jasukaitis 34:27. Susikrovę šiokį tokį kapitalą lygiame trečiajame kėlinyje „BC Bokalaurai“ jį dar šiektiek padidino 49:39. Ketvirtą kėlinį neturėję kur trauktis „Stovi.lt“ žaidėjai ėmė labai kibiai gintis, priversdami varžovus klysti, tuo pasinaudoję jie surengė daug greitų atakų, nuo kurių apsiginti buvo labai sunku. Tvirtai paėmę žaidimo gijas į savo rankas, jie netrukus netik pavijo varžovus, tačiau ir persvėrė rezultatą savo naudai 60:58. Eimantas Kašelionis pataikė baudos metimą, Žygis Palaitis ir Deividas Baltrušaitis pridėjo po dvitaškį, o šis dar vienas spurtas galutinai pribaigė sezoną baigusius „BC Bokalaurus“. Įdomus faktas: „BC Bokalaurų“ lyderis ir rezultatyviausias komandos žaidėjas (21,71 vid.) Paulius Jasukaitis šį kartą pelnė vos 13 taškų ir surinko (-3) naudingumo balus bei sužaidė prasčiausias sezono rungtynes, kurios buvo lemtingos.

„Stovi.lt“ komandoje rezultatyviausias buvo Eimantas Kašelionis su 17 taškų, 13 pridėjo Vytautas Sipavičius (10 atk. kam.), Žygis Palaitis 11, Deividas Baltrušaitis 10 taškų. „BC Bokalaurams“ 15 taškų pelnė Ignas Pudžiuvėlis, 13 pridėjo Paulius Jasukaitis, po 10 surinko Marijus Sveikauskas ir Mindaugas Karoblis.

BET KOKS – SIETUVA 23 81:93

Dvikovą greitu dvitaškiu iš po krepšio pradėjo Paulius Macijauskas, tačiau „Bet Koks“ nieko nelaukė ir varžovams greitai atsakė tuo pačiu 2:2. Po Deivido Aukštuolio tritaškio „Sietuva 23“ įsiveržė į priekį 5:2, tačiau tai visiškai neišgąsdino jų varžovų, kurie į visus klasiokų bandymus pabėgti atsakydavo taikliais metimais. Po rezultatyvaus pirmo ketvirčio „Bet Koks“ pabėgo į priekį 23:21. Labai užtikrintai ši komanda žaidė ir antrą rungtynių „raundą“. Ketvirčiui artėjant prie pabaigos ši ekipa pirmavo 42:37, tačiau iš po krepšio dar vieną savo metimą „įvertęs“ Tomas Jasiulis leido „sietuviečiams“ lengviau atskvėpti, nes įpusėjus rungtynėms atsilikimas nuo 5 taškų sumažėjo iki 3. „Bet Koks“ nesunkiai apsigynė nuo pirmosios varžovų atakos po didžiosios pertraukos bei patys pelnė taškus 44:39. Donatas Balandis du kartus iš eilės blokavo Tomą Jasiulį, tačiau pastarasis trečiu bandymu įmetė metimą su savo „skriaudiko“ pražanga sumažindamas atsilikimą iki 2 taškų 42:44. Įsibėgėję „sietuviečiai“ netik pavijo varžovus, tačiau ir pasiūlė jiems labai kibią gynybą, kas leido šiai komandao prieš ketvirtą kėlinį susikrauti 14 taškų kapitalą 69:55. Kaip parodė ketvirtasis kėlinys šis klasiokų 9 minučių geras darbas ir buvo lemtingas komandai patenkant į paguodos taurės ketvirtfinalį. Abi komandos šiose rungtynėse demonstravo rezultatyvų žaidimą, labai panašūs jų rodikliai ir statistikos protokole, vienintelis faktorius pagal kurį „Sietuva 23“ smarkiai pranko varžovus baudos metimai jų pergalę šventusi komanda metė 23 (18 pataikė), „Bet Koks“ metė 12 (7 pataikė).

„Sietuva 23“ į ketvirtfinalį vedė trys milžinai, kurie surinko 73 taškus. Deividas Aukštuolis jų pelnė 27, Tomas Jasiulis 26, Paulius Macijauskas 20 (10 atk. kam.). Paskutinėse „Bet Koks“ sezono rungtynėse nesulaikomas buvo Donatas Balandis surinkęs 35 taškus bei pasiekęs asmeninį sezono rezultatyvumo rekordą. Pastaruoju metu puikią sportinę formą demonstravęs Kazys Kanevičius pridėjo 10.

/DIENOS MVP/

Eduardas Rogačiov „KK Reaktorius“:Legendinis komandos žaidėjais vienose iš svarbiausių sezono rungtynėmis suspindėjo visu ryškumu. Krašto puolėjas surinko 36 taškus, atkovojo 9 atšokusius kamuolius, atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų, blokavo 5 varžovų metimus, suklydo 1 kartą ir užsidirbo 2 asmenines pražangas. Šis puikus asmeninis pasirodymas buvo įvertintas 52 naudingumo balais. Eduard Rogačiov netik buvo geriausias pagal 5 iš 7 statistikos kategorijų, tačiau ir varžovų krepšį atakavo fantastišku taiklumu. Baudos metimai 2/2, dvitaškiai 5/8, tritaškiai 8/9.

/DIENOS REKORDAI/

Daugiausiai naudingumo balų:Eduard Rogačiov „KK Reaktorius“ (52)

Daugiausiai pelnytų taškų:Eduard Rogačiov „KK Reaktorius“ (36)

Daugiausiai atkovotų kamuolių:Edgar Kolendo „TG Sokol“ (18)

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų:Eduard Rogačiov „KK Reaktorius“, Deividas Aukštuolis „Sietuva23“, Andrius Gaidys „Comma 313“ (9)

Daugiausiai perimtų kamuolių:Eimantas Kašelionis „Stovi.lt“ (8)

Daugiausiai blokuotų metimų:Eduard Rogačiov „KK Reaktorius“ (5)

Daugiausiai pataikytų tritaškių:Eduard Rogačiov „KK Reaktorius“ (8)