Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
Paguodos turnyro komandų įvertinimas.

Gegužės 10 dieną startuoja SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS – PAGUODOS TURNYRAS.

Šį sezoną pasikeitus formatui jame vieno minuso sistema varžysis 17-20 vietą reguliaraus sezono metu užėmusios „ŠKK Šnapių“, „Visad gatavs“, „BC Bokalaurų“, „Bet Koks“ komandos bei aštuoni kolektyvai gegužės 3 dieną turėję pripažinti TOP8 lygos komandų pranašumą aštuntfinalyje. Dvylika rungtynių ir dvylika komandų kurias nuo triumfo šiame turnyre skiria 4 rungtynės. Oficiali lygos svetainė www.krepsinistau.lt pristato  SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS – PAGUODOS TURNYRO apžvalgą, kurioje trumpai apžvelgsime komandų privalumus ir trūkumus bei pabandysime paprognozuoti kuri komanda gegužės pabaigoje kels į viršų nugalėtojų taurę.

APIE KOMANDAS, JŲ TRŪKUMUS IR PRIVALUMUS:

[ 9 ] BC KIBIRAI

PRIVALUMAI: 1.Komananda turi aiškų lyderį Rolandą Bajorą, kuris net ir tada kai sužaidžia žemiau savo galimybių ribų yra pavojingiausias komandos žaidėjas kuriuo galima pasitikėti tiek renkant taškus, tiek ginantis. Dažniausiai jo komandos draugams nereikia ką galvoti su kamuoliu, tereikia paduoti jį laiku „centrui“ ir jis pats viską padaro iki galo. 2.Komandoje nėra jokių pykčių ir ginčų dėl pasiskirstymo vaidmenimis bei žaidimo minučių, o tai komandai leidžia dalintis kamuoliu ir demonstruoti komandinį žaidimą. Komanda per rungtynes atlieka po 12,82 rezultatyvaus perdavimo pagal šį rodiklį nusileisdama vos 2 paguodos turnyro komandoms „KK Alkaniems“ ir „Broliams Šaunuoliams“. 3. Komanda turėdama gerą „centrą“ ir būrį jam pagalbininkų sėkmingai kovoja dėl atšokusių kamuolių (labiausiai po varžovų krepšiu). Jų rinkdama po 38,59 per rungtynes komanda 9 lygoje. 4.„BC Kibirai“ per rungtynes blokuoja po 2,94 varžovų metimus (4 vieta lygoje) ir neleidžia po savuoju krepšiu „siausti“ varžovų gynėjams.

TRŪKUMAI: 1. Vienas didžiausių komandos minusų yra trumpas atsarginių žaidėjų suolelis. Nors komanda paguodos turnyre galės remtis 10-ties žaidėjų paslaugomis sunku tikėtis, kad paskutiniu metu negausiai besirinkę į rungtynes jie susirinks visi. 2. Komandos praėjusio sezono svarbūs žaidėjai Tomas šilingis ir Edgaras Binkys, taip ir nepasiekė bent kažko panašaus į optimalią sportinę formą, taip kelis kartus matėme blykstelėjimu, tačiau jų buvo mažai ir tikėtis kažko daugiau nei pakenčiamo žaidimo iš jų bus sunku. 3. „BC Kibirų“ įžaidėjai Lukas Jurkšaitis ir Simas Pauža atlieka atitinkamai 4,67 ir 4,80 rezultatyvius perdavimus kas yra puikus rezultatas, tačiau šį sezoną jie mažai kelia pavojaus varžovų krepšiui pelnomais taškais ir tai tikrai vienas iš komandos minusų, nes vien tik sukurtų progų kitiems dažnai nepakanka, o ir varžovų gynybai palengvėja ne viena užduotis. 4. „BC Kibirai“ per rungtynes praranda po 16,29 kamuolius, o tai yra pats blogiausias rezultatas tarp visų sezoną tęsiančių dar komandų.

OPTIMALUS STARTINIS PENKETAS: Rolandas Bajoras (C), Simas Vasiliauskas (PF), Tomas Paliulis (SF), Karolis Levarauskas (SG), Simas Pauža (PG).

REGULIARUS SEZONAS: 9 vieta (8/8). Reguliarųjį sezoną „BC Kibirai“ pradėjo „D“ grupėje, laimėjusi per 7 rungtynes 4 kartus nusileido turnyrinėje lentelėje „Negerų“ ir „Comma 313“ ekipoms ,kurioms pralaimėjo atitinkamai 34:64 ir 67:104. Dar vieną nesėkmę komanda patyrė pirmo etapo metu kai 72:79 turėjo pripažinti „Visad gatavs“ kolektyvo pranašumą. Patekusi į TOP12 grupę komanda neatsinešė įskaitinių taškų iš pirmo etapo ir net 28,50 taško skirtumu pralaimėjo dvi pirmas antrojo etapo rungtynes. Kai atrodė, kad komanda pateko ne ten kur turėjo ji laimėjo 3 kartus iš eilės, o reguliarų sezoną baigė skambia pergale 82:80 prieš „KK Išjunk šviesą“.

AŠTUNTFINALIS: Komanda dėl patekimo į ketvirtfinalį kovojo su „TG Sokol“ ir tą gana sėkmingai darė 28 minutes. Po 30 minučių 36:34 pirmavę „BC Kibirai“ 4 kėlinį pralaimėjo net 2:22, o galutinis rungtynių rezultatas buvo 38:56 varžovų naudai.

LYDERIS: „BC Kibirų“ komandoje ryškiausia žvaigždė yra Rolandas Bajoras ir to niekas nepaneigs. „Centras“ viso sezono metu rungtyniauja tikrai pakiliai. Būdamas 204 cm ūgio aukštaūgis mėgsta mesti tritaškius ir juos dažniausiai pataiko bent 32,61% taiklumu, viso jam per rungtynes pavyksta surinkti po 24,88 taško, atkovoti 11,38 kamuolius, blokuoti 2,44 varžovų metimus. Rinkdamas po 24,94 naudingumo balus jis į viršų šiuo metu praleidžia vos 6 lygos žaidėjus, o pagal pelnomus taškus yra 7. „BC Kibirų“ lyderis pasirengęs savo komandą vesti į priekį iki pat paguodos turnyro svarbiausių kovų, o ar ten komanda pateks trečią kartą per 4 metus parodys rungtynių eiga ir jos rezultatai.

KOMANDA IR PAGUODOS TURNYRAS: „BC Kibirai“ paguodos turnyre pirmą kartą debiutavo 2012 metų pavasarį. Pusfinalyje nemažą staigmeną įveikdami pajėgią „Peace2” komandą 41:36 peteikę šios komandos žaidėjai finale 34:47 buvo sustabdyti „Tores“ ekipos. Antrą sezoną panašių klaidų komanda nekartojo, grupės rungtynėse laimėjusi du kartus iš trijų, ji pusfinalyje 57:51 susitvarkė su „KK Perkūnų“ („KK Alkanų“ komandos branduolį sudaro šios komandos žaidėjai), o finale po atkaklios kovos 47:41 palaužė „Stovi.lt“ ekipą. Finalų MVP buvo pripažintas „BC Kibirų“ komandos įžaidėjas Simas Pauža.

[ 10 ] KK ALAKNI

PRIVALUMAI: 1. Komandos branduolys kartu žaidžia ne pirmą sezoną, o prisijungę žaidėjai Paulius Cinelis, Kristijonas Klečkauskas, Justinas Kluonaitis ir Vitalijus Danilovas komandos taktinių sumanymų neardo, būtent kibi gynyba, daug žaidimo toliau nuo krepšio yra vizitinė šios komandos kortelė. Susižaidimas ir žinojimas ką gali vienas ar kitas žaidėjas svarbiose rungtynėse dažnai būna labai svarbu. 2. „KK Alkani“ per rungtynes perima po 11,29 kamuolio ir yra pagal šį rodiklį viena pavojingiausių lygos komandų (4 vieta). 3. Paguodos turnyro komandos aukštų, fiziškai stiprių, galinčių pataikyti geru procentu „centrų” praktiškai neturi, todėl privertusi atvykti į rungtynes Vitalijų Danilovą  ši komanda turės didelį pranašumą prieš beveik visus varžovus, o žinant faktą, kad Karolis Marcinkus taip pat nepėsčias galima tikėtis laimėtos kovos po lenta, praktiškai visuose etapuose kuriuose komanda žais. 4. Komanda draugiškai dalinasi kamuoliu ir atlieka po 13,24 rezultatyvaus perdavimo (7 vieta) lygoje. Daug kas sakys, kad komandai šį rodiklį smarkiai pakėlė Andrius Gaidys, tačiau tai nėra teisybė. Be šio įžaidėjo 7 rungtynes jau sužaidusi komanda per tas rungtynes atliko po 13,71 perdavimą.

TRŪKUMAI: 1.Keli svarbūs komandai žaidėjai šį sezoną rungtynes lankė prasčiau nei pernai, todėl jų sportinė forma kelia daug klaustukų. 2.Komanda nori laimėti visas rungtynes, kuriose žaidžia ir dažnai dėl to perdega, neretai šį sezoną aikštelėje esantys žaidėjai pykstasi tarpusavyje, o tai tikrai yra rimtas pavojaus signalas dėl galimos emocinės iškrovos. 3. Komanda nemoka žaisti, tokių rungtynių kai varžovai per pirmą jų dalį susikrauna didelį pranašumą. 3.Komanda per dažnai remiasi tolimais metimais ir jau yra išmetę (458) tritaškius, o 27,95% taiklumas tikrai nėra geras rezultatas komandai už kurią daugiau tolimų metimų išmeta tik 2 lygos komandos.

OPTIMALUS STARTINIS PENKETAS: Vitalijus Danilovas (C), Adomas Gricius (PF), Romuald Zemlianskij (SF), Rapolas Šlajus (SG), Paulius Cinelis (PG).

REGULIARUS SEZONAS: 10 vieta (9/7). Reguliarų sezoną „KK Alkani“ pradėjo „C“ grupėje. Pirmosiose sezono rungtynėse 45:89 nusileista buvo „KK Išjunk šviesą“, o trečiosiose patirtas antras ir paskutinis pralaimėjimas pirmo etapo metu prieš „TG Sokol“ 48:58. Užtikrintas žaidimas prieš likusias komandas komandai leido užimti trečią vietą ir pirmą kartą patekti į TOP12 grupę. Joje komanda sugebėjo pasiekti 4 pergales iš kurių skambiausios prieš „Fabinius“ 83:68 ir „KK Fuxus“ 67:61.

AŠTUNTFINALIS: Po savaitės „KK Alkani“ vėl buvo priversti kovoti su čempionais ir šį kartą žymiai didesnės svarbos varžybose. Apie pergalę šiai komandai teko pamiršti jau po 2 kėlinių po kurių ji atsiliko 14:46. Per antrą rungtynių dalį minimaliai pranašesni už varžovus jau buvo „KK Alkani“ 44:43, tačiau galutinis rungtynių rezultatas smarkiai nuo to nepasikeitė. Pralaimėta 58:89.

LYDERIS: Komandą palikus įžaidėjui Andriui Gaidžiui ryškiausiai tarp „KK Alkanų“ išsiskiria Vitalijus Danilovas. Dvitaškius mesdamas 71,11% taiklumu, o tritaškius 47,06% jis komandai per rungtynes garantuoja 19,20 taško, taip pat tvirtas, sunkus ir aukštas „centras“ po lenta surenka po 10,00 atkovotų kamuolių kas jam garantuoja 23,40 naudingumo balus. Šis vidurio puolėjas netik aiškus komandos lyderis, tačiau ir geriausias paguodos turnyre žaisti teisę turintis aukštaūgis. Ar šita teise Vitalijus Danilovas pasinaudos parodys laikas, tačiau iki šiol iš jo atsidavimo komandai trūko (žaidė tik 5 kartus).

KOMANDA IR PAGUODOS TURNYRAS: Karolis Marcinkus, Adomas Gricius, Vaidotas Ilgius, Pranas Vaidotas Šarka ir Romuald Zemlianskij 2012/2013 metų sezoną su „KK Perkūno“ komanda 64:62 po pergalingo Aurimo Gudavičiaus metimo mažajame finale džiaugėsi bronzos medaliai, o sekantį sezoną atsiradus „KK Alkaniems“ visi jie su naujais savo komandos draugais pateko į šio turnyro finalą kur turėjo pripažinti „O.P.A.“ vyrukų pranašumą.

[ 11 ] TORES

PRIVALUMAI: 1. „Tores“ pasižymi gera gynyba ir jei to nepakako žygiui į ketvirtfinalį pilnai gali užtekti keliaujant į šio turnyro finalą. Šį sezoną paguodos turnyro dalyvės į „Tores“ krepšį metė tik po 60,83 taško. Komanda „vagia“ po 12,82 kamuolio vos 0,12 nusileisdama pirmoje vietoje esantiems „TG Sokol“ žaidėjams. 2.Lygos senbuviai turi senai kartu žaidžiantį branduolį, žaidėjai aikštelėje vieningi ir palaiko vienas kitą, kas tikrai svarbiose rungtynėse bus begalo svarbu. 3.Komanda šį sezoną buvo verčiama rengti daug pozicinių atakų ir jei prieš TOP12 grupės komandas vien to neužteko, tereikia prisiminti komandos rezultatus „A“ grupėje, kai mažesnio kalibro komandos susidūrusios su drausminga komanda krisdavo kaip lapai. 4.Erikas Augūnas ir Franek Subatovič yra svarbiausi šio sezono komandos žaidėjai, o jų stabilų žaidimą viso sezono metu galima laikyti komandos ateities pergalių garantu.

TRŪKUMAI: 1.Komanda puolime visiškai neimprovizuoja, o tai gerokai palengvina varžovų darbą gynyboje. 2.Komanda savo sudėtyje turi pakankamą skaičių žaidėjų, tačiau tik statistiškai. Jei viso sezono metu Jaroslav Mankevič (1,38 taško), Jaroslav Dombrovskij (2,86) ir Artur Žuravliov (1,38) nieko gero nenuveikė sunku tikėtis, kad kažkas pasikeis paskutinį sezono mėnesį. 3.Marek Pščolovski visada būdavo vienas iš komandos lyderių, tačiau šį sezoną rungtyniauja prasčiausiai per 7 metus, o žinant faktą, kad kito atakų organizatoriaus komanda neturi yra „kertama“ per komandos taškus.

OPTIMALUS STARTINIS PENKETAS: Erikas Augūnas (C), Vladislav Budko (PF), Karolis Ruselevič (SF), Franek Subatovič (SG), Marek Pščolovski (PG).

REGULIARUS SEZONAS: 11 vieta (6/10). Reguliaraus sezono pirmas etapas „A“ grupėje lygos senbuviams buvo tikrai neprastas. Komanda pralaimėjo tik 50:70 „Fabiniams“ ir 56:60 „KK Reaktoriui“. Patekusi tarp geriausių kaip 3 grupės komanda iš 9 rungtynių ekipa laimėjo vos vienas prieš „KK Spalio Krantą“ 59:44 ir tik šios pergalės dėka netapo praščiausia TOP12-koje žaidusia komanda.

AŠTUNTFINALIS: Prieš „Fabinius“ šiame etape jėgas išbandę „Tores“ žaidėjai pralaimėjo 55:80, o lygią kovą jiems pavyko užmegzti vos 10 pirmų minučių (22:23).

LYDERIS: Sunku būtų net įsivaizduoti ant kiek būtų dar prastesnis „Tores“ ekipos žaidimas jei ne stabilus ir patikimas pagrindinio vidurio puolėjo Eriko Augūno žaidimas. Naudingiausias komandos žaidėjas (17,13 naud. balai) šį sezoną renka po 9,06 taško (52,54% dvitaškiai), atkovoja po 10,81 atšokusio kamuolio ir dar blokuoja po 1,75 metimo. Visą komandos gynybą cementuojantis žaidėjas rezultatyvumu nusileidžia keliems savo komandos gynėjams, tačiau be jo indėlio gynyboje, statant užtvaras puolime pastarieji tikrai galėtų džiaugtis mažesniais 3-5 taškais vidurkiais. Juk mesti kai sudaromos progos gali visi, o jas sukurti kitiems sugeba tik komandai dirbti nevengiantys žaidėjai.

KOMANDA IR PAGUODOS TURNYRAS: „Tores“ komanda 2012 metais laimėjo pirmą kartą surengtą SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS – PAGUODOS TURNYRĄ. Savo trofėjų kolekcijoje turėdami bronzos medalius iškovotus 2010 metais pagrindiniame turnyre „Tores“ žaidėjai užtikrintai laimėjo 3 grupės rungtynes, pusfinalyje įveikė jau „išnykusią“ iš krepšinio žemėlapio amžiną priešininkę Maišiagalos „Maišiagalą“, o finale susitvarkė su „BC Kibirais“ 47:34.

[ 12 ] KK SPALIO KRANTAS

PRIVALUMAI: 1. Lukas Radžiūnas, Paulius Mykolaitis, Rokas Balbierius, Mantas Gajauskas, Rokas Ramanauskas ir Dovydas Grigalionis sudaro labai pavojingą gynėjų ir lengvųjų krašto puolėjų grandį, kurią surinkę visą „krantiečiai“ tikrai gali panaudoti ne vienos pergalės „nukalimui“. „KK Spalio Kranto“ net po 11-kos pralaimėjimų iš eilės bloga komanda laikyti negalima, susirinkę visi šios komandos žaidėjai tikrai gali nustebinti. Ilgas pralaimėjimų serijas turinčios komandos labai pavojingos, nes sunku nuspėti kada jos gali pagaliau laimėti. 2. Nepaisant to, kad komanda šį sezoną dažniau pralaimi, nei laimi jos puolimas yra tikrai pavojingas ir netik paguodos turnyro masteliais. Po 65,71 taško renkanti komanda 9 lygoje. 3. Komanda nešvaisto kamuolių į užrybius, tiksliai atlieka perdavimus ir per dvikovą klysdami tik po 13,18 karto yra 3 vietoje tarp visų lygos komandų. Geriau už „krantiečius“ kamuolį brangina tik „Sietuva 23“ ir „BC Dugnas“. 4. Mesdami tritaškius 33,79% taiklumu „KK Spalio Kranto“ žaidėjai visada naudoja šį savo ginklą, o kad jis veikia galėjome įsitikinti visai nesenai, kai aštuntfinalio dvikovoje į „Comma 313“ krepšį komanda pasiuntė 13 metimų iš 25. Pagal šį rodiklį tik „KK Fuxus“ ir „Brolius Šaunuolius“ praleidžianti lygoje „krantiečių“ komanda per rungtynes meta po 25,94 metimo pataikydami po 8,76. Per 17 rungtynių įmestų tritaškių vidurkio komanda nepasiekė 9 kartus.

TRŪKUMAI: 1. Pasitikėjimas savo jėgomis. Po tiek pralaimėjimų kartais atrodo, kad komandos žaidėjai net patys netiki, kad gali laimėti. 2. Peilis po kaklu „KK Spalio Krantui“ yra gynyba. Po 79,91 taško praleisdama į savo krepšį TOP12 grupėje ji buvo prasčiausia, o per sezoną 70 ir daugiau taškų į komandos krepšį krito 9 iš 17 rungtynių.

OPTIMALUS STARTINIS PENKETAS: Domantas Simanavičius (C), Dainius Palčiauskas (PF), Rokas Ramanauskas (SF), Lukas Radžiūnas (SG), Rokas Balbierius (PG).

REGULIARUS SEZONAS: 12 vieta (6/10). „KK Spalio Kranto“ užimta 2 vieta sudėtingoje „B“ grupėje tapo viena didžiausių sensacijų pirmojoje reguliaraus sezono pusėje (6/1), tačiau jau spėjusi visus nustebinti komanda spėjo ir nuvilti. TOP12 grupėje komanda nelaimėjo nei sykio, o pridėjus pralaimėjimą 62:89 pirmo etapo metu „Broliams Šaunuoliams“ pralaimėjo 10 rungtynių paeiliui.

AŠTUNTFINALIS: Į rungtynes tik šešiese susirinkę „KK Spalio Kranto“ žaidėjai puikiai metė tritaškius (13/25) ir 35 minutes kabinosi į ketvirtfinalį rungtynėse su „Comma 313“ 67:74.

LYDERIS: Dabartinis „KK Spalio Kranto“ lyderis Rokas Ramanauskas SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE nėra naujokas, su „Nekažką – VRA“ 2010/2011 metų sezone jis tapo čempionu, o dar po sezono pertraukos su „Muscleshop.lt“ finale nusileido pirmą kartą čempionų taurę kėlusiems „KK Fuxams“. Lengvojo krašto pozicijoje žaidžiantis puolėjas renka po 20,64 taško (47,83% dvitaškių, 35,56% tritaškių taiklumas), atkovoja po 4,64 kamuolio ir viso renka po 12,55 naudingumo balus.

KOMANDA IR PAGUODOS TURNYRAS: Pernai „KK Spalio Kranto“ komanda vadinosi „BC Garazhas“, o jos garbę gynė tik 5 šį sezoną komandoje esantys žaidėjai. Patekusi į paguodos turnyrą komanda nebuvo laikoma kandidate į finalo ketvertą, o tą puikiai patvirtino pralaimėtos pirmosios grupės rungtynės prieš „O.P.A.“ 44:72. Supykusi dėl šios nesėkmės komanda visą pyktį išliejo ant „Vapse Nepriciom“ ir sutriuškino du sezonus gyvavusią komandą 74:42. „KK Spalio Krantas“ pralaimėjo ir paskutines grupės rungtynes „Peace2” 54:66, tačiau tai nesutrukė patekimui į pusfinalį kuriame teko pripažinti 47:52 „KK Alkanų“ pranašumą. Be finalo likusi komanda nustebino rungtynėse dėl trečiosios vietos kai 89:68 sutriuškino „Visad gatavs“ kolektyvą, kuris antrus metus buvo laikomas pretendentais į paguodos turnyro medalius.

[ 13 ] SIETUVA 23

PRIVALUMAI: 1. Evaldas Rastenis, Deividas Aukštuolis, Tomas Jasiulis ir Paulius Macijauskas yra tie žaidėjai, kurie leidžia komandą laikyti vienais iš paguodos turnyro favoritų. Jų meistriškumu ir patirtimi abejoti neverta, tačiau turi nepasikartoti aštuntfinalio scenarijus, kai į rungtynes iš TOP4 komandos žaidėjų atėjo vienintelis Deividas Aukštuolis. 2. Tomas Matuliukštis ir Tadas Gečys aštuntfinalio rungtynėse kartu pelnė 44 taškus ir įrodė, kad esant reikalui vėl bus pasirengę gelbėti savo komandą, o tai šią ir taip pavojingą komandą daro dar sunkiau nuspėjama. Varžovams labai sunku prieš rungtynes pasiruošti dvikovai, nes niekada nėra žinoma kas iš pagrindinių ekipos krepšininkų žais. „Vasaros taurės 2014“ varžybose debiutavusi klasiokų komanda ten pasirodė, tikrai neblogai, o sukauptos patirties tikrai turėtų pakakti kovojant dėl aukštų vietų. 3. Pagal pelnomus taškus (66,11) ir naudingumo balą (56,56) „Sietuva 23“ komanda nusileidžia vieninteliai komandai „Broliams Šaunuoliams“, o keliai su ja suvesti gali tik pusfinalyje. 4. Žaisdami prieš „Sietuvos 23“ komandą varžovai negali naudoti pražangų taktikos, geriausiai lygoje metanti baudos metimus komanda juos pataiko 72,50% taiklumu.

TRŪKUMAI: 1. Prastas lyderių rungtynių lankymas. Jei komanda sugebės to išvengti, ją iki pusfinalio vargu ar kažkas sugebės sustabdyti. 2. Evaldo Rastenio trauma. Gynėjas balandžio mėnesį patyrė rankos traumą ir vargu ar šį sezoną galės žaisti pilna jėga. 3. Komanda prastokai kovoja dėl atšokusių kamuolių ir retai turi galimybę pasitaisyti po netaiklių metimų. Po 33,56 kamuolius sugriebianti komanda 22 lygoje, o už jos nugaros lieka tik trys sezoną tęsiančios komandos. Reikalus šia gali pataisyti Tomas Jasiulis, per 9 rungtynes kai žaidė vienintelis tikras komandos aukštaūgis kovą dėl atšokusių kamuolių komanda laimėjo 8 kartus.

OPTIMALUS STARTINIS PENKETAS: Tomas Jasiulis (C), Paulius Macijauskas (PF), Tomas Matuliūkštis (SF), Evaldas Rastenis (SG), Deividas Aukštuolis (PG).

REGULIARUS SEZONAS: 13 vieta (5/11). Lygos debiutantai „B“ grupėje „Broliams Šaunuoliams“, „KK Spalio Krantui“, „BC Dugnui“ ir „KK Fuxams“ pralaimėjo vidutiniu 29,25 taškų skirtumu ir gana anksti palaidojo viltis patekti į TOP12. Antrajame reguliaraus sezono etape komandai teko žaisti „F“ ir „H“ grupėse. Per 10 rungtynių nusileidusi tik 56:73 „BC Bedugnei“ klasiokų komanda užėmė geriausią vietą iš tų kas kelią į aštuntfinalį ir paguodos turnyrą skynėsi už TOP12 ribų.

AŠTUNTFINALIS: Be trijų labai svarbių žaidėjų žaidę „Sietuva 23“ žaidėjai turėjo pripažinti 71:90 vicečempionų „KK Išjunk šviesą“ pranašumą.

LYDERIS: Evaldas Rastenis vienas iš geriausių savo pozicijos žaidėjų mieste šį sezoną gindamas klasiokų garbę renka po 28,36 taškus (1 vieta komandoje), atkovoja po 9,27 atšokusius kamuolius ir viso renka 28,18 naudingumo balų. Žaidėjas greitas ir taiklus (62,00% dvitaškiai, 38,67% tritaškiai) ir jei jo dalyvavimo paguodos turnyre neapribos trauma gali tapti ryškiausiu žaidėju šiame renginyje.

KOMANDA IR PAGUODOS TURNYRAS: dalyvaus pirmą kartą.

[ 14 ] STOVI.LT

PRIVALUMAI: 1. Komadoje viso sezono metu stabiliai žaidžia Deividas Baltrušaitis ir Žygis Palaitis, tačiau nuspėti kuris iš likusių žaidėjų bus rungtynėse 3-4 pagal indėlį dažniausiai labai sunku, o tai šią komandą daro sunkiai nuspėjama. 2. „Stovi.lt“ aštuntfinalyje neblogai kovojo su „Negerais“ ir nepaisant pralaimėjimo paskutiniu metu ji dažniau laimi nei pralaimi. Komanda jau sužaidė gerą sezoną išmoko puikiai žaisti lemiamas rungtyniu minutes ir tikrai nepasimes paguodos turnyre. 3. „Stovi.lt“ žaidėjai nešvaisto 100% progų ir dažniausiai pataiko bent iš po krepšio. Mesdami 50,94% taiklumu dvitaškius jie nusileidžia tik „Broliams Šaunuoliams“ ir užima 9 vietą lygoje. Nepaisant gero pataikymo, komandos puolimas nėra stipriausia pusė, tačiau mokėjimą gera gynyba atsverti trūkumus atakuojant varžovų krepšį didelis šios komandos pliusas.

TRŪKUMAI: 1. „Stovi.lt“ visiškai nepavojinga prie tritaškio linijos. Per rungtynes ji meta tik po 14,22 tritaškius ir juos pataiko tragiškai, vos 22,27% taiklumu. Pagal šį rodiklį ji vis dar lenkia tik sezoną baigusias „BC BaC“ ir „KK Malkinės“ komandas. 2. Šią komanda galima stabdyti pražangomis, baudos metimus ji meta tik 46,40% taiklumu, prarasdama vidutiniškai dėl šios priežasties po 6,61 taško per rungtynes. Pati komanda prieš varžovus prasižengia dažniausiai šį sezoną po 15,50 karto per rungtynes.

OPTIMALUS STARTINIS PENKETAS: Danas Janonis (C), Žygis Palaitis (PF), Deividas Baltrušaitis (SF), Eimantas Kašelionis (SG), Kristijonas Gailius (PG).

REGULIARUS SEZONAS: 14 vieta (11/6). Pernai komanda savo pasirodymą baigė labai anksti, šį pirmo etapo metu „B“ grupėje taip pat didelių kalnų nenuvertė. Laimėjo 3 rungtynes iš 7. Antrą etapą komanda pradėjo pralaimėjimu „Sietuvai 23“ 55:69, tačiau vėliau „iššovė“ ir per 9 rungtynes pralaimėjo tik kartą 48:59 „BC Bokalaurams“. „H“ grupėje keturioms komandoms surinkus vienodą taškų skaičių „Stovi.lt“ nusileido tik „sietuviečiams“, nes prieš kitas komandas buvo laimėjusi sunkias kautynes tarpusavio dvikovose.

AŠTUNTFINALIS: Sezono „išsišokėlių“ rungtynėse „Stovi.lt“ rezultatu 59:69 turėjo pripažinti „Negerų“ pranašumą. Po pirmo kėlinio komandas skyrė 5 taškai, po dviejų 10, po trijų 8.

LYDERIS: Šioje komandoje lyderio vaidmens gali imtis beveik bet kuris žaidėjas. Deividas Baltrušaitis buvo rezultatyviausias, Kristijonas Gailius „tempė“ komandą į priekį pirmą – antrą kėlinį, o Eimantas Kašelionis pataikė pergalingą metimą. Šių žaidėjų darbas aikštelėje šį sezoną buvo labiausiai ir dažniausiai matomas, tačiau nereikėtų užmiršti, kad komandoje yra toks vyrukas Žygis Palaitis, kuris visada renka po 11,59 taško, atkovoja po 10,18 atšokusio kamuolio, pelnydamas savo komandai net po 16,18 nadingumo balo, kas yra geriausias rezultatas komandoje. Tylus, daug nematomo darbo aikštelėje atliekantis, egzotiškos išvaizdos krašto puolėjas per tris sezonus praleistus SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE demonstruoja geriausią žaidimą ir savo sunkiu darbu veda komanda pirmyn.

KOMANDA IR PAGUODOS TURNYRAS: Lygoje debiutavę 2012/2013 metų sezoną „Stovi.lt“ iškovojo paguodos turnyro sidabro medalius, finale 41:47 nusileisdami„BC Kibirams“. Iš reguliaraus sezono metu buksavusios komandos niekas nieko nesitikėjo ir ji nustebino lemiamas grupės varžybas 67:60 laimėdama prieš „Visad gatavs“, o pusfinalyje 58:49 nuleisdama ant žemės „skrajoti“ pradėjusius „ŠKK Šnapius“. Komanda nei vienose rungtynėse nebuvo laikoma favoritais, tačiau iš 4 rungtynių pralaimėjo tik pirmas grupėje ir finalines.

[ 15 ] O.P.A.

PRIVALUMAI: 1. Tris metus kartu šilto ir šalto mačiusi sudėtis, leidžia komandai būti vieningai bei kovingai dirbti gynyboje. Komanda turi aiškų lyderį pagal taškus, naudingumą ir atkovotus kamuolius pirmaujantį Artūrą Pūkį bei krūvą žaidėjų kurie bet kuriose rungtynėse gali suvaidinti net už jį svarbesnį vaidemenį, o tai komandą daro labai pavojinga. 2.Fiziškai stiprūs „O.P.A.“ puolėjai per rungtynes atkovoja po 38,53 atšokusius kamuolius, kas leidžia jei netik užimti 10 vietą lygoje, bet ir kompensuoti ne patį geriausią pataikymą iš žaidimo. 3. „O.P.A.“ renka po 64,47 taško per dvikovą (11 vieta lygoje), o tai leidžia komandai pagal šį rodiklį lenkti visas komandas kurias ji gali sutikti iki paguodos turnyro finalo.

TRŪKUMAI: 1. Komanda per rungtynes po 15,00 karto pažeidžia taisykles ir pagal tai lygoje pranoksta tik „Stovi.lt“ ir „Tores“ komandas. Būtent pražangos ribojančios žaidėjų veiksmus gynyboje antrojoje rungtynių pusėje yra rimtas trūkumas komandai kuri nori vėl žaisti šio turnyro finale.

OPTIMALUS STARTINIS PENKETAS: Artūras Pūkys (C), Donatas Strakšys (PF), Paulius Bodindorfas (SF), Evaldas Pieslys (SG), Vytautas Račkauskas (PG).

REGULIARUS SEZONAS: 15 vieta (10/6). Prieš sezono startą, komanda buvo įvardinta kaip potenciali kandidatė į TOP12 grupę, tačiau „B“ grupėje startuota buvo 3 pralaimėjimais, o ir vėliau pernai paguodos turnyrą laimėjusi komanda pasiekė tik dvi pergales prieš sezoną jau senokai baigusias „KK Malkinės“ ir „BC Bokalaurų“ komandas. Pirmo etapo metu padarytas klaidas komanda ištaisė antrajame etape skindama vieną pergalę po kitos ir jei ne pralaimėjimas 74:94 „Sietuva 23“ komandai „O.P.A.“ galutinėje reguliaraus sezono rikiuotėje matytume aukščiau.

AŠTUNTFINALIS: „O.P.A.“ ramesnėse nei tikėtasi rungtynėse turėjo 58:71 pripažinti vienų iš šio sezono favoritų „KK Reaktoriaus“ pranašumą.

LYDERIS: Veržlus, kovingas, agresyvus ir emocingas – tokie epitetai Artūrui Pūkiui nėra svetimi. Kieta fizine kova po krepšiu mėgstantis 196 cm ūgio atletas jau trečią sezoną iš eilės yra „O.P.A.“ komandos žvaigždė.  Šį sezoną „centro“ ir sunkaus krašto pozicijoje galintis žaisti Artūras Pūkys pirmauja komandoje pagal atkovotus kamuolius (10,73), naudingumo balą (16,27), o surengęs reguliaraus sezono paskutinėse rungtynėse puikų dar vieną pasirodymą (pelnė 37 taškus ir atkovojo 20 atšokusių kamuolių) tapo ir rezultatyviausiu savo ekipos žaidėju (13,67 taškai). Sustabdyti vienas prieš vieną šį tvirtai sudėtą aukštaūgį kitoms paguodos turnyro komandoms bus begalo sunku.

KOMANDA IR PAGUODOS TURNYRAS: 2014 metų pavasarį „O.P.A.“ kėlė į viršų paguodos turnyro nugalėtojų taurę. Grupės rungtynėse įveikusi „BC Garazhą“, „Peace2“ ir „Vapse Nepriciom“, ji pusfinalyje 67:57 įveikė „Visad gatavs“, o finale nesulaukė pasipriešinimo iš „KK Alkanų“ 59:44.

[ 1 ] BROLIAI ŠAUNUOLIAI

PRIVALUMAI: 1. „Brolių Šaunuolių“ po fiasko oficialiai nepaliko nei vienas žaidėjas, o tai reiškia, kad su tokiais žaidėjais kaip Darius Jovaiša, Darius Dūdėnas, Gediminas Povilauskas ar Deimantas Pavlovskis turės geriausią sudėtį tarp visų paguodos turnyro dalyvių. Aukšto meistriškumo lyderiai ir krūva žaidėjų kurie kitose komandose jei ir nebūtų lyderiais tikrai galėtų žaisti starto penkete turėtų šiai komandai garantuoti vietą mažiausiai pusfinalio rungtynėse. 2. „Broliai Šaunuoliai“ gyvuoja jau 10 metų ir yra labiausiai patyrusi paguodos turnyro komanda. Du kartus SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS finale žaidusi bei kartą laimėjusi komanda, net tris kartus buvo patekusi ir tarp 4 geriausių „Vasaros taurės“ turnyro komandų bei kartą pasipuošė bronzos medaliais. 3.Apie komandos meistriškumą išsikiriantį ją iš kitų šio turnyro dalyvių puikiai byloja komandos statistikos rodikliai, komanda tarp geriausių 5 lygos komandų šiuo metu nepatenka tik pagal blokuotus metimus, rezultatyvius perdavimus ir klaidų skaičių.

TRŪKUMAI: 1. Reguliarų sezoną laimėjusiai komandai, po nesėkmės aštuntfinalyje gali būti sunku nusiteikti paguodos turnyro rungtynėms, būtent motyvacijos stoka šiai komandai gali pakišti koją laimint šį turnyrą. 2. „Brolių Šaunuolių“ gynyba kaip parodė aštuntfinalio rungtynės su „BC Dugnu“ nevisada sėkmingai be pražangų gali apsiginti vienas prieš vieną. Nors varžovų pasiūlyti panašų žaidimą, kokį rodė „dugniečiai“ paguodos turnyre praktiškai nėra, galima akistata su „Sietuva 23“ gali atskleisti dar kartą šį „Brolių Šaunuolių“ komados trūkumą, juk tokie vyrukai, kaip Evaldas Rastenis, Deividas Aukštuolis, Tomas Jasiulis, Paulius Macijauskas ar Tomas Matuliukštis mėgsta žaisti vienas prieš vieną ir turi daugiau energijos už „BC Dugno“ veteranus.

OPTIMALUS STARTINIS PENKETAS: Gediminas Povilauskas (C), Darius Dūdėnas (PF), Darius Jovaiša (SF), Deimantas Pavlovskis (SG), Marius Krukonis (PG).

REGULIARUS SEZONAS: 1 vieta (15/1). Reguliaraus sezono nugalėtojais tapę „broliai“ sezoną pradėjo paeiliui laimėdami10 rungtynių, o pirmą pralaimėjimą į savo sąskaitą įsirašė tik 2015-02-22 dieną, kai po labai atkaklios 66:69 nusileido „KK Reaktoriui“. Tai buvo pirmas ir paskutinis komandos pralaimėjimas per 16 reguliaraus sezono rungtynių.

AŠTUNTFINALIS: Reguliaraus sezono nugalėtojai tapo didžiausiais šio etapo nelaimėliais. Visas rungtynes kovoję „Broliai Šaunuoliai“ turėjo pripažinti 59:64 tik 16 vietą reguliaraus sezono metu užėmusių „BC Dugno“ žaidėjų pranašumą.

LYDERIS: „Brolių Šaunuolių“ gynėjas Deimantas Pavlovskis aštuntfinalyje prieš „BC Dugną“ sužaidė prasčiausias sezono rungtynes (pelnė tik 13 taškų, pataikė iš žaidimo 4/15 metimų), tačiau ir toliau išlieka vienu geriausiu lygos žaidėju. Po 32,63 taškus renkantis jaunas žaidėjas yra pagal šį rodiklį 2 lygoje. Per rungtynes dvitaškius 58,89%, o tritaškius net 40,82% taiklumu metantis žaidėjas renka po 24,00 naudingumo balus, kas šiuo metu jam leidžia užimti 9 vietą lygoje. Jei „Broliai Šaunuoliai“ kels į viršų paguodos turnyro nugalėtojų taurę šis žaidėjas bus pagrindinis pretendentas laimėti finalų MVP statulėlę.

KOMANDA IR PAGUODOS TURNYRAS: dalyvaus pirmą kartą.

[ 17 ] ŠKK ŠNAPIAI

PRIVALUMAI: 1. Komanda turi du stabilius žaidėjus ir jie neabejotinai gelbės komandą nuo didelių nemalonumų. Algirdas Macijauskas per rungtynes rinkdamas po 19,89 taško šį sezoną žaidė 9 rungtynes iš kurių 20 ir daugiau taškų rinko 5 iš jų, o be dviženklio skaičiaus taškų aikštelė paliko vos kartą. Antras žaidėjas kuriuo komanda gali didžiuotis yra įžaidėjas Tadas Gimžauskas. Jaunam atletui dažnai nepavyksta išvengti bereikalingų techninių pražangų, tačiau jis komandai garantuoja po 12,33 taško, 4,93 atkovotus kamuolius ir svarbiausia 5,13 rezultatyvius perdavimus. Pralaimėti niekada nenorintis gynėjas pagal šį rodiklį 10 lygoje. 2. Komanda neturi 2 metrų ūgio „centrų“, tačiau gerai kovoja dėl atšokusių kamuolių po abiem krepšiais, jų rinkdami po 38,76 per rungtynes „ŠKK Šnapiai“ dalinasi 5-8 vietą su tokiomis komandomis, kaip „KK Reaktorius“, „KK Išjunk šviesą“ bei „Negeri“. Geriau iš paguodos turnyro dalyvių dėl atšokusių kamuolių kovoja „Broliai Šaunuoliai“ (41,35 kamuolio, pirma vieta lygoje). Pasinaudoję šiuo savo koziriu „ŠKK Šnapiai“ jau aštuntfinalyje gali sumažinti favoritų efektyvumą. 3. „ŠKK Šnapiai“ nelabai norėjo žaisti su „BC Dugnu“ (sakė neįdomu), o dabar kai viskas apsisuko 180 laipsnių kampu komandai jau nėra ką prarati, būtent tai, kad komandos neslėgs jokia įtampa gali tapti jos dedeliu pliusu, juk ir iš „BC Dugno“ mažai kas tikėjosi ką jie sukūrė.

TRŪKUMAI: 1.Nors komanda yra deklaravusi, kad jos treneris yra Dainius Glebus jo indėlio komandos žaidime visiškai nematome. Komandai labai smarkiai trūksta drausmės ir tvirtos rankos nuo suolo ir tai yra tikrai vienas iš didžiausių trūkumų neleidžiančių jei žaisti geriau. Pasitaręs su kitais ant suolo esančiais žaidėjais keitimus „reguliuoja“ Andrius Švedas, tačiau tuo vadovavimas nuo suolo ir baigiasi. 2. „ŠKK Šnapiai“ dvitaškius meta 41,98% taiklumu, tritaškius tik 23,85% ir per rungtynes renka tik po 60,35 taško. Pagal šį rodiklį iš paguodos turnyro dalyvių prasčiau pasirodo tik „Tores“ žaidėjai (59,76 taško), o žinant tai, kad ši komanda antrą sezono dalį praleido TOP12 grupėje, kur komandų gynybos pajėgumai visai kiti „ŠKK Šnapių“ puolimą galima laikyti prasčiausiu iš visų 12-kos komandų turinčių tikslų paguodos turnyre.

OPTIMALUS STARTINIS PENKETAS: Tadas Česnulis (C), Džiugas Vaitkus (PF), Algirdas Macijauskas (SF), Marius Ditkevičius (SG), Tadas Gimžauskas (PG).

REGULIARUS SEZONAS: 17 vieta (9/8). „ŠKK Šnapiams“ po geriausio komandos istorijoje 2013/2014 metų sezoną prieš „C“ grupės kovas buvo prognozuojama vieta tarp trijų geriausių, tačiau komanda pralaimėjo pirmą sezono dvikovą 42:66 „TG Sokol“ komandai, vėliau nesugebėjo pasipriešinti „KK Išjunk šviesai“ 46:81 ir galiausiai 66:74 pralaimėjo kovą dėl trečiosios pozicijos „KK Alkaniems“. Patekusi tarp 20-ties komandų likusių už TOP12 borto „ŠKK Šnapių“ komanda įrodė, kad tos komandos jei yra įveikiamos ir laimėjo 5 rungtynes iš eilės. Prieš „H“ grupės varžybų startą komanda buvo laikoma rimtais kandidatais į aštuntfinalį, tačiau kai labiausiai reikėjo gero žaidimo, komanda pateko į duobę ir pralaimėjo net 5 rungtynes iš eilės. Galima sakyti, kad komandai trūko netik susikaupimo, bet ir sėkmės. „Stovi.lt“ nusleista 46:50, „O.P.A.“ 54:56, o prieš „Bet Koks“ patirtas pralaimėjimas 73:74 tikriausiai yra kvailiausias šiame sezone per visas rungtynes kiek buvo jau sužaista. Komanda rungtynių gale turėjo 8 taškų persvarą, tačiau ją labai neapdairiai sužaidę gynyboje paleido vėjais.

AŠTUNTFINALIS: nepateko.

LYDERIS: Algirdas Macijauskas krepšinyje ne naujokas, todėl puikiai pritapo prie savo naujos ekipos. „ŠKK Šnapių“ komandoje debiutavęs lengvasis krašto puolėjas renka po 19,89 taško, atkovoja po 5,33 atšokusius kamuolius ir niekada nestokoja kovingumo. Jei žaidėjas ras motyvacijos ir toliau ginti šios komandos garbę jis neabejotinai bus viena ryškiausių asmenybių netik savo komandoje, bet ir visame paguodos turnyre.

KOMANDA IR PAGUODOS TURNYRAS: Pirmą kartą 2013 metais paguodos turnyre „ŠKK Šnapiai“ dalyvavo po „BC Šnipiškių“ vėliava ir tada tik per plauką liko be bronzinių apdovanojimų. Grupės varžybas pradėję pergale 74:57 prieš „TG Sokol“ komandos žaidėjai iškovojo skambiausią savo pergalę, o po to per dvi likusias rungtynes laimėję kartą pateko į pusfinalį. „Iššovusi“ komanda pusfinalyje 49:58 turėjo pripažinti „Stovi.lt“ pranašumą. Mažasis finalas kuriame „BC Šnipiškės“ susitiko su „KK Perkūnu“ vyko labai atkakliai, o pagrindinio rungtynių laiko nepakako tam, kad būtų išaiškintas nugalėtojas. Iki pratęsimo pabaigos likus 0,3 sekundės „šnapiai“ jau galvojo apie antrą pratęsimą ir pražiopsojo pergalingą metimą pataikiusį varžovų puolėją 62:64. Gavę rimtą pamoką „ŠKK Šnapių“ žaidėjai sekantį sezoną pasirodė žymiai geriau ir pateko tarp 16-kos geriausių lygos komandų.

[ 18 ] VISAD GATAVS

PRIVALUMAI: 1. Komanda turi aiškų lyderį Vygantą Versocką kuris netik renka po 20,35 taško, bet ir atlieka po 5,29 rezultatyvius perdavimus (8-9 vieta lygoje). 2. Komanda moka kibiai ir agresyviai gintis. Per rungtynes ji perima po 10,06 kamuolio ir po 3,00 karto blokuoja varžovų metimus. Pagal pirmą rodiklį ji dalinasi 7-8 vietas lygoje, o pagal antrą yra geriausia iš 12-kos paguodos turnyro komandų.

TRŪKUMAI: 1. Trumpas suolas. Komandoje liko 8 žaidėjai galintys žaisti paguodos turnyro varžybose, o tai tikrai yra didelis trūkumas siekiant gerų rezultatų. 2. Komanda yra emocinga, dažnai daug energijos išnaudoja ginčams su teisėjais, komandos puolime labai trūksta drausmės. Primytyvus ir pats komandos puolimas, kuris dažniausiai paremtas tolimais metimais. Per 17 šio sezono jau sužaistų rungtynių „Visad gatavs“ 60 taškų nerinko net 9 kartus. Per rungtynes komanda tritaškius meta dažniausiai iš visų lygos komandų, po 29,88 karto, tačiau geru pataikymu pasigirti negali, vos 24,61% jos tolimų metimų pasiekia tikslą, o tai leidžia pranokti vos pora komandų kurios varžysis paguodos turnyre.

OPTIMALUS STARTINIS PENKETAS: Vladimir Beneš (C), Dainius Čepas (PF), Andrius Valentinavičius (SF), Pavel Jazovit (SG), Vygantas Versockas (PG).

REGULIARUS SEZONAS: 18 vieta (8/9). Pirmą etapą „D“ grupėje „Visad gatavs“ baigė laimėdama 3 kartus per 7 rungtynes, o po jo pasigirti galėjo nebent tuo, kad 79:72 palaužė gerai šį sezoną žaidusią „BC Kibirų“ komandą. Antrą etapą 5 sezoną gyvuojanti komanda pradėjo 66:73 pralaimėdama „ŠKK Šnapiams“, vėliau sekė 4 pergalės iš eilės, nors pasigirti kuo komanda vėl neturėjo patekimas su tokiu blankiu žaidimu į „H“ grupę kur susirinko 13-22 sezono komados nebuvo labai jau blogas rezultatas. Per 5 paskutines reguliaraus sezono rungtynes komanda pergalę šventė kartą, kai 66:64 įveikė „Bet Koks“. Septynis mėnesius tritaškiais puolimą grindusi komanda jų iš visų 32 sezoną pradėjusių komandų išmetė daugiausiai 508, o paskutinėse rungtynėse kai 41:68 pralaimėjo „Stovi.lt“ vyrukams pateko į lygos istoriją, kaip komanda kuri per rungtynes nemetė, nei vieno dvitaškio metimo (13/81 tritaškiai). Jei toks buvo komandos būdas priminti apie save, jį galima laikyti originaliu, tačiau jei čia buvo rimtas taktinis spręndimas, tai jį galime laikyti labai nevykusiu, nes žaidžiant „normaliai“ tas rungtynes komanda galėjo laimėti.

AŠTUNTFINALIS: nepateko.

LYDERIS: 28 metų, 174 centimetrų ūgio gynėjas Vygantas Versockas – pastarųjų dviejų sezonų „visada pasiruošusių“ komandos simbolis ir kapitonas. Būtent šis snaiperis daugiausiai prisidėjo prie „Visad gatavs“ komandos rezultatų ir šiemet. Po 20,35 taškus renkantis įžaidėjas dvitaškius meta 48,72% taiklumu, atkovoja po 3,41 atšokusius kamuolius, po 2,53 kartus perima kamuolį, atlieka po 5,29 rezultatyvius perdavimus ir renka 11,88 naudingumo balus nežymiai nusileisdamas pagal šį rodiklį tik komandos puolėjui Dainiui Čepui (11,93). Tritaškius mėgstantis mesti žaidėjas netik jų pats meta po 12,52 per rungtynes (32,39%), tačiau labai dažnai šiuo „virusu“ užkrečia ir savo komandos draugus. Šiuo žaidėju komanda gali pasitikėti, tačiau rezultatas priklausys ne nuo to, kiek kartų jis pataikys pats, tačiau kaip į komados puolimą įtrauks kitus komandos žaidėjus.

KOMANDA IR PAGUODOS TURNYRAS: Komanda netempia TOP16 lygio, todėl paguodos turnyre savo jėgas išbandė jau du kartus. Abu kartus komanda buvo laikoma pretendentais į apdovanojimus, tačiau medalius pasimatavo per anksti ir liko be nieko. 2013 metais ji nepateko į pusfinalį, o 2014 „KK Spalio Krantui“ (buvo „BC Garazhas“ pralaimėjo mažąjį finalą.

[ 19 ] BC BOKALAURAI

PRIVALUMAI: 1. Komanda turigerą startinį penketuką, visi žaidėjai aikštelėje žino savo vietą ir užduotis bei gali pataikyti iš toli, o tai šios komandos puolimą daro labai pavojingu. „BC Bokalaurai“ 65 taškus šį sezoną permetė 7 kartus ir rinko po 62,44 taško. 2. Komanda turi tikrą lyderį Paulių Jasukaitį, kuris užtikrintai moka žaisti rungtynių pabaigas ir nepaisant visų juodų ir juodžiausių dienų visada surenka savo 22,25 taško vidurkį. Stabilumu šį žaidėją lygoje lenkia, tik Laurynas Kirlys„KK Fuxų“. Ir tai čia labiau tiktų pasakymas, ne stabilumu, o stabiliai renkamų taškų skaičiumi. 3. „BC Bokalaurų“ komandos žaidėjai žino kaip elgtis su kamuoliu, net tada kai varžovai juos paspaudžia, per rungtynes prarasdami po 13,75 jie yra tarp 10 labiausiai kamuolį branginančių lygos komandų. 4. „BC Bokalaurai“ pataiko 63,51% baudos metimų (9 vieta lygoje), o rungtynių gale daugiausiai minučių su kamuoliu praleidžiantis Paulius Jasukaitis juos realizuoja 82,67% taiklumu. Taip pat komanda gali pasigirti ir geru tritaškių pataikymo procentu (31,75%), po 7,12 metimo per rungtynes pataikanti komanda pagal procentą lygoje yra aukštoje 6 vietoje.

TRŪKUMAI: 1. Komanda prieš šį sezoną žaidė kitose miesto lygose, tačiau didele patirtimi dar pasigirti negali. Šešios pergalės iš 9 buvo pasiektos prieš kitas lygos debiutantų komandas. 2. Komandai trūksta ūgio po krepšiais. Aukščiausias komandos žaidėjas Edgar Moroz (8,89 taško ir 7,22 atkovoto kamuolio) vos 193 cm ūgio. Centimetrų stoka „kerta“ per atkovotų kamuolių statistiką. Per rungtynes 33,31 kamuolį atkovojanti komanda tik 23 lygoje. 4. Šį sezoną „BC Bokalaurai“ išbandė 13 žaidėjų iš jų kovą tęsti teisę turi 8 žaidėjai, tokį trumpą suolą tarp paguodos turnyro komandų turi tik ši ir „Visad gatavas“ komanda.

OPTIMALUS STARTINIS PENKETAS: Edgar Moroz (C), Simonas Zairys (PF), Paulius Jasukaitis (SF), Ignas Pudžiuvėlis (SG), Marijus Sveikauskas (PG).

REGULIARUS SEZONAS: 19 vieta (9/7). Iš lygos naujokų stebūklų laukta nebuvo, jų komanda nerodė nei „C“ grupėje pirmo etapo metu, nei antrajame etape, tačiau sugebėjo pasiekti teigiamą pergalių ir pralaimėjimų santykį. Komanda sau meškos paslaugą padarė neatvykdama į rungtynes prieš „BC Dugną“, tas taškas prarastas dėl techninio pralaimėjimo lėmė, kad „BC Bokalaurai“ liko ne 18, o 19 vietoje. Komanda sėkimgiausiai rungtyniavo prieš komandas kurios kaip ir ji pati šį sezoną debiutavo lygoje, per 7 tokias rungtynes komanda pralaimėjo tik kartą kai 61:72 pralaimėjo „sietuviečiams“.

AŠTUNTFINALIS: nepateko.

LYDERIS: Po 22,25 taško reguliaraus sezono metu rinkęs Paulius Jasukaitis yra netik aiškus komandos lyderis, tačiau ir pavojingiausias lygos naujokų žaidėjas puolime. Stabiliai visą sezoną žaidęs lengvasis kraštas dvitaškius metė 48,32% taiklumu, tritaškius 30,86% ir visose rungtynėse jų pataikė bent vieną. Per 16 rungtynių 20 taškų ribos šis žaidėjas nepasiekė vos keturis kartus, kai pelnė (15, 18, 18 ir 19 taškų). Žaidėjas nevengia imtis atsakomybės, o  jo indėlis komandos žaidime labiausiai pasimato antrojoje rungtynių pusėje. Žaidėjas netik pats gali pataikyti iš toli, tačiau ir atlieka po 2,38 rezultatyvius perdavimus (antras rezultatas komandoje). „BC Bokalaurų“ lyderis per dvikovą meta bent po 4,69 baudos metimus (82,67%). Sezono pradžioje Pauliui Jasukaičiui rungtynėse su „Ramiomis Avimis“ pavyko pataikyti 12 baudos metimų iš tiek pat mestų ir pakartoti lygos rekordą.

KOMANDA IR PAGUODOS TURNYRAS: dalyvaus pirmą kartą.

[ 20 ] BET KOKS

PRIVALUMAI: 1. Komanda niekada nepasiduoda ir žaidžia iki pat finalinio švilpuko. Šį sezoną 17 rungtynių sužaidusi komanda 10 kartų laimėjo ketvirtą kėlinį bei kartą jį sužaidė taikiai. Per pusę minutės 7 taškų deficitą panaikinusi „Bet Koks“ ekipa rungtynėse prieš „ŠKK Šnapius“ pasiekė greičiausiai panaikinto skirtumo rekordą ir šventė reikalingą pergalę. 2. Donatas Balandis, Kazys Kanevičius ir Tomas Tarasevičius moka žaisti įtemptas rungtynių minutes, o tas faktas, kad komandoje rungtynių baigti lemti galintis žaidėjas yra ne vienas daro ją labai pavojinga. Labiausiai lygių rungtynių pabaigoje. 3. Komandos žaidėjai gynyboje mėgsta prilipti prie savo dengiamų žaidėjų, kaip vantos lapai prie „subinės“, o tai leidžia jiems varžovus „apvogti“ po 10,35 karto per rungtynes. 4. „Bet Koks“ moka gintis, šį sezoną 65 ir daugiau taškų per 17 dvikovų į savo krepšį buvo praleista vos 6 kartus.

TRŪKUMAI: 1. Blankus puolimas yra vienas didžiausių komandos trūkumų šį debiutinį sezoną. Nevisi žaidėjai turi pakankamai patirties krepšinio aikštelėse, todėl neretai pasitaiko momentų, kai kovodami dėl kamuolio ar užimdami poziciją jie vienas kitam maišosi po kojomis. To pasekmė – 70 taškų riba per 17 rungtynių buvo pasiekta vos 4 kartus. 2. Ūgio persvaros neturinti daugelyje rungtynių komanda labai prastai meta tritaškius. Jei į bendrą komandos rodiklį neskaičiuotume geriausio komandos metiko Tomo Tarasevičiaus (40,74%) rezultatų ir taip kuklus (25,41%) pataikymo procentas dar labiau suprastėtų iki 22,09%.

OPTIMALUS STARTINIS PENKETAS: Donatas Balandis (C),Karolis Ambrazaitis (PF), Aleksandras Ramanovskis (SF), Kazys Kanevičius (SG), Tomas Tarasevičius (PG).

REGULIARUS SEZONAS: 20 vieta (8/9). Nors komandos vadovas Donatas Balandis kalbėjo apie aukštus tikslus per pirmą etapą „B“ grupėje „Bet Koks“ laimėjo vos du kartus. Pergalės prieš „BC BaC“ ir „Patėvio Malkinės“ komandas buvo pasiektos tik vidutiniu 3,0 taško skirtumu. Šiose rungtynėse komanda rinko tik po 53,50 taško, tiek per antro etapo rungtynes komandai nepavyko pelnyti vos pora kartų ir abi dvikovas komanda pralaimėjo (48:67 „O.P.A.“ ir 50:54 „Stovi.lt“). Reguliaraus sezono kovoms einant į pabaigą komanda jau buvo senokai praradusi šansą patekti į aštuntfinalį, tačiau ir bilietas į paguodos turnyrą atrodė gali būti sunkiai pasiekiamas. Iškilus pavojui sezoną baigti nepabandžius pakovoti dėl apdovanojimų, kad ir „mažujų“ ši komanda parodė kovotojų charakterį. Pirmiausiai „Bet Koks“ sugebėjo per nepilną minutę panaikinti 8 taškų deficitą prieš „ŠKK Šnapius“ 74:73, o išgyvenimo rungtynėse 60:58 palaužė „MF“. Jei šias rungtynes būtų laimėję studentai būtent juos matytume užimančius šią poziciją.

AŠTUNTFINALIS: nepateko.

LYDERIS: Komandos naudingiausias žaidėjas yra Karolis Ambrazaitis (15,22 naud. balai.), tačiau tikru lyderiu reikėtų laikyti po 15,18 taško renkantį ir 7,65 atšokusius kamuolius sugriebiantį Donatą Balandį (14,14 naud. balai), kuris nebūdamas pats taikliausias komandos žaidėjas jau pataikė ne vieną svarbų metimą leidusį komandai atsidurti čia kur ji yra dabar. Žaidėjas dvitaškius meta 49,49% taiklumu, tritaškius vos 20,00%, tačiau pastarajam rodikliui didelės reikšmės teikti nereikėtų, nes iniciatyvos imtis nebijantis puolėjas tolimus metimus meta tik tada, kai jų mirtinai reikia. Donatui Balandžiui šis sezonas SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE jau trečiasis (žaidė „BC Rookies“ ir „Jofana&Co” komandose), todėl iš jo vėl galima tikėtis didelių darbų, nes jo patirtis ir meistriškumas tą leidžia daryti.

KOMANDA IR PAGUODOS TURNYRAS: dalyvaus pirmą kartą.

KOMANDŲ STATISTIKA:

KOMADŲ TARPUSAVIO REZULTATAI:

PAGUODOS TURNYRO PROGNOZĖS – ŽINGSNIS PO ŽINGSNIO:

AŠTUNTFINALIAI:

„ŠKK Šnapiai“ – „Broliai Šaunuoliai“: Nudegę aštuntfinalyje „Broliai Šaunuoliai“ tikriausiai išlies labai didelį pykčio kiekį, o tai nieko gero nežada „ŠKK Šnapiams“, kurie per ankstesnius sezonus jau yra pralaimėję „broliams“ 47:100 ir 58:78.

„Bet Koks“ – „Sietuva 23“: Deivido Aukštuolio ir Tomo Jasiulio vedami „sietuviečiai“ laimėjo šio sezono tarpusavio dvikovą 65:57, panašiu rezultatu jie turėtų laimėti ir aštuntfinalio rungtynes. „Bet Koks“ sunkiai prasibrovė į paguodos turnyrą, tuo tarpu „Sietuva 23“ jau spėjo išbandyti jėgas su „KK Išjunk šviesą“ ir nepaisant pralaimėjo 19 taškų skirtumų jų žaidimą tose rungtynėse galima įvertinti gerai.

„Visad gatavs“ – „O.P.A.“: Reguliaraus sezono dvikovą „O.P.A.“ laimėjo 61:55. Vygantas Versockas pelnė 18 taškų, gerai sužaidė Dainius Čepas (13 taškų, 9 atkovoti kamuoliai), o „Visad gatavs“ sumetė savo tritaškius. Visas savo stipriausias savybes parodę „visada pasiruošę“ nelabai kuo turi nustebinti jau trečią sezoną geriau už juos pasirodančius „O.P.A.“ žaidėjus. Praėjusį sezoną komandos pasidalino po pergalę, reguliaraus sezono metu pergalę šventė „Visad gatavs“, o paguodos taurės pusfinalyje stipresni buvo jau „O.P.A.“ komandos vyrai. Abi rungtynės baigėsi 10-ties taškų vienos iš komandų persvara. Sezonu ankščiau 59:52 pergalę šventė šios poros favoritai.

„BC Bokalaurai“ – „Stovi.lt“: Pora kurioje nėra ryškaus favorito. Abi komandos demonstruoja neblogą krepšinį ir viskas priklausys kaip joms seksis gegužės 10 dieną primesti varžovams savo taisykles. Reguliaraus sezono rungtynes kurios vyko balandžio 19 dieną 59:48 laimėjo „BC Bokalaurai“, tačiau „Stovi.lt“ kupini pasitikėjimo ir turėtų atsirevanšuoti.

KETVIRTFINALIAI:

„Broliai Šaunuoliai“ – „BC Kibirai“: Reguliaraus sezono rungtynėse 30 minučių „Broliai Šaunuoliai“ vargo prieš Rolando Bajoro vedamus „BC Kibirus“ ir juos palaužė tik 84:77. „BC Kibirų“ lyderis pataikė 7/14 tritaškių ir surinko 32 taškus, nepaisant to, kad „broliai“ turėjo visus savo aukštaūgius. Kovos 20-30 minučių galima tikėtis ir šį kartą, tačiau jau šį sezoną nudegę paguodos turnyro favoritai, neturėtų kartoti klaidų.

„Sietuva 23“ – „KK Spalio Krantas“: Nepaisant 32 taškus surinkusio Evaldo Rastenio indėlio sezono pradžioje tarpusavio dvikovą 80:60 laimėjo „KK Spalio Kranto“ žaidėjai. Tiesa nuo tos dvikovos jau praėjo 5 mėnesiai per kuriuos daug kas pasikeitė. „Sietuva 23“ ėmė rodyti gerą krepšinį, o „KK Spalio Krantas“ patekęs į TOP12 pateko į labai gilę duobę. Jei „sietuviečiai“ į šias rungtynes pažiūrės rimtai, jie turės daugiau šansų, tačiau jei nutiks priešingai juos „KK Spalio Krantas“ tritaškių pagalba tikrai pajėgūs eliminuoti.

„O.P.A.“ – „KK Alkani“: Šį sezoną komandos nebuvo susitikę, todėl viena kitai kels daug mįslių. Pernai „KK Alkani“ laimėjo 48:45 reguliaraus sezono dvikovą, tačiau pralaimėjo 59:44 paguodos turnyro finalą. Galimybių „KK Alkani“ keliauti toliau tikrai turės, rungtynės turėtų būti nerezultatyvios ir labai kovingos, visgi šiai dienai „O.P.A.“ brandesnis kolektyvas, net įvertinus faktą, kad „KK Alkani“ turi Vitalijų Danilovą bei reguliarų sezoną baigė aukštesnėse pozicijose. Favoritų statusą turėsianti komanda žymiai geriau sužaidė ir aštuntfinalį, kur gana ramiai kovojo su „KK Reaktoriumi“.

„Stovi.lt“ – „Tores“: Sezono atradimu tapusi „Stovi.lt“ bandys mesti iššūkį labiau patyrusiai „Tores“ komandai. Tiek praėjusį, tiek šį sezoną tarp šių komandų vyko gera kova (59:46, 56:53 laimėjo abu kartus „Tores“). Lygių varžybų laukti galime ir čia, tačiau galiausiai lygoje 7 sezoną skaičiuojantys „Tores“ žaidėjai savo geros gynybos dėka turėtų paimti viršų, o pasinaudoję ūgio persvara ir galutinai pribaigti šį sezoną savo akcijas pakėlusius varžovus.

PUSFINALIAI:

„Broliai Šaunuoliai“ – „Sietuva 23“: Abi komandos turi popieriuje geriausias sudėtis tarp paguodos turnyro komandų bei demonstruoja geriausius statistikos rodiklius. Jei komandos pusfinalio rungtynėms surinks geriausius savo karius, čia bus tikrasis paguodos turnyro finalas, nes iš kitos „medžio“ šakos finalo lik keliausiančios komandos tokiais pajėgumais, net ir popieriuje pasigirti negali.

„O.P.A.“ – „Tores“: Svarbias rungtynes nevisada laimi gražus krepšinis, kartais svarbiau kovingumas, nusiteikimas ir begalinis noras. Būtent visą tai turinčioms komandoms ir prognozuojama akista antrajame pusfinalyje. Reguliaraus sezono rungtynes (pirmajame etape) 70:57 laimėjo „Tores“, kurios žaidimas lyginant su kovo mėnesiu yra pagerėjęs. „O.P.A.“ tikrai bandys antrą sezoną iš eilės pasiekti šio turnyro finalą, tačiau didesnių galimybių ten turi atsidurti 2013 metais ten jau taip pat būvę ir pergalę šventę lygos senbuviai.

FINALAS

„Broliai Šaunuoliai“ – „Tores“: Laikai kai šių komandų akistatos svarbiausiose sezono kovose keldavo didelį susidomėjimą jau praeityje, o apie pakitusį komandų jėgų santykį puikiai mums byloja netik skirtingos komandų pozicijos reguliaraus sezono lentelėje, bet ir tarpusavio rungtynėse pasiekta lengva „Brolių Šaunuolių“ pergalė 74:37.

MAŽASIS FINALAS

„O.P.A.“ – „Sietuva“: Šanso pasipuošti bronzos medaliais neturėtų praleisti abi komandos, tačiau „Sietuva 23“ šiam momentui yra arčiau pirmojo komandos istorijoje trofėjaus. Reguliaraus sezono dvikovą 94:74 laimėjo „sietuviečiai“ kurie sužaidė rezultatyviausią dvikovą per 17 rungtynių.

{jcomments on}

 

 krepsinio_saliu_nuoma

2018/2019 m. SEZONAS

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.