Aštunfinalių suvestinė.

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS oficiali svetainė www.krepsinistau.lt pristato gegužės 3 dieną įvykusių AŠTUNTFINALIŲ suvestinę. „BC Dugno“ kirtis reguliaraus sezono nugalėtojams „Broliams Šaunuoliams“, įtikinamos „KK Fuxų“ ir „Fabinių“ pergalės, tai ir daugiau šioje aštuntfinaliams dedikuotoje apžvalgoje.

SIETUVA 23 – KK IŠJUNK ŠVIESĄ 71:90

Praėjusį sezoną lygos naujokais buvę „KK Išjunk šviesą“ nukeliavo iki finalo, o šį kelią link jo pradėjo skintis nuo aštuntfinalio rungtynių su „Sietuva 23“. Dvikovos favoritai tinkamai įvertino varžovus bei surinko visus svarbiausius savo karius, tuo tarpu „sietuviečiai“ buvo priversti verstis be Pauliaus Macijausko, Tomo Jasiulio ir Evaldo Rastenio. Nepaisydami netekčių klasiokai dvikovą pradėjo labai pakiliai. Tomas Matuliukštis baudos metimais išvedė „Sietuva 23“ į priekį 2:0, „KK Išjunk šviesą“ atsakė spurtu 5:0 (5:2). Netrukus Tado Gečio pastangų dėka „sietuviečiai“ vėl įsiveržė į priekį 6:5, tačiau po Luko Motiejūno tritaškio „KK Išjunk šviesą“ padidino savo persvarą iki 4 taškų 10:6. Savo 10 tašką šiame ketvirtyje pelnęs Tadas Gečys kėliniui artėjant prie pabaigos išlygino rezultatą 14:14, o komandoms apsikeitus taikliomis atakomis Tomas Matuliukštis tritaškiu išvedė „Sietuva 23“ į priekį 21:20. Puikiai šį kėlinį atsilaikiusiems laimėti jo nepavyko 21:22. Antrą ketvirtį „KK Išjunk šviesą“ pradėjo surengdami spurtą 6:0 (28:21), tačiau spėjusi atitrūkti per saugesnį atstumą komanda sustojo. Įpusėjus šiam ketvirčiui jų pranašumas jau tebuvo 2 taškai 33:31. Po pauzės vicečempionai vėl geriau galėjo pasijusti antram kėliniui artėjant prie galo, likus 3 minutėms jie jau buvo priekyje 39:31, o ketvirtį laimėjo 51:38. Po puikių 8 minučių antrojo ketvirčio metu „KK Išjunk šviesą“ po didžiosios pertraukos sumažino žaidimo tempą bei leido pažaisti visiems. Sužaidus 25 minutes šiose gana įdomiose rungtynėse stipresni buvo priekyje 60:45, o prieš ketvirtą kėlinį jų persvara siekė jau 20 taškų 72:52. Apie tai, kad į ketvirtfinalį keliauja „KK Išjunk šviesą“ abi komandos suprato po 30 minučių kovos, todėl 10 likusių buvo tik formalumas, kurį 19:18 laimėjo iki galo žaisti bandę „Sietuvos 23“ žaidėjai.

Nugalėtojams šiose rungtynėse 20 taškų surinko Lukas Poniškaitis, 15 pridėjo Matas Budginas, Tomas Zdanavičius kurio dėka komanda susikrovė pranašumą pirmojoje rungtynių pusėje pelnė 13 taškų ir atkovojo 15 atšokusių kamuolių, 12 prie pergalės pridėjo Žygimantas Kosarevas, po pelnė Lukas Motiejūnas ir Paulius Leščinskas. „Sietuva 23“ kolektyvą į priekį vedė 23 taškus surinkęs Tomas Matuliukštis, 21 pridėjo sezono rungtynes sužaidęs Tadas Gečys dar 18 (4/15 tritaškiai) Deividas Aukštuolis.

STOVI.LT – NEGERI 59:69

Antrosiose aštuntfinalio rungtynėse į aikštelę žengė reguliaraus sezono atradimais tapusios „Negerų“ ir „Stovi.lt“ komandos. Dvikova prasidėjo labai atkakliai ir nei vienai komandai nepavyko nubėgti į priekį sužaidus 4 minutes rezultatas buvo lygus 5:5, kaip ir dar tris kartus 7:7, 9:9 ir 11:11. Pirmieji varžovų gynyboje skylių radę „Negeri“ ketvirčio gale sugebėjo nutolti 22:14, tačiau Vytautas Sipavičius spėjo dar pataikyti tritaškį 17:22 leidusį „nepaleisti“ varžovų į priekį dar labiau. Antrą kėlinį „Stovi.lt“ pradėjo drąsiai verždamiesi į baudos aikštelę, o sužaidus 2 minutes rezultatas tapo lygus 22:22. Komandoms apsikeitus rezultatyviomis atakomis niekas nepasikeitė 26:26. Vargo su varžovais gynyboje turėję „Negeri“ sugebėjo atitrūkti įpusėjus ketvirčiui. Tritaškį pataikė Giedrius Kvakšys 29:26 pradėjęs savo komandos spurtą 7:0 (33:26), per likusį laiką „Stovi.lt“ pelnė vos 2 taškus, o „Negerų“ bandymą pabėgti vainikavo kėlinio gale pataikytas Ovidijaus Kriaunaičio dvitaškis 38:28. Kovingumo kuriuo pasižymi „Stovi.lt“ žaidėjai gali pavydėti daugelis. Atsilikdama 10-čia taškų komanda spurtu 9:0 pradėjo trečią ketvirtį ir sumažino savo atsilikimą iki minimumo 37:38. Po didžiosios petraukos sustoję „Negeri“ daugiausiai Povilo Kaminsko dėka ilgai duobėje neužsibuvo ir atkarpą laimėjo 13:6. Ketvirtą kėlinį dvikovos favoritai pradėjo turėdami 8 taškų persvarą ir ją tvritai gynę visas 10 minučių sunkiau nei tikėtasi įveikė tikrai neprastą dvikovą sužaidusius „Stovi.lt“ vyrukus. „Negerų“ kolektyvui pergalę šiose svabriose rungtynėse lėmė agresyvus žaidimas baudos aikštelėje, nors ekipa pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 30-33, ji varžovus pranoko pagal baudos metimus 22/26 prieš 4/9. Varžovų atakas stabdyti dažnomis pražangomis taip išnaudojant ilgesnį suolą šį kartą nepasiteisino.

Nugalėtojus į priekį vedė po 20 taškų surinkę Linas Stripinis ir Povilas Kaminskas, kurie atitinkamai sugriebė dar 10 ir 11 atšokusių kamuolių. Giedrius Kvakšys prie savo suburtos komandos pergalės prisidejo 16 taškų. „Stovi.lt“ komandai debiutinio aštuntfinalio metu daugiausiai taškų 15 pelnė Deividas Baltrušaitis, po 10 pridėjo Žygis Palaitis ir Regimantas Kerpė.

COMMA 313 – KK SPALIO KRANTAS 74:67

Ilgas pralaimėjimų serijas turinčios komandos visada pavojingos, tą puikiai suprato „Comma 313“ šį kartą surinkusi į dvikovą gausias pajėgas. Rungtynės tarp 5 ir 12 vietas užėmusių komandų prasidėjo aukščiau likusių „ryklių“ spurtu 8:0. Kai atrodė, kad Tautvydo Valančiaus auklėtiniai ims ir nubėgs du taškus su pražanga pelnė Paulius Mikolaitis 3:8, tritaškį pridėjo Rokas Ramanauskas 6:10. „KK Spalio Kranto“ žaidėjai pamatę, kad varžovai leidžia naudoti jų mėgstamą ginklą – tritaškius, juo ir naudojosi. Po Pauliaus Mikolaičio tritaškio komandas skyrė 2 taškai 11:13. „Comma 313“ po Tomo Zalecko analogiško atsakymo 16:11 galėjo atsikvėpti tik trumpam. Rokas Ramanauskas pataikė dvi „bombas“ leidusias priartėti iki 3 taškų, o po akimirkos Lukas Radžiūnas pataikė 5 komandos tritaškį išlyginanti rungtynių rezultatą 20:20. Labai įdomaus ketvirčio galą sėkmingiau sužaidę favoritai po 10 minučių susikrovė trapų 4 taškų pranašumą 24:20. Kuo baigė pirmą, tuo pradėjo „KK Spalio Krantas“ antrą 23:24 (pataikė 6 tritaškį). Azartiškas krepšinis baigėsi, o komandoms sužaidus 15 minučių šiose rungtynėse 30:25 pirmavo „rykliai“, kurie prieš antrą rungtynių dalį savo pranašumą pasidino iki 6 taškų. Trečią kėlinį „Comma 313“ varžovams ir toliau leido netrukdomiems mesti iš toli, tą patys darydami žymiai rečiau. Po Tomo Malimenkovo tritaškio per pirmą sėkmingą ataką šiame kėlinyje „Comma 313“ pranašumas šoktelėjo vėl iki 9 taškų 40:31, o sužaidus dar 6 minutes ši komanda pirmavo tokiu pat skirtumu 57:48. Abi komandos trečio kėlinio metu žaidė atvirą labai atvirtą krepšinį, kuris parankesnis buvo „KK Spalio Kranto“ žaidėjams ketvirtį laimėjusiems 27:25. Po trijų kėlinių 4 taškų deficitą turėjusi komanda per 30 minučių buvo pataikiusi jau 12 tolimų metimų iš 18 bandymų. Net 30 minučių jautę varžovų alsavimą į nugarą dvikovos favoritai, laiku padarė išvadas ir ketvirtajame pasistengė gynyboje. „KK Spalio Kranto“ pataikiusiems vieną tritaškį iš septynių beliko kapituliuoti pagadinus kaip reikalas varžovams nervus.

Nugalėtojus į priekį vedė Tomas Malimenkovas ir Linas Beliūnas atitinkamai surinkę 20 ir 17 taškų, Tomas Zaleckas ir Andrius Gaidys prie savo komandos sėkmės prisidėjo atitinkamai surinkdami 13 ir 11 taškų. „KK Spalio Kranto“ komandoje 17 taškų pelnęs Rokas Ramanauskas buvo rezultatyviausias, tašku mažiau (16) surinko Paulius Mikolaitis, Rokas Balbierius pridėjo 13, Lukas Radžiūnas 12. Pralaimėję dvikovą 38-28 varžovus pranoko netik pagal tritaškius, bet ir pagal atkovotus atšokusius kamuolius, o priekinės linijos garbę puikiai apgynė po traumos antras rungtynes žaidęs Domantas Simanavičius, kuris pelnė 7 taškus ir atkovojo 17 atšokusių kamuolių pasiekdamas pagal šį rodiklį dienos rekordą.

BROLIAI ŠAUNUOLIAI – BC DUGNAS 59:64

Reguliaraus sezono nugalėtojai „Broliai Šaunuoliai“ stojo į kovą su 16-tą vietą užėmusia „BC Dugno“ ekipa ir po labai intriguojančios kovos leido pastarajai sukurti didžiausią aštuntfinalių sensaciją per visą lygos istoriją. Apie tai, kad tai bus neeilinės rungtynės bylojo komandų istorija. „Broliai Šaunuoliai“ SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGĄ yra laimėję 2009 metais, „BC Dugnas“ 2012. Dvikova prasidėjo abiejų komandų žaidėjams akylai saugant savo dengiamus žmones, po 2 pirmų minučių „BC Dugnas“ pirmavo 3:2. Vaizdas švieslentėje nepasikeitė komandoms sužaidus dar 3 minutes, tuo pačiu tašku 7:6 pirmavo kovingai nusiteikę 2012 metų čempionai, kurie užtikrintai sužaidę ketvirčio galą akcijas pasikėlė dar labiau 15:11. Antrą ketvirtį kuris pateikė daugiau klausimų nei atsakymų „BC Dugnas“ pradėjo taikliu tritaškiu 18:11. „Broliai Šaunuoliai“ gynyboje daug laisvės varžoms nepalikdavo, tačiau Lukui Baškiui ir kitiems šio ketvirčio didvyriams pakakdavo dažniausiai ir mažų įtrūkimų, kad būtų pelnyti taškai, neretai ir su varžovų pražanga. Sužaidus 15 minučių „Brolių Šaunuolių“ deficitas pasiekė 5 taškų ribą 17:22, o kėlinį „dugniečiai“ baigė būdami priekyje 31:26. Trečią ketvirtį reguliaraus sezono lyderiai pradėjo labai susikaupę ir sukandę dantis jau kėlinio pradžioje po Dariaus Dūdėno dvitaškio priartėjo per 1 tašką 32:33. Akylai prižiūrimas Darius Jovaiša „ištrūko“ iš varžovų gniaužtų pataikė dvitaškį išvesdamas „Brolius Šaunuolius“ į priekį 34:33, tačiau „BC Dugno“ vyrai netrukus pakilo į dar vieną šturmą ir įpusėjus ketvirčiui susigrąžino 5 taškų pranašumą 41:36. „Broliams Šaunuoliams“ neliko nieko kito, kaip vėl sunkiai dirbti gynyboje. Iki ketvirčio pabaigos likus 1:15 minutės antrą svarbų tritaškį šiame ketvirtyje pataikė Vytenis Bajorūnas 44:46. Per likusią minutę aikštelėje komandų veiksmuose netrūko panikos, o geriau prie tokių sąlygų prisitaikė „BC Dugno“ žaidėjai, kurie savo pranašumą po Tomo Balčiūno metimo padidino iki 4 taškų 48:44. Šansą prieš ketvirtą kėlinį pakelti savo komandos akcijas turėjęs Rapolas Čepė tuo nepasinaudojo, pasibaigus laikui jo du baudos metimai skriejo pro šalį. Ketvirtą kėlinį Ernestas Racevič pradeda netaikliu metimu iš dėkingos situacijos, tačiau kitoje pusėje aikštelės klysta „brolių“ lyderis Deimantas Pavlovskis kuriam pasitaikė tikrai ne geriausia diena šį sezoną, taip įgavę dar vieną šansą „dugniečiai“ pataiko tritaškį ir padidina savo pranašumą iki 7 taškų, o „Broliams Šaunuoliams“ klystant gynyboje ir iki 9 (53:44). Po 2 minučių per kurias komandos rinko taškus rezultatas smarkiai nepakito. Favoritams teko atsilikti 47:55, o po dar vienos klaidos prašyti minutės pertraukėlės. Nutarę kibiai gintis „Broliai Šaunuoliai“ pirmą „BC Dugno“ ataką sustabdė, o po Deimanto Pavlovskio lengvų taškų iš po krepšio po ilgokos pertraukos pelnė taškus iš žaidimo 49:55. Tomui Balčiūnui penktą kartą privertus prasižengti Aurimą Klevecką aikštelėje pasirodė ilgokai ant suolelio praleidęs Gediminas Povilauskas. Neaišku kodėl ilgiau nei įprastai ant suolo praleidęs naudingiausias „brolių“ žaidėjas sukūrė progą, kurią pasinaudojęs Darius Dūdėnas atsilikimą sumažino iki 6 taškų 51:57. Darius Jovaiša prametė tritaškį, tačiau jo komandos draugai, kaip liūtai pamatę grobį „šoko“ ant kamuolio taip leisdami vienam iš lyderių pasitaisyti 54:57. Iki šių „karštų“ rungtynių pabaigos likus 2 minutėms „BC Dugno“ žaidėjai „Brolius Šaunuolius“ už kibią gynybą ties pražangos riba ėmė bausti baudos metimas, po 3 iš eilės Ernesto Racevič pataikyto metimo 60:54. „Broliai Šaunuoliai“ pakilę į lemiamą šturmą pelnė 4 taškus be atsako 58:60, o tai iškart jų varžovus privertė prašyti minutės pertraukėlės paskutiniam pasitarimui. Etatiniu baudos metimų specialistų tapęs Ernesto Racevič pridėjo dar vieną svarbų tašką 61:58. „BC Dugnas“ turėdamas atsargoje komandinę pražangą dėl šventos ramybės nutraukė varžovų ataką pražanga, o „broliams“ tęsiant ataką Dariaus Jovaišos metimas iš toli tikslo nepasiekė. Šiam gynėjui paleidus kamuolį tarytum akimirkai sustojo laikas, sėkmės atveju tikriausiai tikriausiai būtų buvę labai karšta. Kovojant dėl kamuolio, paskutinis jį lietė „Brolių Šaunuolių“ žaidėjas, o tai reiškė, kad „BC Dugnas“ galėjo padėti galutinį tašką jau šios atakos metu. „Dugniečių“ ataka buvo nutraukta pražanga, tačiau vieną tašką Tomas Balčiūnas baudos metimu pridėjo 62:58. Apsigynę nuo varžovų atakos pirmaujantys pridėjo dar vieną baudos metimą 63:58, tą patį tik į kitą krepšį padarė ir Darius Jovaiša 59:63. Atkakliausios ir kovingiausios aštuntfinalių dienos rungtynės baigėsi „BC Dugno“ sensacinga pergale ir reguliaraus sezono nugalėtojų netikėtu „atsiradimu“ PAGUODOS TURNYRE.

Prie didžiausios sensacijos prisidėjo visi „BC Dugno“ žaidėjai, o taškais labiausiai išsiskyrė po 15 surinkę Ernestas Racevič ir Lukas Baškys, po 12 pridėjo Karolis Daukša ir Tomas Balčiūnas. „Broliams Šaunuoliams“ po 16 surinko Darius Jovaiša ir Darius Dūdėnas, 13pridėjo Deimantas Pavlovskis pataikęs iš žaidimo tik 4 metimus iš 15.

KK REAKTORIUS – O.P.A. 71:58

Rungtynių favoritai po Ąžuolo Naujiko ir Eduard Rogačiov  metimų jau pirmo kėlinio pradžioje pabėgo į priekį 5:1. Komandoms dažnai klystant 2 minutes nematėme taiklių metimų. „Užmigusias“ komandas pirmasis pažadėjino tritaškį pataikęs Eduard Rogačiov sukraudamas „reaktoriečiams“ saugų 7 taškų pranašumą 8:1. Vytautui Račkauskui baudos metimais sumažinus „O.P.A.“ atsilikimą iki 5 taškų 3:8 iš toli pataikė Ąžuolas Naujikas kurį dėl mažo rungtynių lankomumo varžovai jau tikriausiai buvo primiršę 11:3. Įpusėjus ketvirčiui „O.P.A.“ komandai pirmą metimą iš žaidimo pataikė Andrius Šimelevičius 5:11 ir nors tai leido pamažu išjudinti jo komandos puolimą „KK Reaktoriaus“ dominavimas buvo ryškus. Į penktą finalinį ketvertą kelionę pradėjusi komanda po 10 minučių pirmavo jau 25:11. Antrą ketvirtį „KK Reaktorius“ pradėjo spurtu 7:0 prie kurio prisidėjos Manvydas Statauskas ir Eduard Rogačiov 32:11. „O.P.A.“ komandai matant per 12 minučių įgytą 21 taško varžovų pranašumą neliko nieko kito kaip prašyti minutės pertraukėlės. Po jos „O.P.A.“ pirmu bandymu nieko nepasiekė, o puikiai sužaidę varžovų puolėjai dar labiau padidino savo persvarą 34:11. Aikštelėje pasirodęs Aurimas Lubas pataikė iš toli „įžiebdamas“ komados puolimui 14:34 žiburį, kurio neužgęsinę „O.P.A.“ žaidėjai likusią ketvirčio dalį laimėjo 8:6 (22:40). Per pirmą rungtynių dalį didelį darbą nuveikę „KK Reaktoriaus“ vyrai trečią pradėjo standartiškai ir spurtavo 5:0 (45:24), draugiškai besidalinę kamuoliu, netingėję gynyboje ir rotavę žaidėjais „reaktoriečiai“ per 8 minutes varžovams smarkiai pagerinusiems savo puolimą leido „atžaisti“ tik 3 taškus. Prieš ketvirtą kėlinį „KK Reaktorius“ buvo priekyje 58:43, o jo metu žaidę nerezultatyviai prarado dar du taip ir nesuteikdami varžovams minčių apie ketvirtfinalį, kuriame teks jėgas aiškintis su grėsmingais „KK Fuxais“.

Nugalėtojus į priekį vedė Eduard Rogačiov surinkęs 18 taškų, 15 pridėjo Ąžuolas Naujikas. „O.P.A.“ komandoje 14 pelnė Vytautas Račkauskas, 13 Andrius Šimelevičius, 12 Artūras Pūkys. „KK Reaktorius“ šiose rungtynėse dvitaškius metė 73,08% taiklumu, kai tuo tarpu jų varžovai 47,73%.

KK ALKANI – KK FUXAI 58:89

Praėjusį sekmadienį (2015-04-26) reguliarų sezoną pergale 67:61 prieš „KK Fuxus“ baigę „KK Alkani“ šį kartą sulaukė aikštelėje visiškai kitokios komplektacijos čempionų. „KK Fuxai“ varžovus „nukautuoti“ norėjo jau dvikovos pradžioje, tačiau „KK Alkani“ garbingai laikėsi ketvirtį pralaimėdami tik 10:18. Į šios komandos stovyklą žaibas trenkė jau antro kėlinio pradžioje, o sužaidus 7 minutes „KK Fuxai“ jau pirmavo 36:12. Laurynas Kirlys pataikė tritaškį, Edmundas Katovičius dvitaškį, du su varžovo pražanga pridėjo Andrėjus Semionovas ir čempionų persvara pasiekė 32 taškų ribą 44:12. Po ilgos tylos „KK Alkani“ pelnė du taškus iš po krepšio, tačiau Simonas Januškis pataikė taip pat palikdamas savo komandai tą pačią 32 taškų persvarą 2 rungtynių daliai. Trečią kėlinį Adomas Gricius pradėjo sėkminga ataka sumažindamas atsilikimą iki 30 (46:16), o po dar kelių minučių išsilyginusios kovos Romuald Zemlianskij pataikė tritaškį 19:50. „KK Fuxų“ pergalė nekėlė jokių klausimų, komandos vadovas Tomas Sasnauskas sulaukė puikaus perdavimo iš kariniame paligone atrasto Nerijaus Pigagos bei metimu iš po krepšio užbaigėdar vieną spurtą (6:0) 56:19. Supykęs dėl nepadoraus rezultato savo žodį tarė Paulius Cinelis. Įžaidėjas pataikė 2 tritaškius ir pelnė 8 taškus be atsako 27:56. Per šį kėlinį varžovams niekuo nenusileidę „KK Alkani“ kaip ir į priekį nepavejamai nubėgę varžovai pelnė 22 taškus. Paskutinis rungtynių ketvirtis jokių klausimų nekėlė, o lygiose grumtynėse minimaliai pranašesni buvo atsiliekantys 22:21.

Į ketvirtfinalį „KK Fuxus“ vedė 33 taškus surinkęs Laurynas Kirlys, 21 pridėjo Simonas Januškis, 12 įžaidėjo Nerijaus Pigagos sąskaitoje. Pagirtinai rungtynėse pasirodęs Andrėjus Semionavas pelnė 9 taškus ir sugriebė 11 atšokusių kamuolių. „KK Alkanų“ nuo pažeminimo neišgelbėjo 25 taškus surinkęs Paulius Cinelis, jam geriausiai talkino 14 taškų pelnęs Romuald Zemlianskij.

FABINIAI – TORES 80:55

Dvikova tarp paskutiniu metu pakilimą išgyvenačios „Fabinių“ komandos ir gerokai nuvylusios „Tores“ ekipos prasidėjo be jokios žvalgybos. Laimonas Brazauskas pelnė 5 taškus be atsako ir išvedė į priekį „fabus“ 5:0. Franek Subatovič į šio gynėjo metimus atsakė dvitaškiu 2:5. Po 3 minučių rezultatyvaus krepšinio „Fabiniai“ pirmavo jau 10:4, tačiau Alik Lipnievič 5 taškais be atsako pradėjo „Tores“ vyrų spurtą 7:0, po kurio ši komanda įsiveržė į priekį 11:10. Per likusias 5 kėlinio minutes abi komandos iš žaidimo atakavo labai puikiai ir tik kėlinio gale šios poros favoritai įsiveržė į priekį 23:22. „Fabiniai“ antrą rungtynių atkarpą pradėjo 4 be atsako Mindaugo Mikailionio taškais 27:22, nors po Franeko Subatovič sudėtingo metimo „Tores“ dar kartą sumažino savo atsilikimą iki 3 taškų 24:27, Fabijoniškių atstovų gynyba ir aukštaūgių žaidimas kėlė lygoje 7 sezoną žaidžiančiai komandai vis daugiau problemų. Po Dariaus Kibildžio tritaškio pirmaujančios komandos pranašumas šoktelėjo iki 11 taškų 35:24. „Tores“ komanda rungtynėms artėjant prie pirmos jų pusės pabaigos sugebėjo sėkimgai apsiginti, o šiokie tokie atsigavimo ženklai atakuojant varžovų krepšį neleido „Fabiniams“ dar labiau nutolti 30:43. Po didžiosios pertraukos „Tores“ bandė ieškoti būdų kažkaip pavyti varžovus, davė poilsio minučių starto penketuko žaidėjams. Sužaidus 23 minutes tik pirmo kėlinio metu pirmavusi komanda atsiliko 34:49. Po „Fabinių“ 5:0 spurto kurį tritaškiu baigė Arnoldas Juchnevičius šios komandos pranašumas pasiekė 20 taškų atžymą 54:34. Vos tik „Tores“ įmesdavo savo metimą, „fabai“ iškart surengdavo dvi sėkmingas atakas be atsako taip galutinai prieš ketvirtą kėlinį paskandindami „Tores“ komandos viltis išsigelbėti 43:58. Ketvirto kėlinio pradžioje „Fabiniai“ ėmė žaisti per Egidijų Mažeiką ir Martyną Atą 62:43. Pora minučių taškų nepelnę „Tores“ žaidėjai, po Vladislav Budko metimo su pražanga spuratvo 4:0 (47:62), tačiau Egidijus Mažeika pataikė vėl iš po krepšio 64:47 taip nubraukdamas visą sunkų komandos darbą. Nerezultatyvų ketvirtį 15:12 laimėjo „Fabiniai“, kurie atlaikė visus varžovų pasikėsinimus į jų pranašumą ir antrą kartą per komandos istoriją prasibrovė į ketvirtfinalį, kur jėgas 2 rungtynių serijoje išbandys su „Negerų“ ekipa.

„Fabiniams“ 20 taškų surinko Egidijus Mažeika, atitinkamai 12 ir 11 pridėjo Arnoldas Juchnevičius ir Martynas Atas. Dar 14 pelnė Laimonas Brazauskas. „Tores“ komandoje su 22 taškais rezultatyviausias buvo Alik Lipnievič, 17 pridėjo stabiliausias komandos sezono žaidėjas Franek Subatovič.

TG SOKOL – BC KIBIRAI 56:38

Turnyrinės lentelės kaimynų akistata mums žadėjo daug geros kovos. Suabejoti tuo mums neleido geriau dvikovą prieš favoritais laikomus „sakalus“ pradėję „BC Kibirai“. Po Tomo Šilingio dvitaškio ši komanda įsiveržė į priekį 4:2 ir labai greitai privertė varžovus susirinkti 5 komandines pražangas. „TG Sokol“ lyderiui Vytautui Sauliui nekrito metimai, komanda užtikrito atsarginio plano neturėjo 4:6. Po Rolando Bajoro metimo iš toli per aukštai iškeltas Edgar Koledo rankas „BC Kibirų“ komandai pavyko spurtuoti 6:0 (12:4). Tuščią savo komandos atkarpą tritaškiu nutraukęs Edgar Kolendo sumažino „sakalų“ atsilikimą iki 5 taškų, tačiau gynybinį kėlinį taikliu baigė varžovai 14:7. „TG Sokol“ antrą kėlinį pradėjo labai susikaupę ir kantriai „ardami“ gynyboje. Edgar Vrublevski pataikė iš toli 10:14, o po dar vieno tritaškio komandos deficitas ištirpo iki minimumo 15:16. Matydami, kad varžovai jau čia pat „BC Kibirai“ paprašė minutės petraukėlės. Jaroslav Latušinskij pataikė dvitaškį 18:15, tačiau dar kartą pražiopsoti „sakalų“ metikai tritaškiu išlygino rungtynių rezultatą 18:18. „BC Kibirai“ labai gerai kovojo dėl atšokusių kamuolių netik gynyboje, bet ir po savuoju krepšiu, o tai jiems leido pirmaujant 25:20 baigti nerezultatyvių rungtynių pirmą pusę. Trečią „raundą“ Valdemar Smilgin pradeda tritaškius 23:25, tačiau komanda kelis kartus vaikiškai klysta leisdama „BC Kibirams“ vėl atitrūkti. Net 30 minučių pirmavusi ekipa 29 minutę priekyje 36:29, tačiau Valdemar Smilgin ir Vytautas Saulis taikliais metimais sumažina „TG Sokol“ deficitą iki 2 taškų 34:36. „BC Kibirų“ žaidimas strigti pradėjęs jau trečio kėlinio metu, visiškai subyra komandoms pradėjus paskutinę 10 minučių atkarpą, kai visas rungtynes pro šalį šaudęs Vytautas Saulis dėjimais ima daužyti „BC Kibirų“ gynybą, o jo komandos draugai varžovams leidžia pelnyti vos 2 taškus. Užtikrintai viską užbaigę „sakalai“ po trijų sezonų pertraukos vėl ketvirtfinalyje, kur jų laukia didžiausią aštuntfinalių staigmeną pateikę „BC Dugno“ žaidėjai.

„TG Sokol“ komandai 27 taškus surinko per pirmas 20 minučių tuščiais šoviniais šaudęs Vytautas Saulis, 10 pridėjo Edgar Kolendo (15 atk. kam.). „BC Kibirų“ komandos lyderis kukliausiose sezono rungtynėse surinko 14 taškų ir 10 atkovotų kamuolių, 10 pridėjo Jaroslav Lautušinskij.

/AŠTUNTFINALIŲ MVP/

Laurynas Kirlys „KK Fuxai“: Čempionų lyderis aštuntfinalio rungtynėse pelnė 33 taškus ir surinko lygiai tiek pat naudingumo balų. Gynėjui pavyko pataikyti 7/11 dvitaškių, 4/9 tritaškius ir 4/4 baudos metimus, taip pat jis atkovojo 8 atšokusius kamuolius, 9 kartus asistavo komandos draugams ir padarė 6 klaidas.

/AŠTUNTFINALIŲ SIMBOLINIS PENKETUKAS/

[PG] Nerijus Pigaga „KK Fuxai“: Įžaidėjas po ilgokos pertraukos vėl užsivilko „rožinius“ marškinėlius pelnė 12 taškų (6/11 metimai iš žaidimo), atkovojo 3 atšokusius kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir 5 kartus jį perėmė. Nors 14 naudingumo balų nepats aukščiausias rezultatas per 8 rungtynes, geresnio tarp atakų organizatorių nepasiekė niekas kitas.

[SG] Laurynas Kirlys „KK Fuxai“

[SF] Eduard Rogačiov „KK Reaktorius“: Iš šio patyrusio komandos senbuvio aštuntfinalyje buvo laukiama gero žaidimo. Puolėjas pataikė po vieną mestą baudos metimą ir dvitaškį bei 5 iš 8 tritaškius ir viso surinko 18 taškų. Taip pat „x-faktoriumi“ tapęs žaidėjas atkovojo 5 kamuolius, tiek pat kartų „apvogė“ varžovus, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 3 varžovų metimus bei nepaisant 6 klaidų su 25 naudingumo balais buvo pastebimiausias rungtynių žaidėjas.

[PF] Egidijus Mažeika „Fabiniai“: Balandžio mėnesio geriausias lygos žaidėjas į „Tores“ komandos krepšį įmetė 20 taškų (2/3 baudos metimai, 9/10 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), atkovojo 7 atšokusius kamuolius atliko 2 rezultatyvius perdavimus taip surinkdamas 22 naudingumo balus.

[C] Tomas Zdanavičius „KK Išjunk šviesą“: Jaunas ir talentingas 204 cm ūgio „centras“ leido savo komandai atlaikyti varžovų šturmą pirmojoje dvikovos pusėje. Pataikęs 5/8 dvitaškius, 3/4 baudos metimus ir prametęs tritaškį jis surinko 13 taškų, atkovojo 15 atšokusių kamuolių ir surinko viso 23 naudingumo balus.