Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
Aštuntfinaliai, porų analizė bei prognozės.

Jau šį sekmadienį (2015-05-03) SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE startuoja „karčiausias“ sezono etapas atkrintamosios rungtynės, kuriose laimę išbandys 16 geriausių reguliaraus sezono ekipų.

Oficiali lygos svetainė www.krepsinistau.lt pradeda apžvalgų ciklą kurio metu bus pristatytas kiekvienas iš atkrintamųjų varžybų etapas. Šį kartą Jūsų dėmesiui – aštuntfinaliai.

AŠTUNTFINALIŲ ISTORIJA:

Dienos šviesą SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGA išvydo 2008 metais, tada lygoje žaidė vos 8 kolektyvai ir aštuntfinalio etapas nebuvo rengiamas. Antrą sezoną lygoje dalyvavo jau 18 komandų, o ketvirtfinalio dalyviai, kaip ir 2010/2011 metų sezone paaiškėjo TOP16 etape. Pirmą kartą SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS aštuntfinaliai buvo surengti 2009/2010 metų sezone, tačiau tada juose dalyvavo 5-12 vietas reguliaraus sezono metu užėmusios ekipos, kurios įveikę etapą ketvirtfinaliuose jėgas išbandė su 1-4 vietose likusiomis komandomis. Nuo 2011/2012 metų sezono aštuntfinaliuose dalyvauja 16-ka geriausių reguliaraus sezono komandų.

FAKTAI APIE AŠTUNTFINALIO ETAPĄ:

Šis sezonas bus pirmasis kai aštuntfinalyje bus žaidžiamos vienos rungtynės (anksčiau buvo žaidžiamos dvi rungtynės iš taškų skirtumo). Organizatoriai šį formatą pasirinko norėdami padidinti šio etapo svarbą bei tikėdamiesi sulaukti didesnės intrigos, kurios aštuntfinaliuose trūkdavo iki šiol, o pajėgesnėms komandoms savo pranašumą įrodyti prireikdavo vos vienų „stripriau“ sužaistų rungtynių.

Didžiausia staigmena aštuntfinalio etape buvo užfiksuota 2011/2012 metų sezone, kai 2 vietą reguliaraus sezono metu iškovojusius „KK Kritulius“ iš tolimesnių kovų eliminavo vos 15 reitingą turėjusi „Pakilk“ komanda. „Pakilk“ 66:43 laimėjo pirmą tarpusavio akistatą, o kitoje varžovams nusileidę 55:60 nukeliavo  net iki mažojo finalo. Tą patį sezoną „TG Sokol“ (10 vieta) aštuntfinalyje „išmetė“ studentų „ChF“ komandą (7 vieta) ir tapo antraja komanda per visą lygos istoriją kuriai pavyko aštuntfinalyje įveikti aukštesnę vietą reguliaraus sezono metu užėmusią ekipą.

Lygos debiutantams įveikti 1/8 barjerą per tris pastaruosius sezonus kai etape dalyvauja 16-ka komandų pavyko vos 5 kartus. Tą 2012/2013 metų sezone padarė „Fabiniai“, „KK Fuxai“ ir „Pakilk“, 2013/2014 metų sezoną „BC Baxurai“ bei „KK Išjunk šviesą“. Šį sezoną į aštuntfinalį pateko vienintelė lygos debiutantė – „Sietuva 23“.

Iki šio aštuntfinalio etapo neįveikusioms komandoms sezonas baigdavosi, tačiau šiemet „nelaimėliai“ galės reabilituotis paguodos turnyre. Paguodos turnyras daugeliui komandų gali tapti istoriniu šansu iškovoti trofėjų, tačiau gali atsitikti ir taip, kad kovą dėl paguodos taurės kažkams taps nepačia maloniausia sezono dalimi. Ar du kartus lygą laimėję „KK Fuxai“ bei visus sezonus į finalo ketvertą patenkantis „KK Reaktorius“ labai džiaugtusi laimėjęs paguodos turnyrą? Tikriausiai ne.

[ 1 ] BROLIAI ŠAUNUOLIAI – [ 16 ] BC DUGNAS

Šioje aštuntfinalio poroje reguliaraus sezono nugalėtojai susikaus su tik 16-tą vietą užėmusia „BC Dugno“ komanda, tačiau suprasdami kas yra kas bei žinodami, kad iš varžovų galima laukti rimtų žygių komandos lyderis Deimantas Pavlovskis ir vadovas Antanas Urnikis sužinoję būsimus varžovus kaip susitarę paminėjo, kad jų laukia kova tikrai ne su „saldainiuku“. Apie galimą intrigą byloje ir tai, kad vos kartą suklupę „Broliai Šaunuoliai“ pirmo etapo metu „B“ grupėje su „BC Dugnu“ turėjo labai sunkias rungtynes (laimėjo 58:53). Pergalę šventę tada vertėsi be Dariaus Jovaišos ir jo bendravardžio Dūdėno, o „BC Dugno“ gretose nematėme Luko Baškio. Būten šių žaidėjų dalyvavimas aštuntfinalio rungtynėse jas galėtų pasukti kitaip nei buvo 2014 lapkričio 30 dieną. Lyginant komandų statistiką labiausiai į akis krenta jų pelnomi taškai. „Broliai Šaunuoliai“ taikliausiai lygoje mesdami tritaškius jų renka 82,75. „BC Dugnas“ jų nepelno net po 70, o žinant faktą, kad komandos žaidė skirtingo pajėgumo grupėse peršasi išvada, kad 2011/2012 metų čempionai pristabdyti varžovus gali tik pasiaukojančiai žaisdami gynyboje. Šiai komandai rimtai teks padirbėti ir kovojant dėl atšokusių kamuolių, jei skaičiai rodo, kad didelės prarajos nėra, tarpusavio dvikova kalbą ką kitą (35-24 kovą dėl kamuolių laimėjo „Broliai Šaunuoliai“). Rapolui Čepei ir Mantui Leonavičiui teks grumtis su Gediminu Povilausku ir Dariumi Dūdėnu. Jei „BC Dugnui“ pavyktų pasiekti optimalų rezultatą kovojant dėl atšokusių kamuolių gynyboje „Broliai Šaunuoliai“ neturėtų galimybių dažnai kontraatakuoti, o poziciniame puolime jau komandų jėgų skirtumas nėra toks ryškus. Svarbiausi „brolių“ priekinės linijos žaidėjai esant reikalui gali sulaukti paramos iš Karolio Kvedaravičiaus bei Aurimo Klevecko, tuo tarpu „BC Dugno“ aukštaūgiams poilsio minučių tikėtis net nevertą, nebent aikštelėje vėl pasirodytų Povilas Kačinskas. „Brolių Šaunuolių“ snaiperis Darius Jovaiša šį kartą turės dvikovą su gerai pažystamais oponentais, tiek Tomas Balčiūnas, tiek Lukas Bakšys yra tos pačios 1986 metų „marčiulionkės“ kartos atstovai ir kartu yra praleidę ne vieną valandą krepšinio aikštelėje. Vienas norės norą pasirodyti įmesdamas daug tritaškių, kiti norės oponetą paleisti sausą, kam „pakris“ korta sunku prognozuoti. Iš pirmos pažiūros sunkiausiai sulaikomas „dugniečiams“ gali būti Deimantas Pavlovskis, kurio žaidimas ir turėtų lemti kuri komanda ketvirto kėlinio gale bus arčiau ketvirtfinalio etapo. Pristabdyti vieną iš lygos rezultatyviausių žaidėjų „BC Dugno“ vyrai tikrai bandys, tačiau kokiais būdais sunku nuspėti. Gal jo globa bus patikėta Ernestui Racevič? O gal jį iškantrybės greitomis pražangomis bandys išvesti Karolis Daukša ar Dainius Rudokas? Laukiant šios dviejų komandų kurioms jau yra pavykę laimėti po kartą lygą akistatos darosi saldu burnoje, tačiau jei „Broliai Šaunuoliai“ per pirmą kėlinį nubėgs į priekį bei išnaudos ilgesnį suolą vargindami varžovus galime matyti vaizdą ne tą kurio norėtsi.

Gediminas Povilauskas (8) ir Deimantas Povilauskas (3) du sezonus su "Pakilk" komanda žygiavo iki pusfinalio

APIE KOMANDAS: „Broliai Šaunuoliai“: Komanda savo trofėjų kolekcijoje turinti čempionų bei vicečempionų taures šį sezoną išgyvena pakilimą ir pirmą kartą per 7 metus laimėjo reguliarųjį sezoną. Dešimt metų gyvuojantis kolektyvas per pastaruosius tris sezonus aštuntfinalio barjerą įveikė tik kartą (2013/2014 m. sezone). Po tų gerų sezonų kai komanda savo pasirodymą vainikuodavo finalo rungtynėmis buvo išgyventas nuopuolis, tačiau dabar tą jau reikia pamiršti, komanda rimtas riešutas vėl bet kuriai lygos komandai. Po čempioniško sezono per 6 metus komandoje pasikeitė visi pagrindiniai žaidėjai, o likę Vytenis Bajorūnas, Antanas Urnikis bei Andrius Jurkonis kaip ir tada nėra svarbiausi jos nariai, tačiau pasinaudoję savo patirtimi pasiruošę visada suteikti varžovams „skausmo“. Šiems žaidėjams kaip ir dar keliems antrojo plano vaidmenų atlikėjams jau šiame etape gali atsirišti rankos, nes varžovų gynyba turės visą dėmesį skirti, keturiems „brolių“ muškietininkams.Darius Jovaiša, Darius Dūdėnas, Deimantas Pavlovskis ir Gediminas Povilauskas yra velniškai geri lygoje dominuojantys nepirmus metus žaidėjai, tačiau iki pilnos laimės jiems trūksta dar vis aukso medalių, kurių vos kartą šį sezoną pralaimėjusi komanda ir bandys siekti. Prie pavojingo komandos ketvertuko pridėjus bet kurį iš likusių žaidėjų turėsime vieną universaliausių bei sunkiausiai sustabdomų penketų lygoje, kuris netik sėkmingai gali atakuoti varžovų krepšį iš įvairių pozicijų, bet ir patikimai gintis. Skeptikai sakys, kad komanda neturi lygiaverčių keitimų, tačiau užtenka pažiūrėti į „BC Dugno“ atsarginių suolą ir ši tema bus „uždaryta“. Komanda praktiškai viso sezono metu, bent 30 minučių per rungtynes sugebėdavo išlaikyti aukštą žaidimo tempą, kodėl tas neturėtų pavykti ir aštuntfinalyje? Komanda yra patyrusi, todėl aštuntfinalio etapas jei turėtų paklūsti, net jei dvikovos su „BC Dugnu“ dieną vienam ar keliems komandos lyderiams pasitaikytų juoda diena. Jei nepavyktų sužaisti gražiai, pakaktų ir sunkios darbinės pergalės, juk šį etapą svarbu tik pergalė ir nesvarbu kokia - žaidimo kokybė, tuo labiau, kad prieš „dugniečius“ labai rezultatyviai sužaisti gali ir nepavykti.

Faktai apie „Brolius Šaunuolius“:1. „Brolių Šaunuolių“ komandoje žaidžia trys žaidėjai patenkantys į naudingiausių žaidėjų TOP15. Gediminas Povilauskas (2 vieta), Deimantas Pavlovskis (8 vieta) ir Darius Jovaiša (14 vieta). 2. Deimantas Pavlovskis yra antras pagal rezultatyvumą lygos žaidėjas (33,93 taškai), šiam žaidėjui priklauso sezono rezultatyvumo rekordas (75), o 30 ir daugiau taškų gynėjui pavyko pelnyti net 9 kartus. 3. „Broliai Šaunuoliai“ (41,88 atk. kam.) yra geriausia lygos komanda pagal atkovotus kamuolius, o jos naujokas Gediminas Povilauskas (16,54 atk. kam.) pagal šį rodiklį SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE jis lygoje jau pirmauja 3 sezoną.

„BC Dugnas“: Šis sezonas po komandos triumfo SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE „BC Dugnui“ jau trečiasis ir yra labai tiksli praėjusio 2013/2014 m. kopija. Tą kartą komanda užėmė 15-tają vietą ir aštuntfinalyje neperlipo „Pakilk“ komandos barjero.Sutapimas, tačiau šį kartą komandos galvos skausmu taps pernai dar „Pakilk“ komandoje žaidę Gediminas Povilauskas ir Deimantas Pavlovskis. Sezoną komanda pasitiko su tais pačiais žaidėjais, kurie baigė praėjusį sezoną bei pasipildė vienu naujoku Mantu Leonavičiumi, kurį antrojoje sezono pusėje aikštelėje matėme labai retai. Kaip ir pernai ekipa daugelyje rungtynių sunkiai surinkdavo pakankamą skaičių žaidėjų ir nors bandė iki pat galo nesugebėjo „įlipti“ į nuvažiuojantį TOP12 traukinį. Komandos paraiškoje buvo registruotas ryškų pėdsaką lygos istorijoje palikęs „centras“ Marius Meilūnas, tačiau sportą į muziką iškeitęs talentingas aukštaūgis aikštelėje taip ir nepasirodė, kaip ir Mykolas Krivcovas. Ieškodama būdų kaip pastiprinti sudėtį komanda rankomis sukirto su Ernestu Racevičiumi, įžaidėjas komandos senbuvių nenuvylė, pats rinko daug taškų (18,11 tšk.) ir gerai skirstė kamuolius savo ekipos draugams. Žinant faktą, kad aštuntfinalio dvikovoje teisę žaisti turi tokie valingi žaidėjai kaip Rapolas Čepė, Karolis Daukša, Tomas Balčiūnas ar Lukas Baškys galimeiš „BC Dugno“ tikėtis kovos iki paskutinio jėgų ir kraujo lašo.Komanda du mėnesius gyveno be rimtų kovų: pirmiausiai jie be didelio vargo susitvarkė su „Trys su nesportine“, „KK Malkine“ bei „BC Bedugne“, o vėliau visą mėnesį apskritai nežaidė, nes viskas susidėstė taip, kad dvi iš eilės komandos į rungtynes neatvyko būtent prieš šią komandą. Galėjusi patobulinti savo veiksmus tiek gynyboje, tiek puolime komanda tokios progos neturėjo, o krepšinio elementus prisiminti teko tik balandžio 19 ir 26 dienos rungtynėse, kurios komandai vėl nebuvo sunkios. Žiūrint sezono tendencijas aštuntfinalyje galime iš „BC Dugno“ laukti nerezultatyvios kovos, nes taškų daug įmesti silpnesnėms komandoms galinti komanda su rimtomis komandomis labiau pasitiki savo gynyba.

Faktai apie „BC Dugną“: 1. „BC Dugnas“ antrą reguliarų sezoną iš eilės baigė už 12-tuko ribos. 2. „BC Bokalaurai“ ir „MF“ neatvyko į rungtynes prieš 2011/2012 metų čempionus, toks atvejis kai komanda į savo sąskaitą įsirašo dvi pergales iš eilės be kovos buvo pirmasis per visą lygos istoriją.

REGULIARUS SEZONAS: „Broliai Šaunuoliai“: 1 vieta (15/1), pergalių – pralaimėjimų balansas su į aštuntfinalį patekusiomis komandomis (12/1). „BC Dugnas“: 16 vieta (10/5), pergalių – pralaimėjimų balansas su į aštuntfinalį patekusiomis komandomis (1/5).

TARPUSAVIO RUNGTYNĖS: Šį sezoną 58:53 pergalę šventė „Broliai Šaunuoliai“, 2012/2013 metų sezoną pergalę rezultatu 61:54 iškovojo „BC Dugnas“, kuris 53:30 laimėjo ir 2011/2012 metų sezono dvikovą. Pirmą kartą komandos susitiko 2010/2011 metų sezone kuris „BC Dugnui“ buvo debiutinis tą kartą po laibai atkaklios kovos 47:45 pergalę išplėšė „Broliai Šaunuoliai“. „Broliai Šaunuoliai“ – „BC Dugnas“ 2-2.

LYDERIAI:

Žaidėjas

Tšk.

AK

RP

PK

Naud.

Žaidėjas

Tšk.

AK

RP

PK

Naud.

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

Gediminas Povilauskas

14,38

16,54

5,62

2,62

31,00

Ernestas Racevič

18,11

5,67

5,11

3,56

19,56

Deimantas Pavlovskis

33,93

5,13

1,93

2,40

25,60

Rapolas Čepė

12,93

13,47

2,80

0,87

18,60

Darius Jovaiša

23,75

6,88

4,25

1,63

22,50

Lukas Baškys

14,14

5,29

3,00

1,29

13,14

Darius Dūdėnas

13,44

9,44

2,56

1,67

18,11

Mantas Leonavičius

11,70

8,20

2,80

0,20

12,70

Marius Krukonis

6,27

2,55

4,45

1,55

6,55

Karolis Daukša

13,14

3,21

2,07

1,07

9,79

STATISTIKOS PALYGINIMAS:

Komanda

1 tšk.

2 tšk.

3 tšk.

Tšk.

AK

RP

PK

KL

BL

Praž.

Naud.

P/M%

P/M%

P/M%

vid

vid

vid

vid

vid

vid

vid

vid

Broliai Šaunuoliai

143/212

451/845

93/231

82,75

41,88

15,38

9,38

14,38

1,69

13,25

85,88

67,45%

53,37%

40,26%

BC Dugnas

102/185

328/632

95/326

69,53

40,73

14,60

7,07

13,13

2,67

9,73

70,53

55,14%

51,90%

29,14%

ŽAIDĖJAS GALINTIS TAPTI „X-FAKTORIUMI“: Darius Dūdėnas „Broliai Šaunuoliai“: Puolėjas „Brolių Šaunuolių“ kolektyve žaidžia ne pirmus metus ir yra sukaupęs daug patirties. Šis sezonas statistiškai Dariui Dūdėnui SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE yra pats prasčiausias, tačiau manyti, kad šis universalus žaidėjas jau paseno tikrai per anksti. Šį sezoną po 18,11 naudingumo balus renkantis žaidėjas sužaidė 9 rungtynes (13,44 taškai ir 9,44 atkovoti kamuoliai) jau aštuntfinalyje gali būti labai nemaloniu atradimu „BC Dugnui“ ir net nulemti visų rungtynių eigą, ką jis yra daręs jau ne kartą. Suprastėjusią vieno geriausio lygos puolėjo per pastaruosius tris metus statistiką galima paaiškinti tuo, kad komanda šį sezoną pasipildžiusi keliais pajėgiais naujokais galėjo leisti vienam iš savo lyderių dažniau pasėdėti ant atsarginių žaidėjų suolo, o kartais net leisti visiškai nepasirodyti rungtynėse ir sekmadienį skirti poilsiui ar pasirodymams kitose miesto lygose.

Mantas Leonavičius „BC Dugnas“: Komandos šio sezono naujokas reguliaraus sezono metu sužaidė 10 rungtynių ir per jas rinkdavo po 11,70 taško (8,20 atk. kam.). Jei šiam žaidėjui dvikova su „Broliais Šaunuoliais“ atštuntfinalyje klostytusi sėkmingiau nei reguliaraus sezono metu (pelnė 7 taškus, pataikė 3 metimus iš 13) „BC Dugno“ komanda po krepšiu tikrai sugebėtų tinkamai pasipriešinti reguliaraus sezono nugalėtojams.

PROGNOZĖ: „BROLIAI ŠAUNUOLIAI“ – „BC DUGNAS“ 65% - 35%

 

[ 2 ] KK REAKTORIUS – [ 15 ] O.P.A.

Po sezono pertraukos „O.P.A.“ vėl bandys savo jėgas aštuntfinalyje. Pirmas bandymas komandai nebuvo sėkmingas, ji nepasipriešino čempionais pirmą kartą tapusiems „KK Fuxam“. Įdomus faktas, kad ši komanda antrą savo žygį ketvirtfinalio link pradės ir tos pačios 15-tosios pozicijos. Šį kartą komandos turinčios mažai šansų sukurti stebūklą lauks nukraujavęs „KK Reaktorius“. Pastaroji komanda tikrai nebijo savo būsimų varžovų aštuntfinalyje, tačiau tikrai labai neapsidžiaugė pamačiusi, kad į 7 vietą nusirito ne kas kitas, o „KK Fuxai“. „KK Reaktorius“ reguliaraus sezono metu neįdėjo daug pastangų, tačiau užėmė aukštą antrą vietą, kurią dabar tikriausiai iškeistų į bet kurią kitą. Komadai pretendavusiai laimėti reguliarų sezoną koją pakišo, netikėtas pralaimėjimas 40:64 „TG Sokol“ komadai, kuri nesunkiai įveikė „pailsėti“ sugalvojusius nuolatinius finalo ketverto dalyvius. „O.P.A.“ sezoną pradėjo blankiai, tačiau vėliau įrodė, kad moka demosntruoti pergalingą žaidimą ir per 10 rungtynių laimėjo 9 kartus. „O.P.A.“ komandos stiprybė mobili priekinė linija. Artūras Pūkys, Andrius Šimelevičius, Donatas Strakšys ir Paulius Bodindorfas yra tvirti vyrai galintys rinkti taškus iš po krepšio bei sėkmingai gintis baudos aikštelėje, sumažinti stipriausios grandies efektyvumą bus Igno Juškevičiaus, Mantvydo Statausko ir Viktoro Daukšos užduotis ir ją jie turėtų įvykdyti be priekaištų, nors nereikėtų atmesti to faktoriaus, kad savo naudingiausią žaidėją Igną Juškevičių (23,38 naud. balai) „reaktoriečiai“ gali ir pataupyti. Šio žaidėjo laukia labai svarbios kovos „Sostinės A lygos“ finalo ketverte. Dėl šios priežasties pasitaupyti ir pasisaugoti bereikalingų traumų gali ir labai komandai svarbūs žaidėjai Linas Vitkauskas bei Eduard Rogačiov, o tai „O.P.A.“ komandai žada tikrai lengvesnes rungtynes. Aštuntfinalio rungtynes tikriausiai praleis ir kojos traumą patyręs Linas Valatkevičius, kuris dėl „Sostinės A lygos“ finalo ketverto net ir būdamas labai valingas žaidėjas nerizikuos savo sveikata. Įvertintus faktorius ribojančius „KK Reaktoriaus“ pilną potencialą galima daryti išvadą, kad šį etapą bus priversti komandos vežimą traukti senosios gvardijos atstovai, kurie komandos garbę gynė ir pirmą sezoną, kai komandos žygis baigėsi pralaimėjimu finale. Gintas Petrikas, Tadas Brazys, Gediminas Lukšys, broliai Statauskai, Ąžuolas Naujikas ir Paulius Maciulevičus gal nusileidžia savo komandos draugams rodomais rezultatais šį sezoną, tačiau tikrai yra tą jėga kuri turi priverti „O.P.A.“ klupti jau čia ir dabar. Žinant kas dvikovos favoritų laukia ketvirtfinalyje gal ir nevisai blogai ekstremaliomis sąlygomis paruošti nesvarbiausius šio sezono žaidėjus lemiamoms kovoms. „KK Reaktorius“ šį sezoną per 16 rungtynių vos du kartus į savo krepšį praleido daugiau nei 71 tašką, 80 įmetė „KK Fuxai“ (79:80), 72 būtent „O.P.A. (97:72). Reguliaraus sezono rungtynės „KK Reaktoriui“ su būsimais varžovai, kurie žaidė be lyderio Artūro Pūkio buvo rezultatyvios ir lengvos, tačiau vienu momentu aikštelėje kaip iš giedro dangaus „trenkė“ perkūnas, lėmęs antrą techninę pražangą Pauliui Bodindorfui bei diskvalifikacinę pražangą jo pamokų nenurėjusiam klausyti Dariui Petrikui. Komandos yra emocingos, todėl „žaibukų“ galime ir vėl pamatyti. Pažvelgus į komandų rodytą statistiką favoritų pranašumas aiškus. Vienas labai įdomus faktas, kad abi komandos atkovoja po 39,38 kamuolius, o tarpusavio dvikovoje 35-32 pranašesni buvo „O.P.A.“ komandos žaidėjai. 

"KK Reaktoriaus" gynėjui Gintui Petrikui aštuntfinalyje teks kovoti prieš gero draugo Aurimo Lubo komandą

APIE KOMANDAS: „KK Reaktorius“: Komanda kuri dažniau yra priversta kovoti su savo „silpnybėmis“, o ne su varžovais yra nuolatiniai SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS finalo ketverto dalyviai. Apie komandos tikslus aštuntfinalio etape net neverta diskutuoti, nes visi „KK Reaktoriaus“ žaidėjai vienbalsiai pritartų minčiai, kad jų komandai tikrasis sezonas prasideda tik nuo pusfinalių, kuriuos įveikti jau du metus komandai nesiseka. Žinant faktą, kad komandos ketvirtfinalyje gali laukti „KK Fuxai“ reiktų manyti, kad šį sezoną komandai išgyvenimo rungtynės bus jau ketvirtfinalyje. Istorija kalba, kad „Vasaros taurės 2014“ turnyrą laimėjusiai komandai SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS pirmasis atkrintamųjų rungtynių etapas – atštuntfinalis yra tik lengvas apšilimas prieš ketvirtfinalius, jame komanda tikrai neatiduoda visų jėgų bei nepanaudoja viso savo galingos sudėties potencialo. Komanda visose pozicijose turėjo bent po du lygiaverčius keitimus, o tai galėjo būti jos koziriu praktiškai prieš visus varžovus keliaujant išsvajotojo titulo link. Vertinant komandos reguliarų sezoną galima pasakyti, kad ji gerą rezultatą pasiekė neišnaudodami visų savo resursų ir gerokai „pasitaupę" bei tapo vienintele komanda kuriai 69:66 pavyko šį sezoną įveikti „Brolius Šaunuolius“. Jau dabar aišku, kad komanda negalės likusioje sezono dalyje vertsis savo optimaliausia sudėtimi, Žilvinas Rubliauskas galėjęs tapti dar vienu komandos „tūzu“ atkrintamosiose nespėjo sužaisti reikiamo rungtynių skaičiaus,  Lukas Bankieta svarbiausias sezono kovas galės stebėti tik kaip žiūrovas dėl kojos traumos patirtos kovo mėnesį. Pačioje reguliaraus sezono finišo tiesiojoje komanda savo facebook profilyje paskelbė, kad šis sezonas yra baigtas Ignui Jackūnui (kojos trauma), taip pat emigrantu tapo universalus žaidėjas Tomas Grybauskas. Netektys tikrai didelės, o ar jos dar labiau sutelks vieningą kaip kumštis kolektyvą pamatysime jau visai netrukus. Jei reikėtų išskirti kas per 7 mėnesius labiausiai nustebino „KK Reaktoriaus“ komandoje šį sezoną, pirmiausiai reikėtų paminėti su dideliu užsivedimu aikštelėje žaidžiančius Liną Valatkevičių ir Viktorą Daukšą bei savo laiką produktyviai aikštelėje išnaudojančius brolius Statauskus, kiti žaidėjai savo tikrąjį „aš“ dar turės progų parodyti, o tą padaryti susiklosčius nepačioms maloniausioms aplinkybėms bus net privaloma.

Faktai apie „KK Reaktorių“: 1. Viena iš geriausių reguliaraus sezono komandų naudingiausių ir rezultatyviausių lygos žaidėjų dešimtuke neturi nei vieno atstovo, tačiau po 9 ir daugiau taškų reguliaraus sezono metu per rungtynes komandoje rinko net 8 žaidėjai. 2. Ignas Juškevičius – vienintelis komandos žaidėjas per visas reguliaraus sezono rungtynes rinkęs dviženklį taškų skaičių. 3. „KK Reaktoriaus“ aukštaūgiai Ignas Juškevičius (27) ir Viktor Daukša (30) šį reguliarų sezoną pasiekė geriausius rodiklius pagal vienose rungtynėse atkovotus kamuolius.

„O.P.A.“:  Praėjusį sezoną iš 10 pirmų rungtynių komanda laimėjo 3, o per likusias 12-ka šventė pergalę net 8 kartus. Praėjusio sezono paguodos turnyro laimėtojai šį pradėjo labai panašiai - sunkiai, o vėliau įsibėgėjo ir per tarpsnį apimantį sausio 4 ir balandžio 26 dieną sužaidę 10 rungtynių iš jų laimėjo 9. Komandos sudėtis visiškai nepasikeitė, todėl kaip galimą būtų paaiškinti prastą startą atsakymų rasti sunku, nes susižaidimo stoką dažniausiai jaučia komandos keičiančios žaidėjus sudėtyje. Kovinga komanda aštuntfinalyje žais su „KK Reaktoriumi“ ir tai jei žada persikėlimą į paguodos turnyrą, kurį šiemet dėl paskeitusio formato komandai laimėti gali būti žymiai sunkiau nei pernai. Komanda apie pergales svajoja, galvoja ir to nenuslėpsi, todėl tikėtis, kad ji pasiduos be kovos tikrai neverta, tačiau kartais net didžiausios svajonės prasilenkia su realybe. Jei pasižvalgyti po komandos žaidėjų statistiką, nieko naujo nepamatysime, komandos vežimą tempia tie kas ir turėtų, o tarp 9 aštuntfinalyje galinčių žaisti žaidėjų nerasime, nei vieno nesvarbaus ir nereikalingo žaidėjo. Visi kolektyvo nariai turi savo užduotis ir per tas minutes kurias gauna pasireikšti bando jas sėkmingai atlikti. Tarp didžiausių netikėtumų tikriausiai būtų Pauliaus Bodindorfo puiki sportinė forma tada kai komandai jos labiausiai ir reikia.

Faktai apie „O.P.A.“:1.Komanda gali pasigirti tuo, kad jos gretose žaidžia pirmojo SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS sezono geriausias žaidėjas, kuriam pavyko laimėti lygą su „ASF“ komanda. 2. „O.P.A.“ antrą sezoną iš eilės įsibėgėja po naujametinių švenčių, 2014 metais laimėję 1 dvikovą iš 6, 2015 metais jau laimėjo 9 iš 10. 3. Vyriausias komandos žaidėjas Paulius Bodindorfas per tris metus visiškai nepaseno ir sulaukęs 41 metų šiuo metu demonstruoja geriausią sportinę formą per tris metus bei tapo antru pagal rezultatyvumą komandos žaidėju.

REGULIARUS SEZONAS: „KK Reaktorius“: 2 vieta (14/2), pergalių – pralaimėjimų balansas su į aštuntfinalį patekusiomis komandomis (11/2). „O.P.A.“: 15 vieta (10/6), pergalių – pralaimėjimų balansas su į aštuntfinalį patekusiomis komandomis (1/5).

TARPUSAVIO RUNGTYNĖS: Šio sezono pirmo etapo metu vykusį susitikimą 97:72 laimėjo „KK Reaktorius“, o rungtynėse buvo labai karšta. Dvi technines pražangas užsidirbo Paulius Bodindorfas, o Darius Petrikas gavo ir diskvalifikacinę pražangą. „KK Reaktorius“ – „O.P.A.“ 1-0.

LYDERIAI:

Žaidėjas

Tšk.

AK

RP

PK

Naud.

Žaidėjas

Tšk.

AK

RP

PK

Naud.

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

Ignas Juškevičius

18,38

10,13

2,38

1,88

23,38

Artūras Pūkys

13,79

11,36

1,71

0,86

17,07

Eduard Rogačiov

12,82

4,91

2,64

1,27

14,18

Donatas Strakšys

10,44

9,00

1,56

1,81

11,50

Viktor Daukša

6,00

11,45

1,73

0,82

13,91

Andrius Šimelevičius

8,88

8,19

1,81

1,19

10,38

Lukas Bankieta

11,50

3,33

2,33

1,00

13,67

Paulius Bodindorfas

12,87

3,87

1,93

1,33

7,53

Linas Vitkauskas

13,20

3,90

1,60

0,60

12,20

Vytautas Račkauskas

9,45

2,27

2,82

0,91

5,00

STATISTIKOS PALYGINIMAS:

Komanda

1 tšk.

2 tšk.

3 tšk.

Tšk.

AK

RP

PK

KL

BL

Praž.

Naud.

P/M%

P/M%

P/M%

vid

vid

vid

vid

vid

vid

vid

vid

KK Reaktorius

132/212

366/659

129/400

78,19

39,38

17,88

9,44

15,94

2,69

13,19

78,19

62,26%

55,54%

32,25%

O.P.A.

127/213

346/740

73/278

64,88

39,38

11,94

7,69

15,31

1,63

15,06

52,31

59,62%

46,76%

26,26%

ŽAIDĖJAS GALINTIS TAPTI „X-FAKTORIUMI“: Eduard Rogačiov „KK Reaktorius“:Vienų iš sezono favoritų puolėjas retai kada tampa komandos rezultatyviausiu žaidėju, tačiau jo patirtis bei aukštas krepšinio supratimo „IQ“ leidžia tikėtis, kad būtent jis taps komandos lyderiu jei „KK Reaktoriaus“ sezonui pavojus iškiltų jau aštuntfinalyje. Universalus puolėjas netik gali sėkmingai žaisti vienas prieš vieną arčiau krepšio bei nesunkiai apsižaisti aukštesnius varžovų priekinės linijos žaidėjus, tačiau išnaudodamas savo gudrumą gali apgauti ir kibius, staigius ir greitesnius varžovų gynėjus, žaisdamas iki galo arba įmesdamas svarbius tritaškius. Šį sezoną Eduard Rogačiov iš žaidimo meta 54,45% taiklumu ir surenka 12,82 taškus, jei jis jų aštuntfinalyje surinktų 30 ir daugiau nebūtų joks atsitiktinumas, tačiau „KK Reaktoriaus“ komandoje turinčioje daug pajėgių žaidėjų vieno žaidėjo tokio ryškaus indėlio dažnai net neprireikia. Nuolatinių finalo ketverto dalyvių „veteranas“ varžovus pražūdyti gali netik savo metimais, tačiau ir patikima gynyba. Tikriausiai lygoje nėra tokių žaidėjų, kurių negalėtų visiškai uždengti arba bent pristabdyti Eduardas. Po reguliaraus sezono į akis labiausiai krenta tai, kad agresyvumo užbaigiant atakas nestokojantis žaidėjas per 11 rungtynių yra metęs vos vieną baudos metimą. Išretėjus „KK Reaktoriaus“ priekinei linijai Eduard Rogačiov gali būti drąsiai metamas grumtynėms po krepšiais.

Vytautas Račkauskas „O.P.A.“:  Įžaidėjas pernai rinko po 8,27 taško ir buvo žaidėjas kuris lėmė ne vieną ekipos pergalę. Šį gynėjas renka daugiau taškų (9,45 tšk.), tačiau žvelgiant į jo pasirodymus galime daryti išvadą, kad būtent jis yra komandos „x-faktorius“ turintis daugiausiai kur pasitempti. Žaidėjui dar smarkiai trūksta užtikrintumo organizuojant komandos atakas, o apie tai puikiai byloja beveik du kartus sumažėjęs atliekamų rezultatyvių perdavimų skaičius. Komadoje yra taškus pelnyti galinčių žmonių, todėl labai svarbu bus kaip šiam žaidėjui seksis kurti progas savo bendražygiams.

PROGNOZĖ: „KK REAKTORIUS“ – „O.P.A.“ 75% - 25%

 

[ 3 ] NEGERI – [ 14 ] STOVI.LT

Šiose aštuntfinalio rungtynėse susitiks dvi komandos kurias galima vadinti šio sezono atradimu. „Negeri“ užėmė 3 vietą TOP12 grupėje, o „Stovi.lt“ 2 „H“ grupėje. Šių komandų keliai per 3 metus, kai jos kartu žaidžia SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE dar nebuvo susitikę, todėl šios rungtynės bus nauji potyriai tiek vieniems, tiek kitiems. Palyginę komandų statistiką bei įvertinę faktą, kad „Negeri“ žaidė aukštesniame lygyje matome šios komandos ženklų pranašumą prieš varžovą kuris skaičiais lenkia tik pagal perimtus kamuolius 9,24 prieš 9,06. Abi komandos per rungtynes meta panašų skaičių tolimų metimų juos pataikydami lygos masteliais labai prastai. „Negeri“ su 24,58% taiklumu (23 vieta iš 32), o „Stovi.lt“ su 22,22% lenkia tik senai sezoną jau baigusią „KK Malkinę“. Tolimus metimus galima laikyti labiausiai neišnaudotu komandų ginklu, kuris šioje dvikovoje gali suvaidinti gana didelį vaidmenį. Šeštą sezoną gyvuojantys „Negeri“  TOP12 grupėje į savo krepšį praleido po 62,36 taškus (antras rezultatas), „Stovi.lt“ žaisdama su aštuntfinalyje atsidūrusiomis komandomis šį sezoną rinko tik po 53,66 taškus, tačiau į savo krepšį prasileido ne tiek ir daug 58,83. Visgi šį rodiklį labai smarkiai įtakoja „Stovi.lt“ pirmoji sezono dvikova kurios metu ji 41:34 įveikė „O.P.A.“ (nerezultatyviausios reguliaraus sezono rungtynės) ir tai neturėtų įvaryti baimės jų varžovams. Komandos turi po kelis ryškiau išsiskiriančius žaidėjus, tačiau nėra nuo jų priklausomos, bet kuriose rungtynėse gali atsiskleisti vis kitas žaidėjas, o tai komandinį žaidimą propoguojančias komandas dar stipresnėmis. „Stovi.lt“ komandos naudingiausių žaidėjų trio sudaro priekinės linijos žaidėjai Žygis Palaitis (16,50 naud. balo), Danas Janonis (12,12) ir Vytautas Sipavičius (6,10), sutapimas ar ne bet ir varžovų stovykloje efektyviausiai šį sezoną rungtyniauja aukštaūgiai. Povilas Kaminskas renka po 26,69 naudingumo balus, Linas Stripinis (17,19), Gediminas Astrauskas (17,08). Apie jėgų po krepšiu didelį skirtumą byloja netiks skaičiai, tačiau ir žaidėjų fizinės galimybės. Ir šiuo pranašumu „Negeri“ tikrai pasinaudos. „Stovi.lt“ turi pakankamai gerą gynėjų grandį, tačiau patyrę Artūras Liudvinavičius, Giedrius Kvakšys ir Gediminas Mateika neleis ramiai gyventi ir jiems. Nereikėtų pamiršti, kad aštuntfinalio rungtynėse gali pasirodyti ir senokai aikštelėje matytas Justas Kurelaitis, kuris dar labiau praplėstų ir taip pranašesnės komandos puolimo bei gynybos resursus. „Negeri“ aikštelėje bet kuriuo mementu turės penkis žaidėjus kurie yra pranašesni už oponentus, todėl „Stovi.lt“ kiekvienas žaidėjas privalės prieš savo pozicijos žmogų apsiginti pats, pagalbos atveju jų gynybą patyrę varžovai dar labiau „ištampys“. Komandos aukšti puikiai mato aikštę ir sutraukę varžovus niekada nepagailės perdavimo. Šioje poroje turime aiškų favoritą ir prarasti ką neturinčią antrą komandą, todėl atsipalaiduoti Giedriaus Kvakšio vadovaujami vyrai geriausiu atveju galės įpusėjus rungtynėms.

Kristijonui Gailiui "Negerų" gynyba turės skirti didelį dėmesį

APIE KOMANDAS: „Negeri“: Šeštas ir geriausias reguliarus sezonas SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE baigėsi turint 12 pergalių ir 4 pralaimėjimų balansą. Komanda nebuvo įvertinta varžovų ir už tai parodžiusi gerą žaidimą nubaudė daugelį. Atskirais momentais rungtynėse nepavykdavo išvengti duobių, tačiau jos buvo labai nedidelės, o tai leidžia komandą įvardinti, kaip vieną stabiliausių viso reguliaraus sezono metu. Visas darbas kurį Giedrius Kvakšys (komandos vadovas) ir jo žaidėjai atliko per 7 mėnesius gali būti nubrauktas jei komanda neįveiktų „Stovi.lt“ ekipos, kuri neprasidėjus aštuntfinaliui neatrodo labai rimtais kandidatais „išmesti“ reguliaraus sezono atradimą į paguodos turnyrą. Nors Per tris paskutinius sezonus komanda tris kartus dalyvavo aštuntfinalyje, šis etapas kolektyvui pakluso vos kartą – pernai, kai buvo 60:58 ir 76:46 įveikti taip pat šį sezoną gerais rezultatais spėję pasižymėti „TG Sokol“. Komandoje 10 žaidėjų ir kaip minėjo pats komandos vadovas Giedrius Kvakšys visi jie yra svarbūs komandos žaidimo schemose. Jei komandai nepavyktų aštuntfinalio dvikovoje surinkti optimalios sudėties, privalumas, kad komandoje nėra nereikalingų žaidėjų gali virsti rimtu trūkumu, o gal net pralaimėjimu. Šį sezoną stabiliai ir patikimai žaidžia Povilas Kaminskas, kurį galima įvardinti kaip komandos tikrą lyderį, rimtai jam padeda pernai dėl traumų dažnai rungtynes praleidęs Gediminas Astrauskas bei komandos naujokas Linas Stripinis, kuris tikriausiai yra vienas tvirčiausiai sudėtų lygos žaidėjų. Puolėjas nepaisant žemo ūgio (185 cm) gali po krepšiais grumtis praktiškai su visų komandų priekinės linėjos žaidėjais. „Raumenų kalno“ lengvai „nepaimsi“. Pusę sezono per priekinę liniją žaidusi komanda paskutiniu metu daug pagalbos sulaukė iš gynėjų Gedimino Mateikos ir Giedriaus Kvakšio, o tai turėtų lemti tą faktą, kad varžovai gynyboje koncentruotis vien tik po krepšiu negalės, nors ir labai norėtų tą padaryti. Antrojoje sezono dalyje retai rungtynėse pasirodydavo Marius Dubininkas ir Justas Kurelaitis. Sutapimas ar ne, tačiau komandos žaidime sumažėjo klaidų, kurios nesvetimos pirmajam bei bereikalingų tritaškių, mesti iš toli daug ir dažnai būdinga antrajam. Labai įdomu bus stebėti, kaip keisis komandos žaidimas jei šie žaidėjai vėl gaus svarbius vaidmenis aštuntfinalyje.

Faktai apie „Negerus“: 1. „Negeri“ tarp 16-kos komandų pateko 5 kartus, žengti į kitą etapą komandai pavyko 2 kartus iš jų. Paskutinį kartą tą komanda padarė 2013/2014 metų sezoną įveikusi „TG Sokol“. 2. Šis reguliarus sezonas komandai buvo geriausias per visą jos istoriją, komanda sezoną pradėjo laimėdama 8 dvikovas iš eilės, o pirmą pralaimėjimą patyrė tik sausio 25 dieną. 3. Povilas Kaminskas šį sezoną naudingiausias komandos žaidėjas buvo 10-tyje rungtynių.

„Stovi.lt“:Per 9 rungtynes laimėjusi vos kartą 2013/2014 metų sezone „Stovi.lt“ komanda savo pasirodymą baigė po pirmo etapo (iš 29 komandų pralenkusi vos 3). Iš visus žaidėjus išlaikiusios ir tik vienu naujoku pasipildžiusios komandos šį sezoną buvo laukta daugiau pergalių, tačiau apie tokį komandos šuolį jei ir galvojo tai tikrai mažuma lygos mėgėjų. Sezoną ekipa pradėjo sunkia pergale 41:34 prieš pernai jei kelią į antrą etapą „užtvėrusią“ komandą „O.P.A.“, o vėliau daugelyje rungtynių turėjusi šansą laimėti pasiekė 2 pergales iš 6. Komandos pajėgumas ir rezultatai lyginant su kitomis dalyvėmis leido tikėtis, kad ši komanda antrajame etape iškovos kelialapį į paguodos turnyro aštuntfinalį, tačiau komanda pateikė tikrai didelę staigmeną ir pateko tarp 16-kos geriausių reguliaraus sezono komandų ir dar ne su pačiu prasčiausiu rezultatu (14 vieta). Nuo vasario 1 iki balandžio 19 dienos komanda laimėjo 7 dvikovas paeiliui. Keturiose iš jų komandos pergalę lėmė puikiai sužaista paskutinė susitikimų minutė. Komanda nebuvo labai rezultatyvi, tačiau mokėjo varžovus įvelti į sau parankų krepšinį, kuris remiasi kibia gynyba ir aštriais reidais į baudos aikštelę. Komandos sėkmę reguliaraus sezono metu lėmė stabilus šio sezono lyderių Žygio Palaičio, Deivido Baltrušaičio bei Eimanto Kašelionio žaidimas, tačiau be visų likusių savo komandos draugų pastangų jie nieko nebūtų pasiekę.

Faktai apie „Stovi.lt“:1. Deividas Baltrušaitis šį sezoną tapo pirmuoju komandos žaidėju kuris per tris metus sulaukė pripažinimo. Vienas iš komandos lyderių buvo išrinktas geriausiu vasario mėnesio lygos žaidėju. 2. „Stovi.lt“ šį sezoną turėjo daug įtemptų rungtynių. Iš rungtynių kurios baigėsi 1-10 taško skirtumu komanda laimėjo 6, o pralaimėjo 3 dvikovas.

REGULIARUS SEZONAS: „Negeri“: 3 vieta (12/4), pergalių – pralaimėjimų balansas su į aštuntfinalį patekusiomis komandomis (7/4). „Stovi.lt“: 14 vieta (11/6), pergalių – pralaimėjimų balansas su į aštuntfinalį patekusiomis komandomis (2/4).

TARPUSAVIO RUNGTYNĖS: Komandos tarpusavyje dar nėra žaidusios.

LYDERIAI:

Žaidėjas

Tšk.

AK

RP

PK

Naud.

Žaidėjas

Tšk.

AK

RP

PK

Naud.

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

Povilas Kaminskas

19,00

12,38

3,31

0,92

26,69

Žygis Palaitis

11,69

10,31

1,38

1,50

16,50

Linas Stripinis

12,88

8,75

1,44

1,06

17,19

Danas Janonis

12,00

8,40

0,80

0,20

13,80

Gediminas Astrauskas

10,46

11,38

1,15

0,92

17,08

Deividas Baltrušaitis

13,71

6,06

2,88

1,94

12,12

Gediminas Mateika

7,40

2,47

1,73

3,00

6,60

Vytautas Sipavičius

5,80

4,90

1,10

1,00

6,10

Giedrius Kvakšys

10,40

4,07

1,67

1,40

5,00

Eimantas Kašelionis

10,07

3,87

1,87

2,13

5,53

STATISTIKOS PALYGINIMAS:

Komanda

1 tšk.

2 tšk.

3 tšk.

Tšk.

AK

RP

PK

KL

BL

Praž.

Naud.

P/M%

P/M%

P/M%

vid

vid

vid

vid

vid

vid

vid

vid

Negeri

144/218

391/755

59/240

68,94

39,31

12,25

9,06

14,63

2,38

10,06

68,56

66,06%

51,79%

24,58%

Stovi.lt

99/213

384/748

54/243

60,53

34,24

11,41

9,24

15,94

1,24

15,00

46,47

46,48%

51,34%

22,22%

ŽAIDĖJAS GALINTIS TAPTI „X-FAKTORIUMI“: Arūnas Liudvinavičius „Negeri“: Šį sezoną „Negeri“ demonstruoja gerą krepšinį, tačiau žaidėjų kurie dar kažkuo gali nustebinti varžovus aštuntfinalyje rasti sunku. Visi žino, ko galima tikėtis iš tritaškius pataikyti galinčio Justo Kurelaičio, komandos senbuvių Gedimino Mateikos ir Giedriaus Kvakšio bei ekipos puolėjų Lino Stripinio, Gedimino Astrausko ar Povilo Kaminsko. Visgi į komandos pasirodymus reguliaraus sezono metu pažvelgus giliau dėmesys nukrypsta į Arūno Liudvinavičiaus pavardę. Gynėjas šį sezoną renka tik po 5,00 taškus ir gana prastai meta tritaškius (7,14%), tačiau nesuveikus planui „A“ ar „B“ komandos draugai turėtų vis dažniau pastebėti iniciatyvos sunkiais momentais pasirengusį imtis savo žaidėją, kuris per kelis sezonus praleistus lygoje yra surengęs tikrai ne vieną puikų pasirodymą, vieną būtent praėjusio sezono aštuntfinalyje. Sunkiose rungtynėse kuriose „Negeri“ 60:58 palaužė „TG Sokol“ Arūnas Liudvinavičius surinko 17 taškų bei pataikė visus savo mestus metimus.

Danas Janonis „Stovi.lt“: „Centras“ šį sezoną žaidė 5 rungtynėse pelnė po 12 taškų ir atkovojo po 8,40 kamuolius. Tikriausiai klausimų nekyla, kad aukščiausias komandos žaidėjas (200 cm) komandai aštuntfinalyje praverstų kovojant su tokiais augalotais vyrais, kaip Linas Stripinis ar Povilas Kaminskas. Jei šio pridėtinės vertės sukurti galinčio „centro“ komanda nesulauks, turės po krepšiais remtis 195 cm ūgio Žygio Palaičio ir 188 cm ūgio Vytauto Sipavičiaus paslaugomis. Jei šių priekinėjos linijos žaidėjų užteko, kad komanda atsidurtų kur dabar yra tai tikrai nepakaks sustabdant „Negerų“ ekipą.

PROGNOZĖ: „NEGERI“ – „STOVI.LT“ 75% - 25%

 

[ 4 ] KK IŠJUNK ŠVIESĄ – [ 13 ] SIETUVA 23

„KK Išjunk šviesą“ paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse 80:82 nusileido „BC Kibirams“, tačiau šis pralaimėjimas komandai nesutrukdė pagerinti debiutinio sezono rezultato, kai vėliau iki finalo žygiavusi komanda reguliarų sezoną baigė 5 vietoje. „Sietuva 23“ antrą sezono dalį pradėjusi žaisti maksmaliomis pajėgomis padarė viską kas buvo įmanoma, įveikusi visas atrankines grupes klasiokų komanda tapo geriausia ekipa nepatekusia į TOP12. Lyginant komandų statistiką „KK Išjunk šviesą“ nusileidžia pagal baudos metimų taiklumą, nežymiai pagal klaidas bei pražangas, o žinant tai, kad „Sietuva 23“ antro etapo metu praktiškai neturėjo rimtų kovų juntamas statistiškas vicečempionų komandinis pranašumas, kurį dar reikės įrodyti aikštelėje. „Sietuva 23“ turi labai pajėgų startinį penketuką Tomas Jasiulis, Paulius Macijauskas, Tomas Matuliukštis, Evaldas Rastenis ir Deividas Aukštuolis tikrai galėtų sukelti bėdų jaunai „KK Išjunk šviesą“ komandai, šie žaidėjai esant reikalui galėtų „ištraukti“ ir 40 minučių aukšto tempo rungtynėse. Kodėl galėtų, o ne galės? Evaldas Rastenis yra patyręs rankos traumą ir jo pasirodymas aštuntfinalyje gali net neįvykti, taip pat vienas komandos atstovas yra minėjęs, kad gegužės 3 dieną komandai teks verstis ir dar be vieno „smogiko“. Žinant tai, kad likę „Sietuvos 23“ žaidėjai meistriškumu ir patirtimi smarkiai nusileidžia net 2-3 varžovų penketuko žaidėjams fakto, kad šios komandos „kiautas“ bus gerokai suminkštėjęs nepaslėpsi. Tie kas galės žaisti aštuntfinalyje turės atlikti netik didelį darbą gynyboje, tačiau ir tikėtis sėkmės atakuojant varžovų krepšį. „Sietuva 23“ neturėdami ilgo suolelio greičiausiai vers varžovus žaisti atakuojančio stiliaus krepšinį, nes tik tokiu atveju galima tikėtis padoraus rezultato. Jei jaunimas kuriam patinka ir pačiam labiau atakuoti, nei gintis nutarts „smaugti“ varžovą gynyboje „Sietuvai 23“ senasaciją sukurti bus tikrai labai sunku. Po krepšiu dvikovos favoritai gali vertis Rafal Moro (202 cm ūgis), Tomo Zdanavičiaus (204), Martyno Rakausko (202) ir Mato Karoblio (190) paslaugomis, su jais kovoti rimčiau gali tik Tomas Jasiulis (17,75 taškai ir 14,38 atkovoti kamuoliai), kuris vienas prieš vieną puolime tikrai sugebėtų pamokyti visus, o šiokiių tokių nepatogumų jam sukelti gali nebent aukščiausias ir geriausias varžovų pasirinkimas Zdanavičius (10,11 taško ir 7,11 atkovoto kamuolio). „KK Išjunk šviesą“ tikrai žino, kad varžovai baudos aikštelėje didelio pasirinkimo neturi ir tuo bandys naudotis vienu metu aikštelėje laikydami po du aukštus vyrukus, visgi reguliaraus sezono metu ūgio persvara retai kada virsdavo dideliu pranašumu, kuris matomas atkovotų kamuolių grafoje. „Sietuva 23“ antrosios linijos žaidėjai pagal reguliaraus sezono tendencijas turės dar daugiau darbo, nei Tomas Jasiulis. Jiems bus sunku netik įveikti varžovų gynybą bet ir gintis patiems. Lukas Poniškaitis, Lukas Motiejūnas, Žygimantas Kosarevas, Matas Budginas ir Paulius Leščinskas netik gali žaisti vienas prieš vieną bet ir pataikyti iš toli, o išnaudodami tokį platų pasirinkimą galės visas 40 minučių rotuoti žaidėjus nuvarginant oponentus. Nereikėtų pamiršti ir to, kad be Deivido Aukštuolio, Tomo Matuliukščio, Pauliaus Macijausko bei Evaldo Rastenio, kuris jei ir žais negalės to daryti pilna jėga klasiokai neturi žmonių, kurie galėtų jiems padėti tokios svarbos dvikovoje. Kas matė „Sietuvos 23“ žaidimą antrojoje sezono pusėje turėjo suprasti, kad ji yra pagrindiniai pretendentai iš „H“ grupės sukurti aštuntfinalyje staigmeną, tačiau jei ištiesų komanda negalės verstis visasi pagrindiniais krepšininkais, jos pasirodymas tęsis tik paguodos turnyre.

"KK Išjunk šviesą" komandai šį sezoną trūksta netik užtikrinto žaidimo

APIE KOMANDAS: „KK Išjunk šviesą“: Komanda „šovė“ jau debiutinį sezoną, tik po fantastiško Žymanto Armono („KK Fuxai“) metimo finalinėse rungtynėse be aukso likę jaunuoliai per vasarą neteko vos vieno svarbaus žaidėjo Karolio Ražuko. Sezono pradžioje jauna komanda sulaukė didžiosios žiniasklaidos dėmesio kai į savo sudėtį įtraukė ilgametį Lietuvos rinktinės puolėją Simą Jasaitį, tačiau taip ir nepasirodęs su geltonais marškinėliais aikštelėje žaidėjas prisijungė prie Vilniaus „Lietuvos Ryto“ ekipos. Šį sezoną komandoje debiutavo trys žaidėjai Rafal Moro, Tomas Zdanavičius ir Matas Karoblis po traumos grįžo Laurynas Patašius, tačiau iškyrus kelis blykstelėjimus žaidžiant su tikrai nepajėgiausiomis komandomis nei vienas iš jų nieko doro dar taip ir nenuveikė. Dažnai mėgėjų komandos akcentuoja centimetrų trūkumą, jo „KK Išjunk šviesą“ kolektyvas statistiškai nejunta, tačiau komanda rungtyniaudama be aukščiausių savo žaidėjų kartais parodydavo netik didesnį norą, bet ir geriau kovodavo dėl atšokusių kamuolių, o tas labiausiai pasimatydavo po varžovų krepšiu. Didžiąją dalį reguliaraus sezono komanda žaidė be ugnelės, tačiau pasiekti gerą pergalių ir pralaimėjimų santyki tai nesutrukdė, didelį potencialą popieriuje netik būtina, bet ir reikia atskleisti jau dabar. Tą „KK Išjunk šviesą“ ir bandys padaryti. Žygimantas Kosarevas ir Matas Budginas pernai „drąskėsi“ visose sezono rungtynėse, šį „miegojo“ gal „ilsėjosi“. Atėjus rungtynėms kuriose klysti galimybės nebus šie vyrukai turės pasistengti labiau, nes jų galimybėmis ir fiziniai duomenys neturi ribų tobulėjimui. Iki šiol komandą sunkiausiomis minutėmis dažniausiai gelbėti tekdavo Pauliui Leščinskui bei Lukui Motiejūnui, kuris pasinaudojo šansu ir tapo komandos rezultatyviausiu reguliaraus sezono žaidėju (19,00 taškai, 61,67% dvitaškiai, 51,47% tritaškiai).

Faktai apie „KK Išjunk šviesą“:1. Komanda šį sezoną bent 8 tritaškius pataikė, net 9 rungtynėse. 2. Dešimt ir daugiau taškų komandoje šį sezoną renka šeši žaidėjai, pasibaigus 2013/2014 metų sezonui tokių žaidėjų komandoje buvo 4. 3. Lukas Motiejūnas šį sezoną demonstruoja puikią sportinę formą ir renka po 19 taško per dvikovą, į „Ramių Avių“ krepšį sumetęs 32 jis pasiekė sezono rezultatyvumo rekordą, kurį pats ir pakartojo paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse prieš „BC Kibirus“ (pralaimėta 80:82).

„Sietuva23“: SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE šį sezoną debiutavusi komanda per 2 pirmus mėnesius sužaidė 5 dvikovas ir laimėjo vos kartą, kai 54:44 palaužė sezoną jau senokai baigusią „Patėvio Malkinės“ komandą. Deividas Aukštuolis nesilankė komandos rungtynėse, o Evaldui Rasteniui apsuptam nepatyrusių klasiokų vienam buvo sunku atvesti komandą į pergales, prieš gerokai geriau sezonui pasiruošusias komandas. Blankus startas lėmė, kad komanda nepateko į TOP12 ir savo kovas tęsė varžydamasi su antrojo pajėgumo komandomis. Atsidūrusi ten kur nusipelnė pagal rezultatus, komanda ėmė skinti vieną pergalę po kitos, o pagaliau sulaukusi pagalbos iš Deivido Aukštuolio, Pauliaus Macijausko ir pasipildžiusi „centru“ Tomu Jasiuliu tapo praktiškai nesustabdoma.Nors būtų sunku įvertinti, kiek pergalių komanda žaisdama tokiais pajėgumais būtų pasiekusi TOP12 grupėje, nesuklysime pasakę, kad komanda tikrai rodė geresnį žaidimą nei 12-tuko gale visą antrą etapą besivilkusios „Tores“ ir „KK Spalio Kranto“ komandos. Kaip minėjo vienas iš komandos idėjinių vadų Deividas Aukštuolis komandos apetitas augo bevalgant, todėl puikų starto penketuką turinti komanda yra pasirengusi „apkandžioti“ ir vicečempionus.Evaldas Rastenis, Deividas Aukštuolis, Paulius Macijauskas ir Tomas Jasiulis yra ragavę aukščiausio mėgėjų krepšinio lygio rungtynių duonos ir patirtimi varžovams tikrai nenusileidžia, todėl kalbėti, kad komandos pasirodymas už TOP12 ribų neatspindi tikro komandos veido būtų didelė nesamonė. Tokį „saldainį“ kaip ši komanda gavęs vaikas tikrai labai neapsidžiaugtų. Neoficaliomis žiniomis aštuntfinalyje „Sietuva 23“ kolektyvui gali trūkti vieno ar kelių lyderių, todėl kokia kortą mes varžovams ant stalo šis sunkiai prognozuojamas kolektyvas prognozuoti labai sunku.

Faktai apie „Sietuvą 23“:1.Visi komandos žaidėjai iškyrus Tomą Jasiulį ir Paulių Macijauską yra klasiokai. 2. Deividas Aukštuolis ir Paulius Macijauskas po 10 ir daugiau taškų rinko visose rungtynėse kuriose tik pasirodydavo. 3. Evaldas Rastenis šį sezoną 30 ir daugiau taškų pelnė 5 kartus. 3. Bent kartą 10 taškų vienose rungtynėse pelnė 8 iš 9 komandos žaidėjų, o Tomui Jasiuliui pritrūko vos vieno atkovoto kamuolio dvikovoje, kad jis būtų visas reguliaraus sezono rungtynes baigęs su dvigubu dubliu.

REGULIARUS SEZONAS: „KK Išjunk šviesą“: 4 vieta (11/5), pergalių – pralaimėjimų balansas su į aštuntfinalį patekusiomis komandomis (6/5). „Sietuva 23“: 13 vieta (11/5), pergalių – pralaimėjimų balansas su į aštuntfinalį patekusiomis komandomis (2/4).

TARPUSAVIO RUNGTYNĖS: Komandos tarpusavyje dar nėra žaidusios.

LYDERIAI:

Žaidėjas

Tšk.

AK

RP

PK

Naud.

Žaidėjas

Tšk.

AK

RP

PK

Naud.

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

Lukas Motiejūnas

19,00

3,60

2,20

1,50

17,80

Evaldas Rastenis

28,36

9,27

3,36

1,73

28,18

Paulius Leščinskas

16,00

6,73

3,36

2,36

14,18

Tomas Jasiulis

17,75

14,38

1,75

1,63

24,75

Lukas Poniškaitis

13,57

5,14

1,86

2,29

13,14

Paulius Macijauskas

18,29

10,57

3,14

2,14

23,43

Martynas Rakauskas

9,00

6,91

1,45

1,36

12,82

Deividas Aukštuolis

20,88

4,88

4,75

1,25

16,00

Tomas Zdanavičius

10,11

7,11

1,44

1,56

11,56

Tomas Matuliūkštis

9,30

5,60

4,50

2,20

8,60

STATISTIKOS PALYGINIMAS:

Komanda

1 tšk.

2 tšk.

3 tšk.

Tšk.

AK

RP

PK

KL

BL

Praž.

Naud.

P/M%

P/M%

P/M%

vid

vid

vid

vid

vid

vid

vid

vid

KK Išjunk šviesą

125/212

375/693

138/449

80,56

37,63

15,31

12,94

13,81

2,75

13,31

77,31

58,96%

54,11%

30,73%

Sietuva 23

135/185

321/636

114/408

69,94

36,44

11,31

6,88

13,06

0,94

10,06

61,19

72,97%

50,47%

27,94%

ŽAIDĖJAS GALINTIS TAPTI „X-FAKTORIUMI“: Tomas Zdanavičius „KK Išjunk šviesą“: Šis jaunas ir talentingas aukštaūgis šį sezoną spėjo pažaisti net dviejose „Nacionalinės krepšinio lygos“ (NKL) komandose, tačiau SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE dar didelių žygdarbių nenuveikė. Vicečempionai aštuntfinalyje turėtų bandyti išnaudoti savo priekinę liniją, o šis vyrukas (10,11 taškai ir 7,11 atkovoti kamuoliai) su Martynu Rakausku yra pajėgus sudaryti varžovus po krepšiais „laužantį“ dandemą, kuris sugebės palengvinti uždavinius tiek ginantis, tiek puolant ekipos „mažiukams“.

Tomas Matuliūkštis „Sietuva23“: Fiziškai stiprus, tačiau dėl traumų savo geriausio žaidimo jau nerodantis gynėjas aštuntfinalio dvikovoje gali būti vienas iš svarbiausių žaidėjų, kurie nepriskiriami didžiajam komandos ketvertukui. Jo svarba dar labiau padidėtų, jei kažkas iš tų kurie turi lemti komandos sėkmę žaisti negalės. Juo pasitikėti galima ir jis neturėtų nuvilti, o jį panaudoti esant reikalui komanda gali netik 1 ar 2 numerio pozicijoje bet ir stumti po krepšiu. Šio talentingo žaidėjo operacijas iškentę keliai dar vieną dvikovą tikrai atlaikys, tuo labiau, kad šį kartą ant kortos bus statoma visos klasės garbė.

PROGNOZĖ: „KK SPALIO KRANTAS“ – „SIETUVA 23“ 60% - 40%

 

[ 5 ] COMMA 313 – [ 12 ] KK SPALIO KRANTAS

Dar viena labai įdomi aštuntfinalio pora, kurioje galima sulaukti gero reginio nepaisant to, kad komandos TOP12 grupėje savo pasirodymą baigė užimdamos labai skirtingas pozicijas. „Comma 313“ pasirodymas reguliaraus sezono metu priminė pasivažinėjimą amerikietiškais kalneliais, tuo tarpu „KK Spalio Kranto“ kolektyvas užlipo ant aukšto kalno laimėdami 6 dvikovas iš eilės ir nuo jo žemai krito pralaimėdami 10 dvikovų. Komanda paskutines rungtynes laimėjo 2014 metų gruodžio 7 dieną kai 98:94 po 2 pratęsimų „nukovė“ čempionų titulą ginančius „KK Fuxus“. „Krantiečiai“ geriau meta tritaškius ir tai yra pagrindinis jų turimas ginklas prieš varžovus, kurį panaudoję tinkamai jie gali tikėtis sėkmės. Pagal pelnomus ir praleidžiamus taškus TOP12-ka grupėje 71,91 prieš 64,36 ir 65,82 prieš 79,91 pranašesni „rykliai“, kurie turi prieš aštuntfinalio dvikovą daugiau užslėptų rezervų. Labiausiai Tautvydą Valančių prieš akistatą su „KK Spalio Krantu“ turėtų neraminti faktas, kad tarpusavio dvikovoje kurią „Comma 313“ laimėjo 82:94 „krantiečiai“ sužaidė rezultatyviausią sezono dvikovą žaisdama be Domanto Simanavičiaus ir Dainiaus Palčiausko. Pirmasis žaidėjas po traumos jau žaidė balandžio 26 dienos dvikovoje, o antrasis spėjo taip pat sužaisti reikiamą rungtynių skaičių ir komandai galės padėti šiose rungtynėse. „Ryklių“ stovykloje lyginant su reguliaraus sezono dvikova trūks Viktoro Asačiovo kuris tada buvo vienas iš pergalės kalvių ir surinko 20 taškų, taip pat aikštelėje greičiausiai neišvysime ir 17 taškų surinkusio Arnold Reut, o Marijonui Radžiūnui nesužaidus 5 rungtynių tapo aišku, kad vėl „Comma 313“ turės vertis be tikro vidurio puolėjo. Vertinant komandas pagal pozicijas didžiausią pasirinkimą „Comma 313“ turi tarp puolėjų, kuriems tikrai reikės padirbėti iš peties, nes tokie vyrukai kaip Dainius Palčiauskas, Mantas Gajauskas ir Rokas Ramanauskas tikrai privers sunkiai dirbti oponentus gynyboje. Gynėjų grandyje Tautvydo Valančiaus vadovaujama komanda turi puikų atakų organizatorių Andrių Gaidį (8,25 rez. perd.) bei savo metimais rungtynių baigti lemti galintį rezultatyviausią komandos žaidėją Tomą Malimenkovą (23,93 taškai). Sumažintį šių žaidėjų kurie gali lemti rungtynių baigtį efektyvumą „KK Spalio Kranto“ komanda patikės keturiems gynėjams Lukui Radžiūnui, Rokui Balbieriui, Pauliui Mikolaičiui ir Dovydui Grigalioniui, tačiau vargu ar kiekybė atsvers kokybę. Šiose rungtynėse kurios gali būti rezultatyvios favoritas „Comma 313“, tačiau krepšinyje dažnai būta atveju, kad ilgas pralaimėjimų serijas turinčios komandos „iššauna“, o būtent tą ir bandys padaryti TOP12 grupės autsaideriai. Šios komandos pralaimėjimas aštuntfinalyje nestebins nieko, tačiau iki finalinio švilpuko komanda turės gerą galimybę ištaisyti reguliaraus sezono klaidas ir vėl nustebinti, kaip tą darė sezono starte.

Dainius Palčiauskas "KK Spalio Kranto" komandos neišnaudotas rezervas

APIE KOMANDAS: „Comma 313“:Praėjusį sezoną komanda pasiekė geriausią savo pasiekimą istorijoje. „Rykliai“ reguliaraus sezono metu užėmė 4 vietą ir pirmą kartą per 4 metus įveikė aštuntfinalio barjerą. Iš visus svarbiausius žaidėjus išsaugojusios bei sudėtį tokiais žaidėjais kaip Tomas Malimenkovas, Andrėjus Šabanas ar Tomas Zaleckas sustiprinusios komandos gero žaidimo buvo tikimasi ir prieš šį sezoną, tačiau komandos visas potencialas iki aštuntfinalio rungtynių dar vis yra „užslėptas“ popieriuje, nes aikštelėje jį matėme tik žaidžiant su silpnesniais varžovais. Komandos vadovas Tautvydas Valančius matydamas, kad komanda nežaidžia kaip turėtų sezono eigoje sukirto rankomis su „centrais“ Viktoru Asačiovu ir Marijonu Radžiūnu bei įžaidėju Andriumi Gaidžiu, tačiau ir tada komandos žaidimas smarkiai nepagerėjo. Pirmi du „centrai“ dėl nesužaistų rungtynių limito komandai jau nepadės, o greitai komandoje apsipratusio Andriaus Gaidžio rodomas žaidimas leidžia tikėtis, kad komanda parodžiusi tikrą savo veidą nustebins tuos, kas šią komandą jau spėjo nuvertinti. Reguliaraus sezono metu žaisdama su TOP12 grupės komandomis „Comma 313“ turėjo vos kelias lengvesnes dvikovas, o dvikovos kuriose laimėtojas spręndėsi tik paskutinėmis minutėmis turėtų būti gera patirtis svarbiausiose sezono kovose. Komanda turi galingą „užtaisą“, tačiau po reguliaraus sezono sunku suprasti ar jis susprogdins komandos varžovus ar ją pačią.

Faktai apie „Comma 313“:1. Komanda savo sudėtyje turinti krūvą žaidėjų galinčių pelnyti daug taškų vos 5 kartus šį sezoną sugebėjo peržengti 80 taškų ribą ir tik 3 kartus tai padarė žaisdama su aštuntfinalyje dalyvausiančiomis komandomis.2. Komandos vadovui Tautvydui Valančiui jo auklėtiniai pagadino daug nervinių ląstelių, net 7 rungtynėse per reguliarų sezoną laimėtojas spręndėsi dvikovos pabaigoje. 3. Vienas geriausių komandos žaidėjų jos debiutiniame sezone Andrėjus Šabanas po 2 sezonų petraukos vėl apsivilko „ryklių“ marškinėlius ir gana gerai „įsipaišė“ per kelis sezonus daug pajėgių žaidėjų sulaukusioje komandoje. 4. Tomui Malimenkovui „Comma 313“ jau ketvirtoji komanda, kurią jis atvedė į aštuntfinalį, rezultatyviausias komandos žaidėjas ankščiau žaidė šį etapą įveikusiose „Pakilk“, „Venipak – barada“ ir „BC Baxūrai“ komandose. Įdomu tai, kad 2012/2013 sezone „Venipak – barada“ įveikė aštuntfinalyje būten „Comma 313“, o Tomas Malimenkovas tada į dabartinės komandos krepšį sumetė 20 ir 15 taškų.

„KK Spalio Krantas“: Pernai paguodos turnyre nustebinę bei komandos pavadinimą (buvo „BC Garazhas“) pakeitę vaikinai šį sezoną surinko pajėgesnį kolektyvą nei turėjo 2013/2014 metais. Pirmo etapo metu visus nustebinę, antrajame „krantiečiai“ tėškėsi tiesiai veidu į purvą. Sezoną pradėję 6 pergalėmis iš eilės bei „nukalę“ po 2 pratęsimų „KK Fuxus“ 98:94, vėliau pralaimėjo 10 kartų iš eilės ir nusirito į 12 vietą TOP12 grupėje. Komanda „B“ grupėje, kurioje tikrai buvo ką veikti pirmo etapo metu demonstravo gražų krepšinį ir tikrai buvo verta patekimo tarp 12-kos geriausių, nors daugelis pasibaigus antrajam etapui dabar jau mano visiškai kitaip. Gal komandos sėkmę TOP12 grupėje smarkiai ribojo traumos? Edgaras Kvedaravičius  buvo priverstas sezoną baigti ankščiau laiko, problemų su sveikata turėjo Domantas Simonavičius, Mantas Gajauskas bei Dovydas Grigalionis. Nuo traumų niekas nėra apsaugotas, tačiau visas komandos nesėkmes suversti vien tik joms būtų neteisinga. Iškritusius priekinės linijos žaidėjus pavaduoti puikiausiai galėję Andrėjus Dzeviatnikovas ir Dainius Palčiauskas antrajame etape praktiškai nesilankė (pirmasis apsikritai šį sezoną nežaidė). Aštuntfinalyje komandos turinčios tokius pavojingus žaidėjus kaip Mantas Gajauskas, Rokas Balbierius, Rokas Ramanauskas, Lukas Radžiūnas ar Paulius Mikolaitis galimybes labai apsunkins kaip ir visą antrą sezono dalį silpnoka priekinė linija. Vladas Piskariov ir Karolis Sujeta kurie yra gynybinio plano žaidėjai nepasižymi ūgiu, Domantas Simonavičius po sunkios traumos į aikštelę grįžo tik balandžio 26 dieną  o Gediminas Latvis, kurį komanda pasikvietė gelbėti padėties po krepšiais, nors ir pelno po 9,40 taškus prastokai kovoja dėl atšokusių kamuolių ir yra pakankamai fiziškai silpnas. Žmogus, kuriuo komanda po krepšiais galės pasikliausti aštuntfinalyje bus Dainius Palčiauskas, tik paskutinę akimirką spėjęs sužaisti 5 rungtynes.

Faktai apie „KK Spalio Krantą“:1. Komanda sezoną pradėjo 6 pergalių serija, o vėliau patyrė net 10 pralaimėjimų iš eilės. 2. „KK Spalio Krantas“ yra neblogų metikų komanda, 10 ir daugiau tritaškių komandos snaiperiai pataikė šį sezoną 7 rungtynėse.3. Komandą 2014 metų gruodžio 14 dieną papildęs gynėjas praėjusį sezoną su „Pakilk“ komanda žygiavo iki finalinio ketvertą, šį sezoną su „KK Spalio Krantu“ jam dar napavyko laimėti nei vienų rungtynių.

REGULIARUS SEZONAS: „Comma 313“: 5 vieta (11/5), pergalių – pralaimėjimų balansas su į aštuntfinalį patekusiomis komandomis (6/5). „KK Spalio Krantas“: 12 vieta (6/10), pergalių – pralaimėjimų balansas su į aštuntfinalį patekusiomis komandomis (3/10).

TARPUSAVIO RUNGTYNĖS: Sausio 25 dieną „Comma 313“ 94:82 įveikė „KK Spalio Krantą“, kuris tada pralaimėjo trečias rungtynes iš eilės. „Comma 313“ – „KK Spalio Krantas“ 1-0.

LYDERIAI:

Žaidėjas

Tšk.

AK

RP

PK

Naud.

Žaidėjas

Tšk.

AK

RP

PK

Naud.

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

Tomas Malimenkovas

23,93

4,21

1,79

2,14

19,21

Dainius Palčiauskas

13,20

8,60

2,60

0,00

13,80

Linas Beliūnas

15,78

13,22

1,11

1,11

17,00

Domantas Simanavičius

10,67

10,17

0,83

1,83

12,83

Andrius Gaidys

11,75

6,25

8,25

4,00

15,00

Rokas Ramanauskas

21,00

4,40

1,90

0,70

12,60

Paulius Čėsna

12,50

5,93

3,14

1,50

14,79

Mantas Gajauskas

15,18

5,73

1,27

1,45

11,82

Arnold Reut

14,57

3,00

2,29

2,57

14,14

Gediminas Latvis

9,40

4,40

0,60

0,80

9,60

STATISTIKOS PALYGINIMAS:

Komanda

1 tšk.

2 tšk.

3 tšk.

Tšk.

AK

RP

PK

KL

BL

Praž.

Naud.

P/M%

P/M%

P/M%

vid

vid

vid

vid

vid

vid

vid

vid

Comma 313

113/173

401/772

92/319

74,44

40,00

13,63

10,00

14,31

4,00

12,00

74,63

65,32%

51,94%

28,84%

KK Spalio Krantas

116/183

263/620

136/416

65,63

32,88

12,00

7,81

13,06

1,56

12,25

50,56

63,39%

42,42%

32,69%

ŽAIDĖJAS GALINTIS TAPTI „X-FAKTORIUMI“: Paulius Čėsna „Comma 313“: Antras pagal rezultatyvumą (15,71 taško) „ryklių“ praėjusio sezono krepšininkas šį sezoną atlieka mažiau metimų iš žaidimo (15,11 praėjusį sezoną, 10,86 šį), tačiau gali pasigirti pagerėjusiu pataikymo procentu. Atletiškas, greitas ir šoklus puolėjas yra labai pavojingas prie tritaškio linijos ir jei „Comma 313“ aštuntfinalyje bus priversta žaisti sunkią dvikovą gali išgelbėti komandai sezoną, kuris iki šiol buvo tik labai vidutiniškas (jei nepaisyti tik vietos rungtyrinėje lentelėje), turint galvoje tai, kad Tautvydas Valančius šį sezoną turi geriausią sudėtį per 5 metus.

Dovydas Grigalionis „KK Spalio Krantas“: Gynėjas praėjusį sezoną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE rinko po 12,15 taško ir pagal pelnytus taškus nusileido tik komandos lyderiui Mantui Gajauskui (20,39 taško). Šį sezoną komandai ėmus žaisti aukštesniame lygyje ir sustiprėjus konkurencijai gynėjų grandyje Dovydo Grigalionio pelnomų taškų vidurkis krito iki 6,10 taško per rungtynes, taip pat gynėjui nepavyko išvengti traumų. Nekyla abejonių, kad tokiems žaidėjams kaip Gajauskas, Ramanauskas, Radžiūnas, Balbierius ar Mikolaitis varžovų gynyba skirs labai didelį dėmesį, todėl šiam gynėjui gali atsirasti puiki proga sužaisti geriausias sezono rungtynes ir priminti apie save.

PROGNOZĖ: „COMMA 313“ – „KK SPALIO KRANTAS“ 60% - 40%

 

[ 6 ] FABINIAI – [ 11 ] TORES

„Fabiniai“ reguliarų sezoną baigė 2 užtikrintomis pergalėmis, šiokių tokių atsigavimo ženklų rodė ir „Tores“ kolektyvas, tačiau TOP12 grupės varžybas baigė tik su viena pergale. Komandos šį sezoną pradėjo tarpusavio susitikimu kurį 70:50 laimėjo „Fabiniai“. Vėliau „A“ grupėje žaidusios ekipos per pirmą etapą pralaimėjo po kartą tam pačiam „KK Reaktoriui“. Per antrą etapą TOP12 grupėje geriau reguliaraus sezono metu pasirodę Fabijoniškių atstovai neišvengė duobių ir prasto rinkimosi į varžybas, tačiau galiausiai nepaisydami visų negandų stipriai sužaidė kelias svarbias rungtynes ir įgavo nemažą pasitikėjimą savo jėgomis. „Tores“ komandai antrajame etape sutikti varžovai buvo per stiprūs, lygos senbuviai iš geriausių 12-tuko įveikė tik „KK Spalio Krantą“. Būten pergalė prieš šią ekipą lėmė komandai 11-tąją poziciją.Reguliaraus sezono rezultatai, eiga bei tarpusavio rungtynės mums sako, kad „fabų“ žaidėjai yra akivaizdūs dvikovos favoritai, tačiau nereikėtų pamiršti, kad „Tores“ komanda sėkmingiau pasirodo, kai yra nuvertinama, visgi šį kartą laukiantys varžovai yra per rimtas oponentas ir komanda tikriausiai atsidurs paguodos turnyre.Kodėl „Fabiniai“ favoritai?Pirmiausiai komandoms demonstruojant panašią gynybą, labai ryškiai išsiskiria šios komandos pranašumas puolime bei geresnis pataikymas. Slapčia apie ketvirtfinalį jau galvojantis kolektyvas „nesitampo“ atakuodamas varžovų krepšį moka puikiai pasinaudoti varžovų gynybos spragomis, o neretai laimėdamas kovą po abiem krepšiais turi progų išmesti ir daugiau metimų. Natūralu, kad komanda dažniau metanti ir tą daranti taikliau už „Tores“ turi visas galimybes surinkti bent 10-15 taškų daugiau.Antras faktorius leidžiantis gavoti apie tai, kad Fabijoniškių atstovai žengs į ketvirtfinalį yra geresnė šios komandos komplektacija ir tai matoma visose pozicijose be išimties. „Fabiniams“ surinkus 9-11 geriausių žaidėjų jie varžovams gali pasiūlyti labai aukštą žaidimo tempą, kurį bandant „stabdyti“ jau po 20-25 minučių „Tores“ žaidėjams nori nenori baigsis jėgos, o tai dar labiau atsilieps jų metimų taiklumui. Po krepšiu lygos vilkai turi Eriką Augūną, Vladislav Budko ir Jaroslav Mankevič, pastarajam trūksta patirties ir žaidimo praktikos, todėl jis aštuntfinalio rungtynėse jokio svarbaus vaidmens neturės, du likę yra patyrę matę šilto ir šalto, tačiau jų meistriškumas ir galimybės rinkti taškus tikrai nublanksta prieš tuos žaidėjus, kurios gali išrikiuoti po krepšiu „Fabiniai“. Egidijus Mažeika ir Mindaugas Milailionis sezono gale pasiekę puikiausią sportinę formą, o antrojoje sezono dalyje praktiškai nežaidę Martynas Atas ir Darius Mikalauskas pasak ekipos vadovo Mažeikos taip pat turėtų prisijungti prie komandos aštuntfinalyje.„Tores“ komandai šį sezoną daugiausiai taškų renka 2-3 numeriai Franek Subatovič, Alik Lipnievič, Karolis Ruselevič ir Eduard Bielskij, o komanda norėdama mesti rimtą iššūkį turi sudaryti sąlygas jiems mesti savo metimus, todėl„Fabinių“ lengviems kraštams ir atakuojantiems gynėjams pagrindinė užduotis bus ne patiems įmesti daugiau taškų, tačiau ardyti visas oponetų atakas.Nors Audrius Drabavičius, Laimonas Brazauskas ir Arnoldas Juchnevičius stabilesni atakuojant varžovų krepšį gynyba nėra jų pats mėgstamiausias žaidimo elementas, o tai gali atsikirais momentais pamesti vieną kitą pagalį į sėkmingai riedančio vežimo ratus.Įžaidėjai: Kažkada Marek Pščolovski buvo vienas iš geriausių lygos atakų organizatorių, tačiau kaip bebūtų gaila patyręs komandos vadovas „paseno“, o dar blogiau komandai, kad šiam žaidėjui per daugelį metų neatsirado tinkamos pamainos. „Fabiniai“ atakų organizavimą gali patikėti Dariui Kibildžiui arba Simui Liepinaičiui, tačiau tikriausiai didžiąją rungtynių dalį šie žaidėjai aikštelėje bus vienu metu, o tai tikrai nežada nieko gero septintą sezoną skaičiuojantiems jų varžovams. Šie du žaidėjai sėkmingai renka taškus patys, o puikus aikštės matymas leidžia laiku pastebėti laisvus komandos draugus, kuriems belieka tik pataikyti iš po krepšio arba „įšauti“ tritaškį. „Tores“ komandą išgelbėti gali tik begalinė sėkmė, kovingumas ir varžovų aplaidumas, jei pastarieji nesusirinktų.

Eriko Augūno ir visos "Tores" komandos laukia rimta kova po krepšiais

APIE KOMANDAS: „Fabiniai“:Komanda prieš kiekvieną sezoną yra vertinama gerai, tačiau jau ketvirtus metus iš eilės nesugeba išnaudoti savo didelių galimybių. Šį sezoną komandoje įvyko nemažai permainų. Pirmiausia buvo atsisakyta tų kurie padėdavo retai arba nevaidino svarbių rolių, antrą atvykę žaidėjai smarkiai praplėtė komandos rotacijos galimybes ir ją radikaliai sustiprinino. Visgi pusę reguliaraus sezono neturėję bėdų renkantis į rungtynes „Fabiniai“ antrąją sezono dalį, kai pergalių reikšmė buvo begalo svarbi grįžo prie savo žalingų įpročių ir tikrai neužėmė tos vietos, kurią galėjo, nors 6 vietos blogu pasiekimu laikyti ir negalima.Per tris jau įvykusius sezonus komanda yra žaidusi aštuntfinalyje tris kartus, viso 6 rungtynes. Pergalę pasiekti pavyko vos kartą debiutinį sezoną, tačiau tuomet to pakako, kad būtų 73:60 ir 67:73 eliminuota tada savo geriausią sezoną sužaidusi „Visad gatavs“ komanda. Paskutinius du sezonus įveikusios „Fabinius“ komandos „Pakilk“ bei „KK Išjunk šviesą“ nepasitenkino patekimu į ketvirtfinalį ir nukeliaudavo iki pat finalo ketverto. Šiemet „Fabiniai“ turi pajėgių žaidėjų visose pozicijose, tiesa antrojoje sezono pusėje aukštaūgiai Darius Mikalauskas ir Martynas Atas tapo labai retais svečiais komandos rungtynėse, kaip ir po 16,00 taškų komandai šį sezoną renkantis Laimonas Brazauskas. Jei pirmuosius du puikiai atstojo puikią sportinę formą antroje sezono pusėje demonstravę Egidijus Mažeika ir Mindaugas Mikailionis, tai kompensuoti rezultatyvų Laimono Brazausko žaidimą buvo kartais labai sunku. Taip prie komandos vasarį prisijungė puikus žaidėjas Darius Kibildis ir jis žaidė velniškai gerai, tačiau tikriausiai viskas būtų buve su komandos žaidimu kitaip, jei jis būtų tapęs papildoma jėga, o ne komandos draugų nesugebančių ateiti į rungtynes subinių gelbėtoju. Visgi pergalė pasiekta balandžio 12 dieną prieš beveik optimalią sudėtį turėjusią „KK Fuxų“ komandą 92:73 nuteikia labai optimistiškai, kaip ir dvi lengvos pergalės paskutinėse rungtynėse žaidžiant su „TG Sokol“ bei „KK Spalio Krantu“.Iš tų kas praverstų komandai aštuntfinalyje, o jį įveikus ir toliau „fabams“ trūks tik Manto Kazlausko, žaidėjas prie komandos prisijungė gelbėdamas ją nuo nesusirinkimo į vienas iš rungtynių reguliaraus sezono gale ir nors labai praverstų komandai žaisti toliau negalės dėl 5 rungtynių limito.

Faktai apie „Fabinius“: 1. „Fabiniai“ jau ketvirtą kartą šį sezoną iš eilės žais aštuntfinalyje, tačiau visada sudėtį kuri privalo žaisti ketvirtfinalyje turinti komanda iki šių metų yra įveikusi šį etapą vos kartą. 2. Tradicijos nesikeičia „Fabinių“ komandoje pagal atkovotus kamuolius ketvirtą sezoną iš eilės geriausias Egidijus Mažeika, pagal rezultatyvius perdavimus Simas Liepinaitis. 3. Šį sezoną komandoje rezultatyviausiai žaidžia vėl Kibildis, tačiau 2013/2014 metų sezoną tą darė Mantas Kibildis, o šiemet jį pakeitęs Darius.

„Tores“: SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS istorijos puslapiuose nuo antro sezono atsiradusi komanda drauge su „Broliais Šaunuoliais“ ir „TG Sokol“ čia žaidžia jau 7 sezoną ir tarp aštuonių geriausių sezono komandų bandys patekti 5-tąjį kartą.Komanda pernai likusi 13-toje vietoje aštuntfinalyje „užkūrė“ karštą pirtį „Comma 313“, kuri laimėjusi tik 58:55 pirmą 1/8 dvikovą turėjo vargo ir antrojoje 57:49. Šį sezoną komanda pradėjo pralaimėjimu „Fabiniams“ 50:70, tačiau vėliau nesunkiai susitvarkę su už TOP12-kos borto likusiomis komandomis pralaimėjo tik „KK Reaktoriui“ ir tai po labai atkaklios kovos 56:60, tačiau vos tik prasidėjo antro etapo kovos komanda pateko į gilę duobę iš kurios nesugebėjo išlipti. „Tores“ varžovų atakas stabdė gana sėkmingai ir gynyboje problemų turėjo vos keliose dvikovose. Komandos prastus rezultatus lėmė puolimas, o jo suprastėjimą lyginant su ankstesniais sezonais labiausiai lėmė „pradingusios“ kontraatakos. Ankščiau daug taškų rinkusi greitų atakų metu šį sezoną komanda dažniausiai varžovų buvo verčiama žaisti pozicinį krepšinį, kuris pasiteisindavo tik atskiromis rungtynių atkarpomis. „Tores“ kolektyvas turi tikrai neblogą ir patyrusį starto penketuką ir kol aikštelėje žaidžia pagrindiniai žaidėjai, komandos žaidimas yra pakankamai geras, tačiau kai reikia suteikti poilsio minučių lyderiams viskas išsiderina taip, kad vėliau sunku kažką ir pakeisti. Komanda kovinga ir niekada nenuleidžia rankų, todėl Marek Pščolovski tikrai bandys rasti būdų, kaip priversti „Fabinių“ komandą kovoti iš visų jėgų.

Faktai apie „Tores“:1. Šis sezonas „Tores“ vienas iš prastesnių, komanda per 10 paskutinių rungtynių laimėjo vos kartą. 2. Lygos senbuviai per rungtynes perima po 13,25 kamuolio, o tai yra geriausias rezultatas šiuo metu lygoje (Marek Pščolovski priklauso šio sezono perimtų kamuolių rekordas – 10.) 3. Net 8 iš 13 komandos žaidėjai 2009/2010 metų sezone laimėjo SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS bronzos medalius.

REGULIARUS SEZONAS: „Fabiniai“: 6 vieta (11/5), pergalių – pralaimėjimų balansas su į aštuntfinalį patekusiomis komandomis (8/5). „Tores“: 11 vieta (6/10), pergalių – pralaimėjimų balansas su į aštuntfinalį patekusiomis komandomis (2/11).

TARPUSAVIO RUNGTYNĖS: Komandos tarpusavio rungtynėmis atidarė šį sezoną. Pergalę 70:50 iškovojo „Fabiniai“, kuriems varžovus pavyko įveikti 54:51 ir 2011/2012 metų sezone. „Fabiniai“ – „Tores“ 2-0. Šios komandos jėgas yra išbandę ir „Vasaros taurės 2012“ grupės varžybose, tą kartą 65:64 pergalę išplėšė „Tores“ kolektyvas.

LYDERIAI:

Žaidėjas

Tšk.

AK

RP

PK

Naud.

Žaidėjas

Tšk.

AK

RP

PK

Naud.

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

Egidijus Mažeika

14,31

11,00

1,31

1,54

20,54

Erik Augūnas

9,53

11,00

1,47

3,07

18,07

Darius Kibildis

21,00

4,60

3,60

1,40

17,80

Vladislav Budko

7,33

7,78

1,33

0,89

10,56

Darius Mikalauskas

13,00

7,60

1,30

1,40

15,70

Franek Subatovič

17,36

4,71

1,79

2,36

10,29

Laimonas Brazauskas

16,00

3,86

1,43

1,86

14,14

Eduard Bielskij

9,20

4,80

2,00

2,00

7,00

Simas Liepinaitis

10,77

4,31

8,54

1,46

14,08

Karolis Ruselevič

11,80

3,60

1,00

1,80

5,20

STATISTIKOS PALYGINIMAS:

Komanda

1 tšk.

2 tšk.

3 tšk.

Tšk.

AK

RP

PK

KL

BL

Praž.

Naud.

P/M%

P/M%

P/M%

vid

vid

vid

vid

vid

vid

vid

vid

Fabiniai

126/194

395/705

107/327

77,31

41,00

17,75

9,38

15,94

2,25

9,50

84,88

64,95%

56,03%

32,72%

Tores

96/156

326/751

71/287

60,06

31,75

12,00

13,25

13,81

2,19

15,06

46,56

61,54%

43,41%

24,74%

ŽAIDĖJAS GALINTIS TAPTI „X-FAKTORIUMI“: Arnoldas Juchnevičius „Fabiniai“: Debiutavęs „Fabiniuose“ 2013/2014 metų sezoną puolėjas rinko po 13,31 taško, o aštuntfinalio dvikovose kuriose jo komanda pralaimėjo busimiems vicečempionams jo taškų vidurkis siekė net 20,50 taško. Šį sezoną Arnoldas Juchnevičius pradėjo labai pakiliai ir per pirmas dvi rungtynes rinko po 18,00 taško (10/14 tritaškiai), vėliau šio metiko žaidimo kreivė krito žemyn. Reguliarų sezoną su 10,64 taškų vidurkiu (44,30% tritaškiai) baigęs vienas iš svarbiausių komandos žaidėjų vėl apie save varžovams priminti gali jau aštuntfinalyje, nes jo sportinė forma vėl kyla į viršų. Pirmą metimą pataikęs žaidėjas įgauna labai didelį pasitikėjimą ir iš eilės gali pataikyti 3-4 tritaškius, kurie didelės svarbos rungtynėse pakeistų tikrai daug.

Zbignev Dubovski „Tores“: Gynėjas paskutiniais „Maišiagalos“ ekipos gyvavimo metais rinko po 20,50 taško, šiai komandai subyrėjus prisijungė prie „Tores“ kur rungtyniauja jau trečią sezoną. Nors šiais metais Zbignev Dubovski pelnomų taškų vidurkis 6,69 taškai yra geriausias per tą laiką kurį jis praleido lygos senbuvių gretose, viskas yra tikrai kitaip. Šio žaidėjo kaip ir daugelio kitų smarkiai pakėlė 118:24 laimėtos rungtynės (pelnė 34 taškus) prieš lygos šio sezono blogiausią komandą „KK Malkinę“. Komandai trūksta žaidėjų galinčių rinkti taškus, o aikštelėje dažnai pasimetęs žaidėjas taip ir neišnaudoja jam suteiktų progų atsiskleisti, nors tam dažniausiai būna labai tinkamos aplinkybės. Aštuntfinalio rungtynės gynėjui turėtų būti paskutinė proga įrodyti savo vertę, nes 23 metų sulaukęs žaidėjas visą gyvenimą perespektyviu laikomas būti negali. Gerų rezultatų iš jo komandai reikia ne kitą sezoną, o jau dabar.

PROGNOZĖ: „FABINIAI“ – „TORES“ 70% - 30%

 

[ 7 ] KK FUXAI – [ 10 ] KK ALKANI

„KK Alkani“ paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse 67:61 įveikė čempionus ir juos nustūmė į 7 vietą. Rungtynėse kuriose „KK Fuxai“ žaidė vien aukštais žaidėjais tapo pavyzdžiu, kad du kartus lygą laimėjusi komanda nevisada tinkamai nusiteikia varžyboms su popieriuje silpniau atrodančiomis komandomis. Reguliaraus sezono metu „KK Fuxai“ patyrė 5 pralaimėjimus lygiai tiek jų komanda patyrė ir debiutinį sezoną kai savo pasirodymą baigė ketvirtfinalyje 50:63 ir 46:76 nusileisdama „Venipak“ komandai. Palyginimui galima pasakyti, kad 2012/2013 ir 2013/2014 metų sezonuose kartu sudėjus ši komanda pralaimėjo taip pat 5 kartus per 45 rungtynes. Nepaisant taškų „barstymo“ komanda reguliarų sezoną baigė rinkdama geriausią naudingumo balų (89,75) ir taškų vidurkį (85,81) tarp visų šį sezono komandų. Šią komandą galime pamatyti tarp geriausių komandų pagal baudos metimų, dvitaškių ir tritaškių taiklumą, atkovotus kamuolius, rezultatyvius perdavimus, blokuotus metimus bei klaidas. Save jau pranokusius „KK Alkanus“ galime pamatyti tik keliuose statistikos dešimtukuose. Šis komandinį žaidimą propoguojantis kolektyvas 7 pagal rezultatyvius perdavimus, 4 pagal perimtus kamuolius. Prie pirmo rodiklio smarkiai prisidėjęs Andrius Gaidys žaidžia jau kitur, o antras rodiklis tapo labai svarbiu faktoriumi būtent tarpusavio dvikovoje, kuriose „alkani“ 15-1 pranoko varžovus pagal „pavogtus“ kamuolius. Sensacingai pasibaigusios rungtynės „KK Alkaniems“ tikrai padarė meškos paslaugą, komanda laimėjusi prieš čempionus nesitikėjo, kad lygiai po savaitės teks vėl stoti į kovą su gerokai įpykusiais varžovais. Noras pasiekti revanšą tikrai pridės „KK Fuxų“ žaidėjams papildomos motyvacijos. Čempionai net ir pralaimėdami rungtynes dominavo po abiem krepšiais (48-39 laimėta kova dėl atšokusių kamuolių), geriau pataikė dvitaškius ir tritaškius, metė daugiau baudos metimų, šį „rožinių“ pranašumą sumažinti gali Vitalijus Danilovas, tačiau po praėjusio sezono pusfinalio, kai „Pakilk“ komandos garbę gynes „centras“ visiškai buvo „nusodintas“ būsimų aštuntfinalio varžovų tuo sunku patikėti. „Įžeistų“ Tomo Sasnausko auklėtinių gretose šį kartą gali jau netrūkti rezultatyviausio bei naudingiausio reguliaraus sezono lygos žaidėjo Lauryno Kirlio, puikiai svarbias dvikovas žaidžiančio Arūno Pranevičiaus, o tai nieko gero nežada pirmą kartą savo jėgas šiame etape išmėginti norintiems „KK Alkaniems“. Nereikėtų pamiršti, kad komanda turi dar ir Nerijų Pigagą bei Simoną Januškį kurie dar labiau padidintu šansus „KK Fuxams“ pasiekti įtikinamą pergalę. Dėl nesužaistų rungtynių limito „KK Fuxai“ negalės remtis Žymanto Armono ir Andriaus Juknevičiaus paslaugomis, tačiau jų netektis jei ir atsilieps tai ankščiausiai ketvirtfinalyje. Čempionai už varžovus renka 22,46 taško daugiau, tačiau „KK Alkani“ į savo krepšį praleidžia mažiau beveik ant 11-kos taškų. Fakto, kad favoritams bus norima vėl įkąsti nenuslėpsi, tačiau įdomu ar daug „KK Alkanų“ žaidėju tiki, kad antrą kartą įmanoma įveikti du kart lygos čempionus?

Nerijus Pigaga "KK Fuxų" komandos žaidėjus bus priverstas maitinti kamuoliais

APIE KOMANDAS: „KK Fuxai“: Pajėgiausia 2012/2013 ir 2013/2014 metų sezono komanda reguliaraus sezono metu neišvengė pralaimėjimų rungtynėse kuriose jų turėjo išvengti, tačiau tai galima laikyti daugiau atsitiktinumu nei taisykle, nors pralaimėjimas 73:92 „Fabiniams“ balandžio 12 dieną, kai čempionai turėjo praktiškai visus svarbius žaidėjus turėtų verti su nerimu laukti tolimesnių kovų šio klubo žaidėjus.Nepaisant „buksavusio“ žaidimoreguliaraus sezono metu komanda disponavo puikia sudėtimi, vien ką reiškia „Nacionalinės krepšinio lygos“ (NKL) patirties turinčių žaidėjų Simono Januškio ir Andriaus Juknevičiaus prisijungimas. „Rožiniai“ daugiausiai dėmesio skiria savo atakoms, nei gynybos pinklių varžovams rengimui, o tai „KK Fuxų“ rungtynes padaro dažniausiai labai gražiu reginiu, kai abi komandos renka daug taškų ir tai daro pataikydamos aukštu procentu. Komandai aštuntfinalyje nepadės 5 rungtynių limito sąlygos neišpildę Žymantas Armonas ir Andrius Juknevičius tačiau tai visiškai neturėtų atsiliepti čempionų žaidimui prieš „KK Alkanus“, jei komanda vėl nebandys laimėti žaisdama tik aukštais žaidėjais.Vienai geriausių („popieriuje“, aikštelėje tą reiks dar įrodyti) šio sezono komandų aštuntfinalio etapas yra paklusęs jau tris kartus, tačiau šį kartą čempionai trečio titulo link pajudės iš prasčiausios startinės pozicijos. Iki šiol aštuntfinalio etape įdomiausiai įvykiai klostėsi pernai. Pirmosiose rungtynėse 74:51 sutriuškinę „ŠKK Šnapius“ būsimi čempionai antrosiose rungtynėse 69:68 išsigelbėjo tik paskutinę sekundę fantastišką metimą pataikiusio Lauryno Kirlio dėka. Šį sezoną komandos lyderis demonstruoja taip pat gerą sportinę formą, pelno daug taškų ir dažniau nei įprastai pamato laisvus komandos draugus, kuriuos apdovanoja rezultatyviais perdavimais. Laurynas Kirlys ir Simonas Januškis dviese gali pelnyti didžiąją dalį komandos taškų, kitiems tereikia jiems nesimaišyti bei padėti gintis. Svarbiose rungtynėse komanda gali pasitikėti ir savo veteranais Arūnų Baronu bei Arūnų Pranevičiumi. Kurie net ir neturėdami ką įrodinėti trečio žygio į finalą tikrai nesugadins aštuntfinalyje. Užmiršti negalima ir Nerijaus Pigagos, kuris lyg neįdomias pamokas mokykloje, praleidinėjo „KK Fuxų“ rungtynes po naujų metų, o dabar turės pasirodyti, priešingu atveju čempionai liktų be tikri atakų organizatoriaus.

Faktai apie „KK Fuxus“: 1. Laurynas Kirlys yra vienintelis lygos žaidėjas šį sezoną visose rungtynėse rinkęs bent po 21 tašką (tai jam pavyko padaryti net 15-koje rungtynių). 2. Rezultatyviausia lygos komanda šį sezoną 100-tą ir daugiau taškų pelnė 4 rungtynėse. 3. Po 18,75 taško „KK Fuxams“ šį sezoną renkantis Andrius Juknevičius į komandągrįžo po 2 sezonų pertraukos (debiutinį sezoną su juo komanda baigė ketvirtfinalyje), tačiau dėl nesužaistų rungtynių limito savo pasirodymą šiemet baigė.

„KK Alkani“: Debiutuojantys šiemet aštuntfinalyje „KK Alkani“ praėjusį sezoną pralaimėjo paguodos turnyro finalą. Sezoną pradėję triuškinamu pralaimėjimu 45:89 „KK Išjunk šviesą“ komandai vėliau, nusileido 48:58 tik „TG Sokol“ komandai ir „C“ grupėje užėmę 3 vietą pateko į TOP12. Pasipildžiusi įžaidėju Andriumi Gaidžiu bei „centru“ Vitalijumi Danilovu komanda neturėjo sunkumų žaisdama su tomis komandomis kurios liko už 12-tuko borto ir įgijo gana didelį pasitikėjimą. Akista antrajame etape su „KK Reaktoriumi“ tapo puikiu užaugusių komandos ambiciju pavyzdžiu, nors pralaimėta 61:79, tačiau pajėgiam varžovui leista susikrauti saugų pranašumą tik ketvirto kėlinio viduryje. „Užsiauginusi“ sparnus komanda „nukirto“ 83:68 „Fabinius“ bei 59:49 „KK Spalio Krantą“, tačiau vėliau komanda sukrėtė permainos kurios ją nustūmė praktiškai į tą poziciją, kuri ir buvo prognozuojama.Puikiu žaidimu išsiskyręs Andrius Gaidys susidomėjo „Comma 313“ pasiūlymu ir ten persikėlė jau nuo vasario vidurio, o rimta jėga po krepšiu tapęs Vitalijus Danilovas „KK Alkanų“ aprangą vilkėjo labai retai. Per antrą dalį sezono komandai nepadėjo praktiškai ir vienas iš praėjusio sezono vedlių Justas Uleckas (šį rinkęs po 12,14 taškus). Matydama, kad lyderiai nežaidžia, o senbuviai „nepatempia“ komandos vadovai sukirto rankomis su dviem naujokais Pauliu Cineliu ir Kristijonu Klečkausku, nors šie žaidėjai ir netapo super žvaigždėmis sunku net būtų pagalvoti, kaip komanda būtų atrodžiusi paskutiniais reguliaraus sezono mėnesiais be jų.

Faktai apie „KK Alkanus“:1.Devyni komandos žaidėjai pernai paguodos turnyre laimėjo sidabro medalius, o 6 iš jų sezoną ankščiau tame pat turnyre laimėjo ir bronzą. 2. „KK Alkani“ aštuntfinalyje jėgas išbandys pirmą kartą, tačiau komandos „centrui“ Vitalijui Danilovui šis turnyro etapas nebus naujovė. Aukštaūgis 2013/2014 metų sezoną su „Pakilk“ įveikė šį etapą, o sezonu ankščiau su „Tritaškis.lt“ kolektyvu turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Vitalijui Danilovui per tris dvikovas aštuntfinaliuose pavykdavo surinkti po 16,33 taško ir 10,33 atšokusio kamuolio. 3. Komandos vadovas Pranas Vaidotas Šarka šį sezoną neprašovė pasirinkdamas atakų organizatorius. Sezono eigoje komandą papildęs Andrius Gaidys rinko po 25,33 taškus (8,17 rezultatyvaus perdavimo), o jam išvykus prie komandos prisijungęs Paulius Cinelis rinko po 15,00 taškų (5,0 rezultatyvūs perdavimai).

REGULIARUS SEZONAS: „KK Fuxai“: 7 vieta (11/5), pergalių – pralaimėjimų balansas su į aštuntfinalį patekusiomis komandomis (8/5). „KK Alkani“: 10 vieta (9/7), pergalių – pralaimėjimų balansas su į aštuntfinalį patekusiomis komandomis (4/7).

TARPUSAVIO RUNGTYNĖS: Balandžio 26 dieną „KK Alkani“ šventė pergalę 67:61. „KK Fuxai“ – „KK Alkani“ 0-1.

LYDERIAI:

Žaidėjas

Tšk.

AK

RP

PK

Naud.

Žaidėjas

Tšk.

AK

RP

PK

Naud.

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

Laurynas Kirlys

34,07

5,13

5,73

1,67

31,47

Vitalijus Danilovas

19,20

10,00

1,00

1,20

23,40

Simonas Januškis

22,44

9,33

2,11

2,11

22,56

Paulius Cinelis

15,00

3,80

5,00

4,40

11,20

Arūnas Pranevičius

17,29

7,43

3,86

2,14

19,86

Justas Uleckas

12,14

4,71

1,14

1,00

9,29

Arūnas Baronas

8,13

8,40

1,53

0,47

13,13

Romuald Zemlianskij

8,56

4,81

1,00

1,75

9,13

Nerijus Pigaga

9,63

3,38

4,88

1,38

7,88

Adomas Gricius

6,89

5,67

1,11

1,44

8,22

STATISTIKOS PALYGINIMAS:

Komanda

1 tšk.

2 tšk.

3 tšk.

Tšk.

AK

RP

PK

KL

BL

Praž.

Naud.

P/M%

P/M%

P/M%

vid

vid

vid

vid

vid

vid

vid

vid

KK Fuxai

171/247

382/709

146/370

85,81

39,69

16,69

7,19

13,25

2,81

10,00

89,75

69,23%

53,88%

39,46%

KK Alkani

94/157

282/609

122/430

64,00

34,69

13,13

11,50

14,81

1,81

12,75

53,94

59,87%

46,31%

28,37%

ŽAIDĖJAS GALINTIS TAPTI „X-FAKTORIUMI“: Edmundas Katovičius „KK Fuxai“: Jei komanda surinks visą savo branduolį puolėjo pozicijoje žaidžiančiam bei pavyzdingiausiai rungtynes komandoje lankančiam Edmundui Katovičiui teks tenkintismažu minučių skaičiumi, tačiau jei viskas nutiktu priešingai ir komanda vėl būtų nepilnos sudėties kaip paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse šis žaidėjas gali tapti tuo kuris netikėtai vėl nustebins varžovus (balandžio 26 dieną į „KK Alkanų“ krepšį sumetė 15 taškų ir pataikė 3 iš 4 tritaškius). Žaidėjas niekada nebuvo tas į kurį krypsta varžovų gynybos dėmesys, tačiau žaisdamas geroje komandoje turėjo pukių šansų mokytis visko iš geriausių ir dabar yra pasirengęs sau ir visiems įrodyti, kad yra svarbus sraigtas čempionų komandos mechanizme.

Karolis Marcinkus „KK Alkani“: SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE 200 cm ūgio „centras“ žaidžia jau trečią sezoną, tačiau šį sezoną dar nesugebėjo parodyti visų geriausių savo savybių, žaidėjas gali patikimai kovoti dėl atšokusių kamuolių, rinkti taškus iš po krepšio ir sėkmingai blokuoti varžovų metimus. „Sprogti“ bet kurią dieną galintis aukštaūgis „KK Alkanų“ komandai aštuntfinalyje bus be galo svarbus žaidėjas, o nuo jo indėlio priklausys kaip seksis jo komandai grumtis su „KK Fuxų“ aukštaūgiais. Taip komandoje yra Vitalijus Danilovas, tačiau žinant kaip retai jis atvyksta į rungtynes Karolis turi būti pasiruošęs iš „centro“ komandoje „Nr.2“ vėl tapti „Nr.1“. Nesenai vykusiose reguliaraus sezono rungtynėse žaidėjo pasirodymą smarkiai apribojo greitai surinktos trys asmeninės pražangos.

PROGNOZĖ: „KK FUXAI“ – „KK ALKANI“ 90% - 10%

 

[ 8 ] TG SOKOL – [ 9 ] BC KIBIRAI

Reguliarų sezoną komandos baigė įsitaisydamos turnyrinės lentelės kaiminystėje ir tai mums žada, kad aštuntfinalio dvikova tarp šių ekipų gali būti labai įdomi ir intriguojanti. Nors „TG Sokol“ laimėjo tarpusavio rungtynes reguliaraus sezono metu, tai padarė labai sunkiai varžovus palauždami 52:49 tik paskutinę dvikovos minutę. „Sakalai“ laimėjo 6 rungtynes TOP12 grupėje, „BC Kibirai“ 2 mažiau, tačiau reguliaraus sezono pabaigoje pastarosios komandos žaidimo kreivė kilo į viršų, ko negalima pasakyti apie dvi svarbias dvikovas pralaimėjusius jų varžovus. „BC Kibirai“ varžovams kuriuos galima laikyti „kaimyninio aštuntfinalio“ ekspertais (pernai liko 9) pagal pelnomus taškus nusileidžia tik simboliškai, labai panašus ir šių komandų pataikymo procentas neti metant baudos metimus, tačiau ir atakuojant iš žaidimo. Jei pažvelgtume į komandų gynybą rodytą TOP12 grupėje įžvelgtume pirmą ir esminį skirtumą tarp šių komandų. Gynybos šalininkai „TG Sokol“ į savo krepšį TOP12 grupėje praleido 61,45 taško, o tai yra netik geriausias rezultatas tarp 12-kos komandų, tačiau ir 16 taškų mažiau, nei į savo krepšį praleidžia „BC Kibirai“. Būtent įveikti varžovų gynybą „kibirams“ ir bus galvos skausmas numeris vienas prasidėjus rungtynėms. Abi komandos turi aiškius lyderius renkant taškus, kurie surenka jų praktiškai jų vienodai. Rolandas Bajoras „BC Kibirams“ per kiekvieną mačą garantuoja 25,60 taškus, Vytautas Saulis „TG Sokol“ komandai 25,69. Įdomus faktas ir tai, kad tarpusavio dvikovoje nei vienas iš jų nesurinko sau įprasto taškų skaičiaus, o „centras“ iš „BC Kibirų“ pelnęs tik 17 taškų sužaidė vienas iš nerezultatyviausių sezono rungtynių.Didelių skirtumų tarp šių komandų sunku būtų įžvelgti ir palyginus šių komandų žaidėjus pagal atskiras pozicijas. „TG Sokol“ priekinę liniją sudaro vienas iš geriausiai besiginančių lygos žaidėjų Edgar Kolendo, komandos senbuvis Tomas Bagdonavičius, nemažai patirties sukaupęs Vladimir Kiseliov ir šį sezoną taip ir nesužaidęs padorių rungtynių Valdas Butrimovič. „BC Kibirų“ komandoje 4-5 pozicijas šį sezoną dažniausiai užima į naudingiausių žaidėjų dešimtuką patenkantis Rolandas Bajoras, 2009/2010 metų SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS čempionas Tomas Šilingis, vis labiau prie komandos pritampantis dvimetrinis Simas Vasiliauskas bei savo žodžio taip ir netaręs Edgaras Binkys.„TG Sokol“ priekinės linijos žaidėjai yra agresyvesni, tačiau tik gynyboje, jų oponentai netik pelno daugiau taškų iš baudos aikštelės, bet ir yra pavojingesni būdami toliau nuo krepšio. Taip galime sutikti, kad Edgar Kolendo gali pataikyti iš toli ir jį reikėtų saugoti akylai, tačiau tiek Rolandas Bajoras, tiek Tomas Šilingis taip pat mėgsta mesti tritaškius ir tą daro žymiai dažniau.Vieni geresni gynyboje, kiti puolime, tačiau viską sudėjus į visumą galime daryti prielaidą, kad „BC Kibirų“ aukštaūgiai šiose aštuntfinalio rungtynėse gali tapti veiksniu nulemsiančiu sunkų gyvenimą aukščiau reguliaraus sezono metu likusiems varžovams.Rolandas Bajoras šį sezoną žaidžia agresyviau nei pernai, kiečiau kovoja dėl atšokusių kamuolių, o tarpusavio rungtynėse blokavęs 9 metimus pasiekė šio sezono rekordą ir yra pasirengęs įrodyti, kad yra neprastesnis žaidėjas gynyboje nei jo oponentas Kolendo. Galinčių žaisti 2-3 numeriais žaidėjų Eišiškiečiai turi šešis: Darjuš Belopetrovič, Valdemar Smilgin, Artur Tyševič, Andrių Maisaką, Edgar Vrublevski ir Vytautą Saulį.Iškyrus komandos lyderį ir labai neblogai savo minutes išnaudojusį Edgar Vrublevski, kitiems šį sezoną nepavyko pasirodyti taip kaip gali. Gynyba nėra šios pozicijos žaidėjų stiprioji pusė, o tą žinodami varžovai dažniau nei įprastai bando atakuoti iš toli. Žaisti „TG Sokol“ ekipai prieš komandas galinčias pataikyti iš toli ir turinčias gerą „centrą“ tikrai nėra paranku, tačiau šį kartą komanda privalo išnaudoti savo didesnį būtent šių pozicijų žaidėjų pranašumą.Jaroslav Latušinskij, Tomas Paliulis ir Karolis Levarauskas žaidžia labai gerą sezoną, tačiau net ir prie geriausių norų nei vienas iš jų nesulaikys Vytauto Saulio jei jam pasitaikys bent vidutinė diena, o ir kitus žaidėjus antrą kartą šį sezoną uždengti gali būti be proto sunku.Turėdami pranašumą „sakalai“ jį netik privalo išnaudoti išjungdami iš varžovų žaidimo šiuos pataikyti galinčius žaidėjus, tačiau turėtų nesitaupyti ir daugiau jėgų atiduoti kovojant dėl atšoksusių kamuolių bei gynyboje. Iki šiol daugumai žaidėjų labiau patko mesti, nei gintis ir tai nėra gerai. Pagrindinio atakų organizatoriaus funkcija „TG Sokol“ ekipoje patikėta Pavel Andruškevič, kuris šį sezoną nebūdamas tokios geros sportinės formos kaip praėjusį sezoną prieš „BC Kibirus“ sužaidė vieną geriausių mačų sezone, nepaisant to, kad net 5 kartus gavo „stogą“ nuo varžovų milžino. Jo pagrindinis oponentas Simas Pauža rezultatyvumu niekada neišsikyrė, tačiau jį ir vertina ne už taškus, o už vadovavimą žaidimui. Aikštelę geriau mato „kibirų“ atstovas, puolime ir gynyboje pavojingesnis „sakalas“, kuris tikriausiai jei turėtų tinkamą pakeitimą gana ženkliai nusvertų svarstykles savo komandos naudai įžaidėjo pozicijoje.„TG Sokol“ generolą pakeisti gali jaunas Justas Miškinis arba Piotr Grigorovič, tačiau abu žaidėjai šį sezoną kalnų nenuvertė ir pasitikėti jais negalima, geriau esant reikalui kamuolio įžaidinėjimą patikėti Andriui Maisak ar Vytautui Sauliui. Simas Pauža turi dublerį Luką Jurkšaitį kuris neretai rungtynes pradeda ir startiniame penketuke, šis žaidėjas puikiai moka žaisti „du prieš du“ kombinaciją, kurią stabdyti bent „TG Sokol“ komandai dėl nusikalbėjimų gynyboje tarp „didelių“ ir „mažų“ šį sezoną sekasi gana sunkiai. Eišiškiečiai nemoka žaisti lemiamų rungtynių, todėl jei „BC Kibirai“ dvikovos pradžioje smarkiai neatsiliks matysime tikrai „kraštą“ reginį.

Reguliaraus sezono rungtynėse Karolis Levarauskas tapo netikėtumu "sakalams"

APIE KOMANDAS: „TG Sokol“:Septintą sezoną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE žaidžiantis kolektyvas reguliaraus sezono metu pademonstravo geriausią žaidimą per visą komandos istoriją, tačiau dabar praėjusį sezono etapą trumpam reikėtų pamiršti, nes reguliaraus sezono metu visus lūkesčius viršijusi komanda aštuntfinalio etape turės nelengvą užduotį sau ir kitiems įrodyti, kad ilgus metus brendęs kolektyvas pagaliau yra pasirengęs rimtoms pergalėms.Tai, kad komanda iš padebesų gali greitai būti nuleista ant žemės įrodė balandžio 19 dieną ją 87:53 sutriuškinę „Fabiniai“. Gera gynyba visada pasižymėjusi komanda šiemet padarė milžinišką progresą atakuodama varžovų krepšį, o tai gerokai padidina „sakalų“ šansus trečią kartą per komandos istoriją patekti tarp 8 geriausių lygos sezono komandų. Jei pažiūrėtume giliau, kontraatakuoti ir tritaškius mesti mėgusios komandos išaugusį rezultatyvumą smarkiai lėmė ne senbuvių progresas, o prie komandos prisijungęs naujokas Vytautas Saulis (25,69 taškai). Pataikyti, prasiveržti ir vienas prieš vieną daugelį gynėjų apžaisti galintis atletiškas jaunuolis smarkiai praplėtė „TG Sokol“ atakų tęsinių pasirinkimą, o tai ir buvo priežastis „Nr.1“, kuri vertė varžovus turėti bėdų ginantis nuo seniau universulumu nepasižymėjusios komandos atakų.Komandos lyderis reguliaraus sezono gale buvo patyręs kojos traumą, kuri pristabdė šiek tiek jo puikų „skrydį“. Sunku būtų tikėtis, kad šis žaidėjas nesulauks didelio dėmesio iš varžovų gynybos, o tai reiškia, kad komanda turi turėti planą „B“ jei tektų kompensuoti lyderio taškus. Komandoje registruota 13 žaidėjų visi jie turi teisę žaisti aštuntfinalyje, tačiau didelė rotacija dažnai tampa „stabdžiu“ šios komandos žaidime. Edgar Kolendo, Vladimir Kiseliov, Andrius Maisak, Vytautas Saulis ir Pavel Andruškevič (jei visi galės žaisti) turėtų dvikovą pradėti starto penketuke ir tai yra būtinybė, norint užtikrintai pradėti dvikovą. Vėliau rungtynėms įsibėgėjus į aikštelę priklausomai nuo varžovų gynybos reakcijos į kovą galima būtų mesti energingąjį Artur Tyševič ar tritaškius pataikyti galinčius Edgar Vrublevski ir Valdemar Smilgin. Jei greitų pražangų prisirinktų aukštaūgiai gynybą stiprinti gali Tomas Bagdonavičius, tačiau puolėjas rinkdamas taškus atrodo gana blankiai ir jau senokai dingęs iš komandos plano, o per aukštus žmones ir taip „sakalai“ renka mažai taškų. Jei rungtynių rezultatas leis galima pabandyti ir kitus žaidėjus, tačiau tam turi būti tinkamas laikas ir sąlygos. Didelė rotacija nėra šios komandos „draugas“, priešingai dažnai keitimai įsibėgėjusios komandos žaidimą išbalansuoja.

Faktai apie „TG Sokol“:1. Šį sezoną komandoje rungtyniauja 5 žaidėjai kurie žaidė ir debiutinį komandai sezoną (šis septintasis). 2. Po 4,44 metimo per rungtynes blokuojanti komanda pagal šį rodiklį pirmauja lygoje, per paskutinis 6 sezonus komanda visada atsiduria tarp 4 komandų lyderiaujančių pagal blokus. 3. Valdemar Smilgin ir Andrius Maisak yra vieninteliai „TG Sokol“ žaidėjai kuriems yra pavykę šį sezoną pakeisti į prastinę tvarką. Jie po kartą tapo naudingiausiais komandoje rungtynių žaidėjais, kitose rungtynėse komandos MVP būdavo Edgar Kolendo arba Vytautas Saulis.

„BC Kibirai“:Pernai į komandą atvyko Rolandas Bajoras ir komanda pateko pirmą kartą per 4 sezonus tarp 16-kos geriausių SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS ekipų. Nors pirmas blynas aštuntfinalyje prisvilo, 12 ir 17 taškų skirtumu nusileista reguliaraus sezono nugalėtojams „KK Reaktoriui“ komanda už savo pasirodymą gavo geriausią pažymį (per visą istoriją) ir už tai padėkoti pirmiausiai turėtų savo „centrui“, kuris rinko po 21,76 taško ir atkovodavo po 12,65 atšokusius kamuolius (26 naud. balas). Šį sezoną „BC Kibirai“ pradėjo 33,50 taško vidutiniu skirtumu pralaimėdama būsimiems TOP12 dalyviams „Negeriems“ ir „Comma 313“, tačiau visai netrukus tiems kas komandos sezoną palaidojo buvo spjauta į veidą. Komanda pirmą kartą savo istorijoje pateko tarp 12-kos geriausių reguliariajame sezone. Antro etapo pradžioje 66:86 „Fabiniams“ ir 67:104 „KK Fuxams“ pralaimėjusi komanda „neverkė“ ir susitikusi su savo kalibro varžovais nors ir nelengvai susitvarkė su „KK Spalio Kranto“, „Tores“ ir „KK Alkanų“ komandomis bei buvo arti sensacingos pergalės prieš „TG Sokol“ 49:52. Rimtai komanda priešinosi ir reguliaraus sezono nugalėtojams „Broliams Šaunuoliams“, tačiau didžiausia staigmena tapo jų pergalė 82:80 paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse prieš praėjusio sezono finalininkus „KK Išjunk šviesą“. Komanda pasiekė gerą rezultatą, kurio mažai kas laukė, tačiau, kad jis geriausias ką galima buvo „išpausti“ tikrai kyla abejonių. Rolandas Bajoras sužibęs praėjusį sezoną labai panašius statistinius rodiklius demonstruoja ir šį, tačiau per vasarą pažangą padaręs 204 cm ūgio aukštaūgis tapo dar pavojingesnis arčiau krepšio, kiti praėjusio sezono lyderiai Edgaras Binkys ir Tomas Šilingis per visą reguliarų sezoną taip ir neparodė savo tikrojo pajėgumo. Jei šie svarbūs puolėjai pasitaupė komandos būsimų varžovų laukia sunkios rungtynės. Šių žaidėjų indėlį iš dalies kompensavo puikiai pasirodę Jaroslav Latušinskij, Tomas Paliulis ir Karolis Levarauskas, tačiau jei gerai žaistų visi būtų viskas dar geriau.

Faktai apie „BC Kibirus“:1.22, 18, 16 ir 9 vieta, taip per paskutinius metus gerėjo komandos pozicija reguliaraus sezono metu. 2. Rolandas Bajoras šį sezoną yra sunkiai sustabdomas, per 15 žaistų rungtynių „centras“ net 10 kartų atliko dvigubą dublį, o rungtynėse su „TG Sokol“ pasiekė sezono blokuotų metimų rekordą (9).

REGULIARUS SEZONAS: „TG Sokol“: 8 vieta (11/5), pergalių – pralaimėjimų balansas su į aštuntfinalį patekusiomis komandomis (6/5). „BC Kibirai“: 9 vieta (8/8), pergalių – pralaimėjimų balansas su į aštuntfinalį patekusiomis komandomis (4/7).

TARPUSAVIO RUNGTYNĖS: Šio sezono TOP12-ka grupės varžybose pergalę po labai atkaklios kovos iškovojo „TG Sokol“ įveikę „BC Kibirus“ 52:49. Praėjusį sezoną „sakalai“ rungtynes laimėjo 62:32, o 2012/2013 metų sezone komandos pasidalino po pergalę reguliaraus sezono dvikovą tada 63:54 laimėjo „BC Kibirai“, o paguodos turnyro grupės varžybose stipresni buvo „TG Sokol“ 53:44, jie 39:32 laimėjo ir 2010/2011 metų sezono dvikovą. „TG Sokol“ – „BC Kibirai“ 4-1.

LYDERIAI:

Žaidėjas

Tšk.

AK

RP

PK

Naud.

Žaidėjas

Tšk.

AK

RP

PK

Naud.

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

VID

Vytautas Saulis

25,69

3,92

2,85

2,92

20,46

Rolandas Bajoras

25,60

11,47

0,87

0,73

25,67

Edgar Kolendo

8,67

10,47

2,47

3,07

19,00

Simas Vasiliauskas

5,10

6,60

0,30

1,30

6,40

Artur Tyševič

6,71

9,14

1,43

1,00

8,00

Lukas Jurkšaitis

4,22

3,56

4,67

1,11

6,11

Pavel Andruškevič

5,64

4,36

2,93

2,79

6,71

Jaroslav Latušinskij

9,18

4,36

1,45

0,55

6,09

Andrius Maisak

8,27

4,00

1,55

0,73

5,18

Simas Pauža

5,50

6,21

4,93

2,07

6,07

STATISTIKOS PALYGINIMAS:

Komanda

1 tšk.

2 tšk.

3 tšk.

Tšk.

AK

RP

PK

KL

BL

Praž.

Naud.

P/M%

P/M%

P/M%

vid

vid

vid

vid

vid

vid

vid

vid

TG Sokol

120/204

298/641

109/362

65,19

35,56

11,25

12,56

14,44

4,44

14,56

57,50

58,82%

46,49%

30,11%

BC Kibirai

100/176

343/779

80/291

64,13

38,75

13,06

7,75

15,44

3,00

13,69

52,38

56,82%

44,03%

27,49%

ŽAIDĖJAS GALINTIS TAPTI „X-FAKTORIUMI“: Artur Tyševič „TG Sokol“: Antrą sezoną komandoje žaidžiantis gynėjas aštuntfinalyje pasirodys pirmą kartą (praėjusį sezoną nebuvo sužaidęs reikiamo rungtynių skaičiaus) ir iš jo galima tikėtis pakankamai gero pasirodymo. Po 6,71 taško renkantis ir 9,14 atšokusio kamuolio gugriebiantis Artur Tyševič iki šiol žaidė mažiau minučių minučių nei yra vertas ir aštuntfinalio rungtynėse turės puikią galimybę priminti savo komandos draugams, kad yra komandos labiausiai neišnaudotas rezervas. Komanda tą pamažu supranta ir pati. Dvi paskutines reguliaraus sezono rungtynes šis žaidėjas žaidė ilgiau ir rinko po 9,50 taško bei dar sugriebdavo po 10,50 atšokusio kamuolio, keistas sutapimas tas, kad komanda pralaimėjo abi dvikovas.

Simas Vasiliauskas „BC Kibirai“: Jaunas 200 cm ūgio „centras“ prie „BC Kibirų“ komandos prisijungė jau prasidėjus sezonui ir su lyg kiekvienomis rungtynėmis įgavo vis daugiau komandos draugų pasitikėjimo. Komandos lyderis Rolandas Bajoras rungtyniauja praktiškai be keitimų, todėl minučių Simas Vasiliauskas dažniausiai gauna, kai reikia atsipūsti lyderiui arba komanda prastai susirenka į rungtynes. Nors žaidėjas sugeba pataikyti iš vidutinio nuotolio daugiausiai pavojaus jis varžovų gynybai kelia arčiau krepšio. Po 5,10 taško ir 6,60 atkovoto kamuolio renkantis aukštaūgis aštuntfinalio dvikovoje gali būti labai svarbia figūra ir tam yra net kelios priežastys. Pirmiausiai Rolandui Bajorui varžovai skirs labai didelį dėmesį, o tai tikrai komandos lyderį vargins ir jam reikės progų atsipūsti. Antrą šį sezoną agresyvumo trūksta iš kitų aukštų komandos žaidėjų, todėl šią spragą užkamšyti Simas Vasiliauskas yra tinkama kandidatūra.

PROGNOZĖ: „TG SOKOL“ – „BC KIBIRAI“ 60% - 40%

{jcomments on}

                            

 

 

 

 krepsinio_saliu_nuoma

2018/2019 m. SEZONAS

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.